Koha 23.11.08.001 - en to bg-Cyrl translation catalogue (1549 entries)

en: Error: could not retrieve availability for this ID
bg-Cyrl: Грешка: не можа да се извлече наличността за този идентификатор

en: unknown
bg-Cyrl: неизвестен

en: Not for loan
bg-Cyrl: Не е за заемане

en: not available
bg-Cyrl: не е наличен

en: Checked out
bg-Cyrl: Заети

en: Item lost
bg-Cyrl: Екземпляра е загубен

en: Item withdrawn
bg-Cyrl: Отчислени библиотечни документи

en: Item damaged
bg-Cyrl: Библиотечният документ е повреден

en: In transit
bg-Cyrl: В процес на прехвърляне

en: On hold
bg-Cyrl: В резервация

en: available
bg-Cyrl: наличен

en: alto
bg-Cyrl: високо

en: baritone
bg-Cyrl: баритон

en: bass
bg-Cyrl: бас

en: child alto
bg-Cyrl: дете алт

en: child soprano
bg-Cyrl: дете сопрано

en: countertenor
bg-Cyrl: контратенор

en: child voice
bg-Cyrl: детски глас

en: man's voice
bg-Cyrl: мъжки глас

en: mezzo-soprano
bg-Cyrl: мецосопрано

en: reciting child's voice
bg-Cyrl: рецитиране детски глас

en: reciting voice
bg-Cyrl: рецитиращ глас

en: reciting man's voice
bg-Cyrl: рецитиране мъжки глас

en: reciting woman's voice
bg-Cyrl: рецитиране женски глас

en: soprano
bg-Cyrl: сопрано

en: tenor
bg-Cyrl: тенор

en: voice - unspecified
bg-Cyrl: гласове - неопределен

en: woman's voice
bg-Cyrl: женски гласове

en: voice - other
bg-Cyrl: гласове - други

en: bassoon
bg-Cyrl: фагот

en: basset-horn
bg-Cyrl: басет-хорн

en: bagpipe
bg-Cyrl: гайда

en: clarinet
bg-Cyrl: кларинет

en: cromorne
bg-Cyrl: кроморн

en: double bassoon
bg-Cyrl: двоен фагот

en: didjeridu
bg-Cyrl: дидиеридо

en: dulcian
bg-Cyrl: дулсиан

en: dvojnice
bg-Cyrl: дубликати

en: english horn
bg-Cyrl: английски рог

en: flageolet
bg-Cyrl: флаголет

en: fife
bg-Cyrl: малка флейта

en: flute
bg-Cyrl: флейта

en: tabor pipe
bg-Cyrl: таборска тръба

en: hornpipe
bg-Cyrl: хорнпайп

en: mouth organ
bg-Cyrl: устен орган

en: musette
bg-Cyrl: музета

en: oboe d'amore
bg-Cyrl: обой на любовта

en: oboe
bg-Cyrl: обой

en: oboe da caccia
bg-Cyrl: ловен обой

en: piccolo
bg-Cyrl: пиколо

en: pommer
bg-Cyrl: померанин

en: panpipes
bg-Cyrl: панпипес

en: racket
bg-Cyrl: рекет

en: recorder
bg-Cyrl: записващо устройство

en: rothophone
bg-Cyrl: ротофон

en: saxophone
bg-Cyrl: саксофон

en: shakuhachi
bg-Cyrl: шакухачи

en: zurna
bg-Cyrl: кларион

en: sarrusophone
bg-Cyrl: сарусофон

en: sordun
bg-Cyrl: сордун

en: woodwind - unspecified
bg-Cyrl: дървени духови - неопределени

en: vox humana
bg-Cyrl: глас на човека

en: woodwind - other
bg-Cyrl: дървени духови - други

en: alphorn
bg-Cyrl: алфорн

en: bombardon
bg-Cyrl: бомбардировка

en: bersag horn
bg-Cyrl: берсаг рог

en: bugle
bg-Cyrl: сигнална тръба

en: carnyx
bg-Cyrl: карникс

en: cow horn
bg-Cyrl: кравешки рог

en: clarion
bg-Cyrl: кларион

en: cornet
bg-Cyrl: корнет

en: cornett
bg-Cyrl: корнет

en: duplex
bg-Cyrl: двоен

en: euphonium
bg-Cyrl: еуфоний

en: hunting horn
bg-Cyrl: ловен рог

en: horn
bg-Cyrl: рог

en: herald's trumpet
bg-Cyrl: глашатайска тръба

en: keyed bugle
bg-Cyrl: ловджийски рог с ключ

en: oliphant
bg-Cyrl: олифант

en: ophicleide
bg-Cyrl: офиклеид

en: post horn
bg-Cyrl: пощенски рог

en: russian horn
bg-Cyrl: руски рог

en: serpent
bg-Cyrl: сарпент

en: shofar
bg-Cyrl: шофар

en: trombone
bg-Cyrl: тромбон

en: trumpet
bg-Cyrl: тромпет

en: tuba
bg-Cyrl: туба

en: brass - unspecified
bg-Cyrl: духови инструменти - неопределени

en: valved bugle
bg-Cyrl: стеклярус с клапа

en: wagner tuba
bg-Cyrl: вагнер туба

en: brass - other
bg-Cyrl: духови инструменти - други

en: arpeggione
bg-Cyrl: арпеджоне

en: baryton
bg-Cyrl: баритон

en: bassett
bg-Cyrl: басет

en: bumbass
bg-Cyrl: топка бас

en: double bass
bg-Cyrl: контрабас

en: five-string double bass
bg-Cyrl: петструнен контрабас

en: fiddle, viol (family)
bg-Cyrl: цигулка, виола (семейство)

en: lira da braccio
bg-Cyrl: лира да брачо

en: lirone
bg-Cyrl: лироне

en: keyed fiddle
bg-Cyrl: цигулка с ключ

en: octobass
bg-Cyrl: октобас

en: kit
bg-Cyrl: комплект инструменти

en: psalmodicon
bg-Cyrl: псалмодикон

en: rebec
bg-Cyrl: ребек

en: trumpet marine
bg-Cyrl: тромпет морски

en: strings, bowed - unspecified
bg-Cyrl: струнни, лъкови - неуточнени

en: viola
bg-Cyrl: виола

en: cello
bg-Cyrl: виолончело

en: violone
bg-Cyrl: виолон

en: viol
bg-Cyrl: виола

en: violin
bg-Cyrl: цигулка

en: strings, bowed - other
bg-Cyrl: струнни, лъкови - други

en: archlute
bg-Cyrl: архлут

en: harp-psaltery
bg-Cyrl: арфа-псалтир

en: barbitos
bg-Cyrl: барбитос

en: biwa
bg-Cyrl: ударен

en: banjo
bg-Cyrl: банджо

en: balalaika
bg-Cyrl: балалайка

en: bouzouki
bg-Cyrl: бузуки

en: cittern
bg-Cyrl: гражданин

en: citole
bg-Cyrl: цитол

en: cobza
bg-Cyrl: кобза

en: guitar
bg-Cyrl: китара

en: harp
bg-Cyrl: арфа

en: hawaiian guitar
bg-Cyrl: хавайска китара

en: Irish harp
bg-Cyrl: Ирландска арфа

en: kithara
bg-Cyrl: китара

en: kora
bg-Cyrl: кора

en: lute (family)
bg-Cyrl: лютня (семейство)

en: lyre-guitar
bg-Cyrl: лира-китара

en: lute
bg-Cyrl: лютня

en: mandolin
bg-Cyrl: мандолина

en: mandore
bg-Cyrl: мандоре

en: pipa
bg-Cyrl: тръба

en: psaltery
bg-Cyrl: псалтерий

en: phorminx
bg-Cyrl: форминкс

en: qānūn
bg-Cyrl: кънун

en: shamisen
bg-Cyrl: шамисен

en: sitār
bg-Cyrl: ситар

en: theorbo
bg-Cyrl: теорбо

en: tanbur
bg-Cyrl: барабан

en: oud
bg-Cyrl: уд

en: ukulele
bg-Cyrl: укулеле

en: strings, plucked - unspecified
bg-Cyrl: струни, щипка - неуточнено

en: zither
bg-Cyrl: цитра

en: strings, plucked - other
bg-Cyrl: струни, щипки - други

en: accordion
bg-Cyrl: акордеон

en: celesta
bg-Cyrl: селеста

en: clavichord
bg-Cyrl: клавикорд

en: claviorgan
bg-Cyrl: клавиорган

en: clavicytherium
bg-Cyrl: клавиатура

en: fortepiano
bg-Cyrl: пианото

en: glockenspiel
bg-Cyrl: глокеншпил

en: harmonium
bg-Cyrl: хармониум

en: harpsichord
bg-Cyrl: клавесин

en: melopiano
bg-Cyrl: роял

en: organ
bg-Cyrl: орган

en: piano
bg-Cyrl: пиано

en: plucked string keyboard
bg-Cyrl: клавирни струнни инструменти

en: regals
bg-Cyrl: кралски особи

en: sirenion
bg-Cyrl: сиренион

en: sostenente piano
bg-Cyrl: плоско пиано

en: spinet
bg-Cyrl: шпинет

en: keyboard - unspecified
bg-Cyrl: клавишни инструменти - неуточнена

en: virginal
bg-Cyrl: виргинал

en: keyboard - other
bg-Cyrl: клавишни инструменти - други

en: aeolian bells
bg-Cyrl: еолийски камбани

en: arabian drum
bg-Cyrl: арабски барабан

en: agogo
bg-Cyrl: agogo, бразилски звънчета

en: anvil
bg-Cyrl: наковалня

en: boobams
bg-Cyrl: Бу-бам

en: bass drum
bg-Cyrl: бас барабан

en: bells
bg-Cyrl: камбани

en: bongos
bg-Cyrl: бонго

en: metal bells plate
bg-Cyrl: метална плоча за камбани

en: castanets
bg-Cyrl: кастанети

en: cabaca
bg-Cyrl: кабака

en: chinese cymbals
bg-Cyrl: китайски цимбали

en: conga
bg-Cyrl: конга

en: chains
bg-Cyrl: вериги

en: dulcimer
bg-Cyrl: цимбал

en: crash cymbal
bg-Cyrl: чинел

en: crotales
bg-Cyrl: малък чинел

en: claves
bg-Cyrl: ключове

en: cowbell
bg-Cyrl: звънец

en: cymbal
bg-Cyrl: цимбал

en: drum
bg-Cyrl: барабан

en: drums
bg-Cyrl: барабани

en: finger cymbals
bg-Cyrl: цимбали за пръсти

en: friction drum
bg-Cyrl: фрикционен барабан

en: flexatone
bg-Cyrl: флексатон

en: gun
bg-Cyrl: салют

en: gong
bg-Cyrl: гонг

en: güiro
bg-Cyrl: гюиро

en: hammer
bg-Cyrl: чукче

en: handbell
bg-Cyrl: ръчно звънче

en: hi-hat
bg-Cyrl: Хай-хет

en: jembe
bg-Cyrl: джембе

en: jingles
bg-Cyrl: дрънкане

en: lithophone
bg-Cyrl: литофон

en: lujon
bg-Cyrl: лухон

en: marimba
bg-Cyrl: маримба

en: military drum
bg-Cyrl: военен барабан

en: metallophone
bg-Cyrl: металофон

en: nail violin
bg-Cyrl: нали цигулка

en: ratchet
bg-Cyrl: рачет

en: rain stick
bg-Cyrl: дъждовна пръчка

en: roto-toms
bg-Cyrl: рото-томи

en: sizzle cymbals
bg-Cyrl: сизле чинели

en: sound-effect instrument
bg-Cyrl: инструмент за звукови ефекти

en: slit-drum
bg-Cyrl: нарезен барабан

en: sistrum
bg-Cyrl: систрум

en: siren
bg-Cyrl: сирена

en: sandpaper
bg-Cyrl: шкурка

en: sound sculpture
bg-Cyrl: звукова скулптура

en: steel drum
bg-Cyrl: стоманен барабан

en: switch whip
bg-Cyrl: камшик

en: tabor
bg-Cyrl: табор

en: turkish crescent
bg-Cyrl: турски полумесец

en: temple block
bg-Cyrl: храмов блок

en: tuned gong
bg-Cyrl: настроен гонг

en: timpani
bg-Cyrl: тимпани

en: triangle
bg-Cyrl: триъгълник

en: thunder machine
bg-Cyrl: гръмотевична машина

en: tarol
bg-Cyrl: тарол

en: tambourine
bg-Cyrl: тамбура

en: tom-tom
bg-Cyrl: том-том

en: percussion - unspecified
bg-Cyrl: перкусии - неуточнено

en: vibraphone
bg-Cyrl: вибрафон

en: vibra-slap
bg-Cyrl: vibraslap

en: wind machine
bg-Cyrl: вятърна машина

en: woodblocks
bg-Cyrl: дървени кутии

en: xylorimba
bg-Cyrl: ксилоримба

en: xylophone
bg-Cyrl: ксилофон

en: percussion - other
bg-Cyrl: перкусии - други

en: computer
bg-Cyrl: компютър

en: computerized musical station
bg-Cyrl: компютъризирана музикална станция

en: computerized tape
bg-Cyrl: компютъризирана лента

en: digital space device
bg-Cyrl: цифрово космическо устройство

en: electro-acoustic device
bg-Cyrl: електроакустично устройство

en: live electronic
bg-Cyrl: електроника на живо

en: lyricon
bg-Cyrl: лирикон

en: meta-instrument
bg-Cyrl: мета-инструмент

en: multimedial device
bg-Cyrl: мултимедийно устройство

en: oscillator
bg-Cyrl: осцилатор

en: space device
bg-Cyrl: космическо устройство

en: synthesizer
bg-Cyrl: синтезатор

en: tape
bg-Cyrl: лента

en: theremin
bg-Cyrl: теремин

en: electronic - non specified
bg-Cyrl: електронен - не е посочен

en: electronic - other
bg-Cyrl: електронни - други

en: aeolian harp
bg-Cyrl: еолийска арфа

en: barrel organ
bg-Cyrl: варел орган

en: musical bow
bg-Cyrl: музикален лък

en: musical box
bg-Cyrl: музикална кутия

en: chekker
bg-Cyrl: чекер

en: musical clock
bg-Cyrl: музикален часовник

en: continuo
bg-Cyrl: непрекъснато

en: glassharmonika
bg-Cyrl: гласхармоника

en: glass trumpet
bg-Cyrl: тромпет

en: harmonica
bg-Cyrl: хармоника

en: hurdy-gurdy
bg-Cyrl: латерна

en: jew's harp
bg-Cyrl: еврейска арфа

en: lamellaphone
bg-Cyrl: ламелафон

en: monochord
bg-Cyrl: монохорд

en: melodica
bg-Cyrl: мелодичен

en: mirliton
bg-Cyrl: мирлитон

en: melodic instrument
bg-Cyrl: мелодичен инструмент

en: musical saw
bg-Cyrl: музикален трион

en: ocarina
bg-Cyrl: окарина

en: polyphonic instrument
bg-Cyrl: полифоничен инструмент

en: player piano
bg-Cyrl: пиано латерна

en: rabāb
bg-Cyrl: рабаб

en: swanee whistle
bg-Cyrl: сване свирка

en: tuning-fork
bg-Cyrl: камертон

en: instrument - non specified
bg-Cyrl: инструмент - не е посочен

en: instrument or voice - non specified
bg-Cyrl: инструмент или глас - не е посочено

en: wind instrument
bg-Cyrl: духов инструмент

en: whistle
bg-Cyrl: свирка

en: other
bg-Cyrl: други

en: children's choir
bg-Cyrl: детски хор

en: men's choir
bg-Cyrl: мъжки хор

en: mixed choir
bg-Cyrl: смесен хор

en: reciting choir
bg-Cyrl: рецитиращ хор

en: choir - unspecified
bg-Cyrl: хор - неуточнен

en: vocal ensemble
bg-Cyrl: вокален ансамбъл

en: women's choir
bg-Cyrl: женски хор

en: choir - other
bg-Cyrl: хор - други

en: band
bg-Cyrl: група

en: big band
bg-Cyrl: голяма група

en: brass band
bg-Cyrl: духов оркестър

en: chamber orchestra
bg-Cyrl: камерен оркестър

en: combo
bg-Cyrl: комбо

en: dance orchestra
bg-Cyrl: танцов оркестър

en: full orchestra
bg-Cyrl: цял оркестър

en: gamelan
bg-Cyrl: гамелан

en: instrumental ensemble
bg-Cyrl: инструментален ансамбъл

en: vocal and instrumental ensemble
bg-Cyrl: вокално-инструментален ансамбъл

en: jazz band
bg-Cyrl: джаз банда

en: percussion orchestra
bg-Cyrl: ударни инструменти оркестър

en: ragtime band
bg-Cyrl: рагтайм група

en: steel band
bg-Cyrl: стоманена лента

en: string orchestra
bg-Cyrl: струнен оркестър

en: orchestra - unspecified
bg-Cyrl: оркестър - неуточнен

en: wind orchestra
bg-Cyrl: духов оркестър

en: orchestra - other
bg-Cyrl: оркестър - други

en: live electronic conductor
bg-Cyrl: електроника на живо диригент

en: choir conductor, chorus master
bg-Cyrl: хоров диригент, хормайстор

en: conductor
bg-Cyrl: диригент

en: light conductor
bg-Cyrl: диригент

en: conductor - other
bg-Cyrl: диригент - друг

en: acrobat
bg-Cyrl: акробат

en: child actor
bg-Cyrl: дете актьор

en: silent actor
bg-Cyrl: мим

en: actor
bg-Cyrl: актьор

en: actress
bg-Cyrl: актриса

en: dancer
bg-Cyrl: танцьор

en: light engineer
bg-Cyrl: светлинен инженер

en: sound engineer
bg-Cyrl: звуков инженер

en: juggler
bg-Cyrl: жонгльор

en: mime
bg-Cyrl: мим

en: performer - other
bg-Cyrl: изпълнител - други

[ctx: tessitura]
en: sopranino
bg-Cyrl: сопрано

[ctx: tessitura]
en: soprano
bg-Cyrl: сопрано

[ctx: tessitura]
en: alto
bg-Cyrl: високо

[ctx: tessitura]
en: tenor
bg-Cyrl: тенор

[ctx: tessitura]
en: baritone
bg-Cyrl: баритон

[ctx: tessitura]
en: bass
bg-Cyrl: бас

[ctx: tessitura]
en: contrabass
bg-Cyrl: контрабас

[ctx: tessitura]
en: sub-contrabass
bg-Cyrl: суб-контрабас

[ctx: tessitura]
en: sopracute
bg-Cyrl: сопракато

[ctx: tessitura]
en: high
bg-Cyrl: високо

[ctx: tessitura]
en: medium
bg-Cyrl: носител

[ctx: tessitura]
en: low
bg-Cyrl: ниско

[ctx: tessitura]
en: prepared
bg-Cyrl: подготвен

[ctx: music]
en: one hand
bg-Cyrl: една ръка

[ctx: music]
en: two players on one instrument
bg-Cyrl: двама изпълнители на един инструмент

[ctx: music]
en: three hands
bg-Cyrl: три ръце

[ctx: music]
en: four hands
bg-Cyrl: четири ръце

[ctx: music]
en: six hands
bg-Cyrl: шест ръце

[ctx: music]
en: eight hands
bg-Cyrl: осем ръце

[ctx: music]
en: B flat
bg-Cyrl: Си бемол

[ctx: music]
en: E flat
bg-Cyrl: Ми бемол

[ctx: music]
en: A flat
bg-Cyrl: Ла бемол

[ctx: music]
en: D flat
bg-Cyrl: Ре бемол

[ctx: music]
en: F sharp
bg-Cyrl: Фа диез

[ctx: music]
en: Instrument played in non standard way
bg-Cyrl: Инструмент, свирен по нестандартен начин

[ctx: music]
en: non standard string number
bg-Cyrl: нестандартен номер на низ

en: electric
bg-Cyrl: електрически

en: electronic
bg-Cyrl: електронен

en: amplified
bg-Cyrl: усилва се

en: recorded
bg-Cyrl: записано

en: antiquity
bg-Cyrl: античност

en: ethnic, traditional
bg-Cyrl: етнически, традиционен

en: ad libitum
bg-Cyrl: по желание

en: may take place of the preceding code / alternative
bg-Cyrl: може да заеме мястото на предходния код / алтернатива

en: used by the same player as the preceding code
bg-Cyrl: използван от същия играч като предходния код

en: Basket ID (internal)
bg-Cyrl: Кошница номер (вътрешен)

en: Biblio number (internal)
bg-Cyrl: Библиографски номер (вътрешен)

en: Fund ID (internal)
bg-Cyrl: Фонд номер (вътрешен)

en: Not used (deprecated)
bg-Cyrl: Не се използва (отхвърлено)

en: Cancellation reason
bg-Cyrl: Причина за анулиране

en: Borrower number of creator
bg-Cyrl: Читателски номер от създател

en: Currency
bg-Cyrl: Валута

en: Cancellation date
bg-Cyrl: Дата на анулиране

en: Date received
bg-Cyrl: Дата на получаване

en: Discount
bg-Cyrl: Отстъпка

en: Budgeted cost, tax excl.
bg-Cyrl: Бюджетни разходи без данък.

en: Budgeted cost, tax incl.
bg-Cyrl: Бюджетни разходи с данък.

en: Budgeted cost
bg-Cyrl: Бюджетни разходи

en: Creation date
bg-Cyrl: Година на създаване

en: Estimated delivery date
bg-Cyrl: Очаквана дата за доставка

en: Invoice ID (internal)
bg-Cyrl: Фактура номер (вътрешен)

en: Line item ID (EDIFACT)
bg-Cyrl: Номер на позиция на екземпляр (EDIFACT)

en: Vendor price
bg-Cyrl: Цена на доставчика

en: Internal note
bg-Cyrl: Вътрешна бележка

en: Vendor note
bg-Cyrl: Бележка на доставчика

en: Order number
bg-Cyrl: Номер на поръчка

en: Order status
bg-Cyrl: Статус на поръчка

en: Parent order number (internal)
bg-Cyrl: Номер на свързана поръчка (вътрешен)

en: Quantity
bg-Cyrl: Количество

en: Quantity received
bg-Cyrl: Получено количество

en: Replacement price
bg-Cyrl: Цена на замяна

en: Retail price, tax excl.
bg-Cyrl: Цена на дребно без ДДС.

en: Retail price, tax incl.
bg-Cyrl: Цена на дребно с ДДС.

en: Retail price
bg-Cyrl: Цена на дребно

en: Not used
bg-Cyrl: Не се използва

en: Statistic 1
bg-Cyrl: Статистика 1

en: Statistic 2
bg-Cyrl: Статистика 2

en: Subscription ID (internal)
bg-Cyrl: Номер на абонамента (вътрешен)

en: Vendor reference number (EDIFACT)
bg-Cyrl: Референтен номер на доставчика (EDIFACT)

en: Vendor reference qualifier (EDIFACT)
bg-Cyrl: Референтен класификатор на доставчик (EDIFACT)

en: Vendor report (EDIFACT)
bg-Cyrl: Отчет на доставчика (EDIFACT)

en: Tax rate backup (deprecated)
bg-Cyrl: Резервно копие на данъчната ставка (отхвърлено)

en: Tax rate on order
bg-Cyrl: Данъчна ставка на поръчка

en: Tax rate on receive
bg-Cyrl: Данъчна ставка при получаване

en: Tax value backup (deprecated)
bg-Cyrl: Резервно копие на данъчната стойност (отхвърлено)

en: Tax amount on order
bg-Cyrl: Общо данък на поръчка

en: Tax amount on receive
bg-Cyrl: Общо данък при получаване

en: Timestamp
bg-Cyrl: Времеви отпечатък

en: Uncertain price
bg-Cyrl: Неопределена цена

en: Actual cost, tax excl.
bg-Cyrl: Реална цена без данък.

en: Actual cost, tax incl.
bg-Cyrl: Реална цена с данък.

en: Actual cost
bg-Cyrl: Действителна цена

en: Address
bg-Cyrl: Адрес

en: Address 2
bg-Cyrl: Адрес 2

en: Alternate contact: Address
bg-Cyrl: Алтернативен контакт: Адрес

en: Alternate contact: Address 2
bg-Cyrl: Алтернативен контакт: Адрес 2

en: Alternate contact: City
bg-Cyrl: Алтернативен контакт: Населено място

en: Alternate contact: Country
bg-Cyrl: Алтернативен контакт: Държава

en: Alternate contact: First name
bg-Cyrl: Алтернативен контакт: Име

en: Alternate contact: Phone
bg-Cyrl: Alternate contact: Телефон

en: Alternate contact: State
bg-Cyrl: Alternate contact: Област

en: Alternate contact: Surname
bg-Cyrl: Alternate contact: Фамилия

en: Alternate contact: ZIP/Postal code
bg-Cyrl: Алтернативен контакт: ZIP / пощенски код

en: Data anonymization flag
bg-Cyrl: Флаг за анонимизиране на данни

en: Authentication method
bg-Cyrl: Метод за удостоверяване

en: Allow auto-renewals
bg-Cyrl: Разрешаване на автоматично презаписване

en: Alternate address: Address
bg-Cyrl: Алтернативен адрес: Адрес

en: Alternate address: Address 2
bg-Cyrl: Алтернативен адрес: Адрес2

en: Alternate address: City
bg-Cyrl: Алтернативен адрес: Населено място

en: Alternate address: Country
bg-Cyrl: Алтернативен адрес: Страна

en: Alternate address: Email
bg-Cyrl: Алтернативен адрес: Имейл

en: Alternate address: Phone
bg-Cyrl: Алтернативен адрес: Телефон

en: Alternate address: State
bg-Cyrl: Алтернативен адрес: Област

en: Alternate address: Street number
bg-Cyrl: Алтернативен адрес: Номер на улица

en: Alternate address: Street type
bg-Cyrl: Алтернативен адрес: Вид улица

en: Alternate address: ZIP/Postal code
bg-Cyrl: Алтернативен адрес: ZIP/Пощенски код

en: Circulation note
bg-Cyrl: Служебна бележка

en: Borrower number
bg-Cyrl: Читателски ID

en: Home library
bg-Cyrl: Основна библиотека

en: Card number
bg-Cyrl: Номер на карта

en: Patron category
bg-Cyrl: Категория читатели

en: Check for previous checkouts
bg-Cyrl: Проверка за предишни заемания

en: City
bg-Cyrl: Град

en: Alternate contact: Note
bg-Cyrl: Alternate contact: Бележка

en: Alternate contact: Title
bg-Cyrl: Алтернативен контакт: Заглавие

en: Country
bg-Cyrl: Държава

en: Account renewal date
bg-Cyrl: Дата на подновяване на акаунта

en: Registration date
bg-Cyrl: Дата на регистриране

en: Expiry date
bg-Cyrl: Валидност до

en: Date of birth
bg-Cyrl: Дата на раждане

en: Restricted [until] flag
bg-Cyrl: Ограничен [до] флаг

en: Comment
bg-Cyrl: Коментар

en: Primary email
bg-Cyrl: Основен имейл

en: Secondary email
bg-Cyrl: Допълнителен имейл

en: Fax
bg-Cyrl: Факс

en: First name
bg-Cyrl: Име

en: System permissions
bg-Cyrl: Системни настройки

en: Gone no address flag
bg-Cyrl: Няма флаг за адреса

en: Initials
bg-Cyrl: Инициали

en: Preferred language for notices
bg-Cyrl: Предпочитан език за известия

en: Last activity date
bg-Cyrl: Дата на последна активност

en: Number of failed login attempts
bg-Cyrl: Брой неуспешни опити за влизане

en: Lost card flag
bg-Cyrl: Изгубена карта флаг

en: Middle name
bg-Cyrl: Презиме

en: Other phone
bg-Cyrl: Друг телефон

en: OPAC note
bg-Cyrl: OPAC бележка

en: Other name
bg-Cyrl: Презиме

en: Overdrive auth token
bg-Cyrl: Токен за удостоверяване на Overdrive

en: Password expiration date
bg-Cyrl: Срок на валидност на паролата

en: Password
bg-Cyrl: Парола

en: Primary phone
bg-Cyrl: Основен телефон

en: Secondary phone
bg-Cyrl: Допълнителен телефон

en: Primary contact method
bg-Cyrl: Основен метод за контакт

en: Show checkouts to guarantor
bg-Cyrl: Покажете заеманията на гаранта

en: Show fines to guarantor
bg-Cyrl: Покажете задълженията на гаранта

en: Privacy settings
bg-Cyrl: Настройки на поверителност

en: Pronouns
bg-Cyrl: Местоимения

en: Protected
bg-Cyrl: Защитен

en: Relationship
bg-Cyrl: Код за отношение-код на връзката

en: Secret (2FA)
bg-Cyrl: Тайна (код) (2FA)

en: Gender
bg-Cyrl: Пол

en: SMS provider ID (internal)
bg-Cyrl: Номер на SMS доставчик (вътрешен)

en: Mobile phone number
bg-Cyrl: Мобилен телефон номер

en: Sort 1
bg-Cyrl: Сортиране 1

en: Sort 2
bg-Cyrl: Сортиране 2

en: State
bg-Cyrl: Област

en: Street number
bg-Cyrl: Улица номер/име

en: Street type
bg-Cyrl: Вид улица

en: Surname
bg-Cyrl: Фамилия

en: Salutation
bg-Cyrl: Поздрав

en: Last update date
bg-Cyrl: Дата на последна актуализация

en: Username
bg-Cyrl: Потребителско име

en: ZIP/Postal code
bg-Cyrl: ZIP/Пощенски код

en: Barcode
bg-Cyrl: Баркод

en: Biblio item number (internal)
bg-Cyrl: Библиографски екземплярен номер (вътрешен)

en: Bookable
bg-Cyrl: Може да се резервира

en: Source of acquisition
bg-Cyrl: Източник на комплектуване/придобиване

en: Collection
bg-Cyrl: Колекция

en: Koha normalized classification for sorting
bg-Cyrl: Коха нормализира класификацията за сортиране

en: Source of classification or shelving scheme
bg-Cyrl: Източник на класификационната схема

en: Coded location qualifier
bg-Cyrl: Кодиран класификатор на местоположението

en: Copy number
bg-Cyrl: Номер на копие

en: Damaged status
bg-Cyrl: Статус повреден

en: Damaged on
bg-Cyrl: Повреден на

en: Date acquired
bg-Cyrl: Дата на придобиване

en: Date last checked out
bg-Cyrl: Дата на последно заемане

en: Date last seen
bg-Cyrl: Дата последно видян

en: Deleted on
bg-Cyrl: Изтрито на

en: Serial enumeraton/chronology
bg-Cyrl: Периодични издания изброяване/хронология

en: Exclude from local holds priority
bg-Cyrl: Изключете от приоритетни местни резервации

en: Current library
bg-Cyrl: Текуща библиотека

en: Permanent library
bg-Cyrl: Постоянна библиотека

en: Total checkouts
bg-Cyrl: Общо заемания

en: Call number
bg-Cyrl: Сигнатура

en: Lost status
bg-Cyrl: Статус изгубен

en: Lost on
bg-Cyrl: Изгубен на

en: Public note
bg-Cyrl: Забележка за публиката/Публична бележка

en: Koha item number (autogenerated)
bg-Cyrl: Koha екземплярен номер (автоматично генериран)

en: Koha item type
bg-Cyrl: Коха видове библиотечни документи

en: Total local uses
bg-Cyrl: Общо локално използван

en: Shelving location
bg-Cyrl: Местоположение на стелажите

en: Materials specified
bg-Cyrl: Описвани материали

en: Additional subfields (XML)
bg-Cyrl: Допълнителни полета (XML)

en: New status
bg-Cyrl: Нов статус

en: Due date
bg-Cyrl: Очаквана дата на връщане

en: Permanent shelving location
bg-Cyrl: Постоянно местоположение на рафта

en: Price
bg-Cyrl: Цена

en: Total renewals
bg-Cyrl: Общо презаписвания

en: Price effective from
bg-Cyrl: Цената е валидна от дата

en: Total holds
bg-Cyrl: Общо Резервации

en: Use restrictions
bg-Cyrl: Използвани ограничения

en: Shelving control number
bg-Cyrl: Контролен номер в класификацията (стилажа)

en: Inventory number
bg-Cyrl: Инвентарен номер

en: Modification date
bg-Cyrl: Дата на промяна

en: Uniform Resource Identifier
bg-Cyrl: Универсален идентификатор на ресурси

en: Withdrawn status
bg-Cyrl: Статус отчислен

en: Withdrawn on
bg-Cyrl: Отчислен на

en: Abstract
bg-Cyrl: Резюме

en: Author
bg-Cyrl: Автор

en: Copyright date
bg-Cyrl: Дата на авторско право

en: Framework code
bg-Cyrl: Код на рамка

en: Medium
bg-Cyrl: Носител

en: Notes
bg-Cyrl: Бележки

en: Name of part/section of a work
bg-Cyrl: Наименование на поредна част от произведението

en: Number of part/section of a work
bg-Cyrl: Номер на поредна част от произведението

en: Is a serial?
bg-Cyrl: Периодика ли е?

en: Series title
bg-Cyrl: Заглавие на серията

en: Remainder of title
bg-Cyrl: Подзаглавни данни (Останалата част от заглавието)

en: Title
bg-Cyrl: Заглавие

en: Uniform title
bg-Cyrl: Унифицирано заглавие

en: Age restriction
bg-Cyrl: Възрастово ограничение

en: Classification part
bg-Cyrl: Част от класификацията

en: Item part
bg-Cyrl: Част от библиотечния документ

en: Call number suffix
bg-Cyrl: Суфикс на сигнатурата

en: Series statement
bg-Cyrl: Сведения за серията (колекцията)

en: Series ISSN
bg-Cyrl: ISSN на серията

en: Series volume
bg-Cyrl: Цялост на серията

en: Edition responsibility
bg-Cyrl: Отговорност за публикуване

en: Edition statement
bg-Cyrl: Поредност и издателска характеристика

en: Other physical details
bg-Cyrl: Други физически данни

en: Biblio-level item type
bg-Cyrl: Вид библиотечен документ на библиографско ниво

en: Number
bg-Cyrl: Номер

en: Number of pages
bg-Cyrl: Брой страници

en: Place of publication
bg-Cyrl: Място на издаване

en: Publication date
bg-Cyrl: Дата на издаване

en: Publisher
bg-Cyrl: Издател

en: Size
bg-Cyrl: Размер

en: Koha issues (borrowed), all copies
bg-Cyrl: Коха (заети), всички екземпляри

en: URL
bg-Cyrl: URL адрес

en: Volume number
bg-Cyrl: Номер на том

en: Volume date
bg-Cyrl: Дата на издаване на том

en: Volume information
bg-Cyrl: Информация за том

en: Library
bg-Cyrl: Библиотека

en: Statistics date and time
bg-Cyrl: Дата и час на статистиката

en: Interface
bg-Cyrl: Интерфейс

en: Item number
bg-Cyrl: Номер на екземпляра

en: SIP mode
bg-Cyrl: SIP режим

en: Transaction type
bg-Cyrl: Вид транзакция

en: Value
bg-Cyrl: Стойност

en: End date
bg-Cyrl: Крайна дата

en: Location
bg-Cyrl: Местонахождение

en: Periodicity
bg-Cyrl: Периодичност

en: Start date
bg-Cyrl: Начална дата

en: Collection title
bg-Cyrl: Заглавие на колекцията

en: Note
bg-Cyrl: Бележка

en: Patron reason
bg-Cyrl: Читателска причина

en: Search also for narrower subjects
bg-Cyrl: Търсене по-тесни теми

en: Search also for broader subjects
bg-Cyrl: Търсене по-широки теми

en: Search also for related subjects
bg-Cyrl: Търсене свързани теми

en: Default
bg-Cyrl: По подразбиране

en: vocal a cappella music
bg-Cyrl: вокална акапелна музика

en: instrumental music
bg-Cyrl: инструментална музика

en: vocal and instrumental music
bg-Cyrl: вокална и инструментална музика

en: electroacoustic music
bg-Cyrl: електронна-акустична музика

en: mixed media music (electroacoustic and other media)
bg-Cyrl: смесено изпълнение на музика (електро-акустично и друго изпълнение)

en: undefined, variable (e.g. Renaissance vocal or instrumental music)
bg-Cyrl: недефинирана, променлива (напр. ренесансова вокална или инструментална музика)

en: other (e.g. ordinary objects or natural sounds)
bg-Cyrl: други (напр. обикновени предмети или природни звуци)

en: Voices
bg-Cyrl: Гласове

en: Woodwinds
bg-Cyrl: Дървени духови инструменти

en: Brass instruments
bg-Cyrl: Медни духови инструменти

en: Strings, bowed
bg-Cyrl: Струни, лък

en: Strings, plucked
bg-Cyrl: Струни, дърпам

en: Keyboard
bg-Cyrl: Клавиатура

en: Percussion
bg-Cyrl: Перкусии

en: Electric / electronic instruments and devices
bg-Cyrl: Електрически/електронни инструменти и устройства

en: Miscellaneous, other, unspecified instruments
bg-Cyrl: Разни, други, неуточнени инструменти

en: Other performers
bg-Cyrl: Други изпълнители

en: Conductors
bg-Cyrl: Диригенти

en: Choruses
bg-Cyrl: Хор

en: Orchestras, ensembles
bg-Cyrl: Оркестри, ансамбли

en: performers total
bg-Cyrl: изпълнители общо

en: brass instruments
bg-Cyrl: медни духови инструменти

en: choirs
bg-Cyrl: хорове

en: wind instruments
bg-Cyrl: духови инструменти

en: electro-acoustic instruments
bg-Cyrl: електроакустични инструменти

en: instruments total
bg-Cyrl: инструменти общо

en: solo instruments
bg-Cyrl: солови инструменти

en: keyboard instruments
bg-Cyrl: клавишни инструменти

en: solo voices
bg-Cyrl: солови гласове

en: miscellaneous, other instruments
bg-Cyrl: разни, други инструменти

en: orchestras
bg-Cyrl: оркестри

en: percussion instruments
bg-Cyrl: ударни инструменти

en: conductors
bg-Cyrl: диригент

en: bowed string instruments
bg-Cyrl: лъкови струнни инструменти

en: plucked string instruments
bg-Cyrl: изтеглящи струнни инструменти

en: voices total
bg-Cyrl: общо гласове

en: woodwind instruments
bg-Cyrl: дървени духови инструменти

en: choral voices
bg-Cyrl: хорови гласове

en: ensemble instruments
bg-Cyrl: ансамблови инструменти

en: devices, other performers
bg-Cyrl: устройства, други изпълнители

[ctx: Budget planning]
en: Planning for '{fund}' by months
bg-Cyrl: Планиране за '{fund}' по месеци

[ctx: Budget planning]
en: Planning for '{fund}' by item types
bg-Cyrl: Планиране за '{fund}' по видове библиотечни документи

[ctx: Budget planning]
en: Planning for '{fund}' by library
bg-Cyrl: Планиране за '{fund}' по библиотеки

[ctx: Budget planning]
en: Planning for '{fund}' by {type}
bg-Cyrl: Планиране за '{fund}' по {type}

en: Albania
bg-Cyrl: Албански

en: Armenia
bg-Cyrl: Armenian

en: Bosnia Herz.
bg-Cyrl: Босна и Херцеговина

en: Bulgaria
bg-Cyrl: Български

en: Canada
bg-Cyrl: Каннада

en: Centr. Afr. Rep
bg-Cyrl: Централно Африканска република

en: Dominican Rep.
bg-Cyrl: Доминиканска република

en: East Timor
bg-Cyrl: Източен Тимур

en: Equator. Guinea
bg-Cyrl: Екватор. Гвинея

en: Ivory Coast
bg-Cyrl: Кот д'Ивоар

en: Korea North
bg-Cyrl: Северна Корея

en: Korea South
bg-Cyrl: Южна Корея

en: Latvia
bg-Cyrl: Латвийски

en: Marshall Isl.
bg-Cyrl: Маршалови остр.

en: Monaco
bg-Cyrl: Монако

en: Mongolia
bg-Cyrl: Монголия

en: Nauru
bg-Cyrl: Науру

en: Nepal
bg-Cyrl: Непал

en: New Zealand
bg-Cyrl: Новая Зеландия

en: Philippines
bg-Cyrl: Филипински

en: Portugal
bg-Cyrl: Португалия

en: Qatar
bg-Cyrl: Катар

en: Romania
bg-Cyrl: Румъния

en: Russian Fed.
bg-Cyrl: Руска Фед.

en: St Kitts & Nev.
bg-Cyrl: Сейнт Китс и Невис

en: Serbia
bg-Cyrl: Сърбия

en: Slovakia
bg-Cyrl: Словакия

en: Slovenia
bg-Cyrl: Словения

en: Somalia
bg-Cyrl: Сомалия

en: South Africa
bg-Cyrl: Южно-Африканска Република

en: Spain
bg-Cyrl: Испания

en: Swaziland
bg-Cyrl: Кралство Есватини

en: Thailand
bg-Cyrl: Тайланд

en: Trinidad & Tob.
bg-Cyrl: Тринидад и Тобаго

en: Turkey
bg-Cyrl: Турция

en: Turkmenistan
bg-Cyrl: Туркменистан

en: Ukraine
bg-Cyrl: Украйна

en: Uzbekistan
bg-Cyrl: Узбекистан

en: Vietnam
bg-Cyrl: Виетнам

en: Billing place
bg-Cyrl: Място за фактуриране

en: Contract name
bg-Cyrl: Име

en: Delivery place
bg-Cyrl: Място за доставка

en: Entry date
bg-Cyrl: Дата на вписване

en: Note for vendor
bg-Cyrl: Бележка за доставчика

en: Publication year
bg-Cyrl: Година на издаване

en: RRP
bg-Cyrl: Препоръчителна цена на дребно

en: Account number
bg-Cyrl: Номер на акаунта

en: Basket billing place
bg-Cyrl: Място за фактуриране на кошница

en: Basket delivery place
bg-Cyrl: Място за доставка на кошница

en: Basket group billing place
bg-Cyrl: Място за фактуриране на група кошници

en: Basket group delivery place
bg-Cyrl: Място за доставка на група кошници

en: Basket name
bg-Cyrl: Име на кошница

en: Contract number
bg-Cyrl: Номер на договора

en: Estimated cost tax excluded
bg-Cyrl: Приблизителната цена без данък

en: Estimated cost tax included
bg-Cyrl: Приблизителната цена с данък

en: RRP tax excluded
bg-Cyrl: Продажна цена, без данък

en: RRP tax included
bg-Cyrl: Продажна цена, с данък

en: Vendor name
bg-Cyrl: Име на доставчика

en: Vendor physical address
bg-Cyrl: Физически адрес на доставчика

en: Vendor postal address
bg-Cyrl: Пощенски адрес на доставчик

en: BASKET
bg-Cyrl: КОШНИЦА ЗА ПОРЪЧКИ

en: CLAIMED DATE
bg-Cyrl: ДАТА НА РЕКЛАМАЦИЯ

en: CLAIMS COUNT
bg-Cyrl: БРОЙ РЕКЛАМАЦИИ

en: ESTIMATED DELIVERY DATE
bg-Cyrl: ОЧАКВАНА ДАТА НА ДОСТАВКА

en: INFORMATION
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ

en: INTERNAL NOTE
bg-Cyrl: ВЪТРЕШНА БЕЛЕЖКА

en: ORDER DATE
bg-Cyrl: ДАТА НА ПОРЪЧКА

en: TOTAL COST
bg-Cyrl: ПЪЛНА ЦЕНА

en: VENDOR
bg-Cyrl: ДОСТАВЧИК

en: VENDOR NOTE
bg-Cyrl: БЕЛЕЖКА НА ДОСТАВЧИКА

en: Checkouts
bg-Cyrl: Заемания

en: Item type
bg-Cyrl: Вид библиотечен документ

en: Not for loan status
bg-Cyrl: Статус Не за заемане

en: Serial enumeration
bg-Cyrl: Периодични издания номериране

en: Amount
bg-Cyrl: Сума

en: Manager name
bg-Cyrl: Име на менажера

en: Patron card number
bg-Cyrl: Номер на читателска карта

en: Patron name
bg-Cyrl: Име на читателя

en: Transaction date
bg-Cyrl: Дата на транзакцията

en: Transaction library
bg-Cyrl: Библиотека на транзакцията

en: Updated
bg-Cyrl: Актуализация

en: Authorised by
bg-Cyrl: Упълномощен от

en: Basket num
bg-Cyrl: Номер на кошница за поръчки

en: Biblio number
bg-Cyrl: Библиографски номер

en: Fund
bg-Cyrl: Фонд

en: Total RRP
bg-Cyrl: Общо препоръчителна цена на дребно

en: Total cost
bg-Cyrl: Пълна цена

en: Item is checked out
bg-Cyrl: Библиотечният документ е проверен

en: Item does not belong to your library
bg-Cyrl: Екземпляра не принадлежи на тази библиотека

en: Item has a waiting hold
bg-Cyrl: Библиотечният документ има резервация в очакване

en: Item has linked analytics
bg-Cyrl: Има свързани записи с екземпляра

en: Last item for bibliographic record with biblio-level hold on it
bg-Cyrl: Последен екземпляр за библиографски запис със резервация на библиографско ниво

en: Unknown reason
bg-Cyrl: Неизвестна причина

en: Mana Knowledge Base reports search
bg-Cyrl: Търсене на доклади в базата знания на Mana

en: Reports
bg-Cyrl: Отчети

en: Koha
bg-Cyrl: Коха

en: ({age} year) | ({age} years)
bg-Cyrl[0]: ({age} година)
bg-Cyrl[1]: ({age} години)

en: Check out
bg-Cyrl: Заемане

en: Standard
bg-Cyrl: Стандартно

en: Full address
bg-Cyrl: Пълен адрес

en: All emails
bg-Cyrl: Всички имейли

en: All phones
bg-Cyrl: Всички телефони

en: Borrowernumber
bg-Cyrl: Читателски номер

en: Mobile phone
bg-Cyrl: Мобилен телефон

en: Alternate street number
bg-Cyrl: Алтернативен номер

en: Alternate street type
bg-Cyrl: Алтернативна улица

en: Alternate address
bg-Cyrl: Алтернативен адрес (по местоживеене)

en: Alternate address line 2
bg-Cyrl: Алтернативен адрес 2 ред

en: Alternate city
bg-Cyrl: Алтернативно населено място

en: Alternate state
bg-Cyrl: Алтернативна област

en: Alternate zip code
bg-Cyrl: Алтернативен пощенски код

en: Alternate country
bg-Cyrl: Алтернативна държава

en: Alternate email
bg-Cyrl: Алтернативен имейл

en: Alternate phone
bg-Cyrl: Алтернативен телефон

en: Library (code)
bg-Cyrl: Библиотека (код)

en: Category (code)
bg-Cyrl: Категория (код)

en: Gone no address
bg-Cyrl: Адреса не е указан

en: Lost card
bg-Cyrl: Изгубена карта

en: Restricted
bg-Cyrl: Ограничен

en: Restriction reason
bg-Cyrl: Причина за ограничението

en: Guarantor surname
bg-Cyrl: Фамилия на поръчителя

en: Guarantor firstname
bg-Cyrl: Име на поръчителя

en: Guarantor title
bg-Cyrl: Название

en: Guarantor ID
bg-Cyrl: Гарант ID

en: Guarantor relationship
bg-Cyrl: Взаимоотношение

en: Permissions (code)
bg-Cyrl: Разрешения (код)

en: Contact note
bg-Cyrl: Бележки за контакт

en: Alternate contact first name
bg-Cyrl: Алтернативен контакт име

en: Alternate contact surname
bg-Cyrl: Алтернативен контакт фамилия

en: Alternate contact address
bg-Cyrl: Алтернативен контакт адрес

en: Alternate contact address 2
bg-Cyrl: Алтернативен контакт адрес 2

en: Alternate contact city
bg-Cyrl: Алтернативен контакт населено място

en: Alternate contact state
bg-Cyrl: Алтернативен контакт област

en: Alternate contact ZIP/postal code
bg-Cyrl: Алтернативен контакт ZIP/пощенски код

en: Alternate contact country
bg-Cyrl: Алтернативен контакт държава

en: Alternate contact phone
bg-Cyrl: Алтернативен контакт телефон

en: SMS alert number
bg-Cyrl: Номер на SMS известие

en: SMS provider
bg-Cyrl: SMS доставчик

en: Privacy (code)
bg-Cyrl: Поверителност (код)

en: Guarantor can view checkouts
bg-Cyrl: Гаранта може да вижда заеманията

en: Last updated
bg-Cyrl: Последна актуализация

en: Last seen
bg-Cyrl: Последно видян

en: Check previous checkout
bg-Cyrl: Проверете предишните заемания

en: Hide SQL code
bg-Cyrl: Скриване на SQL код

en: Manual
bg-Cyrl: Ръководство

en: Overdues
bg-Cyrl: Просрочени

en: Suspension
bg-Cyrl: Прекратяване

en: Discharge
bg-Cyrl: Такси и глоби

en: Plugins
bg-Cyrl: Плъгини (Приставки)

en: Tools
bg-Cyrl: Инструменти

en: Administration
bg-Cyrl: Администриране

en: About Koha
bg-Cyrl: За Коха

en: Acquisitions
bg-Cyrl: Комплектуване

en: Add order
bg-Cyrl: Добавете поръчка

en: Acquisition
bg-Cyrl: Транзакции

en: Batch {batch_id}
bg-Cyrl: Партида {batch_id}

en: Batch list
bg-Cyrl: Списък на партиди

en: Order staged MARC records
bg-Cyrl: Поръчайте поставени MARC записи

en: Basket {basketname} ({basketnumber}) for {vendor}
bg-Cyrl: Кошница {basketname} ({basketnumber}) за {vendor}

[ctx: basket created by]
en: Created by:
bg-Cyrl: Създадено от:

[ctx: Acquisitions basket managed by user]
en: Managed by:
bg-Cyrl: Управлявано от:

[ctx: noun]
en: Order
bg-Cyrl: Поръчка

en: Basket grouping for '{vendor}'
bg-Cyrl: Групиране на кошници за '{vendor}'

en: Edit basket '{basketname}'
bg-Cyrl: Редактиране на кошница '{basketname}'

en: Add basket to {vendor}
bg-Cyrl: Създаване на поръчка за {vendor}

en: Search for vendor {vendor}
bg-Cyrl: Търсене на доставчик {vendor}

en: basket | baskets
bg-Cyrl[0]: кошница за поръчки
bg-Cyrl[1]: кошници за поръчки

en: subscription | subscriptions
bg-Cyrl[0]: абонамент
bg-Cyrl[1]: абонаменти

[ctx: basket created by]
en: Created by
bg-Cyrl: Създадено от

en: Cancel order
bg-Cyrl: Анулиране на поръчката

en: Basket {basketnumber}
bg-Cyrl: Кошница за поръчки {basketnumber}

en: Duplicate existing orders
bg-Cyrl: Дублирайте съществуващите поръчки

en: EDIFACT messages
bg-Cyrl: EDIFACT съобщения

en: EDIFACT message display
bg-Cyrl: Показване на EDIFACT съобщение

en: Orders search
bg-Cyrl: Търсене на поръчки

en: Search results
bg-Cyrl: Резултати от търсенето

en: Order search
bg-Cyrl: Търсене на поръчка

en: Files
bg-Cyrl: Файлове

en: Invoice
bg-Cyrl: Фактура

en: Invoices
bg-Cyrl: Фактури

en: Late orders
bg-Cyrl: Закъснели поръчки

en: Change estimated delivery date
bg-Cyrl: Промяна на очакваната дата на доставка

en: Change order vendor note
bg-Cyrl: Промяна на бележката на доставчика на поръчката

en: Change order internal note
bg-Cyrl: Вътрешна бележка за промяна на поръчката

en: Modify order details (line #{ordernumber})
bg-Cyrl: Променете подробностите за поръчката (ред #{ordernumber})

en: New order
bg-Cyrl: Нова поръчка

en: Duplicate warning
bg-Cyrl: Предупреждение за дублиране

en: Add order from a subscription
bg-Cyrl: Добавете поръчка от абонамент

[ctx: verb]
en: Order
bg-Cyrl: Поръчка

en: Add order from a suggestion
bg-Cyrl: Добавете поръчка от предложение

en: Ordered
bg-Cyrl: Поръчано

en: Receipt summary for {vendor}, invoice {invoice_number}
bg-Cyrl: Резюме на разписката за {vendor}, фактура {invoice_number}

en: Receipt summary for {vendor}
bg-Cyrl: Резюме на разписката за {vendor}

en: Receive orders from {vendor}
bg-Cyrl: Получаване на поръчки от {vendor}

en: Receive shipment from vendor {vendor}
bg-Cyrl: Получаване на доставка от доставчик {vendor}

[ctx: Bibliographic record]
en: Record count
bg-Cyrl: Брой записи

en: Order details
bg-Cyrl: Подробности за поръчката

en: Spent
bg-Cyrl: Похарчени

en: Modify vendor '{vendor}'
bg-Cyrl: Промяна на доставчика '{vendor}'

en: Add vendor
bg-Cyrl: Добавете доставчик

en: Vendor '{vendor}'
bg-Cyrl: Доставчик '{vendor}'

en: Transfer order
bg-Cyrl: Прехвърляне на редове за поръчка

en: Orders with uncertain prices for vendor {vendor}
bg-Cyrl: Поръчки с неуточнени цени от доставчик {vendor}

en: Orders with uncertain prices
bg-Cyrl: Поръчки с неуточнени цени

en: Modify vendor issue {issue_number}
bg-Cyrl: Промяна на доставчика на издание {issue_number}

en: New vendor issue
bg-Cyrl: Нов проблем с доставчик

en: Confirm deletion of vendor issue
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на проблем с доставчик

en: Vendor issues
bg-Cyrl: Проблем с доставчик

en: Order from external source
bg-Cyrl: Поръчка от външен източник

en: Modify field '{field_name}'
bg-Cyrl: Промяна на поле '{field_name}'

en: New field
bg-Cyrl: Ново поле

en: Table '{table_name}'
bg-Cyrl: Таблица '{table_name}'

en: Additional fields
bg-Cyrl: Допълнителни полета

en: Modify field '{field_name}' for table '{table_name}'
bg-Cyrl: Промяна на полето '{field_name}' от таблица '{table_name}'

en: New field for table '{table_name}'
bg-Cyrl: Ново поле за таблица '{table_name}'

en: Advanced editor shortcuts
bg-Cyrl: Разширени клавишни комбинации на редактора

en: Modify budget '{budget_period_description}'
bg-Cyrl: Редактиране на бюджет '{budget_period_description}'

en: New budget
bg-Cyrl: Нов бюджет

en: Duplicate budget
bg-Cyrl: Дублирайте бюджет

en: Cannot delete budget '{budget_period_description}'
bg-Cyrl: Не може да бъде изтрит бюджет '{budget_period_description}'

en: Confirm deletion of budget '{budget_period_description}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на бюджет '{budget_period_description}'

en: Close budget '{budget_period_description}'
bg-Cyrl: Затворен бюджет '{budget_period_description}'

en: Budget '{budget_period_description}' closed
bg-Cyrl: Бюджет '{budget_period_description}' е затворен

en: Budgets
bg-Cyrl: Бюджети

en: Confirm deletion of budget '{budget_period_description}'?
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на бюджет '{budget_period_description}'?

en: Modify fund '{fund_name}'
bg-Cyrl: Промяна на фонд '{fund_name}'

en: Modify fund
bg-Cyrl: Промяна на фонд

en: Add fund to '{fund_parent}'
bg-Cyrl: Добавяне на средства към '{fund_parent}'

en: New fund
bg-Cyrl: Нов фонд

en: Funds for budget '{budget}'
bg-Cyrl: Средства за бюджет '{budget}'

en: Funds
bg-Cyrl: Фондове

en: Confirm deletion of fund '{fund}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на фонд '{fund}'

en: Funds for '{budget}'
bg-Cyrl: Средства за '{budget}'

en: Modify fund '{fund_name}' for budget '{budget}'
bg-Cyrl: Променете фонд '{fund_name}' за бюджет '{budget}'

en: Confirm deletion of fund '{fund}'?
bg-Cyrl: Потвърждаване на изтриването на фонд '{fund}?

en: Modify contract {contractname}
bg-Cyrl: Промяна на договор {contractname}

en: New contract
bg-Cyrl: Нов договор

en: Contracts of {vendor}
bg-Cyrl: Договори с {vendor}

en: Data recorded
bg-Cyrl: Данните са записани

en: Confirm deletion of contract '{contractnumber}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на договора '{contractnumber}'

en: Contract deleted
bg-Cyrl: Договора е изтрит

en: Contracts
bg-Cyrl: Договори

[ctx: Budget planning]
en: by months
bg-Cyrl: по месеци

[ctx: Budget planning]
en: by item types
bg-Cyrl: по видове библиотечни документи

[ctx: Budget planning]
en: by libraries
bg-Cyrl: по библиотеки

[ctx: Budget planning]
en: by {type}
bg-Cyrl: по {type}

en: Audio alerts
bg-Cyrl: Аудио сигнали

en: Edit subfields constraints
bg-Cyrl: Редактирайте ограниченията на подполета

en: Confirm deletion of subfield '{subfield}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на подполе '{subfield}'

en: Tag {tag}
bg-Cyrl: Маркер {tag}

en: '{authtypecode}' framework
bg-Cyrl: '{authtypecode}' рамка

en: Default framework
bg-Cyrl: Рамка по подразбиране

en: Authority types
bg-Cyrl: Вид класификатор

en: Confirm deletion of subfield '{tagsubfield}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на подполе '{tagsubfield}'

en: Modify tag '{searchfield}'
bg-Cyrl: Редактиране на маркер '{searchfield}'

en: New tag
bg-Cyrl: Нов маркер

en: Confirm deletion of tag '{searchfield}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на маркер '{searchfield}'

en: Modify tag {searchfield}
bg-Cyrl: Редактиране на маркер {searchfield}

en: {authtypecode} framework
bg-Cyrl: {authtypecode} рамка

en: Authority MARC framework for '{authtypecode}'
bg-Cyrl: Класификатор MARC рамка за '{authtypecode}'

en: Default authority MARC framework
bg-Cyrl: Класификатор MARC рамка по подразбиране

en: Modify authorized value
bg-Cyrl: Редактиране на константна стойност

en: New authorized value
bg-Cyrl: Нова константна стойност

en: Authorized values for category {category_name}
bg-Cyrl: Константни стойности за категория {category_name}

en: New category
bg-Cyrl: Нова категория

en: Authorized values
bg-Cyrl: Константна стойност

en: Modify authority type '{authority_type_code}'
bg-Cyrl: Редактиране на вид класификатор '{authority_type_code}'

en: Modify default authority type
bg-Cyrl: Редактиране на вид класификатор по подразбиране

en: New authority type
bg-Cyrl: Нов вид класификатор

en: Authority type cannot be deleted
bg-Cyrl: Вида класификатор не може да бъде изтрит

en: Confirm deletion of authority type '{authority_type_code}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на класификатор {authority_type_code}

en: This authority type is used {count} time. | This authority type is used {count} times.
bg-Cyrl[0]: Този вид класификатор се използва {count} път.
bg-Cyrl[1]: Този вид класификатор се използва {count} пъти.

en: Details of job #{job_id}
bg-Cyrl: Информация за задачата #{job_id}

en: Jobs
bg-Cyrl: Действия

en: Modify framework '{framework}' ({frameworkcode})
bg-Cyrl: Редактиране на рамка {framework} {frameworkcode}

en: New framework
bg-Cyrl: Нова рамка

en: Framework cannot be deleted
bg-Cyrl: Рамката не може да бъде изтрита

en: Confirm deletion of framework '{framework}' ({frameworkcode})
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на рамката {framework} {frameworkcode}

en: MARC bibliographic frameworks
bg-Cyrl: MARC Библиографска рамка

en: Confirm deletion of framework '{framework}' ({frameworkcode})?
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на рамката {framework} {frameworkcode}?

en: Library transfer limits for {library_name} ({library_code})
bg-Cyrl: Ограничения за трансфер на библиотека за {library_name} {library_code}

en: Modify library '{library}'
bg-Cyrl: Редактиране на библиотека '{library}'

en: New library
bg-Cyrl: Нова библиотека

en: Confirm deletion of library '{library}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на библиотека '{library}'

en: Libraries
bg-Cyrl: Библиотеки

en: Modify cash register '{cash_register}'
bg-Cyrl: Редактиране на касов апарат '{cash_register}'

en: New cash register
bg-Cyrl: Нов касов апарат

en: Confirm deletion of cash register '{cash_register}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на касов апарат '{cash_register}'

en: Cash registers
bg-Cyrl: Касови апарати

en: Modify category '{categorycode}'
bg-Cyrl: Редактиране на категория '{categorycode}'

en: Cannot delete category '{categorycode}'
bg-Cyrl: Редактиране на категория '{categorycode}'

en: Confirm deletion of category '{categorycode}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на категория '{categorycode}'

en: Patron categories
bg-Cyrl: Категории читатели

en: MARC bibliographic framework test
bg-Cyrl: Тест на MARC Библиографска рамка

en: Modify city '{city}'
bg-Cyrl: Редактиране на населено място '{city}'

en: New city
bg-Cyrl: Ново населено място

en: Confirm deletion of city '{city}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на населено място '{city}'

en: Cities
bg-Cyrl: Населени места

en: Modify classification source '{description}'
bg-Cyrl: Промяна на източника на класификация '{description}'

en: New classification source
bg-Cyrl: Нов източник на класификация

en: Modify filing rule '{description}'
bg-Cyrl: Редактирайте правилото за подаване '{description}'

en: New filing rule
bg-Cyrl: Ново правило за подаване

en: Modify splitting rule '{description}'
bg-Cyrl: Редактиране на правилото за разделяне '{description}'

en: New splitting rule
bg-Cyrl: Ново правило за разделяне

en: Classification configuration
bg-Cyrl: Конфигурация на класификацията

en: Clone circulation and fine rules
bg-Cyrl: Дублиране на правила за заемане и глоби

en: Circulation and fine rules
bg-Cyrl: Правила за заемане и глоби

en: Table settings
bg-Cyrl: Настройки на таблиците

en: Modify credit type '{credit_type}'
bg-Cyrl: Редактиране на вид кредит '{credit_type}'

en: New credit type
bg-Cyrl: Нов вид кредит

en: Credit types
bg-Cyrl: Видове кредити

en: {count} library limitation | {count} library limitations
bg-Cyrl[0]: {count} ограничение
bg-Cyrl[1]: {count} ограничения

en: Curbside pickup
bg-Cyrl: График за взимане/връщане

en: Friday
bg-Cyrl: Петък

en: Monday
bg-Cyrl: Понеделник

en: Saturday
bg-Cyrl: Събота

en: Sunday
bg-Cyrl: Неделя

en: Thursday
bg-Cyrl: Четвъртък

en: Tuesday
bg-Cyrl: Вторник

en: Wednesday
bg-Cyrl: Сряда

en: Modify currency '{currency_name}'
bg-Cyrl: Промяна на валута '{currency_name}'

en: New currency
bg-Cyrl: Нова валута

en: Confirm deletion of currency '{currency_name}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на валута'{currency_name}'

en: Currencies and exchange rates
bg-Cyrl: Валути и валутни курсове

en: Modify debit type '{debit_type}'
bg-Cyrl: Редактиране на вид дебит '{debit_type}'

en: New debit type
bg-Cyrl: Нов вид дебит

en: Debit types
bg-Cyrl: Видове дебит

en: Modify desk
bg-Cyrl: Редактиране на отдели за заемане

en: New desk
bg-Cyrl: Нов отдел за заемане

en: Confirm deletion of desk
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването

en: Desks
bg-Cyrl: Отдел за заемане

en: Did you mean?
bg-Cyrl: Имате предвид?

en: Modify account '{edi_account}' for vendor '{vendor}'
bg-Cyrl: Редактиране на акаунт '{edi_account}' за доставчик '{vendor}'

en: New account
bg-Cyrl: Нов акаунт

en: Confirm deletion of account '{edi_account}' for vendor '{vendor}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на акаунт '{edi_account}' за доставчик '{vendor}'

en: EDI accounts
bg-Cyrl: EDI акаунти

[ctx: EDIFACT message QUOTE]
en: Quotes
bg-Cyrl: Цитати

en: Modify library EAN '{ean}'
bg-Cyrl: Редактиране на библиотека EAN '{ean}'

en: New library EAN
bg-Cyrl: Нова библиотека EAN

en: Confirm deletion of EAN '{ean}' for '{library}'?
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на EAN '{ean}' за '{library}'?

en: Confirm deletion of EAN '{ean}'?
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на EAN '{ean}'?

en: Library EANs
bg-Cyrl: Библиотека EANs

en: New identity provider domain
bg-Cyrl: Нов домейн на доставчик на самоличност

en: Modify identity provider domain '{domain}'
bg-Cyrl: Промяна на домейна на доставчика на самоличност '{domain}'

en: Identity provider domains for '{identity_provider_code}'
bg-Cyrl: Домейни на доставчик на самоличност за '{identity_provider_code}'

en: Identity providers
bg-Cyrl: Доставчици на самоличност

en: Domains for '{identity_provider_code}'
bg-Cyrl: Домейни за '{identity_provider_code}'

en: New identity provider domain for '{identity_provider_code}'
bg-Cyrl: Нов домейн на доставчик на самоличност за '{identity_provider_code}'

en: New identity provider
bg-Cyrl: Нов доставчик на самоличност

en: Modify identity provider '{id_provider}'
bg-Cyrl: Редактиране на доставчика на самоличност '{id_provider}'

en: Item circulation alerts
bg-Cyrl: Сигнали за заемане на библиотечни документи

en: Modify search field '{field}'
bg-Cyrl: Редактиране на полето за търсене '{field}'

en: New search field
bg-Cyrl: Ново поле за търсене

en: Item search fields
bg-Cyrl: Полета за търсене на екземпляри

en: Modify search field  '{field}'
bg-Cyrl: Редактиране на поле за търсене  '{field}'

en: Modify item type '{item_type}'
bg-Cyrl: Редактиране на вид библиотечен документ '{item_type}'

en: New item type
bg-Cyrl: Нов вид библиотечен документ

en: Cannot delete item type '{item_type}'
bg-Cyrl: Не може да се изтрие вида библиотечен документ '{item_type}'

en: Confirm deletion of item type '{item_type}'?
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на вид библиотечен документ '{item_type}'?

en: Data deleted
bg-Cyrl: Данните са изтрити

en: Item types
bg-Cyrl: Видове библиотечни документи

en: Are you sure you want to delete item type '{item_type}'?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да изтриете вид библиотечен документ '{item_type}'?

en: Koha to MARC mapping
bg-Cyrl: Коха към MARC разпределение

en: Library groups
bg-Cyrl: Група библиотеки

en: Localization
bg-Cyrl: Местонахождение

en: Record overlay rules
bg-Cyrl: Записване на правила за наслагване

[ctx: noun]
en: Filter
bg-Cyrl: Филтри

en: Edit subfield constraints
bg-Cyrl: Редактирайте ограниченията на подполета

en: Confirm deletion of subfield '{subfield}'?
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на поле '{subfield}'?

en: Tag {tag} subfield structure
bg-Cyrl: Маркер {tag} структура на подполетата

en: Tag {tag} subfield constraints
bg-Cyrl: Маркер {tag} ограничения на подполетата

en: Tag {tag} subfield structure (framework {frameworkcode})
bg-Cyrl: Маркер {tag} структура на подполетата (рамка {frameworkcode})

en: Tag {tag} subfield structure (default framework)
bg-Cyrl: Маркер {tag} структура на подполетата (рамка по подразбиране)

en: New tag {searchfield}
bg-Cyrl: Нов маркер {searchfield}

en: Confirm deletion of tag {searchfield}
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на маркер {searchfield}

en: MARC bibliographic framework '{framework}' ({frameworkcode})
bg-Cyrl: MARC библиографска рамка '{framework}' ({frameworkcode})

en: Confirm deletion of tag {searchfield}?
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на маркер {searchfield}?

en: Modify record matching rule '{code}'
bg-Cyrl: Променете правилото за съвпадение на записи '{code}'

en: New record matching rule
bg-Cyrl: Ново правило за съвпадение на записа

en: Confirm deletion of record matching rule '{code}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на правило за съвпадение на записа '{code}'

en: Record matching rules
bg-Cyrl: Правила за съвпадение на запис

en: Mappings for set '{oai_set}'
bg-Cyrl: Съвпадение за комплекта {oai_set}

en: OAI sets
bg-Cyrl: OAI комплект

en: New OAI set
bg-Cyrl: Нов OAI комплект

en: Modify OAI set '{oai_set}'
bg-Cyrl: Редактиране на OAI комплект {oai_set}

en: OverDrive library authnames
bg-Cyrl: Оторизирани имена на библиотеки OverDrive

en: Modify patron attribute type '{code}'
bg-Cyrl: Редактиране на допълнителна информация за читател '{code}'

en: New patron attribute type
bg-Cyrl: Нов вид допълнителна информация за читател

en: Confirm deletion of patron attribute type '{code}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на допълнителна информация за читател '{code}'

en: Patron attribute types
bg-Cyrl: Видове допълнителна информация за читател

en: Confirm deletion of patron attribute type '{code}' ({description})?
bg-Cyrl: Потвърждаване на изтриването на вид допълнителна информация за читател '{code}' ({description})?

