Koha 23.11.08.001 - en to eu translation catalogue (1147 entries)

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Deskribapena

en: Amount
eu: Monto

en: Amount outstanding
eu: Ordaindu gabeko zenbatekoa

en: Total due
eu: Zorra, guztira

en: You have no fines or charges
eu: Ez duzu isunik ez kargurik

en: Fine amount
eu: Isunen zenbatekoa

en: Pay selected fines and charges
eu: Ordain itzazu aukeratutako isunak eta karguak

en: Payment method
eu: Ordainketa modua

en: Make payment
eu: Egin ordainketa

en: Amount to pay:
eu: Zenbatekoa ordaindu:

en: Lost item
eu: Galdutako elementua

en: New card
eu: Txartel berria

en: Fine
eu: Isuna

en: Hold fee
eu: Erreserba kostua

en: Credit
eu: Kreditua

en: Forgiven
eu: Barkatuta

en: BT
eu: TG

note: ABBR
en: Broader Term
eu: Termino Generikoa

en: NT
eu: TE

note: ABBR
en: Narrower Term
eu: Termino Espezifikoa

en: UF
eu: HE

note: ABBR
en: Used For
eu: Honen ordez erabilia

en: RT
eu: ET

note: ABBR
en: Related Term
eu: Erlazionatutako Terminoa

en: used for/see from:
eu: erabiltzen du:

en: see also:
eu: ikus gainera:

en: None
eu: Antolatu gabe

note: SCRIPT
en: Clear date
eu: Garbitu data

note: SCRIPT
en: Columns
eu: Zutabeak

note: SCRIPT
en: Columns settings
eu: Zutabearen konfigurazioa

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Copy
eu: Kopia

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Print
eu: Inprimatu

note: For the first occurrence, %1$s:  HOLDS.count | html
en: (%s total)
eu: (%s guztira)

en: Holds
eu: Erreserbak

en: Title
eu: Izenburua

en: Placed on
eu: Kokapena:

en: Expires on
eu: Iraungitze data:

en: Priority
eu: Prioritatea

en: Notes
eu: Oharrak

en: Status
eu: Statusa

en: Suspend
eu: Geldiarazia

en: Modify
eu: Aldatu

note: BUTTON
en: Close
eu: Itxi

en: Save
eu: Gorde

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Resume
eu: Emaitzak

en: Suspend all holds
eu: Eten erreserba guztiak

en: until
eu: arte

en: Clear date to suspend indefinitely
eu: Ezabatu data aldi baterako suspenditzeko

en: Resume all suspended holds
eu: Berriz ezarri bertan behera lagatako erreserba guztiak.

en: Home
eu: Hasiera

en: Source
eu: Fuente

en: Author
eu: Egilea

en: Date
eu: Data

en: Item lost
eu: Item galdua

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
eu: Baieztatu erreserbak: %s %s %s (%s) %s

en: Currently in local use
eu: Uneko saioa

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
eu: Mailegatua %s %s %s(%s)%s

en: Checked out
eu: Maileguan hartuta

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( transfertfrom ) | html %2$s:  Branches.GetName( transfertto ) | html %3$s:  transfertwhen | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
eu: En cuarso desde %s a %s hasta %s

en: On hold
eu: Erreserbatuta

en: Item withdrawn
eu: Erretiratua (

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
eu: Ezin da mailegatu (%s)

en: Item damaged
eu: Item kaltetua

en: On order
eu: Eskatuta

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
eu: Ale eskuragarriak  %s

en: Languages
eu: Hizkuntzak

note: A
en: Switch languages
eu: Aldatu hizkuntzak

en: Help
eu: Laguntza

en: Your cart is empty.
eu: Zure saskia hutsik dago.

note: A
en: Collect items you are interested in
eu: Interesatua zauden itemak bildu

en: Cart
eu: Saskia

note: A
en: Show lists
eu: Erakutsi zerrendak

en: Lists
eu: Zerrendak

en: Public lists
eu: Zerrenda publikoak

en: Your lists
eu: Zure zerrendak

en: No private lists
eu: Ez daude zerrenda pribatuak.

en: New list
eu: Zerrenda berria

en: Log in to create your own lists
eu: Zerrendak sortzeko hasi saioa zure kontuan

en: Log out
eu: Itxi saioa

en: Log in to your account
eu: Hasi saioa

en: Search history
eu: Bilaketa-historiala

note: A
en: View your search history
eu: Ikusi zure bilaketa-historiala

en: Clear
eu: Garbitu

note: A
en: Delete your search history
eu: Zure bilaketa-historiala ezabatu

en: Library catalog
eu: Liburutegi katalogoa

en: Subject
eu: Gaia

en: Series
eu: Seriea(k)

en: Call number
eu: Katalogo zenbakia

en: All libraries
eu: Liburutegi guztiak

note: OPTGROUP
en: Libraries
eu: Liburutegiak

note: OPTGROUP
en: Groups
eu: Taldeak

note: BUTTON
en: Search
eu: Bilatu

en: Advanced search
eu: Bilaketa aurreratua

en: Course reserves
eu: Ikastaroen erreserbak

en: Browse by hierarchy
eu: Arakatu hierarkiaren arabera

en: Authority search
eu: Autoritatearen arabera bilaketa

en: Recent comments
eu: Azken iruzkinak

en: Tag cloud
eu: Etiketa-hodeia

en: Subject cloud
eu: Gai-lainoa

en: Most popular
eu: Ospetsuenak

en: Purchase suggestions
eu: Erosketa proposamenak

en: Library
eu: Liburutegia

en: Log in with Google
eu: Hasi saioa Google-rekin

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
eu: CAS kontu bat eduki beharrean kontu lokal bat baduzu ere, sar zaitezke

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
eu: Sentitzen dugu, zure Shibboleth identitatea ez dator bat liburutegiko identitate onartu batekin. Tokiko kontua baldin baduzu, hori erabil dezakezu.

en: Local login
eu: Tokiko erabiltzailea

en: Login:
eu: Erabiltzailea:

en: Password:
eu: Pasahitza

note: INPUT type=submit
en: Log in
eu: Sartu

en: Forgot your password?
eu: Pasahitza ahaztu zaizu?

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Barcode
eu: Barra-kodea

en: Due date
eu: Itzultze data

en: Submit
eu: Bidali

note: A
en: Term
eu: Terminoa

en: English
eu: Ingelesa

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
eu: Sustatzailea: %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
eu: Ziur zaude zure bilaketa-historiala ezabatu nahi duzula?

en: Place hold
eu: Erreserba egin

en: Save to your lists
eu: Zure zerrendetan gorde

en: (remove)
eu: (kendu)

en: In your cart
eu: Zure saskian

en: Add to your cart
eu: Gehitu zure saskira

en: Unhighlight
eu: Ez nabarmendu

en: Highlight
eu: Nabarmendu

en: Save record
eu: Erregistroa gorde:

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
eu: MARC (no-Unicode/MARC-8)

en: More searches
eu: Bilaketa gehiago

en: Search for this title in:
eu: Bilatu hemen izenburu honetarako:

en: Exporting to Dublin Core...
eu: Dublin Core-era esportatzen...

en: Simple DC-RDF
eu: DC-RDF sinplea

en: Export
eu: Esportatu

en: Refine your search
eu: Zehaztu zure bilaketa

en: Availability
eu: Erabilgarritasuna

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
eu: (erlazionatutako bilaketak: %s%s%s)

en: Authors
eu: Egileak

en: Titles
eu: Izenburuak

en: Topics
eu: Mintzagaiak

en: Places
eu: Lekuak

en: Item types
eu: Elementu motak:

en: Home libraries
eu: Jatorri-liburutegia

en: Holding libraries
eu: Alearen liburutegiak

en: Locations
eu: Kokalekua

en: Show more
eu: Erakutsi gehiago

en: Messages for you
eu: Zuretzako mezuak

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
eu: %s(e)(a)-an %s(e)-k idatzia

en: Show the top
eu: Hasierakoak erakutsi

en: 10 titles
eu: 10 izenburu

en: 15 titles
eu: 15 izenburu

en: 20 titles
eu: 20 izenburu

en: 30 titles
eu: 30 izenburu

en: 40 titles
eu: 40 izenburu

en: 50 titles
eu: 50 izenburu

en: 100 titles
eu: 100 izenburu

en: From:
eu: Egilea:

en: Limit to:
eu: Mugatu:

en: All item types
eu: Item mota guztiak

en: Limit to:
eu: Mugatu:

en: All collections
eu: Bilduma guztiak

en: Acquired in the last:
eu: Azkena jasotakoa:

en: 3 months
eu: 3 hilabete

en: 6 months
eu: 6 hilabete

en: 12 months
eu: 12 hilabete

en: No limit
eu: Mugarik gabe

en: Save changes
eu: Gorde aldaketak

note: INPUT type=submit
en: Login
eu: Erabiltzailea

en: First
eu: Lehenengoa

en: Previous
eu: Aurrekoak

en: Relevance
eu: Garrantzia

note: OPTGROUP
en: Popularity
eu: Onarpen-maila

en: Popularity (most to least)
eu: Ospetsua (goitik hasi)

en: Popularity (least to most)
eu: Ospetsua (behetik hasi)

en: Author (A-Z)
eu: Egilea (A-Z)

en: Author (Z-A)
eu: Egilea (Z-A)

en: Call number (0-9 to A-Z)
eu: Signatura topográfica (9-0 a A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
eu: Signatura topográfica (Z-A a 9-0)

note: OPTGROUP
en: Dates
eu: Datak

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
eu: Argitaratze/Copyright data: berrietatik hasi.

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
eu: Argitaratze/Copyright data: zaharrenetatik hasi

en: Acquisition date: Newest to oldest
eu: Eskuratze data: berrienetatik hasi

en: Acquisition date: Oldest to newest
eu: Eskuratze data: zaharrenetatik hasi

en: Title (A-Z)
eu: Izenburua (A-Z)

en: Title (Z-A)
eu: Izenburua (Z-A)

en: Expected
eu: Espero da

en: Arrived
eu: Iritsi da

en: Late
eu: Berandu

en: Missing
eu: Falta da

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Claimed
eu: Erreklamatuta

en: Stopped
eu: Parado

en: No cover image available
eu: Ez dago irudirik

note: IMG
en: See Baker & Taylor
eu: Ikus  Baker & Taylor

note: IMG
en: Cover image
eu: Azaleko irudia

en: Add tag
eu: Gehitu etiketa

en: New tag(s), separated by a comma:
eu: Etiketa berriak, koma batek bereiztuak:

note: INPUT type=submit name=tagbutton
en: Add
eu: Gehitu

en: (done)
eu: (eginda)

en: Tag status here.
eu: Etiketaren egoera hemen.

en: Save to another list
eu: Beste zerrenda batean gorde

en: Remove from this list
eu: Zerrenda honetatik ezabatu

en: Add to cart
eu: Gehitu saskira

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
eu: baloratu

en: Summary
eu: Laburpena

en: Tags
eu: Etiketak

en: Change password
eu: Cambiar contraseña

en: Checkout history
eu: Mailegu historia

en: Privacy
eu: Pribatua

en: Routing lists
eu: Lista de enrutamiento

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
eu: Por favor, introduzca una URL válida.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
eu: Por favor, introduzca una fecha válida (ISO)

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
eu: Por favor, introduzca una fecha válida.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
eu: Por favor, introduzca una dirección de correo electrónico válida.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid number.
eu: Por favor, introduzca un número válido.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
eu: Por favor, introduzca un valor que tenga entre  {0} y {1} caracteres.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
eu: Por favor, introduzca un valor que tenga entre  {0} y {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
eu: Por favor, introduzca un valor mayor o igual a {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
eu: Por favor, introduzca un valor menor o igual a {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
eu: Por favor, introduzca al menos {0} caracteres.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
eu: Por favor, no introduzca más de {0} caracteres.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
eu: Por favor, introduzca sólo dígitos.

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
eu: Por favor, introduzca el mismo valor de nuevo.

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
eu: Por favor, arregle este campo.

note: SCRIPT
en: This field is required.
eu: Este campo es obligatorio.

en: Name
eu: Izena

en: Sorry, the requested page is not available
eu: Sentitzen dugu, ikuspegi normala ezgaituta dago

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
eu: Errorea %s

en: This message can have the following reason(s):
eu: Mezu honen arrazoia(k) ondorengoa d(ir)a:

en: The link is broken and the page does not exist.
eu: Lotura apurtuta dago eta orria ez da existitzen.

en: You are not authorized to view this page.
eu: Ez zaude baimendua orri hau ikustera.

en: The link is invalid.
eu: Lotura ez da zuzena.

en: You are forbidden to view this page.
eu: Ez duzu baimenik orri hau ikusteko.

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
eu: Katalogoko item baterako kanpo-lotura bat erabili duzu, jadanik erabilgarri ez dagoena.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark.
eu: Lotura zahar bat jarraitu duzu, adibidez, bilatzaile batetik edo markadore batetik.

en: You tried to access a page that needs authentication.
eu: Autentifikazioa eskatzen duen orri batera sartzen saiatu zara.

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
eu: Errore honek adierazten du lotura apurtuta dagoela eta orria ez dela existitzen.

en: An error occurred while processing your request.
eu: Errore bat jazo da zure eskaera prozesatzean.

en: What's next?
eu: Zer izango da hurrengoa?

en: Login page
eu: Hasiera orria

en: Please log in to the catalog and try again.
eu: Datu-basean ez da aurkitu. Mesedez, saiatu berriro.

en: You can use the menu and links at the top of the page
eu: Orri honen goialdean dauden menua eta loturak erabil ditzakezu

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
eu: Katalogoan bila dezakezu orri honetako goialdean dagoen bilaketa-formularioa erabiliz.

en: Return to the catalog home page.
eu: Itzuli katalogoaren orrira.

en: Report issues and broken links
eu: Ohartarazi arazoez eta hautsitako loturez

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
eu: Akats hau zuzentzeko, jarri Kohako Administrariarekin harremanetan.

en: Send email
eu: Bidali posta elektronikoa:

en: Parameters
eu: Parametroak

en: (Required)
eu: (Beharrezkoa)

en: list of either bibliographic or item identifiers
eu: identifikatzaile bibliografiko eta/edo item-zerrenda

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
eu: eskaeran erabilitako erregistro-identifikatzailea zehazten du, balore posible hauekin:

en: item
eu: itema

en: (Optional)
eu: (Aukerakoa)

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
eu: xehetasun-maila jakin bat eskatzen du txostenetarako; balio posibleak:

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
eu: formatu edo formatu multzo jakin bat eskatzen du txostenetarako

en: Example call
eu: Signatura adibidea

en: Example response
eu: Erantzun adibidea

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
eu: Erregistro-identifikatzaileen zerrenda bat emanda, errigistro-objektuen zerrenda bat itzultzen du. Objektu horiek datu hauek daramatzate: informazio bibliografikoa, elkartutako existentziak eta itemen informazioa. Deia egiten duenak eska dezake metadatuen eskema jakin bat itzulitako erregistro-objektuetarako. Funtzio honek HarvestBibliographicRecords eta HarvestExpandedRecors-ek bezalatsu jokatzen du datu-gehiketan, baina bilaketa azkarra onartzen du, denbora errealean, identifikatzaile bibliografikoen arabera.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
eu: Zerbitzu honen ordez OAI-PMH ListRecords erabil dezakezu

en: list of system record identifiers
eu: sistema-erregistroaren identifikatzaile-zerrenda

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
eu: Erregistroak itzultzen direneko metadatoen eskema zehazten du, balio posibleak:

en: Example Call
eu: Adibide-deia

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
eu: Autoritate-erregistroen identifikatzaile-zerrenda bat emanda, autoritateen erregistroak dituzten erregistro-objetuen zerrenda bat itzultzen du. Funtzioaren erabiltzaileak eska dezake erregistroen objektuetarako metadato-eskema jakin bat.

en: list of authority record identifiers
eu: autoritate-erregistroen identifikatzaile-zerrenda

en: schema
eu: eskema

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
eu: itzulitako metadatoen eskema zehazten du, balio posibleak:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
eu: ILS-n bazkide bat bilatzen du identifikatzaile baten bidez eta  bazkide honentzat ILS-ren identifikatzailea itzultzen du, hau da, bazkidearen identifikatzailea.

en: an identifier used to look up the patron in Koha
eu: Kohan bazkidea bilatzeko erabiltzen den identifikazaile bat

en: the type of the identifier, possible values:
eu: identifikatzaile-mota, balio posibleak:

en: email
eu: helbide elektronikoa

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
eu:  Erabiltzailearen sarrera-agiriak egiaztatu ditu eta bazkidearen identifikatzailea itzultzen du

en: username
eu: erabiltzaile-izena

en: user's login identifier
eu: bazkidearen sarbide-identifikatzailea

en: password
eu: pasahitza

en: user's password
eu: erabiltzailearen pasahitza

en: Example Response
eu: Adibide-erantzuna

en: &lt;?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?&gt; &lt;AuthenticatePatron&gt; &lt;id&gt;419&lt;/id&gt; &lt;/AuthenticatePatron&gt;
eu: &lt;?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?&gt; &lt;Autentifikatu bazkidea&gt; &lt;id&gt;419&lt;/id&gt; &lt;/Autentifikatu bazkidea&gt;

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
eu: Bazkideari buruzko informazioa itzultzen du, kontsultaren aukeretan oinarrituta. Funtzio honek kontaktuaren informazioa,  isunak, erreserbak, maileguak eta bazkidearen mezuak itzultzeko aukera ematen du.

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
eu: ILSko bazkide-identifikadoer bakarra; LookupPatron-ek edo AuthenticatePatron-ek itzultzen duten hori bera

en: (Optional, default 1)
eu: (Aukerakoa, lehenetsia 1)

en: whether or not to return patron's contact information in the response
eu: erantzunean, bazkidearen kontaktuaren gaineko informazioa itzuli edo ez

en: (Optional, default 0)
eu: (Aukerakoa, lehenetsia 0)

en: whether or not to return fine information in the response
eu: erantzunean, isunen gaineko informazioa itzuli edo ez

en: whether or not to return hold request information in the response
eu: erantzunean, erreserben gaineko informazioa itzuli edo ez

en: whether or not to return loan information in the response
eu: erantzunean, maileguen gaineko informazioa itzuli edo ez

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
eu: erantzunean, bazkidearen kontaktuaren gaineko informazioa itzuli edo ez

en: Returns a patron's status information from Koha.
eu: Koha-ko bazkide baten egoerari buruzko informazioa itzultzen du

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
eu: Informazioa itzultzen du bazkide jakin batentzat item jakin bati buruzko zerbitzu eskuragarrien inguruan

en: system item identifier
eu: sistemako item-identifikatzailea

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
eu: Bazkide baten mailegu baterako itzultze-data luzatzen du.

en: the date the patron would like the item returned by
eu: bazkideak nahiko luke honek itzulitako itema

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
eu:  Bazkide batentzat, Kohan erregistro bibliografiko baterako erreserba-eskaera bat sortzen du.

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
eu: eskaeraren onuraduna den bazkidearen ILS identifikadorea

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
eu: eskaeraren oinarrian daogen erregistro bibliografikoaren ILS identifikadorea

en: IP address where the end user request is being placed
eu: Azken erabiltzeilearen eskaera egiten deneko IP helbidea

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
eu: identifikatzaile bat zehazten duena itema erretiratzeko nora bidali behar den

en: date after which hold request is no longer needed
eu: data honetatik aurrera erreserba-eskaera ez da beharrezkoa

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
eu: data honetatik aurrera erretiratu ez bada, itema apalategira itzultzen da

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
eu: Bazkide batentzat, Kohan erregistro bibliografiko bateko item jakin baterako item mailako eskaera bat sortzen du.

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
eu: eskaeraren oinarrian dagoen item espezifikoaren ILS identifikadorea

en: Cancels an active hold request for the patron.
eu:  Bazkidearen erreserba aktiboaren eskaera bertan behera uzten du.

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
eu: erreserba sistemaren identifikatzailea (GetRecords eta GetPatronInfo -k itzulia 'reserve_id' elementuan)

en: &lt;?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?&gt; &lt;CancelHold&gt; &lt;message&gt;Canceled&lt;/message&gt; &lt;/CancelHold&gt;
eu: &lt;?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?&gt; &lt;Ezeztatu erreserba&gt; &lt;message&gt;Ezeztatuta&lt;/message&gt; &lt;/Ezeztatu erreserba&gt;

en: Level 1: Basic discovery interfaces
eu: 1. maila: oinarrizko aurkitze interfazea

en: (Use OAI-PMH instead)
eu: (Erabili, berriz OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
eu: (Erabili, berriz OPAC)

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
eu: 2. maila: Oinarrizko OPAC-aren gehigarria

en: (Use SRU instead)
eu: (Erabili, berriz SRU)

en: Search
eu: Bilatu

en: Scan
eu: Digitalizatu

en: (Not supported yet)
eu: (Oraindik ez-onartua)

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
eu: 3. maila: Oinarrizko OPAC-aren alternatiba

en: (Not supported by Koha)
eu: (Kohak ez-onartua)

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
eu: 4. maila: Aurkikundezko plataforma espezifikoak/sendoak

en: Explain
eu: Azaldu

en: site administrator
eu: Lekuko Administraria

en: Normal view
eu: Ikuspegi normala

en: MARC view
eu: MARC bista

en: ISBD view
eu: ISBD bista

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
eu: MARC ikuspegia: %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
eu: %s (%s. erregistroa)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: view plain
eu: ikuspegi sinplea

en: Holdings
eu: Aleak

en: No items available.
eu: Ez dago item eskuragarririk.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
eu: Kargatzen

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
eu: Sentitzen dugu, ikuspegi normala ezgaituta dago denboraldi baterako

note: SCRIPT
en: view labeled
eu: etiketatutako ikuspegia

en: Your payment
eu: Zure ordainketak

en: Error:
eu: Errorea:

en: there was a problem processing your payment
eu: Zure ordainketarekin arazo bat egon da

en: Return to fine details
eu: Isunaren xehetasunetara itzuli

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
eu: Zure $%s-ko ordainketa arrakastaz prozesatu da!

en: Please contact a librarian for details.
eu: Mesedez, jarri liburuzainarein harremanetan xehetasunetarako.

en: Payment applied:
eu: Ordainketa-aplikazioa

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
eu: %s-ren zure ordainketa zure kontura aplikatu da

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
eu: Iragaziordaindutako trantsakzioak

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
eu: Gehitu %s item zerrenda honi: %s

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
eu: Gehitu %s

en: Select a list
eu: Hautatu zerrenda bat

en: Add to list:
eu: Gehitu zerrendari:

note: OPTGROUP
en: Private lists
eu: Listas privadas

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
eu: Nirekin partekatutako zerrenda pribatuak

en: ...or...
eu: ...edo...

en: Add to a new list:
eu: Gehitu zerrenda berri batera:

en: List name:
eu: Zerrenda izena:

en: Category:
eu: Kategoria:

en: Private
eu: Pribatua

en: Public
eu: Publikoa

en: Close this window.
eu: Itxi lehio hau.

en: Search for:
eu: Bilatu:

en: and
eu: eta

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
eu: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s eta %s

en: Keyword
eu: Hitz gakoa

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Gaiaren esaldia

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tema y téminos generales

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tema y términos específicos

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Temas y términos relacionados

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Izenburuaren esaldia

en: Series title
eu: Sailaren izenburua

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Egilearen esaldia

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Erakunde izena

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Hitzaldi izena

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Hitzaldi izenaren esaldia

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Pertsona izena

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
eu: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Pertsona izenaren esaldia

en: Notes/Comments
eu: Oharrak/Iruzkinak

en: Publisher
eu: Argitaletxea

en: Publisher location
eu: Argitaratzailearen kokalekua

en: Standard number
eu: Zenbaki estandarra

note: A
en: Add another field
eu: Gehitu beste eremu bat

note: A
en: Remove field
eu: Eremua ezabatu

en: Item type
eu: Item mota

en: Collection
eu: Material mota

en: Shelving location
eu: Apaleko kokalekua

en: Limit to any of the following:
eu: Mugatu bilaketa:

en: Availability:
eu: Erabilgarritasuna:

en: Only items currently available for loan or reference
eu: Soilik mailegatzeko edo erreferentziarako eskuragarri dauden itemak

en: Groups of libraries
eu: Liburutegi taldeak

en: -- none --
eu: -- bat ere ez --

en: Sort by:
eu: Honela antolatu:

en: Publication date range
eu: Argitaratze-aldia:

note: INPUT type=text name=limit-yr
en: Enter search terms
eu: Bilaketa-terminuak sartu

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
eu: Adibidez: 1999-2001. 1987 baino lehenago argitaratutako guztiarentzat "-1987" erabili dezakezu edo "2008-" 2008 ondoren argitaratutako guztiarentzat.

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Audience
eu: Hartzaileak

en: Any audience
eu: Edonorentzat

en: Preschool
eu: Eskolaurrea

en: Primary
eu: Lehen hezkuntza

en: Pre-adolescent
eu: Aurrenerabea

en: Adolescent
eu: Nerabea

en: Adult
eu: Heldua

en: Specialized
eu: Espezializatua

en: General
eu: Orokorra

en: Juvenile
eu: Haur eta gazteak

en: Content
eu: Edukia

en: Any content
eu: Edozein eduki

en: Fiction
eu: Fikzioa

en: Non-fiction
eu: Ez-fikzioa

en: Biography
eu: Biografia

en: Musical recording
eu: Musika-grabazioa

en: Non-musical recording
eu: Grabazio ez-musikala

en: Format
eu: Formatua

en: Any format
eu: Edozein formatu

en: Regular print
eu: Inprimaketa erregularra

en: Large print
eu: Inprimaketa handia

en: CD audio
eu: Audio-CDa

en: Cassette recording
eu: Grabazio-kasetea

en: VHS tape / Videocassette
eu: VHS zinta / Bideokasetea

en: DVD video / Videodisc
eu: DVD bideoa / Videodisc

en: CD software
eu: Software CDa

en: Website
eu: Webgunea

en: Additional content types for books/printed materials
eu: Liburu/material inprimatuentzako eduki mota gehigarriak

en: Any
eu: Edozein

en: Abstracts/summaries
eu: Laburpenak

en: Bibliographies
eu: Bibliografiak

en: Catalogs
eu: Katalogoak

en: Dictionaries
eu: Hiztegiak

en: Encyclopedias
eu: Entziklopediak

en: Handbooks
eu: Eskuliburuak

en: Legal articles
eu: Artikulu juridikoak

en: Indexes
eu: Aurkibideak

en: Patent document
eu: Patente-dokumentua

en: Discographies
eu: Diskografiak

en: Legislation
eu: Legedia

en: Theses
eu: Tesiak

en: Surveys
eu: Berrikuspenak

en: Reviews
eu: Iruzkinak

en: Programmed texts
eu: Programatutako testuak

en: Filmographies
eu: Filmografiak

en: Directories
eu: Direktorioak

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Technical reports
eu: Txosten teknikoak

en: Legal cases and case notes
eu: Lege-kasuak eta oharrak

en: Law reports and digests
eu: Txosten eta arautegi juridikoak

en: Treaties
eu: Tratatuak

en: Fewer options
eu: [Aukera gutxiago]

en: More options
eu: Aukera gehiago

en: New search
eu: Bilaketa berria

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
eu: %s -ren maileguak

en: Subscribe to a subscription alert
eu: Harpidetu harpidetza alertara

en: Unsubscribe from a subscription alert
eu: Harpidetza-alerta batetik harpidetza ezereztatu

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
eu: Harpidetza honen zenbaki berri bat iristen zaigunean jaso nahi duzu e-mail bat ?

note: INPUT type=submit
en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
eu: Baieztatu ez duzula emailik jaso nahi harpidetza honen zenbaki berri bat iristean.

en: Location
eu: Kokapena

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
eu: Sarrera %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
eu: Erabilitako erregistro-kopuruak: %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
eu: %sAutoritate hau ez da erregistro batean ere erabili.%s

en: Preferred form:
eu: Forma lehenetsia:

en: Used for/see from:
eu: Erabiltzen du:

en: See also:
eu: Ikusi baita:

en: Other forms:
eu: Beste formak:

en: Online resources:
eu: Online baliabideak:

en: Access denied
eu: Sartzea ukatuta

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
eu: Sentitzen dugu, sistemaren arabera ez duzu orri honetan sartzeko baimenik.

en: Log out and try again with a different user.
eu: Itxi saioa eta saiatu berriz erabiltzaile ezberdin batekin.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
eu: Sentitzen dugu, zure saioa iraungi da; mesedez, sartu berriro.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
eu: Beste IP-helbide batetik konektatzen ari zara.  Mesedez, sartu berriro

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
eu: Sentitzen dugu, zure Shibboleth identitatea ez dator bat liburutegiko identitate onartu batekin.

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
eu: CAS kontu bat eduki beharrean kontu lokal bat baduzu ere, sar zaitezke

en: CAS login
eu: CAS erabiltzailea

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
eu: CAS kontu bat eduki beharrean kontu lokal bat baduzu ere, sar zaitezke

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
eu: CAS kontu bat eduki beharrean kontu lokal bat baduzu ere, sar zaitezke

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
eu: Mesedez, egiaztatzeko sistema aukeratu:

en: Sorry, the CAS login failed.
eu: Sentitzen dugu, CAS-sarbideak huts egin du.

en: Nothing
eu: Ezer

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
eu: CAS kontu bat eduki beharrean kontu lokal bat baduzu ere, sar zaitezke

en: Google login
eu: Tokiko erabiltzailea

en: Sorry, your Google login failed.
eu: Sentitzen dugu, Google-sarbideak huts egin du.

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
eu: Kontuan eduki Google kontutik sarrera liburutegi honetan erregistratutako helbide elektronikoa erabiltzen bazabiltza soilik egingo duzula.

en: If you want to, you can try to
eu: Nahi baduzu, saia zaitezke

en: log in using a different account
eu: hasi saioa bazkide kontu ezberdin bat erabiliz

en: Don't have a password yet?
eu: Oraindik ez daukazu pasahitzik?

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
eu: Pasahitzik ez baduzu, liburutegiko administratzailearekin harremanetan jarri.

en: Don't have a library card?
eu: Ez daukazu liburutegi-txartelik?

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
eu: Liburutegiko bazkidea ez bazara, joan zure liburutegiko administraritzara eta bazkidetu.

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
eu: Liburutegiak ez du baimendu katalogorako sarbidea

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
eu: Erabili goiko menu-barra Koha-tik nabigatzeko

en: Authority type:
eu: Autoritate mota:

en: Search options:
eu: Bilaketa aukerak:

en: contains
eu: dauka

en: starts with
eu: hasten da

en: is exactly
eu: zehazki da

en: Term(s):
eu: Terminoa(k):

en: Where:
eu: Non:

en: in the complete record
eu: erregistro osoan

en: in any heading
eu: edozein goiburutan

en: in main entry
eu: sarrera nagusia

en: Order by:
eu: Antolatuta:

en: Heading ascendant
eu: goiburuaren arabera, goranzkoa

en: Heading descendant
eu: goiburuaren arabera, beheranzkoa

en: Results
eu: Emaitzak

en: Authority search results
eu:  Autoritatearen araberako bilaketaren emaitzak

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
eu: %s emaitzetatik %s erakusten

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
eu: %s %s Ez dira emaitzak aurkitu. %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
eu: Emaitzak %s-(e)tik %s -(e)ra %s guztira

en: Authorized headings
eu: Baimendutako goiburuak

en: Type of heading
eu: Goiburu mota

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Your cart
eu: Zure saskia

en: Brief display
eu: Bistaratze laburra

en: More details
eu: Xehetasun gehiago

en: Send
eu: Bidali

en: Download
eu: Deskargatu

en: BibTeX
eu: BibTex

en: Empty and close
eu: Hustu eta itxi

en: Hide window
eu: Ezkutatu leihoa

en: Select all
eu: Hautatu dena

en: Clear all
eu: Garbitu dena

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Select titles to:
eu: Aukeratu izenburuak honetarako:

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Add to a list
eu: Gehitu zerrenda bati

en: Tag
eu: Etiketa

en: New tag:
eu: Etiketa berria

en: Author(s)
eu: Egilea(k)

en: Subject(s)
eu: Gaia(k)

en: Unified title
eu: Izenburu bateratua

en: Serial
eu: Aldizkako argitalpena

en: Classification
eu: Sailkapena

en: URL(s)
eu: URL(ak)

en: Location(s) (Status)
eu: Kokapena(k) (Estatua)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
eu: %sErregistro honek ez du itemik%s

en: Year
eu: Urtea

en: Location (Status)
eu: Kokapena (Egoera)

en: Tag status here.
eu: Etiketaren egoera hemen.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
eu: %sEste registro no tiene ítems.%s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No tag was specified.
eu: Ez da etiketarik zehaztu

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
eu: Aukeratutako izenburuak:

en: Blocked record
eu: Blokeatutako erregistroak

en: Blocked
eu: Blokeatua

en: You are not authorized to view this record.
eu: Ez zaude erregistro hau ikustera baimenduta.

en: Search type:
eu: Buscar tipo:

en: Browse our catalog
eu: Gure katalogoa arakatu

en: Top level
eu: Maila nagusia

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
eu: (%s erregistroak)

en: Koha Wiki
eu: Kohako wikia

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
eu: Nabigazio-taula hutsik dago. Ezaugarri hau ez dago guztiz konfiguratuta. Begiratu

en: for more information on what it does and how to configure it.
eu: funtzio eta konfigurazioari buruzko informazio gehiago lortzeko.

en: Course reserves for
eu: Ikastaro-erreserbak

en: Department:
eu: Saila:

en: Course number:
eu: Ikastaro zenbakia:

en: Section:
eu: Atala:

en: Instructors:
eu: Instruktoreak:

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: Courses
eu: Ikasturteak

en: Copy number
eu: Copia número

en: Date due
eu: Itzultze data

en: Link
eu: Lotura

en: No reserves have been selected for this course.
eu: Ez da aukeratu ikasturte honetarako erreserbarik

en: Dept.
eu: Sail.

en: Course #
eu: Ikasturtea #

en: Section
eu: Saila

en: Instructors
eu: Instruktoreak

en: Pickup library
eu: Elementua hartzeko liburutegia

en: Required
eu: Eskatua

en: Item type:
eu: Item mota:

en: Reviews from LibraryThing.com:
eu: LibraryuThing.com-en iruzkinak:

en: List(s) this item appears in:
eu: Item hau agertzen den zerrenda(k)

en: Tags from this library:
eu: Liburutegi honen etiketak:

en: No tags from this library for this title.
eu: Liburutegi honetan izenburu honetarako etiketarik ez dago

en: Add tag(s)
eu: Gehitu etiketa(k)

en: Log in to add tags.
eu: Etiketak gehitzeko, saioa hasi

en: Series information:
eu: Sailen informazioa:

en: Click to open in new window
eu:  Sakatu leiho berri batean zabaltzeko

en: Audiovisual profile:
eu: Ikus-entzunezko profila:

en: Fiction notes:
eu: Fikzio oharrak:

en: Awards:
eu: Sariak:

en: Enhanced content:
eu: Eduki hobetua:

en: Content Cafe
eu: Edukien kafea

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
eu: %s erreserbak

en: Item details
eu: Detalles del ítem

en: Excerpt
eu: Laburpena

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
eu: Orrialde honen eduki hobetua ikus liteke JavaScript gaitua dagoenean edo hemen

en: here
eu: hemen

en: About the author
eu: Egileari buruz

en: Similar items
eu: Antzeko elementuak

en: Tag browser
eu: Etiketa arakatzailea

en: Editions
eu: Edizioak

en: Serial collection
eu: Aldizkako argitalpen bilduma

en: Images
eu: Irudiak

en: Item call number
eu: Signatura topográfica del ítem

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
eu: Erregistro honek item fisiko asko dauzka (%s).

en: Show all items
eu: Erakutsi item guztiak

en: Holdings:
eu: Aleak:

en: No physical items for this record
eu: Erregistro honetarako itemik ez dago

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
eu: Syndetics-eko deskribapen hobetuak:

en: Table of contents provided by Syndetics
eu: Syndetics-ek emandako eduki-taula

en: Excerpt provided by Syndetics
eu: Syndetics-ek emandako laburpena

en: Reviews provided by Syndetics
eu: Syndetics-ek emandako iruzkinak

en: Author notes provided by Syndetics
eu: Syndetics-ek emandako egilearen informazioa

en: This is a serial
eu: Hau aldizkako argitalpena da

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
eu: Badago %s harpidetza izenburu honi lotuta.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
eu: Liburutegian: %s

en: This subscription is closed.
eu: Esta subscripción está cerrada.

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
eu: Signatura topografikoa:  %s

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
eu: %s-(e)tik :%s %s %s -(e)rainoko harpidetza%s unekoa

note: A
en: Cancel email notification
eu: Bertan behera utzi e-mail bidezko ohartarazpena

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
eu: Harpidetu ale berrien emailezko ohartarazpenari

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
eu: Galdutako aleak:  %s

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
eu: Harpidetza honetarako azken %s zenbakiak

en: Issue #
eu: Alea #

en: Publication date
eu: Argitaratze data

en: Note
eu: Oharra

en: Your comment
eu: Zure iruzkina

en: Your comment (preview, pending approval)
eu: Zure iruzkina (aurrebisualizazioa, onarpenaren zain)

en: Edit
eu: Editatu

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
eu: Iruzkinaren egilea:  %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
eu: %s-k iruzkindua

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
eu: %s %s -k iruzkindua

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
eu: Bazkideak %s honi buruzko iruzkina

en: Other editions of this work
eu: Lan honen beste edizioak

en: by
eu: egilea(k):

en: Click on an image to view it in the image viewer
eu: Egin klik irudi batetan bisualizadorean ikusteko

en: Browse results
eu: Emaitzetatik nabigatu

en: Back to results
eu: Emaitzetara itzuli

note: A
en: Back to the results search list
eu: Bilaketaren emaitzen zerrendara itzuli

en: Next
eu: Hurrengoa

note: LI
en: Go to detail
eu: Ikus xehetasunak

en: by
eu: zeren bidez

en: Share
eu: Partekatu

note: A
en: Share on Facebook
eu: Facebook-en partekatu

note: A
en: Share on LinkedIn
eu: Linkedin-en partekatu

note: A
en: Share by email
eu: Posta elektroniko bidez partekatu

en: Select the item(s) to search
eu: Aukeratu bilatu beharreko item-ak

en: Current library
eu: Uneko liburutegia

en: Home library
eu: Jatorri-liburutegia

en: Materials specified
eu: Zehaztutako materialak

en: Item holds
eu: Item erreserbatua

en: Item hold queue priority
eu: Alearen erreserba-errenkadaren lehentasuna

en: Browse shelf
eu: Arakatu apala

en: Discharge
eu: Isunak eta karguak

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
eu: %s Sentitzen dugu, auto-mailegu estazio honek identifikazioa galdu du. Mesedez, arazoa konpontzeko jarri harremanetan administratzailearekin. %s

en: Get your discharge
eu: Isunak eta karguak

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
eu: Zure isun-askatzea orri honetan egongo da hemendik egun gutxi barru.

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
eu: Ezin da zor baten liberalizazioa egin, mailegua baldin badauzkazu. Mesedez, zorraren liberazizioa egin aurretik itzuli itemak.

en: What is a discharge?
eu: Zer da  zor-askeko sorkuntza?

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
eu: Dokumentu honek ziurtatzen du maileguan eramandako item guztiak itzuli dituzula. Batzuetan galdetzen da eskola batetik besterako fitxategien transferentzia batean. Zure irakurle-kontuan ere erabilgarri izango duzu.

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
eu: : Eskaera honek liburutegiarekin egoera onean baldin bazaude bakarrik balio du. Behin eskaera aurkeztuta, ezingo duzu liburutegiko materiala maileguan eskuratu.

en: Warning
eu: Advertencia

en: Ask for a discharge
eu: Galdetu zor-askeko zorreragatik

en: Download cart
eu: Deskargatu orga

en: -- Choose format --
eu: -- Aukeratu formatua --

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
eu: Joan

en: Close this window
eu: Itxi lehio hau

en: Download list
eu: Descargar lista

en: Your download should begin automatically.
eu: Zure deskarga automatikoki hasi beharko litzateke .

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
eu: Mesedez, aukera ezazu deskargatzeko formatua

en: You do not have permission to download this list.
eu: Ez duzu baimenik zerrenda hau behera kargatzeko.

en: Full subscription history
eu: Harpidetza-historia osoa

en: Library:
eu: Liburutegia:

en: Subscription:
eu: Harpidetza:

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
eu: Harpidetzaren informazioa %s-(a)(r)rentzat

en: Brief history
eu: Historia laburra

en: Full history
eu: Historia osoa

en: Show year:
eu: Urtea erakutsi:

en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

en: Date received
eu: Jasotze-data

en: Number
eu: Zenbakia

en: Subscription
eu: Harpidetza

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
eu: (Dena)

en: Order by date
eu: Dataren arabera antolatu

en: Order by title
eu: Izenburuaren arabera antolatu

en: Showing all items.
eu: Erakutsi item guztiak.

en: Hold date
eu: Erreserba-data

en: Expiration date
eu: Iraungitze data

en: Any item type
eu: Edozein elementu mota

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
eu: %s %s %s %s atzeratua dago  %sZure kopia %s (barra-kodea %s) atzeratua dago %s %s mugaeguneratua dago %sZure kopia %s (barra-kodea %s)mugaeguneratua dago liburutegira itzuli behar da %s

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
eu: %s ppn hau ez dago idref zerbitzuan. %s %s

note: H1
en: Click to expand this role
eu: Klik egin leiho berri bat zabaltzeko

en: Citation
eu: Aipua

en: Last updated
eu: Azken eguneraketa

en: View
eu: Ikusi

en: Status:
eu: Egoera:

en: or
eu: edo

note: IMG
en: Thumbnail
eu: Irudia

en: Note:
eu: Oharra:

en: Phone:
eu: Telefonoa:

en: Fax:
eu: Faxa:

en: News
eu: Berriak

en: Log in to your account:
eu: Hasi saioa zure kontuarekin:

en: Welcome,
eu: Ongi etorri,

en: Your personal details
eu: Zure datu pertsonalak

en: Thank you
eu: Eskerrik asko

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
eu: Zure eguneraketak bidali dira. Liburuzain batek berrikusiko ditu zure eguneraketak ezarri baino lehenago.

en: Register a new account
eu: Erregistratu kontu berri bat

en: To make changes to your record please contact the library.
eu: Zure erregistroan aldaketak egiteko, mesedez, liburutegiarekin harremanetan jarri.

en: No changes were made.
eu: Ez dira aldaketak egin.

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
eu: Ez dituzu beharrezkoak diren eremu guztiak bete. Mesedez, osotu falta diren eremuak eta birbidali

en: The following fields contain invalid information:
eu: Ondorengo eremuek informazio desegokia daukate:

en: Contact information:
eu: Kontaktuaren informazioa

en: primary email address
eu: Email nagusia:

en: secondary email address
eu: Bigarren helbide elektronikoa

en: Alternate address information:
eu: Ordezko helbideari buruzko informazioa:

en: email address
eu: posta elektronikoa

en: Passwords do not match!
eu: Pasahitzak ez datoz bat!

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
eu: Pasahitzak %s karaktere izan behar ditu gutxienez.

en: The entered card number is the wrong length.
eu: Sartutako txartel-zenbakiak ez dauka luzeera.

en: The entered card number is already in use.
eu: Zenbaki-txartel hau dagoeneko badago.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
eu: Zure erregistroa prozesatzean arazoak suertatu dira. Mesedez, zure liburutegiarekin harremanetan jarri laguntza jasotzeko

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
eu: Bidali baino lehenago, karaktere ez zuzenak sartu dituzu. Saiatu berriro.

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
eu: Utzi bermatzaileari momentuan dauzkazun maileguak ikusten?

en: Update
eu: Eguneratu

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
eu: Txartel zenbakiak zehazki %s karaktere eduki behar ditu.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
eu: Txartel zenbakia %s eta %s karaktere artean egon behar du.

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
eu: Txartel zenbakiak gutxienez %s karaktere eduki behar ditu

en: Username:
eu: Erabiltzailea:

en: Expiration date:
eu: Iraungitze-data:

en: Home library:
eu: Jatorrizko liburutegia

en: Identity
eu: Identifikazioa

en: Date of birth:
eu: Jaiotze data:

en: Female:
eu: Emakumezkoa:

en: Male:
eu: Gizonezkoa:

en: Main address
eu: Helbidea

en: Address:
eu: Helbidea:

en: Address 2:
eu: Helbidea 2:

en: City:
eu: Hiria:

en: State:
eu: Estatua:

en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Contact information
eu: Kontaktu informazioa

en: Primary email:
eu: Email principal:

en: Fax:
eu: Faxa:

en: Fax
eu: Faxa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Alternate address
eu: Ordezko helbidea

en: Phone:
eu: Telefonoa:

en: Email:
eu: Helbide elektronikoa:

en: Alternate contact
eu: Ordezko kontaktua

en: Password
eu: Pasahitza

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
eu: Zure pasahitzak, gutxienez,  %s karaktere izan behar du.

en: Additional information
eu: Kontaktuari buruzko informazioa

en: New
eu: Berria

en: Verification:
eu: Egiaztapena:

en: Please type the following characters into the preceding box:
eu: Mesedez, idatzi honako karaktere hauek ondoko eremuan:

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
eu: Bidali gaurkotze eskaera

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
eu: Ezin dira zure ezarpenak eguneratu!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
eu: Zure ezarpenak eguneratu dira!

en: Your messaging settings
eu: Zure mezuen ezarpenak

en: Settings updated
eu: Ezarpenak eguneratu dira

en: Days in advance
eu: Aurretiazko egunak

en: Phone
eu: Telefonoa

en: Digests only
eu: Laburpenak soilik?

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
eu: Mezu-kopurua gutxitzeko laburpena eska dezakezu. Mezuak gorde eta mezu bakar batean bidaliko dira.

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Notice:
eu: Abisua:

en: SMS number:
eu: SMS-zenbakia:

en: SMS provider:
eu: SMS hornitzailea:

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
eu: Mesedez, jar zaitez harremanetan langile batekin zure mugikor zerbitzuko hornitzaileaz ziur ez bazaude edo zerrenda honetan zure hornitzailea ikusten ez baduzu.

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
eu: Bidali aldaketak

en: You are not allowed to call this page directly
eu: Ez zaizu uzten orri honetara zuzenean sartzen.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
eu: %s liburutegiko %s%s%s berriak

note: %1$s:  OPACBaseURL | html %2$s:  newsitem.additional_content_id | html
en: %s/cgi-bin/koha/opac-main.pl#newsitem%s
eu: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
eu: %s Bilatu %s(r)ako %s'%s%s&nbsp;mug(ar)ekin:&nbsp;'%s'%s

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
eu: '%s' –rako OverDrive bilaketa

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
eu: Erabilgarritasuna:

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
eu: Errorea jazo da OverDrive bildumaren bilaketan

note: SCRIPT
en: Found
eu: Funtsa

note: SCRIPT
en: Items available:
eu: Item eskuragarriak:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
eu: Kargatzen...

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
eu: Ez da emaitzarik aurkitu OverDrive liburutegiko bilduman.

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
eu: OverDrive bilatzen...

note: SCRIPT
en: Type:
eu: Mota:

note: SCRIPT
en: out of
eu: -tik at

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
eu: OverDrive liburutegiko bildumaren emaitzak.

note: SCRIPT
en: waiting holds:
eu: itxaroten dauden erreserbak:

en: Change your password
eu: Aldatu zure pasahitza

en: Password updated
eu: Pasahitza eguneratu da

en: Change your password
eu: Aldatu zure pasahitza

en: There was a problem with your submission
eu: Zure bidalketarekin arazo bat egon da

en: Current password:
eu: Uneko pasahitza:

en: New password:
eu: Pasahitz berria:

en: Re-type new password:
eu: Idatzi berriro pasahitza berria:

en: You can't change your password.
eu: Ezin duzu zure pasahitza aldatu

en: Your password has been changed
eu: Zure pasahitza aldatu da

en: Forgotten password recovery
eu: Ahaztutako pasahitza berreskuratu

en: You should have received an email with a link to reset your password.
eu: Posta elektroniko bat jaso behar zenuke zure pasahitza berrezartzeko lotura batekin.

en: Get new password recovery link
eu: Lor ezazu pasahitzaren errekuperaziorako lotura berria

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
eu: Ez baduzu posta elektroniko hau jasotzen, berri bat eska dezakezu:

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
eu: Ziurtatu zaitez helbide elektronikoko lotura erabiltzeaz, edo liburutegiko langileekin harremanetan jarri laguntza eskatzeko. %s

en: Please contact the library if you need further assistance.
eu: Mesedez, jarri lilburutegiarekin harremanetan laguntza gehiago behar baduzu.

en: You can't reset your password.
eu: Ezin duzu zure pasahitza berrasieratu.

en: Confirm new password:
eu: Confirmar nueva contraseña:

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
eu: Mesedez, egin klik posta elektroniko honetako loturan zure pasahitza berrezartzeko prozesuari amaiera emateko.

en: This link is valid for 2 days starting now.
eu: Lotura hau 2 egunez balioduna da, gaurtik hasita.

en: Return to the main page
eu: Itzuli orri nagusira

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
eu: Zure pasahitza "%s" erabiltzaileak aldatu du.

en: Your privacy management
eu: Zure pribatutasunaren kudeaketa

en: Your privacy rules have been updated.
eu: Zure pribatutasun arauak eguneratu egin dira.

en: Your options are:
eu: Zure aukerak dira:

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
eu: Ohar zaitez mailegatutako edozein libururen inguruko informazioa liburutegiak gordeko duela, pribatutasun-aukera edozein dela ere.

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
eu: Liburutegiko pertsonalak ezin ditu datu hauek eguneratu: zure datu pribatuak dira!

en: Please choose your privacy rule:
eu: Mesedez, aukeratu zure pribatutasun-araua

en: Forever
eu: Betiko

en: Never
eu: Inoiz (ere)  ez

en: Immediate deletion
eu: Berehalako ezabaketa

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
eu: .  Behin ezabaketa baieztatuz gero, ezin da zerrenda berreskuratu!

en: BE CAREFUL
eu: KONTUZ IBILI

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
eu: Mesedez kontuan izan, item bat itzultzen duen azken bazkideari jarraipen bat egiten zaio kaltetuak itzul daitezken itemengatik.

en: Your checkout history
eu: Mailegu-historiala

en: Showing last 50 items.
eu: Azken 50 itemak erakusten.

en: Show last 50 items
eu: Azken 50 itemak erakustsi

en: All
eu: Guztia

en: Checkouts
eu: Maileguak

en: On-site checkouts
eu: Maileguak lekuan bertan

en: Links
eu: Loturak

en: Item type:
eu: Elementu mota:

en: Call number:
eu: Katalogo zenbakia:

en: Check-in date:
eu: Itema berritu

en: (Checked out)
eu: (Mailegatua)

en: Pick up location:
eu: Erretiro kokalekua

en: Select a specific item:
eu: Aukeratu kopia jakin bat

en: Last location
eu: Azken kokalekua

en: Information
eu: Informazioa

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due %s
eu: Itzulketak %s

en: Unavailable (lost or missing)
eu: Ez eskuragarria (galdua edo desagertua)

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
eu: Ez da mailegatzen (%s)

note: INPUT type=submit
en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Expiration:
eu: Iraungipena:

en: Registration complete
eu: Izen ematea bete da!

en: Card number:
eu: Txartel-zenbakia:

en: Please confirm your registration
eu: Mesedez, baieztatu zure erregistroa

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
eu: Bidali da bieztapen-emaila zure posta elektronikora

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
eu: Baieztapen-emailean emandako lotura jarraitu arte, zure kontua ez da aktibatuko.

en: Registration invalid!
eu: Balio gabeko erregistroa!

en: Username:
eu: Erabiltzaile izena:

en: Subject:
eu: Gaia:

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Author:
eu: Egilea:

en: Volume:
eu: Bolumena:

en: Issue:
eu: Alea:

en: Date:
eu: Data:

en: Format:
eu: Formatua:

en: Enumeration
eu: Enumeración

en: Placing a hold
eu: Erreserba egin

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
eu: Erregistroen arabera, ez da jaso kontaktuaren informazioa. Mesedez jarri liburutegiarekin harremanetan.

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
eu: online bidaltzen baduzu, zure kontua berrezartzerakoan atzerapena egon daiteke)

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
eu:  , ezin duzu erreserbarik egin zure txartela galduta edo lapurtuta egoeran markatuta dagoelako.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
eu: Zure kontua bertan etena izan da. %s Iruzkina:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
eu: %s Murrizketa gehitu da atzerapen prozesuengatik %s %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
eu: %s %s Azken data:

en: Go to your account page
eu: Jo zure kontuaren orrira

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
eu: Kontu bat blokeatzeko arrazoia atzerapenenak edota hondakentengatiko isunak izan ohi dira. Zure kontuan agertzen bada, jar zaitez liburutegiarekin harremanetan.

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
eu: Ordaintzeko pendiente dauden isunak dauzkazu. Guztira: %s.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
eu: Sentitzen dugu, ezin duzu %s erreserba baino gehiago egin.

en: You must select at least one item.
eu: Gutxienez item bat aukeratu behar duzu

en: You must select a library for pickup.
eu: Liburutegi bat aukeratu behar duzu

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
eu: ERROREA: Barne-errorea: erreserba-eskaera osatugabea.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
eu: Zure liburutegiko txartela epez kanpo dago. Mesedez, zure liburuzainekin harremanetan jarri txartela berritzeko.

en: Sorry,
eu: Sentitzen dugu,

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
eu: ahal duzu, soilik, %s erreserba gehiago egin. Mesedez, erreserban jarri nahi ez dituzun itemen baieztapen leihatilatxoak ez gaitu.

en: Place a hold on
eu: Erreserba egin

en: You have already requested this title.
eu: Izenburu hau eskatua duzu jadanik.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
eu: Izenburu hau ezin da eskatu, dagoeneko zure eskutan baitago.

en: This title cannot be requested.
eu: Izenburu hau ezin da eskatu.

en: Your priority:
eu: Zure lehentasunak:

en: Number of holds:
eu: Erreserba-kopuruak:

en: Show more options
eu: Aukera gehiago

en: Hold starts on date:
eu: Erreserba data honetan hasiko da:

en: Hold not needed after:
eu: Geroago beharrezkoa ez den erreserba

en: Request specific item type:
eu: Item mota espezifiko bat eskatu:

en: Hold notes:
eu: Erreserba oharra:

en: Next available item
eu: Urrengo item eskuragarria

en: A specific item
eu: Kopia jakin bat

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
eu: Ezin da erreserbatu

en: Not on hold
eu: Ez dago erreserbatua

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
eu: Berretsi erreserba

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
eu: Jakineko kopia baten hautaketaren zain

note: SCRIPT
en: Hide options
eu: Ezkutatu aukerak

note: SCRIPT
en: Place a hold on
eu: Erreserba egin

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
eu: Erreserba egin:

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: You did not specify any search criteria
eu: Ez duzu bilaketa-irizpiderik zehaztu.

en: No results found!
eu: Ez da emaitzarik aurkitu!

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
eu: %s Ez da emaitzarik aurkitu %s katalogoan

note: A
en: Subscribe to this search
eu: Bilaketa honi harpidetu

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
eu: %s Ez duzu bilaketa-irizpiderik zehaztu. %s

en: Return to the last advanced search
eu: Azkeneko bilaketa aurreratura itzuli

en: Not what you expected? Check for
eu: Ez duzu aurkitu nahi zenuena? Saiatu honen arabera bilatzen

en: suggestions
eu: gomendioak

en: Add to...
eu: Gehitu:

note: OPTGROUP
en: Your lists:
eu: Zure zerrendak:

note: OPTGROUP
en: Public lists:
eu: Zerrenda publikoak:

en: [ New list ]
eu: [ Zerrenda berria ]

note: IMG
en: bonus
eu: Pizgarriak

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
eu: %s Internauten kritikak

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
eu: %s Kritika profesionalak

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
eu: %s Bideo laburpenak

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
eu: %s Aipamenak

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: Match:
eu: Parekatzea

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
eu: &nbsp;&nbsp;(%s botu)

en: Make a
eu: Egin

en: purchase suggestion
eu:  erosketa-iradokizuna

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
eu: Saioa hasi behar duzu zerrendak sortzeko edo atxikitzeko

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
eu: Zure %s bilaketa %s%s-rentzat ez da arrakastaz gauzatu.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
eu: Oharra: zure iruzkinak kode ilegala zuen. Hori gabe gorde da, ikusten den moduan. Editatzen jarrai dezakezu, edo iruzkina dagoen moduan kantzelatu eta gorde.

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
eu: Zure etiketak kode ilegala zeukan. EZ da gehitu. Saiatu berriro testu lauarekin.

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
eu: %s %s %s Oharra: leiho hau automatikoki itxiko da 5 segundu barru%s

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
eu: Errorea! Ezin duzu argitaratu iruzkin hutsa. Mesedez, edukia gehitu edo bertan behera utzi.

en: Comments on
eu: Iruzkinak item honi buruz:

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
eu: Oharra: zure iruzkina liburuzain batek onartu behar du.

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
eu: Lehio hau bidali eta itxi

en: Subscription title
eu: Subscripción de título

en: Your search history
eu: Zure bilaketa-historiala

en: Catalog
eu: Katalogoa

en: Authority
eu: Autoritatea

en: Current session
eu: Uneko saioa

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
eu: Aukeratutako itemak ezabatu

en: Previous sessions
eu: Aurreko saioak

en: Your catalog search history is empty.
eu: Zure katalogoko bilaketa-historiala hutsik dago.

en: Your authority search history is empty.
eu: Zure autoritateen bilaketa historia hutsik dago.

en: Select searches to:
eu: Aukeratutako itemak

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
eu: Ziur al zaude zure bilaketa-historiala ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: With selected searches:
eu: Aukeratutako bilaketak:

en: Message sent
eu: Mezua bidali da

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
eu: Saskia bidalia izan da: %s

en: Close window
eu: Itxi lehioa

en: There was an error sending the cart.
eu: Arazoa dago saskia bidaltzean.

en: Sending your cart
eu: Zure saskia bidaltzen

en: Email address:
eu: Helbide elektronikoa:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
eu: Zerrenda bidali zitzaion: %s-(r)i

en: Back to lists
eu: Zerrendetara itzuli

en: There was an error sending the list.
eu: Arazoa zerrenda bidaltzean...

en: You do not have permission to send this list.
eu: Ez duzu baimenik zerrenda hau bidaltzeko.

en: Sending your list
eu: Zure zerrenda bidaltzen

en: Issues for a subscription
eu: Harpidetzarako aleak

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
eu: Harpidetzaren informazioa %s-(a)(r)rentzat

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
eu: Lehenengo harpidetza hasi zen %s-(e)an

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
eu: Harpidetza hau bukatu zen %s -(e)an

en: Available issues
eu: Eskuragarri dauden aleak

en: Unavailable issues
eu: Eskuragarri ez dauden aleak

en: Issues summary
eu: Aleen laburpena

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
eu: %s %s %s %s Ale berrien e-mail bidezko notifikaziora harpidetu zara

en: Cancel email notification
eu: Bertan behera utzi e-mail bidezko ohartarazpena

en: Subscribe to email notification on new issues
eu: Ale berrien emailezko ohartarazpenari harpedetu

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
eu: %s %s Ale berrien e-mail bidezko notifikaziora harpidetu zara %s %s

en: Share a list
eu: Partekatu zerrenda

en: Share a list with another patron
eu: Partekatu zerrenda bat beste bazkide batekin

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
eu: %s operazioa ez da jasangarria.

en: No operation parameter has been passed.
eu: Ez da operazio-parametrurik onartu.

en: Invalid shelf number.
eu: Kokapen-kodea ezeztatu

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
eu: Zerrendak partekatzeko ezaugarriak ez daude liburutegian erabilgarri.

en: You can only share a list if you are the owner.
eu: Zerrenda bakarra parteka dezakezu, baldin eta jabea bazara.

en: You cannot share a public list.
eu: Ezin duzu zerrenda publiko bat partekatu.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
eu: Sentitzen dugu, baina ez duzu sartu posta elektroniko helbide zuzena.

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
eu: Sentitzen dugu, baina pasahitz hau ezin dugu onartu. Gonbidapena amaitua egon daiteke. Jar zaitez harremanetan gonbidapena luzatu zizun bazkidearekin.

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
eu: Zerrenda baten jabe bezala, ezin duzu gonbidapen bat onartu.

en: Return to your lists
eu: Zure zerrendetara itzuli

en: Share list
eu: Zerrenda partekatu

en: An invitation to share list
eu: Zerrenda partekatzeko gonbidapena

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
eu: Laister bidaliko da %s-ri

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
eu: Helbide hauek prozesatzerakoan zerbait gaizki joan da. Mesedez egiazta itzazu. Hauek dira: %s

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
eu: RSS jarioa zerrenda publikoentzat %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
eu: %s, %s %s %s

en: Create new list
eu: Zerrenda berria sortu

en: An error occurred when updating this list.
eu: Errore bat jazo da zure zerrenda igotzerakoan.

en: An error occurred when creating this list.
eu: Errore bat jazo da zure zerrenda sortzerakoan.

en: An error occurred when deleting this list.
eu: Errore bat jazo da zure zerrenda ezabatzerakoan

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
eu: Item hau ez da zure zerrendara gehitu. Konproba ezazu itema benetan zure zerrendan dagoela.

en: The share has not been removed.
eu: Balorea ez da mugitu.

en: List updated.
eu: Eguneratutako parametroak

en: List created.
eu: Zerrendaren  izena.

en: List deleted.
eu: Zerrenda ezabatua.

en: The item has been added to the list.
eu: Item hau zure zerrendan gehitu da.

en: The item has been removed from the list.
eu: Item hau zure zurrendatik ezabatu da.

en: The share has been removed.
eu: Balorea mugitua izan da.

en: This list does not exist.
eu: Zerrenda hau ez da existitzen.

en: This item does not exist.
eu: Item hau ez da existitzen.

en: You do not have permission to view this list.
eu: Ez duzu baimenik zerrenda hau ikusteko.

en: You do not have permission to create a new list.
eu: Ez duzu baimenik zerrenda berri bat sortzeko.

en: You do not have permission to update this list.
eu: Ez duzu baimenik zerrenda hau gaurkotzeko.

en: You do not have permission to delete this list.
eu: Ez duzu baimenik zerrenda hau ezabatzeko.

en: You do not have permission to add a record to this list.
eu: Ez duzu baimenik zerrenda honetara erregistro bat gehitzeko.

en: No record was removed.
eu: Ez da erregistrorik ezabatu.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
eu: Errore bat jazo da zure zerrenda sortzerakoan. %s izena dagoeneko badago.

note: A
en: Subscribe to this list
eu: Harpidetu zerrendara

en: Send list
eu: Bidali zerrenda

en: Print list
eu: Inprimatu zerrenda

en: Edit list
eu: Editatu zerrenda

en: Sort by:
eu: Honela antolatu:

en: Default sorting
eu: Orden lehenetsia

note: OPTGROUP
en: Copyright date
eu: Copyright data:

note: OPTGROUP
en: Date added
eu: Gehitu zen data

note: INPUT type=submit
en: Resort list
eu: Zerrenda ordenatua

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
eu: Kendu hautatutako elementuak

en: search
eu: bilatu

en: Create a new list
eu: Sortu zerrenda berri bat

en: Editing
eu: Edizioa:

en: List name:
eu: Zerrenda izena:

en: Sort this list by:
eu: Zerrenda hau honela antolatu:

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
eu: Liburutegiak bazkideek zerrenda berri eta irekiak egiteko gaitasuna ez gaitu du. Zure zerrenda pribatu moduan jartzen baduzu, ezingo duzu berriz publiko egin.

en: List name
eu: Zerrenda izena

en: Contents
eu: Edukiak

en: Remove share
eu: Partekatua kendu

en: No public lists.
eu: Ez dago zerrenda publikorik

en: No private lists.
eu: Ez dago zerrenda pribaturik.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
eu: Ziur zaude zerrenda hau ezabatu nahi duzula?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
eu:  Ziur zaude zerrendako item hauek ezabatu nahi dituzula?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
eu: Ziur al zaude zerrendako item hauek ezabatu nahi dituzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
eu: Ziur al zaude zerrenda hau ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: No, do not delete
eu: Ez, ez ezabatu

note: SCRIPT
en: Remove from list
eu: Zerrendatik kendu

note: SCRIPT
en: Yes, delete
eu: Bai, ezabatu

en: Recent comments
eu: Azken iruzkinak

note: A
en: Subscribe to recent comments
eu: Harpidetu azken iruzkinetara

note: A
en: Search for works by this author
eu: Bilatu autore honen lanak

en: Publication:
eu: Argitalpena:

note: A
en: View details for this title
eu: Izenburu honen xehetasunak ikusi

en: &lt;&lt; Previous
eu: &lt;&lt; Aurrekoa

en: Next &gt;&gt;
eu: Hurrengoa &gt;&gt;

en: New purchase suggestion
eu: Erosketa-iradokizun berria

en: Your purchase suggestions
eu: Zure erosketa-proposamenak

en: Enter a new purchase suggestion
eu: Beste erosketa-iradokizun bat egin

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
eu: Zenbaki estandarra (ISBN, ISSN edo beste):

en: Publisher:
eu: Argitalpena:

en: Collection title:
eu: Bilduma izenburua:

en: Publication place:
eu: Non argitaratua:

en: Library:
eu: Liburutegia:

en: Reason for suggestion:
eu: Iradokizunaren arrazoia

en: -- Choose --
eu: -- Aukeratu --

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
eu: Bidali zure proposamena

en: The selected suggestions have been deleted.
eu: Aukeratutako iradokizuna(k) ezabatua(k) izan d(ir)a.

en: Suggested by:
eu: Nork proposatuta:

en: Select suggestions to:
eu: Aukeratu aukeraketak:

en: Suggested on
eu: Gomendatua hemen:

en: Suggested for
eu: Nork gomendatua

en: Managed by
eu: Kudeatzailea

en: Note:
eu: Oharra:

en: Suggested for:
eu: Nork gomendatua:

en: Managed by:
eu: Nork kudeatuta:

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
eu: Ezabatu aukeratutakoak

en: There are no pending purchase suggestions.
eu: Ez dago erosketa-iradokizunik.

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
eu: Ez zaude baimendua pendiente dauden erosketa-proposamenak ikustera.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
eu: Ziur al zaude proposamen hauek ezabatu nahi dituzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
eu: Ziur al zaude proposamen hau ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
eu: Ez da proposamenik aukeratu

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
eu: Aukeratutako proposamenak:

en: All tags
eu: Todas las etiquetas

en: Note: you can only delete your own tags.
eu: Oharra: zeure etiketak baino ezin dituzu ezabatu.

note: INPUT type=submit
en: OK
eu: Onartu

en: Log in to see your own saved tags.
eu: Zure etiketak ikusteko.

en: Your tags
eu: Zure etiketak

en: Tag:
eu: Etiketa:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
eu: %s %s (ez onartua) %s

en: Date added:
eu: Sarrera-data:

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
eu: Laino &quot;honek&quot;  gure katalogoan gehien arakatu  diren gaiak erakusten ditu.  Sakatu edozein gaitan itemak gure bilduman ikusteko.

en: Show
eu: Erakutsi

en: subjects
eu: gaiak

en: up to
eu: arte

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
eu: Oharra: ezaugarri hau soilik dago eskuragarri ISBD gaiak bete diren eta aurkibide bat sortu den frantziar katalogoetan

en: The ISBD cloud is not enabled.
eu: ISBD-lainoa ez dago gaituta

en: Most popular titles
eu: Ikus izenbururik zabalduenak

en: Checkouts:
eu: Maileguak

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
eu: %s Ez da emaitzarik aurkitu, saiatu iragazkiak aldatzen %s

en: Your summary
eu: Zure laburpena

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
eu: Kaixo, %s

en: Thank you!
eu: Eskerrik asko!

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
eu: Zure zuzenketak liburutegira bidali dira, eta bertako langile batek eguneratuko du zure erregistroa ahalik eta azkarren.

en: Please note:
eu: Mesedez, ohar zaitez:

en: . Please contact the library for more information.
eu: . Mesedez, jar zaitez liburutegiarekin harremanetan informazio gehiago jasotzeko.

en: Please note:
eu: Mesedez, kontuan hartu:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
eu: Zure txartela iraungiko da %s-(e)(a)n. Mesedez, lilburutegiarekin harremanetan jarri harpidetza berritzeko.

en: Your account is frozen because it has been discharged.
eu: Zure kontua blokeatua dago, deskargatzen ari delako.

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
eu: Kontu bat blokeatzeko arrazoia atzerapenenak edota hondakentengatiko isunak izan ohi dira. Zure kontua hutsik dagoela konturatzen bazara, jar zaitez liburutegiarekin harremanetan.

en: If this is an error, please contact the library.
eu: Zure kontua garbi dagoela erakusten du, mesedez , liburuzainarekin kontsultatu.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
eu:  , ezin duzu erreserbarik egin zure txartela galduta edo lapurtuta egoeran markatuta dagoelako.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
eu: .%sIsunak dauzkazu.%s %s

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
eu: Ezin dituzu zure liburuak online berriztu. Arrazoia: %s zure isunak gehiegizkoak dira.

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
eu: Mailegatua (%s)

en: Relatives' checkouts
eu: Senideen maileguak

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
eu: Atzerapenak (%s)

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
eu: Kredituak (%s)

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
eu: Erreserbak  (%s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew selected
eu: Aukeratutatoak berriztu

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
eu: %s Mailegatutako elementua(k)

en: Due
eu: Itzulketa

en: Renew
eu: Berritu

en: Fines
eu: Isunak

note: A
en: View on Amazon.com
eu: Ikusi Amazon.com-en

note: DIV
en: Click to view in Google Books
eu:  Sakatu Google Books-en ikusteko

en: Date due:
eu: Itzultze data:

en: Barcode:
eu: Barra kodea:

en: Renewed!
eu: Berritu!

en: (on hold)
eu: (Erreserbatua)

en: (overdue)
eu: Atzerapenak

en: Fines:
eu: Isunak:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew all
eu: Berritu guztia

en: You have nothing checked out
eu: Ez duzu ezer mailegatua

en: You currently owe fines and charges amounting to:
eu: Une  honetan ordaindu gabeko isunak eta karguak dauzkazu zenbateko honetan:

en: Credits
eu: Kredituak

en: You have a credit of:
eu: Zure kreditua da:

en: Fines and charges
eu: Isunak eta karguak

en: Relative
eu: Kargu dagoen pertsona

en: Overdues
eu: Atzerapenak

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
eu: %s Blokeatutako kontua %s %s

en: Volume
eu: Bolumena

en: Issue
eu: Mailegua

en: Suspend until:
eu: Geldiarazia data honarte:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
eu: Ziur zaude erreserba hau bertan behera utzi nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
eu: Ziur al zaurde erreserba hau kantzelatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
eu: Ziur al zaude erreserba guztiak kantzelatu nahi dituzula?

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
eu: Ez duzu ezer aukeratu. Aukeratu nahi dituzun itemen laukitxoak markatu.

en: Session lost
eu: Saioa galdu da

en: Finish
eu: Bukatu

en: Check in
eu: Itzultzea

en: Self checkout help
eu: Automaileguaren laguntza

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
eu: Automailegu sistema erabiltzen duzun lehen aldia bada, edo sistemak ez badu espero bezala erantzuten, agian gida honetara jo nahiko duzu hasteko.

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
eu: Bigarren urratsa: eskaneatu elementu bakoitzaren barra-kodeak banaka

en: Step three: Click the 'Finish' button
eu: Hirugarren urratsa: klik egin 'Bukatu' botoian

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
eu: Ez baduzu sakatzen  'Amaitu' botoia, zure saioa bukatuko da %s segunduan.

en: Return to the self-checkout
eu: Itzuli automailegura

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
eu: %s Automailegu sistema

en: Item cannot be checked out.
eu: Ezin da mailegatua izan

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
eu: Sentitzen dugu, item hau ezin da postu honetan mailegatu

en: Return this item
eu: Item hau itzuli

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
eu: Itzuli kontuaren laburpenera

en: Please confirm the checkout:
eu: Mesedez, baieztatu mailegua:

en: This item is already checked out to you.
eu: Item hau zuri mailegatuta dago jadanik.

en: Renew item
eu: Berritu item-ak

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
eu: Sentitzen dugu, auto-mailegu estazio honek identifikazioa galdu du. Mesedez, arazoa konpontzeko jarri harremanetan administratzailearekin

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
eu: Automailegura sartzen ari zara beste IP helbide batetik! Mesedez, hasi saioa berriro.

en: Record not found
eu: Erregistro ez-aurkitua

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
eu: Zure erabiltzaile-izena ez da aurkitzen. Mesedez, saiatu berriro.

en: Item checked out
eu: Ítem prestado

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
eu: Konektatuta zaude horrela %s

en: Sorry
eu: Sentitzen dugu

en: The userid
eu: Erabiltzailearen izena

en: was not found in the database. Please try again.
eu: datu-basean ez da aurkitu. Mesedez, saiatu berriro.

en: Scan a new item or enter its barcode:
eu: Beste item bat eskaneatu edo haren inbentarioa sartu:

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
eu: %s -ren maileguak

en: Checked out on
eu: Noiz hartu da maileguan

en: No renewals allowed
eu: Ez da berrizterik onartzen

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
eu: Item-a berritu

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
eu: %sBai%sEz%s

en: You currently have nothing checked out.
eu: Une honetan ez duzu ezer mailegatuta

en: Please enter your card number:
eu: Sartu zure bazkide-zenbakia:

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
eu: Nahi al duzu erreziboa inprimatu?

en: Search suggestions
eu: Bilatu iradokizunak

en: Suggestions
eu: Proposamenak

en: Did you mean:
eu: Agian esan nahi izan zenuen:

en: Sorry, no suggestions.
eu: Sentitzen dugu, ez dago proposamenik.

en: MARC Card View
eu: MARC-txartela ikuspegia

en: MARC View
eu: MARC bista
