Koha 23.11.08.001 - en to el-GR translation catalogue (957 entries)

en: Overpayment refund
el-GR: Επιστροφή αχρεωστήτως καταβληθέντων

en: Payment
el-GR: Εξόφληση

en: Writeoff
el-GR: Παραγραφή

en: Forgiven
el-GR: Διαγραμμένο

en: Credit
el-GR: Πίστωση

en: A discount applied to a patrons fine
el-GR: Εφαρμόστηκε έκπτωση στο πρόστιμο μέλους

en: Refund
el-GR: Επιστροφή χρημάτων

en: Lost item fee refund
el-GR: Τέλη αντικατάστασης χαμένου τεκμηρίου

en: Purchase
el-GR: Αγορά

en: Cancellation
el-GR: Ακύρωση

en: Lost item processing fee refund
el-GR: Τέλη διαχείρισης χαμένου αντιτύπου

en: Credit types used in Koha
el-GR: Τύποι πίστωσης που χρησιμοποιούνται στο Koha

en: Account creation fee
el-GR: Τέλη δημιουργίας λογαριασμού

en: Account renewal fee
el-GR: Τέλη ανανέωσης λογαριασμού

en: Article request fee
el-GR: Τέλη αιτήματος άρθρου

en: Lost item
el-GR: Χαμένο τεκμήριο

en: Manual fee
el-GR: Τέλος χειρόγραφης πίστωσης

en: New card fee
el-GR: Τέλη νέας κάρτας

en: Overdue fine
el-GR: Πρόστιμο ληξιπρόθεσμου

en: Lost item processing fee
el-GR: Τέλη διαχείρισης χαμένου αντιτύπου

en: Payment from library to patron
el-GR: Πληρωμή από βιβλιοθήκη στο μέλος

en: Rental fee
el-GR: Τέλη ενοικίασης

en: Daily rental fee
el-GR: Τέλη ημερήσιας ενοικίασης

en: Renewal of daily rental item
el-GR: Ανανέωση ημερήσιας ενοικίασης τεκμηρίου

en: Renewal of rental item
el-GR: Ανανέωση ενοικιαζόμενου τεκμηρίου

en: Hold fee
el-GR: Τέλη κράτησης

en: Hold waiting too long
el-GR: Κράτηση σε μακροχρόνια αναμονή

en: Credit has been voided
el-GR: Η πίστωση έχει ακυρωθεί

en: Debit types used in Koha
el-GR: Τύποι χρέωσης που χρησιμοποιούνται στο Koha

en: No
el-GR: Όχι

en: Yes
el-GR: Ναι

en: Cash
el-GR: Μετρητά

en: Cash via SIP2
el-GR: Μετρητά μέσω SIP2

en: Visa via SIP2
el-GR: Visa μέσω SIP2

en: Creditcard
el-GR: Πιστωτική κάρτα

en: Creditcard via SIP2
el-GR: Πιστωτική κάρτα μέσω SIP2

en: Every week
el-GR: Κάθε εβδομάδα

en: Active
el-GR: Ενεργό

en: In negotiation
el-GR: Σε διαπραγμάτευση

en: Closed
el-GR: Κλειστό

en: Expired
el-GR: Έληξε

en: Cancelled
el-GR: Ακυρώθηκε

en: For review
el-GR: Για αξιολόγηση

en: Renew
el-GR: Ανανέωση

en: Cancel
el-GR: Ακύρωση

en: ERM librarian
el-GR: ERM βιβλιοθηκονόμος

en: Subject specialist
el-GR: Ειδικός θεμάτων

en: Local
el-GR: Τοπικό

en: Consortial
el-GR: Κοινοπρακτικό

en: National
el-GR: Εθνικό

en: Alliance
el-GR: Συνεργατικό

en: Not yet active
el-GR: Μη ενεργοποιημένο

en: Rejected
el-GR: Απορρίφθηκε

en: Controlling
el-GR: Υπό έλεγχο

en: Future
el-GR: Μελλοντικό

en: Historic
el-GR: Ιστορικό

en: Filing cabinet
el-GR: Ερμάριο

en: Cupboard
el-GR: Ντουλάπι

en: Complete
el-GR: Ολοκληρωμένο

en: Aggregated full
el-GR: Συνάθροιση πλήρους κείμενου

en: Abstract and index
el-GR: Περίληψη και ευρετήριο

en: Mixed content
el-GR: Μεικτό περιεχόμενο

en: Online reference
el-GR: Εξ αποστάσεως αναφορά

en: Print
el-GR: Εκτύπωση

en: Streaming media
el-GR: Μέσα ροής δεδομένων

en: Unknown
el-GR: Άγνωστο

en: Journal
el-GR: Περιοδικό

en: Newsletter
el-GR: Ενημερωτικό δελτίο

en: Report
el-GR: Έκθεση

en: Proceedings
el-GR: Πρακτικά

en: Website
el-GR: Ιστότοπος

en: Newspaper
el-GR: Εφημερίδα

en: Unspecified
el-GR: Απροσδιόριστο

en: Book
el-GR: Βιβλίο

en: Bookseries
el-GR: Μονογραφική σειρά

en: Database
el-GR: Βάση δεδομένων

en: Thesis/Dissertation
el-GR: Διδακτορική διατριβή

en: Audiobook
el-GR: Ηχογραφημένο βιβλίο

en: No license
el-GR: Χωρίς άδεια

en: Limit exceeded
el-GR: Υπέρβαση ορίου

en: Admin
el-GR: Διαχειριστής

en: Orders
el-GR: Παραγγελίες

en: Reports
el-GR: Εκθέσεις

en: Maintenance
el-GR: Συντήρηση συστήματος

en: Outage
el-GR: Διακοπή λειτουργίας

en: Andorra
el-GR: Ανδόρρα

en: United Arab Emirates
el-GR: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: Afghanistan
el-GR: Αφγανιστάν

en: Antigua & Barbuda
el-GR: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Anguilla
el-GR: Ανγκουίλα

en: Albania
el-GR: Αλβανία

en: Armenia
el-GR: Αρμενία

en: Angola
el-GR: Ανγκόλα

en: Antarctica
el-GR: Ανταρκτική

en: Argentina
el-GR: Αργεντινή

en: American Samoa
el-GR: Αμερικανική Σαμόα

en: Austria
el-GR: Αυστρία

en: Australia
el-GR: Αυστραλία

en: Aruba
el-GR: Αρούμπα

en: Åland Islands
el-GR: Ώλαντ

en: Azerbaijan
el-GR: Αζερμπαϊτζάν

en: Bosnia & Herzegovina
el-GR: Βοσνία και Ερζεγοβίνη

en: Barbados
el-GR: Μπαρμπάντος

en: Bangladesh
el-GR: Μπανγκλαντές

en: Belgium
el-GR: Βέλγιο

en: Burkina Faso
el-GR: Μπουρκίνα Φάσο

en: Bulgaria
el-GR: Βουλγαρία

en: Bahrain
el-GR: Μπαχρέιν

en: Burundi
el-GR: Μπουρούντι

en: Benin
el-GR: Μπενίν

en: St. Barthélemy
el-GR: Άγιος Βαρθολομαίος

en: Bermuda
el-GR: Βερμούδες

en: Brunei
el-GR: Μπρουνέι

en: Bolivia
el-GR: Βολιβία

en: Caribbean Netherlands
el-GR: Καραϊβική Ολλανδία

en: Brazil
el-GR: Βραζιλία

en: Bahamas
el-GR: Μπαχάμες

en: Bhutan
el-GR: Μπουτάν

en: Bouvet Island
el-GR: Μπουβέ

en: Botswana
el-GR: Μποτσουάνα

en: Belarus
el-GR: Λευκορωσία

en: Belize
el-GR: Μπελίζ

en: Canada
el-GR: Καναδάς

en: Cocos (Keeling) Islands
el-GR: Νήσοι Κόκος

en: Congo - Kinshasa
el-GR: Κονγκό - Κινσάσα

en: Central African Republic
el-GR: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Congo - Brazzaville
el-GR: Κονγκό - Μπραζαβίλ

en: Switzerland
el-GR: Ελβετία

en: Côte d’Ivoire
el-GR: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Cook Islands
el-GR: Νήσοι Κουκ

en: Chile
el-GR: Χιλή

en: Cameroon
el-GR: Καμερούν

en: China
el-GR: Κίνα

en: Colombia
el-GR: Κολομβία

en: Costa Rica
el-GR: Κόστα Ρίκα

en: Cuba
el-GR: Κούβα

en: Cape Verde
el-GR: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Curaçao
el-GR: Κουρασάο

en: Christmas Island
el-GR: Νήσος των Χριστουγέννων

en: Cyprus
el-GR: Κύπρος

en: Czechia
el-GR: Τσεχία

en: Germany
el-GR: Γερμανία

en: Djibouti
el-GR: Τζιμπουτί

en: Denmark
el-GR: Δανία

en: Dominica
el-GR: Δομινίκα

en: Dominican Republic
el-GR: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Algeria
el-GR: Αλγερία

en: Ecuador
el-GR: Ισημερινός

en: Estonia
el-GR: Εσθονία

en: Egypt
el-GR: Αίγυπτος

en: Western Sahara
el-GR: Δυτική Σαχάρα

en: Eritrea
el-GR: Ερυθραία

en: Spain
el-GR: Ισπανία

en: Ethiopia
el-GR: Αιθιοπία

en: Finland
el-GR: Φινλανδία

en: Fiji
el-GR: Φίτζι

en: Falkland Islands
el-GR: Νήσοι Φώκλαντ

en: Micronesia
el-GR: Μικρονησία

en: Faroe Islands
el-GR: Νήσοι Φερόες

en: France
el-GR: Γαλλία

en: Gabon
el-GR: Γκαμπόν

en: United Kingdom
el-GR: Ηνωμένο Βασίλειο

en: Grenada
el-GR: Γρενάδα

en: Georgia
el-GR: Γεωργία

en: French Guiana
el-GR: Γαλλική Γουιάνα

en: Guernsey
el-GR: Γκέρνσεϊ

en: Ghana
el-GR: Γκάνα

en: Gibraltar
el-GR: Γιβραλτάρ

en: Greenland
el-GR: Γροιλανδία

en: Gambia
el-GR: Γκάμπια

en: Guinea
el-GR: Γουινέα

en: Guadeloupe
el-GR: Γουαδελούπη

en: Equatorial Guinea
el-GR: Ισημερινή Γουινέα

en: Greece
el-GR: Ελλάδα

en: South Georgia & South Sandwich Islands
el-GR: Νότιος Γεωργία και οι Νότιοι Σάντουιτς Νήσοι

en: Guatemala
el-GR: Γουατεμάλα

en: Guam
el-GR: Γκουάμ

en: Guinea-Bissau
el-GR: Γουινέα-Μπισσάου

en: Guyana
el-GR: Γουιάνα

en: Hong Kong
el-GR: Χονγκ Κονγκ

en: Heard & McDonald Islands
el-GR: Νήσοι Χερντ και Μακ Ντόναλντ

en: Honduras
el-GR: Ονδούρα

en: Croatia
el-GR: Κροατία

en: Haiti
el-GR: Αϊτή

en: Hungary
el-GR: Ουγγαρία

en: Indonesia
el-GR: Ινδονησία

en: Ireland
el-GR: Ιρλανδία

en: Israel
el-GR: Ισραήλ

en: Isle of Man
el-GR: Νήσος του Μαν

en: India
el-GR: Ινδία

en: British Indian Ocean Territory
el-GR: Βρετανικό Έδαφος Ινδικού Ωκεανού

en: Iraq
el-GR: Ιράκ

en: Iran
el-GR: Ιράν

en: Iceland
el-GR: Ισλανδία

en: Italy
el-GR: Ιταλία

en: Jersey
el-GR: Τζέρσεϊ

en: Jamaica
el-GR: Τζαμάικα

en: Jordan
el-GR: Ιορδανία

en: Japan
el-GR: Ιαπωνία

en: Kenya
el-GR: Κένυα

en: Kyrgyzstan
el-GR: Κιργιζία

en: Cambodia
el-GR: Καμπότζη

en: Kiribati
el-GR: Κιριμπάτι

en: Comoros
el-GR: Κομόρες

en: St. Kitts & Nevis
el-GR: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: North Korea
el-GR: Βόρεια Κορέα

en: South Korea
el-GR: Νότια Κορέα

en: Kuwait
el-GR: Κουβέιτ

en: Cayman Islands
el-GR: Νήσοι Κέιμαν

en: Kazakhstan
el-GR: Καζακστάν

en: Laos
el-GR: Λάος

en: Lebanon
el-GR: Λίβανος

en: St. Lucia
el-GR: Αγία Λουκία

en: Liechtenstein
el-GR: Λίχτενσταϊν

en: Sri Lanka
el-GR: Σρι Λάνκα

en: Liberia
el-GR: Λιβερία

en: Lesotho
el-GR: Λεσότο

en: Lithuania
el-GR: Λιθουανία

en: Luxembourg
el-GR: Λουξεμβούργο

en: Latvia
el-GR: Λετονία

en: Libya
el-GR: Λιβύη

en: Morocco
el-GR: Μαρόκο

en: Monaco
el-GR: Μονακό

en: Moldova
el-GR: Μολδαβία

en: Montenegro
el-GR: Μαυροβούνιο

en: St. Martin
el-GR: Άγιος Μαρτίνος

en: Madagascar
el-GR: Μαδαγασκάρη

en: Marshall Islands
el-GR: Νήσοι Μάρσαλ

en: North Macedonia
el-GR: Βόρεια Μακεδονία

en: Mali
el-GR: Μάλι

en: Myanmar (Burma)
el-GR: Μιανμάρ

en: Mongolia
el-GR: Μογγολία

en: Macao
el-GR: Μακάο

en: Northern Mariana Islands
el-GR: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Martinique
el-GR: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el-GR: Μαυριτανία

en: Montserrat
el-GR: Μοντσερράτ

en: Malta
el-GR: Μάλτα

en: Mauritius
el-GR: Μαυρίκιος

en: Maldives
el-GR: Μαλδίβες

en: Malawi
el-GR: Μαλάουι

en: Mexico
el-GR: Μεξικό

en: Malaysia
el-GR: Μαλαισία

en: Mozambique
el-GR: Μοζαμβίκη

en: Namibia
el-GR: Ναμίμπια

en: New Caledonia
el-GR: Νέα Καληδονία

en: Niger
el-GR: Νίγηρας

en: Norfolk Island
el-GR: Νησί Νόρφολκ

en: Nigeria
el-GR: Νιγηρία

en: Nicaragua
el-GR: Νικαράγουα

en: Netherlands
el-GR: Ολλανδία

en: Norway
el-GR: Νορβηγία

en: Nepal
el-GR: Νεπάλ

en: Nauru
el-GR: Ναουρού

en: Niue
el-GR: Νιούε

en: New Zealand
el-GR: Νέα Ζηλανδία

en: Oman
el-GR: Ομάν

en: Panama
el-GR: Παναμάς

en: Peru
el-GR: Περού

en: French Polynesia
el-GR: Γαλλική Πολυνησία

en: Papua New Guinea
el-GR: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Philippines
el-GR: Φιλιππίνες

en: Pakistan
el-GR: Πακιστάν

en: Poland
el-GR: Πολωνία

en: St. Pierre & Miquelon
el-GR: Σαιν-Πιερ και Μικελόν

en: Pitcairn Islands
el-GR: Νήσοι Πίτκαιρν

en: Puerto Rico
el-GR: Πουέρτο Ρίκο

en: Palestinian Territories
el-GR: Παλαιστίνη, Κράτος της

en: Portugal
el-GR: Πορτογαλία

en: Palau
el-GR: Παλάου

en: Paraguay
el-GR: Παραγουάη

en: Qatar
el-GR: Κατάρ

en: Réunion
el-GR: Ρεουνιόν

en: Romania
el-GR: Ρουμανία

en: Serbia
el-GR: Σερβία

en: Russia
el-GR: Ρωσία

en: Rwanda
el-GR: Ρουάντα

en: Saudi Arabia
el-GR: Σαουδική Αραβία

en: Solomon Islands
el-GR: Νήσοι Σολομώντα

en: Seychelles
el-GR: Σεϋχέλλες

en: Sudan
el-GR: Σουδάν

en: Sweden
el-GR: Σουηδία

en: Singapore
el-GR: Σιγκαπούρη

en: St. Helena
el-GR: Αγία Ελένη

en: Slovenia
el-GR: Σλοβενία

en: Svalbard & Jan Mayen
el-GR: Σβάλμπαρντ και Γιαν Μάγεν

en: Slovakia
el-GR: Σλοβακία

en: Sierra Leone
el-GR: Σιέρα Λεόνε

en: San Marino
el-GR: Άγιος Μαρίνος

en: Senegal
el-GR: Σενεγάλη

en: Somalia
el-GR: Σομαλία

en: Suriname
el-GR: Σουρινάμ

en: South Sudan
el-GR: Νότιο Σουδάν

en: São Tomé & Príncipe
el-GR: Σάο Τομέ και Πρινσίπε

en: El Salvador
el-GR: Ελ Σαλβαδόρ

en: Sint Maarten
el-GR: Άγιος Μαρτίνος

en: Syria
el-GR: Συρία

en: Eswatini
el-GR: Εσουατίνι

en: Turks & Caicos Islands
el-GR: Νήσοι Τουρκ και Κάικος

en: Chad
el-GR: Τσαντ

en: French Southern Territories
el-GR: Γαλλικά Νότια και Ανταρκτικά Εδάφη

en: Togo
el-GR: Τόγκο

en: Thailand
el-GR: Ταϊλάνδη

en: Tajikistan
el-GR: Τατζικιστάν

en: Tokelau
el-GR: Τοκελάου

en: Timor-Leste
el-GR: Ανατολικό Τιμόρ

en: Turkmenistan
el-GR: Τουρκμενιστάν

en: Tunisia
el-GR: Τυνησία

en: Tonga
el-GR: Τόνγκα

en: Turkey
el-GR: Τουρκία

en: Trinidad & Tobago
el-GR: Τρίνινταντ και Tομπάγκο

en: Tuvalu
el-GR: Τουβαλού

en: Taiwan
el-GR: Ταϊβάν

en: Tanzania
el-GR: Τανζανία

en: Ukraine
el-GR: Ουκρανία

en: Uganda
el-GR: Ουγκάντα

en: U.S. Outlying Islands
el-GR: Απομακρυσμένες Νησίδες των Ηνωμένων Πολιτειών

en: United States
el-GR: Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής

en: Uruguay
el-GR: Ουρουγουάη

en: Uzbekistan
el-GR: Ουζμπεκιστάν

en: Vatican City
el-GR: Βατικανό

en: St. Vincent & Grenadines
el-GR: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Venezuela
el-GR: Βενεζουέλα

en: British Virgin Islands
el-GR: Βρετανικές Παρθένοι Νήσοι

en: U.S. Virgin Islands
el-GR: Αμερικανικές Παρθένοι Νήσοι

en: Vietnam
el-GR: Βιετνάμ

en: Vanuatu
el-GR: Βανουάτου

en: Wallis & Futuna
el-GR: Ουαλίς και Φουτουνά

en: Samoa
el-GR: Σαμόα

en: Yemen
el-GR: Υεμένη

en: Mayotte
el-GR: Μαγιότ

en: South Africa
el-GR: Νότια Αφρική

en: Zambia
el-GR: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el-GR: Ζιμπάμπουε

en: Afar
el-GR: Αφάρ

en: Abkhazian
el-GR: Αμπχαζιανά

en: Achinese
el-GR: Ατσεχνέζικα

en: Afro-Asiatic languages
el-GR: Αφροασιατικές γλώσσες

en: Afrikaans
el-GR: Αφρικάανς

en: Ainu
el-GR: Αϊνού

en: Akan
el-GR: Ακάν

en: Albanian
el-GR: Αλβανικά

en: Algonquian languages
el-GR: Αλγκονκική γλώσσα

en: Amharic
el-GR: Αμχαρικά

en: English, Old (ca.450-1100)
el-GR: Αγγλικά, Παλαιά (περ. 450-1100)

en: Apache languages
el-GR: Γλώσσες Απάτσι

en: Arabic
el-GR: Αραβικά

en: Aragonese
el-GR: Αραγονέζικα

en: Armenian
el-GR: Αρμένικα

en: Arapaho
el-GR: Αραπάχο

en: Artificial languages
el-GR: Τεχνητές γλώσσες

en: Assamese
el-GR: Ασσαμέζικα

en: Australian languages
el-GR: Αυστραλέζικες γλώσσες

en: Avaric
el-GR: Αβαρικά

en: Azerbaijani
el-GR: Αζερμπαϊτζανικά

en: Basque
el-GR: Βασκική

en: Baltic languages
el-GR: Βαλτικές γλώσσες

en: Belarusian
el-GR: Λευκορωσικά

en: Bengali
el-GR: Βεγγαλική

en: Berber languages
el-GR: Βερβερικές γλώσσες

en: Bihari languages
el-GR: Γλώσσα Μπιχάρι

en: Bosnian
el-GR: Βοσνιακά

en: Bulgarian
el-GR: Βουλγάρικα

en: Caucasian languages
el-GR: Καυκάσιες γλώσσες

en: Celtic languages
el-GR: Κελτικές γλώσσες

en: Chechen
el-GR: Τσετσενικά

en: Chinese
el-GR: Κινεζική

en: Montenegrin
el-GR: Μαυροβουνιακή

en: Coptic
el-GR: Κοπτική

en: Cornish
el-GR: Κορνουαλικά

en: Czech
el-GR: Τσεχικά

en: Danish
el-GR: Δανικά

en: Egyptian (Ancient)
el-GR: Αιγυπτικά (Αρχαία)

en: English
el-GR: Αγγλικά

en: Esperanto
el-GR: Εσπεράντο

en: Estonian
el-GR: Εσθονικά

en: Finnish
el-GR: Φινλανδικά

en: Finno-Ugrian languages
el-GR: Φινοουγγρικές γλώσσες

en: French
el-GR: Γαλλικά

en: Germanic languages
el-GR: Γερμανικές γλώσσες

en: Georgian
el-GR: Γεωργιανά

en: German
el-GR: Γερμανικά

en: Gothic
el-GR: Γοτθικά

en: Greek, Ancient (to 1453)
el-GR: Ελληνικά, Αρχαία (ως 1453)

en: Greek, Modern (1453-)
el-GR: Ελληνικά, Μοντέρνα (1453-)

en: Hebrew
el-GR: Εβραϊκά

en: Hindi
el-GR: Χίντι

en: Hungarian
el-GR: Ουγγρικά

en: Icelandic
el-GR: Ισλανδικά

en: Indonesian
el-GR: Ινδονησιακά

en: Indo-European languages
el-GR: Ινδοευρωπαικές γλώσσες

en: Iranian languages
el-GR: Ιρανικές γλώσσες

en: Italian
el-GR: Ιταλικά

en: Javanese
el-GR: Ιαπωνικά

en: Japanese
el-GR: Ιαπωνική

en: Judeo-Persian
el-GR: Ιουδαιοπερσικά

en: Judeo-Arabic
el-GR: Ιουδο-Αραβικά

en: Korean
el-GR: Κορεάτικα

en: Latin
el-GR: Λατινικά

en: Austronesian languages
el-GR: Αυστρονησιακές γλώσσες

en: Multiple languages
el-GR: Πολλαπλές γλώσσες

en: Persian
el-GR: Περσικά

en: Polish
el-GR: Πολωνικά

en: Portuguese
el-GR: Πορτογαλικά

en: Reserved for local use
el-GR: Κρατημένο για τοπική χρήση

en: Russian
el-GR: Ρωσικά

en: Semitic languages
el-GR: Σημιτικές γλώσσες

en: Sign Languages
el-GR: Νοηματικές γλώσσες

en: Sino-Tibetan languages
el-GR: Σινοθιβετικές γλώσσες

en: Slavic languages
el-GR: Σλαβικές γλώσσες

en: Slovak
el-GR: Σλοβάκικα

en: Slovenian
el-GR: Σλοβένικα

en: Spanish; Castilian
el-GR: Ισπανικά; Καστιλιάνικα

en: Sumerian
el-GR: Σουμεριακά

en: Swahili
el-GR: Σουαχίλι

en: Swedish
el-GR: Σουηδικά

en: Syriac
el-GR: Συριακά

en: Tamil
el-GR: Ταμίλ

en: Thai
el-GR: Ταϊλανδική

en: Turkish
el-GR: Τουρκικά

en: Altaic languages
el-GR: Αλταϊκές γλώσσες

en: Ukrainian
el-GR: Ουκρανικά

en: Undetermined
el-GR: Ακαθόριστο

en: Vietnamese
el-GR: Βιετναμέζικα

en: Zulu
el-GR: Ζουλού

en: No linguistic content; Not applicable
el-GR: Χωρίς γλωσσικό περιεχόμενο; Δεν εφαρμόζεται

en: Undetermined function
el-GR: Απροσδιόριστη λειτουργία

en: Actor
el-GR: Ηθοποιός

en: Adapter
el-GR: Προσαρμογέας

en: Annotator
el-GR: Σχολιαστής

en: Artist
el-GR: Καλλιτέχνης

en: Associated name
el-GR: Σχετιζόμενο όνομα

en: Author, attributed
el-GR: Συγγραφέας, αποδιδόμενος

en: Author
el-GR: Συγγραφέας

en: Author in quotations or text extracts
el-GR: Συγγραφές παραθεμάτων ή κειμένου περίληψης

en: Author of afterword, postface, colophon, etc.
el-GR: Συγγραφέας επιμέτρου, κολοφώνα, κλπ.

en: Author of introduction, etc.
el-GR: Συγγραφέας εισαγωγής

en: Author of dialogue
el-GR: Συγγραφέας διαλόγων

en: Bibliographic antecedent
el-GR: Βιβλιογραφικός πρόδρομος

en: Binding designer
el-GR: Διακοσμητής βιβλιοδεσίας

en: Book designer
el-GR: Σχεδιαστής βιβλίου

en: Bookjacket designer
el-GR: Σχεδιαστής καλύμματος

en: Bookseller
el-GR: Βιβλιοπώλης

en: Calligrapher
el-GR: Καλλιγράφος

en: Cartographer
el-GR: Χαρτογράφος

en: Censor
el-GR: Λογοκριτής

en: Choral director
el-GR: Διεύθυνση χορωδίας

en: Choreographer
el-GR: Χορογράφος

en: Circus performer
el-GR: Καλλιτέχνης τσίρκου

en: Collaborator
el-GR: Συνεργάτης

en: Comedian
el-GR: Κωμικός

en: Commentator
el-GR: Σχολιαστής

en: Commentator for written text
el-GR: Σχολιαστής κειμένου

en: Compiler
el-GR: Ερανιστής

en: Composer
el-GR: Συνθέτης

en: Composer of adapted work
el-GR: Συνθέτης διασκευασμένου έργου

en: Composer of main musical work
el-GR: Συνθέτης κύριου μουσικού έργου

en: Compositor
el-GR: Στοιχειοθέτης

en: Conductor
el-GR: Διευθυντής ορχήστρας

en: Consultant to a project
el-GR: Σύμβουλος έργου

en: Continuator
el-GR: Συνεχιστής

en: Copyright holder
el-GR: Κάτοχος πνευματικών δικαιωμάτων

en: Corrector
el-GR: Διορθωτής

en: Curator of an exhibition
el-GR: Επιμελητής έκθεσης

en: Dancer
el-GR: Χορευτής

en: Dedicatee
el-GR: Αποδέκτης Αφιέρωσης

en: Dedicator
el-GR: Αφιερωτής

en: Director
el-GR: Σκηνοθέτης

en: Dissertant
el-GR: Υποψήφιος διδάκτορας

en: Distributor
el-GR: Διαθέτης

en: Donor
el-GR: Δωρητής

en: Dubious author
el-GR: Αμφίβολος συγγραφέας

en: Editor
el-GR: Επιμελητής

en: Engraver
el-GR: Χαράκτης

en: Epitomator
el-GR: Επιτομείς

en: Etcher
el-GR: Χαράκτης

en: Expert
el-GR: Εκτιμητής

en: Film editor
el-GR: Μοντέρ

en: Forger
el-GR: Πλαστογράφος

en: Former Attributed author
el-GR: Πρώην αποδιδόμενος συγγραφέας

en: Former attributed author
el-GR: Πρώην αποδιδόμενος συγγραφέας

en: Former owner
el-GR: Προηγούμενος ιδιοκτήτης

en: Founder
el-GR: Ιδρυτής

en: Funder
el-GR: Χρηματοδότης

en: Game designer
el-GR: Σχεδιαστής παιχνιδιού

en: Honoree
el-GR: Τιμώμενος

en: Illuminator
el-GR: Διακοσμητής

en: Illustrator
el-GR: Εικονογράφος

en: Impresario
el-GR: Διευθυντής θιάσου

en: Inscriber
el-GR: Συγγραφέας επιγραφής, αφιέρωσης

en: Interviewee
el-GR: Δίνει συνέντευξη

en: Interviewer
el-GR: Λαμβάνει συνέντευξη

en: Issuing body
el-GR: Φορέας έκδοσης

en: Librettist
el-GR: Λιμπρετίστας

en: Licensee
el-GR: Κάτοχος άδειας

en: Lithographer
el-GR: Λιθογράφος

en: Lyricist
el-GR: Στιχουργός

en: Metal-engraver
el-GR: Χαράκτης σε μέταλλο

en: Mime artist
el-GR: Μίμος

en: Musician
el-GR: Μουσικός

en: Narrator
el-GR: Αφηγητής

en: Notary
el-GR: Συμβολαιογράφος

en: Opponent
el-GR: Εκλέκτορες

en: Organiser
el-GR: Διοργανωτής

en: Originator
el-GR: Δημιουργός

en: Other
el-GR: Άλλο

en: Papermaker
el-GR: Χαρτοποιός

en: Patent applicant
el-GR: Αιτών διπλώματος ευρεσιτεχνίας

en: Patent inventor
el-GR: Εφευρέτης διπλώματος ευρεσιτεχνίας

en: Performer
el-GR: περφόρμερ

en: Performer of research
el-GR: Εκτελεστής έρευνας

en: Photographer
el-GR: Φωτογράφος

en: Presenter
el-GR: Παρουσιαστής

en: Printer
el-GR: Τυπογράφος

en: Printer of plates
el-GR: Τυπογράφος εικόνων

en: Producer
el-GR: Παραγωγός

en: Proof-reader
el-GR: Διορθωτής τυπογραφικών δοκιμίων

en: Publisher
el-GR: Εκδότης

en: Publishing director
el-GR: Διευθυντής έκδοσης

en: Puppeteer
el-GR: Μαριονετίστας

en: Recipient of letters
el-GR: Παραλήπτης επιστολών

en: Record producer
el-GR: Δισκογραφικός παραγωγός

en: Recording engineer
el-GR: Τεχνικός ηχογράφησης

en: Research team head
el-GR: Επικεφαλής ερευνητικής ομάδας

en: Research team member
el-GR: Μέλος ερευνητικής ομάδας

en: Reviewer
el-GR: Αξιολογητής

en: Restorationist
el-GR: Αναστηλωτής

en: Scenarist
el-GR: Σεναριογράφος

en: Scientific advisor
el-GR: Επιστημονικός σύμβουλος

en: Scribe
el-GR: Αντιγραφέας

en: Sculptor
el-GR: Γλύπτης

en: Secretary
el-GR: Γραμματέας

en: Signer
el-GR: Υπογράφων

en: Singer
el-GR: Τραγουδιστής

en: Sponsor
el-GR: Χορηγός

en: Standards body
el-GR: Φορέας προτυποποίησης

en: Stunt performer
el-GR: Κασκαντέρ

en: Thesis advisor
el-GR: Επιβλέπων διατριβής

en: Translator
el-GR: Μεταφραστής

en: Transliterator
el-GR: Μεταγραφέας

en: Type designer
el-GR: Σχεδιαστής τυπογραφικών στοιχείων

en: Typographer
el-GR: Τυπογράφος

en: Vendor
el-GR: Προμηθευτής

en: Vocalist
el-GR: Ερμηνευτής

en: Wood-engraver
el-GR: Χαράκτης ξύλου

en: Writer of accompanying material
el-GR: Συγγραφέας συνοδευτικού υλικού

en: Default Koha system authorised values
el-GR: Προκαθορισμένες καθιερωμένες τιμές Koha

en: Default filing rules for DDC
el-GR: Προκαθορισμένοι κανόνες ταξιθέτησης για DDC

en: Default filing rules for LCC
el-GR: Προκαθορισμένοι κανόνες ταξιθέτησης για LCC

en: Generic call number filing rules
el-GR: Γενικοί κανόνες ταξιθέτησης ταξιθετικών αριθμών

en: Dewey Decimal Classification
el-GR: Δεκαδική Ταξινόμηση Dewey

en: Library of Congress Classification
el-GR: Ταξινόμηση Library of Congress

en: Universal Decimal Classification
el-GR: Δεκαδική Ταξινόμηση Universal

en: SuDoc Classification (U.S. GPO)
el-GR: Ταξινόμηση SuDoc (U.S. GPO)

en: ANSCR (Sound Recordings)
el-GR: ANSCR (ηχογραφήσεις)

en: Other/Generic Classification Scheme
el-GR: Άλλο/Γενικό Ταξινομικό Σχήμα

en: Default splitting rules for DDC
el-GR: Προκαθορισμένοι κανόνες διαχωρισμού για DDC

en: Default splitting rules for LCC
el-GR: Προκαθορισμένοι κανόνες διαχωρισμού για LCC

en: Generic call number splitting rules
el-GR: Γενικοί κανόνες διαχωρισμού ταξιθετικών αριθμών

en: Default classification sources and filing rules for Koha.
el-GR: Προκαθορισμένη πηγή ταξινόμησης και κανόνες ταξιθέτησης για το Koha.

en: Default Koha system patron restriction types
el-GR: Προκαθορισμένοι τύποι περιορισμών μέλους του Koha

en: Sample frequencies for subscriptions
el-GR: Παράδειγμα συχνοτήτων για συνδρομές

en: 2/day
el-GR: 2/ημέρα

en: 1/day
el-GR: 1/ημέρα

en: 3/week
el-GR: 3/εβδομάδα

en: 1/week
el-GR: 1/εβδομάδα

en: 1/2 weeks
el-GR: 1/2 εβδομάδες

en: 1/3 weeks
el-GR: 1/3 εβδομάδες

en: 1/month
el-GR: 1/μήνα

en: 1/2 months
el-GR: 1/2 μήνες

en: 1/3 months
el-GR: 1/3 μήνες

en: 2/year
el-GR: 2/έτος

en: 1/year
el-GR: 1/έτος

en: 1/2 year
el-GR: 1/2 έτη

en: Irregular
el-GR: Ακανόνιστη

en: Sample notices
el-GR: Παραδείγματα σημειωμάτων

en: Notification on receiving
el-GR: Ειδοποίηση κατά την παραλαβή

en: Order received
el-GR: Παραγγελία παρελήφθη

en: Account payment
el-GR: Πληρωμή λογαριασμού

en: Account fee
el-GR: Χρέωση λογαριασμού

en: Account writeoff
el-GR: Απόσβεση λογαριασμού

en: Article request - canceled
el-GR: Αίτημα άρθρου - ακυρωμένο

en: Article request canceled
el-GR: Αίτημα άρθρου ακυρωμένο

en: Article request - completed
el-GR: Αίτημα άρθρου - ολοκληρωμένο

en: Article request completed
el-GR: Αίτημα άρθρου ολοκληρωμένο

en: Article request - pending
el-GR: Αίτημα άρθρου - εκκρεμεί

en: Pending article request
el-GR: Εκκρεμεί αίτημα άρθρου

en: Article request - new
el-GR: Αίτημα άρθρου - νέο

en: Article request received
el-GR: Αίτημα άρθρου παρελήφθη

en: Article request - processing
el-GR: Αίτημα άρθρου - σε εξέλιξη

en: Article request processing
el-GR: Αίτημα άρθρου σε εξέλιξη

en: Article request
el-GR: Αίτημα άρθρου

en: Article request - print slip
el-GR: Αίτημα άρθρου - εκτύπωση σημειώματος

en: Check-ins
el-GR: Επιστροφές

en: Item check-in (digest)
el-GR: Επιστροφή αντιτύπου (συνοπτικό)

en: Checkouts
el-GR: Δανεισμοί

en: Item check-out (digest)
el-GR: Χρέωση αντιτύπου (συνοπτικό)

en: Checkout note
el-GR: Σημείωση δανεισμού

en: Checkout note on item set by patron
el-GR: Σημείωση δανεισμού στο αντίτυπο από μέλος

en: Item due reminder
el-GR: Υπενθύμιση λήξης δανεισμού

en: Item due reminder (digest)
el-GR: Υπενθύμιση λήξης δανεισμού (συνοπτικό)

en: Hold slip
el-GR: Σημείωμα κράτησης

en: Issue quick slip
el-GR: Έκδοση γρήγορου σημειώματος

en: Issue slip
el-GR: Ενημερωτικό δελτίο

en: Item overdue
el-GR: Ληξιπρόθεσμο τεκμήριο

en: Overdue notice
el-GR: Ειδοποίηση ληξιπρόθεσμου

en: Overdues slip
el-GR: Σημείωμα ληξιπρόθεσμων

en: Advance notice of item due
el-GR: Προειδοποίηση λήξης δανεισμού

en: Advance notice of item due (digest)
el-GR: Προειδοποίηση λήξης δανεισμού (συνοπτικό)

en: Item renewals
el-GR: Ανανεώσεις τεκμηρίου

en: Stock rotation report
el-GR: Αναφορά εναλλαγής αποθέματος

en: Stock rotation slip
el-GR: Ειδοποίηση εναλλαγής αποθέματος

en: Transfer slip
el-GR: Μεταφορά

en: Acquisition claim
el-GR: Αξίωση πρόσκτησης

en: Item not received
el-GR: Το τεκμήριο δεν παρελήφθη

en: ILL request ready for pickup
el-GR: Αίτημα διαδανεισμού διαθέσιμο προς παραλαβή

en: Interlibrary loan request ready for pickup
el-GR: Αίτημα διαδανεισμού έτοιμο για παραλαβή

en: ILL request unavailable
el-GR: Μη διαθεσιμότητα αιτήματος μέσω διαδανεισμού

en: Interlibrary loan request unavailable
el-GR: Αίτημα διαδανεισμού μη διαθέσιμο

en: ILL request cancelled
el-GR: Ακύρωση αίτησης διαδανεισμού

en: Interlibrary loan request cancelled
el-GR: To αίτημα διαδανεισμού ακυρώθηκε

en: ILL request modified
el-GR: Το αίτημα διαδανεισμού τροποποιήθηκε

en: Interlibrary loan request modified
el-GR: Το αίτημα διαδανεισμού τροποποιήθηκε

en: ILL request to partners
el-GR: Αίτημα διαδανεισμού στις συνεργαζόμενες βιβλιοθήκες

en: Interlibrary loan request to partners
el-GR: Αίτημα διαδανεισμού στις συνεργαζόμενες βιβλιοθήκες

en: ILL request update
el-GR: Ανανέωση αιτήματος διαδανεισμού

en: Interlibrary loan request update
el-GR: Ανανέωση αιτήματος διαδανεισμού

en: Discharge confirmation
el-GR: Βεβαίωση απαλλαγής

en: Discharge for <<borrowers.firstname>> <<borrowers.surname>>
el-GR: Βεβαίωση απαλλαγής <<borrowers.firstname>> <<borrowers.surname>>

en: Account expiration
el-GR: Λήξη λογαριασμού

en: Account renewal
el-GR: Ανανέωση λογαριασμού

en: OPAC self-registration verification email
el-GR: OPAC email επιβεβαίωσης αυτοεγγραφής

en: Verify your account
el-GR: Επιβεβαιώστε το λογαριασμό σας

en: Library account password change notification
el-GR: Ειδοποίηση αλλαγής κωδικού πρόσβασης λογαριασμού βιβλιοθήκης

en: Notification of password change
el-GR: Ειδοποιήσεις αλλαγής κωδικού πρόσβασης

en: Koha password recovery
el-GR: Ανάκτηση κωδικού πρόσβασης

en: Online password reset
el-GR: Διαγραφή κωδικού πρόσβασης εξ αποστάσεως

en: Koha password reset
el-GR: Διαγραφή κωδικού πρόσβασης Koha

en: Invitation for sharing a list
el-GR: Πρόσκληση για κοινοποίηση λίστας

en: Share list <<listname>>
el-GR: Κοινοποίηση λίστας<<listname>

en: Welcome notice
el-GR: Ειδοποίηση καλωσορίσματος

en: [% USE Koha %][% IF Koha.Preference('LibraryName') %]Welcome to [% Koha.Preference('LibraryName') %][% ELSE %]Welcome to the library[% END %]
el-GR: [% USE Koha %][% IF Koha.Preference('LibraryName') %]Καλωσήρθατε στη [% Koha.Preference('LibraryName') %][% ELSE %]Καλωσήρθατε στη βιβλιοθήκη[% END %]

en: Account summary for [% borrower.firstname %] [% borrower.surname %]
el-GR: Σύνοψη λογαριασμού για [% borrowers.firstname %] [% borrowers.surname %]

en: Order
el-GR: Παραγγελία

en: Point of sale receipt
el-GR: Απόδειξη σημείου πώλησης

en: Receipt
el-GR: Απόδειξη

en: Hold has been cancelled
el-GR: Οι κρατήσεις έχουν ακυρωθεί

en: Hold available for pickup
el-GR: Κράτηση διαθέσιμη για παραλαβή

en: Hold available for pickup at <<branches.branchname>>
el-GR: Κράτηση διαθέσιμη για παραλαβή από <<branches.branchname>>

en: Hold(s) available for pickup
el-GR: Κράτηση(εις) διαθέσιμη για παραλαβή

en: Hold available for pickup (print notice)
el-GR: Κράτηση διαθέσιμη για παραλαβή (εκτυπώσιμη ειδοποίηση)

en: Hold placed on item
el-GR: Έγινε κράτηση στο τεκμήριο

en: Canceled hold available for different patron
el-GR: Ακυρωμένη κράτηση διαθέσιμη για άλλο μέλος

en: Waiting hold reminder
el-GR: Υπενθύμιση κράτησης σε αναμονή

en: You have waiting holds.
el-GR: Έχετε κρατήσεις σε αναμονή.

en: New serial issue
el-GR: Νέο τεύχος

en: New serial issue is now available
el-GR: Το νέο τεύχος είναι τώρα διαθέσιμο

en: Purchase suggestion accepted
el-GR: Αποδοχή πρότασης αγοράς

en: Suggestion accepted
el-GR: Αποδοχή πρότασης

en: Suggested purchase available
el-GR: Διαθεσιμότητα πρότασης αγοράς

en: Suggestion available
el-GR: Διαθεσιμότητα πρότασης

en: New suggestion
el-GR: Νέα πρόταση

en: Suggested item ordered
el-GR: Το προτεινόμενο τεκμήριο παραγγέλθηκε

en: Suggestion ordered
el-GR: Παραγγελία πρότασης

en: Purchase suggestion declined
el-GR: Απόρριψη πρότασης αγοράς

en: Suggestion rejected
el-GR: Απορριφθείσα πρόταση

en: A suggestion is ready to be processed
el-GR: Μια πρόταση είναι έτοιμη για επεξεργασία

en: Notify fund owner
el-GR: Ειδοποίηση διαχειριστή κεφαλαίων

en: A suggestion has been assigned to you
el-GR: Μία πρόταση έχει ανατεθεί σε εσένα

en: Notify manager of a suggestion
el-GR: Ειδοποίηση διαχειριστή πρότασης

en: OPAC problem report
el-GR: OPAC αναφορά προβλήματος

en: Automatic renewal notice
el-GR: Σημείωμα αυτόματης ανανέωσης

en: Notification of automatic renewal
el-GR: Ειδοποίηση αυτόματης ανανέωσης

en: Checkin slip
el-GR: Σημείωμα επιστροφής

en: Overdue item fine description
el-GR: Περιγραφή προστίμου ληξιπρόθεσμου τεκμηρίου

en: Auto renewals (Digest)
el-GR: Αυτόματη ανανέωση (συνοπτικό)

en: Notification on auto renewals
el-GR: Ειδοποίηση αυτό-ανανέωσης

en: Notification to return a recalled item
el-GR: Ειδοποίηση επιστροφής τεκμηρίου που έχει ανακληθεί

en: Recalled item awaiting pickup
el-GR: Ανακληθέν τεκμήριο σε αναμονή για παραλαβή

en: Details of patron who recalled item
el-GR: Στοιχεία μέλους που ανακάλεσε τεκμήριο

en: Confirmation of disabling two factor authentication
el-GR: Επιβεβαίωση απενεργοποίησης της επαλήθευσης δύο βημάτων

en: Confirmation of enabling two factor authentication
el-GR: Επιβεβαίωση ενεργοποίησης της επαλήθευσης δύο βημάτων

en: New OPAC self-registration
el-GR: Νέα αυτοεγγραφή

en: New OPAC self-registration submitted
el-GR: Νέα αυτοεγγραφή υποβλήθηκε

en: Send list
el-GR: Αποστολή καταλόγου

en: Your list: [% listname | html %]
el-GR: Ο κατάλογος σας: [% listname | html %]

en: Send cart
el-GR: Αποστολή καλαθιού

en: Your cart
el-GR: Το καλάθι σας

en: Hold is confirmed
el-GR: Επιβεβαίωση κράτησης

en: Your hold on [% hold.biblio.title %] is confirmed
el-GR: Η κράτηση σας στο [% hold.biblio.title %] έχει επιβεβαιωθεί

en: Dear %s %s (%s),
el-GR: Αγαπητέ/ή %s %s (%s)

en: Your request for an article from %s (%s) has been canceled for the following reason:
el-GR: Το αίτημα σας για ένα άρθρο από %s (%s) έχει ακυρωθεί για τους ακόλουθους λόγους:

en: Article requested:
el-GR: Αιτούμενα άρθρα:

en: Title: %s
el-GR: Τίτλος: %s

en: Author: %s
el-GR: Συγγραφέας: %s

en: Volume: %s
el-GR: Τόμος: %s

en: Issue: %s
el-GR: Τεύχος: %s

en: Date: %s
el-GR: Ημερομηνία: %s

en: TOC: %sYes%sNo%s
el-GR: TOC: %sΝαί%sΌχι%s

en: Pages: %s
el-GR: Σελίδες: %s

en: Chapters: %s
el-GR: Κεφάλαια: %s

en: Notes: %s
el-GR: Σημειώσεις: %s

en: Format: %sCopy%sScan%s
el-GR: Μορφή: %sΑντιγραφή%sΣάρωση%s

en: Your library
el-GR: Η βιβλιοθήκη σας

en: We have completed your request for an article from %s (%s).
el-GR: Έχουμε ολοκληρώσει το αίτημα σας για ένα άρθρο από %s (%s).

en: %sYou may pick up your article at %s.%sYou can download the scanned materials via the following URL(s): %s.%s
el-GR: %sΜπορείτε να παραλάβετε το άρθρο σας από %s.%sΜπορείτε να κατεβάσετε ο σαρωμένο υλικό από το ακόλουθο URL(s): %s.%s

en: Thank you!
el-GR: Σας ευχαριστούμε!

en: Dear %s %s (%s)
el-GR: Αγαπητέ-ή %s %s (%s)

en: Your request for an article from %s (%s) is now in pending state.
el-GR: Το αίτημα σας για ένα άρθρο από %s (%s) βρίσκεται σε εκκρεμεί κατάσταση.

en: We have received your request for an article from %s (%s).
el-GR: Έχουμε λάβει το αίτημα σας για ένα άρθρο από %s (%s).

en: We are now processing your request for an article from %s (%s).
el-GR: Επεξεργαζόμαστε το αίτημα σας για ένα άρθρο από %s (%s).

en: Article request:
el-GR: Αίτημα άρθρου:

en: The following items have been checked in:
el-GR: Τα ακόλουθα τεκμήρια έχουν επιστραφεί:

en: Thank you.
el-GR: Σας ευχαριστούμε.

en: The following items have been checked out:
el-GR: Τα ακόλουθα τεκμήρια έχουν χρεωθεί:

en: Thank you for visiting %s.
el-GR: Ευχαριστούμε για την επίσκεψη σας %s.

en: Dear %s %s,
el-GR: Αγαπητέ -ή %s %s,

en:  The order %s (%s) has been received.
el-GR:  Η παραγγελία %s (%s) έχει παραληφθεί.

en: Your library.
el-GR: Η βιβλιοθήκη σας.

en: %s %s has added a note to the item %s - %s (%s).
el-GR: %s %s έχει εισαχθεί μια σημείωση στο τεκμήριο %s - %s (%s).

en: The following item is now due:
el-GR: Τα ακόλουθα τεκμήρια έχουν λήξει:

en: The following item(s) are now due:
el-GR: Τα ακόλουθα τεκμήρια(ο) έχουν λήξει:

en: You have %s item(s) that are now due
el-GR: Έχετε %s τεκμήριο(α) που είναι ληξιπρόθεσμα

en: %sDate: %s%s
el-GR: %sΗμερομηνία: %s%s

en: %s Transfer to/Hold in %s%s
el-GR: %s Μεταφορά σε/Κράτηση σε %s%s

en: %sITEM ON HOLD%s
el-GR: %sΤΕΚΜΗΡΙΟ ΣΕ ΚΡΑΤΗΣΗ%s

en: %sNotes:
el-GR: %sΣημειώσεις:

en: %sChecked out today%s
el-GR: %sΣημερινοί δανεισμοί%s

en: Date due: %s%s
el-GR: Ημερομηνία λήξης: %s %s

en: %sChecked out%s
el-GR: %sΔανεισμοί%s

en: %sOverdues%s
el-GR: %sΕκπρόθεσμα%s

en: %sNews%s
el-GR: %sΝέα%s

en: %sPosted on %s%s
el-GR: %sΔημοσιεύθηκε την %s%s

en: According to our current records, you have items that are overdue.Your library does not charge late fines, but please return or renew them at the branch below as soon as possible.
el-GR: Σύμφωνα με το αρχείο μας έχετε τεκμήρια τα οποία έχουν καταστεί ληξιπρόθεσμα. Αν και η βιβλιοθήκη δεν σας επιβάλει πρόστιμο για την καθυστέρηση, παρακαλούμε για την επιστροφή ή ανανέωση τους το συντομότερο δυνατό.

en: Phone: %s
el-GR: Τηλέφωνο: %s

en: If you have registered a password with the library, and you have a renewal available, you may renew online. If an item becomes more than 30 days overdue, you will be unable to use your library card until the item is returned.
el-GR: Εάν έχετε πιστοποιημένο λογαριασμό στη βιβλιοθήκη και υπάρχει διαθέσιμη ανανέωση, μπορείτε να την πραγματοποιήσετε online. Εάν ένα τεκμήριο καταστεί ληξιπρόθεσμο για περισσότερο από 30 ημέρες, δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιείτε τη βιβλιοθήκη μέχρι την επιστροφή του τεκμηρίου.

en: The following item(s) is/are currently overdue:
el-GR: Τα ακόλουθα τεκμήρια είναι ληξιπρόθεσμα:

en: %s"%s" by %s, %s, Barcode: %s Fine: %s%s
el-GR: %s"%s" από %s, %s, Barcode: %s Fine: %s%s

en: Thank-you for your prompt attention to this matter.
el-GR: Ευχαριστούμε για την άμεση ανταπόκριση σας.

en: %s Staff
el-GR: %s Προσωπικό

en: Dear %s,%s
el-GR: Αγαπητέ -ή %s %s

en: Thank you for your report concerning %s.%s
el-GR: Ευχαριστούμε για την αναφορά σας σχετικά με %s.%s

en: You reported: %s
el-GR: Έχετε δηλωθεί: %s

en: Thank you
el-GR: Σας ευχαριστούμε

en: The following item will be due soon:
el-GR: Τα ακόλουθα τεκμήρια λήγουν σύντομα:

en: The following item(s) will be due soon:
el-GR: Τα ακόλουθα τεκμήρια(ο) θα λήξουν σύντομα:

en: You have %s item(s) that will be due soon.
el-GR: Έχετε %s τεκμήριο(α) που λήγουν σύντομα.

en: The following items have been renewed:
el-GR: Τα ακόλουθα τεκμήρια έχουν ανανεωθεί:

en: Stock rotation report for %s:
el-GR: Αναφορά εναλλαγής αποθέματος για %s

en: %s%s items to be processed for this branch.
el-GR: %s%s τεκμήρια είναι υπό επεξεργασία γιαυτό το παράρτημα.

en: %sNo items to be processed for this branch
el-GR: %sΚανένα τεκμήριο δεν είναι υπό επεξεργασία γιαυτό το παράρτημα.

en: %s%s%sTitle: %s
el-GR: %s%s%sΤίτλος: %s

en: Call number: %s
el-GR: Ταξιθετικός αριθμός: %s

en: Location: %s
el-GR: Τοποθεσία: %s

en: On loan?: %s
el-GR: Σε δανεισμό;:%s

en: Status: %s
el-GR: Κατάσταση: %s

en: Current library: %s %s
el-GR: Τρέχουσα βιβλιοθήκη: %s %s

en: %sTransfer to %s%s
el-GR: %sΜεταφορά σε %s%s

en: %sITEM%s
el-GR: %sΤΕΚΜΗΡΙΑ%s

en: %sOrdernumber %s (%s) (%s ordered) ($%s each) has not been received.%s
el-GR: %sΑριθμός παραγγελίας %s (%s) (%s παρεγγέλθηκαν) ($%s το καθένα) δεν έχουν παραληφθεί.%s

en: The Interlibrary loans request number %s you placed for:
el-GR: Ο αριθμός αιτημάτων διαδανεισμού που υποβάλλατε είναι %s για:

en: is ready for pick up from %s.
el-GR: έτοιμα προς παραλαβή από %s.

en: Kind regards
el-GR: Φιλικούς χαιρετισμούς

en: The Interlibrary loans request number %s you placed for
el-GR: Ο αριθμός αιτημάτων διαδανεισμού που υποβάλλατε είναι %s για

en: is unfortunately unavailable.
el-GR: είναι δυστυχώς μη διαθέσιμο.

en: The library has now marked your concern with %s as resolved.%s
el-GR: Η βιβλιοθήκη έχει σημειώσει την αναφορά σας %s ως επιλύθηκε.%s

en: The following comment was left: %s
el-GR: Έχει γίνει το ακόλουθο σχόλιο: %s

en: Dear Sir/Madam,
el-GR: Αγαπητέ Κύριε/Κυρία,

en: We would like to request an interlibrary loan for a title matching the following description:
el-GR: Θέλουμε να ζητήσουμε τον διαδανεισμό ενός τίτλου που ανταποκρίνεται στην εξής περιγραφή:

en: Please let us know if you are able to supply this to us.
el-GR: Παρακαλούμε ενημερώστε μας αν υπάρχει η δυνατότητα να μας το παρέχετε.

en: has been updated.
el-GR: έχουν ενημερωθεί.

en: Details of the update are below:
el-GR: Λεπτομέρειες για την ενημέρωση βρίσκονται παρακάτω:

en: %sDischarge confirmation%s
el-GR: %sΕπιβεβαίωση αποδέσμευσης%s

en: %s %s (cardnumber: %s)%s
el-GR: %s %s (Αριθμός κάρτας: %s)%s

en: has returned all items.%s
el-GR: έχουν επιστραφεί όλα τα τεκμήρια.%s

en: Dear %s %s %s,
el-GR: Αγαπητέ/ή %s %s %s,

en: Your library card will expire soon, on:
el-GR: Η κάρτα μέλους λήγει στις:

en: Thank you,
el-GR: Σας ευχαριστούμε,

en: Librarian
el-GR: Βιβλιοθηκονόμος

en: Your library account has been renewed. The new expiry date is: %s.
el-GR: Η συνδρομή σας στη βιβλιοθήκη έχει ανανεωθεί. Η νέα ημερομηνία λήξης είναι: %s.

en: Your library,
el-GR: Η βιβλιοθήκη,

en: Hello!
el-GR: Γεια σας!

en: Your library account has been created. Please verify your email address by clicking this link to complete the signup process:
el-GR: Ο λογαριασμός σας στη βιβλιοθήκη έχει δημιουργηθεί. Παρακαλούμε επιβεβαιώστε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου κάνοντας κλικ στο παρακάτω λινκ για την ολοκλήρωση της διαδικασίας εγγραφής:

en: We want to notify you that your password has been changed. If you did not change it yourself (or requested that change), please contact library staff.
el-GR: Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το password σας έχει αλλάξει. Εάν δεν κάνατε την αλλαγή εσείς (ή αιτηθήκατε την αλλαγή) παρακαλούμε επικοινωνήστε με το προσωπικό της βιβλιοθήκης.

en: %sThis email has been sent in response to your password recovery request for the account %s%s%s.
el-GR: %sΤο email έχει αποσταλεί ως απόκριση στο αίτημα σας για επαναφορά του password για το λογαριασμό σας %s%s%s.

en: You can now create your new password using the following link:
el-GR: Μπορείτε να δημιουργήσετε το νέο κωδικό πρόσβασης χρησιμοποιώντας τον σύνδεσμο που ακολουθεί

en: %sThis link will be valid for 2 days from this email's reception, then you must reapply if you do not change your password.%s
el-GR: %sΟ σύνδεσμος θα παραμείνει ενεργός για 2 ημέρες από την παραλαβή του ηλεκτρονικού μηνύματος και θα πρέπει να κάνετε πάλι αίτηση, αν δεν αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασης.%s

en: %sThank you.%s
el-GR: %sΣας ευχαριστούμε.%s

en: Please create your new password using the following link:
el-GR: Παρακαλούμε δημιουργήστε το νέο κωδικό πρόσβασης χρησιμοποιώντας τον ακόλουθο σύνδεσμο:

en: %sThis link will be valid for 5 days from this email's reception, then you must reapply if you do not change your password.%s
el-GR: %sΟ σύνδεσμος θα παραμείνει ενεργός για 5 ημέρες από την παραλαβή του ηλεκτρονικού μηνύματος και θα πρέπει να κάνετε πάλι αίτηση, αν δεν αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασης.%s

en: Dear patron,
el-GR: Αγαπητό μέλος,

en: We want to inform you that %s %s accepted your invitation to share your list %s in our library catalog.
el-GR: Θέλουμε να σας πληροφορήσουμε ότι %s %s αποδέχτηκε την πρότασή σας να μοιραστεί την λίστα σας %s στον κατάλογο της βιβλιοθήκης μας.

en: To access this shared list, please click on the following URL or copy-and-paste it into your browser address bar.
el-GR: Για να έχεις πρόσβαση σε αυτή την κοινόχρηστη λίστα κάνε κλικ στο παρακάτω URL ή αντιγραφή και επικόληση στη γραμμή διευθύνσεων του προγράμματος περιήγησης.

en: In case you are not a patron in our library or do not want to accept this invitation, please ignore this mail. Note also that this invitation expires within two weeks.
el-GR: Σε περίπτωση που δεν είστε μέλος της βιβλιοθήκης μας ή δεν επιθυμείτε να αποδεχτείτε την πρόσκληση, παρακαλούμε αγνοείστε αυτό το μήνυμα. Σημειώστε επίσης ότι η πρόσκληση λήγει μετά από δύο εβδομάδες.

en: Hello %s %s %s.%s
el-GR: Γεια σας %s %s %s.%s

en: Thank you for joining %s%s%sthe library%s%s
el-GR: Ευχαριστούμε για την εγγραφή σας %s%s%sστη βιβλιοθήκη%s%s

en: You can search for all our materials in our %scatalog%s.%s
el-GR: Μπορείτε να κάνετε αναζήτηση για το υλικό μας στο %scatalog%s.%s

en: Your library card number is %s%s
el-GR: Ο αριθμός της κάρτας μέλους σας είναι %s%s

en: If you have any problems or questions regarding your account, please contact the library.
el-GR: Αν αντιμετωπίζεται προβλήματα σχετικά με τον λογαριασμό σας, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τη βιβλιοθήκη.

en:       %sOutstanding accounts%s
el-GR:       %sΕναπομένων κεφάλαιο%s

en:       %sDebts%s
el-GR:       %sΧρέος%s

en:     %sDate%s
el-GR:     %sΗμερομηνία%s

en:     %sAmount%s
el-GR:     %sΠοσό%s

en:     %sOutstanding%s
el-GR:     %sΕναπομένον%s

en:       %sCredits%s
el-GR:       %sΛογαριασμοί%s

en:     %sCredit%s
el-GR:     %sΛογαριασμός%s

en: Please order for the library:
el-GR: Παρακαλώ επιστρέψτε το τεκμήριο στη βιβλιοθήκη:

en:         %s%sFee receipt%s%s
el-GR:         %s%sΛογαριασμός προς%s%s

en:     %sDescription of charges%s
el-GR:     %sΠεριγραφή χρεώσεων%s

en:         %s%sPayment receipt%s%s
el-GR:         %s%sΑπόδειξη πληρωμής%s%s

en:       %sTendered: %s
el-GR:       %sΠοσό για πληρωμή: %s

en: We regret to inform you, that the following item can not be provided due to it being missing. Your hold was cancelled.
el-GR: Μετά λύπης σας πληροφορούμε ότι δεν μπορούμε να σας διαθέσουμε το παρακάτω τεκμήριο διότι αγνοείται. Η κράτησή σας ακυρώθηκε.

en: You have a hold available for pickup as of %s:
el-GR: Έχετε μια κράτηση διαθέσιμη για παραλαβή από %s:

en: Waiting since: %s
el-GR: Σε αναμονή από: %s

en:       %sPayment type: %s
el-GR:       %sΤρόπος πληρωμής: %s

en:         %s%s%s receipt%s%s
el-GR:         %s%s%s απόδειξη%s%s

en:         Received with thanks from  %s %s %s
el-GR:         Παραλαβή με ευχαριστίες από  %s %s %s

en:         Card number: %s%s
el-GR:         Αριθμός κάρτας: %s%s

en:       %sDescription of credit%s
el-GR:       %sΠεριγραφή λογαριασμού%s

en:       %sAmount%s
el-GR:       %sΠοσό%s

en:       %sDescription of charges%s
el-GR:       %sΠεριγραφή χρεώσεων%s

en:       %sTotal:%s
el-GR:       %sΣύνολο:%s

en: A hold has been placed on the following item : %s (%s) by the user %s %s (%s).
el-GR: Μία κράτηση έχει γίνει στο ακόλουθο αντίτυπο : %s (%s) από το χρήστη %s %s (%s).

en: The following issue is now available:
el-GR: Το ακόλουθο τεύχος είναι τώρα διαθέσιμο:

en: We are pleased to inform you that the item you requested is now part of the collection.
el-GR: Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας πληροφορήσουμε ότι το τεκμήριο που ζητήσατε είναι πλέον μέρος της συλλογής.

en:     %s%sTitle:%s %s%s
el-GR:       %s%sΤίτλος:%s %s%s

en:     %s%sAuthor:%s %s%s
el-GR:     %s%sΣυγγραφέας:%s %s%s

en:     %s%sPublication place:%s %s%s
el-GR:     %s%sΤόπος έκδοσης:%s %s%s

en:     %s%sNotes:%s %s%s
el-GR:     %s%sΣημειώσεις:%s %s%s

en: We are pleased to inform you that the item you requested has now been ordered. It should arrive soon, at which time it will be processed for addition into the collection.
el-GR: Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας πληροφορήσουμε ότι το τεκμήριο που ζητήσατε έχει παραγγελθεί. Θα παραληφθεί σύντομα και κατόπιν επεξεργασίας θα προστεθεί στην συλλογή.

en: You will be notified again when the book is available.
el-GR: Θα ενημερωθείτε πάλι όταν το βιβλίο θα είναι διαθέσιμο.

en:       %sDate%s
el-GR:       %sΗμερομηνία%s

en:       %sTotal owed:%s
el-GR:       %sΣύνολο oφειλών:%s

en:       %sDescription of payments%s
el-GR:       %sΠεριγραφή πληρωμών%s

en:       %sTotal paid:%s
el-GR:       %sΣύνολο πληρωμής:%s

en:       %sTotal outstanding:%s
el-GR:       %sΕναπομένoν κεφάλαιο:%s

en: The reason given is: %s
el-GR: Ως αιτία αναφέρεται: %s

en: Username: %s
el-GR: Όνομα χρήστη: %s

en: Problem page: %s
el-GR: Εντοπίστηκε σφάλμα στη σελίδα: %s

en: Message: %s
el-GR: Μήνυμα: %s

en: The following item, %s, has correctly been renewed and is now due on %s
el-GR: Τα ακόλουθα αντίτυπα, %s, έχουν επιτυχώς ανανεωθεί και πλέον λήγουν στις %s

en: The following item, %s, has not been renewed because:
el-GR: Τα ακόλουθα αντίτυπα, %s, δεν έχουν ανανεωθεί επειδή:

en: This item is on hold for another patron.
el-GR: Αυτό το τεκμήριο είναι σε κράτηση για άλλο μέλος.

en: You have overdue items.
el-GR: Έχετε καθυστερημένα τεκμήρια.

en: Your total unpaid fines are too high.
el-GR: Το σύνολο των απλήρωτων προστίμων είναι πολύ μεγάλο.

en: Your account has expired.
el-GR: Ο λογαριασμός έχει λήξει.

en: There were %s items that were not renewed.
el-GR: Υπάρχουν %s τεκμήρια που δεν ανανεώθηκαν.

en: There were %s items that were renewed.
el-GR: Υπάρχουν %s τεκμήρια που ανανεώθηκαν.

en: A payment of %s has been applied to your account.
el-GR: Μία πληρωμή %s έχει γίνει στο λογαριασμό σας.

en: Description: %s
el-GR: Περιγραφή: %s

en: Amount paid: %s
el-GR: Ποσό για πληρωμή: %s

en: Amount remaining: %s
el-GR: Εναπομείναν ποσό: %s

en: Callnumber: %s
el-GR: Ταξιθετικός Αριθμός: %s

en: %sDear %s %s,%s
el-GR: %sΑγαπητέ/ή %s %s, %s

en: %sIf you did not do this, someone else may be using your account. Please contact technical support.%s
el-GR: %sΑν δεν το κάνετε εσείς, ίσως κάποιος άλλος χρησιμοποίησε το λογαριασμό σας.Παρακαλώ επικοινωνήστε με την τεχνική υποστήριξη.%s

en: %sYour library%s
el-GR: %s Η βιβλιοθήκη σας%s

en: %s%sCardnumber: %s%s%s
el-GR: %s%sΑριθμός κάρτας: %s%s%s

en: %s%sPhone: %s%s%s
el-GR: %s%sΤηλέφωνο: %s%s%s

en: %s%sMobile: %s%s%s
el-GR: %s%sΚινητό: %s%s%s

en: %s%sHome library: %s%s%s
el-GR: %s%sΒιβλιοθήκη πρόσκτησης: %s%s%s

en: An account writeoff of %s has been applied to your account.
el-GR: Μία διαγραφή χρέωσης των %s έχει γίνει στο λογαριασμό σας.

en: Number
el-GR: Αριθμός

en: Issue
el-GR: Τεύχος

en: Volume
el-GR: Τόμος

en: Season
el-GR: Εποχή

en: Year
el-GR: Έτος

en: Bestseller
el-GR: Ευπώλητα

en: Available via ILL
el-GR: Διαθέσιμο μέσω διαδανεισμού

en: Large print
el-GR: Μεγεθυμένο κείμενο

en: Lost
el-GR: Χαμένο

en: Missing
el-GR: Αγνοείται

en: Damaged
el-GR: Φθαρμένο

en: Fiction
el-GR: Λογοτεχνικό

en: Non-fiction
el-GR: Μη λογοτεχνικό

en: Withdrawn
el-GR: Αποσύρεται

en: Ordered
el-GR: Παραγγέλθη

en: Circulation
el-GR: Κυκλοφορία υλικού

en: Catalog
el-GR: Κατάλογος

en: Patrons
el-GR: Μέλη

en: Acquisitions
el-GR: Προσκτήσεις

en: Serials
el-GR: Περιοδικές Εκδόσεις

en: Book with diskette
el-GR: Βιβλίο με δισκέτα

en: Book with CD
el-GR: Βιβλίο με CD

en: Book with audio tape
el-GR: Βιβλίο με μαγνητοταινία

en: Item could not be located on shelves
el-GR: Το αντίτυπο δεν εντοπίστηκε στα ράφια

en: Item was found to be too damaged to fill article request
el-GR: Το τεκμήριο είναι πολύ κατεστραμμένο για να ικανοποιήσει το αίτημα άρθρου

en: CSV profiles
el-GR: Προφίλ CSV

en: Basic bibliographic unit
el-GR: Βασική βιβλιογραφική μονάδα

en: Indexes
el-GR: Ευρετήρια

en: Cartographic material
el-GR: Χαρτογραφικό υλικό

en: Cartographic material, atlas
el-GR: Χαρτογραφικό υλικό, άτλας

en: Cartographic material, map
el-GR: Χαρτογραφικό υλικό, χάρτης

en: Cartographic material, view
el-GR: Χαρτογραφικό υλικό, προβολή

en: Cartographic material, other
el-GR: Χαρτογραφικό υλικό, άλλο

en: Computer file
el-GR: Αρχείο υπολογιστή

en: Globe
el-GR: Υδρόγειος σφαίρα

en: Kit
el-GR: Κιτ

en: Microform
el-GR: Μικροφόρμα

en:  Microform, microfilm cartridge
el-GR:  Μικροφόρμα, κασέτα μικροφιλμ

en:  Microform, microfilm cassette
el-GR:  Μικροφόρμα, κασέτα μικροφιλμ

en:  Microform, microfilm reel
el-GR:  Μικροφόρμα, καρούλι μικροφίλμ

en: Motion picture
el-GR: Κινηματογραφική ταινία

en: Nonprojected graphic
el-GR: Γραφικό που δεν προβάλλεται

en: Notated music
el-GR: Μουσική σημειογραφία

en: Projected graphic
el-GR: Γραφικό προβαλλόμενο

en: Remote-sensing image
el-GR: Τηλεπισκοπική εικόνα

en: Sound recording
el-GR: Ηχογράφηση

en: Text
el-GR: Κείμενο

en: Videorecording
el-GR: Βιντεοεγγραφή

en: Complete (95%-100% held)
el-GR: Πλήρης (95%-100% πραγματοποιήθηκε)

en: Not applicable
el-GR: Μη εφαρμόσιμο

en: On order
el-GR: Υπό παραγγελία

en: Refer to https://www.niso.org/publications/standards for details.
el-GR: Δείτε στο https://www.niso.org/publications/standards για λεπτομέρειες.

en: Author of afterword, colophon, etc.
el-GR: Συγγραφέας επιμέτρου, κολοφώνα, κλπ.

en: Author in quotations or text abstracts
el-GR: Συγγραφές παραθεμάτων ή κειμένου περίληψης

en: Architect
el-GR: Αρχιτέκτων

en: Artistic director
el-GR: Καλλιτεχνικός διευθυντής

en: Author of dialog
el-GR: Συγγραφέας διαλόγων

en: Binder
el-GR: Βιβλιοδέτης

en: Medium
el-GR: Μεσαίο

en: Manufacturer
el-GR: Κατασκευαστής

en: Owner
el-GR: Κάτοχος

en: Patron
el-GR: Μέλος

en: * SHOW_BCODE - Show barcode on the patron summary screen items listings
el-GR: * SHOW_BCODE - Προβολή ραβδοκώδικα στον κατάλογο τεκμηρίων του μέλους

en: Juvenile
el-GR: Νεανικό

en: School
el-GR: Σχολείο

en: Library
el-GR: Βιβλιοθήκη

en: Staff
el-GR: Προσωπικό

en: Adult patron - default patron type
el-GR: Ενήλικα μέλη - προκαθορισμένος τύπος μέλους

en:                 PT  - Patron
el-GR:                 PT  - Μέλος

en:                 ST  - Student
el-GR:                 ST  - Φοιτητής

en: Child - patron with a guarantor
el-GR: Παιδί - μέλος με κηδεμόνα

en:                 K   - Kid
el-GR:                 K   - Παιδικά

en:                 J   - Juvenile
el-GR:                 J   - Εφηβικά

en:                 YA  - Young Adult
el-GR:                 YA  - Έφηβοι

en:                 ILL - Inter-library Loan
el-GR:                 ILL - Διαδανεισμός

en:                 SC  - School
el-GR:                 SC  - Σχολείο

en:                 L   - Library
el-GR:                 L   - Βιβλιοθήκη

en: Professional - a member of an organization (organization is guarantor)
el-GR: Επαγγελματίας - μέλος ενός οργανισμού (ο οργανισμός ως κηδεμόνας)

en:                 T   - Teacher
el-GR:                 T   - Καθηγητής

en:                 S   - Staff
el-GR:                 S   - Προσωπικό

en: 3 columns, 10 rows of labels
el-GR: 3 στήλες, 10 γραμμές ετικετών

en: 1" X 1.5" Spine Label | Setup for up to four lines of text
el-GR: 1" X 1.5" Ετικέτα ράχης | Διαμόρφωση για περισσότερες από τέσσερις γραμμές κειμένου

en: 1" X 1.5" Spine Label | Setup for five lines of text
el-GR: 1" X 1.5" Ετικέτα ράχης | Διαμόρφωση για πέντε γραμμές κειμένου

en: A set of default item types.
el-GR: Ένα σύνολο προκαθορισμένων τύπων τεκμηρίου.

en: Books
el-GR: Βιβλία

en: Mixed Materials
el-GR: Ανάμεικτα Υλικά

en: Computer Files
el-GR: Αρχεία Υπολογιστή

en: Maps
el-GR: Χάρτες

en: Visual Materials
el-GR: Οπτικά υλικά

en: Music
el-GR: Μουσική

en: Continuing Resources
el-GR: Περιοδικά Δημοσιεύματα

en: Sundays
el-GR: Κυριακές

en: Welcome to Koha
el-GR: Καλώς ήρθατε στο Koha

en: Welcome to Koha. Koha is a full-featured open-source ILS. Developed initially in New Zealand by Katipo Communications Ltd and first deployed in January of 2000 for Horowhenua Library Trust, Koha is currently maintained by a team of software providers and library technology staff from around the globe.
el-GR: Καλωσήρθατε στο KOHA. Το ΚΟΗΑ είναι ένα πλήρως ανοιχτού κώδικα ILS. Αναπτύχθηκε αρχικά στη Νέα Ζηλανδία από την Katipo Communications Ltd και εφαρμόστηκε για πρώτη φορά τον Ιανουάριο του 2000 για την Horowhenua Library Trust, το Koha συντηρείται αυτή τη στιγμή από μια ομάδα παρόχων λογισμικού και προσωπικού τεχνολογίας βιβλιοθηκών από όλο τον κόσμο.

en: Sample quotes
el-GR: Δείγματα αποφθεγμάτων

en: Allow access to the following servers to search and download record information:
el-GR: Επιτρεπόμενη πρόσβαση στους ακόλουθους διακομιστές για αναζήτηση και μεταφόρτωση πληροφοριών εγγραφής:
