Koha 23.11.08.001 - en to ca-ES translation catalogue (154 entries)

en: Source
ca-ES: Font

en: Authority record control number or standard number
ca-ES: Número de control del registre d'autoritat o número estàndard

en: Additional codes following the standard number or code
ca-ES: Codis addicionals segons el número estàndard o codi

en: Public note
ca-ES: Nota pública

en: Materials specified
ca-ES: Materials especificats

en: Beginning date
ca-ES: Data d'inici

en: ISO code
ca-ES: Codi ISO

en: Birth date
ca-ES: Data de naixement

en: Item number
ca-ES: Número d'exemplar

en: Alternate G0 or G1 character set
ca-ES: Conjunt de caràcters alternatiu G0 o G1

en: Call number
ca-ES: Signatura topogràfica

en: Additional local notes, ANT (RLIN)
ca-ES: Notes locals addicionals, ANT (RLIN)

en: Medium
ca-ES: Mitja

en: Attribution qualifier
ca-ES: Qualificatiu de l'atribut

en: Version
ca-ES: Versió

en: Language
ca-ES: Idioma

en: Caption
ca-ES: Peu de foto

en: Relationship
ca-ES: Relació

en: Relationship information
ca-ES: Informació de relació

en: Address
ca-ES: Adreça

en: City
ca-ES: Ciutat

en: Country
ca-ES: País

en: Gender
ca-ES: Gènere

en: Alternative medium of performance
ca-ES: Mitjà alternatiu de rendiment

en: Note
ca-ES: Nota

en: Key
ca-ES: Clau

en: History reference
ca-ES: Referència històrica

en: Citation
ca-ES: Citació

en: Title
ca-ES: Títol

en: Date
ca-ES: Data

en: Definition
ca-ES: Definició

en: Biographical or historical data
ca-ES: Dades bibliogràfiques o històriques

en: Index term referred from
ca-ES: Terme de l'índex referit a

en: See also reference term
ca-ES: Vegeu també el terme de referència

en: Access method
ca-ES: Mètode d'accés

en: Access number
ca-ES: Número d'accés

en: Password
ca-ES: Contrasenya

en: Name of location of host
ca-ES: Nom de la ubicació del servidor

en: Nonpublic note
ca-ES: Nota no pública

en: CATALOGING SOURCE
ca-ES: Font de la catalogació

en: AUTHENTICATION CODE
ca-ES: CODI D'AUTENTICACIÓ

en: COLLECTIVE TITLE [OBSOLETE, CAN/MARC]
ca-ES: TÍTOL COL·LECTIU [OBSOLET, CAN/MARC]

en: CLASSIFICATION NUMBER [CLASSIFICATION FORMAT]
ca-ES: NÚMERO DE CLASSIFICACIÓ [FORMAT DE CLASSIFICACIÓ]

en: ASSOCIATED PLACE
ca-ES: LLOC ASSOCIAT

en: ADDRESS
ca-ES: ADREÇA

en: ASSOCIATED GROUP
ca-ES: GRUP ASSOCIAT

en: ASSOCIATED LANGUAGE
ca-ES: LLENGUA ASSOCIADA

en: AUDIENCE CHARACTERISTICS
ca-ES: CARACTERÍSTIQUES DE L'AUDIÈNCIA

en: CHARACTERS IN NONROMAN ALPHABETS [OBSOLETE]
ca-ES: CARÀCTERS EN ALFABETS NO-ROMÀNICS [OBSOLET]

en: BIOGRAPHICAL OR HISTORICAL DATA
ca-ES: DADES BIBLIOGRÀFIQUES O HISTÒRIQUES

en: AUXILIARY INSTRUCTION NOTE [CLASSIFICATION FORMAT]
ca-ES: NOTA D'INSTRUCCIÓ AUXILIAR [FORMAT DE CLASSIFICACIÓ]

en: ALTERNATE GRAPHIC REPRESENTATION
ca-ES: REPRESENTACIÓ GRÀFICA ALTERNATIVA

en: Default
ca-ES: Predeterminat

en: Uniform Title
ca-ES: Títol uniform

en: Koha normalized classification for sorting
ca-ES: Classificació normalitzada Koha per ordenació

en: Edition
ca-ES: Edicions

en: Withdrawn status
ca-ES: Estat expurgat

en: Lost status
ca-ES: Estat perdut

en: Damaged status
ca-ES: Estat malmès

en: Use restrictions
ca-ES: Restriccions d'ús

en: Not for loan
ca-ES: Exclòs de préstec

en: Collection
ca-ES: Col·lecció

en: Home library
ca-ES: Biblioteca d'origen

en: Current library
ca-ES: Biblioteca actual

en: Shelving location
ca-ES: Ubicació a la prestatgeria

en: Date acquired
ca-ES: Data adquisició

en: Source of acquisition
ca-ES: Font d'adquisició

en: Inventory number
ca-ES: Número d'inventari

en: Shelving control number
ca-ES: Número de control de prestatgeries

en: Barcode
ca-ES: Codi de barres

en: Date due
ca-ES: Data de venciment

en: Date last seen
ca-ES: Data vist per última vegada

en: Date last checked out
ca-ES: Data últim préstec

en: Copy number
ca-ES: Número de còpia

en: Price effective from
ca-ES: Preu efectiu des de

en: Non-public note
ca-ES: Nota no pública

en: Number
ca-ES: Número

en: Status
ca-ES: Estat

en: Assigning agency
ca-ES: Agència que assigna

en: Additional codes following the standard number [OBSOLETE]
ca-ES: Codis addicionals segons el número estàndard [OBSOLET]

en: Formatted date/time
ca-ES: Format de data/hora

en: Angular scale
ca-ES: Escala angular

en: Form of musical composition code
ca-ES: Forma de codi de composició musical

en: Holding library
ca-ES: Fons de la biblioteca

en: Notes about holdings
ca-ES: Notes sobre les reserves

en: Abbreviated title
ca-ES: Títol abreujat

en: Acronym or shortened title
ca-ES: Acrònim o títol escurçat

en: Hours
ca-ES: Hores

en: Additional information
ca-ES: Informació addicional

en: Width
ca-ES: Amplada

en: Frequency
ca-ES: Freqüència

en: Name
ca-ES: Nom

en: File type
ca-ES: Tipus d'arxiu

en: Resolution
ca-ES: Resolució

en: Price
ca-ES: Preu

en: Organization
ca-ES: Organització

en: Authorized recipients of material
ca-ES: Destinataris de material autoritzats

en: Alternative numbering scheme, first level of enumeration
ca-ES: Esquema alternatiu de numeració, primer nivell d'enumeració

en: Alternative numbering scheme, second level of enumeration
ca-ES: Esquema alternatiu de numeració, segon nivell d'enumeració

en: Alternative numbering scheme, chronology
ca-ES: Esquema alternatiu de numeració, cronologia

en: Bibliography, etc. note
ca-ES: Nota de bibliografia, etc.

en: Additional physical form available note
ca-ES: Nota de format físic addicional disponible

en: Order number
ca-ES: Número d'ordre

en: Agency responsible for reproduction
ca-ES: Agència responsable de la reproducció

en: Owner
ca-ES: Propietari

en: Copyright date
ca-ES: Data de copyright

en: Publication date
ca-ES: Data de publicació

en: Creation date
ca-ES: Data de creació

en: Publisher
ca-ES: Editor

en: Solicitation information note
ca-ES: Nota informativa de sol·licitud

en: Attribute definition and source
ca-ES: Definició i font de l'atribut

en: Attribute units of measurement and resolution
ca-ES: Unitats de mesura i resolució de l'atribut

en: Beginning and ending date of attribute values
ca-ES: Data inicial i final dels valors dels atributs

en: Attribute measurement frequency
ca-ES: Freqüència de mesura d'atributs

en: History
ca-ES: Històric

en: Binding note
ca-ES: Nota d'enquadernació

en: Number of cases/variables
ca-ES: Nombre de casos/variables

en: Action
ca-ES: Acció

en: Label
ca-ES: Etiqueta

en: Encoding level
ca-ES: Nivell de codificació

en: Street address
ca-ES: Adreça

en: Location
ca-ES: Ubicació

en: Copy
ca-ES: Còpia

en: Assigning or generating agency
ca-ES: Agència que assigna o genera

en: Additional free-text stamp above the call number, LCAL (RLIN)
ca-ES: Segell de text lliure sobre la signatura topogràfica, LCAL (RLIN)

en: Additional free-text or profiled stamp below the call number, LCAL (RLIN)
ca-ES: Text lliure addicional o segell perfilat sota el teixell, LCAL (RLIN)

en: Aquisitions control number, HNT (RLIN)
ca-ES: Número de control d'adquisicions, HNT (RLIN)

en: Agency that converted, created or reviewed
ca-ES: Agència que ha adaptat, creat o revisat

en: Link information for 9XX fields
ca-ES: Informació d'enllaç per als camps 9XX

en: Barcode suffix
ca-ES: Sufix de codi de barres

en: Section
ca-ES: Secció

en: Serial
ca-ES: Publicació periòdica

en: Acquisition mode
ca-ES: Mode d'adquisició

en: ABBREVIATED TITLE
ca-ES: TÍTOL ABREUJAT

en: AUGMENTED TITLE [OBSOLETE]
ca-ES: TÍTOL AUGMENTAT [OBSOLET]

en: COLLECTIVE UNIFORM TITLE
ca-ES: TÍTOL UNIFORME COL·LECTIU

en: CARTOGRAPHIC MATHEMATICAL DATA
ca-ES: Dades cartogràfiques matemàtiques

en: CARRIER TYPE
ca-ES: Tipus de suport

en: ACCESSIBILITY CONTENT
ca-ES: CONTINGUT D'ACCESSIBILITAT

en: BIBLIOGRAPHIC HISTORY NOTE (BK CF MU) [OBSOLETE]
ca-ES: NOTA D'HISTORIAL BIBLIOGRÀFIC (BK CF MU) [OBSOLET]

en: BIBLIOGRAPHY, ETC. NOTE
ca-ES: NOTA DE BIBLIOGRAFIA, ETC.

en: CITATION/REFERENCES NOTE
ca-ES: NOTA DE CITA/REFERÈNCIA

en: CENSORSHIP NOTE (VM) [OBSOLETE]
ca-ES: Nota de censura (VM) [OBSOLET]

en: ADDITIONAL PHYSICAL FORM AVAILABLE NOTE
ca-ES: NOTA DE DISPONIBILITAT DE FORMULARI FÍSIC ADDICIONAL

en: BINDING INFORMATION
ca-ES: INFORMACIÓ D'ENQUADERNACIÓ

en: AWARDS NOTE
ca-ES: NOTA DE PREMIS

en: ADDITIONAL PHYSICAL FORM ENTRY
ca-ES: ENTRADA ADDICIONAL DE FORMAT FÍSIC

en: Fast Add Framework
ca-ES: Afegir una plantilla

en: Books, Booklets, Workbooks
ca-ES: Monografies, fullets, dossiers

en: CD-ROMs, DVD-ROMs, General Online Resources
ca-ES: CD-ROMs, DVD-ROMs, Recursos en línia generals

en: Binders
ca-ES: Enquadernacions

en: Serials
ca-ES: Publicacions periòdiques

en: BKS Books, Booklets, Workbooks
ca-ES: BKS monografies, fullets, dossiers

en: AR  Models
ca-ES: Models
