Koha 23.11.08.001 - en to as translation catalogue (18 entries)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No secondary support
as: #- দ্দ্বিতীয় সমথন নহয়

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No sound (silent)
as: #- শব্দ নহয়

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No specified braille music format
as: #- ব্রেইল -কোনো নির্দিষ্ট মিউজিকৰ ফৰমেট নাই

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No specified class of braille writing
as: #- ব্রেইল লেখাৰ কোন নির্দিষ্ট ধৰণ নাই

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- Undefined
as: #- অনির্ধাৰিত

note: SCRIPT
en: (YYYYMM; use up to 6 - for unknown <br />or | for no attempt to code)
as: (YYYYMM; ৬ পর্যন্ত  - অজ্ঞাতে এৰা বাবে<br />or | for no attempt to code)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: --- - Unknown
as: --- - অজ্ঞাত

en: #- Not subdivided geographically
as: #- ভৌগলিকভাবে বিভক্ত নাই

en: #- No information provided
as: #- কোন তথ্য দেয়া নহয়

en: #- Not a government agency
as: #- এইতো কোনো চৰকাৰী সংস্থা নহয়

en: #- Not modified
as: #- কোনো পৰিৱতন নহয়

en: #- National bibliographic agency
as: #- ৰাষ্টীয় গ্ৰন্থসূচী প্ৰতিনিধি

en: (auto-filled)
as: (স্বয়ং-পূৰনীয়)

en: &lt;&lt; Previous
as: &lt;&lt; পৰৱতি

en: &lt;&lt; Previous
as: &lt;&lt; পৰৱতি

en: !'()*-.0123456789ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ_abcdefghijklmnopqrstuvwxyz~
as: !'()*-.০১২৩৪৫৬৭৮৯অআইঈউঊঋএঐওঔকখগঘঙচছজঝঞটঠডঢণতথদধনপফবভমযৰলৱশষসহক্ষড়ঢ়য়_অআইঈউঊঋএঐওঔকখগঘঙচছজঝঞটঠডঢণতথদধনপফবভমযৰলৱশষসহক্ষড়ঢ়য়~

en: #record
as: #বানীবদ্ধন

en: &amp;biblionumber=
as: &amp;গ্ৰন্থগাৰীনম্বৰ=
