Koha 23.11.08.001 - en to bg-Cyrl translation catalogue (2208 entries)

en: Your charges
bg-Cyrl: Количката за книги

en: Created
bg-Cyrl: Създаден

en: Updated
bg-Cyrl: Актуализация

en: Type
bg-Cyrl: Вид

en: Description
bg-Cyrl: Описание

en: Amount
bg-Cyrl: Сума

en: Amount outstanding
bg-Cyrl: Неплатена сума

en: Total due
bg-Cyrl: Обща дължима сума

en: Total due if credit(s) applied:
bg-Cyrl: Общо дължимо, ако са приложени кредит(и):

en: You have no fines or charges
bg-Cyrl: Нямате такси или глоби

note: %1$s:  r.patron.firstname | html %2$s:  r.patron.surname | html
en: %s %s's fines and charges
bg-Cyrl: %s %s глоби и такси

en: Fine amount
bg-Cyrl: Такса

en: Pay selected fines and charges
bg-Cyrl: Плащане на избрани глоби и такси

en: Payment method
bg-Cyrl: Начин на плащане

en: Make payment
bg-Cyrl: Извършване на плащане

en: Amount to pay:
bg-Cyrl: Сума за плащане:

en: Account creation fee
bg-Cyrl: Такса за създаване на акаунт

en: Account renewal fee
bg-Cyrl: Такса за подновяване на акаунт

en: Article request fee
bg-Cyrl: Такса за заявка на екземпляр

en: Lost item
bg-Cyrl: Изгубен екземпляр

en: Manual fee
bg-Cyrl: Ръчна такса

en: New card
bg-Cyrl: Нова карта

en: Fine
bg-Cyrl: Глоба

en: Lost item processing fee
bg-Cyrl: Такса за обработка на изгубен екземпляр

en: Rental fee
bg-Cyrl: Такса за заемане

en: Daily rental fee
bg-Cyrl: Дневна такса

en: Renewal of rental item
bg-Cyrl: Презаписване

en: Renewal of daily rental item
bg-Cyrl: Подновяване на дневно заемане

en: Hold fee
bg-Cyrl: Такса за резервации

en: Hold waiting too long
bg-Cyrl: Резервацията продължава твърде дълго

en: Payment from library to patron
bg-Cyrl: Библиотека на читателя

en: Credit has been voided
bg-Cyrl: Кредитът е анулиран

en: Cancelled charge
bg-Cyrl: Анулирано плащане

en: Credit
bg-Cyrl: Кредит

en: Discount
bg-Cyrl: Отстъпка

en: Forgiven
bg-Cyrl: Опростено

en: Lost item fee refund
bg-Cyrl: Върнат изгубен библиотечен документ

en: Overpayment refund
bg-Cyrl: Възстановяване на надплащане

en: Payment
bg-Cyrl: Плащане

en: Lost item processing fee refund
bg-Cyrl: Възстановяване на такса за обработка на изгубен екземпляр

en: Purchase
bg-Cyrl: Придобиване

en: Refund
bg-Cyrl: Въстановавяне

en: Writeoff
bg-Cyrl: Отмяна (отписване)

en: (Accruing)
bg-Cyrl: (Начисляване)

en: (Returned)
bg-Cyrl: (Върнат)

en: (Replaced)
bg-Cyrl: (Заменен)

en: (Refunded)
bg-Cyrl: (Таксата е възстановена)

en: (Forgiven)
bg-Cyrl: (Опростено)

en: (Voided)
bg-Cyrl: (Анулиран)

en: (Lost)
bg-Cyrl: (Загубен)

en: (Cancelled)
bg-Cyrl: (Изтрит)

note: ABBR
en: Broader Term
bg-Cyrl: По-широк термин

note: ABBR
en: Narrower Term
bg-Cyrl: По-тесен термин

note: ABBR
en: Used For
bg-Cyrl: Използвани за

note: ABBR
en: Related Term
bg-Cyrl: Свързан термин

en: (Earlier heading)
bg-Cyrl: (Предишно заглавие)

en: (Later heading)
bg-Cyrl: (По-ранно заглавие)

en: (Acronym)
bg-Cyrl: (Акроним)

en: (Musical composition)
bg-Cyrl: (Музикална композиция)

en: (Broader heading)
bg-Cyrl: (По-широко термин)

en: (Narrower heading)
bg-Cyrl: (По-тесен термин)

en: (Immediate parent body)
bg-Cyrl: (Източник тяло)

en: used for/see from:
bg-Cyrl: използван за/виж от:

en: see also:
bg-Cyrl: виж също:

en: loop:
bg-Cyrl: цикъл:

en: Publons:
bg-Cyrl: Публикация:

en: None
bg-Cyrl: Без

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  biblio.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %6$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %7$s:  END %8$s:  subtitle | html %9$s:  END %10$s:  part_numbers = biblio.part_number.split(' \\| ') %11$s:  part
en: %s %s %s No title %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
bg-Cyrl: %s %s %s Без заглавие %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

en: No bibliographic record
bg-Cyrl: Няма намерен библиографски запис

en: No title
bg-Cyrl: Без заглавие

note: SCRIPT
en: Clear date
bg-Cyrl: Изчисти датата

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (should match %s).
bg-Cyrl: Моля, въведете валидна дата (трябва да съответства на %s).

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear filter
bg-Cyrl: Изчистване на филтъра

note: SCRIPT
en: Columns
bg-Cyrl: Колони

note: SCRIPT
en: Columns settings
bg-Cyrl: Настройка на колони

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Copy
bg-Cyrl: Копие

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Print
bg-Cyrl: Печат

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
bg-Cyrl: %s(ММ/ДД/ГГГГ)%s(ДД/ММ/ГГГГ)%s(ГГГГ-ММ-ДД)%s

note: LINK
en: Search %s
bg-Cyrl: Търсене %s

note: For the first occurrence, %1$s:  HOLDS.count | html
en: (%s total)
bg-Cyrl: (всичко %s )

en: Holds
bg-Cyrl: Резервации

en: Title
bg-Cyrl: Заглавие

en: Placed on
bg-Cyrl: Публикувано от

en: Expires on
bg-Cyrl: Валидна до

en: Pickup location
bg-Cyrl: Място за получаване

en: Priority
bg-Cyrl: Приоритет

en: Notes
bg-Cyrl: Бележки

en: Status
bg-Cyrl: Статус

en: Suspend
bg-Cyrl: Изключване

en: Modify
bg-Cyrl: Промени

en: Next available item from item group:
bg-Cyrl: Следващият наличен екземпляр от група екземпляри:

note: %1$s:  HOLD.item.barcode | html
en: Item on hold: %s
bg-Cyrl: Библиотечният документ е резервиран: %s

note: %1$s:  IF ( HOLD.expirationdate ) %2$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE
en: %s %s %s Never expires %s %s
bg-Cyrl: %s %s %sИзтича на %s %s

en: Change
bg-Cyrl: Промяна

en: Change pickup location for
bg-Cyrl: Променете място за получаване за

note: BUTTON
en: Close
bg-Cyrl: Затворете

en: New pickup location:
bg-Cyrl: Ново място за вземане:

en: Save
bg-Cyrl: Запази

en: Cancel
bg-Cyrl: Отказ

note: %1$s:  IF ( HOLD.is_at_destination )
en: %s Item waiting at
bg-Cyrl: %s Екземплярът Ви очаква в

note: %1$s:  IF ( HOLD.desk_id ) %2$s:  HOLD.desk.desk_name | html %3$s:  END %4$s:  IF ( HOLD.waitingdate ) %5$s:  HOLD.waitingdate | $KohaDates %6$s:  IF HOLD.expirationdate %7$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %8$s:  END %9$s:  END
en: %s, %s,%s %s since %s %s until %s %s %s
bg-Cyrl: %s, %s,%s %s от %s %s до %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Item in transit to
bg-Cyrl: %s В процес на прехвърляне до

note: %1$s:  branch_name| $raw
en: Item in transit from %s since
bg-Cyrl: В процес на прехвърляне от %s до

en: Item in processing
bg-Cyrl: Екземпляра се обработка

en: Suspended
bg-Cyrl: Спряно

en: until
bg-Cyrl: до

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( HOLD.itemtype ) | html
en: Pending for next available item of item type '%s'
bg-Cyrl: Изчакващ за следващия наличен библиотечен документ от вид '%s'

en: Pending
bg-Cyrl: В очакване

en: Resume
bg-Cyrl: Продължаване

en: Suspend all holds
bg-Cyrl: Прекъснете всички резервации

en: until
bg-Cyrl: до

en: Clear date to suspend indefinitely
bg-Cyrl: Изчистване на дата за спиране за неопределено време

en: Resume all suspended holds
bg-Cyrl: Възобновете всички спрени резервации

en: Tab text 1
bg-Cyrl: Текст на раздел 1

en: Tab text 2
bg-Cyrl: Текст на раздел 2

note: %1$s:  #             ... %2$s:  #         [ END ] %3$s:  #         [ WRAPPER tab_panels ] %4$s:  #             [ WRAPPER tab_panel tabname="tab_name_1" bt_active= 1 ] Panel contents 1 [ END ] %5$s:  #             [ WRAPPER tab_panel tabname="tab_name_2" ] Panel contents 2 [ END ] %6$s:  #           
en: [ END ] %%] %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
bg-Cyrl: [ КРАЙ ] %%] %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

en: Module
bg-Cyrl: Модул

en: Module page
bg-Cyrl: Модул страница

en: Add form
bg-Cyrl: Добавете формуляр

en: Confirm deletion
bg-Cyrl: Потвърдете изтриването

en: Module page
bg-Cyrl: Модул страница

note: NAV
en: Breadcrumb
bg-Cyrl: Навигация

en: Home
bg-Cyrl: Начало

en: Source
bg-Cyrl: Източник

en: Author
bg-Cyrl: Автор

en: Date
bg-Cyrl: Дата

en: Programming error, item-status.inc must be called with a Koha::Item object.
bg-Cyrl: Грешка: item-status.inc трябва да се извика с обект Koha::Item.

en: Item lost
bg-Cyrl: Екземпляра е загубен

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
bg-Cyrl: Издаден от %s %s %s(%s)%s

en: Currently in local use
bg-Cyrl: Издаден от

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
bg-Cyrl: Заети до %s %s %s(%s)%s

en: Checked out
bg-Cyrl: Заети

en: Recall
bg-Cyrl: Напомняне

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( transfertfrom ) | html %2$s:  Branches.GetName( transfertto ) | html %3$s:  transfertwhen | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
bg-Cyrl: В движение от %s до %s с %s

en: On hold
bg-Cyrl: В резервация

en: Item withdrawn
bg-Cyrl: Отчислени библиотечни документи

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
bg-Cyrl: Не е за заемане %s

en: In bundle:
bg-Cyrl: В пакет:

en: Item damaged
bg-Cyrl: Библиотечният документ е повреден

en: On order
bg-Cyrl: В поръчка

en: Pending hold
bg-Cyrl: Изчакващи резервации

en: Pending recall
bg-Cyrl: В очакване recall

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
bg-Cyrl: На разположение %s

en: Languages
bg-Cyrl: Езици

note: A
en: Switch languages
bg-Cyrl: Превключване на езици

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Koha online %s
bg-Cyrl: %s %s %s Koha онлайн %s

en: Help
bg-Cyrl: Помощ

en: Log out
bg-Cyrl: Изход

en: Skip to main content
bg-Cyrl: Преминете към основното съдържание

en: Your cart is empty.
bg-Cyrl: Количката за книги е празна.

note: A
en: Collect items you are interested in
bg-Cyrl: Съберете библиотечните документи, които ви интересуват

en: Cart
bg-Cyrl: Количка за книги

note: A
en: Show dropdown with detailed list information
bg-Cyrl: Показване на падащо меню с подробна информация за списъка

note: A
en: Show lists
bg-Cyrl: Показване на списъци

en: Lists
bg-Cyrl: Списъци

en: Public lists
bg-Cyrl: Публични списъци

en: View all
bg-Cyrl: Виж всички

en: Your lists
bg-Cyrl: Списъци

en: No private lists
bg-Cyrl: Няма списъци

en: New list
bg-Cyrl: Нов списък

en: Log in to create your own lists
bg-Cyrl: Влезте, за да създадете свои собствени списъци

note: A
en: Self check out
bg-Cyrl: Самостоятелно заемане

en: Self checkout
bg-Cyrl: Самостоятелно заемане

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user no_html = 1
en: Welcome, %s
bg-Cyrl: Добре дошли, %s

en: Log out
bg-Cyrl: Изход

en: Log in to your account
bg-Cyrl: Вход

en: Your account
bg-Cyrl: Акаунт

en: Search history
bg-Cyrl: История на търсенето

note: A
en: View your search history
bg-Cyrl: Преглед на историята на търсенията Ви

en: Clear
bg-Cyrl: Изчисти

note: A
en: Delete your search history
bg-Cyrl: Изтрийте историята на търсене

note: A name=Your cookies
en: View and amend cookies you have consented to
bg-Cyrl: Преглеждайте и променяйте бисквитките, с които сте се съгласили

en: Your cookies
bg-Cyrl: Вашите бисквитки

en: Library catalog
bg-Cyrl: Библиотечен каталог

en: Subject
bg-Cyrl: Тема

en: Series
bg-Cyrl: Серия

en: Call number
bg-Cyrl: Сигнатура

note: INPUT type=text name=q
en: Searching in %s only
bg-Cyrl: Търсете само в %s

en: All libraries
bg-Cyrl: Всички библиотеки

note: OPTGROUP
en: Libraries
bg-Cyrl: Библиотеки

note: OPTGROUP
en: Groups
bg-Cyrl: Групи

note: BUTTON
en: Search
bg-Cyrl: Търсене

en: Advanced search
bg-Cyrl: Разширено търсене

en: Course reserves
bg-Cyrl: Резервирани курсове

en: Browse by hierarchy
bg-Cyrl: Преглед по йерархия

en: Authority search
bg-Cyrl: Търсене на класификатор

en: Recent comments
bg-Cyrl: Последни коментари

en: Tag cloud
bg-Cyrl: Маркери облак

en: Subject cloud
bg-Cyrl: Тема в облак

en: Most popular
bg-Cyrl: Най-популярни

en: Browse search
bg-Cyrl: Прегледайте търсенето

en: Purchase suggestions
bg-Cyrl: Предложения за покупка

en: Library
bg-Cyrl: Библиотека

en: Log in with Google
bg-Cyrl: Влезте с акаунта си в Google

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
bg-Cyrl: Ако нямате акаунт в Google, но имате локален акаунт, пак можете да влезете:

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
bg-Cyrl: За съжаление, вашата регистрация в Shibboleth не съвпада с валидна идентичност на библиотеката. Ако имате отделна регистрация, можете да я използвате по-долу.

en: Shibboleth login
bg-Cyrl: Shibboleth вход

en: Log in using a Shibboleth account
bg-Cyrl: Влезте с акаунта си в Shibboleth

en: Local login
bg-Cyrl: Локален вход

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  provider.description | html
en: %s Log in with %s
bg-Cyrl: %s Влезте с %s

en: If you do not have an external account, but do have a local account, you can still log in:
bg-Cyrl: Ако нямате външен акаунт, но имате локален акаунт, пак можете да влезете:

en: Login:
bg-Cyrl: Потребителско име:

en: Password:
bg-Cyrl: Парола:

note: INPUT type=submit
en: Log in
bg-Cyrl: Вход

en: Forgot your password?
bg-Cyrl: Забравена парола?

en: Create an account
bg-Cyrl: Създайте профил

en: Accept all cookies
bg-Cyrl: Приемете всички бисквитки

en: Accept only essential cookies
bg-Cyrl: Приемайте само основни бисквитки

note: BUTTON
en: Click to view more information about your cookie consents
bg-Cyrl: Кликнете, за да видите повече информация относно вашето съгласие за бисквитки

en: More information
bg-Cyrl: Повече информация

en: Cookie consent
bg-Cyrl: Съгласие за бисквитки

note: INPUT type=checkbox name=consentCheckbox
en: Consent to cookie
bg-Cyrl: Съгласете се с бисквитките

en: Accept selected non-essential cookies
bg-Cyrl: Приемете избрани несъществени бисквитки

en: Report a concern
bg-Cyrl: Докладвайте

en: Title:
bg-Cyrl: Заглавие:

en: Please describe your concerns:
bg-Cyrl: Моля, опишете притесненията си:

en: Submit
bg-Cyrl: Запиши

en: Enter item barcode:
bg-Cyrl: Въведете баркод:

en: Barcode
bg-Cyrl: Баркод

en: Due date
bg-Cyrl: Очаквана дата на връщане

en: items checked out
bg-Cyrl: Екземплярите са заети

en: Submit
bg-Cyrl: Запиши

note: A
en: Term
bg-Cyrl: Термин

en: Earlier heading
bg-Cyrl: Предишно заглавие

en: Later heading
bg-Cyrl: По-предишно заглавие

en: Acronym
bg-Cyrl: Акроним

en: Musical composition
bg-Cyrl: Музикална композиция

en: Broader heading
bg-Cyrl: По-широк термин

en: Narrower heading
bg-Cyrl: По-тесен термин

en: English
bg-Cyrl: Английски

en: French
bg-Cyrl: Френски

en: Italian
bg-Cyrl: Италиански

en: German
bg-Cyrl: Немски

en: Spanish
bg-Cyrl: Испански

en: Report a problem
bg-Cyrl: Докладвай за проблем

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
bg-Cyrl: Създадено от %s

en: Languages:
bg-Cyrl: Езици:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете историята на търсенията си?

en: Place hold
bg-Cyrl: Направете резервация

en: Place recall
bg-Cyrl: Напомнено

en: Request article
bg-Cyrl: Заявка

en: Save to your lists
bg-Cyrl: Запази

en: (remove)
bg-Cyrl: (изтрит)

en: In your cart
bg-Cyrl: Във вашата количка

en: Add to your cart
bg-Cyrl: Добави във Вашата количка за книги

en: Suggest for purchase
bg-Cyrl: Предложете за покупка

en: Unhighlight
bg-Cyrl: Премахнете подсветката

en: Highlight
bg-Cyrl: Подсветка

en: Send to device
bg-Cyrl: Вземете QR код

en: Save record
bg-Cyrl: Запази

en: EndNote
bg-Cyrl: Крайна бележка

en: More searches
bg-Cyrl: Още търсения

en: Search for this title in:
bg-Cyrl: Търсете това заглавие в:

en: Exporting to Dublin Core...
bg-Cyrl: Експортиране в Dublin Core ...

en: Simple DC-RDF
bg-Cyrl: Обикновено DC-RDF

en: Refine your search
bg-Cyrl: Конкретизирайте вашето търсене

en: Custom search filters
bg-Cyrl: Персонализирани филтри за търсене

en: Availability
bg-Cyrl: В наличност

en: Show all records
bg-Cyrl: Показване на всички

en: Showing only records with available items
bg-Cyrl: Показване само на налични екземпляри

en: Limit to records with available items
bg-Cyrl: Само наличните в момента екземпляри

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
bg-Cyrl: (свързани търсения: %s%s%s)

en: Authors
bg-Cyrl: Автори

en: Titles
bg-Cyrl: Заглавия

en: Topics
bg-Cyrl: Теми

en: Places
bg-Cyrl: Места

en: Item types
bg-Cyrl: Видове библиотечни документи

en: Collections
bg-Cyrl: Колекция

en: Home libraries
bg-Cyrl: Основни библиотеки

en: Holding libraries
bg-Cyrl: Притежаваща библиотека (отдел)

en: Locations
bg-Cyrl: Местоположения

note: A
en: Remove facet %s
bg-Cyrl: Премахване на фасета %s

en: Show more
bg-Cyrl: Още

en: Show less
bg-Cyrl: По-малко

en: Messages for you
bg-Cyrl: Съобщения

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
bg-Cyrl: Написано на %s от %s

en: Dismiss
bg-Cyrl: Отхвърляне

en: Show the top
bg-Cyrl: Покажи най-популярните

en: 10 titles
bg-Cyrl: 10 заглавия

en: 15 titles
bg-Cyrl: 15 заглавия

en: 20 titles
bg-Cyrl: 20 заглавия

en: 30 titles
bg-Cyrl: 30 заглавия

en: 40 titles
bg-Cyrl: 40 заглавия

en: 50 titles
bg-Cyrl: 50 заглавия

en: 100 titles
bg-Cyrl: 10 заглавия

en: From:
bg-Cyrl: От:

en: Limit to:
bg-Cyrl: Ограничете се до:

en: All item types
bg-Cyrl: Всички видове библиотечни документи

en: Limit to:
bg-Cyrl: Ограничете се до:

en: All collections
bg-Cyrl: Всички колекции

en: Acquired in the last:
bg-Cyrl: Последно придобити:

en: 3 months
bg-Cyrl: 3 месеца

en: 6 months
bg-Cyrl: 6 месеца

en: 12 months
bg-Cyrl: 12 месеца

en: No limit
bg-Cyrl: Всички

en: Found in Open Library:
bg-Cyrl: Намерено в Open Library:

en: Select a download format
bg-Cyrl: Изберете формат за изтегляне

en: Save changes
bg-Cyrl: Запази

note: INPUT type=submit
en: Login
bg-Cyrl: Вход

note: NAV
en: Search results pagination
bg-Cyrl: Пагинация на резултатите от търсенето

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
bg-Cyrl: %s от %s резултатите са заредени, стеснете търсенето си, за да видите още записи

en: First
bg-Cyrl: Първa

note: A
en: Go to the first page
bg-Cyrl: Първа страница

note: A
en: Go to the previous page
bg-Cyrl: Предишна

en: Previous
bg-Cyrl: Предишна

note: A
en: Current page: Page %s
bg-Cyrl: Текуща страница: Страница %s

note: A
en: Go to page %s
bg-Cyrl: Към страница %s

note: A
en: Go to the next page
bg-Cyrl: Следваща

en: Next
bg-Cyrl: Следващ

note: A
en: Go to the last page
bg-Cyrl: Последна страница

en: Last
bg-Cyrl: Последнa

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
bg-Cyrl: Паролата не трябва да съдържа интервали

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
bg-Cyrl: Паролата трябва да съдържа най-малко %s символа

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
bg-Cyrl: Паролата трябва да съдържа най-малко %s символа, включително ГЛАВНИ, малки букви и цифри

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter the same password as above
bg-Cyrl: Моля, въведете същата парола като по-горе

en: Relevance
bg-Cyrl: Релевантност

note: OPTGROUP
en: Popularity
bg-Cyrl: Популярност

en: Popularity (most to least)
bg-Cyrl: Популярност (низходящо)

en: Popularity (least to most)
bg-Cyrl: Популярност (възходящо)

en: Author (A-Z)
bg-Cyrl: Автор (в прав ред)

en: Author (Z-A)
bg-Cyrl: Автор (в обратен ред)

en: Call number (0-9 to A-Z)
bg-Cyrl: Сигнатура (възходящо)

en: Call number (Z-A to 9-0)
bg-Cyrl: Сигнатура (низходящо)

note: OPTGROUP
en: Dates
bg-Cyrl: Дати

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
bg-Cyrl: Дата на публикация/издаване: възходящо

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
bg-Cyrl: Дата на публикация/издаване: низходящо

en: Acquisition date: Newest to oldest
bg-Cyrl: Дата на придобиване: възходящо

en: Acquisition date: Oldest to newest
bg-Cyrl: Дата на придобиване: низходящо

en: Title (A-Z)
bg-Cyrl: Заглавие (A-Z)

en: Title (Z-A)
bg-Cyrl: Заглавие (Z-A)

en: Expected
bg-Cyrl: Очакван

en: Arrived
bg-Cyrl: Пристигна

en: Circulating
bg-Cyrl: Заемане

en: Out for binding
bg-Cyrl: За подвързване

en: Bound
bg-Cyrl: Подвързан

en: Late
bg-Cyrl: Закъснял

en: Missing
bg-Cyrl: Липсващ

en: Missing (never received)
bg-Cyrl: Липсващ (никога не е получаван)

en: Missing (sold out)
bg-Cyrl: Липсващ (продаден)

en: Missing (damaged)
bg-Cyrl: Липсващ (повреден)

en: Missing (lost)
bg-Cyrl: Липсващ (изгубен)

en: Not available
bg-Cyrl: Не е наличен

en: Delete
bg-Cyrl: Изтриване

en: Claimed
bg-Cyrl: Искът е направен

en: Stopped
bg-Cyrl: Спрян

note: %1$s:  starting_homebranch | html
en: Browsing %s shelves
bg-Cyrl: Разгледайте %s рафт

en: Shelving location:
bg-Cyrl: Местоположение на стелажите:

note: %1$s: - starting_ccode | html -
en: Collection: %s
bg-Cyrl: Колекция: %s

en: (Hides shelf browser)
bg-Cyrl: (Скриване браузъра на рафтове)

en: Close shelf browser
bg-Cyrl: Затворете изгледа на рафта

en: No cover image available
bg-Cyrl: Няма налично изображение на корицата

note: IMG
en: See Baker & Taylor
bg-Cyrl: Вижте Baker & Taylor

note: IMG
en: Cover image
bg-Cyrl: Корица на книга

note: A
en: Place a hold on %s
bg-Cyrl: Направете резервация за %s

en: Add tag
bg-Cyrl: Добавете маркер

en: New tag(s), separated by a comma:
bg-Cyrl: Нов(и) маркер(и), разделени със запетая:

note: INPUT type=submit name=tagbutton
en: Add
bg-Cyrl: Добави

en: (done)
bg-Cyrl: (изпълнен)

en: Tag status here.
bg-Cyrl: Състояние на маркера.

en: Log in to add tags
bg-Cyrl: Влезте, за да добавите маркери

en: Save to another list
bg-Cyrl: Запази

en: Remove from this list
bg-Cyrl: Премахване от списъка

en: Save to lists
bg-Cyrl: Запази

note: A
en: Add %s to the cart
bg-Cyrl: Добавяте %s към количка за книги

en: Add to cart
bg-Cyrl: Добавяне към количка за книги

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
bg-Cyrl: Оценете

note: For the first occurrence, %1$s:  item.my_rating.rating_value | html
en: Your rating: %s.
bg-Cyrl: Вашата оценка: %s.

en: Cancel rating
bg-Cyrl: Отказ от оценката

note: For the first occurrence, %1$s:  rating_avg | html %2$s:  item.ratings.count | html
en: Average rating: %s (%s votes)
bg-Cyrl: Рейтинг: %s (%s гласове)

en: Summary
bg-Cyrl: Обобщение

en: Charges
bg-Cyrl: Такси и глоби

en: Personal details
bg-Cyrl: Лични данни

en: Consents
bg-Cyrl: Съгласие

en: Tags
bg-Cyrl: Маркери

en: Change password
bg-Cyrl: Смяна на паролата

en: Checkout history
bg-Cyrl: История на заеманията

en: Privacy
bg-Cyrl: Поверителност

en: Holds history
bg-Cyrl: История на резервациите

en: Recalls history
bg-Cyrl: История на Recalls

en: Messaging
bg-Cyrl: Съобщения

en: Routing lists
bg-Cyrl: Списъци за маршрутизация

en: Ask for discharge
bg-Cyrl: Поискайте помощ

en: Interlibrary loan requests
bg-Cyrl: Искания за междубиблиотечно заемане

en: Curbside pickups
bg-Cyrl: Издаване

note: %1$s:  logged_in_user.alert_subscriptions.count | html
en: Alert subscriptions (%s)
bg-Cyrl: Известия за абонаменти ( %s )

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
bg-Cyrl: Въведете валиден URL.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
bg-Cyrl: Моля въведете валидна дата (ISO).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
bg-Cyrl: Моля въведете валидна дата.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
bg-Cyrl: Въведете валиден e-mail адрес.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid number.
bg-Cyrl: Въведете валиден номер.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
bg-Cyrl: Въведете валиден телефонен номер.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
bg-Cyrl: Въведете стойност между {0} и {1} знака.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
bg-Cyrl: Въведете стойност между {0} и {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
bg-Cyrl: Моля, въведете стойност, по-голяма или равна на {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
bg-Cyrl: Моля, въведете стойност, по-малка или равна на {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
bg-Cyrl: Моля, въведете поне {0} знака.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
bg-Cyrl: Въведете до {0} знака.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
bg-Cyrl: Моля, въведете само цифри.

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
bg-Cyrl: Моля, въведете същата парола като по-горе.

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
bg-Cyrl: Коригирайте това поле.

note: SCRIPT
en: This field is required.
bg-Cyrl: Това поле е задължително.

en: No XSLT file passed.
bg-Cyrl: Не е преминаt XSLT файл.

en: XSLT file not found.
bg-Cyrl: XSLT файл не е намерен.

en: Error while loading stylesheet.
bg-Cyrl: Грешка при зареждането на таблицата със стилове.

en: Error while parsing stylesheet.
bg-Cyrl: Грешка при синтактичния анализ на таблицата със стилове.

en: Error while parsing input.
bg-Cyrl: Грешка при анализиране на входа.

en: Error while transforming input.
bg-Cyrl: Грешка при преобразуване на входа.

en: No string to transform.
bg-Cyrl: Няма низ, който да се трансформира.

en: Clubs currently enrolled in
bg-Cyrl: Клубове, в които сте се регистрирали

en: Clubs
bg-Cyrl: Клубове

en: Name
bg-Cyrl: Име

en: Date enrolled
bg-Cyrl: Дата на записване

en: Cancel enrollment
bg-Cyrl: Анулиране на записването

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Contact your library to be disenrolled from this club. %s
bg-Cyrl: %s Свържете се с вашата библиотека, за да бъдете прехвърлени от този клуб. %s

en: Clubs you can enroll in
bg-Cyrl: Клубове, в които можете да се регистрирате

en: Enroll
bg-Cyrl: Регистрирай се сега

en: You must have an email address to enroll
bg-Cyrl: Трябва да въведете имейл адрес, за да се регистрирате

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
bg-Cyrl: Не можете да анулира записването!

en: Enroll in
bg-Cyrl: Регистрирай се сега в

en: Enrollment
bg-Cyrl: Регистрация

en: Finish enrollment
bg-Cyrl: Завършете записването

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
bg-Cyrl: Не може да се създаде записване!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: An error has occurred &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Възникна грешка &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: An error has occurred
bg-Cyrl: Възникна грешка

en: Sorry, the requested page is not available
bg-Cyrl: За съжаление заявената страница не е достъпна

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
bg-Cyrl: Грешка %s

en: This message can have the following reason(s):
bg-Cyrl: Това съобщение може да има следната причина(и):

en: The link is broken and the page does not exist.
bg-Cyrl: Връзката е прекъсната, страницата не съществува.

en: You are not authorized to view this page.
bg-Cyrl: Не сте упълномощени да разглеждате тази страница.

en: The link is invalid.
bg-Cyrl: Връзката е невалидна.

en: You are forbidden to view this page.
bg-Cyrl: Не сте упълномощени да преглеждате тази страница.

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
bg-Cyrl: Използвахте външна връзка към каталог, която вече не е на разположение.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark.
bg-Cyrl: Следвате остаряла връзка, напр. от търсачка или отметка.

en: You tried to access a page that needs authentication.
bg-Cyrl: Опитахте да получите достъп до страница, която се нуждае от удостоверяване.

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
bg-Cyrl: Вътрешната връзка в началната страница на каталога ни е прекъсната и страницата не съществува.

en: An error occurred while processing your request.
bg-Cyrl: Възникна грешка при обработването на вашата заявка.

en: What's next?
bg-Cyrl: Какво следва?

en: Login page
bg-Cyrl: Страница за вход

en: Please log in to the catalog and try again.
bg-Cyrl: Моля, влезте в каталога и опитайте отново.

en: You can use the menu and links at the top of the page
bg-Cyrl: Можете да използвате менюто и връзките в горната част на страницата

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
bg-Cyrl: Можете да търсите в нашия каталог чрез формата за търсене в горната част на тази страница.

en: Return to the catalog home page.
bg-Cyrl: Назад.

en: Report issues and broken links
bg-Cyrl: Докладвайте проблеми и прекъснати връзки

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
bg-Cyrl: За да подадете сигнал за тази грешка, моля, свържете се с администратора.

en: Send email
bg-Cyrl: Изпрати имейл

note: %1$s:  IF ( GetAvailability ) %2$s:  ELSIF ( GetRecords ) %3$s:  ELSIF ( GetAuthorityRecords ) %4$s:  ELSIF ( LookupPatron ) %5$s:  ELSIF ( AuthenticatePatron ) %6$s:  ELSIF ( GetPatronInfo ) %7$s:  ELSIF ( GetPatronStatus ) %8$s:  ELSIF ( GetServices ) %9$s:  ELSIF ( RenewLoan ) %10$s:  ELSIF ( Hol
en: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sКоха онлайн%s каталог

en: Given a set of bibliographic or item identifiers, returns a list with availability and call number of the items associated with the identifiers.
bg-Cyrl: Даден набор от библиографски или идентификатори на библиотечни документи, връща списък с наличност и сигнатура на библиотечни документи, свързани с идентификаторите.

en: Parameters
bg-Cyrl: Параметри

en: (Required)
bg-Cyrl: (Задължителен)

en: list of either bibliographic or item identifiers
bg-Cyrl: списък на библиографски или идентификатори на библиотечният документ

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
bg-Cyrl: определя типа идентификатор на запис, използван в заявката, възможни стойности:

en: item
bg-Cyrl: библиотечен документ

en: (Optional)
bg-Cyrl: (Не задължителен)

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
bg-Cyrl: изисква определено ниво на детайлност при наличие на отчети, възможни стойности:

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
bg-Cyrl: изисква определен формат или набор от формати в отчитане на наличността

en: language (Optional)
bg-Cyrl: език (по избор)

en: requests a particular language for the output, default is the OPAC cookie language if set, the first language in OPAC language list or English
bg-Cyrl: изисква конкретен език за изхода, по подразбиране е езикът на бисквитката в opac, ако е зададен, първият език в списъка с езици в opac или английски

en: Example call
bg-Cyrl: Примерена сигнатура

en: Example response
bg-Cyrl: Пример за отговор

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
bg-Cyrl: Като се даде списък на идентификаторите на записи, връща списък на записи на обекти, които съдържат библиографска информация, както и свързаните запаси и информация за екземплярите. Посетителят може да поиска конкретна схема на метаданни за връщането на записаните библиотечни документи. Тази функция се държи подобно на HarvestBibliographicRecords и HarvestExpandedRecords в DataAggregation, но позволява бързо търсене в реално време по библиографски идентификатор.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
bg-Cyrl: Можете да използвате OAI-PMH ListRecords вместо тази услуга.

en: list of system record identifiers
bg-Cyrl: списък на идентификаторите на системния запис

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
bg-Cyrl: Определя схемата на метаданните, в която се връщат записите, възможни стойности:

en: Example Call
bg-Cyrl: Примерена сигнатура

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
bg-Cyrl: Като се даде списък на идентификаторите на класификаторите, връща списък на записи на обекти, които съдържат съответните класификатори. Потребителят на функцията може да поиска конкретна схема на метаданни за записващите обекти.

en: list of authority record identifiers
bg-Cyrl: списък на идентификаторите на класификатори записи

en: schema
bg-Cyrl: схема

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
bg-Cyrl: указва схемата на метаданните на записите, които трябва да бъдат върнати, възможни стойности:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
bg-Cyrl: Търси читател в ILS чрез идентификатор и връща ILS идентификатора за този читател, известен също като идентификатора на читателя.

en: an identifier used to look up the patron in Koha
bg-Cyrl: идентификатор, използван за търсене на читател

en: the type of the identifier, possible values:
bg-Cyrl: вид на идентификатора, възможни стойности:

en: cardnumber
bg-Cyrl: номер на карта

en: email
bg-Cyrl: имейл

en: borrowernumber
bg-Cyrl: читателски номер

en: surname
bg-Cyrl: фамилия

en: firstname
bg-Cyrl: име

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
bg-Cyrl: Удостоверява идентификационните данни за вход на потребител и връща идентификатора на читателя.

en: username
bg-Cyrl: потребителско име

en: user's login identifier
bg-Cyrl: идентификатор за вход на потребителя

en: password
bg-Cyrl: парола

en: user's password
bg-Cyrl: потребителска парола

en: Example Response
bg-Cyrl: Пример за отговор

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
bg-Cyrl: Връща уточнена информация за читателя въз основа на опциите в заявката. Тази функция по избор може да върне информацията за контакт, глоби, резервации, заемания и съобщения.

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
bg-Cyrl: уникалният идентификатор на читател в ILS; същия идентификатор, върнат от LookupPatron или AuthenticatePatron

en: (Optional, default 1)
bg-Cyrl: (Незадължителен, по подразбиране 1)

en: whether or not to return patron's contact information in the response
bg-Cyrl: дали да се върне информацията за контакт на читател в отговора

en: (Optional, default 0)
bg-Cyrl: (Незадължителен, по подразбиране 0)

en: whether or not to return fine information in the response
bg-Cyrl: дали да се върне информация за глоби и такси или не в отговора

en: whether or not to return hold request information in the response
bg-Cyrl: дали да се върне информация за резервациите или не в отговора

en: whether or not to return loan information in the response
bg-Cyrl: дали да се върне информация за заеманията или не в отговора

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
bg-Cyrl: дали да се върне или не информация за читател в отговора

en: ilsdi.pl?service=GetPatronInfo&amp;patron_id=1&amp;show_contact=0&amp;show_loans=1
bg-Cyrl: lsdi.pl?service=GetPatronInfo&amp;patron_id=1&amp;show_contact=0&amp;show_loans=1

en: Returns a patron's status information from Koha.
bg-Cyrl: Връща информация за статуса на читателя.

en: ilsdi.pl?service=GetPatronStatus&amp;patron_id=1
bg-Cyrl: lsdi.pl?service=GetPatronStatus&amp;patron_id=1

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
bg-Cyrl: Връща информация за услугите, достъпни за определен библиотечен документ за определен читател.

en: system item identifier
bg-Cyrl: идентификатор на системния елемент

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
bg-Cyrl: Удължава периода на връщане.

en: the date the patron would like the item returned by
bg-Cyrl: датата, на която читателят би искал да върне библиотечният документ

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
bg-Cyrl: Създаване за читателска заявка за задържане на заглавие на даден библиографски запис.

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
bg-Cyrl: ILS идентификатор за читател, от който е отправено искането

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
bg-Cyrl: ILS идентификатор за библиографския запис, върху който е поставена заявката

en: IP address where the end user request is being placed
bg-Cyrl: IP адрес, на който се поставя заявката на крайния потребител

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
bg-Cyrl: идентификатор, указващ мястото, до което да се достави библиотечен документ за

en: date after which hold request is no longer needed
bg-Cyrl: дата, след която резервация вече не е необходима

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
bg-Cyrl: дата, след която библиотечният документ се връща на рафта, ако той не е зает

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
bg-Cyrl: Създава за читателска заявка за резервация на ниво елемент върху конкретен библиотечен документ от библиографски запис.

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
bg-Cyrl: ILS идентификаторът за конкретния библиотечен документ, върху който е поставена заявката

en: Cancels an active hold request for the patron.
bg-Cyrl: Отменя активна заявка за резервация на читател.

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
bg-Cyrl: идентификатор на резервациите на системата (върнат от GetRecords и GetPatronInfo в елемент 'reserve_id')

en: ilsdi.pl?service=CancelHold&amp;patron_id=1&amp;item_id=1
bg-Cyrl: lsdi.pl?service=CancelHold&amp;patron_id=1&amp;item_id=1

en: Level 1: Basic discovery interfaces
bg-Cyrl: Ниво 1: Основни интерфейси за откриване

en: (Use OAI-PMH instead)
bg-Cyrl: (Използвайте вместо OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
bg-Cyrl: (Използвайте вместо OPAC)

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
bg-Cyrl: Ниво 2: Елементарна добавка към OPAC

en: (Use SRU instead)
bg-Cyrl: (Използвайте вместо SRU)

en: Search
bg-Cyrl: Търсене

en: Scan
bg-Cyrl: Сканиране

en: (Not supported yet)
bg-Cyrl: (Не се поддържа)

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
bg-Cyrl: Ниво 3: Елементарна алтернатива на OPAC

en: (Not supported by Koha)
bg-Cyrl: (Не се поддържа)

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
bg-Cyrl: Ниво 4: Ясни/специфични за домейна платформи за откриване

en: Explain
bg-Cyrl: Обяснете

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: %s%s%sKoha online%s каталог

en: System maintenance
bg-Cyrl: Системна поддръжка

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'ReplytoDefault' ) )
en: %s If you have any questions, please contact the
bg-Cyrl: %s Ако имате някакви въпроси, моля свържете се с

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: The %s%s%sKoha online%s catalog is offline for system maintenance. We'll be back soon!
bg-Cyrl: Каталогът %s%s%sKoha онлайн%s е офлайн за поддръжка на системата. Ще се върнем скоро!

en: site administrator
bg-Cyrl: администратор на сайта

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: ISBD view &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: ISBD изглед %s%s%sKoha online%s каталог

note: %1$s:  biblio.title | html
en: ISBD view for: %s
bg-Cyrl: ISBD изглед за: %s

en: Normal view
bg-Cyrl: Нормален изглед

en: MARC view
bg-Cyrl: MARC изглед

en: ISBD view
bg-Cyrl: ISBD изглед

note: %1$s:  biblio.biblionumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: MARC details for record no. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: MARC детайли за запис %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
bg-Cyrl: MARC изглед: %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
bg-Cyrl: %s (Запис номер %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: view plain
bg-Cyrl: изглед

en: MARC details
bg-Cyrl: MARC детайли

en: Holdings
bg-Cyrl: Наличности

en: No items available.
bg-Cyrl: Няма налични копия.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
bg-Cyrl: Зареждане

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
bg-Cyrl: За съжаление, обикновеният изглед временно е недостъпен

note: SCRIPT
en: view labeled
bg-Cyrl: на разположение

note: %1$s:  LibraryNameTitle | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: %s%sKoha online%s каталог

en: Your payment
bg-Cyrl: Плащания

en: Account payment
bg-Cyrl: Плащане по сметка

en: Error:
bg-Cyrl: Грешка:

en: there was a problem processing your payment
bg-Cyrl: възникна проблем при обработката на плащането Ви

en: Return to fine details
bg-Cyrl: Назад

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your charges &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Такси и глоби &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
bg-Cyrl: Вашето плащане за $%s е обработено успешно!

note: %1$s:  message_value | html
en: A payment with the transaction ID '%s' has already been posted to an account.
bg-Cyrl: Плащане на номер на транзакцията '%s' вече е публикувано в акаунта.

en: Please contact a librarian for details.
bg-Cyrl: Моля, свържете се с библиотеката за подробности.

note: %1$s:  message_value | html
en: The transaction ID '%s' for this payment is invalid.
bg-Cyrl: Номера на транзакцията '%s' за това плащане е невалиден.

en: Payment applied:
bg-Cyrl: Приложено плащане:

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
bg-Cyrl: плащането на %s е приложено към вашия акаунт

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
bg-Cyrl: Скриване на платените

note: SCRIPT
en: Minimum amount needed by this service is %s
bg-Cyrl: Минималната сума, необходима за тази услуга, е %s

note: SCRIPT
en: Show all transactions
bg-Cyrl: Вижте всички транзакции

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Add to your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Добавяне на списък &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
bg-Cyrl: Добавете %s библиотечни документи към %s

en: a list:
bg-Cyrl: списък:

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
bg-Cyrl: Добавете към %s

en: Select a list
bg-Cyrl: Изберете списък

en: Add to list:
bg-Cyrl: Добавяне към списък:

note: OPTGROUP
en: Private lists
bg-Cyrl: Лични списъци

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
bg-Cyrl: Лични списъци, споделени с мен

en: ...or...
bg-Cyrl: ...или...

en: Add to a new list:
bg-Cyrl: Добавете към нов списък:

en: List name:
bg-Cyrl: Име:

en: Category:
bg-Cyrl: Категория:

en: Private
bg-Cyrl: Личен

en: Public
bg-Cyrl: Публичен

en: Could not create new list. Please check if the name is unique.
bg-Cyrl: Не можа да се създаде нов списък. Моля, проверете дали името е уникално.

en: Sorry, you cannot add items to this list.
bg-Cyrl: За съжаление не можете да добавяте елементи към този списък.

en: Close this window.
bg-Cyrl: Затваряне на прозореца.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Advanced search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Разширено търсене &rsaquo; %s%s%sKoha online%s Каталог

en: Search for:
bg-Cyrl: Търсене с:

en: and
bg-Cyrl: и

en: or
bg-Cyrl: или

en: not
bg-Cyrl: без

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
bg-Cyrl: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s и %s

note: SELECT name=idx
en: Choose search type for field %s
bg-Cyrl: Изберете вид търсене за поле %s

en: Keyword
bg-Cyrl: Ключова дума

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword phrase
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Ключови думи като фраза

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Тема като фраза

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Тема и по-широки термини

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Тема и по-тесни термини

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Тема и сродни термини

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Заглавие като фраза

en: Series title
bg-Cyrl: Заглавие на серията

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Автор като фраза

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Име на организация

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Название на конференция

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Название на конференция като фраза

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Лично име

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Лично име като фраза

en: Notes/Comments
bg-Cyrl: Бележки/Коментари

en: Curriculum
bg-Cyrl: Учебна програма

en: Publisher
bg-Cyrl: Издател

en: Publisher location
bg-Cyrl: Място на издаване

en: Standard number
bg-Cyrl: Стандартен номер

note: INPUT type=text name=q
en: Enter field %s search terms
bg-Cyrl: Въведете дума за търсене за поле %s

note: A
en: Add another field
bg-Cyrl: Добавете още едно поле

note: A
en: Remove field
bg-Cyrl: Премахване на полето

en: Apply field weights to search
bg-Cyrl: Прилагайте тежест на полета за търсене

en: See from (non-preferred form) headings are included
bg-Cyrl: Вижте от (не предпочитана форма) заглавия са включени

en: Item type
bg-Cyrl: Вид библиотечен документ

en: Collection
bg-Cyrl: Колекция

en: Shelving location
bg-Cyrl: Местоположение на стелажите

en: Something else
bg-Cyrl: Нещо друго

en: Limit to any of the following:
bg-Cyrl: Изберете някое от следните:

en: Availability:
bg-Cyrl: На разположение:

en: Only items currently available for loan or reference
bg-Cyrl: Само свободни за заемане

en: Location and availability:
bg-Cyrl: Местоположение и наличност:

en: OR
bg-Cyrl: ИЛИ

en: Groups of libraries
bg-Cyrl: Група от библиотеки

en: -- none --
bg-Cyrl: -----

en: Sort by:
bg-Cyrl: Сортиране по:

en: Publication date range
bg-Cyrl: Диапазон от дати на издаване

note: INPUT type=text name=limit-yr
en: Enter search terms
bg-Cyrl: Въведете думи за търсене

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
bg-Cyrl: Например: 1999-2001. Можете също така да използвате "-1987" за всичко публикувано преди и през 1987 г. или "2008-" за всичко публикувано през и след 2008 г..

en: Language
bg-Cyrl: Език

en: Audience
bg-Cyrl: Аудитория

en: Any audience
bg-Cyrl: Всякаква

en: Preschool
bg-Cyrl: Деца в предучилищна възраст

en: Primary
bg-Cyrl: Основен

en: Pre-adolescent
bg-Cyrl: Деца на възраст (9-13 години)

en: Adolescent
bg-Cyrl: Деца на възраст (14-17 години)

en: Adult
bg-Cyrl: Възрастен

en: Specialized
bg-Cyrl: Специализиран

en: General
bg-Cyrl: Общ

en: Juvenile
bg-Cyrl: Деца на възраст 7-14 години

en: Content
bg-Cyrl: Съдържание

en: Any content
bg-Cyrl: Всякакво съдържание

en: Fiction
bg-Cyrl: Художествена литература

en: Non-fiction
bg-Cyrl: Научна литература

en: Biography
bg-Cyrl: Биография

en: Musical recording
bg-Cyrl: Mузикален запис

en: Non-musical recording
bg-Cyrl: Не музикален запис

en: Format
bg-Cyrl: Формат

en: Any format
bg-Cyrl: Всякакъв формат

en: Regular print
bg-Cyrl: Нормален шрифт

en: Large print
bg-Cyrl: Едър шрифт

en: Braille
bg-Cyrl: Брайлов печат

en: CD audio
bg-Cyrl: CD аудио диск

en: Cassette recording
bg-Cyrl: Аудио касети

en: VHS tape / Videocassette
bg-Cyrl: VHS лента / видеокасета

en: DVD video / Videodisc
bg-Cyrl: DVD видео/Видео диск

en: CD software
bg-Cyrl: CD със софтуер

en: Website
bg-Cyrl: Уебсайт

en: Additional content types for books/printed materials
bg-Cyrl: Допълнителни видове съдържание за книги/печатни материали

en: Any
bg-Cyrl: Всеки

en: Abstracts/summaries
bg-Cyrl: Резюмета/обобщения

en: Bibliographies
bg-Cyrl: Библиографии

en: Catalogs
bg-Cyrl: Каталози

en: Dictionaries
bg-Cyrl: Речници

en: Encyclopedias
bg-Cyrl: Енциклопедии

en: Handbooks
bg-Cyrl: Наръчници

en: Legal articles
bg-Cyrl: Правни статии

en: Indexes
bg-Cyrl: Индекси

en: Patent document
bg-Cyrl: Патентни документи

en: Discographies
bg-Cyrl: Дискографии

en: Legislation
bg-Cyrl: Законодателство

en: Theses
bg-Cyrl: Дисертации

en: Surveys
bg-Cyrl: Проучвания

en: Reviews
bg-Cyrl: Рецензии

en: Programmed texts
bg-Cyrl: Програмирани текстове

en: Filmographies
bg-Cyrl: Филмографии

en: Directories
bg-Cyrl: Справочници

en: Statistics
bg-Cyrl: Статистика

en: Technical reports
bg-Cyrl: Технически доклади

en: Legal cases and case notes
bg-Cyrl: Правни дела и бележки

en: Law reports and digests
bg-Cyrl: Правни доклади и справочници

en: Treaties
bg-Cyrl: Договори

en: Fewer options
bg-Cyrl: По-малко настройки

en: More options
bg-Cyrl: Още опции

en: New search
bg-Cyrl: Ново търсене

note: %1$s:  IF ( typeissue ) %2$s:  ELSIF ( typeissuecancel ) %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sSubscribe to a subscription alert %s Unsubscribe from a subscription alert %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: %sЗапишете се за съобщение за получен абонамент %s Отпишете се за съобщение за получен абонамент %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
bg-Cyrl: Подробна информация за %s

en: Subscribe to a subscription alert
bg-Cyrl: Поискайте сигнал за абонамент

en: Unsubscribe from a subscription alert
bg-Cyrl: Отпишете се от сигнал за абонамент

en: Subscription alerts
bg-Cyrl: Известие за абонамент

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
bg-Cyrl: Искате ли да получите имейл, когато пристигне нов брой за този абонамент?

note: INPUT type=submit
en: Yes
bg-Cyrl: Да

en: No
bg-Cyrl: Не

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
bg-Cyrl: Моля, потвърдете, че не искате да получавате имейл, когато пристигне нов брой за този абонамент.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your alert subscriptions &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Абонаментно издание %s%s%sКоха онлайн%s каталог

en: Your alert subscriptions
bg-Cyrl: Сигнали за периодични издания

en: Alert subscriptions
bg-Cyrl: Абониран за известия

en: Location
bg-Cyrl: Местонахождение

en: Actions
bg-Cyrl: Действия

en: Unsubscribe from email alerts
bg-Cyrl: Отпишете се от имейл за абонамент

en: You have not subscribed to email alerts for any subscriptions.
bg-Cyrl: Не сте се абонирали за известия по имейл за пристигането на нови броеве на периодичните издания.

note: %1$s:  authtypetext | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Entry %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Вход %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
bg-Cyrl: Вход %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
bg-Cyrl: Брой записи, използвани в: %s

note: %1$s:  summary.mainentry | html %2$s:  IF authtypetext %3$s:  authtypetext | html %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s (%s)%s &rsaquo; Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: %s%s (%s)%s &rsaquo; Търсене на класификатор &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
bg-Cyrl: %sТози класификатор не се използва в никакви записи.%s

en: Preferred form:
bg-Cyrl: Предпочитана форма:

en: Used for/see from:
bg-Cyrl: Използва се за/вижте от:

en: See also:
bg-Cyrl: Виж също:

en: Other forms:
bg-Cyrl: Други форми:

en: Online resources:
bg-Cyrl: Онлайн ресурси:

en: Identifiers
bg-Cyrl: Идентификатори

note: %1$s:  IF Koha.Preference( 'opacuserlogin' ) == 1 %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s Log in to your account %s Catalog login disabled %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: %s Влезте в читателския си акаунт %s Каталог влизането е деактивирано %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Access denied
bg-Cyrl: Достъпът отказан

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
bg-Cyrl: Нямате разрешение за достъп до тази страница.

en: Log out and try again with a different user.
bg-Cyrl: Излезте и опитайте отново като друг потребител.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
bg-Cyrl: За съжаление сесията ви изтече. Моля, влезте отново.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
bg-Cyrl: Влизате от друг IP адрес. Моля, влезте отново.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF Koha.Preference('FailedLoginAttempts') %2$s:  END
en: You entered an incorrect username or password. Please try again! But note that passwords are case sensitive%s and that your account will be locked out after a fixed number of failed login attempts%s. Please contact a library staff member if you continue to have problems.
bg-Cyrl: Въвели сте неправилно потребителско име или парола. Моля, опитайте отново! Но имайте предвид че паролите са чувствителни към регистър %s и че акаунтът ви ще бъде заключен след %s брой неуспешни опити за влизане. Моля, свържете се с библиотеката, ако продължавате да имате проблеми.

en: There was an error authenticating to external identity provider
bg-Cyrl: Възникна грешка при удостоверяване към външен доставчик на идентичност

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
bg-Cyrl: За съжаление, вашата регистрация в Shibboleth не съвпада с регистрацията в библиотеката.

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
bg-Cyrl: За съжаление, входът в CAS е неуспешен. Ако имате друга регистрацията, можете да я използвате по-долу.

en: If you have a CAS account, you may use that below.
bg-Cyrl: Ако имате акаунт в CAS, можете да го използвате по-долу.

en: If you have a local account, you may use that below.
bg-Cyrl: Ако имате локален акаунт, можете да го използвате по-долу.

en: Log in using a Shibboleth account.
bg-Cyrl: Влезте с акаунта си в Shibboleth.

en: CAS login
bg-Cyrl: CAS вход

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
bg-Cyrl: Ако нямате акаунт в Shibboleth, но имате акаунт в CAS, можете да използвате CAS.

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
bg-Cyrl: Ако нямате акаунт в Shibboleth, но имате локален вход, тогава можете да влезете по-долу.

en: Log in.
bg-Cyrl: Вход.

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
bg-Cyrl: Моля, изберете кой от тях искате да удостоверите:

en: Sorry, the CAS login failed.
bg-Cyrl: За съжаление регистрацията в CAS не бе успешна.

en: Log in using a CAS account.
bg-Cyrl: Влезте с акаунта си в CAS.

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
bg-Cyrl: Ако имате акаунт в CAS, моля, изберете кой от тях искате да удостоверите:

en: Nothing
bg-Cyrl: Нищо

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
bg-Cyrl: Ако нямате CAS акаунт, но имате локален акаунт, пак можете да влезете:

en: Google login
bg-Cyrl: Вход през Google

en: Sorry, your Google login failed.
bg-Cyrl: За съжаление вашето влизане чрез Google е неуспешно.

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
bg-Cyrl: Моля, обърнете внимание, че влизането в Google ще работи само ако използвате имейла, регистриран в тази библиотека.

en: If you want to, you can try to
bg-Cyrl: Ако искате, можете да опитате "

en: log in using a different account
bg-Cyrl: влезте с друг акаунт

en: Error:
bg-Cyrl: Грешка:

en: Your password has expired!
bg-Cyrl: Вашата парола е изтекла!

en: Reset your password
bg-Cyrl: Смяна на паролата

en: You must contact the library to reset your password
bg-Cyrl: Трябва да се свържете с библиотеката, за да нулирате паролата си

en: Don't have a password yet?
bg-Cyrl: Нямате парола?

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
bg-Cyrl: Ако все още нямате парола, свържете се е библиотеката. Ние ще Ви помогнем.

en: Don't have a library card?
bg-Cyrl: Нямате читателска карта?

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
bg-Cyrl: Ако нямате читателска карта, свържете се е библиотеката. Ние ще Ви помогнем да се регистрирате.

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
bg-Cyrl: Влизането в каталога не е активирано от библиотеката.

en: Email
bg-Cyrl: Имейл

en: To report this error, you can email the Koha Administrator.
bg-Cyrl: За да подадете сигнал за тази грешка, можете да изпратите имейл до администратора.

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
bg-Cyrl: Използвайте горната лента на менюто, за да се придвижите до друга част на системата.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Търсене на класификатор &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Authority type:
bg-Cyrl: Вид класификатор:

en: Search options:
bg-Cyrl: Настройки на търсенето:

en: contains
bg-Cyrl: съдържа

en: starts with
bg-Cyrl: започва с

en: is exactly
bg-Cyrl: е точно

en: Term(s):
bg-Cyrl: Термин(и):

en: Where:
bg-Cyrl: Търсене в:

en: in the complete record
bg-Cyrl: в пълния запис

en: in any heading
bg-Cyrl: във всяка позиция

en: in main entry
bg-Cyrl: в главен вход

en: Order by:
bg-Cyrl: Сортирай по:

en: Heading ascendant
bg-Cyrl: Възходящо

en: Heading descendant
bg-Cyrl: Низходящо

en: Previous
bg-Cyrl: Предишна

note: %1$s:  IF ( total ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sAuthority search result%sNo results found%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: %sРезултати%sНяма намерени резултати%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Results
bg-Cyrl: Резултати

en: Authority search results
bg-Cyrl: Резултати от търсене на класификатори

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
bg-Cyrl: Показване на %s от около %s резултата

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
bg-Cyrl: %s %s Не са открити резултати. %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
bg-Cyrl: Резултати от %s до %s от %s

en: Authorized headings
bg-Cyrl: Разрешени заглавия

en: Type of heading
bg-Cyrl: Вид на заглавието

en: Records
bg-Cyrl: Записи

en: Details
bg-Cyrl: Подробна информация

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
bg-Cyrl: %s 0 записи %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Количка за книги &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Your cart
bg-Cyrl: Количката за книги

en: Brief display
bg-Cyrl: Съкратено

en: More details
bg-Cyrl: Допълнителна информация

en: Send
bg-Cyrl: Изпращане

en: Download
bg-Cyrl: Изтегли

note: A
en: Select format and download cart
bg-Cyrl: Изберете формат и изтеглете количката

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
bg-Cyrl: RIS (Zotero, EndNote, други)

en: Empty and close
bg-Cyrl: Празна и затворена

en: Hide window
bg-Cyrl: Скриване на прозореца

en: Select all
bg-Cyrl: Избери всички

en: Clear all
bg-Cyrl: Изчистване на всичко

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Select titles to:
bg-Cyrl: Изберете заглавия за:

en: Remove
bg-Cyrl: Изтриване

en: Add to a list
bg-Cyrl: Добавете към списък

en: Tag
bg-Cyrl: Маркер

en: New tag:
bg-Cyrl: Нов маркер:

en: Author(s)
bg-Cyrl: Автор(и)

en: Subject(s)
bg-Cyrl: Тема(и)

en: Copyright
bg-Cyrl: Авторско право(издаване)

en: Unified title
bg-Cyrl: Обединено заглавие

en: Serial
bg-Cyrl: Периодика

en: Dewey
bg-Cyrl: Дюи

en: Classification
bg-Cyrl: Класификация

en: URL(s)
bg-Cyrl: URL(та)

en: In
bg-Cyrl: В

en: Location(s) (Status)
bg-Cyrl: Местонахождение(я) (Статус)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
bg-Cyrl: %s Този запис няма библиотечен документ. %s

en: Items in your cart
bg-Cyrl: Екземпляри във Вашата количка

en: Year
bg-Cyrl: Година

en: Location (Status)
bg-Cyrl: Местонахождение (Статус)

en: Tag status here.
bg-Cyrl: Състояние на маркера.

note: %1$s:  IF BIBLIO_RESULT.HOSTITEMENTRIES
en: In: %s
bg-Cyrl: Част от: %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
bg-Cyrl: %sТози запис няма библиотечен документ.%s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No item was selected
bg-Cyrl: Не е избран екземпляр

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No tag was specified.
bg-Cyrl: Не е маркер.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
bg-Cyrl: Избраните заглавия:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Record blocked &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
bg-Cyrl: Блокиран запис &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Blocked record
bg-Cyrl: Блокиран запис

en: Blocked
bg-Cyrl: Блокиран

en: You are not authorized to view this record.
bg-Cyrl: Не сте упълномощени да разглеждате този запис.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Browse our catalog &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Разгледайте нашия каталог &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Search type:
bg-Cyrl: Вид търсене:

en: Exact
bg-Cyrl: Точно

en: Fuzzy
bg-Cyrl: Неясно

en: Really fuzzy
bg-Cyrl: Наистина размито

en: An error occurred, please try again.
bg-Cyrl: Възникна грешка. Моля, опитайте отново.

en: Sorry, there are no results. Try a different search term.
bg-Cyrl: Няма намерени резултати, опитайте друга дума за търсене.

en: This feature is not enabled
bg-Cyrl: Тази функция не е активна

en: Browse our catalog
bg-Cyrl: Разгледайте нашия каталог

en: Top level
bg-Cyrl: Най-високо ниво

en: Items in catalog
bg-Cyrl: Библиотечни документи в каталога

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
bg-Cyrl: (%s библиографски записи)

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
bg-Cyrl: Таблицата е празна. Тази функция не е напълно настроена. Вижте

en: for more information on what it does and how to configure it.
bg-Cyrl: за повече информация какво прави и как да го конфигурирате.

note: %1$s:  course.course_name | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Course reserves for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Резервация на курсове за %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Course reserves for &nbsp;
bg-Cyrl: Резервация на курсове за &nbsp;

en: Course reserves for
bg-Cyrl: Резервация на курсове за

en: Department:
bg-Cyrl: Отдел:

en: Course number:
bg-Cyrl: Номер на курса:

en: Section:
bg-Cyrl: Раздел:

en: Instructors:
bg-Cyrl: Преподаватели:

en: Notes:
bg-Cyrl: Бележки:

en: Courses
bg-Cyrl: Курсове

en: Copy number
bg-Cyrl: Номер на копие

en: Date due
bg-Cyrl: До дата

en: Link
bg-Cyrl: Връзки

en: Item URI
bg-Cyrl: Библиотечен документ URI

en: Record URL
bg-Cyrl: URL на записа

en: No reserves have been selected for this course.
bg-Cyrl: Не са избрани резервации за този курс.

note: SCRIPT
en: Search course reserves
bg-Cyrl: Търсене в резервация на курс

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Courses &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Курсове &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Dept.
bg-Cyrl: Отд.

en: Course #
bg-Cyrl: Курс #

en: Section
bg-Cyrl: Раздел

en: Instructors
bg-Cyrl: Преподаватели

note: SCRIPT
en: Search courses
bg-Cyrl: Търсене на курсове

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your curbside pickups &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Вашите curbside pickups &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: The curbside pickup feature is not enabled for this library.
bg-Cyrl: Тази функция не е активна за тази библиотека.

en: Cannot create a curbside pickup for this day, it is a holiday.
bg-Cyrl: Не може да се създаде curbside pickup за този ден, празник е.

en: This patron does not have waiting holds.
bg-Cyrl: Читателят няма чакащи резервации.

en: You already have a scheduled pickup for this library.
bg-Cyrl: Вече имате насрочено вземане за тази библиотека.

en: Wrong slot selected.
bg-Cyrl: Избран грешен слот.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=m.patron
en: Unable to check the items out to %s
bg-Cyrl: Не може да се проверят екземплярите до %s

en: The library has been notified of your arrival.
bg-Cyrl: Библиотеката е уведомена.

en: Your pickups
bg-Cyrl: Вземания

en: Schedule a pickup
bg-Cyrl: График за вземане

en: Pickup library
bg-Cyrl: Изберете библиотека

en: Schedule
bg-Cyrl: График

en: Alert staff of your arrival
bg-Cyrl: Уведомете персонала за пристигането си

en: Cancel this pickup
bg-Cyrl: Отменете вземането

en: Pickup library:
bg-Cyrl: Изберете библиотека:

en: Select a library
bg-Cyrl: Изберете библиотека

en: You already have a pickup scheduled for this library.
bg-Cyrl: Вече имате насрочено вземане за тази библиотека.

en: Required
bg-Cyrl: Задължително

en: Pickup date:
bg-Cyrl: Дата за получаване:

note: INPUT type=submit
en: Schedule pickup
bg-Cyrl: График за вземане

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No pickup time defined for this day.
bg-Cyrl: За този ден няма определено време за получаване.

note: SCRIPT
en: Please select a date and a pickup time
bg-Cyrl: Моля, изберете дата и време за взимане

note: SCRIPT
en: Select a time
bg-Cyrl: Изберете час

note: SCRIPT
en: You don't have waiting holds at this library
bg-Cyrl: В тази библиотека нямате резервации

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Details for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Детайли за: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Details for:
bg-Cyrl: Подробна информация за:

note: A
en: Local cover image
bg-Cyrl: Корица

note: A
en: Amazon cover image
bg-Cyrl: Amazon изображение на корицата

en: Image from Amazon.com
bg-Cyrl: Изображение от Amazon.com

note: A
en: Syndetics cover image
bg-Cyrl: Корица на книга от Syndetics

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Image from Syndetics
bg-Cyrl: Изображение от Syndetics

en: Image from Google Jackets
bg-Cyrl: Изображение от Google Jackets

note: A
en: Image from Coce
bg-Cyrl: Изображение от Coce

en: Image from OpenLibrary
bg-Cyrl: Изображение от OpenLibrary

en: Image from Baker &amp; Taylor
bg-Cyrl: Изображение от Baker &amp; Taylor

note: A
en: Custom cover image
bg-Cyrl: Персонализирано изображение на корицата

en: Item type:
bg-Cyrl: Вид библиотечен документ:

en: Reviews from LibraryThing.com:
bg-Cyrl: Отзиви от LibraryThing.com:

en: List(s) this item appears in:
bg-Cyrl: Списъците, които показват този библиотечен документ:

en: Tags from this library:
bg-Cyrl: Маркерите от тази библиотека:

en: No tags from this library for this title.
bg-Cyrl: Няма маркери от тази библиотека за това заглавие.

en: Add tag(s)
bg-Cyrl: Добавяне на маркер(и)

en: Log in to add tags.
bg-Cyrl: Влезте, за да добавите маркери.

en: Series information:
bg-Cyrl: Информация за серията:

en: Click to open in new window
bg-Cyrl: Кликнете, за да отворите в нов прозорец

en: Audiovisual profile:
bg-Cyrl: Аудиовизуален профил:

en: Fiction notes:
bg-Cyrl: Служебна бележка:

en: Awards:
bg-Cyrl: Награди:

en: Star ratings
bg-Cyrl: Вашата оценка

en: Cancel rating.
bg-Cyrl: Отказ от оценката.

en: Enhanced content:
bg-Cyrl: Подобрено съдържание:

en: Content Cafe
bg-Cyrl: Съдържание Cafe

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
bg-Cyrl: %s фондове

en: Item details
bg-Cyrl: Информация за екземпляра

note: %1$s:  ' ( ' _ (otheritemloop.size || 0) _ ' )' | html
en: Other holdings %s
bg-Cyrl: Други хранилища %s

note: %1$s:  title_notes_count | html
en: Title notes ( %s )
bg-Cyrl: Бележки ( %s )

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Components (%s)
bg-Cyrl: Компоненти (%s)

en: Excerpt
bg-Cyrl: Откъс

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
bg-Cyrl: Тази страница съдържа обогатено съдържание, видимо при активиране на JavaScript или чрез кликване

en: here
bg-Cyrl: тук

en: About the author
bg-Cyrl: За автора

en: Similar items
bg-Cyrl: Подобни библиотечни документи

en: Tag browser
bg-Cyrl: Маркер

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
bg-Cyrl: Абонаменти ( %s )

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
bg-Cyrl: Коментари%s

en: Editions
bg-Cyrl: Издания

en: Serial collection
bg-Cyrl: Колекция периодика

en: Images
bg-Cyrl: Изображения

en: Play media
bg-Cyrl: Възпроизвеждане на медия

en: Author identifiers
bg-Cyrl: Идентификатори на автора

en: Serial collections
bg-Cyrl: Колекция периодични издания

en: Item call number
bg-Cyrl: Сигнатура

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
bg-Cyrl: Този запис има много физически библиотечни документи (%s).

en: View all the physical items.
bg-Cyrl: Вижте всички екземпляри.

en: Show all items
bg-Cyrl: Покажи всички екземпляри

en: 1 item is on order.
bg-Cyrl: 1 библиотечен документ е по поръчка.

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
bg-Cyrl: %s библиотечните документи са по поръчка.

note: %1$s:  holds_count | html
en: Total holds: %s
bg-Cyrl: Общо Резервации: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ITEM_RESULT.priority | html
en: (priority %s)
bg-Cyrl: (приоритет %s)

note: %1$s:  priority | html
en: Overall queue priority: %s
bg-Cyrl: Общ приоритет на опашката: %s

en: Holdings:
bg-Cyrl: Наличности:

en: No physical items for this record
bg-Cyrl: Няма екземпляр за този запис

en: No other items.
bg-Cyrl: Няма други екземпляри.

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
bg-Cyrl: Подобрени описания от Syndetics:

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Only %s results are shown:
bg-Cyrl: Показани са само %s резултати:

en: show all component parts
bg-Cyrl: покажете всички части

en: Table of contents provided by Syndetics
bg-Cyrl: Съдържание, предоставено от Syndetics

en: Excerpt provided by Syndetics
bg-Cyrl: Откъс, предоставен от Syndetics

en: Reviews provided by Syndetics
bg-Cyrl: Прегледи, предоставени от Syndetics

en: Author notes provided by Syndetics
bg-Cyrl: Бележки за автора, предоставени от Syndetics

en: This is a serial
bg-Cyrl: Това е периодично издание

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
bg-Cyrl: Има %s абонамент(и), свързан(и) с това заглавие.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
bg-Cyrl: В библиотеката: %s

en: This subscription is closed.
bg-Cyrl: Този абонамент е затворен.

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
bg-Cyrl: Местоположение: %s %s %s

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
bg-Cyrl: Сигнатура: %s

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
bg-Cyrl: Абонамент за: %s до:%s %s %s нов (текущ)%s

note: A
en: Cancel email notification
bg-Cyrl: Анулиране на известието по имейл

en: You have subscribed to email notification on new issues.
bg-Cyrl: Абонирайте се за уведомяване по имейл за нови издания

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
bg-Cyrl: Абонирайте се за уведомяване по имейл за нови издания

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
bg-Cyrl: Трябва да влезете, ако искате да се абонирате за уведомяване по имейл за нови издания

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
bg-Cyrl: Липсващи издания %s

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
bg-Cyrl: Последни %s издания за този абонамент:

en: Latest serials
bg-Cyrl: Най-новите периодични издания

en: Issue #
bg-Cyrl: Издания #

en: Publication date
bg-Cyrl: Дата на издаване

en: Received date
bg-Cyrl: Дата на получаване

en: Note
bg-Cyrl: Бележка

en: Your comment
bg-Cyrl: Вашият коментар

en: Your comment (preview, pending approval)
bg-Cyrl: Вашият коментар (визуализация, очакване на одобрение)

en: Edit
bg-Cyrl: Редактиране

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
bg-Cyrl: Коментар от %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
bg-Cyrl: Коментар от %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
bg-Cyrl: Коментар от %s %s

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
bg-Cyrl: Читателите коментират %s

en: There are no comments on this title.
bg-Cyrl: Няма коментари за това заглавие.

en: Post your comments on this title.
bg-Cyrl: Публикувайте вашите коментари за това заглавие.

en: to post a comment.
bg-Cyrl: да публикувате коментар.

en: Other editions of this work
bg-Cyrl: Други издания на това произведение

en: Other editions
bg-Cyrl: Други издания

en: by
bg-Cyrl: от

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
bg-Cyrl: [%s маркера не се поддържа от вашия браузър.]

en: Click on an image to view it in the image viewer
bg-Cyrl: Кликнете върху изображението

en: Browse results
bg-Cyrl: Прегледайте резултатите

note: A
en: See: %s%s%sprevious biblio%s
bg-Cyrl: Вижте: %s%s%sпредходният%s

en: Back to results
bg-Cyrl: Назад

note: A
en: Back to the results search list
bg-Cyrl: Назад

note: A
en: See: %s%s%snext biblio%s
bg-Cyrl: Вижте: %s%s%sследващият%s

en: Next
bg-Cyrl: Следваща

note: A
en: View record "%s %s %s"
bg-Cyrl: Преглед на запис "%s %s %s"

note: LI
en: Go to detail
bg-Cyrl: Повече детайли

en: by
bg-Cyrl: от

en: Share
bg-Cyrl: Споделяне

note: A
en: Share on Facebook
bg-Cyrl: Сподели в Facebook

note: A
en: Share on LinkedIn
bg-Cyrl: Сподели в LinkedIn

note: A
en: Share by email
bg-Cyrl: Споделяне по имейл

en: Select the item(s) to search
bg-Cyrl: Изберете библиотечни документи за търсене

en: Select none
bg-Cyrl: Без маркиране

en: Visit web site
bg-Cyrl: Посетете уеб сайт

en: Current library
bg-Cyrl: Текуща библиотека

en: Home library
bg-Cyrl: Основна библиотека

en: Materials specified
bg-Cyrl: Описвани материали

en: Vol info
bg-Cyrl: Пълна информация

en: URL
bg-Cyrl: URL адрес

en: Item holds
bg-Cyrl: Екземпляра е резервиран

en: Item hold queue priority
bg-Cyrl: Приоритет на опашката за резервация на библиотеният документ

en: (Opens below)
bg-Cyrl: (Отваря се отдолу)

en: Browse shelf
bg-Cyrl: Разгледайте рафт

note: %1$s:  END %2$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %3$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s %s%s%sLink to resource%s
bg-Cyrl: %s %s%s%sВръзка към ресурс%s

note: SCRIPT
en: Amazon cover image (<a href='%s'>see the original image</a>)
bg-Cyrl: Изображение на корицата от Amazon (<a href='%s'>вижте оригиналното изображение</a>)

note: SCRIPT
en: Coce image from Amazon.com
bg-Cyrl: Coce корица от Amazon.com

note: SCRIPT
en: Coce image from Google Books
bg-Cyrl: Изображение Coce от Google Книги

note: SCRIPT
en: Coce image from Open Library
bg-Cyrl: Изображение Coce от Open Library

note: SCRIPT
en: Cover image source unknown
bg-Cyrl: Неизвестен източник на изображението на корицата

note: SCRIPT
en: Image from Google Books (<a href='%s'>see the original image</a>)
bg-Cyrl: Изображение от Google Books (<a href='%s'>вижте оригиналното изображение</a>)

note: SCRIPT
en: Image from OpenLibrary (<a href='%s'>see the original image</a>)
bg-Cyrl: Изображение от OpenLibrary (<a href='%s'>вижте оригиналното изображение</a>)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Discharge &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Справка &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Discharge
bg-Cyrl: Такси и глоби

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
bg-Cyrl: %s Възниква грешка при генериране на pdf файла. Моля, свържете се с персонала, за да разрешите този проблем. %s

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
bg-Cyrl: Вашето искане за помощ е изпратено. Справката ще бъде достъпен в акаунт Ви след 2 работни дни.

en: Get your discharge
bg-Cyrl: Изтеглете помощ

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
bg-Cyrl: Справката ще бъде достъпна след 2 работни дни.

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
bg-Cyrl: Не може да ви бъде издаден сертификат, вие сте заели библиотечни документи. Моля, върнете ги в библиотеката.

en: What is a discharge?
bg-Cyrl: Какво е помощ?

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
bg-Cyrl: Този документ удостоверява, че сте върнали всички заети библиотечни документи. Ще го намерите и във Вашия читателски акаунт.

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
bg-Cyrl: : Тази заявка е валидна само ако нямате задължения към библиотеката. След като заявлението е направено, не можете да заемате библиотечни материали.

en: Warning
bg-Cyrl: Внимание

en: Ask for a discharge
bg-Cyrl: Поискайте помощ

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Download cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Изтеглете количка за книги &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Download cart
bg-Cyrl: Изтеглете количката за книги

en: -- Choose format --
bg-Cyrl: -- Изберете формат --

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
bg-Cyrl: Търси

en: Close this window
bg-Cyrl: Затвори прозорец

note: %1$s:  shelf.shelfname | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Download list %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Изтеглете списък %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: Download list '%s'
bg-Cyrl: Изтеглете списък '%s'

en: Download list
bg-Cyrl: Изтеглете списък

en: Your download should begin automatically.
bg-Cyrl: Изтеглянето ще започне автоматично.

en: Choose format
bg-Cyrl: Изберете формат

en: Choose action
bg-Cyrl: Изберете действие

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
bg-Cyrl: Моля, изберете формат за изтегляне

en: Download list unsuccessful
bg-Cyrl: Изтегляне на списък неуспешно

en: You do not have permission to download this list.
bg-Cyrl: Нямате разрешение за изтегляне на този списък.

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Full subscription history for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Пълна история на абонамента за %s &rsaquo; %s%s%sKoha онлайн%s каталог

en: Full subscription history
bg-Cyrl: Пълна история на абонамента

en: Library:
bg-Cyrl: Библиотека:

en: Subscription:
bg-Cyrl: Абонаменти:

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
bg-Cyrl: Пълна история на абонамента за %s

en: Brief history
bg-Cyrl: Кратка история

en: Full history
bg-Cyrl: Пълна история

en: Show year:
bg-Cyrl: Показване на година:

en: Subscriptions
bg-Cyrl: Абонаменти

en: Date received
bg-Cyrl: Дата на получаване

en: Number
bg-Cyrl: Номер

en: Subscription
bg-Cyrl: Абонамент

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
bg-Cyrl: (Всички)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your holds history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: История на резервациите &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Your holds history
bg-Cyrl: История на резервациите

note: %1$s:  IF !holds %2$s:  ELSE %3$s:  SET show_itemtype_column = Koha.Preference('AllowHoldItemTypeSelection')
en: %s No data available %s %s
bg-Cyrl: %s Няма данни в таблицата %s %s

en: Order by date
bg-Cyrl: Сортиране по дата

en: Order by title
bg-Cyrl: Сортиране по заглавие

en: Order by author
bg-Cyrl: Сортиране по автор

en: Showing 50 items.
bg-Cyrl: Показване на 50 библиотечни документа.

en: Showing all items.
bg-Cyrl: Показване на всички библиотечни документи.

en: Show 50 items
bg-Cyrl: Показване на 50 библиотечни документа

en: Hold date
bg-Cyrl: Дата на резервация

en: Expiration date
bg-Cyrl: Изтича на дата

en: Waiting date
bg-Cyrl: Дата на изчакване

en: Cancellation date
bg-Cyrl: Дата на анулиране

en: Requested item type
bg-Cyrl: Заявка на вид библиотечен документ

en: Any item type
bg-Cyrl: Всеки вид библиотечен документ

en: Fulfilled
bg-Cyrl: Изпълнено

en: Cancelled
bg-Cyrl: Отменено

en: Waiting
bg-Cyrl: В очакване

en: In transit
bg-Cyrl: В процес на прехвърляне

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
bg-Cyrl: %s %s %s %s е закъсняло %sВашето копие на %s (баркод %s) е закъсняло %s %s се дължи %sВашето копие на %s (баркод %s) се връща в библиотеката днес %s

note: %1$s:  unimarc3 | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Your search IDREF for ppn %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Търсения IDREF за ppn %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
bg-Cyrl: %s Този ppn не е намерен в услугата idref. %s %s

note: H1
en: Click to expand this role
bg-Cyrl: Кликнете, за да разширите

en: Citation
bg-Cyrl: Цитат

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your interlibrary loan requests &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: искания за междубиблиотечно заемане &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Request updated
bg-Cyrl: Заявката е актуализирана

en: Request placed
bg-Cyrl: Заявката е направена

en: New interlibrary loan request
bg-Cyrl: Нова заявка за междубиблиотечно заемане

en: View interlibrary loan request
bg-Cyrl: Вижте заявка за междубиблиотечно заемане

en: Ill request disclaimer
bg-Cyrl: Отказ от заявка за МЗС

en: ILL module configuration problem. Contact your administrator.
bg-Cyrl: Проблем с конфигурацията на ILL модула. Свържете се със системният администратор.

en: Backends
bg-Cyrl: Бекенд

en: Provider:
bg-Cyrl: Доставчик:

en: Create a new request
bg-Cyrl: Създайте нова заявка

en: Requests
bg-Cyrl: Заявки

en: Request ID
bg-Cyrl: Заявка ID

en: Requested from
bg-Cyrl: Поръчана от

en: Request type
bg-Cyrl: Вид заявка

en: Last updated
bg-Cyrl: Последна актуализация

en: N/A
bg-Cyrl: не е приложимо

en: View
bg-Cyrl: Изглед

en: Details from library
bg-Cyrl: Подробна информация за библиотеката

en: Request ID:
bg-Cyrl: Заявка ID:

en: Requested from:
bg-Cyrl: Поръчана от:

en: Requested item:
bg-Cyrl: Поръчан библиотечен документ:

en: View the requested item
bg-Cyrl: Вижте поръчаният библиотечен документ

en: Collection library:
bg-Cyrl: Колекция на библиотеката:

en: Status:
bg-Cyrl: Статус:

en: Request type:
bg-Cyrl: Вид заявка:

en: Request placed:
bg-Cyrl: Направени заявки:

en: Last updated:
bg-Cyrl: Последна актуализация:

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from %s
bg-Cyrl: Подробна информация за %s

note: %1$s:  IF meta.value %2$s:  meta.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sN/A%s
bg-Cyrl: %s%s%sНе е приложимо%s

en: Request cancellation
bg-Cyrl: Искане за анулиране

note: INPUT type=submit
en: Submit modifications
bg-Cyrl: Изпратете редакции

en: Interlibrary loan item availability
bg-Cyrl: Наличност на библиотечен документ от междубиблиотечно заемане

en: Displaying availability results
bg-Cyrl: Показване на резултатите за наличност

en: If you can't find what you are looking for, you can
bg-Cyrl: Ако не можете да намерите това, което търсите, можете

en: continue creating your request
bg-Cyrl: продължете със заявката си

en: or
bg-Cyrl: или

en: cancel your request
bg-Cyrl: отменете заявката си

en: ILL request disclaimer
bg-Cyrl: Отказ от заявка за МЗС

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Images for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Изображение за: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link=> 1 %2$s:  biblio.author | html
en: Images for %s %s
bg-Cyrl: Изображения за %s %s

note: IMG
en: Thumbnail
bg-Cyrl: Миниатюрен

note: %1$s:  title | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Editing checkout note for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Редактиране на бележките за заемане за %s &rsaquo; %s%s%sКоха онлайн%s каталог

note: %1$s:  title | html %2$s:  author | html
en: Editing checkout note for '%s' %s
bg-Cyrl: Редактиране на бележките за заемане за %s %s

note: %1$s:  IF not(Koha.Preference("AllowCheckoutNotes")) %2$s:  ELSE
en: %s Checkout notes have not been enabled. Please contact the library. %s
bg-Cyrl: %s Бележките за заемане не са включени. Обърнете се към библиотекар. %s

note: %1$s:  title | html %2$s:  author | html
en: Editing checkout note for %s %s
bg-Cyrl: Редактиране на бележките за заемане за %s %s

en: Edit checkout note
bg-Cyrl: Редактиране на бележка за заемане

en: Note:
bg-Cyrl: Забележки:

note: INPUT type=submit
en: Submit note
bg-Cyrl: Бележки

note: %1$s:  IF ( library ) %2$s:  library.branchname | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
bg-Cyrl: %s %s &rsaquo; %s Библиотеки &rsaquo; %s %s %s Koha online %s каталог

en: Phone:
bg-Cyrl: Телефон:

en: Fax:
bg-Cyrl: Факс:

en: Koha home
bg-Cyrl: Koha начало

en: News
bg-Cyrl: Новини

en: Display news for:
bg-Cyrl: Новини за:

en: System-wide only
bg-Cyrl: Само за цялата система

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF ( show_author && koha_new.author )
en: Published on %s %s by
bg-Cyrl: Издадено на %s %s от

en: Show all news
bg-Cyrl: Показване на всички новини

note: %1$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: RSS feed for %s library news
bg-Cyrl: RSS емисия за %s новини от библиотеката

en: RSS feed for library news
bg-Cyrl: RSS емисия за новини

note: %1$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: RSS feed for %s and system-wide library news
bg-Cyrl: RSS емисия за %s новини от библиотеката

en: RSS feed for system-wide library news
bg-Cyrl: RSS емисия за новини от библиотеката

en: This news item does not exist.
bg-Cyrl: Тази новина не съществува.

en: No news to display.
bg-Cyrl: Няма новини за показване.

en: Quote of the day
bg-Cyrl: Цитат на деня

en: Log in to your account:
bg-Cyrl: Вход:

en: User summary
bg-Cyrl: Обобщение на потребител

en: Welcome,
bg-Cyrl: Добре дошли,

en: due in fines and charges
bg-Cyrl: дължими такси и глоби

en: total savings
bg-Cyrl: общи спестявания

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Updates submitted &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Изпратени актуализации &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Your personal details
bg-Cyrl: Лични данни

en: Updates submitted
bg-Cyrl: Промените са изпратени

en: Thank you
bg-Cyrl: Благодаря

en: Your updates have been submitted and your patron account has been modified.
bg-Cyrl: Вашите актуализации са изпратени и акаунта Ви ще бъде променен.

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
bg-Cyrl: Вашите актуализации са изпратени. Библиотекар ще прегледа актуализациите Ви, преди да ги приложи.

en: Street number:
bg-Cyrl: Номер на ул/блок:

note: %1$s:  IF action == 'edit' %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sUpdate your personal details%sRegister a new account%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: %sАктуализиране на лични данни%sРегистрация%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Register a new account
bg-Cyrl: Регистриране на нов читател

en: To make changes to your record please contact the library.
bg-Cyrl: За да направите промени в записа си, моля, свържете се с библиотеката.

en: No changes were made.
bg-Cyrl: Не са направени промени.

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
bg-Cyrl: Моля, попълнете всички празни задължителни полета и изпратете отново.

en: The following fields contain invalid information:
bg-Cyrl: Следните полета съдържат невалидна информация:

en: Contact information:
bg-Cyrl: Информация за контакт:

en: primary email address
bg-Cyrl: основен имейл

en: secondary email address
bg-Cyrl: допълнителен имейл

en: Alternate address information:
bg-Cyrl: Информация за алтернативен адрес:

en: email address
bg-Cyrl: имейл адрес

en: Passwords do not match!
bg-Cyrl: Паролите не съвпадат!

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
bg-Cyrl: Паролата трябва да бъде най-малко %s символа.

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
bg-Cyrl: Паролата трябва да съдържа поне една цифра, една малка и главна буква.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
bg-Cyrl: Паролата не трябва да съдържа интервали.

en: This email address already exists in our database.
bg-Cyrl: Този имейл адрес вече се използва.

en: Emails do not match!
bg-Cyrl: Имейлите не съвпадат!

en: confirm email address
bg-Cyrl: потвърдете имейл адреса

en: Please correct and resubmit.
bg-Cyrl: Моля, поправете и изпратете отново.

en: The entered card number is the wrong length.
bg-Cyrl: Въведеният номер на читателска карта е с грешна дължина.

en: The entered card number is already in use.
bg-Cyrl: Въведеният номер на читателска карта вече се използва.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
bg-Cyrl: При обработката на вашата регистрация възникнаха проблеми. Моля, свържете се с библиотеката за помощ.

en: Error: Userid is not valid
bg-Cyrl: Грешка: Потребителското име е невалидно

note: For the first occurrence, %1$s:  error_type | html %2$s:  error_info | html
en: Error %s: %s
bg-Cyrl: Грешка %s: %s

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
bg-Cyrl: Въвели сте грешни знаци в полето преди да изпратите. Моля, опитайте отново.

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
bg-Cyrl: Да разрешите на вашия поръчител да вижда текущите ви заемания?

en: Update
bg-Cyrl: Актуализиране

en: Allow your guarantor to view your current fines?
bg-Cyrl: Да разрешите на вашия поръчител да вижда текущите ви глоби?

note: %1$s:  FOREACH gr IN patron.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.middle_name | html %5$s:  g.surname | html %6$s: - IF ! loop.last %7$s:  END %8$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s %s, %s %s
bg-Cyrl: Гарантирано от %s %s %s %s %s %s, %s %s

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
bg-Cyrl: Стойността вече се използва (%s)

en: Library card number:
bg-Cyrl: Номер на читателска карта:

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
bg-Cyrl: Номерът на картата трябва да е точно %s символа.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
bg-Cyrl: Номерът на картата трябва да е между %s и %s символа.

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
bg-Cyrl: Номерът на картата може да бъде до %s символа.

en: There is no minimum or maximum character length.
bg-Cyrl: Няма минимална или максимална дължина на символа.

en: Username:
bg-Cyrl: Потребителско име:

en: Expiration date:
bg-Cyrl: Изтича на дата:

en: Home library:
bg-Cyrl: Основна библиотека:

en: Identity
bg-Cyrl: Идентичност

en: Salutation:
bg-Cyrl: Обръщение:

en: Surname:
bg-Cyrl: Фамилия:

en: First name:
bg-Cyrl: Име:

en: Middle name:
bg-Cyrl: Презиме:

en: Date of birth:
bg-Cyrl: Дата на раждане:

en: Initials:
bg-Cyrl: Инициали:

en: Pronouns:
bg-Cyrl: Местоимения:

en: Other names:
bg-Cyrl: Друго име:

en: Female:
bg-Cyrl: Жена:

en: Male:
bg-Cyrl: Мъж:

en: None specified:
bg-Cyrl: Не е посочено:

en: Main address
bg-Cyrl: Основен адрес (по лична карта)

en: Street type:
bg-Cyrl: Улица:

en: Address:
bg-Cyrl: Адрес:

en: Address 2:
bg-Cyrl: Адрес 2:

en: City:
bg-Cyrl: Град:

en: State:
bg-Cyrl: Област:

en: ZIP/Postal code:
bg-Cyrl: Пощенски код:

en: Country:
bg-Cyrl: Държава:

en: Contact information
bg-Cyrl: Информация за контакт

en: Primary phone:
bg-Cyrl: Основен телефон:

en: Secondary phone:
bg-Cyrl: Допълнителен телефон:

en: Other phone:
bg-Cyrl: Друг телефон:

en: Primary email:
bg-Cyrl: Основен имейл:

en: Confirm primary email:
bg-Cyrl: Потвърдете основен имейл:

en: Secondary email:
bg-Cyrl: Допълнителен имейл:

en: Fax:
bg-Cyrl: Факс:

en: Main contact method:
bg-Cyrl: Основен начин за контакт:

en: Primary phone
bg-Cyrl: Основен телефон

en: Secondary phone
bg-Cyrl: Допълнителен телефон

en: Other phone
bg-Cyrl: Друг телефон

en: Primary email
bg-Cyrl: Основен имейл

en: Secondary email
bg-Cyrl: Допълнителен имейл

en: Fax
bg-Cyrl: Факс

en: Preferred language for notices:
bg-Cyrl: Предпочитан език за известия:

en: Default
bg-Cyrl: По подразбиране

en: Alternate address
bg-Cyrl: Алтернативен адрес (по местоживеене)

en: Phone:
bg-Cyrl: Телефон:

en: Email:
bg-Cyrl: Имейл:

en: Contact note:
bg-Cyrl: Бележки за контакт:

en: Alternate contact
bg-Cyrl: Алтернативен контакт (родител/настойник за непълнолетни читатели)

en: Password
bg-Cyrl: Парола

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers.
bg-Cyrl: Вашата парола трябва да съдържа най-малко %s знака, включително ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, малки букви и цифри.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
bg-Cyrl: Паролата трябва да бъде най-малко %s символа.

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
bg-Cyrl: Ако не въведете парола, тя ще се генерира от системата.

en: Confirm password:
bg-Cyrl: Повтори парола:

en: Additional information
bg-Cyrl: Допълнителна информация

en: New
bg-Cyrl: Нов

en: Data privacy policy consent
bg-Cyrl: Съгласие с политиката за поверителност

en: I agree with your processing of my personal data as outlined in the
bg-Cyrl: Съгласен съм с вашата обработка на моите лични данни, както е посочено в

en: privacy policy
bg-Cyrl: политика за поверителност

en: Verification
bg-Cyrl: Потвърждение

en: Verification:
bg-Cyrl: Верификация:

en: Please type the following characters into the preceding box:
bg-Cyrl: Моля, въведете следните знаци в предходното поле:

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
bg-Cyrl: Изпратете заявка за актуализация

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
bg-Cyrl: Вашата настройка не може да се актуализира!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
bg-Cyrl: Настройката е актуализирана!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your messaging settings &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Настройки съобщения &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Your messaging settings
bg-Cyrl: Настройки за съобщения

en: Settings updated
bg-Cyrl: Настройките са актуализирани

en: Days in advance
bg-Cyrl: Дни предварително

en: Phone
bg-Cyrl: Телефон

en: Digests only
bg-Cyrl: Обединени съобщения

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
bg-Cyrl: Можете да поискате да намалите броя на съобщенията. Съобщенията ще бъдат запазени и изпратени като едно съобщение.

en: Item due
bg-Cyrl: Екземпляра се очаква

en: Advance notice
bg-Cyrl: Предварително уведомление

en: Hold filled
bg-Cyrl: Резервациите запълнени

en: Hold reminder
bg-Cyrl: Напомняне за резервация

en: Item check-in
bg-Cyrl: Екземпляра е върнат

en: Item checkout and renewal
bg-Cyrl: Заемане и презаписване на екземпляр

en: Item checkout
bg-Cyrl: Екземпляра е зает

en: Interlibrary loan ready
bg-Cyrl: Готово за междубиблиотечно заемане

en: Interlibrary loan unavailable
bg-Cyrl: Междубиблиотечено заемане не е налично

en: Interlibrary loan updated
bg-Cyrl: Между библиотечното заемане е актуализирано

en: Auto renewal
bg-Cyrl: Автоматично презаписване

en: Unknown
bg-Cyrl: Неизвестен

note: SELECT name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]-DAYS
en: Choose how many days in advance you wish to receive the message
bg-Cyrl: Изберете колко дни предварително искате да получите известието

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect SMS messaging
bg-Cyrl: Отказ от SMS известия

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Select SMS messaging
bg-Cyrl: Изберете SMS известия

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect notification by phone
bg-Cyrl: Отказ от известия по телефона

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Select notification by phone
bg-Cyrl: Изберете известия по телефона

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect itiva messaging
bg-Cyrl: Отказ от itiva съобщения

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Select itiva messaging
bg-Cyrl: Изберете itiva съобщение

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect email messaging
bg-Cyrl: Отказ от известия по имейл

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Select email messaging
bg-Cyrl: Изберете известия по имейл

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: Unselect digests
bg-Cyrl: Отказ от обобщения

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: You must select a digestible transport to select digests
bg-Cyrl: Трябва да изберете поне едно периодично издания за редактиране

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: Select digests
bg-Cyrl: Изберете обобщения

en: Notice:
bg-Cyrl: Съобщение:

en: Some charges for text messages may be incurred when using this service. Please check with your mobile service provider if you have questions.
bg-Cyrl: Може да възникнат някои такси за текстови съобщения при използване на тази услуга. Моля, свържете се с вашия мобилен оператор.

en: SMS number:
bg-Cyrl: SMS номер:

en: Please enter numbers only. Prefix the number with + or 00 if including the country code.
bg-Cyrl: Моля, въведете само цифри. Добавете префикс към номера + или 00 , ако той включва код на държава.

en: SMS provider:
bg-Cyrl: SMS доставчик:

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
bg-Cyrl: Моля, свържете се с библиотеката, ако не сте сигурни в доставчика си на мобилни услуги или не виждате доставчика си в този списък.

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
bg-Cyrl: Запазете промените

en: You are not allowed to call this page directly
bg-Cyrl: Не сте упълномощени да посещавате директно тази страница

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
bg-Cyrl: Новини от %s%s%sбиблиотеката%s

en: Catalog search
bg-Cyrl: Търсене в каталога

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Search the %s catalog %s Search the Koha library catalog %s
bg-Cyrl: %s Търсене в %s каталога %s Търсене в каталога на %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.isbn | html
en: ISBN:%s
bg-Cyrl: ISBN: %s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
bg-Cyrl: %s Търсене %sза '%s'%s%s&nbsp;with лимит(и):&nbsp;'%s'%s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  IF ( SEARCH_RESULT.author ) %4$s:  SEARCH_RESULT.author | html
en: %s %s %s By %s.
bg-Cyrl: %s %s %s от %s.

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.title | html
en: Place hold on %s
bg-Cyrl: Направете резервация за %s

note: %1$s:  q | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: OverDrive search for '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: OverDrive търсене за '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: %1$s:  q | html
en: Catalog search for '%s'
bg-Cyrl: Резултати от търсене за '%s'

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
bg-Cyrl: OverDrive търсене за '%s'

note: SCRIPT
en: Always available
bg-Cyrl: Винаги на разположение

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
bg-Cyrl: В наличност:

note: SCRIPT
en: Currently available
bg-Cyrl: Достъпен в момента

note: SCRIPT
en: Currently unavailable
bg-Cyrl: Достъпен в момента

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
bg-Cyrl: Грешка при търсене на колекция OverDrive.

note: SCRIPT
en: Found
bg-Cyrl: Намерен

note: SCRIPT
en: Items available:
bg-Cyrl: Налични библиотечни документи:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
bg-Cyrl: Зареждане…

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
bg-Cyrl: Няма намерени резултати в колекцията OverDrive на библиотеката.

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
bg-Cyrl: Търене на OverDrive ...

note: SCRIPT
en: Type:
bg-Cyrl: Вид:

note: SCRIPT
en: out of
bg-Cyrl: извън

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
bg-Cyrl: резултати в колекцията OverDrive на библиотеката.

note: SCRIPT
en: waiting holds:
bg-Cyrl: чакащи резервации:

note: %1$s:  IF page %2$s:  page.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s%sPage error%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: %s%s%sГрешка в страницатаr%s &rsaquo; %s%s%sКоха online%s каталог

en: Page error
bg-Cyrl: Грешка в страницата

en: This page does not exist.
bg-Cyrl: Тази страница не съществува.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Change your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Промяна на паролата &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Change your password
bg-Cyrl: Смяна на паролата

en: Password updated
bg-Cyrl: Паролата е променена

en: Change your password
bg-Cyrl: Смяна на паролата

en: There was a problem with your submission
bg-Cyrl: При изпращането възникна проблем

en: Passwords do not match. Please re-type your new password.
bg-Cyrl: Паролите не съвпадат. Моля, въведете отново новата си парола.

en: Your current password was entered incorrectly. If this problem persists, please ask a librarian to reset your password for you.
bg-Cyrl: Вашата текуща парола е въведена неправилно. Ако този проблем продължава, моля, помолете библиотекар да зададе нова парола вместо вас.

en: Current password:
bg-Cyrl: Текуща парола:

en: New password:
bg-Cyrl: Нова парола:

en: Re-type new password:
bg-Cyrl: Повтори новата парола:

en: You can't change your password.
bg-Cyrl: Не можете да промените паролата си.

en: Your password has been changed
bg-Cyrl: Вашата парола е променена

note: INPUT type=submit
en: Return to my account
bg-Cyrl: Назад

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Forgotten password recovery &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Възстановяване на забравена парола &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Forgotten password recovery
bg-Cyrl: Възстановяване на парола

en: Error
bg-Cyrl: Грешка

en: An error has occurred while sending you the password recovery link.
bg-Cyrl: Възникна грешка при изпращане на връзката за възстановяване на паролата.

en: Please try again later.
bg-Cyrl: Моля, опитайте по-късно.

en: No account was found with the provided information.
bg-Cyrl: Не бе намерен акаунт с предоставената информация.

en: Sorry, your password cannot be changed online.
bg-Cyrl: За съжаление, вашата парола не може да бъде променена онлайн.

en: Account identification with this email address only is ambiguous.
bg-Cyrl: Идентификацията на Читателски акаунт само с този имейл адрес е двусмислена.

en: Please use the field 'Login' as well.
bg-Cyrl: Моля, използвайте полето 'Вход'.

en: This account has no email address we can send the email to.
bg-Cyrl: Този акаунт няма имейл адрес, на който можем да изпратим имейла.

en: The process of password recovery has already been started for this account
bg-Cyrl: Процесът на възстановяване на паролата вече е стартиран за този акаунт

en: You should have received an email with a link to reset your password.
bg-Cyrl: Трябва да получите имейл с връзка, за да нулирате паролата си.

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
bg-Cyrl: %s Паролите не съвпадат. %s

en: Get new password recovery link
bg-Cyrl: Вземете нова връзка за нулиране на паролата си

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
bg-Cyrl: Ако не сте получили този имейл, можете да заявите нов:

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
bg-Cyrl: %s Връзката, която следвате, е или невалидна, или изтекла.

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
bg-Cyrl: Уверете се, че сте използвали връзката от имейла или се свържете с библиотеката за помощ. %s

en: Please contact the library if you need further assistance.
bg-Cyrl: Моля, свържете се с библиотеката, ако имате нужда от допълнителна помощ.

en: You can't reset your password.
bg-Cyrl: Не можете да нулирате паролата си.

en: Password recovery
bg-Cyrl: Възстановяване на парола

en: To reset your password, enter your login or your email address.
bg-Cyrl: За възстановяване на парола, въведете потребителско име и имейл адрес.

en: Password not valid
bg-Cyrl: Невалидна парола

en: Confirm new password:
bg-Cyrl: Повторете новата парола:

en: You will receive an email shortly.
bg-Cyrl: Скоро ще получите имейл.

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
bg-Cyrl: Моля, кликнете върху връзката в този имейл, за да завършите процеса на нулиране на паролата си.

en: This link is valid for 2 days starting now.
bg-Cyrl: Тази връзка е валидна за 2 дни, започвайки от днес.

en: Return to the main page
bg-Cyrl: Назад

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
bg-Cyrl: Паролата е променена за потребителя "%s".

en: Log in to your account.
bg-Cyrl: Вход.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your consents &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Разрешения &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Your consents
bg-Cyrl: Вашето съгласие

en: Privacy policy consent
bg-Cyrl: Съгласие с политиката за поверителност

en: In order to keep you logged in, we need your consent to process personal data as specified in the privacy policy linked below.
bg-Cyrl: За да влезете в профила си, се нуждаем от вашето съгласие за обработка на лични данни.

en: If you choose to withdraw your consent we will
bg-Cyrl: Ако решите да оттеглите съгласието си, ние ще го направим

en: remove your account
bg-Cyrl: Изтрийте акаунта си в библиотеката

en: within a reasonable time and you should log out now.
bg-Cyrl: и сега трябва да излезете.

en: I have read the
bg-Cyrl: История на четенията

en: and agree with your processing of my personal data as outlined therein.
bg-Cyrl: и се съгласявам с обработката на личните ми данни, както е посочено.

en: Do you agree?
bg-Cyrl: Съгласни ли сте?

note: %1$s:  consent_type | html
en: Consent for %s
bg-Cyrl: Съгласие за %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF consent.refused_on
en: No %s
bg-Cyrl: Не %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF consent.given_on
en: No %s %s
bg-Cyrl: Не%s %s

note: %1$s:  consent.given_on | html
en: Your consent was registered on %s.
bg-Cyrl: Вашето съгласие беше регистрирано на %s.

note: %1$s:  consent.refused_on | html
en: We registered that you did not consent on %s.
bg-Cyrl: Открихме, че не сте дали съгласие за %s.

en: Cookie consents
bg-Cyrl: Съгласие за бисквитки

en: View your cookie consents
bg-Cyrl: Вашето съгласие за бисквитки

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your privacy management &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Конфиденциалност &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Your privacy management
bg-Cyrl: Управление на поверителността

en: Your checkout history has been deleted.
bg-Cyrl: Историята на заеманията е изтрита.

en: The deletion of your checkout history failed, because there is a problem with the configuration of this feature. Please help to fix the system by informing your library of this error
bg-Cyrl: Изтриването на вашата история на четене не бе успешно, тъй като има проблем с конфигурацията на тази функция. Моля, помогнете да поправим системата, като информирате библиотеката за тази грешка

en: No checkout history to delete
bg-Cyrl: Няма история на заеманията за изтриване

en: Your hold history has been deleted.
bg-Cyrl: Историята на заеманията е изтрита.

en: The deletion of your hold history failed. Please help to fix the system by informing your library of this error
bg-Cyrl: Изтриването на вашата история на резервациите не бе успешно. Моля, информирайте библиотеката си за тази грешка

en: No hold history to delete
bg-Cyrl: Няма история за изтриване

en: Your privacy rules have been updated.
bg-Cyrl: Правилата ви за поверителност бяха актуализирани.

en: We take great care in protecting your privacy. On this screen, you can define how long we keep your checkout and hold history.
bg-Cyrl: Ние полагаме големи грижи за защита на вашата поверителност. На този екран можете да определите колко дълго съхраняваме вашата история на четене и резервации.

en: Your options are:
bg-Cyrl: Вашите опции са:

en: Forever: keep my history without limit. This is the option for users who want to keep track of what they are reading or placed a hold on.
bg-Cyrl: Завинаги: запазете моята история без ограничения. Това е опцията за потребители, които искат да следят какво четат или да резервират.

en: Default: keep my history according to library policy. This is the default option : the library will keep your history for the duration set by library policy.
bg-Cyrl: По подразбиране: запазва моята история според местните закони. Това е опцията по подразбиране: библиотеката ще пази вашата история за срока, разрешен от местните закони.

en: Never: Delete my history immediately. This will delete all record of the item that was checked-out upon check-in, and hold history upon fulfillment or cancellation.
bg-Cyrl: Никога: Изтрийте моята история на четене веднага. Това ще изтрие всички записи на библиотечни документи, които са били заемани или съответно върнати.

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
bg-Cyrl: Моля, обърнете внимание, че библиотеката трябва да съхранява информация за всяка все още заета книга, независимо коя опция за поверителност изберете.

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
bg-Cyrl: Моля, имайте предвид също, че служителите на библиотеката не могат да актуализират тези стойности за вас: това е вашата поверителност!

en: Privacy rule
bg-Cyrl: Правило за поверителност

en: Please choose your privacy rule:
bg-Cyrl: Моля, изберете вашето правило за поверителност:

en: Forever
bg-Cyrl: Винаги

en: Never
bg-Cyrl: Никога

en: Allow your guarantor to view your current charges?
bg-Cyrl: Позволявате ли на вашия гарант да вижда текущите ви задължения?

note: %1$s:  FOREACH gr IN borrower.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.surname | html %5$s: - IF ! loop.last %6$s:  END %7$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s, %s %s
bg-Cyrl: Гарантирано от %s %s %s %s %s, %s %s

en: Immediate deletion
bg-Cyrl: Незабавно изтриване

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
bg-Cyrl: . След като потвърдите изтриването, никой не може да види списъка!

en: BE CAREFUL
bg-Cyrl: ВНИМАНИЕ

en: You can delete all your checkout and hold history immediately by clicking here.
bg-Cyrl: Можете незабавно да изтриете цялата си история на четене и резервации, като кликнете тук.

en: Immediately delete my checkout history. This action cannot be undone.
bg-Cyrl: Незабавно изтриване на моята история на заемане. Това действие не може да бъде отменено.

note: INPUT type=submit
en: Delete checkout history
bg-Cyrl: Изтриване на историята на заеманията

en: Immediately delete my hold history. This action cannot be undone.
bg-Cyrl: Незабавно изтриване на историята на резервациите. Това действие не може да бъде отменено.

note: INPUT type=submit
en: Delete hold history
bg-Cyrl: Изтриване историята на резервациите

en: Immediately delete my checkout history & my hold history. This action cannot be undone.
bg-Cyrl: Незабавно изтриване на моята история на заемане и моята история на резервациите. Това действие не може да бъде отменено.

note: INPUT type=submit
en: Delete checkout and hold history
bg-Cyrl: Изтриване на заеманията и резервациите в хронологията

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
bg-Cyrl: Моля, обърнете внимание, последният читател, върнал даден библиотечен документ, се проследява за управлението на върнати повредени библиотечни документи.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your checkout history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: История на заеманията &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Your checkout history
bg-Cyrl: История на заеманията

note: %1$s:  UNLESS checkouts %2$s:  checkouts = [] %3$s:  END %4$s:  UNLESS old_checkouts %5$s:  old_checkouts = [] %6$s:  END %7$s:  SET all_checkouts = checkouts.merge(old_checkouts) %8$s:  IF all_checkouts.size == 0 %9$s:  ELSE
en: %s%s%s %s%s%s %s %s You have never borrowed anything from this library. %s
bg-Cyrl: %s%s%s %s%s%s %s %s Все още не сте заели нищо от тази библиотека. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  savings | $Price with_symbol => 1
en: Congratulations, you have saved a total of %s by using the library.
bg-Cyrl: Поздравления, спестихте общо %s с помощта на библиотеката.

en: Showing last 50 items.
bg-Cyrl: Показване на последните 50 заемания.

en: Show last 50 items
bg-Cyrl: Показване на последните 50 заемания

en: All
bg-Cyrl: Всички

en: Checkouts
bg-Cyrl: Заемания

en: On-site checkouts
bg-Cyrl: Само заемане

en: Links
bg-Cyrl: Връзки

en: Item type:
bg-Cyrl: Вид библиотечен документ:

en: Call number:
bg-Cyrl: Сигнатура:

en: Check-in date:
bg-Cyrl: Дата на връщане:

en: (Checked out)
bg-Cyrl: (Заета)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Recall &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Recall &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.title | html
en: Details for: %s
bg-Cyrl: Подробна информация за: %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm recalls for: %s (%s)
bg-Cyrl: Потвърдете recalls за:%s (%s)

en: Recalls have not been enabled. Please contact your library.
bg-Cyrl: Отзивите не са включени. Моля, свържете се с библиотеката.

en: There are no items available for recall.
bg-Cyrl: Няма налични екземпляри за recall.

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Return to %s
bg-Cyrl: Назад към %s

en: You have reached the maximum number of recalls on this record.
bg-Cyrl: Достигнахте максималния брой recalls на този запис.

en: You cannot place a recall on this item.
bg-Cyrl: Не можете да recall този екземпляр.

en: An error has occurred while attempting to place a recall. Please contact your library.
bg-Cyrl: Възникна грешка.

note: %1$s:  due_interval | html %2$s:  due_date | $KohaDates
en: Your recall has been placed. The patron the item is currently checked out to has been asked to return the item within %s days, by %s.
bg-Cyrl: Вашето recall е направено. Читателят, който е заел екземпляра, е помолен да го върне в рамките на %s дни от %s.

en: You will be notified when your item is waiting to be picked up at the library.
bg-Cyrl: Ще бъдете уведомени, когато ще можете да вземете вашият екземпляр от библиотеката.

en: All borrowable material is subject to recall if checked out and needed by someone else. We will ask the person who has checked out this item to return it so you may use it.
bg-Cyrl: Всички заети материали подлежат на искане за връщане, ако са заети и са необходими на някой друг. Ще помолим лицето, което е заело този екземпляр, да го върне, за да можете да го използвате.

en: Place a recall on
bg-Cyrl: Заявете recall за

en: Pick up location:
bg-Cyrl: Изберете местоположение:

en: Recall not needed after:
bg-Cyrl: Recall не е необходима след:

en: Recall next available item
bg-Cyrl: Recall следващия наличен екземпляр

en: Recall a specific item
bg-Cyrl: Recall конкретен екземпляр

en: Select a specific item:
bg-Cyrl: Изберете конкретен библиотечен документ:

en: Last location
bg-Cyrl: Последно местоположение

en: Information
bg-Cyrl: Информация

note: IMG
en: Cannot be recalled
bg-Cyrl: Не може да бъде recalled

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due %s
bg-Cyrl: Дължим %s

en: Unavailable (lost or missing)
bg-Cyrl: Недостъпни (изгубен или липсващ)

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
bg-Cyrl: Не е за заемане (%s)

note: %1$s:  Branches.GetName( item.recall.pickup_library_id ) | html
en: Waiting for patron at %s
bg-Cyrl: Очаква се на %s

en: since
bg-Cyrl: от

note: %1$s:  Branches.GetName( item.recall.pickup_library_id ) | html
en: Recalled by patron expected at %s
bg-Cyrl: Recalled за читател се очаква на %s

note: %1$s:  Branches.GetName( hold.branchcode ) | html %2$s:  hold.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting for patron at %s since %s.
bg-Cyrl: Очаква се на %s от %s.

en: You have already placed a
bg-Cyrl: Вече направихте

en: on this item.
bg-Cyrl: този екземпляр.

en: reserve
bg-Cyrl: в резервация

note: INPUT type=submit
en: Confirm
bg-Cyrl: Потвърждение

en: You must be logged in to place a recall.
bg-Cyrl: Трябва да сте влезли в системата, за да направите recall.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your recalls history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: История на recalls &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Your recalls history
bg-Cyrl: История на recalls

en: Recall date:
bg-Cyrl: Recall на дата:

en: Expiration:
bg-Cyrl: Валиден до:

en: Never expires
bg-Cyrl: Изтича на

note: For the first occurrence, %1$s:  RECALL.library.branchname | html
en: In transit to %s
bg-Cyrl: В процес на прехвърляне до %s

en: Ready for pickup
bg-Cyrl: Готово за получаване

en: Overdue to be returned
bg-Cyrl: Просрочен за връщане

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Expired on %s
bg-Cyrl: Изтича на %s

note: %1$s:  RECALL.completed_date | $KohaDates
en: Cancelled on %s
bg-Cyrl: Отменено %s

en: Requested
bg-Cyrl: Заявено

note: %1$s:  RECALL.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due to be returned by %s
bg-Cyrl: Подлежи на връщане от %s

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Pick up by %s
bg-Cyrl: Вземете от %s

en: No recalls have been made.
bg-Cyrl: Не са направени recalls.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this recall?
bg-Cyrl: Моля за потвърждение на действието?

en: Registration pending
bg-Cyrl: Предстои регистрация

en: Registration complete
bg-Cyrl: Регистрацията приключи успешно

en: Click the button below to confirm registration.
bg-Cyrl: Натиснете върху бутона по-долу, за да потвърдите регистрацията.

en: Registration complete!
bg-Cyrl: Регистрацията приключи успешно!

en: You have successfully registered your new account.
bg-Cyrl: Успешно сте се регистрирали.

en: To log in, use the following credentials:
bg-Cyrl: За да влезете, използвайте следните идентификационни данни:

en: Card number:
bg-Cyrl: Номер на читателска карта:

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
bg-Cyrl: За ваше удобство полето за вход на тази страница е предварително попълнено с тези данни. Моля, влезте и променете паролата си.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
bg-Cyrl: За ваше удобство полето за вход на тази страница е предварително попълнено с тези данни. Моля влезте.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Please confirm your registration &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Моля, потвърдете регистрацията си &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Confirm your registration
bg-Cyrl: Потвърдете регистрацията си

en: Please confirm your registration
bg-Cyrl: Моля, потвърдете регистрацията си

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
bg-Cyrl: Имейл за потвърждение ще бъде изпратен на Вашия имейл

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
bg-Cyrl: Вашият акаунт няма да бъде активиран, докато не последвате връзката за потвърждение в имейла.

en: Registration invalid
bg-Cyrl: Регистрацията е невалидна

en: Registration invalid!
bg-Cyrl: Регистрацията е невалидна!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Report a problem &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Сигнал за проблеми &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Report submitted
bg-Cyrl: Докладът е изпратен

en: Error submitting report
bg-Cyrl: Грешка при изпращане на отчет

en: Your problem report has been sent to the Koha administrator.
bg-Cyrl: Вашият доклад за проблем е изпратен до администратора на системата.

en: Your problem report has been sent to the library.
bg-Cyrl: Вашият доклад за проблем е изпратен до библиотеката.

en: Something wrong happened when sending the report. Please contact your library.
bg-Cyrl: Вашият сигнал не е изпратен.

en: Send problem report to:
bg-Cyrl: Изпрати сигнал за проблем до:

en: A librarian
bg-Cyrl: Библиотекар

en: Koha administrator
bg-Cyrl: Системен администратор

en: Problem found on page:
bg-Cyrl: Проблемът е намерен на страницата:

en: Username:
bg-Cyrl: Потребителско име:

en: Subject:
bg-Cyrl: Тема:

en: Message:
bg-Cyrl: Съобщение:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Request article &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Заявка за статия &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: You reached your open article requests limit.
bg-Cyrl: Достигнахте ограничението си за заявки за отворени статии.

en: An error has occurred.
bg-Cyrl: Възникна грешка.

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Place article request for %s
bg-Cyrl: Изпратете заявка за статия за %s

en: Accept
bg-Cyrl: Приемам

en: You will be charged with
bg-Cyrl: Ще бъдете таксувани с

en: for every request
bg-Cyrl: за всяка заявка

en: Place article request
bg-Cyrl: Изпратете заявка за статия

en: Title:
bg-Cyrl: Заглавие:

en: Author:
bg-Cyrl: Автор:

en: Volume:
bg-Cyrl: Том:

en: Issue:
bg-Cyrl: Издания:

en: Date:
bg-Cyrl: Дата:

en: Table of contents:
bg-Cyrl: Таблица на съдържанието:

en: Pages:
bg-Cyrl: Страници:

en: Chapters:
bg-Cyrl: Глави:

en: Format:
bg-Cyrl: Формат:

en: Photocopy
bg-Cyrl: Фотокопие

en: Digital scan
bg-Cyrl: Цифрово сканиране

en: Enumeration
bg-Cyrl: Изброяване

en: Any item
bg-Cyrl: Всеки библиотечен документ

note: INPUT type=submit
en: Place request
bg-Cyrl: Направете заявка

en: No article requests can be made for this record.
bg-Cyrl: Не могат да се правят заявки за статия(??) за този запис.

note: SCRIPT
en: Please fill in at least one field.
bg-Cyrl: Моля, попълнете поне едно поле.

note: SCRIPT
en: Please select a specific item for this article request.
bg-Cyrl: Моля, изберете конкретен библиотечен документ за тази заявка.

note: SCRIPT
en: The following fields are required and not filled in:
bg-Cyrl: Следните полета са задължителни и не са попълнени:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Placing a hold &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Поставяне на резервация &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Placing a hold
bg-Cyrl: Резервация

en: Sorry, you cannot place holds.
bg-Cyrl: За съжаление не можете да направите резервация.

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
bg-Cyrl: Нямаме актуална информация за контакт. Моля, свържете се с библиотеката.

en: Go to your contact information
bg-Cyrl: Към информация за контакт

en: Update your contact information
bg-Cyrl: Актуализирайте Вашата информация за контакт

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
bg-Cyrl: (Моля, обърнете внимание: може да има забавяне във възстановяването на акаунта ви, ако изпратите заявката онлайн.)

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
bg-Cyrl: Читателската Ви карта е изгубена или открадната.

en: If this is an error, please take your library card to the circulation desk at your local library and the error will be corrected.
bg-Cyrl: Ако това е грешка, моля, занесете картата си в библиотеката и грешката ще бъде коригирана.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
bg-Cyrl: Вашият акаунт е блокиран. %s Коментар:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
bg-Cyrl: %s Ограничението се добавя при просрочване %s %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
bg-Cyrl: %s %s Крайна дата:

en: Go to your account page
bg-Cyrl: Начална страница

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
bg-Cyrl: Обикновено причината за блокиране на акаунт са стари просрочени глоби или такси. Моля, свържете се с библиотеката.

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
bg-Cyrl: Имате неплатени глоби. Сума: %s.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
bg-Cyrl: За съжаление не можете да направите повече от %s резервации.

note: %1$s:  bad_biblionumber | html
en: ERROR: No record found for record ID %s.
bg-Cyrl: ГРЕШКА: Не е намерен запис за запис ID %s.

en: You must select at least one item.
bg-Cyrl: Трябва да изберете поне един.

en: You must select a library for pickup.
bg-Cyrl: Трябва да изберете библиотека, за получаване.

en: ERROR: No record ID specified.
bg-Cyrl: ГРЕШКА: Не е посочен идентификатор на запис.

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
bg-Cyrl: ГРЕШКА: Вътрешна грешка: непълна заявка за резервация.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
bg-Cyrl: Вашата читателска карта е изтекла. Моля, свържете се с библиотеката, ако искате да подновите картата си.

en: None of the libraries are available for pickup location.
bg-Cyrl: Нито една от библиотеките не е достъпна за pickup местоположение.

en: Sorry, none of these titles can be placed on hold.
bg-Cyrl: За съжаление, нито едно от тези заглавия не може да бъде резервирано.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
bg-Cyrl: Потвърдете резервациите за:%s (%s)

en: Sorry,
bg-Cyrl: За съжаление,

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
bg-Cyrl: можете да направите само още %s резервации. Моля, намалете броя на резервациите си.

en: Hold requests
bg-Cyrl: Направете резервации

en: You already have at least one item level hold on this title. All further holds must be item level.
bg-Cyrl: Вече имате поне една резервация на ниво екземпляр за това заглавие. Всички допълнителни резервации трябва да са на ниво екземпляри.

en: You already have at least one record level hold on this title. All further holds must be record level.
bg-Cyrl: Вече имате поне една резервация за ниво запис за това заглавие. Всички допълнителни резервации трябва да бъдат на ниво запис.

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s when you collect this item
bg-Cyrl: Ще бъдете таксувани с такса за резервация %s при получаване на този екземпляр

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s for placing this hold
bg-Cyrl: Ще бъдете таксувани с такса за резервация от %s, когато направите тази резервация

en: Place a hold on
bg-Cyrl: Заявете резервация за

note: %1$s:  END # / bibitemloo.holdable %2$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=bibitemloo link=> 1 %3$s:  IF ( bibitemloo.author ) %4$s:  bibitemloo.author | html %5$s:  END
en: %s %s %s, by %s%s
bg-Cyrl: %s %s %s, от %s%s

en: Sorry, you are too young to place a hold for this item.
bg-Cyrl: За съжаление, има възрастово ограничение, за да резервирате този материал.

en: You have already requested this title.
bg-Cyrl: Вече сте искали това заглавие.

en: You have already placed a recall on this title.
bg-Cyrl: Вече направихте recall на това заглавие.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
bg-Cyrl: Това заглавие не може да бъде заявено, защото вече сте го заели.

en: This title cannot be requested because you reached the maximum number of holds.
bg-Cyrl: Това заглавие не може да бъде заявено, защото достигнали максималният брой резервации.

en: This title cannot be requested because you exceeded max holds per record.
bg-Cyrl: Това заглавие не може да бъде заявено, защото вече сте достигнали максимума на резервации.

en: This title cannot be requested because you reached the daily hold limit.
bg-Cyrl: Това заглавие не може да бъде заявено, защото достигнали лимита на резервации.

en: This title cannot be requested because you already have hold for this item.
bg-Cyrl: Това заглавие не може да бъде поискано, защото вече е на ваше разположение.

en: There are no items that can be placed on hold.
bg-Cyrl: Няма библиотечни документи, които могат да бъдат резервирани.

en: This title cannot be requested.
bg-Cyrl: Това заглавие не може да бъде заявено.

en: Your priority:
bg-Cyrl: Приоритети:

en: Number of holds:
bg-Cyrl: Номер на резервация:

note: OPTION
en: At least one item is available at this library
bg-Cyrl: Поне един екземпляр е наличен в тази библиотека

en: Note: Library policy does not allow hold/pickup of an item available locally. Please come to the library to retrieve these items
bg-Cyrl: Забележка: Политиката на библиотеката не позволява резервация/вземане на библиотечен документ, достъпен локално. Моля, посетете библиотеката, за да получите тези библиотечни документи

en: Show more options
bg-Cyrl: Показване на още опции

en: Hold starts on date:
bg-Cyrl: Начална дата на резервацията:

en: Hold not needed after:
bg-Cyrl: Резервацията не е необходима след:

en: Request specific item type:
bg-Cyrl: Заявен конкретен вид библиотечен документ:

en: Request specific item group:
bg-Cyrl: Заявена конкретна група екземпляри:

en: Any item group
bg-Cyrl: Всяка група екземпляри

en: Hold notes:
bg-Cyrl: Бележка за резервацията:

en: Next available item
bg-Cyrl: Следващият наличен екземпляр

en: A specific item
bg-Cyrl: Конкретен библиотечен документ

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
bg-Cyrl: Не може да бъде резервиран

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html %2$s:  itemLoo.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting for patron at %s since %s
bg-Cyrl: Очаква се от читател на %s от %s

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html %2$s:  itemLoo.reservedate | $KohaDates
en: On hold for patron expected at %s since %s
bg-Cyrl: Резервацията за читател се очаква на %s от %s

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html
en: On hold for patron expected at %s
bg-Cyrl: Резервацията за читател се очаква на %s

en: Not on hold
bg-Cyrl: Не е резервирано

en: Show unholdable items
bg-Cyrl: Покажи налични екземпляри

en: Hide unholdable items
bg-Cyrl: Следващият достъпен екземпляр

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
bg-Cyrl: Потвърдете резервацията

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
bg-Cyrl: Очаква се избор на конкретен библиотечен документ.

note: SCRIPT
en: Hide options
bg-Cyrl: Скриване на опциите

note: SCRIPT
en: Hold expiration date should be filled.
bg-Cyrl: Датата на изтичане на резервацията трябва да бъде попълнена.

note: SCRIPT
en: Hold start date should be filled.
bg-Cyrl: Началната дата на резервацията трябва да бъде попълнена.

note: SCRIPT
en: Place a hold on
bg-Cyrl: Заявете резервация за

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
bg-Cyrl: Заявете резервация за:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Reset your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Промяна на паролата &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: New password must not be the same as old password.
bg-Cyrl: Новата парола не трябва да е същата като старата.

en: Please log-in to account to update your password.
bg-Cyrl: Моля, влезте в акаунта си, за да актуализирате паролата си.

note: %1$s:  CASE 'account_locked' %2$s:  IF Categories.can_any_reset_password && Koha.Preference('OpacBaseURL')
en: . %s This account has been locked! %s
bg-Cyrl: . %s Този акаунт е заключен! %s

en: You must reset your password via e-mail
bg-Cyrl: Трябва да нулирате паролата си чрез имейл

en: You must contact the library for assistance.
bg-Cyrl: Трябва да се свържете с библиотеката за съдействие.

en: An unknown error occurred. Please try again or contact the library for assistance.
bg-Cyrl: Възникна неизвестна грешка. Моля, опитайте отново или се свържете с библиотеката за съдействие.

en: Your password has successfully been updated
bg-Cyrl: Вашата парола е обновена успешно

en: Go to OPAC
bg-Cyrl: Към OPAC

en: Go to staff interface
bg-Cyrl: Към служебен интерфейс

note: INPUT type=submit
en: Update password
bg-Cyrl: Смяна на паролата

en: Resetting your password has not been enabled by the library.
bg-Cyrl: Смяна на Вашата парола не е разрешено от библиотеката.

note: %1$s:  IF RestrictedPageTitle %2$s:  RestrictedPageTitle | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha online %s catalog
bg-Cyrl: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha online %s каталог

en: Restricted page
bg-Cyrl: Страница с ограничен достъп

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  IF ( ms_value ) %3$s:  ms_value | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %9$s:  LibraryNameTitle | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: %s %s Results of search for '%s' %s Search results %s %s You did not specify any search criteria. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: %s %s Резултати от търсене за '%s' %s Резултати от търсенето %s %s Не сте посочили критерии за търсене. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: LINK
en: %s Search RSS feed
bg-Cyrl: %s Търсене на RSS емисия

note: %1$s:  ms_value | html %2$s:  IF ( pages > 1) %3$s:  current_page_number | html %4$s:  pages | html %5$s:  END
en: Results of search for '%s'%s, page %s of %s%s
bg-Cyrl: Резултати от търсене за '%s'%s, страница %s от %s%s

note: SPAN
en: You searched %sfor '%s'%s%s with limit(s): '%s'%s
bg-Cyrl: Търсихте %sза '%s'%s%s с ограничение(я): '%s'%s

en: Search results
bg-Cyrl: Резултати от търсенето

en: You did not specify any search criteria
bg-Cyrl: Не сте посочили критерии за търсене

en: No results found!
bg-Cyrl: Не са открити резултати!

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
bg-Cyrl: %s Няма намерени резултати %s в каталога.

note: A
en: Subscribe to this search
bg-Cyrl: Абонирайте се за това търсене

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
bg-Cyrl: %s Не сте посочили критерии за търсене. %s

en: Return to the last advanced search
bg-Cyrl: Назад

note: %1$s:  total | html
en: Your search returned %s results.
bg-Cyrl: Търсенето Ви върна %s резултата.

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches:%s %s%s).
bg-Cyrl: (свързани търсения:%s %s%s).

en: Not what you expected? Check for
bg-Cyrl: Не това, което очаквахте? Проверете за

en: suggestions
bg-Cyrl: предложения

en: Sort
bg-Cyrl: Сортиране

en: Results per page:
bg-Cyrl: Резултати на страница:

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('OPACnumSearchResults') | html
en: %s (default)
bg-Cyrl: %s (по подразбиране)

en: Select titles to:
bg-Cyrl: Изберете заглавия за:

en: Add to...
bg-Cyrl: Добавяне в ...

note: OPTGROUP
en: Your lists:
bg-Cyrl: Списъци:

note: OPTGROUP
en: Public lists:
bg-Cyrl: Публични списъци:

en: [ More lists ]
bg-Cyrl: [ Още списъци ]

en: [ New list ]
bg-Cyrl: [Нов списък]

en: Place hold
bg-Cyrl: Направете резервация

note: INPUT type=checkbox name=biblionumber
en: Select search result: %s
bg-Cyrl: Изберете от резултати от търсене за: %s

note: IMG
en: bonus
bg-Cyrl: бонус

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.score_avg | html %2$s:  SEARCH_RESULT.num_scores | html
en: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (on %s rates)
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (по %s ставки, коефициенти)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
bg-Cyrl: %s Отзиви на Интернет потребители

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
bg-Cyrl: %s Професионални критици

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
bg-Cyrl: %s Видео откъси

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
bg-Cyrl: %s Цитати

en: Tags:
bg-Cyrl: Маркери:

en: Lists:
bg-Cyrl: Списъци:

en: Match:
bg-Cyrl: Съвпадения:

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
bg-Cyrl: &nbsp;&nbsp;(%s гласове)

en: Pages
bg-Cyrl: Страници

en: Not finding what you're looking for?
bg-Cyrl: Не намирате това, което търсите?

en: Make a
bg-Cyrl: Направете

en: purchase suggestion
bg-Cyrl: предложение за покупка

en: Interlibrary loan request
bg-Cyrl: Искане за междубиблиотечно заемане

en: Make an
bg-Cyrl: Направете

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error searching %s collection
bg-Cyrl: Грешка при търсене на %s колекция

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
bg-Cyrl: Намерени %s резултати в колекцията %s на библиотеката

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Searching %s...
bg-Cyrl: Търсене на %s ...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
bg-Cyrl: Трябва да сте влезли в акаунта си, за да създадете или управлявате списъци

en: Search unsuccessful
bg-Cyrl: Търсенето е неуспешно

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
bg-Cyrl: Вашето търсене %sза %s %s не беше успешно.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Comments on %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Коментари за %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Error: we cannot find this bibliographic record.
bg-Cyrl: Грешка: не можем да намерим този библиографски запис.

en: Sorry, only the creator of this comment is allowed to change it.
bg-Cyrl: За съжаление, само създателят на този коментар може да го промени.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
bg-Cyrl: Забележка: Вашият коментар съдържаше невалиден код. Можете да редактирате или да отмените коментара допълнително, за да го запазите такъв, какъвто е.

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
bg-Cyrl: Грешка! Вашият коментар беше изцяло невалиден код за маркиране. НЕ е добавен.

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
bg-Cyrl: %s %s %s Забележка: този прозорец ще се затвори автоматично след 5 секунди. %s

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
bg-Cyrl: Грешка! Не можете да добавите празен коментар. Моля, добавете съдържание или отменете.

en: Comments on
bg-Cyrl: Коментари за

en: Comments
bg-Cyrl: Коментари

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
bg-Cyrl: Забележка: Вашият коментар трябва да бъде одобрен от библиотеката.

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
bg-Cyrl: Запиши и затвори прозорец

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your routing lists &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Списъци на направления &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Your routing lists
bg-Cyrl: Списъци за маршрутизиране

en: You are subscribed to the routing lists for following serial titles. If you wish to make changes, please contact the library.
bg-Cyrl: Вие сте абонирани за списъци за следващи периодични заглавия. Ако искате да направите промени, моля, свържете се с библиотеката.

en: Subscription title
bg-Cyrl: Заглавие на абонамента

en: You are currently not listed on any routing lists.
bg-Cyrl: В момента не сте посочени в нито един списък за маршрутизиране.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your search history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: История на търсенията &rsaquo; %s%s%sKoha библиотека%s каталог

en: Your search history
bg-Cyrl: История на търсенията

en: Catalog
bg-Cyrl: Каталог

en: Authority
bg-Cyrl: Класификатор

en: Current session
bg-Cyrl: Текущ сесия

en: Toolbar control
bg-Cyrl: Лентата с инструменти

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
bg-Cyrl: Премахване на маркираните споделяния

en: Previous sessions
bg-Cyrl: Предишни сесии

en: Your catalog search history is empty.
bg-Cyrl: Историята е празна.

en: Your authority search history is empty.
bg-Cyrl: Историята на търсене е празна.

en: Select searches to:
bg-Cyrl: Изберете търсения за:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете избраните записи в историята на търсенията?

note: SCRIPT
en: With selected searches:
bg-Cyrl: С избрани търсения:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Изпращане на Вашата количка за книги &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Message sent
bg-Cyrl: Съобщението е изпратено

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
bg-Cyrl: Количката беше изпратена до: %s

en: Close window
bg-Cyrl: Затваряне на прозореца

en: There was an error sending the cart: No valid records were found.
bg-Cyrl: Възникна грешка при изпращане на количката: Не бяха намерени валидни записи.

en: There was an error sending the cart: We cannot send an email as there is no email address recorded for your account (your email address is used for the reply to address).
bg-Cyrl: Не можем да изпратим имейл, тъй като няма записан имейл адрес за вашия акаунт (вашият имейл адрес се използва за адрес за отговор).

en: There was an error sending the cart.
bg-Cyrl: При изпращането на количката за книги възникна грешка.

en: Sending your cart
bg-Cyrl: Изпрати количка за книги

en: Email address:
bg-Cyrl: Имейл адрес:

en: Comment:
bg-Cyrl: Коментар:

en: Please do not use this mail to request or renew books.
bg-Cyrl: Моля, не използвайте тази имейл за заявяване или презаписване на книги.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Изпращане на списък &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
bg-Cyrl: Списъкът беше изпратен до: %s

en: Back to lists
bg-Cyrl: Назад

en: There was an error sending the list.
bg-Cyrl: При изпращането на списъка възникна грешка.

en: You do not have permission to send this list.
bg-Cyrl: Нямате разрешение да изпращате този списък.

en: Sending your list
bg-Cyrl: Изпрати списък

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Issues for a subscription &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Абонаментно издание %s%s%sKoha online%s каталог

en: Issues for a subscription
bg-Cyrl: Издания за абонамент

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
bg-Cyrl: Информация за абонамент за %s

note: %1$s:  subscription_LOO.startdate | html
en: The current subscription began on %s and is issued
bg-Cyrl: Текущият абонамент започна на %s и е издаден

en: twice per day
bg-Cyrl: два пъти дневно

en: every day
bg-Cyrl: ежедневно

en: three times per week
bg-Cyrl: три пъти седмично

en: every week
bg-Cyrl: всяка седмица

en: every 2 weeks
bg-Cyrl: на всеки 2 седмици

en: every 3 weeks
bg-Cyrl: на всеки 3 седмици

en: every month
bg-Cyrl: всеки месец

en: every 2 months
bg-Cyrl: на всеки 2 месеца

en: every quarter
bg-Cyrl: всяко тримесечие

en: twice per year
bg-Cyrl: два пъти годишно

en: every year
bg-Cyrl: всяка година

en: every 2 years
bg-Cyrl: на всеки 2 години

en: irregularly
bg-Cyrl: нередовно

en: on Monday
bg-Cyrl: в понеделник

en: on Tuesday
bg-Cyrl: във вторник

en: on Wednesday
bg-Cyrl: в сряда

en: on Thursday
bg-Cyrl: в четвъртък

en: on Friday
bg-Cyrl: в петък

en: on Saturday
bg-Cyrl: в събота

en: on Sunday
bg-Cyrl: в неделя

note: %1$s:  subscription_LOO.numberlength | html
en: for %s issues
bg-Cyrl: за %s издания

note: %1$s:  subscription_LOO.weeklength | html
en: for %s weeks
bg-Cyrl: за %s седмици

note: %1$s:  subscription_LOO.monthlength | html
en: for %s months
bg-Cyrl: за %s месеца

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
bg-Cyrl: Първият абонамент беше направен на %s

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
bg-Cyrl: Абонаментът изтече на %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription_LOO.location, opac => 1 ) | html
en: Location: %s
bg-Cyrl: Местоположение: %s

en: Available issues
bg-Cyrl: Налични издания

en: Unavailable issues
bg-Cyrl: Недостъпни издания

en: Issues summary
bg-Cyrl: Издания общо

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
bg-Cyrl: %s %s %s %s Абонирали сте се за известия по имейл

en: Cancel email notification
bg-Cyrl: Анулиране на известието по имейл

en: Subscribe to email notification on new issues
bg-Cyrl: Абонирайте се за уведомяване по имейл за нови издания

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
bg-Cyrl: %s %s Трябва да влезете в акаунта си, ако искате да се абонирате за известия по имейл за новини %s %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Share a list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Споделяне на списък &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Share a list
bg-Cyrl: Споделете списък

en: Share a list with another patron
bg-Cyrl: Споделете списък с друг читател

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
bg-Cyrl: Операцията %s не се поддържа.

en: No operation parameter has been passed.
bg-Cyrl: Не е подаден нито един параметър.

en: Invalid shelf number.
bg-Cyrl: Невалиден номер на рафта.

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
bg-Cyrl: Функцията за споделяне на списъци не се използва в тази библиотека.

en: You can only share a list if you are the owner.
bg-Cyrl: Можете да споделите списък само ако сте собственик.

en: You cannot share a public list.
bg-Cyrl: Не можете да споделяте публичен списък.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
bg-Cyrl: Не сте въвели валиден имейл адрес.

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
bg-Cyrl: За съжаление, но не можахме да приемем този ключ. Поканата може да е изтекла. Свържете се с читателя, който ви е изпратил поканата.

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
bg-Cyrl: Като собственик на списък не можете да приемете покана за споделянето му.

en: Return to your lists
bg-Cyrl: Назад

en: Share list
bg-Cyrl: Сподели списък

en: An invitation to share list
bg-Cyrl: Покана за списък за споделяне

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
bg-Cyrl: ще бъде изпратен до %s.

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
bg-Cyrl: Неочакван грешка при обработката. Моля, проверете следните адреси: %s

en: You will receive an email notification if someone accepts your share before it expires.
bg-Cyrl: Ще получите известие по имейл, ако някой одобри вашето участие преди изтичането му.

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
bg-Cyrl: RSS емисия за публичен списък %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
bg-Cyrl: %s %s от %s %s

note: %1$s:  IF ( context == "list" ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Delete %s Delete list %s
bg-Cyrl: %s Изтриване %s Изтриване на списък %s

note: %1$s:  IF op == 'view' %2$s:  shelf.shelfname | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sContents of %s%sYour lists%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Съдържание на %s%sВашите списъци%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог%s

en: Allow changes to contents from:
bg-Cyrl: Разрешаване на промени в съдържанието от:

en: Nobody
bg-Cyrl: Никой

en: Owner only
bg-Cyrl: Само собственик

en: Permitted staff only
bg-Cyrl: Само оторизиран персонал

en: Staff only
bg-Cyrl: Персонал

en: Anyone seeing this list
bg-Cyrl: Всеки

en: The "Permitted staff only" permission has no actual effect while this list is strictly private.
bg-Cyrl: Разрешението 'Само разрешен персонал' няма реален ефект, докато този списък е строго частен.

en: The "Staff only" permission has no actual effect while this list is strictly private.
bg-Cyrl: Разрешение "Само за персонала" няма реално влияние, стига този списък е строго личен.

en: The "Anyone" permission has no actual effect while this list is strictly private.
bg-Cyrl: Разрешение "Всеки" няма реално влияние, стига този списък е строго личен.

en: Contents of
bg-Cyrl: Съдържанието на

en: Create new list
bg-Cyrl: Създаване на списък

en: Edit list
bg-Cyrl: Редактиране на списък

en: An error occurred when updating this list.
bg-Cyrl: При актуализирането на този списък възникна грешка.

en: An error occurred when creating this list.
bg-Cyrl: При създаването на този списък възникна грешка.

en: An error occurred when deleting this list.
bg-Cyrl: Възникна грешка при изтриването на този списък.

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
bg-Cyrl: Библиотечният документ не е добавен. Моля, проверете, дали вече не е в списъка.

en: The share has not been removed.
bg-Cyrl: Частта не е премахната.

en: No email found for the patrons that accepted the share
bg-Cyrl: Не е намерен имейл на читатели, които са приели споделянето

en: List updated.
bg-Cyrl: Списъка е актуализаран.

en: List created.
bg-Cyrl: Списъка е създаден.

en: List deleted.
bg-Cyrl: Списъка е изтрит.

en: The item has been added to the list.
bg-Cyrl: Библиотечният документ е добавен в списъка.

en: The item has been removed from the list.
bg-Cyrl: Библиотечният документ е премахнат от списъка.

en: The share has been removed.
bg-Cyrl: Частта е премахната.

en: This list does not exist.
bg-Cyrl: Този списък не съществува.

en: This item does not exist.
bg-Cyrl: Този библиотечен документ не съществува.

en: You do not have permission to view this list.
bg-Cyrl: Нямате разрешение за преглед на този списък.

en: You do not have permission to create a new list.
bg-Cyrl: Нямате разрешение да създадете нов списък.

en: You do not have permission to update this list.
bg-Cyrl: Нямате разрешение да актуализирате този списък.

en: You do not have permission to delete this list.
bg-Cyrl: Нямате разрешение да изтриете този списък.

en: You do not have permission to add a record to this list.
bg-Cyrl: Нямате разрешение да добавите запис в този списък.

en: You do not have permission to transfer ownership of this list.
bg-Cyrl: Нямате разрешение да прехвърлите собствеността върху този списък.

en: No record was removed.
bg-Cyrl: Записа не беше изтрит.

en: The new owner could not be found anymore.
bg-Cyrl: Новият собственик не може да бъде намерен.

en: The new owner has no share for this list.
bg-Cyrl: Новият собственик няма участие за този списък.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
bg-Cyrl: При създаването на списъка възникна грешка. Името %s вече съществува.

note: A
en: Subscribe to this list
bg-Cyrl: Абонирайте се за този списък

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
bg-Cyrl: Този списък съдържа %s заглавия

note: A
en: Select format and download list
bg-Cyrl: Изберете формат и изтеглете списък

en: Send list
bg-Cyrl: Изпрати списък

en: Print list
bg-Cyrl: Отпечатай списък

en: Edit list
bg-Cyrl: Редактиране на списък

en: Remove share
bg-Cyrl: Премахване на споделянията

en: Sort by:
bg-Cyrl: Сортиране по:

en: Default sorting
bg-Cyrl: Сортиране по подразбиране

en: Call number (A-Z)
bg-Cyrl: Сигнатура (възходящо)

en: Call number (Z-A)
bg-Cyrl: Сигнатура (низходящо)

note: OPTGROUP
en: Copyright date
bg-Cyrl: Година на авторското право

en: Copyright date (newest to oldest)
bg-Cyrl: Дата на издаване (от най-новите към най-старите)

en: Copyright date (oldest to newest)
bg-Cyrl: Дата на издаване (от най-старите към най-новите)

note: OPTGROUP
en: Date added
bg-Cyrl: Дата на добавяне

en: Date added (newest to oldest)
bg-Cyrl: Дата на добавяне (от най-новата към най-старата)

en: Date added (oldest to newest)
bg-Cyrl: Дата на добавяне (от най-старата до най-новата)

note: INPUT type=submit
en: Resort list
bg-Cyrl: Списък с посещения

en: Add to list
bg-Cyrl: Добавяне към списък

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
bg-Cyrl: Премахване на маркираните библиотечни документи

en: This list is empty.
bg-Cyrl: Този списък е празен.

en: You can add to your lists from the results of any
bg-Cyrl: Можете да добавите към списъците си от резултатите на който и да е

en: search
bg-Cyrl: търсене

en: Create a new list
bg-Cyrl: Създаване на списък

en: Editing
bg-Cyrl: Редактиране

en: List name:
bg-Cyrl: Име:

en: Sort this list by:
bg-Cyrl: Сортирайте списъка по:

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
bg-Cyrl: Библиотеката е деактивирала възможността на читателите да създават нови публични списъци. Ако направите списъка си личен, няма да можете да го направите публичен по-късно.

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: Transfer ownership of shared list '%s'
bg-Cyrl: Прехвърлете собствеността върху публичния списък '%s'

en: New owner:
bg-Cyrl: Нов собственик:

note: INPUT type=submit
en: Transfer
bg-Cyrl: Прехвърляне

en: Log in to create a new list
bg-Cyrl: Влезте, за да създадете нов списък

en: List name
bg-Cyrl: Име

en: Contents
bg-Cyrl: Съдържание

en: Modification date
bg-Cyrl: Дата на промяна

en: Empty
bg-Cyrl: Празен

en: items
bg-Cyrl: екземпляри

en: Shared
bg-Cyrl: Споделено

en: Remove share
bg-Cyrl: Премахване на споделянията

en: No public lists.
bg-Cyrl: Няма публични списъци.

en: No private lists.
bg-Cyrl: Няма списъци.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този списък?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove sharing? You will no longer have access to the list.
bg-Cyrl: Наистина ли искате да премахнете споделянето? Вече няма да имате достъп до този списък.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да премахнете тези библиотечни документи от списъка?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да премахнете този библиотечен документ от списъка?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да преустановите това споделяне?

note: SCRIPT
en: Items on this list:
bg-Cyrl: Библиотечни документи в този списък:

note: SCRIPT
en: No, do not delete
bg-Cyrl: Не, не изтривайте

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No, do not delete from list
bg-Cyrl: Не, не го изтривайте от списъка

note: SCRIPT
en: No, do not remove sharing
bg-Cyrl: Не, не премахвайте споделянето

note: SCRIPT
en: Remove from list
bg-Cyrl: Премахване от списъка

note: SCRIPT
en: This list is shared. Other users will lose access to it.
bg-Cyrl: Този списък е споделен. Други потребители ще загубят достъп до него.

note: SCRIPT
en: Yes, delete
bg-Cyrl: Да, изтрийте

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Yes, delete from list
bg-Cyrl: Да, изтрийте от списъка

note: SCRIPT
en: Yes, remove sharing
bg-Cyrl: Да, премахнете споделянето

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' biblio=review
en: New comment on %s
bg-Cyrl: Нов коментар за %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Recent comments &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Последни коментари &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
bg-Cyrl: %s%s%sKoha online%s последни коментари

en: Recent comments
bg-Cyrl: Последни коментари

note: A
en: Subscribe to recent comments
bg-Cyrl: Абонамент за последните коментари

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=review link=> 1 %2$s:  IF ( review.author )
en: %s %s by
bg-Cyrl: %s %s от

note: A
en: Search for works by this author
bg-Cyrl: Търсене на произведения от този автор

en: Publication:
bg-Cyrl: Публикация:

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Added %s by you
bg-Cyrl: Добавено от Вас %s

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Added %s by
bg-Cyrl: Добавено от %s

note: A
en: View details for this title
bg-Cyrl: Вижте подробности за това заглавие

en: &lt;&lt; Previous
bg-Cyrl: &lt;&lt; Предишна

en: Next &gt;&gt;
bg-Cyrl: Следваща &gt;&gt;

note: %1$s:  IF ( op_add ) %2$s:  END %3$s:  IF ( op_else ) %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sEnter a new purchase suggestion%s %sPurchase suggestions%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: %sПредложения за покупка%s %sПредложения за покупка%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: New purchase suggestion
bg-Cyrl: Предложение за покупка

en: Your purchase suggestions
bg-Cyrl: Предложение за покупка

en: You cannot place any more suggestions
bg-Cyrl: Не можете да правите повече предложения

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: You may only add up to %s suggestions in %s days.
bg-Cyrl: Можете да добавите до %s предложения за %s дни.

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
bg-Cyrl: Достигнахте лимита си за предложения (%s).

en: Enter a new purchase suggestion
bg-Cyrl: Въведи ново предложение за покупка

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion.
bg-Cyrl: Моля, попълнете този формуляр, за да направите предложение за покупка. Ще получите имейл, когато библиотеката обработи вашето предложение.

en: Only certain fields (marked in red) are required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find the title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
bg-Cyrl: Само определени полета (маркирани с червено) са задължителни, но с повече данни ще бъде по-лесно, библиотекарите да намерят заглавието, което сте поискали. Полето " Бележки "може да се използва за предоставяне на допълнителна информация.

en: . Click on "Confirm your suggestion" to ignore this message.
bg-Cyrl: . Кликнете върху "Потвърдете предложението си", за да игнорирате това съобщение.

en: A similar document already exists:
bg-Cyrl: Подобен документ вече съществува:

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
bg-Cyrl: Стандартен номер (ISBN, ISSN или друг):

note: DIV
en: Copyright or publication year, for example: 2022
bg-Cyrl: Година на издаване или публикуване, например: 2022

en: Publication year:
bg-Cyrl: Година на издаване:

en: Publisher:
bg-Cyrl: Издател:

en: Collection title:
bg-Cyrl: Заглавие на колекцията:

en: Publication place:
bg-Cyrl: Място на издаване:

en: Quantity:
bg-Cyrl: Количество:

en: Library:
bg-Cyrl: Библиотека:

en: Reason for suggestion:
bg-Cyrl: Причина за предложението:

en: -- Choose --
bg-Cyrl: -- Изберете --

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
bg-Cyrl: Потвърдете предложението си

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
bg-Cyrl: Изпратете предложение

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: The suggestion has not been added. You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s in %s days).
bg-Cyrl: Предложението не е добавено. Достигнахте лимита от предложения, които можете да направите в момента (%s за %s дни).

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: The suggestion has not been added. You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
bg-Cyrl: Предложението не е добавено. Достигнахте лимита си за предложения, които можете да направите в момента (%s). След като библиотеката обработи тези предложения, ще можете да направите още.

en: The suggestion has not been added. A suggestion with this title already exists.
bg-Cyrl: Предложението не е добавено. Предложение с това заглавие вече съществува.

en: Your suggestion has been submitted.
bg-Cyrl: Вашето предложение е изпратено.

en: The selected suggestions have been deleted.
bg-Cyrl: Избраните предложения бяха изтрити.

en: Suggested by:
bg-Cyrl: Предложено от:

en: Suggested by me
bg-Cyrl: Предложено от мен

en: Suggested by anyone
bg-Cyrl: Предложено от

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
bg-Cyrl: След като библиотеката обработи тези предложения, ще можете да направите още.

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s).
bg-Cyrl: Достигнахте лимита си за предложения (%s).

en: Select suggestions to:
bg-Cyrl: Маркирайте предложения за:

en: Suggested on
bg-Cyrl: Поръчана от

en: Suggested for
bg-Cyrl: Предложено за

en: Managed by
bg-Cyrl: Управлявано от

en: Note:
bg-Cyrl: Забележка:

en: Suggested for:
bg-Cyrl: Предложено за:

en: Managed by:
bg-Cyrl: Управлявано от:

en: Checked by the library
bg-Cyrl: Проверено от библиотеката

en: Accepted by the library
bg-Cyrl: Приема се от библиотеката

en: Ordered by the library
bg-Cyrl: Поръчано от библиотеката

en: Suggestion declined
bg-Cyrl: Предложението не е одобрено

en: Available in the library
bg-Cyrl: На разположение в библиотеката

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
bg-Cyrl: Изтрийте маркираните

en: There are no pending purchase suggestions matching your search.
bg-Cyrl: Няма изчакващи предложения за покупка, отговарящи на вашата заявка.

en: View all suggestions
bg-Cyrl: Вижте всички предложения

en: You have no pending purchase suggestions.
bg-Cyrl: Нямате чакащи одобрение предложения за покупка.

en: There are no pending purchase suggestions.
bg-Cyrl: Нямате предложения за покупка в очакване.

en: You have no pending purchase suggestions.
bg-Cyrl: Нямате чакащи одобрение предложения за покупка.

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
bg-Cyrl: Не сте упълномощени да виждате чакащи предложения за покупка.

en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time.
bg-Cyrl: Достигнахте лимита си за предложения.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да изтриете тези предложения?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да изтриете това предложение?

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
bg-Cyrl: Няма избрано предложение

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestion
bg-Cyrl: Не, не изтривайте предложението

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestions
bg-Cyrl: Не, не изтривайте предложенията

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
bg-Cyrl: Маркираните предложения:

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestion
bg-Cyrl: Да, изтрийте предложенето

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestions
bg-Cyrl: Да, изтрийте предложенията

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Tags &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Маркери &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: All tags
bg-Cyrl: Всички маркери

en: There was a problem with this operation:
bg-Cyrl: Има проблем с тази операция:

note: %1$s:  ERROR.badparam | html
en: ERROR: illegal parameter %s
bg-Cyrl: Грешка: Невалиден параметър %s

en: ERROR: You must log in to complete that action.
bg-Cyrl: ГРЕШКА: Трябва да влезете, за да завършите това действие.

note: %1$s:  ERROR.failed_delete | html
en: ERROR: You cannot delete the tag %s.
bg-Cyrl: Грешка: Не можете да изтриете маркера %s.

en: Note: you can only delete your own tags.
bg-Cyrl: Забележка: можете да изтриете само собствените си маркери.

en: Note: your tag contained markup code that was removed.
bg-Cyrl: Маркерът ви съдържа маркировъчен код, който беше премахнат.

note: %1$s:  ERROR.scrubbed | html
en: The tag was added as &quot;%s&quot;.
bg-Cyrl: Маркерът беше добавен като &quot;%s&quot;.

en: Note: your tag was entirely markup code. It was NOT added.
bg-Cyrl: Забележка: маркерът ви беше изцяло код за маркиране. НЕ e добавен.

en: Please try again with plain text.
bg-Cyrl: Моля, опитайте отново с обикновен текст.

en: Unrecognized error.
bg-Cyrl: Неразпозната грешка.

en: Tags to show from other users:
bg-Cyrl: Маркери, които да се показват от други потребители:

en: Tags to show:
bg-Cyrl: Маркери:

en: Log in to see your own saved tags.
bg-Cyrl: Влезте, за да видите собствените си запазени маркери.

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
bg-Cyrl: %s %sмаркер%sмаркери%s успешно добавен.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
bg-Cyrl: %s %sмаркер%sмаркери%s успешно изтрити.

en: Your tags
bg-Cyrl: Маркери

en: Tag:
bg-Cyrl: Маркер:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
bg-Cyrl: %s %s (неодобрен) %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=MY_TAG link=> 1 %2$s:  IF ( MY_TAG.author ) %3$s:  MY_TAG.author | html %4$s:  END %5$s:  END # /IF MY_TAG.XSLTBloc %6$s:  INCLUDE 'title-actions-menu.inc' items=MY_TAG
en: %s %s by %s %s %s %s
bg-Cyrl: %s %s от %s %s %s %s

en: Date added:
bg-Cyrl: Дата на добавяне:

note: INPUT type=submit
en: Delete selected tags
bg-Cyrl: Изтрийте избраните маркери

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected tag(s)?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните маркери?

note: SCRIPT
en: Please select a tag to delete.
bg-Cyrl: Моля, изберете маркер, който да изтриете.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Subject cloud &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Тема в облак &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
bg-Cyrl: Този &quot;облак&quot; показва най-използваните теми в нашия каталог. Кликнете върху всеки предмет по-долу, за да видите библиотечните документи в нашата колекция.

en: Show
bg-Cyrl: Показване на

en: subjects
bg-Cyrl: тема

en: up to
bg-Cyrl: до

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
bg-Cyrl: Забележка: Тази функция е достъпна само за френски каталози, в които са попълнени теми от ISBD, и индекс, изграден от отделен скрипт.

en: The ISBD cloud is not enabled.
bg-Cyrl: Облакът ISBD не е активиран.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Most popular titles &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Популярни заглавия &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Most popular titles
bg-Cyrl: Най-популярни заглавия

note: %1$s:  limit | html %2$s:  IF selected_itemtype %3$s:  ItemTypes.GetDescription(selected_itemtype) | html %4$s:  END %5$s:  IF ( branch ) %6$s:  Branches.GetName( branch ) | html %7$s:  END %8$s:  IF ( timeLimit != 999 ) %9$s:  timeLimitFinite | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: The %s most checked-out %s %s %s %s at %s %s %s in the past %s months %s of all time %s
bg-Cyrl: %s най-заеманите %s %s %s %s при %s %s %s през последните %s месеци %s за цялото време %s

en: Checkouts:
bg-Cyrl: Заемания:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
bg-Cyrl: %s Няма намерени резултати, моля променете филтрите. %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your library home &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
bg-Cyrl: Основна библиотека &rsaquo; %s%s%sKoha online%s каталог

en: Your summary
bg-Cyrl: Обобщение

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
bg-Cyrl: Здравейте, %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
bg-Cyrl: Кликнете тук ако не сте %s

en: Thank you!
bg-Cyrl: Благодаря!

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
bg-Cyrl: Вашите корекции са изпратени в библиотеката и ще се актуализират възможно най-скоро.

en: One or more holds were not placed due to following errors:
bg-Cyrl: Една или повече резервации не бяха заявени поради следните грешки:

en: Item is damaged
bg-Cyrl: Екземпляра е повреден

en: The record and its items are age restricted
bg-Cyrl: Записа и екземплярът са ограничени

en: You have exceeded the number of concurrent holds for this record
bg-Cyrl: Вие сте превишили броя на едновременните резервации за този запис

en: You've reached your daily holds limit
bg-Cyrl: Достигнахте дневния си лимит за резервации

en: You have too many holds already
bg-Cyrl: Вече имате твърде много резервации

en: Not holdable
bg-Cyrl: Не се резервира

en: You are from a different library
bg-Cyrl: Вие сте от друга библиотека

en: Holds are not allowed from your library
bg-Cyrl: Резервациите не са разрешени от вашата библиотека

en: You already have a hold for this item
bg-Cyrl: Вече имате резервация за този екземпляр

en: Cannot be transferred to pickup library
bg-Cyrl: Не може да се прехвърли в библиотеката за самозаемане

en: The chosen pickup location is not allowed
bg-Cyrl: Избраното място за вземане не е разрешено

en: No holds are allowed on this item
bg-Cyrl: За този екземпляр не са разрешени резервации

en: Library is not a valid pickup location
bg-Cyrl: Библиотеката не е мястото за получаване

en: No valid pickup location
bg-Cyrl: Няма места за получаване

en: Not for loan
bg-Cyrl: Не е за заемане

en: There are items available in the library, please visit to check them out
bg-Cyrl: Има налични екземпляри в библиотеката, моля върнете заетия от Вас екземпляр

en: Error when placing hold, please report this to the library
bg-Cyrl: Грешка при резервация, моля, съобщете за това на библиотеката

note: %1$s:  fail | html
en: Error: %s
bg-Cyrl: Грешка %s

en: Please note:
bg-Cyrl: Моля обърнете внимание:

note: %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Your account has outstanding fees & charges of %s. Holds are blocked because your fine balance is over the limit.
bg-Cyrl: В акаунта ви има неизплатени такси и глоби от %s. Резервациите са блокирани, защото баланса Ви е над лимита.

en: . Please contact the library for more information.
bg-Cyrl: . Моля, свържете се с библиотеката за повече информация.

en: Your library card will expire on
bg-Cyrl: Вашата читателска карта изтича на

en: Also note that you must return all checked out items before your library card expires.
bg-Cyrl: Също така имайте предвид, че трябва да върнете всички заети библиотечни документи, преди да изтече картата ви.

en: Please note:
bg-Cyrl: Моля обърнете внимание:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
bg-Cyrl: Вашият акаунт е изтекъл от %s. Моля, свържете се с библиотеката, ако искате да подновите акаунта си.

en: Your loan renewal failed because of the following reason(s):
bg-Cyrl: Презаписването не бе успешно поради следната причина(и):

en: Your account has expired. Please contact the library for more information.
bg-Cyrl: Вашият акаунт е изтекъл. Моля, свържете се с библиотеката за повече информация.

en: You have renewed this item the maximum number of times allowed.
bg-Cyrl: Презаписахте библиотечният документ максимално разрешения брой пъти.

en: You have renewed this item the maximum number of consecutive times without it being seen by the library.
bg-Cyrl: Презаписахте библиотечният документ максимално разрешения брой пъти.

en: It is too soon after the checkout date for this item to be renewed.
bg-Cyrl: Твърде скоро след датата на заемане искате презаписване за този библиотечен документ.

en: This item is on hold for another patron.
bg-Cyrl: Този екземпляр е резервиран за друг читател.

en: Item renewal is not allowed.
bg-Cyrl: Презаписването не е позволено.

en: This item is already checked out to another patron.
bg-Cyrl: Този библиотечен документ вече е зает от друг читател.

en: This item is scheduled for auto renewal.
bg-Cyrl: За този екземпляр е предвидено автоматично презаписване.

en: Your account is frozen because it has been discharged.
bg-Cyrl: Вашият акаунт е блокиран, тъй като е изтекъл.

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
bg-Cyrl: Обикновено причината за блокиране на акаунт са стари просрочени глоби или такси. Моля, свържете се с библиотеката.

en: If this is an error, please contact the library.
bg-Cyrl: Ако това е грешка, моля, свържете се с библиотеката.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
bg-Cyrl: Читателската Ви карта е изгубена или открадната.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
bg-Cyrl: .%sИмате глоби.%s %s

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
bg-Cyrl: Не можете да презапишете книгите си онлайн. Причина: Вашите глоби надвишават %s

en: Auto-renewal
bg-Cyrl: Автоматично презаписване

en: Allow auto-renewal:
bg-Cyrl: Разрешаване на автоматично презаписване:

en: Yes
bg-Cyrl: Да

en: No
bg-Cyrl: Не

note: INPUT type=submit
en: Update auto-renewal preference
bg-Cyrl: Актуализиране на настройка за автоматично презаписване

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
bg-Cyrl: Заети (%s)

en: Relatives' checkouts
bg-Cyrl: Заемания на свързани читатели

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
bg-Cyrl: Просрочен (%s)

note: For the first occurrence, %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Charges (%s)
bg-Cyrl: Такси и глоби (%s)

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
bg-Cyrl: Кредити (%s)

en: Relatives' charges
bg-Cyrl: Такси на свързани читатели(гарант)

note: %1$s:  borrower_club_enrollments.count || 0 | html %2$s:  borrower_enrollable_clubs.count || 0 | html
en: Clubs (%s/%s)
bg-Cyrl: Клубове (%s/%s)

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
bg-Cyrl: Резервации (%s)

note: %1$s:  RECALLS.count | html
en: Recalls (%s)
bg-Cyrl: Заявки (%s)

note: %1$s:  current_article_requests.size || 0 | html
en: Article requests (%s)
bg-Cyrl: Заявка за статия (%s)

en: OverDrive account
bg-Cyrl: OverDrive акаунт

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew selected
bg-Cyrl: Презапиши избраните

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
bg-Cyrl: %s заети екземпляри

en: Due
bg-Cyrl: Връщане на

en: Renew
bg-Cyrl: Презпиши

en: Fines
bg-Cyrl: Глоби

en: Checkout note
bg-Cyrl: Бележка

note: TH
en: Use this to report any problems with your currently checked out items
bg-Cyrl: Използвайте това, за да докладвате за всякакви проблеми с текущите ви резервации

note: A
en: View on Amazon.com
bg-Cyrl: Вижте от Amazon.com

note: DIV
en: Click to view in Google Books
bg-Cyrl: Кликнете, за да видите в Google Книги

en: (On-site checkout)
bg-Cyrl: (Самостоятелно заемане)

en: This item has been recalled. Please return by the new due date.
bg-Cyrl: Този екземпляр е recalled. Моля, върнете го до новата дата.

en: Date due:
bg-Cyrl: До дата:

en: Barcode:
bg-Cyrl: Баркод:

en: Renewed!
bg-Cyrl: Презаписан!

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( ISSUE.renewalitemtype) | html %2$s:  ISSUE.renewalfee | $Price
en: Fee for item type '%s': %s
bg-Cyrl: Такса за вид библиотечен документ '%s': %s

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_daily | $Price
en: %s per day
bg-Cyrl: %s на ден

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_hourly | $Price
en: %s per hour
bg-Cyrl: %s на час

note: For the first occurrence, %1$s:  ISSUE.renewsleft | html %2$s:  ISSUE.renewsallowed | html %3$s:  IF Koha.Preference('UnseenRenewals') && ISSUE.unseenallowed %4$s:  ISSUE.unseenleft | html %5$s:  ISSUE.unseenallowed | html %6$s:  END
en: ( %s of %s renewals remaining %s / %s of %s renewals left before the item must be seen by the library %s )
bg-Cyrl: (%s от %s подновявания остават %s / %s от %s подновявания, останали преди елементът да бъде наличен в библиотеката %s )

en: (on hold)
bg-Cyrl: (резервация)

en: Not renewable
bg-Cyrl: Не може да се презаписва

en: Not renewable
bg-Cyrl: Не може да се презаписва

note: %1$s:  ISSUE.renewsleft | html
en: Item must be renewed at the library. %s renewals remaining
bg-Cyrl: Екземплярът трябва да бъде презаписан в библиотеката. Oстават %s презаписвания

en: (overdue)
bg-Cyrl: (просрочен)

en: Not allowed
bg-Cyrl: Не е позволено

en: No longer renewable
bg-Cyrl: Вече не може да презаписвате

en: Automatic renewal failed, you have unpaid fines.
bg-Cyrl: Автоматичното презаписване е неуспешно, имате неплатени глоби.

en: Automatic renewal failed, your account is expired.
bg-Cyrl: Автоматичното презаписване не бе успешно, Вашия Читателския акаунт е изтекъл.

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | $KohaDates  as_due_date => 1
en: No renewal before %s
bg-Cyrl: Не са презаписвани преди %s

note: %1$s:  ELSIF ( ISSUE.item_denied_renewal ) %2$s:  END %3$s:  IF ( ISSUE.auto_renew || ISSUE.auto_too_soon )
en: %s Renewal not allowed %s %s
bg-Cyrl: %s Презаписването не е разрешено %s %s

en: Fines:
bg-Cyrl: Такси:

en: Yes (Item overdue or lost)
bg-Cyrl: Да (просрочен или изгубен библиотечен документ)

en: Yes (Rental fees)
bg-Cyrl: Да (Такса за заемане)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit note
bg-Cyrl: Редактиране на бележка

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add note
bg-Cyrl: Добавете бележка

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew all
bg-Cyrl: Презпиши всички

en: You have nothing checked out
bg-Cyrl: Нямате заети библиотечни документи

en: Your note will be shown to the librarian when the item is checked in.
bg-Cyrl: Вашата бележка ще бъде показана на библиотекаря, когато екземпляра бъде върнат.

en: You currently owe fines and charges amounting to:
bg-Cyrl: В момента дължите глоби и такси в размер на:

en: Credits
bg-Cyrl: Кредити

en: You have a credit of:
bg-Cyrl: Имате кредит:

en: Fines and charges
bg-Cyrl: Глоби и такси

note: %1$s:  r.firstname | html %2$s:  r.surname | html
en: %s %s currently owes fines and charges amounting to:
bg-Cyrl: %s %s понастоящем дължи глоби и такси в размер на:

en: Relative
bg-Cyrl: Свързан

en: Overdues
bg-Cyrl: Просрочени

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
bg-Cyrl: %s Блокиран читателски акаунт %s %s

note: %1$s:  ELSIF ( OVERDUE.norenew_overdue )
en: %s Not allowed
bg-Cyrl: %s Не е позволено

en: No renewals left
bg-Cyrl: Не са разрешени презаписвания

en: Recalls
bg-Cyrl: Заявки

note: %1$s:  RECALL.item.barcode | html
en: Item recalled: %s
bg-Cyrl: Екземплярa recalled: %s

en: Article requests
bg-Cyrl: Заявка за статия

en: Record title
bg-Cyrl: Заглавие на записа

en: Volume
bg-Cyrl: Том

en: Issue
bg-Cyrl: Издание

note: TH
en: Table of contents
bg-Cyrl: Таблица на съдържанието

en: Chapters
bg-Cyrl: Глави

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
bg-Cyrl: (само %s)

note: %1$s:  IF ar.toc_request %2$s:  END
en: %sYes%s
bg-Cyrl: %sДа%s

en: Scan
bg-Cyrl: Сканиране

en: Processing
bg-Cyrl: Обработване

en: Completed
bg-Cyrl: Завършен

en: Canceled
bg-Cyrl: Отменено

en: Article requests
bg-Cyrl: Заявка за статии

en: You have no article requests currently.
bg-Cyrl: В момента нямате заявка за библиотечни документи.

en: Resume hold
bg-Cyrl: Възобновете резервацията

en: Suspend hold
bg-Cyrl: Резервация на пауза

en: Suspend until:
bg-Cyrl: Спряно до:

en: Do not suspend
bg-Cyrl: Не спира

note: SCRIPT
en: All holds will be suspended.
bg-Cyrl: Всички резервации ще бъдат спрени.

note: SCRIPT
en: All holds will resume.
bg-Cyrl: Всички резервации ще се възобновят.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this article request?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да отмените тази заявка за статия?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да отмените резервацията?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to dismiss this message?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да отхвърлите това съобщение?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to request cancelling this hold?
bg-Cyrl: Наистина ли искате да отмените резервацията?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да възобновите всички спрени резервации?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
bg-Cyrl: Сигурни ли сте, че искате да спрете всички резервации?

note: SCRIPT
en: No, do not cancel article request
bg-Cyrl: Не, не отменяйте заявката

note: SCRIPT
en: No, do not cancel hold
bg-Cyrl: Не, не отменяйте резервацията

note: SCRIPT
en: No, do not resume holds
bg-Cyrl: Не, не възобновявайте резервациите

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
bg-Cyrl: Не сте избрали нищо. Поставете отметка в квадратчето за всеки библиотечен документ, който искате да презапишете

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Something went wrong. The note has not been saved
bg-Cyrl: Неочакван грешка. Бележката не е запазена

note: SCRIPT
en: Yes, cancel article request
bg-Cyrl: Да, отменете заявката

note: SCRIPT
en: Yes, cancel hold
bg-Cyrl: Да, отменете резервацията

note: SCRIPT
en: Yes, resume all holds
bg-Cyrl: Да, възобновете всички резервации

note: SCRIPT
en: Yes, suspend all holds
bg-Cyrl: Да, прекъснете всички резервации

note: SCRIPT
en: Your note about %s could not be saved.
bg-Cyrl: Бележката ви за %s не можа да бъде запазена.

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
bg-Cyrl: Бележката ви за %s е запазена и изпратена до библиотеката.

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
bg-Cyrl: Бележката ви за %s бе премахната.

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
bg-Cyrl: (Баркодът не е намерен в базата данни. Моля, свържете се с библиотеката за съдействие)

en: (The item cannot be checked in at this library, please see library staff for assistance)
bg-Cyrl: (Библиотечният документ не може да бъде върнат в тази библиотека. Моля, обърнете се към служителите на библиотеката за съдействие)

en: (Item is withdrawn and check-in blocked by policy, please see library staff for assistance)
bg-Cyrl: (Библиотечният документ е отчислен и чекирането е блокирано по правило. Моля, свържете се с библиотеката за помощ)

en: (The book is not currently on loan, please see library staff for assistance)
bg-Cyrl: (Книгата понастоящем не е на заемане. Моля, обърнете се към служителите на библиотеката за съдействие)

en: (The item cannot be checked in at a self service terminal, please see library staff for assistance)
bg-Cyrl: (Библиотечният документ не може да бъде върнат през този терминал. Моля, обърнете се към служителите на библиотеката за съдействие)

en: (There was a problem checking in this item, please see library staff for assistance)
bg-Cyrl: (Възникна проблем при връщането на този библиотечен документ. Моля, обърнете се към служителите на библиотеката за съдействие)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self check-in &rsaquo; %s%s%sKoha %s
bg-Cyrl: Самостоятелно връщане &rsaquo; %s%s%sKoha %s

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self check-in
bg-Cyrl: %s Самостоятелно връщане

en: Sorry, this self check-in station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
bg-Cyrl: За съжаление функцията за самостоятелно връщане е загубила удостоверяване. Моля, свържете се със системния администратор.

en: Session lost
bg-Cyrl: Сесията изтече

en: You are accessing self check-in from a different IP address! Please log in again.
bg-Cyrl: Имате достъп до самоуправление от различен IP адрес! Моля влезте отново.

en: Checked in
bg-Cyrl: Върната

note: %1$s:  PROCESS error_message messages=error.messages
en: Not checked in %s
bg-Cyrl: Не е върнато %s

en: Finish
bg-Cyrl: Край

en: Your request included no check-ins.
bg-Cyrl: Заявката ви не включва връщане.

en: Scan the item or enter its barcode:
bg-Cyrl: Сканирайте или въведете баркода на библиотечният документ:

en: Barcodes
bg-Cyrl: Баркодове

en: Check in
bg-Cyrl: Връщане

en: Self check-in help
bg-Cyrl: Помощ при самостоятелно връщане

en: Scan each item or enter its barcode. A list with the entered barcodes will be displayed.
bg-Cyrl: Сканирайте всеки елемент или въведете неговия баркод. Ще се покаже списък с въведените баркодове.

en: Click the 'Check in' button to confirm.
bg-Cyrl: Натиснете върху бутона 'Заемане', за да потвърдите.

en: The operation results will be displayed for each entered barcode.
bg-Cyrl: Резултатите от операцията ще бъдат показани за всеки въведен баркод.

en: The 'Finish' button is presented to start over.
bg-Cyrl: През бутонът 'Край' за да стартира от начало.

en: At any step, clicking the 'Cancel' button will erase the scanned barcodes and start over.
bg-Cyrl: На всяка стъпка натискането на бутона 'Отказ' ще изтрие сканираните баркодове и ще трябва да започнете от начало.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout help &rsaquo; %s%s%sKoha %s
bg-Cyrl: Помощ при самостоятелно заемане &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Self checkout help
bg-Cyrl: Помощ при самостоятелно заемане

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
bg-Cyrl: Ако за първи път използвате системата за самоуправление, или ако системата не се държи според очакванията Ви, може да се обърнете към това ръководство за помощ.

note: %1$s:  IF ( SelfCheckoutByLogin ) %2$s:  END
en: Step one: Enter your user ID%s and password%s
bg-Cyrl: Първа стъпка: Въведете своето потребителско име%s и парола%s

note: %1$s:  IF ( SelfCheckoutByLogin ) %2$s:  END
en: Enter your user ID%s and password%s, and click the submit button (or press the enter key).
bg-Cyrl: Въведете своите Потребителско име%s и Парола%s и натиснете бутона Вход (или през 'Enter' за въвеждане).

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
bg-Cyrl: Стъпка втора: Сканирайте(напишете) баркода за всеки библиотечен документ, един по един

en: Scan each item and wait for the page to reload before scanning the next item. The checked-out item should appear in your checkouts list. The submit button only needs to be clicked if you enter the barcode manually.
bg-Cyrl: Сканирайте всеки библиотечен документ и изчакайте страницата да се зареди отново, преди да сканирате следващия. Регистрираният библиотечни документи трябва да се появи в списъка Ви за заемане. Бутонът 'Запиши' се използва само ако въведете баркода ръчно.

en: Step three: Click the 'Finish' button
bg-Cyrl: Стъпка трета: Натиснете бутона 'Край'

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
bg-Cyrl: Ако не натиснете бутона 'Край', сесията ви автоматично изтича след %s секунди.

en: Return to the self-checkout
bg-Cyrl: Назад

note: %1$s:  borrowernumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Print receipt for %s &rsaquo; Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
bg-Cyrl: Отпечатване на разписка за %s &rsaquo; Самостоятелно заемане &rsaquo; %s%s%sKoha %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
bg-Cyrl: Самостоятелно заемане &rsaquo; %s%s%sKoha %s

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
bg-Cyrl: %s Система за самообслужване

en: Item cannot be checked out.
bg-Cyrl: Библиотечният документ не може да бъде зает.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
bg-Cyrl: За съжаление този библиотечен документ не може да бъде зает от тук.

en: The system does not recognize this barcode.
bg-Cyrl: Системата не разпознава този баркод.

en: You have reached the maximum limit of items checked out.
bg-Cyrl: Достигнахте максималния лимит за заемане на екземпляри.

en: This item is checked out to someone else.
bg-Cyrl: Библиотечният документ е зает от друг читател.

en: You cannot renew this item again.
bg-Cyrl: Не можете да презапишете библиотечният документ.

en: This item is not for loan.
bg-Cyrl: Библиотечният документ не е за заемане.

note: %1$s:  DEBT | $Price with_symbol => 1
en: You owe the library %s and cannot check out.
bg-Cyrl: Имате задължения към библиотеката %s и не можете да заемате библиотечни документи.

en: This item has been withdrawn from the collection.
bg-Cyrl: Библиотечният документ е отчислен от колекцията.

en: This item is restricted.
bg-Cyrl: Екземплярът е ограничен.

en: This item belongs to another library.
bg-Cyrl: Този екземпляр принадлежи на друга библиотека.

en: Your account has expired.
bg-Cyrl: Вашият акаунт е изтекъл.

en: Your account has been suspended.
bg-Cyrl: Вашият акаунт е спрян.

en: This library card has been declared lost.
bg-Cyrl: Библиотечната карта е обявена за изгубена или открадната.

en: Your contact information seems to be incomplete.
bg-Cyrl: Вашата информация за контакт е непълна.

en: Due date is not valid.
bg-Cyrl: Крайният срок не е валиден.

en: Item must be checked out at a circulation desk.
bg-Cyrl: За съжаление този екземпляр не може да бъде зает от тук.

en: Please see a member of the library staff.
bg-Cyrl: Моля, обърнете се към библиотечния персонал.

en: Return
bg-Cyrl: Връщане

en: Return this item
bg-Cyrl: Назад

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
bg-Cyrl: Назад

en: Please confirm the checkout:
bg-Cyrl: Моля, потвърдете заемането:

en: This item is already checked out to you.
bg-Cyrl: Този библиотечен документ вече е зает от вас.

en: Renew item
bg-Cyrl: Презаписване на библиотечен документ

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
bg-Cyrl: За съжаление функцията за самостоятелно заемане е загубила удостоверяване. Моля, свържете се със системния администратор.

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
bg-Cyrl: Имате достъп до самоуправление от различен IP адрес! Моля, влезте отново.

en: Record not found
bg-Cyrl: Записът не е намерен

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
bg-Cyrl: Вашият потребител id не беше намерен в базата данни. Моля, опитайте отново.

en: Item checked out
bg-Cyrl: Екземплярът е зает

en: Item renewed
bg-Cyrl: Библиотечният документ е презаписан

en: Item not renewed
bg-Cyrl: Екземпляра не е презаписан

en: Item not checked in: please see circulation staff for assistance
bg-Cyrl: Библиотечният документ не е върнат: моля, вижте служители в Заемна за съдействие

en: Item checked in
bg-Cyrl: Библиотечният документ е върнат

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
bg-Cyrl: Влезли сте като %s.

en: A hold fee was charged to your account for collecting this item.
bg-Cyrl: За получаването на това копие във вашия акаунт е начислена такса за резервация.

en: Sorry
bg-Cyrl: За съжаление

en: The userid
bg-Cyrl: Потребител id

en: was not found in the database. Please try again.
bg-Cyrl: не беше намерен в базата данни. Моля, опитайте отново.

en: Check out, return, or renew an item:
bg-Cyrl: Проверка, презаписване или връщане на екземпляр:

en: Check out or renew an item:
bg-Cyrl: Върнете или презапишете библиотечен документ:

en: Scan a new item or enter its barcode:
bg-Cyrl: Сканирайте нов библиотечен документ или въведете ръчно неговия баркод:

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checkouts (%s)
bg-Cyrl: Заемания (%s)

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
bg-Cyrl: %s Резервации (%s)

note: %1$s:  new_issue.item.biblio.title | html %2$s:  new_issue.item.barcode | html %3$s:  IF new_issue.item.is_bundle %4$s:  SET bundle_items_count = new_issue.item.bundle_items.count %5$s:  tnx('Bundle of {count} item', 'Bundle of {count} items', bundle_items_count, { count = bundle_items_count }) | ht
en: %s (%s). %s %s %s. %s Due on %s
bg-Cyrl: %s (%s). %s %s %s. %s Краен срок %s

en: Checked out:
bg-Cyrl: Заети:

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
bg-Cyrl: Заемания от %s

en: Checked out on
bg-Cyrl: Заети до

en: NEW
bg-Cyrl: НОВ

en: Issue renews
bg-Cyrl: Екземпляра е презаписан

en: This is a on-site checkout, it cannot be renewed.
bg-Cyrl: Това е самозаемане, не може да бъде направено презаписване.

en: This item cannot yet be renewed.
bg-Cyrl: Това заглавие не може да бъде заявено.

en: No renewals allowed
bg-Cyrl: Не са разрешени презаписвания

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
bg-Cyrl: Връщане на екземпляр

en: This item is scheduled for automatic renewal
bg-Cyrl: Този екземпляр ще бъде автоматично презаписан

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
bg-Cyrl: %sДа%sНе%s

en: Show your checkouts
bg-Cyrl: Покажете вашите заемания

en: You currently have nothing checked out.
bg-Cyrl: В момента нямате заемания.

en: You currently have no pending holds.
bg-Cyrl: В момента нямате резервации.

en: Please enter your card number:
bg-Cyrl: Моля, въведете номера на вашата карта:

note: SCRIPT
en: End session
bg-Cyrl: Край на сесията

note: SCRIPT
en: Print receipt and end session
bg-Cyrl: Отпечатай разписката и приключване на сесията

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
bg-Cyrl: Искате ли да отпечатате разписка?

en: Search suggestions
bg-Cyrl: Търсене в предложения

en: Suggestions
bg-Cyrl: Предложения

en: Did you mean:
bg-Cyrl: Може би имахте предвид:

en: Sorry, no suggestions.
bg-Cyrl: За съжаление няма предложения.

en: MARC Card View
bg-Cyrl: MARC картичка изглед

en: MARC View
bg-Cyrl: MARC изглед
