Koha 23.11.08.001 - en to gl translation catalogue (15 entries)

en: Edit
gl: Editar

en: Delete
gl: Borrar

en: %s item(s) added to your cart
gl: %s item(s) engadidos ao seu carriño

en: No item was selected
gl: Non se selecinou ningún elemento

en: Are you sure you want to empty your cart?
gl: Estás segura/o de que queres baleirar o teu carro?

en: Are you sure you want to remove the selected items?
gl: Estás segura/o de que queres borrar os elementos seleccionados?

en: Next
gl: Seguinte

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
gl: Está segura/o de querer eliminar os %s ítems relacionados?

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: %s month
gl: %s mes

en: %s months
gl: %s meses

en: Are you sure you want to delete %s? %s patron(s) are using it!
gl: Está segura/o de querer eliminar %s? %s usuario(s) están utilizándoo!

en: Are you sure you want to delete %s?
gl: Está segura/o de querer eliminar %s?

en: Error:
gl: Erro:
