Koha 23.11.08.001 - en to hr translation catalogue (2458 entries)

en: Lost item
hr: Izgubljeni primjerak

en: New card
hr: Nova iskaznica

en: Hold fee
hr: Cijena rezervacije

en: (Replaced)
hr: (Zamijenjeno)

en: Add order to basket
hr: Dodaj narudžbu u košaricu

en: From an existing record:
hr: Iz postojećeg zapisa:

note: INPUT type=submit
en: Submit
hr: Pošalji

en: From a suggestion
hr: Iz prijedloga za nabavu

en: From a subscription
hr: Iz pretplate

en: From a new (empty) record
hr: Iz novog (praznog) zapisa

en: From an external source
hr: Iz vanjskog izvora (Z39.50)

en: From a staged file
hr: Iz priređene datoteke

en: From titles with highest hold ratios
hr: Naslove koji imaju najveći omjer rezervacija

en: You can't create any orders unless you first
hr: Ne možete izraditi narudžbu sve dok najprije

en: define a budget and a fund
hr: definiraj budžet i mjesta troška

en: Acquisitions
hr: Nabava

en: Acquisitions home
hr: Naslovnica nabave

en: Advanced search
hr: Složeno pretraživanje

en: Late orders
hr: Zakašnjele narudžbe

en: Suggestions
hr: Prijedlozi

en: Invoices
hr: Računi

en: Reports
hr: Izvještaji

en: Hold ratios
hr: Racio rezervacija

en: Administration
hr: Administracija

en: Budgets
hr: Budžeti

en: Funds
hr: Mjesta troška

en: Currencies
hr: Valute

note: A
en: Vendor search
hr: Pretraživanje dobavljača

note: BUTTON
en: Search
hr: Pretraživanje

en: Orders search
hr: Pretraživanje narudžbi

note: INPUT type=text name=title
en: Title
hr: Naslov

note: INPUT type=text name=name
en: Vendor
hr: Dobavljač

note: BUTTON
en: More options
hr: Više opcija

en: Basket
hr: Košarica

en: Invoice number
hr: Broj računa

en: New
hr: Novo

en: Edit vendor
hr: Uredi podatake o dobavljaču

en: Delete vendor
hr: Obriši dobavljača

en: Receive shipments
hr: Zaprimi pošiljke

en: New vendor
hr: Novi dobavljač

en: Choose an icon:
hr: Odaberi ikonicu:

en: None
hr: Nijedan

en: Name:
hr: Naziv:

en: Required
hr: Obavezno

en: - None -
hr: - Nijedno -

en: System preferences
hr: Postavke sustava

en: Basic parameters
hr: Osnovni parametri

en: Libraries
hr: Knjižnice

en: Item types
hr: Vrste građe

en: Authorized values
hr: Autorizirane vrijednosti

en: Patrons and circulation
hr: Korisnici i cirkulacija

en: Patron categories
hr: Kategorije korisnika

en: Catalog
hr: Katalog

en: Item search fields
hr: Polja za pretraživanje primjeraka

en: Search filters
hr: Filteri za pretraživanje

en: Currencies and exchange rates
hr: Valute i tečajevi

en: Did you mean?
hr: Jeste li mislili?

en: Audio alerts
hr: Zvučna upozorenja

note: A
en: Check out
hr: Zaduži

note: A
en: Check in
hr: Razduži

note: A
en: Renew
hr: Produži

note: A
en: Search patrons
hr: Pretraži korisnike

en: Clear field
hr: Očisti polje

en: Create new authority
hr: Izradi novi normativni zapis

en: Search options
hr: Opcije za pretraživanje

en: Authority type:
hr: Vrsta normativnog zapisa:

en: contains
hr: sadrži

en: starts with
hr: počinje s

en: is exactly
hr: je točno

en: Sort by:
hr: Poredaj prema:

en: Heading A-Z
hr: Odrednica A-Ž

en: Heading Z-A
hr: Odrednica Ž-A

en: Relationship information
hr: Informacija o vezi

en: Special relationship:
hr: Poseban odnos:

note: %1$s:  PROCESS selectoptionopen value='n'
en: %sn - Not applicable
hr: %sn - Nije primijenjivo

en: Close window
hr: Zatvori prozor

en: Cancel
hr: Odustani

note: ABBR
en: Broader Term
hr: Širi pojam

note: ABBR
en: Narrower Term
hr: Uži pojam

note: ABBR
en: Used For
hr: Koristi se za

note: ABBR
en: Related Term
hr: Povezani termin

en: see also:
hr: vidi i:

en: Search main heading
hr: Pretraži preko glavne odrednice

en: Search all headings
hr: Pretraži sve odrednice

en: Search entire record
hr: Pretraži cijeli zapis

en: New authority
hr: Novi normativni zapis

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit record
hr: Uredi zapis

en: Edit as new (duplicate)
hr: Uredi kao novi (dupliciraj)

en: Replace record via Z39.50/SRU
hr: Zamijeni zapis preko Z39.50/SRU

en: Delete record
hr: Obriši zapis

en: Save
hr: Spremi

note: A
en: Term
hr: Termin

note: SCRIPT
en: Cancel merge
hr: Otkaži spajanje

note: SCRIPT
en: Merging with authority:
hr: Spajanje s normativnim zapisom:

en: Close
hr: Zatvori

en: All
hr: Sve

en: Select a list
hr: Odabir popisa

note: %1$s:  report.deleted_itemnumbers.size | html
en: %s item(s) deleted.
hr: %s primjerak(a) obrisano.

note: %1$s:  report.deleted_biblionumbers.size | html
en: %s record(s) deleted.
hr: %s primjerak(a) obrisano.

en: Number of records added
hr: Broj dodanih zapisa

en: Number of records updated
hr: Broj ažuriranih zapisa

en: Number of records ignored
hr: Broj ignoriranih zapisa

en: Number of items added
hr: Broj dodanih primjeraka

en: Number of items replaced
hr: Broj zamijenjenih primjeraka

en: Number of records deleted
hr: Broj izbrisanih zapisa

en: Number of items deleted
hr: Broj obrisanih primjeraka

en: Processing bibliographic records
hr: Procesiranje bibliografskih zapisa

en: Processing authority records
hr: Procesiranje normativnih zapisa

note: %1$s:  report.total | html
en: %s records in file
hr: %s zapisa u datoteci

note: %1$s:  report.import_errors | html
en: %s records not staged because of MARC error
hr: %s zapisa nije pripremljeni zbog greške u MARC datoteci

note: %1$s:  report.label_batch | html
en: New label batch created: # %s
hr: Nova serija naljepnica izrađena: # %s

en: Normal
hr: Običan prikaz

en: Labeled MARC
hr: MARC s oznakama

en: Items
hr: Primjerci

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.HoldsCount( biblio_object_id ) | html
en: Holds (%s)
hr: Rezervacije (%s)

en: Analytics
hr: Analitika

note: For the first occurrence, %1$s:  Biblio.ArticleRequestsActiveCount( biblio_object_id ) | html
en: Article requests (%s)
hr: Zatraženi članci (%s)

en: Checkout history
hr: Povijest posudbe

en: Modification log
hr: Evidencija promjena

en: Make payment
hr: Plaćanje

en: Item not found.
hr: Primjerak nije pronađen.

en: Clear all
hr: Ukloni sve oznake

en: Select all
hr: Označi sve

note: %1$s:  currency | html
en: Currency = %s
hr: Valuta = %s

en: Search funds
hr: Pretraži mjesta troška

en: Library
hr: Knjižnica

en: All libraries
hr: Sve knjižnice

note: For the first occurrence, %1$s:  budget_period_description | html
en: New fund for %s
hr: Novo mjesto troška za %s

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Edit budget %s
hr: Uredi budžet %s

note: %1$s:  budget_period_description | html
en: Duplicate budget %s
hr: Dupliciranje budžeta %s

en: Planning
hr: Planiranje

note: %1$s:  auth_cats_loo | html
en: Plan by %s
hr: Planer %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear date
hr: Obriši datum

note: SCRIPT
en: Today
hr: Danas

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: or
hr: ili

en: Import
hr: Učitaj

en: Export
hr: Isporuči

en: Batch item modification
hr: Promjena podataka o primjercima za skupinu

en: Batch item deletion
hr: Brisanje primjeraka u skupini

en: Tools
hr: Alati

en: Label creator
hr: Izrada naljepnica

en: Quick spine label creator
hr: Brza izrada hrptenih naljepnica

en: Upload local cover image
hr: Učitaj lokalne slike ovitaka

en: New record
hr: Novi zapis

en: New item
hr: Novi primjerak

en: New subscription
hr: Nova pretplata

en: Analyze items
hr: Analitika za primjerak

en: New child record
hr: Novi analitički zapis

en: Edit items
hr: Uredi primjerke

en: Edit items in batch
hr: Uredi primjerke u skupini

note: A
en: This record has no items
hr: Ovaj zapis nema primjerke

en: Delete items in a batch
hr: Obriši primjerke u skupini

en: Attach item
hr: Pridruži primjerak

en: Upload image
hr: Učitaj sliku

note: A
en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
hr: %s primjeraka je pridruženo ovom zapisu. Potrebno je obrisati sve primjerke prije brisanja zapisa.

en: Delete all items
hr: Obriši sve primjerke

en: Add to cart
hr: Dodaj u košaricu

en: Your lists
hr: Moji popisi

en: Public lists
hr: Javni popisi

en: More lists
hr: Više popisa

en: New list
hr: Novi popis

en: Print
hr: Ispis

en: Place hold
hr: Rezerviraj

en: Place hold
hr: Rezerviraj

en: Request article
hr: Zatražite članak

en: Add order
hr: Dodaj narudžbu

en: Exporting to Dublin Core...
hr: Izvozim u Dublin Core...

en: Simple DC-RDF
hr: Jednostavni DC-RDF

en: Cataloging search
hr: Pretraži prije katalogizacije

note: INPUT type=text name=q
en: Enter the terms you wish to search for.
hr: Unesite pojmove prema kojima želite pretraživati.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Author
hr: Autor

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cataloging
hr: Katalogizacija

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Duplicate
hr: Dupliciraj

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit
hr: Uredi

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edition
hr: Izdanje

note: SCRIPT
en: Internal search error
hr: Interna pogreška pri pretraživanju

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Line
hr: Linija

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
hr: Učitavanje

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
hr: Učitavanje...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Next
hr: Sljedeće

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Notes
hr: Napomene

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Previous
hr: Prethodna

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saved
hr: Spremljeno

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saving...
hr: Snimam...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Series title
hr: Naslov nakladničke cjeline

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Source
hr: Izvor

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: View MARC
hr: Prikaži MARC

note: SCRIPT
en: view
hr: prikaži

en: Line
hr: Linija

en: Totals:
hr: Ukupno:

en: Renewal due date:
hr: Novi datum vraćanja:

en: Due date
hr: Rok posudbe

en: Item type
hr: Vrsta građe

en: Collection
hr: Zbirka

en: Location
hr: Lokacija

en: Home library
hr: Knjižnica koja posjeduje

en: Checked out on
hr: Posuđeno na datum

en: Checked out from
hr: Posuđeno iz

en: Call number
hr: Signatura

en: Copy number
hr: Broj primjerka

en: Charge
hr: Naplata

en: Price
hr: Cijena

en: Renew
hr: Produž

en: none
hr: ništa

en: select all
hr: označi sve

en: Check in
hr: Razduži

en: Export
hr: Isporuči

en: Renew all
hr: Produži sve

en: Export checkouts using format:
hr: Isporuči podatke o posudbi u formatu:

en: Don't export fields:
hr: Nemoj isporučiti polja:

en: Patron has nothing checked out.
hr: Korisnik nema ništa posuđeno.

en: Add
hr: Dodaj

en: No phone stored.
hr: Telefonski broj nije zapisan.

en: Category:
hr: Kategorija:

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( patron.branchcode ) | html
en: Home library: %s
hr: Knjižnica koja posjeduje građu: %s

en: Details
hr: Podaci

en: Routing lists
hr: Popis za proslijeđivanje

en: Circulation history
hr: Povijest posudbe

en: Notices
hr: Poruke

en: Statistics
hr: Statistika

en: Files
hr: Datoteke

en: Purchase suggestions
hr: Prijedlozi za nabavu

en: Select the file to upload:
hr: Odaberite datoteku za učitavanje:

en: Delete
hr: Obriši

en: Upload
hr: Učitaj

en: Circulation
hr: Cirkulacija

en: Set library
hr: Podesi knjižnicu

en: Fast cataloging
hr: Brza katalogizacija

en: Holds
hr: Rezervacije

en: Holds queue
hr: Rezervacije na čekanju

en: Holds to pull
hr: Rezervacije koje treba donijeti s police

en: Holds awaiting pickup
hr: Rezervacije koje čekaju korisnika

en: Transfers to receive
hr: Transferi za zaprimiti

en: Overdues
hr: Prekoračenja roka posudbe

en: Overdues with fines
hr: Prekoračenja roka posudbe i zakasnine

note: A
en: Search cities
hr: Pretraživanje gradova

en: Name
hr: Naziv

en: Description
hr: Opis

en: Start date
hr: Početni datum

en: End date
hr: Završni datum

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Actions
hr: Radnje

en: Delete
hr: Obriši

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Copy
hr: Kopiraj

note: A
en: Search contracts
hr: Pretraživanje ugovora

note: A
en: Search currencies
hr: Pretraži valute

en: Refine your search
hr: Pretraži unutar rezultata

en: Authors
hr: Autori

en: Titles
hr: Naslovi

en: Topics
hr: Predmet

en: Places
hr: Mjesta

en: Series
hr: Nakladnička cjelina

en: Home libraries
hr: Knjižnice

en: Holding libraries
hr: Knjižnice u kojima se nalazi građa

en: Locations
hr: Smještaj

en: Collections
hr: Zbirke

en: Languages
hr: Jezici

note: A
en: Remove facet %s
hr: Ukloni facetu %s

en: Show more
hr: Prikaži više

en: Title:
hr: Naslov:

en: Author:
hr: Autor:

en: Vendor:
hr: Dobavljač:

en: Basket:
hr: Košarica:

en: Internal note:
hr: Interna bilješka:

en: Vendor note:
hr: Bilješka za dobavljača:

en: Any library
hr: Bilo koja knjižnica

en: Basket group:
hr: Grupa košarica:

en: Order line:
hr: Narudžba:

en: Order status:
hr: Status narudžbe:

en: New
hr: Novo

en: Ordered
hr: Naručeno

en: Partially received
hr: Djelomično zaprimljeno

en: Received
hr: Zaprimljeno

en: Cancelled
hr: Otkazano

en: Fund:
hr: Mjesto troška:

en: All funds
hr: Sva mjesta troška

en: From:
hr: Iz:

en: Run reports
hr: Pokreni izvještaje

en: Saved reports
hr: Snimljeni izvještaji

en: Reports dictionary
hr: Rječnik za izvještaje

en: View dictionary
hr: Prikaži rječnik

en: Useful resources
hr: Korisni izvori

en: Koha database schema
hr: Schema Koha baze podataka

en: Patrons
hr: Korisnici

en: Item search
hr: Pretraživanje primjeraka

en: More
hr: Više

en: Lists
hr: Popisi

en: Authorities
hr: Normativa

en: Serials
hr: Periodika

en: Course reserves
hr: Nastavni materijali

en: About Koha
hr: O Kohi

en: Search history
hr: Povijest pretraživanja

en: Log out
hr: Odjava

en: Log in
hr: Prijava

en: Your cart is empty.
hr: Košarica je prazna.

en: Priority
hr: Prioritet

en: Patron
hr: Korisnik

en: Date
hr: Datum

en: Expiration
hr: Ističe

en: Pickup library
hr: Knjižnica u kojoj se preuzima građa

en: Suspend
hr: Odgoda

en: Waiting
hr: Čeka

en: Next available
hr: Sljedeći dostupan

note: %1$s:  IF ( hold.suspend ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s on %s until %s
hr: %s na %s do %s

note: INPUT type=button name=printholdslip
en: Print slip
hr: Ispis potvrde

note: INPUT type=text name=[% kohafield | html %]_regex_search
en: regex pattern
hr: regex uzorak

en: Show/hide columns:
hr: Prikaži/sakri stupce:

en: Show all columns
hr: Prikaži sve kolone

en: Hide all columns
hr: Sakri sve stupce

note: I
en: Cannot edit
hr: Ne može se urediti

note: I
en: Cannot delete
hr: Ne može se obrisati

note: %1$s:  IF ( item.biblio.author ) %2$s:  item.biblio.author | html %3$s:  END
en: %s, by %s%s
hr: %s, %s%s

en: Confirm deletion
hr: Potvrdi brisanje

note: A
en: Home
hr: Naslovnica

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Issue
hr: Sveščić

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Pages
hr: Stranice

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Publisher
hr: Izdavač

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Remove
hr: Ukloni

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unknown
hr: Nepoznato

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Volume
hr: Svezak

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Year
hr: Godina

en: Library:
hr: Knjižnica:

en: Request ID
hr: ID zahtjeva

en: Availability
hr: Dostupnost

en: Placed on
hr: Datum rezervacije

en: Comments
hr: Komentari

note: A
en: Switch languages
hr: Promijeni jezike

note: A
en: Search notices
hr: Pretraživanje poruka

en: Guided reports wizard
hr: Čarobnjak za izradu izvještaja

en: Report name
hr: Naziv izvještaja

en: Type
hr: Vrsta

en: Actions
hr: Radnje

en: No results found
hr: Nijedan rezultat

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Notes:
hr: Napomene:

en: Share
hr: Podijeli

en: Frequency
hr: Učestalost

en: Numbering pattern
hr: Uzorak numeriranja

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Comment
hr: Komentar

en: Alternate address
hr: Alternativna adresa

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address:
hr: %s Adresa:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Street number:
hr: %s Kućni broj:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Address 2:
hr: %s Adresa 2:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s ZIP/Postal code:
hr: %s ZIP/Poštanski broj:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s City:
hr: %s Grad:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s State:
hr: %s Država:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Country:
hr: %s Zemlja:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Phone:
hr: %s Telefon:

note: %1$s:  END
en: %s Email:
hr: %s E-pošta:

note: %1$s:  END
en: %s Contact note:
hr: %s Kontakt bilješka:

en: Alternate contact
hr: Alternativni kontakt

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Surname:
hr: %s Prezime:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s First name:
hr: %s Ime:

en: Main address
hr: Glavna adresa

en: Starts with
hr: Počinje s

en: Contains
hr: Sadrži

en: Any
hr: Bilo koje

en: Category
hr: Kategorija

en: Change password
hr: Promjena lozinke

en: Print
hr: Ispis

en: Print summary
hr: Ispis sažetih podataka

en: Print quick slip
hr: Ispiši kratku potvrdu

en: Print overdues
hr: Ispiši prekoračenja roka

en: Search to hold
hr: Pretraživanje radi rezervacije

en: Add message
hr: Dodaj poruku

en: Renew patron
hr: Produži članstvo

note: A
en: You are not authorized to renew patrons
hr: Nemate potrebne ovlasti za obnovu korisnika

en: Set permissions
hr: Postavi ovlasti

note: A
en: You are not authorized to set permissions
hr: Nemate potrebne ovlasti za postavljanje ovlasti

en: Discharge
hr: Razriješi

note: A
en: You are not authorized to delete patrons
hr: Nemate potrebne ovlasti za brisanje korisnika

en: Export today's checked in barcodes
hr: Isporuči danas vraćene bar-kodove

en: Leave a message
hr: Ostavi poruku

en: Add a message for:
hr: Dodaj poruku za:

en: Staff - Internal note
hr: Za knjižničare - interna napomena

en: Predefined notes:
hr: Predefinirane poruke:

en: Select note
hr: Odaberi poruku

en: Save
hr: Spremi

en: Source records
hr: Izvorni zapisi

en: Days in advance
hr: Dana unaprijed

en: Phone
hr: Telefon

en: Email
hr: E-pošta

en: Digests only
hr: Samo sažetak

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
hr: Možete zatražiti sažeti prikaz da biste smanjili količinu poruka. Poruke će biti pohranjene i poslane u jednoj poruci.

en: Barcode
hr: Barkod

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: Total
hr: Ukupno

en: Category:
hr: Kategorija:

en: Description:
hr: Opis:

en: Patron:
hr: Korisnik:

en: Multi receiving
hr: Zaprimanje više brojeva

en: Cannot add patron
hr: Nije moguće dodati korisnika

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one library.%s
hr: .%sAdministrator treba definirati barem jednu knjižnicu.%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: .%sAn administrator must define at least one patron category.%s
hr: .%sAdministrator mora definirati barem jednu kategoriju korisnika.%s

en: First
hr: Prva

en: Next
hr: Sljedeće

note: SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
hr: Lozinka sadrži razmake na početku ili na kraju

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
hr: Lozinka mora sadržavati barem %s znakova

note: SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
hr: Lozinka mora sadržavati barem %s znakova, uključujući VELIKA SLOVA, mala slova i brojeve

note: SCRIPT
en: Please enter the same password as above
hr: Molimo ponovite prethodno unesenu lozinku

en: Record title
hr: Naslov zapisa

en: Chapters
hr: Poglavlja

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
hr: (samo %s)

en: Pending
hr: Na čekanju

en: Claims
hr: Reklamacije

note: %1$s:  fines | $Price
en: Total due: %s
hr: Ukupno duguje: %s

en: No outstanding charges
hr: Nema neplaćenih dugova

en: Amount outstanding
hr: Iznos neplaćenog duga

en: Total due
hr: Ukupno duguje

en: Hold date
hr: Datum rezervacije

en: Delete?
hr: Brisati?

note: INPUT type=submit name=submit
en: Cancel marked holds
hr: Otkaži označene rezervacije

note: INPUT type=submit
en: Suspend all holds
hr: Odgodi sve rezervacije

en: until
hr: do

note: INPUT type=submit
en: Resume all suspended holds
hr: Reaktiviraj sve obustavljene rezervacije

en: Patron has nothing on hold.
hr: Korisnik nema ništa rezervirano.

en: Patron is currently unrestricted.
hr: Korisnik nema ograničenja.

en: Comment
hr: Komentar

en: Remove
hr: Ukloni

en: Add manual restriction
hr: Dodaj ograničenje ručno

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Expiration:
hr: Ističe:

note: INPUT type=submit
en: Add restriction
hr: Dodaj restrikciju

en: Enter patron card number or partial name:
hr: Upiši broj iskaznice korisnika ili dio imena:

en: Search:
hr: Pretraži:

en: Search type:
hr: Pretraži vrstu:

note: INPUT type=button
en: Clear
hr: Ukloni

en: Card
hr: Kartica

en: Date of birth
hr: Datum rođenja

en: Address
hr: Adresa

en: Expires on
hr: Ističe

en: Checkouts
hr: Zaduživanja

en: Fines
hr: Novčane naknade

en: Loading
hr: Učitavanje

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: %s years
hr: %s godina

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Email:
hr: E-pošta:

en: New patron
hr: Novi korisnik

en: Quick add new patron
hr: Brzo dodavanje novog korisnika

en: Patron lists
hr: Popisi korisnika

en: Address:
hr: Adresa:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarredcomment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarredcomment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | $raw | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarredcomment | $raw | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
hr: %s Ograničenje dodano kroz proces provjere prekoračenja roka %s %s %s %s

en: View restrictions
hr: Prikaži restrikcije

en: See highlighted items below
hr: Pogledajte istaknute primjerke dolje

en: Add a new message
hr: Dodaj novu poruku

en: Patron list:
hr: Popis korisnika:

en: WARNING:
hr: UPOZORENJE:

en: Images
hr: Slike

note: A
en: Search patron categories
hr: Pretraživanje kategorija korisnika

en: Suggestions management
hr: Administracija prijedloga

en: Search system preferences
hr: Pretraži sistemske postavke

note: A
en: Online Public Access Catalog
hr: Javno dostupni računalni katalog

note: A
en: Searching
hr: Pretraživanje

en: Guided reports
hr: Vođena izrada izvještaja

en: Build new
hr: Izrada novog

en: Use saved
hr: Korištenje snimljenih

en: Create from SQL
hr: Izrada uz pomoć SQL-a

en: Statistics wizards
hr: Statistički mađioničar

en: Top lists
hr: Top-liste

en: Patrons with the most checkouts
hr: Korisnici s najviše posuđene građe

en: Most-circulated items
hr: Najviše posuđivani primjerci

en: Inactive
hr: Neaktivan

en: Patrons who haven't checked out
hr: Korisnici koji nisu posuđivali

en: Items with no checkouts
hr: Primjerci bez zaduženja

en: Other
hr: Ostalo

en: Lost items
hr: Izgubljeni primjerci

en: Catalog by item type
hr: Katalog prema vrsti građe

en: Average loan time
hr: Prosječno vrijeme posudbe

en: New report
hr: Novi izvještaj

en: New guided report
hr: Novi vođeni izvještaj

en: New SQL report
hr: Novi SQL izvještaj

note: A
en: Duplicate this saved report
hr: Dupliciraj ovaj snimljeni izvještaj

en: Run report
hr: Pokreni izvještaj

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Relevance
hr: Relevantnost

note: OPTGROUP
en: Popularity
hr: Popularnost

en: Popularity (most to least)
hr: Popularnost (veća prema manjoj)

en: Popularity (least to most)
hr: Popularnost (manja prema većoj)

en: Author (A-Z)
hr: Autor (A-Ž)

en: Author (Z-A)
hr: Autor (Ž-A)

en: Call number (0-9 to A-Z)
hr: Signatura (0-9 prema A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
hr: Signatura (Z-A prema 9-0)

note: OPTGROUP
en: Dates
hr: Datumi

en: Publication/Copyright date: newest to oldest
hr: Datum izdavanja: noviji prema starijima

en: Publication/Copyright date: oldest to newest
hr: Datum izdavanja: stariji prema novijima

en: Acquisition date: newest to oldest
hr: Datum nabave: noviji prema starijima

en: Acquisition date: oldest to newest
hr: Datum nabave: stariji prema novijima

en: Title (A-Z)
hr: Naslov (A-Z)

en: Title (Z-A)
hr: Naslov (Z-A)

en: Keyword
hr: Ključna riječ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword as phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Ključna riječ kao fraza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author as phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Autor kao fraza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Naziv ustanove

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Naziv konferencije

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name as phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Naziv ustanove kao fraza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name as phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Naziv konferencije kao fraza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Osobno ime

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name as phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Osobno ime kao fraza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title as phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Naslov kao fraza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Series title
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Naziv serije

en: Subject
hr: Predmet

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject as phrase
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet kao fraza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet i širi pojmovi

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet i uži pojmovi

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet i povezani pojmovi

en: Standard number
hr: Standardni broj

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Call number
hr: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Signatura

en: Language
hr: Jezik

en: Notes/Comments
hr: Napomene/komentari

en: Publisher location
hr: Lokacija izdavača

en: Publication date (yyyy-yyyy)
hr: Godina izdavanja (gggg-gggg)

en: Acquisition date (yyyy-mm-dd)
hr: Datum nabave (gggg-mm-dd)

en: Expected
hr: Očekivano

en: Arrived
hr: Stiglo

en: Late
hr: Kasni

en: Missing
hr: Nedostaje

en: Missing (never received)
hr: Nedosteje (nije zaprimljeno)

en: Missing (sold out)
hr: Nedostaje (rasprodano)

en: Missing (damaged)
hr: Nedostaje (uništeno)

en: Missing (lost)
hr: Nedostaje (izgubljeno)

en: Not available
hr: Nije dostupno

en: Claimed
hr: Reklamiran

en: Stopped
hr: Zaustavljeno

en: Search subscriptions
hr: Pretraživanje pretplata

en: Title:
hr: Naslov:

en: Call number:
hr: Signatura:

en: Publisher:
hr: Izdavač:

en: Vendor:
hr: Dobavljač:

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Expires before:
hr: Ističe prije:

en: Serial collection
hr: Zbirka serijskih publikacija

en: Edit routing list
hr: Uredi popis za prosljeđivanje

en: Create routing list
hr: Izrada popisa za cirkulaciju

en: Check expiration
hr: Istekle pretplate

en: Manage frequencies
hr: Frekvencije

en: Manage numbering patterns
hr: Uzorci numeriranja

en: Edit subscription
hr: Uredi pretplatu

en: Delete subscription
hr: Obriši pretplatu

en: Receive
hr: Zaprimi

en: Help
hr: Pomoć

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this item?
hr: Zaista želite obrisati ovaj primjerak?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Form not submitted because of the following problem(s)
hr: Podaci nisu poslani zbog ovih problema

note: SCRIPT
en: Please enter a number of items to create.
hr: Unesite broj primjeraka koje treba izraditi.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this patron image? This cannot be undone.
hr: Zaista želite obrisati ovu sliku korisnika? Slika se ne može vratiti.

note: SCRIPT
en: Please choose a file to upload
hr: Odaberite datoteku za učitavanje

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Action
hr: Radnja

note: SCRIPT
en: Ascending
hr: Uzlazno

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Back
hr: Natrag

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Change
hr: Promijeni

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Code
hr: Kod

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Count
hr: Zbroj

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Currency
hr: Valuta

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Default
hr: Izvorno

note: SCRIPT
en: Descending
hr: Silazno

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error
hr: Greška

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Finish
hr: Završi

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: General
hr: Općenito

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Link
hr: Poveznica

note: SCRIPT
en: Order
hr: Narudžba

note: SCRIPT
en: Prev
hr: Pret

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Preview
hr: Prikaz

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sort by
hr: Poredaj prema

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Update
hr: Obnovi

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: View
hr: Prikaži

en: Any audience
hr: Bilo koja publika

en: Preschool
hr: Predškolski

en: Primary
hr: Primarni

en: Pre-adolescent
hr: Predadolescentski

en: Adult
hr: Odrasli

en: Specialized
hr: Specijalizirano

en: Juvenile
hr: Za mladež

en: Any content
hr: Bilo koji sadržaj

en: Fiction
hr: Beletristika

en: Non-fiction
hr: Publicistika

en: Biography
hr: Biografija

en: Musical recording
hr: Glazbeni zapis

en: Non-musical recording
hr: Ne-glazbeni zapis

en: Any format
hr: Bilo koji format

en: Large print
hr: Uvećani tisak

en: Braille
hr: Brajica

en: CD audio
hr: Audio CD

en: Cassette recording
hr: Snimka na kazeti

en: VHS tape / Videocassette
hr: VHS traka / Videokaseta

en: DVD video / Videodisc
hr: DVD video / Video disk

en: CD software
hr: Softverski CD

en: Website
hr: Web stranice

en: Additional content types
hr: Dodatne vrste sadržaja

en: Bibliographies
hr: Bibliografije

en: Catalogs
hr: Katalozi

en: Encyclopedias
hr: Enciklopedije

en: Handbooks
hr: Priručnici

en: Legal articles
hr: Pravni članci

en: Indexes
hr: Kazala

en: Patent document
hr: Patent

en: Discographies
hr: Diskografije

en: Legislation
hr: Zakonodavstvo

en: Theses
hr: Ocjenski radovi

en: Surveys
hr: Istraživanja

en: Reviews
hr: Prikazi

en: Programmed texts
hr: Programirani tekst

en: Filmographies
hr: Filmografija

en: Directories
hr: Direktoriji

en: Technical reports
hr: Tehnički izvještaji

en: Legal cases and case notes
hr: Pravni slučajevi i zapisnici slučajeva

en: Law reports and digests
hr: Pravni izvještaji i sažeci

en: Search suggestions
hr: Pretraži prijedloge

note: %1$s:  END
en: %s Always add items
hr: %s Uvijek dodaj primjerke

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if matching bib was found
hr: %s Dodaj primjerke samo ako je pronađen odgovarajući bibliografski zapis

note: %1$s:  END
en: %s Add items only if no matching bib was found
hr: %s Dodaj primjerke samo ako nije pronađen odgovarajući bibliografski zapis

en: Tools home
hr: Alati naslovnica

en: Import patrons
hr: Učitavanje korisnika

en: Overdue notice/status triggers
hr: Opomene/aktiviranje slanja

en: Patron card creator
hr: Izrada korisničkih iskaznica

en: Batch patron modification
hr: Mijenjanje podataka o korisnicima za skupinu

en: Tags
hr: Tagovi

en: Upload patron images
hr: Učitavanje slika korisnika

en: Additional tools
hr: Dodatni alati

en: Calendar
hr: Kalendar

en: CSV profiles
hr: CSV profili

en: Log viewer
hr: Pregled rada sustava

en: News
hr: Novosti

en: Task scheduler
hr: Planer zadataka

en: Quote editor
hr: Alat za uređivanje citata

note: %1$s:  END
en: %s Replace existing record with incoming record
hr: %s Zamijeni postojeći zapis novi zapisom

en: Hold
hr: Rezervacija

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
hr: Unesite istu lozinku ponovo.

en: Baskets
hr: Košarice

en: Basket groups
hr: Grupe košarica

en: Contracts
hr: Ugovori

en: Uncertain prices
hr: Nesigurne cijene

en: Edit list
hr: Uredi popis

en: Delete list
hr: Obriši popis

en: Download list
hr: Preuzmi popis

en: Send list
hr: Pošalji popis

en: Print list
hr: Ispiši popis

en: Merge
hr: Spoji

en: Expiration date
hr: Datum isteka

en: Current library
hr: Trenutna knjižnica

en: Shelving location
hr: Lokacija na polici

en: Enumeration
hr: Numeracija

note: For the first occurrence, %1$s:  reserveloo.item.barcode | html
en: Barcode: %s
hr: Barkod: %s

en: Perl modules
hr: Perl moduli

en: Timeline
hr: Vremenska crta

en: Koha version:
hr: Verzija Kohe:

en: Perl version:
hr: Perl verzija:

en: MySQL version:
hr: MySQL verzija:

en: Apache version:
hr: Apache verzija:

en: Zebra version:
hr: Zebra verzija:

note: TH
en: Module upgrade needed
hr: Potrebno je nadograditi modul

note: TH
en: Required module missing
hr: Nedostaje potreban modul

note: TH
en: Optional module missing
hr: Nedostaje opcionalni modul

en: Warning regarding current user
hr: Upozorenje o trenutnom korisniku

en: Warnings regarding the system configuration
hr: Upozorenje o konfiguraciji sustava

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Highlight
hr: Označi

en: Manage orders
hr: Administracija narudžbi

en: Pending suggestions
hr: Neobrađeni prijedlozi za nabavu

en: Expand all
hr: Proširi sve

en: Collapse all
hr: Sažmi sve

en: Hide inactive budgets
hr: Sakrij neaktivne budžete

en: Show inactive budgets
hr: Prikaži neaktivne budžete

en: Active
hr: Aktivan

en: Fund code
hr: Šifra za mjesto troška

en: Fund name
hr: Naziv mjesta troška

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Amount
hr: Iznos

en: Spent
hr: Potrošeno

en: Total available
hr: Ukupno dostupno

en: Do you want to confirm this order?
hr: Želite li potvrditi ovu narudžbu?

note: For the first occurrence, %1$s:  basketno | html
en: Basket %s
hr: Košarica %s

en: Select to import
hr: Odaberi za učitavanje

en: Item information
hr: Podaci o primjerku

en: &nbsp;Show inactive funds:
hr: &nbsp;Prikaži neaktivna mjesta troška:

en: Quantity:
hr: Količina:

en: Price:
hr: Cijena:

en: Discount:
hr: Popust:

note: For the first occurrence, %1$s:  budget.b_txt | html
en: %s (inactive)
hr: %s (neaktivni)

en: Import all the checked items in the basket with the following parameters:
hr: Učitaj sve označene primjerke u košaricu sa sljedećim parametrima:

en: Item
hr: Primjerak

en: Accounting details
hr: Računovodstveni podaci

en: Currency:
hr: Valuta:

en: &nbsp;Show inactive:
hr: &nbsp;Prikaži neaktivne:

en: Choose the file to add to the basket
hr: Odaberi datoteku za dodavanje u košaricu

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: Imported
hr: Učitano

en: Add orders
hr: Dodaj narudžbe

en: Export as CSV
hr: Isporuči kao CSV

en: You are not authorised to manage this basket.
hr: Nemate potrebne ovlasti za uređivanje ove košarice.

en: Add to basket
hr: Dodaj u košaricu

en: Edit basket
hr: Uredi košaricu

en: Delete basket
hr: Obriši košaricu

en: Are you sure you want to delete this basket?
hr: Zaista želite obrisati ovu košaricu?

en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: Delete basket and orders
hr: Obriši košaricu i narudžbe

en: Vendor not found
hr: Dobavljač nije pronađen

en: Basket deleted
hr: Košarica obrisana

en: The following records could not be deleted:
hr: Ovi zapisi se ne mogu obrisati:

note: %1$s:  cannotdelbiblio.author | html
en: by %s:
hr: -- %s

note: %1$s:  cannotdelbiblio.itemcount | html
en: %s item(s) attached.
hr: %s primjeraka pridruženo.

note: %1$s:  cannotdelbiblio.subscriptions | html
en: %s subscription(s) attached.
hr: %s pretplata pridruženo.

note: %1$s:  cannotdelbiblio.countbiblio | html
en: %s order(s) attached.
hr: %s narudžbi pridruženo.

en: Internal note:
hr: Interna bilješka:

en: Vendor note:
hr: Bilješka dobavljača:

en: Contract name:
hr: Naziv ugovora:

en: Billing place:
hr: Mjesto naplate:

en: Opened on:
hr: Otvoreno:

en: Closed on:
hr: Zatvoreno na datum:

en: Estimated delivery date:
hr: Procijenjen datum pristizanja:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Delete user
hr: Obriši korisnika

en: Add user
hr: Dodaj korisnika

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: No group
hr: Nema grupe

en: Change basket group
hr: Promijeni grupu za ovu košaricu

en: Add new group
hr: Dodaj novu grupu

en: Basket group delivery placename:
hr: Mjesto dostave za grupu košarica:

en: Basket group billing place:
hr: Mjesto plaćanja za grupu košarica:

en: Duplicate warning
hr: Upozorenje o duplom zapisu

en: Orders
hr: Narudžbe

en: RRP tax exc.
hr: Vrijednost bez poreza

en: Actual cost tax exc.
hr: Stvarna cijena bez poreza

en: RRP tax inc.
hr: Vrijednost s porezom

en: Actual cost tax inc.
hr: Stvarna cijena s porezom

en: Replacement price
hr: Vrijednost

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax exc. (%s)
hr: Ukupno bez poreza (%s)

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total tax inc. (%s)
hr: Ukupno s porezom (%s)

en: GST %%
hr: PDV %%

en: GST
hr: PDV

en: Fund
hr: Mjesto troška

en: Estimated delivery date
hr: Procijenjen datum pristizanja

en: Modify
hr: Izmijeni

note: %1$s:  foot_loo.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s)
hr: Ukupno (PDV %s)

note: For the first occurrence, %1$s:  currency | html
en: Total (%s)
hr: Ukupno (%s)

en: Deleted bibliographic record, can't find title
hr: Obrisan bibliografski zapis, ne mogu pronaći naslov

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.suggestionid | html
en: suggestion #%s
hr: prijedlog #%s

note: A
en: Add internal note
hr: Dodaj internu bilješku

note: A
en: Add vendor note
hr: Dodaj napomenu za dobavljača

note: %1$s:  books_loo.items | html
en: %s item(s) left
hr: preostalo %s primjeraka

note: %1$s:  books_loo.biblios | html
en: %s order(s) left
hr: preostalih narudžbi: %s

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete other orders linked to it first
hr: Ako ne možete izbrisati kataložni zapis, najprije izbrišite narudžbe na koje je povezan

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.subscriptions | html
en: %s subscription(s) left
hr: preostalo %s pretplata

note: STRONG
en: Can't delete catalog record, delete subscriptions first
hr: Kataložni zapis nije moguće obrisati, treba najprije otkazati pretplate

note: For the first occurrence, %1$s:  books_loo.holds | html
en: %s hold(s) left
hr: %s rezervacija preostalo

note: STRONG
en: Can't delete catalog record or order, cancel holds first
hr: Ne mogu obristati kataložni zapisi ili otkazati narudžbu, najprije treba otkazati rezervaciju

en: ** Vendor's listings already include tax.
hr: ** Cijene kod dobavljača uključuju porez.

en: Cancelled orders
hr: Otkazane narudžbe

en: ecost tax exc.
hr: predviđena cijena bez poreza

en: ecost tax inc.
hr: predviđena cijena s porezom

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'ORDER_CANCELLATION_REASON', order.cancellationreason ) | html %2$s:  END
en: Cancellation reason: %s %s
hr: Razlog otkazivanja: %s %s

note: %1$s:  basketname | html
en: Are you sure you want to close basket %s?
hr: Jeste li sigurni da želite zatvoriti košaricu %s?

en: Attach this basket to a new basket group with the same name
hr: Pridruži ovu košaricu u novu grupu košarica s istim imenom

en: Yes, close (Y)
hr: Da, zatvori (Y)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add order to basket %s
hr: Dodaj narudžbu u košaricu %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this basket?
hr: Jeste li sigurni da želiti ponovo otvoriti ovu košaricu?

en: Basket grouping
hr: Grupiranje košarica

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Basket group %s (%s) for
hr: Grupa košarica %s (%s) za

note: %1$s:  name | html %2$s:  basketgroupid | html
en: Edit basket group %s (%s) for
hr: Uredi grupu košarica %s (%s) za

en: Add basket group for
hr: Dodaj grupu košarica za

en: Ungrouped baskets
hr: Negrupirane košarice

en: Basket group name:
hr: Naziv grupe košarica:

en: Baskets in this group:
hr: Košarice u ovoj grupi:

en: Close basket group
hr: Zatvori grupu košarica

en: New basket group
hr: Nova grupa košarica

en: Basket grouping for
hr: Grupiranje košarica za

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: Number
hr: Broj

en: Billing place
hr: Mjesto naplate

en: Delivery place
hr: Mjesto isporuke

en: Number of baskets
hr: Broj košarica

note: SCRIPT
en: Error downloading the file
hr: Greška kod preuzimanja datoteke

note: For the first occurrence, %1$s:  booksellername | html
en: Add a basket to %s
hr: Dodaj košaricu u %s

note: %1$s:  basketname | html
en: Edit basket %s
hr: Uredi košaricu %s

en: Basket name:
hr: Naziv košarice:

en: Contract:
hr: Ugovor:

en: Choose a vendor in the list to jump directly to the right place.
hr: Odaberite dobavljača s popisa ili preskočite direktno na pravo mjesto.

en: Show active baskets only
hr: Prikaži samo aktivne košarice

en: Show all baskets
hr: Prikaži sve košarice

en: Item count
hr: Broj primjeraka

en: Items expected
hr: Očekivani broj primjeraka

en: Basket group
hr: Grupa košarica

note: For the first occurrence, %1$s:  basket.total_items | html %2$s:  IF basket.total_items_cancelled %3$s:  basket.total_items_cancelled | html %4$s:  END
en: %s %s (%s cancelled) %s
hr: %s %s (%s otkazano) %s

en: Close this basket
hr: Zatvori košaricu

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Are you sure you want to cancel this order (%s)
hr: Jeste li sigurni da želite otkazati ovu narudžbu (%s)

note: %1$s:  IF error_order_already_cancelled
en: An error has occurred. %s
hr: Pojavila se greška. %s

en: Search orders
hr: Pretraživanje narudžbi

en: Summary
hr: Sažetak

en: Received on
hr: Zaprimljeno

en: Quantity received
hr: Zaprimljena količina

en: Unit cost
hr: Jedinična cijena

en: Select a fund
hr: Odaberi sredstva

en: Order line
hr: Narudžba

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Uploaded
hr: Učitano

en: Download
hr: Preuzimanje

en: File:
hr: Datoteka:

note: INPUT type=submit name=upload
en: Upload file
hr: Učitaj datoteku

en: Invoice number:
hr: Broj računa:

en: Shipment date:
hr: Datum pošiljke:

en: Billing date:
hr: Datum plaćanja:

en: Shipping cost:
hr: Poštarina:

en: Shipping fund:
hr: Mjesto troška za poštarinu:

en: Close:
hr: Zatvori:

en: Note
hr: Bilješka

en: Amount:
hr: Iznos:

en: Note:
hr: Napomena:

en: Invoice details
hr: Podaci o računu

en: Show all details
hr: Prikaži sve detalje

en: by
hr: --

note: %1$s:  tf.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s %%)
hr: Ukupno (PDV %s %%)

en: No fund
hr: Nema sredstava

en: Show only subscriptions
hr: Prikaži samo pretplate

en: Shipment date
hr: Datum pošiljke

en: Billing date
hr: Datum plaćanja

en: Received items
hr: Zaprimljeni primjerci

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Closed on %s
hr: Zatvoreno na %s

en: Merge selected invoices
hr: Spoji označene račune

en: Merge invoices
hr: Spoji račune

en: Shipment cost
hr: Poštarina

en: Shipment cost:
hr: Poštarina:

en: Fund:
hr: Mjesto troška:

en: Search was:
hr: Pretraživanje je bilo:

note: %1$s:  suppliername | html
en: Vendor: %s
hr: Dobavljač: %s

note: %1$s:  title | html
en: Title: %s
hr: Naslov: %s

note: %1$s:  author | html
en: Author: %s
hr: Autor: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  publisher | html
en: Publisher: %s
hr: Izdavač: %s

note: %1$s:  publicationyear | html
en: Publication year: %s
hr: Godina izdavanja: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( branch ) | html
en: Library: %s
hr: Knjižnica: %s

en: Use the search form on the left to find invoices.
hr: Za pretraživanje računa koristite obrazac za pretraživanje s lijeve strane.

en: Author:
hr: Autor:

en: Publication year:
hr: Godina izdavanja:

note: %1$s:  IF bookseller_filter %2$s:  bookseller_filter.name | html %3$s:  END
en: %s%s : %sLate orders
hr: %s%s : %sZakašnjele narudžbe

en: This vendor has no email
hr: Ovaj dobavljač nema e-poštu

en: Email has been sent.
hr: E-pošta je poslana.

en: Claim using notice:
hr: Reklamiraj korištenjem poruke:

en: Check all
hr: Označi sve

en: Uncheck all
hr: Ukloni sve oznake

en: Order date
hr: Datum narudžbe

en: Information
hr: Podaci

en: Quantity
hr: Količina

en: Total cost
hr: Ukupna cijena

en: Claims count
hr: Broj reklamacija

en: Claimed date
hr: Datum reklamacije

note: A
en: basket
hr: košarica

note: INPUT type=submit
en: Claim order
hr: Reklamiraj narudžbu

en: Filter results:
hr: FIltriranje rezultata:

en: Order date:
hr: Datum narudžbe:

en: Estimated delivery date from:
hr: Procijenjen datum pristizanja od:

en: Acquisition
hr: Nabava

note: For the first occurrence, %1$s:  basketname | html %2$s:  basketno | html
en: Basket %s (%s)
hr: Košarica %s (%s)

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order vendor note (order no. %s)
hr: Promjena napomene za dobavljača (narudžba br. %s)

note: %1$s:  ordernumber | html
en: Change order internal note (order no. %s)
hr: Promijeni interni broj narudžbe (narudžba br. %s)

en: Note:
hr: Napomena:

note: SCRIPT
en: Quantity must be greater than '0'
hr: Količina mora biti više od '0'

note: SCRIPT
en: You have deleted item(s) in the order, don't forget to delete it(them) in the catalog
hr: Izbrisali ste primjerkee u narudžbi, ne zaboravite ih izbrisati u katalogu

note: %1$s:  IF ( ordernumber ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Modify order line %s New order %s
hr: %s Promijeni narudžbu %s Nova narudžba %s

en: Basket details
hr: Podaci o košarici

en: Contract number:
hr: Broj ugovora:

en: Basketgroup:
hr: Grupa košarica:

note: INPUT type=submit
en: Change basketgroup
hr: Promijeni grupu košarica

note: %1$s:  IF ( biblionumber )
en: Catalog details %s
hr: Detalji za katalog %s

en: Publisher:
hr: Izdavač:

en: Edition:
hr: Izdanje:

en: Publication year:
hr: Godina izdavanja:

en: Series:
hr: Nakladnička cjelina:

en: Item type:
hr: Vrsta građe:

en: Suggestion
hr: Prijedlog

en: Suggested by:
hr: Preložila:

en: Items list
hr: Popis primjeraka

en: Holding library
hr: Knjižnica iz koje je posuđena građa

en: Restricted
hr: Ograničeno

en: Inventory number
hr: Inventarni broj

en: Materials
hr: Građa

en: Frequency:
hr: Učestalost:

en: Vendor price:
hr: Cijena kod dobavljača:

en: Uncertain price:
hr: Nesigurna cijena:

en: Tax rate:
hr: Porezna stopa:

en: Replacement cost:
hr: Vrijednost:

en: Budgeted cost:
hr: Predviđena cijena:

en: Use existing record
hr: Koristi postojeći zapis

en: Do not create a duplicate record. Add an order from the existing record in your catalog.
hr: Nemojte raditi dupli zapis. Dodajte narudžbu koristeći zapis koji već postoji u katalogu.

en: Cancel and return to order
hr: Odustani i vrati me u narudžbu

en: Return to the basket without making a new order.
hr: Povratak na košaricu bez izrade nove narudžbe.

en: Create new record
hr: Izradi novi zapis

en: Create a new record by importing the external (duplicate) record.
hr: Izradi novi zapis tako da učitaš vanjski (dupli) zapis.

en: Serials subscriptions
hr: Pretplate na periodiku

en: Show only renewed
hr: Prikaži samo obnovljene

en: Notes
hr: Napomene

note: A
en: subscription detail
hr: podaci o pretplati

en: Cannot be ordered
hr: Ne može se naručiti

note: A
en: This subscription depends on another supplier
hr: Ova pretplata ovisi o drugom dobavljaču

en: Sorry, there is no result for your search.
hr: Nema rezultata za ovaj upit.

en: Suggested by
hr: Predložila

en: Accepted by
hr: Odobrila

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( suggestion.place )
en: %s %s in
hr: %s %s u

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s There are no outstanding (accepted) suggestions. %s
hr: %s Nema nijedan neriješen (prihvaćen) prijedlog. %s

en: Title
hr: Naslov

en: Vendor
hr: Dobavljač

en: Estimated cost per unit
hr: Predviđena jedinična cijena

en: Date ordered
hr: Datum narudžbe

en: Total
hr: Ukupno

note: %1$s:  name | html %2$s:  IF ( invoice ) %3$s:  invoice | html %4$s:  END %5$s:  multiple_orders | html
en: Receive items from : %s %s[%s] %s (order #%s)
hr: Zaprimi primjerke od : %s %s[%s] %s (narudžba #%s)

en: Date received
hr: Datum zaprimanja

en: Catalog details
hr: Detalji za katalog

en: -- Choose a reason --
hr: -- Odaberi razlog --

en: Others...
hr: Ostalo..

en: Order number
hr: Broj narudžbe

en: Creation date
hr: Datum izrade

en: Receive date
hr: Datum zaprimanja

en: Receive?
hr: Zaprimi?

en: Date received:
hr: Datum zaprimanja:

en: Quantity received:
hr: Zaprimljena količina:

en: Warning, you have entered more items than expected. Items will not be created.
hr: Upozorenje: unijeli ste više primjeraka nego što je bilo očekivano. Primjerci neće biti kreirani.

en: Replacement price:
hr: Vrijednost:

en: Actual cost:
hr: Stvarna cijena:

en: Error adding items:
hr: Greška kod dodavanja primjeraka:

en: Pending orders
hr: Narudžbe na čekanju

en: Order cost
hr: Cijena narudžbe

en: Already received
hr: Zaprimljeno

en: Est cost
hr: Predviđena cijena

en: Actual cost
hr: Stvarna cijena

en: TOTAL
hr: UKUPNO

en: (Tax exc.)
hr: (bez poreza)

en: Total tax exc.
hr: Ukupno bez poreza

note: %1$s:  book_foot.tax_rate * 100 | html
en: Total (GST %s%%)
hr: Ukupno (PDV %s%%)

en: Total tax inc.
hr: Ukupno s porezom

en: Change internal note
hr: Promijeni internu napomenu

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThere are no received orders.%s
hr: %sNema zaprimljenih narudžbi.%s

en: View invoice
hr: Prikaži račun

note: INPUT type=submit
en: Finish receiving
hr: Završi zaprimanje za ovaj račun

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: by
hr: --

en: Receive shipment from vendor
hr: Zaprimi pošiljku od dobavljača

note: INPUT type=submit
en: Create new invoice anyway
hr: Izradni novi račun ručno

note: %1$s:  count | html
en: %s shipments
hr: %s pošiljki

en: &lt;&lt; Previous
hr: &lt;&lt; Prethodna

en: Next &gt;&gt;
hr: Sljedeće &gt;&gt;

en: Receive a new shipment
hr: Zaprimi novu pošiljku

en: GST:
hr: PDV:

en: Shipment date:
hr: Datum pošiljke:

en: Shipping cost:
hr: Poštarina:

en: Sort by :
hr: Poredaj prema :

en: Invoice number reverse
hr: Broj računa obrnuto

en: Results per page :
hr: Rezultata po stranici :

en: Contact name:
hr: Ime kontakta:

en: Position:
hr: Pozicija:

en: Phone:
hr: Telefon:

en: Alternative phone:
hr: Alternativni telefon:

en: Delete contact
hr: Obriči kontakt

en: Primary acquisitions contact
hr: Primarni kontakt za nabavu

en: Primary serials contact
hr: Primarni kontakt za časopise

en: Add vendor
hr: Dodaj dobavljača

en: Company details
hr: Podaci o kompaniji

en: Name:
hr: Naziv:

en: Postal address:
hr: Poštanska adresa:

en: Physical address:
hr: Adresa sjedišta:

en: Website:
hr: Web stranice:

en: Account number:
hr: Broj računa:

en: Contacts
hr: Kontakti

en: Contact details
hr: Kontakt podaci

en: Add another contact
hr: Dodaj novi kontakt

en: Ordering information
hr: Podaci o narudžbi

en: Vendor is:
hr: Dobavljač je:

en: List prices are:
hr: Cijene u cjeniku su:

en: Invoice prices are:
hr: Cijene na računu su:

en: List prices:
hr: Cijene u cjeniku:

en: Invoice prices:
hr: Cijene na računu:

en: Delivery time:
hr: Vrijeme isporuke:

en: Vendor details
hr: Detalji o dobavljaču

en: Company name:
hr: Naziv kompanije:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( active ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sActive%sInactive%s
hr: %sAktivan%sNeaktivan%s

en: Vendor is:
hr: Dobavljač je:

en: Invoice item price includes tax:
hr: Cijena na računu uključuje porez:

note: For the first occurrence, %1$s:  deliverytime | html
en: %s days
hr: %s dana

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Show
hr: Prikaži

en: Contact
hr: Kontakt

en: Subscription details
hr: Podaci o pretplati

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Notes:
hr: Napomene:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password:
hr: Lozinka:

note: %1$s:  booksellertoname | html
en: Baskets for %s
hr: Košarice za %s

en: Basket (#)
hr: Košarica (#)

note: %1$s:  booksellerfromname | html
en: Orders for %s
hr: Narudžbe za %s

en: No results found.
hr: Nijedan rezultat.

en: Orders with uncertain prices for vendor
hr: Narudžbe s nesigurnim cijenama za dobavljača

en: Contact information
hr: Kontakt podaci

en: Address:
hr: Adresa:

en: Contact:
hr: Kontakt:

en: Uncertain
hr: Nesigurno

en: Yes, delete
hr: Da, obriši

en: Order from external source
hr: Naruči iz vanjskog izvora

en: Subject heading:
hr: Predmetna odrednica:

en: Keyword (any):
hr: Ključna riječ (bilo koje):

en: LC call number:
hr: LC signatura:

en: Control no.:
hr: Kontrolni br.:

en: Standard ID:
hr: Standardni ID:

en: Clear search form
hr: Očisti formular za pretraživanje

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( title )
en: You searched for: %s
hr: Tražili ste: %s

note: INPUT type=button name=changepage_prev
en: Previous page
hr: Prethodna stranica

note: INPUT type=button name=changepage_next
en: Next page
hr: Sljedeća stranica

note: INPUT type=submit name=changepage_goto
en: Go
hr: Kreni

en: Go to page :
hr: Idi na stranicu :

en: Nothing found.
hr: Ništa nije pronađeno.

en: Try another search
hr: Pokušaj drugo pretraživanje

en: Subscriptions
hr: Pretplate

note: For the first occurrence, %1$s:  IF field.searchable %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
hr: %sDa%sNe%s

en: Searchable:
hr: Pretraživo:

en: Manage OAI Sets
hr: Omogući OAI skupove

en: Define funds within your budgets
hr: Definiraj mjesta troška unutar budžeta

en: Add fund
hr: Dodaj mjesto troška

en: Duplicate budget
hr: Dupliciraj budžet

en: Start date:
hr: Početni datum:

en: End date:
hr: Završni datum:

en: Description:
hr: Opis:

en: Total amount:
hr: Ukupni iznos:

en: Make budget active:
hr: Aktiviraj budžet:

en: Lock budget:
hr: Zaključaj budžet:

en: Fund list of budget
hr: Mjesta troška za budžet

en: There were no unreceived orders for this fund.
hr: Nije bilo nezaprimljenih narudžbi za ovo mjesto troška.

en: Active budgets
hr: Aktivni budžeti

en: Inactive budgets
hr: Neaktivni budžeti

en: Budget name
hr: Naziv budžeta

en: Total ordered
hr: Ukupno naručeno

en: Total spent
hr: Ukupno potrošeno

en: Fund parent:
hr: Gornja razina mjesta troška:

en: Fund code:
hr: Šifra za mjesto troška:

en: Fund name:
hr: Naziv mjesta troška:

en: Warning at (%%):
hr: Upozorenje (%%):

en: Warning at (amount):
hr: Čeka u (količina):

en: Owner:
hr: Vlasnik:

en: Users:
hr: Korisnici:

en: Add users
hr: Dodaj korisnike

en: Library:
hr: Knjižnica:

en: Restrict access to:
hr: Ograniči pristup na:

note: %1$s:  END
en: %s None
hr: %s Nijedan

note: %1$s:  END
en: %s Owner
hr: %s Vlasnik

note: %1$s:  END
en: %s Owner and users
hr: %s Vlasnik i korisnici

note: %1$s:  END
en: %s Owner, users and library
hr: %s Vlasnik, korisnici i knjižnica

en: Fund amount:
hr: Količina sredstava:

en: Fund filters
hr: Filteri za mjesto troška

en: Budget:
hr: Budžet:

en: All budgets
hr: Svi budžeti

en: Show my funds only:
hr: Prikaži samo moja mjesta troška:

en: Contract deleted
hr: Ugovor obrisan

note: %1$s:  contractname | html %2$s:  booksellername | html
en: Modify contract %s for %s
hr: Izmijeni ugovor %s za %s

en: Start date:
hr: Početni datum:

en: End date:
hr: Završni datum:

en: Contract number:
hr: Broj ugovora:

en: Contract description:
hr: Opis ugovora:

en: Contract start date:
hr: Početni datum ugovora:

note: %1$s:  IF active
en: There are no contracts with this vendor. %s
hr: Nema ugovora s ovim dobavljačem. %s

en: Add a contract
hr: Dodaj ugovor

en: Fund total
hr: Ukupno sredstva

en: Fund remaining
hr: Preostalo sredstava

en: Select planning type:
hr: Odabir vrste planiranja:

en: Show my funds only
hr: Prikaži samo moja mjesta troška

en: Show active funds only
hr: Prikaži samo aktivna mjesta troška

en: Output to a file named:
hr: Isporuka u datoteku pod nazivom:

note: INPUT type=text name=sound
en: sound
hr: zvuk

en: Change order
hr: Promijeni narudžbu

en: Sound
hr: Zvuk

en: Default framework
hr: Zadani predložak

en: Show all
hr: Prikaži sve

en: Hide all
hr: Sakrij sve

en: Yes, delete this subfield
hr: Da, obriši ovo potpolje

note: INPUT type=submit
en: Edit subfields
hr: Uredi potpolja

en: New tag
hr: Novi tag

en: Data deleted
hr: Podaci izbrisani

en: Search for tag:
hr: Pronađi polje:

en: Tag
hr: Tagovi

en: New category
hr: Nova kategorija

en: Description (OPAC):
hr: Opis (OPAC):

note: %1$s:  category.category_name | html
en: New authorized value for %s
hr: Nova autorizirana vrijednost za %s

en: Show category:
hr: Prikaži kategoriju:

en: Description (OPAC)
hr: Opis (OPAC)

en: New authority type
hr: Nova vrsta normativne datoteke

en: Summary:
hr: Sažetak:

en: Upload file:
hr: Učitaj datoteku:

en: New framework
hr: Novi obrazac

en: Export default framework
hr: Isporuči izvorni predložak

note: %1$s:  loo.frameworktext | html
en: Export %s framework
hr: Isporuka %s predložak

en: Select a library :
hr: Odaberi knjižnicu :

en: New library
hr: Nova knjižnica

en: Library code:
hr: Kod za knjižnicu:

en: Group(s):
hr: Grupe:

en: Address line 1:
hr: Adresa 1:

en: Address line 2:
hr: Adresa 2:

en: Address line 3:
hr: Adresa 3:

en: City:
hr: Grad:

en: State:
hr: Država:

en: ZIP/Postal code:
hr: ZIP/Poštanski broj:

en: Country:
hr: Zemlja:

en: OPAC info:
hr: Obavijest korisniku u OPAC-u:

en: Public
hr: Javni

en: Category code:
hr: Kod za kategoriju:

en: Overdue notice required:
hr: Šalje se opomena:

en: Shown
hr: Prikazano

en: Hold fee:
hr: Cijena rezervacije:

en: Select a category type
hr: Odaberi vrstu kategorije

en: Organization
hr: Organizacija

en: Never
hr: Nikada

en: Forever
hr: Zauvijek

en: Default messaging preferences for this patron category
hr: Zadane postavke o obaviještavanju korisika u ovoj kategoriji

en: Receives overdue notices:
hr: Prima opomene:

note: INPUT type=submit
en: Delete this category
hr: Obriši ovu kategoriju

note: %1$s:  IF searchfield %2$s:  searchfield | html
en: %s You searched for %s
hr: %s Traženi pojam %s

en: Category name
hr: Naziv kategorije

en: Create a new category
hr: Izradi novu kategoriju

en: items.permanent_location mapped
hr: items.permanent_location mapirano

en: items.permanent_location is not mapped on the frameworks
hr: items.permanent_location nije mapirano u predložak

en: New city
hr: Novi grad

en: City ID:
hr: Grad ID:

en: City id
hr: Grad id

en: City
hr: Grad

en: State
hr: Država

en: ZIP/Postal code
hr: Zip/Poštanski broj

en: Country
hr: Zemlja

en: City ID
hr: Grad ID

en: New classification source
hr: Novi izvor klasifikacije

en: Classification source code:
hr: Kod za klasifikacijski izvor:

en: Destination library:
hr: Odredišna knjižnica:

en: From
hr: Od

note: INPUT type=submit
en: Save configuration
hr: Spremi konfiguraciju

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Friday
hr: Petak

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Monday
hr: Ponedjeljak

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saturday
hr: Subota

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sunday
hr: Nedjelja

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Thursday
hr: Četvrtak

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tuesday
hr: Utorak

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Wednesday
hr: Srijeda

en: New currency
hr: Nova valuta

en: Currency:
hr: Valuta:

en: ISO code:
hr: ISO kod:

en: Active:
hr: Aktivan:

note: %1$s:  END %2$s:  IF searchfield %3$s:  searchfield | html
en: %s %s You searched for %s
hr: %s %s Traženi pojam %s

en: Last updated
hr: Zadnji put obnovljeno

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Password
hr: Lozinka

en: Standard
hr: Standardno

en: Allow
hr: Dozvoli

en: Card number
hr: Članski broj

en: Select a library:
hr: Odaberi knjižnicu:

note: %1$s:  Branches.GetName( branch ) || 'Default' | html
en: Circulation alerts for %s
hr: Obavijesti o cirkulaciji za %s

en: Checkout
hr: Posudba

note: SCRIPT
en: Disabled for %s
hr: Onemogućeno za %s

en: New search field
hr: Novo polje za pretraživanje

en: Label
hr: Oznaka

en: Authorised values category
hr: Kategorije za autorizirane vrijednosti

en: New item type
hr: Nova vrsta građe

en: Item type:
hr: Vrsta građe:

en: Not for loan:
hr: Nije za posudbu:

en: Rental charge:
hr: Cijena posudbe:

en: Message
hr: Poruka

en: Rental charge
hr: Cijena posudbe

en: from
hr: od

en: Module
hr: Modul

en: Patron category
hr: Kategorija korisnika

en: Delete selected
hr: Obriši označeno

en: Editor
hr: Urednik

en: Other options (choose one)
hr: Druge opcije (odaberite jednu)

note: For the first occurrence, %1$s:  mss.liblibrarian | html_entity
en: Description: %s
hr: Opis: %s

en: Tag deleted
hr: Tag obrisan

en: Record type:
hr: Vrsta zapisa:

en: Bibliographic record
hr: Bibliografski zapis

en: Authority record
hr: Normativni zapis

en: Search index:
hr: Kazalo za pretraživanje:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Description missing
hr: Nedostaje opis

en: OAI sets
hr: OAI setovi

en: Mappings have been saved
hr: Mapiranje je snimljeno

en: and
hr: i

note: BUTTON
en: Add another condition
hr: Dodaj novi uvjet

en: Add description
hr: Dodaj opis

en: New set
hr: Novi skup

en: No descriptions
hr: Nema opisa

en: New patron attribute type
hr: Novi vrsta atributa za korisnika

en: Class:
hr: Klasa:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No limitation %s
hr: %s Bez ograničenja %s

note: %1$s:  TAB.tab_title | html
en: %s preferences
hr: %s postavke

note: SCRIPT
en: # of % selected
hr: # od % odabranog

note: SCRIPT
en: Please select ...
hr: Odaberite ...

en: Limits
hr: Ograničenja

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit search
hr: Uredi pretraživanje

en: Select a library :
hr: Odaberi knjižnicu :

en: Unit
hr: Jedinica

en: Fine amount
hr: Iznos novčane naknade

en: Renewals allowed (count)
hr: Dozvoljen broj produženja (count)

en: Renewal period
hr: Period produženja

en: No renewal before
hr: Nije moguće produžiti prije

en: Automatic renewal
hr: Automatsko obnavljanje

en: Exactly on
hr: Točno na

en: Hold policy
hr: Pravila za rezerviranje

note: %1$s:  END
en: %s From any library
hr: %s Iz bilo koje knjižnice

note: %1$s:  END
en: %s From home library
hr: %s Iz knjižnice koja posjeduje građu

note: %1$s:  END
en: %s No holds allowed
hr: %s Rezervacija nije moguća

note: %1$s:  END
en: %s Item returns to issuing library
hr: %s Primjerak se vraća knjižnici iz koje je posuđen

en: For this library, you can specify the maximum number of loans that a patron of a given category can make, regardless of the item type.
hr: Za ovu knjižnicu, možete možete specificirati maksimalni broj zaduženja za korisnika koji se nalazi u dotičnoj kategoriji, bez obzira na vrstu građe.

en: For this library, you can edit rules for given itemtypes, regardless of the patron's category.
hr: Za ovu knjižnicu možete urediti pravila vezana uz vrstu građe, bez obzira na kategoriju korisnika.

en: From any library:
hr: Iz bilo koje knjižnice:

en: From home library:
hr: Iz knjižnice koja posjeduje građu:

en: From any library
hr: Iz bilo koje knjižnice

en: From home library
hr: Iz knjižnice koja posjeduje građu

en: Item returns to issuing library
hr: Primjerak se vraća u knjižnicu iz koje je posuđen

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel your changes?
hr: Zaista želite odbaciti promjene?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to edit another rule?
hr: Jeste li sigurni da želite urediti drugo pravilo?

en: Subject:
hr: Predmet:

en: Name (any):
hr: Naziv (bilo koje):

en: Author (any):
hr: Autor (bilo koje):

en: Author (personal):
hr: Autor (osoba):

en: Author (corporate):
hr: Autor (korporativni):

en: Title (any):
hr: Naslov (bilo koje):

en: Title (uniform):
hr: Naslov (uniformni):

en: Click to edit
hr: Pritisnite za uređivanje

note: SCRIPT
en: value missing
hr: nedostaje vrijednost

note: SCRIPT
en: variable missing
hr: nedostaje varijabla

en: From \ To
hr: Od \ Do

en: Private
hr: Privatni

en: Subscription
hr: Pretplata

en: Geolocation:
hr: Geolokacija:

note: IMG
en: Set geolocation
hr: Podesi geolokaciju

note: SCRIPT
en: Click on the map to set the geolocation for %s
hr: Pritisnite na kartu da biste odredili geolokaciju za %s

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server deleted (%s)
hr: Obrisan Z39.50 server (%s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server updated (%s)
hr: Obnovljen Z39.50 server (%s)

note: %1$s:  msg_add | html
en: Z39.50/SRU server added (%s)
hr: Dodan Z39.50 server (%s)

en: seconds
hr: sekunde

en: Bibliographic
hr: Bibliografski

en: Authority
hr: Normativa

en: New Z39.50 server
hr: Novi Z39.50 server

en: Database
hr: Baza podataka

en: Record type
hr: Vrsta zapisa

en: Timeout
hr: Vremensko ograničenje isteklo

en: Error:
hr: Greška:

en: Invalid username or password
hr: Pogrešno korisničko ime ili lozinka

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: My library
hr: Moja knjižnica

en: Sorry, the CAS login failed.
hr: Nažalost, CAS prijava nije uspjela.

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
hr: Ako imate CAS korisnički račun molimo odaberite preko kojeg se želite autenticirati:

en: Authority search
hr: Pretraživanje normative

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Modify authority #%s %s
hr: Izmijeni normativni zapis #%s %s

en: Duplicate record suspected
hr: Sumnja na dupli zapis

en: Yes: Edit existing authority
hr: Da: Uredi postojeće normative zapise

en: Z39.50/SRU search
hr: Z39.50/SRU pretraživanje

en: Settings
hr: Postavke

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: %s record(s)
hr: %s zapisa

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Authority #%s (%s)
hr: Normativa #%s (%s)

en: Merging records
hr: Spajanje zapisa

en: Please choose which record will be the reference for the merge. The record chosen as reference will be kept, and the other will be deleted.
hr: Odaberite koji zapis će biti referentni prilikom spajanja. Referentni zapis bit će sačuvan, drugi zapis će biti obrisan.

en: Merge reference
hr: Referentni zapis

en: Authority search results
hr: Rezultati pretraživanja normative

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hr: Rezultati %s do %s od %s

en: Other action
hr: Druge akcije

en: Edit authority
hr: Uredi normativne zapise

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hr: Rezultati %s do %s od %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No results found %s
hr: %s Ništa nije pronađeno %s

en: Add to a list
hr: Dodavanje na popis

en: Your cart
hr: Moja košarica

en: Brief display
hr: Sažeti prikaz

en: More details
hr: Više detalja

en: Send
hr: Pošalji

en: Empty and close
hr: Isprazni i zatvori

en: Hide window
hr: Zatvori prozor

en: Author(s)
hr: Autor(i)

en: Subject(s)
hr: Predmet(i)

en: Serial
hr: Serijska publikacija

en: Classification
hr: Klasifikacija

en: Location(s)
hr: Lokacije

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s This record has no items. %s
hr: %s %s Ovaj zapis nema primjeraka. %s

note: A
en: Item sorting
hr: Sortiranje primjeraka

en: Your download should begin automatically.
hr: Preuzimanje će započetu automatski.

en: Download cart
hr: Preuzimanje košarice

en: -- Choose format --
hr: -- Odaberi format --

en: Message sent
hr: Poruka poslana

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
hr: Sadržaj košarice poslan na: %s

en: Sending your cart
hr: Slanje košarice

en: Email address:
hr: Adresa e-pošte:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Item %s
hr: Primjerak %s

en: With framework :
hr: Okvir :

en: Item(s)
hr: Primjerci

en: No limit
hr: Bez ograničenja

en: Fewer options
hr: Manje opcija

en: Clear fields
hr: Obriši sva polja

en: Search for
hr: Pronađi

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
hr: Unesi pojmove za pretraživanje

note: A
en: Add another field
hr: Dodaj novo polje

en: Limit to any of the following:
hr: Ograniči na:

en: Year:
hr: Godina:

en: Language:
hr: Jezik:

en: Subtype limits
hr: Ograničenje na podtipove

en: Location and availability
hr: Lokacija i dostupnost

en: Only items currently available:
hr: Samo trenutno dostupni primjerci:

en: Individual libraries:
hr: Pojedine knjižnice:

en: Groups of libraries:
hr: Grupe knjižnica:

en: -- none --
hr: -- nijedna --

en: Sorting
hr: Sortiranje

en: Lists that include this title:
hr: Popisi na kojima je ovaj naslov:

en: Tags:
hr: Tagovi:

en: Holds:
hr: Rezervacije:

en: No cover image available
hr: Nema slike ovitka

en: Acquisition details
hr: Podaci o nabavi

en: Editions
hr: Izdanja

en: Play media
hr: Pokreni

note: %1$s:  IF CAN_user_tools_items_batchdel
en: | Actions: %s
hr: | Akcije: %s

en: Delete selected items
hr: Obriši označene primjerke

en: Modify selected items
hr: Izmijeni označene primjerke

en: Cover image
hr: Slika ovitka

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Last seen
hr: Zadnji put viđeno

en: Public notes
hr: Javne napomene

en: Spine label
hr: Hrptena naljepnica

note: %1$s:  Branches.GetName( transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( transfer.tobranch ) | html %3$s:  transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
hr: U tranzitu iz %s u %s od %s

en: Unavailable (lost or missing)
hr: Nedostupno (izgubljeno ili nedostaje)

en: Withdrawn
hr: Otpisano

en: Damaged
hr: Uništeno

en: Hold for:
hr: Rezervacija za:

note: %1$s:  item.countanalytics | html
en: %s analytics
hr: %s analitika

en: Create analytics
hr: Izradi analitiku

en: Print label
hr: Otisni naljepnicu

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Display order
hr: Redoslijed prikazivanja

note: For the first occurrence, %1$s:  hiddencount | html
en: Show all items (%s hidden)
hr: Prikaži sve primjerke (%s sakriveno)

en: Holdings:
hr: Fond:

en: No physical items for this record
hr: Nema primjeraka za ovaj zapis

en: No other items.
hr: Nema drugih primjeraka.

en: This is a serial subscription
hr: Ovo je pretplata na periodiku

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: (There are %s subscriptions associated with this title).
hr: (Uz ovaj naslov vezano je %s pretplata).

note: %1$s:  Branches.GetName(subscription.branchcode) || subscription.branchcode | html
en: At library: %s
hr: U knjižnici: %s

en: This subscription is closed.
hr: Ova pretplata je zatvorena.

