Koha 23.11.08.001 - en to ca-ES translation catalogue (1936 entries)

en: Your charges
ca-ES: Els teus càrrecs

en: Created
ca-ES: Creat

en: Updated
ca-ES: Actualitzat

en: Type
ca-ES: Tipus

en: Description
ca-ES: Descripció

en: Amount
ca-ES: Quantitat

en: Amount outstanding
ca-ES: Saldo pendent

en: Total due
ca-ES: Total a pagar

en: Total due if credit(s) applied:
ca-ES: Deute total si s'aplica el(s) crèdit(s):

en: You have no fines or charges
ca-ES: No teniu sancions ni càrrecs

note: %1$s:  r.patron.firstname | html %2$s:  r.patron.surname | html
en: %s %s's fines and charges
ca-ES: %s %s's sancions i càrrecs

en: Fine amount
ca-ES: Import de les multes

en: Pay selected fines and charges
ca-ES: Pagar les multes i càrrecs seleccionats

en: Payment method
ca-ES: Mètode de pagament

en: Make payment
ca-ES: Fer el pagament

en: Amount to pay:
ca-ES: Import a pagar:

en: Account creation fee
ca-ES: Cost de creació de compte

en: Account renewal fee
ca-ES: Cost de renovació de compte

en: Article request fee
ca-ES: Cost de sol·licitud d'article

en: Lost item
ca-ES: Exemplar perdut

en: Manual fee
ca-ES: Càrrec manual

en: New card
ca-ES: Nou carnet

en: Fine
ca-ES: Multa

en: Lost item processing fee
ca-ES: Processant càrrec per exemplar perdut

en: Rental fee
ca-ES: Quota de lloguer

en: Daily rental fee
ca-ES: Quota de lloguer diària

en: Renewal of rental item
ca-ES: Renovació de l'exemplar prestat

en: Renewal of daily rental item
ca-ES: Renovació de l'exemplar de préstec diari

en: Hold fee
ca-ES: Quota de reserva

en: Hold waiting too long
ca-ES: Reserva massa temps en espera

en: Payment from library to patron
ca-ES: Pagament de la biblioteca a l'usuari

en: Credit has been voided
ca-ES: S'ha anul·lat el crèdit

en: Cancelled charge
ca-ES: Càrrec cancel·lat

en: Credit
ca-ES: Crèdit

en: Discount
ca-ES: Descompte

en: Forgiven
ca-ES: Perdonat

en: Lost item fee refund
ca-ES: Devolució del càrrec per l'exemplar perdut

en: Overpayment refund
ca-ES: Devolució de pagament en excés

en: Payment
ca-ES: Pagament

en: Lost item processing fee refund
ca-ES: Reemborsament del càrrec administratiu per pèrdua d'exemplar

en: Purchase
ca-ES: Compra

en: Refund
ca-ES: Reemborsament

en: Writeoff
ca-ES: Cancel·lar

en: (Returned)
ca-ES: (Tornat)

en: (Replaced)
ca-ES: (Reemplaçat)

en: (Refunded)
ca-ES: (Retornat)

en: (Forgiven)
ca-ES: (Perdonat)

en: (Voided)
ca-ES: (Anul·lat)

en: (Lost)
ca-ES: (Perdut)

en: (Cancelled)
ca-ES: (Cancel·lat)

en: BT
ca-ES: TG

note: ABBR
en: Broader Term
ca-ES: Terme més ampli

en: NT
ca-ES: TE

note: ABBR
en: Narrower Term
ca-ES: Terme més precís

en: UF
ca-ES: EP

note: ABBR
en: Used For
ca-ES: Emprat per

en: RT
ca-ES: TR

note: ABBR
en: Related Term
ca-ES: Terme relacionat

en: (Earlier heading)
ca-ES: (Encapçalament anterior)

en: (Later heading)
ca-ES: (Encapçalament posterior)

en: (Acronym)
ca-ES: (Acrònim)

en: (Musical composition)
ca-ES: (Composició Musical)

en: (Broader heading)
ca-ES: (Encapçalament més ampli)

en: (Narrower heading)
ca-ES: (Encapçalament més estret)

en: (Immediate parent body)
ca-ES: (Institució superior)

en: used for/see from:
ca-ES: s'utilitza per/revisa des de:

en: see also:
ca-ES: Vegeu a més:

en: loop:
ca-ES: bucle:

en: Publons:
ca-ES: Publicació:

en: None
ca-ES: Res

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  biblio.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %6$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %7$s:  END %8$s:  subtitle | html %9$s:  END %10$s:  part_numbers = biblio.part_number.split(' \\| ') %11$s:  part
en: %s %s %s No title %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
ca-ES: %s %s %s Sense títol %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

en: No bibliographic record
ca-ES: No hi ha registre bibliogràfic

en: No title
ca-ES: Sense títol

note: SCRIPT
en: Clear date
ca-ES: Esborreu la data

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear filter
ca-ES: Esborra el filtre

note: SCRIPT
en: Columns
ca-ES: Columnes

note: SCRIPT
en: Columns settings
ca-ES: Configuració de columnes

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Copy
ca-ES: Còpia

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Print
ca-ES: Imprimeix

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
ca-ES: %s(MM/DD/AAAA)%s(DD/MM/AAAA)%s(AAAA-MM-DD)%s

note: LINK
en: Search %s
ca-ES: Cerca %s

en: Holds
ca-ES: Reserves

en: Title
ca-ES: Títol

en: Placed on
ca-ES: Posat a

en: Expires on
ca-ES: Venç el

en: Pickup location
ca-ES: Ubicació de recollida

en: Priority
ca-ES: Prioritat

en: Status
ca-ES: Estat

en: Suspend
ca-ES: Suspensió

en: Modify
ca-ES: Modificar

en: Next available item from item group:
ca-ES: Següent exemplar disponible del grup d'exemplars:

note: %1$s:  HOLD.item.barcode | html
en: Item on hold: %s
ca-ES: Exemplar en reserva: %s

note: %1$s:  IF ( HOLD.expirationdate ) %2$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE
en: %s %s %s Never expires %s %s
ca-ES: %s %s %s No caduca mai %s %s

en: Change
ca-ES: Canviar

en: Change pickup location for
ca-ES: Canvia el lloc de recollida per

note: BUTTON
en: Close
ca-ES: Tanca

en: Save
ca-ES: Guardeu

en: Cancel
ca-ES: Cancel·lar

note: %1$s:  IF ( HOLD.is_at_destination )
en: %s Item waiting at
ca-ES: %s Exemplar esperant a

note: %1$s:  IF ( HOLD.desk_id ) %2$s:  HOLD.desk.desk_name | html %3$s:  END %4$s:  IF ( HOLD.waitingdate ) %5$s:  HOLD.waitingdate | $KohaDates %6$s:  IF HOLD.expirationdate %7$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %8$s:  END %9$s:  END
en: %s, %s,%s %s since %s %s until %s %s %s
ca-ES: %s, %s,%s %s des de%s %s fins %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Item in transit to
ca-ES: %s Exemplar en trànsit a

note: %1$s:  branch_name| $raw
en: Item in transit from %s since
ca-ES: Exemplar en trànsit des de %s fins

en: Item in processing
ca-ES: Processament d'exemplar

en: until
ca-ES: fins

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( HOLD.itemtype ) | html
en: Pending for next available item of item type '%s'
ca-ES: Pendent del següent exemplar disponible del tipus '%s'

en: Resume
ca-ES: Continua

en: Suspend all holds
ca-ES: Suspeneu totes les reserves

en: until
ca-ES: fins

en: Clear date to suspend indefinitely
ca-ES: Esborreu la data per a suspensió indefinida

en: Resume all suspended holds
ca-ES: Repreneu totes les reserves suspeses

en: Module
ca-ES: Mòdul

en: Module page
ca-ES: Pàgina del mòdul

en: Home
ca-ES: Inici

en: Source
ca-ES: Font

en: Author
ca-ES: Autor

en: Date
ca-ES: Data

en: Programming error, item-status.inc must be called with a Koha::Item object.
ca-ES: Error de programació, item-status.inc s'ha de cridar amb un objecte Koha::Item.

en: Item lost
ca-ES: Exemplar perdut

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
ca-ES: Actualment en ús local per%s%s%s (%s)%s

en: Currently in local use
ca-ES: Actualment en ús local

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
ca-ES: Prestat a %s %s %s(%s)%s

en: Checked out
ca-ES: Prestat

en: Recall
ca-ES: Reclamar

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( transfertfrom ) | html %2$s:  Branches.GetName( transfertto ) | html %3$s:  transfertwhen | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
ca-ES: En trànsit de %s a %s, des de %s

en: On hold
ca-ES: Reservat

en: Item withdrawn
ca-ES: Exemplar retirat

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
ca-ES: Exclòs de préstec (%s)

en: In bundle:
ca-ES: En paquet:

en: Item damaged
ca-ES: Exemplar malmès

en: On order
ca-ES: Demanat

en: Pending hold
ca-ES: Reserva pendent

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
ca-ES: Disponible %s

en: Languages
ca-ES: Idiomes

note: A
en: Switch languages
ca-ES: Canviar idioma

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Koha online %s
ca-ES: %s %s%s Catàleg %s

en: Help
ca-ES: Ajuda

en: Log out
ca-ES: Tanca sessió

en: Skip to main content
ca-ES: Ves al contingut principal

en: Your cart is empty.
ca-ES: El vostre cistell està buit.

note: A
en: Collect items you are interested in
ca-ES: Recolliu els exemplars del vostre interès

en: Cart
ca-ES: Cistell

note: A
en: Show dropdown with detailed list information
ca-ES: Mostrar el desplegable amb informació detallada de la llista

note: A
en: Show lists
ca-ES: Mostrar llistes

en: Lists
ca-ES: Llistes

en: Public lists
ca-ES: Llistes públiques

en: View all
ca-ES: Mostrar més

en: Your lists
ca-ES: Les vostres llistes

en: No private lists
ca-ES: No hi ha llistes privades

en: New list
ca-ES: Nova llista

en: Log in to create your own lists
ca-ES: Inicieu sessió per crear les vostres llistes

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user no_html = 1
en: Welcome, %s
ca-ES: Benvingut, %s

en: Log out
ca-ES: Tanqueu sessió

en: Log in to your account
ca-ES: Inicieu sessió al vostre compte

en: Your account
ca-ES: El teu compte

en: Search history
ca-ES: Historial de cerca

note: A
en: View your search history
ca-ES: Reviseu el vostre historial de cerca

en: Clear
ca-ES: Esborreu

note: A
en: Delete your search history
ca-ES: Elimineu l'historial de cerca

note: A name=Your cookies
en: View and amend cookies you have consented to
ca-ES: Consultar i modificar les cookies que heu consentit

en: Library catalog
ca-ES: Catàleg de biblioteca

en: Subject
ca-ES: Matèria

en: Series
ca-ES: Publicacions periòdiques

en: Call number
ca-ES: Signatura topogràfica

note: INPUT type=text name=q
en: Searching in %s only
ca-ES: Cercant només a %s

en: All libraries
ca-ES: Totes les biblioteques

note: OPTGROUP
en: Libraries
ca-ES: Biblioteques

note: OPTGROUP
en: Groups
ca-ES: Grups

note: BUTTON
en: Search
ca-ES: Cercar

en: Advanced search
ca-ES: Cerca avançada

en: Course reserves
ca-ES: Reserves de curs

en: Browse by hierarchy
ca-ES: Explora per jerarquia

en: Authority search
ca-ES: Cerca per autoritat

en: Recent comments
ca-ES: Comentaris recents

en: Tag cloud
ca-ES: Núvol d'etiquetes

en: Subject cloud
ca-ES: Núvol de matèria

en: Most popular
ca-ES: Més populars

en: Purchase suggestions
ca-ES: Suggeriments de compra

en: Library
ca-ES: Biblioteca

en: Log in with Google
ca-ES: Connecteu-vos amb Google

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
ca-ES: Si en lloc d'un compte de Google teniu un compte local, encara podeu entrar:

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
ca-ES: Disculpeu, el vostre compte amb Shibboleth no coincideix amb un compte vàlid de la Biblioteca. Si teniu un inici de sessió local, el podeu fer servir.

en: Shibboleth login
ca-ES: Autentificació Shibboleth

en: Log in using a Shibboleth account
ca-ES: Inicia la sessió amb un compte de Shibboleth

en: Local login
ca-ES: Usuari local

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  provider.description | html
en: %s Log in with %s
ca-ES: %sAccedir amb %s

en: Login:
ca-ES: Usuari:

en: Password:
ca-ES: Contrasenya:

note: INPUT type=submit
en: Log in
ca-ES: Inicieu sessió

en: Forgot your password?
ca-ES: Heu oblidat la contrasenya?

en: Accept all cookies
ca-ES: Acceptar totes les cookies

en: Accept only essential cookies
ca-ES: Acceptar només cookies essencials

note: BUTTON
en: Click to view more information about your cookie consents
ca-ES: Fer clic per veure més informació sobre els vostres consentiments de cookies

en: More information
ca-ES: Informació de la col·lecció

note: INPUT type=checkbox name=consentCheckbox
en: Consent to cookie
ca-ES: Consentiment a la cookie

en: Accept selected non-essential cookies
ca-ES: Acceptar les cookies no essencials seleccionades

en: Report a concern
ca-ES: Informar d'un incident

en: Title:
ca-ES: Títol:

en: Please describe your concerns:
ca-ES: si us plau descriu l'incident:

en: Submit
ca-ES: Envia

en: Enter item barcode:
ca-ES: Introduir el codi de barres de l'exemplar:

en: Barcode
ca-ES: Codi de barres

en: Due date
ca-ES: Data de venciment

en: Submit
ca-ES: Envieu

note: A
en: Term
ca-ES: Terme

en: Earlier heading
ca-ES: Encapçalament anterior

en: Later heading
ca-ES: Encapçalament posterior

en: Acronym
ca-ES: Acrònim

en: Musical composition
ca-ES: Composició Musical

en: Broader heading
ca-ES: Encapçalament més ampli

en: English
ca-ES: Anglès

en: French
ca-ES: Francès

en: German
ca-ES: Alemany

en: Report a problem
ca-ES: Informa del problema

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
ca-ES: Implantat amb %s

en: Languages:
ca-ES: Idiomes:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
ca-ES: Esteu segurs que voleu eliminar el vostre historial de cerques?

en: Place hold
ca-ES: Reserva

en: Request article
ca-ES: Sol·licitar l'article

en: Save to your lists
ca-ES: Guardeu a les vostres llistes

en: (remove)
ca-ES: (eliminar)

en: In your cart
ca-ES: Al cistell

en: Add to your cart
ca-ES: Afegir al cistell

en: Suggest for purchase
ca-ES: Suggeriment de compra

en: Unhighlight
ca-ES: Elimina el realç

en: Highlight
ca-ES: Ressalteu

en: Send to device
ca-ES: Envia al dispositiu

en: Save record
ca-ES: Guardar el registre

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
ca-ES: MARC (no-Unicode/MARC-8)

en: MARC (Unicode/UTF-8, Standard)
ca-ES: MARC (Unicode/UTF-8, Estándar)

en: More searches
ca-ES: Més cerques

en: Search for this title in:
ca-ES: Cerqueu per a aquest títol a:

en: Exporting to Dublin Core...
ca-ES: Exportar a Dublin Core…

en: Simple DC-RDF
ca-ES: DC-RDF simple

en: Export
ca-ES: Exportar

en: Refine your search
ca-ES: Afineu la vostra cerca

en: Availability
ca-ES: Disponibilitat

en: Limit to records with available items
ca-ES: Limitar a registres amb exemplars disponibles

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
ca-ES: (cerques relacionades: %s%s%s)

en: Authors
ca-ES: Autors

en: Titles
ca-ES: Títols

en: Topics
ca-ES: Matèries

en: Places
ca-ES: Llocs

en: Item types
ca-ES: Tipus d'exemplar

en: Collections
ca-ES: Coŀleccions

en: Home libraries
ca-ES: Biblioteques d'origen

en: Holding libraries
ca-ES: Col·leccions especials

en: Locations
ca-ES: Localitzacions

note: A
en: Remove facet %s
ca-ES: Treure la faceta %s

en: Show more
ca-ES: Mostra més

en: Show less
ca-ES: Mostra menys

en: Messages for you
ca-ES: Missatges

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
ca-ES: Escrit el %s per %s

en: Dismiss
ca-ES: Descartar

en: Show the top
ca-ES: Mostra els primers

en: 10 titles
ca-ES: 10 títols

en: 15 titles
ca-ES: 15 títols

en: 20 titles
ca-ES: 20 títols

en: 30 titles
ca-ES: 30 títols

en: 40 titles
ca-ES: 40 títols

en: 50 titles
ca-ES: 50 títols

en: 100 titles
ca-ES: 100 títols

en: From:
ca-ES: De:

en: Limit to:
ca-ES: Limitar a:

en: All item types
ca-ES: Tots els tipus d'exemplar

en: Limit to:
ca-ES: Limitar a:

en: All collections
ca-ES: Totes les col·leccions

en: Acquired in the last:
ca-ES: Adquirit en els últims:

en: 3 months
ca-ES: 3 mesos

en: 6 months
ca-ES: 6 mesos

en: 12 months
ca-ES: 12 mesos

en: No limit
ca-ES: Sense límit

en: Found in Open Library:
ca-ES: Trobat a Open Library:

en: Select a download format
ca-ES: Seleccionar format de descàrrega

en: Save changes
ca-ES: Desa els canvis

note: INPUT type=submit
en: Login
ca-ES: Usuari

note: NAV
en: Search results pagination
ca-ES: Paginació dels resultats de la cerca

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
ca-ES: %s de %s resultats, restringiu la cerca per veure altres registres

en: First
ca-ES: Primer

note: A
en: Go to the first page
ca-ES: Vés a la primera pàgina

note: A
en: Go to the previous page
ca-ES: Anar a la pàgina anterior

en: Previous
ca-ES: Anterior

note: A
en: Current page: Page %s
ca-ES: Pàgina actual: Pàgina %s

note: A
en: Go to page %s
ca-ES: Vés a la pàgina %s

note: A
en: Go to the next page
ca-ES: Anar a la pàgina següent

en: Next
ca-ES: Següent

note: A
en: Go to the last page
ca-ES: Anar a l'última pàgina

en: Last
ca-ES: Últim

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
ca-ES: La contrasenya conté espais inicials i/o finals

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
ca-ES: La contrasenya ha de contenir almenys %s caràcters

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
ca-ES: La contrasenya ha de contenir com a mínim %s caràcters, incloent majúscules, minúscules i números

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter the same password as above
ca-ES: Introduïu la mateixa contrasenya que l'anterior

en: Relevance
ca-ES: Rellevància

note: OPTGROUP
en: Popularity
ca-ES: Popularitat

en: Popularity (most to least)
ca-ES: Popularitat (major a menor)

en: Popularity (least to most)
ca-ES: Popularitat (menor a major)

en: Author (A-Z)
ca-ES: Autor (A-Z)

en: Author (Z-A)
ca-ES: Autor (Z-A)

en: Call number (0-9 to A-Z)
ca-ES: Signatura topogràfica (0-9 a A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
ca-ES: Signatura topogràfica (Z-A a 9-0)

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
ca-ES: Data de publicació/Copyright: de més recent a més antic

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
ca-ES: Data de publicació/Copyright: de més antic a més recent

en: Acquisition date: Newest to oldest
ca-ES: Data d'adquisició: del més recent al més antic

en: Acquisition date: Oldest to newest
ca-ES: Data d'adquisició: dels més antics als més recents

en: Title (A-Z)
ca-ES: Títol (A-Z)

en: Title (Z-A)
ca-ES: Títol (Z-A)

en: Expected
ca-ES: Esperat

en: Arrived
ca-ES: Rebuts

en: Out for binding
ca-ES: Retirat per enquadernar

en: Late
ca-ES: Endarrerit

en: Missing
ca-ES: Falta

en: Missing (never received)
ca-ES: No disponible (no hs'ha rebut mai)

en: Missing (sold out)
ca-ES: Desapareguts (esgotades)

en: Missing (damaged)
ca-ES: Desapareguts (malmès)

en: Missing (lost)
ca-ES: Desapareguts (perdut)

en: Not available
ca-ES: No disponible

en: Delete
ca-ES: Elimina

en: Claimed
ca-ES: Reclamat

en: Stopped
ca-ES: Aturat

note: %1$s:  starting_homebranch | html
en: Browsing %s shelves
ca-ES: Navegant per %s prestatges

en: Shelving location:
ca-ES: Ubicació a la prestatgeria:

note: %1$s: - starting_ccode | html -
en: Collection: %s
ca-ES: Col·lecció: %s

en: (Hides shelf browser)
ca-ES: (Amaga l'exploració per prestatgeria)

en: Close shelf browser
ca-ES: Tanca el navegador de prestatgeries

en: No cover image available
ca-ES: No hi ha caràtula disponible

note: IMG
en: See Baker & Taylor
ca-ES: Reviseu Baker & Taylor

note: IMG
en: Cover image
ca-ES: Imatge de la coberta

en: Add tag
ca-ES: Afegir etiqueta

en: New tag(s), separated by a comma:
ca-ES: Nova(es) etiqueta(es), separades per una coma:

note: INPUT type=submit name=tagbutton
en: Add
ca-ES: Afegir

en: (done)
ca-ES: (fet)

en: Tag status here.
ca-ES: Estat de l'etiqueta aquí.

en: Log in to add tags
ca-ES: Inicia sessió per afegir etiquetes

en: Save to another list
ca-ES: Guardeu en una altra llista

en: Remove from this list
ca-ES: Elimineu d'aquesta llista

en: Save to lists
ca-ES: Guardeu a les llistes

en: Add to cart
ca-ES: Afegir al cistell

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
ca-ES: Valoreu-me

note: For the first occurrence, %1$s:  item.my_rating.rating_value | html
en: Your rating: %s.
ca-ES: La teva valoració: %s.

en: Cancel rating
ca-ES: Cancel·la la puntuació

note: For the first occurrence, %1$s:  rating_avg | html %2$s:  item.ratings.count | html
en: Average rating: %s (%s votes)
ca-ES: Puntuació mitja: %s (%s vots)

en: Summary
ca-ES: Resum

en: Charges
ca-ES: Càrrecs

en: Tags
ca-ES: Etiquetes

en: Change password
ca-ES: Canviar la clau d'accès

en: Checkout history
ca-ES: Historial de préstecs

en: Privacy
ca-ES: Privacitat

en: Holds history
ca-ES: Historial de reserves

en: Routing lists
ca-ES: Llistes de circulació

en: Interlibrary loan requests
ca-ES: Sol·licituds de préstec interbibliotecari

en: Curbside pickups
ca-ES: Torns de recollida

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
ca-ES: Si us plau, introdueixi una adreça URL vàlida.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
ca-ES: Si us plau, introdueixi una data vàlida (ISO).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
ca-ES: Si us plau, introdueixi una data vàlida.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
ca-ES: Si us plau, introdueix una adreça de correu electrònic vàlida.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid number.
ca-ES: Si us plau, Introduïu un nombre vàlid.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
ca-ES: Si us plau, Introduir un nombre de teléfon vàlid.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
ca-ES: Si us plau, introduir un valor de longitut entre {0} i {1} de llarg.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
ca-ES: Introduïu un valor entre {0} i {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
ca-ES: Si us plau, introduïu un valor més gran o igual que {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
ca-ES: Si us plau, introduïu un valor inferior o igual a {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
ca-ES: Introduïu almenys {0} caràcters.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
ca-ES: Introduïu no més de {0} caràcters.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
ca-ES: Si us plau, introdueixi només dígits.

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
ca-ES: Si us plau, introdueixi el mateix valor.

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
ca-ES: Si us plau corregiu aquest camp.

note: SCRIPT
en: This field is required.
ca-ES: Aquest camp és necessari.

en: No XSLT file passed.
ca-ES: No s'ha indicat cap fitxer XSLT.

en: Error while loading stylesheet.
ca-ES: S'ha produït un error en carregar el full d'estils.

en: Error while parsing stylesheet.
ca-ES: Error en analitzar el full d'estil.

en: Error while parsing input.
ca-ES: Error en analitzar l'entrada.

en: Error while transforming input.
ca-ES: Error en transformar l'entrada.

en: No string to transform.
ca-ES: No hi ha cadena per transformar.

en: Clubs currently enrolled in
ca-ES: Actualment inscrit en clubs de

en: Name
ca-ES: Nom

en: Date enrolled
ca-ES: Data matriculat

en: Cancel enrollment
ca-ES: Cancel·lar la inscripció

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Contact your library to be disenrolled from this club. %s
ca-ES: %s Contacta amb mostrador per demanar la baixa d'aquest club. %s

en: Clubs you can enroll in
ca-ES: Clubs als que et pots inscriure

en: Enroll
ca-ES: Inscriure's

en: You must have an email address to enroll
ca-ES: Has de tenir una adreça de correu electrònic per inscriure't

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
ca-ES: No es pot cancel·lar la inscripció!

en: Enroll in
ca-ES: Inscriure's en

en: Enrollment
ca-ES: Inscripció

en: Finish enrollment
ca-ES: Fi inscripció

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
ca-ES: No es pot crear la inscripció!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: An error has occurred &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: S'ha produït un error &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: An error has occurred
ca-ES: Hi ha hagut un error

en: Sorry, the requested page is not available
ca-ES: Ho sentim, la pàgina sol·licitada no està disponible

en: This message can have the following reason(s):
ca-ES: Aquest missatge pot tenir la(es) raó(ns) següent(s):

en: The link is broken and the page does not exist.
ca-ES: L'enllaç està trencat i la pàgina no existeix.

en: You are not authorized to view this page.
ca-ES: No teniu autorització per veure aquesta pàgina.

en: The link is invalid.
ca-ES: L'enllaç no és vàlid.

en: You are forbidden to view this page.
ca-ES: No teniu accés a aquesta pàgina.

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
ca-ES: Heu fet servir un enllaç extern a un exemplar del catàleg que ja no està disponible.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark.
ca-ES: Heu seguit un enllaç erroni, per exemple, d'un motor de cerca o d'un marcador.

en: You tried to access a page that needs authentication.
ca-ES: Heu intentat accedir a una pàgina que requereix autenticació.

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
ca-ES: Un enllaç intern a la nostra pàgina del catàleg està trencat i la pàgina no existeix.

en: An error occurred while processing your request.
ca-ES: S'ha produït un error al processar la vostra sol·licitud.

en: What's next?
ca-ES: Que ve ara?

en: Login page
ca-ES: Pàgina d'inici de sessió

en: Please log in to the catalog and try again.
ca-ES: Si us plau, inicieu sessió en el catàleg i torneu a intentar-ho.

en: You can use the menu and links at the top of the page
ca-ES: Podeu cercar al nostre catàleg utilitzant el formulari de cerca a la part superior d'aquesta pàgina

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
ca-ES: Podeu cercar al nostre catàleg utilitzant el formulari de cerca a la part superior d'aquesta pàgina.

en: Return to the catalog home page.
ca-ES: Torneu a la pàgina d'inici del catàleg.

en: Report issues and broken links
ca-ES: Reporteu problemes i enllaços trencats

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
ca-ES: Per reportar aquest error, contacteu amb l'administrador de Koha.

en: Send email
ca-ES: Envieu correu electrònic

note: %1$s:  IF ( GetAvailability ) %2$s:  ELSIF ( GetRecords ) %3$s:  ELSIF ( GetAuthorityRecords ) %4$s:  ELSIF ( LookupPatron ) %5$s:  ELSIF ( AuthenticatePatron ) %6$s:  ELSIF ( GetPatronInfo ) %7$s:  ELSIF ( GetPatronStatus ) %8$s:  ELSIF ( GetServices ) %9$s:  ELSIF ( RenewLoan ) %10$s:  ELSIF ( Hol
en: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %s ILS-DI &rsaquo; ObtenirDisponibilitat %s ILS-DI &rsaquo; ObtenirRegistres %s ILS-DI &rsaquo; ObtenirRegistresd'Autoritat %s ILS-DI &rsaquo; CercarUsuari %s ILS-DI &rsaquo; AutenticarUsuari %s ILS-DI &rsaquo; ObtenirInfoUsuari %s ILS-DI &rsaquo; ObtenirEstatUsuari %s ILS-DI &rsaquo; ObtenirServeis %s ILS-DI &rsaquo; RenovarPréstec %s ILS-DI &rsaquo; ReservaTítol %s ILS-DI &rsaquo; ReservaExemplar %s ILS-DI &rsaquo; CancelarReserva %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: HoldTitle
ca-ES: Fons

en: CancelHold
ca-ES: Cancel·leu la reserva

en: Parameters
ca-ES: Paràmetres

en: (Required)
ca-ES: (Obligatori)

en: list of either bibliographic or item identifiers
ca-ES: llista d'identificadors bibliogràfics i/o exemplars

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
ca-ES: defineix el tipus d'identificador que s'utilitza per a la sol·licitud, valors possibles:

en: item
ca-ES: exemplar

en: (Optional)
ca-ES: (Opcional)

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
ca-ES: demana un nivell de detall particular per informar de la disponibilitat, valors possibles:

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
ca-ES: demana un format particular o conjunt de formats disponibles per a informes

en: requests a particular language for the output, default is the OPAC cookie language if set, the first language in OPAC language list or English
ca-ES: requereix un idioma particular per al resultat, el predeterminat és la cookie de l'idioma de l'OPAC si s'existeix, el primer idioma de la llista d'idiomes OPAC o anglès

en: Example call
ca-ES: Exemple de reclamació

en: Example response
ca-ES: Exemple de resposta

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
ca-ES: Donada una llista d'identificadors de registres, retorna un llistat de registres que contenen informació bibliogràfica, així com fons i informació d'exemplars. L'usuari pot demanar un esquema de metadades específic per als registres recuperats. Aquesta funció és similar a HarvestBibliographicRecords y HarvestExpandedRecords en agregació de dades, però permet una cerca ràpida, en temps real, per identificador bibliogràfic.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
ca-ES: Podeu utilitzar l'OAI-PMH ListRecords en lloc d'aquest servei.

en: list of system record identifiers
ca-ES: llista d'identificadors de registre del sistema

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
ca-ES: Defineix l'esquema de metadades amb el qual es retornen els registres, valors possibles:

en: Example Call
ca-ES: Exemple de reclamació

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
ca-ES: Donada una llista d'identificadors de registres d'autoritat, retorna un llistat de registres que contenen els registres d'autoritat. L'usuari pot demanar un esquema de metadades específic per als registres.

en: list of authority record identifiers
ca-ES: llista d'identificadors de registres d'autoritat

en: schema
ca-ES: esquema

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
ca-ES: especifica l'esquema de metadades dels registres a tornar, valors possibles:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
ca-ES: Busca un usuari a l'ILS per un identificador, i retorna l'identificador ILS per a aquell usuari, és a dir, l'identificador de l'usuari.

en: an identifier used to look up the patron in Koha
ca-ES: s'utilitza un identificador per buscar l'usuari a Koha

en: the type of the identifier, possible values:
ca-ES: tipus d'identificador, valors possibles:

en: cardnumber
ca-ES: número de targeta

en: surname
ca-ES: cognom

en: firstname
ca-ES: nom

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
ca-ES: Autentica les credencials d'inici de sessió d'un usuari i retorna l'identificador.

en: username
ca-ES: nom d'usuari

en: user's login identifier
ca-ES: identificador d'usuari d'inici de sessió

en: password
ca-ES: contrasenya

en: user's password
ca-ES: contrasenya de l'usuari

en: Example Response
ca-ES: Exemple de resposta

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
ca-ES: Retorna informació sobre l'usuari, basada en les opcions de la sol·licitud. Aquesta funció opcionalment pot retornar informació de contacte de l'usuari, de sancions, reserves, préstecs i missatges.

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
ca-ES: identificador únic d'usuari a l'ILS; el mateix identificador tornat per LookupPatron o AuthenticatePatron

en: (Optional, default 1)
ca-ES: (Opcional, per defecte 1)

en: whether or not to return patron's contact information in the response
ca-ES: si retornar o no informació de contacte de l'usuari a la resposta

en: (Optional, default 0)
ca-ES: (Opcional, per defecte 0)

en: whether or not to return fine information in the response
ca-ES: si retornar o no informació de sancions a la resposta

en: whether or not to return hold request information in the response
ca-ES: si retornar o no informació de reserves a la resposta

en: whether or not to return loan information in the response
ca-ES: si retornar o no informació de préstecs a la resposta

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
ca-ES: si retornar o no informació de contacte de l'usuari a la resposta

en: Returns a patron's status information from Koha.
ca-ES: Retorna informació d'estat d'un usuari de Koha.

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
ca-ES: Retorna informació sobre els serveis disponibles en un exemplar concret per a un usuari concret.

en: system item identifier
ca-ES: identificador d'exemplar del sistema

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
ca-ES: Prolonga la data de venciment del préstec d'un usuari.

en: the date the patron would like the item returned by
ca-ES: data en què a l'usuari li agradaria que l'exemplar fos retornat per

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
ca-ES: Creeu, per a un usuari, una sol·licitud de reserva per a un registre bibliogràfic a Koha.

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
ca-ES: l'identificador ILS de l'usuari pel qual s'ha fet la sol·licitud

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
ca-ES: l'identificador ILS per al registre sobre el qual s'ha fet la sol·licitud

en: IP address where the end user request is being placed
ca-ES: Adreça IP on l'usuari final està fent la sol·licitud

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
ca-ES: un identificador indica la localització a la qual s'ha d'enviar l'exemplar per recollir-lo

en: date after which hold request is no longer needed
ca-ES: data a partir de la qual ja no cal la reserva

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
ca-ES: data a partir de la qual l'exemplar es torna a la prestatgeria si no s'ha recollit

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
ca-ES: Creeu, per a un usuari, una sol·licitud de reserva específica per a un exemplar d'un registre bibliogràfic a Koha.

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
ca-ES: l'identificador ILS per a l'exemplar específic sobre el qual s'ha fet la sol·licitud

en: Cancels an active hold request for the patron.
ca-ES: Cancel·leu una sol·licitud de reserva activa de l'usuari.

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
ca-ES: Identificador de sistema de reserva (retornat per GetRecords i GetPatronInfo a l'element 'reserve_id')

en: Level 1: Basic discovery interfaces
ca-ES: Nivell 1: Interfícies de cerca bàsiques

en: (Use OAI-PMH instead)
ca-ES: (Utilitza OAI-PMH en el seu lloc)

en: (Use OPAC instead)
ca-ES: (Utilitza l'OPAC en el seu lloc)

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
ca-ES: Nivell 2: Suplement d'OPAC bàsic

en: (Use SRU instead)
ca-ES: (Utilitza SRU en el seu lloc)

en: Search
ca-ES: Cercar

en: Scan
ca-ES: Escanejar

en: (Not supported yet)
ca-ES: (No suportat encara)

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
ca-ES: Nivell 3: OPAC bàsic alternatiu

en: (Not supported by Koha)
ca-ES: (No suportat per Koha)

en: CancelRecall
ca-ES: Cancel·leu la reclamació

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
ca-ES: Nivell 4: Plataformes de cerca específiques

en: Explain
ca-ES: Explica

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %s%s%sKoha en línia%s catàleg

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'ReplytoDefault' ) )
en: %s If you have any questions, please contact the
ca-ES: %s Si teniu cap pregunta, poseu-vos en contacte amb el

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: The %s%s%sKoha online%s catalog is offline for system maintenance. We'll be back soon!
ca-ES: El catàleg %s%s%sKoha%s està fora de línia per manteniment. Tornarem aviat!

en: site administrator
ca-ES: administrador del lloc

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: ISBD view &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: ISBD vista &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: %1$s:  biblio.title | html
en: ISBD view for: %s
ca-ES: Vista ISBD per a: %s

en: Normal view
ca-ES: Vista normal

en: MARC view
ca-ES: Vista MARC

en: ISBD view
ca-ES: Vista ISBD

note: %1$s:  biblio.biblionumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: MARC details for record no. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Detalls MARC del registre núm. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
ca-ES: Vista MARC: %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
ca-ES: %s (Registre núm. %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: view plain
ca-ES: vista simple

en: Holdings
ca-ES: Fons

en: No items available.
ca-ES: No hi ha exemplars disponibles.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
ca-ES: Carregant

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
ca-ES: Disculpeu, la vista senzilla no està disponible temporalment

note: SCRIPT
en: view labeled
ca-ES: vista etiquetada

note: %1$s:  LibraryNameTitle | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %s%sKoha online%s catàleg

en: Your payment
ca-ES: Pagament

en: Account payment
ca-ES: Pagament del compte

en: there was a problem processing your payment
ca-ES: Hi ha hagut un problema amb el procés de pagament

en: Return to fine details
ca-ES: Torneu al detall de sancions

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your charges &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Els teus càrrecs &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
ca-ES: El vostre pagament de $%s ha estat processat satisfactòriament!

en: Please contact a librarian for details.
ca-ES: Contacteu amb el personal de la Biblioteca.

en: Payment applied:
ca-ES: Pagament aplicat:

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
ca-ES: el vostre pagament de %s ha estat aplicat al vostre compte

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
ca-ES: Filtrar les transaccions de pagament

note: SCRIPT
en: Minimum amount needed by this service is %s
ca-ES: La quantitat mínima necessària per aquest servei és de %s

note: SCRIPT
en: Show all transactions
ca-ES: Mostra totes les transaccions

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Add to your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Afegeix a la teva llista &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
ca-ES: Afegir %s exemplars a %s

en: a list:
ca-ES: una llista:

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
ca-ES: Afegir a %s

en: Select a list
ca-ES: Seleccioneu una llista

en: Add to list:
ca-ES: Afegir a la llista:

note: OPTGROUP
en: Private lists
ca-ES: Llistes privades

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
ca-ES: Llistes privades compartides

en: ...or...
ca-ES: ...o...

en: Add to a new list:
ca-ES: Afegir a una nova llista:

en: List name:
ca-ES: Nom de la llista:

en: Category:
ca-ES: Categoria:

en: Private
ca-ES: Privat

en: Public
ca-ES: Públic

en: Could not create new list. Please check if the name is unique.
ca-ES: No s'ha pogut crear una llista nova. Comprovar si el nom és únic.

en: Sorry, you cannot add items to this list.
ca-ES: Ho sentim, no es poden afegir exemplars en aquesta llista.

en: Close this window.
ca-ES: Tanqueu aquesta finestra.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Advanced search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Cerca avançada &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Search for:
ca-ES: Cerqueu per:

en: and
ca-ES: i

en: or
ca-ES: o

en: not
ca-ES: no

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
ca-ES: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s i %s

note: SELECT name=idx
en: Choose search type for field %s
ca-ES: Triar el tipus de cerca per al camp %s

en: Keyword
ca-ES: Paraula clau

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword phrase
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Frase de paraula clau

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Frase de matèria

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Matèria i termes genèrics

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Matèria i termes específics

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Matèria i termes relacionats

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Frase de títol

en: Series title
ca-ES: Títol de la col·lecció

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Frase d'autor

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nom corporatiu

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nom del congrés

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Frase de nom del congrés

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nom personal

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
ca-ES: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Frase de nom personal

en: Notes/Comments
ca-ES: Notes/Comentaris

en: Curriculum
ca-ES: Currículum

en: Publisher
ca-ES: Editor

en: Publisher location
ca-ES: Lloc de publicació

en: Standard number
ca-ES: Número estàndard

note: A
en: Add another field
ca-ES: Afegir un altre camp

note: A
en: Remove field
ca-ES: Elimineu el camp

en: Apply field weights to search
ca-ES: Aplica rellevància de camps a la cerca

en: See from (non-preferred form) headings are included
ca-ES: Veure des de (forma no preferida) s'inclouen els encapçalaments

en: Item type
ca-ES: Tipus d'ítem

en: Collection
ca-ES: Col·lecció

en: Shelving location
ca-ES: Ubicació a la prestatgeria

en: Something else
ca-ES: Alguna cosa més

en: Limit to any of the following:
ca-ES: Limitar a un dels següents:

en: Availability:
ca-ES: Disponibilitat:

en: Only items currently available for loan or reference
ca-ES: Els exemplars només estan disponibles per a préstec o consulta en sala

en: Location and availability:
ca-ES: Ubicació i disponibilitat:

en: OR
ca-ES: O

en: Groups of libraries
ca-ES: Grups de biblioteques

en: -- none --
ca-ES: -- cap --

en: Sort by:
ca-ES: Ordeneu per:

en: Publication date range
ca-ES: Rang de data de publicació

note: INPUT type=text name=limit-yr
en: Enter search terms
ca-ES: Introduïu els termes de cerca

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
ca-ES: Per exemple: 1999-2001. També podeu utilitzar '-1987' per tot el que s'hagi publicat abans del 1987, o '2008-' per tot el que s'hagi publicat després del 2008.

en: Language
ca-ES: Idioma

en: Audience
ca-ES: Audiència

en: Any audience
ca-ES: Qualsevol audiència

en: Preschool
ca-ES: Preescolar

en: Primary
ca-ES: Principal

en: Pre-adolescent
ca-ES: Preadolescent

en: Adolescent
ca-ES: Tot

en: Specialized
ca-ES: Especialiizat

en: Juvenile
ca-ES: Juvenil

en: Content
ca-ES: Contingut

en: Any content
ca-ES: Qualsevol contingut

en: Fiction
ca-ES: Ficció

en: Non-fiction
ca-ES: No ficció

en: Biography
ca-ES: Biografía

en: Musical recording
ca-ES: Gravació musical

en: Non-musical recording
ca-ES: Gravació no musical

en: Any format
ca-ES: Qualsevol format

en: Regular print
ca-ES: Impressió regular

en: Large print
ca-ES: Impressió gran

en: CD audio
ca-ES: CD d'àudio

en: Cassette recording
ca-ES: Cinta de gravació

en: VHS tape / Videocassette
ca-ES: Cinta VHS / Videocasset

en: DVD video / Videodisc
ca-ES: DVD vídeo / Videodisc

en: CD software
ca-ES: CD programari

en: Website
ca-ES: Lloc web

en: Additional content types for books/printed materials
ca-ES: Tipus de continguts addicionals per a llibres/materials impresos

en: Any
ca-ES: Qualsevol

en: Abstracts/summaries
ca-ES: Resums

en: Bibliographies
ca-ES: Bibliografies

en: Catalogs
ca-ES: Catàlegs

en: Dictionaries
ca-ES: Diccionaris

en: Encyclopedias
ca-ES: Enciclopèdies

en: Handbooks
ca-ES: Manuals

en: Legal articles
ca-ES: Articles legals

en: Indexes
ca-ES: Índexs

en: Patent document
ca-ES: Document de patent

en: Discographies
ca-ES: Discografies

en: Legislation
ca-ES: Legislació

en: Theses
ca-ES: Tesis

en: Surveys
ca-ES: Revisions

en: Reviews
ca-ES: Ressenyes

en: Programmed texts
ca-ES: Textos programats

en: Filmographies
ca-ES: Filmografies

en: Directories
ca-ES: Directoris

en: Statistics
ca-ES: Estadístiques

en: Technical reports
ca-ES: Informes tècnics

en: Legal cases and case notes
ca-ES: Casos legals i notes de casos

en: Law reports and digests
ca-ES: Informes i compendis jurídics

en: Treaties
ca-ES: Tractats

en: Fewer options
ca-ES: [Menys opcions]

en: More options
ca-ES: Més opcions

en: New search
ca-ES: Nova cerca

note: %1$s:  IF ( typeissue ) %2$s:  ELSIF ( typeissuecancel ) %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sSubscribe to a subscription alert %s Unsubscribe from a subscription alert %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %sSubscriure's a l'alerta de subscripció %s cancel · lar la subscripció d'una alerta de subscripció %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
ca-ES: Detalls per a %s

en: Subscribe to a subscription alert
ca-ES: Subscriviu-vos a l'alerta de recepció de nous exemplars

en: Unsubscribe from a subscription alert
ca-ES: Cancel·la alerta de subscripció

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
ca-ES: Voleu rebre un correu electrònic quan arribi un nou número d'aquesta subscripció?

note: INPUT type=submit
en: Yes
ca-ES: Sí

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
ca-ES: Confirmeu que no voleu rebre cap correu electrònic quan arribi un nou número de la subscripció.

en: Location
ca-ES: Ubicació

en: You have not subscribed to email alerts for any subscriptions.
ca-ES: No s'ha subscrit a les alertes per correu electrònic de cap subscripció.

note: %1$s:  authtypetext | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Entry %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Entrar %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
ca-ES: Entrada %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
ca-ES: Nombre de registres utilitzats a: %s

note: %1$s:  summary.mainentry | html %2$s:  IF authtypetext %3$s:  authtypetext | html %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s (%s)%s &rsaquo; Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %s%s (%s)%s &rsaquo; Cerca d'autoritats &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
ca-ES: %sAquesta autoritat no s'ha fet servir en cap registre.%s

en: Preferred form:
ca-ES: Forma preferent:

en: Used for/see from:
ca-ES: Emprat per:

en: See also:
ca-ES: Reviseu també:

en: Other forms:
ca-ES: Altres formes:

en: Online resources:
ca-ES: Recursos en línia:

note: %1$s:  IF Koha.Preference( 'opacuserlogin' ) == 1 %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s Log in to your account %s Catalog login disabled %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %s Inicieu sessió al vostre compte %s Inici de sessió al catàleg desactivat %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Access denied
ca-ES: Accés denegat

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
ca-ES: Disculpeu, el sistema considera que no teniu permisos per accedir a aquesta pàgina.

en: Log out and try again with a different user.
ca-ES: Desconnecteu-vos i proveu amb un usuari diferent.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
ca-ES: Disculpeu, la vostra sessió ha expirat. Autentiqueu-vos de nou.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
ca-ES: Esteu connectat des d'una IP diferent. Torneu-vos a autenticar.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF Koha.Preference('FailedLoginAttempts') %2$s:  END
en: You entered an incorrect username or password. Please try again! But note that passwords are case sensitive%s and that your account will be locked out after a fixed number of failed login attempts%s. Please contact a library staff member if you continue to have problems.
ca-ES: Has introduït un nom d'usuari o una contrasenya incorrectes. Si usplau torna-ho a provar! Tingues en compte que les contrasenyes distingeixen entre majúscules i minúscules%s i que el teu compte quedarà bloquejat després d'un nombre fix d'intents d'inici de sessió fallits%s. Posa't en contacte amb un membre del personal de la biblioteca si continues tenint problemes.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
ca-ES: Disculpeu, el vostre compte amb Shibboleth no coincideix amb un compte vàlid de la Biblioteca. Si teniu un inici de sessió local, el podeu fer servir.

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
ca-ES: Disculpeu, l'inici de sessió CAS també ha fallat. Si teniu un inici de sessió, el podeu fer servir ara.

en: If you have a CAS account, you may use that below.
ca-ES: Si teniu un compte de CAS, podeu utilitzar-lo a continuació.

en: If you have a local account, you may use that below.
ca-ES: Si teniu un compte local, podeu utilitzar-lo a continuació.

en: Log in using a Shibboleth account.
ca-ES: Inicia la sessió amb un compte de Shibboleth.

en: CAS login
ca-ES: Usuari CAS

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
ca-ES: Si no teniu un compte de Shibboleth, però teniu un compte de CAS, podeu utilitzar CAS.

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
ca-ES: Si en lloc d'un compte de Shibboleth, teniu un inici de sessió local, autentiqueu-vos a sota.

en: Log in.
ca-ES: Inicia sessió.

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
ca-ES: Si us plau, trieu contra quin us voleu autenticar:

en: Sorry, the CAS login failed.
ca-ES: Disculpeu, l'autenticació CAS ha fallat.

en: Log in using a CAS account.
ca-ES: Inicia la sessió amb un compte CAS.

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
ca-ES: Si teniu un compte de CAS, si us plau trieu contra quin voleu autenticar:

en: Nothing
ca-ES: Res

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
ca-ES: Si en lloc d'un compte de CAS teniu un compte local, encara podeu entrar:

en: Google login
ca-ES: Inici de sessió de Google

en: Sorry, your Google login failed.
ca-ES: Disculpeu, l'autenticació Google ha fallat.

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
ca-ES: Recordar que l'inici de sessió de Google només funcionarà si s'utilitza l'adreça de correu electrònic registrada a aquesta biblioteca.

en: If you want to, you can try to
ca-ES: Si voleu, ho podeu provar

en: log in using a different account
ca-ES: Inicieu sessió amb un altre compte

en: Your password has expired!
ca-ES: La contrasenya ha caducat!

en: Don't have a password yet?
ca-ES: No teniu contrasenya encara?

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
ca-ES: Si no teniu contrasenya, poseu-vos en contacte amb la Biblioteca. Se us en proporcionarà una.

en: Don't have a library card?
ca-ES: No teniu carnet de la biblioteca?

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
ca-ES: Si no sou usuaris de la Biblioteca, adreceu-vos al taulell de la biblioteca

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
ca-ES: La Biblioteca no ha autoritzat l'inici de sessió al catàleg.

en: Email
ca-ES: Correu electrònic

en: To report this error, you can email the Koha Administrator.
ca-ES: Per reportar aquest error, pot enviar un correu electrònic a l'administrador de koha.

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
ca-ES: Utilitzeu la barra del menú superior per navegar per Koha.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Cerca d'autoritats &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Authority type:
ca-ES: Autoritat:

en: Search options:
ca-ES: Cerqueu per:

en: contains
ca-ES: conté

en: starts with
ca-ES: comença amb

en: is exactly
ca-ES: és exactament

en: Term(s):
ca-ES: Terme(s):

en: Where:
ca-ES: On:

en: in the complete record
ca-ES: en el registre complet

en: in any heading
ca-ES: a qualsevol encapçalament

en: in main entry
ca-ES: a entrada principal

en: Order by:
ca-ES: Comandes per:

en: Heading ascendant
ca-ES: Encapçalament ascendent

en: Heading descendant
ca-ES: Encapçalament descendent

en: Previous
ca-ES: Anterior

note: %1$s:  IF ( total ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sAuthority search result%sNo results found%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %sResultat de la cerca d'autoritats%sSense resultats%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Results
ca-ES: Resultats

en: Authority search results
ca-ES: Resultats de la cerca per autoritat

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
ca-ES: Mostrant %s de %s resultats

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
ca-ES: %s %s No s'han trobat resultats. %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
ca-ES: Resultats %s a %s de %s

en: Authorized headings
ca-ES: Encapçalaments autoritzats

en: Type of heading
ca-ES: Tipus d'encapçalament

en: Details
ca-ES: Detalls

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
ca-ES: %s 0 registres %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: la teva cistella &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Your cart
ca-ES: El vostre cistell

en: Brief display
ca-ES: Vista breu

en: More details
ca-ES: Més detalls

en: Send
ca-ES: Envieu

en: Download
ca-ES: Descarregar

note: A
en: Select format and download cart
ca-ES: Seleccionar un format i descarregar el cistell

en: BibTeX
ca-ES: BibTex

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
ca-ES: RIS (Zotero, EndNote, altres)

en: Empty and close
ca-ES: Buida i tanca

en: Hide window
ca-ES: Oculteu la finestra

en: Select all
ca-ES: Seleccioneu-ho tot

en: Clear all
ca-ES: Esborreu-ho tot

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Select titles to:
ca-ES: Seleccioneu títols per a:

en: Remove
ca-ES: Elimineu

en: Add to a list
ca-ES: Afegir a la llista

en: Tag
ca-ES: Etiqueta

en: New tag:
ca-ES: Nova etiqueta:

en: Author(s)
ca-ES: Autor(s)

en: Subject(s)
ca-ES: Matèria(es)

en: Unified title
ca-ES: Títol unificat

en: Serial
ca-ES: Publicació periòdica

en: Classification
ca-ES: Classificació

en: In
ca-ES: En

en: Location(s) (Status)
ca-ES: Ubicació(ons) (estat)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
ca-ES: %s Aquest registre no té exemplars. %s

en: Items in your cart
ca-ES: Exemplars a la cistella

en: Year
ca-ES: Any

en: Location (Status)
ca-ES: Ubicació (estat)

en: Tag status here.
ca-ES: Estat de l'etiqueta aquí.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
ca-ES: %sAquest registre no té exemplars.%s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No tag was specified.
ca-ES: No s'ha especificat cap etiqueta.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
ca-ES: Amb els títols seleccionats:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Record blocked &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
ca-ES: Registre bloquejat &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catàleg

en: Blocked record
ca-ES: Registres bloquejats

en: Blocked
ca-ES: Bloquejat

en: You are not authorized to view this record.
ca-ES: No teniu autorització per veure aquest registre.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Browse our catalog &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Navegar pel nostre catàleg &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Search type:
ca-ES: Tipus de cerca:

en: Exact
ca-ES: Exacte

en: Fuzzy
ca-ES: Difús

en: Really fuzzy
ca-ES: Realment difús

en: An error occurred, please try again.
ca-ES: S'ha produït un error, si us plau torna-ho a provar.

en: Sorry, there are no results. Try a different search term.
ca-ES: Ho sentim, no hi ha resultats. Prova un altre terme de cerca.

en: This feature is not enabled
ca-ES: Aquesta funcionalitat no està habilitada

en: Browse our catalog
ca-ES: Explora el nostre catàleg

en: Top level
ca-ES: Nivell superior

en: Items in catalog
ca-ES: Exemplars al catàleg

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
ca-ES: (%s registres bibliogràfics)

en: Koha Wiki
ca-ES: Wiki de Koha

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
ca-ES: La taula de navegació està buida. Aquesta característica no està totalment configurada. Revisa el

en: for more information on what it does and how to configure it.
ca-ES: per a més informació sobre com es fa i com configurar-ho.

note: %1$s:  course.course_name | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Course reserves for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Bibliografia recomenada per %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Course reserves for &nbsp;
ca-ES: Bibliografia recomanada per &nbsp;

en: Course reserves for
ca-ES: Bibliografia recomanada per

en: Department:
ca-ES: Departament:

en: Course number:
ca-ES: Número de curs:

en: Section:
ca-ES: Secció:

en: Instructors:
ca-ES: Docents:

en: Courses
ca-ES: Cursos

en: Copy number
ca-ES: Número de còpia

en: Date due
ca-ES: Data de venciment

en: Link
ca-ES: Enllaç

en: Item URI
ca-ES: Exemplar URI

en: Record URL
ca-ES: Registre URL

en: No reserves have been selected for this course.
ca-ES: No hi ha reserves seleccionades per a aquest curs.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Courses &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Cursos &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Course #
ca-ES: Curs

en: Section
ca-ES: Secció

en: Instructors
ca-ES: Docents

en: Cannot create a curbside pickup for this day, it is a holiday.
ca-ES: No es pot crear una recollida o devolució per a aquest dia, és festiu.

en: You already have a scheduled pickup for this library.
ca-ES: Ja teniu programada una recollida per a aquesta biblioteca.

en: There are no more pickups available for this slot. Please choose another one.
ca-ES: No hi ha més recollides disponibles per a aquest horari. Si us plau, triar un altre.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=m.patron
en: Unable to check the items out to %s
ca-ES: No s'han pogut comprovar els exemplars a %s

en: The library has been notified of your arrival.
ca-ES: La biblioteca ha estat notificada de la vostra arribada.

en: Schedule a pickup
ca-ES: Programar una recollida

en: Pickup library
ca-ES: Biblioteca de recollida

en: Schedule
ca-ES: Horari

en: Alert staff of your arrival
ca-ES: Avisar el personal de la vostra arribada

en: Cancel this pickup
ca-ES: Cancel·lar aquesta recollida

en: No curbside pickups.
ca-ES: No hi ha torn de recollida/devolució.

en: Pickup library:
ca-ES: Biblioteca de recollida:

en: You already have a pickup scheduled for this library.
ca-ES: Ja teniu programada una recollida per a aquesta biblioteca.

en: Required
ca-ES: Obligatori

note: INPUT type=submit
en: Schedule pickup
ca-ES: Programa la recollida

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No pickup time defined for this day.
ca-ES: No s'ha definit cap hora de recollida per aquest dia.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Details for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Detalls per a: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Details for:
ca-ES: Detalls per a:

note: A
en: Local cover image
ca-ES: Imatge de portada local

note: A
en: Amazon cover image
ca-ES: Imatge de portada d'Amazon

en: Image from Amazon.com
ca-ES: Imatge d'Amazon.com

note: A
en: Image from Coce
ca-ES: Imatge a Coce

note: A
en: Custom cover image
ca-ES: Imatge de portada personalitzada

en: Item type:
ca-ES: Tipus d'exemplar:

en: Reviews from LibraryThing.com:
ca-ES: Ressenyes de LibraryThing.com:

en: List(s) this item appears in:
ca-ES: Llista(es) en què apareix aquest exemplar:

en: Tags from this library:
ca-ES: Etiquetes d'aquesta biblioteca:

en: No tags from this library for this title.
ca-ES: No hi ha etiquetes d'aquesta biblioteca per a aquest títol.

en: Add tag(s)
ca-ES: Afegir etiqueta(es)

en: Log in to add tags.
ca-ES: Inicieu sessió per afegir etiquetes.

en: Series information:
ca-ES: Informació de la col·lecció:

en: Click to open in new window
ca-ES: Cliqueu per obrir a una nova finestra

en: Audiovisual profile:
ca-ES: Perfil audiovisual:

en: Fiction notes:
ca-ES: Nota de ficció:

en: Awards:
ca-ES: Premis:

en: Star ratings
ca-ES: Valoració

en: Enhanced content:
ca-ES: Contingut millorat:

en: Content Cafe
ca-ES: Continguts

en: Novelist Select:
ca-ES: Seleccioneu un novel·lista:

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
ca-ES: %s exemplars

en: Item details
ca-ES: Informació exemplars

note: %1$s:  ' ( ' _ (otheritemloop.size || 0) _ ' )' | html
en: Other holdings %s
ca-ES: Altres fons %s

note: %1$s:  title_notes_count | html
en: Title notes ( %s )
ca-ES: Notes del títol ( %s )

en: Excerpt
ca-ES: Fragment

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
ca-ES: Aquesta pàgina té contingut enriquit visible quan s'habilita JavaScript o clicant

en: here
ca-ES: aquí

en: About the author
ca-ES: Sobre l'autor

en: Similar items
ca-ES: Exemplars similars

en: Tag browser
ca-ES: Navegador d'etiquetes

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
ca-ES: Subscripcions ( %s )

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
ca-ES: Comentaris ( %s )

en: Novelist Select
ca-ES: Seleccioneu un novel·lista

en: Editions
ca-ES: Edicions

en: Serial collection
ca-ES: Col·lecció de publicacions periòdiques

en: Images
ca-ES: Imatges

en: Item call number
ca-ES: Signatura topogràfica de l' exemplar

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
ca-ES: Aquest registre té molts exemplars. (%s).

en: Show all items
ca-ES: Mostra tots els exemplars

en: 1 item is on order.
ca-ES: 1 exemplar demanat.

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
ca-ES: %s exemplars estan demanats.

note: %1$s:  holds_count | html
en: Total holds: %s
ca-ES: Reserves totals: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ITEM_RESULT.priority | html
en: (priority %s)
ca-ES: (prioritat %s)

note: %1$s:  priority | html
en: Overall queue priority: %s
ca-ES: Prioritat a la cua: %s

en: Holdings:
ca-ES: Fons:

en: No physical items for this record
ca-ES: No hi ha exemplars per a aquest registre

en: No other items.
ca-ES: No hi ha cap altre exemplar.

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
ca-ES: Descripcions millorades de Syndetics:

en: Table of contents provided by Syndetics
ca-ES: Taula de continguts proporcionada per Syndetics

en: Excerpt provided by Syndetics
ca-ES: Fragment proporcionat per Syndetics

en: Reviews provided by Syndetics
ca-ES: Ressenyes proporcionades per Syndetics

en: Author notes provided by Syndetics
ca-ES: Notes d'autor proporcionades per Syndetics

en: This is a serial
ca-ES: És una publicació periòdica

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
ca-ES: Hi ha %s subscripcions associades a aquest títol.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
ca-ES: A la biblioteca: %s

en: This subscription is closed.
ca-ES: Aquesta subscripció ha expirat.

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
ca-ES: Ubicació: %s %s %s

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
ca-ES: Signatura topogràfica: %s

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
ca-ES: Subscripció des de: %s fins:%s %s %s ara (actual)%s

note: A
en: Cancel email notification
ca-ES: Cancel·leu la notificació per correu electrònic

en: You have subscribed to email notification on new issues.
ca-ES: T'has subscrit a la notificació per correu electrònic de nous exemplars

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
ca-ES: Subscriviu-vos a la notificació per correu electrònic de nous exemplars

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
ca-ES: Has d'iniciar sessió al teu compte per rebre l'alerta de nous exemplars

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
ca-ES: Exemplars perduts: %s

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
ca-ES: Els %s últims números per a aquesta subscripció:

en: Issue #
ca-ES: Exemplar #

en: Publication date
ca-ES: Data de publicació

en: Received date
ca-ES: Data de recepció

en: Note
ca-ES: Nota

en: Your comment
ca-ES: Comentari

en: Your comment (preview, pending approval)
ca-ES: Comentari (previsualització, pendent d'aprovació)

en: Edit
ca-ES: Editeu

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
ca-ES: Comentat per %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
ca-ES: Comentat per %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
ca-ES: Comentat per %s %s

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
ca-ES: Comentaris d'usuari sobre %s

en: There are no comments on this title.
ca-ES: No hi ha comentaris sobre aquest títol.

en: Post your comments on this title.
ca-ES: Publica els teus comentaris sobre aquest exemplar.

en: to post a comment.
ca-ES: publica un comentari.

en: Other editions of this work
ca-ES: Altres edicions d'aquest treball

en: Other editions
ca-ES: Altres edicions

en: by
ca-ES: per

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
ca-ES: [L'etiqueta %s no és compatible amb el vostre navegador.]

en: Click on an image to view it in the image viewer
ca-ES: Cliqueu sobre la imatge per veure-la al visor d'imatges

en: Browse results
ca-ES: Explora els resultats

note: A
en: See: %s%s%sprevious biblio%s
ca-ES: Vegeu: %s%s%sregistre anterior%s

en: Back to results
ca-ES: Torneu als resultats

note: A
en: Back to the results search list
ca-ES: Torneu a la llista de resultats de la cerca

note: A
en: See: %s%s%snext biblio%s
ca-ES: Vegeu: %s%s%ssegüent registre%s

en: Next
ca-ES: Següent

note: LI
en: Go to detail
ca-ES: Veure detalls

en: by
ca-ES: per

en: Share
ca-ES: Compartiu

note: A
en: Share on Facebook
ca-ES: Compartiu a Facebook

note: A
en: Share on LinkedIn
ca-ES: Compartiu a Linkedin

note: A
en: Share by email
ca-ES: Compartiu per correu electrònic

en: Select the item(s) to search
ca-ES: Seleccioneu el(s) registre(s) a cercar

en: Select none
ca-ES: No seleccionar cap

en: Current library
ca-ES: Biblioteca actual

en: Home library
ca-ES: Biblioteca d'origen

en: Materials specified
ca-ES: Materials especificats

en: Vol info
ca-ES: Vol. info

en: Item holds
ca-ES: Reserva d'exemplars

en: Item hold queue priority
ca-ES: Exemplar amb prioritat a la cua de reserva

en: (Opens below)
ca-ES: (S'obre sota)

en: Browse shelf
ca-ES: Explora per prestatgeria

note: %1$s:  END %2$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %3$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s %s%s%sLink to resource%s
ca-ES: %s %s%s%sEnllaç al recurs%s

note: SCRIPT
en: Amazon cover image (<a href='%s'>see the original image</a>)
ca-ES: Imatge de portada d'Amazon (<a href='%s'>see the original image</a>)

note: SCRIPT
en: Coce image from Amazon.com
ca-ES: Imatge Coce d'Amazon.com

note: SCRIPT
en: Coce image from Google Books
ca-ES: Imatge Coce de Google Books

note: SCRIPT
en: Cover image source unknown
ca-ES: Font de la imatge de la caràtula desconeguda

note: SCRIPT
en: Image from Google Books (<a href='%s'>see the original image</a>)
ca-ES: Imatge de Google Books (<a href='%s'>vegeu la imatge original</a>)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Discharge &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Descàrrega &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Discharge
ca-ES: Carta de llibertat

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
ca-ES: %s Es produeix un error en generar l'arxiu pdf. Si us plau, poseu-vos en contacte amb el personal de la Biblioteca per resoldre aquest problema. %s

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
ca-ES: la petició de la generació d'alliberament de deute ha estat enviada. La vostra petició estarà disponible d'aquí a pocs dies.

en: Get your discharge
ca-ES: Obtingueu la vostra carta de llibertat

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
ca-ES: La vostra carta de llibertat estarà disponible en aquesta pàgina en pocs dies.

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
ca-ES: No podem certificar el vostre compte, teniu deutes o exemplars en préstec. Si us plau, torneu els exemplars abans de demanar la carta de llibertat.

en: What is a discharge?
ca-ES: Què és una carta de llibertat?

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
ca-ES: Aquest document certifica que heu tornat tots els exemplars prestats. Es demana a vegades durant una transferència d' expedient d'una escola a una altra. La descàrrega és enviada per nosaltres a la vostra escola. També ho trobareu disponible en el vostre compte d'usuari.

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
ca-ES: : Aquesta sol·licitud només és vàlida si es troba lliure de càrregues o préstecs amb la Biblioteca. Una vegada que es presenti la sol·licitud, no es podran demanar prestats materials de la Biblioteca.

en: Warning
ca-ES: Advertència

en: Ask for a discharge
ca-ES: Demaneu la carta de llibertat

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Download cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Descarrega la cistella &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Download cart
ca-ES: Descarregueu el cistell

en: -- Choose format --
ca-ES: -- Trieu format --

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
ca-ES: Anar

en: Close this window
ca-ES: Tanqueu aquesta finestra

note: %1$s:  shelf.shelfname | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Download list %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Descarregar la llista %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: Download list '%s'
ca-ES: Descarregar llista'%s'

en: Download list
ca-ES: Descarregar llista

en: Your download should begin automatically.
ca-ES: La descàrrega hauria de començar automàticament.

en: Choose format
ca-ES: Trieu el format

en: Choose action
ca-ES: Trieu l'acció

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
ca-ES: Si us plau, escolliu un format de descàrrega

en: You do not have permission to download this list.
ca-ES: No tens permís per descarregar aquesta llista.

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Full subscription history for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Historial de subscripcions complet per a %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Full subscription history
ca-ES: Història completa de la subscripció

en: Library:
ca-ES: Biblioteca:

en: Subscription:
ca-ES: Subscripció:

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
ca-ES: Informació de la subscripció per %s

en: Brief history
ca-ES: Història breu

en: Full history
ca-ES: Història completa

en: Show year:
ca-ES: Mostra l'any:

en: Subscriptions
ca-ES: Subscripcions

en: Date received
ca-ES: Data de recepció

en: Number
ca-ES: Número

en: Subscription
ca-ES: Subscripció

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
ca-ES: (Tot)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your holds history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: El teu historial de reserves &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Your holds history
ca-ES: El teu historial de reserves

note: %1$s:  IF !holds %2$s:  ELSE %3$s:  SET show_itemtype_column = Koha.Preference('AllowHoldItemTypeSelection')
en: %s No data available %s %s
ca-ES: %s No hi ha dades disponibles %s %s

en: Order by date
ca-ES: Comandes per data

en: Order by title
ca-ES: Comandes per títol

en: Order by author
ca-ES: Comanda per autor

en: Showing 50 items.
ca-ES: Mostrant 50 exemplars.

en: Showing all items.
ca-ES: Mostrant tots els exemplars.

en: Show 50 items
ca-ES: Mostra 50 exemplars

en: Hold date
ca-ES: Data de la reserva

en: Expiration date
ca-ES: Data de venciment

en: Waiting date
ca-ES: Data d'espera

en: Cancellation date
ca-ES: Data de cancel·lació

en: Requested item type
ca-ES: Tipus d'exemplar sol·licitat

en: Any item type
ca-ES: Qualsevol tipus d'exemplar

en: Fulfilled
ca-ES: Complert

en: Cancelled
ca-ES: Cancel·lat

en: In transit
ca-ES: En trànsit

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
ca-ES: %s %s %s %s està vençut %sEl vostre préstec de %s (codi de barres %s) està vençut %s %s l'heu de tornar %sEl vostre préstec de %s (codi de barres %s) l'heu de tornar a la Biblioteca avui %s

note: %1$s:  unimarc3 | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Your search IDREF for ppn %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: La teva cerca IDREF per a ppn %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
ca-ES: %s Aquest ppn no es troba en el servei idref. %s %s

note: H1
en: Click to expand this role
ca-ES: Cliqueu per expandir

en: Citation
ca-ES: Citació

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your interlibrary loan requests &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Les sol·licituds de préstec interbibliotecari &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Request updated
ca-ES: Sol·licitud actualitzada

en: Request placed
ca-ES: Sol·licitud realitzada

en: New interlibrary loan request
ca-ES: Nova sol·licitud de préstec interbibliotecari

en: View interlibrary loan request
ca-ES: Veure la sol·licitud de préstec interbibliotecari

en: Ill request disclaimer
ca-ES: Sol·licitaré exempció de responsabilitat

en: ILL module configuration problem. Contact your administrator.
ca-ES: Problema de configuració del mòdul PIB. Posa't en contacte amb l'administrador.

en: Backends
ca-ES: Fons

en: Provider:
ca-ES: Proveïdor:

en: Create a new request
ca-ES: Crea una nova sol·licitud

en: Requests
ca-ES: Sol·licituds

en: Request ID
ca-ES: ID de sol·licitud

en: Requested from
ca-ES: Sol·licitat des de

en: Request type
ca-ES: Tipus de sol·licitud

en: Last updated
ca-ES: Ultima actualització

en: N/A
ca-ES: No disponible

en: View
ca-ES: Vista

en: Details from library
ca-ES: Informació biblioteca

en: Request ID:
ca-ES: ID de sol·licitud:

en: Requested from:
ca-ES: Sol·licitat des de:

en: Requested item:
ca-ES: Tipus d'exemplar sol·licitat:

en: View the requested item
ca-ES: Veure exemplar sol·licitat

en: Collection library:
ca-ES: Biblioteca de col·leccions:

en: Status:
ca-ES: Estat:

en: Request type:
ca-ES: Tipus de consulta:

en: Request placed:
ca-ES: Sol·licitud realitzada:

en: Last updated:
ca-ES: Ultima actualització:

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from %s
ca-ES: Detalls per a %s

en: Request cancellation
ca-ES: Sol·licitud de cancel·lació

note: INPUT type=submit
en: Submit modifications
ca-ES: Envia les modificacions

en: Interlibrary loan item availability
ca-ES: Disponibilitat d'exemplars de préstec interbibliotecari

en: Displaying availability results
ca-ES: Visualitzant els resultats de disponibilitat

en: If you can't find what you are looking for, you can
ca-ES: Si no trobes el que busques, pots

en: continue creating your request
ca-ES: continua creant la sol·licitud

en: or
ca-ES: o

en: cancel your request
ca-ES: cancel·la la teva sol·licitud

en: ILL request disclaimer
ca-ES: Sol·licitaré exempció de responsabilitat

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Images for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Imatges per: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàlog

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link=> 1 %2$s:  biblio.author | html
en: Images for %s %s
ca-ES: Imatges per %s %s

note: IMG
en: Thumbnail
ca-ES: Miniatura

en: Note:
ca-ES: Nota:

note: INPUT type=submit
en: Submit note
ca-ES: Envia la nota

note: %1$s:  IF ( library ) %2$s:  library.branchname | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
ca-ES: %s %s &rsaquo; %s Biblioteques &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catàleg

en: Phone:
ca-ES: Telèfon:

en: Koha home
ca-ES: Mòdul Koha

en: News
ca-ES: Notícies

en: Display news for:
ca-ES: Visualització de noticies de:

en: System-wide only
ca-ES: Només a tot el sistema

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF ( show_author && koha_new.author )
en: Published on %s %s by
ca-ES: Publicat a %s %s per

en: Show all news
ca-ES: Mostra totes les noticies

en: RSS feed for library news
ca-ES: RSS canal de noticies de la biblioteca

note: %1$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: RSS feed for %s and system-wide library news
ca-ES: Font RSS per a %s i notícies globals de la biblioteca

en: RSS feed for system-wide library news
ca-ES: Font RSS per a novetats globals de biblioteca

en: This news item does not exist.
ca-ES: Aquest exemplar de notícia no existeix.

en: No news to display.
ca-ES: No hi ha notícies per mostrar.

en: Quote of the day
ca-ES: Cita del dia

en: Log in to your account:
ca-ES: Inicieu sessió al vostre compte:

en: Welcome,
ca-ES: Benvingut,

en: due in fines and charges
ca-ES: Deute en sancions i càrrecs

en: total savings
ca-ES: estalvi total

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Updates submitted &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Actualitzacions enviades &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Your personal details
ca-ES: Les vostres dades personals

en: Updates submitted
ca-ES: Actualitzacions enviades

en: Thank you
ca-ES: Gràcies

en: Your updates have been submitted and your patron account has been modified.
ca-ES: Les teves actualitzacions s'han enviat i el teu compte d'usuari s'ha modificat.

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
ca-ES: Les vostres dades han estat enviades. El personal de la Biblioteca revisarà les vostres dades abans de confirmar els canvis.

en: Street number:
ca-ES: Número de carrer:

note: %1$s:  IF action == 'edit' %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sUpdate your personal details%sRegister a new account%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %sActualitza les teves dades personals%sRegistra un compte nou%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Register a new account
ca-ES: Registreu-vos

en: To make changes to your record please contact the library.
ca-ES: Per fer canvis al vostre registre contacteu amb la Biblioteca.

en: No changes were made.
ca-ES: No s'han fet canvis.

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
ca-ES: No s'han omplert tots els camps obligatoris. Si us plau, revisar el formulari i tornar a enviar-lo.

en: The following fields contain invalid information:
ca-ES: Els camps següents contenen informació no vàlida:

en: Contact information:
ca-ES: Informació de contacte:

en: primary email address
ca-ES: adreça de correu electrònic principal

en: secondary email address
ca-ES: Correu electrònic secundari

en: Alternate address information:
ca-ES: Adreça alternativa:

en: email address
ca-ES: Adreça de correu electrònic

en: Passwords do not match!
ca-ES: Les contrasenyes no coincideixen!

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
ca-ES: La contrasenya ha de tenir com a mínim %s caràcters .

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
ca-ES: Contrasenya ha de contenir almenys un dígit, una minúscula i una en majúscules.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
ca-ES: Contrasenya no pot contenir espais en blanc principal o final.

en: This email address already exists in our database.
ca-ES: Aquest compte de correu ja existeix en el catàleg.

en: Emails do not match!
ca-ES: Els correus electrònics no coincideixen!

en: confirm email address
ca-ES: Confirma l'adreça de correu electrónic

en: Please correct and resubmit.
ca-ES: Si us plau, corregeix i torna a enviar.

en: The entered card number is the wrong length.
ca-ES: La longitud del número de carnet es incorrecta.

en: The entered card number is already in use.
ca-ES: El número de targeta introduït ja està en ús.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
ca-ES: Hi ha hagut un problema per processar el vostre registre. Si us plau, contacteu amb el personal de la Biblioteca.

en: Error: Userid is not valid
ca-ES: Error: l'identificador d'usuari no és vàlid

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
ca-ES: Heu fet servir un caràcter no acceptat. Si us plau, reviseu el document i torneu a enviar-lo.

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
ca-ES: Permet el vostre avalador veure el vostres préstecs actuals?

en: Update
ca-ES: Actualitzar

en: Allow your guarantor to view your current fines?
ca-ES: ¿permets al teu responsable veure les teves multes actuals?

note: %1$s:  FOREACH gr IN patron.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.middle_name | html %5$s:  g.surname | html %6$s: - IF ! loop.last %7$s:  END %8$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s %s, %s %s
ca-ES: tutelat per %s %s %s %s %s %s, %s %s

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
ca-ES: El valor ja s'està utilitzant (%s)

en: Library card number:
ca-ES: Número de carnet de la biblioteca:

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
ca-ES: El número de la targeta ha de ser exactament de %s caràcters.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
ca-ES: El número de la targeta ha d'estar entre %s i %s caràcters.

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
ca-ES: El número de la targeta pot ser de fins a%s caràcters.

en: There is no minimum or maximum character length.
ca-ES: No hi ha cap longitud mínima o màxima de caràcters.

en: Username:
ca-ES: Nom d'usuari:

en: Expiration date:
ca-ES: Data de venciment:

en: Home library:
ca-ES: Biblioteca d'origen:

en: Identity
ca-ES: Dades d'identitat

en: Salutation:
ca-ES: Salutació:

en: Surname:
ca-ES: Cognom:

en: First name:
ca-ES: Nom:

en: Date of birth:
ca-ES: Data de naixement:

en: Initials:
ca-ES: Inicials:

en: Pronouns:
ca-ES: Pronoms:

en: Other names:
ca-ES: Altres noms:

en: Female:
ca-ES: Femení:

en: Male:
ca-ES: Masculí:

en: None specified:
ca-ES: Cap especificat:

en: Main address
ca-ES: Adreça principal

en: Street type:
ca-ES: Tipus de carrer:

en: Address:
ca-ES: Adreça:

en: Address 2:
ca-ES: Adreça 2:

en: City:
ca-ES: Ciutat:

en: State:
ca-ES: Província:

en: ZIP/Postal code:
ca-ES: CP/Codi postal:

en: Country:
ca-ES: País:

en: Contact information
ca-ES: Informació de contacte

en: Primary phone:
ca-ES: Telèfon principal:

en: Secondary phone:
ca-ES: Telèfon secundari:

en: Other phone:
ca-ES: Altre telèfon:

en: Primary email:
ca-ES: E-mail principal:

en: Confirm primary email:
ca-ES: Confirma l'adreça electrònica principal:

en: Secondary email:
ca-ES: Adreça electrònica secundària:

en: Main contact method:
ca-ES: Mètode de contacte principal:

en: Primary phone
ca-ES: Telèfon principal

en: Secondary phone
ca-ES: Telèfon secundari

en: Other phone
ca-ES: Un altre telèfon

en: Primary email
ca-ES: E-mail principal

en: Secondary email
ca-ES: Correu electrònic secundari

en: Preferred language for notices:
ca-ES: Idioma preferit per a notificacions:

en: Default
ca-ES: Predeterminat

en: Alternate address
ca-ES: Adreça alternativa

en: Phone:
ca-ES: Telèfon:

en: Email:
ca-ES: Correu electrònic:

en: Contact note:
ca-ES: Nota de contacte:

en: Alternate contact
ca-ES: Contacte alternatiu

en: Password
ca-ES: Contrasenya

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers.
ca-ES: La teva contrasenya ha de contenir com a mínim %s caràcters, incloent majúscules, minúscules i números.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
ca-ES: La contrasenya ha de tenir com a mínim %s caràcters.

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
ca-ES: Si no introdueixes cap contrasenya, es crearà una contrasenya generada pel sistema.

en: Confirm password:
ca-ES: Confirmar contrasenya:

en: Additional information
ca-ES: Informació addicional

en: New
ca-ES: NOU

en: I agree with your processing of my personal data as outlined in the
ca-ES: Estic d'acord amb el tractament que feu de les meves dades personals tal com s'indica a

en: privacy policy
ca-ES: política de privacitat

en: Verification
ca-ES: Verificació

en: Verification:
ca-ES: Verificació:

en: Please type the following characters into the preceding box:
ca-ES: Si us plau escriviu els caràcters següents a la casella anterior:

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
ca-ES: Envieu les vostres dades actualitzades

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
ca-ES: No s'han pogut afegir les etiquetes!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
ca-ES: La vostra configuració ha estat actualitzada!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your messaging settings &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Configuració de missatgeria &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Your messaging settings
ca-ES: Preferències de missatges

en: Settings updated
ca-ES: Paràmetres actualitzats

en: Days in advance
ca-ES: Dies d'anticipació

en: Phone
ca-ES: Telèfon

en: Digests only
ca-ES: Només resums

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
ca-ES: Podeu sol·licitar un resum per reduir el nombre de missatges. Els missatges es guarden i s'envien com un sol missatge.

en: Advance notice
ca-ES: Preavís

en: Auto renewal
ca-ES: Renovació automàtica

en: Unknown
ca-ES: Desconegut

note: SELECT name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]-DAYS
en: Choose how many days in advance you wish to receive the message
ca-ES: Triar amb quants dies d'antelació es vol rebre el missatge

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect notification by phone
ca-ES: Desmarca la notificació per telèfon

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Select notification by phone
ca-ES: Seleccionar la notificació per telèfon

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect itiva messaging
ca-ES: Desmarca la missatgeria itiva

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect email messaging
ca-ES: Desseleccionar missatges de correu electrònic

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: You must select a digestible transport to select digests
ca-ES: Has de seleccionar un transport per enviar els avisos

en: Notice:
ca-ES: Avís:

en: Some charges for text messages may be incurred when using this service. Please check with your mobile service provider if you have questions.
ca-ES: Aquest servei pot generar algun càrrec. Si us plau, consulteu amb el proveïdor de serveis mòbils si teniu alguna pregunta.

en: SMS number:
ca-ES: Número SMS:

en: SMS provider:
ca-ES: Proveïdors de SMS:

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
ca-ES: Contacteu amb un membre del personal de Biblioteca si no esteu segurs del vostre proveïdor de servei mòbil o no veieu el vostre proveïdor en aquesta llista.

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
ca-ES: Envieu les vostres dades

en: You are not allowed to call this page directly
ca-ES: No teniu autorització per demanar aquesta pàgina directament

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
ca-ES: Notícies de %s%s%sla Biblioteca%s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
ca-ES: %s Cercar %sper a '%s'%s%s&nbsp;amb límit(s):&nbsp;'%s'%s

note: %1$s:  q | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: OverDrive search for '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: OverDrive cerca '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
ca-ES: Recerca OverDrive de '%s'

note: SCRIPT
en: Always available
ca-ES: Sempre disponible

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
ca-ES: Disponibilitat:

note: SCRIPT
en: Currently available
ca-ES: Disponible actualment

note: SCRIPT
en: Currently unavailable
ca-ES: Actualment no disponible

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
ca-ES: Error buscant la col·lecció OverDrive.

note: SCRIPT
en: Found
ca-ES: Trobat

note: SCRIPT
en: Items available:
ca-ES: No hi ha exemplars disponibles:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
ca-ES: Carregant…

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
ca-ES: No s'han trobat resultats a la col· lecció OverDrive de la Biblioteca.

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
ca-ES: Recerca OverDrive...

note: SCRIPT
en: Type:
ca-ES: Tipus:

note: SCRIPT
en: out of
ca-ES: fora de

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
ca-ES: resultats a la col· lecció OverDrive de la Biblioteca.

note: SCRIPT
en: waiting holds:
ca-ES: reserves:

note: %1$s:  IF page %2$s:  page.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s%sPage error%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %s%s%sError de pàgina%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Page error
ca-ES: Error de pàgina

en: This page does not exist.
ca-ES: Aquesta pàgina no existeix.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Change your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Canvia la teva contrasenya &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Change your password
ca-ES: Canvia la meva contrasenya

en: Password updated
ca-ES: Contrasenya actualitzada

en: Change your password
ca-ES: Canvia la vostra contrasenya

en: There was a problem with your submission
ca-ES: Hi ha hagut un problema amb l'enviament

en: Passwords do not match. Please re-type your new password.
ca-ES: Les contrasenyes no coincideixen. Si us plau torni a escriure la seva nova contrasenya.

en: Your current password was entered incorrectly. If this problem persists, please ask a librarian to reset your password for you.
ca-ES: La contrasenya actual s'ha introduït incorrectament. Si aquest problema persisteix, demaneu a un bibliotecari que restableixi la contrasenya.

en: Current password:
ca-ES: Contrasenya actual:

en: New password:
ca-ES: Nova contrasenya:

en: Re-type new password:
ca-ES: Torneu a introduir la nova contrasenya:

en: You can't change your password.
ca-ES: No podeu modificar la vostra contrasenya.

en: Your password has been changed
ca-ES: S'ha canviat la vostra contrasenya

note: INPUT type=submit
en: Return to my account
ca-ES: Torna al meu compte

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Forgotten password recovery &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Recuperació de contrasenya oblidada &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Forgotten password recovery
ca-ES: Recuperació de contrasenya oblidada

en: An error has occurred while sending you the password recovery link.
ca-ES: S'ha produït un error en enviar-vos l'enllaç de recuperació de la contrasenya.

en: No account was found with the provided information.
ca-ES: No s'ha trobat cap compte amb la informació proporcionada.

en: Sorry, your password cannot be changed online.
ca-ES: Ho sentim, la vostra contrasenya no es pot modificar online.

en: Account identification with this email address only is ambiguous.
ca-ES: La identificació del compte només amb aquesta adreça de correu electrònic és ambigua.

en: Please use the field 'Login' as well.
ca-ES: Si us plau, utilitzeu també el camp "Iniciar sessió".

en: This account has no email address we can send the email to.
ca-ES: Aquest compte no té associat un compte de correu vàlid.

en: The process of password recovery has already been started for this account
ca-ES: El procés de recuperació de la contrasenya ja s'ha iniciat per a aquest compte

en: You should have received an email with a link to reset your password.
ca-ES: Hauríeu d'haver rebut un correu electrònic amb un enllaç per restablir la contrasenya.

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
ca-ES: %s Les contrasenyes no coincideixen. %s

en: Get new password recovery link
ca-ES: Demana un nou enllaç de recuperació de contrasenya

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
ca-ES: Si no heu rebut aquest correu electrònic, podeu sol·licitar-ne un de nou:

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
ca-ES: %s L'enllaç que has clicat no és vàlid o ha caducat.

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
ca-ES: Assegureu-vos que heu utilitzat l'enllaç del correu electrònic o contacteu amb el personal de la Biblioteca per demanar assistència. %s

en: Please contact the library if you need further assistance.
ca-ES: Si us plau, contacteu amb la Biblioteca si necessiteu més assistència.

en: You can't reset your password.
ca-ES: No podeu restablir la contrasenya.

en: To reset your password, enter your login or your email address.
ca-ES: Per restablir la contrasenya, introduïu el vostre usuari o la vostra adreça electrònica.

en: Confirm new password:
ca-ES: Confirmeu la nova contrasenya:

en: You will receive an email shortly.
ca-ES: En breu rebràs un correu electrònic.

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
ca-ES: Cliqueu a l'enllaç d'aquest correu electrònic per acabar el procés de restabliment de la contrasenya.

en: This link is valid for 2 days starting now.
ca-ES: Aquest enllaç és vàlid per a 2 dies a partir d'ara.

en: Return to the main page
ca-ES: Torneu a la pàgina principal

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
ca-ES: La contrasenya s'ha canviat per a l'usuari "%s".

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your consents &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Consentiments &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Your consents
ca-ES: Els teus consentiments

en: If you choose to withdraw your consent we will
ca-ES: Si selecciones retirar el teu consentiment, ho farem

en: within a reasonable time and you should log out now.
ca-ES: en un temps raonable i s'hauria de tancar la sessió ara.

en: I have read the
ca-ES: He llegit el

en: and agree with your processing of my personal data as outlined therein.
ca-ES: i estic d'acord amb el tractament que feu de les meves dades personals tal com s'indica aquí.

en: Do you agree?
ca-ES: Està d'acord?

note: %1$s:  consent_type | html
en: Consent for %s
ca-ES: Consentiment per %s

note: %1$s:  consent.given_on | html
en: Your consent was registered on %s.
ca-ES: El teu consentiment es va registrar el %s.

note: %1$s:  consent.refused_on | html
en: We registered that you did not consent on %s.
ca-ES: Hem registrat que no es dona el consentiment a %s.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your privacy management &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Gestió de la teva privadesa &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Your privacy management
ca-ES: Gestió de dades privades

en: Your checkout history has been deleted.
ca-ES: S'ha eliminat el vostre historial de préstecs.

en: The deletion of your checkout history failed, because there is a problem with the configuration of this feature. Please help to fix the system by informing your library of this error
ca-ES: No s'ha pogut eliminar el teu historial de préstecs, perquè hi ha un problema de configuració d'aquesta funcionalitat. Si us plau contacta amb l'administrador del sitema per informar d'aquest error.

en: No checkout history to delete
ca-ES: No hi ha cap historial de préstecs per eliminar

en: No hold history to delete
ca-ES: No hi ha cap historial de reserves per eliminar

en: Your privacy rules have been updated.
ca-ES: Les vostres normes de privacitat s'han actualitzat.

en: Your options are:
ca-ES: Les vostres opcions són:

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
ca-ES: Recordeu que la informació sobre qualsevol llibre encara en préstec ha de ser mantinguda per la Biblioteca independentment de l'opció de privacitat triada.

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
ca-ES: El personal de la Biblioteca no us pot actualitzar aquests valors: són privats!

en: Privacy rule
ca-ES: Pref de privacitat

en: Please choose your privacy rule:
ca-ES: Seleccioneu el vostre nivell de privacitat:

en: Forever
ca-ES: Per sempre

en: Never
ca-ES: Mai

note: %1$s:  FOREACH gr IN borrower.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.surname | html %5$s: - IF ! loop.last %6$s:  END %7$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s, %s %s
ca-ES: Garantit per %s %s %s %s %s, %s %s

en: Immediate deletion
ca-ES: Supressió immediata

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
ca-ES: . Un cop confirmeu l'eliminació, ningú no podrà recuperar la llista!

en: BE CAREFUL
ca-ES: ATENCIÓ

en: Immediately delete my checkout history. This action cannot be undone.
ca-ES: Suprimir immediatament el meu historial de préstec. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Immediately delete my hold history. This action cannot be undone.
ca-ES: Suprimir immediatament el meu historial de reserves. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Immediately delete my checkout history & my hold history. This action cannot be undone.
ca-ES: Suprimir immediatament el meu historial de préstecs i reserves. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
ca-ES: Recordeu que el sistema controla l'última persona que torna un exemplar per fer un seguiment dels exemplars retornats danyats.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your checkout history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: El teu historial de prèstecs &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Your checkout history
ca-ES: Historial de préstecs

note: %1$s:  UNLESS checkouts %2$s:  checkouts = [] %3$s:  END %4$s:  UNLESS old_checkouts %5$s:  old_checkouts = [] %6$s:  END %7$s:  SET all_checkouts = checkouts.merge(old_checkouts) %8$s:  IF all_checkouts.size == 0 %9$s:  ELSE
en: %s%s%s %s%s%s %s %s You have never borrowed anything from this library. %s
ca-ES: %s%s%s %s%s%s %s %s Mai heu demanat un préstec en aquesta biblioteca. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  savings | $Price with_symbol => 1
en: Congratulations, you have saved a total of %s by using the library.
ca-ES: Enhorabona, ha estalviat un total de %s utilitzant la biblioteca.

en: Showing last 50 items.
ca-ES: Mostrant els últims 50 exemplars.

en: Show last 50 items
ca-ES: Mostra els darrers 50 exemplars

en: All
ca-ES: Tot

en: Checkouts
ca-ES: Préstecs

en: On-site checkouts
ca-ES: Préstecs en sala

en: Links
ca-ES: Enllaços

en: Item type:
ca-ES: Tipus d'ítem:

en: Call number:
ca-ES: Signatura topogràfica:

en: Check-in date:
ca-ES: Data de retorn:

en: (Checked out)
ca-ES: (Prestat)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Recall &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Reclama &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.title | html
en: Details for: %s
ca-ES: Detalls per a %s

en: Recalls have not been enabled. Please contact your library.
ca-ES: No s'han activat les reclamacions. Poseu-vos en contacte amb la biblioteca

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Return to %s
ca-ES: Tornar a %s

en: An error has occurred while attempting to place a recall. Please contact your library.
ca-ES: S'ha produït un error en intentar fer una reclamació. Si us plau, contacti amb biblioteca.

note: %1$s:  due_interval | html %2$s:  due_date | $KohaDates
en: Your recall has been placed. The patron the item is currently checked out to has been asked to return the item within %s days, by %s.
ca-ES: S'ha fet la reclamació. S'ha demanat a l'usuari que te prestat l'exemplar actualment que el torni en un termini de %s dies, per %s.

en: You will be notified when your item is waiting to be picked up at the library.
ca-ES: Es notificarà quan l'exemplar estigui esperant per ser recollit a la biblioteca.

en: All borrowable material is subject to recall if checked out and needed by someone else. We will ask the person who has checked out this item to return it so you may use it.
ca-ES: Tot material prestable està subjecte a no renovar-se si una altra persona ho necessita i demana prestat. Demanarem a la persona que el té, que el torni perquè es pugui prestar.

en: Place a recall on
ca-ES: Fer una reclamació

en: Pick up location:
ca-ES: Ubicació de recollida:

en: Recall next available item
ca-ES: Reclamar el següent article disponible

en: Recall a specific item
ca-ES: Seleccioneu un exemplar específic

en: Select a specific item:
ca-ES: Seleccioneu una còpia específica:

en: Last location
ca-ES: Última localització

en: Information
ca-ES: Informació

note: IMG
en: Cannot be recalled
ca-ES: No es pot recordar

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due %s
ca-ES: Venciment %s

en: Unavailable (lost or missing)
ca-ES: No disponible (perdut o desaparegut)

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
ca-ES: Exclòs de préstec (%s)

note: %1$s:  Branches.GetName( item.recall.pickup_library_id ) | html
en: Waiting for patron at %s
ca-ES: Esperant l'usuari a %s

en: since
ca-ES: des de

note: %1$s:  Branches.GetName( hold.branchcode ) | html %2$s:  hold.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting for patron at %s since %s.
ca-ES: Esperant per l'usuari a %s des de %s.

en: You have already placed a
ca-ES: Ja has col·locat un

en: on this item.
ca-ES: en aquest exemplar.

note: INPUT type=submit
en: Confirm
ca-ES: Confirmar

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your recalls history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: El seu historial de retirades &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Recall date:
ca-ES: Data de reclamació:

en: Expiration:
ca-ES: Venciment:

en: Never expires
ca-ES: No caduca mai

note: For the first occurrence, %1$s:  RECALL.library.branchname | html
en: In transit to %s
ca-ES: En trànsit a %s

en: Ready for pickup
ca-ES: A punt per a la recollida

en: Overdue to be returned
ca-ES: Endarrerit per ser retornat

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Expired on %s
ca-ES: Vençut el %s

note: %1$s:  RECALL.completed_date | $KohaDates
en: Cancelled on %s
ca-ES: Cancel·lat el %s

en: Requested
ca-ES: Sol·licitat

note: %1$s:  RECALL.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due to be returned by %s
ca-ES: Ha de ser tornat per %s

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Pick up by %s
ca-ES: Recollida per %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this recall?
ca-ES: Segur que vols eliminar aquesta reclamació?

en: Registration pending
ca-ES: Inscripció pendent

en: Registration complete
ca-ES: Registre complet

en: Registration complete!
ca-ES: Registre complet!

en: You have successfully registered your new account.
ca-ES: S'ha registrat correctament el vostre compte nou.

en: To log in, use the following credentials:
ca-ES: Per iniciar la sessió, feu servir les credencials següents:

en: Card number:
ca-ES: Número de carnet:

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
ca-ES: Per a la teva comoditat, el quadre d'inici de sessió d'aquesta pàgina s'ha omplert prèviament amb aquestes dades. Inicia sessió i canvia la contrasenya.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
ca-ES: Per a la teva comoditat, el quadre d'inici de sessió d'aquesta pàgina s'ha omplert prèviament amb aquestes dades. Si us plau inicia sessió

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Please confirm your registration &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Si us plau, confirmar el registre &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Please confirm your registration
ca-ES: Si us plau, confirmeu el vostre registre

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
ca-ES: S'ha enviat un correu de confirmació a l'adreça indicada

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
ca-ES: L'usuari no estarà actiu fins que no es confirmi l'enllaç adjunt en el correu de confirmació.

en: Registration invalid
ca-ES: El registre no és vàlid

en: Registration invalid!
ca-ES: Registre no vàlid!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Report a problem &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Informar d'un problema &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Report submitted
ca-ES: Informe enviat

en: Error submitting report
ca-ES: S'ha produït un error en enviar l'informe

en: Your problem report has been sent to the library.
ca-ES: El problema ha estat reportat a la biblioteca.

en: Something wrong happened when sending the report. Please contact your library.
ca-ES: Hi ha hagut un problema en enviar l'informe. Si us plau, contactar amb biblioteca.

en: Send problem report to:
ca-ES: Envia el problema a:

en: A librarian
ca-ES: Un bibliotecari

en: Koha administrator
ca-ES: Administrador de Koha

en: Problem found on page:
ca-ES: S'ha trobat un problema a la pàgina:

en: Username:
ca-ES: Nom d'usuari:

en: Subject:
ca-ES: Matèria:

en: Message:
ca-ES: Missatge:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Request article &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Sol·licitar article &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: An error has occurred.
ca-ES: Hi ha hagut un error.

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Place article request for %s
ca-ES: Demaneu una còpia de l'article per a %s

en: Accept
ca-ES: Acceptat

en: You will be charged with
ca-ES: Se li cobrarà

en: Title:
ca-ES: Títol:

en: Author:
ca-ES: Autor:

en: Volume:
ca-ES: Volum:

en: Issue:
ca-ES: Fascicle:

en: Date:
ca-ES: Data:

en: Table of contents:
ca-ES: Taula de continguts:

en: Pages:
ca-ES: Pàgines:

en: Chapters:
ca-ES: Capítols:

en: Photocopy
ca-ES: Fotocòpia

en: Enumeration
ca-ES: Enumeració

en: Any item
ca-ES: Qualsevol exemplar

note: INPUT type=submit
en: Place request
ca-ES: Feu una petició

en: No article requests can be made for this record.
ca-ES: No es poden demanar articles d'aquest registre.

note: SCRIPT
en: Please select a specific item for this article request.
ca-ES: Seleccioneu un exemplar concret per a aquesta sol·licitud de l'article.

note: SCRIPT
en: The following fields are required and not filled in:
ca-ES: Els camps següents són obligatoris i no s'han omplert:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Placing a hold &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Fer una reserva &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Placing a hold
ca-ES: Reserva

en: Sorry, you cannot place holds.
ca-ES: Ho sentim, no pots fer reserves.

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
ca-ES: Segons el nostres registres, no tenim informació actualitzada de contacte. Si us plau, contacteu amb la Biblioteca.

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
ca-ES: (Tingueu en compte que hi pot haver un retard en restablir el vostre compte si feu la petició en línia.)

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
ca-ES: El vostre carnet està marcat com a perdut o robat.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
ca-ES: El vostre compte ha estat bloquejat. Comentari de %s:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
ca-ES: %s Restriccions afegides pel procés de venciment de préstec %s %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
ca-ES: %s %s Fins a data:

en: Go to your account page
ca-ES: Anar a la pàgina del vostre compte

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
ca-ES: Normalment un compte es bloqueja per endarreriments o sancions. Si el vostre compte no ho mostra, si us plau, contacteu amb la Biblioteca.

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
ca-ES: Teniu multes pendents de pagament. Import: %s.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
ca-ES: Disculpeu, no podeu fer més de %s reserves.

en: You must select at least one item.
ca-ES: Heu de seleccionar com a mínim un ítem.

en: You must select a library for pickup.
ca-ES: Heu de seleccionar una biblioteca de recollida.

en: ERROR: No record ID specified.
ca-ES: ERROR: Cap id de registre especificat.

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
ca-ES: ERROR: Error intern: sol·licitud de reserva incompleta.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
ca-ES: El vostre carnet ha caducat. Contacteu amb la Biblioteca si voleu renovar-lo.

en: None of the libraries are available for pickup location.
ca-ES: Cap de les biblioteques està disponible per a la ubicació de recollida.

en: Sorry, none of these titles can be placed on hold.
ca-ES: Ho sentim, no es pot reservar cap d'aquests títols.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
ca-ES: Confirmeu reserves per:%s (%s)

en: Sorry,
ca-ES: Disculpeu,

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
ca-ES: només es pot demanar %s més reserves. Si us plau, inhabiliteu les caselles de verificació dels elements dels quals no desitgeu fer reserva.

en: You already have at least one item level hold on this title. All further holds must be item level.
ca-ES: Ja tens una reserva a nivell d'exemplar en aquest títol. Totes les reserves posteriors han de ser nivell d'exemplar.

en: You already have at least one record level hold on this title. All further holds must be record level.
ca-ES: Ja tens una reserva a nivell de registre en aquest títol. Totes les reserves posteriors han de ser nivell de registre.

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s when you collect this item
ca-ES: Se't cobrarà una quota per la reserva de %s quan recollis aquest exemplar

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s for placing this hold
ca-ES: Se't cobrarà una quota per la reserva de %s per demanar aquesta reserva

en: Place a hold on
ca-ES: Fer una reserva de

note: %1$s:  END # / bibitemloo.holdable %2$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=bibitemloo link=> 1 %3$s:  IF ( bibitemloo.author ) %4$s:  bibitemloo.author | html %5$s:  END
en: %s %s %s, by %s%s
ca-ES: %s %s %s, per %s%s

en: You have already requested this title.
ca-ES: Ja heu demanat aquest títol.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
ca-ES: No podeu demanar aquest títol, ja el teniu.

en: There are no items that can be placed on hold.
ca-ES: No hi han exemplars que es puguin reservar.

en: This title cannot be requested.
ca-ES: No podeu demanar aquest títol.

en: Your priority:
ca-ES: La vostra prioritat:

en: Number of holds:
ca-ES: Nombre de reserves:

note: OPTION
en: At least one item is available at this library
ca-ES: Almenys un exemplar està disponible en aquesta biblioteca

en: Note: Library policy does not allow hold/pickup of an item available locally. Please come to the library to retrieve these items
ca-ES: Nota: la política de biblioteca no permet reservar/recollir un exemplar disponible localment. Si us plau, vine a la biblioteca per recuperar aquests exemplars

en: Show more options
ca-ES: Més opcions

en: Hold starts on date:
ca-ES: La reserva s'inicia en data:

en: Hold not needed after:
ca-ES: Reserva no necessària després del:

en: Request specific item type:
ca-ES: Seleccioneu un tipus d'exemplar específic:

en: Any item group
ca-ES: Qualsevol grup d'exemplars

en: Hold notes:
ca-ES: Notes de la reserva:

en: Next available item
ca-ES: El primer exemplar disponible.

en: A specific item
ca-ES: Còpia específica

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
ca-ES: No es pot reservar

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html %2$s:  itemLoo.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting for patron at %s since %s
ca-ES: Esperant per l'usuari a %s des de %s.

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html %2$s:  itemLoo.reservedate | $KohaDates
en: On hold for patron expected at %s since %s
ca-ES: Reservat per l'usuari, esperant a %s des de %s.

en: Not on hold
ca-ES: No està reservat

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
ca-ES: Confirmeu reserva

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
ca-ES: Esperant la selecció d'una còpia específica.

note: SCRIPT
en: Hide options
ca-ES: Menys opcions

note: SCRIPT
en: Hold expiration date should be filled.
ca-ES: S'ha d'omplir la data d'expiració de la reserva.

note: SCRIPT
en: Hold start date should be filled.
ca-ES: S'ha d'omplir la data d'inici de la reserva.

note: SCRIPT
en: Place a hold on
ca-ES: Reserva

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
ca-ES: Fer una reserva de:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Reset your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Restablir la contrasenya &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: New password must not be the same as old password.
ca-ES: La contrasenya nova no ha de ser la mateixa que l'anterior.

en: Please log-in to account to update your password.
ca-ES: Iniciar sessió al compte per actualitzar la contrasenya.

note: %1$s:  CASE 'account_locked' %2$s:  IF Categories.can_any_reset_password && Koha.Preference('OpacBaseURL')
en: . %s This account has been locked! %s
ca-ES: . %s Aquest compte s'ha bloquejat! %s

en: An unknown error occurred. Please try again or contact the library for assistance.
ca-ES: S'ha produït un error desconegut. Torneu-ho a provar o poseu-vos en contacte amb la biblioteca per obtenir ajuda.

en: Your password has successfully been updated
ca-ES: S'ha canviat la contrasenya correctament

en: Go to OPAC
ca-ES: Anar a l'OPAC

en: Restricted page
ca-ES: pàgina restringida

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  IF ( ms_value ) %3$s:  ms_value | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %9$s:  LibraryNameTitle | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: %s %s Results of search for '%s' %s Search results %s %s You did not specify any search criteria. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %s %s Resultats de la cerca de '%s' %s Resultats de la cerca %s %s No s'ha especificat cap criteri de cerca. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: LINK
en: %s Search RSS feed
ca-ES: %s Cercar canal RSS

note: %1$s:  ms_value | html %2$s:  IF ( pages > 1) %3$s:  current_page_number | html %4$s:  pages | html %5$s:  END
en: Results of search for '%s'%s, page %s of %s%s
ca-ES: Resultats de la cerca de '%s'%s, pàgina %s de %s%s

en: Search results
ca-ES: Resultats de la cerca

en: You did not specify any search criteria
ca-ES: No s'ha especificat cap criteri de cerca

en: No results found!
ca-ES: No s'han trobat resultats!

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
ca-ES: %s Sense resultats al catàleg %s.

note: A
en: Subscribe to this search
ca-ES: Subscriviu-vos a aquesta cerca

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
ca-ES: %s No s'ha especificat cap criteri de cerca. %s

en: Return to the last advanced search
ca-ES: Torneu a l'última cerca avançada

note: %1$s:  total | html
en: Your search returned %s results.
ca-ES: La teva cerca ha retornat %s resultats.

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches:%s %s%s).
ca-ES: (cerques relacionades:%s %s%s).

en: Not what you expected? Check for
ca-ES: No ha trobat el que esperava? cercar

en: suggestions
ca-ES: suggeriments

en: Sort
ca-ES: Ordena

en: Results per page:
ca-ES: Resultats per pàgina:

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('OPACnumSearchResults') | html
en: %s (default)
ca-ES: %s (per defecte)

en: Select titles to:
ca-ES: Seleccionar títols per a:

en: Add to...
ca-ES: Afegir a...

note: OPTGROUP
en: Your lists:
ca-ES: Les vostres llistes:

note: OPTGROUP
en: Public lists:
ca-ES: Llistes públiques:

en: [ New list ]
ca-ES: [Llista nova]

en: Place hold
ca-ES: Fer reserva

note: INPUT type=checkbox name=biblionumber
en: Select search result: %s
ca-ES: Selecciona el resultat de la cerca: %s

note: IMG
en: bonus
ca-ES: incentius

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.score_avg | html %2$s:  SEARCH_RESULT.num_scores | html
en: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (on %s rates)
ca-ES: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (en %s impostos)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
ca-ES: %s Crítiques d'usuaris d'Internet

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
ca-ES: %s Crítics professionals

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
ca-ES: %s Extractes de vídeo

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
ca-ES: %s Cites

en: Tags:
ca-ES: Etiquetes:

en: Lists:
ca-ES: Llistes:

en: Match:
ca-ES: Coincidència:

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
ca-ES: &nbsp;&nbsp;(%s vots)

en: Pages
ca-ES: Pàgines

en: Not finding what you're looking for?
ca-ES: ¿No trobes el que estàs buscant?

en: Make a
ca-ES: Fer un

en: purchase suggestion
ca-ES: suggeriment de compra

en: Interlibrary loan request
ca-ES: Sol·licitud de préstec interbibliotecari

en: Make an
ca-ES: Fer un

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error searching %s collection
ca-ES: S'ha produït un error en cercar la col·lecció %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
ca-ES: S'han trobat %s resultats de la col·lecció %s a la biblioteca

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Searching %s...
ca-ES: Cercant %s...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
ca-ES: Us heu d'autenticar per crear o afegir a les llistes

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
ca-ES: La vostra recerca %s per %s%s no ha trobat resultats.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Comments on %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Comentaris a %s &rsaquo; %s%s%skoha online%s catàleg

en: Error: we cannot find this bibliographic record.
ca-ES: Error: no podem trobar aquest registre bibliogràfic.

en: Sorry, only the creator of this comment is allowed to change it.
ca-ES: Disculpeu, només es permet a l'autor del comentari canviar-lo.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
ca-ES: Nota: el comentari contenia un codi incorrecte. S'ha guardat sense aquest codi, com es mostra. Es pot continuar editant o bé cancel·lar i conservar el comentari tal com està.

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
ca-ES: Error! L'etiqueta era de codi marcat. NO s'ha afegit.

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
ca-ES: %s %s %s Nota: aquesta finestra es tancarà automàticament en 5 segons. %s

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
ca-ES: Error! No es pot afegir un comentari buit. Agregueu contingut o cancel·leu.

en: Comments on
ca-ES: Comentaris sobre

en: Comments
ca-ES: Comentaris

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
ca-ES: Nota: el personal de la Biblioteca ha d'aprovar el vostre comentari.

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
ca-ES: Envieu i tanqueu aquesta finestra

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your routing lists &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Les vostres llistes d'itineraris &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Your routing lists
ca-ES: Les teves llistes de circulació

en: You are subscribed to the routing lists for following serial titles. If you wish to make changes, please contact the library.
ca-ES: Estàs subscrit a les llistes de circulació de les següents publicacions periòdiques. Si vols fer canvis posa't en contacte amb la biblioteca.

en: Subscription title
ca-ES: Títol subscripció

en: You are currently not listed on any routing lists.
ca-ES: Actualment no estàs inscrit a cap llista de circulació.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your search history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: El teu historial de cerca &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Your search history
ca-ES: El vostre historial de cerca

en: Catalog
ca-ES: Catàleg

en: Authority
ca-ES: Autoritat

en: Current session
ca-ES: Sessió actual

en: Toolbar control
ca-ES: Control de la barra d'eines

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
ca-ES: Suprimiu les cerques seleccionades

en: Previous sessions
ca-ES: Sessions prèvies

en: Your catalog search history is empty.
ca-ES: El vostre historial de cerca està buit.

en: Your authority search history is empty.
ca-ES: El vostre historial de cerca està buit.

en: Select searches to:
ca-ES: Seleccionar cerques per a:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
ca-ES: Esteu segurs que voleu eliminar entrades de l'historial de cerca seleccionades?

note: SCRIPT
en: With selected searches:
ca-ES: Amb cerques seleccionades:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Enviant a la cistella &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Message sent
ca-ES: Missatge enviat

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
ca-ES: El cistell s'ha enviat a: %s

en: Close window
ca-ES: Tanqueu la finestra

en: There was an error sending the cart.
ca-ES: Hi ha hagut un problema en enviar al cistell

en: Sending your cart
ca-ES: Enviant al cistell

en: Email address:
ca-ES: Adreça de correu electrònic:

en: Comment:
ca-ES: Comentari:

en: Please do not use this mail to request or renew books.
ca-ES: Si us plau, no utilitzeu aquest correu per sol·licitar o renovar llibres.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Enviant a la llista &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
ca-ES: La llista es va enviar a: %s

en: Back to lists
ca-ES: Torneu a les llistes

en: There was an error sending the list.
ca-ES: Hi ha hagut un problema en enviar la llista.

en: You do not have permission to send this list.
ca-ES: No teniu permís per enviar aquesta llista.

en: Sending your list
ca-ES: Enviant la vostra llista

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Issues for a subscription &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Fascicles de la subscripció &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Issues for a subscription
ca-ES: Exemplars d'una subscripció

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
ca-ES: Informació de la subscripció per a %s

en: twice per day
ca-ES: dues vegades al dia

en: every day
ca-ES: cada dia

en: three times per week
ca-ES: tres vegades per setmana

en: every week
ca-ES: cada setmana

en: every 2 weeks
ca-ES: cada 2 setmanes

en: every 3 weeks
ca-ES: cada 3 setmanes

en: every quarter
ca-ES: cada trimestre

en: every year
ca-ES: cada any

en: every 2 years
ca-ES: cada 2 anys

en: irregularly
ca-ES: irregularment

en: on Monday
ca-ES: els dilluns

en: on Tuesday
ca-ES: els dimarts

en: on Wednesday
ca-ES: els dimecres

en: on Thursday
ca-ES: els dijous

en: on Friday
ca-ES: els divendres

en: on Saturday
ca-ES: els dissabtes

en: on Sunday
ca-ES: els diumenges

note: %1$s:  subscription_LOO.numberlength | html
en: for %s issues
ca-ES: per a %s fascicles

note: %1$s:  subscription_LOO.weeklength | html
en: for %s weeks
ca-ES: durant %s setmanes

note: %1$s:  subscription_LOO.monthlength | html
en: for %s months
ca-ES: per %s mesos

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
ca-ES: La primera subscripció va començar %s

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
ca-ES: Aquesta subscripció va expirar %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription_LOO.location, opac => 1 ) | html
en: Location: %s
ca-ES: Ubicació: %s

en: Available issues
ca-ES: Exemplars disponibles

en: Unavailable issues
ca-ES: Exemplars no disponibles

en: Issues summary
ca-ES: Resum d'exemplars

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
ca-ES: %s %s %s %s Us heu subscrit a la notificació per correu electrònic de nous exemplars

en: Cancel email notification
ca-ES: Cancel·leu la notificació per correu electrònic

en: Subscribe to email notification on new issues
ca-ES: Subscriviu-vos a la notificació per correu electrònic de nous exemplars

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
ca-ES: %s %s Heu d'iniciar sessió al vostre compte per rebre l'alerta de nous exemplars %s %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Share a list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Compartir una llista &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Share a list
ca-ES: Compartiu una llista

en: Share a list with another patron
ca-ES: Compartiu la llista amb un altre usuari

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
ca-ES: L'operació %s no és compatible.

en: No operation parameter has been passed.
ca-ES: No s'ha introduït cap paràmetre.

en: Invalid shelf number.
ca-ES: Número incorrecte

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
ca-ES: Aquesta biblioteca no fa servir la funcionalitat de compartir llistes

en: You can only share a list if you are the owner.
ca-ES: Només podeu compartir la llista si en sou propietari.

en: You cannot share a public list.
ca-ES: No podeu compartir una llista pública.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
ca-ES: Disculpeu, no heu introduït cap adreça de correu vàlida.

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
ca-ES: Disculpeu, però no podem acceptar la petició. La invitació ha caducat. Contacteu amb l'usuari que us va enviar la invitació.

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
ca-ES: Com a propietari de la llista no podeu acceptar una invitació per compartir-la

en: Return to your lists
ca-ES: Torneu a les vostres llistes

en: Share list
ca-ES: Compartiu la llista

en: An invitation to share list
ca-ES: Una invitació per compartir la llista

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
ca-ES: S'enviarà el més aviat possible a %s.

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
ca-ES: Hi ha hagut un problema en processar les adreces següents. Si us plau, reviseu-les. Aquestes són: %s

en: You will receive an email notification if someone accepts your share before it expires.
ca-ES: Es rebrà una notificació per correu electrònic si algú accepta la invitació abans que caduqui.

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
ca-ES: RSS feed per a llista pública %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
ca-ES: %s %s per %s%s

note: %1$s:  IF ( context == "list" ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Delete %s Delete list %s
ca-ES: %s Suprimeix %s Suprimeix la llista %s

note: %1$s:  IF op == 'view' %2$s:  shelf.shelfname | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sContents of %s%sYour lists%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %sContingut de %s%sLes vostres llistes%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Allow changes to contents from:
ca-ES: Permetre els canvis al contingut de:

en: Nobody
ca-ES: Ningú

en: Owner only
ca-ES: Només el pietari

en: Permitted staff only
ca-ES: Només personal autoritzat

en: Staff only
ca-ES: Només personal

en: Anyone seeing this list
ca-ES: Qualsevol que vegi aquesta llista

en: The "Anyone" permission has no actual effect while this list is strictly private.
ca-ES: El permís "Qualsevol" no té cap efecte real, mentre que aquesta llista sigui estrictament privada.

en: Contents of
ca-ES: Continguts de

en: Create new list
ca-ES: Creeu una nova llista

en: Edit list
ca-ES: Editar la llista

en: An error occurred when updating this list.
ca-ES: S'ha produït un error en actualitzar aquesta llista.

en: An error occurred when creating this list.
ca-ES: S'ha produït un error en crear aquesta llista.

en: An error occurred when deleting this list.
ca-ES: S'ha produït un error en suprimir aquesta llista.

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
ca-ES: El registre no s'ha afegit a la llista. Si us plau, comproveu que ja hi és.

en: The share has not been removed.
ca-ES: No s'ha cancel·lat compartir llista

en: No email found for the patrons that accepted the share
ca-ES: No s'ha trobat cap correu electrònic per als usuaris que han acceptat compartir

en: List updated.
ca-ES: Llista actualitzada.

en: List created.
ca-ES: Llista creada.

en: List deleted.
ca-ES: Llista eliminada.

en: The item has been added to the list.
ca-ES: El registre s'ha afegit a la llista.

en: The item has been removed from the list.
ca-ES: El registre s'ha eliminat de la llista.

en: The share has been removed.
ca-ES: S'ha cancel·lat compartir llista

en: This list does not exist.
ca-ES: Aquesta llista no existeix.

en: This item does not exist.
ca-ES: Aquest exemplar no existeix.

en: You do not have permission to view this list.
ca-ES: No teniu permís per accedir a aquesta llista.

en: You do not have permission to create a new list.
ca-ES: No teniu permís per crear una nova llista.

en: You do not have permission to update this list.
ca-ES: No teniu permís per actualitzar aquesta llista.

en: You do not have permission to delete this list.
ca-ES: No teniu permís per eliminar aquesta llista.

en: You do not have permission to add a record to this list.
ca-ES: No teniu permís per afegir un registre a aquesta llista.

en: No record was removed.
ca-ES: No s'ha eliminat cap registre.

en: The new owner could not be found anymore.
ca-ES: El nou propietari no s'ha trobat.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
ca-ES: S'ha produït un error en crear la llista. El nom %s ja existeix.

note: A
en: Subscribe to this list
ca-ES: Subscriviu-vos a aquesta llista

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
ca-ES: Aquesta llista conté %s títols.

note: A
en: Select format and download list
ca-ES: Seleccionar un format i descarregar la llista

en: Send list
ca-ES: Envieu llista

en: Print list
ca-ES: Imprimeix la llista

en: Edit list
ca-ES: Editeu la llista

en: Remove share
ca-ES: No compartir

en: Sort by:
ca-ES: Ordeneu per:

en: Default sorting
ca-ES: Ordre predeterminat

en: Call number (A-Z)
ca-ES: Signatura (A-Z)

en: Call number (Z-A)
ca-ES: Signatura (Z-A)

note: OPTGROUP
en: Copyright date
ca-ES: Data de copyright

en: Copyright date (newest to oldest)
ca-ES: Data de Copyright (del més recent al més antic)

en: Copyright date (oldest to newest)
ca-ES: Data de Copyright (del més antic al més recent)

note: OPTGROUP
en: Date added
ca-ES: Data en què s'ha afegit

en: Date added (newest to oldest)
ca-ES: Data d'adquisició (del més recent al més antic)

en: Date added (oldest to newest)
ca-ES: Data d'adquisició (del més antic al més recent)

note: INPUT type=submit
en: Resort list
ca-ES: Imprimeix la llista

en: Add to list
ca-ES: Afegir a la llista

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
ca-ES: Elimineu els ítems seleccionats

en: You can add to your lists from the results of any
ca-ES: Es pot afegir a la llista de resultats de qualsevol

en: search
ca-ES: cerca

en: Create a new list
ca-ES: Creeu una nova llista

en: Editing
ca-ES: Editant

en: List name:
ca-ES: Nom de la llista:

en: Sort this list by:
ca-ES: Ordeneu la llista per:

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
ca-ES: La Biblioteca ha desactivat la funcionalitat de crear llistes públiques per als usuaris. Si es fa privada, no es podrà tornar a fer pública.

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: Transfer ownership of shared list '%s'
ca-ES: Transferir a un altre propietari la llista compartida '%s'

en: New owner:
ca-ES: Nou propietari:

note: INPUT type=submit
en: Transfer
ca-ES: Transferència

en: Log in to create a new list
ca-ES: Inicia la sessió per crear una llista nova

en: List name
ca-ES: Nom de la llista

en: Contents
ca-ES: Continguts

en: Empty
ca-ES: Buit

en: Remove share
ca-ES: No compartir

en: No public lists.
ca-ES: No hi ha llistes públiques.

en: No private lists.
ca-ES: No hi ha llistes privades.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
ca-ES: Esteu segurs que voleu eliminar aquesta llista?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove sharing? You will no longer have access to the list.
ca-ES: Estàs segur/a que vols eliminar la llista compartida? Ja no tindràs accés a la llista.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
ca-ES: Esteu segurs que voleu eliminar aquests ítems de la llista?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
ca-ES: Esteu segurs que voleu eliminar aquests ítems de la llista?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
ca-ES: Esteu segurs que no voleu compartir més la llista?

note: SCRIPT
en: Items on this list:
ca-ES: Exemplars d'aquesta llista:

note: SCRIPT
en: No, do not delete
ca-ES: No, no esborreu

note: SCRIPT
en: No, do not remove sharing
ca-ES: No, no elimineu l'ús compartit

note: SCRIPT
en: Remove from list
ca-ES: Elimineu de la llista

note: SCRIPT
en: This list is shared. Other users will lose access to it.
ca-ES: Aquesta llista és compartida. La resta d'usuaris hi perdran l'accés.

note: SCRIPT
en: Yes, delete
ca-ES: Sí, suprimir

note: SCRIPT
en: Yes, remove sharing
ca-ES: Sí, elimina l'ús compartit

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' biblio=review
en: New comment on %s
ca-ES: Nou comentari sobre %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Recent comments &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Comentaris recents &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
ca-ES: %s%s%sKoha online%s catàleg de comentaris recents

en: Recent comments
ca-ES: Comentaris recents

note: A
en: Subscribe to recent comments
ca-ES: Subscriviu-vos a comentaris recents

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=review link=> 1 %2$s:  IF ( review.author )
en: %s %s by
ca-ES: %s %s per

note: A
en: Search for works by this author
ca-ES: Cerqueu obres d'aquest autor

en: Publication:
ca-ES: Publicació:

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Added %s by you
ca-ES: Afegit %s per tu

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Added %s by
ca-ES: Afegit %s per

note: A
en: View details for this title
ca-ES: Revisa detalls d'aquest títol

en: &lt;&lt; Previous
ca-ES: &lt;&lt; Anterior

en: Next &gt;&gt;
ca-ES: Següent &gt;&gt;

note: %1$s:  IF ( op_add ) %2$s:  END %3$s:  IF ( op_else ) %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sEnter a new purchase suggestion%s %sPurchase suggestions%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: %sIntroduïu un nou suggeriment de compra%s %sSuggeriments de compra%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: New purchase suggestion
ca-ES: Nou suggeriment de compra

en: Your purchase suggestions
ca-ES: Els vostres suggeriments de compra

en: You cannot place any more suggestions
ca-ES: Disculpeu, no podeu fer suggeriments de compra

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: You may only add up to %s suggestions in %s days.
ca-ES: Només pots afegir fins a %s suggeriments en %s dies.

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
ca-ES: S'ha assolit el límit màxim de suggeriments que es pot fer en aquest moment (%s). Un cop la Biblioteca els hagi processat, es podràn fer més.

en: Enter a new purchase suggestion
ca-ES: Introduïu un nou suggeriment de compra

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion.
ca-ES: Ompliu aquest formulari per fer un suggeriment de compra. Rebreu un correu electrònic quan la Biblioteca el processi.

en: Only certain fields (marked in red) are required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find the title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
ca-ES: Només calen alguns camps (marcats en vermell), però com més informació introduïu més fàcil serà per al personal de la Biblioteca localitzar el títol que demaneu. El camp 'Notes' es pot utilitzar per afegir informació addicional.

en: . Click on "Confirm your suggestion" to ignore this message.
ca-ES: . Fer clic a "Confirma el teu suggeriment" per ignorar aquest missatge.

en: A similar document already exists:
ca-ES: Ja existeix un fitxer similar:

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
ca-ES: Número estàndard (ISBN, ISSN o un altre):

note: DIV
en: Copyright or publication year, for example: 2022
ca-ES: Copyright o any de publicació, per exemple: 2022

en: Publisher:
ca-ES: Editor:

en: Collection title:
ca-ES: Títol de col·lecció:

en: Publication place:
ca-ES: Lloc de publicació:

en: Quantity:
ca-ES: Quantitat:

en: Library:
ca-ES: Biblioteca:

en: Reason for suggestion:
ca-ES: Motiu del suggeriment:

en: -- Choose --
ca-ES: -- Trieu --

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
ca-ES: Confirma el teu suggeriment

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
ca-ES: Envieu el vostre suggeriment

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: The suggestion has not been added. You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s in %s days).
ca-ES: El suggeriment no s'ha afegit. Heu assolit el vostre límit de suggeriments que podeu fer en aquest moment (%s en %s dies).

en: The suggestion has not been added. A suggestion with this title already exists.
ca-ES: El suggeriment no s'ha afegit. Ja existeix un suggeriment amb aquest títol.

en: The selected suggestions have been deleted.
ca-ES: El suggeriment seleccionat s'ha eliminat.

en: Suggested by:
ca-ES: Suggerit per:

en: Suggested by me
ca-ES: Suggerit per mi

en: Suggested by anyone
ca-ES: Suggerit per algú

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
ca-ES: Una vegada que la Biblioteca hagi gestionat els suggeriments, en podreu demanar més.

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s).
ca-ES: Has assolit el límit màxim de suggeriments que pots fer en aquest moment (%s).

en: Select suggestions to:
ca-ES: Seleccioneu suggeriments per a:

en: Suggested on
ca-ES: Suggerit per

en: Suggested for
ca-ES: Suggerit per

en: Managed by
ca-ES: Gestionat per

en: Note:
ca-ES: Nota:

en: Suggested for:
ca-ES: Suggerit per:

en: Managed by:
ca-ES: Gestionat per:

en: Checked by the library
ca-ES: Comprovat per la biblioteca

en: Accepted by the library
ca-ES: Acceptat per la biblioteca

en: Available in the library
ca-ES: Disponible a la biblioteca

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
ca-ES: Elimineu els seleccionats

en: There are no pending purchase suggestions matching your search.
ca-ES: No hi ha suggeriments de compra pendents que coincideixin amb la teva cerca.

en: View all suggestions
ca-ES: Veure tots els suggeriments

en: You have no pending purchase suggestions.
ca-ES: No tens suggeriments de compra pendents.

en: There are no pending purchase suggestions.
ca-ES: No hi ha suggeriments de compra pendents.

en: You have no pending purchase suggestions.
ca-ES: No tens cap suggeriment de compra pendent.

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
ca-ES: No teniu autorització per veure suggeriments de compra pendents.

en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time.
ca-ES: Has assolit el límit màxim de suggeriments que pots fer en aquest moment.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
ca-ES: Esteu segur que voleu suprimir aquests suggeriments?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
ca-ES: Esteu segur que voleu suprimir aquest suggerimen?

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
ca-ES: No s'ha seleccionat cap suggeriment

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestion
ca-ES: No, no elimineu el suggeriment

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestions
ca-ES: No, no elimineu el suggeriment

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
ca-ES: Amb els suggeriments seleccionats:

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestion
ca-ES: Sí, suprimeix el suggeriment

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestions
ca-ES: Sí, suprimeix els suggeriments

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Tags &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Etiquetes &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: All tags
ca-ES: Totes les etiquetes

en: There was a problem with this operation:
ca-ES: Hi ha hagut un problema amb aquesta operació:

note: %1$s:  ERROR.badparam | html
en: ERROR: illegal parameter %s
ca-ES: ERROR: Paràmetre il·legal %s

note: %1$s:  ERROR.failed_delete | html
en: ERROR: You cannot delete the tag %s.
ca-ES: ERROR: No es pot eliminar l'etiqueta %s.

en: Note: you can only delete your own tags.
ca-ES: Nota: només podeu eliminar les vostres etiquetes.

en: Note: your tag contained markup code that was removed.
ca-ES: Nota: l'etiqueta tenia un codi erroni que s'ha eliminat.

note: %1$s:  ERROR.scrubbed | html
en: The tag was added as &quot;%s&quot;.
ca-ES: L'etiqueta s'ha afegit com a &quot;%s&quot;.

en: Please try again with plain text.
ca-ES: Si us plau, tornar a provar amb text sense format.

en: Unrecognized error.
ca-ES: Error no reconegut.

en: Tags to show from other users:
ca-ES: Etiquetes per mostrar d'altres usuaris:

en: Tags to show:
ca-ES: Etiquetes per mostrar:

note: INPUT type=submit
en: OK
ca-ES: Acceptar

en: Log in to see your own saved tags.
ca-ES: Inicieu sessió per revisar les vostres etiquetes.

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
ca-ES: %s %setiqueta%setiquetes%s afegida(es) satisfactòriament.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
ca-ES: %s%s etiqueta%setiquetes%s eliminades amb èxit.

en: Your tags
ca-ES: Les vostres etiquetes

en: Tag:
ca-ES: Etiqueta:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
ca-ES: %s %s (no aprovat) %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=MY_TAG link=> 1 %2$s:  IF ( MY_TAG.author ) %3$s:  MY_TAG.author | html %4$s:  END %5$s:  END # /IF MY_TAG.XSLTBloc %6$s:  INCLUDE 'title-actions-menu.inc' items=MY_TAG
en: %s %s by %s %s %s %s
ca-ES: %s %s per %s %s %s %s

en: Date added:
ca-ES: Data en què s'ha afegit:

note: INPUT type=submit
en: Delete selected tags
ca-ES: Suprimeix les etiquetes seleccionades

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected tag(s)?
ca-ES: Estàs segur/a que vols suprimir l'etiqueta(es) seleccionades?

note: SCRIPT
en: Please select a tag to delete.
ca-ES: Si us plau, selecciona una etiqueta per eliminar.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Subject cloud &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: subjecte al núvol &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
ca-ES: Aquesta &quot;nube&quot; mostra les matèries més consultades al catàleg. Cliqueu qualsevol matèria per veure els ítems de la col·lecció.

en: Show
ca-ES: Mostra

en: subjects
ca-ES: temes

en: up to
ca-ES: fins

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
ca-ES: Nota: aquesta característica només està disponible per a catàlegs francesos en els quals s'han entrat els temes ISBD i s'ha generat un índex.

en: The ISBD cloud is not enabled.
ca-ES: El núvol ISBD no està habilitat.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Most popular titles &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: Títols més populars &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Most popular titles
ca-ES: Títols més populars

note: %1$s:  limit | html %2$s:  IF selected_itemtype %3$s:  ItemTypes.GetDescription(selected_itemtype) | html %4$s:  END %5$s:  IF ( branch ) %6$s:  Branches.GetName( branch ) | html %7$s:  END %8$s:  IF ( timeLimit != 999 ) %9$s:  timeLimitFinite | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: The %s most checked-out %s %s %s %s at %s %s %s in the past %s months %s of all time %s
ca-ES: Els %s títols més prestats %s %s %s %s en %s %s %s els passats %s mesos %s de tot el temps %s

en: Checkouts:
ca-ES: Préstecs

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
ca-ES: %s No hi ha resultats, intenteu canviar els filtres. %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your library home &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
ca-ES: La teva biblioteca principal &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catàleg

en: Your summary
ca-ES: El vostre resum

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
ca-ES: Hola, %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
ca-ES: Tanca sessió si no ets %s

en: Thank you!
ca-ES: Gràcies!

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
ca-ES: Les vostres correccions s'han enviat a la Biblioteca, i el personal actualitzarà el vostre registre tan aviat com sigui possible.

en: One or more holds were not placed due to following errors:
ca-ES: Una o més reserves no van ser fetes a causa dels següents errors:

en: Item is damaged
ca-ES: Exemplar malmès

en: Not holdable
ca-ES: No es pot reservar

en: Holds are not allowed from your library
ca-ES: No es permeten les reserves des de la vostra biblioteca

en: Cannot be transferred to pickup library
ca-ES: No es pot transferir a la biblioteca de recollida

en: No valid pickup location
ca-ES: No hi ha lloc de recollida vàlid

en: Not for loan
ca-ES: Exclòs de préstec

en: There are items available in the library, please visit to check them out
ca-ES: Hi ha exemplars disponibles a la biblioteca, si us plau visiteu per comprobar-ho

en: Error when placing hold, please report this to the library
ca-ES: S'ha produït un error en fer la reserva, si us plau, informi a la biblioteca

en: Please note:
ca-ES: Recordeu:

note: %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Your account has outstanding fees & charges of %s. Holds are blocked because your fine balance is over the limit.
ca-ES: El teu compte té despeses i càrrecs pendents de %s. Les reserves es bloquegen perquè el vostre saldo final supera el límit.

en: . Please contact the library for more information.
ca-ES: . Contacteu amb la Biblioteca per a més informació.

en: Also note that you must return all checked out items before your library card expires.
ca-ES: A més, tingues en compte que s'han de tornar tots els articles prestats abans que caduqui la targeta de la biblioteca.

en: Please note:
ca-ES: Recordeu:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
ca-ES: El vostre compte ha caducat el %s.. Contacteu amb la Biblioteca per a més informació.

en: Your loan renewal failed because of the following reason(s):
ca-ES: La renovació del vostre préstec ha fallat pels motius següents:

en: Your account has expired. Please contact the library for more information.
ca-ES: El teu compte ha caducat. Si us plau, contacta amb la biblioteca per mes informació.

en: You have renewed this item the maximum number of times allowed.
ca-ES: Has renovat aquest element el nombre màxim de vegades permès.

en: You have renewed this item the maximum number of consecutive times without it being seen by the library.
ca-ES: Has renovat aquest document el màxim nombre de vegades consecutives per internet.

en: It is too soon after the checkout date for this item to be renewed.
ca-ES: És massa aviat per renovar aquest exemplar.

en: This item is on hold for another patron.
ca-ES: Aquest exemplar està reservat per un altre usuari.

en: Item renewal is not allowed.
ca-ES: No es permet la renovació de l'exemplar

en: This item is scheduled for auto renewal.
ca-ES: Aquest exemplar té programada una renovació automàtica.

en: Your account is frozen because it has been discharged.
ca-ES: El vostre compte s'ha bloquejat perquè heu demanat un certificat de la Biblioteca.

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
ca-ES: Normalment la raó de bloqueig d'un compte és per endarreriments o sancions. Si el vostre compte no ho mostra, si us plau, contacteu amb la Biblioteca.

en: If this is an error, please contact the library.
ca-ES: Si això és un error, contacteu amb la Biblioteca.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
ca-ES: El vostre carnet està marcat com a perdut o robat.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
ca-ES: .%sTeniu multes pendents de pagament. Import: %s %s

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
ca-ES: No podeu renovar els vostres llibres en línia. %s Satisfeu les multes si desitgeu renovar els préstecs

en: Auto-renewal
ca-ES: Renovació automàtica

en: Allow auto-renewal:
ca-ES: Permet la renovació automàtica:

en: Yes
ca-ES: Sí

note: INPUT type=submit
en: Update auto-renewal preference
ca-ES: Actualitza la preferència de renovació automàtica

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
ca-ES: Prestat (%s)

en: Relatives' checkouts
ca-ES: Préstecs en sala

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
ca-ES: Vençuts (%s)

note: For the first occurrence, %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Charges (%s)
ca-ES: Càrrecs (%s)

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
ca-ES: Crèdits (%s)

en: Relatives' charges
ca-ES: Càrrecs dels familiars

note: %1$s:  borrower_club_enrollments.count || 0 | html %2$s:  borrower_enrollable_clubs.count || 0 | html
en: Clubs (%s/%s)
ca-ES: Clubs ( %s/%s)

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
ca-ES: Reserves (%s)

note: %1$s:  current_article_requests.size || 0 | html
en: Article requests (%s)
ca-ES: Article sol·licitat (%s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew selected
ca-ES: Renoveu els seleccionats

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
ca-ES: %s Exemplar(s) prestats

en: Due
ca-ES: Venciment

en: Renew
ca-ES: Renoveu

en: Fines
ca-ES: Sancions

en: Checkout note
ca-ES: Nota de préstec

note: TH
en: Use this to report any problems with your currently checked out items
ca-ES: Utilitzeu-lo per informar de qualsevol problema amb els exemplars que heu prestat actualment

note: A
en: View on Amazon.com
ca-ES: Veure a Amazon.com

note: DIV
en: Click to view in Google Books
ca-ES: Cliqueu per veure-ho a Google Books

en: (On-site checkout)
ca-ES: (Préstecs en sala)

en: This item has been recalled. Please return by the new due date.
ca-ES: Aquest exemplar ha estat reclamat. Si us plau, torna-ho abans de la nova data de venciment.

en: Date due:
ca-ES: Data de venciment:

en: Barcode:
ca-ES: Codi de barres:

en: Renewed!
ca-ES: Renovat!

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( ISSUE.renewalitemtype) | html %2$s:  ISSUE.renewalfee | $Price
en: Fee for item type '%s': %s
ca-ES: Quota per tipus d'exemplar '%s': %s

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_daily | $Price
en: %s per day
ca-ES: %s per día

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_hourly | $Price
en: %s per hour
ca-ES: %s per hores

note: For the first occurrence, %1$s:  ISSUE.renewsleft | html %2$s:  ISSUE.renewsallowed | html %3$s:  IF Koha.Preference('UnseenRenewals') && ISSUE.unseenallowed %4$s:  ISSUE.unseenleft | html %5$s:  ISSUE.unseenallowed | html %6$s:  END
en: ( %s of %s renewals remaining %s / %s of %s renewals left before the item must be seen by the library %s )
ca-ES: ( %s of %s renovacions disponibles %s / %s de %s renovacions disponibles online %s )

en: (on hold)
ca-ES: (Reservat)

en: Not renewable
ca-ES: No renovable

en: Not renewable
ca-ES: No renovables

note: %1$s:  ISSUE.renewsleft | html
en: Item must be renewed at the library. %s renewals remaining
ca-ES: L'exemplar s'ha de renovar a la biblioteca. %s renovacions restants

en: (overdue)
ca-ES: (vençut)

en: Not allowed
ca-ES: No està permès

en: Automatic renewal failed, you have unpaid fines.
ca-ES: La renovació automàtica ha fallat, multes pendents de pagament.

en: Automatic renewal failed, your account is expired.
ca-ES: La renovació automàtica ha fallat, el compte ha caducat.

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | $KohaDates  as_due_date => 1
en: No renewal before %s
ca-ES: Cap renovació abans %s

note: %1$s:  ELSIF ( ISSUE.item_denied_renewal ) %2$s:  END %3$s:  IF ( ISSUE.auto_renew || ISSUE.auto_too_soon )
en: %s Renewal not allowed %s %s
ca-ES: %s No es permet la renovació %s %s

en: Fines:
ca-ES: Sancions:

en: Yes (Item overdue or lost)
ca-ES: Sí (exemplar endarrerit o perdut)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add note
ca-ES: Afegeix una nota

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew all
ca-ES: Renoveu-ho tot

en: You have nothing checked out
ca-ES: No teniu res en préstec

en: Your note will be shown to the librarian when the item is checked in.
ca-ES: La nota es mostrarà al bibliotecari quan l'exemplar sigui tornat.

en: You currently owe fines and charges amounting to:
ca-ES: Actualment les vostres sancions i càrrecs fan un total de:

en: Credits
ca-ES: Crèdits

en: You have a credit of:
ca-ES: Teniu un crèdit de:

en: Fines and charges
ca-ES: Sancions i càrrecs

note: %1$s:  r.firstname | html %2$s:  r.surname | html
en: %s %s currently owes fines and charges amounting to:
ca-ES: %s %s actualment les seves sancions i càrrecs fan un total de:

en: Relative
ca-ES: Familiar

en: Overdues
ca-ES: Vençuts

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
ca-ES: %s Compte bloquejat %s %s

note: %1$s:  ELSIF ( OVERDUE.norenew_overdue )
en: %s Not allowed
ca-ES: %s No permès

en: Article requests
ca-ES: sol·licitud d'articles

en: Record title
ca-ES: Títol del registre

en: Volume
ca-ES: Volum

en: Issue
ca-ES: Fascicle

en: Chapters
ca-ES: Capítols

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
ca-ES: (només %s)

note: %1$s:  IF ar.toc_request %2$s:  END
en: %sYes%s
ca-ES: %sSí %s

en: Processing
ca-ES: Processant

en: Completed
ca-ES: Completat

en: Canceled
ca-ES: Cancel·lat

en: Article requests
ca-ES: Article sol·licitats

en: You have no article requests currently.
ca-ES: Actualment no tens cap sol·licitud d'article.

en: Resume hold
ca-ES: Reprendre la reserva

en: Suspend until:
ca-ES: Suspès fins:

en: Do not suspend
ca-ES: No suspendre

note: SCRIPT
en: All holds will be suspended.
ca-ES: Es suspendrán totes les reserves.

note: SCRIPT
en: All holds will resume.
ca-ES: Es rependran totes les reserves.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this article request?
ca-ES: Estàs segur/a que vols cancel·lar aquesta sol·licitut d'article?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
ca-ES: Esteu segurs que voleu cancel·lar aquesta reserva?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
ca-ES: Esteu segurs que voleu reactivar totes les reserves cancel·lades?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
ca-ES: Esteu segurs que voleu cancel·lar totes les reserves?

note: SCRIPT
en: No, do not cancel article request
ca-ES: No, no cancel·leu la sol·licitud de l'article

note: SCRIPT
en: No, do not cancel hold
ca-ES: No, no cancel·leu la reserva

note: SCRIPT
en: No, do not resume holds
ca-ES: No, no reprengueu les reserves

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
ca-ES: No heu seleccionat res. Seleccioneu cada exemplar que vulgueu renovar.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Something went wrong. The note has not been saved
ca-ES: Alguna cosa ha anat malament. La nota no s'ha guardat

note: SCRIPT
en: Yes, cancel article request
ca-ES: Sí, cancel·la la sol·licitud de l'article

note: SCRIPT
en: Yes, cancel hold
ca-ES: Sí, cancel·la la reserva

note: SCRIPT
en: Yes, resume all holds
ca-ES: Sí, reprèn totes les reserves

note: SCRIPT
en: Yes, suspend all holds
ca-ES: Sí, suspèn totes les reserves

note: SCRIPT
en: Your note about %s could not be saved.
ca-ES: No s'ha pogut desar la teva nota sobre %s.

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
ca-ES: La teva nota sobre %s s'ha desat i enviat a la biblioteca.

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
ca-ES: La teva nota sobre %s s'ha eliminat.

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
ca-ES: (El codi de barres no es troba a la base de dades, si us plau consulta al personal de la biblioteca per obtenir ajuda)

en: (The item cannot be checked in at this library, please see library staff for assistance)
ca-ES: (L'exemplar no es pot retornar en aquesta biblioteca,si us plau, contacta amb el personal de la biblioteca per obtenir ajuda)

en: (Item is withdrawn and check-in blocked by policy, please see library staff for assistance)
ca-ES: (Exemplar retirat i bloquejat pel reglament, si us plau consulta al personal de la biblioteca per obtenir ajuda)

en: (The book is not currently on loan, please see library staff for assistance)
ca-ES: (El llibre no està en préstec actualment; si us plau, consulteu el personal de la biblioteca per obtenir ajuda)

en: (The item cannot be checked in at a self service terminal, please see library staff for assistance)
ca-ES: (L'exemplar no pot ser retornar en un terminal d'autoservei, si us plau, consulta amb el personal de la biblioteca per obtenir ajuda)

en: (There was a problem checking in this item, please see library staff for assistance)
ca-ES: (S'ha produit un error al retornar aquest exemplar, si us plau, contacta amb el personal de la bilioteca)

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self check-in
ca-ES: %s autodevolució

en: Sorry, this self check-in station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
ca-ES: Ho sentim, aquesta estació ha perdut la connexió. Contacta amb l'administrador per resoldre el problema.

en: Session lost
ca-ES: Sessió perduda

en: You are accessing self check-in from a different IP address! Please log in again.
ca-ES: Estàs accedint a l'autopréstec des d'una IP diferent! Torna a autenticarte.

en: Checked in
ca-ES: Retornat

note: %1$s:  PROCESS error_message messages=error.messages
en: Not checked in %s
ca-ES: No retornat %s

en: Finish
ca-ES: Finalitzar

en: Your request included no check-ins.
ca-ES: La teva sol·licitud no va incloure cap retorn.

en: Scan the item or enter its barcode:
ca-ES: Escaneja l'exemplar o introdueix el codi de barres:

en: Barcodes
ca-ES: Codis de barres

en: Check in
ca-ES: Retornar

en: Self check-in help
ca-ES: Ajuda per a l'autopréstec

en: Scan each item or enter its barcode. A list with the entered barcodes will be displayed.
ca-ES: Escanejar cada exemplar o introduir el seu codi de barres. Es mostrarà una llista amb els codis de barres introduïts.

en: Click the 'Check in' button to confirm.
ca-ES: Fes clic al botó "Retornar" per confirmar.

en: The operation results will be displayed for each entered barcode.
ca-ES: Els resultats de l'operació es mostraran per a cada codi de barres introduït.

en: The 'Finish' button is presented to start over.
ca-ES: El botó "finalitzar" es mostra per reiniciar.

en: At any step, clicking the 'Cancel' button will erase the scanned barcodes and start over.
ca-ES: En qualsevol pas, si fas clic al botó "Cancel·la" s'esborraran els codis de barres escanejats i es tornarà a començar.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout help &rsaquo; %s%s%sKoha %s
ca-ES: Ajuda per l'autopréstec &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Self checkout help
ca-ES: Ajuda per a l'autopréstec

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
ca-ES: Si és la primera vegada que utilitzeu el sistema d'autopréstec o el sistema no s'està comportant com esperàveu, potser voldríeu consultar el manual per iniciar-vos-hi.

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
ca-ES: Pas dos: escanegeu el codi de barres de cada exemplar, un cada cop

en: Step three: Click the 'Finish' button
ca-ES: Pas tres: cliqueu el botó 'Finalitzar'

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
ca-ES: Si no cliqueu el botó 'Finalitzar', la vostra sessió expirarà automàticament en %s segons.

en: Return to the self-checkout
ca-ES: Torneu a autopréstec

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
ca-ES: %s Sistema d'autopréstec

en: Item cannot be checked out.
ca-ES: L'exemplar no pot sortir en préstec.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
ca-ES: Disculpeu, aquest exemplar no es pot prestar des d'aquí.

en: The system does not recognize this barcode.
ca-ES: El sistema no reconeix aquest codi de barres.

note: %1$s:  DEBT | $Price with_symbol => 1
en: You owe the library %s and cannot check out.
ca-ES: Deus a la biblioteca %s i no es pot prestar.

en: Your contact information seems to be incomplete.
ca-ES: La informació de contacte sembla incompleta.

en: Item must be checked out at a circulation desk.
ca-ES: L'exemplar s'ha de prestar al taulell de circulació.

en: Return
ca-ES: Retorna

en: Return this item
ca-ES: Torneu aquest exemplar

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
ca-ES: Torneu al resum del compte

en: Please confirm the checkout:
ca-ES: Confirmeu el préstec:

en: This item is already checked out to you.
ca-ES: Ja tens aquest exemplar en préstec.

en: Renew item
ca-ES: Renoveu l'ítem

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
ca-ES: Disculpeu, aquesta estació d'autopréstec s'ha desconnectat. Contacteu amb l'administrador per resoldre el problema.

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
ca-ES: Esteu accedint a l'autopréstec des d'una IP diferent! Torneu-vos a autenticar.

en: Record not found
ca-ES: Registre no trobat

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
ca-ES: No es troba el vostre nom d'usuari. Torneu a intentar-ho.

en: Item checked out
ca-ES: Exemplar prestat

en: Item renewed
ca-ES: Exemplar renovat

en: Item not checked in: please see circulation staff for assistance
ca-ES: Exemplar no retornat: si us plau, consulta amb el personal de circulació per obtenir ajuda

en: Item checked in
ca-ES: Exemplar retornat

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
ca-ES: Esteu autenticat com a %s.

en: A hold fee was charged to your account for collecting this item.
ca-ES: S'ha carregat una quota al teu compte per la reserva de l'exemplar.

en: Sorry
ca-ES: Disculpeu

en: The userid
ca-ES: ID d'usuari

en: was not found in the database. Please try again.
ca-ES: no s'ha trobat a la base de dades. Intenteu-ho de nou.

en: Check out, return, or renew an item:
ca-ES: Prestar, tornar, o renovar un exemplar:

en: Check out or renew an item:
ca-ES: Presta o renova un exemplar:

en: Scan a new item or enter its barcode:
ca-ES: Escanegeu un nou exemplar o introduïu el vostre codi de barres:

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checkouts (%s)
ca-ES: Préstecs (%s)

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
ca-ES: %s Reserves (%s)

note: %1$s:  new_issue.item.biblio.title | html %2$s:  new_issue.item.barcode | html %3$s:  IF new_issue.item.is_bundle %4$s:  SET bundle_items_count = new_issue.item.bundle_items.count %5$s:  tnx('Bundle of {count} item', 'Bundle of {count} items', bundle_items_count, { count = bundle_items_count }) | ht
en: %s (%s). %s %s %s. %s Due on %s
ca-ES: %s (%s). %s %s %s. %s Venç en %s

en: Checked out:
ca-ES: Prestat:

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
ca-ES: Préstecs de %s

en: Checked out on
ca-ES: Prestat en

en: NEW
ca-ES: NOU

en: This is a on-site checkout, it cannot be renewed.
ca-ES: No es pot demanar aquest títol.

en: No renewals allowed
ca-ES: No es permeten renovacions

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
ca-ES: Retorneu l'exemplar

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
ca-ES: %sSí%sNo%s

en: You currently have nothing checked out.
ca-ES: En aquest moment no teniu res en préstec.

en: You currently have no pending holds.
ca-ES: Actualment no teniu reserves pendents.

en: Please enter your card number:
ca-ES: Introduïu el vostre número d'usuari:

note: SCRIPT
en: End session
ca-ES: Finalitza la sessió

note: SCRIPT
en: Print receipt and end session
ca-ES: Imprimeix el rebut i finalitza la sessió

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
ca-ES: Voleu imprimir un rebut?

en: Search suggestions
ca-ES: Cerqueu suggeriments de compra

en: Suggestions
ca-ES: Suggeriments

en: Did you mean:
ca-ES: Voleu dir:

en: Sorry, no suggestions.
ca-ES: Disculpeu, sense suggeriments.

en: MARC Card View
ca-ES: Vista de targeta MARC

en: MARC View
ca-ES: Vista MARC
