Koha 23.11.08.001 - en to el-GR translation catalogue (345 entries)

en: ERROR: Price is not a valid number, please check the price and try again!
el-GR: ΣΦΑΛΜΑ: Η τιμή δεν είναι έγκυρος αριθμός, παρακαλούμε ελέγξτε την τιμή και προσπαθήστε ξανά!

en: Fund amount exceeds parent allocation
el-GR: Το ποσό του κεφαλαίου υπερβαίνει τον γονικό καταμερισμό

en: Fund amount exceeds period allocation
el-GR: Το ποσό του κεφαλαίου υπερβαίνει τον περιοδικό καταμερισμό

en: New budget-parent is beneath budget
el-GR: Ο νέος γονικός προϋπολογισμός είναι κάτω από τον τρέχον προϋπολογισμό

en: Update item
el-GR: Ενημέρωση αντιτύπου

en: You can't receive any more items
el-GR: Δε μπορείτε να παραλάβετε άλλα τεκμήρια

en: Edit
el-GR: Επεξεργασία

en: Delete
el-GR: Διαγραφή

en: Add item
el-GR: Προσθήκη αντιτύπου

en: Clear
el-GR: Καθαρισμός

en: Add multiple items
el-GR: Προσθήκη πολλαπλών αντιτύπων

en: Number of items to add
el-GR: Αριθμός αντιτύπων για προσθήκη

en: Add
el-GR: Προσθήκη

en: is duplicated
el-GR: είναι διπλοεγγραφή

en: already exists in database
el-GR: υπάρχει ήδη στη βάση δεδομένων

en: There is no record selected
el-GR: Δεν έχει επιλεχθεί εγγραφή.

en: quantity values are not filled in or are not numbers
el-GR: οι ποσοτικές τιμές δεν είναι συμπληρωμένες ή δεν είναι αριθμοί

en: Loading
el-GR: Γίνεται φόρτωση

en: Internal Server Error, please reload the page
el-GR: Εσωτερικό σφάλμα εξυπηρετητή, παρακαλώ επαναφορτώστε τη σελίδα

en: You need to log in again, your session has timed out
el-GR: Χρειάζεται να συνδεθείτε ξανά, η συνεδρία σας έληξε

en: Error; your data might not have been saved
el-GR: Σφάλμα; τα δεδομένα σας μπορεί να μην αποθηκεύτηκαν

en: Loading...
el-GR: Γίνεται φόρτωση...

en: Please select or enter a sound.
el-GR: Παρακαλώ επιλέξτε ή εισάγετε ένα ήχο.

en: Are you sure you want to delete the selected audio alerts?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε τις επιλεγμένες ηχητικές ειδοποιήσεις;

en: Check the box next to the alert you want to delete.
el-GR: Επιλέξτε το πλαίσιο δίπλα από το συναγερμό που θέλετε να διαγράψετε.

en: Authority
el-GR: Καθιερωμένοι όροι

en: Error importing the authority type %s
el-GR: Σφάλμα στην εισαγωγή καθιερωμένου τύπου %s

en: Please select a CSV (.csv) or ODS (.ods) spreadsheet file.
el-GR: Παρακαλώ επιλέξτε ένα CSV (.csv) ή ODS (.ods) υπολογιστικό αρχείο.

en: Do you really want to import the authority type fields and subfields? This will overwrite the current configuration. For safety reasons please use the export option to make a backup
el-GR: Θέλετε πράγματι να εισάγετε τα πεδία και υποπεδία του καθιερωμένου τύπου; Αυτό θα αντικαταστήσει τις τρέχουσες ρυθμίσεις. Για λόγους ασφαλείας παρακαλώ χρησιμοποιήστε την επιλογή εξαγωγής για να κάνετε ένα αντίγραφο ασφαλείας

en: Your cart is currently empty
el-GR: Το καλάθι σας είναι αυτή τη στιγμή άδειο

en: This item is already in your cart
el-GR: Το τεκμήριο βρίσκεται ήδη στο καλάθι σας

en: This item has been added to your cart
el-GR: Αυτό το τεκμήριο προστέθηκε στο καλάθι σας

en: %s item(s) added to your cart
el-GR: %s τεκμήριο(α) προστέθηκε στο καλάθι σας

en: %s already in your cart
el-GR: %s ήδη στο καλάθι σας

en: No item was selected
el-GR: Δεν επιλέχτηκαν τεκμήρια

en: No item was added to your cart (already in your cart)!
el-GR: Κανένα τεκμήριο δεν προστέθηκε στο καλάθι σας (είναι ήδη στο καλάθι σας)!

en: The item has been removed from your cart
el-GR: Το τεκμήριο αφαιρέθηκε από το καλάθι σας

en: Are you sure you want to empty your cart?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να αδειάσετε το καλάθι σας;

en: Are you sure you want to remove the selected items?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να αφαιρέσετε τα επιλεγμένα τεκμήρια;

en: Items in your cart: %s
el-GR: Τεκμήρια στο καλάθι σας: %s

en: Add to cart
el-GR: Προσθήκη στο καλάθι

en: In your cart
el-GR: Στο καλάθι σας

en: Error importing the framework
el-GR: Σφάλμα στην εισαγωγή πλαισίου

en: Are you sure you want to replace the fields and subfields for the %s framework structure? The existing structure will be overwritten! For safety reasons, it is recommended to use the export option to make a backup first.
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε την αντικατάσταση των πεδίων και υποπεδίων για το %s βιβλιογραφικό πλαίσιο; Το υπάρχων πλαίσιο θα αντικατασταθεί! Για λόγους ασφαλείας, συστήνεται να χρησιμοποιήσετε την επιλογή εξαγωγής για να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας.

en: Importing to framework: %s. Importing from file: %s.
el-GR: Εισαγωγή στο πλαίσιο: %s. Εισαγωγή από αρχείο: %s.

en: Previous
el-GR: Προηγούμενο

en: Next
el-GR: Επόμενο

en: Results
el-GR: Αποτελέσματα

en: Go back to the results
el-GR: Επιστροφή στα αποτελέσματα

en: Please enter a valid date (should match %s).
el-GR: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη ημερομηνία (πρέπει να ταιριάζει με %s).

en: Fri
el-GR: Παρ

en: Mon
el-GR: Δευ

en: Sat
el-GR: Σαβ

en: Sun
el-GR: Κυρ

en: Thu
el-GR: Πέμ

en: Tue
el-GR: Τρι

en: Wed
el-GR: Τετ

en: Friday
el-GR: Παρασκευή

en: Monday
el-GR: Δευτέρα

en: Saturday
el-GR: Σάββατο

en: Sunday
el-GR: Κυριακή

en: Thursday
el-GR: Πέμπτη

en: Tuesday
el-GR: Τρίτη

en: Wednesday
el-GR: Τετάρτη

en: Apr
el-GR: Απρ

en: Aug
el-GR: Αύγ

en: Dec
el-GR: Δεκ

en: Feb
el-GR: Φεβ

en: Jan
el-GR: Ιαν

en: Jul
el-GR: Ιούλ

en: Jun
el-GR: Ιούν

en: Mar
el-GR: Μάρ

en: May
el-GR: Μάιος

en: Nov
el-GR: Νοέ

en: Oct
el-GR: Οκτ

en: Sep
el-GR: Σεπ

en: April
el-GR: Απρίλιος

en: August
el-GR: Αύγουστος

en: December
el-GR: Δεκέμβριος

en: February
el-GR: Φεβρουάριος

en: January
el-GR: Ιανουάριος

en: July
el-GR: Ιούλιος

en: June
el-GR: Ιούνιος

en: March
el-GR: Μάρτιος

en: November
el-GR: Νοέμβριος

en: October
el-GR: Οκτώβριος

en: September
el-GR: Σεπτέμβριος

en: Place hold
el-GR: Κράτηση

en: Please note that this external search could replace the current record.
el-GR: Έχετε υπόψη σας ότι αυτή η αναζήτηση μπορεί να αντικαταστήσει την τρέχουσα εγγραφή.

en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
el-GR: %s τεκμήριο(α) είναι συνδεδεμένο με αυτήν την εγγραφή. Πρέπει να διαγράψετε όλα τα τεκμήρια πριν διαγράψετε αυτήν την εγγραφή.

en: Warning: This record is used in %s order(s). Deleting it could cause serious issues on acquisition module. Are you sure you want to delete this record?
el-GR: Προειδοποίηση: Αυτή η εγγραφή χρησιμοποιείται σε %s παραγγελία(ες). Η διαγραφή της θα προκαλέσει σοβαρά προβλήματα στην υπομονάδα των προσκτήσεων. Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε την εγγραφή;

en: %s order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
el-GR: %s παραγγελία(ες) χρησιμοποιούν αυτή την εγγραφή. Χρειάζεστε δικαιώματα διαχείρισης παραγγελιών για να διαγράψετε αυτήν την εγγραφή.

en: %s deleted order(s) are using this record. Are you sure you want to delete this record?
el-GR: %s διαγραμμένη παραγγελία(ες) χρησιμοποιούν αυτή την εγγραφή. Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε την εγγραφή;

en: %s deleted order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
el-GR: %s διαγραμμένη(ες) παραγγελία(ες) χρησιμοποιούν αυτή την εγγραφή. Χρειάζεστε διακαιώματα διαχείρισης παραγγελιών για να διαγράψετε αυτήν την εγγραφή.

en: %s holds(s) for this record. Are you sure you want to delete this record?
el-GR: %s κράτηση(εις) για αυτήν την εγγραφή. Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε την εγγραφή;

en: %s subscription(s) are attached to this record. You must delete all subscription before deleting this record.
el-GR: %s συνδρομή(ες) είναι συνδεδεμένη στην εγγραφή. Πρέπει να διαγράψετε όλες τις συνδρομές πριν διαγράψετε την εγγραφή.

en: Are you sure you want to delete this record?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε την εγγραφή;

en: %s hold(s) on this record. You must delete all holds before deleting all items.
el-GR: %s κράτηση(εις) για αυτήν την εγγραφή. Πρέπει να διαγράψετε όλες τις κρατήσεις πριν διαγράψετε όλα τα αντίτυπα.

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να αφαιρέσετε τα %s επιλεγμένα αντίτυπα;

en: (select to create)
el-GR: (επιλογή για δημιουργία)

en: Something went wrong. Maybe the value already exists?
el-GR: Κάτι δε λειτούργησε σωστά. Ίσως η τιμή να υπάρχει ήδη;

en: Category code can only contain the following characters: letters, numbers, - and _.
el-GR: Ο κωδικός κατηγορίας μπορεί να περιέχει τους ακόλουθους χαρακτήρες: γράμματα, αριθμούς, - και _.

en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
el-GR: Παρακαλώ επιλέξτε μια περίοδος εγγραφής σε μήνες ή ανά μέρα.

en: Checked in
el-GR: Επιστροφή

en: Patron note
el-GR: Σημείωση μέλους

en: Unable to check in
el-GR: Αδυναμία επιστροφής:

en: Confirm
el-GR: Επιβεβαίωση

en: Renewed, due:
el-GR: Ανανεωμένο, λήξη:

en: Renew failed:
el-GR: Αποτυχία ανανέωσης:

en: not checked out
el-GR: δεν είναι δανεισμένο

en: too many renewals
el-GR: πάρα πολλές ανανεώσεις

en: too many consecutive renewals without being seen by the library
el-GR: πάρα πολλές διαδοχικές ανανεώσεις χωρίς επιβεβαίωση από τη βιβλιοθήκη

en: on hold
el-GR: σε κράτηση

en: Not allowed: patron restricted
el-GR: Δεν επιτρέπεται: μέλος υπό περιορισμένο

en: Not allowed: overdue
el-GR: Δεν επιτρέπεται: ληξιπρόθεσμα

en: reason unknown
el-GR: άγνωστη αιτία

en: Loading... you may continue scanning.
el-GR: Φόρτωση... μπορείτε να συνεχίσετε με τη σάρωση.

en: Today's checkouts
el-GR: Σημερινοί δανεισμοί

en: Previous checkouts
el-GR: Προηγούμενοι δανεισμοί

en: by _AUTHOR_
el-GR: από _AUTHOR_

en: On-site checkout
el-GR: Επιτόπιος δανεισμός

en: On hold
el-GR: Σε κράτηση

en: Not renewable
el-GR: Δεν ανανεώνεται

en: Must be renewed at the library
el-GR: Πρέπει να ανανεωθεί στη βιβλιοθήκη

en: No renewal before %s
el-GR: Δεν επιτρέπεται ανανέωση πριν από %s

en: Can no longer be auto-renewed - number of checkout days exceeded
el-GR: Δε γίνει να οριστεί άλλη αυτό-ανανέωση - ο αριθμός των ημερών δανεισμού έχει λήξη

en: Automatic renewal failed, patron has unpaid fines
el-GR: Η αυτόματη ανανέωση απέτυχε, το μέλος έχει απλήρωτα πρόστιμα

en: Automatic renewal failed, account expired
el-GR: Η αυτόματη ανανέωση απέτυχε, ο λογαριασμός έχει λήξει

en: Renewal denied by syspref
el-GR: Η ανανέωση απορρίφθηκε από τις προτιμήσεις συστήματος

en: %s of %s renewals remaining
el-GR: απομένουν %s από %s ανανεώσεις

en: Scheduled for automatic renewal
el-GR: Προγραμματισμένο για αυτόματη ανανέωση

en: Claim returned
el-GR: Αξίωση επεστράφη

en: No itemtype
el-GR: Χωρίς τύπο τεκμηρίου

en: Number of checkouts by item type
el-GR: Αριθμός χρεώσεων ανά τύπο τεκμηρίου

en: Double click to edit
el-GR: Διπλό πάτημα για επεξεργασία

en: Resolve
el-GR: Επίλυση

en: Actions
el-GR: Ενέργειες

en: Edit notes
el-GR: Επεξεργασία σημειώσεων

en: Show 1 claim | Show all {count} claims
el-GR[0]: Προβολή 1 αξίωσης
el-GR[1]: Προβολή όλων {count} αξιώσεων

en: Show 1 unresolved claim | Show {count} unresolved claims
el-GR[0]: Εμφάνιση 1
el-GR[1]: Εμφάνιση {count} ανεπίλυτων αξιώσεων

en: Update
el-GR: Ενημέρωση

en: Cancel
el-GR: Ακύρωση

en: Are you sure you want to delete this return claim?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε την αξίωση επιστροφής;

en: First
el-GR: Πρώτη

en: Last
el-GR: Τελευταίο

en: No data available in table
el-GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα στον πίνακα

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
el-GR: Εμφάνιση _START_ έως _END_ από _TOTAL_εγγραφές

en: No entries to show
el-GR: Καμία αναγραφή για προβολή

en: (filtered from _MAX_ total entries)
el-GR: (φιλτραρισμένο από _MAX_ συνολικά εγγραφές)

en: Show _MENU_ entries
el-GR: Προβολή _MENU_ εγγραφών

en: Processing...
el-GR: Υπό επεξεργασία...

en: Search:
el-GR: Αναζήτηση:

en: No matching records found
el-GR: Δε βρέθηκαν ταυτισμένες εγγραφές

en: Copy to clipboard
el-GR: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
el-GR: Πιέστε <i>ctrl</i> ή <i>⌘</i> + <i>C</i> για αντιγραφή των δεδομένων του πίνακα<br>στο πρόχειρο.<br><br>Για ακύρωση, κάντε κλίκ στο μήνυμα ή πιέστε το Esc.

en: Copied %d rows to clipboard
el-GR: Αντιγράφηκαν %d γραμμές στο πρόχειρο.

en: Copied one row to clipboard
el-GR: Αντιγράφτηκε μία γραμμή στο πρόχειρο.

en: Clear filter
el-GR: Καθαρισμός φίλτρων

en: All
el-GR: Όλα

en: a an the
el-GR: ένα

en: Something went wrong when loading the table.
    %s: %s. 
    %s
el-GR: Κάτι πήγε στραβά κατά τη φόρτωση του πίνακα.
    %s: %s. 
    %s

en: Copy
el-GR: Αντίγραφο

en: Print
el-GR: Εκτύπωση

en: Columns settings
el-GR: Ρυθμίσεις στηλών

en: Columns
el-GR: Στήλες

en: Export or print
el-GR: Εξαγωγή ή εκτύπωση

en: Export
el-GR: Εξαγωγή

en: %s search
el-GR: %s αναζήτηση:

en: This field is mandatory and must have at least one mapping
el-GR: Το πεδίο αυτό είναι απαιτούμενο και πρέπει να έχει τουλάχιστον μία αντιστοίχιση

en: This pickup location is not allowed according to circulation rules
el-GR: Το σημείο παραλαβής δεν επιτρέπεται σύμφωνα με τους κανόνες κυκλοφορίας υλικού

en:  (current)
el-GR:  (τρέχουσα)

en: No
el-GR: Όχι

en: Yes
el-GR: Ναι

en: Resume
el-GR: Συνέχεια

en: Suspend
el-GR: Αναστολή

en: Hold is <strong>suspended</strong>
el-GR: Η κράτηση <strong>ανακλήθηκε</strong>

en: until %s
el-GR: μέχρι %s

en: Next available %s item
el-GR: Επόμενο διαθέσιμο %s τεκμήριο

en: Next available item group <strong>%s</strong> item
el-GR: Επόμενη διαθέσιμη ομάδα τεκμηρίων <strong>%s</strong> τεκμήριο

en: Item is <strong>waiting here</strong>
el-GR: Το αντίτυπο <strong>περιμένει εδώ</strong>

en: at %s
el-GR: σε %s

en: Item is <strong>waiting</strong>
el-GR: Το τεκμήριο είναι σε <strong>αναμονή</strong>

en: Item is <strong>in transit</strong> from %s since %s
el-GR: Το τεκμήριο είναι <strong>σε μεταφορά</strong> από %s μέχρι %s

en: Item hasn't been transferred yet from %s
el-GR: Το τεκμήριο δεν έχει μεταφερθεί ακόμα από %s

en: Unable to resume, hold not found
el-GR: Αδυναμία συνέχισης, η κράτηση δεν βρέθηκε

en: Suspend hold on
el-GR: Αναστολή κράτησης

en: Suspend until:
el-GR: Αναστολή έως:

en: Clear date to suspend indefinitely
el-GR: Διαγράψτε την ημερομηνία για να αναστείλετε επ αόριστον

en: Please enter letters or numbers
el-GR: Παρακαλώ εισάγετε γράμματα ή αριθμούς

en: Are you sure you want to delete this field?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε αυτό το πεδίο;

en: A default letter with the code '%s' already exists.
el-GR: Ένα προκαθορισμένο γράμμα με κωδικό '%s' υπάρχει ήδη.

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'.
el-GR: Ένα γράμμα με κωδικό '%s' υπάρχει ήδη για '%s'.

en: Please specify title and content for %s
el-GR: Παρακαλώ προσδιορίστε τίτλο και περιεχόμενο για %s

en: Please fill at least one template.
el-GR: Παρακαλώ συμπληρώστε τουλάχιστον ένα πρότυπο.

en: Both subfield values should be filled or empty.
el-GR: Και οι δύο τιμές υποπεδίου θα πρέπει να συμπληρωθούν ή να μείνουν κενές.

en: The destination should be filled.
el-GR: Ο προορισμός πρέπει να συμπληρωθεί.

en: If the field is a control field, the subfield should be empty
el-GR: Εάν το πεδίο είναι πεδίο ελέγχου, το υποπεδίο θα πρέπει να είναι κενό

en: A control field cannot be used with a regular field.
el-GR: Ένα πεδίο ελέγχου δεν μπορεί αν χρησιμοποιηθεί μαζί με ένα κανονικό πεδίο.

en: The source subfield should be filled for update.
el-GR: Το υποπεδίο πηγής πρέπει να συμπληρωθεί για ενημέρωση.

en: The source field should be filled.
el-GR: Το πεδίο πηγής πρέπει να συμπληρωθεί.

en: The conditional field should be filled.
el-GR: Τα πεδία σύγκρισης πρέπει να συμπληρωθούν.

en: The conditional comparison operator should be filled.
el-GR: Οι τελεστές σύγκρισης πρέπει να συμπληρωθούν.

en: The conditional regular expression should be filled.
el-GR: Η εξαρτώμενη τυπική έκφραση πρέπει να συμπληρωθεί.

en: The conditional value should be filled.
el-GR: Οι τιμές σύγκρισης πρέπει να συμπληρωθούν.

en: Every
el-GR: Κάθε

en: Are you sure you wish to delete this template action?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε αυτή την προτυποποιημένη ενέργεια;

en: Are you sure you wish to delete this template?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε αυτό το πρότυπο;

en: Edit action %s
el-GR: Επεξεργασία ενέργειας %s

en: Update action
el-GR: Ενημέρωση ενέργειας

en: Are you sure you want to delete this message? This cannot be undone.
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε το μήνυμα; Η ενέργεια είναι μη αναστρέψιμη.

en: Dates of birth should be entered in the format 'MM/DD/YYYY'
el-GR: Οι ημερομηνίες γέννησης θα πρέπει να εισάγονται με τη μορφή 'ΗΗ/ΜΜ/ΧΧΧΧ'

en: Dates of birth should be entered in the format 'YYYY-MM-DD'
el-GR: Οι ημερομηνίες γέννησης θα πρέπει να εισάγονται με τη μορφή 'ΧΧΧΧ-ΜΜ-ΗΗ'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD/MM/YYYY'
el-GR: Οι ημερομηνίες γέννησης θα πρέπει να εισάγονται με τη μορφή 'ΗΗ/ΜΜ/ΧΧΧΧ'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD.MM.YYYY'
el-GR: Οι ημερομηνίες γέννησης πρέπει να εισαχθούν στη μορφή 'ΗΗ.ΜΜ.ΕΕΕΕ'

en: Are you sure you want to update this child to an Adult category? This cannot be undone.
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να αναβαθμίσετε αυτό το παιδί σε κατηγορία Ενηλίκων; Η ενέργεια είναι μη αναστρέψιμη.

en: Are you sure you want to renew this patron's registration?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να ανανεώσετε την εγγραφή του μέλους;

en: Please confirm whether this is a duplicate patron
el-GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε αν αυτό το μέλος υπάρχει ήδη

en: Minimum password length: %s
el-GR: Ελάχιστο μήκος κωδικού πρόσβασης: %s

en: Age
el-GR: Ηλικία

en: %s year
el-GR: %s έτος

en: %s years
el-GR: %s έτη

en: %s month
el-GR: %s μήνας

en: %s months
el-GR: %s μήνες

[ctx: Bibliographic record]
en: The field is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
el-GR: Το πεδίο είναι μη-επαναλαμβανόμενο και υπάρχει ήδη στην εγγραφή προορισμού. Έτσι, δεν μπορείτε να το προσθέσετε.