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Callnumber: %s
hr: Signatura: %s

note: %1$s:  subscription.missinglist | html
en: Missing issues: %s
hr: Brojevi koji nedostaju: %s

note: %1$s:  subscription.staffdisplaycount | html
en: The %s latest issues related to this subscription:
hr: Zadnji brojevi vezani uz ovu pretplatu (%s):

en: Issue #
hr: Sveščić #

en: Date arrived
hr: Datum pristizanja

en: Date published
hr: Datum izdavanja

note: A
en: suggestion
hr: prijedlog

en: Accepted
hr: Prihvaćeno

en: Rejected
hr: Odbijeno

en: Checked
hr: Provjereno

en: Click on an image to view it in the image viewer
hr: Pritisni na sliku za prikaz u pregledniku slika

en: Delete image
hr: Obriši sliku

en: Save record
hr: Spremi zapis

en: Select download format:
hr: Odabir formata za preuzimanje:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this cover image?
hr: Zaista želite obrisati ovu sliku naslovnice?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
hr: Uz pomoć gornjeg izbornika možete pristupiti drugom dijelu Kohe.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: What's next?
hr: Što je sljedeće?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost
hr: Izgubljeno

en: Images for
hr: Slike za

note: IMG
en: Thumbnail
hr: Sličica

en: There are no images for this record.
hr: Nema slika za ovaj zapis.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Checkout history for %s
hr: Povijest posudbe za %s

note: %1$s:  checkouts.size | html
en: Checked out %s times
hr: Posuđivano %s puta

en: Renewed
hr: Produženo

en: Checkout on
hr: Zaduženo

en: has never been checked out.
hr: nije bilo nikad posuđeno.

en: Publication date
hr: Godina izdavanja

en: All locations
hr: Sve lokacije

en: All item types
hr: Sve vrste građe

en: All collections
hr: Sve zbirke

note: OPTGROUP
en: Custom search fields
hr: Prilagođena polja za pretraživanje

en: Go to advanced search
hr: Složeno pretraživanje

en: Availability:
hr: Dostupnost:

en: Checked out
hr: Posuđeno

note: SCRIPT
en: Item search results
hr: Rezultati pretraživanja primjeraka

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Lost status
hr: Status izgubljeno

note: SCRIPT
en: Withdrawn status
hr: Status otpisano

en: Item details
hr: Podaci o primjerku

en: Rental charge:
hr: Cijena posudbe:

en: Volume:
hr: Svezak:

en: Physical details:
hr: Materijalni opis:

en: No. of items:
hr: Broj primjeraka:

en: Show all items
hr: Prikaži sve primjerke

en: You are only viewing one item.
hr: Prikazuje se samo jedan primjerak.

en: Home library:
hr: Knjižnica koja posjeduje:

en: Copy number:
hr: Broj primjerka:

en: Shelving location:
hr: Smještaj na polici:

en: Checkout status:
hr: Status zaduživanja:

en: Current renewals:
hr: Broj obnavljanja roka:

en: Lost status:
hr: Status izgubljeno:

en: Lost on:
hr: Izgubljeno:

en: Damaged status:
hr: Status uništeno:

en: Withdrawn on:
hr: Otpisano:

en: History
hr: Povijest

en: Accession date:
hr: Datum zaprimanja:

en: Total checkouts:
hr: Ukupno zaduženja:

en: View item's checkout history
hr: Prikaži povijest posudbe za ovaj primjerak

en: Last seen:
hr: Zadnji put viđeno:

en: Last borrowed:
hr: Zadnji put posuđeno:

en: Last returned by:
hr: Zadnji put vratio:

en: Last borrower:
hr: Prethodni korisnik:

en: Previous borrower:
hr: Prethodni korisnik:

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=ITEM_DAT.paidfor.patron hide_patron_infos_if_needed=1 %2$s:  ITEM_DAT.paidfor.created_on | $KohaDates
en: %s on %s
hr: %s na %s

en: Serial enumeration:
hr: Numeracija serije:

en: Public note:
hr: Javna napomena:

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( query_desc )
en: %s result(s) found %sfor
hr: %s rezultat(a) pronađeno %sza

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF ( LibraryName ) %3$s:  LibraryName | html %4$s:  END
en: %s%s in %s Catalog%s.
hr: %s%s u %s Katalogu%s.

en: Unhighlight
hr: Ukloni oznake

en: You did not specify any search criteria.
hr: Niste specificirali niti jedan kriterij za pretraživanje.

en: Scan index:
hr: Pregledavanje kazala:

en: Any word
hr: Bilo koja riječ

en: Any phrase
hr: Bilo koja fraza

en: Title phrase
hr: Fraza iz naslova

en: Subject phrase
hr: Fraza iz predmeta

en: Term/Phrase
hr: Termin/fraza

en: Results
hr: Rezultati

en: (remove)
hr: (ukloni)

en: In your cart
hr: U košarici

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.${status_count} | html
en: %s unavailable:
hr: %s nije dostupno:

en: On hold
hr: Rezervirano

en: Current session
hr: Tekuće razdoblje

en: Select searches to:
hr: Odaberite pretraživanja za:

en: Previous sessions
hr: Prethodni periodi aktivnosti

en: Your catalog search history is empty.
hr: Ne postoje prethodna pretraživanja.

en: Your authority search history is empty.
hr: Ne postoje prethodna pretraživanja normativnih zapisa.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the %s selected search history entries?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %s orabranu povijest pretraživanja

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected search history entry?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati odabranu povijest pretraživanja?

note: INPUT type=submit
en: Yes: View existing items
hr: Da: Prikaži postojeće primjerke

en: No, save as new record
hr: Ne, spremi kao novi zapis

en: Save and view record
hr: Spremi i pogledaj zapis

en: Save and edit items
hr: Spremi i uredi primjerke

en: Save and continue editing
hr: Spremi i nastavi uređivati

en: Show MARC tag documentation links
hr: Prikaži poveznice na MARC dokumentaciju

en: Show tags
hr: Prikaži tagove

en: New from Z39.50/SRU
hr: Novi zapis preko Z39.50/SRU

en: Merge selected
hr: Spoji označeno

note: %1$s:  total | html
en: %s result(s) found in catalog,
hr: %s rezultat(a) pronađeno u katalogu,

note: %1$s:  breeding_count | html
en: %s result(s) found in reservoir
hr: %s rezultat(a) pronađeno u spremniku

note: %1$s:  resultsloo.timestamp | html
en: (modified on %s)
hr: (promijenjeno na %s)

en: Add/Edit items
hr: Dodaj/uredi primjerke

note: %1$s:  IF ( error )
en: %s Error:
hr: %s Greška:

en: Add biblio
hr: Dodaj biblio

note: %1$s:  biblio.title | html %2$s:  IF ( biblio.author ) %3$s:  biblio.author | html %4$s:  END %5$s:  biblio.biblionumber | html
en: Items for %s %s by %s%s (Record #%s)
hr: Primjerci za %s %s / %s%s (Zapis #%s)

en: : item is checked out.
hr: : primjerak je posuđen.

en: : item has a waiting hold.
hr: : primjerak čeka korisnika.

en: : The items do not belong to your library.
hr: : Primjerci ne pripadaju vašoj knjižnici.

en: Edit in host
hr: Uredi u domaćinu

en: (fast cataloging)
hr: (brza katalogizacija)

note: %1$s:  IF (circborrowernumber)
en: Add item %s
hr: Dodaj primjerak %s

note: INPUT type=submit name=add_submit
en: Add item
hr: Dodaj primjerak

note: BUTTON
en: Run and edit macros
hr: Pokreni i uredi macro

en: Enter item barcode:
hr: Upiši bar-kod primjerka:

note: %1$s:  IF error.code == 'CANNOT_MOVE' %2$s:  error.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  error | html %5$s:  END
en: %s The following items could not be moved from the old record to the new one: %s %s %s %s
hr: %s Ovi primjerci ne mogu biti preseljeni sa starog na novi zapis: %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( errornonewitem )
en: %sERROR: Unable to create the new item.
hr: %sGREŠKA: Nije moguće izraditi novi primjerak.

en: Attach another item
hr: Pridruži sljedeći primjerak

en: Enter the barcode of the item to attach:
hr: Unesi bar-kod primjerka kojeg treba pridružiti:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this record?
hr: Zaista želite obrisati ovaj zapis?

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection timeout to %s
hr: Veza je istekla za %s

en: Nothing found.
hr: Ništa nije pronađeno.

en: Raw (any):
hr: Sve:

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html %2$s:  errcon.seq | html %3$s:  PROCESS 'xslt-handler.inc' code=errcon.error
en: %s record %s: %s
hr: %s zapis %s: %s

en: On order
hr: Naručeno

en: Are you sure you want to cancel this article request?
hr: Zaista želite otkazati ovaj zahtjev za člankom?

en: Issue:
hr: Sveščić:

en: Date:
hr: Datum:

en: Pages:
hr: Stranice:

en: Chapters:
hr: Poglavlja:

en: Circulation statistics
hr: Statistika cirkulacije

note: %1$s:  barcode | html
en: Barcode %s
hr: Barkod %s

en: Number of checkouts
hr: Broj zaduženja

en: at current library
hr: u trenutnoj knjižnici

en: since last transfer
hr: od zadnjeg transfera

note: %1$s:  IF ( lastdate ) %2$s:  lastdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sItem has no transfer record%s
hr: %s%s%sPrimjerak nema zapisa o transferu%s

en: No. of times checked out
hr: Broj posuđivanja

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Circulation: Overdues at %s
hr: Cirkulacija: Prekoračenje roka u %s

en: Shelving location selected:
hr: Odabrana lokacija na polici:

en: All shelving locations
hr: Sve lokacije na polici

en: Date due
hr: Rok posudbe

note: For the first occurrence, %1$s:  todayoverduesloo.barcode | html
en: Barcode : %s
hr: Barkod : %s

note: %1$s:  IF ( location ) %2$s:  END
en: There are no overdues for today%s at the selected location%s.
hr: Danas nema prekoračenih rokova posudbe%s za odabranu lokaciju%s.

en: Reserve found
hr: Pronađena je rezervacija

en: Ignore and return to transfers:
hr: Zanemari i vrati se na transfere:

en: Collection:
hr: Zbirka:

en: Destination library:
hr: Odredišna knjižnica:

en: Item is already at destination library.
hr: Primjerak je već u odredišnoj knjižnici.

en: Item was on loan to
hr: Primjerak je bio posuđen na

en: Offline circulation
hr: Offline cirkulacija

en: Upload offline circulation file (.koc)
hr: Učitavanje datoteke s podacima o offline cirkulaciji (.koc)

en: Get desktop application
hr: Preuzmi aplikaciju za desktop

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
hr: Članstvo je produžen do %s

en: Cannot check out
hr: Ne može se posuditi

note: %1$s:  RENTALCHARGE | $Price
en: Rental charge for this item: %s
hr: Cijena posudbe za ovaj primjerak: %s

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is currently checked out to this patron. Renew?
hr: (%s) trenutno je posuđeno na ovog korisnika. Želite li produžiti rok posudbe?

en: Item
hr: Primjerak

note: %1$s:  getBarcodeMessageIteminfo | html
en: (%s) is checked out to
hr: (%s) je zaduženo na

note: %1$s:  issued_cardnumber | html %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: (%s). %s Check in and check out? %s
hr: (%s). %s Razdužiti i zadužiti? %s

note: %1$s:  USERBLOCKEDOVERDUE %2$s:  IF CAN_user_circulate_force_checkout %3$s:  END
en: Patron has %s overdue item(s). %s Check out anyway? %s
hr: Korisnik ima %s primjeraka s prekoračenim rokom posudbe. %s Svejedno posudi? %s

en: Item was lost, now found.
hr: Primjerak je bio izgubljen, sada je nađen.

en: Item has been withdrawn
hr: Primjerak je otpisan

en: Patron is restricted
hr: Korisnik ima ograničenje

en: No more renewals possible
hr: Nije moguće produžiti rok posudbe

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( itemhomebranch ) | html
en: This item belongs to %s and cannot be checked out from this location.
hr: Ovaj primjerak pripada %s i nije ga moguće posuditi na ovoj lokaciji.

en: Patron has an indefinite restriction.
hr: Korisnik ima beskonačno ograničenje.

en: Item checked out
hr: Primjerak je zadužen

note: A
en: Clear screen
hr: Očisti ekran

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Checking out to %s
hr: Zaduživanje na %s

note: A
en: Checkout settings
hr: Postavke zaduživanja

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify due date %s:
hr: Specificiraj datum vraćanja %s:

en: Remember for session:
hr: Zapamti za ovaj period aktivnosti:

note: %1$s:  IF ( Koha.Preference('OnSiteCheckouts') && Koha.Preference('OnSiteCheckoutsForce') )
en: Cannot check out! %s
hr: Ne može se posuditi! %s

en: This item is on hold for another patron.
hr: Ovaj primjerak je rezerviran za drugog korisnika.

en: Items checked out
hr: Zaduženi primjerci

en: Overdue report
hr: Izvještaj o prekoračenim rokovima

en: Please choose one or more filters to proceed.
hr: Molimo odaberite jedan ili više filtera za nastavak.

en: Reset filter
hr: Poništi filter

en: Download file of displayed overdues
hr: Preuzimanje datoteke prikazanih prekoračenja roka posudbe

en: Download file of all overdues
hr: Preuzimanje datoteke s podacima o prekoračenju roka posudbe

en: email
hr: e-pošta

en: Date due:
hr: Rok posudbe:

en: Show any items currently checked out:
hr: Prikaži sve trenutno zadužene primjerke:

en: Patron category:
hr: Kategorija korisnika:

en: Address in question
hr: Upitna adresa

en: Lost card
hr: Izgubljena iskaznica

en: Item home library:
hr: Knjižnica koja posjeduje primjerak:

en: Item holding library:
hr: Knjižnica iz koje je primjerak posuđen:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Reported on %s
hr: Datum izvještaja %s

en: The following holds have not been filled. Please retrieve them and check them in.
hr: Ove rezervacije nisu ispunjene. Donesite ih s police i razdužite.

note: INPUT type=text
en: Items available
hr: Dostupni primjerci

en: Patrons with holds
hr: Korisnici s rezervacijama

en: Available call numbers
hr: Dostupne signature

en: Available copy numbers
hr: Dostupni brojevi primjerka

en: Available locations
hr: Dostupne lokacije

note: INPUT type=text
en: Patron holds
hr: Rezervacije

note: INPUT type=text
en: Available copy
hr: Dostupni primjerak

en: No items found.
hr: Nije pronađen niti jedan primjerak.

en: Refine results
hr: Preciziraj rezultate

en: Cannot renew:
hr: Ne može se obnoviti:

en: No item matches this barcode
hr: Niti jedan primjerak nema ovaj bar-kod

en: ) is not checked out to a patron.
hr: ) nije posuđeno na korisnika.

en: Override and renew
hr: Zaobiđi limit obnovi

en: ) is currently restricted.
hr: ) je trenutno restriktiran.

en: Item renewed:
hr: Primjerak produžen:

note: %1$s:  borrower.firstname | html %2$s:  borrower.surname | html
en: ) renewed for %s %s (
hr: ) obnovljeno za %s %s (

en: Pickup library:
hr: Knjižnica u kojoj se preuzima građa:

en: Any item
hr: Bilo koji primjerak

note: INPUT type=submit
en: Place request
hr: Predaj zahtjev

en: Hold ratio
hr: Racio rezervacija

en: Itype
hr: Vrsta građe

en: Call numbers
hr: Signature

en: Items needed
hr: Potreban broj primjeraka

note: For the first occurrence, %1$s:  reserveloo.copies_to_buy | html
en: %s to order
hr: %s za narudžbu

note: %1$s:  reserveloo.pendingorders | html
en: %s pending
hr: %s na čekanju

en: Refine results:
hr: Preciziraj rezultate:

en: (inclusive)
hr: (uključivo)

en: Patron notification:
hr: Obavještavanje korisnika:

note: For the first occurrence, %1$s:  reservenotes | html
en: Notes: %s
hr: Napomene: %s

en: Hold at
hr: Rezervacija kod

note: %1$s:  fines | html
en: Patron has outstanding fines of %s.
hr: Koriznik ima neplaćene dugove za %s.

en: Check out to this patron
hr: Zaduži na korisnika

en: Not checked out.
hr: Nije posuđeno.

en: Cannot check in
hr: Ne može se razdužiti

en: Reminder:
hr: Podsjetnik:

en: Fines for returned items are forgiven.
hr: Novčana naknada za vraćene primjerke je oproštena.

note: %1$s:  INCLUDE 'date-format.inc'
en: Specify return date %s:
hr: Specificiraj datum vraćanja %s:

en: Checked-in items
hr: Razduženi primjerci

en: Date acquired
hr: Datum zaprimanja

note: %1$s:  update.old_branch or "?" | html %2$s:  update.new_branch or "?" | html
en: Library: %s &rArr; %s
hr: Knjižnica: %s &rArr; %s

en: Choose library:
hr: Odabir knjižnice:

note: %1$s:  show_date | $KohaDates
en: Transfers made to your library as of %s
hr: Transferi prema mojoj knjižnici od %s

en: considered late
hr: tretira se kao zakašnjeli

note: %1$s:  reser.diff | html
en: Transfer is %s days late
hr: Transfer kasni %s dana

en: Cancel transfer
hr: Odustani od transfera

en: No transfers to receive
hr: Nema ništa za zaprimiti

note: INPUT type=text
en: Send to
hr: Pošalji u

en: Shelving location:
hr: Lokacija na polici:

en: View all libraries
hr: Prikaži sve knjižnice

en: No holds found.
hr: Nema rezervacija.

en: Are you sure you want to cancel this hold?
hr: Zaista želite otkazati ovu rezervaciju?

en: Clubs currently enrolled in
hr: Klubovi u koje ste učlanjeni

en: Date enrolled
hr: Datum upisa

en: Cancel enrollment
hr: Ispiši me

en: Enroll
hr: Upis

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
hr: Otkazivanje upisa nije moguće!

en: Enroll in
hr: Upišite se u

en: Finish enrollment
hr: Završi upis

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
hr: Ne mogu obaviti upis!

en: Add reserves
hr: Dodaj rezervacije

note: %1$s:  UNKNOWN_BARCODE | html
en: No item found with barcode %s
hr: Nema primjerka s bar-kodom %s

en: Add items: scan barcode
hr: Dodaj primjerke: skeniraj bar-kod

en: Item barcode:
hr: Bar-kod primjerka:

en: Add
hr: Dodaj

en: Barcode:
hr: Barkod:

en: Holding library:
hr: Knjižnica u kojoj je posuđena građa:

en: Staff note:
hr: Napomena za knjižničare:

en: Reserves
hr: Rezervacije

en: Edit course
hr: Uredi kolegij

en: Delete course
hr: Obriši kolegij

en: Course name
hr: Naziv kolegija

en: Department
hr: Odjel

en: Course number
hr: Broj kolegija

en: Section
hr: Sekcija

en: Instructors
hr: Instruktori

en: Staff note
hr: Napomena za knjižničare

en: Public note
hr: Javna napomena

en: Student count
hr: Broj studenata

en: Other course reserves
hr: Drugi nastavni materijali

en: Item URI
hr: URI primjerka

en: Record URL
hr: URL zapisa

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this course?
hr: Zaista želite obrisati ovaj kolegij?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the course?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ove primjerke s kolegija?

en: New course
hr: Novi kolegij

en: Courses
hr: Kolegiji

en: Dept.
hr: Ods.

en: Course #
hr: Kolegij #

note: For the first occurrence, %1$s:  IF c.enabled == 'yes' %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Yes %s No %s
hr: %s Da %s Ne %s

en: Department:
hr: Odjel:

en: Select a department
hr: Odaberi odjel

en: Course number:
hr: Broj kolegija:

en: Section:
hr: Sekcija:

en: Course name:
hr: Naziv kolegija:

en: Instructors:
hr: Instruktori:

en: Instructor search:
hr: Pretraživanje predavača:

en: Number of students:
hr: Broj studenata:

en: create one or more authorized values
hr: izradi jednu ili više autoriziranih vrijednosti

en: Send email
hr: Pošalji e-poštu

en: Filters
hr: Filteri

en: Keyword:
hr: Ključna riječ:

en: Patron:
hr: Korisnik:

en: Last updated:
hr: Posljednja dopuna:

en: Request type:
hr: Vrsta zahtjeva:

en: Details from library
hr: Detalji iz knjižnice

note: %1$s:  missing_module.min_version | html
en: Version: %s
hr: Verzija: %s

en: Please create the database before continuing.
hr: Molimo kreirajte bazu prije nego nastavite.

en: Other data
hr: Drugi podaci

en: Quote of the day
hr: Citat dana

en: Comments pending approval
hr: Komentari koji čekaju odobrenje

en: Tags pending approval
hr: Tagovi koji čekaju odobrenje

en: Patrons requesting modifications
hr: Zahtjevi za promjenom korisničkog računa

en: Barcode:
hr: Barkod:

en: Search on
hr: Pretraži preko

en: Name or ISSN:
hr: Naziv ili ISSN:

note: INPUT type=submit
en: Start search
hr: Započni pretraživanje

en: Add item(s)
hr: Dodaj primjerke

en: Remove selected items
hr: Izbriši odabrane jedinice

en: Remove duplicates
hr: Ukloni duplikate

note: %1$s:  batch_id | html
en: Items in batch number %s
hr: Primjerci u seriji broj %s

en: Label number
hr: Broj naljepnice

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete batch %s?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati ovu skupinu %s?

en: List fields
hr: Polja u popisu

en: Split call numbers:
hr: Rastavi signature:

en: Units:
hr: Jedinice:

en: Template description:
hr: Opis predloška:

en: Units:
hr: Jedinice:

en: Page height:
hr: Visina stranice:

en: Page width:
hr: Širina stranice:

en: Number of columns:
hr: Broj stupaca:

en: Number of rows:
hr: Broj redova:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please select a %s.
hr: Odaberite %s.

en: Download as PDF
hr: Preuzmi kao PDF

en: Download as CSV
hr: Preuzmi kao CSV

en: Download as XML
hr: Preuzmi kao XML

note: INPUT type=button
en: Done
hr: Gotovo

note: INPUT type=text name=start_label
en: Starting label number
hr: Početni broj naljepnice

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  IF ( total ) %4$s:  total | html %5$s:  END
en: Results %s through %s %s of %s%s
hr: Rezultati %s kroz %s %s od %s%s

en: Add checked
hr: Dodaj označeno

en: Acquisition date
hr: Datum nabave

note: INPUT type=submit
en: View spine label
hr: Prikaži hrptenu naljepnicu

note: %1$s:  Barcode | html
en: The barcode %s was not found.
hr: Barkod %s nije pronađen.

en: Return date
hr: Datum vraćanja

en: Outstanding
hr: Duguje

en: Librarian
hr: Knjižničar

en: Create manual invoice
hr: Izadi račun ručno

en: Create manual credit
hr: Izradi kredit ručno

en: Account type
hr: Vrsta računa

en: Description of charges
hr: Opis naplate

en: Checkout date
hr: Datum zaduženja

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
hr: Filtriraj plaćene transakcije

note: SCRIPT
en: Show all transactions
hr: Prikaži sve transakcije

en: Cannot delete patron
hr: Korisnika se ne može obrisati

note: %1$s:  ItemsOnIssues | html
en: Patron has %s item(s) checked out.
hr: Korisnik ima posuđeno %s primjerak(a).

note: %1$s:  debits | $Price
en: Patron has %s in fines.
hr: Korisnik ima %s u kaznama.

en: This patron has no files attached.
hr: Ovaj korisnik nema priloženih datoteka.

en: Any item type
hr: Bilo koja vrsta građe

en: Subjects:
hr: Predmeti:

en: Date:
hr: Datum:

en: Time:
hr: Vrijeme:

en: Manual credit
hr: Ručno izrađen kredit

en: Credit type:
hr: Vrsta kredita:

en: Example: 5.00
hr: Na primjer: 5.00

note: INPUT type=submit name=add
en: Add credit
hr: Dodaj iznos

en: Manual invoice
hr: Ručno izrađen račun

en: Password updated
hr: Lozinka ažurirana

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
hr: Vaša lozinka mora sadržavati barem %s znakova.

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
hr: Lozinka mora sadržavati barem jedan broj, jedno VELIKO SLOVO i jedno malo slovo.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
hr: Lozinka ne smije sadržavati razmake na početku ili na kraju.

en: . Please re-enter the new password.
hr: . Unesite ponovo novu lozinku.

note: %1$s:  patron.firstname | html %2$s:  patron.surname | html
en: Change username and/or password for %s %s
hr: Promijeni korisničko ime i/ili lozinku za %s %s

en: New username:
hr: Novo korisničko ime:

en: New password:
hr: Nova lozinka:

en: Confirm new password:
hr: Potvrdi novu lozinku:

en: Processing...
hr: Obrađujem...

en: This member has no email
hr: Član nema e-poštu

en: Duplicate patron record?
hr: Duplicirati zapis o korisniku?

en: View existing record
hr: Prikaži postojeći zapis

en: Date of birth is invalid.
hr: Datum rođenja nije ispravan.

en: Date of expiration is invalid.
hr: Datum isteka je neispravan.

en: Guarantor information
hr: Podaci o jamcu

en: Library management
hr: Podaci o članstvu

en: Patron account flags
hr: Onake na računu korisnika

en: Patron restrictions
hr: Korisnik ima restrikciju

en: Additional attributes and identifiers
hr: Dodatni atributi i identifikatori

en: Patron messaging preferences
hr: Postavke o obaviještavanju korisnika

note: %1$s:  END
en: %s Salutation:
hr: %s Oslovljavanje:

note: %1$s:  END
en: %s Date of birth:
hr: %s Datum rođenja:

note: %1$s:  END
en: %s Initials:
hr: %s Inicijali:

note: %1$s:  END
en: %s Other name:
hr: %s Drugo ime:

en: Female
hr: Žensko

en: Male
hr: Muško

note: %1$s:  END
en: %s Primary phone:
hr: %s Primarni telefon:

en: Shows on transit slips
hr: Prikazuje se na tranzitnim listićima

note: %1$s:  END
en: %s Secondary phone:
hr: %s Sekundarni telefon:

note: %1$s:  END
en: %s Other phone:
hr: %s Drugi telefon:

note: %1$s:  END
en: %s Primary email:
hr: %s Primarna e-pošta:

note: %1$s:  END
en: %s Secondary email:
hr: %s Sekundarna e-pošta:

en: Primary phone
hr: Primarni telefon

en: Secondary phone
hr: Sekundarni telefon

en: Other phone
hr: Drugi telefonski broj

en: Primary email
hr: Primarna e-pošta

en: Secondary email
hr: Sekundarna e-pošta

note: %1$s:  END
en: %s Card number:
hr: %s Članski broj:

note: %1$s:  END
en: %s Registration date:
hr: %s Datum upisa:

note: %1$s:  END
en: %s Expiry date (leave blank for auto calc):
hr: %s Datum isteka članstva (ostaviti prazno za automatsko računanje):

note: %1$s:  END
en: %s OPAC note:
hr: %s Obavijest korisniku u OPAC-u:

en: This message appears on this patron's user page in the OPAC
hr: Ova poruka se pojavljuje na korisničkoj stranici u OPAC-u

note: %1$s:  END
en: %s Circulation note:
hr: %s Bilješka o cirkulaciji:

en: This message displays when checking out to this patron
hr: Ova poruka se pokazuje prikikom zaduživanja građe korisniku u intranetu

note: %1$s:  END
en: %s Username:
hr: %s Korisničko ime:

note: %1$s:  END
en: %s Password:
hr: %s Lozinka:

note: %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Minimum password length: %s
hr: Minimalna dužina lozinke: %s

note: %1$s:  END
en: %s Confirm password:
hr: %s Potvrdi lozinku:

note: For the first occurrence, %1$s:  END
en: %s Yes
hr: %s Da

en: Remove?
hr: Ukloni?

en: Expiration:
hr: Ističe:

en: SMS number:
hr: SMS broj:

en: SMS provider:
hr: SMS pružatelj usluge:

en: Surname
hr: Prezime

en: First name
hr: Ime

en: Initials
hr: Inicijali

en: Street number
hr: Kućni broj

en: Street type
hr: Vrsta ulice

en: Address 2
hr: Adresa 2

en: Alternate address: Street number
hr: Alternativna adresa: Kućni broj

en: Alternate address: Street type
hr: Alternativna adresa: Vrsta ulice

en: Alternate address: Address
hr: Alternativna adresa: Adresa

en: Alternate address: Address 2
hr: Alternativna adresa: Adresa 2

en: Alternate address: City
hr: Alternativna adresa: Grad

en: Alternate address: State
hr: Alternativna adresa: Država

en: Alternate address: ZIP/Postal code
hr: Alternativna adresa: ZIP/poštanski broj

en: Alternate address: Email
hr: Alternativna adresa: E-pošta

en: Alternate address: Phone
hr: Alternativna adresa: Telefon

en: Alternate address: Contact note
hr: Alternativna adresa: Bilješka

en: Gender
hr: Rod

en: Alternate contact: First name
hr: Alternativni kontakt: Ime

en: Alternate contact: Surname
hr: Alternativni kontakt: Prezime

en: Alternate contact: Address
hr: Alternativni kontakt: Adresa

en: Alternate contact: Address 2
hr: Alternativni kontakt: Adresa 2

en: Alternate contact: City
hr: Alternativni kontakt: Grad

en: Alternate contact: State
hr: Alternativni kontakt: Država

en: Alternate contact: ZIP/Postal code
hr: Alternativni kontakt: ZIP/Poštanski broj

en: Alternate contact: Country
hr: Alternativni kontakt: Zemlja

en: Alternate contact: Phone
hr: Alternativni kontakt: Telefon

en: Update patron records
hr: Ažuriranje zapisa o korisniku

en: There are no pending patron modifications.
hr: Nema zahtjeva za promjenom podataka o korisnicima na čekanju.

en: statistics
hr: statistika

en: Initials:
hr: Inicijali:

en: Card number:
hr: Broj iskaznice:

en: City:
hr: Grad:

en: State:
hr: Država:

en: ZIP/Postal code:
hr: ZIP/Poštanski broj:

en: Country:
hr: Zemlja:

en: Expiration date:
hr: Datum isteka članstva:

en: Date of birth:
hr: Datum rođenja:

en: Restricted:
hr: Ograničeno:

en: Primary email:
hr: Primarna e-pošta:

en: Secondary email:
hr: Sekundarna e-pošta:

en: Primary phone:
hr: Primarni telefon:

en: Secondary phone:
hr: Sekundarni broj telefona:

en: Other phone:
hr: Drugi telefon:

en: Gender:
hr: Rod:

en: Primary phone:
hr: Primarni telefon:

en: Secondary phone:
hr: Sekundarni telefon:

en: Other phone:
hr: Drugi telefonski broj:

en: Secondary email:
hr: Sekundarna e-pošta:

en: Initials:
hr: Inicijali:

en: Card number:
hr: Članski broj:

en: Borrowernumber:
hr: Broj korisnika:

en: Registration date:
hr: Datum registracije:

en: Expiration date:
hr: Datum isteka:

note: %1$s:  IF ( patron.phone ) %2$s:  patron.phone | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no phone number on file)%s
hr: %s%s%s(nema broja telefona u bazi)%s

note: %1$s:  IF ( patron.email ) %2$s:  patron.email | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(no primary email on file)%s
hr: %s%s%s(nema primarne adrese e-pošte u bazi)%s

note: %1$s:  patron.dateenrolled | $KohaDates
en: Registration date: %s
hr: Datum registracije: %s

note: %1$s:  patron.dateexpiry | $KohaDates
en: Expiration date: %s
hr: Datum isteka: %s

note: %1$s:  patron.category.description | html
en: Category: %s
hr: Kategorija: %s

en: Pick up location
hr: Knjižnica za preuzimanje

en: Circulation note:
hr: Bilješka o cirkulaciji:

en: OPAC note:
hr: Napomena za OPAC:

en: Contact note:
hr: Bilješka o kontaktu:

en: Alternative contact
hr: Alternativni kontakt

en: Surname:
hr: Prezime:

en: First name:
hr: Ime:

en: Address 2:
hr: Adresa 2:

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc'
en: Sent notices for %s
hr: Poslane poruke za %s

en: Notice
hr: Obavijest

en: pending
hr: na čekanju

en: There is no record of any messages that have been sent to this patron.
hr: Nema zapisa o porukama poslanim ovom korisniku.

en: Payment note
hr: Napomena o plaćanju

en: Total due:
hr: Ukupan dug:

en: Total amount outstanding:
hr: Ukupno duguje:

en: New purchase suggestion
hr: Novi prijedlog za nabavu

en: Managed by
hr: Administrira

en: Suggested on
hr: Predloženo na datum

en: This patron has not submitted any purchase suggestions
hr: Ovaj korisnik nije poslao niti jedan prijedlog za nabavu

en: Number of renewals
hr: Broj produženja

en: On-site checkouts
hr: Zaduženja unutar čitaonice

en: Search subscriptions:
hr: Pretraživanje pretplata:

en: Subscription title
hr: Naslov pretplate

en: Routing list
hr: Cirkulacija periodike

en: Edit routing list
hr: Uredi popis za prosljeđivanje

en: Patron does not belong to any subscription routing lists.
hr: Korisnik nije na nijednom popisu za cirkulaciju periodike.

en: Total checkouts as of yesterday
hr: Ukupno posuđeno od jučer

en: Today's checkouts
hr: Današnja posudba

en: Today's checkins
hr: Danas vraćeno

en: Total checkouts
hr: Ukoupno posuđeno

en: There are no statistics for this patron.
hr: Nema statistike za ovog korisnika.

en: Koha offline circulation
hr: Koha offline cirkulacija

note: SCRIPT
en: Added.
hr: Dodano.

note: SCRIPT
en: Deleted.
hr: Obrisano.

note: SCRIPT
en: Item not checked out.
hr: Primjerak nije zadužen.

note: SCRIPT
en: Patron not found.
hr: Korisnik nije pronađen.

en: Offline circulation file upload
hr: Učitavanje datoteke offline cirkulacije

note: %1$s:  message.badbarcode | html
en: Warning: Unable to determine patron from item barcode (%s). Cannot check in.
hr: Upozorenje: Ne mogu prepoznati korisnika prema ovom bar-kodu primjerka (%s). Ne mogu razdužiti.

en: Checked out
hr: Posuđeno

en: Renewed
hr: Produženo

en: Checked in
hr: Razduženo

note: %1$s:  message.amount | html
en: Accepted payment (%s) from
hr: Prihvaćeno plaćanje (%s) od

en: Upload offline circulation data
hr: Učitaj datoteku offline cirkulacije

en: Choose .koc file:
hr: Odaberi .koc datoteku:

en: Upload progress:
hr: Progres učitavanja:

note: INPUT type=submit
en: Add to offline circulation queue
hr: Dodaj na red čekanja za offline cirkulaciju

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please upload a file first.
hr: Najprije unesite datoteku.

en: Patron category:
hr: Kategorija korisnika:

en: New patron list
hr: Novi popis korisnika

en: Warning, the following cardnumbers were not found:
hr: Upozorenje: ovaj broj iskaznice nije pronađen:

en: Cardnumbers not found
hr: Broj iskaznice nije pronađen

en: Add patrons
hr: Dodaj korisnike

en: Patron search:
hr: Pretraživanje korisnika:

en: Patrons to be added
hr: Korisnici koje treba dodati

en: Remove selected
hr: Ukloni označeno

en: Circ notes
hr: Napomene o cirkulaciji

en: Remove selected patrons
hr: Ukloni označene korisnike

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected patrons?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati označene korisnike?

en: Patrons in list
hr: Korisnici na popisima

note: For the first occurrence, %1$s:  IF l.shared %2$s:  IF shared_by_other
en: %s %s by
hr: %s %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the list %s?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati ovaj popis %s?

en: Borrower number
hr: Broj korisnika

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Export patron cards
hr: Isporuči korisničke iskaznice

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE
en: Back %s
hr: Natrag %s

en: Text fields
hr: Tekstualna polja

en: Print card number as barcode:
hr: Printanje broja iskaznice kao barkod:

en: Barcode type:
hr: Vrsta barkoda:

en: Print card number as text under barcode:
hr: Printanje broja iskaznice kao tekst ispod bar-koda:

en: Image source:
hr: Izvor slike:

en: Image name:
hr: Naziv slike:

en: Image successfully uploaded
hr: Slika je uspješno učitana

note: %1$s:  SOURCE_FILE | html
en: File: %s
hr: Datoteka: %s

note: %1$s:  IMAGE_NAME | html
en: Image name: %s
hr: Naziv slike: %s

en: Image(s) successfully deleted
hr: Slike su uspješno obrisane

en: No images are currently available.
hr: Trenutno nema nijedne slike.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete image(s): %s?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati slike: %s?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete %s %s?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %s %s?

note: %1$s:  batche.batch_id | html
en: Card batch number %s
hr: Broj skupine korisničkih kartica %s

note: INPUT type=text name=start_card
en: Starting card number
hr: Početni broj korisničke iskaznice

en: Minimum Koha version
hr: Minimalna Koha verzija

en: Maximum Koha version
hr: Maksimalna Kohe verzija

en: Run report
hr: Pokreni izvještaj

note: %1$s:  recall.first_recall.created_date | $KohaDates %2$s:  recall.first_recall.library.branchname | html
en: %s in %s
hr: %s u %s

en: Acquisitions statistics
hr: Statistika nabave

en: Acquisitions statistics
hr: Statistika nabave

en: Month
hr: Mjesec

en: All vendors
hr: Svi dobavljači

en: Output
hr: Izlazni podaci

en: To screen into the browser:
hr: Na ekran u pregledniku:

en: To a file:
hr: U datoteku:

en: Named:
hr: s nazivom:

en: Any category code
hr: Bilo koja kategorija

en: Limit to:
hr: Ograniči na:

en: To a file:
hr: U datoteku:

en: Patrons with no checkouts
hr: Korisnici bez posuđene građe

en: Not checked out since:
hr: Nije posuđivano od:

en: Patrons statistics
hr: Statistika korisnika

en: restricted
hr: ograničeno

en: Patron activity
hr: Aktivnost korisnika

en: From
hr: Od

en: Patron attributes
hr: Korisnički atributi

en: Count of checkouts
hr: Broj zaduženja

en: Checkout date from:
hr: Datum posudbe od:

en: Any shelving location
hr: Bilo koja lokacija na polici

en: Month:
hr: Mjesec:

en: Limit to:
hr: Ograniči na:

note: For the first occurrence, %1$s:  loopfilte.filter | html
en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Group
hr: Grupa

en: Call number range
hr: Raspon signatura

en: Number of items displayed
hr: Broj prikazanih primjeraka

note: %1$s:  IF ( loopro.itemcallnumber ) %2$s:  loopro.itemcallnumber | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo call number%s
hr: %s%s%sNema signature%s

note: %1$s:  IF ( loopro.barcode ) %2$s:  loopro.barcode | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo barcode%s
hr: %s%s%sNema bar-koda%s

note: %1$s:  IF ( loopro.author ) %2$s:  loopro.author | html %3$s:  END
en: %s by %s%s
hr: %s %s%s

note: %1$s:  IF ( loopro.branch ) %2$s:  Branches.GetName( loopro.branch ) | html %3$s:  END
en: %sat %s%s
hr: %spri %s%s

en: Catalog statistics
hr: Statistika kataloga

en: Koha full call number
hr: Potpuna signatura

en: Publication year
hr: Godina izdavanja

en: (use * to do a fuzzy search)
hr: (koristi * za fuzzy pretraživanje)

en: Count total items
hr: Prebroji ukupne primjerke

en: Dictionary
hr: Rječnik

en: New definition
hr: Nova definicija

en: Use the dictionary to define custom criteria for reporting.
hr: Rječnik se koristi za definiranje prilagođenih kriterija za izvještaje.

en: Current terms
hr: Postojeći pojmovi

note: %1$s:  IF ( areas )
en: %s Filter by area
hr: %s Filtriraj prema području

en: Add new definition
hr: Dodaj novu definiciju

en: Definition name:
hr: Naziv definicije:

en: Definition description:
hr: Opis definicije:

en: Column:
hr: Stupac:

en: All dates
hr: Svi datumi

en: Date range
hr: Raspon datuma

en: Data:
hr: Podaci:

en: Run
hr: Pokreni

en: Update SQL
hr: Obnovi SQL

en: Build and run reports
hr: Izrada i pokretanje izvještaja

en: Reports Dictionary
hr: Rječnik za izvještaje

en: Use the reports dictionary to define custom criteria to use in your reports
hr: Rječnik se koristi za definiranje prilagođenih kriterija za korištenje u izvještajima

en: Subgroup
hr: Pod-grupa

en: Saved results
hr: Snimljeni rezultati

note: %1$s:  IF ( savedreport.report_name ) %2$s:  savedreport.report_name | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s [ no name ] %s
hr: %s %s %s [ bez naziva ] %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Schedule
hr: Podesi automatsko pokretanje

note: A
en: Delete this saved report
hr: Obriši ovaj snimljeni izvještaj

en: Cancel filter
hr: Ukloni filter

en: There are no saved reports.
hr: Nema snimljenih izvještaja.

en: Build a new report?
hr: Želite izraditi novi izvještaj?

en: Report is public:
hr: Izvještaj je javan:

en: Minutes
hr: Minute

note: INPUT type=submit name=submit
en: Next >>
hr: Sljedeće >>

note: INPUT type=button name=back
en: << Back
hr: << Natrag

note: INPUT type=button name=delete
en: << Delete
hr: << Obriši

en: Dictionary definitions
hr: Definicije u rječniku

en: Report name:
hr: Naziv izvještaja:

en: ) you selected does not exist.
hr: ) kojeg ste odabrali ne postoji.

en: The authorized value category (
hr: Kategorija autoriziranih vrijednosti (

en: Save anyway
hr: Spremi svejedno

en: Edit SQL
hr: Uredi SQL

note: %1$s:  name | html
en: Enter parameters for report %s:
hr: Unos parametara za izvještaj %s:

note: INPUT type=submit
en: Run the report
hr: Pokreni izvještaj

en: Add to list
hr: Dodaj na popis

en: Report name:
hr: Naziv izvještaja:

en: Edit SQL report
hr: Uredi SQL izvještaj

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected reports?
hr: Zaista želite obrisati odabrane izvještaje?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this saved report?
hr: Zaista želite obrisati ovaj snimljeni izvještaj?

en: Report group:
hr: Grupa izvještaja:

en: (None)
hr: (Nijedna)

note: INPUT type=text name=groupdesc
en: Group name
hr: Naziv grupe

en: Report subgroup:
hr: Pod-grupa izvještaja:

en: List
hr: Popis

en: Average checkout period statistics
hr: Prosječni period zaduženja

en: Renewal
hr: Produženja roka posudbe

en: Select day:
hr: Odaberi dan:

en: Select month:
hr: Odaberi mjesec:

en: January
hr: Siječanj

en: February
hr: Veljača

en: March
hr: Ožujak

en: April
hr: Travanj

en: May
hr: Svi

en: June
hr: Lipanj

en: July
hr: Srpanj

en: August
hr: Kolovoz

en: September
hr: Rujan

en: October
hr: Listopad

en: November
hr: Studeni

en: December
hr: Prosinac

en: Item call number
hr: Signatura primjerka

en: Patron sort 1
hr: Soritiranje korisnika 1

en: Date last seen
hr: Zadnji put viđeno

en: Lost status:
hr: Status izgubljeno:

en: Items lost
hr: Izgubljeni primjerci

en: Koha reports library
hr: Zbirka izvještaja za Kohu

en: Holds statistics
hr: Statistika rezervacija

en: Hold status
hr: Status rezervacije

en: Cancelled
hr: Otkazano

en: Waiting
hr: Na čekanju

en: Subscription begin
hr: Pretplata počinje

en: Subscription end
hr: Pretplata završava

en: Expired? / Closed?
hr: Isteklo? / Zatvoreno?

en: Any vendor
hr: Bilo koji dobavljač

en: Include expired subscriptions:
hr: Uključi istekle pretplate:

en: Cannot place hold:
hr: Ne mogu rezervirati:

note: %1$s:  ELSE
en: one or more records without items attached. %s
hr: jedan ili više zapisa bez pridruženih primjeraka. %s

note: %1$s:  END
en: this record has no items attached. %s
hr: ovaj zapis nema pridruženih primjeraka. %s

en: Patron not found
hr: Korisnik nije pronađen

en: Hold details
hr: Detalji o rezervaciji

en: Pickup at:
hr: Preuzmi u:

note: For the first occurrence, %1$s:  member.amount_outstanding | $Price
en: Patron has outstanding fines: %s
hr: Korisnik ima dugove: %s

en: No items are available
hr: Nema dostupnih primjeraka

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cannot place hold
hr: Ne mogu rezervirati

en: Cannot place hold on some items
hr: Ne mogu rezervirati neke primjerke

en: Patron not found:
hr: Korisnik nije pronađen:

en: Name or barcode not found. Please try an other
hr: Naziv ili barkod nisu pronađeni. Molimo pokušajte drugi

en: Request specific item type:
hr: Zatražite određenu vrstu primjerka:

en: Hold starts on date:
hr: Rezervacija počinje dana:

en: Hold expires on date:
hr: Rezervacija ističe:

en: (Required)
hr: (Obavezno)

note: I
en: Cannot be put on hold
hr: Ne može se rezervirati

en: Last location
hr: Posljednja lokacija

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Item damaged
hr: Oštećen primjerak

note: %1$s:  itemloo.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due %s
hr: Rok za vraćanje %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => itemloo.notforloan ) | html
en: Not for loan (%s)
hr: Nije za posudbu (%s)

note: SCRIPT
en: Place hold on this item?
hr: Rezerviraj ovaj primjerak?

note: SCRIPT
en: Place hold?
hr: Rezerviraj?

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold except for patrons from %s.
hr: Ovaj primjerak se uobičajeno ne može rezervirati, osim za korisnike iz %s.

note: SCRIPT
en: This item normally cannot be put on hold.
hr: Ovaj primjerak se ne može rezervirati prema pravilima.

en: Approved comments
hr: Odobreni komentari

en: Comments awaiting moderation
hr: Komentari koji čekaju moderiranje

en: Commenter
hr: Komentator

en: On title
hr: Za naslov

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s(deleted patron)%s
hr: %s(obrisani korisnik)%s

en: Failed to add item with barcode
hr: Primjerak s barkodom nije dodan

en: Failed to remove item with barcode
hr: Primjerak s barkodom nije uklonjen

en: Remove item from collection
hr: Ukloni primjerak iz zbirke

en: There are no items in this collection.
hr: Nema primjeraka u ovoj zbirci.

en: There are no collections currently defined.
hr: Trenutno nije definirana niti jedna zbirka.

en: Vendor search results
hr: Rezultati pretraživanja dobavljača

en: Your search returned no results.
hr: Ništa nije pronađeno.

en: Perform a new search
hr: Novo pretraživanje

en: Serial subscription: search for vendor
hr: Pretplata na serijske publikacije: pretraživanje dobavljača

en: Expiring before:
hr: Ističe prije:

en: OPAC note
hr: Napomena za OPAC

en: Nonpublic note
hr: Interna napomena

en: No results for your query
hr: Nema rezultata za ovaj upit

en: Please choose a vendor.
hr: Odaberite dobavljača.

en: No claims notice defined.
hr: Nije definirana nijedna poruka za reklamacije.

en: Please define one
hr: Molim definirajte poruku.

en: Missing issues
hr: Nedostaju primjerci

en: Issue number
hr: Broj sveščića

en: Claim date
hr: Datum reklamacije

note: INPUT type=text
en: Search library
hr: Pretraži knjižnicu

note: INPUT type=text
en: Search title
hr: Pretraži naslov

note: INPUT type=text
en: Search ISSN
hr: Pretraži ISSN

en: Select CSV profile:
hr: Odaberi CSV profil:

en: Download selected claims
hr: Preuzmi označene reklamacije

en: Select notice:
hr: Odaberi obavijest:

note: SCRIPT
en: The ending date is missing or invalid.
hr: Nedostaje završni datum ili je pogrešan.

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Search results from %s to %s of %s
hr: Rezultati pretraživanja od %s do %s od %s

en: No results found for
hr: Nijedan rezultat za

en: Search for another record
hr: Pronađi drugi zapis

en: Preview routing list for
hr: Prikaz popisa za cirkulaciju periodike za

note: INPUT type=submit name=ok
en: Save and preview routing slip
hr: Spremi i pregledaj potvrdu za redoslijed kruženja

en: Create routing list for
hr: Izrada popisa za cirkulaciju za

en: Edit routing list for
hr: Uredi popis za prosljeđivanje za

en: Issue:
hr: Sveščić:

en: Add recipients
hr: Dodaj primatelje

en: Delete all
hr: Obriši sve

en: Serial collection information for
hr: Podaci o zbirci periodike za

en: Subscription summary
hr: Sažetak pretplate

en: Subscription summaries
hr: Sažetak pretplate

en: Subscription num.
hr: Broj pretplate

en: Subscription expired
hr: Pretplata istekla

note: %1$s:  END
en: Subscription closed %s
hr: Pretplata zatvorena %s

en: See any subscription attached to this biblio
hr: Vidi sve pretplate vezane uz ovaj biblio

note: INPUT type=submit
en: Edit serials
hr: Uredi sveščiće

note: INPUT type=button
en: Generate next
hr: Generiraj sljedeći broj

en: # Subs
hr: # Pretp

en: Routing
hr: Cirkulacija periodike

note: SCRIPT
en: Do you really want to generate next serial?
hr: Zaista želite genrirati novi broj?

en: Serial edition
hr: Sveščići

note: %1$s:  internalnotes | html | html_line_break
en: Nonpublic note: %s
hr: Interna napomena: %s

en: Numbered
hr: Numeracija

en: Published on
hr: Datum izdavanja

en: Expected on
hr: Očekivani datum pristizanja

en: Issue
hr: Sveščić

en: Supplemental issue
hr: Suplement

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Serial collection #%s
hr: Zbirka serijskih publikacija #%s

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Subscription #%s
hr: Pretplata #%s

note: %1$s:  subscription.subscriptionid | html
en: Renew #%s
hr: Produži #%s

en: Issue history
hr: Povijest zaprimanja

en: Serial receive
hr: Zaprimanje časopisa

note: %1$s:  subscription.routingedit | html
en: Edit routing list (%s)
hr: Uredi popis za prosljeđivanje (%s)

note: INPUT type=text
en: Search notes
hr: Pretraživanje napomena

note: INPUT type=text
en: Search location
hr: Pretraži lokacije

note: INPUT type=text
en: Search callnumber
hr: Pretraži signaturu

note: INPUT type=text
en: Search expiration date
hr: Pretraživanje datuma isteka

note: %1$s:  total | html
en: Serials subscriptions (%s found)
hr: Pretplate na periodiku (pronađeno %s)

en: Your search returned no open subscriptions.
hr: Nije pronađena nijedna otvorena pretplata.

en: Your search returned no closed subscriptions.
hr: Nije pronađena nijedna zatvorena pretplata.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to reopen this subscription?
hr: Jeste li sigurni da želiti ponovo otvoriti ovu pretplatu?

en: Prediction pattern
hr: Predviđeni uzorak

en: End date is not consistent with subscription length.
hr: Završni datum nije konzistentan s dužinom pretplate.

en: Please check issues that are NOT published (irregularities)
hr: Označite brojeve koji NISU izdani (neredovitost)

en: Not published
hr: Nije izdano

note: %1$s:  IF ( modify )
en: %s Modify subscription for
hr: %s Promijeni pretplatu za

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sAdd a new subscription%s (
hr: %sDodaj novu pretplatu%s (

en: Search for a vendor
hr: Pretraživanje dobavljača

note: SPAN
en: Subscriptions must be associated with a bibliographic record
hr: Pretplata mora biti vezana na bibliografski zapis

en: Search for record
hr: Pronađi zapis

en: When there is an irregular issue:
hr: U slučaju neredovitosti:

en: Skip issue number
hr: Preskoči broj sveščića

en: Keep issue number
hr: Zadrži broj sveščića

en: Nonpublic note:
hr: Interna napomena:

en: Patron notification:
hr: Obavještavanja korisnika:

en: Selecting a notice will allow patrons to subscribe to notifications when a new issue is received.
hr: Odabir obavijesti će omogućiti korisnicima da se predbilježe na obavijesti o pristizanju novog broja.

en: Grace period:
hr: Poček:

en: Number of issues to display to staff:
hr: Količina brojeva za prikazati u intranetu:

en: Number of issues to display to the public:
hr: Količina brojeva za prikazati u javnom:

en: here
hr: ovdje

en: Serials planning
hr: Planiranje periodike

en: First issue publication date:
hr: Datum izdavanja prvog broja:

en: Next issue publication date:
hr: Datum izdavanja sljdedećeg broja:

en: -- please choose --
hr: -- odabir --

en: Subscription length:
hr: Dužina pretplate:

en: Subscription start date:
hr: Datum početka pretplate:

en: Subscription end date:
hr: Datum završetka pretplate:

en: Numbering pattern:
hr: Uzorak numeriranja:

en: If empty, English is used
hr: Ako je prazno, koristi se engleski

en: Pattern name:
hr: Naziv obrasca:

en: Numbering formula:
hr: Formula za numeraciju:

en: Name of day
hr: Dan

en: Name of month
hr: Mjesec

en: Name of season
hr: Sezona

en: Modify pattern
hr: Izmijeni uzorak

en: Save as new pattern
hr: Spremi kao novi obrazac

en: Cancel modifications
hr: Otkaži promjene

en: Test prediction pattern
hr: Testiranje uzorka predviđanja

note: INPUT type=submit
en: Save subscription
hr: Spremi pretplatu

en: Catalog search
hr: Pretraži katalog

en: Keyword:
hr: Ključna riječ:

en: Limit item type to:
hr: Ograniči vrstu građe na:

en: Limit collection code to:
hr: Ograniči kod za zbirku na:

en: Renew this subscription
hr: Obnovi ovu pretplatu

note: %1$s:  enddate | html
en: Subscription will expire %s.
hr: Pretplata će isteći %s.

en: The subscription has linked issues
hr: Postoje povezani sveščići

en: Yes, delete (Y)
hr: Da, obriši (Y)

en: No, don't delete (N)
hr: Ne, nemoj brisati (N)

en: Planning
hr: Planiranje

en: Issues
hr: Sveščići

en: Subscription ID:
hr: ID pretplate:

en: Librarian identity:
hr: Identitet knjižničara:

en: Items:
hr: Primjerci:

en: Serial receipt creates an item record.
hr: Zaprimanjem časopisa kreira se i zapis o primjerku.

en: Serial receipt does not create an item record.
hr: Zaprimanjem časopisa ne kreira se zapis o primjerku.

note: %1$s:  IF skip_serialseq %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Serial number is skipped when an irregularity is found. %s Serial number is kept when an irregularity is found. %s
hr: %s Broj sveščića se preskače u slučaju neredovitosti. %s Broj sveščića se zadržava u slučaju neredovitosti. %s

en: Serial number:
hr: Broj sveščića:

en: Number of issues to display to staff:
hr: Količina brojeva za prikazati u intranetu:

en: Number of issues to display in OPAC:
hr: Količina brojeva za prikazati u OPAC-u:

en: Routing:
hr: Cirkulacija periodike:

note: %1$s:  IF ( manualhistory )
en: %s Enabled
hr: %s Omogućeno

en: Manual history:
hr: Ručno vođenje povijesti:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Disabled %s
hr: %s Onemogućeno %s

en: Edit history
hr: Uredi povijest

en: Number pattern:
hr: Uzorak numeracije:

en: Starting with:
hr: Počinje s:

en: Rollover:
hr: Vrati na početak:

note: %1$s:  irregular_issues | html
en: %s issues
hr: %s sveščići

en: First arrival:
hr: Dolazak prvog broja:

en: Number of issues:
hr: Količina brojeva:

en: Number of weeks:
hr: Broj tjedana:

en: Number of months:
hr: Broj mjeseci:

en: Planned date
hr: Planirani datum

en: Published date
hr: Datum izdavanja

en: History start date:
hr: Početni datum praćenja:

en: History end date:
hr: Završni datum praćenja:

en: Received issues:
hr: Zaprimljeni brojevi:

en: Missing issues:
hr: Primjerci koji nedostaju:

en: History staff note:
hr: Napomena o povijesti izlaženja za knjižničare:

en: History OPAC note:
hr: Javna napomena o povijesti izlaženja za OPAC

note: SCRIPT
en: Rollover at:
hr: Vrati na početak kod:

en: Frequencies
hr: Učestalost

en: New frequency
hr: Nova učestalost

en: Note: one of the two following fields must be equal to 1
hr: Napomena: jedno od sljedećih polja mora biti 1

note: %1$s:  subscriptions.size | html
en: This frequency is still used by %s subscription(s). Do you still want to delete it?
hr: Ova učestalost se koristi u %s pretplata. Zaista ju želite obrisati?

en: Show subscriptions
hr: Prikaži pretplate

en: Issues per unit
hr: Brojeva po jedinici

en: Units per issue
hr: Jedinica po broju

en: There is no defined frequency.
hr: Učestalost nije definirana.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (must be a number greater than 0)
hr: (mora biti broj veći od 0)

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this subscription frequency?
hr: Zaista želite obrisati ovu učestalost?

note: SCRIPT
en: Description is required
hr: Opis je obavezan

note: SCRIPT
en: Issues per unit is required
hr: Obavezno je unijeti brojeve po jedinici

note: SCRIPT
en: One of 'issues per unit' and 'units per issue' must be equal to 1
hr: 'Brojeva po jedinici' ili 'jedinica po broju' mora biti 1

note: SCRIPT
en: Units per issue is required
hr: Jedinica po broju je obavezno

note: %1$s:  title | html
en: Subscription history for %s
hr: Povijest pretplata za %s

en: Subscription start date
hr: Datum početka pretplate

en: Subscription end date
hr: Datum završetka pretplate

en: (if empty, subscription is still active)
hr: (ako je prazno, pretplata je još uvijek aktivna)

en: Received issues
hr: Zaprimljeni sveščići

en: Note for staff
hr: Napomena za zaposlene

note: INPUT type=submit
en: Save subscription history
hr: Spremi povijest pretplata

en: Numbering patterns
hr: Uzorci numeriranja

en: New numbering pattern
hr: Novi uzorak numeriranja

en: A pattern with this name already exists.
hr: Obrazac s tim nazivom već postoji.

note: %1$s:  label | html
en: Modify pattern: %s
hr: Promijeni kategoriju %s

en: Display order:
hr: Redoslijed prikazivanja:

en: Every
hr: Svakih

en: Set back to
hr: Vrati na

en: When more than
hr: Kada je više od

en: Formatting
hr: Formatiranje

en: Reset
hr: Poništi

en: Begins with
hr: Počinje s

en: Inner counter
hr: Unutarnji brojač

en: Test pattern
hr: Testiranje uzorka

en: Numbering formula
hr: Formula za numeriranje

note: SCRIPT
en: - First publication date is not defined
hr: - Datum izdavanja prvog broja nije definiran

note: SCRIPT
en: - Frequency is not defined
hr: - Učestalost nije definirana

note: SCRIPT
en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s):
hr: Ne mogu testirat uzorak predviđanja zbog:

note: %1$s:  subscription.bibliotitle | html
en: Subscription renewal for %s
hr: Obnavljanje pretplate za %s

en: Subscription:
hr: Pretplata:

en: Bibliographic information
hr: Bibliografski podaci

en: Copyright date:
hr: Datum copyright-a:

en: ISBN or ISSN or other standard number:
hr: ISBN ili ISSN ili drugi standardni broj:

en: Publication place:
hr: Mjesto izdavanja:

en: Collection title:
hr: Naslov zbirke:

en: Reason for suggestion:
hr: Razlog predlaganja:

en: Suggestion management
hr: Administracija prijedloga

en: Managed by:
hr: Administrira:

en: Acquisition information
hr: Podaci o nabavi

en: Copies:
hr: Primjeraka:

en: Price:
hr: Cijena:

en: &lt;&lt; Back to suggestions
hr: &lt;&lt; Natrag na prijedloge

note: %1$s:  suggestionid | html
en: Edit purchase suggestion #%s
hr: Uredi prijedlog za nabavu #%s

en: Enter a new purchase suggestion
hr: Unesi novi prijedlog za nabavu

en: Set to patron
hr: Postavi za korisnika

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
hr: Pošalji prijedlog

en: Mark selected as:
hr: Označenome pridijeli:

en: -- Choose a status --
hr: -- Odaberi status --

en: with this reason:
hr: s ovim razlogom:

en: No results.
hr: Nijedan rezultat.

en: Organize by:
hr: Organiziraj prema:

en: Filter by:
hr: Filtiraj prema:

en: [clear]
hr: [ukloni]

en: Suggestion information
hr: Podaci o prijedlogu

en: Suggested by:
hr: Predložila:

en: Accepted by:
hr: Odobrila:

en: Book fund:
hr: Mjesto troška:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
hr: Zaista želite obrisati ovaj prijedlog?

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
hr: %sOvaj zapis nema primjerke.%s

en: Approved tags
hr: Odobreni tagovi

en: Rejected tags
hr: Odbijeni tagovi

en: Pending tags
hr: Tagovi koji čekaju odobrenje

en: All tags
hr: Svi tagovi

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the tag from this title?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti tag s ovoga naslova?

en: Check lists
hr: Ček liste

en: Term:
hr: Termin:

en: rejected
hr: odbijeno

en: Display location:
hr: Prikaži lokaciju:

en: Publication date:
hr: Godina izdavanja:

en: New entry
hr: Novi unos

en: Warning, the following barcodes were not found:
hr: Upozorenje: ovaj bar-kod nije pronađen:

en: Warning: no barcodes were found
hr: Upozorenje: bar-kodovi nisu pronađeni

en: Barcodes not found
hr: Barkodovi nisu pronađeni

note: %1$s:  IF ( too_many_items_display ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: This will delete %sall the%sthe selected%s items.
hr: Ovako ćete obrisati %ssve%soznačene%s primjerke.

en: Delete records if no items remain.
hr: Obriši zapis ako više nema primjeraka.

note: INPUT type=submit name=mainformsubmit
en: Delete ALL submitted items
hr: Obriši SVE poslane primjerke

en: Return to batch item deletion
hr: Povratak na alat za brisanje primjeraka u seriji

en: Return to batch item modification
hr: Natrag na alat za promjenu primjeraka u seriji

en: Options
hr: Opcije

note: SCRIPT
en: This subfield will be deleted
hr: Potpolje će biti obrisano

en: Barcode file:
hr: Barkod datoteka:

en: File:
hr: Datoteka:

en: Barcode list (one barcode per line):
hr: Popis barkodova (jedan barkod po liniji):

en: Reminder: this action will delete all selected authorities!
hr: Podsjetnik: ova akcija će obrisati sve označene normativne zapise!

note: A
en: Preview MARC
hr: Prikaži MARC

en: Delete patrons
hr: Brisanje korisnika

en: who have not borrowed since:
hr: koji nisu posuđivali od:

en: whose patron category is:
hr: čija kategorija je:

en: Anonymize checkout history
hr: Aninimiziraj povijest posudbe

en: No patron records have been actually removed
hr: Zapisi o korisnicima nisu zapravo uklonjeni

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully deleted
hr: %s korisnika je uspješno izbrisano

note: SCRIPT
en: Please check at least one action
hr: Treba označiti barem jednu akciju

en: Profile type:
hr: Vrsta profila:

en: Content
hr: Sadržaj

en: Export data
hr: Isporuka podataka

note: INPUT type=submit
en: Export bibliographic records
hr: Isporuči bibliografske zapise

note: INPUT type=submit
en: Export authority records
hr: Isporuči normativne zapise

en: Export database
hr: Isporuči bazu podataka

en: Export configuration
hr: Isporuči konfiguraciju

en: From item call number:
hr: Od signature:

en: Output format
hr: Izlazni format

en: File format:
hr: Format datoteke:

en: File name:
hr: Naziv datoteke:

en: From authid:
hr: Od authid:

en: Output format
hr: Izlazni format

en: Choose a file
hr: Odaberi datoteku

note: INPUT type=submit
en: Download database
hr: Preuzimanje baze podataka

note: INPUT type=submit
en: Download configuration
hr: Preuzimanje konfiguracije

en: Define the holidays for:
hr: Odredite praznike za:

en: Edit this holiday
hr: Uredi ovaj praznik

en: From date:
hr: Od datuma:

en: Delete this holiday
hr: Obriši ovaj praznik

en: Add new holiday
hr: Dodaj novi praznik

en: Copy to all libraries
hr: Kopiraj u sve knjižnice

en: Calendar information
hr: Podaci u kalendaru

note: SCRIPT
en: Delete this exception.
hr: Obriši ovu iznimku.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Delete this holiday.
hr: Obriši ovaj praznik.

note: SCRIPT
en: Exception: %s
hr: Iznimka: %s

note: SCRIPT
en: Normal day
hr: Uobičajeni dan

en: Back to Tools
hr: Natrag na Alate

en: Replace all patron attributes
hr: Zamijeni sve korisničke atribute

note: %1$s:  LinesRead | html
en: Number of potential barcodes read: %s
hr: Broj potencijalno pročitanih barkodova: %s

en: There was 1 barcode that was too long.
hr: Jedan barkod je bio predugačak.

en: Parameters
hr: Parametri

en: Item location filters
hr: Filteri za lokaciju primjerka

en: Shelving location (items.location) is:
hr: Smještaj na polici (items.location) je:

en: Filter location
hr: Filtriraj prema lokaciji

en: Skip items on loan:
hr: Preskoči primjerke u posudbi:

en: Export to CSV file:
hr: Isporuči kao CSV:

en: Collection code
hr: Kod za zbirku

note: %1$s:  IF ( result.author )
en: %s by
hr: %s --

note: INPUT type=submit
en: Mark seen and quit
hr: Označi kao viđeno i izađi

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to do this?
hr: Jeste li sigurno da to želite učiniti?

en: Claim serial issue
hr: Reklamiraj sveščić časopisa

en: You searched for
hr: Tražili ste

note: %1$s:  l.branchname | html
en: Copy to %s
hr: Kopiraj u %s

en: Copy notice
hr: Kopiraj obavijest

en: There are no notices for this library.
hr: Nema poruka iz ove knjižnice.

en: There are no notices.
hr: Nema poruka.

en: Koha module:
hr: Koha modul:

en: Code:
hr: Kod:

en: Delete notice?
hr: Brisati obavijest?

en: HTML message:
hr: HTML poruka:

en: Message subject:
hr: Naslov poruke:

en: Message body:
hr: Tijelo poruke:

en: Manage staged MARC records
hr: Administracija pripremljenih MARC zapisa

en: Stage MARC records for import
hr: Priprema MARC zapisa za učitavanje

note: For the first occurrence, %1$s:  IF (profile) %2$s:  profile | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%s(none)%s
hr: %s%s%s(nijedna)%s

en: Comments:
hr: Komentari:

note: %1$s:  IF ( record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority records%sBibliographic records%s
hr: %sNormativni zapisi%sBibliografski zapisi%s

en: Action if matching record found:
hr: Postupak ako je pronađen odgovarajući zapis:

en: Action if no match found:
hr: Postupak ako nije pronađen odgovarajući zapis:

en: # Records
hr: # Zapisi

note: %1$s:  IF ( batch_lis.record_type == 'auth' ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sAuthority%sBibliographic%s
hr: %sNormativni%sBibliografski%s

en: Citation
hr: Referenca

en: Record
hr: Zapis

note: SCRIPT
en: Clear all reservoir records staged in this batch? This cannot be undone.
hr: Ukloni sve zapise iz spremnika koji su pripremljeni za ovu seriju. To se ne može vratiti natrag.

note: SCRIPT
en: Matches authority %s (score=%s):%s
hr: Odgovara normativnom zapisu %s (rezultat=%s):%s

en: exists
hr: postoji

en: Add a new action
hr: Dodaj novu akciju

en: field(s)
hr: polja

en: to field
hr: u polje

note: INPUT type=submit
en: Add action
hr: Dodaj akciju

en: Create a new template
hr: Izradi novi predložak

en: Batch patrons modification
hr: Mijenjanje podataka o korisnicima za skupinu

en: Errors occurred:
hr: Greška:

en: Registration date
hr: Datum registracije

en: Expiry date
hr: Datum isteka

en: Circulation note
hr: Napomena o cirkulaciji

en: Edit patrons
hr: Uredi korisnike

en: Surname:
hr: Prezime:

en: First name:
hr: Ime:

en: Street number:
hr: Kućni broj:

en: Address 2:
hr: Adresa 2:

note: A
en: Add an attribute
hr: Dodaj atribut

en: New batch patron modification
hr: Nova skupina korisnika za mijenjanje

note: A
en: New batch patrons modification
hr: Nova skupina korisnika za mijenjanje

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Defining %soverdue actions for %s%sdefault overdue actions%s
hr: Defniranje %sopomena za %s%szadanih opomena%s

en: If you want Koha to trigger an action (send a letter or restrict a member), a delay value is required.
hr: Ako želite da Koha aktivira procese (slanje poruka ili ograničavanje prava korisnika), potrebno je unijeti broj dana odgode.

en: Columns must be filled left to right: if the first column is blank, other columns will be ignored.
hr: Stupci moraju biti ispunjeni s lijeva na desno: ako je prvi stupac prazan, ostali stupci bit će ignorirani.

en: patron category
hr: kategorija korisnika

note: %1$s:  IF ( branch ) %2$s:  Branches.GetName( branch ) | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Rules for overdue actions: %s%s%s default library %s
hr: Pravila za opomene: %s%s%s zadana knjižnica %s

en: Delay
hr: Odgoda

en: Restrict
hr: Ograniči

en: No notice
hr: Nema obavijesti

en: patron categories
hr: kategorije korisnika

note: SCRIPT
en: Second
hr: Druga

en: Upload more images
hr: Učitaj još slika

en: Quote uploader
hr: Alat za učitavanje citata

en: Save quotes
hr: Spremi citate

en: Upload quotes
hr: Učitaj citate

note: SCRIPT
en: %s %s KB Do you really want to upload this file?
hr: %s %s KB Zaista želite učitati datoteku?

en: Import quotes
hr: Učitaj citate

en: Source:
hr: Izvor:

en: Output format:
hr: Izlazni format:

en: Email:
hr: E-pošta:

en: Date/Time
hr: Datum/Vrijeme

en: Record type:
hr: Vrsta zapisa:

en: Look for existing records in catalog?
hr: Želite naći postojeće zapise u katalogu?

en: Action if matching record found:
hr: Postupak ako je pronađen odgovarajući zapis:

en: Action if no match is found:
hr: Postupak ako nije pronađen odgovarajući zapis:

en: Import patron data
hr: Učitavanje podataka o korisnicima

en: Define notices (print and email notification messages for overdues, etc.)
hr: Definiranje obavijesti (printane i e-mail poruke za prekoračenje roka itd.)

en: Set notice/status triggers for overdue items
hr: Podešavanje opomena/aktiviranje slanja za prekoračenje roka

en: Create printable patron cards
hr: Izrada korisničkih iskaznica koje se mogu printati

en: Batch delete patrons and delete patron circulation history
hr: Brisanje korisnika i brisanje povijesti posudbe u skupini

en: Modify patrons in batch
hr: Izmijeni korisnike u skupini

en: Moderate patron tags
hr: Moderiranje korisničkih tagova

en: Upload patron images in a batch or one at a time
hr: Skupno učitavanje slika korisnika ili jedna po jedna

en: Define days when the library is closed
hr: Definiranje dana kada je knjižnica zatvorena

en: Manage CSV export profiles
hr: Administracija profila za CSV isporuku

en: Browse the system logs
hr: Pregledavanje evidencije rada sustava

en: Write news for the OPAC and staff interfaces
hr: Pisanje novosti za OPAC i sučelje za knjižničare

en: Schedule tasks to run
hr: Podesi pokretanje zadataka

en: Image upload results :
hr: Rezultati učitavanja slike :

note: %1$s:  total | html
en: %s images found
hr: pronađeno %s slika

en: Image file
hr: Datoteka sa slikom

en: New search
hr: Novo pretraživanje

en: Date added
hr: Datum dodavanja

en: Resume
hr: Nastavi

en: Librarian:
hr: Knjižničar:

en: Modules:
hr: Moduli:

en: Actions:
hr: Radnje:

en: Display from:
hr: Prikaži od:

en: Display to:
hr: Prikaži do:

en: To screen in the browser:
hr: Na ekran u pregledniku:

en: Named:
hr: s nazivom:

en: Object
hr: Objekt

note: A
en: Display member details.
hr: Prikaz podataka o korisniku.

note: For the first occurrence, %1$s:  loopro.biblionumber | html
en: Bibliographic record %s
hr: Bibliografski zapis %s

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Subscription %s
hr: Pretplata %s

note: %1$s:  loopro.object | html
en: Authority %s
hr: Normativa %s

en: item
hr: primjerak

note: A
en: Display detail for this item
hr: Prikaz detalja za ovaj primjerak

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
hr: : %spopis:%s

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
hr: Dodaj %s primjeraka u %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
hr: %spopis:%s

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
hr: Dodavanje na %s

en: Choose list
hr: Odabir popisa

note: OPTGROUP
en: Private lists
hr: Privatni popisi

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
hr: Privatni popisi podijeljeni sa mnom

en: Add to a new list:
hr: Dodaj na novi popis:

en: List name:
hr: Naziv popisa:

en: You do not have permission to view this list.
hr: Nemate ovlasti za pregled ovoga popisa.

en: This list does not exist.
hr: Ovaj popis ne postoji.

en: Download list
hr: Preuzmi popis

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
hr: Popis je poslan na: %s

en: Problem sending the list...
hr: Problem sa slanjem popisa...

en: Sending your list
hr: Slanje popisa

en: Allow changes to contents from:
hr: Dozvoli promjene sadržaja iz:

en: Nobody
hr: Nitko

en: Owner only
hr: Samo vlasnik

en: Anyone seeing this list
hr: Svatko tko vidi ovaj popis

en: The Anyone permission has no actual effect while this list is strictly private.
hr: Dopuštenje "Bilo tko" nema učinka ukoliko je ovaj popis striktno privatan.

en: Contents of
hr: Sadržaj

en: Edit list
hr: Uredi popis

en: An error occurred when updating this list.
hr: Greška kod ažuriranja popisa.

en: An error occurred when creating this list.
hr: Greška pri izradi popisa.

en: An error occurred when deleting this list.
hr: Greška pri brisanju popisa.

en: List updated.
hr: Popis je ažuriran.

en: List created.
hr: Popis izrađen.

en: List deleted.
hr: Popis izbrisan.

en: The item has been removed from the list.
hr: Naslov je uklonjen iz košarice.

en: You do not have permission to update this list.
hr: Nemate ovlasti za obnavljanje ovoga popisa.

en: You do not have permission to delete this list.
hr: Nemate ovlasti za brisanje ovoga popisa.

en: You do not have permission to add a record to this list.
hr: Nemate ovlasti za dodavanje zapisa na ovaj popis.

en: No record was removed.
hr: Niti jedan zapis nije uklonjen.

en: Create a new list
hr: Izradi novi popis

en: Sort this list by:
hr: Poredaj popis prema:

en: Copyrightdate
hr: Datum copyright-a

en: List name
hr: Naziv popisa

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Modification date
hr: Datum promjene

note: SCRIPT
en: Add to:
hr: Dodaj na:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
hr: Zaista želite obrisati ovaj popis?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ove primjerke s popisa?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this list?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovaj popis?

note: SCRIPT
en: Cart
hr: Košarica

note: SCRIPT
en: Public lists:
hr: Javni popisi:

note: SCRIPT
en: Your lists:
hr: Moji popisi:

note: SCRIPT
en: [ New list ]
hr: [ Novi popis ]

en: MARC Card View
hr: MARC prikaz

en: MARC View
hr: MARC prikaz