en: System preferences
bg-Cyrl: Системни настройки

en: Modify restriction type
bg-Cyrl: Промяна на типа ограничение

en: New restriction type
bg-Cyrl: Нов вид ограничение

en: Confirm deletion of restriction type
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на вида ограничение

en: Patron restriction types
bg-Cyrl: Ограничения на читател

en: Search filters
bg-Cyrl: Филтри за търсене

en: Search engine configuration (Elasticsearch)
bg-Cyrl: Конфигурация на търсачката (Elasticsearch)

en: An error occurred when updating mappings: {message}.
bg-Cyrl: Възникна грешка при актуализиране на карти: {message}.

en: An error occurred when deleting the existing mappings. Nothing has been changed!
bg-Cyrl: Възникна грешка при изтриването на съществуващите карти. Промените не са направени!

en: (search field {field_name} with mapping {marc_field}.)
bg-Cyrl: (поле за търсене {field_name} с картографиране {marc_field}.)

en: Invalid field weight '{weight}', must be a positive decimal number.
bg-Cyrl: Невалидно тегло на полето '{weight}', трябва да бъде положително десетично число.

en: You attempted to delete all mappings for a required index, you must leave at least one mapping
bg-Cyrl: Опитахте се да изтриете всички съответствия за необходимия индекс, трябва да оставите поне едно съответствие

en: An error occurred when updating Elasticsearch index mappings: {message}.
bg-Cyrl: Възникна грешка при актуализиране на картотеките на индекса на Elasticsearch: {message}.

en: Index '{index}' needs to be reindexed.
bg-Cyrl: Индексът '{index}' трябва да бъде повторно добавен.

en: Index '{index}' needs to be recreated.
bg-Cyrl: Индексът '{index}' трябва да се пресъздаде.

en: Mappings updated successfully.
bg-Cyrl: Съпоставянето е актуализирано успешно.

en: Mappings have been reset successfully.
bg-Cyrl: Съпоставянията са възстановени успешно.

en: Elasticsearch is currently disabled.
bg-Cyrl: Elasticsearch в момента е деактивиран.

en: Share content with Mana KB
bg-Cyrl: Споделяйте съдържание с Mana KB

en: SMS cellular providers
bg-Cyrl: Доставчици на SMS

en: New SMTP server
bg-Cyrl: Нов SMTP сървър

en: Modify SMTP server '{smtp_server}'
bg-Cyrl: Промяна на SMTP сървъра '{smtp_server}'

en: SMTP servers
bg-Cyrl: SMTP сървър

en: SRU search field mapping for bibliographic records
bg-Cyrl: Картографиране за опции за търсене на SRU за библиографски данни

en: Z39.50/SRU servers
bg-Cyrl: Z39.50/SRU сървъри

en: SRU search field mapping for authorities
bg-Cyrl: Картографиране за опции за търсене на SRU търсачките за класификатори

en: Modify system preference '{system_preference}'
bg-Cyrl: Редактиране на системна настройка '{system_preference}'

en: New system preference
bg-Cyrl: Нова системна настройка

en: Confirm deletion of system preference '{system_preference}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на системна настройка '{system_preference}'

en: System preference deleted
bg-Cyrl: Системните настройки са изтрити

en: Local use system preferences
bg-Cyrl: Системни настройки за локална употреба

en: Confirm deletion of system preference '{system_preference}'?
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на системна настройка '{system_preference}'?

en: Library transfer limits
bg-Cyrl: Ограничения за трансфер на библиотека

en: Transport cost matrix
bg-Cyrl: Матрица на транспортните разходи

en: Koha usage statistics
bg-Cyrl: Статистика за използване на Koha

en: Modify {servertype} server '{servername}'
bg-Cyrl: Редактиране на {servertype} сървър '{servername}'

en: New {servertype} server
bg-Cyrl: Нов {servertype} сървър

en: Search results for '{search_keyword}'
bg-Cyrl: Резултати от търсенето за '{search_keyword}'

en: Searching by target starting with '{search_keyword}'
bg-Cyrl: Търсене започващо с '{search_keyword}'

en: Two-factor authentication
bg-Cyrl: Двуфакторно удостоверяване

en: Two-factor authentication setup
bg-Cyrl: Настройки на двуфакторно удостоверяване

en: This account has been locked.
bg-Cyrl: Този акаунт е заключен.

en: Invalid username or password
bg-Cyrl: Невалидни потребителско име или парола

en: IP address change
bg-Cyrl: Промяна на IP адрес

en: Session timed out
bg-Cyrl: Сесията Ви изтече

en: Access denied
bg-Cyrl: Достъпът отказан

en: Error authenticating with external provider
bg-Cyrl: Грешка при удостоверяване с външен доставчик

en: Log in to Koha
bg-Cyrl: Влезте в Koha

en: Cataloging authority plugin
bg-Cyrl: Plugin за каталогизиране на класификатори

en: Authorities
bg-Cyrl: Класификатори

en: Modify authority #{authority_id} ({authtypetext})
bg-Cyrl: Редактиране на класификатор #{authority_id} {authtypetext}

en: Adding authority ({authtypetext})
bg-Cyrl: Добавяне на класификатор {authtypetext}

en: Authority details
bg-Cyrl: Подробности за класификатор

en: Unknown authority record
bg-Cyrl: Неизвестен запис на класификатор

en: Details for authority #{authid} ({authtypetext})
bg-Cyrl: Подробности за класификатор #{authid} {authtypetext}

en: Merging records
bg-Cyrl: Обединени записи

en: Authority search results
bg-Cyrl: Резултати от търсене на класификатори

en: Your cart
bg-Cyrl: Количката за книги

en: Catalog
bg-Cyrl: Каталог

en: Download cart
bg-Cyrl: Изтеглете количката за книги

en: Sending your cart
bg-Cyrl: Изпрати количка за книги

en: Print notices for {today}
bg-Cyrl: Отпечатване на известия за {today}

en: Bookings
bg-Cyrl: Резервации

en: Unknown record
bg-Cyrl: Непознат запис

en: ISBD details for {title}
bg-Cyrl: ISBD детайли за {title}

en: MARC details for {title}
bg-Cyrl: MARC детайли за {title}

en: Advanced search
bg-Cyrl: Разширено търсене

en: Details for {title}
bg-Cyrl: Подробна информация за {title}

[ctx: pluralization]
en: There is one archived suggestion. | There are {count} archived suggestions.
bg-Cyrl[0]: Има едно архивирано предложение.
bg-Cyrl[1]: Има {count} архивирани предложения.

en: Images
bg-Cyrl: Изображения

en: Checkout history for {title}
bg-Cyrl: История на заеманията за {title}

en: Item search
bg-Cyrl: Търсене на екземпляр

en: Labeled MARC details for {title}
bg-Cyrl: Етикетна MARC информация за {title}

en: Item details for {title}
bg-Cyrl: Информация за екземпляр {title}

en: Results of search for {query_desc} with limit(s): '{limit_desc}'
bg-Cyrl: Резултати от търсенето на {query_desc} с лимит(и): '{limit_desc}'

en: Results of search for {query_desc}
bg-Cyrl: Резултати от търсенето на {query_desc}

en: Results of search for {limit_desc}
bg-Cyrl: Резултати от търсенето на {limit_desc}

en: Results of search
bg-Cyrl: Резултати от търсенето

en: You did not specify any search criteria
bg-Cyrl: Не сте посочили критерии за търсене

en: {count} item | {count} items
bg-Cyrl[0]: {count} екземпляра
bg-Cyrl[1]: {count} екземпляри

en: Search history
bg-Cyrl: История на търсенето

en: MARC import
bg-Cyrl: MARC запис за внос(импорт)

en: Cataloging
bg-Cyrl: Каталогизиране

en: Stock rotation details for {title}
bg-Cyrl: Информация за оборота на фонда {title}

en: Editing {title} (Record number {biblionumber})
bg-Cyrl: Редактиране на {title} (Запис номер {biblionumber})

en: Add MARC record
bg-Cyrl: Добавете MARC запис

[ctx: Editing MARC record titled:]
en: Editing
bg-Cyrl: Редактиране

en: No results found
bg-Cyrl: Не са открити резултати

en: Items
bg-Cyrl: Екземпляри

en: {title} by {author}
bg-Cyrl: {title} от {author}

en: (Record #{biblionumber})
bg-Cyrl: (Запис #{biblionumber})

en: Edit {title} by {author}
bg-Cyrl: Редактиране на {title} от {author}

[ctx: Bibliographic record number]
en: Record #
bg-Cyrl: Запис #

en: Edit {title}
bg-Cyrl: Редактиране на {title}

[ctx: Items attached to a bibliographic record]
en: Items
bg-Cyrl: Екземпляри

en: Catalog concerns
bg-Cyrl: Проблеми с каталога

en: Editor
bg-Cyrl: Редактор

en: Link to host record
bg-Cyrl: Връзка със запис на източчника

en: Attach an item to
bg-Cyrl: Прикачете екземплярът към

en: Framework plugin example
bg-Cyrl: Пример за плъгин за рамка

en: Cataloguing
bg-Cyrl: Каталогизиране

en: Call number browser
bg-Cyrl: Преглед на сигнатура

en: 006 builder
bg-Cyrl: 006 конструктор

en: 007 builder
bg-Cyrl: 007 конструктор

en: 008 builder
bg-Cyrl: 008 конструктор

en: Classifications
bg-Cyrl: Класификации

en: 000 - Leader builder
bg-Cyrl: 000 - Лидер конструктор

en: Leader builder
bg-Cyrl: Лидер конструктор

en: Plugin for links
bg-Cyrl: Плъгини (Приставки) за връзки

en: UNIMARC field 100 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 100 конструктор

en: UNIMARC field 105 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 105 конструктор

en: UNIMARC field 106 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 106 конструктор

en: UNIMARC field 110 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 110 конструктор

en: UNIMARC field 115a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 115a конструктор

en: UNIMARC field 115b builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 115b конструктор

en: UNIMARC field 116 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 116 конструктор

[ctx: UNIMARC 116 painting techniques]
en: print
bg-Cyrl: Печат

[ctx: UNIMARC 116 painting techniques]
en: Techniques (print) 1
bg-Cyrl: Техника (отпечатъци) 1

[ctx: UNIMARC 116 painting techniques]
en: Techniques (print) 2
bg-Cyrl: Техника (отпечатъци) 2

[ctx: UNIMARC 116 painting techniques]
en: Techniques (print) 3
bg-Cyrl: Техника (отпечатъци) 3

en: UNIMARC field 117 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 117 конструктор

en: UNIMARC field 120 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 120 конструктор

en: UNIMARC field 121a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 121a конструктор

en: UNIMARC field 121b builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 121b конструктор

en: UNIMARC field 122 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 122 конструктор

en: UNIMARC field 123a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 123a конструктор

en: UNIMARC field 123d/e/f/g builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 123d/e/f/g конструктор

en: UNIMARC field 123i/j builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 123i/j конструктор

en: UNIMARC field 124a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 124a конструктор

en: UNIMARC field 124b builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 124b конструктор

en: UNIMARC field 124c builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 124c конструктор

en: UNIMARC field 124d builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 124d конструктор

en: UNIMARC field 124e builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 124e конструктор

en: UNIMARC field 124f builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 124f конструктор

en: UNIMARC field 124g builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 124g конструктор

en: UNIMARC field 125a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 125a конструктор

en: UNIMARC field 125b builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 125b конструктор

en: UNIMARC field 126a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 126a конструктор

en: UNIMARC field 126b builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 126b конструктор

en: UNIMARC field 127 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 127 конструктор

en: UNIMARC field 128a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 128a конструктор

en: UNIMARC field 128b builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 128b конструктор

en: UNIMARC field 128c builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 128c конструктор

en: UNIMARC field 130 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 130 конструктор

en: UNIMARC field 135a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 135a конструктор

en: UNIMARC field 140 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 140 конструктор

en: UNIMARC field 141 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 141 конструктор

en: Framework plugin unimarc_field_146a
bg-Cyrl: Плъгин за рамка unimarc_field_146a

en: Framework plugin unimarc_field_146b
bg-Cyrl: Плъгин за рамка unimarc_field_146b

en: Framework plugin unimarc_field_146c
bg-Cyrl: Плъгин за рамка unimarc_field_146c

en: Framework plugin unimarc_field_146d
bg-Cyrl: Плъгин за рамка unimarc_field_146d

en: Framework plugin unimarc_field_146e
bg-Cyrl: Плъгин за рамка unimarc_field_146e

en: Framework plugin unimarc_field_146h
bg-Cyrl: Плъгин за рамка unimarc_field_146h

en: Framework plugin unimarc_field_146i
bg-Cyrl: Плъгин за рамка unimarc_field_146i

en: UNIMARC field 181-2 builder
bg-Cyrl: Конструктор на UNIMARC поле 181-2

en: UNIMARC field 181a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 181a конструктор

en: UNIMARC field 181b builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 181b конструктор

en: UNIMARC field 181c builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 181c конструктор

en: UNIMARC field 182-2 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 100 конструктор 182-2 конструктор

en: UNIMARC field 182a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 182a конструктор

en: UNIMARC field 182c builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 182c конструктор

en: UNIMARC field 183-2 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 183-2 конструктор

en: UNIMARC field 183a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 183a конструктор

en: UNIMARC field 210c builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 210c конструктор

en: UNIMARC field 225a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 225a конструктор

en: UNIMARC field 283-2 builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 283-2 конструктор

en: UNIMARC field 283a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 123a конструктор

en: UNIMARC field 325h builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 325h конструктор

en: UNIMARC field 325j builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 325j конструктор

en: UNIMARC field 4XX builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 4XX конструктор

en: UNIMARC field 686a builder
bg-Cyrl: UNIMARC поле 686a конструктор

en: UNIMARC leader builder
bg-Cyrl: UNIMARC Лидер конструктор

en: Z39.50 authority search points
bg-Cyrl: Точки на търсене на класификатори чрез Z39.50

en: Z39.50 authority search results
bg-Cyrl: Резултати от търсене на класификатори чрез Z39.50

en: Z39.50/SRU search results
bg-Cyrl: Резултати от търсене на класификатори чрез Z39.50/SRU

en: Article requests
bg-Cyrl: Заявка за статии

en: Circulation
bg-Cyrl: Заемане за дома

en: Circulation statistics for {title}
bg-Cyrl: Заемане статистика за {title}

en: Overdues at {library}
bg-Cyrl: Просрочени в {library}

en: Transfers
bg-Cyrl: Движения

en: Checkout notes
bg-Cyrl: Бележки

en: Checking out to {patron}
bg-Cyrl: Заемане от {patron}

en: Bundle of {count} item | Bundle of {count} items
bg-Cyrl[0]: {count} екземпляра
bg-Cyrl[1]: {count} екземпляри

en: Batch check out to {patron}
bg-Cyrl: Заемане до {patron}

en: Curbside pickups
bg-Cyrl: Издаване

en: Pending on-site checkouts
bg-Cyrl: Самозаемане в очакване

en: Items overdue as of {date}
bg-Cyrl: Просрочени екземпляри към {date}

en: Holds to pull
bg-Cyrl: Резервациите, които трябва да бъдат преместени

en: Hold transfer print receipt
bg-Cyrl: Печат на квитанции за резервация

en: Transfers print receipt
bg-Cyrl: Отпечатване на разписка за преместване

en: Print receipt for {borrowernumber}
bg-Cyrl: Отпечатване на разписка за {borrowernumber}

en: Patrons
bg-Cyrl: Читатели

en: Recall print receipt
bg-Cyrl: Отпечатване на разписка Recall

en: Renew {title}
bg-Cyrl: Презаписване {title}

en: Request article
bg-Cyrl: Заявка

en: Hold ratios
bg-Cyrl: Съотношения на резервации

en: Check in {title}
bg-Cyrl: Връщане {title}

en: Set library and desk
bg-Cyrl: Задайте библиотека и отдел за заемане

en: Set library
bg-Cyrl: Задайте библиотека

en: Transfers to send
bg-Cyrl: Премествания за изпращане

en: Transfers to receive
bg-Cyrl: Премествания за получаване

en: Holds queue
bg-Cyrl: Опашка за резервация

en: Holds awaiting pickup
bg-Cyrl: Резервации в очакване на получаване

en: Club enrollments for {club_name}
bg-Cyrl: Записвания в клуб за {club_name}

en: Patron clubs
bg-Cyrl: Читателски клубове

en: Modify club {club_name}
bg-Cyrl: Редактиране на клуб {club_name}

en: Create a new {club_template} club
bg-Cyrl: Създаване на нов {club_template} клуб

en: Modify club template {club_template}
bg-Cyrl: Редактиране на клубен шаблон {club_template}

en: New club template
bg-Cyrl: Нов шаблон

en: Add reserves
bg-Cyrl: Добавете резервации

en: Course reserves
bg-Cyrl: Резервирани курсове

en: Edit reserve
bg-Cyrl: Редактиране на резервация

[ctx: Edit course reserve]
en: Edit
bg-Cyrl: Редактиране

[ctx: Place course reserve]
en: Reserve
bg-Cyrl: Резервации

en: Remove reserves
bg-Cyrl: Изтриване на резервации

en: {title} ({barcode}) was removed from {count} course. | {title} ({barcode}) was removed from {count} courses.
bg-Cyrl[0]: {title} ({barcode}) бе премахнат от {count} курса.
bg-Cyrl[1]: {title} ({barcode}) бяха премахнати от {count} курсовете.

en: Course details for {course_name}
bg-Cyrl: Курсове информация за {course_name}

[ctx: Semester]
en: Term
bg-Cyrl: Термин

en: Edit {course_name}
bg-Cyrl: Редактиране {course_name}

en: New course
bg-Cyrl: Нов курс

[ctx: Semester]
en: Term:
bg-Cyrl: Термин:

en: Invalid course
bg-Cyrl: Невалиден курс

en: E-resource management
bg-Cyrl: Управление на е-ресурси

en: Error {error_number}
bg-Cyrl: Грешка {error_number}

en: ILL requests
bg-Cyrl: Заявки за МБЗ

en: Log in to the Koha web installer
bg-Cyrl: Влезте в уеб инсталатора на Koha

en: Perl modules missing
bg-Cyrl: Липсват Perl модули

en: Perl version obsolete
bg-Cyrl: Липсващи Perl модули

en: Check Perl dependencies
bg-Cyrl: Проверете зависимостите на Perl

en: Web installer
bg-Cyrl: Уеб инсталиране

en: Database settings
bg-Cyrl: Настройки на базата данни

en: Set up database
bg-Cyrl: Настройте база данни

en: Error creating database tables
bg-Cyrl: Грешка при създаване на таблици на база данни

en: Database tables created
bg-Cyrl: Създаване на таблици за база данни

en: Update database
bg-Cyrl: Актуализация на базата данни

en: Install basic configuration settings
bg-Cyrl: Инсталирайте основните настройки на конфигурацията

en: Updating database structure
bg-Cyrl: Актуализиране на структурата на базаданни

en: Select your MARC flavor
bg-Cyrl: Изберете MARC формат

en: Selecting default settings
bg-Cyrl: Избор на настройки по подразбиране

en: Default data loaded
bg-Cyrl: Заредени данни по подразбиране

en: Installation complete
bg-Cyrl: Инсталацията завърши

en: Koha staff interface
bg-Cyrl: Служебен интерфейс Коха

en: Barcode image generator
bg-Cyrl: Генератор на изображения на баркод

en: Edit label batch {batch_id}
bg-Cyrl: Групово редактиране на етикети {batch_id}

en: New label batch
bg-Cyrl: Нова група етикети

en: Batches
bg-Cyrl: Групи

en: Label creator
bg-Cyrl: Създател на етикети

en: Edit label layout {layout_id}
bg-Cyrl: Редактиране на оформлението на етикета {layout_id}

en: New label layout
bg-Cyrl: Ново оформление на етикет

en: Layouts
bg-Cyrl: Оформления

en: Edit printer profile {profile_id}
bg-Cyrl: Редактиране на профил на принтер {profile_id}

en: New printer profile
bg-Cyrl: Нов профил на принтер

en: Profiles
bg-Cyrl: Профили

en: Print barcode range
bg-Cyrl: Отпечатване на диапазон от баркодове

en: Edit label template {template_id}
bg-Cyrl: Редактиране на шаблон на етикет {template_id}

en: New label template
bg-Cyrl: Нов шаблон на етикет

en: Templates
bg-Cyrl: Шаблони

en: layout
bg-Cyrl: подредба

en: Label layouts
bg-Cyrl: Оформления на етикета

en: template
bg-Cyrl: шаблон

en: Label templates
bg-Cyrl: Шаблони

en: profile
bg-Cyrl: профил

en: Printer profiles
bg-Cyrl: Профили на принтери

en: batch
bg-Cyrl: група

en: Label batches
bg-Cyrl: Група етикети

en: Label printing/exporting
bg-Cyrl: Разпечатване/експорт на етикети

en: Labels
bg-Cyrl: Етикети/надписи

en: Search
bg-Cyrl: Търсене

en: Quick spine label creator
bg-Cyrl: Бързо създаване на етикет

en: Spine labels
bg-Cyrl: Етикети

en: Details of credit
bg-Cyrl: Подробности за кредит

en: Details of debit
bg-Cyrl: Подробности за дебит

en: API Keys
bg-Cyrl: API ключове

en: Account for
bg-Cyrl: Акаунт за

en: Delete patron
bg-Cyrl: Изтриване на читатели

en: Discharge for
bg-Cyrl: Справка за

en: Pending discharge requests
bg-Cyrl: Чакащи заявки за удостоверение за липса на задължения

en: Files for
bg-Cyrl: Файлове за

en: Holds history for
bg-Cyrl: История на резервациите за

en: Details for
bg-Cyrl: Подробности за

en: Housebound
bg-Cyrl: Самообслужване

en: ILL requests history for
bg-Cyrl: История на заявките за МБЗ за

en: Create manual credit
bg-Cyrl: Ръчно създаване на кредит

en: Create manual invoice
bg-Cyrl: Ръчно създаване на фактура

en: Set permissions for
bg-Cyrl: Задайте разрешения за

en: Password updated
bg-Cyrl: Паролата е променена

en: Update password for
bg-Cyrl: Актуализирайте паролата за

en: Add patron
bg-Cyrl: Добавете читател

en: Modify patron
bg-Cyrl: Промяна на читател

[ctx: gender]
en: Other
bg-Cyrl: Други

[ctx: patron restriction created on]
en: Created
bg-Cyrl: Създаден

en: Update patron records
bg-Cyrl: Актуализация на читателски записи

en: Merge patron records
bg-Cyrl: Обединяване на читателски записи

en: Check duplicate patron
bg-Cyrl: Проверете дублиране на читател

en: Summary for
bg-Cyrl: Обобщение за

en: Patron details for
bg-Cyrl: Данни за читател за

en: Sent notices for
bg-Cyrl: Изпратени съобщения на

en: Make a payment for
bg-Cyrl: Направете плащане за

en: Write off an amount for {patron}
bg-Cyrl: Отпишете глоба на {patron}

en: Collect payment for {patron}
bg-Cyrl: Плащане на глоба на {patron}

en: Print receipt for
bg-Cyrl: Разпечатайте разписка за

en: Purchase suggestions for
bg-Cyrl: Предложения за покупка от

en: Circulation history for
bg-Cyrl: История на заеманията за

en: Recalls history for
bg-Cyrl: Recalls история за

en: Subscription routing lists for
bg-Cyrl: Списък за маршрутизиране на абонамента за

en: Patron search
bg-Cyrl: Търсене на читател

en: Statistics for
bg-Cyrl: Статистика за

en: Choose adult category
bg-Cyrl: Изберете категория за възрастни

en: Add offline circulations to queue
bg-Cyrl: Добавете офлайн заемания към опашката

en: Offline circulation
bg-Cyrl: Офлайн заемане

en: Offline circulation file upload
bg-Cyrl: Качване на Офлайн заемане файл

en: Create a library
bg-Cyrl: Създаване на библиотека

en: Add a patron category
bg-Cyrl: Добавете на категория читатели

en: Create Koha administrator patron
bg-Cyrl: Създайте администратор на Koha

en: Create a new item type
bg-Cyrl: Създаване на нов вид библиотечен документ

en: Onboarding complete
bg-Cyrl: Интегрирането завърши

en: Create circulation rule
bg-Cyrl: Създайте правила за заемане

en: Modify patron list '{list_name}'
bg-Cyrl: Редактиране на читателски списък '{list_name}'

en: New patron list
bg-Cyrl: Нов читателски списък

en: Patron lists
bg-Cyrl: Читателски списъци

en: Edit patron card batch
bg-Cyrl: Редактиране на група читателски карти

en: New patron card batch
bg-Cyrl: Нова група читателски карти

en: Patron card creator
bg-Cyrl: Създател на читателски карти

en: Edit patron card layout
bg-Cyrl: Редактиране на читателска карта

en: New patron card layout
bg-Cyrl: Ново оформление на читателска карта

en: Layout
bg-Cyrl: Оформление

en: Edit printer profile
bg-Cyrl: Редактиране на профил на принтер

en: Edit patron card template
bg-Cyrl: Редактиране на шаблон за читателска карта

en: New patron card template
bg-Cyrl: Нов шаблон на читателска карта

en: Image manager
bg-Cyrl: Мениджър на изображения

en: Patron card layouts
bg-Cyrl: Оформление на карти за читатели

en: Patron card templates
bg-Cyrl: Шаблони за читателска карта

en: Patron card printer profiles
bg-Cyrl: Профили на принтери за читателска карта

en: Patron card batches
bg-Cyrl: Групи читателски карти

en: Actions
bg-Cyrl: Действия

en: Patron card printing/exporting
bg-Cyrl: Отпечатване/експортиране на читателски карти

en: Patron cards
bg-Cyrl: Читателски карти

en: Plugins disabled
bg-Cyrl: Плъгини (Приставки) са деактивирани

en: Upload plugin
bg-Cyrl: Качване на плъгин

en: Point of sale
bg-Cyrl: Точка на продажба

en: Print receipt
bg-Cyrl: Разпечатайте разписка

en: Transaction history for {register}
bg-Cyrl: История на транзакциите за {register}

en: Cash summary for {library}
bg-Cyrl: Обща сумата за {library}

en: Old recalls
bg-Cyrl: Стари искания за връщане

en: Overdue recalls
bg-Cyrl: Просрочени искания за връщане

en: Recalls queue
bg-Cyrl: Опашка за искания за връщане на екземпляри

en: Recalls to pull
bg-Cyrl: Изтегляне на заявки

en: Recalls awaiting pickup
bg-Cyrl: Поискани за връщане екземпляри, очакващи получаване

en: Existing recalls
bg-Cyrl: Съществуващи recalls

en: Recalls
bg-Cyrl: Заявки

en: Results
bg-Cyrl: Резултати

en: Acquisitions statistics
bg-Cyrl: Комплектуване статистика

en: Patrons with the most checkouts
bg-Cyrl: Читатели с най-много заемания

en: Patrons with no checkouts
bg-Cyrl: Читатели без заемания

en: Patrons statistics
bg-Cyrl: Читатели статистика

en: Cash register statistics
bg-Cyrl: Касов апарат статистика

en: Most-circulated items
bg-Cyrl: Най-много заемани библиотечни документи

en: Items with no checkouts
bg-Cyrl: Библиотечни документи които не са заемани

en: Catalog statistics
bg-Cyrl: Каталог статистика

en: Convert report
bg-Cyrl: Конвертиране на отчет

en: Dictionary
bg-Cyrl: Речник

en: Guided reports wizard
bg-Cyrl: Съветник за създаване на отчети

en: Saved reports
bg-Cyrl: Запазени отчети

en: Create from SQL
bg-Cyrl: Създаване чрез SQL

en: SQL view
bg-Cyrl: SQL изглед

en: Report {reportname} ({id})
bg-Cyrl: Отчет {reportname} ({id})