[ctx: Bibliographic record]
en: The subfield is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
el-GR: Το υποπεδίο είναι μη-επαναλαμβανόμενο και υπάρχει ήδη στην εγγραφή προορισμού. Για αυτό, δεν μπορείτε να το προσθέσετε.

en: Change messaging preferences to default for this category?
el-GR: Αλλαγή προτιμήσεων μηνυμάτων σε προεπιλεγμένες για αυτήν την κατηγορία;

en: Remove restriction?
el-GR: Άρση περιορισμού;

en: You must select checkout(s) to export
el-GR: Πρέπει να επιλέξετε δανεισμό(ούς) για εξαγωγή

en: Error: presence of invalid data prevent saving. Please make the corrections and try again.
el-GR: Σφάλμα: ύπαρξη μη έγκυρων δεδομένων εμποδίζει την αποθήκευση. Παρακαλώ κάντε τις διορθώσεις και προσπαθήστε πάλι.

en: Nothing to save
el-GR: Τίποτα για αποθήκευση

en: Saving...
el-GR: Γίνεται Αποθήκευση...

en: Saved preference %s
el-GR: Αποθηκευμένη προτίμηση %s

en: modified
el-GR: τροποποιημένο

en: You have made changes to system preferences.
el-GR: Έχετε κάνει αλλαγές στις προτιμήσεις συστήματος.

en: Note: _ALL_ value will override all other values
el-GR: Σημείωση: η τιμή _ALL_ θα αντικαταστήσει όλες τις υπόλοιπες τιμές

en: The following values are not formatted correctly:
el-GR: Οι ακόλουθες τιμές δεν έχουν μορφοποιηθεί κατάλληλα:

en: No cover image available
el-GR: Η εικόνα εξωφύλλου δεν είναι διαθέσιμη

en: Nothing is selected
el-GR: Δεν έχει επιλεγεί τίποτα

en: You must select at least one record
el-GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μια εγγραφή

en: At least two records must be selected for merging
el-GR: Πρέπει να επιλεγούν τουλάχιστον δύο εγγραφές για τη συγχώνευση.

en: AJAX failed to approve tag: %s
el-GR: Το AJAX απέτυχε να εγκρίνει την ετικέτα: %s

en: AJAX failed to reject tag: %s
el-GR: Το AJAX απέτυχε να απορρίψει την ετικέτα: %s

en: %s is permitted!
el-GR: %s επιτρέπεται!

en: %s is prohibited!
el-GR: %s απαγορεύεται!

en: %s is neither permitted nor prohibited!
el-GR: %s ούτε επιτρέπεται ούτε απαγορεύεται!

en: Clear all
el-GR: Καθαρισμός όλων

en: Select all
el-GR: Επιλογή όλων

en: Select all pending
el-GR: Επιλογή όσων εκκρεμούν

en: Reject
el-GR: Απόρριψη

en: Approved
el-GR: Εγκεκριμένο

en: Approve
el-GR: Έγκριση

en: Rejected
el-GR: Απορρίφθηκε

en: Testing...
el-GR: Δοκιμή...

en: AJAX error (%s alert)
el-GR: Σφάλμα AJAX (%s ειδοποίηση)

en: years
el-GR: έτη

en: Cancelled
el-GR: Ακυρώθηκε

en: Expired
el-GR: Έληξε

en: %s (current status)
el-GR: %s (τρέχουσα κατάσταση)

en: The results could not be loaded
el-GR: Τα αποτελέσματα δεν μπορούν να φορτωθούν

en: Please delete %s character(s)
el-GR: Παρακαλώ διαγράψτε %s χαρακτήρα(ες)

en: Please enter %s or more characters
el-GR: Παρακαλώ εισάγετε %s ή περισσότερους χαρακτήρες

en: Loading more results…
el-GR: Φόρτωση περισσότερων αποτελεσμάτων...

en: You can only select %s item(s)
el-GR: Μπορείτε να επιλέγετε μόνο %s αντίτυπο(α)

en: No results found
el-GR: Δε βρέθηκαν αποτελέσματα

en: Searching…
el-GR: Αναζήτηση...

en: Remove all items
el-GR: Αφαίρεση όλων των τεκμηρίων

en: Remove item
el-GR: Αφαίρεση τεκμηρίου

en: Are you sure you want to close this subscription?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να κλείσετε τη συνδρομή;

en: Are you sure you want to reopen this subscription?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να επαναφέρετε αυτή τη συνδρομή;

en: Are you sure you want to delete this subscription?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε τη συνδρομή;

en: Add an SMS cellular provider
el-GR: Προσθήκη παρόχου κινητής SMS

en: Edit provider %s
el-GR: Επεξεργασία παρόχου %s

en: Are you sure you want to delete %s? %s patron(s) are using it!
el-GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε τη διαγραφή της %s; %s χρήστης(ες) την χρησιμοποιούν!

en: Are you sure you want to delete %s?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε τη διαγραφή της %s;

en: Frequency and subscription length provided doesn't combine well. Please consider entering an issue count rather than a time period.
el-GR: Η συχνότητα και η διάρκεια συνδρομής που έχουν δοθεί δεν συνδυάζονται σωστά. Παρακαλούμε σκεφτείτε την εισαγωγή αριθμού τεύχους αντί για χρονικής περιόδου.

en: If you wish to claim late or missing issues you must link this subscription to a vendor. Click OK to ignore or Cancel to return and enter a vendor
el-GR: Εάν επιθυμείτε να προβάλλετε αξίωση για αργοπορημένα ή τεύχη που λείπουν πρέπει να συνδέσετε αυτή τη συνδρομή με ένα προμηθευτή. Κάντε κλικ στο ΟΚ για να το αγνοήσετε ή Ακύρωση για να επιστρέψετε και να εισάγετε ένα προμηθευτή

en: The vendor does not exist
el-GR: Ο προμηθευτής δεν υπάρχει

en: You must choose or create a bibliographic record
el-GR: Πρέπει να επιλέξετε ή να δημιουργήσετε μια βιβλιογραφική εγγραφή

en: Bibliographic record does not exist!
el-GR: Η βιβλιογραφική εγγραφή δεν υπάρχει!

en: You must choose a first publication date
el-GR: Πρέπει να επιλέξετε μια πρώτη χρονολογία δημοσίευσης

en: You must choose a subscription length or an end date.
el-GR: Πρέπει να επιλέξετε μια διάρκεια συνδρομής ή μια χρονολογία λήξης.

en: You have modified the advanced prediction pattern. Please save your work or cancel modifications.
el-GR: Έχετε τροποποιήσει το σύνθετο μοτίβο πρόβλεψης. Παρακαλώ αποθηκεύστε την εργασία σας ή ακυρώστε τις τροποποιήσεις.

en: Warning! Present pattern has planned irregularities. Click on 'Test prediction pattern' to check if it's still valid
el-GR: Προειδοποίηση! Το παρόν μοτίβο πρόβλεψης έχει προγραμματισμένες παρατυπίες. Επιλέξτε τη 'Δοκιμή μοτίβου πρόβλεψης' για να ελεγχθεί εάν εξακολουθεί αν ισχύει

en: Please click on 'Test prediction pattern' before saving subscription.
el-GR: Παρακαλώ πατήστε "Δοκιμή μοτίβου πρόβλεψης" πριν αποθηκεύσετε τη συνδρομή.

en: Frequency is not defined
el-GR: Η συχνότητα δεν έχει οριστεί

en: First publication date is not defined
el-GR: Ημερομηνία πρώτης έκδοσης δεν έχει οριστεί

en: Next issue publication date is not defined
el-GR: Ημερομηνία δημοσίευσης επόμενου τεύχους δεν έχει οριστεί

en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s): %s
el-GR: Αδυναμία ελέγχου του μοτίβου πρόβλεψης για τον(ους) παρακάτω λόγο(ους): %s

en: Please enter a name for this pattern
el-GR: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα για αυτό το μοτίβο

en: This pattern name already exists. Do you want to modify it?
el-GR: Αυτό το όνομα μοτίβου υπάρχει ήδη. Επιθυμείτε να το τροποποιήσετε;

en: Warning: This will modify the pattern for all subscriptions that are using it.
el-GR: Προειδοποίηση: θα τροποποιήσει το μοτίβο για όλες τις συνδρομές που το χρησιμοποιούν.

en: Something went wrong. Unable to create a new numbering pattern.
el-GR: Κάτι δε λειτούργησε σωστά. Αδύνατη η δημιουργία ενός νέου μοτίβου αρίθμησης.

en: Searching for subscription in Mana Knowledge Base
el-GR: Αναζήτηση συνδρομής στη Mana Knowledge Base

en: Results from Mana Knowledge Base
el-GR: Αποτελέσματα από Mana Knowledge Base

en: Show Mana results
el-GR: Προβολή αποτελεσμάτων Mana

en: Subscription found on Mana Knowledge Base:
el-GR: Βρέθηκε συνδρομή στη Mana Knowledge Base:

en: No subscription found on Mana Knowledge Base
el-GR: Δεν εντοπίστηκε συνδρομή στη Mana Knowledge Base

en: Please feel free to share your pattern with all others librarians once you are done
el-GR: Μη διστάσετε να μοιραστείτε το μοτίβο σας με άλλους βιβλιοθηκονόμους όταν το ολοκληρώσετε

en: This bibliographic record does not exist
el-GR: Η βιβλιογραφική εγγραφή δεν υπάρχει

en: Deactivate filters
el-GR: Απενεργοποίηση φίλτρων

en: Activate filters
el-GR: Ενεργοποίηση φίλτρων

en: Are you sure you want to delete this cover image?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να διαγράψετε αυτήν την εικόνα εξωφύλλου;

en: Error code 0 not used
el-GR: Ο κωδικός σφάλματος 0 δεν χρησιμοποιείται

en: Temporary directory for uploads not defined
el-GR: Ο προσωρινός φάκελος για τις μεταφορτώσεις δεν εντοπίστηκε

en: Upload status:
el-GR: Κατάσταση μεταφόρτωσης:

en: Error:
el-GR: Σφάλμα:

en: File name:
el-GR: Όνομα αρχείου:

en: An error occurred on deleting this image
el-GR: Προέκυψε σφάλμα κατά τη διαγραφή της εικόνας

en: View comparison
el-GR: Προβολή σύγκρισης

en: Showing results for %s
el-GR: Προβολή αποτελεσμάτων για %s

en: You can select maximum of two checkboxes
el-GR: Μπορείτε να επιλέξετε έως δύο πλαίσια επιλογής

en: You must select two entries to compare
el-GR: Πρέπει να επιλέξετε δύο εγγραφές για σύγκριση

en: Vendor
el-GR: Προμηθευτής

en: Role
el-GR: Ρόλος

en: Identifier
el-GR: Αναγνωριστικό

en: Unknown
el-GR: Άγνωστο

en: Closed
el-GR: Κλειστό

en: Local
el-GR: Τοπικό

en: Settings
el-GR: Ρυθμίσεις

en: supersedes
el-GR: αντικαθιστά

en: Publisher
el-GR: Εκδότης

en: The page entered is not a number.
el-GR: Η σελίδα που εισήχθη δεν είναι αριθμός.

en: The page should be a number between 1 and %s.
el-GR: Η σελίδα πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 1 και %s.

en: Please choose at least one external target
el-GR: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον έναν εξωτερικό στόχο

[ctx: Bibliographic record]
en: The item is already in your cart
el-GR: Το τεκμήριο βρίσκεται ήδη στο καλάθι σας

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been added to your cart
el-GR: Το τεκμήριο έχει προστεθεί στο καλάθι σας

[ctx: Bibliographic record]
en:  item(s) added to your cart
el-GR:  τεκμήριο(α) προστέθηκε στο καλάθι σας

en: already in your cart
el-GR: ήδη στο καλάθι σας

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was selected
el-GR: Δεν επιλέχτηκαν τεκμήρια

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was added to your cart
el-GR: Κανένα τεκμήριο δεν προστέθηκε στο καλάθι σας

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been removed from your cart
el-GR: Το τεκμήριο αφαιρέθηκε από το καλάθι σας

en: Log in to your OverDrive account
el-GR: Συνδεθείτε στον OverDrive λογαριασμό σας

en: OverDrive account page
el-GR: Σελίδα λογαριασμού OverDrive

en: Log out of your OverDrive account
el-GR: Αποσυνδεθείτε από τον OverDrive λογαριασμό σας

en: Checkouts
el-GR: Δανεισμοί

en: Holds
el-GR: Κρατήσεις

en: Checked out until:
el-GR: Δανεισμένο μέχρι:

en: Get item
el-GR: Επιλογή τεκμηρίου

en: Check in
el-GR: Επιστροφή

en: Are you sure you want to return this item?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να επιστρέψετε αυτό το τεκμήριο;

en: Check out
el-GR: Δανεισμός

en: Are you sure you want to check out this item?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να δανειστείτε αυτό το τεκμήριο;

en: Cancel hold
el-GR: Ακύρωση κράτησης

en: Are you sure you want to cancel this hold?
el-GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να ακυρώσετε την κράτησή;

en: Item cannot be checked out. There are no available formats
el-GR: Δεν επιτρέπεται ο δανεισμός του τεκμηρίου. Δεν υπάρχει διαθέσιμη μορφή
