Koha 23.11.08.001 - en to bg-Cyrl translation catalogue (871 entries)

en: ERROR: Price is not a valid number, please check the price and try again!
bg-Cyrl: ГРЕШКА: Цената е не валиден формат, моля проверете я и опитайте отново!

en: Fund amount exceeds parent allocation
bg-Cyrl: Сумата на фонда надвишава разпределението от източника

en: Fund amount exceeds period allocation
bg-Cyrl: Сумата на фонда надвишава разпределението на периода

en: New budget-parent is beneath budget
bg-Cyrl: Новият източник на бюджета е под бюджета

en: Are you sure you want to delete this vendor?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете този доставчик?

en: Update item
bg-Cyrl: Актуализирайте екземпляр

en: You can't receive any more items
bg-Cyrl: Не можете да получите повече библиотечни документи

en: Edit
bg-Cyrl: Редактиране

en: Delete
bg-Cyrl: Изтриване

en: Add item
bg-Cyrl: Добавяне на екземпляр

en: Clear
bg-Cyrl: Изчисти

en: Add multiple items
bg-Cyrl: Добавяне няколко екземпляра

en: Number of items to add
bg-Cyrl: Брой библиотечни документи за добавяне

en: Add
bg-Cyrl: Добави

en: NOTE: Fields listed in the 'UniqueItemFields' system preference will not be copied
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА: Полетата изброени в системната настройка 'UniqueItemsFields' няма да бъдат копирани

en: is duplicated
bg-Cyrl: се дублира

en: already exists in database
bg-Cyrl: вече съществува в базата данни

en: There is no record selected
bg-Cyrl: Няма избрани записи

en: quantity values are not filled in or are not numbers
bg-Cyrl: количествата не са попълнени или не са числа

en: Some funds are not defined in item records
bg-Cyrl: Някои фондове не са дефинирани в записите на библиотечните документи

en: Some required item subfields are not set
bg-Cyrl: Някои задължителни подполета не са зададени

en: Loading
bg-Cyrl: Зареждане

en: Internal Server Error, please reload the page
bg-Cyrl: Вътрешна грешка в сървъра, моля, презаредете страницата

en: You need to log in again, your session has timed out
bg-Cyrl: Трябва да влезете отново, сесията ви изтече

en: Error; your data might not have been saved
bg-Cyrl: Грешка; данните ви може да не са запазени

en: Loading...
bg-Cyrl: Зареждане…

en: Please select or enter a sound.
bg-Cyrl: Моля, изберете или въведете звук.

en: Are you sure you want to delete the selected audio alerts?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете избраните звукови сигнали?

en: Check the box next to the alert you want to delete.
bg-Cyrl: Поставете отметка в квадратчето до сигнала, който искате да изтриете.

en: Authority
bg-Cyrl: Класификатор

en: Error importing the authority type %s
bg-Cyrl: Грешка при импортирането на вид класификатор %s

en: Please select a CSV (.csv) or ODS (.ods) spreadsheet file.
bg-Cyrl: Изберете файл с електронна таблица CSV (.csv) или ODS (.ods).

en: Do you really want to import the authority type fields and subfields? This will overwrite the current configuration. For safety reasons please use the export option to make a backup
bg-Cyrl: Наистина ли искате да импортирате полетата и подполетата за тип класификатор? Това ще презапише текущата конфигурация. От съображения за безопасност, моля, използвайте опцията за експортиране, за да направите резервно копие

en: Importing to authority type: %s. Importing from file: %s
bg-Cyrl: Импортиране на вид класификатор: %s. Импортиране от файл: %s

en: Your cart is currently empty
bg-Cyrl: Вашата количка за книги е празна

en: This item is already in your cart
bg-Cyrl: Този екземпляр вече е във Вашата количка

en: This item has been added to your cart
bg-Cyrl: Този екземпляр е добавен към вашата количка

en: %s item(s) added to your cart
bg-Cyrl: %s библиотечни документи са добавени в количката за книги

en: %s already in your cart
bg-Cyrl: %s вече са добавени в количката за книги

en: No item was selected
bg-Cyrl: Не е избран екземпляр

en: No item was added to your cart (already in your cart)!
bg-Cyrl: В количката Ви не е добавен екземпляр (той вече е там)!

en: The item has been removed from your cart
bg-Cyrl: Екземплярът е премахнат от количката Ви за книги

en: Are you sure you want to empty your cart?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изпразните количката си?

en: Are you sure you want to remove the selected items?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да премахнете избраните екземпляри?

en: Items in your cart: %s
bg-Cyrl: Екземпляри във Вашата количка: %s

en: Add to cart
bg-Cyrl: Добавяне към количка за книги

en: In your cart
bg-Cyrl: Във вашата количка

en: Error importing the framework
bg-Cyrl: Грешка при импортирането на рамката

en: Are you sure you want to replace the fields and subfields for the %s framework structure? The existing structure will be overwritten! For safety reasons, it is recommended to use the export option to make a backup first.
bg-Cyrl: Наистина ли искате да замените полетата и подполета в структурата за рамка %s? Съществуващата структура ще бъде заменена! От съображения за безопасност се препоръчва първо да експортирате рамката, за да направите резервно копие.

en: Importing to framework: %s. Importing from file: %s.
bg-Cyrl: Импортиране на рамка: %s. Импортиране от файл :%s.

en: Previous
bg-Cyrl: Предишна

en: Next
bg-Cyrl: Следваща

en: Results
bg-Cyrl: Резултати

en: Go back to the results
bg-Cyrl: Назад към резултати

en: Please enter a valid date (should match %s).
bg-Cyrl: Моля, въведете валидна дата (трябва да съответства на %s).

en: Fri
bg-Cyrl: Пет

en: Mon
bg-Cyrl: Пон.

en: Sat
bg-Cyrl: Съб

en: Sun
bg-Cyrl: Нед

en: Thu
bg-Cyrl: Чет

en: Tue
bg-Cyrl: Втор

en: Wed
bg-Cyrl: Ср

en: Friday
bg-Cyrl: Петък

en: Monday
bg-Cyrl: Понеделник

en: Saturday
bg-Cyrl: Събота

en: Sunday
bg-Cyrl: Неделя

en: Thursday
bg-Cyrl: Четвъртък

en: Tuesday
bg-Cyrl: Вторник

en: Wednesday
bg-Cyrl: Сряда

en: Apr
bg-Cyrl: Апр

en: Aug
bg-Cyrl: Авг

en: Dec
bg-Cyrl: Дек

en: Feb
bg-Cyrl: Фев

en: Jan
bg-Cyrl: Ян

en: Jul
bg-Cyrl: Юли

en: Jun
bg-Cyrl: Юни

en: Mar
bg-Cyrl: Март

en: May
bg-Cyrl: Май

en: Nov
bg-Cyrl: Ное

en: Oct
bg-Cyrl: Окт

en: Sep
bg-Cyrl: Сеп

en: April
bg-Cyrl: Април

en: August
bg-Cyrl: Август

en: December
bg-Cyrl: Декември

en: February
bg-Cyrl: Февруари

en: January
bg-Cyrl: Януари

en: July
bg-Cyrl: Юли

en: June
bg-Cyrl: Юни

en: March
bg-Cyrl: Март

en: November
bg-Cyrl: Ноември

en: October
bg-Cyrl: Октомври

en: September
bg-Cyrl: Септември

en: Failure
bg-Cyrl: Неуспешно

en: Place hold
bg-Cyrl: Направете резервация

en: {credit_type_description} against {debit_type_description}
bg-Cyrl: {credit_type_description} срещу {debit_type_description}

en: Please note that this external search could replace the current record.
bg-Cyrl: Моля, обърнете внимание, че това външно търсене може да замени текущия запис.

en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
bg-Cyrl: %s екземпляр(и) са прикрепени към този запис. Трябва да изтриете всички екземпляри, преди да изтриете записа.

en: Warning: This record is used in %s order(s). Deleting it could cause serious issues on acquisition module. Are you sure you want to delete this record?
bg-Cyrl: Предупреждение: Този запис се използва в %s поръчка(и). Изтриването може да причини сериозни проблеми в отдел комплектуване. Наистина ли искате да изтриете този запис?

en: %s order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
bg-Cyrl: %s поръчка(и) използват този запис. Нуждаете се от разрешения за управление на поръчки, за да изтриете този запис.

en: %s deleted order(s) are using this record. Are you sure you want to delete this record?
bg-Cyrl: %s изтрити поръчки използват този запис. Наистина ли искате да изтриете този запис?

en: %s deleted order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
bg-Cyrl: %s изтрити поръчки използват този запис. Нуждаете се от разрешения за управление на поръчки, за да изтриете този запис.

en: %s holds(s) for this record. Are you sure you want to delete this record?
bg-Cyrl: %s резервации за този запис. Наистина ли искате да изтриете този запис?

en: %s subscription(s) are attached to this record. You must delete all subscription before deleting this record.
bg-Cyrl: %s абонамент(и) са прикрепени към този запис. Трябва да изтриете всички абонаменти, преди да изтриете записа.

en: Are you sure you want to delete this record?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете този запис?

en: %s hold(s) on this record. You must delete all holds before deleting all items.
bg-Cyrl: %s резервации за този запис. Трябва да изтриете всички резервации, преди да изтриете всички екземпляри.

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете %s избраните екземпляри?

en: (select to create)
bg-Cyrl: (изберете да създадете)

en: Something went wrong. Maybe the value already exists?
bg-Cyrl: Грешка. Може би стойността вече съществува?

en: Template name is required.
bg-Cyrl: Изисква се име на шаблона.

en: Category code can only contain the following characters: letters, numbers, - and _.
bg-Cyrl: Кодът на категорията може да съдържа само следните знаци: букви, цифри, - и _.

en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
bg-Cyrl: Моля изберете периода на регистрация в месеци ИЛИ до дата.

en: Note: %s out of %s renewals have been logged
bg-Cyrl: Забележка: %s от %s презаписвания са регистрирани

en: Renewed by
bg-Cyrl: Презаписан от

en: manually
bg-Cyrl: ръчно

en: Automatic
bg-Cyrl: Автоматично

en: Renewal type:
bg-Cyrl: Вид презаписване:

en: Checked in
bg-Cyrl: Върната

en: Patron note
bg-Cyrl: Бележка на читателя

en: Unable to check in
bg-Cyrl: Не може да се върне

en: Confirm
bg-Cyrl: Потвърждение

en: Renewed, due:
bg-Cyrl: Презаписване, дата на връщане:

en: Renew failed:
bg-Cyrl: Презаписването не бе успешно:

en: not checked out
bg-Cyrl: не е видяно

en: too many renewals
bg-Cyrl: твърде много презаписвания

en: too many consecutive renewals without being seen by the library
bg-Cyrl: твърде много последователни презаписвания, които не се виждат от библиотеката

en: on hold
bg-Cyrl: резервиран

en: Not allowed: patron restricted
bg-Cyrl: Не е позволено: читател с ограничения

en: Not allowed: overdue
bg-Cyrl: Не е позволено: просрочено

en: Unable to find an open day
bg-Cyrl: Не може да се одобри като върнат

en: reason unknown
bg-Cyrl: неизвестна причина

en: Loading... you may continue scanning.
bg-Cyrl: Зареждане ... можете да продължите сканирането.

en: Today's checkouts
bg-Cyrl: Заемания днес

en: Previous checkouts
bg-Cyrl: Предишни заемания

en: On-site checkout
bg-Cyrl: Заемане на място

en: This item has been recalled and the due date updated
bg-Cyrl: Този екземпляр е recalled и крайният срок е актуализиран

en: Recalled
bg-Cyrl: Поискано

en: Booked
bg-Cyrl: Резервирано

en: On hold
bg-Cyrl: В резервация

en: Not renewable
bg-Cyrl: Не може да се презаписва

en: Must be renewed at the library
bg-Cyrl: Трябва да се поднови в библиотеката

en: No renewal before %s
bg-Cyrl: Не са презаписвани преди %s

en: Can no longer be auto-renewed - number of checkout days exceeded
bg-Cyrl: Вече не може да се презаписва автоматично - превишен е броят на дните за заемане

en: Automatic renewal failed, patron has unpaid fines
bg-Cyrl: Неуспешно автоматично презаписване, читателят има неплатени глоби

en: Automatic renewal failed, account expired
bg-Cyrl: Автоматичното презаписване не бе успешно, срокът на учетният запис изтече

en: Renewal denied by syspref
bg-Cyrl: Презаписването е отказано от системната настройка

en: %s of %s renewals remaining
bg-Cyrl: Остават %s от %s презаписвания

en:  and %s of %s unseen renewals remaining
bg-Cyrl:  и остават %s от %s автоматични презаписвания

en: Scheduled for automatic renewal
bg-Cyrl: Планирано е автоматично презаписване

en: Claim returned
bg-Cyrl: Искът е върнат

en: No itemtype
bg-Cyrl: Няма вид библиотечен документ

en: Number of checkouts by item type
bg-Cyrl: Брой заемания за вид библиотечен документ

en: Double click to edit
bg-Cyrl: Кликнете два пъти за редактиране

en: Resolve
bg-Cyrl: Анализиране

en: Actions
bg-Cyrl: Действия

en: Edit notes
bg-Cyrl: Редактиране на бележки

en: Show 1 claim | Show all {count} claims
bg-Cyrl[0]: Показване на 1 рекламация
bg-Cyrl[1]: Показване всички рекламация

en: Show 1 unresolved claim | Show {count} unresolved claims
bg-Cyrl[0]: Показване на 1 неразрешени рекламации
bg-Cyrl[1]: Показване на неразрешени рекламации

en: Update
bg-Cyrl: Актуализиране

en: Cancel
bg-Cyrl: Отказ

en: Are you sure you want to delete this return claim?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете това искане за връщане?

en: First
bg-Cyrl: Първa

en: Last
bg-Cyrl: Последнa

en: No data available in table
bg-Cyrl: Няма данни в таблицата

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
bg-Cyrl: Показани _START_ до _END_ от _TOTAL_ записа

en: No entries to show
bg-Cyrl: Няма налични записи

en: (filtered from _MAX_ total entries)
bg-Cyrl: (филтрирано от _MAX_ записа)

en: Show _MENU_ entries
bg-Cyrl: Покажи _MENU_ записи

en: Processing...
bg-Cyrl: Обработване…

en: Search:
bg-Cyrl: Търсене:

en: No matching records found
bg-Cyrl: Няма намерени съвпадащи записи

en: Copy to clipboard
bg-Cyrl: Копиране в клипборда

en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
bg-Cyrl: Натиснете <i>ctrl</i> или <i>⌘</i>+ <i>C</i>, за да копирате данните от таблицата<br>във вашия системен буфер.<br><br>За да отмените, щракнете върху това съобщение или натиснете escape.

en: Copied %d rows to clipboard
bg-Cyrl: Копирани %d реда в клипборда

en: Copied one row to clipboard
bg-Cyrl: Копиран един ред в клипборда

en: Clear filter
bg-Cyrl: Изчистване на филтъра

en: All
bg-Cyrl: Всички

en: a an the
bg-Cyrl: някакъв

en: Something went wrong when loading the table.
    %s: %s. 
    %s
bg-Cyrl: Грешка при зареждането на таблицата.
    %s: %s. 
    %s

en: Something went wrong when loading the table.
bg-Cyrl: Грешка при зареждането на таблицата.

en: Copy
bg-Cyrl: Копие

en: Print
bg-Cyrl: Печат

en: Columns settings
bg-Cyrl: Настройка на колони

en: Columns
bg-Cyrl: Колони

en: Export or print
bg-Cyrl: Export за печат

en: Configure table
bg-Cyrl: Конфигуриране на таблица

en: Configure
bg-Cyrl: Конфигуриране

en: %s search
bg-Cyrl: Търсене по %s

en: This field is mandatory and must have at least one mapping
bg-Cyrl: Това поле е задължително и трябва да има поне едно съвпадение

en: This pickup location is not allowed according to circulation rules
bg-Cyrl: Това място за заемане не е разрешено според правилата за заемане

en:  (current)
bg-Cyrl:  (текущ)

en: No
bg-Cyrl: Не

en: Yes
bg-Cyrl: Да

en: Resume
bg-Cyrl: Продължаване

en: Suspend
bg-Cyrl: Изключване

en: Hold is <strong>suspended</strong>
bg-Cyrl: Резервацията е <strong>спряна</strong>

en: until %s
bg-Cyrl: до %s

en: Next available %s item
bg-Cyrl: Следващият наличен %s екземпляр

en: Next available item group <strong>%s</strong> item
bg-Cyrl: Следваща налична група екземпляри<strong>%s</strong> екземпляр

en: Item is <strong>waiting here</strong>
bg-Cyrl: Екземпляра <strong>чака тук</strong>

en: at %s
bg-Cyrl: при %s

en: Item is <strong>waiting</strong>
bg-Cyrl: Екземпляра е <strong>изчакващ</strong>

en: Item is <strong>in transit</strong> from %s since %s
bg-Cyrl: Екземпляра <strong> се прехвърля </strong> от %s в %s

en: Item hasn't been transferred yet from %s
bg-Cyrl: Екземпляра все още не е прехвърлен от %s

en: Unable to resume, hold not found
bg-Cyrl: Не може да се възобнови, резервацията не е намерена

en: Your request could not be processed. Check the logs for details.
bg-Cyrl: Вашата заявка не можа да бъде обработена. Проверете системните дневници.

en: Suspend hold on
bg-Cyrl: Резервация на пауза за

en: Suspend until:
bg-Cyrl: Спряно до:

en: Clear date to suspend indefinitely
bg-Cyrl: Изчистване на дата за спиране за неопределено време

en: Unable to suspend, hold not found.
bg-Cyrl: Не може да бъде преустановена, резервацията не е намерена.

en: Please enter letters or numbers
bg-Cyrl: Моля, въведете само букви или цифри

en: Are you sure you want to delete this field?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете това поле?

en: A default letter with the code '%s' already exists.
bg-Cyrl: Вече съществува писмо по подразбиране с кода '%s'.

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'.
bg-Cyrl: Писмо с код '%s' вече съществува за '%s'.

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'. Overwrite this letter?
bg-Cyrl: Вече съществува писмо с код '%s' за '%s'. Да се презапише ли това писмо?

en: Please specify title and content for %s
bg-Cyrl: Моля, посочете заглавие и съдържание за %s

en: Please fill at least one template.
bg-Cyrl: Моля, попълнете поне един шаблон.

en:  characters
bg-Cyrl:  символи

en: Both subfield values should be filled or empty.
bg-Cyrl: И двете стойности на подполетата трябва да бъдат попълнени или празни.

en: The destination should be filled.
bg-Cyrl: Дестинацията трябва да бъде попълнена.

en: If the field is a control field, the subfield should be empty
bg-Cyrl: Ако полето е контролно поле, подполето трябва да е празно

en: A control field cannot be used with a regular field.
bg-Cyrl: Контролното поле не може да се използва с редовно поле.

en: The source subfield should be filled for update.
bg-Cyrl: Подполето източник трябва да бъде попълнено за актуализация.

en: The source field should be filled.
bg-Cyrl: Полето източник трябва да бъде попълнено.

en: The conditional field should be filled.
bg-Cyrl: Условното поле трябва да се попълни.

en: The conditional comparison operator should be filled.
bg-Cyrl: Операторът за условно сравнение трябва да бъде попълнен.

en: The conditional regular expression should be filled.
bg-Cyrl: Следващият условен израз трябва да бъде попълнен.

en: The conditional value should be filled.
bg-Cyrl: Условната стойност трябва да бъде попълнена.

en: Every
bg-Cyrl: Всеки

en: Are you sure you wish to delete this template action?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете това действие на шаблон?

en: Are you sure you wish to delete this template?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете този шаблон?

en: Edit action %s
bg-Cyrl: Редактиране на действие %s

en: Update action
bg-Cyrl: Обновяване на действие

en: Are you sure you want to delete this message? This cannot be undone.
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете тава съобщение? Това не може да бъде отменено.

en: Dates of birth should be entered in the format 'MM/DD/YYYY'
bg-Cyrl: Датите на раждане трябва да бъдат въведени във формата 'ММ/ДД/ГГГГ'

en: Dates of birth should be entered in the format 'YYYY-MM-DD'
bg-Cyrl: Датите на раждане трябва да бъдат въведени във формата 'ГГГГ-ММ-ДД'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD/MM/YYYY'
bg-Cyrl: Датите на раждане трябва да бъдат въведени във формата 'ДД/ММ/ГГГГ'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD.MM.YYYY'
bg-Cyrl: Датите на раждане трябва да бъдат въведени във формата 'ДД.ММ.ГГГГ'

en: Are you sure you want to update this child to an Adult category? This cannot be undone.
bg-Cyrl: Наистина ли искате да актуализирате това дете до категория за възрастни? Това не може да бъде отменено.

en: Are you sure you want to renew this patron's registration?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да подновите регистрацията на този читател?

en: Patrons selected: %s
bg-Cyrl: Избрани читатели: %s

en: Please confirm whether this is a duplicate patron
bg-Cyrl: Потвърдете дали това е дублиран читател

en: Minimum password length: %s
bg-Cyrl: Минимална дължина на паролата: %s

en: Age
bg-Cyrl: Възраст

en: %s year
bg-Cyrl: %s година

en: %s years
bg-Cyrl: %s години

en: %s month
bg-Cyrl: %s месец

en: %s months
bg-Cyrl: %s месеци

[ctx: Bibliographic record]
en: The field is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
bg-Cyrl: Полето не се повтаря и вече съществува в целевия запис. Следователно не можете да го добавите.

[ctx: Bibliographic record]
en: The subfield is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
bg-Cyrl: Подполето е уникално и вече съществува в записа. Следователно не можете да го добавите.

en: Change messaging preferences to default for this category?
bg-Cyrl: Ще промените ли предпочитанията за съобщения по подразбиране за тази категория?

en: Your concern was successfully submitted.
bg-Cyrl: Е изпратено успешно.

en: There was an error when submitting your concern, please contact a librarian.
bg-Cyrl: Възникна грешка при изпращането, моля, свържете се с библиотекар.

en: Loading updates . . .
bg-Cyrl: Зареждане на актуализации. . .

en: Public
bg-Cyrl: Публичен

en: Private
bg-Cyrl: Личен

en: Concern #%s updated successfully.
bg-Cyrl: Concern #%s е актуализирана успешно.

en: Error resolving concern #%s. Check the logs for details.
bg-Cyrl: Грешка при #%s. Проверете дневниците.

en: Remove restriction?
bg-Cyrl: Да се премахне ли ограничението?

en: You must select checkout(s) to export
bg-Cyrl: Трябва да изберете заемане(ия) за експорт

en: Error: presence of invalid data prevent saving. Please make the corrections and try again.
bg-Cyrl: Грешка: наличието на невалидни данни предотвратяват запазването. Моля, направете корекциите и опитайте отново.

en: Nothing to save
bg-Cyrl: Нищо за запазване

en: Saving...
bg-Cyrl: Запазване…

en: Saved preference %s
bg-Cyrl: Запазено предпочитание %s

en: modified
bg-Cyrl: променен

en: You have made changes to system preferences.
bg-Cyrl: Направихте промени в системните настройки.

en: Are you sure you want to delete this consent item?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този запис?

en: Collapse this section
bg-Cyrl: Свиване

en: Expand this section
bg-Cyrl: Разширяване на раздела

en: Note: _ALL_ value will override all other values
bg-Cyrl: Забележка: _ALL_ стойността ще замени всички останали стойности

en: The following values are not formatted correctly:
bg-Cyrl: Следните стойности не са форматирани правилно:

en: Name
bg-Cyrl: Име

en: Required
bg-Cyrl: Задължително

en: Description
bg-Cyrl: Описание

en: Requires consent in OPAC
bg-Cyrl: Изисква съгласие в OPAC

en: Requires consent in staff interface
bg-Cyrl: Изисква съгласие в интерфейса на услугата

en: String used to identify cookie name
bg-Cyrl: Низ за идентифициране на бисквитката

en: Cookie domain
bg-Cyrl: Домейна на бисквитките

en: Cookie path
bg-Cyrl: Път на бисквитките

en: Expand
bg-Cyrl: Разширяване

en: Collapse
bg-Cyrl: Свиване

en: You must complete all fields
bg-Cyrl: Трябва да попълните всички полета

en: Unable to Base64 decode value stored in CookieConsentedJS syspref:
bg-Cyrl: Не можа да се декодира Base64 стойността, съдържаща се в системното предпочитание CookieConsentedJS

en: Unable to JSON parse decoded value stored in CookieConsentedJS syspref:
bg-Cyrl: Не може да се декодира стойността на JSON parse, съхранена в CookieConsentedJS syspref:

en: Add new code
bg-Cyrl: Добавяне на нов код

en: Coce image from Amazon.com
bg-Cyrl: Coce корица от Amazon.com

en: Coce image from Google Books
bg-Cyrl: Изображение Coce от Google Книги

en: Coce image from Open Library
bg-Cyrl: Изображение Coce от Open Library

en: No cover image available
bg-Cyrl: Няма налично изображение на корицата

en: Nothing is selected
bg-Cyrl: Нищо не е избрано

en: You must select at least one record
bg-Cyrl: Трябва да изберете поне един запис

en: At least two records must be selected for merging
bg-Cyrl: Най-малко два записа трябва да бъдат избрани за сливане

en: AJAX failed to approve tag: %s
bg-Cyrl: AJAX не успя да одобри маркера: %s

en: AJAX failed to reject tag: %s
bg-Cyrl: AJAX не успя да отхвърли маркера: %s

en: %s is permitted!
bg-Cyrl: %s е разрешено!

en: %s is prohibited!
bg-Cyrl: %s е забранено!

en: %s is neither permitted nor prohibited!
bg-Cyrl: %s не е нито разрешено, нито забранено!

en:  Test
bg-Cyrl:  Тест

en: Clear all
bg-Cyrl: Изчистване на всичко

en: Select all
bg-Cyrl: Избери всички

en: Select all pending
bg-Cyrl: Изберете всички чакащи

en: Reject
bg-Cyrl: Отхвърляне

en: Approved
bg-Cyrl: Одобрен

en: Approve
bg-Cyrl: Одобряване

en: Rejected
bg-Cyrl: Отхвърлено

en: Testing...
bg-Cyrl: Тестване...

en: AJAX error (%s alert)
bg-Cyrl: AJAX грешка (%s предупреждение)

en: No camera detected.
bg-Cyrl: Не е открита камера.

en: Could not access camera.
bg-Cyrl: Няма достъп до камерата.

en: Access to camera denied.
bg-Cyrl: Достъпът до камерата е отказан.

en: This feature is available only in secure contexts (HTTPS).
bg-Cyrl: Тази функция е достъпна само в защитен контекст (HTTPS).

en: An unknown error occurred:
bg-Cyrl: Възникна неизвестна грешка:

en: Edit booking
bg-Cyrl: Редактиране на резервация

en: Place booking
bg-Cyrl: Направете резервация

en: years
bg-Cyrl: години

en: Search for a patron
bg-Cyrl: Търсене на читател

en: Select item
bg-Cyrl: Изберете екземпляр

en: Are you sure you want to remove this recall?
bg-Cyrl: Моля за потвърждение на действието?

en: The recall may have already been cancelled. Please refresh the page.
bg-Cyrl: The recall може вече да е отменено. Моля, опреснете страницата.

en: Cancelled
bg-Cyrl: Отменено

en: Are you sure you want to expire this recall?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да спрете това презаписване?

en: The recall may have already been expired. Please refresh the page.
bg-Cyrl: The recall може вече да е изтекло. Моля, опреснете страницата.

en: Expired
bg-Cyrl: Просрочен

en: Are you sure you want to revert the waiting status of this recall?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да върнете състоянието на изчакване на това презаписване?

en: The recall waiting status may have already been reverted. Please refresh the page.
bg-Cyrl: Състоянието на чакащо The recall може вече да е върнато. Моля, опреснете страницата.

en: Waiting status reverted
bg-Cyrl: Състоянието на изчакване е върнато

en: Are you sure you want to mark this recall as overdue?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да маркирате това презаписване като просрочено?

en: The recall may have already been marked as overdue. Please refresh the page.
bg-Cyrl: The recall може вече да е маркирано като просрочено. Моля, опреснете страницата.

en: Marked overdue
bg-Cyrl: Означено като просрочено

en: Are you sure you want to remove this recall and return the item to it's home library?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да премахнете това презаписване и да върнете екземпляра в библиотека?

en: The recall may have already been removed. Please refresh the page.
bg-Cyrl: The recall може вече да е премахнато. Моля, опреснете страницата.

en: Are you sure you want to remove the selected recall(s)?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да премахнете избраните презаписвания?

en: Please make a selection.
bg-Cyrl: Изберете ...

en: %s (current status)
bg-Cyrl: %s (актуално състояние)

en: Are you sure you want to delete this rotating collection?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете?

en: The results could not be loaded
bg-Cyrl: Резултатите не можаха да бъдат заредени

en: Please delete %s character(s)
bg-Cyrl: Моля изтрийте %s символ(а)

en: Please enter %s or more characters
bg-Cyrl: Моля, въведете %s или повече символа

en: Loading more results…
bg-Cyrl: Зареждане на повече резултати…

en: You can only select %s item(s)
bg-Cyrl: Можете да изберете само %s екземпляр(и)

en: No results found
bg-Cyrl: Не са открити резултати

en: Searching…
bg-Cyrl: Търсене…

en: Remove all items
bg-Cyrl: Изтриване на всички екземпляри

en: Remove item
bg-Cyrl: Изтриване на екземпляр

en: Are you sure you want to close this subscription?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да затворите този абонамент?

en: Are you sure you want to reopen this subscription?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да отворите отново този абонамент?

en: Are you sure you want to delete this subscription?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете този абонамент?

en: Add an SMS cellular provider
bg-Cyrl: Добавете SMS доставчик

en: Edit provider %s
bg-Cyrl: Редактиране на доставчик %s

en: Are you sure you want to delete %s? %s patron(s) are using it!
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете %s? Читател(ите) на %s го използват!

en: Are you sure you want to delete %s?
bg-Cyrl: Наистина ли желаете да изтриете %s?

en: Back to top
bg-Cyrl: Върнете се в началото

en: An error occurred. Check the logs for details.
bg-Cyrl: Възникна грешка. Проверете дневниците.

en: Frequency and subscription length provided doesn't combine well. Please consider entering an issue count rather than a time period.
bg-Cyrl: Предоставената честота и продължителност на абонамента не се комбинират добре. Моля, обмислете въвеждането на брой, а не период от време.

en: If you wish to claim late or missing issues you must link this subscription to a vendor. Click OK to ignore or Cancel to return and enter a vendor
bg-Cyrl: Ако искате да заявите закъснели или липсващи абонаменти, трябва да свържете този абонамент с доставчик. Щракнете върху OK, за да игнорирате или Отказ, за да се върнете и да въведете доставчик

en: The vendor does not exist
bg-Cyrl: Доставчика не съществува

en: You must choose or create a bibliographic record
bg-Cyrl: Изберете или създайте библиографски запис

en: Bibliographic record does not exist!
bg-Cyrl: Библиографският запис не съществува!

en: Number of issues to display to staff must be a number
bg-Cyrl: Броят издания за показване на персонала трябва да бъде число

en: Number of issues to display to the public must be a number
bg-Cyrl: Брой издания, които да се покажат на публично трябва да бъде число

en: You must choose a first publication date
bg-Cyrl: Трябва да изберете датата на първата публикация/издаване

en: You must choose a subscription length or an end date.
bg-Cyrl: Трябва да изберете продължителност на абонамента или крайна дата.

en: You have modified the advanced prediction pattern. Please save your work or cancel modifications.
bg-Cyrl: Променихте разширеният шаблон за прогноза. Моля, запазете работата си или отхвърлете промените.

en: Warning! Present pattern has planned irregularities. Click on 'Test prediction pattern' to check if it's still valid
bg-Cyrl: Предупреждение! В този шаблон има планирани нарушения. Кликнете върху 'Тестване на шаблони за прогнозиране', за да проверите дали действително е валиден

en: Please click on 'Test prediction pattern' before saving subscription.
bg-Cyrl: Кликнете върху 'Тестване на шаблон за прогнозиране', преди да запазите абонамента си.

en: Frequency is not defined
bg-Cyrl: Честотата не е определена

en: First publication date is not defined
bg-Cyrl: Датата на първото публикуване не е определена

en: Next issue publication date is not defined
bg-Cyrl: Дата на публикуване на следващия брой не е определена

en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s): %s
bg-Cyrl: Не може да се тества модел на прогнозиране поради следната причина(и): %s

en: Please enter a name for this pattern
bg-Cyrl: Въведете име за този шаблон

en: This pattern name already exists. Do you want to modify it?
bg-Cyrl: Името на този шаблон вече съществува. Искате ли да го промените?

en: Warning: This will modify the pattern for all subscriptions that are using it.
bg-Cyrl: Предупреждение: Този доклад е написан за по-нова версия на Koha. Стартирайте на свой собствен риск.

en: Something went wrong. Unable to create a new numbering pattern.
bg-Cyrl: Не може да се създаде нов модел на номериране.

en: Searching for subscription in Mana Knowledge Base
bg-Cyrl: Търсене на абонамент в базата знания на Mana

en: Results from Mana Knowledge Base
bg-Cyrl: Резултати от базата знания на Mana

en: Show Mana results
bg-Cyrl: Показване на резултатите Mana

en: Subscription found on Mana Knowledge Base:
bg-Cyrl: Абонаментът е намерен в базата знания на Mana:

en: No subscription found on Mana Knowledge Base
bg-Cyrl: Не са намерени абонаменти в базата знания на Mana

en: Please feel free to share your pattern with all others librarians once you are done
bg-Cyrl: Чувствайте се свободни да споделите своя шаблон с всички библиотекари веднага щом приключите

en: This bibliographic record does not exist
bg-Cyrl: Библиографският запис не съществува

en: Deactivate filters
bg-Cyrl: Деактивиране на филтрите

en: Activate filters
bg-Cyrl: Активиране на филтрите

en: Are you sure you want to delete this cover image?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да изтриете това изображение на корицата?

en: Directory is not writeable
bg-Cyrl: В директория не може да се запива

en: Error code 0 not used
bg-Cyrl: Код на грешка 0 не се използва

en: File already exists
bg-Cyrl: Файла вече съществува

en: Root directory for uploads not defined
bg-Cyrl: Root директория за качвания не е дефинирана

en: Temporary directory for uploads not defined
bg-Cyrl: Временната директория за качвания не е дефинирана

en: Upload status:
bg-Cyrl: Състояние на качване:

en: Failed
bg-Cyrl: Неуспешно

en: Denied
bg-Cyrl: Отказан

en: An error occurred while uploading.
bg-Cyrl: Възникна грешка при качването.

en: Error:
bg-Cyrl: Грешка:

en: This tool only accepts ZIP files or GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
bg-Cyrl: Този инструмент приема само ZIP файлове или GIF, JPEG, PNG или XPM изображения.

en: File name:
bg-Cyrl: Име на файл:

en: File type:
bg-Cyrl: Вид на файла:

en: File size:
bg-Cyrl: Размер на файла:

en: An error occurred on deleting this image
bg-Cyrl: При изтриването на това изображение възникна грешка

en: View comparison
bg-Cyrl: Преглед на сравнение

en: Showing results for %s
bg-Cyrl: Показване на резултати за %s

en: You can select maximum of two checkboxes
bg-Cyrl: Можете да поставите отметки до максимум две квадратчета

en: You must select two entries to compare
bg-Cyrl: Трябва да изберете два записа за сравнение

en: Submit
bg-Cyrl: Запиши

en: Close
bg-Cyrl: Затворете

en: Submitting...
bg-Cyrl: Изпращане…

en: Licenses
bg-Cyrl: Лицензи

en: Agreement license %s
bg-Cyrl: Споразумение %s

en: Remove this license
bg-Cyrl: Премахнете лиценза

en: License
bg-Cyrl: Лиценз

en: Status
bg-Cyrl: Статус

en: Physical location
bg-Cyrl: Физическо местоположение

en: Notes
bg-Cyrl: Бележки

en: Add new license
bg-Cyrl: Добавете нов лиценз

en: There are no licenses created yet
bg-Cyrl: Все още няма създадени лицензи

en: Periods
bg-Cyrl: Периоди

en: Agreement period %s
bg-Cyrl: Период на споразумение %s

en: Remove this period
bg-Cyrl: Премахнете периода

en: Start date
bg-Cyrl: Начална дата

en: End date
bg-Cyrl: Крайна дата

en: Cancellation deadline
bg-Cyrl: Краен срок за анулиране

en: Add new period
bg-Cyrl: Добавете нов период

en: Related agreements
bg-Cyrl: Свързани споразумения

en: Related agreement %s
bg-Cyrl: Свързано споразумение %s

en: Remove this relationship
bg-Cyrl: Премахнете тази връзка

en: Related agreement
bg-Cyrl: Свързано споразумение

en: Relationship
bg-Cyrl: Родство

en: Add new related agreement
bg-Cyrl: Добавете ново свързано споразумение

en: There are no other agreements created yet
bg-Cyrl: Все още няма създадени други споразумения

en: Edit agreement #%s
bg-Cyrl: Добавете на споразумение #%s

en: New agreement
bg-Cyrl: Ново споразумение

en: Agreement name
bg-Cyrl: Име на споразумението

en: Vendor
bg-Cyrl: Доставчик

en: Closure reason
bg-Cyrl: Причина за затваряне

en: Is perpetual
bg-Cyrl: Е постоянен

en: Renewal priority
bg-Cyrl: Приоритет за подновяване

en: License info
bg-Cyrl: Информация за лиценза

en: A license is used several times
bg-Cyrl: Лицензът се използва няколко пъти

en: An agreement is used as relationship several times
bg-Cyrl: Едно споразумение се използва като връзка няколко пъти

en: Only one controlling license is allowed
bg-Cyrl: Допуска се само един контролен лиценз

en: File size exceeds maximum allowed: %s MB
bg-Cyrl: Размерът на файла надвишава допустимия максимум: %s MB

en: Agreement user %s is missing a user
bg-Cyrl: Потребителско споразумение %s липсва потребител

en: Agreement updated
bg-Cyrl: Споразумението е актуализирано

en: Agreement created
bg-Cyrl: Споразумението е създадено

en: Filter by expired
bg-Cyrl: Филтриране по просрочване

en: on
bg-Cyrl: на

en: Show mine only
bg-Cyrl: Покажи само моите

en: There are no agreements defined
bg-Cyrl: Няма определени споразумения

en: Select
bg-Cyrl: Изберете

en: Are you sure you want to remove this agreement?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте?

en: Yes, delete
bg-Cyrl: Да, изтрийте

en: No, do not delete
bg-Cyrl: Не, не изтривайте

en: Agreement %s deleted
bg-Cyrl: Споразумението %s е изтрито

en: Agreement #%s
bg-Cyrl: Споразумение #%s

en: Period start
bg-Cyrl: Начало на периода

en: Period end
bg-Cyrl: Край на периода

en: Period note
bg-Cyrl: Бележка за периода

en: Users
bg-Cyrl: Потребители

en: Role
bg-Cyrl: Партия

en: Packages
bg-Cyrl: Пакети

en: Documents
bg-Cyrl: Документи

en: Document %s
bg-Cyrl: Документи %s

en: Remove this document
bg-Cyrl: Премахнете документа

en: File
bg-Cyrl: Файл

en: Select a file
bg-Cyrl: Изберете файл

en: Update file
bg-Cyrl: Актуализирайте файла

en: File name
bg-Cyrl: Име на файла

en: File type
bg-Cyrl: Вид на файла

en: File description
bg-Cyrl: Описание

en: Uploaded on
bg-Cyrl: Качено на

en: Add new document
bg-Cyrl: Добавете нов документ

en: Add new agreement
bg-Cyrl: Добавете ново споразумение

en: This agreement is already linked with this package
bg-Cyrl: Това споразумение вече е свързано с този пакет

en: Hide filters
bg-Cyrl: Скриване на филтри

en: Show filters
bg-Cyrl: Филтри за търсене

en: Title
bg-Cyrl: Заглавие

en: Publication type
bg-Cyrl: Вид публикация

en: Selection status
bg-Cyrl: Статус на избор

en: Selected
bg-Cyrl: Избрано

en: Not selected
bg-Cyrl: Не е избрано

en: Is selected
bg-Cyrl: Е избран

en: Package name
bg-Cyrl: Име на пакета

en: Content type
bg-Cyrl: Вид съдържание

en: %s packages found locally
bg-Cyrl: %s пакета намерени локално

en: Type
bg-Cyrl: Вид

en: Package #%s
bg-Cyrl: Пакети #%s

en: Add package to holdings
bg-Cyrl: Добавете пакет към библиотеката

en: Remove package from holdings
bg-Cyrl: Премахнете пакета от библиотеката

en: External ID
bg-Cyrl: Външен ID

en: Package type
bg-Cyrl: Вид съдържание на пакета

en: Created on
bg-Cyrl: Създадено на

en: Resource #%s
bg-Cyrl: Ресурси #%s

en: Add title to holdings
bg-Cyrl: Добавете заглавие към библиотеката

en: Remove title from holdings
bg-Cyrl: Премахнете заглавието от библиотеката

en: Resource information
bg-Cyrl: Информация за ресурса

en: Resource identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на ресурса

en: Publication title
bg-Cyrl: Заглавие на публикацията

en: Publisher name
bg-Cyrl: Име на издателя

en: Print-format identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на печатен формат

en: Online-format identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на онлайн формат

en: Package
bg-Cyrl: Пакет

en: Package content type
bg-Cyrl: Вид съдържание на пакета

en: Coverage dates
bg-Cyrl: Дати на покритие

en: Please enter a search term
bg-Cyrl: Въведете дума за търсене

en: %s titles found locally
bg-Cyrl: %s пакета намерени локално

en: Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор

en: ISBN (Print): %s
bg-Cyrl: ISBN (отпечатване): %s

en: Title #%s
bg-Cyrl: Заглавиe #%s

en: Title identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на заглавие

en: Local bibliographic record
bg-Cyrl: Локален библиографски запис

en: Date of first serial issue available online
bg-Cyrl: Дата на първият брой, достъпен онлайн

en: Number of first volume available online
bg-Cyrl: Номер на първия том, достъпен онлайн

en: Number of first issue available online
bg-Cyrl: Номер на първия брой, достъпен онлайн

en: Date of last issue available online
bg-Cyrl: Дата на последния брой, достъпен онлайн

en: Number of last volume available online
bg-Cyrl: Номер на последният том, достъпен онлайн

en: Number of last issue available online
bg-Cyrl: Номер на последния брой, достъпен онлайн

en: Title-level URL
bg-Cyrl: URL адрес на ниво заглавие

en: First author
bg-Cyrl: Първи автор

en: Embargo information
bg-Cyrl: Информация за възбрана

en: Coverage depth
bg-Cyrl: Дълбочина на покритие

en: Date the monograph is first published in print
bg-Cyrl: Дата на първото публикуване на монографията отпечатано

en: Date the monograph is first published online
bg-Cyrl: Дата на първото публикуване на монографията онлайн

en: Number of volume for monograph
bg-Cyrl: Номер на том за монография

en: Edition of the monograph
bg-Cyrl: Издание на монографията

en: First editor
bg-Cyrl: Първи редактор

en: Title identifier of the parent publication
bg-Cyrl: Идентификатор на заглавието на основната публикация

en: Title identifier of any preceding publication title
bg-Cyrl: Идентификатор на заглавие на всяко предходно заглавие на публикация

en: Access type
bg-Cyrl: Вид достъп

en: Agreements
bg-Cyrl: Споразумения

en: Agreement %s
bg-Cyrl: Споразумение %s

en: Remove this agreement
bg-Cyrl: Премахнете споразумението

en: Agreement
bg-Cyrl: Споразумение

en: There are no agreements created yet
bg-Cyrl: Все още няма създадени споразумения

en: Edit package #%s
bg-Cyrl: Редактиране на пакет #%s

en: New package
bg-Cyrl: Нов пакет

en: Content type:
bg-Cyrl: Вид съдържанието:

en: An agreement is used several times
bg-Cyrl: Едно споразумение се използва няколко пъти

en: Package updated
bg-Cyrl: Пакетът е актуализиран

en: Package created
bg-Cyrl: Пакетът е създаден

en: There are no packages defined
bg-Cyrl: Няма дефинирани пакети

en: Are you sure you want to remove this package?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте?

en: Local package %s deleted
bg-Cyrl: Пакетът %s е изтрит

en: Titles (%s)
bg-Cyrl: Заглавиe (%s)

en: Edit title #%s
bg-Cyrl: Редактиране на заглавие #%s

en: New title
bg-Cyrl: Ново заглавие

en: A package is used several times
bg-Cyrl: Пакета е използван няколко пъти

en: Title updated
bg-Cyrl: Заглавието е актуализирано

en: Title created
bg-Cyrl: Заглавието е създадено

en: Package %s
bg-Cyrl: Пакет %s

en: Remove from this package
bg-Cyrl: Премахнете от този пакет

en: Proxy
bg-Cyrl: Прокси

en: Add to another package
bg-Cyrl: Добавяне към друг пакет

en: There are no packages created yet
bg-Cyrl: Няма дефинирани пакети

en: Import from a list
bg-Cyrl: Импортиране от списък

en: Import in progress,
bg-Cyrl: Напредък на импортирането,

en: see job #%s
bg-Cyrl: вижте задача #%s

en: To the following local package
bg-Cyrl: Към следния локален пакет

en: Cannot import, no package selected
bg-Cyrl: Не може да се импортира, няма избран пакет

en: Import
bg-Cyrl: Импортиране

en: There are no titles defined
bg-Cyrl: Няма определени заглавия

en: Are you sure you want to remove this title?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте?

en: Local title %s deleted
bg-Cyrl: Заглавието %s е изтрито

en: Contributors
bg-Cyrl: Сътрудници

en: Edit license %s
bg-Cyrl: Редактиране на лиценз %s

en: New license
bg-Cyrl: Нов лиценз

en: License name
bg-Cyrl: Име на лиценза

en: License user %s is missing a user
bg-Cyrl: Потребителят на лиценз %s липсва потребител

en: License updated
bg-Cyrl: Лицензът е актуализиран

en: License created
bg-Cyrl: Лицензът е създаден

en: There are no licenses defined
bg-Cyrl: Няма дефинирани лицензи

en: Are you sure you want to remove this license?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте?

en: License %s deleted
bg-Cyrl: Лицензът %s е изтрит

en: Started on
bg-Cyrl: Започнат на

en: Ended on
bg-Cyrl: Завършено на

en: License #%s
bg-Cyrl: Лиценз #%s

en: The e-resource management module is disabled, turn on <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=ERMModule">ERMModule</a> to use it
bg-Cyrl: Модулът за управление на електронни ресурси е деактивиран, включете <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=ERMModule"> ERMModule</a> за да го използвате

en: Data provider
bg-Cyrl: Доставчик на данни

en: Data provider name
bg-Cyrl: Име на доставчика на данни

en: Service type
bg-Cyrl: Вид услуга

en: Report types
bg-Cyrl: Видове доклади

en: SUSHI credentials
bg-Cyrl: Акредитации за Sushi

en: Service URL
bg-Cyrl: URL на услугата

en: Report release
bg-Cyrl: Публикация на доклада

en: Customer ID
bg-Cyrl: Потребител ID

en: Requestor ID
bg-Cyrl: ID на заявителя

en: API key
bg-Cyrl: API ключ

en: Requestor name
bg-Cyrl: Име на заявителя

en: Requestor email
bg-Cyrl: Имейл на заявителя

en: There are no import logs defined
bg-Cyrl: Няма дефинирани записи за импортиране

en: Download
bg-Cyrl: Изтегли

en: Are you sure you want to remove this file?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте?

en: File %s deleted
bg-Cyrl: Файл %s е изтрит

en: Filename
bg-Cyrl: Име на файла

en: Import date
bg-Cyrl: Дата на импортиране

en: Imported by
bg-Cyrl: Импортирано от

en: Cronjob
bg-Cyrl: Задание

en: Manual upload:
bg-Cyrl: Ръчно качване:

en: Clear form
bg-Cyrl: Празна форма

en: Job for uploaded file has been queued
bg-Cyrl: Заданието за качването на файла е на опашка

en: Check job progress
bg-Cyrl: Проверете напредъка на задачата

en: Edit usage data provider #%s
bg-Cyrl: Редактиране на доставчик %s

en: New usage data provider
bg-Cyrl: Нов доставчик на данни за използване

en: Type at least two characters to search
bg-Cyrl: Въведете поне два знака за търсене

en: Searching...
bg-Cyrl: Търсене...

en: Create manually
bg-Cyrl: Създаване ръчно

en: Create from registry
bg-Cyrl: Създайте от регистъра

en: Harvester status
bg-Cyrl: Harvester статус

en: Unselect all
bg-Cyrl: Деселектирайте всички

en: Sushi credentials
bg-Cyrl: Акредитации за Sushi

en: Credentials information
bg-Cyrl: Достъп до данни

en: Customer ID info
bg-Cyrl: Информация за потребител ID

en: Requestor ID info
bg-Cyrl: Информация за ID на заявителя

en: API key info
bg-Cyrl: Информация за API ключа

en: Please refer to the
bg-Cyrl: Моля, обърнете се към

en: COUNTER registry
bg-Cyrl: БРОЯЧ регистър

en: for more information.
bg-Cyrl: за повече информация.

en: This provider does not currently support any COUNTER 5 reports via SUSHI.
bg-Cyrl: Понастоящем този доставчик не поддържа отчитане на брояч 5 чрез SUSHI.

en: Data provider updated
bg-Cyrl: Актуализиран доставчик на данни

en: Data provider created
bg-Cyrl: Създаване на доставчик на данни

en: Data providers summary
bg-Cyrl: Преглед на доставчиците на данни

en: There are no usage data providers defined
bg-Cyrl: Не са създадени доставчици на данни

en: Run now
bg-Cyrl: Пуснете веднага

en: Test
bg-Cyrl: Тест

en: Are you sure you want to remove this data provider?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте?

en: Data provider %s deleted
bg-Cyrl: Доставчик на данни %s е изтрит

en: This data provider is set to 'Inactive', do you wish to update the status to 'Active'?
bg-Cyrl: Този доставчик на данни е настроен на "Неактивен," искате ли да актуализирате статуса на "Активен"?

en: Yes, update status
bg-Cyrl: Да

en: No, do not update status
bg-Cyrl: Не, не актуализирай статуса

en: Updated status for usage data provider %s
bg-Cyrl: Обновен статус на доставчика на данни %s

en: Are you sure you want to run the harvester for this data provider?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте?

en: Yes, run
bg-Cyrl: Да, пускам

en: No, do not run
bg-Cyrl: Не, не пускам

en: Begin date
bg-Cyrl: Начална дата

en: Job for report type <strong>%s</strong> has been queued
bg-Cyrl: Заданието за вид отчет <strong>%s</strong> е на опашка

en: Harvester connection was successful for usage data provider %s
bg-Cyrl: Връзката Harvester беше успешна за доставчик на данни %s

en: No connection for usage data provider %s, please check your credentials and try again.
bg-Cyrl: Няма връзка за доставчик на данни %s, моля проверете вашите акредитиви и опитайте отново.

en: This data provider is inactive - connection testing is not possible
bg-Cyrl: Този доставчик на данни е неактивен - не е възможно тестване на връзката

en: Last run
bg-Cyrl: Последно стартиран

en: Data provider #%s
bg-Cyrl: Доставчик на данни #%s

en: Detail
bg-Cyrl: Подробна информация

en: Manual upload
bg-Cyrl: Ръчно качване

en: Import logs
bg-Cyrl: Импортиране на регистрационни файлове

en: Usage data provider %s deleted
bg-Cyrl: Доставчик на данни %s е изтрит

en: Data providers list
bg-Cyrl: Списък на доставчиците на данни

en: Provider
bg-Cyrl: Доставчик

en: Start
bg-Cyrl: Начало

en: End
bg-Cyrl: Завърши

en: New data provider
bg-Cyrl: Нов доставчик на данни

en: Build a custom report
bg-Cyrl: Изграждане на потребителски доклад

en: Select report data
bg-Cyrl: Изберете данни от доклада

en: Data display
bg-Cyrl: Показване на данните

en: Choose data provider
bg-Cyrl: Изберете доставчик на данни

en: Choose report
bg-Cyrl: Избор на доклад

en: Choose metric type
bg-Cyrl: Избор на метричен вид

en: Choose access type
bg-Cyrl: Избор на вид достъп

en: Start year
bg-Cyrl: Начална година

en: Please enter year in format YYYY
bg-Cyrl: Моля, въведете година във формат ГГГГ

en: Start month
bg-Cyrl: Начален месец

en: End year
bg-Cyrl: Крайна година

en: End month
bg-Cyrl: Краен месец

en: Keyword
bg-Cyrl: Ключова дума

en: Select report columns
bg-Cyrl: Избор на колони за доклад

en: Select date display method
bg-Cyrl: Избор на метод за показване на датата

en: Display data filtered by year
bg-Cyrl: Показване на данните, филтрирани по година

en: Yes - Table will be limited to 12 columns (Jan-Dec) with the option to switch between years
bg-Cyrl: Да - Таблицата ще бъде ограничена до 12 колони (Jan-Dec) с възможност за превключване между годините

en: No - Table will include one column for every month of data selected
bg-Cyrl: Не - Таблицата ще включва една колона за всеки месец с избрани данни

en: Select which months to display
bg-Cyrl: Изберете кои месеци да показвате

en: Save report
bg-Cyrl: Запази

en: Usage statistics reports
bg-Cyrl: Доклади за статистически данни

en: Saved reports
bg-Cyrl: Запазени отчети

en: Create report
bg-Cyrl: Създаване на доклад

en: No data providers have been created -  no report data will be available
bg-Cyrl: Не са създадени доставчици на данни - няма да има данни за показване

en: Display by year
bg-Cyrl: Показване по година

en: Metric
bg-Cyrl: Метрика

en: Period total
bg-Cyrl: Общо за период

en: You have not saved any reports yet, please create a report.
bg-Cyrl: Все още не сте запазили никакви доклади/отчети, моля създайте доклад/отчет.

en: Select saved report
bg-Cyrl: Избор на записан доклад/отчет

en: Delete report
bg-Cyrl: Изтриване на доклад/отчет

en: Report deleted successfully
bg-Cyrl: Докладът е изтрит успешно

en: No report was selected - could not delete
bg-Cyrl: Не е избран доклад/отчет - не може да бъде изтрит

en: Remove this user
bg-Cyrl: Премахнете потребителя

en: User
bg-Cyrl: Потребител

en: Select user
bg-Cyrl: Изберете потребител

en: Add new user
bg-Cyrl: Добавете нов потребител

en: Remove
bg-Cyrl: Изтриване

en: The preservation module is disabled, turn on <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=PreservationModule">PreservationModule</a> to use it
bg-Cyrl: Модулът за запазване не е активиран, моля, променете <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=PreservationModule">Module за запазване</a>, за да го използвате

en: Edit preservation settings
bg-Cyrl: Редактиране на настройките за запазване

en: General settings
bg-Cyrl: Основни настройки

en: Status for item added to waiting list
bg-Cyrl: Статус на екземпляра, добавен към списъка с чакащите

en: Default status for item added to train
bg-Cyrl: Статус по подразбиране на екземпляра, добавен към партида

en: Settings updated
bg-Cyrl: Настройките са актуализирани

en: Processings
bg-Cyrl: Обработване

en: Remove this processing
bg-Cyrl: Премахване на тази обработка

en: Edit this processing
bg-Cyrl: Редактиране на обработка

en: Add new processing
bg-Cyrl: Добавяне на нова обработка

en: Are you sure you want to remove this processing?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте?

en: Processing %s deleted
bg-Cyrl: Преработка %s е изтрита

en: This processing cannot be deleted, it is already in used.
bg-Cyrl: Тази редакция не може да бъде изтрита, защото вече се използва.

en: Edit processing #%s
bg-Cyrl: Редактиране на обработка #%s

en: New processing
bg-Cyrl: Нова обработка

en: Processing name
bg-Cyrl: Наименование на обработката

en: Letter template for printing slip
bg-Cyrl: Шаблон за разпечатване на разписка

en: Attributes
bg-Cyrl: Атрибути

en: Be careful when removing attributes from this processing: the items using it will be impacted as well!
bg-Cyrl: Имайте предвид, че ако премахнете това свойство, екземплярите, които го използват, също ще бъдат засегнати!

en: Attribute %s
bg-Cyrl: Свойства %s

en: Remove this attribute
bg-Cyrl: Премахване на този атрибут

en: Options
bg-Cyrl: Параметри

en: DOES NOT EXIST!
bg-Cyrl: НЕ СЪЩЕСТВУВА!

en: Add new attribute
bg-Cyrl: Добавяне на допълнителна информация

en: Authorized value
bg-Cyrl: Константна стойност

en: Free text
bg-Cyrl: Свободен текст

en: Database column
bg-Cyrl: Колона база данни

en: Processing updated
bg-Cyrl: Обновяване на обработката

en: Processing created
bg-Cyrl: Създаване на обработка

en: Processing #%s
bg-Cyrl: Обработван #%s

en: Edit this template
bg-Cyrl: Редактиране на шаблона

en: Unknown
bg-Cyrl: Неизвестен

en: There are no attributes defined for this processing.
bg-Cyrl: Няма дефинирани атрибути за тази обработка.

en: Edit train #%s
bg-Cyrl: Редактиране на партида #%s

en: New train
bg-Cyrl: Нова партида

en: Status for item added to this train
bg-Cyrl: Състояние на екземпляра, добавен към партида

en: Default processing
bg-Cyrl: Обработка по подразбиране

en: Train updated
bg-Cyrl: Обновяване на партида

en: Train created
bg-Cyrl: Създаване на партида

en: Edit item #%s
bg-Cyrl: Редактиране на екземпляр #%s

en: Add new item to %s
bg-Cyrl: Добавете нов екземпляр за %s

en: Itemnumber
bg-Cyrl: екземплярен номер

en: Processing
bg-Cyrl: Обработване

en: Barcode
bg-Cyrl: Баркод

en: Cannot find item with this barcode. It must be in the waiting list.
bg-Cyrl: Не може да се намери екземпляр с този баркод. Трябва да е в списъка на чакащите.

en: Item updated
bg-Cyrl: Екземпляра е актуализиран

en: Item added to train
bg-Cyrl: Добавени екземпляри във Вашата количка за книги

en: Add new items to %s
bg-Cyrl: Добавете нов екземпляри за %s

en: Itemnumbers
bg-Cyrl: екземплярни номера

en: Cannot be edited now, the value will be retrieved from %s
bg-Cyrl: Грешка при редактиране, стойността ще бъде възстановена от %s

en: %s items have been added to train %s.
bg-Cyrl: %s Този екземпляр е добавен към вашата количка %s.

en: No items have been added to the train.
bg-Cyrl: Към партидата не са добавени екземпляри.

en: Filter by
bg-Cyrl: Филтриране по

en: Closed
bg-Cyrl: Затворено

en: Sent
bg-Cyrl: Изпратено

en: Received
bg-Cyrl: Получена

en: There are no trains defined
bg-Cyrl: Няма дефинирани партиди

en: Add items
bg-Cyrl: Добавете екземпляри

en: Are you sure you want to remove this train?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте?

en: Train %s deleted
bg-Cyrl: Партида %s е изтрита

en: Cannot add items to a closed train
bg-Cyrl: Не може да се добавят елементи към затворена партида

en: Closed on
bg-Cyrl: Затворено на

en: Sent on
bg-Cyrl: Изпратено на

en: Received on
bg-Cyrl: Получено на

en: Copy item to the following train
bg-Cyrl: Копиране на екземпляр към следващата партида

en: Select a train
bg-Cyrl: Изберете партида

en: Send
bg-Cyrl: Изпращане

en: Receive
bg-Cyrl: Получено

en: Train #%s
bg-Cyrl: Партида #%s

en: Items
bg-Cyrl: Екземпляри

en: Actions:
bg-Cyrl: Действия

en: Print slips
bg-Cyrl: Отпечатване на формуляри

en: Cannot print slip, this item does not have a processing with a letter template defined.
bg-Cyrl: Не може да се отпечата бланка, този екземпляр няма дефиниран шаблон обработка.

en: Are you sure you want to remove this item?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте?

en: Yes, remove
bg-Cyrl: Да

en: No, do not remove
bg-Cyrl: Не, не изтривайте

en: Item removed
bg-Cyrl: Библиотечни документи които са изтрити

en: Item copied successfully.
bg-Cyrl: Екземпляра е копиран успешно.

en: Item cannot be copied to a train, it is already in a non-received train.
bg-Cyrl: Екземпляра не може да бъде копиран в партида, той вече е в партида, която все още не е получена.

en: Print slip
bg-Cyrl: Отпечатване на формуляр

en: Add items to waiting list
bg-Cyrl: Добавяне на екземпляри към списъка с чакащи

en: Barcode list
bg-Cyrl: Списък с баркод

en: Add items to a train
bg-Cyrl: Добавете екземпляри към партида

en: You need to configure this module first.
bg-Cyrl: Първо трябва да настроите този модул.

en: Add to waiting list
bg-Cyrl: Добавяне към списък с чакащи

en: Add last %s items to a train
bg-Cyrl: Добавете последните %s екземпляра към партида

en: There are no items in the waiting list
bg-Cyrl: Списъка е празен

en: %s new items added. %s items not found.
bg-Cyrl: %s нови добавени екземпляри.%s няма намерени екземпляри.

en: %s new items added.
bg-Cyrl: %s нови добавени екземпляри.

en: No items added
bg-Cyrl: Няма добавени екземпляри

en: Are you sure you want to remove this item from the waiting list?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте?

en: Item removed from the waiting list
bg-Cyrl: Екземпляра е премахната от списъка на чакащите

en: Author
bg-Cyrl: Автор

en: Call number
bg-Cyrl: Сигнатура

en: E-resource management
bg-Cyrl: Управление на е-ресурси

en: Show agreement
bg-Cyrl: Покажете споразумение

en: Add agreement
bg-Cyrl: Добавете споразумение

en: Edit agreement
bg-Cyrl: Редактиране на споразумение

en: Show license
bg-Cyrl: Покажи лиценз

en: Add license
bg-Cyrl: Добавете лиценз

en: Edit license
bg-Cyrl: Редактиране на лиценз

en: eHoldings
bg-Cyrl: еБиблиотека

en: Local
bg-Cyrl: Локално

en: Show package
bg-Cyrl: Покажи пакет

en: Add package
bg-Cyrl: Добави пакет

en: Edit package
bg-Cyrl: Редактиране на пакет

en: Titles
bg-Cyrl: Заглавия

en: Show title
bg-Cyrl: Покажи заглавие

en: Add title
bg-Cyrl: Добави заглавие

en: Edit title
bg-Cyrl: Редактиране на заглавие

en: Resource
bg-Cyrl: Ресурс

en: Data providers
bg-Cyrl: Доставчици на данни

en: Show provider
bg-Cyrl: Показване на доставчика

en: Add data provider
bg-Cyrl: Добавяне на доставчик на данни

en: Edit data provider
bg-Cyrl: Редактиране на доставчика на данни

en: View report
bg-Cyrl: Преглед на доклада

en: Preservation
bg-Cyrl: Запазване

en: Home
bg-Cyrl: Начало

en: Trains
bg-Cyrl: Партида

en: Show train
bg-Cyrl: Преглед на партида

en: Add item to train
bg-Cyrl: Добавяне на екземпляр към партида

en: Add items to train
bg-Cyrl: Добавете екземплярите към партида

en: Edit item in train
bg-Cyrl: Редактиране на екземпляр в партида

en: Add train
bg-Cyrl: Добавяне на партида

en: Edit train
bg-Cyrl: Редактиране на партида

en: Waiting list
bg-Cyrl: Списък на чакащи

en: Settings
bg-Cyrl: Настройки

en: Show processing
bg-Cyrl: Преглед на обработката

en: Add processing
bg-Cyrl: Добавяне към обработка

en: Edit processing
bg-Cyrl: Редактиране на обработка

en: supersedes
bg-Cyrl: замества

en: is superseded by
bg-Cyrl: е заменен от

en: provides post-cancellation access for
bg-Cyrl: осигурява достъп след анулиране за

en: has post-cancellation access in
bg-Cyrl: има достъп след анулиране в

en: tracks demand-driven acquisitions for
bg-Cyrl: проследява водени от търсенето придобивания за

en: has demand-driven acquisitions in
bg-Cyrl: има продиктувани от търсенето придобивания в

en: has backfile in
bg-Cyrl: има обратен файл

en: has frontfile in
bg-Cyrl: има преден файл

en: related to
bg-Cyrl: свързан с

en: Publisher
bg-Cyrl: Издател

en: Platform
bg-Cyrl: Платформа

en: Publisher ID
bg-Cyrl: ID на издателя

en: Online ISSN
bg-Cyrl: Онлайн ISSN

en: Print ISSN
bg-Cyrl: Отпечатване на ISSN

en: AJAX error: receiving data from %s
bg-Cyrl: AJAX грешка: получаване на данни от %s

en: The page entered is not a number.
bg-Cyrl: Въведената страница не е число.

en: The page should be a number between 1 and %s.
bg-Cyrl: Страницата трябва да е число между 1 и %s.

en: Please choose at least one external target
bg-Cyrl: Моля, изберете поне една външна цел

en: Search Google Books
bg-Cyrl: Търсене в Google Books

en: Sorry, nothing found.
bg-Cyrl: Съжаляваме, нищо не е намерено.

[ctx: Bibliographic record]
en: The item is already in your cart
bg-Cyrl: Екземпляр вече е във Вашата количка

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been added to your cart
bg-Cyrl: Екземплярът е добавен от количката Ви за книги

[ctx: Bibliographic record]
en:  item(s) added to your cart
bg-Cyrl:  добавени библиотечни документи във вашата количка за книги

en: already in your cart
bg-Cyrl: вече във Вашата количка

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was selected
bg-Cyrl: Не е избран екземпляр

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was added to your cart
bg-Cyrl: В кошницата Ви не е добавен библиотечен документ

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been removed from your cart
bg-Cyrl: Екземплярът е премахнат от количката Ви за книги

en: Scroll to the top of the page
bg-Cyrl: Превъртете до горната част на страницата

en: Log in to your OverDrive account
bg-Cyrl: Влезте в акаунта си в OverDrive

en: OverDrive account page
bg-Cyrl: OverDrive акаунт

en: Log out of your OverDrive account
bg-Cyrl: Излезте от профила си в OverDrive

en: Checkouts
bg-Cyrl: Заемания

en: Holds
bg-Cyrl: Резервации

en: Checked out until:
bg-Cyrl: Заети до:

en: Get item
bg-Cyrl: Вземете екземпляр

en: Check in
bg-Cyrl: Връщане

en: Are you sure you want to return this item?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да върнете този библиотечен документ?

en: Check out
bg-Cyrl: Заемане

en: Are you sure you want to check out this item?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да заемете този библиотечен документ?

en: Cancel hold
bg-Cyrl: Анулиране на резервация

en: Are you sure you want to cancel this hold?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да отмените резервацията?

en: Item cannot be checked out. There are no available formats
bg-Cyrl: Библиотечният документ не може да бъде зает. Няма налични копия

en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
bg-Cyrl: Внимание: Действието не може да се отмени. Моля потвърдете

en: Your rating: %s.
bg-Cyrl: Вашата оценка: %s.

en: Average rating: %s (%s votes)
bg-Cyrl: Рейтинг: %s (%s гласове)

en: Tags added:
bg-Cyrl: Добавени маркери:

en: Tags deleted:
bg-Cyrl: Изтрити на маркери:

en: Errors:
bg-Cyrl: Грешки:

en: Sorry, tags are not enabled on this system.
bg-Cyrl: За съжаление маркерите не са активирани.

en: Error! Your tag was entirely markup code.  It was NOT added.  Please try again with plain text.
bg-Cyrl: Грешка! Маркерът ви е код.   НЕ е добавен.  Моля, опитайте отново с обикновен текст.

en: Error! Illegal parameter
bg-Cyrl: Грешка! Невалиден параметър

en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
bg-Cyrl: Забележка: Маркерът ви съдържа маркировъчен код, който беше премахнат. Маркерът беше добавен като

en: Error! Adding tags failed at
bg-Cyrl: Грешка! Добавянето на маркери не е успешно

en: Note: you can only tag an item with a given term once.  Check 'Tags' to see your current tags.
bg-Cyrl: Забележка: можете да маркирате библиотечен документ с даден термин само веднъж. Поставете отметка в 'Маркери', за да видите текущите си маркери.

en: Error! You cannot delete the tag
bg-Cyrl: Грешка! Не можете да изтриете маркера

en: Note: you can only delete your own tags.
bg-Cyrl: Забележка: можете да изтриете само собствените си маркери.

en: You must be logged in to add tags.
bg-Cyrl: Трябва да сте влезли в акаунта си, за да добавите маркери.

en: Unable to add one or more tags.
bg-Cyrl: Не можете да добавите повече маркери.