en: Edit report {reportname} ({id})
bg-Cyrl: Редактиране на отчет {reportname} ({id})

en: Build a report, step 1 of 6: Choose a module
bg-Cyrl: Съставете отчет, стъпка 1 от 6: Изберете модул

en: Build a report, step 2 of 6: Pick a report type
bg-Cyrl: Съставете отчет, стъпка 2 от 6: Изберете вид отчет

en: Build a report, step 3 of 6: Select columns for display
bg-Cyrl: Съставете отчет, стъпка 3 от 6: Изберете колони за показване

en: Build a report, step 4 of 6: Select criteria to limit on
bg-Cyrl: Съставете отчет, стъпка 4 от 6: Изберете критерии за ограничаване

en: Build a report, step 5 of 6: Pick which columns to total
bg-Cyrl: Съставете отчет, стъпка 5 от 6: Изберете кои колони да се включват

en: Build a report, step 6 of 6: Select how you want the report ordered
bg-Cyrl: Съставете отчет, стъпка 6 от 6: Изберете как искате да подредите отчета

en: Average loan time
bg-Cyrl: Среден период на заемане

en: Circulation statistics
bg-Cyrl: Заемане статистика

en: Lost items
bg-Cyrl: Изгубени екземпляри

en: Catalog by item types
bg-Cyrl: Каталог по видове библиотечни документи

en: Orders by fund
bg-Cyrl: Поръчки по фондове

en: Holds statistics
bg-Cyrl: Резервации статистика

en: Serials subscriptions stats
bg-Cyrl: Периодични издания статистика за абонаменти

en: Place a hold on {title}
bg-Cyrl: Направете резервация за {title}

en: Confirm holds
bg-Cyrl: Потвърдете резервациите

en: Holds
bg-Cyrl: Резервации

en: Hold | Holds
bg-Cyrl[0]: Резервация
bg-Cyrl[1]: Резервации

en: Approved comments
bg-Cyrl: Одобрени коментари

en: Comments awaiting moderation
bg-Cyrl: Коментари в очакване на одобрение

en: Comments
bg-Cyrl: Коментари

en: Manage items
bg-Cyrl: Управление на библиотечни документи

en: Collection '{collection_title}'
bg-Cyrl: Колекция '{collection_title}'

en: Rotating collections
bg-Cyrl: Въртящи се колекции

en: Manage items for '{collection_title}'
bg-Cyrl: Управление на библиотечни документи за '{collection_title}'

en: Add a new collection
bg-Cyrl: Добавяне на нова колекция

en: Collection deleted
bg-Cyrl: Колекцията е изтрита

en: Edit collection
bg-Cyrl: Редактиране на колекция

en: Transfer collection
bg-Cyrl: Движение на колекцията

en: Transfer collection '{collection_title}'
bg-Cyrl: Движение на колекцията '{collection_title}'

en: Edit suggestion #{suggestion_number}
bg-Cyrl: Редактиране на предложение #{suggestion_number}

en: Add suggestion
bg-Cyrl: Добавяне на предложение

en: Show suggestion #{suggestion_number}
bg-Cyrl: Покажете предложение #{suggestion_number}

en: Suggestions
bg-Cyrl: Предложения

[ctx: purchase suggestion created by]
en: Created by:
bg-Cyrl: Създадено от:

en: Results for tag '{tag}'
bg-Cyrl: Резултати за маркер {tag}

en: Tags
bg-Cyrl: Маркери

en: Approved
bg-Cyrl: Одобрен

en: Pending
bg-Cyrl: В очакване

en: Rejected
bg-Cyrl: Отхвърлено

[ctx: Tags (single)]
en: Rejected
bg-Cyrl: Отхвърлено

[ctx: Tags (single)]
en: Approved
bg-Cyrl: Одобрен

[ctx: Tags (single)]
en: Pending
bg-Cyrl: В очакване

[ctx: Tags (multiple)]
en: Approved
bg-Cyrl: Одобрен

[ctx: Tags (multiple)]
en: Rejected
bg-Cyrl: Отхвърлено

[ctx: Tags (multiple)]
en: Pending
bg-Cyrl: В очакване

en: Access files
bg-Cyrl: Достъп до файлове

en: Modify news item
bg-Cyrl: Редакция на новина

en: Modify page
bg-Cyrl: Промяна на страницата

en: Modify HTML customization
bg-Cyrl: Променете HTML персонализиране

en: New news item
bg-Cyrl: Нова новина

en: New page
bg-Cyrl: Нова страница

en: New HTML customization
bg-Cyrl: Нова HTML персонализация

en: News
bg-Cyrl: Новини

en: Pages
bg-Cyrl: Страници

en: HTML customizations
bg-Cyrl: HTML персонализации

en: Additional content
bg-Cyrl: Допълнително съдържание

en: Rules
bg-Cyrl: Правила

en: Automatic item modifications by age
bg-Cyrl: Автоматична промяна на библиотечните документи по възраст

en: Confirm selection
bg-Cyrl: Потвърдете избора

en: Job enqueued
bg-Cyrl: Заданието е на опашката

en: Batch item deletion
bg-Cyrl: Изтриване на група екземпляри

en: Modifications
bg-Cyrl: Промени

en: Batch item modification
bg-Cyrl: Групово редактиране на библиотечни документи

en: Batch record deletion
bg-Cyrl: Изтриване на група от записи

en: Batch extend due dates
bg-Cyrl: Групово удължаване на срокове

en: Batch record modification
bg-Cyrl: Редактиране на група от записи

en: Confirm
bg-Cyrl: Потвърждение

en: Finished
bg-Cyrl: Завършено

en: Batch patron deletion and anonymization
bg-Cyrl: Групово изтриване и анонимизация

en: Modify CSV profile '{csv_profile_name}'
bg-Cyrl: Редактиране на CSV профили {csv_profile_name}

en: New CSV profile
bg-Cyrl: Нов CSV профил

en: Confirm deletion of CSV profile '{csv_profile_name}'
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването на CSV профил {csv_profile_name}

en: CSV profiles
bg-Cyrl: CSV профили

en: Delete CSV profile '{csv_profile_name}'?
bg-Cyrl: Изтриване на CSV профил '{csv_profile_name}'?

en: Export data
bg-Cyrl: Експорт на данни

en: {library} calendar
bg-Cyrl: {library} календар

en: Import patrons
bg-Cyrl: Внасяне (импорт) на читатели от файл

[ctx: Patron import]
en: {count_of_imported_records} imported records
bg-Cyrl: {count_of_imported_records} импортирани записи

[ctx: Patron import]
en: (last was {last_imported_record})
bg-Cyrl: (последният е {last_imported_record})

[ctx: Patron import]
en: {count_of_overwritten_records} overwritten records
bg-Cyrl: {count_of_overwritten_records} презаписани записи

[ctx: Patron import]
en: (last was {last_overwritten_record})
bg-Cyrl: (последният е {last_overwritten_record})

[ctx: Patron import]
en: {count_of_existing_records} not imported because they are already in borrowers table and overwrite is disabled
bg-Cyrl: {count_of_existing_records} не са импортирани, защото вече са в таблицата на читателите и презаписването е деактивирано

[ctx: Patron import]
en: (last was {last_existing_record})
bg-Cyrl: (последният е {{last_existing_record})

[ctx: Patron import]
en: {count_of_invalid_records} not imported because they are not in the expected format
bg-Cyrl: {count_of_invalid_records} не са импортирани, защото не са в очаквания формат

[ctx: Patron import]
en: (last was {last_invalid_record})
bg-Cyrl: (последният е {last_invalid_record})

[ctx: Patron import]
en: {total} records parsed
bg-Cyrl: {total} записа са анализирани

[ctx: CSV file]
en: Values are comma-separated.
bg-Cyrl: Стойностите са разделени със запетая.

en: Inventory
bg-Cyrl: Инвентаризация

en: Modify notice
bg-Cyrl: Редактиране на известие

en: New notice
bg-Cyrl: Ново съобщение

en: Notice added
bg-Cyrl: Съобщение е добавено

en: Confirm deletion
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването

en: Notices and slips
bg-Cyrl: Съобщения и фишове

[ctx: Message transport type]
en: Print
bg-Cyrl: Печат

en: {content_length} / 160 characters
bg-Cyrl: {content_length} / 160 знака

en: Batch {batch_import_number}
bg-Cyrl: Група {batch_import_number}

en: Manage staged MARC records
bg-Cyrl: Управлявайте етапите на MARC записи

en: Actions for template '{template_name}'
bg-Cyrl: Действия за този шаблон '{template_name}'

en: MARC modification templates
bg-Cyrl: Шаблони за промяна на MARC

en: Batch patron modification
bg-Cyrl: Групово редактиране на читатели

en: Overdue notice/status triggers
bg-Cyrl: Активиране на известия / състояния при просрочване

en: Page error
bg-Cyrl: Грешка в страницата

en: Upload patron images
bg-Cyrl: Качване на читателски изображения

en: Preview notice template
bg-Cyrl: Вижте шаблон за известия

en: Notices
bg-Cyrl: Съобщения

en: OPAC problem reports
bg-Cyrl: OPAC доклади за проблеми

en: Quote uploader
bg-Cyrl: Качване на цитат

en: Quote editor
bg-Cyrl: Редактор на цитати

en: Modify quote
bg-Cyrl: Промяна на цитат

en: New quote
bg-Cyrl: Нов цитат

en: Task scheduler
bg-Cyrl: График на отчетите

en: Compare matched records
bg-Cyrl: Сравнете съответстващите записи

en: Stage MARC records for import
bg-Cyrl: Етап MARC записи за внос(импорт)

en: Modify rota '{rota_title}'
bg-Cyrl: Редактиране на график '{rota_title}'

en: New rota
bg-Cyrl: Нов график

en: Manage stages for '{rota_title}'
bg-Cyrl: Управление на етапите за '{rota_title}'

en: Modify {library} stage
bg-Cyrl: Управление на етапите за {library}

en: New stage
bg-Cyrl: Нов етап

en: Manage items for '{rota_title}'
bg-Cyrl: Управление на библиотечни документи за '{rota_title}'

en: Add items
bg-Cyrl: Добавете екземпляри

en: Stock rotation
bg-Cyrl: Оборот на фонда

en: Add items to rota '{rota_title}'
bg-Cyrl: Добавете екземпляри към график '{rota_title}'

en: Upload local cover image for
bg-Cyrl: Качете локално изображение на корица за

en: Upload local cover image
bg-Cyrl: Качване на локална изображение на корица

en: Uploads
bg-Cyrl: Качвания

en: Log viewer
bg-Cyrl: Системни дневници

en: Add to list
bg-Cyrl: Добавяне към списък

en: Lists
bg-Cyrl: Списъци

en: Download list
bg-Cyrl: Изтеглете списък

en: Sending your list
bg-Cyrl: Изпрати списък

en: Contents of {list_name}
bg-Cyrl: Съдържание за {list_name}

en: Create new list
bg-Cyrl: Създаване на списък

en: Edit list {list_name}
bg-Cyrl: Редактиране на списък {list_name}

[ctx: Cancel hold button]
en: Cancel
bg-Cyrl: Отказ

[ctx: Request to cancel hold button]
en: Request to cancel
bg-Cyrl: Искане за анулиране

en: Show fewer authors
bg-Cyrl: Показване на по-малко автори

en: Show more authors
bg-Cyrl: Показване на повече автори

en: Show fewer titles
bg-Cyrl: Показване на по-малко заглавия

en: Show more titles
bg-Cyrl: Показване на повече заглавия

en: Show fewer topics
bg-Cyrl: Показване на по-малко теми

en: Show more topics
bg-Cyrl: Показване на повече теми

en: Show fewer places
bg-Cyrl: Показване на по-малко места

en: Show more places
bg-Cyrl: Показване на повече места

en: Show fewer series
bg-Cyrl: Показване на по-малко серии

en: Show more series
bg-Cyrl: Показване на повече серии

en: Show fewer item types
bg-Cyrl: Показване на по-малко видове

en: Show more item types
bg-Cyrl: Показване на повече видове

en: Show fewer collections
bg-Cyrl: Показване на по-малко колекции

en: Show more collections
bg-Cyrl: Показване на повече колекции

en: Show fewer languages
bg-Cyrl: Показване на по-малко езици

en: Show more languages
bg-Cyrl: Показване на повече езици

en: Show fewer home libraries
bg-Cyrl: Показване на по-малко основни библиотеки

en: Show more home libraries
bg-Cyrl: Показване на повече основни библиотеки

en: Show fewer holding libraries
bg-Cyrl: Показване на по-малко притежаващи библиотеки

en: Show more holding libraries
bg-Cyrl: Показване на повече притежаващи библиотеки

en: Show fewer locations
bg-Cyrl: Показване на по-малко местоположения

en: Show more locations
bg-Cyrl: Показване на повече местоположения

en: record | records
bg-Cyrl[0]: запис
bg-Cyrl[1]: записи

en: checkout | checkouts
bg-Cyrl[0]: Заемане
bg-Cyrl[1]: Заемания

en: overdue | overdues
bg-Cyrl[0]: просрочено
bg-Cyrl[1]: просрочени

en: hold pending | holds pending
bg-Cyrl[0]: резервация в очакване
bg-Cyrl[1]: резервации в очакване

en: hold waiting | holds waiting
bg-Cyrl[0]: резервация в очакване
bg-Cyrl[1]: резервации в очакване

en: message | messages
bg-Cyrl[0]: съобщение
bg-Cyrl[1]: съобщения

[ctx: gender]
en: Other:
bg-Cyrl: Други:
