Koha 23.11.08.001 - en to cs-CZ translation catalogue (855 entries)

en: ERROR: Price is not a valid number, please check the price and try again!
cs-CZ: CHYBA: Cena musí být platné číslo, zkontrolujte prosím své zadání a zkuste to znovu!

en: Fund amount exceeds parent allocation
cs-CZ: Zvolená velikost fondu přesahuje nadřízený rozpočet

en: Fund amount exceeds period allocation
cs-CZ: Zvolená velikost fondu přesahuje celkový rozpočet

en: New budget-parent is beneath budget
cs-CZ: Nový mateřský rozpočet je dílčímrozpočtem tohoto rozpočtu

en: Are you sure you want to delete this vendor?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tohoto dodavatele?

en: Update item
cs-CZ: Aktualizovat jednotku

en: You can't receive any more items
cs-CZ: Nemůžete přijmout žádné další jednotky

en: Edit
cs-CZ: Upravit

en: Delete
cs-CZ: Odstranit

en: Add item
cs-CZ: Přidat jednotku

en: Clear
cs-CZ: Vymazat

en: Add multiple items
cs-CZ: Přidat více jednotek

en: Number of items to add
cs-CZ: Počet jednotek k přidání

en: Add
cs-CZ: Vložit

en: NOTE: Fields listed in the 'UniqueItemFields' system preference will not be copied
cs-CZ: POZNÁMKA: Pole uvedená v systémové předvolbě "UniqueItemFields" nebudou zkopírována

en: is duplicated
cs-CZ: je duplicitní

en: already exists in database
cs-CZ: již v databázi existuje

en: There is no record selected
cs-CZ: Není vybraný žádný seznam

en: quantity values are not filled in or are not numbers
cs-CZ: počty nejsou vyplněny nebo není vyplněno číslo

en: Some funds are not defined in item records
cs-CZ: Některé fondy nejsou v záznamech o jednotkách definovány

en: Some required item subfields are not set
cs-CZ: Nejsou vyplněna některá povinná podpole jednotek

en: Loading
cs-CZ: Načítá se

en: Internal Server Error, please reload the page
cs-CZ: Vnitřní chyba serveru, prosím znovunačtěte stránku

en: You need to log in again, your session has timed out
cs-CZ: Musíte se přihlásit znovu, vaše stávající přihlášení vypršelo

en: Error; your data might not have been saved
cs-CZ: Chyba; vaše data nemusela být uložena

en: Loading...
cs-CZ: Načítá se...

en: Please select or enter a sound.
cs-CZ: Vyberte nebo vložte zvuk.

en: Are you sure you want to delete the selected audio alerts?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit vybraná zvuková upozornění?

en: Check the box next to the alert you want to delete.
cs-CZ: Zaškrtněte políčko vedle upozornění, které chcete odstranit.

en: Authority
cs-CZ: Autoritní

en: Error importing the authority type %s
cs-CZ: Chyba při importu autority %s

en: Please select a CSV (.csv) or ODS (.ods) spreadsheet file.
cs-CZ: Vyberte soubor ve formátu CSV (.csv) či ODS (.ods).

en: Do you really want to import the authority type fields and subfields? This will overwrite the current configuration. For safety reasons please use the export option to make a backup
cs-CZ: Opravdu chcete importovat pole a podpole autority? Tím přepíšete aktuální nastavení. Z bezpečnostních důvodů nejprve využijte možnost exportu a vytvořte zálohu

en: Importing to authority type: %s. Importing from file: %s
cs-CZ: Importuji do šablony: %s. Importuji ze souboru: %s

en: Your cart is currently empty
cs-CZ: Váš košík je nyní prázdný

en: This item is already in your cart
cs-CZ: Tuto jednotku už v košíku máte

en: This item has been added to your cart
cs-CZ: Jednotka byla vložena do košíku

en: %s item(s) added to your cart
cs-CZ: %s položka/y vložena/y do košíku

en: %s already in your cart
cs-CZ: %s již je v košíku

en: No item was selected
cs-CZ: Nebyly vybrány žádné položky

en: No item was added to your cart (already in your cart)!
cs-CZ: Do košíku nebyla přidána žádná položka (již máte v košíku)!

en: The item has been removed from your cart
cs-CZ: Položka byla odstraněna ze košíku

en: Are you sure you want to empty your cart?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit z košíku všechny položky?

en: Are you sure you want to remove the selected items?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit vybrané položky?

en: Items in your cart: %s
cs-CZ: Položek ve vašem košíku: %s

en: Add to cart
cs-CZ: Přidat do košíku

en: In your cart
cs-CZ: V košíku

en: Error importing the framework
cs-CZ: Chyba při importu katalogizační šablony

en: Are you sure you want to replace the fields and subfields for the %s framework structure? The existing structure will be overwritten! For safety reasons, it is recommended to use the export option to make a backup first.
cs-CZ: Opravdu chcete nahradit pole a podpole ve struktuře šablony %s ? Současná struktura bude přepsána! Z důvodu bezpečnosti je doporučeno použít možnost exportu a vytvořit tak nejdříve zálohu.

en: Importing to framework: %s. Importing from file: %s.
cs-CZ: Importuji do šablony: %s. Importuji ze souboru: %s.

en: Previous
cs-CZ: Předchozí

en: Next
cs-CZ: Další

en: Results
cs-CZ: Výsledky

en: Go back to the results
cs-CZ: Zpět na výsledky

en: Please enter a valid date (should match %s).
cs-CZ: Zadejte platné datum (ve tvaru %s).

en: Fri
cs-CZ: Pá

en: Mon
cs-CZ: Po

en: Sat
cs-CZ: So

en: Sun
cs-CZ: Ne

en: Thu
cs-CZ: Čt

en: Tue
cs-CZ: Út

en: Wed
cs-CZ: St

en: Friday
cs-CZ: Pátek

en: Monday
cs-CZ: Pondělí

en: Saturday
cs-CZ: Sobota

en: Sunday
cs-CZ: Neděle

en: Thursday
cs-CZ: Čtvrtek

en: Tuesday
cs-CZ: Úterý

en: Wednesday
cs-CZ: Středa

en: Apr
cs-CZ: Duben

en: Aug
cs-CZ: Srpen

en: Dec
cs-CZ: Prosinec

en: Feb
cs-CZ: Únor

en: Jan
cs-CZ: Leden

en: Jul
cs-CZ: Červenec

en: Jun
cs-CZ: Červen

en: Mar
cs-CZ: Březen

en: May
cs-CZ: Květen

en: Nov
cs-CZ: Listopad

en: Oct
cs-CZ: Říjen

en: Sep
cs-CZ: Září

en: April
cs-CZ: Duben

en: August
cs-CZ: Srpen

en: December
cs-CZ: Prosinec

en: February
cs-CZ: Únor

en: January
cs-CZ: Leden

en: July
cs-CZ: Červenec

en: June
cs-CZ: Červen

en: March
cs-CZ: Březen

en: November
cs-CZ: Listopad

en: October
cs-CZ: Říjen

en: September
cs-CZ: Září

en: Failure
cs-CZ: Selhání

en: Place hold
cs-CZ: Rezervovat

en: {credit_type_description} against {debit_type_description}
cs-CZ: {credit_type_description} proti {debit_type_description}

en: Please note that this external search could replace the current record.
cs-CZ: Vezměte, prosím, na vědomí, že Váš současný záznam bude nahrazen importovaným záznamem.

en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
cs-CZ: %s dokumenty jsou napojeny na tento záznam. Musíte odstranit všechny jednotky před odstraněním tohoto záznamu.

en: Warning: This record is used in %s order(s). Deleting it could cause serious issues on acquisition module. Are you sure you want to delete this record?
cs-CZ: Varování: Tento záznam je použit v %s objednávkách. Smazání by mohlo způsobit vážné problémy na modul získávání. Opravdu chcete tento záznam smazat?

en: %s order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
cs-CZ: %s objednávek používá tento záznam. Je nutné mít oprávnění pro správu objednávek, chcete-li odstranit tento záznam.

en: %s deleted order(s) are using this record. Are you sure you want to delete this record?
cs-CZ: %s odstraněných objednávek používá tento záznam. Opravdu chcete záznam odstranit?

en: %s deleted order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
cs-CZ: %s odstraněných objednávek používá tento záznam. Pokud chcete tento záznam odstranit, musíte mít odpovídající práva.

en: %s holds(s) for this record. Are you sure you want to delete this record?
cs-CZ: %s rezervací na tento záznam. Opravdu chcete tento záznam odstranit?

en: %s subscription(s) are attached to this record. You must delete all subscription before deleting this record.
cs-CZ: %s předplatné(ných) je napojena(o) k tomuto záznamu. Před ostraněním tohoto záznamu musíte nejprve odstranit všechna související předplatná.

en: Are you sure you want to delete this record?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tento záznam?

en: %s hold(s) on this record. You must delete all holds before deleting all items.
cs-CZ: %s rezervací na tento záznam. Musíte zrušit všechny rezervace před vymazáním všech jednotek.

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tento dokument %s?

en: (select to create)
cs-CZ: (vyberte k vytvoření)

en: Something went wrong. Maybe the value already exists?
cs-CZ: Něco se pokazilo. Možná už hodnota existuje?

en: Template name is required.
cs-CZ: Název šablony je povinný.

en: Category code can only contain the following characters: letters, numbers, - and _.
cs-CZ: Kód kategorie může obsahovat pouze následující znaky: písmena, čísla, - a _.

en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
cs-CZ: Prosím zvolte délku členství zadáním počtu měsíců NEBO data konce členství.

en: Note: %s out of %s renewals have been logged
cs-CZ: Poznámka: %s z %s prodloužení bylo zaznamenáno

en: Renewed by
cs-CZ: Prodlouženo

en: manually
cs-CZ: ručně

en: Automatic
cs-CZ: Automaticky

en: Renewal type:
cs-CZ: Typ prodloužení:

en: Checked in
cs-CZ: Vráceno

en: Patron note
cs-CZ: Poznámka ke čtenáři

en: Unable to check in
cs-CZ: Vrácení není možné

en: Confirm
cs-CZ: Potvrdit

en: Renewed, due:
cs-CZ: Prodlouženo do:

en: Renew failed:
cs-CZ: Prodloužení se nezdařilo:

en: not checked out
cs-CZ: nevypůjčeno

en: too many renewals
cs-CZ: příliš mnoho prodloužení

en: too many consecutive renewals without being seen by the library
cs-CZ: příliš mnoho po sobě jdoucích prodloužení, aniž by knihovna jednotky viděla

en: on hold
cs-CZ: rezervováno

en: Not allowed: patron restricted
cs-CZ: Nelze provést: čtenář má omezené služby

en: Not allowed: overdue
cs-CZ: Není povoleno: výpůjčky po datu vrácení

en: Unable to find an open day
cs-CZ: Nelze najít otevírací den

en: reason unknown
cs-CZ: neznámý důvod

en: Loading... you may continue scanning.
cs-CZ: Nahrává se... můžete pokračovat v načítání kódů.

en: Today's checkouts
cs-CZ: Dnešní výpůjčky

en: Previous checkouts
cs-CZ: Předchozí výpůjčky

en: by _AUTHOR_
cs-CZ: od _AUTHOR_

en: On-site checkout
cs-CZ: Prezenční výpůjčka

en: This item has been recalled and the due date updated
cs-CZ: Na jednotku byla vytvořena přednostní rezervace a datum pro vrácení byl upraven

en: Recalled
cs-CZ: S přednostní rezervací

en: Booked
cs-CZ: Rezervováno

en: On hold
cs-CZ: Rezervováno

en: Not renewable
cs-CZ: Nelze prodloužit

en: Must be renewed at the library
cs-CZ: Musí být prodlouženo v knihovně

en: No renewal before %s
cs-CZ: Prodloužit lze až po %s

en: Can no longer be auto-renewed - number of checkout days exceeded
cs-CZ: Již nelze automaticky prodloužit - dosažena maximální délka výpůjčky

en: Automatic renewal failed, patron has unpaid fines
cs-CZ: Automatické prodloužení selhalo, čtenář má neuhrazené poplatky

en: Automatic renewal failed, account expired
cs-CZ: Automatické prodloužení selhalo, registrace čtenáře již skončila

en: Renewal denied by syspref
cs-CZ: Prodloužení je zakázáno systémovým nastavením

en: %s of %s renewals remaining
cs-CZ: zbývá %s z %s prodloužení

en:  and %s of %s unseen renewals remaining
cs-CZ:  a zbývajících %s z %s nezobrazených prodloužení

en: Scheduled for automatic renewal
cs-CZ: Naplánováno automatické prodloužení

en: Claim returned
cs-CZ: Sporná výpůjčka

en: No itemtype
cs-CZ: Typ jednotky neuveden

en: Number of checkouts by item type
cs-CZ: Počet výpůjček podle typu jednotky

en: Double click to edit
cs-CZ: Upravte dvojitým kliknutím

en: Resolve
cs-CZ: Vyřešit

en: Actions
cs-CZ: Akce

en: Edit notes
cs-CZ: Upravit poznámku

en: Show 1 claim | Show all {count} claims
cs-CZ[0]: Zobrazit 1 spornou výpůjčku
cs-CZ[1]: Zobrazit {count} sporné výpůjčky
cs-CZ[2]: Zobrazit {count} sporných výpůjček

en: Show 1 unresolved claim | Show {count} unresolved claims
cs-CZ[0]: Zobrazit 1 nevyřešenou reklamaci
cs-CZ[1]: Zobrazit {count} nevyřešené reklamace
cs-CZ[2]: Zobrazit {count} nevyřešených reklamací

en: Update
cs-CZ: Aktualizovat

en: Cancel
cs-CZ: Zrušit

en: Are you sure you want to delete this return claim?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tuto spornou výpůjčku?

en: First
cs-CZ: První

en: Last
cs-CZ: Poslední

en: No data available in table
cs-CZ: Tabulka neobsahuje žádné údaje

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
cs-CZ: Zobrazuje se _START_ až _END_ z _TOTAL_záznamů

en: No entries to show
cs-CZ: Žádné záznamy k zobrazení

en: (filtered from _MAX_ total entries)
cs-CZ: (vybráno z _MAX_ celkových záznamů)

en: Show _MENU_ entries
cs-CZ: Zobrazit záznamy _MENU_

en: Processing...
cs-CZ: Zpracovává se...

en: Search:
cs-CZ: Hledat:

en: No matching records found
cs-CZ: Nebyly nalezeny žádné odpovídající záznamy

en: Copy to clipboard
cs-CZ: Zkopírovat do schránky

en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
cs-CZ: Stisknutím <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> zkopírujete data z tabulky<br>do schránky v systému.<br><br>Pokud chcete odejít, klikněte na tuto zprávu nebo stiskněte tlačítko ESC.

en: Copied %d rows to clipboard
cs-CZ: %d řádků zkopírováno do schránky

en: Copied one row to clipboard
cs-CZ: Jeden řádek byl zkopírovaný do schránky

en: Clear filter
cs-CZ: Zrušit filtr

en: All
cs-CZ: Vše

en: Something went wrong when loading the table.
    %s: %s. 
    %s
cs-CZ: Něco se pokazilo při nahrávání tabulky.
    %s: %s. 
    %s

en: Something went wrong when loading the table.
cs-CZ: Při načítání tabulky se něco pokazilo.

en: Copy
cs-CZ: Kopírovat

en: Print
cs-CZ: Tisk

en: Columns settings
cs-CZ: Nastavení sloupců

en: Columns
cs-CZ: Sloupce

en: Export or print
cs-CZ: Export nebo tisk

en: Export
cs-CZ: Exportovat

en: Configure table
cs-CZ: Nastavení tabulky

en: Configure
cs-CZ: Nastavit

en: %s search
cs-CZ: %s hledání

en: This field is mandatory and must have at least one mapping
cs-CZ: Toto pole je povinné a musí obsahovat alespoň jedno mapování

en: This pickup location is not allowed according to circulation rules
cs-CZ: Podle nastavených pravidel pro výpůjčky není možné tuto knihovnu zvolit jako místo pro vyzvednutí rezervace

en:  (current)
cs-CZ:  (aktuální)

en: No
cs-CZ: Ne

en: Yes
cs-CZ: Ano

en: Resume
cs-CZ: Pokračovat

en: Suspend
cs-CZ: Pozastavit

en: Hold is <strong>suspended</strong>
cs-CZ: Rezervace je <strong>pozastavena</strong>

en: until %s
cs-CZ: do %s

en: Next available %s item
cs-CZ: Další dostupná %s jednotka

en: Next available item group <strong>%s</strong> item
cs-CZ: Další dostupná skupina jednotek <strong>%s</strong> jednotka

en: Item is <strong>waiting here</strong>
cs-CZ: Jednotka čeká na <strong>vyzvednutí</strong>

en: at %s
cs-CZ: v %s

en: Item is <strong>waiting</strong>
cs-CZ: Jednotka čeká na <strong>vyzvednutí</strong>

en: Item is <strong>in transit</strong> from %s since %s
cs-CZ: Jednotka je <strong>na cestě</strong> z: %s od %s

en: Item hasn't been transferred yet from %s
cs-CZ: Jednotka dosud nebyla přesunuta z %s

en: Unable to resume, hold not found
cs-CZ: Není možné pokračovat, rezervace nebyla nalezena

en: Your request could not be processed. Check the logs for details.
cs-CZ: Váš požadavek nemohl být zpracován. Podrobnosti naleznete v protokolech.

en: Suspend hold on
cs-CZ: Pozastavit rezervaci do

en: Suspend until:
cs-CZ: Odložit do:

en: Clear date to suspend indefinitely
cs-CZ: Smažte datum pro odložení na neurčito

en: Unable to suspend, hold not found.
cs-CZ: Nelze pozastavit, rezervace nebyla nalezena.

en: Please enter letters or numbers
cs-CZ: Prosím vkládejte písmena nebo čísla

en: Are you sure you want to delete this field?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit toto pole?

en: A default letter with the code '%s' already exists.
cs-CZ: Výchozí oznámení s kódem '%s' již existuje.

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'.
cs-CZ: Oznámení s kódem'%s' již je pro knihovnu'%s' vytvořeno.

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'. Overwrite this letter?
cs-CZ: Oznámení s kódem '%s' se již využívá pro '%s'. Chcete oznámení přepsat?

en: Please specify title and content for %s
cs-CZ: Prosím upřesněte název a obsah pro %s

en: Please fill at least one template.
cs-CZ: Vyberte prosím alespoň jednu šablonu.

en:  characters
cs-CZ:  znaků

en: Both subfield values should be filled or empty.
cs-CZ: Obě podpole mohou být vyplněna nebo prázdná.

en: The destination should be filled.
cs-CZ: Cíl by měl být vyplněn.

en: If the field is a control field, the subfield should be empty
cs-CZ: Pokud je pole kontrolní, podpole by mělo být prázdné

en: A control field cannot be used with a regular field.
cs-CZ: Kontrolní pole nemůže být použito současně s běžným polem.

en: The source subfield should be filled for update.
cs-CZ: Zdrojové podpole by mělo být vyplněno, chcete-li provádět úpravu pole.

en: The source field should be filled.
cs-CZ: Zdrojové pole musí být vyplněno.

en: The conditional field should be filled.
cs-CZ: Pole musí být vyplněno.

en: The conditional comparison operator should be filled.
cs-CZ: Operátor porovnání musí být vyplněn.

en: The conditional regular expression should be filled.
cs-CZ: Regulární výraz musí být vyplněn.

en: The conditional value should be filled.
cs-CZ: Hodnota musí být vyplněna.

en: Every
cs-CZ: Každý

en: Are you sure you wish to delete this template action?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tuto akci?

en: Are you sure you wish to delete this template?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tuto šablonu?

en: Edit action %s
cs-CZ: Upravit akci %s

en: Update action
cs-CZ: Uložit akci

en: Are you sure you want to delete this message? This cannot be undone.
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tuto zprávu? Tuto operaci nelze vrátit zpět.

en: Dates of birth should be entered in the format 'MM/DD/YYYY'
cs-CZ: Datumy narození zadávejte ve formátu 'MM/DD/RRRR'

en: Dates of birth should be entered in the format 'YYYY-MM-DD'
cs-CZ: Datumy narození zadávejte ve formátu 'RRRR-MM-DD'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD/MM/YYYY'
cs-CZ: Datumy narození zadávejte ve formátu 'DD/MM/RRRR'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD.MM.YYYY'
cs-CZ: Data narození by měla být zadána ve formátu 'DD.MM.RRRR'

en: Are you sure you want to update this child to an Adult category? This cannot be undone.
cs-CZ: Opravdu chcete převést toto dítě do kategorie dospělých? Tuto operaci nelze vrátit zpět.

en: Are you sure you want to renew this patron's registration?
cs-CZ: Opravdu chcete prodloužit registraci tomuto čtenáři?

en: Patrons selected: %s
cs-CZ: Vybraní čtenáři: %s

en: Please confirm whether this is a duplicate patron
cs-CZ: Potvrďte, prosím, zda se jedná o duplicitního čtenáře

en: Minimum password length: %s
cs-CZ: Minimální délka hesla: %s

en: Age
cs-CZ: Věk

en: %s year
cs-CZ: %s let

en: %s years
cs-CZ: %s let

en: %s month
cs-CZ: %s měsíc

en: %s months
cs-CZ: %s měsíců

[ctx: Bibliographic record]
en: The field is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
cs-CZ: Pole je neopakovatelné a již v cílovém záznamu existuje. Nelze ho tedy přidat.

[ctx: Bibliographic record]
en: The subfield is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
cs-CZ: Podpole je neopakovatelné a již v cílovém záznamu existuje. Proto ho nelze přidat.

en: Change messaging preferences to default for this category?
cs-CZ: Vrátit nastavení posílání zpráv na výchozí hodnoty podle kategorie čtenáře?

en: Your concern was successfully submitted.
cs-CZ: Vaše hlášení o potížích bylo úspěšně odesláno.

en: There was an error when submitting your concern, please contact a librarian.
cs-CZ: Při odesílání vašeho hlášení o potížích došlo k chybě, obraťte se prosím na knihovníky.

en: Loading updates . . .
cs-CZ: Načítání aktualizací . . .

en: Public
cs-CZ: Veřejný

en: Private
cs-CZ: Soukromý

en: Concern #%s updated successfully.
cs-CZ: Hlášení o potížích #%s bylo úspěšně aktualizováno.

en: Error resolving concern #%s. Check the logs for details.
cs-CZ: Chyba při řešení hlášení #%s. Podrobnosti naleznete v protokolech.

en: Remove restriction?
cs-CZ: Odstranit omezení?

en: You must select checkout(s) to export
cs-CZ: Musíte vybrat výpůjčku(y) k exportu

en: Error: presence of invalid data prevent saving. Please make the corrections and try again.
cs-CZ: Chyba: záznam nebyl uložen, protože obsahuje vadná data. Opravte je a zkuste to znovu.

en: Nothing to save
cs-CZ: Nic k uložení

en: Saving...
cs-CZ: Ukládání...

en: Saved preference %s
cs-CZ: Uloženo nastavení %s

en: modified
cs-CZ: změněno

en: You have made changes to system preferences.
cs-CZ: Provedli jste změny systémových nastaveních.

en: Are you sure you want to delete this consent item?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tuto položku souhlasu?

en: Collapse this section
cs-CZ: Sbalit tuto část

en: Expand this section
cs-CZ: Rozbalit tuto část

en: Note: _ALL_ value will override all other values
cs-CZ: Poznámka: _ALL_ hodnota přepíše všechny ostatní hodnoty

en: The following values are not formatted correctly:
cs-CZ: Následující hodnoty nejsou ve správném formátu:

en: Name
cs-CZ: Jméno

en: Required
cs-CZ: Povinné

en: Description
cs-CZ: Popis

en: Requires consent in OPAC
cs-CZ: Vyžaduje souhlas v OPAC

en: Requires consent in staff interface
cs-CZ: Vyžaduje souhlas v rozhraní pro knihovníky

en: String used to identify cookie name
cs-CZ: Řetězec používaný k identifikaci názvu souboru cookie

en: Cookie domain
cs-CZ: Doména souborů cookie

en: Cookie path
cs-CZ: Cesta k souborům cookie

en: Expand
cs-CZ: Rozbalit

en: Collapse
cs-CZ: Sbalit

en: You must complete all fields
cs-CZ: Musíte vyplnit všechna pole

en: Unable to Base64 decode value stored in CookieConsentedJS syspref:
cs-CZ: Nelze dekódovat hodnotu Base64 uloženou v systémovém nastavení CookieConsentedJS:

en: Unable to JSON parse decoded value stored in CookieConsentedJS syspref:
cs-CZ: Nelze analyzovat dekódovanou hodnotu JSON uloženou v sysprefu CookieConsentedJS:

en: Add new code
cs-CZ: Přidání nového kódu

en: Coce image from Amazon.com
cs-CZ: Coce obrázek z Amazon.com

en: Coce image from Google Books
cs-CZ: Obrázek Coce z Google Books

en: Coce image from Open Library
cs-CZ: Coce obrázek z Open Library

en: No cover image available
cs-CZ: Obálka není dostupná

en: Nothing is selected
cs-CZ: Nic není vybráno

en: You must select at least one record
cs-CZ: Musíte vybrat alespoň jeden záznam

en: At least two records must be selected for merging
cs-CZ: Pro sloučení je třeba vybrat dva záznamy

en: AJAX failed to approve tag: %s
cs-CZ: AJAXu se nepodařilo se schválit štítek: %s

en: AJAX failed to reject tag: %s
cs-CZ: AJAXu se nepodařilo se zamítnout štítek: %s

en: %s is permitted!
cs-CZ: %s je povoleno!

en: %s is prohibited!
cs-CZ: %s je zakázáno!

en: %s is neither permitted nor prohibited!
cs-CZ: %s není ani povoleno ani zakázáno!

en: Clear all
cs-CZ: Odebrat označení

en: Select all
cs-CZ: Označit vše

en: Select all pending
cs-CZ: Označit všechny nevyřízené

en: Reject
cs-CZ: Zamítnout

en: Approved
cs-CZ: Schválené

en: Approve
cs-CZ: Schválit

en: Rejected
cs-CZ: Zamítnuto

en: Testing...
cs-CZ: Testování...

en: AJAX error (%s alert)
cs-CZ: chyba AJAX (%s varování)

en: No camera detected.
cs-CZ: Kamera nebyla nalezena.

en: Could not access camera.
cs-CZ: Nepodařilo se přistoupit ke kameře.

en: Access to camera denied.
cs-CZ: Přístup ke kameře byl odepřen.

en: This feature is available only in secure contexts (HTTPS).
cs-CZ: Tato funkce je k dispozici pouze v zabezpečeném kontextu (HTTPS).

en: An unknown error occurred:
cs-CZ: Vyskytla se neznámá chyba:

en: Edit booking
cs-CZ: Upravit rezervaci

en: Place booking
cs-CZ: Rezervace místa

en: years
cs-CZ: let

en: Search for a patron
cs-CZ: Vyhledání čtenáře

en: Select item
cs-CZ: Vyberte jednotku

en: Are you sure you want to remove this recall?
cs-CZ: Opravdu chcete zrušit tuto přednostní rezervaci?

en: The recall may have already been cancelled. Please refresh the page.
cs-CZ: Je možné, že přednostní rezervace již byla zrušena. Obnovte prosím stránku.

en: Cancelled
cs-CZ: Zrušeno

en: Are you sure you want to expire this recall?
cs-CZ: Jste si jisti, že chcete, aby platnost této přednostní rezervace vypršela?

en: The recall may have already been expired. Please refresh the page.
cs-CZ: Je možné, že přednostní rezervace již byla zrušena. Obnovte prosím stránku.

en: Expired
cs-CZ: Registrace vypršela

en: Are you sure you want to revert the waiting status of this recall?
cs-CZ: Opravdu chcete zrušit status "čekající" u této přednostní rezervace?

en: The recall waiting status may have already been reverted. Please refresh the page.
cs-CZ: Status "čekající" byl pravděpodobně u této přednostní rezervace již zrušen. Obnovte prosím stránku.

en: Waiting status reverted
cs-CZ: Stav čekání byl vrácen

en: Are you sure you want to mark this recall as overdue?
cs-CZ: Opravdu chcete označit tuto přednostní rezervaci jako po termínu?

en: The recall may have already been marked as overdue. Please refresh the page.
cs-CZ: Tato přednostní rezervace už pravděpodobně byla označena jako po termínu. Prosím, obnovte stránku.

en: Marked overdue
cs-CZ: Označeno jako po termínu vrácení

en: Are you sure you want to remove this recall and return the item to it's home library?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tuto přednostní rezervaci a vrátit jednotku do domovské knihovny?

en: The recall may have already been removed. Please refresh the page.
cs-CZ: Je možné, že přednostní rezervace již byla odstraněna. Obnovte prosím stránku.

en: Are you sure you want to remove the selected recall(s)?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit vybrané přednostní rezervace?

en: Please make a selection.
cs-CZ: Vyberte si prosím.

en: %s (current status)
cs-CZ: %s (aktuální stav)

en: Are you sure you want to delete this rotating collection?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tento výměnný soubor?

en: The results could not be loaded
cs-CZ: Výsledky se nepodařilo načíst

en: Please delete %s character(s)
cs-CZ: Prosím odstraňte %s znak(ů)

en: Please enter %s or more characters
cs-CZ: Zadejte %s nebo více znaků

en: Loading more results…
cs-CZ: Nahrávám další výsledky…

en: You can only select %s item(s)
cs-CZ: Můžete vybrat maximálně %s položek

en: No results found
cs-CZ: Nenalezen žádný výsledek

en: Searching…
cs-CZ: Hledá se…

en: Remove all items
cs-CZ: Odstranit všechny položky

en: Remove item
cs-CZ: Odstranit položku

en: Are you sure you want to close this subscription?
cs-CZ: Opravdu chcete uzavřít toto předplatné?

en: Are you sure you want to reopen this subscription?
cs-CZ: Opravdu chcete znovu otevřít toto předplatné?

en: Are you sure you want to delete this subscription?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit toto předplatné?

en: Add an SMS cellular provider
cs-CZ: Přidat SMS operátora

en: Edit provider %s
cs-CZ: Upravit poskytovatele %s

en: Are you sure you want to delete %s? %s patron(s) are using it!
cs-CZ: Opravdu jste si jistý/á, že chcete odstranit %s? %s čtenář(ů) ho používá!

en: Are you sure you want to delete %s?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit %s?

en: Back to top
cs-CZ: Zpět na začátek stránky

en: An error occurred. Check the logs for details.
cs-CZ: Došlo k chybě. Podrobnosti naleznete v protokolovacích záznamech.

en: Frequency and subscription length provided doesn't combine well. Please consider entering an issue count rather than a time period.
cs-CZ: Zadanou frekvence vydávání a délku předplatného nelze kombinovat. Prosím, zkuste raději zadat počet čísel než časové období.

en: If you wish to claim late or missing issues you must link this subscription to a vendor. Click OK to ignore or Cancel to return and enter a vendor
cs-CZ: Pokud chcete mít možnost snadno reklamovat zpožděné nebo chybějící vydání, musíte uvést dodavatele tohoto předplatného. Kliknutím na tlačítko OK pokračujte dál bez uvedení dodavatele. Volba Zrušit vás vrátí zpět k možnosti doplnit dodavatele

en: The vendor does not exist
cs-CZ: Dodavatel neexistuje

en: You must choose or create a bibliographic record
cs-CZ: Musíte vybrat či vytvořit bibliografický záznam

en: Bibliographic record does not exist!
cs-CZ: Bibliografický záznam neexistuje!

en: Number of issues to display to staff must be a number
cs-CZ: Počet čísel periodika, která se mají zobrazit knihovníkům, musí být celé číslo

en: Number of issues to display to the public must be a number
cs-CZ: Počet čísel periodika, která se mají zobrazit v katalogu, musí být celé číslo

en: You must choose a first publication date
cs-CZ: Je nutné zadat datum vydání prvního čísla

en: You must choose a subscription length or an end date.
cs-CZ: Je nutné zadat délku předplatného, nebo konečné datum.

en: You have modified the advanced prediction pattern. Please save your work or cancel modifications.
cs-CZ: Schéma bylo změněno. Můžete změny uložit, nebo zrušit všechny úpravy.

en: Warning! Present pattern has planned irregularities. Click on 'Test prediction pattern' to check if it's still valid
cs-CZ: Pozor! Vybraný vzorek obsahuje nepravidelnosti. Klikněte na 'Otestovat schéma číslování' a ověřte, že funguje správně

en: Please click on 'Test prediction pattern' before saving subscription.
cs-CZ: Použijte, prosím, před uložením možnost 'Otestovat schéma číslování'.

en: Frequency is not defined
cs-CZ: Není nastavena frekvence vydávání

en: First publication date is not defined
cs-CZ: První datum vydání není definováno

en: Next issue publication date is not defined
cs-CZ: Datum vydání příštího čísla není definováno

en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s): %s
cs-CZ: Test vzoru předpokladu nebyl možný z následujících důvodů: %s

en: Please enter a name for this pattern
cs-CZ: Zadejte, prosím, název tohoto schématu

en: This pattern name already exists. Do you want to modify it?
cs-CZ: Schéma s tímto názvem již existuje. Chcete jej upravit?

en: Warning: This will modify the pattern for all subscriptions that are using it.
cs-CZ: Varování: změna tohoto vzorce ovlivní všechna předplatná, která jej používají.

en: Something went wrong. Unable to create a new numbering pattern.
cs-CZ: Někde se stala chyba, schéma číslování se nepodařilo vytvořit.

en: Searching for subscription in Mana Knowledge Base
cs-CZ: Vyhledávání předplatného ve znalostní bázi Mana

en: Results from Mana Knowledge Base
cs-CZ: Výsledky ze znalostní báze Mana

en: Show Mana results
cs-CZ: Zobrazit výsledky hledání v Mana

en: Subscription found on Mana Knowledge Base:
cs-CZ: Předplatné bylo nalezeno ve znalostní bázi Mana:

en: No subscription found on Mana Knowledge Base
cs-CZ: Ve znalostní bázi Mana nebylo nalezeno odpovídající předplatné

en: Please feel free to share your pattern with all others librarians once you are done
cs-CZ: Pokud je Váš vzor odladěn, sdílejte ho prosím se všemi ostatními knihovníky

en: This bibliographic record does not exist
cs-CZ: Tento bibliografický záznam nebyl nalezen

en: Deactivate filters
cs-CZ: Vypnout filtry

en: Activate filters
cs-CZ: Zapnout filtry

en: Are you sure you want to delete this cover image?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tuto obálku?

en: Directory is not writeable
cs-CZ: Do adresáře nelze zapisovat

en: Error code 0 not used
cs-CZ: Chybový kód 0

en: File already exists
cs-CZ: Soubor již existuje

en: Root directory for uploads not defined
cs-CZ: Není vybrán adresář pro nahrávání souborů

en: Temporary directory for uploads not defined
cs-CZ: Nebyl nalezen adresář pro přechodné uchování nahrávaných dat

en: Upload status:
cs-CZ: Stav nahrávání:

en: Failed
cs-CZ: Selhalo

en: Denied
cs-CZ: Zakázáno

en: An error occurred while uploading.
cs-CZ: Při nahrávání se vyskytla chyba.

en: Error:
cs-CZ: Chyba:

en: This tool only accepts ZIP files or GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
cs-CZ: Tento nástroj přijímá pouze soubory ZIP nebo obrázky GIF, JPEG, PNG nebo XPM.

en: File name:
cs-CZ: Název souboru:

en: File type:
cs-CZ: Typ souboru:

en: File size:
cs-CZ: Velikost souboru:

en: An error occurred on deleting this image
cs-CZ: Při odstraňování obrázku se vyskytla chyba

en: View comparison
cs-CZ: Zobrazit srovnání

en: Showing results for %s
cs-CZ: Zobrazují se výsledky pro %s

en: You can select maximum of two checkboxes
cs-CZ: Můžete zaškrtnout maximálně dvě políčka

en: You must select two entries to compare
cs-CZ: Musíte vybrat dvě položky, které chcete porovnat

en: Submit
cs-CZ: Potvrdit

en: Close
cs-CZ: Zavřít

en: Submitting...
cs-CZ: Odeslání...

en: Licenses
cs-CZ: Licence

en: Agreement license %s
cs-CZ: Licence k dohodě %s

en: Remove this license
cs-CZ: Odstranění této licence

en: License
cs-CZ: Licence

en: Status
cs-CZ: Stav

en: Physical location
cs-CZ: Fyzické umístění

en: Notes
cs-CZ: Poznámky

en: Add new license
cs-CZ: Přidat novou licenci

en: There are no licenses created yet
cs-CZ: Dosud nebyly vytvořeny žádné licence

en: Periods
cs-CZ: Období

en: Agreement period %s
cs-CZ: Doba platnosti smlouvy %s

en: Remove this period
cs-CZ: Odstranit toto období

en: Start date
cs-CZ: Počáteční datum

en: End date
cs-CZ: Do dne

en: Cancellation deadline
cs-CZ: Lhůta pro zrušení

en: Add new period
cs-CZ: Přidat nové období

en: Related agreements
cs-CZ: Související smlouvy

en: Related agreement %s
cs-CZ: Související smlouva %s

en: Remove this relationship
cs-CZ: Odstranit tento vztah

en: Related agreement
cs-CZ: Související smlouva

en: Relationship
cs-CZ: Vztah

en: Add new related agreement
cs-CZ: Přidat novou související smlouvu

en: There are no other agreements created yet
cs-CZ: Zatím nebyly vytvořeny žádné jiné smlouvy

en: Edit agreement #%s
cs-CZ: Úprava smlouvy #%s

en: New agreement
cs-CZ: Nová smlouva

en: Agreement name
cs-CZ: Název smlouvy

en: Vendor
cs-CZ: Dodavatel

en: Closure reason
cs-CZ: Důvod ukončení

en: Is perpetual
cs-CZ: Na dobu neurčitou

en: Renewal priority
cs-CZ: Priorita obnovení

en: License info
cs-CZ: Informace o licenci

en: A license is used several times
cs-CZ: Licence je použita vícekrát

en: An agreement is used as relationship several times
cs-CZ: Smlouva je několikrát použita jako vztah

en: Only one controlling license is allowed
cs-CZ: Je povolena pouze jedna kontrolní licence

en: File size exceeds maximum allowed: %s MB
cs-CZ: Velikost souboru přesahuje maximální povolenou velikost: %s MB

en: Agreement user %s is missing a user
cs-CZ: Uživatel smlouvy %s nemá přiděleno uživatelské konto

en: Agreement updated
cs-CZ: Aktualizovaná smlouva

en: Agreement created
cs-CZ: Smlouva vytvořena

en: Filter by expired
cs-CZ: Filtrovat podle prošlé doby platnosti

en: on
cs-CZ: na

en: Show mine only
cs-CZ: Zobrazit pouze mé

en: There are no agreements defined
cs-CZ: Nejsou definovány žádné smlouvy

en: Select
cs-CZ: Vybrat

en: Are you sure you want to remove this agreement?
cs-CZ: Jste si jisti, že chcete tuto smlouvu odstranit?

en: Yes, delete
cs-CZ: Ano, odstranit

en: No, do not delete
cs-CZ: Ne, nemazat

en: Agreement %s deleted
cs-CZ: Smlouva %s smazána

en: Agreement #%s
cs-CZ: Smlouva #%s

en: Period start
cs-CZ: Začátek období

en: Period end
cs-CZ: Konec období

en: Period note
cs-CZ: Poznámka k období

en: Users
cs-CZ: Uživatelé

en: Packages
cs-CZ: Balíčky

en: Documents
cs-CZ: Dokumenty

en: Document %s
cs-CZ: Dokument %s

en: Remove this document
cs-CZ: Odstranit tento dokument

en: File
cs-CZ: Soubor

en: Select a file
cs-CZ: Vyberte soubor

en: Update file
cs-CZ: Aktualizace souboru

en: File name
cs-CZ: Název souboru

en: File type
cs-CZ: Typ souboru

en: File description
cs-CZ: Popis souboru

en: Uploaded on
cs-CZ: Nahráno dne

en: Add new document
cs-CZ: Přidat nový dokument

en: Add new agreement
cs-CZ: Přidat novou smlouvu

en: This agreement is already linked with this package
cs-CZ: Tato smlouva je již propojena s tímto balíčkem

en: Hide filters
cs-CZ: Skrýt filtry

en: Show filters
cs-CZ: Zobrazit filtry

en: Title
cs-CZ: Název

en: Publication type
cs-CZ: Typ publikace

en: Selection status
cs-CZ: Stav výběru

en: Selected
cs-CZ: Vybráno

en: Not selected
cs-CZ: Nevybráno

en: Is selected
cs-CZ: Je vybráno

en: Package name
cs-CZ: Název balíčku

en: Content type
cs-CZ: Typ obsahu

en: %s packages found locally
cs-CZ: %s balíčků nalezeno lokálně

en: Type
cs-CZ: Typ

en: Package #%s
cs-CZ: Balíček #%s

en: Add package to holdings
cs-CZ: Přidání balíčku do vlastnictví

en: Remove package from holdings
cs-CZ: Odstranění balíčku z vlastnictví

en: External ID
cs-CZ: Externí ID

en: Created on
cs-CZ: Vytvořeno dne

en: Resource #%s
cs-CZ: Zdroj #%s

en: Add title to holdings
cs-CZ: Přidání titulu do vlastnictví

en: Remove title from holdings
cs-CZ: Odstranit titul

en: Resource information
cs-CZ: Informace o zdroji

en: Resource identifier
cs-CZ: Identifikátor zdroje

en: Publication title
cs-CZ: Název publikace

en: Publisher name
cs-CZ: Název vydavatele

en: Print-format identifier
cs-CZ: Identifikátor formátu pro tisk

en: Online-format identifier
cs-CZ: Identifikátor online formátu

en: Package
cs-CZ: Balíček

en: Package content type
cs-CZ: Typ obsahu balení

en: Coverage dates
cs-CZ: Data pokrytí

en: Please enter a search term
cs-CZ: Zadejte vyhledávací dotaz

en: %s titles found locally
cs-CZ: %s titulů nalezeno lokálně

en: Identifier
cs-CZ: Identifikátor

en: ISBN (Print): %s
cs-CZ: ISBN (Tištěno): %s

en: Title #%s
cs-CZ: Titul #%s

en: Title identifier
cs-CZ: Identifikátor titulu

en: Local bibliographic record
cs-CZ: Místní bibliografický záznam

en: Date of first serial issue available online
cs-CZ: Datum prvního vydání periodika dostupného online

en: Number of first volume available online
cs-CZ: Číslo prvního svazku dostupného online

en: Number of first issue available online
cs-CZ: Číslo prvního vydání dostupného online

en: Date of last issue available online
cs-CZ: Datum vydání posledního čísla dostupného online

en: Number of last volume available online
cs-CZ: Číslo posledního svazku dostupného online

en: Number of last issue available online
cs-CZ: Číslo posledního vydání dostupného online

en: Title-level URL
cs-CZ: Adresa URL na úrovni názvu

en: First author
cs-CZ: První autor

en: Embargo information
cs-CZ: Informace o embargu

en: Coverage depth
cs-CZ: Hloubka pokrytí

en: Date the monograph is first published in print
cs-CZ: Datum prvního vydání tištěné monografie

en: Date the monograph is first published online
cs-CZ: Datum prvního vydání monografie online

en: Number of volume for monograph
cs-CZ: Číslo svazku monografie

en: Edition of the monograph
cs-CZ: Vydání monografie

en: First editor
cs-CZ: První redaktor

en: Title identifier of the parent publication
cs-CZ: Identifikátor názvu nadřazené publikace

en: Title identifier of any preceding publication title
cs-CZ: Identifikátor názvu jakékoli předchozí publikace

en: Access type
cs-CZ: Typ přístupu

en: Agreements
cs-CZ: Smlouvy

en: Agreement %s
cs-CZ: Smlouva %s

en: Remove this agreement
cs-CZ: Odstranit tuto smlouvu

en: Agreement
cs-CZ: Smlouva

en: There are no agreements created yet
cs-CZ: Zatím nebyly vytvořeny žádné smlouvy

en: Edit package #%s
cs-CZ: Upravit balíček #%s

en: New package
cs-CZ: Nový balíček

en: Content type:
cs-CZ: Typ obsahu:

en: An agreement is used several times
cs-CZ: Smlouva se používá několikrát

en: Package updated
cs-CZ: Balíček aktualizován

en: Package created
cs-CZ: Balíček vytvořen

en: There are no packages defined
cs-CZ: Nejsou definovány žádné balíčky

en: Are you sure you want to remove this package?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tento balíček?

en: Local package %s deleted
cs-CZ: Místní balíček %s smazán

en: Titles (%s)
cs-CZ: Tituly (%s)

en: Edit title #%s
cs-CZ: Upravit titul #%s

en: New title
cs-CZ: Nový název

en: A package is used several times
cs-CZ: Balíček je použit několikrát

en: Title updated
cs-CZ: Titul byl aktualizován

en: Title created
cs-CZ: Titul byl vytvořen

en: Package %s
cs-CZ: Balíček %s

en: Remove from this package
cs-CZ: Odebrat z tohoto balíčku

en: Add to another package
cs-CZ: Přidat do jiného balíčku

en: There are no packages created yet
cs-CZ: Zatím nebyly vytvořeny žádné balíčky

en: Import from a list
cs-CZ: Import ze seznamu

en: Import in progress,
cs-CZ: Probíhá import,

en: see job #%s
cs-CZ: viz úloha #%s

en: To the following local package
cs-CZ: Do následujícího místního balíčku

en: Cannot import, no package selected
cs-CZ: Nelze importovat, není vybrán žádný balíček

en: Import
cs-CZ: Importovat

en: There are no titles defined
cs-CZ: Nejsou definovány žádné tituly

en: Are you sure you want to remove this title?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tento titul?

en: Local title %s deleted
cs-CZ: Místní název %s odstraněn

en: Contributors
cs-CZ: Přispěvatelé

en: Edit license %s
cs-CZ: Upravit licenci %s

en: New license
cs-CZ: Nová licence

en: License name
cs-CZ: Název licence

en: License user %s is missing a user
cs-CZ: Uživatel licence %s nemá přiděleno uživatelské konto

en: License updated
cs-CZ: Licence byla upravena

en: License created
cs-CZ: Licence byla vytvořena

en: There are no licenses defined
cs-CZ: Nejsou definovány žádné licence

en: Are you sure you want to remove this license?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tuto licenci?

en: License %s deleted
cs-CZ: Licence %s odstraněna

en: Started on
cs-CZ: Zahájeno dne

en: Ended on
cs-CZ: Ukončeno dne

en: License #%s
cs-CZ: Licence #%s

en: The e-resource management module is disabled, turn on <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=ERMModule">ERMModule</a> to use it
cs-CZ: Modul pro správu elektronických zdrojů je vypnutý, zapněte ho <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=ERMModule">ERMModule</a>, abyste jej mohli používat

en: Data provider
cs-CZ: Poskytovatel data

en: Data provider name
cs-CZ: Jméno poskytovatele dat

en: Service type
cs-CZ: Typ služby

en: Report types
cs-CZ: Typy výstupů

en: SUSHI credentials
cs-CZ: Přihlašovací údaje SUSHI

en: Service URL
cs-CZ: Adresa URL služby

en: Report release
cs-CZ: Vydání hlášení

en: Customer ID
cs-CZ: ID zákazníka

en: Requestor ID
cs-CZ: ID žadatele

en: API key
cs-CZ: Klíč API

en: Requestor name
cs-CZ: Jméno žadatele

en: Requestor email
cs-CZ: E-mail žadatele

en: There are no import logs defined
cs-CZ: Nejsou definovány žádné protokoly importu

en: Download
cs-CZ: Stáhnout

en: Are you sure you want to remove this file?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tento soubor?

en: File %s deleted
cs-CZ: Soubor %s by odstraněn

en: Filename
cs-CZ: Název souboru

en: Import date
cs-CZ: Datum importu

en: Imported by
cs-CZ: Importoval

en: Manual upload:
cs-CZ: Ruční nahrávání:

en: Clear form
cs-CZ: Vyčistit formulář

en: Edit usage data provider #%s
cs-CZ: Upravit poskytovatele dat o využití #%s

en: New usage data provider
cs-CZ: Nový poskytovatel dat o využití

en: Type at least two characters to search
cs-CZ: Zadejte alespoň dva znaky pro vyhledávání

en: Searching...
cs-CZ: Vyhledávám...

en: Create manually
cs-CZ: Vytvořit ručně

en: Create from registry
cs-CZ: Vytvořit z registru

en: Harvester status
cs-CZ: Stav harvestoru

en: Unselect all
cs-CZ: Zrušit výběr všeho

en: Sushi credentials
cs-CZ: Přihlašovací údaje SUSHI

en: Credentials information
cs-CZ: Informace o přihlašovacích údajích

en: Customer ID info
cs-CZ: Informace o ID zákazníka

en: Requestor ID info
cs-CZ: Informace o ID žadatele

en: API key info
cs-CZ: Informace o klíči API

en: Please refer to the
cs-CZ: Podívejte se prosím na

en: for more information.
cs-CZ: pro více informací.

en: This provider does not currently support any COUNTER 5 reports via SUSHI.
cs-CZ: Tento poskytovatel v současné době nepodporuje žádné přehledy COUNTER 5 prostřednictvím SUSHI.

en: Data provider updated
cs-CZ: Aktualizace poskytovatele dat

en: Data provider created
cs-CZ: Poskytovatele dat vytvořen

en: Data providers summary
cs-CZ: Shrnutí poskytovatelů údajů

en: There are no usage data providers defined
cs-CZ: Nejsou definováni žádní poskytovatelé údajů o využití

en: Run now
cs-CZ: Spustit teď

en: Are you sure you want to remove this data provider?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit tohoto poskytovatele dat?

en: Data provider %s deleted
cs-CZ: Poskytovatel údajů %s odstraněn

en: This data provider is set to 'Inactive', do you wish to update the status to 'Active'?
cs-CZ: Tento poskytovatel údajů je nastaven na "Neaktivní", chcete stav aktualizovat na "Aktivní"?

en: Yes, update status
cs-CZ: Ano, aktualizovat stav

en: No, do not update status
cs-CZ: Ne, neaktualizovat stav

en: Updated status for usage data provider %s
cs-CZ: Aktualizovaný stav poskytovatele dat o využití %s

en: Are you sure you want to run the harvester for this data provider?
cs-CZ: Jste si jisti, že chcete spustit harvester pro tohoto poskytovatele dat?

en: Yes, run
cs-CZ: Ano, spustit

en: No, do not run
cs-CZ: Ne, nespustit

en: Begin date
cs-CZ: Datum zahájení

en: Harvester connection was successful for usage data provider %s
cs-CZ: Připojení k harvesteru bylo úspěšné pro poskytovatele dat o využití %s

en: No connection for usage data provider %s, please check your credentials and try again.
cs-CZ: Žádné připojení pro poskytovatele dat %s, zkontrolujte prosím své přihlašovací údaje a zkuste to znovu.

en: This data provider is inactive - connection testing is not possible
cs-CZ: Tento poskytovatel dat je neaktivní - test připojení není možný

en: Last run
cs-CZ: Poslední spuštění

en: Data provider #%s
cs-CZ: Poskytovatel dat #%s

en: Manual upload
cs-CZ: Ruční nahrávání

en: Import logs
cs-CZ: Import protokolů

en: Usage data provider %s deleted
cs-CZ: Poskytovatel údajů o použití %s odstraněn

en: Data providers list
cs-CZ: Seznam poskytovatelů dat

en: Provider
cs-CZ: Poskytovatel

en: End
cs-CZ: Konec

en: New data provider
cs-CZ: Nový poskytovatel dat

en: Build a custom report
cs-CZ: Vytvoření vlastního výstupu

en: Select report data
cs-CZ: Výběr dat výstupu

en: Data display
cs-CZ: Zobrazení dat

en: Choose data provider
cs-CZ: Výběr poskytovatele dat

en: Choose report
cs-CZ: Vyberte výstup

en: Choose metric type
cs-CZ: Zvolte typ metriky

en: Choose access type
cs-CZ: Zvolte typ přístupu

en: Start year
cs-CZ: Počáteční rok

en: Please enter year in format YYYY
cs-CZ: Zadejte rok ve formátu RRRR

en: Start month
cs-CZ: Počáteční měsíc

en: End year
cs-CZ: Koncový rok

en: End month
cs-CZ: Koncový měsíc

en: Keyword
cs-CZ: Klíčové slovo

en: Select report columns
cs-CZ: Výběr sloupců výstupu

en: Select date display method
cs-CZ: Výběr způsobu zobrazení data

en: Display data filtered by year
cs-CZ: Zobrazení dat filtrovaných podle roku

en: Yes - Table will be limited to 12 columns (Jan-Dec) with the option to switch between years
cs-CZ: Ano - tabulka bude omezena na 12 sloupců (leden-prosinec) s možností přepínat mezi roky

en: No - Table will include one column for every month of data selected
cs-CZ: Ne - tabulka bude obsahovat jeden sloupec pro každý vybraný měsíc

en: Select which months to display
cs-CZ: Vyberte, které měsíce se mají zobrazit

en: Save report
cs-CZ: Uložit výstup

en: Usage statistics reports
cs-CZ: Přehledy statistik využití

en: Saved reports
cs-CZ: Uložené výstupy

en: Create report
cs-CZ: Vytvořit výstup

en: No data providers have been created -  no report data will be available
cs-CZ: Nebyli vytvořeni žádní poskytovatelé dat -   nebudou k dispozici žádné statistické údaje

en: Display by year
cs-CZ: Zobrazení podle roku

en: Metric
cs-CZ: Metrický

en: Period total
cs-CZ: Období celkem

en: You have not saved any reports yet, please create a report.
cs-CZ: Zatím jste neuložili žádný výstup, vytvořte prosím nějaký.

en: Select saved report
cs-CZ: Zvolte uložený výstup

en: Delete report
cs-CZ: Smazat výstup

en: Report deleted successfully
cs-CZ: Výstup byl úspěšně smazán

en: No report was selected - could not delete
cs-CZ: Nebyla vybrána žádný výstup - nelze odstranit

en: Remove this user
cs-CZ: Odebrat tohoto uživatele

en: User
cs-CZ: Uživatel

en: Select user
cs-CZ: Vybrat uživatele

en: Add new user
cs-CZ: Přidat nového uživatele

en: Remove
cs-CZ: Odstranit

en: The preservation module is disabled, turn on <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=PreservationModule">PreservationModule</a> to use it
cs-CZ: Modul Péče o fond není aktivní, zapněte ho <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=PreservationModule">PreservationModule</a>, abyste jej mohli používat

en: Edit preservation settings
cs-CZ: Upravit nastavení Péče o fond

en: General settings
cs-CZ: Obecná nastavení

en: Status for item added to waiting list
cs-CZ: Stav jednotky přidané na pořadník

en: Default status for item added to train
cs-CZ: Výchozí stav jednotky přidané do vláčku

en: Settings updated
cs-CZ: Aktualizace nastavení

en: Processings
cs-CZ: Zpracování

en: Remove this processing
cs-CZ: Odstranit toto zpracování

en: Edit this processing
cs-CZ: Upravit toto zpracování

en: Add new processing
cs-CZ: Přidat nové zpracování

en: Are you sure you want to remove this processing?
cs-CZ: Opravdu chcete odstranit toto zpracování?

en: Processing %s deleted
cs-CZ: Zpracování %s bylo odstraněno

en: This processing cannot be deleted, it is already in used.
cs-CZ: Toto zpracování nelze smazat, je již použito.

en: Edit processing #%s
cs-CZ: Upravit zpracování #%s

en: New processing
cs-CZ: Nové zpracování

en: Processing name
cs-CZ: Název zpracování

en: Letter template for printing slip
cs-CZ: Šablona oznámení pro tisk lístku

en: Attributes
cs-CZ: Vlastnosti

en: Be careful when removing attributes from this processing: the items using it will be impacted as well!
cs-CZ: Při odebírání vlastností z tohoto zpracování buďte opatrní: ovlivní to i jednotky, které je využívají!

en: Attribute %s
cs-CZ: Vlastnost %s

en: Options
cs-CZ: Možnosti

en: DOES NOT EXIST!
cs-CZ: NEEXISTUJE!

en: Add new attribute
cs-CZ: Přidání nové vlastnosti

en: Authorized value
cs-CZ: Ověřená hodnota

en: Free text
cs-CZ: Volný text

en: Database column
cs-CZ: Sloupec databáze

en: Processing updated
cs-CZ: Aktualizované zpracování

en: Processing created
cs-CZ: Zpracování vytvořeno

en: Processing #%s
cs-CZ: Zpracování #%s

en: Edit this template
cs-CZ: Upravit tuto šablonu

en: Unknown
cs-CZ: Neznámý

en: There are no attributes defined for this processing.
cs-CZ: Pro toto zpracování nejsou stanoveny žádné vlastnosti.

en: Edit train #%s
cs-CZ: Upravit vláček #%s

en: New train
cs-CZ: Nový vláček

en: Status for item added to this train
cs-CZ: Stav jednotky přidané do tohoto vláčku

en: Default processing
cs-CZ: Výchozí zpracování

en: Train updated
cs-CZ: Vláček je aktualizovaný

en: Train created
cs-CZ: Vláček byl vytvořen

en: Edit item #%s
cs-CZ: Upravit jednotku #%s

en: Add new item to %s
cs-CZ: Přidat novou jednotku do %s

en: Processing
cs-CZ: Zpracovává se

en: Barcode
cs-CZ: Čárový kód

en: Cannot find item with this barcode. It must be in the waiting list.
cs-CZ: Nelze najít jednotku s tímto čárovým kódem. Musí být v pořadníku.

en: Item updated
cs-CZ: Jednotka aktualizována

en: Item added to train
cs-CZ: Jednotka vložena do vláčku

en: Add new items to %s
cs-CZ: Přidat novou jednotkou do %s

en: Cannot be edited now, the value will be retrieved from %s
cs-CZ: Nyní nelze upravovat, hodnota bude načtena z %s

en: %s items have been added to train %s.
cs-CZ: Do vláčku %s bylo přidáno %s jednotek.

en: No items have been added to the train.
cs-CZ: Do vláčku nebyly přidány žádné jednotky.

en: Filter by
cs-CZ: Filtrovat podle

en: Closed
cs-CZ: Uzavřeno

en: Sent
cs-CZ: Odesláno

en: Received
cs-CZ: Přijaté

en: There are no trains defined
cs-CZ: Nejsou vytvořeny žádné vláčky

en: Add items
cs-CZ: Přidat jednotky

en: Are you sure you want to remove this train?
cs-CZ: Opravdu chcete tento vláček odstranit?

en: Train %s deleted
cs-CZ: Vláček %s odstraněn

en: Cannot add items to a closed train
cs-CZ: Nelze přidávat jednotky do uzavřeného vláčku

en: Closed on
cs-CZ: Uzavřeno dne

en: Sent on
cs-CZ: Odesláno dne

en: Received on
cs-CZ: Přijato dne

en: Copy item to the following train
cs-CZ: Zkopírujte jednotku do následujícího vláčku

en: Select a train
cs-CZ: Zvolte vláček

en: Send
cs-CZ: Odeslat

en: Receive
cs-CZ: Příjem

en: Train #%s
cs-CZ: Vláček #%s

en: Items
cs-CZ: Jednotky

en: Actions:
cs-CZ: Akce:

en: Print slips
cs-CZ: Tiskové lístky

en: Are you sure you want to remove this item?
cs-CZ: Opravdu chcete tuto jednotku odstranit?

en: Yes, remove
cs-CZ: Ano, odstranit

en: No, do not remove
cs-CZ: Ne, neodstraňovat

en: Item removed
cs-CZ: Jednotka odstraněna

en: Item copied successfully.
cs-CZ: Jednotka byla úspěšně zkopírována.

en: Item cannot be copied to a train, it is already in a non-received train.
cs-CZ: Jednotku nelze zkopírovat do vláčku, je již součástí jiného, nepřijatého.

en: Print slip
cs-CZ: Tiskový lístek

en: Add items to waiting list
cs-CZ: Přidat jednotky na pořadník

en: Barcode list
cs-CZ: Seznam čárových kódů

en: Add items to a train
cs-CZ: Přidání jednotek do vláčku

en: You need to configure this module first.
cs-CZ: Tento modul je třeba nejprve nastavit.

en: Add to waiting list
cs-CZ: Přidat na pořadník

en: Add last %s items to a train
cs-CZ: Přidání posledních %s jednotek do vláčku

en: There are no items in the waiting list
cs-CZ: V pořadníku nejsou žádné jednotky

en: %s new items added. %s items not found.
cs-CZ: %s jednotek přidáno. %s jednotek nebylo nalezeno.

en: %s new items added.
cs-CZ: %s přidaných nových jednotek.

en: No items added
cs-CZ: Žádná jednotka nebyla přidána

en: Are you sure you want to remove this item from the waiting list?
cs-CZ: Opravdu chcete tuto jednotku odstranit z pořadníku?

en: Item removed from the waiting list
cs-CZ: Jednotka odstraněna z pořadníku

en: Author
cs-CZ: Autor

en: Call number
cs-CZ: Signatura

en: E-resource management
cs-CZ: Správa e-zdrojů

en: Show agreement
cs-CZ: Zobrazit smlouvu

en: Add agreement
cs-CZ: Přidat smlouvu

en: Edit agreement
cs-CZ: Upravit smlouvu

en: Show license
cs-CZ: Zobrazit licenci

en: Add license
cs-CZ: Přidat licenci

en: Edit license
cs-CZ: Upravit licenci

en: eHoldings
cs-CZ: eHoldingy

en: Local
cs-CZ: Místní

en: Show package
cs-CZ: Zobrazit balíček

en: Add package
cs-CZ: Přidat balíček

en: Edit package
cs-CZ: Upravit balíček

en: Titles
cs-CZ: Názvy

en: Show title
cs-CZ: Zobrazit název

en: Add title
cs-CZ: Přidat název

en: Edit title
cs-CZ: Upravit název

en: Resource
cs-CZ: Zdroj

en: eUsage
cs-CZ: eVyužití

en: Data providers
cs-CZ: Poskytovatelé dat

en: Show provider
cs-CZ: Zobrazit poskytovatele

en: Add data provider
cs-CZ: Přidání poskytovatele dat

en: Edit data provider
cs-CZ: Upravit poskytovatele dat

en: View report
cs-CZ: Zobrazit výstup

en: Preservation
cs-CZ: Péče o fond

en: Home
cs-CZ: Hlavní stránka

en: Trains
cs-CZ: Vláčky

en: Show train
cs-CZ: Zobrazit vláček

en: Add item to train
cs-CZ: Přidat jednotku do vláčku

en: Add items to train
cs-CZ: Přidat jednotky do vláčku

en: Edit item in train
cs-CZ: Upravit jednotky ve vláčku

en: Add train
cs-CZ: Přidat vláček

en: Edit train
cs-CZ: Upravit vláček

en: Waiting list
cs-CZ: Pořadník

en: Settings
cs-CZ: Nastavení

en: Show processing
cs-CZ: Zobrazit zpracování

en: Add processing
cs-CZ: Přidat zpracování

en: Edit processing
cs-CZ: Upravit zpracování

en: supersedes
cs-CZ: nahrazuje

en: is superseded by
cs-CZ: je nahrazen

en: provides post-cancellation access for
cs-CZ: poskytuje přístup po zrušení pro

en: has post-cancellation access in
cs-CZ: má přístup po zrušení v

en: tracks demand-driven acquisitions for
cs-CZ: sleduje akvizice řízené poptávkou pro

en: has demand-driven acquisitions in
cs-CZ: má poptávkou řízené akvizice v

en: has backfile in
cs-CZ: má zpětný soubor v

en: has frontfile in
cs-CZ: obsahuje Frontfile

en: related to
cs-CZ: vztahující se k

en: Publisher
cs-CZ: Vydavatel

en: Platform
cs-CZ: Platforma

en: Publisher ID
cs-CZ: ID vydavatele

en: Online ISSN
cs-CZ: ISSN pro online

en: Print ISSN
cs-CZ: ISSN pro tisk

en: AJAX error: receiving data from %s
cs-CZ: Chyba AJAX: příjem dat z %s

en: The page entered is not a number.
cs-CZ: Zadaná stránka není číslo.

en: The page should be a number between 1 and %s.
cs-CZ: Stránka by měla být číslo mezi 1 a %s.

en: Please choose at least one external target
cs-CZ: Vyberte, prosím, alespoň jeden Z39.50 server

en: Search Google Books
cs-CZ: Vyhledávání v knihách Google

en: Sorry, nothing found.
cs-CZ: Omlouváme se, ale nic jsme nenašli.

[ctx: Bibliographic record]
en: The item is already in your cart
cs-CZ: Tuto jednotku již v košíku máte

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been added to your cart
cs-CZ: Jednotka byla vložena do košíku

[ctx: Bibliographic record]
en:  item(s) added to your cart
cs-CZ:  položka(y) vložena(y) do košíku

en: already in your cart
cs-CZ: již jsou v košíku

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was selected
cs-CZ: Není vybrána žádná jednotka

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was added to your cart
cs-CZ: Do košíku nebyly vloženy žádné položky

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been removed from your cart
cs-CZ: Položka byla odstraněna ze košíku

en: Scroll to the top of the page
cs-CZ: Přesunout se na začátek stránky

en: Log in to your OverDrive account
cs-CZ: Přihlaste se ke svému účtu v systému OverDrive

en: OverDrive account page
cs-CZ: Účet OverDrive

en: Log out of your OverDrive account
cs-CZ: Odhlášení z účtu OverDrive

en: Checkouts
cs-CZ: Výpůjčky

en: Holds
cs-CZ: Rezervace

en: Checked out until:
cs-CZ: Vypůjčeno do:

en: Get item
cs-CZ: Stáhnout

en: Check in
cs-CZ: Vracení

en: Are you sure you want to return this item?
cs-CZ: Opravdu chcete vrátit tuto jednotku?

en: Check out
cs-CZ: Půjčování

en: Are you sure you want to check out this item?
cs-CZ: Opravdu chcete vypůjčit tuto jednotku?

en: Cancel hold
cs-CZ: Zrušit rezervaci

en: Are you sure you want to cancel this hold?
cs-CZ: Opravdu chce zrušit tuto rezervaci?

en: Item cannot be checked out. There are no available formats
cs-CZ: Jednotku nelze vypůjčit, protože není dostupná v žádném formátu

en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
cs-CZ: Varování: Nelze vrátit zpět. Potvrďte prosím ještě jednou

en: Your rating: %s.
cs-CZ: Vaše hodnocení: %s.

en: Average rating: %s (%s votes)
cs-CZ: Průměrné hodnocení: %s (%s hlasů)

en: Tags added:
cs-CZ: Přidané štítky:

en: Tags deleted:
cs-CZ: Štítky smazány:

en: Errors:
cs-CZ: Chyby:

en: Sorry, tags are not enabled on this system.
cs-CZ: Je nám líto, ale v tomto systému nejsou povoleny štítky.

en: Error! Illegal parameter
cs-CZ: Chyba! Nepovolený parametr

en: Error! Adding tags failed at
cs-CZ: Chyba! Přidání štítků se nezdařilo na

en: Note: you can only tag an item with a given term once.  Check 'Tags' to see your current tags.
cs-CZ: Poznámka: položku můžete daným termínem označit pouze jednou.  Chcete-li zobrazit aktuální štítky, podívejte se na položku "Štítky".

en: Error! You cannot delete the tag
cs-CZ: Chyba! Štítek nelze smazat

en: Note: you can only delete your own tags.
cs-CZ: Poznámka: můžete odstranit pouze své vlastní štítky.

en: You must be logged in to add tags.
cs-CZ: Pro přidávání štítků musíte být přihlášeni.

en: Unable to add one or more tags.
cs-CZ: Nelze přidat jeden nebo více štítků.
