Koha 23.11.08.001 - en to fa-Arab translation catalogue (1973 entries)

en: Overpayment refund
fa-Arab: استرداد پرداخت اضافی

en: Payment
fa-Arab: پرداخت

en: Writeoff
fa-Arab: کسر کردن

en: Forgiven
fa-Arab: بخشیدن

en: Credit
fa-Arab: اعتبار

en: A discount applied to a patrons fine
fa-Arab: تخفیف برای جریمه کاربران اعمال می شود

en: Refund
fa-Arab: بازپرداخت

en: Lost item fee refund
fa-Arab: بازپرداخت هزینه منبع گم شده

en: Purchase
fa-Arab: خرید

en: Cancellation
fa-Arab: لغو

en: Lost item processing fee refund
fa-Arab: بازپرداخت هزینه پردازش منبع گم شده

en: Credit types used in Koha
fa-Arab: انواع اعتبار مورد استفاده در کوها

en: Account creation fee
fa-Arab: کارمزد ایجاد حساب

en: Account renewal fee
fa-Arab: کارمزد تمدید حساب

en: Article request fee
fa-Arab: هزینه درخواست مقاله

en: Lost item
fa-Arab: آیتم گم شده

en: Manual fee
fa-Arab: هزینه دستی

en: New card fee
fa-Arab: کارمزد کارت جدید

en: Overdue fine
fa-Arab: جریمه عقب افتاده

en: Lost item processing fee
fa-Arab: هزینه پردازش منبع گم شده

en: Payment from library to patron
fa-Arab: پرداخت از کتابخانه به کاربر

en: Rental fee
fa-Arab: هزینه تأخیر

en: Daily rental fee
fa-Arab: هزینه تاخیر روزانه

en: Renewal of daily rental item
fa-Arab: تمدید منبع امانتی روزانه

en: Renewal of rental item
fa-Arab: تمدید منبع امانتی

en: Hold fee
fa-Arab: هزینه نگهداری

en: Hold waiting too long
fa-Arab: مدت انتظار نگهداری را طولانی کنید

en: Credit has been voided
fa-Arab: اعتبار باطل شده است

en: Debit types used in Koha
fa-Arab: انواع بدهی به کار رفته در کوها

en: No
fa-Arab: خیر

en: Yes
fa-Arab: بله

en: Cash
fa-Arab: موجودی

en: Cash via SIP2
fa-Arab: دریافت از طریق SIP2

en: Visa
fa-Arab: ویزا

en: Visa via SIP2
fa-Arab: ویزا از طریق SIP2

en: Creditcard
fa-Arab: کارت اعتباری

en: Creditcard via SIP2
fa-Arab: کارت اعتباری از طریق SIP2

en: Every week
fa-Arab: هر هفته

en: Active
fa-Arab: فعال

en: In negotiation
fa-Arab: در مذاکره

en: Closed
fa-Arab: بسته شده

en: Expired
fa-Arab: منقضی شده

en: Cancelled
fa-Arab: لغو شد

en: For review
fa-Arab: جهت بررسی

en: Renew
fa-Arab: تمدید

en: Cancel
fa-Arab: لغو کردن

en: ERM librarian
fa-Arab: کتابدار مدیریت منابع الکترونیکی

en: Subject specialist
fa-Arab: متخصص موضوع

en: Local
fa-Arab: محلی

en: Consortial
fa-Arab: کنسرسیومی

en: National
fa-Arab: ملی

en: Alliance
fa-Arab: پیوستگی

en: Not yet active
fa-Arab: هنوز فعال نیست

en: Rejected
fa-Arab: رد شد

en: Controlling
fa-Arab: کنترل کردن

en: Future
fa-Arab: بعدی

en: Historic
fa-Arab: تاریخی

en: Filing cabinet
fa-Arab: کمد بایگانی

en: Cupboard
fa-Arab: قفسه

en: Complete
fa-Arab: کامل

en: Aggregated full
fa-Arab: تجمیع کامل

en: Abstract and index
fa-Arab: چکیده و نمایه

en: E-book
fa-Arab: کتاب الکترونیکی

en: Mixed content
fa-Arab: محتوای ترکیبی

en: E-journal
fa-Arab: مجله الکترونیکی

en: Online reference
fa-Arab: مرجع آنلاین

en: Print
fa-Arab: چاپ

en: Streaming media
fa-Arab: رسانه های جریانی

en: Unknown
fa-Arab: نامشخص

en: Journal
fa-Arab: مجله

en: Newsletter
fa-Arab: خبرنامه

en: Report
fa-Arab: گزارش

en: Proceedings
fa-Arab: اقدامات

en: Website
fa-Arab: وب سایت

en: Newspaper
fa-Arab: روزنامه

en: Unspecified
fa-Arab: مشخص نشده است

en: Book
fa-Arab: كتاب

en: Bookseries
fa-Arab: سری کتاب

en: Database
fa-Arab: بانک اطلاعاتی

en: Thesis/Dissertation
fa-Arab: پایان نامه/ رساله

en: Streaming audio
fa-Arab: پخش جریانی صدا

en: Streaming video
fa-Arab: پخش ویدئو

en: Audiobook
fa-Arab: کتاب صوتی

en: PR - Platform master report
fa-Arab: PR - گزارش اصلی پلت فرم

en: PR_P1 - Platform usage
fa-Arab: PR_P1 - استفاده از پلتفرم

en: DR - Database master report
fa-Arab: DR - گزارش اصلی پایگاه داده

en: DR_D1 - Database search and item usage
fa-Arab: DR_D1 - جستجو در پایگاه داده و استفاده از آیتم

en: DR_D2 - Database access denied
fa-Arab: DR_D2 - دسترسی به پایگاه داده رد شد

en: TR - Title master report
fa-Arab: TR - گزارش اصلی عنوان

en: TR_B1 - Book requests (excluding OA_Gold)
fa-Arab: TR_B1 - درخواست‌های کتاب (به استثنای OA_Gold)

en: TR_B2 - Book access denied
fa-Arab: TR_B2 - دسترسی به کتاب ممنوع شد

en: TR_B3 - Book usage by access type
fa-Arab: TR_B3 - استفاده از کتاب بر اساس نوع دسترسی

en: TR_J1 - Journal requests (excluding OA_Gold)
fa-Arab: TR_J1 - درخواست‌های مجله (به استثنای OA_Gold)

en: TR_J2 - Journal access denied
fa-Arab: TR_J2 - مجله غیرقابل دسترسی است

en: TR_J3 - Journal usage by access type
fa-Arab: TR_J3 - استفاده از مجله بر اساس نوع دسترسی

en: TR_J4 - Journal requests by YOP(excluding OA_Gold)
fa-Arab: TR_J4 - درخواست‌های مجله توسط YOP (به استثنای OA_Gold)

en: IR - Item master report
fa-Arab: IR - گزارش اصلی آیتم

en: IR_A1 - Journal article requests
fa-Arab: IR_A1 - درخواست های مقاله مجله

en: IR_M1 - Multimedia item requests
fa-Arab: IR_M1 - درخواست های آیتم چندرسانه ای

en: Searches platform
fa-Arab: پلتفرم جستجوها

en: Total item investigations
fa-Arab: بررسی کل آیتم

en: Total item requests
fa-Arab: کل درخواست های آیتم

en: Unique item investigations
fa-Arab: بررسی آیتم خاص

en: Unique item requests
fa-Arab: درخواست آیتم خاص

en: Unique title investigations
fa-Arab: بررسی عنوان خاص

en: Unique title requests
fa-Arab: درخواست عنوان خاص

en: Searches automated
fa-Arab: جستجوهای اتوماتیک

en: Searches federated
fa-Arab: جستجوهای متحد

en: Searches regular
fa-Arab: جستجوی منظم

en: No license
fa-Arab: بدون مجوز

en: Limit exceeded
fa-Arab: محدودیت بیشتر

en: Admin
fa-Arab: مدیر

en: Orders
fa-Arab: سفارشات

en: Reports
fa-Arab: گزارش ها

en: Maintenance
fa-Arab: نگهداری

en: Outage
fa-Arab: قطع شدن

en: Andorra
fa-Arab: آندورا

en: United Arab Emirates
fa-Arab: امارات متحده عربی

en: Afghanistan
fa-Arab: افغانستان

en: Antigua & Barbuda
fa-Arab: جزیره ی آنتیگوا و باربودا

en: Anguilla
fa-Arab: جزیره ی انگویلا

en: Albania
fa-Arab: آلبانی

en: Armenia
fa-Arab: ارمنستان

en: Angola
fa-Arab: آنگولا

en: Antarctica
fa-Arab: سرزمین قطب جنوب

en: Argentina
fa-Arab: آرژانتین

en: American Samoa
fa-Arab: ساموآی آمریکایی

en: Austria
fa-Arab: اتریش

en: Australia
fa-Arab: استرالیا

en: Aruba
fa-Arab: آروبا

en: Åland Islands
fa-Arab: جزایر الند

en: Azerbaijan
fa-Arab: آذربایجان

en: Bosnia & Herzegovina
fa-Arab: بوسنی و هرزگوین

en: Barbados
fa-Arab: باربادوس

en: Bangladesh
fa-Arab: بنگلادش

en: Belgium
fa-Arab: بلژیک

en: Burkina Faso
fa-Arab: بورکینافاسو

en: Bulgaria
fa-Arab: بلغارستان

en: Bahrain
fa-Arab: بحرین

en: Burundi
fa-Arab: بوروندی

en: Benin
fa-Arab: بنین

en: St. Barthélemy
fa-Arab: سنت بارتولومی

en: Bermuda
fa-Arab: برمودا

en: Brunei
fa-Arab: برونئی

en: Bolivia
fa-Arab: بولیوی

en: Caribbean Netherlands
fa-Arab: کارائیب هلند

en: Brazil
fa-Arab: برزیل

en: Bahamas
fa-Arab: باهاما

en: Bhutan
fa-Arab: بوتان

en: Bouvet Island
fa-Arab: جزیره بووه

en: Botswana
fa-Arab: بوتسوانا

en: Belarus
fa-Arab: بلاروس

en: Belize
fa-Arab: بلیز

en: Canada
fa-Arab: کانادا

en: Cocos (Keeling) Islands
fa-Arab: جزایر کوکوس (کیلینگ)

en: Congo - Kinshasa
fa-Arab: کنگو - کینشاسا

en: Central African Republic
fa-Arab: جمهوری آفریقای مرکزی

en: Congo - Brazzaville
fa-Arab: کنگو - برازاویل

en: Switzerland
fa-Arab: سوئیس

en: Côte d’Ivoire
fa-Arab: ساحل عاج

en: Cook Islands
fa-Arab: جزایر کوک

en: Chile
fa-Arab: شیلی

en: Cameroon
fa-Arab: کامرون

en: China
fa-Arab: چین

en: Colombia
fa-Arab: کلمبیا

en: Costa Rica
fa-Arab: کاستاریکا

en: Cuba
fa-Arab: کوبا

en: Cape Verde
fa-Arab: کیپ ورد

en: Curaçao
fa-Arab: کوراسائو

en: Christmas Island
fa-Arab: جزیره کریسمس

en: Cyprus
fa-Arab: قبرس

en: Czechia
fa-Arab: کشور چک

en: Germany
fa-Arab: آلمان

en: Djibouti
fa-Arab: جیبوتی

en: Denmark
fa-Arab: دانمارک

en: Dominica
fa-Arab: دومینیکا

en: Dominican Republic
fa-Arab: جمهوری دومینیکن

en: Algeria
fa-Arab: الجزایر

en: Ecuador
fa-Arab: اکوادور

en: Estonia
fa-Arab: استونی

en: Egypt
fa-Arab: مصر

en: Western Sahara
fa-Arab: صحرای غربی

en: Eritrea
fa-Arab: اریتره

en: Spain
fa-Arab: اسپانیا

en: Ethiopia
fa-Arab: اتیوپی

en: Finland
fa-Arab: فنلاند

en: Fiji
fa-Arab: فیجی

en: Falkland Islands
fa-Arab: جزایر فالکلند

en: Micronesia
fa-Arab: ایالات فدرال میکرونزی

en: Faroe Islands
fa-Arab: جزایر فارو

en: France
fa-Arab: فرانسه

en: Gabon
fa-Arab: گابن

en: United Kingdom
fa-Arab: انگلستان

en: Grenada
fa-Arab: گرانادا

en: Georgia
fa-Arab: گرجستان

en: French Guiana
fa-Arab: گویان فرانسه

en: Guernsey
fa-Arab: جزیره ی گرنزی

en: Ghana
fa-Arab: غنا

en: Gibraltar
fa-Arab: جبل الطارق

en: Greenland
fa-Arab: گرینلند

en: Gambia
fa-Arab: گامبیا

en: Guinea
fa-Arab: گینه

en: Guadeloupe
fa-Arab: گوادلوپ

en: Equatorial Guinea
fa-Arab: گینه استوایی

en: Greece
fa-Arab: یونان

en: South Georgia & South Sandwich Islands
fa-Arab: جورجیا جنوبی و جزایر ساندویچ جنوبی

en: Guatemala
fa-Arab: گواتمالا

en: Guam
fa-Arab: گوام

en: Guinea-Bissau
fa-Arab: گینه بیسائو

en: Guyana
fa-Arab: گویان

en: Hong Kong
fa-Arab: هنگ کنگ

en: Heard & McDonald Islands
fa-Arab: جزایر هرد و مک دونالد

en: Honduras
fa-Arab: هندوراس

en: Croatia
fa-Arab: کرواسی

en: Haiti
fa-Arab: هائیتی

en: Hungary
fa-Arab: مجارستان

en: Indonesia
fa-Arab: اندونزی

en: Ireland
fa-Arab: ایرلند

en: Israel
fa-Arab: اسرائیل

en: Isle of Man
fa-Arab: جزیره من

en: India
fa-Arab: هند

en: British Indian Ocean Territory
fa-Arab: قلمرو بریتانیایی اقیانوس هند

en: Iraq
fa-Arab: عراق

en: Iran
fa-Arab: ایران

en: Iceland
fa-Arab: ایسلند

en: Italy
fa-Arab: ایتالیا

en: Jersey
fa-Arab: پیراهن ورزشی

en: Jamaica
fa-Arab: جامائیکا

en: Jordan
fa-Arab: اردن

en: Japan
fa-Arab: ژاپن

en: Kenya
fa-Arab: کنیا

en: Kyrgyzstan
fa-Arab: قرقیزستان

en: Cambodia
fa-Arab: کامبوج

en: Kiribati
fa-Arab: کیریباتی

en: Comoros
fa-Arab: کومور

en: St. Kitts & Nevis
fa-Arab: سنت کیتس و نویس

en: North Korea
fa-Arab: کره شمالی

en: South Korea
fa-Arab: کره جنوبی

en: Kuwait
fa-Arab: کویت

en: Cayman Islands
fa-Arab: جزایر کیمن

en: Kazakhstan
fa-Arab: قزاقستان

en: Laos
fa-Arab: لائوس

en: Lebanon
fa-Arab: لبنان

en: St. Lucia
fa-Arab: سنت لوسیا

en: Liechtenstein
fa-Arab: لیختن اشتاین

en: Sri Lanka
fa-Arab: سری لانکا

en: Liberia
fa-Arab: لیبریا

en: Lesotho
fa-Arab: پادشاهی لسوتو

en: Lithuania
fa-Arab: لیتوانی

en: Luxembourg
fa-Arab: لوکزامبورگ

en: Latvia
fa-Arab: لتونی

en: Libya
fa-Arab: لیبی

en: Morocco
fa-Arab: مراکش

en: Monaco
fa-Arab: موناکو

en: Moldova
fa-Arab: مولداوی

en: Montenegro
fa-Arab: مونته نگرو

en: St. Martin
fa-Arab: سنت مارتین

en: Madagascar
fa-Arab: ماداگاسکار

en: Marshall Islands
fa-Arab: جزایر مارشال

en: North Macedonia
fa-Arab: مقدونیه شمالی

en: Mali
fa-Arab: مالی

en: Myanmar (Burma)
fa-Arab: میانمار (برمه)

en: Mongolia
fa-Arab: مغولستان

en: Macao
fa-Arab: ماکائو

en: Northern Mariana Islands
fa-Arab: جزایر ماریانای شمالی

en: Martinique
fa-Arab: جزیره ی مارتینیک در فرانسه

en: Mauritania
fa-Arab: موریتانی

en: Montserrat
fa-Arab: مونتسرات

en: Malta
fa-Arab: جمهوری مالت

en: Mauritius
fa-Arab: جمهوری موریس

en: Maldives
fa-Arab: مالدیو

en: Malawi
fa-Arab: مالاوی

en: Mexico
fa-Arab: مکزیک

en: Malaysia
fa-Arab: مالزی

en: Mozambique
fa-Arab: موزامبیک

en: Namibia
fa-Arab: نامبیا

en: New Caledonia
fa-Arab: کالدونیای جدید

en: Niger
fa-Arab: نیجر

en: Norfolk Island
fa-Arab: جزیره نورفولک

en: Nigeria
fa-Arab: نیجریه

en: Nicaragua
fa-Arab: نیکاراگوئه

en: Netherlands
fa-Arab: هلند

en: Norway
fa-Arab: نروژ

en: Nepal
fa-Arab: نپال

en: Nauru
fa-Arab: نائورو

en: Niue
fa-Arab: جزیره نیووی

en: New Zealand
fa-Arab: نیوزلند

en: Oman
fa-Arab: عمان

en: Panama
fa-Arab: پاناما

en: Peru
fa-Arab: پرو

en: French Polynesia
fa-Arab: پلینزی فرانسه

en: Papua New Guinea
fa-Arab: پاپوآ گینه نو

en: Philippines
fa-Arab: فیلیپین

en: Pakistan
fa-Arab: پاکستان

en: Poland
fa-Arab: لهستان

en: St. Pierre & Miquelon
fa-Arab: سنت پیر و میکلون

en: Pitcairn Islands
fa-Arab: جزایر پیتکرن

en: Puerto Rico
fa-Arab: پورتوریکو

en: Palestinian Territories
fa-Arab: سرزمین های فلسطینی

en: Portugal
fa-Arab: پرتقال

en: Palau
fa-Arab: پالائو

en: Paraguay
fa-Arab: پاراگوئه

en: Qatar
fa-Arab: قطر

en: Réunion
fa-Arab: رِئونیون، جزیره‌ای در جنوب غربی اقیانوس هند

en: Romania
fa-Arab: رومانی

en: Serbia
fa-Arab: صربستان

en: Russia
fa-Arab: روسیه

en: Rwanda
fa-Arab: رواندا

en: Saudi Arabia
fa-Arab: عربستان سعودی

en: Solomon Islands
fa-Arab: جزایر سلیمان

en: Seychelles
fa-Arab: جمهوری سیشل

en: Sudan
fa-Arab: سودان

en: Sweden
fa-Arab: سوئد

en: Singapore
fa-Arab: سنگاپور

en: St. Helena
fa-Arab: جزیره سنت هلن

en: Slovenia
fa-Arab: اسلوونی

en: Svalbard & Jan Mayen
fa-Arab: سوالبارد و یان ماین

en: Slovakia
fa-Arab: اسلواکی

en: Sierra Leone
fa-Arab: سیرالئون

en: San Marino
fa-Arab: سن مارینو

en: Senegal
fa-Arab: سنگال

en: Somalia
fa-Arab: سومالی

en: Suriname
fa-Arab: جمهوری سورینام

en: South Sudan
fa-Arab: سودان جنوبی

en: São Tomé & Príncipe
fa-Arab: سائوتومه و پرنسیپ

en: El Salvador
fa-Arab: السالوادور

en: Sint Maarten
fa-Arab: جزیره سنت مارتن

en: Syria
fa-Arab: سوریه

en: Eswatini
fa-Arab: اسواتینی

en: Turks & Caicos Islands
fa-Arab: جزایر تورکس و کایکوس

en: Chad
fa-Arab: چاد

en: French Southern Territories
fa-Arab: سرزمین های جنوبی فرانسه

en: Togo
fa-Arab: توگو

en: Thailand
fa-Arab: تایلند

en: Tajikistan
fa-Arab: تاجیکستان

en: Tokelau
fa-Arab: زبان مشترک (با انگلیسی) جزیره توکلئو

en: Timor-Leste
fa-Arab: تیمور- شرقی

en: Turkmenistan
fa-Arab: ترکمنستان

en: Tunisia
fa-Arab: تونس

en: Tonga
fa-Arab: تونگا (مشتمل بر چندین جزیره در جنوب غربی اقیانوس آرام)

en: Turkey
fa-Arab: ترکیه

en: Trinidad & Tobago
fa-Arab: ترینیداد و توباگو

en: Tuvalu
fa-Arab: تووالو

en: Taiwan
fa-Arab: تایوان

en: Tanzania
fa-Arab: تانزانیا

en: Ukraine
fa-Arab: اوکراین

en: Uganda
fa-Arab: اوگاندا

en: U.S. Outlying Islands
fa-Arab: جزایر دورافتاده ایالات متحده

en: United States
fa-Arab: ایالات متحده

en: Uruguay
fa-Arab: اروگوئه

en: Uzbekistan
fa-Arab: جمهوری ازبکستان

en: Vatican City
fa-Arab: شهر واتیکان

en: St. Vincent & Grenadines
fa-Arab: سنت وینسنت و گرنادین

en: Venezuela
fa-Arab: ونزوئلا

en: British Virgin Islands
fa-Arab: جزایر ویرجین بریتانیا

en: U.S. Virgin Islands
fa-Arab: جزایر ویرجین ایالات متحده

en: Vietnam
fa-Arab: ویتنام

en: Vanuatu
fa-Arab: کشور جزیره ای وانواتو

en: Wallis & Futuna
fa-Arab: والیس و فوتونا

en: Samoa
fa-Arab: ایالت ساموآ

en: Yemen
fa-Arab: یمن

en: Mayotte
fa-Arab: کشور جزیره ای مایوت

en: South Africa
fa-Arab: آفریقای جنوبی

en: Zambia
fa-Arab: زامبیا

en: Zimbabwe
fa-Arab: زیمبابوه

en: Afar
fa-Arab: عفار اتیوپی

en: Abkhazian
fa-Arab: آبخازیا

en: Achinese
fa-Arab: چینی

en: Acoli
fa-Arab: آکولی

en: Adangme
fa-Arab: قوم آدانگمه

en: Adyghe; Adygei
fa-Arab: آدیگه؛آدیغی(از زبان‌های قفقازی)

en: Afro-Asiatic languages
fa-Arab: زبان های آفریقایی-آسیایی

en: Afrihili
fa-Arab: زبان افریحیلی

en: Afrikaans
fa-Arab: آفریقایی

en: Ainu
fa-Arab: قوم آینو (ژاپن)

en: Akan
fa-Arab: آکان (قبیله‌ای در کشور غنا)

en: Akkadian
fa-Arab: زبان آکادی

en: Albanian
fa-Arab: آلبانیایی

en: Aleut
fa-Arab: جزایر آلیوت

en: Algonquian languages
fa-Arab: زبان های آلگونکی

en: Southern Altai
fa-Arab: آلتای جنوبی

en: Amharic
fa-Arab: زبان امهری (شاخه ای از زبان های سامی)

en: English, Old (ca.450-1100)
fa-Arab: انگلیسی، قدیمی (حدود 450-1100)

en: Angika
fa-Arab: آنژیکا

en: Apache languages
fa-Arab: زبان های آپاچی

en: Arabic
fa-Arab: عربی

en: Official Aramaic (700-300 BCE); Imperial Aramaic (700-300 BCE)
fa-Arab: مقام آرامی (700-300 ق.م)؛ امپراتوری آرامی (700-300 قبل از میلاد)

en: Aragonese
fa-Arab: آراگون

en: Armenian
fa-Arab: ارمنی

en: Mapudungun; Mapuche
fa-Arab: ماپوچه ای

en: Arapaho
fa-Arab: آراپاهو

en: Artificial languages
fa-Arab: زبان های مصنوعی

en: Arawak
fa-Arab: سرخپوست آراواک

en: Assamese
fa-Arab: آسامی(زبان هندواروپایی)

en: Asturian; Bable; Leonese; Asturleonese
fa-Arab: آستوری؛ بابل؛ لئونی؛ استورلئونی

en: Athapascan languages
fa-Arab: زبان های آتاپاسکی

en: Australian languages
fa-Arab: زبان های استرالیایی

en: Avaric
fa-Arab: زبان آواریک

en: Avestan
fa-Arab: اوستایی

en: Awadhi
fa-Arab: آوادهی

en: Aymara
fa-Arab: آیمارا

en: Azerbaijani
fa-Arab: آذربایجانی

en: Banda languages
fa-Arab: زبان های بندا

en: Bamileke languages
fa-Arab: زبان های بامیلکه

en: Bashkir
fa-Arab: باشکیر

en: Baluchi
fa-Arab: بلوچی

en: Bambara
fa-Arab: بامبارا

en: Balinese
fa-Arab: بالیایی

en: Basque
fa-Arab: باسکایی

en: Basa
fa-Arab: باسا

en: Baltic languages
fa-Arab: زبان های بالتیک

en: Beja; Bedawiyet
fa-Arab: بیجا؛ بدوییت

en: Belarusian
fa-Arab: بلاروسی

en: Bemba
fa-Arab: بمبایی

en: Bengali
fa-Arab: بنگالی

en: Berber languages
fa-Arab: زبان های بربر

en: Bhojpuri
fa-Arab: بوجپوری

en: Bihari languages
fa-Arab: زبان های بیهاری

en: Bikol
fa-Arab: بیکول

en: Bini; Edo
fa-Arab: قوم ادو

en: Bislama
fa-Arab: بیسلاما

en: Siksika
fa-Arab: قبیله سیکسیکا

en: Bantu languages
fa-Arab: زبان های بانتو

en: Bosnian
fa-Arab: بوسنیایی

en: Braj
fa-Arab: زبان برج

en: Breton
fa-Arab: برتون

en: Batak languages
fa-Arab: زبان های باتاک

en: Buriat
fa-Arab: بوریات

en: Buginese
fa-Arab: بوگینی

en: Bulgarian
fa-Arab: بلغاری

en: Burmese
fa-Arab: برمه ای

en: Blin; Bilin
fa-Arab: بلین؛ بیلین

en: Caddo
fa-Arab: قبیله کادو

en: Central American Indian languages
fa-Arab: زبان های سرخپوستان آمریکای مرکزی

en: Galibi Carib
fa-Arab: گالیبی کاریب

en: Catalan; Valencian
fa-Arab: کاتالان والنسیا

en: Caucasian languages
fa-Arab: زبان های قفقازی

en: Cebuano
fa-Arab: سبوانو

en: Celtic languages
fa-Arab: زبان های سلتیک

en: Chamorro
fa-Arab: چامورو

en: Chibcha
fa-Arab: قبیله چیبچا

en: Chechen
fa-Arab: چچنی

en: Chagatai
fa-Arab: چاگاتای

en: Chinese
fa-Arab: چینی

en: Chuukese
fa-Arab: زبان چوکی

en: Mari
fa-Arab: مردم ماری

en: Chinook jargon
fa-Arab: لهجه شینوک

en: Choctaw
fa-Arab: قوم چاکتاو

en: Chipewyan; Dene Suline
fa-Arab: چیپیویان; دنه سولین

en: Cherokee
fa-Arab: چروکی

en: Church Slavic; Old Slavonic; Church Slavonic; Old Bulgarian; Old Church Slavonic
fa-Arab: زبان اسلاو؛ اسلاوی قدیمی؛ کلیسای اسلاو؛ بلغاری قدیمی؛ اسلاوی قدیمی

en: Chuvash
fa-Arab: زبان چوواش

en: Cheyenne
fa-Arab: قبیله شایان

en: Chamic languages
fa-Arab: زبان های چامی

en: Montenegrin
fa-Arab: مونته نگرو

en: Coptic
fa-Arab: زبان قبطی

en: Cornish
fa-Arab: زبان کرنیش

en: Corsican
fa-Arab: کورسیکایی

en: Creoles and pidgins, English based
fa-Arab: زبان آمیخته به انگلیسی و چینی

en: Creoles and pidgins, French-based
fa-Arab: زبان پی جین، برپایه فرانسوی

en: Creoles and pidgins, Portuguese-based
fa-Arab: زبان پی جین، برپایه پرتقالی

en: Cree
fa-Arab: قبیله ی کری

en: Crimean Tatar; Crimean Turkish
fa-Arab: تاتار کریمه؛ ترکی کریمه

en: Creoles and pidgins
fa-Arab: کریول ها و پیجین ها

en: Kashubian
fa-Arab: کاشوبی

en: Cushitic languages
fa-Arab: زبان های کوشیتی

en: Czech
fa-Arab: کشور چک

en: Dakota
fa-Arab: داکوتا

en: Danish
fa-Arab: دانمارکی

en: Dargwa
fa-Arab: درگوا

en: Land Dayak languages
fa-Arab: زبان های سرزمین دایاک

en: Delaware
fa-Arab: ایالت دلاور (در خاور ایالات متحده)

en: Slave (Athapascan)
fa-Arab: برده (آتاپاسکانی)

en: Dogrib
fa-Arab: قبیله‌ی دوگریب

en: Dinka
fa-Arab: قبیله ی دینکا

en: Divehi; Dhivehi; Maldivian
fa-Arab: دیوهی؛ زبان مالدیو

en: Dogri
fa-Arab: قوم دوگری

en: Dravidian languages
fa-Arab: زبان های دراویدی

en: Lower Sorbian
fa-Arab: سوربی پایین

en: Duala
fa-Arab: زبان دوآلا

en: Dutch, Middle (ca.1050-1350)
fa-Arab: هلندی، میانه (حدود 1050-1350)

en: Dutch; Flemish
fa-Arab: هلندی؛ فلاندری

en: Dyula
fa-Arab: زبان دیولا

en: Dzongkha
fa-Arab: زبان دزونگخا نوعی زبان تبتی

en: Efik
fa-Arab: افیک (نام بومیان جنوب شرقی کشور نیجریه)

en: Egyptian (Ancient)
fa-Arab: مصری (باستان)

en: Ekajuk
fa-Arab: زبان اکاجوک در جنوب شرقی نیجریه

en: Elamite
fa-Arab: زبان ایلامی باستان

en: English
fa-Arab: انگلیسی

en: English, Middle (1100-1500)
fa-Arab: انگلیسی، میانه (1100-1500)

en: Esperanto
fa-Arab: زبان اسپرانتو

en: Estonian
fa-Arab: استونی

en: Ewe
fa-Arab: قوم ایو

en: Ewondo
fa-Arab: زبان اووندو

en: Fang
fa-Arab: زبان فانگ

en: Faroese
fa-Arab: فاروئی

en: Fanti
fa-Arab: فانتی(قوم آکانزبان)

en: Fijian
fa-Arab: فیجیایی

en: Filipino; Pilipino
fa-Arab: فیلیپینی؛ زبان فیلیپینی

en: Finnish
fa-Arab: زبان فنلاندی

en: Finno-Ugrian languages
fa-Arab: زبان های فینو اوگریایی

en: Fon
fa-Arab: زبان فون

en: French
fa-Arab: فرانسوی

en: French, Middle (ca.1400-1600)
fa-Arab: فرانسوی، میانه (حدود 1400-1600)

en: French, Old (842-ca.1400)
fa-Arab: فرانسوی، قدیمی (حدود 842-1400)

en: Northern Frisian
fa-Arab: فریزی شمالی

en: Eastern Frisian
fa-Arab: فریزی شرقی

en: Western Frisian
fa-Arab: فریزی غربی

en: Fulah
fa-Arab: فولا

en: Friulian
fa-Arab: زبان فریولی هندو اروپایی

en: Ga
fa-Arab: زبان گا در عنا

en: Gayo
fa-Arab: گایو

en: Gbaya
fa-Arab: نژاد گبایا

en: Germanic languages
fa-Arab: زبان های آلمانی

en: Georgian
fa-Arab: زبان گرجی

en: German
fa-Arab: آلمانی

en: Geez
fa-Arab: زبان گعز (از زبان های باستانی سامی جنوبی)

en: Gilbertese
fa-Arab: گیلبرتی

en: Gaelic; Scottish Gaelic
fa-Arab: گویش گیلیک؛ گالیک اسکاتلندی

en: Irish
fa-Arab: ایرلندی

en: Galician
fa-Arab: زبان گالیسی (لاتین نو)

en: Manx
fa-Arab: منکس

en: German, Middle High (ca.1050-1500)
fa-Arab: آلمانی، میانه بالا (حدود 1050-1500)

en: German, Old High (ca.750-1050)
fa-Arab: آلمانی، قدیمی بالا (ca.750-1050)

en: Gondi
fa-Arab: زبان گندی

en: Gorontalo
fa-Arab: گورونتالو

en: Gothic
fa-Arab: گوتیک

en: Grebo
fa-Arab: گربو

en: Greek, Ancient (to 1453)
fa-Arab: یونانی، باستان (تا 1453)

en: Greek, Modern (1453-)
fa-Arab: یونان، مدرن (-1453)

en: Guarani
fa-Arab: زبان گوارانی

en: Swiss German; Alemannic; Alsatian
fa-Arab: آلمانی سوئیسی؛ المانیک؛ آلزاسی

en: Gujarati
fa-Arab: گجراتی

en: Gwich'in
fa-Arab: گویچین

en: Haida
fa-Arab: هایدا

en: Haitian; Haitian Creole
fa-Arab: هائیتی؛ کریول هائیتی

en: Hausa
fa-Arab: هاوسا

en: Hawaiian
fa-Arab: هاوائی

en: Hebrew
fa-Arab: زبان عبری

en: Herero
fa-Arab: هررو

en: Hiligaynon
fa-Arab: هیلیگاینون

en: Himachali languages; Western Pahari languages
fa-Arab: زبان های هیماچالی؛ زبانهای پاهاری غربی

en: Hindi
fa-Arab: هندی

en: Hittite
fa-Arab: هیتی

en: Hmong; Mong
fa-Arab: همونگ؛ مونگ

en: Hiri Motu
fa-Arab: زبان هیری موتو

en: Croatian
fa-Arab: کرواتی

en: Upper Sorbian
fa-Arab: سوربی بالایی

en: Hungarian
fa-Arab: مجارستانی

en: Hupa
fa-Arab: هوپا

en: Iban
fa-Arab: ایبان

en: Igbo
fa-Arab: ایگبو

en: Icelandic
fa-Arab: ایسلندی

en: Ido
fa-Arab: انجام میدهم

en: Sichuan Yi; Nuosu
fa-Arab: سیشوان یا سیچوان چین

en: Ijo languages
fa-Arab: زبان های Ijo

en: Inuktitut
fa-Arab: اینوئیت، زبان بومی آمریکا

en: Interlingue; Occidental
fa-Arab: زبان اینترلینگوا(از زبان های هندو اروپایی)

en: Iloko
fa-Arab: ایلوکو

en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
fa-Arab: زبان کمکی بین المللی

en: Indic languages
fa-Arab: زبان های هندی

en: Indonesian
fa-Arab: اندونزیایی

en: Indo-European languages
fa-Arab: زبان های هند و اروپایی

en: Ingush
fa-Arab: اینگوش

en: Inupiaq
fa-Arab: زبان اینوپیاک

en: Iranian languages
fa-Arab: زبان های ایرانی

en: Iroquoian languages
fa-Arab: زبان های ایرکویان

en: Italian
fa-Arab: ایتالیایی

en: Javanese
fa-Arab: جاوه ای

en: Lojban
fa-Arab: لژبان(زبان فراساخته شده)

en: Japanese
fa-Arab: ژاپنی

en: Judeo-Persian
fa-Arab: یهودی-فارسی

en: Judeo-Arabic
fa-Arab: یهودی-عربی

en: Kara-Kalpak
fa-Arab: طایفه قره قالپاک

en: Kabyle
fa-Arab: زبان قبایلی

en: Kachin; Jingpho
fa-Arab: کاچین؛ جین گفو

en: Kalaallisut; Greenlandic
fa-Arab: کالاالیسوت; گرینلند

en: Kamba
fa-Arab: کامْبا(قوم بانتو زبان)

en: Kannada
fa-Arab: کانادا

en: Karen languages
fa-Arab: زبان های کارن

en: Kashmiri
fa-Arab: کشمیری

en: Kanuri
fa-Arab: کانوری (قبیله ی مسلمان در شمال کشور نیجریه)

en: Kawi
fa-Arab: کاوی

en: Kazakh
fa-Arab: قزاقی

en: Kabardian
fa-Arab: کابردیان

en: Khasi
fa-Arab: خاسی

en: Khoisan languages
fa-Arab: زبان های خویانی

en: Central Khmer
fa-Arab: خمر مرکزی

en: Khotanese; Sakan
fa-Arab: ختنی؛ ساکان

en: Kikuyu; Gikuyu
fa-Arab: کیکویو؛ گیکویو

en: Kinyarwanda
fa-Arab: کینیارواندا

en: Kirghiz; Kyrgyz
fa-Arab: قرقیزی؛ قرقیزستان

en: Kimbundu
fa-Arab: کیمبوندو

en: Konkani
fa-Arab: کنکانی

en: Komi
fa-Arab: زبان کومی

en: Kongo
fa-Arab: کنگو

en: Korean
fa-Arab: کُره‌ای

en: Kosraean
fa-Arab: کوسرائی

en: Kpelle
fa-Arab: زبان کپل

en: Karachay-Balkar
fa-Arab: زبان قره‌چایی-بالکاری

en: Karelian
fa-Arab: زبان کارلیایی

en: Kru languages
fa-Arab: زبان های کرو

en: Kurukh
fa-Arab: کوروخ

en: Kuanyama; Kwanyama
fa-Arab: کوانیاما

en: Kumyk
fa-Arab: کومیک

en: Kurdish
fa-Arab: کردی

en: Kutenai
fa-Arab: سرخپوست کوتنی

en: Ladino
fa-Arab: زبان لادینو

en: Lahnda
fa-Arab: زبان لندا

en: Lamba
fa-Arab: لامبا

en: Lao
fa-Arab: زبان لائوسی

en: Latin
fa-Arab: لاتین

en: Latvian
fa-Arab: لتونی

en: Lezghian
fa-Arab: لزگیان

en: Limburgan; Limburger; Limburgish
fa-Arab: لیمبورگان؛ لیمبرگر،لیمبورگی(زبان آلمانی)

en: Lingala
fa-Arab: زبان لینگالا

en: Lithuanian
fa-Arab: لیتوانیایی

en: Mongo
fa-Arab: کنگو

en: Lozi
fa-Arab: زبان لوزی

en: Luxembourgish; Letzeburgesch
fa-Arab: لوگزامبورگی

en: Luba-Lulua
fa-Arab: زبان لوبا- لولوا

en: Luba-Katanga
fa-Arab: زبان لوبا- کاتانگا

en: Ganda
fa-Arab: گاندا

en: Luiseno
fa-Arab: زبان لویزنو

en: Lunda
fa-Arab: لوندا

en: Luo (Kenya and Tanzania)
fa-Arab: لو (کنیا و تانزانیا)

en: Lushai
fa-Arab: لوشای

en: Macedonian
fa-Arab: مقدونی

en: Madurese
fa-Arab: مادورایی

en: Magahi
fa-Arab: زبان ماگهی

en: Marshallese
fa-Arab: مارشالی

en: Maithili
fa-Arab: زبان میتهیلی

en: Makasar
fa-Arab: ماکاسار

en: Malayalam
fa-Arab: مالایایی

en: Mandingo
fa-Arab: ماندینگو

en: Maori
fa-Arab: مائوری

en: Austronesian languages
fa-Arab: زبان های استرالیایی

en: Marathi
fa-Arab: گویش ماراتی

en: Masai
fa-Arab: ماسای

en: Malay
fa-Arab: مالایی

en: Moksha
fa-Arab: موکشا

en: Mandar
fa-Arab: ماندار

en: Mende
fa-Arab: زبان منده

en: Irish, Middle (900-1200)
fa-Arab: ایرلندی، میانه (900-1200)

en: Mi'kmaq; Micmac
fa-Arab: میکماک

en: Minangkabau
fa-Arab: مینانگ کابائو

en: Uncoded languages
fa-Arab: زبان های بدون کد

en: Mon-Khmer languages
fa-Arab: زبان های مون-خمری

en: Malagasy
fa-Arab: مالاگاسی

en: Maltese
fa-Arab: مالتی

en: Manchu
fa-Arab: اهل منچوری

en: Manipuri
fa-Arab: مانیپوری

en: Manobo languages
fa-Arab: زبان های مانوبو آسیای شرقی

en: Mohawk
fa-Arab: قبیله ی موهاک

en: Mongolian
fa-Arab: مغولستان

en: Mossi
fa-Arab: مسی (زبان محلی بورکینافاسو)

en: Multiple languages
fa-Arab: چندزبانه

en: Munda languages
fa-Arab: زبان های موندا

en: Creek
fa-Arab: خلیج کوچک

en: Mirandese
fa-Arab: میراندی

en: Marwari
fa-Arab: مرواری

en: Mayan languages
fa-Arab: زبان های مایا

en: Erzya
fa-Arab: ارزیا

en: Nahuatl languages
fa-Arab: زبان های ناهواتل

en: North American Indian languages
fa-Arab: زبان های سرخپوستان آمریکای شمالی

en: Neapolitan
fa-Arab: ناپلی

en: Navajo; Navaho
fa-Arab: ناواهو; ناواهو

en: Ndebele, South; South Ndebele
fa-Arab: اندبله، جنوبی؛ اندبله جنوبی

en: Ndebele, North; North Ndebele
fa-Arab: اندبله، شمالی؛ اندبله شمالی

en: Ndonga
fa-Arab: اندونگا

en: Low German; Low Saxon; German, Low; Saxon, Low
fa-Arab: زبان آلمانی سفلی یا ساکسون

en: Nepali
fa-Arab: اهل نپال

en: Nepal Bhasa; Newari
fa-Arab: نپال باسا؛ نیوری

en: Nias
fa-Arab: زبان نیاس

en: Niger-Kordofanian languages
fa-Arab: زبان های نیجریه-کردوفانی

en: Niuean
fa-Arab: نیوویایی(زبان بومی کشور نیوزلند)

en: Norwegian Nynorsk; Nynorsk, Norwegian
fa-Arab: نینورسک نروژی؛ نینورسک، نروژی

en: Bokmål, Norwegian; Norwegian Bokmål
fa-Arab: بوکمول، نروژی؛زبان نوشتاری بوکمول به نروژی

en: Nogai
fa-Arab: نوقایی

en: Norse, Old
fa-Arab: نورس، قدیمی

en: Norwegian
fa-Arab: نروژی

en: N'Ko
fa-Arab: زبان آفریقای عربی

en: Pedi; Sepedi; Northern Sotho
fa-Arab: پدی؛ سپدی؛ سوتوی شمالی

en: Nubian languages
fa-Arab: زبان های نوبیایی

en: Classical Newari; Old Newari; Classical Nepal Bhasa
fa-Arab: نیواری کلاسیک؛ نیواری قدیم؛ کلاسیک نپالی باسا

en: Chichewa; Chewa; Nyanja
fa-Arab: چیچوا چوا; نیانجا

en: Nyamwezi
fa-Arab: از خانواده زبان کنگو-نیجر

en: Nyankole
fa-Arab: زبان نیانکوله

en: Nyoro
fa-Arab: زبان نروژی

en: Nzima
fa-Arab: نزیما(زبان محلی غنا)

en: Occitan (post 1500)
fa-Arab: اکسیتان (پس از 1500)

en: Ojibwa
fa-Arab: قبیله ی اوجیب وا

en: Oriya
fa-Arab: اوریه

en: Oromo
fa-Arab: اورومو

en: Osage
fa-Arab: قبیله ی اوسیج

en: Ossetian; Ossetic
fa-Arab: اوستیایی؛ اوستیکی

en: Turkish, Ottoman (1500-1928)
fa-Arab: ترکی، عثمانی (1500-1928)

en: Otomian languages
fa-Arab: زبان اوتومی

en: Papuan languages
fa-Arab: زبان های پاپوایی

en: Pangasinan
fa-Arab: زبان پانگاسینانی

en: Pahlavi
fa-Arab: پهلوی

en: Pampanga; Kapampangan
fa-Arab: پامپانگا؛ کاپاپانگان

en: Panjabi; Punjabi
fa-Arab: پنجابی؛ زبان پنجابی

en: Papiamento
fa-Arab: زبان پاپیامنتو (زبان اسپانیولی سیاهپوستان جزایر کوراکائو و اروبا که با هلندی و پرتغالی آمیخته است)

en: Palauan
fa-Arab: پالائویی

en: Persian, Old (ca.600-400 B.C.)
fa-Arab: پارسی باستان (حدود 600-400 قبل از میلاد)

en: Persian
fa-Arab: فارسی

en: Philippine languages
fa-Arab: زبان های فیلیپینی

en: Phoenician
fa-Arab: وابسته به فینیقیه

en: Pali
fa-Arab: پالی (زبان هندی که بسیاری از متون بودایی به آن نگاشته شده است)

en: Polish
fa-Arab: زبان رسمی لهستان

en: Pohnpeian
fa-Arab: زبان پوناپیایی

en: Portuguese
fa-Arab: اهل کشور پرتغال

en: Prakrit languages
fa-Arab: زبان های پراکریت

en: Provençal, Old (to 1500);Occitan, Old (to 1500)
fa-Arab: پرووانسی، قدیمی (تا 1500)؛ اکسیتان، قدیمی (تا 1500)

en: Pushto; Pashto
fa-Arab: پشتو؛ زبان پشتو

en: Reserved for local use
fa-Arab: برای استفاده محلی رزرو شده است

en: Quechua
fa-Arab: سرخپوست کچوا

en: Rajasthani
fa-Arab: راجستان

en: Rapanui
fa-Arab: راپانویی

en: Rarotongan; Cook Islands Maori
fa-Arab: راروتونگان؛ جزایر کوک مائوری

en: Romance languages
fa-Arab: زبان های عاشقانه

en: Romansh
fa-Arab: رومانش

en: Romany
fa-Arab: رومی

en: Romanian; Moldavian; Moldovan
fa-Arab: رومانیایی؛ مولداوی؛زبان مولداوی

en: Rundi
fa-Arab: زبان روندی

en: Aromanian; Arumanian; Macedo-Romanian
fa-Arab: آرمانیایی؛ ارومانی؛ مقدونی-رومانیایی

en: Russian
fa-Arab: روسی

en: Sandawe
fa-Arab: نوعی زبان تانزانیایی

en: Sango
fa-Arab: سانگو

en: Yakut
fa-Arab: یاکوت (نام بومیان ساکن شمال خاوری سیبری)

en: South American Indian languages
fa-Arab: زبان های سرخپوستان آمریکای جنوبی

en: Salishan languages
fa-Arab: زبان های سالیشان

en: Samaritan Aramaic
fa-Arab: آرامی سامری

en: Sanskrit
fa-Arab: سانسکریت

en: Sasak
fa-Arab: نوعی زبان بالیایی

en: Santali
fa-Arab: سانتالی

en: Sicilian
fa-Arab: سیسیلی

en: Scots
fa-Arab: اسکاتلندی

en: Selkup
fa-Arab: زبان سلکوپی

en: Semitic languages
fa-Arab: زبان سامی، عربی و عبری

en: Irish, Old (to 900)
fa-Arab: ایرلندی، قدیمی (تا 1100)

en: Sign Languages
fa-Arab: زبان اشاره

en: Shan
fa-Arab: زبان شان

en: Sidamo
fa-Arab: سیدامو

en: Sinhala; Sinhalese
fa-Arab: زبان سینهالی؛سریلانکایی

en: Siouan languages
fa-Arab: زبان‌های سیویی

en: Sino-Tibetan languages
fa-Arab: زبان‌های چینی-تبتی

en: Slavic languages
fa-Arab: زبان‌های اسلاونیک

en: Slovak
fa-Arab: اسلواکی

en: Slovenian
fa-Arab: اسلوونیایی

en: Southern Sami
fa-Arab: سامی جنوبی

en: Northern Sami
fa-Arab: سامی شمالی

en: Sami languages
fa-Arab: زبان های سامی

en: Lule Sami
fa-Arab: زبان سامی

en: Inari Sami
fa-Arab: ایناری سامی

en: Samoan
fa-Arab: اهل ساموآ

en: Skolt Sami
fa-Arab: زبان اسکولت سامی

en: Shona
fa-Arab: زبان شونا(شاخه بانتو)

en: Sindhi
fa-Arab: زبان سندی (یکی از زبان های هند اروپایی شبه قاره ی هند)

en: Soninke
fa-Arab: سنینکه(از زبان های موریتانی)

en: Sogdian
fa-Arab: اهل سغدیا یا سغد قدیم ایران

en: Somali
fa-Arab: سومالیایی

en: Songhai languages
fa-Arab: زبان های سونگهای

en: Sotho, Southern
fa-Arab: سوتو، جنوبی

en: Spanish; Castilian
fa-Arab: اسپانیایی؛ کاستیلی

en: Sardinian
fa-Arab: اهل جزیره ی ساردنی

en: Sranan Tongo
fa-Arab: سرانان تونگو

en: Serbian
fa-Arab: صربستانی

en: Serer
fa-Arab: زبان سرر(بومی سنگال و گامبیا)

en: Nilo-Saharan languages
fa-Arab: زبان های نیلوصحرای

en: Swati
fa-Arab: سواتی

en: Sukuma
fa-Arab: زبان هندی بنگالی سوکومار

en: Sundanese
fa-Arab: زبان سوندایی

en: Susu
fa-Arab: سوسو (عضو یکی از قبایل کشاورز گینه و سیرالئون - افریقا)

en: Sumerian
fa-Arab: سومری

en: Swahili
fa-Arab: سواحیلی

en: Swedish
fa-Arab: سوئدی

en: Classical Syriac
fa-Arab: سریانی کلاسیک

en: Syriac
fa-Arab: زبان آسوری (از زبان های سامی)، سریانی

en: Tahitian
fa-Arab: اهل تاهیتی، اهل جزیره تاهیتی در جزایر پلینزی

en: Tai languages
fa-Arab: زبان های تای

en: Tamil
fa-Arab: زبان تمیل

en: Tatar
fa-Arab: تاتار

en: Telugu
fa-Arab: زبان تِلوگو

en: Timne
fa-Arab: زبان تمنه

en: Tereno
fa-Arab: زبان ترنو

en: Tetum
fa-Arab: زبان تتومی(جزیزه تیمور)

en: Tajik
fa-Arab: تاجیک

en: Tagalog
fa-Arab: (اهل شهر مانیل و سرزمین های اطراف آن) تاگالوگ

en: Thai
fa-Arab: تایلندی

en: Tibetan
fa-Arab: اهل تبت

en: Tigre
fa-Arab: تیگره (در شمال حبشه)

en: Tigrinya
fa-Arab: زبان تیگرینی (زبان اکثریت مردم اتیوپی و اریتره)

en: Tiv
fa-Arab: زبان تیو

en: Klingon; tlhIngan-Hol
fa-Arab: زبان کلینگون

en: Tlingit
fa-Arab: زبان تلینگیت(شرق آلاسکا و کانادای غربی)

en: Tamashek
fa-Arab: زبان قوم تماشک

en: Tonga (Nyasa)
fa-Arab: تونگا (نیاسا)

en: Tonga (Tonga Islands)
fa-Arab: تونگا (جزایر تونگا)

en: Tok Pisin
fa-Arab: زبان توک پیسین

en: Tsimshian
fa-Arab: قوم تسیمشیان

en: Tswana
fa-Arab: زبان تسوانا

en: Tsonga
fa-Arab: زبان تسونگا

en: Turkmen
fa-Arab: ترکمن

en: Tumbuka
fa-Arab: تومبوکا

en: Tupi languages
fa-Arab: زبان های توپی

en: Turkish
fa-Arab: ترکی

en: Altaic languages
fa-Arab: زبان های آلتایی

en: Twi
fa-Arab: زبان توی (یکی از زبان های نیجر-کنگو)

en: Tuvinian
fa-Arab: تووین

en: Udmurt
fa-Arab: زبان اودمورت(از زبان های اورالی رایج روسیه)

en: Ugaritic
fa-Arab: (نام خرابه های یک شهر باستانی در شمال سوریه) اوگاریت

en: Uighur; Uyghur
fa-Arab: اویغور؛ زبان اویغوری

en: Ukrainian
fa-Arab: اوکراینی

en: Umbundu
fa-Arab: زبان امبوندو(آنگولا)

en: Undetermined
fa-Arab: تعیین نشده

en: Urdu
fa-Arab: زبان اردو

en: Uzbek
fa-Arab: ازبک

en: Vai
fa-Arab: زبان وای

en: Venda
fa-Arab: وندا

en: Vietnamese
fa-Arab: ویتنامی

en: Volapük
fa-Arab: ولاپوک

en: Votic
fa-Arab: زبان ووتی

en: Wakashan languages
fa-Arab: زبان های واکاشان

en: Wolaitta; Wolaytta
fa-Arab: والیتا؛ والیتایی

en: Waray
fa-Arab: وارایی

en: Washo
fa-Arab: واشو

en: Welsh
fa-Arab: زبان ولزی

en: Sorbian languages
fa-Arab: زبان‌های سوربی

en: Walloon
fa-Arab: والون (نام مردمی از نژاد celtic که در جنوب بلژیک زندگی می کنند)

en: Wolof
fa-Arab: ولوف (هر یک از بومیان کشورهای سنگال و گمبیا)

en: Kalmyk; Oirat
fa-Arab: کلیمی؛ اویرات

en: Xhosa
fa-Arab: سیاهپوست کوسا

en: Yao
fa-Arab: یائو

en: Yapese
fa-Arab: زبان اقیانوسیه

en: Yiddish
fa-Arab: زبان یدیش، زبان یهودی

en: Yoruba
fa-Arab: سیاه پوست یاروبا (مردم یاروبا در شمال نیجریه زندگی می کنند)، زبان یاروبا

en: Yupik languages
fa-Arab: زبان های یوپیکی

en: Zapotec
fa-Arab: سرخپوست زاپوتک (قبیله ی زاپوتک در جنوب مکزیک زیست می کند)

en: Blissymbols; Blissymbolics; Bliss
fa-Arab: نماد مبتنی بر معنا؛ گفتار درمانی، شادکامی

en: Zenaga
fa-Arab: زناگا

en: Standard Moroccan Tamazight
fa-Arab: زبان آمازیغی مراکشی

en: Zhuang; Chuang
fa-Arab: ژوانگ؛ چوانگ

en: Zande languages
fa-Arab: زبان های زنده

en: Zulu
fa-Arab: سیاهپوست زولو (زولوها در استان ناتال در افریقای جنوبی زیست می کنند)

en: Zuni
fa-Arab: سرخپوست زونی (قبیله ی زونی در ایالت نیومکزیکو زیست می کند)

en: No linguistic content; Not applicable
fa-Arab: بدون محتوای زبانی؛ قابل اجرا نیست

en: Zaza; Dimili; Dimli; Kirdki; Kirmanjki; Zazaki
fa-Arab: زازا دیمیلی؛ دیملی؛ کردکی؛ کرمانجکی؛ زازاکی

en: Undetermined function
fa-Arab: عملکرد نامشخص

en: Actor
fa-Arab: بازیگر

en: Adapter
fa-Arab: تطبیق دهنده

en: Agency making a reproduction available
fa-Arab: نمایندگی موجود تولید و تکثیر

en: Animator
fa-Arab: پویانما

en: Annotator
fa-Arab: مفسر

en: Arranger
fa-Arab: مرتب

en: Artist
fa-Arab: هنرمند

en: Assignee
fa-Arab: کارگزار

en: Associated name
fa-Arab: نام مرتبط

en: Author, attributed
fa-Arab: پدیدآور منسوب

en: Auctioneer
fa-Arab: حراج گزار

en: Author
fa-Arab: پدیدآور

en: Author in quotations or text extracts
fa-Arab: نویسنده در نقل قول یا خلاصه متن

en: Author of afterword, postface, colophon, etc.
fa-Arab: نویسنده پایان سخن، پس گفتار، صفحه آخر کتاب و غیره.

en: Author of introduction, etc.
fa-Arab: نویسنده مقدمه و غیره.

en: Author of dialogue
fa-Arab: نویسنده دیالوگ

en: Bibliographic antecedent
fa-Arab: پیشینه کتابشناختی

en: Binder an agent who binds an item.
fa-Arab: عاملی که یک منبع را صحافی می کند.

en: Binding designer
fa-Arab: طراح جلد

en: Book designer
fa-Arab: طراح کتاب

en: Bookjacket designer
fa-Arab: طراح جلد کتاب

en: Bookplate designer
fa-Arab: طراح روکش کتاب

en: Bookseller
fa-Arab: کتاب فروش

en: Calligrapher
fa-Arab: خوشنویس

en: Cartographer
fa-Arab: نقشه کش

en: Censor
fa-Arab: سانسور

en: Choral director
fa-Arab: مدیر گروه کر

en: Choreographer
fa-Arab: طراح رقص

en: Circus performer
fa-Arab: بازیگر سیرک

en: Collaborator
fa-Arab: همکار

en: Collector of field material
fa-Arab: گردآورنده مطالب علمی

en: Comedian
fa-Arab: کمدین

en: Commentator
fa-Arab: مفسر

en: Commentator for written text
fa-Arab: مفسر متن نوشته شده

en: Compiler
fa-Arab: گردآورنده

en: Composer
fa-Arab: آهنگساز

en: Composer of adapted work
fa-Arab: آهنگساز اثر اقتباسی

en: Composer of main musical work
fa-Arab: آهنگساز اثر اصلی موسیقی

en: Compositor
fa-Arab: آهنگساز

en: Conceptor
fa-Arab: مفهوم ساز

en: Conductor
fa-Arab: رهبر ارکستر

en: Consultant to a project
fa-Arab: مشاور یک پروژه

en: Continuator
fa-Arab: ادامه دهنده

en: Copyright holder
fa-Arab: دارنده حق چاپ

en: Corrector
fa-Arab: تصحیح کننده

en: Curator of an exhibition
fa-Arab: متصدی یک نمایشگاه

en: Dancer
fa-Arab: رقصنده

en: Dedicatee
fa-Arab: مورد وقف

en: Dedicator
fa-Arab: اهدا کننده

en: Degree-grantor
fa-Arab: اعطا کننده- مدرک

en: Director
fa-Arab: رئیس

en: Disc jockey
fa-Arab: دیسک جوکی

en: Dissertant
fa-Arab: فارغ التحصیل

en: Distributor
fa-Arab: توزیع کننده

en: Donor
fa-Arab: اهدا کننده

en: Dubious author
fa-Arab: نویسنده مشکوک

en: Editor
fa-Arab: ویراستار

en: Engraver
fa-Arab: حکاکی

en: Epitomator
fa-Arab: اپیتوماتور

en: Etcher
fa-Arab: حکاکی

en: Expert
fa-Arab: کارشناس

en: Film editor
fa-Arab: ویرایشگر فیلم

en: Forger
fa-Arab: جاعل

en: Former Attributed author
fa-Arab: پدیدآور منسوب سابق

en: Former attributed author
fa-Arab: پدیدآور منسوب سابق

en: Former owner
fa-Arab: مالک پیشین

en: Founder
fa-Arab: مؤسس

en: Funder
fa-Arab: تامین کننده مالی

en: Game designer
fa-Arab: طراح بازی

en: Glossator
fa-Arab: فهرست نویس

en: Graphic technician
fa-Arab: تکنسین گرافیک

en: Honoree
fa-Arab: افتخاری

en: Illuminator
fa-Arab: تذهیب کار

en: Illustrator
fa-Arab: تصویرگر

en: Impresario
fa-Arab: کارگردان

en: Inscriber
fa-Arab: نوشتن

en: Interviewee
fa-Arab: مصاحبه شونده

en: Interviewer
fa-Arab: مصاحبه گر

en: Issuing body
fa-Arab: ارگان صادر کننده

en: Librettist
fa-Arab: نویسنده اشعار اپرا

en: Licensee
fa-Arab: دارنده مجوز

en: Licensor
fa-Arab: مجوزدهنده

en: Lithographer
fa-Arab: لیتوگراف

en: Lyricist
fa-Arab: ترانه سرا

en: Metal-engraver
fa-Arab: فلزکار

en: Mime artist
fa-Arab: هنرمند نمایش طنز

en: Monitor
fa-Arab: نظارت کنید

en: Musician
fa-Arab: موسیقی دان

en: Narrator
fa-Arab: گوینده

en: Notary
fa-Arab: دفتر اسناد رسمی

en: Opponent
fa-Arab: طرف مقابل

en: Organiser
fa-Arab: مؤسس

en: Originator
fa-Arab: مؤسس

en: Other
fa-Arab: دیگر

en: Papermaker
fa-Arab: کاغذساز

en: Patent applicant
fa-Arab: متقاضی ثبت اختراع

en: Patent inventor
fa-Arab: مخترع ثبت اختراع

en: Patentee
fa-Arab: صاحب امتیاز

en: Performer
fa-Arab: بازیگر

en: Performer of research
fa-Arab: مجری تحقیق

en: Photographer
fa-Arab: عکاس

en: Presenter
fa-Arab: ارائه کننده

en: Printer
fa-Arab: چاپگر

en: Printer of plates
fa-Arab: چاپگر صفحات

en: Producer
fa-Arab: تهیه کننده

en: Proof-reader
fa-Arab: تصحیح کننده

en: Publisher
fa-Arab: ناشر

en: Publishing director
fa-Arab: مدیر انتشارات

en: Puppeteer
fa-Arab: عروسک گردان

en: Recipient of letters
fa-Arab: گیرنده نامه ها

en: Record producer
fa-Arab: تهیه کننده سند

en: Recording engineer
fa-Arab: مهندس ثبت اطلاعات

en: Remixer
fa-Arab: ریمیکس

en: Research team head
fa-Arab: رییس گروه پژوهش

en: Research team member
fa-Arab: عضو گروه پژوهش

en: Reviewer
fa-Arab: منتقد ادبی

en: Restorationist
fa-Arab: مرمت کردن

en: Rubricator
fa-Arab: روبریکاتور

en: Scenarist
fa-Arab: صفحه آرا

en: Scientific advisor
fa-Arab: مشاور علمی

en: Scribe
fa-Arab: کاتب

en: Sculptor
fa-Arab: پیکرتراش

en: Secretary
fa-Arab: منشی

en: Signer
fa-Arab: امضا کننده

en: Singer
fa-Arab: خواننده

en: Sponsor
fa-Arab: حامی مالی

en: Standards body
fa-Arab: بدنه استاندارد

en: Stunt performer
fa-Arab: بدل کار

en: Thesis advisor
fa-Arab: مشاور پایان نامه

en: Translator
fa-Arab: ترجمه کردن

en: Transliterator
fa-Arab: ترجمه کننده

en: Type designer
fa-Arab: طراح تایپ

en: Typographer
fa-Arab: تایپوگراف

en: Vendor
fa-Arab: فروشنده

en: Vocalist
fa-Arab: آوازخوان

en: Wood-engraver
fa-Arab: حکاکی روی چوب

en: Writer of accompanying material
fa-Arab: نویسنده مطالب همراه

en: Default Koha system authorised values
fa-Arab: پیش فرض مقادیر مجاز سیستم Koha

en: Default filing rules for DDC
fa-Arab: قوانین پرونده سازی پیش فرض برای DDC

en: Default filing rules for LCC
fa-Arab: قوانین پرونده سازی پیش فرض برای LCC

en: Generic call number filing rules
fa-Arab: قوانین ثبت شماره بازیابی کلی

en: Dewey Decimal Classification
fa-Arab: رده بندی دهدهی دیویی

en: Library of Congress Classification
fa-Arab: رده بندی کتابخانه کنگره

en: Universal Decimal Classification
fa-Arab: طبقه بندی اعشاری جهانی

en: SuDoc Classification (U.S. GPO)
fa-Arab: سرپرست سیستم رده بندی اسناد (دفتر چاپ دولت ایالات متحده)

en: ANSCR (Sound Recordings)
fa-Arab: ANSCR (صداهای ضبط شده)

en: Other/Generic Classification Scheme
fa-Arab: سایر/ترتیب طبقه بندی عمومی

en: Default splitting rules for DDC
fa-Arab: قوانین تقسیم پیش فرض برای DDC

en: Default splitting rules for LCC
fa-Arab: قوانین تقسیم پیش فرض برای LCC

en: Generic call number splitting rules
fa-Arab: قوانین ثبت شماره بازیابی کلی

en: Default classification sources and filing rules for Koha.
fa-Arab: پیش فرض قوانین بایگانی و رده بندی منابع برای Koha .

en: ILL batch statuses used in Koha
fa-Arab: وضعیت های دسته ای ILL به کار رفته در کوها

en: Default Koha system patron restriction types
fa-Arab: انواع محدودیت کاربران پیش فرض سیستم Koha

en: Sample frequencies for subscriptions
fa-Arab: نمونه تناوب انتشار برای اشتراک

en: 2/day
fa-Arab: 2/روز

en: 1/day
fa-Arab: 1/روز

en: 3/week
fa-Arab: 3/هفته

en: 1/week
fa-Arab: 1/هفته

en: 1/2 weeks
fa-Arab: 1/2 هفته

en: 1/3 weeks
fa-Arab: 1/3 هفته

en: 1/month
fa-Arab: 1/ماه

en: 1/2 months
fa-Arab: 1/2 ماه

en: 1/3 months
fa-Arab: 1/3 ماهه

en: 2/year
fa-Arab: 2/سال

en: 1/year
fa-Arab: 1/سال

en: 1/2 year
fa-Arab: 1/2 سال

en: Irregular
fa-Arab: نامنظم

en: Sample notices
fa-Arab: نمونه اطلاعیه ها

en: Notification on receiving
fa-Arab: اطلاع رسانی هنگام دریافت

en: Order received
fa-Arab: سفارش دریافت شد

en: Catalog concern acknowledgment
fa-Arab: تصدیق فهرست موضوع

en: Concern acknowledgement
fa-Arab: تصدیق موضوع

en: Catalog concern resolved
fa-Arab: فهرست موضوع تصویب شد

en: Concern resolved
fa-Arab: حل موضوع

en: Catalog concern updated
fa-Arab: روزآمدسازی فهرست موضوع

en: Concern updated
fa-Arab: موضوع بروز رسانی شد

en: Catalog concern reported
fa-Arab: فهرست موضوع گزارش شد

en: Concern notification
fa-Arab: اعلان موضوع

en: Account payment
fa-Arab: جریمه حساب

en: Account fee
fa-Arab: کارمزد حساب

en: Account writeoff
fa-Arab: حذف حساب

en: Article request - canceled
fa-Arab: درخواست مقاله - لغو شده است

en: Article request canceled
fa-Arab: درخواست مقاله لغو شده است

en: Article request - completed
fa-Arab: درخواست مقاله - تکمیل شده است

en: Article request completed
fa-Arab: درخواست مقاله تکمیل شده است

en: Article request - pending
fa-Arab: درخواست مقاله - در حال تعلیق

en: Pending article request
fa-Arab: درخواست مقاله در دست اقدام

en: Article request - new
fa-Arab: درخواست مقاله - جدید

en: Article request received
fa-Arab: درخواست مقاله دریافت شد

en: Article request - processing
fa-Arab: درخواست مقاله - پردازش

en: Article request processing
fa-Arab: درخواست پردازش مقاله

en: Article request
fa-Arab: درخواست مقاله

en: Article request - print slip
fa-Arab: درخواست مقاله – پرینت برگه

en: Check-ins
fa-Arab: اعلام حضور

en: Item check-in (digest)
fa-Arab: مورد به امانت داده شد (خلاصه)

en: Checkouts
fa-Arab: امانت گرفته شده‌ها

en: Item check-out (digest)
fa-Arab: مورد امانت گرفته شده (خلاصه)

en: Checkout note
fa-Arab: یادداشت امانت

en: Checkout note on item set by patron
fa-Arab: یادداشت امانت روی منبع تنظیم شده توسط کاربر

en: Item due reminder
fa-Arab: یادآوری سررسید منبع

en: Item due reminder (digest)
fa-Arab: یادآوری سررسید منبع (خلاصه)

en: Hold slip
fa-Arab: برگه رزرو

en: Issue quick slip
fa-Arab: صدور برگه سریع

en: Issue slip
fa-Arab: شماره برگه

en: Item overdue
fa-Arab: آیتم تاخیری

en: Overdue notice
fa-Arab: اعلان دیرکرد

en: Overdues slip
fa-Arab: برگه دیرکرد

en: Advance notice of item due
fa-Arab: اطلاع قبلی در مورد سررسید منبع

en: Advance notice of item due (digest)
fa-Arab: اطلاع قبلی در مورد سررسید منبع (چکیده)

en: Item renewals
fa-Arab: تمدید اقلام

en: Stock rotation report
fa-Arab: گزارش گردش موجودی

en: Stock rotation slip
fa-Arab: برگه انبارگردانی

en: Transfer slip
fa-Arab: برگه نقل و انتقال

en: Acquisition claim
fa-Arab: حق استفاده

en: Item not received
fa-Arab: مورد دریافت نشد

en: ILL request ready for pickup
fa-Arab: درخواست ILL برای تحویل آماده است

en: Interlibrary loan request ready for pickup
fa-Arab: درخواست امانت بین کتابخانه ای آماده تحویل

en: ILL request unavailable
fa-Arab: درخواست ILL در دسترس نیست

en: Interlibrary loan request unavailable
fa-Arab: درخواست امانت بین کتابخانه ای در دسترس نیست

en: ILL request cancelled
fa-Arab: درخواست لغو ILL

en: Interlibrary loan request cancelled
fa-Arab: درخواست امانت بین کتابخانه ای لغو شد

en: ILL request modified
fa-Arab: درخواست اصلاح ILL

en: Interlibrary loan request modified
fa-Arab: درخواست امانت بین کتابخانه ای اصلاح شد

en: ILL request to partners
fa-Arab: درخواست ILL به شرکا

en: Interlibrary loan request to partners
fa-Arab: درخواست امانت بین کتابخانه ای به شرکا

en: ILL request update
fa-Arab: درخواست به روز رسانی ILL

en: Interlibrary loan request update
fa-Arab: به روز رسانی درخواست امانت بین کتابخانه ای

en: Discharge confirmation
fa-Arab: تاییدیه تسویه حساب

en: Discharge for <<borrowers.firstname>> <<borrowers.surname>>
fa-Arab: تسویه حساب برای <<امانت گیرندگان.نام>> <<امانت گیرندگان.نام خانوادگی>>

en: Account expiration
fa-Arab: انقضای حساب

en: Account renewal
fa-Arab: تمدید حساب

en: OPAC self-registration verification email
fa-Arab: ایمیل تأیید ثبت نام در اوپک

en: Verify your account
fa-Arab: حساب کاربری خود را تایید کنید

en: Library account password change notification
fa-Arab: اعلان تغییر رمزعبور کاربری کتابخانه

en: Notification of password change
fa-Arab: اطلاع رسانی تغییر رمزعبور

en: Koha password recovery
fa-Arab: بازیافت رمزعبور Koha

en: Online password reset
fa-Arab: بازیابی رمزعبور آنلاین

en: Koha password reset
fa-Arab: بازیابی رمزعبور Koha

en: Notification about an accepted share
fa-Arab: اطلاع رسانی در مورد سهم پذیرفته شده

en: Share on list <<listname>> accepted
fa-Arab: اشتراک گذاری در لیست <<listname>> پذیرفته شد

en: Invitation for sharing a list
fa-Arab: دعوت نامه برای اشتراک گذاری لیست

en: Share list <<listname>>
fa-Arab: اشتراک‌گذای لیست <<نام لیست>>

en: Welcome notice
fa-Arab: اطلاعیه خوش آمدگویی

en: [% USE Koha %][% IF Koha.Preference('LibraryName') %]Welcome to [% Koha.Preference('LibraryName') %][% ELSE %]Welcome to the library[% END %]
fa-Arab: [% از Koha استفاده کنید %][% اگر Koha.اولویت است('نام کتابخانه') %]خوش آمدید به [% Koha.اولویت('نام کتابخانه') %][% ELSE %]به کتابخانه خوش آمدید[% پایان %]

en: Two-authentication token
fa-Arab: رمز دو احراز هویت

en: two-authentication step token
fa-Arab: رمز مرحله دوم احراز هویت

en: Account balance slip
fa-Arab: برگه تسویه حساب

en: Account summary for [% borrower.firstname %] [% borrower.surname %]
fa-Arab: تسویه حساب برای [% امانت گیرندگان.نام %] [% امانت گیرندگان.نام خانوادگی %]

en: Acquisition order
fa-Arab: دریافت سفارشات

en: Order
fa-Arab: سفارش

en: Point of sale receipt
fa-Arab: رسید محل فروش

en: Receipt
fa-Arab: اعلام وصول

en: Hold has been cancelled
fa-Arab: رزرو لغو شده است

en: Hold available for pickup
fa-Arab: برای تحویل گرفتن در دسترس است

en: Hold available for pickup at <<branches.branchname>>
fa-Arab: برای تحویل در دسترس <<شعبه ها.نام شعبه>>

en: Hold(s) available for pickup
fa-Arab: رزرو(ها) برای تحویل گرفتن در دسترس است

en: Hold available for pickup (print notice)
fa-Arab: برای تحویل گرفتن در دسترس است (چاپ اطلاعیه)

en: Hold placed on item
fa-Arab: رزرو روی آیتم قرار داده شده است

en: Canceled hold available for different patron
fa-Arab: رزرو لغو شده برای کاربران مختلف در دسترس است

en: Waiting hold reminder
fa-Arab: در انتظار یادآوری تحویل دادن

en: You have waiting holds.
fa-Arab: شما در انتظار رزرو هستید.

en: New curbside pickup
fa-Arab: انتخاب حاشیه جدید

en: You have scheduled a curbside pickup for [% branch.branchname %]
fa-Arab: شما یک پیکاپ هوایی برنامه ریزی کرده اید [% شعبه.نام شعبه %]

en: New serial issue
fa-Arab: شماره جدید نشریه

en: New serial issue is now available
fa-Arab: شماره جدید نشریه اکنون در دسترس است

en: Purchase suggestion accepted
fa-Arab: پیشنهاد خرید پذیرفته شد

en: Suggestion accepted
fa-Arab: پیشنهاد پذیرفته شد

en: Suggested purchase available
fa-Arab: خرید پیشنهادی موجود است

en: Suggestion available
fa-Arab: پیشنهاد موجود است

en: New suggestion
fa-Arab: پیشنهاد جدید

en: Suggested item ordered
fa-Arab: مورد پیشنهادی سفارش داده شد

en: Suggestion ordered
fa-Arab: پیشنهاد سفارش داده شده

en: Purchase suggestion declined
fa-Arab: پیشنهاد خرید رد شد

en: Suggestion rejected
fa-Arab: پیشنهاد رد شد

en: A suggestion is ready to be processed
fa-Arab: یک پیشنهاد برای پردازش آماده است

en: Notify fund owner
fa-Arab: به صاحب سرمایه اطلاع دهید

en: A suggestion has been assigned to you
fa-Arab: یک پیشنهاد به شما اختصاص داده شده است

en: Notify manager of a suggestion
fa-Arab: یک پیشنهاد را به مدیر اطلاع دهید

en: OPAC problem report
fa-Arab: گزارش مشکل اوپک

en: Automatic renewal notice
fa-Arab: اطلاعیه تمدید خودکار

en: Notification of automatic renewal
fa-Arab: اطلاعیه تمدید خودکار

en: Checkin slip
fa-Arab: برگه برگشتی

en: Overdue item fine description
fa-Arab: توضیحات جریمه منبع عقب افتاده

en: Auto renewals (Digest)
fa-Arab: تمدید خودکار (خلاصه)

en: Notification on auto renewals
fa-Arab: اطلاع رسانی در مورد تمدید خودکار

en: Notification to return a recalled item
fa-Arab: اطلاع رسانی هنگام دریافت

en: Recalled item awaiting pickup
fa-Arab: منبع در انتظار تحویل فراخوانی شد

en: Details of patron who recalled item
fa-Arab: جزئیات کاربر که آیتم را به یادآورد

en: Confirmation of disabling two factor authentication
fa-Arab: تایید غیرفعال کردن احراز هویت دو عاملی

en: Confirmation of enabling two factor authentication
fa-Arab: تایید فعال کردن احراز هویت دو عاملی

en: New OPAC self-registration
fa-Arab: ثبت نام جدید اپک

en: New OPAC self-registration submitted
fa-Arab: ثبت نام جدید اپک ارسال شد

en: Send list
fa-Arab: ارسال لیست

en: Your list: [% listname | html %]
fa-Arab: فهرست شما: [% listname | html %]

en: Send cart
fa-Arab: ارسال سبد خرید

en: Your cart
fa-Arab: سبد خرید شما

en: Train item slip
fa-Arab: برگه ترتیب اقلام

en: Hold is confirmed
fa-Arab: تایید رزرو

en: Your hold on [% hold.biblio.title %] is confirmed
fa-Arab: رزرو شما در [% رزرو.کتابشناختی.عنوان %] تایید شد

en: Dear %s %s (%s),
fa-Arab: عزیز %s %s (%s)،

en: Your request for an article from %s (%s) has been canceled for the following reason:
fa-Arab: درخواست شما برای مقاله %s (%s) به دلایل زیر لغو شده است:

en: Article requested:
fa-Arab: مقاله درخواستی:

en: Title: %s
fa-Arab: عنوان: %s

en: Author: %s
fa-Arab: نویسنده: %s

en: Volume: %s
fa-Arab: جلد: %s

en: Issue: %s
fa-Arab: شماره: %s

en: Date: %s
fa-Arab: تاریخ: %s

en: TOC: %sYes%sNo%s
fa-Arab: TOC: %sبله%sخیر%s

en: Pages: %s
fa-Arab: صفحات: %s

en: Chapters: %s
fa-Arab: فصل ها: %s

en: Notes: %s
fa-Arab: ملاحظات: %s

en: Format: %sCopy%sScan%s
fa-Arab: فرمت: %sکپی%sاسکن%s

en: Your library
fa-Arab: کتابخانه شما

en: We have completed your request for an article from %s (%s).
fa-Arab: ما درخواست شما برای مقاله را تکمیل کردیم %s (%s).

en: %sYou may pick up your article at %s.%sYou can download the scanned materials via the following URL(s): %s.%s
fa-Arab: %sشما می توانید مقاله خود را دریافت کنید از %s.%sشما می توانید مطالب اسکن شده را از آدرس(های) زیر دانلود نمایید : %s.%s

en: Thank you!
fa-Arab: سپاسگزارم!

en: Dear %s %s (%s)
fa-Arab: عزیز %s %s (%s)

en: Your request for an article from %s (%s) is now in pending state.
fa-Arab: درخواست شما برای مقاله از %s (%s) اکنون در حالت تعلیق است.

en: We have received your request for an article from %s (%s).
fa-Arab: ما درخواست شما برای مقاله را دریافت کردیم %s (%s).

en: We are now processing your request for an article from %s (%s).
fa-Arab: ما اکنون در حال پردازش درخواست شما برای مقاله هستیم %s (%s).

en: Article request:
fa-Arab: درخواست مقاله:

en: Barcode: %s
fa-Arab: بارکد: %s

en: The following items have been checked in:
fa-Arab: منابع زیر تحویل داده شده است:

en: Thank you.
fa-Arab: سپاسگزاریم.

en: The following items have been checked out:
fa-Arab: منابع زیر امانت داده شده است:

en: Thank you for visiting %s.
fa-Arab: از بازدید شما سپاسگزاریم %s.

en: Dear %s %s,
fa-Arab: عزیز %s %s،

en:  The order %s (%s) has been received.
fa-Arab:  سفارش %s (%s) دریافت شده است.

en: Your library.
fa-Arab: کتابخانه شما.

en: %s %s has added a note to the item %s - %s (%s).
fa-Arab: %s %s یادداشتی را به آیتم افزوده است %s - %s (%s).

en: The following item is now due:
fa-Arab: در حال حاضر سررسید آیتم زیر است:

en: The following item(s) are now due:
fa-Arab: منبع(های) زیر اکنون سررسید هستند:

en: You have %s item(s) that are now due
fa-Arab: شما %s آیتم(هایی) داریدکه اکنون سررسید هستند

en: %sDate: %s%s
fa-Arab: %sتاریخ: %s%s

en: %s Transfer to/Hold in %s%s
fa-Arab: %s انتقال به/نگهداری در %s%s

en: %sITEM ON HOLD%s
fa-Arab: %sآیتم در حالت رزرو%s

en: %sNotes:
fa-Arab: %sیادداشت ها:

en: Checked out to %s %s %s %s %s
fa-Arab: امانت گرفتن در %s %s %s %s %s

en: %sChecked out today%s
fa-Arab: %sامروز امانت گرفته شد%s

en: Barcode: %s%s
fa-Arab: بارکد: %s%s

en: Date due: %s%s
fa-Arab: تاریخ سررسید: %s%s

en: %sChecked out%s
fa-Arab: %sامانت گرفته شد%s

en: %sOverdues%s
fa-Arab: %sتاخیرها%s

en: %sNews%s
fa-Arab: %sاخبار%s

en: %sPosted on %s%s
fa-Arab: %sپست شده در %s%s

en: According to our current records, you have items that are overdue.Your library does not charge late fines, but please return or renew them at the branch below as soon as possible.
fa-Arab: طبق سوابق فعلی ما، شما منابعی دارید که سررسید شده اند. کتابخانه شما جریمه دیرکرد دریافت نمی کند، اما لطفاً در اسرع وقت آنها را در شعبه زیر برگردانید یا تمدید کنید.

en: Phone: %s
fa-Arab: تلفن: %s

en: Fax: %s
fa-Arab: فاکس: %s

en: Email: %s
fa-Arab: پست الکترونیکی: %s

en: If you have registered a password with the library, and you have a renewal available, you may renew online. If an item becomes more than 30 days overdue, you will be unable to use your library card until the item is returned.
fa-Arab: اگر رمز عبور را در کتابخانه ثبت کرده‌اید و امکان تمدید آن وجود دارد، می‌توانید به صورت آنلاین تمدید کنید. اگر یک منبع بیش از 30 روز تاخیر دارد، تا زمانی که منبع برگردانده نشود، نمی توانید از کارت کتابخانه خود استفاده کنید.

en: The following item(s) is/are currently overdue:
fa-Arab: آیتم(های) زیر در حال حاضر عقب افتاده است:

en: %s"%s" by %s, %s, Barcode: %s Fine: %s%s
fa-Arab: %s"%s" توسط %s, %s, بارکد: %s جریمه: %s%s

en: Thank-you for your prompt attention to this matter.
fa-Arab: از توجه بلا درنگ شما به این مهم سپاس گذارم.

en: %s Staff
fa-Arab: %s کارکنان

en: Dear %s,%s
fa-Arab: عزیز %s,%s

en: Thank you for your report concerning %s.%s
fa-Arab: سپاسگزارم از شما در خصوص گزارش %s.%s

en: You reported: %s
fa-Arab: شما گزارش دادید: %s

en: Thank you
fa-Arab: سپاسگزاریم

en: The following item will be due soon:
fa-Arab: منبع زیر به زودی تحویل داده می شود:

en: The following item(s) will be due soon:
fa-Arab: منبع(های) زیر به زودی تحویل داده می شود:

en: You have %s item(s) that will be due soon.
fa-Arab: شما %s آیتم(هایی) دارید که به زودی سررسید می شود.

en: The following items have been renewed:
fa-Arab: منابع زیر تمدید شده است:

en: Stock rotation report for %s:
fa-Arab: گزارش انبارگردانی برای %s:

en: %s%s items to be processed for this branch.
fa-Arab: %s%s آیتم باید برای این واحد تهیه شود.

en: %sNo items to be processed for this branch
fa-Arab: %sهیچ آیتمی برای این واحد تهیه نشده است

en: %s%s%sTitle: %s
fa-Arab: %s%s%sعنوان: %s

en: Call number: %s
fa-Arab: شماره بازیابی: %s

en: Location: %s
fa-Arab: محل: %s

en: On loan?: %s
fa-Arab: به صورت امانت؟: %s

en: Status: %s
fa-Arab: وضعیت: %s

en: Current library: %s %s
fa-Arab: کتابخانه جاری: %s %s

en: %sTransfer to %s%s
fa-Arab: %sانتقال به %s%s

en: %sITEM%s
fa-Arab: %sمنبع%s

en: %sOrdernumber %s (%s) (%s ordered) ($%s each) has not been received.%s
fa-Arab: %sشماره سفارش %s (%s) (%s سفارش داده شده) ($%s هرکدام) دریافت نشده است.%s

en: The Interlibrary loans request number %s you placed for:
fa-Arab: شماره درخواست امانت بین کتابخانه ای %s که برای آن قرار داده اید:

en: is ready for pick up from %s.
fa-Arab: آماده تحویل از %s.

en: Kind regards
fa-Arab: با احترام

en: The Interlibrary loans request number %s you placed for
fa-Arab: شماره درخواست امانت بین کتابخانه ای %s که برای آن قرار داده اید

en: is unfortunately unavailable.
fa-Arab: متاسفانه در دسترس نیست.

en: The library has now marked your concern with %s as resolved.%s
fa-Arab: کتابخانه اکنون کار شما را مشخص کرده است %s همانطور که حل شد.%s

en: The following comment was left: %s
fa-Arab: اظهار نظر در زیر گذاشته شد: %s

en: The patron for interlibrary loans request %s, with the following details, has requested cancellation of this ILL request:
fa-Arab: کاربر برای درخواست امانت بین کتابخانه ای %s، با جزئیات زیر، درخواست لغو درخواست این ILL را داده است:

en: The patron for interlibrary loans request %s, with the following details, has modified this ILL request:
fa-Arab: کاربر درخواست امانت بین کتابخانه ای %s، با جزئیات زیر، این درخواست ILL را اصلاح کرده است:

en: Dear Sir/Madam,
fa-Arab: خانم / آقای عزیز،

en: We would like to request an interlibrary loan for a title matching the following description:
fa-Arab: ما می خواهیم برای عنوانی مطابق با توضیحات زیر درخواست امانت بین کتابخانه ای کنیم:

en: Please let us know if you are able to supply this to us.
fa-Arab: لطفاً در صورت امکان به ما اطلاع دهید اگر می توانید این موجودی را به ما ارائه دهید.

en: has been updated.
fa-Arab: به روز رسانی شده است.

en: Details of the update are below:
fa-Arab: جزئیات به روز رسانی در زیر آمده است:

en: The library has added an update to the concern you reported against %s.%s
fa-Arab: کتابخانه یک به‌روزرسانی به کاری که شما در مورد آن گزارش کرده‌اید اضافه کرده است %s.%s

en: %sDischarge confirmation%s
fa-Arab: %sتأییدیه تسویه حساب%s

en: %s%s certifies that the following borrower:%s
fa-Arab: %s%s گواهی می دهد امانت گیرنده زیر:%s

en: %s %s (cardnumber: %s)%s
fa-Arab: %s %s (شماره کارت: %s)%s

en: has returned all items.%s
fa-Arab: همه منابع را برگردانده است.%s

en: Dear %s %s %s,
fa-Arab: عزیز %s %s %s,

en: Your library card will expire soon, on:
fa-Arab: کارت کتابخانه شما به زودی منقضی می‌شود، در:

en: Thank you,
fa-Arab: سپاسگزاریم

en: Librarian
fa-Arab: کتابدار

en: Your library account has been renewed. The new expiry date is: %s.
fa-Arab: حساب کتابخانه شما تمدید شده است. تاریخ انقضا جدید: %s.

en: %s
    An enrollment fee of %s has been applied.
    %s
fa-Arab: %s
    پرداخت %s به حساب شما اعمال شده است.
    %s

en: Your library,
fa-Arab: کتابخانه شما،

en: Hello!
fa-Arab: سلام!

en: Your library account has been created. Please verify your email address by clicking this link to complete the signup process:
fa-Arab: حساب کاربری کتابخانه شما ایجاد شده است. لطفاً آدرس پست الکترونیکی خود را با کلیک بر روی این لینک برای تکمیل فرآیند ثبت نام تأیید کنید:

en: If you did not initiate this request, you may safely ignore this one-time message. The request will expire shortly.
fa-Arab: اگر شما این درخواست را انجام نداده اید، می توانید این پیام را نادیده بگیرید. درخواست به زودی لغو می شود.

en: We want to notify you that your password has been changed. If you did not change it yourself (or requested that change), please contact library staff.
fa-Arab: ما می خواهیم به شما اطلاع دهیم که رمز عبور شما تغییر کرده است. اگر خودتان آن را تغییر نداده اید (یا آن را درخواست کرده اید)، لطفاً با کارکنان کتابخانه تماس بگیرید.

en: %sThis email has been sent in response to your password recovery request for the account %s%s%s.
fa-Arab: %sTاین ایمیل در پاسخ به درخواست بازیابی رمزعبور برای حساب شما ارسال شده است. %s%s%s.

en: You can now create your new password using the following link:
fa-Arab: اکنون می توانید رمز عبور جدید خود را با استفاده از لینک زیر ایجاد نمایید:

en: %sThis link will be valid for 2 days from this email's reception, then you must reapply if you do not change your password.%s
fa-Arab: %sاین لینک از زمان دریافت پست الکترونیکی به مدت 2 روز معتبر است، اگر رمزعبور خود را تغییر ندهید، باید دوره درخواست دهید.%s

en: %sThank you.%s
fa-Arab: %sسپاسگزارم.%s

en: %sA librarian has reset the password for the account %s%s%s.
fa-Arab: %sیک کتابدار رمز عبور حساب کاربری را بازنشانی کرده است %s%s%s.

en: Please create your new password using the following link:
fa-Arab: لطفاً رمز عبور جدید خود را با استفاده از لینک زیر ایجاد نمایید:

en: %sThis link will be valid for 5 days from this email's reception, then you must reapply if you do not change your password.%s
fa-Arab: %sاین لینک از زمان دریافت این پست الکترونیکی به مدت 5 روز معتبر است، اگر رمزعبور را تغییر ندهید، باید دوباره درخواست دهید .%s

en: Dear patron,
fa-Arab: کاربر عزیز،

en: We want to inform you that %s %s accepted your invitation to share your list %s in our library catalog.
fa-Arab: می خواهیم به شما اطلاع دهیم که %s %s دعوت شما را برای اشتراک گذاری فهرست %sدر فهرست کتابخانه مان را می پذیریم.

en: One of our patrons, %s %s, invites you to share a list %s in our library catalog.
fa-Arab: یکی از کاربران ما، %s %s، از شما دعوت می‌کند تا فهرست %s را در فهرست کتابخانه ما به اشتراک بگذارید.

en: To access this shared list, please click on the following URL or copy-and-paste it into your browser address bar.
fa-Arab: برای دسترسی به این لیست مشترک، لطفاً روی URL زیر کلیک نمایید یا آن را در نوار آدرس مرورگر خود کپی و جایگذاری نمایید.

en: In case you are not a patron in our library or do not want to accept this invitation, please ignore this mail. Note also that this invitation expires within two weeks.
fa-Arab: در صورتی که از اعضای کتابخانه ما نیستید یا نمی خواهید این دعوت را بپذیرید، لطفاً این نامه را نادیده بگیرید. هم چنین توجه داشته باشید که این دعوتنامه ظرف دو هفته منقضی خواهد شد.

en: Hello %s %s %s.%s
fa-Arab: سلام %s %s %s.%s

en: Thank you for joining %s%s%sthe library%s%s
fa-Arab: سپاسگزاریم از پیوستن شما %s%s%sبه کتابخانه ما%s%s

en: You can search for all our materials in our %scatalog%s.%s
fa-Arab: شما می توانید تمام مطالب موجود ما را جستجو کنید در %sفهرست ما%s.%s

en: Your library card number is %s%s
fa-Arab: شماره کارت کتابخانه شما است %s%s

en: If you have any problems or questions regarding your account, please contact the library.
fa-Arab: در صورت داشتن هرگونه مشکل یا سوال در مورد حساب کاربری خود، لطفاً با کتابخانه تماس بگیرید.

en: Dear cataloger,%s
fa-Arab: فهرست نویس عزیز، %s

en: %s reported the following concern with %s%s%s%s
fa-Arab: %s گزارش ارتباط زیر با %s%s%s%s

en: You can mark this concern as resolved from the %sconcern management page%s.
fa-Arab: شما می توانید این ارتباط را علامت گذاری کنید همان گونه که برطرف شد از %sصفحه مدیریت ارتباط%s.

en: Your authentication token is %s.
fa-Arab: رمز احراز هویت شما است %s.

en: It is valid one minute.
fa-Arab: یک دقیقه اعتبار دارد.

en:       %sOutstanding accounts%s
fa-Arab:       %sحساب های معوق%s

en:       %sDebts%s
fa-Arab:       %sبدهی ها%s

en:     %sDate%s
fa-Arab:     %sتاریخ%s

en:     %sCharge%s
fa-Arab:     %sتغییر%s

en:     %sAmount%s
fa-Arab:     %sمبلغ%s

en:     %sOutstanding%s
fa-Arab:     %sمعوقه%s

en:     %sThere are no outstanding debts on your account%s
fa-Arab:     %sهیچ بدهی معوقی در حساب شما وجود ندارد%s

en:       %sCredits%s
fa-Arab:       %sاعتبارات%s

en:     %sCredit%s
fa-Arab:     %sاعتبار%s

en:     %sThere are no outstanding credits on your account%s
fa-Arab:     %sهیچ اعتبار معوقی در حساب شما وجود ندارد%s

en:         Total credit as of %s:
fa-Arab:         کل اعتبار از %s:

en:         Total outstanding dues as of %s:
fa-Arab:         مجموع بدهی های معوقه از %s:

en: Please order for the library:
fa-Arab: لطفاً برای کتابخانه سفارش دهید:

en: %sOrdernumber %s (%s) (quantity: %s) ($%s each).%s
fa-Arab: %sشماره سفارش %s (%s) (تعداد: %s) ($%s هرکدام).%s

en:   %sTransaction ID: %s
fa-Arab:   %sشناسه معامله: %s

en:   %sOperator ID: %s
fa-Arab:   %sشناسه اپراتور: %s

en:   %sPayment type: %s
fa-Arab:   %sنوع پرداخت: %s

en:         %s%sFee receipt%s%s
fa-Arab:         %s%sدریافت هزینه%s%s

en:     %sDescription of charges%s
fa-Arab:     %sشرح هزینه ها%s

en:     %sTotal: %s
fa-Arab:     %sمجموع: %s

en:     %sTendered: %s
fa-Arab:     %sپیشنهاد دادن: %s

en:     %sChange: %s
fa-Arab:     %sتغییر: %s

en:         %s%sPayment receipt%s%s
fa-Arab:         %s%sرسید پرداخت%s%s

en:       %sTendered: %s
fa-Arab:       %sپیشنهاد دادن: %s

en:       %sChange given:%s
fa-Arab:       %sتغییر داده شده:%s

en: We regret to inform you, that the following item can not be provided due to it being missing. Your hold was cancelled.
fa-Arab: با عرض پوزش به اطلاع شما میرسانیم که کالای زیر به دلیل مفقود بودن قابل ارائه نیست. رزرو شما لغو شد.

en: Copy: %s
fa-Arab: کپی: %s

en: You have a hold available for pickup as of %s:
fa-Arab: شما یک رزرو برای تحویل در دسترس دارید %s:

en: You have one or more holds available for pickup:
fa-Arab: شما یک رزرو برای تحویل در دسترس دارید:

en: Waiting since: %s
fa-Arab: چندی است منتظر است: %s

en: Waiting at: %s
fa-Arab: در انتظار است: %s

en: Your hold for %s is available for pickup.
fa-Arab: رزرو شما برای %s تحویل در دسترس است.

en:       %sTransaction ID: %s
fa-Arab:       %sشناسه تراکنش: %s

en:       %sOperator ID: %s
fa-Arab:       %sشناسه اپراتور: %s

en:       %sPayment type: %s
fa-Arab:       %sنوع پرداخت: %s

en:         %s%s%s receipt%s%s
fa-Arab:         %s%s%s اعلام وصول%s%s

en:         Received with thanks from  %s %s %s
fa-Arab:         دریافت شد با تشکر از  %s %s %s

en:         Card number: %s%s
fa-Arab:         شماره کارت: %s%s

en:         Credit added to account for %s %s %s
fa-Arab:         اعتبار به حساب اضافه شد %s %s %s

en:         Writeoff added to account for %s %s %s
fa-Arab:         حذف کردن به حساب کاربری اضافه شد %s %s %s

en:       %sDescription of credit%s
fa-Arab:       %sشرح اعتبار%s

en:       %sAmount%s
fa-Arab:       %sمبلغ%s

en:       %sTotal available:%s
fa-Arab:       %sمجموع در دسترس:%s

en:       %sDescription of charges%s
fa-Arab:       %sشرح هزینه ها%s

en:       %sTotal:%s
fa-Arab:       %sمجموع:%s

en:       %sChange given: %s
fa-Arab:       %sتغییر داده شده: %s

en:       %sAccount balance as on date:%s
fa-Arab:       %sموجودی حساب در تاریخ: %s

en: Change service requested
fa-Arab: درخواست تغییر سرویس

en: A hold has been placed on the following item : %s (%s) by the user %s %s (%s).
fa-Arab: روی منبع زیر یک رزرو گذاشته شده است : %s (%s) توسط کاربر %s %s (%s).

en: The patron picking up %s (%s) has changed to %s %s (%s).
fa-Arab: کاربر دریافت کننده %s (%s) تغییر کرده است به %s %s (%s).

en: Please update the hold information for this item.
fa-Arab: لطفاً اطلاعات نگهداری این مورد را به‌روزرسانی کنید.

en: Item: %s
fa-Arab: آیتم: %s

en: Pickup location: %s
fa-Arab: انتخاب محل نگهداری: %s

en: Dear %s %s,
    
    The following holds are waiting at %s:
    
    %s
        %s : waiting since %s
    %s
fa-Arab: عزیز %s %s,
    
    منتظر رزروهای زیر هستند %s:
    
    %s
        %s : از زمان انتظار %s
    %s

en: You have a curbside pickup scheduled for %s at %s.
fa-Arab: شما برای برداشتن حاشیه جدول برنامه ریزی کرده اید %s در %s.

en: Any holds waiting for you at the pickup time will be included in this pickup. At this time, that list includes:
    %s
    %s
    * %s, %s (%s)
    %s
    %s
fa-Arab: هر رزروی که در انتظار زمان برگشت باشد در این انتخاب گنجانده خواهد شد. در حال حاضر, این لیست شامل موارد زیر است:
    %s
    %s
    * %s, %s (%s)
    %s
    %s

en: Once you have arrived, please call your library or log into your account and click the "Alert staff of your arrival" button to let them know you are there.
fa-Arab: پس از ورود، لطفاً با کتابخانه خود تماس بگیرید یا وارد حساب کاربری خود شوید و روی دکمه "هشدار کارکنان از ورود خود" کلیک کنید تا به آنها اطلاع دهید که در آنجا هستید.

en: The following issue is now available:
fa-Arab: شماره زیر اکنون در دسترس است:

en: Please pick it up at your convenience.
fa-Arab: لطفاً آن را در فرصت مناسب بردارید.

en: You have suggested that the library acquire %s by %s.
fa-Arab: شما پیشنهاد کرده اید که کتابخانه خریداری کند %s از %s.

en: The library has reviewed your suggestion today. The item will be ordered as soon as possible. You will be notified by mail when the order is completed, and again when the item arrives at the library.
fa-Arab: کتابخانه امروز پیشنهاد شما را بررسی کرده است. منبع در اسرع وقت سفارش داده خواهد شد. پس از تکمیل سفارش، و دوباره زمانی که منبع به کتابخانه رسید، از طریق پست الکترونیکی به شما اطلاع داده خواهد شد.

en: If you have any questions, please email us at %s.
fa-Arab: اگر شما سوالی دارید، لطفاً با پست الکترونیکی با ما تماس بگیرید%s.

en: We are pleased to inform you that the item you requested is now part of the collection.
fa-Arab: خوشحالیم به اطلاع شما برسانیم که منبع درخواستی شما اکنون جزئی از مجموعه است.

en: %sSuggestion pending approval%s
fa-Arab: %sپیشنهاد در انتظار تایید%s

en:     %s%sSuggested by%s
fa-Arab:     %s%sپیشنهاد شده توسط%s

en:     %s%sTitle suggested%s
fa-Arab:     %s%sعنوان پیشنهاد%s

en:     %s%sLibrary:%s %s%s
fa-Arab:     %s%sکتابخانه:%s %s%s

en:     %s%sTitle:%s %s%s
fa-Arab:     %s%sعنوان:%s %s%s

en:     %s%sAuthor:%s %s%s
fa-Arab:     %s%sنویسنده:%s %s%s

en:     %s%sCopyright date:%s %s%s
fa-Arab:     %s%sتاریخ حق چاپ:%s %s%s

en:     %s%sStandard number (ISBN, ISSN or other):%s %s%s
fa-Arab:     %s%sشماره استاندارد (شابک, شاپا و دیگر):%s %s%s

en:     %s%sPublisher:%s %s%s
fa-Arab:     %s%sناشر:%s %s%s

en:     %s%sCollection title:%s %s%s
fa-Arab:     %s%sعنوان مجموعه:%s %s%s

en:     %s%sPublication place:%s %s%s
fa-Arab:     %s%sمحل انتشار:%s %s%s

en:     %s%sQuantity:%s %s%s
fa-Arab:     %s%sتعداد:%s %s%s

en:     %s%sItem type:%s  %s%s
fa-Arab:     %s%sنوع آیتم:%s  %s%s

en:     %s%sReason for suggestion:%s %s%s
fa-Arab:     %s%sدلیل پیشنهاد:%s %s%s

en:     %s%sNotes:%s %s%s
fa-Arab:     %s%sیادداشت ها:%s %s%s

en: We are pleased to inform you that the item you requested has now been ordered. It should arrive soon, at which time it will be processed for addition into the collection.
fa-Arab: خوشحالیم به اطلاع شما برسانیم که کالای درخواستی شما درحال حاضر سفارش داده شده است. باید به زودی برسد، در آن زمان برای اضافه شدن به مجموعه پردازش می شود.

en: You will be notified again when the book is available.
fa-Arab: زمانی که کتاب موجود شد مجددا به شما اطلاع داده خواهد شد.

en: If you have any questions, please email us at %s
fa-Arab: اگر سوالی دارید، لطفا با پست الکترونیکی با ما تماس بگیرید %s

en:       %sFee ID: %s
fa-Arab:       %sشناسه هزینه: %s

en:         %s%sInvoice%s%s
fa-Arab:         %s%sفاکتور%s%s

en:         Bill to: %s %s %s
fa-Arab:         سیاهه به: %s %s %s

en:       %sDate%s
fa-Arab:       %sتاریخ%s

en:       %sTotal owed:%s
fa-Arab:       %sکل بدهی:%s

en:       %sDescription of payments%s
fa-Arab:       %sتوضیحات پرداخت ها%s

en:       %sTotal paid:%s
fa-Arab:       %sجمع پرداختی:%s

en:       %sTotal outstanding:%s
fa-Arab:       %sکل معوقه:%s

en: The library has reviewed your request today, and has decided not to accept the suggestion at this time.
fa-Arab: کتابخانه امروز درخواست شما را بررسی کرد و تصمیم گرفت که این پیشنهاد را فعلاٌ نپذیرد.

en: The reason given is: %s
fa-Arab: دلیل ارائه شده این است: %s

en: A new suggestion is ready to be processed: %s by %s.
fa-Arab: یک پیشنهاد جدید برای پردازش آماده است: %s توسط %s.

en: A new suggestion has been assigned to you: %s.
fa-Arab: یک پیشنهاد جدید به شما اختصاص داده شده است: %s.

en: Username: %s
fa-Arab: کاربری: %s

en: Problem page: %s
fa-Arab: صفحه مشکل: %s

en: Message: %s
fa-Arab: پیام ها: %s

en: The following item, %s, has correctly been renewed and is now due on %s
fa-Arab: منبع زیر، %s، به درستی تمدید شده است و اکنون سررسید است %s

en: This item has reached the maximum number of automatic renewals and will no longer be renewed.
fa-Arab: این منبع به تعداد حداکثر دفعات مجاز، تمدید شده است و دیگر قابل تمدید نیست.

en: This item has reached the maximum number of unseen renewals and will need to be renewed at the library.
fa-Arab: تعداد تمدیدهای این آیتم به حداکثر دیده نشده رسیده است و باید در کتابخانه تمدید شود.

en: The following item, %s, has not been renewed because:
fa-Arab: منبع زیر، %s، تمدید نشده است زیرا:

en: You have reached the maximum number of renewals possible.
fa-Arab: شما به تعداد حداکثر دفعات مجاز، تمدید کرده‌اید.

en: This item is on hold for another patron.
fa-Arab: این منبع برای کاربر دیگری رزرو شده است.

en: You are currently restricted.
fa-Arab: شما در حال حاضر محدودیت دارید.

en: You have overdue items.
fa-Arab: شما منابع تاخیری دارید.

en: It's too late to renew this item.
fa-Arab: برای تمدید این مورد خیلی دیر است.

en: Your total unpaid fines are too high.
fa-Arab: مجموع جریمه های پرداخت نشده شما بسیار زیاد است.

en: This item must be renewed at the library.
fa-Arab: این منبع باید در کتابخانه تمدید شود.

en: Your account has expired.
fa-Arab: حساب کاربری شما منقضی شده است.

en: Checked in items for %s %s %s %s %s
fa-Arab: برگشت دادن منبع برای %s %s %s %s %s

en: %sChecked in today%s
fa-Arab: %sامروز بررسی شد%s

en: Barcode: %s %s
fa-Arab: بارکد: %s %s

en: There were %s items that were not renewed.
fa-Arab: وجود دارد %s منابعی که تمدید نشدند.

en: There were %s items that were renewed.
fa-Arab: وجود دارد %s منابعی که تمدید شدند.

en: was renewed until %s
fa-Arab: تمدید شد تا %s

en: A recall has been placed on the following item: %s / %s (%s). The due date has been updated, and is now %s. Please return the item before the due date.
fa-Arab: یک فراخوان در مورد زیر انجام شده است: %s / %s (%s). تاریخ سررسید اکنون به روز شده است %s. لطفا قبل از موعد مقرر منبع را برگردانید.

en: A recall that you requested on the following item: %s / %s (%s) is now ready for you to pick up at %s. Please pick up your item by %s.
fa-Arab: فراخوان مورد زیر را درخواست کردید: %s / %s (%s) اکنون آماده است آن را دریافت کنید %s. لطفاً منبع خود را تحویل بگیرید %s.

en: A payment of %s has been applied to your account.
fa-Arab: پرداخت %s به حساب شما اعمال شده است.

en: This payment affected the following fees:
fa-Arab: این پیام می تواند برهزینه های زیر تاثیر داشته باشد:

en: Description: %s
fa-Arab: شرح: %s

en: Amount paid: %s
fa-Arab: مبلغ پرداختی: %s

en: Amount remaining: %s
fa-Arab: مقدار باقی مانده: %s

en: Recall for pickup at %s
fa-Arab: فراخوان برای تجدید فعالیت در %s

en: ITEM RECALLED
fa-Arab: مورد یادآوری شد

en: %s by %s
fa-Arab: %s توسط %s

en: Callnumber: %s
fa-Arab: شماره بازیابی: %s

en: %sDear %s %s,%s
fa-Arab: %sعزیز %s %s,%s

en: %sThis is to confirm that someone disabled two factor authentication on your account.%s
fa-Arab: %sتایید غیرفعال کردن احراز هویت دو عاملی.%s

en: %sIf you did not do this, someone else may be using your account. Please contact technical support.%s
fa-Arab: %sاگر شما این کار را نکردید، ممکن است شخص دیگری از حساب کاربری شما استفاده کرده. لطفاً با پشتیبانی فنی تماس بگیرید.%s

en: %sYour library%s
fa-Arab: %sکتابخانه شما%s

en: %sThis is to confirm that someone enabled two factor authentication on your account.%s
fa-Arab: %sتایید فعال کردن احراز هویت دو عاملی.%s

en: %sNew OPAC self-registration%s
fa-Arab: %sثبت نام جدید اپک%s

en: %s%sSelf-registration made:%s
fa-Arab: %s%sثبت نام خودکار انجام شد:%s

en: %s%sCardnumber: %s%s%s
fa-Arab: %s%sشماره کارت: %s%s%s

en: %s%sEmail: %s%s%s
fa-Arab: %s%sپست الکترونیکی: %s%s%s

en: %s%sPhone: %s%s%s
fa-Arab: %s%sتلفن: %s%s%s

en: %s%sMobile: %s%s%s
fa-Arab: %s%sموبایل: %s%s%s

en: %s%sFax: %s%s%s
fa-Arab: %s%sفاکس: %s%s%s

en: %s%sSecondary email: %s%s%s
fa-Arab: %s%sپست الکترونیکی دوم: %s%s%s

en: %s%sSecondary phone: %s%s%s
fa-Arab: %s%sتلفن دوم: %s%s%s

en: %s%sHome library: %s%s%s
fa-Arab: %s%sکتابخانه اصلی: %s%s%s

en: %s%sTemporary patron category: %s%s%s
fa-Arab: %s%sرده اعضای موقت: %s%s%s

en: Hi,%s%s
fa-Arab: درود,%s%s

en: %s %s sent you a list from our online catalog called: %s.%s
fa-Arab: %s %s لیستی از فهرست آنلاین ما برای شما ارسال شد به نام: %s.%s

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.%s
fa-Arab: لطفا توجه داشته باشید که فایل پیوست فایل پیشینه های کتابشناختی مارک است که می تواند در نرم افزارهای شخصی کتابشناختی نظیر EndNote, Reference Manager or ProCite وارد شود.%s

en: %sAuthor(s): %s%s%s%s%s; %s%s%s%s%s%s%s;%s%s%s%s%s
fa-Arab: %sنویسنده(ها): %s%s%s%s%s; %s%s%s%s%s%s%s;%s%s%s%s%s

en: %s%sISBN: %s%s%s; %s%s%s%s
fa-Arab: %s%sشابک: %s%s%s; %s%s%s%s

en: %sPublished by: %s%s in %s%s%s, %s%s%s%s
fa-Arab: %sمنتشر شده توسط: %s%s در %s%s%s, %s%s%s%s

en: %sCollection: %s%s%s
fa-Arab: %sمجموعه: %s%s%s

en: %sCopyright year: %s%s%s
fa-Arab: %sسال حق چاپ: %s%s%s

en: %sNotes: %s%s%s
fa-Arab: %sیادداشت ها: %s%s%s

en: %sUnified title: %s%s%s
fa-Arab: %sعنوان قراردادی: %s%s%s

en: %sSerial: %s%s%s
fa-Arab: %sنشریات: %s%s%s

en: %sIn: %s%s %s%s%s%s%s%s
fa-Arab: %sدر: %s%s %s%s%s%s%s%s

en: [%sView in online catalog%s
fa-Arab: [%sمشاهده در فهرست آنلاین%s

en: %s%sItems: %s%s%s%s
fa-Arab: %s%sآیتم ها: %s%s%s%s

en: %s %s sent you a cart from our online catalog.%s
fa-Arab: %s %s برای شما یک سبدخرید از فهرست آنلاین ما ارسال شد.%s

en: %sView in online catalog%s
fa-Arab: %sمشاهده در فهرست آنلاین%s

en: Train name: %s
fa-Arab: نام رشته: %s

en: Sent on: %s
fa-Arab: ارسال شد: %s

en: Item number #%s
fa-Arab: شماره بازیابی منبع #%s

en: Hello %s %s (%s),
fa-Arab: سلام %s %s (%s)،

en: Your hold on %s (%s) has been confirmed.
fa-Arab: رزرو شما در %s (%s) تایید شده است.

en: You will be notified by the library when your item is available for pickup.
fa-Arab: زمانی که کتاب موجود شد کتابخانه به شما اطلاع می دهد.

en: An account writeoff of %s has been applied to your account.
fa-Arab: حذف حساب %s برای حساب شما اعمال شده است.

en: This writeoff affected the following fees:
fa-Arab: حذف این هزینه های زیر را تحت تأثیر قرار داد:

en: Sample numbering patterns for subscriptions
fa-Arab: نمونه الگوهای شماره گذاری شده برای اشتراک ها

en: No. {X}
fa-Arab: شماره. {X}

en: Number
fa-Arab: شماره

en: Simple Numbering method
fa-Arab: روش شماره گذاری ساده

en: Issue
fa-Arab: نسخه

en: Vol. {X}, Number {Y}, Issue {Z}
fa-Arab: جلد {X}، شماره {Y}، نسخه {Z}

en: Volume
fa-Arab: جلد

en: Volume Number Issue 1
fa-Arab: شماره جلد، شماره 1

en: Volume, Number, Issue
fa-Arab: جلد، نسخه، شماره

en: Vol. {X}, No. {Y}
fa-Arab: جلد. {X}, شماره. {Y}

en: Volume Number 1
fa-Arab: جلد شماره 1

en: Volume, Number
fa-Arab: جلد، شماره

en: Season
fa-Arab: فصل

en: Season Year
fa-Arab: فصل سال

en: Seasonal
fa-Arab: فصلی

en: Year
fa-Arab: سال

en: Bestseller
fa-Arab: پرفروش

en: Shelf copy damaged
fa-Arab: روکش قفسه آسیب دیده است

en: Library copy lost
fa-Arab: نسخه گم شده کتابخانه

en: Available via ILL
fa-Arab: از طریق ILL در دسترس است

en: Insufficient budget
fa-Arab: بودجه ناکافی

en: Document too expensive
fa-Arab: سندبهادار

en: Document not corresponding to our acquisition policy
fa-Arab: سندی که با خط مشی خرید ما مطابقت ندارد

en: Large print
fa-Arab: چاپ بزرگ

en: DVD
fa-Arab: دی وی دی

en: Long overdue (lost)
fa-Arab: تاخیر طولانی (گمشده)

en: Lost
fa-Arab: گم شده

en: Lost and paid for
fa-Arab: گم شده و پرداخت شده

en: Missing
fa-Arab: مفقود

en: Missing from bundle
fa-Arab: بسته های گم شده

en: Damaged
fa-Arab: آسیب دیده

en: Fiction
fa-Arab: داستان

en: Children's area
fa-Arab: حوزه کودکان

en: On display
fa-Arab: بر روی صفحه نمایش

en: New materials shelf
fa-Arab: قفسه مواد جدید

en: Staff office
fa-Arab: دفتر کارکنان

en: General stacks
fa-Arab: قفسه های عمومی

en: Audio visual
fa-Arab: سمعی بصری

en: Reference
fa-Arab: ارجاع

en: Book cart
fa-Arab: کارت كتاب

en: Processing center
fa-Arab: مرکز پردازش

en: Non-fiction
fa-Arab: غیر داستانی

en: Withdrawn
fa-Arab: پس گرفته شده

en: Ordered
fa-Arab: سفارش داده شده

en: Not for loan
fa-Arab: برای امانت نیست

en: Staff collection
fa-Arab: مجموعه کارکنان

en: Added to bundle
fa-Arab: به مجموعه اضافه شد

en: Restricted access
fa-Arab: دسترسی محدود

en: Address notes
fa-Arab: یادداشت های آدرس

en: The copy on the shelf is damaged
fa-Arab: نسخه در قفسه آسیب دیده است

en: Upcoming title by popular author
fa-Arab: عنوان پیش رو از نویسنده محبوب

en: Circulation
fa-Arab: چرخه امانت

en: Catalog
fa-Arab: لیست

en: Patrons
fa-Arab: کاربران

en: Acquisitions
fa-Arab: مجموعه سازی

en: Accounts
fa-Arab: حساب ها

en: Serials
fa-Arab: پیایندها

en: Magazine
fa-Arab: روزنامه

en: Bound journal
fa-Arab: مجله صحافی شده

en: Audio tape
fa-Arab: نوار صوتی

en: Video tape
fa-Arab: نوار ویدیوئی

en: Diskette
fa-Arab: دیسکت

en: Book with diskette
fa-Arab: کتاب با دیسکت

en: Book with CD
fa-Arab: کتاب با سی دی

en: Book with audio tape
fa-Arab: کتاب با نوار صوتی

en: No reason provided
fa-Arab: دلیلی ارائه نشده است

en: Out of stock
fa-Arab: موجود نیست

en: Restocking
fa-Arab: ذخیره سازی مجدد

en: Returned by patron
fa-Arab: توسط کاربر برگشت داده شد

en: Found in library
fa-Arab: در کتابخانه یافت شد

en: Item could not be located on shelves
fa-Arab: این آیتم را نمی توان در قفسه ها قرار داد

en: Item was found to be too damaged to fill hold
fa-Arab: مشخص شد که منبع آنقدر آسیب دیده که نمی‌توان آن را به دست کسی داد

en: Item was found to be too damaged to fill article request
fa-Arab: مشخص شد که منبع برای تکمیل درخواست مقاله خیلی آسیب دیده است

en: Cancelled from the OPAC user page
fa-Arab: از صفحه کاربری اوپک لغو شد

en: Some basic default authorised values for library locations, item lost status, etc.
fa-Arab: برخی از مقادیر مجاز پیش‌فرض اولیه برای مکان‌های کتابخانه، وضعیت منابع گمشده و غیره.

en: You can change these at any time after installation.
fa-Arab: شما می توانید این موارد را در هر زمانی پس از نصب تغییر دهید.

en: CSV profiles
fa-Arab: پروفایل CSV

en: Default CSV export profiles; including one for exporting serial claims.
fa-Arab: پروفایل پیش فرض خروجی CSV؛ شامل استخراج مطالبات نشریه.

en: Default CSV export for serial issue claims
fa-Arab: برای مطالبات شماره های نشریه به صورت پیش فرض خروجی CSV بگیرید

en: issues to claim
fa-Arab: درخواست نشریات

en: Default CSV export for late orders
fa-Arab: پیش فرض خروجی CSV برای سفارشات گذشته

en: Late orders (CSV profile)
fa-Arab: سفارشات دیرهنگام (نمایه CSV)

en: Information not available; Not applicable
fa-Arab: اطلاعات موجود نیست؛ قابل اجرا نیست

en: Basic bibliographic unit
fa-Arab: واحد کتابشناختی پایه

en: Secondary bibliographic unit: supplements, special issues, accompanying material, other secondary bibliographic units
fa-Arab: واحد کتابشناختی ثانویه: ضمیمه ها، مسائل ویژه، مطالب همراه، سایر واحدهای کتابشناختی ثانویه

en: Indexes
fa-Arab: نمایه ها

en: Cartographic material
fa-Arab: مواد نقشه برداری

en: Cartographic material, atlas
fa-Arab: مواد نقشه برداری، اطلس

en: Cartographic material, diagram
fa-Arab: مواد نقشه برداری، نمودار

en: Cartographic material, map
fa-Arab: مواد نقشه برداری، نقشه

en: Cartographic material, profile
fa-Arab: مطالب نقشه برداری، مشخصات

en: Cartographic material, model
fa-Arab: مواد نقشه برداری، مدل

en: Cartographic material, remote sensing image
fa-Arab: مواد کارتوگرافی، تصویر سنجش از دور

en: Cartographic material, section
fa-Arab: مطالب نقشه کشی، بخش

en: Cartographic material, view
fa-Arab: مطالب نقشه برداری، مشاهده

en: Cartographic material, other
fa-Arab: مواد نقشه برداری، سایر موارد

en: Computer file
fa-Arab: فایل کامپیوتری

en: Computer file, tape cartridge
fa-Arab: فایل کامپیوتری، نوار کارتریج

en: Computer file, chip cartridge
fa-Arab: فایل کامپیوتری، تراشه کارتریج

en: Computer file, computer optical disk cartridge
fa-Arab: فایل کامپیوتر، کارتریج دیسک نوری کامپیوتر

en: Computer file, tape cassette
fa-Arab: فایل کامپیوتری، نوار کاست

en: Computer file, tape reel
fa-Arab: فایل کامپیوتری، حلقه نوار

en: Computer file, magnetic disk
fa-Arab: فایل کامپیوتر، دیسک مغناطیسی

en: Computer file, magneto-optical disk
fa-Arab: فایل کامپیوتر، دیسک مغناطیسی نوری

en: Computer file, optical disk
fa-Arab: فایل کامپیوتر، دیسک نوری

en: Computer file, remote
fa-Arab: فایل کامپیوتر، از راه دور

en: Computer file, other
fa-Arab: فایل کامپیوتری، دیگر

en: Globe
fa-Arab: کره زمین

en: Globe, celestial
fa-Arab: زمین، آسمانی

en: Globe, planetary or lunar
fa-Arab: کره، سیاره یا قمری

en: Globe, terrestrial
fa-Arab: کره زمین، این جهانی

en: Globe, earth moon
fa-Arab: کره زمین، ماه زمین

en: Globe, other
fa-Arab: کره زمین، دیگر

en: Kit
fa-Arab: مجموعه ها

en: Microform
fa-Arab: ميكروفيلم

en: Microform, aperture card
fa-Arab: میکروفرم، کارت دیافراگم

en:  Microform, microfilm cartridge
fa-Arab:  میکروفرم، کارتریج میکروفیلم

en:  Microform, microfilm cassette
fa-Arab:  میکروفرم، كاست ميكروفيلم

en:  Microform, microfilm reel
fa-Arab:  میکروفرم، حلقه میکروفیلم

en: Microform, microfiche
fa-Arab: میکروفرم، میکروفیش

en: Microform, microfiche cassette
fa-Arab: میکروفرم، کاست میکروفیش

en: Microform, micro-opaque
fa-Arab: میکروفرم، میکرواوپاک

en: Microform, other
fa-Arab: میکروفرم، دیگر

en: Motion picture
fa-Arab: عکس متحرک

en: Motion picture, film cartridge
fa-Arab: تصویر متحرک، کارتریج فیلم

en: Motion picture, film cassette
fa-Arab: تصویر متحرک، كاست فيلم

en: Motion picture, film reel
fa-Arab: تصویر متحرک، حلقه فيلم

en: Motion picture, other
fa-Arab: تصویر متحرک، دیگر

en: Nonprojected graphic
fa-Arab: گرافیک غیرپروژه ای

en: Nonprojected graphic, collage
fa-Arab: گرافیک بدون طرح، کالج

en: Nonprojected graphic, drawing
fa-Arab: گرافیک بدون پروژه، طراحی

en: Nonprojected graphic, painting
fa-Arab: گرافیک بدون طرح، نقاشی

en: Nonprojected graphic, photomechanical print
fa-Arab: گرافیک بدون طرح، چاپ فتومکانیکی

en: Nonprojected graphic, photonegative
fa-Arab: گرافیک بدون طرح، فوتونگاتیو

en: Nonprojected graphic, photoprint
fa-Arab: گرافیک بدون طرح، چاپ عکس

en: Nonprojected graphic, picture
fa-Arab: گرافیک بدون طرح، تصویر

en: Nonprojected graphic, print
fa-Arab: گرافیک بدون طرح، چاپ

en: Nonprojected graphic, technical drawing
fa-Arab: گرافیک غیرتصویری، طراحی فنی

en: Nonprojected graphic, chart
fa-Arab: گرافیک بدون طرح، نمودار

en: Nonprojected graphic, flash card
fa-Arab: گرافیک بدون پروژه، فلش کارت

en: Nonprojected graphic, other
fa-Arab: گرافیک غیرطراحی شده، سایر

en: Notated music
fa-Arab: موسیقی نت دار

en: Projected graphic
fa-Arab: گرافیک پیش بینی شده

en: Projected graphic, filmstrip cartridge
fa-Arab: گرافیک طراحی شده، کارتریج نوار فیلم

en: Projected graphic, filmstrip
fa-Arab: گرافیک طراحی شده، نوار فیلم

en: Projected graphic, other type of filmstrip
fa-Arab: گرافیک طراحی شده، نوع دیگری از نوار فیلم

en: Projected graphic, filmstrip roll
fa-Arab: گرافیک طراحی شده، حلقه نوار فیلم

en: Projected graphic, slide
fa-Arab: گرافیک طراحی شده، اسلاید

en: Projected graphic, transparency
fa-Arab: گرافیک طراحی شده، شفافیت

en: Projected graphic, other
fa-Arab: گرافیک طراحی شده، سایر

en: Remote-sensing image
fa-Arab: تصویر سنجش از راه دور

en: Sound recording
fa-Arab: ضبط صدا

en: Sound recording, sound disk
fa-Arab: ضبط صدا، دیسک صدا

en: Sound recording, cylinder
fa-Arab: ضبط صدا، سیلندر

en: Sound recording, sound cartridge
fa-Arab: ضبط صدا، کارتریج صدا

en: Sound recording, sound-track film
fa-Arab: ضبط صدا، فیلم آهنگ صدا

en: Sound recording, roll
fa-Arab: ضبط صدا، نوسان

en: Sound recording, sound cassette
fa-Arab: ضبط صدا، کاست صدا

en: Sound recording, sound-tape reel
fa-Arab: ضبط صدا، حلقه نوار صدا

en: Sound recording, wire recording
fa-Arab: ضبط صدا، ضبط الکترونیکی

en: Sound recording, other
fa-Arab: ضبط صدا، دیگر

en: Text
fa-Arab: متن

en: Text, regular print
fa-Arab: متن، چاپ منظم

en: Text, large print
fa-Arab: متن، چاپ درشت

en: Text, Braille
fa-Arab: متن، بریل

en: Text, loose-leaf
fa-Arab: متن، برگه جدا

en: Text, other
fa-Arab: متن، سایر

en: Videorecording
fa-Arab: ضبط ویدیو

en: Videorecording, videocartridge
fa-Arab: فیلمبرداری، کارتریج ویدیویی

en: Videorecording, videodisc
fa-Arab: ضبط ویدئو، دیسک ویدئو

en: Videorecording, videocassette
fa-Arab: فیلمبرداری، ویدئو کاست

en: Videorecording, videoreel
fa-Arab: فیلمبرداری، حلقه ویدیوئی

en: Videorecording, other
fa-Arab: فیلمبرداری، سایر موارد

en: Physical form is unspecified
fa-Arab: شکل فیزیکی مشخص نیست

en: Multiple physical forms
fa-Arab: اشکال فیزیکی چندگانه

en: Other physical media
fa-Arab: سایر رسانه های فیزیکی

en: Information not available, or Retention is limited
fa-Arab: اطلاعات در دسترس نیست، یا محدود است

en: Complete (95%-100% held)
fa-Arab: کامل (95%-100% نگه داشته شده)

en: Incomplete (50%-94% held)
fa-Arab: ناقص (50%-94% رزرو شده است)

en: Very incomplete or scattered (less than 50% held)
fa-Arab: بسیار ناقص یا پراکنده (کمتر از 50٪ رزرو شده است)

en: Not applicable
fa-Arab: غیر قابل اجرا

en: Received and complete or Ceased
fa-Arab: دریافت و تکمیل یا متوقف شد

en: On order
fa-Arab: به سفارش

en: Currently received
fa-Arab: فعلاً دریافت شده است

en: Not currently received
fa-Arab: فعلاً دریافت نشده است

en: Information not available
fa-Arab: اطلاعات موجود نیست

en: Retained except as replaced by updates
fa-Arab: نگهداری می شود به جز زمانی که با به روز رسانی جایگزین شده است

en: Sample issue retained
fa-Arab: نمونه شماره های باقی مانده

en: Retained until replaced by microform, or other preservation format
fa-Arab: تا زمانی که با میکروفرم یا سایر فرمت های نگهداری جایگزین شود حفظ می گردد

en: Retained until replaced by cumulation, replacement volume, or revision
fa-Arab: تا زمانی که با گردآوری، جلد جایگزینی یا چاپ جدید جایگزین شود، حفظ می شود

en: Limited retention (only some parts kept)
fa-Arab: نگهداری محدود (فقط برخی از قطعات نگهداری می شوند)

en: No retention (no parts kept)
fa-Arab: بدون نگهداری (بدون قطعات نگهداری شده)

en: Permanent retention (all parts kept permanently)
fa-Arab: نگهداری دائمی (همه قطعات به طور دائم نگهداری می شوند)

en: Coded values conforming to the Z39.71-2006 holdings statements for bibliographic items.
fa-Arab: مقادیر کدگذاری شده مطابق با بیانیه های نگهداری Z39.71-2006 برای منابع کتابشناختی.

en: Refer to https://www.niso.org/publications/standards for details.
fa-Arab: برای جزئیات بیشتر به https://www.niso.org/publications/standards مراجعه کنید.

en: Abridger
fa-Arab: خلاصه نویس

en: Art copyist
fa-Arab: هنر نسخه بردار

en: Art director
fa-Arab: کارگردان هنری

en: Author of afterword, colophon, etc.
fa-Arab: نویسنده پایان سخن، پس گفتار، و غیره.

en: Announcer
fa-Arab: گوینده

en: Analyst
fa-Arab: تحلیلگر

en: Appellee
fa-Arab: استیناف شونده

en: Appellant
fa-Arab: تجدیدنظرخواه

en: Applicant
fa-Arab: متقاضی

en: Author in quotations or text abstracts
fa-Arab: نویسنده در نقل قول ها یا چکیده های متنی

en: Architect
fa-Arab: معمار

en: Artistic director
fa-Arab: کارگردان هنری

en: Autographer
fa-Arab: دست خط

en: Attributed name
fa-Arab: نام نسبت داده شده

en: Author of dialog
fa-Arab: نویسنده دیالوگ

en: Audio engineer
fa-Arab: مهندس صدا

en: Audio producer
fa-Arab: تولید کننده صدا

en: Screenwriter
fa-Arab: فیلمنامه نویس

en: Book artist
fa-Arab: کتاب مصور

en: Book producer
fa-Arab: تهیه کننده کتاب

en: Blurb writer
fa-Arab: نویسنده تقریظ

en: Binder
fa-Arab: صحافی

en: Broadcaster
fa-Arab: پخش کننده

en: Braille embosser
fa-Arab: نقش برجسته خط بریل

en: Casting director
fa-Arab: کارگردان بازیگران

en: Caster
fa-Arab: چرخک

en: Client
fa-Arab: ارباب رجوع

en: Colorist
fa-Arab: نقاش

en: Collotyper
fa-Arab: چاپ ژلاتینی

en: Cinematographer
fa-Arab: فیلمبردار

en: Contestant-appellee
fa-Arab: شرکت کننده-متقاضی

en: Collector
fa-Arab: گردآورنده

en: Conservator
fa-Arab: سرپرست

en: Camera operator
fa-Arab: اپراتور دوربین

en: Collection registrar
fa-Arab: ثبت مجموعه

en: Contestant
fa-Arab: شرکت کننده

en: Contestant-appellant
fa-Arab: شرکت کننده-تجدیدنظرخواه

en: Court governed
fa-Arab: اداره دادگاه

en: Cover designer
fa-Arab: طراح جلد

en: Copyright claimant
fa-Arab: مطالبه حق چاپ

en: Complainant-appellee
fa-Arab: شاکی-فرجام خوانده

en: Complainant
fa-Arab: شاکی

en: Complainant-appellant
fa-Arab: شاکی- تجدیدنظرخواه

en: Creator
fa-Arab: پدیدآور

en: Correspondent
fa-Arab: خبرنگار

en: Court reporter
fa-Arab: گزارشگر دادگاه

en: Consultant
fa-Arab: مشاور

en: Costume designer
fa-Arab: طراح صحنه

en: Contributor
fa-Arab: مشارکت کننده

en: Contestee-appellee
fa-Arab: رقیب- فرجام خوانده

en: Contractor
fa-Arab: پیمانکار

en: Contestee
fa-Arab: رقابت

en: Contestee-appellant
fa-Arab: رقیب- تجدیدنظرخواه

en: Curator
fa-Arab: متصدی

en: Dubbing director
fa-Arab: مدیر دوبلاژ

en: Distribution place
fa-Arab: محل توزیع

en: Defendant
fa-Arab: مدافع

en: Defendant-appellee
fa-Arab: متهم - تجدیدنظرخواهی

en: Defendant-appellant
fa-Arab: متهم- تجدیدنظرخواه

en: Degree committee member
fa-Arab: مدرک تحصیلی عضو کمیته

en: Degree granting institution
fa-Arab: موسسه اعطا کننده مدرک

en: Degree supervisor
fa-Arab: ناظر ارائه مدرک

en: DJ
fa-Arab: روکش جلد

en: Delineator
fa-Arab: طراح

en: Depicted
fa-Arab: به تصویر کشیده شده

en: Depositor
fa-Arab: سپرده گذار

en: Draftsman
fa-Arab: طراح

en: Designer
fa-Arab: طراح

en: Data contributor
fa-Arab: مشارکت کننده داده

en: Data manager
fa-Arab: مدیر داده

en: Editor of compilation
fa-Arab: ویرایشگر تالیف

en: Editorial director
fa-Arab: مدیر تحریریه

en: Editor of moving image work
fa-Arab: ویرایشگر کار تصویر متحرک

en: Electrician
fa-Arab: تکنسین برق

en: Electrotyper
fa-Arab: الکتروتایپر

en: Engineer
fa-Arab: مهندس

en: Enacting jurisdiction
fa-Arab: وضع صلاحیت قضایی

en: Event place
fa-Arab: محل برگزاری

en: Facsimilist
fa-Arab: رونوشت ها

en: Film distributor
fa-Arab: پخش کننده فیلم

en: Field director
fa-Arab: مدیر حوزه

en: Film director
fa-Arab: کارگردان فیلم

en: Filmmaker
fa-Arab: فیلمساز

en: Film producer
fa-Arab: تهیه کننده فیلم

en: First party
fa-Arab: بخش اول

en: Geographic information specialist
fa-Arab: کارشناس اطلاعات جغرافیایی

en: Host institution
fa-Arab: موسسه میزبان

en: Host
fa-Arab: میزبان

en: Inventor
fa-Arab: مخترع

en: Instrumentalist
fa-Arab: نوازنده ساز

en: Judge
fa-Arab: قاضی

en: Jurisdiction governed
fa-Arab: حوزه قضایی حاکم

en: Laboratory
fa-Arab: آزمایشگاه

en: Laboratory director
fa-Arab: مدیر آزمایشگاه

en: Lead
fa-Arab: بازیگر اصلی

en: Libelee-appellee
fa-Arab: شخص مورد افترا- مستأنف علیه

en: Libelee
fa-Arab: شخص مورد افترا

en: Lender
fa-Arab: قرض دهنده

en: Libelee-appellant
fa-Arab: تهمت خواه - فرجام خواه

en: Lighting designer
fa-Arab: طراح نور

en: Libelant-appellee
fa-Arab: تهمت زن - استیناف

en: Libelant
fa-Arab: دادخواست دهنده

en: Libelant-appellant
fa-Arab: تهمت زن - استیناف کننده

en: Landscape architect
fa-Arab: معمار مناظر طبیعی

en: Music copyist
fa-Arab: کپی کننده موسیقی

en: Medium
fa-Arab: رسانه

en: Manufacture place
fa-Arab: محل تولید

en: Manufacturer
fa-Arab: تولید کننده

en: Metadata contact
fa-Arab: متادیتای تماس

en: Makeup artist
fa-Arab: آرایشگر

en: Moderator
fa-Arab: مجری

en: Marbler
fa-Arab: سنگ مرمر

en: Markup editor
fa-Arab: ویرایشگر نشانه گذاری

en: Musical director
fa-Arab: کارگردان موسیقی

en: Minute taker
fa-Arab: صورتجلسه نویس

en: Music programmer
fa-Arab: برنامه نویس موسیقی

en: Mixing engineer
fa-Arab: مهندس میکس کردن

en: News anchor
fa-Arab: مجری خبر

en: Onscreen participant
fa-Arab: شرکت کننده روی صحنه

en: Organizer
fa-Arab: تنظیم کننده

en: Onscreen presenter
fa-Arab: مجری روی صحنه

en: Owner
fa-Arab: مالک

en: Place of address
fa-Arab: محل آدرس

en: Panelist
fa-Arab: میزگرد

en: Patron
fa-Arab: کاربر

en: Project director
fa-Arab: مدیر طرح

en: Proofreader
fa-Arab: تصحیح کننده

en: Platemaker
fa-Arab: برنامه پلت مارکر

en: Permitting agency
fa-Arab: آژانس مجوز دهنده

en: Production manager
fa-Arab: مدیر تولید

en: Praeses
fa-Arab: رئيس جمهور

en: Process contact
fa-Arab: فرآیند تماس

en: Production personnel
fa-Arab: پرسنل تولید

en: Programmer
fa-Arab: برنامه ریز

en: Printmaker
fa-Arab: سازنده پوستر

en: Production company
fa-Arab: شرکت تولیدی

en: Production place
fa-Arab: محل تولید

en: Production designer
fa-Arab: طراح تولید

en: Provider
fa-Arab: ارائه دهنده

en: Plaintiff-appellee
fa-Arab: شاکی- تجدیدنظرخواه

en: Plaintiff
fa-Arab: شاکی

en: Patent holder
fa-Arab: دارنده اختراع

en: Plaintiff-appellant
fa-Arab: شاکی- تجدیدنظرخواه

en: Publication place
fa-Arab: محل انتشار

en: Rapporteur
fa-Arab: گزارشگر

en: Recordist
fa-Arab: ضبط کننده

en: Addressee
fa-Arab: مخاطب

en: Radio director
fa-Arab: مدیر رادیو

en: Redaktor
fa-Arab: ویراستار

en: Renderer
fa-Arab: ارائه دهنده

en: Researcher
fa-Arab: پژوهشگر

en: Radio producer
fa-Arab: تهیه کننده رادیو

en: Repository
fa-Arab: مخزن

en: Reporter
fa-Arab: خبرنگار

en: Responsible party
fa-Arab: طرف مسئول

en: Respondent-appellee
fa-Arab: خوانده- فرجام خواه

en: Restager
fa-Arab: بازسازی

en: Respondent
fa-Arab: پاسخگو

en: Respondent-appellant
fa-Arab: خوانده- تجدیدنظرخواه

en: Remix artist
fa-Arab: هنرمند ریمیکس

en: Sound engineer
fa-Arab: مهندس صدا

en: Stage director
fa-Arab: کارگردان صحنه

en: Sound designer
fa-Arab: طراح صدا

en: Special effects provider
fa-Arab: ارائه دهنده جلوه های ویژه

en: Supporting host
fa-Arab: میزبان پشتیبانی

en: Seller
fa-Arab: فروشنده

en: Speaker
fa-Arab: گوینده

en: Second party
fa-Arab: بخش دوم

en: Surveyor
fa-Arab: نقشه بردار

en: Set designer
fa-Arab: طراح صحنه

en: Setting
fa-Arab: تنظیمات

en: Storyteller
fa-Arab: قصه گو

en: Stage manager
fa-Arab: مدیر صحنه

en: Stereotyper
fa-Arab: کلیشه ای

en: Software developer
fa-Arab: توسعه دهنده نرم افزار

en: Television writer
fa-Arab: نویسنده تلویزیون

en: Technical director
fa-Arab: مدیر فنی

en: Teacher
fa-Arab: مربی

en: Television director
fa-Arab: کارگردان تلویزیون

en: Television guest
fa-Arab: مهمان تلویزیون

en: Television host
fa-Arab: مجری تلویزیون

en: Television producer
fa-Arab: تهیه کننده تلویزیون

en: Transcriber
fa-Arab: رونویس کننده

en: University place
fa-Arab: محل دانشگاه

en: Voice actor
fa-Arab: صداپیشه

en: Videographer
fa-Arab: فیلمبردار

en: Visual effects provider
fa-Arab: ارائه دهنده جلوه های بصری

en: Writer of added commentary
fa-Arab: تفسیر نویسنده را اضافه کنید

en: Writer of added lyrics
fa-Arab: نویسنده اشعار اضافه شده

en: Writer of added text
fa-Arab: نویسنده متن اضافه شده

en: Woodcutter
fa-Arab: چوب بر

en: Wood engraver
fa-Arab: کنده کاری روی چوب

en: Writer of introduction
fa-Arab: نویسنده مقدمه

en: Witness
fa-Arab: شاهد

en: Writer of preface
fa-Arab: نویسنده پیشگفتار

en: Writer of supplementary textual content
fa-Arab: نویسنده پیوست محتوای متنی

en: MARC code list for relators, as of http://www.loc.gov/marc/relators/relaterm.html
fa-Arab: فهرست کدهای مارک برای ارتباط از http://www.loc.gov/marc/relators/relaterm.html

en: Some basic currencies with USA dollar as default for ACQ module
fa-Arab: برخی از ارزهای اصلی با دلار آمریکا به عنوان پیش فرض برای ماژول ACQ

en: Show barcode on the summary screen items listings
fa-Arab: نمایش بارکد در فهرست خلاصه منابع صفحه نمایش

en: Useful patron attribute types:
fa-Arab: انواع ویژگی های مفید کاربر:

en: * SHOW_BCODE - Show barcode on the patron summary screen items listings
fa-Arab: * SHOW_BCODE - نمایش بارکد در فهرست اقلام صفحه نمایش خلاصه کاربر

en: Student
fa-Arab: دانشجو

en: Home Bound
fa-Arab: محدود به خانه

en: Kid
fa-Arab: کودک

en: Juvenile
fa-Arab: نوجوان

en: Young Adult
fa-Arab: جوانان

en: Board
fa-Arab: هیئت مدیره

en: Inter-Library Loan
fa-Arab: امانت بین کتابخانه ای

en: School
fa-Arab: مدرسه

en: Library
fa-Arab: کتابخانه

en: Staff
fa-Arab: کارکنان

en: Sample patron types and categories. Types are currently hardcoded but you can manage categories after installation from the administration module.
fa-Arab: نمونه انواع و دسته‌های کاربری. انواع در حال حاضر دارای کد اختصاصی هستند اما می‌توانید دسته‌ها را پس از نصب ماژول مدیریت اداره کنید.

en: Adult patron - default patron type
fa-Arab: اعضای بزرگسال - پیش فرض نوع عضو

en:                 PT  - Patron
fa-Arab:                 PT  - عضو

en:                 ST  - Student
fa-Arab:                 ST  - دانشجو

en:                 BH  - Homebound
fa-Arab:                 BH  - در خانه

en: Child - patron with a guarantor
fa-Arab: کودک - عضو با ضمانت کننده

en:                 K   - Kid
fa-Arab:                 K   - کودک

en:                 J   - Juvenile
fa-Arab:                 J   - نوجوان

en:                 YA  - Young Adult
fa-Arab:                 YA  - بزرگسالان جوان

en: Organization - patron is an institution, not a person
fa-Arab: سازمان - پشتیبان یک نهاد است، نه یک شخص

en:                 ILL - Inter-library Loan
fa-Arab:                 ILL - امانت بین کتابخانه ای

en:                 SC  - School
fa-Arab:                 SC  - مدرسه

en:                 L   - Library
fa-Arab:                 L   - کتابخانه

en: Professional - a member of an organization (organization is guarantor)
fa-Arab: حرفه ای - عضو یک سازمان (سازمان تضمین کننده)

en:                 T   - Teacher
fa-Arab:                 T   - مدرس

en:                 S   - Staff
fa-Arab:                 S   - کارکنان

en:                 B   - Board
fa-Arab:                 B   - هیأت مدیره

en: Label Test
fa-Arab: تست برچسب

en: DEFAULT
fa-Arab: پیش فرض

en: Test Layout
fa-Arab: صفحه آرائی آزمایشی

en:   %s&lt;firstname&gt; &lt;surname&gt;%s
fa-Arab:   %s&lt;نام &gt; &lt;نام خانوادگی&gt;%s

en:   %sBranch: &lt;branchcode&gt;%s
fa-Arab:   %sشعبه: &lt;کد شعبه&gt;%s

en:   %sExpires: August 31, 2010%s
fa-Arab:   %sمنقضی می شود: آگوست 31, 2010%s

en: 3 columns, 10 rows of labels
fa-Arab: 3 ستون، 10 ردیف برچسب

en: 1" X 1.5" Spine Label | Setup for up to four lines of text
fa-Arab: 1" X 1.5" برچسب عطف | حداکثر برای چهار خط متن تنظیم کنید

en: 1" X 1.5" Spine Label | Setup for five lines of text
fa-Arab: 1" X 1.5" برچسب عطف | برای پنج خط متن تنظیم کنید

en: Default description
fa-Arab: توضیحات پیش فرض

en: A template for home brewed patron card forms
fa-Arab: یک الگو برای فرم های کارت اعضای اصلی

en: Sample label and patron card data
fa-Arab: نمونه برچسب و اطلاعات کارت عضویت

en: Library Laser
fa-Arab: لیزر کتابخانه

en: Test Printer 01
fa-Arab: چاپگر آزمایشی 01

en: A set of default item types.
fa-Arab: مجموعه ای از انواع منابع پیش فرض.

en: Books
fa-Arab: كتاب ها

en: Mixed Materials
fa-Arab: منابع چندگانه

en: Computer Files
fa-Arab: فایلهای کامپیوتری

en: Maps
fa-Arab: نقشه‌ها

en: Visual Materials
fa-Arab: منابع دیداری

en: Music
fa-Arab: موسيقى

en: Continuing Resources
fa-Arab: منابع مستمر

en: Sample libraries.
fa-Arab: نمونه کتابخانه ها.

en: Sample holidays: Sunday, Christmas, New Year's
fa-Arab: نمونه تعطیلات: یکشنبه، کریسمس، سال نو

en: Sundays
fa-Arab: یکشنبه ها

en: New Year's Day
fa-Arab: روز سال نو

en: Christmas
fa-Arab: کریسمس

en: Welcome to Koha
fa-Arab: به Koha خوش آمدید

en: What's Next?
fa-Arab: گام بعدی چیست؟

en: Catalog concern help text
fa-Arab: راهنمایی متن فهرست موضوع

en: Catalog concern template text
fa-Arab: الگوی متن فهرست موضوع

en: Welcome to Koha. Koha is a full-featured open-source ILS. Developed initially in New Zealand by Katipo Communications Ltd and first deployed in January of 2000 for Horowhenua Library Trust, Koha is currently maintained by a team of software providers and library technology staff from around the globe.
fa-Arab: به کوها خوش آمدید. کوها یک ILS منبع باز کامل است. در ابتدا در نیوزیلند توسط شرکت ارتباطات Katipo توسعه یافته و اولین بار در ژانویه 2000 برای Horowhenua Library Trust مستقر شد، کوها هم اکنون بوسیله گروهی از ارائه دهندگان نرم افزار و کارکنان فناوری کتابخانه از سراسر جهان نگهداری می شود.

en: Now that you've installed Koha, what's next? Here are some suggestions:
fa-Arab: حالا که Koha را نصب کردید، بعدش چی؟ در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد:

en: %s%sRead Koha Documentation%s%s
fa-Arab: %s%sاسناد Koha را بخوانید%s%s

en: %s%sRead/Write to the Koha Wiki%s%s
fa-Arab: %s%sخواندن/نوشتن در ویکی کوها%s%s

en: %s%sRead and Contribute to Discussions%s%s
fa-Arab: %s%sبخوانید و در بحث ها مشارکت کنید%s%s

en: %s%sReport Koha Bugs%s%s
fa-Arab: %s%sگزارش اشکالات کوها%s%s

en: %s%sSubmit Patches to Koha using Git (Version Control System)%s%s
fa-Arab: %s%sارسال پچ ها به Koha با استفاده از Git (نسخه سیستم کنترل)%s%s

en: %s%sChat with Koha users and developers%s%s
fa-Arab: %s%sبا کاربران و توسعه دهندگان برنامه Koha گپ بزنید%s%s

en: Please describe your concern clearly and the library will try to deal with it as quickly as possible
fa-Arab: لطفاً نگرانی خود را به روشنی توصیف کنید و کتابخانه سعی خواهد کرد در اسرع وقت با آن برخورد کند

en: **Describe the concern**
fa-Arab: **توضیح موضوع**

en: A clear and concise description of what the concern is.
fa-Arab: توضیح واضح و مختصر از آنچه که اهمیت دارد.

en: **To reproduce**
fa-Arab: **چاپ دوباره**

en: Steps to reproduce the behavior:
fa-Arab: مراحل تکرار دوباره عملکرد:

en: 1. Go to '...'
fa-Arab: 1. برو به '...'

en: 2. Click on '....'
fa-Arab: 2. کلیک کنید '....'

en: 3. Scroll down to '....'
fa-Arab: 3. به پایین پیمایش کنید'....'

en: 4. See error
fa-Arab: 4. خطا را ببینید

en: **Expected behavior**
fa-Arab: **رفتار مورد انتظار**

en: A clear and concise description of what you expected to happen.
fa-Arab: توضیح واضح و مختصر از آنچه انتظار داشتید اتفاق بیفتد.

en: Sample news items
fa-Arab: نمونه اخبار آیتم ها

en: Sample patrons
fa-Arab: نمونه اعضا

en: Sample quotes
fa-Arab: نمونه نقل قول ها

en: To be prepared for war is one of the most effectual means of preserving peace.
fa-Arab: آمادگی برای جنگ یکی از مؤثرترین ابزار حفظ صلح است.

en: When angry, count ten, before you speak; if very angry, an hundred.
fa-Arab: وقتی عصبانی هستید، قبل از صحبت تا ده بشمار. اگر خیلی عصبانی هستید، تا صد.

en: Four score and seven years ago our fathers brought forth on this continent, a new nation, conceived in Liberty, and dedicated to the proposition that all men are created equal.
fa-Arab: هشتاد و هفت سال پیش، پدران ما در این قاره، ملت جدیدی پدید آوردند که در آزادی شکل گرفت و متعهد به این اصل که همه انسان ها برابر آفریده شده اند.

en: I have always found that mercy bears richer fruits than strict justice.
fa-Arab: من همیشه دریافته ام که بخشش فایده بیشتری از عدالت سخت دارد.

en: I feel incompetent to perform duties...which have been so unexpectedly thrown upon me.
fa-Arab: احساس می کنم برای انجام وظایفی که به طور غیرمنتظره به من تحمیل شده اند، ناتوانم.

en: He serves his party best who serves his country best.
fa-Arab: او به بهترین وجه به حزب خود خدمت می کند که بهترین خدمت به کشورش است.

en: No President has ever enjoyed himself as much as I?
fa-Arab: هیچ رئیس تا به حال به اندازه من از خود لذت نبرده است؟

en: Speak softly and carry a big stick.
fa-Arab: آرام حرف بزن و چوب بزرگی را حمل کن.

en: I have come to the conclusion that the major part of the president is to increase the gate receipts of expositions and fairs and bring tourists to town.
fa-Arab: من به این نتیجه رسیده ام که اغلب مدیران بدنبال افزایش ورودی نمایشگاه ها و شهربازی و آوردن گردشگران به شهر است.

en: You cannot become thorough Americans if you think of yourselves in groups. America does not consist of groups. A man who thinks of himself as belonging to a particular national group in America has not yet become an American.
fa-Arab: اگر خود را گروهی فکر کنید، نمی توانید آمریکایی کامل شوید. آمریکا از گروه ها تشکیل نشده است. مردی که خود را متعلق به یک گروه ملی خاص در آمریکا می داند هنوز آمریکایی نشده است.

en: If you don't say anything, you won't be called on to repeat it.
fa-Arab: اگر چیزی نگویید، از شما خواسته نمی شود که آن را تکرار کنید.

en: Four fifths of all our troubles in this life would disappear if we would only sit down and keep still.
fa-Arab: اگر فقط بنشینیم و بی حرکت بمانیم، چهار پنجم تمام مشکلات ما در این زندگی از بین می رود.

en: The slogan of progress is changing from the full dinner pail to the full garage.
fa-Arab: شعار پیشرفت از سطل شام کامل به گاراژ کامل در حال تغییر است.

en: Let me assert my firm belief that the only thing we have to fear is fear itself.
fa-Arab: اجازه بدهید اعتقاد راسخ خود را ثابت کنم که تنها چیزی که باید از آن بترسیم خود ترس است.

en: If you can't stand the heat, get out of the kitchen.
fa-Arab: اگر نمی توانید گرما را تحمل کنید، از آشپزخانه خارج شوید.

en: The atom bomb was no great decision. It was merely another powerful weapon in the arsenal of righteousness.
fa-Arab: بمب اتمی هیچ تصمیم بزرگی نبود. این فقط یک سلاح قدرتمند دیگری در زرادخانه عدالت بود.

en: The buck stops here.
fa-Arab: مخالفت اینجا متوقف می شود.

en: History does not long entrust the care of freedom to the weak or the timid.
fa-Arab: تاریخ خیلی وقت است که مراقبت از آزادی را به ضعیفان یا ترسوها واگذار نمی کند.

en: My fellow Americans, ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country.
fa-Arab: هموطنان آمریکایی من، نپرسید که کشور شما چه کاری می تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می توانید برای کشور خود انجام دهید.

en: I do not think it altogether inappropriate to introduce myself to this audience. I am the man who accompanied Jacqueline Kennedy to Paris, and I have enjoyed it.
fa-Arab: به نظرم اصلاً بی مناسبت نیست که خودم را به این مخاطبان معرفی کنم. من مردی هستم که ژاکلین کندی را در پاریس همراهی کردم و از آن لذت بردم.

en: The Great Society is a place where every child can find knowledge to enrich his mind and to enlarge his talents. It is a place where the city of man serves not only the needs of the body and the demands of commerce but the desire for beauty and the hunger for community. It is a place where men are more concerned with the quality of their goals than the quantity of their goods.
fa-Arab: جامعه بزرگ جایی است که هر کودک می تواند دانشی برای غنی سازی ذهن خود و افزایش استعدادهای خود بیابد. این مکانی است که در آن شهر انسان نه تنها به نیازهای بدن و نیازهای تجارت، بلکه به میل به زیبایی و گرسنگی برای اجتماع پاسخ می دهد. جایی است که مردان بیشتر به کیفیت اهدافشان اهمیت می دهند تا کمیت دارائی هایشان.

en: People have got to know whether or not their president is a crook. Well, I'm not a crook.
fa-Arab: مردم باید بدانند که آیا رئیس جمهور آنها کلاهبردار است یا خیر. خب من کلاهبردار نیستم.

en: When the President does it, that means that it is not illegal.
fa-Arab: وقتی رئیس جمهور این کار را انجام می دهد، به این معنی است که غیرقانونی نیست.

en: Our Long national nightmare is over.
fa-Arab: کابوس طولانی ملی ما به پایان رسیده است.

en: Our constitution works. Our great republic is a government of laws, not of men.
fa-Arab: قانون اساسی ما کار می کند. جمهوری بزرگ ما حکومت قانون است، نه دولت مردان.

en: A strong nation, like a strong person, can afford to be gentle, firm, thoughtful, and restrained. It can afford to extend a helping hand to others. It's a weak nation, like a weak person, that must behave with bluster and boasting and rashness and other signs of insecurity.
fa-Arab: یک ملت قوی، مانند یک فرد قوی، می تواند ملایم، محکم، متفکر و خویشتن دار باشد. می تواند دست یاری به سوی دیگران دراز کند. این ملت ضعیفی است، مثل یک آدم ضعیف، که باید با هیاهو و لاف زدن و تندخو و سایر نشانه های ناامنی رفتار کند.

en: It is not my intention to do away with government. It is rather to make it work -work with us, not over us; stand by our side, not ride on our back. Government can and must provide opportunity, not smother it; foster productivity, not stifle it. This Administration's objective will be a healthy, vigorous, growing economy.
fa-Arab: قصد من از بین بردن دولت نیست. بهتر است کاری کنیم که با هم کار کنیم، نه با ما. کنار ما بایست، نه اینکه بر پشت ما سوار شوی. دولت می تواند و باید فرصت را فراهم کند، نه اینکه آن را خفه کند. افزایش بهره وری، نه خفه کردن آن. هدف این دولت یک اقتصاد سالم، قوی و رو به رشد خواهد بود.

en: Each generation goes further than the generation preceding it because it stands on the shoulders of that generation. You will have opportunities beyond anything we've ever known.
fa-Arab: هر نسلی از نسل قبل فراتر می رود زیرا بر شانه های آن نسل می ایستد. شما فرصت هایی فراتر از هر چیزی که تا به حال شناخته ایم خواهید داشت.

en: We have ...drawn a line in the sand.
fa-Arab: ما ... روی شن ها خط کشیده ایم.

en: If America shows weakness and uncertainty, the world will drift toward tragedy. That will not happen on my watch.
fa-Arab: اگر آمریکا ضعف و عدم اطمینان نشان دهد، جهان به سمت تراژدی خواهد رفت. از دیدگاه من این اتفاق نخواهد افتاد.

en: Every nation in every region now has a decision to make. Either you are with us, or you are with the terrorists.
fa-Arab: اکنون هر ملتی در هر منطقه تصمیمی برای اتخاذ دارد. یا با ما هستید یا با تروریست ها.

en: Girls are capable of doing everything men are capable of doing. Sometimes they have more imagination than men.
fa-Arab: دختران قادر به انجام هر کاری هستند که مردان بدان قادرند. گاهی قدرت تخیل بیشتری نسبت به مردان دارند.

en: I really think a champion is defined not by their wins but by how they can recover when they fall.
fa-Arab: من واقعاً فکر می‌کنم یک قهرمان نه با بردهایش، بلکه با این که چگونه می‌تواند پس از سقوط بازیابی شود، تعریف می‌شود.

en: Tremendous amounts of talent are being lost to our society just because that talent wears a skirt.
fa-Arab: حجم عظیمی از استعدادها در جامعه ما از دست می رود فقط به این دلیل که از کنار این استعدادها می گذرند.

en: At the end of the day, we can endure much more than we think we can.
fa-Arab: در پایان روز، ما می توانیم خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنیم تحمل کنیم.

en: Have no fear of perfection; you'll never reach it.
fa-Arab: از کمال نترس؛ هرگز به آن نخواهی رسید.

en: You cannot shake hands with a clenched fist.
fa-Arab: شما نمی توانید با مشت گره کرده دست بدهید.

en: If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.
fa-Arab: اگر چیزی را دوست ندارید، آن را تغییر دهید. اگر نمی توانید آن را تغییر دهید، نگرش خود را تغییر دهید.

en: I don't mind living in a man's world, as long as I get to be a woman in it.
fa-Arab: من بدم نمی آید در دنیای مردانه زندگی کنم، تا زمانی که در آن زن باشم.

en: My mission in life is not merely to survive but to thrive and to do so with some passion, some compassion, some humor, and some style.
fa-Arab: ماموریت من در زندگی فقط زنده ماندن نیست، بلکه پیشرفت و انجام این کار با مقداری اشتیاق، مقداری دلسوزی، مقداری شوخ طبعی و مقداری سلیقه است.

en: I am thankful for my struggle because, without it, I wouldn't have stumbled across my strength.
fa-Arab: من از مبارزه ام سپاسگزارم زیرا، بدون آن، نمی توانستم با قدرت برخورد کنم.

en: It took me quite a long time to develop a voice, and now that I have it, I am not going to be silent.
fa-Arab: زمان زیادی طول کشید تا بتوانم یک صدا را ایجاد کنم و حالا که آن را دارم، قرار نیست سکوت کنم.

en: What you do makes a difference, and you have to decide what kind of difference you want to make.
fa-Arab: کاری که انجام می دهید تفاوت ایجاد می کند و باید تصمیم بگیرید که چه نوع تفاوتی ایجاد کنید.

en: The way I see it, if you want the rainbow, you gotta put up with the rain!
fa-Arab: من تصور می کنم، اگر رنگین کمان را می خواهی، باید باران را تحمل کنی!

en: Each and every one of us has the capacity to be an oppressor. I want to encourage each and every one of us to interrogate how we might be an oppressor and how we might be able to become liberators for ourselves and for each other.
fa-Arab: هر یک از ما ظرفیت ظالم بودن را داریم. من می‌خواهم تک تک مان را ترغیب کنم تا در مورد اینکه چگونه ممکن است یک ظالم باشیم و چگونه می‌توانیم برای خود و دیگران آزادی بخش باشیم.

en: The future depends entirely on what each of us does every day; a movement is only people moving.
fa-Arab: آینده کاملاً به آنچه هر یک از ما هر روز انجام می دهیم بستگی دارد؛ یک جنبش فقط حرکت مردم است.

en: The land knows you, even when you are lost.
fa-Arab: زمین شما را می شناسد، حتی وقتی گم شده اید.

en: Allow access to the following servers to search and download record information:
fa-Arab: برای جستجو و دانلود اطلاعات رکورد، به سرورهای زیر اجازه دسترسی داشته باشید:

en: LIBRARY OF CONGRESS NAMES (authority records)
fa-Arab: اسامی کتابخانه کنگره (سوابق مستند)

en: LIBRARY OF CONGRESS SUBJECTS (authority records)
fa-Arab: موضوعات کتابخانه کنگره (سوابق مستند)

en: COLUMBIA UNIVERSITY
fa-Arab: دانشگاه کلمبیا

en: LIBRARY OF CONGRESS
fa-Arab: کتابخانه کنگره

en: LIBRARY OF CONGRESS NAMES
fa-Arab: اسامی کتابخانه کنگره

en: LIBRARY OF CONGRESS SUBJECTS
fa-Arab: موضوعات کتابخانه کنگره

en: LIBRARY OF CONGRESS SRU
fa-Arab: پایگاه داده SRU کتابخانه کنگره

en: NATIONAL LIBRARY OF FRANCE
fa-Arab: کتابخانه ملی فرانسه
