Koha 23.11.08.001 - en to hy-Armn translation catalogue (1752 entries)

en: fixed length control field
hy-Armn: սևեռված երկարությամբ ստուգիչ դաշտ

en: control field
hy-Armn: ստուգիչ դաշտ

en: Field link and sequence number
hy-Armn: Դաշտի հղում և հաջորդական համար

en: LC control number
hy-Armn: LC ստուգիչ համար

en: Canceled/invalid LC control number
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ LC ստուգիչ համար

en: Linkage
hy-Armn: Միացում

en: Control number of related bibliographic record
hy-Armn: Կապակցված մատենագիտական գրառման ստուգիչ համար

en: Source
hy-Armn: Աղբյուր

en: Record control number
hy-Armn: Գրառման ստուգիչ համար

en: Canceled or invalid record control number
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ գրառման ստուգիչ համար

en: International Standard Book Number
hy-Armn: Գրքի միջազգային ստանդարտ համար

en: Terms of availability
hy-Armn: Մատչելիության տերմիններ

en: Qualifying information
hy-Armn: Որակավորման տեղեկություն

en: Canceled/invalid ISBN
hy-Armn: Չեղյալ արված/անիրական ISBN

en: International Standard Serial Number
hy-Armn: Միջազգային ստանդարտ պարբերական համար

en: Canceled ISSN-L
hy-Armn: Չեղյալ արված ISSN-L

en: Incorrect ISSN
hy-Armn: Սխալ ISSN

en: Canceled ISSN
hy-Armn: Չեղյալ արված ISSN

en: Authority record control number or standard number
hy-Armn: Հեղինակավոր գրառման ստուգիչ համար կամ ստանդարտ համար

en: Real World Object URI
hy-Armn: Իրական աշխարհի օբյեկտի URI

en: Standard number or code
hy-Armn: Ստանդարտ համար կամ կոդ

en: Additional codes following the standard number or code
hy-Armn: Լրացուցիչ կոդեր որոնք հետևում են ստանդարտ համարին կամ կոդին

en: Canceled/invalid standard number or code
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ ստանդարտ համար կամ կոդ

en: System code
hy-Armn: Համակարգային կոդ

en: Number of work
hy-Armn: Աշխատանքի համար

en: Number of movement
hy-Armn: Շարժման քանակ

en: Number of excerpt
hy-Armn: Քաղվածքի համար

en: Caption or heading
hy-Armn: Խորագիր կամ գրառում

en: Role
hy-Armn: Դեր

en: Clef
hy-Armn: Բանալի

en: Voice/instrument
hy-Armn: Ձայն/գործիք

en: Key signature
hy-Armn: Հիմնական ստորագրություն

en: Time signature
hy-Armn: Ժամանակի ստորագրություն

en: Musical notation
hy-Armn: Երաժշտական նշանագրություն

en: General note
hy-Armn: Ընդհանուր նշում

en: Key or mode
hy-Armn: Բանալի կամ վիճակ

en: Coded validity note
hy-Armn: Կոդավորված վավերականության նշում

en: Text incipit
hy-Armn: Տեքստի սկիզբ

en: Uniform Resource Identifier
hy-Armn: Պաշարի համընդհանուր բնութագրիչ

en: Link text
hy-Armn: Հղման տեքստ

en: Public note
hy-Armn: Հանրային նշում

en: Materials specified
hy-Armn: Նյութերը որոշված են

en: Coordinates - westernmost longitude
hy-Armn: Կոորդինատներ - ամենաարևմտյան երկայնություն

en: Coordinates - easternmost longitude
hy-Armn: Կոորդինատներ - ամենաարևելյան երկայնություն

en: Coordinates - northernmost latitude
hy-Armn: Կոորդինատներ--ամենահյուսիսային լայնություն

en: Coordinates - southernmost latitude
hy-Armn: Կոորդինատներ - ամենահարավային լայնություն

en: Declination - northern limit
hy-Armn: Շեղում - հյուսիսային սահմանափակում

en: Declination - southern limit
hy-Armn: Շեղում - հարավային սահմանափակում

en: Right ascension - eastern limit
hy-Armn: Ուղիղ վերընթաց - արևելյան սահմանափակում

en: Right ascension - western limit
hy-Armn: Աջ բարձրացող - արևմտյան սահմանափակում

en: Distance from earth
hy-Armn: Հեռավորությունը երկրից

en: G-ring latitude
hy-Armn: G-օղակի լայնություն

en: G-ring longitude
hy-Armn: G-օղակի երկայնություն

en: Beginning date
hy-Armn: Սկզբի ամսաթիվ

en: Ending date
hy-Armn: Ավարտի ամսաթիվ

en: Name of extraterrestrial body
hy-Armn: Արտաերկրային մարմնի անուն

en: System control number
hy-Armn: Համակարգի ստուգիչ համար

en: Canceled/invalid system control number
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ համակարգի ստուգիչ համար

en: Original cataloging agency
hy-Armn: Բնօրինակ քարտագրման գործակալություն

en: Language of cataloging
hy-Armn: Քարտագրման լեզու

en: Transcribing agency
hy-Armn: Տառադարձող գործակալություն

en: Modifying agency
hy-Armn: Ձևափոխող գործակալություն

en: Description conventions
hy-Armn: Նկարագրության համաձայնություններ

en: Subject heading/thesaurus conventions
hy-Armn: Խորագրի/տեզաուրուսի համաձայնություններ

en: Authentication code
hy-Armn: Նույնականացման կոդ

en: Source of local code
hy-Armn: Տեղային կոդի աղբյուր

en: Geographic area code
hy-Armn: Աշխարհագրական վայրի կոդ

en: Local GAC code
hy-Armn: Տեղային ԱՎԿ կոդ

en: ISO code
hy-Armn: ISO կոդ

en: Time period code
hy-Armn: Ժամանակի հատվածի կոդ

en: Formatted 9999 B.C. through C.E. time period
hy-Armn: Ձևաչափված 9999 Ք.Ա. մինչ Ք.Հ. ժամանակի հատված

en: Formatted pre-9999 B.C. time period
hy-Armn: Ձևաչափված նախա-9999 Ք.Ա. ժամանակահատված

en: Source of date scheme
hy-Armn: Ամսաթվի սխեմայի աղբյուր

en: Birth date
hy-Armn: Ծննդյան ամսաթիվ

en: Death date
hy-Armn: Մահվան ամսաթիվ

en: Beginning or single date created
hy-Armn: Սկզբի կամ միակ ամսաթիվը ստեղծված է

en: Ending date created
hy-Armn: Ավարտի ամսաթիվը ստեղծված է

en: Single or starting date for aggregated content
hy-Armn: Սկզբի կամ միակ ամսաթիվը ագրեգացված բովանդակության համար

en: Ending date for aggregated content
hy-Armn: Ագրեգացված բովանդակության ավարտի ամսաթիվ

en: Establishment date
hy-Armn: Հիմնադրման ամսաթիվ

en: Termination date
hy-Armn: Կասեցման ամսաթիվ

en: Start period
hy-Armn: Սկզբի ամսաթիվ

en: End period
hy-Armn: Ավարտի ժամկետ

en: Source of information
hy-Armn: Տեղեկատվության աղբյուր

en: Institution to which field applies
hy-Armn: Ինստիտուտ որին վերաբերվում է դաշտը

en: Classification number
hy-Armn: Դասակարգման համար

en: Item number
hy-Armn: Նյութի թիվ

en: Volumes/dates to which call number applies
hy-Armn: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց վերաբերվում է դասիչը

en: Code source
hy-Armn: Սկզբնաղբյուրի կոդ

en: Geographic classification area code
hy-Armn: Աշխարհագրական դասակարգման տարածքի կոդ

en: Geographic classification subarea code
hy-Armn: Աշխարհագրական դասակարգման ենթաբաժնի կոդ

en: Populated place name
hy-Armn: Բնակեցված վայրի անվանում

en: Classification number element-single number or beginning number of span
hy-Armn: Դասակարգման համարի տարր-տիրույթի սկզբի թիվ կամ միակ թիվ

en: Classification number element-ending number of span
hy-Armn: Դասակարգման համարի տարր-տիրույթի վերջին համար

en: Explanatory term
hy-Armn: Բացատրական տերմին

en: Number source
hy-Armn: Աղբյուրի համար

en: Library to which class number applies
hy-Armn: Գրադարան որին վերաբերվում է դասի համարը

en: LC classification number--Single number or beginning number of a range
hy-Armn: LC դասակարգման համար--Մեկ համար կամ տիրույթի սկզբի համար

en: LC classification number--End number of a range
hy-Armn: LC դասակարգման համար--Տիրույթի վերջի նիշ

en: NLM classification number--Single number or beginning number of a range
hy-Armn: ԲԱԳ դասակարգման համար--Տիրույթի միակ նիշ կամ սկզբի նիշ

en: NLM classification number--End number of a range
hy-Armn: ԲԱԳ դասակարգման համար--Տիրույթի ավարտի նիշ

en: Classification number element-single number or beginning of span
hy-Armn: Դասակարգման համարի տարր-միակ թիվ կամ տիրույթի սկիզբ

en: Primary G0 character set
hy-Armn: Նախնական G0 նիշերի բազմություն

en: Primary G1 character set
hy-Armn: Նախնական G1 նիշերի բազմություն

en: Alternate G0 or G1 character set
hy-Armn: Այլընտրանքային G0 կամ G1 նիշերի բազմություն

en: Subject category code
hy-Armn: Առարկայի դասի կոդ

en: Subject category code subdivision
hy-Armn: Խորագրի դասի կոդի ենթաբաժին

en: Subdivision usage
hy-Armn: Ենթաբաժնի օգտագործում

en: Type of entity term
hy-Armn: Միավորի տեսակի տերմին

en: Type of entity code
hy-Armn: Միավորի տեսակի կոդ

en: Edition identifier
hy-Armn: Հրատարակության բնութագրիչ

en: Universal Decimal Classification number
hy-Armn: Համընդհանուր տասնորդական դասակարգման նիշ

en: Common auxiliary subdivision
hy-Armn: Հասարակական օժանդակ ենթաբաժին

en: Edition number
hy-Armn: Հրատարակության համար

en: Table sequence number for internal subarrangement or add table
hy-Armn: Աղյուսակի հաջորդականության թիվ ավելացված աղյուսակի կամ ներքին ենթակարգավորման համար

en: Table identification-table number
hy-Armn: Բնութագրման աղյուսակ-աղյուսակի համար

en: Classification scheme code
hy-Armn: Դասակարգման սխեմայի կոդ

en: Edition title
hy-Armn: Հրատարակության վերնագիր

en: Source edition identifier
hy-Armn: Հրատարակման բնութագրիչի աղբյուր

en: Language code
hy-Armn: Լեզվի կոդ

en: Authorization
hy-Armn: Ինքնության հաստատում

en: Variations
hy-Armn: Տարբերակներ

en: Call number
hy-Armn: Դարակային համար

en: Canceled/invalid call number
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ դասիչ

en: Classification number element-Single number of beginning number of span
hy-Armn: Դասակարգման համարի տարր-միակ նիշ կամ տիրույթի սկզբի համար

en: Explanatory information
hy-Armn: Բացատրական տեղեկատվություն

en: Document shelving number (CODOC)
hy-Armn: Փաստաթղթի դարականիշի համար (CODOC)

en: Call number ; Classification number (OCLC) (R) ; Classification number, CALL (RLIN) (NR)
hy-Armn: Դասիչի համար ; Դասակարգման համար (OCLC) (R) ; Դասակարգման համար, CALL (RLIN) (NR)

en: Item number ; Local cutter number (OCLC) ; Book number/undivided call number, CALL (RLIN)
hy-Armn: Նյութի համար, Տեղային քաթեր համար (OCLC) ; Գրքի համար/չբաժանված դասիչ, CALL (RLIN)

en: Feature heading (OCLC)
hy-Armn: Ապագա խորագիր (OCLC)

en: Filing suffix (OCLC) ; Footnote, FNT (RLIN)
hy-Armn: Լցման վերջածանց (OCLC) ; Ծանոթագրություն, FNT (RLIN)

en: Output transaction history, HST (RLIN)
hy-Armn: Ելքի տրանզակցիայի պատմություն, HST (RLIN)

en: Output transaction instruction, INS (RLIN)
hy-Armn: Ելքի տրանզակցիայի հրահանգ, INS (RLIN)

en: Extra card control statement, EXT (RLIN)
hy-Armn: Լրացուցիչ քարտի վերահսկիչ պնդում, EXT (RLIN)

en: Additional local notes, ANT (RLIN)
hy-Armn: Հավելյալ տեղային նշումներ, ANT (RLIN)

en: Pathfinder code, PTH (RLIN)
hy-Armn: Ուղու փնտրիչի կոդ, PTH (RLIN)

en: Field suppresion, FSP (RLIN)
hy-Armn: Դաշտի ճնշում, FSP (RLIN)

en: Volumes, VOL (RLIN)
hy-Armn: Հատորներ, VOL (RLIN)

en: Date, VOL (RLIN)
hy-Armn: Ամսաթիվ, VOL (RLIN)

en: Classification number element--single number or beginning number of span
hy-Armn: Դասակարգման համարի տարր--միակ համար կամ տիրույթի սկզբի համար

en: Classification number element--ending number of span
hy-Armn: Դասակարգման համարի տարր--տիրույթի ավարտի համար

en: Table identification--table number
hy-Armn: Աղյուսակի նույնացում--աղյուսակի համար

en: Feature heading
hy-Armn: Ապագայի խորագիր

en: Filing suffix
hy-Armn: Լրացման վերջածանց

en: Call number based on other classification scheme
hy-Armn: Դասիչի համար հիմնված դասակարգման այլ սխեմայի վրա

en: Personal name
hy-Armn: Անձնական անուն

en: Numeration
hy-Armn: Համարակալում

en: Titles and other words associated with a name
hy-Armn: Անվան հետ կապված վերնագրեր և բառեր

en: Dates associated with a name
hy-Armn: Անվան հետ կապված ամսաթվեր

en: Relator term
hy-Armn: Կապվածության տերմին

en: Date of a work
hy-Armn: Աշխատանքի ամսաթիվ

en: Miscellaneous information
hy-Armn: Այլևայլ տեղեկատվություն

en: Medium
hy-Armn: Միջին

en: Attribution qualifier
hy-Armn: Վերագրման ճանաչում

en: Form subheading
hy-Armn: Ենթախորագրի ձև

en: Language of a work
hy-Armn: Աշխատանքի լեզու

en: Medium of performance for music
hy-Armn: Երաժշտության կատարման միջավայր

en: Number of part/section of a work
hy-Armn: Մասի համար/աշխատանքի բաժին

en: Arranged statement for music
hy-Armn: Երաժշտության կազմակերպված պնդում

en: Name of part/section of a work
hy-Armn: Մասի անուն/աշխատանքի բաժին

en: Fuller form of name
hy-Armn: Անվան առավել լրիվ ձև

en: Key for music
hy-Armn: Երաժշտության համար բանալի

en: Version
hy-Armn: Տարբերակ

en: Title of a work
hy-Armn: Աշխատանքի վերնագիր

en: Form subdivision
hy-Armn: Ձևի ենթաբաժին

en: General subdivision
hy-Armn: Ընդհանուր ենթաբաժին

en: Chronological subdivision
hy-Armn: Ժամանակագրական ենթաբաժին

en: Geographic subdivision
hy-Armn: Աշխարհագրական ենթաբաժին

en: Corporate name or jurisdiction name as entry element
hy-Armn: Համատեղ անուն կամ իրավասության անուն որպես մուտքի տարր

en: Subordinate unit
hy-Armn: Ենթակայության միավոր

en: Location of meeting
hy-Armn: Հանդիպման վայր

en: Date of meeting or treaty signing
hy-Armn: Հանդիպման կամ համաձայնագրի ստորագրման ամսաթիվ

en: Number of part/section/meeting
hy-Armn: Մասի/բաժնի/հանդիպման համար

en: Meeting name or jurisdiction name as entry element
hy-Armn: Հանդիպման անունը կամ իրավասության անունը որպես մուտքի տարր

en: Number [OBSOLETE]
hy-Armn: Համար [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Name of meeting following jurisdiction name entry element
hy-Armn: Հանդիպման անուն որը հետևում է մուտքի տարրի իրավասության անվանը

en: Uniform title
hy-Armn: Համընդհանուր վերնագիր

en: Date of treaty signing
hy-Armn: Համաձայնագրի ստորագրման ամսաթիվ

en: Date of treaty
hy-Armn: Համաձայնագրի ամսաթիվ

en: General material designation
hy-Armn: Ընդհանուր նյութի նշանակում

en: Language
hy-Armn: Լեզու

en: Number of part or section/serial, thematic, or opus number
hy-Armn: Մասի կամ բաժնի/մատենաշարի համար, թեմատիկ կամ օպուսի համար

en: Arranged or arr. for music
hy-Armn: Կազմակերպված երաժշտության համար

en: Part or section
hy-Armn: Բաժնի մաս

en: General subject subdivision
hy-Armn: Ընդհանուր թեմատիկ ենթաբաժին

en: Period subject subdivision
hy-Armn: Տիրույթ խորագիր ենթաբաժին

en: Place subject subdivision
hy-Armn: Վայր խորագիր ենթաբաժին

en: Collective title
hy-Armn: Կոլեկտիվ վերնագիր

en: Named event
hy-Armn: Անվանական իրադարձություն

en: Location of named event
hy-Armn: Անվանական իրադարձության վայր

en: Date of named event
hy-Armn: Անվանական իրադարձության ամսաթիվ

en: Chronological term
hy-Armn: Ժամանակագրական տերմին

en: Topical term or geographic name entry element
hy-Armn: Մուտքի տարրի թեմատիկ տերմին կամ աշխարհագրական անուն

en: Topical term following geographic name entry element
hy-Armn: Մուտքի տարրի թեմատիկ տերմին որը հետևում է աշխարհագրական անվանը

en: Geographic name
hy-Armn: Աշխարհագրական անուն

en: Name following place as an entry element {OBSOLETE]
hy-Armn: Անուն որ հետևում է վայրին որպես մուտքի տարր [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Classification number--Single number or beginning number of span
hy-Armn: Դասակարգման համար--Միակ համար կամ կողի համարի սկիզբ

en: Classification number--Ending number of span
hy-Armn: Դասակարգման համար--տիրույթի ավարտի թիվ

en: Caption hierarchy
hy-Armn: Որսալու ստորակարգություն

en: Caption
hy-Armn: Որսալ

en: Summary number span caption hierarchy
hy-Armn: Համառոտագրության համար որսալու ստորակարգության ակնթարթ

en: Table identification
hy-Armn: Աղյուսակի ճանաչում

en: General explanatory index term
hy-Armn: Ընդհանուր բացատրական ինդեքսի տերմին

en: General explanatory index term--Succeeding level
hy-Armn: Ընդհանուր բացատրական ինդեքսի տերմին--Հաջորդող մակարդակ

en: Schedule identification
hy-Armn: Աշխատակարգի բնութագրում

en: Genre/form term
hy-Armn: Ժանրի/ձևի տերմին

en: Medium of performance term
hy-Armn: Բեմականացման տերմինի միջոց

en: Classification number referred to--Single number or beginning number of span
hy-Armn: Դասակարգման համարը հղվում է--Միակ համար կամ տիրույթի համարի սկիզբը

en: Classification number referred to--Ending number of span
hy-Armn: Դասակարգման համար որ հղում է--Տիրույթի վերջին նիշ

en: Explanatory text
hy-Armn: Բացատրական տեքստ

en: Table identification--Schedule [OBSOLETE]
hy-Armn: Աղյուսակի բնութագրում--Ժամանակացույց [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Heading referred to
hy-Armn: Խորագիրը հղվում է

en: Content type term
hy-Armn: Բովանդակության տեսակի տերմին

en: Content type code
hy-Armn: Բովանդակության տեսակի կոդ

en: Source of term
hy-Armn: Ժամկետի աղբյուր

en: Format of notated music term
hy-Armn: Նոտագրված երաժշտության տերմինի ձևաչափ

en: Format of notated music code
hy-Armn: Նոտագրված երաժշտության կոդի ձևաչափ

en: Type of corporate body
hy-Armn: Համատեղ մարմնի տեսակ

en: Type of jurisdiction
hy-Armn: Իրավասության տեսակ

en: Other designation
hy-Armn: Այլ նշանակում

en: Title of person
hy-Armn: Անձի տիտղոս

en: Relationship
hy-Armn: Փոխադարձ կապ

en: Place of birth
hy-Armn: Ծննդյան վայր

en: Place of death
hy-Armn: Մահվան վայր

en: Associated country
hy-Armn: Կապող երկիր

en: Place of residence/headquarters
hy-Armn: Բնակավայր/գլխադասային կառույց

en: Other associated place
hy-Armn: Այլ փոխկապակցված վայր

en: Place of origin of work or expression
hy-Armn: Աշխատանքի կամ արտահայտության ծագման վայրը

en: Relationship information
hy-Armn: Կապի տեղեկատվություն

en: Address
hy-Armn: Հասցե

en: City
hy-Armn: Քաղաք

en: Intermediate jurisdiction
hy-Armn: Միջանկյալ իրավասություն

en: Country
hy-Armn: Երկիր

en: Postal code
hy-Armn: Փոստային կոդ

en: Electronic mail address
hy-Armn: Էլեկտրոնային փոստի հասցե

en: Field of activity
hy-Armn: Ակտիվության բնագավառ

en: Associated group
hy-Armn: Ասոցացված խումբ

en: Occupation
hy-Armn: Զբաղմունք

en: Gender
hy-Armn: Սեռ

en: Type of family
hy-Armn: Ընտանիքի տեսակ

en: Name of prominent member
hy-Armn: Նշանավոր անդամի անուն

en: Hereditary title
hy-Armn: Ժառանգական վերնագիր

en: Source of code
hy-Armn: Կոդի աղբյուր

en: Language term
hy-Armn: Լեզվական տերմին

en: Fuller form of personal name
hy-Armn: Անձնանվան լրիվ ձև

en: Form of work
hy-Armn: Աշխատանքի ձև

en: Other distinguishing characteristic
hy-Armn: Այլ նշանակալի բնութագրիչներ

en: Medium of performance
hy-Armn: Ներկայացման միջավայր

en: Soloist
hy-Armn: Մենակատար

en: Doubling instrument
hy-Armn: Կրկնապատկող գործիք

en: Number of ensembles of the same type
hy-Armn: Նույն տեսակի համույթների թիվը

en: Number of performers of the same medium
hy-Armn: Նույն հաղորդամիջոցի կատարումների թիվ

en: Alternative medium of performance
hy-Armn: Այլընտրանքային հաղորդամիջոց կամ ներկայացում

en: Total number of individuals performing alongside ensembles
hy-Armn: Համույթից առանձին ելույթ ունեցող անհատների ընդհանուր քանակը

en: Total number of performers
hy-Armn: Ներկայացնողների ընդհանուր քանակ

en: Total number of ensembles
hy-Armn: Համույթների ընդհանուր քանակ

en: Note
hy-Armn: Նշում

en: Serial number
hy-Armn: Մատենաշարի համար

en: Opus number
hy-Armn: Երաժշտական գործի համար

en: Thematic index number
hy-Armn: Թեմատիկ ցուցիչի համար

en: Thematic index code
hy-Armn: Թեմատիկ ցուցիչի կոդ

en: Publisher associated with opus number
hy-Armn: Հրատարակիչ որ կապված է երաժշտական գործի համարի հետ

en: Key
hy-Armn: Բանալի

en: Audience term
hy-Armn: Լսարանի տերմին

en: Audience code
hy-Armn: Լսարանի կոդ

en: Demographic group term
hy-Armn: Խմբի ժողովրդագրական տերմին

en: Demographic group code
hy-Armn: Խմբի ժողովրդագրական կոդ

en: Creator/contributor term
hy-Armn: Ստեղծողի/աջակցի տերմին

en: Creator/contributor code
hy-Armn: Ստեղծողի/աջակցի կոդ

en: Time period of creation term
hy-Armn: Տերմինի ստեղծման ժամանակահատված

en: Control subfield
hy-Armn: Վերստուգիչ ենթադաշտ

en: Number {OBSOLETE]
hy-Armn: Համար [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Classification element-Ending number of span
hy-Armn: Դասակարգման տարր-լայնքի ավարտի թիվ

en: Topic
hy-Armn: Թեմա

en: Dates of publication and/or sequential designation
hy-Armn: Հրատարակման և/կամ հաջորդական նշանակման ամսաթվեր

en: Numbering peculiarities note
hy-Armn: Համարակալման առանձնահատկությունների նշում

en: Institution/copy to which field applies
hy-Armn: Ինստիտուտ/պատճեն որին կիրառվում է դաշտը

en: Series numbering example
hy-Armn: Մատենաշարի համարակալման օրինակ

en: Volumes/dates to which series numbering example applies
hy-Armn: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց համար մատենաշարի համարակալման օրինակները կիրառելի են

en: Place
hy-Armn: Վայր

en: Publisher/issuing body
hy-Armn: Հրատարակիչ/տրամադրող մարմին

en: Volumes/dates to which place and publisher/issuing body apply
hy-Armn: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց համար վայրը և հրատարակիչը/տրամադրող մարմինը կիրառելի են

en: Series analysis practice
hy-Armn: Մատենաշարի վերլուծման գործունեություն

en: Exceptions to analysis practice
hy-Armn: Բացառություններ վերլուծման գործունեության համար

en: Volumes/dates to which analysis practice applies
hy-Armn: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց համար վերլուծման գործունեությունը կիրառելի է

en: Series tracing practice
hy-Armn: Մատենաշարի հետագծի պրակտիկա

en: Volumes/dates to which tracing practice applies
hy-Armn: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց վրա կիրառվում է հետագծի պրակտիկան

en: Series classification practice
hy-Armn: Մատենաշարի դասակարգման պրակտիկա

en: Volumes/dates to which classification practice applies
hy-Armn: Հատորներ/ամսաթվեր որոնց վրա կիրառվում է դասակարգման պրակտիկան

en: Title referred to
hy-Armn: Վերնագիրը հղում է

en: History reference
hy-Armn: Պատմական հղում

en: General explanatory reference
hy-Armn: Համընդհանուր բացատրական տեղեկատու

en: Nonpublic general note
hy-Armn: Ոչ հանրային ընդհանուր նշում

en: Characters in nonroman alphabet
hy-Armn: Նիշեր ոչ լատինական այբուբենից

en: Source citation
hy-Armn: Աղբյուրի մեջբերում

en: Information found
hy-Armn: Տեղեկատվությունը գտնված է

en: Bibliographic record control number
hy-Armn: Մատենագիտական գրառման ստուգիչ համար

en: Citation
hy-Armn: Մեջբերում

en: Title
hy-Armn: Վերնագիր

en: Remainder of title
hy-Armn: Վերնագրի մնացորդ

en: Date
hy-Armn: Ամսաթիվ

en: Rule number(s) and additional information
hy-Armn: Օրենքի համար(ներ) և լրացուցիչ տեղեկատվություն

en: Definition
hy-Armn: Ձևակերպում

en: Source of definition
hy-Armn: Սահմանման աղբյուր

en: Biographical or historical data
hy-Armn: Կենսագրական կամ պատմական տվյալներ

en: Expansion
hy-Armn: Ընդարձակում

en: Heading or subdivision term
hy-Armn: Առաջնորդողի կամ ենթաբաժնի տերմին

en: Classification number--Ending number of span [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: Դասակարգման համար--Թռիչքի ավարտի թիվ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: Subject heading or subdivision term
hy-Armn: Թեմատիկ խորագիր կամ ենթաբաժնի տերմին

en: Replacement authority record control number
hy-Armn: Փոխարինող հեղինակավոր գրառման ստուգիչ համար

en: Replacement heading
hy-Armn: Փոխարինող վերնախորագիր

en: Corresponding classification field
hy-Armn: Դասակարգման համապատասխան դաշտ

en: Source consulted and information found
hy-Armn: Աղբյուրը տեղեկացվել է և տեղեկատվությունը գտնված է

en: Application history note
hy-Armn: Կիրառման պատմության նշում

en: Source of heading or term
hy-Armn: Խորագրի կամ տերմինի աղբյուր

en: Materials specified [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: Բնորոշված նյութեր [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: Location of event
hy-Armn: Իրադարձության վայր

en: Active date
hy-Armn: Ակտիվ ամսաթիվ

en: Index term
hy-Armn: Ցուցիչի տերմին

en: Index term--Succeeding level
hy-Armn: Ինդեքսի տերմին--Հաջորդող մակարդակ

en: Index term referred from
hy-Armn: Ցուցիչի տերմինի նշված ձև

en: Example class number
hy-Armn: Օրինակի դասի համար

en: See also reference term
hy-Armn: Տես նաև հղման տերմին

en: See also reference term--Succeeding level
hy-Armn: Տես նաև հղման տերմին--Հաջորդող մակարդակ

en: Use reference term
hy-Armn: Օգտագործիր տեղեկատու տերմինը

en: Use reference term--Succeeding level
hy-Armn: Օգտագործիր տեղեկատու տերմինը--հաջորդող մակարդակ

en: Material specified
hy-Armn: Բնորոշված նյութը

en: Focus term
hy-Armn: Ֆոկուսային տերմին

en: Non-focus term
hy-Armn: Ոչ ֆոկուսային տերմին

en: Facet/hierarchy designation
hy-Armn: Ֆասետի/աստիճանակարգի նշանակում

en: Genre/form term as entry element
hy-Armn: Ժանրի/ձևի տերմինը որպես մուտքի տարր

en: Number where instructions are found--Single number or beginnning number of span
hy-Armn: Թիվ որտեղ հրահանգներն են գտնված--Միակ թիվ կամ լայնքի սկզբի համար

en: Base number
hy-Armn: Հիմնական թիվ

en: Divided like number
hy-Armn: Բաժանված որպես թիվ

en: Facet designator
hy-Armn: Ֆասետի ցուցիչ

en: Negative example class number
hy-Armn: Բացասական օրինակի դասի համար

en: Root number
hy-Armn: Արմատի թիվ

en: Other classification number
hy-Armn: Դասակարգման այլ համար

en: Medium of performance term as entry element
hy-Armn: Ներկայացման տերմինի հաղորդամիջոցը որպես մուտքի տարր

en: Table number
hy-Armn: Աղյուսակի համար

en: Manual note
hy-Armn: Ձեռքով նշում

en: Number where instructions are found
hy-Armn: Համար որտեղ գտնված են հրահանգներ

en: See reference
hy-Armn: Տես հղում

en: Rule number
hy-Armn: Օրենքի համարը

en: Number where instructions are found--Single number or beginning number of span
hy-Armn: Համար որտեղ որ գտնված են հրահանգները--լայնքի միակ թիվ կամ սկզբի համար

en: Number where instructions are found--Ending number of span
hy-Armn: Համար, որտեղ որ գտնված են հրահանգները--լայնքի ավարտի թիվ

en: Digits added from classification number in schedule or external table
hy-Armn: Ժամանակացույցում կամ արտաքին աղյուսակում դասակարգման համարից ավելացված նիշեր

en: Digits added from internal subarrangement or add table
hy-Armn: Ավելացված աղյուսակից կամ ներքին վերադասավորումից ավելացված նիշեր

en: Number being analyzed
hy-Armn: Վերլուծվող նիշ

en: Number in internal subarrangement or add table where instructions are found
hy-Armn: Ներքին ենթակարգավորման մեջ թիվ կամ ավելացված աղյուսակ որում գտնվել են հրահանգներ

en: Table identification--Internal subarrangement or add table
hy-Armn: Աղյուսակի բնութագրում--ավելացված աղյուսակի ներքին ենթաբաժանում

en: Secondary table of applicability
hy-Armn: Կիրառելիության երկրորդային աղյուսակ

en: Type of division
hy-Armn: Բաժանմունքի տեսակ

en: Topic used as example of citation and preference order instruction
hy-Armn: Թեման օգտագործված որպես մեջբերման օրինակ և նախապատվության հաջորդականության հրահանգը

en: Exception to table of preference
hy-Armn: Աղյուսակի նախապատվության բացառություն

en: Table identification--Table number
hy-Armn: Աղյուսակի նույնացում--Աղյուսակի համար

en: Access method
hy-Armn: Հասանելիության մեթոդ

en: Access status
hy-Armn: Հասանելիության վիճակ

en: Host name
hy-Armn: Հյուրընկալողի անվանումը

en: Access number
hy-Armn: Հասանելիության թիվ

en: Compression information
hy-Armn: Սեղմման տեղեկատվություն

en: Path
hy-Armn: Ուղի

en: Electronic name
hy-Armn: Էլեկտրոնային անուն

en: Processor of request
hy-Armn: Հարցման պրոցեսոր

en: Instruction
hy-Armn: Հրահանգ

en: Bits per second
hy-Armn: Բիթեր վայրկյանում

en: Password
hy-Armn: Գաղտնաբառ

en: Logon
hy-Armn: Մուտք

en: Contact for access assistance
hy-Armn: Դիմիր հասանելիության օգնության համար

en: Name of location of host
hy-Armn: Հյուրընկալողի տեղաբաշխման անունը

en: Operating system
hy-Armn: Գործառնական համակարգ

en: Port
hy-Armn: Պորտ

en: Electronic format type
hy-Armn: Էլեկտրոնային ձևաչափի տեսակ

en: Settings
hy-Armn: Կարգավորումներ

en: File size
hy-Armn: Նիշքի չափ

en: Terminal emulation
hy-Armn: Տերմինալի էմուլյատոր

en: Hours access method available
hy-Armn: Ժամային հասանելիության մեթոդն է հասանելի

en: Nonpublic note
hy-Armn: Ոչ հանրային նշում

en: Generation process
hy-Armn: Գեներացման գործընթաց

en: Confidence value
hy-Armn: Վստահության արժեք

en: Generation date
hy-Armn: Արտադրության ամսաթիվ

en: Generation agency
hy-Armn: Արտադրության գործակալություն

en: Validity end date
hy-Armn: Վավերականության ժամկետի ավարտ

en: Conversion process
hy-Armn: Փոխարկման գործընթաց

en: Conversion date
hy-Armn: Փոխարկման ամսաթիվ

en: Identifier of source metadata
hy-Armn: Սկզբնական մետատվյալի բնութագրիչ

en: Conversion agency
hy-Armn: Փոխարկման գործակալություն

en: Matching information
hy-Armn: Համընկնման տեղեկատվություն

en: Status of matching and its checking
hy-Armn: Համընկնման վիճակը և դրա ստուգումը

en: Koha auth type
hy-Armn: Կոհա auth տեսակ

en: LEADER
hy-Armn: ԱՌԱՋԱՏԱՐ

en: CONTROL NUMBER
hy-Armn: ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐ

en: CONTROL NUMBER IDENTIFIER
hy-Armn: ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉ

en: DATE AND TIME OF LATEST TRANSACTION
hy-Armn: ՎԵՐՋԻՆ ՄԻԱՑՄԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎԸ և ԺԱՄԸ

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS
hy-Armn: ՍԵՎԵՌՎԱԾ ԵՐԿԱՐՈՒԹՅԱՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐԵՐ

en: LIBRARY OF CONGRESS CONTROL NUMBER
hy-Armn: ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐ

en: LINK TO BIBLIOGRAPHIC RECORD FOR SERIAL OR MULTIPART ITEM
hy-Armn: ՀՂՈՒՄ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԱՅԻՆ ԿԱՄ ԲԱԶՄԱՄԱՍ ՆՅՈՒԹԻ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ԳՐԱՌՄԱՆԸ

en: NATIONAL BIBLIOGRAPHIC AGENCY CONTROL NUMBER
hy-Armn: ԱԶԳԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ԳՈՐԾԱԿԱԼՈՒԹՅԱՆ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐ

en: INTERNATIONAL STANDARD BOOK NUMBER
hy-Armn: ԳՐՔԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՍՏԱՆԴԱՐՏ ՀԱՄԱՐ

en: INTERNATIONAL STANDARD SERIAL NUMBER
hy-Armn: ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՍՏԱՆԴԱՐՏ ՊԱՐԲԵՐԱԿԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: OTHER STANDARD IDENTIFIER
hy-Armn: Այլ ստանդարտ բնութագրիչ

en: CODED CARTOGRAPHIC MATHEMATICAL DATA
hy-Armn: ԿՈԴԱՎՈՐՎԱԾ ՔԱՐՏԵԶԱԳԻՏԱԿԱՆ ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼ

en: SYSTEM CONTROL NUMBER
hy-Armn: ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐ

en: CATALOGING SOURCE
hy-Armn: ՔԱՐՏԱԳՐԱՄՆԱ ԱՂԲՅՈՒՐ

en: AUTHENTICATION CODE
hy-Armn: ՓՈԽՃԱՆԱՉՄԱՆ ԿՈԴ

en: GEOGRAPHIC AREA CODE
hy-Armn: ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ՎԱՅՐԻ ԿՈԴ

en: TIME PERIOD OF HEADING
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԺԱՄԱՆԱԿԻ ՀԱՏՎԱԾ

en: SPECIAL CODED DATES
hy-Armn: ՀԱՏՈՒԿ ԿՈԴԱՎՈՐՎԱԾ ԱՄՍԱԹՎԵՐ

en: LIBRARY OF CONGRESS CALL NUMBER
hy-Armn: ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ԴԱՍԻՉ

en: GEOGRAPHIC CLASSIFICATION
hy-Armn: ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԴԱՍԱԿԱՐԳՈՒՄ

en: LC CLASSIFICATION NUMBER
hy-Armn: ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: LIBRARY AND ARCHIVES CANADA CALL NUMBER
hy-Armn: ԿԱՆԱԴԱՅԻ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ԵՎ ԱՐԽԻՎԻ ԴԱՍԻՉ

en: LC CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED IN CANADA [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: LC ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՏՐՎԱԾ ԿԱՆԱԴԱՅՈՒՄ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: NATIONAL LIBRARY OF MEDICINE CALL NUMBER
hy-Armn: ԲԺՇԿՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ԴԱՍԻՉ

en: NLM CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED BY NLM [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: ԲԱԳ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՏՐՎԱԾ ԲԱԳ-Ի ԿՈՂՄԻՑ (ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: OTHER CLASSIFICATION NUMBER
hy-Armn: ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ԱՅԼ ՀԱՄԱՐ

en: CHARACTER SETS PRESENT
hy-Armn: ՆԻՇԵՐԻ ԲԱԶՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՆՈՒՄ Է

en: NLM CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED IN CANADA [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: ԲԱԳ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԿԱՆԱԴԱՅՈՒՄ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: NATIONAL AGRICULTURAL LIBRARY CALL NUMBER
hy-Armn: ԱԶԳԱՅԻՆ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ԴԱՍԻՉ

en: SUBJECT CATEGORY CODE
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԴԱՍԻ ԿՈԴ

en: SUBDIVISION USAGE
hy-Armn: ԵՆԹԱԲԱԺՆԻ ՕԳՏԱԳՈՐԾՈՒՄ

en: TYPE OF ENTITY
hy-Armn: ՄԻԱՎՈՐԻ ՏԵՍԱԿ

en: UNIVERSAL DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
hy-Armn: ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՏԱՍՆՈՐԴԱԿԱՆ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: DEWEY DECIMAL CALL NUMBER
hy-Armn: ԴՅՈՒԻ ՏԱՍԱԿԱՆ ԴԱՍԻ ՀԱՄԱՐ

en: DEWEY DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
hy-Armn: ԴՅՈՒԻԻ ՏԱՍՆՈՐԴԱԿԱՆ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: CLASSIFICATION SCHEME AND EDITION [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ԱՂՅՈՒՍԱԿ ԵՎ ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: GOVERNMENT DOCUMENT CALL NUMBER
hy-Armn: ԿԱՌԱՎԱՐԱԿԱՆ ՓԱՍՏԱԹՂԹԻ ԿԱՆՉԻ ՀԱՄԱՐ

en: GOVERNMENT DOCUMENT CLASSIFICATION NUMBER
hy-Armn: ԿԱՌԱՎԱՐԱԿԱՆ ՓԱՍՏԱԹՂԹԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: DOCUMENT SHELVING NUMBER (CODOC) [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: ՓԱՍՏԱԹՂԹԻ ԴԱՐԱԿԱՆԻՇԻ ՀԱՄԱՐ (CODOC) [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: LOCAL CALL NUMBER (SERIES) [OBSOLETE]; LOCALLY ASSIGNED LC-TYPE CALL NUMBER (OCLC); LOCAL CALL NUMBER (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԴԱՍԻՉ (SERIES) [ՀՆԱՑԱԾ]; ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԿԳ-ՏԵՍԱԿԻ ԴԱՍԻՉ (OCLC); ՏԵՂԱՅԻՆ ԴԱՍԻՉ (RLIN)

en: LOCALLY ASSIGNED LC-TYPE CLASSIFICATION NUMBER (OCLC); LOCAL CLASSIFICATION NUMBER (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԿԳ-ՏԵՍԱԿԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ (OCLC); ՏԵՂԱՅԻՆ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ (RLIN)

en: LOCALLY ASSIGNED DEWEY CALL NUMBER (OCLC)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԴՅՈՒԻ ՏԱՍՆՈՐԴԱԿԱՆ ԴԱՍԻՉԻ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: LOCALLY ASSIGNED DEWEY CLASSIFICATION NUMBER (OCLC)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԴՅՈՒԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: LOCALLY ASSIGNED NLM-TYPE CALL NUMBER (OCLC)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԲԱԳ-ՏԵՍԱԿԻ ԴԱՍԻՉԻ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: LOCALLY ASSIGNED NLM-TYPE CLASSIFICATION NUMBER (OCLC)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԲԱԳ-ՏԵՍԱԿԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: OTHER CLASSIFICATION SCHEMES (OCLC)
hy-Armn: ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ԱՅԼ ՍԽԵՄԱ (OCLC)

en: LOCAL FREE-TEXT CALL NUMBER (OCLC)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԱԶԱՏ ՏԵՔՍՏԻ ԴԱՍԻՉԻ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: HEADING--PERSONAL NAME
hy-Armn: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: HEADING--CORPORATE NAME
hy-Armn: ԽՈՐԱԳԻՐ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: HEADING--MEETING NAME
hy-Armn: ԽՈՐԱԳԻՐ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: HEADING--UNIFORM TITLE
hy-Armn: ԽՈՐԱԳԻՐ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: UNIFORM TITLE [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: COLLECTIVE TITLE [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: ԿՈԼԵԿՏԻՎ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: HEADING--NAMED EVENT
hy-Armn: ՎԵՐՆԱԳՐԱՅԻՆ--ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆ

en: HEADING--CHRONOLOGICAL TERM
hy-Armn: ՎԵՐՆԱԽՈՐԱԳԻՐ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ՏԵՐՄԻՆ

en: HEADING--TOPICAL TERM
hy-Armn: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆ

en: HEADING--GEOGRAPHIC NAME
hy-Armn: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՎԱՆՈՒՄ

en: CLASSIFICATION NUMBER [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: GENERAL EXPLANATORY INDEX TERM [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԲԱՑԱՏՐԱԿԱՆ ԻՆԴԵՔՍԻ ՏԵՐՄԻՆ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: HEADING--GENRE/FORM TERM
hy-Armn: ՎԵՐՆԱԽՈՐԱԳԻՐ--ԺԱՆՐԻ/ՁԵՎԻ ՏԵՐՄԻՆ

en: HEADING-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
hy-Armn: ԽՈՐԱԳԻՐ-ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՏԵՐՄԻՆԻ ՄԻՋՈՑ

en: HEADING--GENERAL SUBDIVISION
hy-Armn: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: HEADING--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
hy-Armn: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: HEADING--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
hy-Armn: ԽՈՐԱԳԻՐ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: HEADING--FORM SUBDIVISION
hy-Armn: ԽՈՐԱԳԻՐ--ՁԵՎԻ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: COMPLEX SEE REFERENCE [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ՀԱՄԱԼԻՐ ՏԵՍ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: COMPLEX SEE REFERENCE--SUBJECT
hy-Armn: ՀԱՄԱԼԻՐ ՏԵՍ ՀՂՈՒՄ--ԽՈՐԱԳԻՐ

en: CONTENT TYPE
hy-Armn: ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅԱՆ ՏԵՍԱԿ

en: FORMAT OF NOTATED MUSIC
hy-Armn: ՆՈՏԱՅԱԳՐՎԱԾ ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ՀԱՄԱԼԻՐ ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE--SUBJECT
hy-Armn: ՀԱՄԱԼԻՐ ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ--ԽՈՐԱԳԻՐ

en: OTHER ATTRIBUTES OF PERSON OR CORPORATE BODY
hy-Armn: ԱՆՁԻ ԿԱՄ ՀԱՄԱՏԵՂ ՄԱՐՄՆԻ ԱՅԼ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: ASSOCIATED PLACE
hy-Armn: ԿԱՊՈՂ ՎԱՅՐ

en: ADDRESS
hy-Armn: ՀԱՍՑԵ

en: FIELD OF ACTIVITY
hy-Armn: ԱԿՏԻՎՈՒԹՅԱՆ ԲՆԱԳԱՎԱՌ

en: ASSOCIATED GROUP
hy-Armn: ԿԱՊՈՂ ԽՈՒՄԲ

en: OCCUPATION
hy-Armn: ԶԱՎԹՈՒՄ

en: GENDER
hy-Armn: ՍԵՌ

en: FAMILY INFORMATION
hy-Armn: ԸՆՏԱՆԻՔԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: ASSOCIATED LANGUAGE
hy-Armn: ԿԱՊՈՂ ԼԵԶՈՒ

en: FULLER FORM OF PERSONAL NAME
hy-Armn: ԱՆՁԱՆՎԱՆ ԼՐԻՎ ՁԵՎ

en: FORM OF WORK
hy-Armn: ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ ՁԵՎ

en: OTHER DISTINGUISHING CHARACTERISTICS OF WORK OR EXPRESSION
hy-Armn: ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ ԿԱՄ ԱՐՏԱՀԱՅՏՈՒԹՅԱՆ ԱՅԼ ՆՇԱՆԱԿԱԼԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: MEDIUM OF PERFORMANCE
hy-Armn: ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՄԻՋԱՎԱՅՐ

en: NUMERIC DESIGNATION OF MUSICAL WORK
hy-Armn: ԵՐԱԺՇՏԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻ ԹՎԱՅԻՆ ՆՇԱՆ

en: KEY
hy-Armn: ՍՏԵՂՆ

en: AUDIENCE CHARACTERISTICS
hy-Armn: ԼՍԱՐԱՆԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐԸ

en: CREATOR/CONTRIBUTOR CHARACTERISTICS
hy-Armn: ՍՏԵՂԾՈՂԻ/ԱՋԱԿՑԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: TIME PERIOD OF CREATION
hy-Armn: ՍՏԵՂԾՄԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿԱՀԱՏՎԱԾ

en: SEE FROM TRACING--PERSONAL NAME
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SEE FROM TRACING--CORPORATE NAME
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔԸ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: SEE FROM TRACING--MEETING NAME
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔԸ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SEE FROM TRACING--UNIFORM TITLE
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔԸ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: SEE FROM TRACING-NAMED EVENT
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔԸ--ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆ

en: SEE FROM TRACING--CHRONOLOGICAL TERM
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE FROM TRACING--TOPICAL TERM
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔ--ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE FROM TRACING--GEOGRAPHIC NAME
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏՔ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: INVALID NUMBER TRACING [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ՍԽԱԼ ՀԱՄԱՐԻ ՀԵՏԱԳԻԾ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: SEE FROM TRACING--GENRE/FORM TERM
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE FROM TRACING-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՏԵՐՄԻՆԻ ՄԻՋԱՎԱՅՐ

en: SEE FROM TRACING--GENERAL SUBDIVISION
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE FROM TRACING--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE FROM TRACING--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE FROM TRACING--FORM SUBDIVISION
hy-Armn: ՏԵՍ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ՁԵՎԻ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--PERSONAL NAME
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՀԵՏՔԻՑ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--CORPORATE NAME
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՀԵՏՔԻՑ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--MEETING NAME
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՀԵՏՔԻՑ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--UNIFORM TITLE
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: SEE ALSO FROM TRACING-NAMED EVENT
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՀԵՏՔԻՑ--ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--CHRONOLOGICAL TERM
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--TOPICAL TERM
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--GEOGRAPHIC NAME
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: VALID NUMBER TRACING [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ՎԱՎԵՐԱԿԱՆ ՀԱՄԱՐԻ ՀԵՏԱԳԻԾ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: SEE ALSO FROM TRACING--GENRE/FORM TERM
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԺԱՆՐԻ/ՁԵՎԻ ՏԵՐՄԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՏԵՐՄԻՆԻ ՄԻՋԱՎԱՅՐ

en: SEE ALSO FROM TRACING--GENERAL SUBDIVISION
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SEE ALSO FROM TRACING--FORM SUBDIVISION
hy-Armn: ՏԵՍ ՆԱԵՎ ԱՅՆՏԵՂԻՑ ՀԵՏԱԳԻԾ--ՁԵՎԻ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SERIES DATES OF PUBLICATION AND/OR SEQUENTIAL DESIGNATION
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՀՐԱՏԱՐԱԿՄԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎ ԵՎ/ԿԱՄ ՀԱՋՈՐԴԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒՄ

en: SERIES NUMBERING PECULIARITIES
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՄԱՆ ԱՌԱՆՁՆԱՀԱՏԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ

en: SERIES NUMBERING EXAMPLE
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՄԱՆ ՕՐԻՆԱԿ

en: SERIES PLACE AND PUBLISHER/ISSUING BODY
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԱՅՐ ԵՎ ՀՐԱՏԱՐԱԿԻՉ/ՏՐԱՄԱԴՐՈՂ ՄԱՐՄԻՆ

en: SERIES ANALYSIS PRACTICE
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԵՐԼՈՒԾՄԱՆ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅՈՒՆ

en: SERIES TRACING PRACTICE
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՀԵՏԱԳԾԻ ՊՐԱԿՏԻԿԱ

en: SERIES CLASSIFICATION PRACTICE
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՊՐԱԿՏԻԿԱ

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE--NAME
hy-Armn: ՀԱՄԱԼԻՐ ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ--ԱՆՈՒՆ

en: COMPLEX SEE REFERENCE--NAME
hy-Armn: ՀԱՄԱԼԻՐ ՏԵՍ ՆԱԵՎ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ--ԱՆՈՒՆ

en: HISTORY REFERENCE
hy-Armn: ՊԱՏՄԱԿԱՆ ՀՂՈՒՄ

en: GENERAL EXPLANATORY REFERENCE--NAME
hy-Armn: ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԲԱՑԱՏՐԱԿԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ--ԱՆՈՒՆ

en: NONPUBLIC GENERAL NOTE
hy-Armn: ՈՉ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՆՇՈՒՄ

en: CHARACTERS IN NONROMAN ALPHABETS [OBSOLETE]
hy-Armn: ՆԻՇԵՐ ՈՉ ԼԱՏԻՆԱԿԱՆ ԱՅԲՈՒԲԵՆՆԵՐԻՑ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: SOURCE DATA FOUND
hy-Armn: ԳՏՆՎԱԾ ԵՆ ՍԿԶԲՆԱՂԲՅՈՒՐԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐ

en: NOTE--WORK CATALOGUED [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
hy-Armn: ՆՇՈՒՄ--ԱՇԽԱՏԱՆՔԸ ՔԱՐՏԱԳՐՎԱԾ Է [ՀՆԱՑԱԾ, ՄԻԱՅՆ CAN/MARC]

en: TITLE RELATED TO THE ENTITY
hy-Armn: ՎԵՐՆԱԳԻՐԸ ԿԱՊՎԱԾ ՄՈՒՏՔԻՆ

en: TITLE NOT RELATED TO THE ENTITY
hy-Armn: ՎԵՐՆԱԳԻՐԸ ՈՐ ԿԱՊՎԱԾ ՉԷ ՄՈՒՏՔԻՆ

en: SOURCE DATA NOT FOUND
hy-Armn: ՍԿԶԲՆԱՂԲՅՈՒՐԻ ՏՎՅԱԼԸ ՉԻ ԳՏՆՎԱԾ

en: NOTE--CATALOGUING RULES (NAMES/TITLES) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
hy-Armn: ՆՇՈՒՄ--ՔԱՐՏԱԳՐՄԱՆ ՕՐԵՆՔՆԵՐ (ԱՆՈՒՆՆԵՐ/ՎԵՐՆԱԳՐԵՐ) [ՀՆԱՑԱԾ, ՄԻԱՅՆ CAN/MARC]

en: DEFINITION
hy-Armn: ՍԱՀՄԱՆՈՒՄ

en: BIOGRAPHICAL OR HISTORICAL DATA
hy-Armn: ԿԵՆՍԱԳՐԱԿԱՆ ԿԱՄ ՊԱՏՄԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐ

en: PUBLIC GENERAL NOTE
hy-Armn: ՀԱՆՐԱՅԻՆ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՆՇՈՒՄ

en: SUBJECT EXAMPLE TRACING NOTE
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ՕՐԻՆԱԿԻ ՀԵՏԱԳԾԻ ՆՇՈՒՄ

en: DELETED HEADING INFORMATION
hy-Armn: ՀԵՌԱՑՎԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: APPLICATION HISTORY NOTE
hy-Armn: ԴԻՄՈՒՄԻ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: AUXILIARY INSTRUCTION NOTE [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ՕԺԱՆԴԱԿ ՀՐԱՀԱՆԳԻ ՆՇՈՒՄ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: NOTE--SOURCE DATA FOUND (SUBJECTS) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
hy-Armn: ՆՇՈՒՄ--ՍԿԶԲՆԱՂԲՅՈՒՐԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԸ ԳՏՆՎԱԾ Է (ԽՈՐԱԳՐԵՐ) [ՀՆԱՑԱԾ, ՄԻԱՅՆ CAN/MARC]

en: NOTE--SOURCE DATA NOT FOUND (SUBJECTS) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
hy-Armn: ՆՇՈՒՄ--ՍԿԶԲՆԱՂԲՅՈՒՐԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԸ ՉԻ ԳՏՆՎԱԾ (ԽՈՐԱԳՐԵՐ) [ՀՆԱՑԱԾ, ՄԻԱՅՆ CAN/MARC]

en: NOTE--USAGE (SUBJECTS) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
hy-Armn: ՆՇՈՒՄ--ՕԳՏԱԳՈՐԾՈՒՄ (ԽՈՐԱԳՐԵՐ) [ՀՆԱՑԱԾ, ՄԻԱՅՆ CAN/MARC]

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--PERSONAL NAME
hy-Armn: ԸՆԴՈՒՆՎԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ԿԱՊԻ ՄՈՒՏՔ-- ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--CORPORATE NAME
hy-Armn: ԸՆԴՈՒՆՎԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ԿԱՊԻ ՄՈՒՏՔ-- ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--MEETING NAME
hy-Armn: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--UNIFORM TITLE
hy-Armn: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY-NAMED EVENT
hy-Armn: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--CHRONOLOGICAL TERM
hy-Armn: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ՏԵՐՄԻՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--TOPICAL TERM
hy-Armn: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--GEOGRAPHIC NAME
hy-Armn: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: INDEX TERM--UNCONTROLLED [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ՉՎԵՐԱՀՍԿՎՈՂ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: INDEX TERM--FACETED TOPICAL TERMS [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ՖԱՍԵՏԱՎՈՐՎԱԾ ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆՆԵՐ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--GENRE/FORM TERM
hy-Armn: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԺԱՆՐԻ/ՁԵՎԻ ՏԵՐՄԻՆ

en: ADD OR DIVIDE LIKE INSTRUCTIONS [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՐՈՒ ԿԱՄ ԲԱԺԱՆԻՐ ՀՐԱՀԱՆԳՆԵՐԻ ՆՄԱՆ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
hy-Armn: ԿԱՅԱՑԱԾ ԽՈՐԱԳՐԻ ՀՂՄԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՏԵՐՄԻՆԻ ՀԱՂՈՐԴԱՄԻՋՈՑ

en: INTERNAL SUBARRANGEMENT OR ADD TABLE ENTRY [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ՆԵՐՔԻՆ ԵՆԹԱԿԱՐԳԱՎՈՐՈՒՄ ԿԱՄ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ԱՂՅՈՒՍԱԿԻ ՄՈՒՏՔ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: RULE IDENTIFICATION [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ՕՐԵՆՔԻ ՆՈՒՅՆԱՑՈՒՄ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: SYNTHESIZED NUMBER COMPONENTS [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ՍԻՆԹԵԶԱՎՈՐՎԱԾ ՀԱՄԱՐԻ ԲԱՂԱԴՐԻՉՆԵՐ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: SECONDARY TABLE INFORMATION [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ԵՐԿՐՈՐԴԱՅԻՆ ԱՂՅՈՒՍԱԿԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: CITATION AND PREFERENCE ORDER INSTRUCTIONS [CLASSIFICATION FORMAT]
hy-Armn: ՄԵՋԲԵՐՄԱՆ ԵՎ ՆԱԽԱՊԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՀԱՋՈՐԴԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՐԱՀԱՆԳՆԵՐ [ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՁԵՎԱՉԱՓ]

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--GENERAL SUBDIVISION
hy-Armn: ԵՆԹԱԲԱԺՆԻ ԿԱՊՒ ՄՈՒՏՔ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
hy-Armn: ԵՆԹԱԲԱԺՆԻ ԿԱՊՒ ՄՈՒՏՔ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
hy-Armn: ԵՆԹԱԲԱԺՆԻ ԿԱՊՒ ՄՈՒՏՔ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--FORM SUBDIVISION
hy-Armn: ԵՆԹԱԲԱԺՆԻ ԿԱՊԻ ՄՈՒՏՔ--ՁԵՎԻ ԵՆԹԱԲԱԺԻՆ

en: COMPLEX LINKING ENTRY DATA
hy-Armn: ՀԱՄԱԼԻՐ ԿԱՊԻ ՄՈՒՏՔԻ ՏՎՅԱԼ

en: ELECTRONIC LOCATION AND ACCESS
hy-Armn: ԷԼԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ ԵՎ ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅՈՒՆ

en: ALTERNATE GRAPHIC REPRESENTATION
hy-Armn: ԱՅԼԸՆՏՐԱՆՔԱՅԻՆ ԳՐԱՖԻԿԱՅԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՄ

en: MACHINE-GENERATED METADATA PROVENANCE
hy-Armn: ՄԵՔԵՆԱԳԵՆԵՐԱՑՎԱԾ ՄԵՏԱՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ԾԱԳՈՒՄ

en: DESCRIPTION CONVERSION INFORMATION
hy-Armn: ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ ՓՈԽԱՐԿՈՒՄ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: MATCHING INFORMATION
hy-Armn: ՀԱՄԸՆԿՆՄԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: KOHA INTERNAL USE
hy-Armn: ԿՈՀԱՅԻ ՆԵՐՔԻՆ ՕԳՏԱԳՈՐԾՈՒՄ

en: Default
hy-Armn: լռակյաց

en: Chronological Term
hy-Armn: Ժամանակագրական տերմին

en: Corporate Name
hy-Armn: Համատեղ անուն

en: Corporate Names
hy-Armn: Համատեղ անուններ

en: Genre/Form Term
hy-Armn: Ժանրի/ձևի տերմին

en: Geographic Name
hy-Armn: Աշխարհագրական անուն

en: Meeting Name
hy-Armn: Հանդիպման անուն

en: Personal Name
hy-Armn: Անձնական անուն

en: Personal Names
hy-Armn: Անձնական անուններ

en: Topical Term
hy-Armn: Թեմատիկ տերմին

en: Uniform Title
hy-Armn: Համընդհանուր վերնագիր

en: Default MARC21 Standard Authority types:
hy-Armn: Լռակյաց MARC21 Ստանդարտ Հեղինակավորի տեսակներ:

en: Acquisition framework
hy-Armn: Համալրման շրջանակ

en: MARC21 Default and Acquisitions bibliographic frameworks.
hy-Armn: MARC21 լռակյաց և համալրման մատենագիտական շրջանակներ:

en: Item type [OBSOLETE]
hy-Armn: Նյութի տեսակ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Koha Dewey Subclass [OBSOLETE]
hy-Armn: Կոհա Դյուի ենթադաս [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Koha biblionumber
hy-Armn: Koha բիբլիոհամար

en: Koha biblioitemnumber
hy-Armn: Կոհա biblioitemnumber

en: Koha issues (borrowed), all copies
hy-Armn: Կոհա նյութերը (փոխառված), բոլոր օրինակները

en: Source of classification or shelving scheme
hy-Armn: Դասակարգման աղբյուր կամ դասավորման սխեմա

en: Koha normalized classification for sorting
hy-Armn: Կոհա նորմալացված դասակարգում տեսակավորման համար

en: Institution code [OBSOLETE]
hy-Armn: Ինստիտուտի կոդ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Koha item type
hy-Armn: Կոհա նյութի տեսակ

en: Edition
hy-Armn: Հրատարակություն

en: Classification part
hy-Armn: Դասակարգման մաս

en: Item part
hy-Armn: Նյութի մաս

en: Call number prefix
hy-Armn: Դասիչի նախածանց

en: Call number suffix
hy-Armn: Դարակային համարի վերջածանց

en: Suppress in OPAC
hy-Armn: Ճնշած ՀՕԱՔ-ում

en: Serial record flag
hy-Armn: Պարբերականի գրառման դրոշակ

en: Withdrawn status
hy-Armn: Դուրս գրվածի կարգավիճակ

en: Lost status
hy-Armn: Կորածի կարգավիճակ

en: Materials specified (bound volume or other part)
hy-Armn: Հատկորոշված նյութեր (կազմ, հատոր կամ այլ մաս)

en: Damaged status
hy-Armn: Վթարված վիճակ

en: Use restrictions
hy-Armn: Օգտագործիր արգելանքները

en: Not for loan
hy-Armn: Դուրս տրման համար չէ

en: Collection
hy-Armn: Հավաքածու

en: Koha itemnumber (autogenerated)
hy-Armn: Կոհա itemnumber (ավտոգեներացված)

en: Home library
hy-Armn: Տնային գրադարան

en: Current library
hy-Armn: Ընթացիկ գրադարան

en: Shelving location
hy-Armn: Դարակի վրա տեղաբաշխում

en: Date acquired
hy-Armn: Ձեռք բերման ամսաթիվ

en: Source of acquisition
hy-Armn: Համալրման աղբյուր

en: Coded location qualifier
hy-Armn: Կոդավորված տեղաբաշխման որոշիչ

en: Cost, normal purchase price
hy-Armn: Արժեք, նորմալ առաքման գին

en: Serial enumeration / chronology
hy-Armn: Պարբերականի համարակալում / ժամանակագրություն

en: Inventory number
hy-Armn: Գույքահամար

en: Shelving control number
hy-Armn: Դարակի ստուգիչ համար

en: Total checkouts
hy-Armn: Ընդամենը սպասարկված

en: Total renewals
hy-Armn: Ընդամենը թարմացումներ

en: Total holds
hy-Armn: Ընդամենը պահումներ

en: Full call number
hy-Armn: Լրիվ կանչի համար

en: Barcode
hy-Armn: Շտրիխ կոդ

en: Date due
hy-Armn: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Date last seen
hy-Armn: Վերջին տեսած ամսաթիվ

en: Date last checked out
hy-Armn: վերջին սպասարկման ամսաթիվ

en: Copy number
hy-Armn: Պատճենի համար

en: Uniform resource identifier
hy-Armn: Պաշարի համընդհանուր բնութագրիչ

en: Cost, replacement price
hy-Armn: Արժեք, փոխարինման գին

en: Price effective from
hy-Armn: Գինը արդյունավետ է` սկսած

en: Non-public note
hy-Armn: Ոչ հանրային նշում

en: NUCMC control number
hy-Armn: NUCMC ստուգիչ համար

en: Number
hy-Armn: Թիվ

en: Type of number
hy-Armn: Նիշի տեսակ

en: Status
hy-Armn: Վիճակ

en: Party to document
hy-Armn: Փաստաթղթի մաս

en: National bibliography number
hy-Armn: Ազգային մատենագիտական համար

en: Canceled/invalid national bibliography number
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ ազգային մատենագիտական համար

en: Canceled/invalid control number
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ ստուգիչ համար

en: Copyright or legal deposit number
hy-Armn: Հեղինակային իրավունքի կամ իրավական ավանդադիր համար

en: Assigning agency
hy-Armn: Նշանակող գործակալություն

en: Display text
hy-Armn: Արտածման տեքստ

en: Canceled/invalid copyright or legal deposit number
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ հեղինակային իրավունքի կամ օրինական դեպոզիտ համար

en: Copyright article-fee code
hy-Armn: Արտոնագրված հոդված-վճարի կոդ

en: Standard film number
hy-Armn: Ֆիլմի ստանդարտ համար

en: Source of number or code
hy-Armn: Համարի աղբյուր կամ կոդ

en: Additional codes following the standard number [OBSOLETE]
hy-Armn: Լրացուցիչ կոդեր որոնք հետևում են ստանդարտ համարին [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Overseas acquisition number
hy-Armn: Արտերկրից համալրման թիվ

en: First and second groups of characters
hy-Armn: Նիշերի առաջին և երկրորդ խմբեր

en: Third and fourth groups of characters
hy-Armn: Նիշերի երրորդ և չորրորդ խմբեր

en: Number of volume or part
hy-Armn: Հատորի համար կամ մաս

en: Unparsed fingerprint
hy-Armn: Չհետազոտված մատնադրոշմ

en: Standard technical report number
hy-Armn: Տեխնիկական հաշվետվության ստանդարտ համար

en: Canceled/invalid number
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ համար

en: Publisher or distributor number
hy-Armn: Հրատարակչի կամ տարածողի համար

en: OCLC library identifier
hy-Armn: OCLC գրադարանի բնութագրիչ

en: OAI set name
hy-Armn: OAI բազմության անուն

en: Content type identifier
hy-Armn: Բովանդակության տեսակի բնութագրիչ

en: Canceled/invalid CODEN
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ CODEN

en: Postal registration number
hy-Armn: Փոստային գրանցման համար

en: Source agency assigning number
hy-Armn: Համար տվող հիմնական գործակալություն

en: Formatted date/time
hy-Armn: Ձևաչափված ամսաթիվ/ժամ

en: Place of event
hy-Armn: Իրադարձության վայր

en: Category of scale
hy-Armn: Մասշտաբի դաս

en: Constant ratio linear horizontal scale
hy-Armn: Գծային հորիզոնական մասշտաբի հաստատուն գործակից

en: Constant ratio linear vertical scale
hy-Armn: Գծային ուղղահայաց մասշտաբի հաստատուն գործակից

en: Coordinates--westernmost longitude
hy-Armn: Կոորդինատներ - ամենաարևմտյան երկայնություն

en: Coordinates--easternmost longitude
hy-Armn: Կոորդինատներ--ամենաարևելյան երկայնություն

en: Coordinates--northernmost latitude
hy-Armn: Կոորդինատներ - ամենահյուսիսային երկայնություն

en: Coordinates--southernmost latitude
hy-Armn: Կոորդինատներ - ամենահարավային լայնություն

en: Angular scale
hy-Armn: Անկյունային սանդղակ

en: Declination--northern limit
hy-Armn: Շեղում--հյուսիսային սահմանափակում

en: Declination--southern limit
hy-Armn: Շեղում--հարավային սահմանափակում

en: Right ascension--eastern limit
hy-Armn: Աջ բարձրացող--արևելյան սահմանափակում

en: Right ascension--western limit
hy-Armn: Ուղիղ վերընթաց - արևմտյան սահմանափակում

en: Original study number
hy-Armn: Բնօրինակ հետազոտման համար

en: Stock number
hy-Armn: Ակցիայի համար

en: Source of stock number/acquisition
hy-Armn: Ակցիայի համարի/ձեռքբերման աղբյուր

en: Form of issue
hy-Armn: Տրման ձև

en: Additional format characteristics
hy-Armn: Ձևաչափի հավելյալ բնութագրիչներ

en: Record content licensor
hy-Armn: Գրառման բովանդակության արտոնագիր տրամադրող

en: Level of rules in bibliographic description
hy-Armn: Մատենագիտական նկարագրության մակարդակի օրենքներ

en: Level of effort used to assign nonsubject heading access points
hy-Armn: Օգտագործված ջանքի մակարդակ ոչ խորագրային մուտքի կետ նշանակելու համար

en: Level of effort used to assign subject headings
hy-Armn: Օգտագործված ջանքի մակարդակ խորագիր նշանակելու համար

en: Level of effort used to assign classification
hy-Armn: Օգտագործված ջանքի մակարդակ դասակարգում նշանակելու համար

en: Number of fixed field character positions coded
hy-Armn: Սևեռված դաշտի կոդավորված նիշերի դիրքերի արժեք

en: Data provenance
hy-Armn: Տվյալների ծագումը

en: Language code of text/sound track or separate title
hy-Armn: Առանձին վերնագրի կամ տեքստի/ձայնի գրանցման լեզվական կոդ

en: Language code of summary or abstract
hy-Armn: Համառոտագրության կամ ամփոփման լեզվական կոդը

en: Languages of separate titles (VM) [OBSOLETE] ; Languages of available translation  (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Առանձին վերնագրերի լեզուներ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ] ; Հասանելի թարգմանությունների լեզուներ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Language code of sung or spoken text
hy-Armn: Խոսակցական տեքստի կամ երգի լեզվական կոդ

en: Language code of librettos
hy-Armn: Լիբրետոյի լեզվական կոդ

en: Language code of table of contents
hy-Armn: Բովանդակության լեզվի կոդ

en: Language code of accompanying material other than librettos and transcripts
hy-Armn: Լիբրետոյից և սղագրությունից բացի ուղեկցող նյութի լեզվի կոդը

en: Language code of original
hy-Armn: Բնօրինակի լեզվի կոդ

en: Language code of intertitles
hy-Armn: Միջվերնագրերի լեզվի կոդը

en: Language code of subtitles
hy-Armn: Ենթավերնագրերի լեզվի կոդը

en: Language code of intermediate translations
hy-Armn: Միջանկյալ թարգմանության լեզվական կոդ

en: Language code of original accompanying materials other than librettos
hy-Armn: Լիբրետոյից տարբեր բնօրինակ ուղեկցող նյութերի լեզվական կոդ

en: Language code of original libretto
hy-Armn: Բնօրինակ լիբրետոյի լեզվական կոդը

en: Language code of captions
hy-Armn: Մակագրությունների լեզվի կոդը

en: Language code of accessible audio
hy-Armn: Հասանելի աուդիոի լեզվական կոդը

en: Language code of accessible visual language
hy-Armn: Հասանելի տեսողական լեզվի լեզվական կոդը

en: Language code of accompanying transcripts for audiovisual materials
hy-Armn: ՈՒղեկցող սղագրությունների լեզվի կոդը տեսալսողական նյութերի համար

en: Source of local subentity code
hy-Armn: Տեղային ենթամիավորի կոդի աղբյուրը

en: MARC country code
hy-Armn: Երկրի ՄԵԸՔ կոդ

en: Local subentity code
hy-Armn: Ենթակետի տեղային կոդ

en: ISO country code
hy-Armn: Երկրի ISO կոդ

en: Source of date
hy-Armn: Ամսաթվի աղբյուր

en: Type of date code
hy-Armn: Ամսաթվի կոդի տեսակ

en: Date 1, B.C.E. date
hy-Armn: Ամսաթիվ 1, Ք.Ա․ ամսաթիվ

en: Date 1, C.E. date
hy-Armn: Ամսաթիվ 1, Ք.Հ. ամսաթիվ

en: Date 2, B.C.E. date
hy-Armn: Ամսաթիվ 2, Ք.Ա. ամսաթիվ

en: Date 2, C.E. date
hy-Armn: Ամսաթիվ 2, Ք.Հ. ամսաթիվ

en: Date resource modified
hy-Armn: Ժամանակի պաշարը ձևափոխված է

en: Beginning of date valid
hy-Armn: Ամսաթվի սկիզբը հավաստի է

en: End of date valid
hy-Armn: Ամսաթվի ավարտը վավերական է

en: Form of musical composition code
hy-Armn: Երաժշտական ստեղծագործության կոդի ձև

en: Performer or ensemble
hy-Armn: Կատարող կամ համույթ

en: Holding library
hy-Armn: Պահումը իրականացնող գրադարան

en: Copy statement
hy-Armn: Պատճենի վիճակ

en: Definition of bibliographic subdivisions
hy-Armn: Մատենագիտական ենթաբաժնի սահմանում

en: Local processing data
hy-Armn: Տեղային կատարման տվյալ

en: Missing elements
hy-Armn: Պակասող տարրեր

en: Notes about holdings
hy-Armn: Նշումներ պահումների մասին

en: Secondary bibliographic subdivision
hy-Armn: Երկրորդական մատենագիտական ենթաբաժին

en: Third bibliographic subdivision
hy-Armn: Երրորդ մատենագիտական ենթաբաժին

en: Fourth bibliographic subdivision
hy-Armn: Չորրորդ մատենագիտական ենթաբաժին

en: Fifth bibliographic subdivision
hy-Armn: Մատենագիտական հինգերորդ ենթաբաժին

en: Sixth bibliographic subdivision
hy-Armn: Վեցերորդ մատենագիտական ենթաբաժին

en: Seventh bibliographic subdivision
hy-Armn: Յոթերորդ մատենագիտական ենթաբաժին

en: Primary bibliographic subdivision
hy-Armn: Նախնական մատենագիտական ենթաբաժին

en: Inclusive dates of publication or coverage
hy-Armn: Հրատարակման կամ ծածկույթի ներառված ամսաթվեր

en: Supplementary class number (MU) [OBSOLETE]
hy-Armn: Լրացուցիչ դասի համար (MU) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Copy information
hy-Armn: Պատճենի տեղեկատվություն

en: Subject (MP) [OBSOLETE]
hy-Armn: Խորագիր (MP) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Source of call/class number
hy-Armn: Դասիչի/դասի համարի աղբյուր

en: GPO item number
hy-Armn: GPO նյութի համար

en: Canceled/invalid GPO item number
hy-Armn: Նյութի չեղյալ արված/սխալ GPO համար

en: Edition information
hy-Armn: Հրատարակության մասին տեղեկություններ

en: Standard or optional designation
hy-Armn: Ստանդարտ կամ կամընտրական նշանակում

en: Number where instructions are found-single number or beginning number of span
hy-Armn: Համար որտեղ գտնվել են հրահանգները-միակ համար կամ տիրույթի սկզբի համար

en: Classification number-ending number of span
hy-Armn: Դասակարգման համար-տիրույթի ավարտի թիվ

en: Table identification-Internal subarrangement or add table
hy-Armn: Աղյուսակի ճանաչում-ավելացված աղյուսակ կամ ներքին ենթակարգավորում

en: Canceled/invalid classification number
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ դասակարգման համար

en: Report number [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: Հաշվետվության համար [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Canceled/invalid report number [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ հաշվետվության համար [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Report number
hy-Armn: Հաշվետվության համար

en: Canceled/invalid report number
hy-Armn: Չեղյալ արված/սխալ հաշվետվության համար

en: Classification number (OCLC) (R) ; Classification number, CALL (RLIN) (NR)
hy-Armn: Դասակարգման համար (OCLC) (R) ; Դասակարգման համար, CALL (RLIN) (NR)

en: Local cutter number (OCLC) ; Book number/undivided call number, CALL (RLIN)
hy-Armn: Տեղային կտրիչի համար (OCLC) ; Գրքի համար/չբաժանված դասիչ, CALL (RLIN)

en: Filing suffix (OCLC); Footnote, FNT (RLIN)
hy-Armn: Լրացնող ծանոթագրություն (OCLC); Ենթատող, FNT (RLIN)

en: Retention, VOL (RLIN)
hy-Armn: Պահում, VOL (RLIN)

en: Microfilm shelf location
hy-Armn: Միկրոֆիլմի դարակի տեղաբաշխում

en: Titles and words associated with a name
hy-Armn: Անվան հետ կապված վերնագրեր և աշխատանքներ

en: Affiliation
hy-Armn: Կապվածություն

en: Abbreviated title
hy-Armn: Կրճատված վերնագիր

en: Acronym or shortened title
hy-Armn: Անվանման հապավում կամ կարճեցված վերնագիր

en: Variant access title
hy-Armn: Վերնագրի հասանելիության տարբերակ

en: Augmented title
hy-Armn: Ավելացված վերնագիր

en: Key title
hy-Armn: Բանալի վերնագիր

en: Romanized title
hy-Armn: Լատինատառ վերնագիր

en: Statement of responsibility, etc.
hy-Armn: Պատասխանատվություն, այլն.

en: Designation of section (BK AM MP MU VM SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Բաժնի նշանակում (BK AM MP MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Name of part/section (BK AM MP MU VM SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Մասի/բաժնի անուն (BK AM MP MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Language code of translated title
hy-Armn: Թարգմանված վերնագրի լեզվական կոդ

en: Designation of section/part/series (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Բաժնի/մասի/մատենաշարի նշանակում (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Name of part/section/series (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Մասի/բաժնի/մատենաշարի անուն (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Inclusive dates
hy-Armn: Ներառյալ ամսաթվեր

en: Bulk dates
hy-Armn: Խմբային ամսաթվեր

en: Form
hy-Armn: Ձև

en: Title proper/short title
hy-Armn: Վերնագիրը ուղիղ/կարճ վերնագիր

en: Date or sequential designation
hy-Armn: Հաջորդական նշանակման ամսաթիվ

en: Designation of section (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Բաժնի նշանակում (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Name of part/section (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Մասի/բաժնի անուն (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Edition statement
hy-Armn: Հրատարակության հայտարարություն

en: Remainder of edition statement
hy-Armn: Հրատարակության մնացորդ

en: Musical presentation statement
hy-Armn: Երաժշտական գործի վիճակ

en: Statement of scale
hy-Armn: Մասշտաբի վիճակ

en: Statement of projection
hy-Armn: Պրոյեկցիայի վիճակ

en: Statement of coordinates
hy-Armn: Կոորդինատների վիճակ

en: Statement of zone
hy-Armn: Զոնայի վիճակ

en: Statement of equinox
hy-Armn: Գիշերահավասարի վիճակ

en: Outer G-ring coordinate pairs
hy-Armn: Ելքային G-օղակի կոորդինատային զույգ

en: Exclusion G-ring coordinate pairs
hy-Armn: Բացառում G-օղակի կոորդինատային զույգեր

en: Computer file characteristics
hy-Armn: Համակարգչային նիշքի նկարագրիչներ

en: Country of producing entity
hy-Armn: Միավորը թողարկող երկիր

en: Issuing jurisdiction
hy-Armn: Տրամադրման իրավասություն

en: Denomination
hy-Armn: Դենոմինացիա

en: Place of publication, distribution, etc.
hy-Armn: Հրատարակման, տարածման վայր.

en: Name of publisher, distributor, etc.
hy-Armn: Հրատարակչի, տարածողի անուն.

en: Date of publication, distribution, etc.
hy-Armn: Հրատարակման, տարածման ամսաթիվ.

en: Plate or publisher's number for music (Pre-AACR 2) [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
hy-Armn: Երաժշտության համար ձայնասկավառակի կամ հրատարակչի համար (Pre-AACR 2) [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC], [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: Place of manufacture
hy-Armn: Թողարկման վայր

en: Manufacturer
hy-Armn: Արտադրող

en: Date of manufacture
hy-Armn: Թողարկման ամսաթիվ

en: Identification/manufacturer number [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: Նույնացման/թողարկողի համար [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Matrix and/or take number [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: Մատրիցա և/կամ վերցնելու թիվ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Producing company
hy-Armn: Թողարկող կազմակերպություն

en: Releasing company (primary distributor)
hy-Armn: Բաց թողնող կազմակերպություն (առաջնային տարածող)

en: Date of production, release, etc.
hy-Armn: Թողարկման, բաց թողնման ամսաթիվ.

en: Contractual producer
hy-Armn: Պայմանագրային պրոդյուսեր

en: Place of production, release, etc.
hy-Armn: Թողարկման, բաց թողնման վայր.

en: Publisher or trade name
hy-Armn: Հրատարակչի կամ առևտրի կետի անվանում

en: Serial identification
hy-Armn: Սերիական ճանաչում

en: Matrix and/or take number
hy-Armn: Մատրիցայի և/կամ վերցնելու թիվ

en: Projected publication date
hy-Armn: Պրոյեկցված հրատարակության ամսաթիվ

en: Place of production, publication, distribution, manufacture
hy-Armn: Թողարկման, հրատարակման, տարածման, արտադրման վայր

en: Name of producer, publisher, distributor, manufacturer
hy-Armn: Թողարկման, հրատարակման, տարածման, արտադրման անվանում

en: Date of production, publication, distribution, manufacture, or copyright notice
hy-Armn: Թողարկման, հրատարակման, տարածման, արտադրման կամ հեղինակային իրավունքի նշումի ամսաթիվ

en: Linkage [OBSOLETE]
hy-Armn: Կապ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Source for acquisition/subscription address [OBSOLETE]
hy-Armn: Համալրման/բաժանորդագրության հասցեի աղբյուր [ՀՆԱՑԱԾ]

en: State or province
hy-Armn: Նահանգ կամ երկրամաս

en: Terms preceding attention name
hy-Armn: Ուշադրություն պահանջող անվանը նախորդող տերմիններ

en: Attention name
hy-Armn: Ուշադրության անուն

en: Attention position
hy-Armn: Ուշադրության պաշտոն

en: Type of address
hy-Armn: Հասցեի տեսակ

en: Specialized telephone number
hy-Armn: Մասնագիտացված հեռախոսի համար

en: Telephone number
hy-Armn: Հեռախոսահամար

en: Fax number
hy-Armn: Ֆաքսի համար

en: TDD or TTY number
hy-Armn: TDD կամ TTY համար

en: Contact person
hy-Armn: Կապի անձ

en: Title of contact person
hy-Armn: Կապի անձի տիտղոս

en: Hours
hy-Armn: Ժամեր

en: Extent
hy-Armn: Չափսեր

en: Other physical details
hy-Armn: Այլ ֆիզիկական մանրամասներ

en: Dimensions
hy-Armn: Չափեր

en: Accompanying material [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: Ուղեկցող նյութ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Accompanying material
hy-Armn: Ուղեկցող նյութ

en: Type of unit
hy-Armn: Միավորի տեսակ

en: Size of unit
hy-Armn: Միավորի չափ

en: Speed [Videodiscs, pre-AACR2 records only] [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: Արագություն [Տեսադիսկեր, միայն pre-AACR2 գրառումներ] [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Identification/manufacturer number [pre-AACR2 records only] [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: Ճանաչման/թողարկման համար [միայն pre-AACR2 գրառումներ] [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Matrix and/or take number [Sound recordings, pre-AACR2 records only] [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: Մատրիցա և/կամ վերցնելու համար [Ձայնագրություններ, միայն pre-AACR2 գրառումներ] [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: Extent of item
hy-Armn: Նյութի չափեր

en: Sound characteristics
hy-Armn: Ձայնի բնութագրիչներ

en: Color characteristics
hy-Armn: Գույնի բնութագրիչներ

en: Speed
hy-Armn: Արագություն

en: Page count
hy-Armn: Էջի հաշվարկ

en: Unit count
hy-Armn: Միավորի հաշվարկ

en: Linear footage
hy-Armn: Գծային երկարություն

en: Microgroove or standard
hy-Armn: Միկրոառվակ կամ ստանդարտ

en: Stereophonic, monaural
hy-Armn: Ստերեոֆոնիկ, միաձայն

en: Number of tracks
hy-Armn: Ուղիների քանակ

en: Playing time
hy-Armn: Նվագելու ժամանակ

en: Additional information
hy-Armn: Լրացուցիչ տեղեկատվություն

en: Number of reels
hy-Armn: Կոճերի քանակ

en: Footage
hy-Armn: Հեռավորություն

en: Width
hy-Armn: Լայնություն

en: Presentation format
hy-Armn: Ներկայացման ձևաչափ

en: Current publication frequency
hy-Armn: Ընթացիկ տպագրության հաճախություն

en: Date of current publication frequency
hy-Armn: Ընթացիկ տպագրության հաճախության ամսաթիվ

en: Frequency
hy-Armn: Հաճախականություն

en: Dates of frequency
hy-Armn: Հաճախության ամսաթվեր

en: Former publication frequency
hy-Armn: Նախկին հրատարակության հաճախություն

en: Dates of former publication frequency
hy-Armn: Նախկին հրատարակության հաճախության ամսաթվեր

en: Mode of issuance term
hy-Armn: Թողարկման ժամկետի վիճակը

en: Mode of issuance code
hy-Armn: Թողարկման կոդի վիճակ

en: Extension plan term
hy-Armn: Ընդլայնման պլանի ժամկետը

en: Extension plan code
hy-Armn: Ընդլայնման պլանի կոդը

en: Media type term
hy-Armn: Միջոցի տեսակի տերմին

en: Media type code
hy-Armn: Միջոցի տեսակի կոդ

en: Carrier type term
hy-Armn: Սուրհանդակի տեսակի տերմին

en: Carrier type code
hy-Armn: Սուրհանդակի տեսակի կոդ

en: Material base and configuration
hy-Armn: Նյութի հիմք և ձևակերպում

en: Materials applied to surface
hy-Armn: Մակերեսին կիրառված նյութեր

en: Information recording technique
hy-Armn: Տեղեկատվության գրանցման տեխնիկա

en: Support
hy-Armn: Աջակցություն

en: Reduction ratio value
hy-Armn: Կրճատման հարաբերակցության արժեքը

en: Color content
hy-Armn: Գույնի պարունակություն

en: Location within medium
hy-Armn: Տեղաբաշխումը հաղորդիչի ներսում

en: Technical specifications of medium
hy-Armn: Միջոցի տեխնիկական բնութագրիչներ

en: Generation
hy-Armn: Գեներացիա

en: Layout
hy-Armn: Դասավորություն

en: Binding
hy-Armn: Կազմել

en: Book format
hy-Armn: Գրքի ձևաչափ

en: Font size
hy-Armn: Տառատեսակի չափը

en: Polarity
hy-Armn: Բևեռականություն

en: Illustrative content
hy-Armn: Պատկերազարդ բովանդակություն

en: Reduction ratio designator
hy-Armn: Կրճատման գործակցի նշանակող

en: Content access mode
hy-Armn: Բովանդակության հասանելիության մեթոդ

en: Textual assistive features
hy-Armn: Տեքստային օժանդակ հատկանիշներ

en: Visual assistive features
hy-Armn: Տեսողական օժանդակ հատկանիշներ

en: Auditory assistive features
hy-Armn: Լսարանային օժանդակ հատկանիշներ

en: Tactile assistive features
hy-Armn: Զգայական օժանդակ հատկանիշներ

en: Reference method used
hy-Armn: Տեղեկատուի մեթոդի օգտագործում

en: Name
hy-Armn: Անուն

en: Coordinate units or distance units
hy-Armn: Կոորդինատի միավորներ կամ հեռավորության միավորներ

en: Latitude resolution
hy-Armn: Լայնության բանաձև

en: Longitude resolution
hy-Armn: Երկայնության լուծելիություն

en: Standard parallel or oblique line latitude
hy-Armn: Ստանդարտ զուգահեռ կամ թեք գծի երկայնություն

en: Oblique line longitude
hy-Armn: Թեք գծի երկայնություն

en: Longitude of central meridian or projection center
hy-Armn: Կենտրոնական միջօրեականի երկայնություն կամ պրոյեկտման կենտրոն

en: Latitude of projection center or projection origin
hy-Armn: Պրոյեկտման կենտրոնի կամ պրոյեկտման սկզբնակետի երկայնություն

en: False easting
hy-Armn: Կեղծ շարժում դեպի արևելք

en: False northing
hy-Armn: Կեղծ շեղում դեպի հյուսիս

en: Scale factor
hy-Armn: Մասշտաբավորման գործակից

en: Height of perspective point above surface
hy-Armn: Մակերեսից վեր հեռանկարային կետի բարձրություն

en: Azimuthal angle
hy-Armn: Ազիմուտային անկյուն

en: Azimuth measure point longitude or straight vertical longitude from pole
hy-Armn: Բևեռից ազիմուտի չափման կետի երկայնություն կամ ճշգրիտ ուղղահայաց երկայնություն

en: Landsat number and path number
hy-Armn: Landsat համար և ուղու համար

en: Zone identifier
hy-Armn: Զոնայի բնութագրիչ

en: Ellipsoid name
hy-Armn: Էլիպսաձև անուն

en: Semi-major axis
hy-Armn: Կիսահիմնական առանցք

en: Denominator of flattening ratio
hy-Armn: Լողացող գործակցի դենոմինացիա

en: Vertical resolution
hy-Armn: Ուղղահայաց թողունակություն

en: Vertical encoding method
hy-Armn: Ուղղահայաց կոդավորման մեթոդ

en: Local planar, local, or other projection or grid description
hy-Armn: Տեղային հարթ, տեղային, կամ այլ պրոյեկտում կամ գրիդ նկարագրություն

en: Local planar or local georeference information
hy-Armn: Տեղային հարթ կամ տեղային գեոհղիչ տեղեկատվություն

en: Planar coordinate encoding method
hy-Armn: Հարթ կոորդինատի կոդավորման մեթոդ

en: Planar distance units
hy-Armn: Հարթ հեռավորության միավորներ

en: Abscissa resolution
hy-Armn: Աբցիսի առանցքի թողունակություն

en: Ordinate resolution
hy-Armn: Օրդինատի թողունակություն

en: Distance resolution
hy-Armn: Հեռավորության լուծիչ

en: Bearing resolution
hy-Armn: Վարքագծի թողունակություն

en: Bearing units
hy-Armn: Վարքագծի միավորներ

en: Bearing reference direction
hy-Armn: Կրելու տեղեկատու ուղղություն

en: Bearing reference meridian
hy-Armn: Վարքագծի հղման միջօրեական

en: Type of recording
hy-Armn: Ձայնագրման տեսակ

en: Recording medium
hy-Armn: Ձայնագրման միջավայր

en: Playing speed
hy-Armn: Նվագելու արագություն

en: Groove characteristic
hy-Armn: Ակոսի բնութագրիչ

en: Track configuration
hy-Armn: Հետամուտ եղիր կարգաբերմանը

en: Tape configuration
hy-Armn: Ժապավենի կարգաբերում

en: Configuration of playback channels
hy-Armn: Նվագարկիչի ալիքների կարգաբերում

en: Special playback characteristics
hy-Armn: Նվագարկման հատուկ բնութագրեր

en: Sound content
hy-Armn: Ձայնի պարունակություն

en: Original capture and storage technique
hy-Armn: Բնօրինակ որսալու և հիշելու տեխնիկա

en: Projection speed
hy-Armn: Պրոյեկտման արագություն

en: Aspect ratio value
hy-Armn: Ասպեկտների հարաբերակցության արժեքը

en: Aspect ratio designator
hy-Armn: Ասպեկտների հարաբերակցության ցուցիչ

en: Video format
hy-Armn: Տեսաձևաչափ

en: Broadcast standard
hy-Armn: Հեռարձակման ստանդարտ

en: File type
hy-Armn: Նիշքի տեսակ

en: Encoding format
hy-Armn: Կոդավորման ձևաչափ

en: Resolution
hy-Armn: Որոշում

en: Regional encoding
hy-Armn: Ռեգիոնալ կոդավորում

en: Encoded bitrate
hy-Armn: Կոդավորված բիթի սանդղակ

en: Form of musical notation term
hy-Armn: Երաժշտական նշագրման տերմինի ձևը

en: Form of musical notation code
hy-Armn: Երաժշտական նշագրման կոդի ձևը

en: Price
hy-Armn: Գին

en: Organization
hy-Armn: Կազմակերպություն

en: Arrangement
hy-Armn: Պայմանավորվածություն

en: Hierarchical level
hy-Armn: Բազմաստիճան մակարդակ

en: Direct reference method
hy-Armn: Ուղղակի տեղեկատուի մեթոդ

en: Object type
hy-Armn: Օբյեկտի տեսակ

en: Object count
hy-Armn: Օբյեկտի հաշվարկ

en: Row count
hy-Armn: Տողի հաշվիչ

en: Column count
hy-Armn: Սյունակի հաշվարկ

en: Vertical count
hy-Armn: Ուղղահայաց հաշվիչ

en: VPF topology level
hy-Armn: VPF տոպոլոգիական մակարդակ

en: Indirect reference description
hy-Armn: Անուղղակի տեղեկատուի նկարագրություն

en: Format of the digital image
hy-Armn: Թվային պատկերի ձևաչափ

en: Supplementary content term
hy-Armn: Լրացուցիչ բովանդակության տերմին

en: Supplementary content code
hy-Armn: Լրացուցիչ բովանդակության կոդը

en: Security classification
hy-Armn: Գաղտնիության դասակարգում

en: Handling instructions
hy-Armn: Հանձնման հրահանգներ

en: External dissemination information
hy-Armn: Արտաքին տարածման տեղեկատվություն

en: Downgrading or declassification event
hy-Armn: Ցածրացման կամ ապագաղտնիացման իրադարձություն

en: Classification system
hy-Armn: Դասակարգման համակարգ

en: Country of origin code
hy-Armn: Ծագման երկրի կոդ

en: Downgrading date
hy-Armn: Ցածրացման ամսաթիվ

en: Declassification date
hy-Armn: Ապագաղտնիացման ամսաթիվ

en: Originator control term
hy-Armn: Ստեղծողի վերստուգիչ տերմին

en: Originating agency
hy-Armn: Ստեղծման կազմակերպություն

en: Authorized recipients of material
hy-Armn: Նյութի թույլատրված ստացողներ

en: Other restrictions
hy-Armn: Այլ սահմանափակումներ

en: Rental price
hy-Armn: Վարձավճար

en: Ownership and custodial history evidence term
hy-Armn: Սեփականության և խնամակալության պատմության ապացույցների պայմանը

en: Formatted date
hy-Armn: Ձևաչափված ամսաթիվ

en: Type of ownership and custodial history information
hy-Armn: Սեփականության տեսակի և խնամակալության պատմության մասին տեղեկություններ

en: Shelf mark of copy described
hy-Armn: Նկարագրված պատճենի դարակի նշանը

en: Identifier of the copy described
hy-Armn: Նկարագրված պատճենի նույնացուցիչը

en: First level of enumeration
hy-Armn: Թվագրման առաջին մակարդակ

en: Second level of enumeration
hy-Armn: Նշագրման երկրորդ մակարդակ

en: Third level of enumeration
hy-Armn: Նշագրման երրորդ մակարդակ

en: Fourth level of enumeration
hy-Armn: Թվագրման չորրորդ մակարդակ

en: Fifth level of enumeration
hy-Armn: Նշագրման հինգերորդ մակարդակ

en: Sixth level of enumeration
hy-Armn: Նշագրման վեցերորդ մակարդակ

en: Alternative numbering scheme, first level of enumeration
hy-Armn: Այլընտրանքային թվագրման սխեմա, թվագրման առաջին մակարդակ

en: Alternative numbering scheme, second level of enumeration
hy-Armn: Համարակալման այլընտրանքային սխեմա, նշագրման երկրորդ մակարդակ

en: First level of chronology
hy-Armn: Ժամանակագրության առաջին մակարդակ

en: Second level of chronology
hy-Armn: Ժամանակագրության երկրորդ մակարդակ

en: Third level of chronology
hy-Armn: Ժամանակագրության երրորդ մակարդակ

en: Fourth level of chronology
hy-Armn: Ժամանակագրության չորրորդ մակարդակ

en: Alternative numbering scheme, chronology
hy-Armn: Այլընտրանքային հաշվարկման սխեմա, ժամանակագրություն

en: First level textual designation
hy-Armn: Առաջին մակարդակի տեքստային նշանակում

en: First level of chronology, issuance
hy-Armn: Ժամանակագրության առաջին մակարդակ, տրում

en: Source of price type code
hy-Armn: Գնի տեսակի կոդի աղբյուր

en: Price type code
hy-Armn: Գնի տեսակի կոդ

en: Price amount
hy-Armn: Գին

en: Currency code
hy-Armn: Արտարժույթի կոդ

en: Unit of pricing
hy-Armn: Գնագոյացման միավոր

en: Price note
hy-Armn: Գնի նշում

en: Price effective until
hy-Armn: Գինը արդյունավետ է մինչև

en: Tax rate 1
hy-Armn: Հարկի գործակից 1

en: Tax rate 2
hy-Armn: Հարկի գործակից 2

en: Identification of pricing entity
hy-Armn: Գնագոյացման միավորի բնութագրում

en: Source of availability status code
hy-Armn: Հասանելիության վիճակի կոդի աղբյուր

en: Publishers' compressed title identification
hy-Armn: Հրատարակչի սեղմված վերնագրի բնութագրիչ

en: Detailed date of publication
hy-Armn: Հրատարակության մանրամասն ամսաթիվ

en: Availability status code
hy-Armn: Հասանելիության վիճակի կոդ

en: Expected next availability date
hy-Armn: Հասանելիության հաջորդ սպասվող ամսաթիվը

en: Publishers's discount category
hy-Armn: Հրատարակչի զեղչի դաս

en: Date made out of print
hy-Armn: Ամսաթիվը ենթակա չէ տպման

en: Identification of agency
hy-Armn: Գործակալության փոխճանաչում

en: Aspect ratio of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտության հարաբերակցությունը

en: Color content of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտության գունային բովանդակությունը

en: Content type of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտության բովանդակության տեսակը

en: Date of capture of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտության գրավման ամսաթիվը

en: Date of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտման ամսաթիվը

en: Duration of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտության տևողությունը

en: Intended audience of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտման նախատեսված լսարանը

en: Language of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտման լեզուն

en: Place of capture of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտության գրավման վայրը

en: Projection of cartographic content of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտության քարտեզագրական բովանդակության պրոյեկցիա

en: Scale of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտության սանդղակ

en: Script of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտության սկրիպտը

en: Sound content of representative expression
hy-Armn: Ներկայացուցչական արտահայտության ձայնի պարունակությունը

en:  Materials specified
hy-Armn:  Որոշված նյութեր

en:  Linkage
hy-Armn:  Միացում

en: Relator code
hy-Armn: Կապվածության կոդ

en: Volume number/sequential designation
hy-Armn: Հատորի համար/հաջորդական նշանակում

en: Date of meeting
hy-Armn: Հանդիպման ամսաթիվ

en: Authority record control number
hy-Armn: Հեղինակավոր գրառման ստուգիչ համար

en: Volume/sequential designation
hy-Armn: Հատոր/հաջորդական նշանակում

en: Series statement
hy-Armn: Մատենաշարի մնացորդ

en: Library of Congress call number
hy-Armn: Կոնգրեսի գրադարանի դասիչ

en: Library of Congress call number (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Կոնգրեսի գրադարանի դասիչ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: n (RLIN) [OBSOLETE]
hy-Armn: n (RLIN) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: International Standard Serial Number (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Պարբերականի միջազգային ստանդարտ համար (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Source of note information (AM SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Նշումի տեղեկատվության աղբյուր (AM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: With note
hy-Armn: Նշումով

en: Dissertation note
hy-Armn: Ատենախոսության նշում

en: Degree type
hy-Armn: Կոչումի տեսակ

en: Name of granting institution
hy-Armn: Դրամաշնորհ տվող կառույցի անունը

en: Year degree granted
hy-Armn: Կոչումի տրման տարի

en: Dissertation identifier
hy-Armn: Ատենախոսության բնութագրիչ

en: Bibliographic history note
hy-Armn: Մատենագիտական պատմության նշում

en: Bibliography, etc. note
hy-Armn: Մատենագիտություն, այլն նշում

en: Number of references
hy-Armn: Գրախոսողների քանակը

en: Formatted contents note
hy-Armn: Ձևավորված բովանդակության նշում

en: Statement of responsibility
hy-Armn: Պատասխանատվություն

en: Terms governing access
hy-Armn: Հասանելիությունը ղեկավարող պայմաններ

en: Jurisdiction
hy-Armn: Իրավասության շրջան

en: Physical access provisions
hy-Armn: Ֆիզիկական հասանելիության դրույթներ

en: Authorized users
hy-Armn: Լիազորված օգտվողներ

en: Standardized terminology for access restriction
hy-Armn: Հասանելիության արգելափակման ստանդարտացված տերմինոլոգիա

en: Availability date
hy-Armn: Հասանելիության ամսաթիվ

en: Supplying agency
hy-Armn: Մատակարարող գործակալություն

en: Representative fraction of scale note
hy-Armn: Մասշտաբի նշման ներկայացուցչական կոտորակ

en: Remainder of scale note
hy-Armn: Մասշտաբի նշման հիշեցում

en: Creation/production credits note
hy-Armn: Ստեղծման/թողարկման երախտիքի նշում

en: Informal Notes
hy-Armn: Ոչ պաշտոնական նշումներ

en: Name of source
hy-Armn: Աղբյուրի անվանում

en: Coverage of source
hy-Armn: Աղբյուրի ծածկույթ

en: Location within source
hy-Armn: Տեղաբաշխումը աղբյուրի ներսում

en: Participant or performer note
hy-Armn: Մասնակցի կամ դերասանի նշում

en: Earlier or later volumes separately cataloged note
hy-Armn: Ավելի վաղ կամ ավելի ուշ հատորների առանձին քարտագրման նշում

en: Type of report
hy-Armn: Հաշվետվության տեսակ

en: Period covered
hy-Armn: Ժամանակահատվածի ծածկույթ

en: Attribute accuracy report
hy-Armn: Հատկության ճշգրտության հաշվետվություն

en: Attribute accuracy value
hy-Armn: Հատկանիշի ճշգրտության արժեք

en: Attribute accuracy explanation
hy-Armn: Հատկանիշի ճշգրտության բացատրություն

en: Logical consistency report
hy-Armn: Տրամաբանական կայունության հաշվետվություն

en: Completeness report
hy-Armn: Հաշվետվության լրիվություն

en: Horizontal position accuracy report
hy-Armn: Հորիզոնական դիրքի ճշգրտության հաշվետվություն

en: Horizontal position accuracy value
hy-Armn: Հորիզոնական դիրքի ճշգրտության արժեք

en: Horizontal position accuracy explanation
hy-Armn: Հորիզոնական դիրքի ճշգրտության բացատրություն

en: Vertical positional accuracy report
hy-Armn: Ուղղահայաց դիրքի ճշգրտության հաշվետվություն

en: Vertical positional accuracy value
hy-Armn: Ուղղահայաց դիրքի ճշգրտության արժեք

en: Vertical positional accuracy explanation
hy-Armn: Ուղղահայաց դիրքային ճշգրտության բացատրություն

en: Cloud cover
hy-Armn: Ամպային ծածկույթ

en: Display note
hy-Armn: Արտածման նշում

en: Source of note information (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Նշումի տեղեկատվության աղբյուր (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Type of computer file or data note
hy-Armn: Համակարգչային նիշքի տեսակ կամ տվյալի նշում

en: Different formats
hy-Armn: Տարբեր ձևաչափեր

en: Content descriptors
hy-Armn: Բովանդակության նկարագրություն

en: Additional animation techniques
hy-Armn: Անիմացիոն հավելյալ տեխնիկաներ

en: Date/time and place of an event note
hy-Armn: Իրադարձության նշումի օր/Ժամ և վայր

en: Date of event
hy-Armn: Իրադարձության ամսաթիվ

en: Other event information
hy-Armn: Այլ իրադարձության տեղեկատվություն

en: Summary, etc.
hy-Armn: Համառոտագրություն, և այլն.

en: Expansion of summary note
hy-Armn: Նշումի համառոտագրության ընդլայնում

en: Assigning source
hy-Armn: Նշանակող աղբյուր

en: Source of note information [OBSOLETE]
hy-Armn: Նշումի տեղեկատվության աղբյուր [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Target audience note
hy-Armn: Թիրախ լսարանի նշում

en: Geographic coverage note
hy-Armn: Աշխարհագրական ծածկույթի նշում

en: Time period of content note
hy-Armn: Բովանդակության նշումի ժամանակահատված

en: Source of schema used
hy-Armn: Օգտագործված սխեմայի սկզբնաղբյուր

en: Preferred citation of described materials note
hy-Armn: Նկարագրված նյութերի նախընտրելի հղման նշում

en: Supplement note
hy-Armn: Հավելվածի նշում

en: Program name
hy-Armn: Ծրագրի անունը

en: Interest level
hy-Armn: Հետաքրքրության մակարդակ

en: Reading level
hy-Armn: Ընթերցանության մակարդակ

en: Title point value
hy-Armn: Վերնագրի կետի արժեք

en: Censorship note
hy-Armn: Գրաքննության նշում

en: Additional physical form available note
hy-Armn: Լրացուցիչ Ֆիզիկական ձևի մատչելիության նշում

en: Availability source
hy-Armn: Մատչելիության աղբյուր

en: Availability conditions
hy-Armn: Մատչելիության պայմաններ

en: Order number
hy-Armn: Պատվերի համար

en: Source of note information (AM CF VM SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Նշումի տեղեկատվության աղբյուր (AM CF VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Summary of accessibility
hy-Armn: Հասանելիության համառոտագրություն

en: Fixed-length data elements of reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման սևեռված երկարության տվյալների տարրեր

en: Type of reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման ձև

en: Place of reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման վայր

en: Agency responsible for reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման համար պատասխանատու գործակալություն

en: Date of reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման ամսաթիվ

en: Physical description of reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման ֆիզիկական նկարագրություն

en: Series statement of reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման համար մատենաշարի վիճակ

en: Dates and/or sequential designation of issues reproduced
hy-Armn: Վերարտադրված մասերի ամսաթվեր և/կամ հաջորդական նշանակումներ

en: Note about reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման մասին նշում

en: Main entry of original
hy-Armn: Բնօրինակի հիմնական մուտք

en: Edition statement of original
hy-Armn: Բնօրինակի հրատարակության վիճակ

en: Publication, distribution, etc. of original
hy-Armn: Բնօրինակի հրատարակում, տարածում և այլն

en: Physical description, etc. of original
hy-Armn: Բնօրինակի ֆիզիկական նկարագրություն

en: Series statement of original
hy-Armn: Բնօրինակ մատենաշարի վիճակ

en: Key title of original
hy-Armn: Բնօրինակի հիմնական վերնագիր

en: Location of original
hy-Armn: Բնօրինակի տեղաբաշխում

en: Material specific details
hy-Armn: Նյութի բնորոշիչ մանրամասներ

en: Note about original
hy-Armn: Նշում բնօրինակի մասին

en: Other resource identifier
hy-Armn: Պաշարի այլ բնութագրիչներ

en: Introductory phrase
hy-Armn: Ներածական արտահայտություն

en: Title statement of original
hy-Armn: Բնօրինակի վերնագրի վիճակ

en: Custodian
hy-Armn: Պահապան

en: Postal address
hy-Armn: Փոստային հասցե

en: Telecommunications address
hy-Armn: Տելեկոմունիկացիայի հասցե

en: Repository location code
hy-Armn: Պահոցի տեղաբաշխման կոդ

en: Text of note
hy-Armn: Նշումի տեքստ

en: Contract number
hy-Armn: Պայմանագրի թիվը

en: Grant number
hy-Armn: Շնորհի համար

en: Undifferentiated number
hy-Armn: Չդիֆերենցված համար

en: Program element number
hy-Armn: Ծրագրի տարրի համար

en: Project number
hy-Armn: Նախագծի համար

en: Task number
hy-Armn: Աշխատանքի համար

en: Work unit number
hy-Armn: Աշխատանքի միավորի համար

en: Source of data note
hy-Armn: Տվյալի նշման սկզբնաղբյուր

en: System details note
hy-Armn: Համակարգի մանրամասների նշում

en: Terms governing use and reproduction
hy-Armn: Օգտագործման կառավարման և վերարտադրման տերմիններ

en: Use and reproduction rights
hy-Armn: Օգտագործման և վերարտադրման իրավունքները

en: Method of acquisition
hy-Armn: Համալրման մեթոդ

en: Date of acquisition
hy-Armn: Համալրման ամսաթիվ

en: Accession number
hy-Armn: Գույքահամար

en: Owner
hy-Armn: Սեփականատեր

en: Purchase price
hy-Armn: Առաքման պատվեր

en: Personal creator
hy-Armn: Անձնական ստեղծող

en: Personal creator death date
hy-Armn: Անձնական ստեղծողի մահվան տարեթիվ

en: Corporate creator
hy-Armn: Համատեղ ստեղծող

en: Copyright holder
hy-Armn: Հեղինակային իրավունքի կրող

en: Copyright holder contact information
hy-Armn: Արտոնագիրը տնօրինողի կապի տեղեկատվություն

en: Copyright statement
hy-Armn: Հեղինակային իրավունքի հայտարարություն

en: Copyright date
hy-Armn: Արտոնագրման ամսաթիվ

en: Copyright renewal date
hy-Armn: Արտոնագրի թարմացման ամսաթիվ

en: Publication date
hy-Armn: Հրատարակման տարեթիվ

en: Creation date
hy-Armn: Ստեղծման ամսաթիվ

en: Publisher
hy-Armn: Հրատարակիչ

en: Copyright status
hy-Armn: Հեղինակային իրավունքի վիճակ

en: Publication status
hy-Armn: Հրատարակման վիճակ

en: Research date
hy-Armn: Հետազոտման ամսաթիվ

en: Country of publication or creation
hy-Armn: Հրատարակման կամ ստեղծման երկիր

en: Jurisdiction of copyright assessment
hy-Armn: Իրավասության կամ արտոնագրի գնահատում

en: Solicitation information note
hy-Armn: Միջնորդության տեղեկատվության նշում

en: Provenance
hy-Armn: Ծագում

en: Language note
hy-Armn: Լեզվական կոդ

en: Information code or alphabet
hy-Armn: Այբբենարան կամ տեղեկատվության կոդ

en: Former title complexity note
hy-Armn: Նախկին վերնագրի բարդության նշում

en: Issuing body note
hy-Armn: Տվող մարմնի նշում

en: Entity type label
hy-Armn: Ամբողջի տեսակի պիտակ

en: Entity type definition and source
hy-Armn: Ամբողջի տեսակի սահմանում և աղբյուր

en: Attribute label
hy-Armn: Բաղադրիչի պիտակ

en: Attribute definition and source
hy-Armn: Հատկության սահմանում և աղբյուր

en: Enumerated domain value
hy-Armn: Թվարկված դոմեյնի արժեք

en: Enumerated domain value definition and source
hy-Armn: Համարակալված դոմեյնի արժեքի սահմանում և աղբյուր

en: Range domain minimum and maximum
hy-Armn: Դոմեյնի տիրույթի մինիմում և մաքսիմում

en: Codeset name and source
hy-Armn: Կոդի բազմության անուն և աղբյուր

en: Unrepresentable domain
hy-Armn: Չներկայացվող դոմեյն

en: Attribute units of measurement and resolution
hy-Armn: Թողունակության և չափման հատկանիշի միավորներ

en: Beginning and ending date of attribute values
hy-Armn: Հատկանիշի արժեքների սկզբի և ավարտի ամսաթվեր

en: Attribute value accuracy
hy-Armn: Հատկանիշի արժեքի ճշգրտություն

en: Attribute value accuracy explanation
hy-Armn: Բաղադրիչի արժեքի ճշգրտության բացատրություն

en: Attribute measurement frequency
hy-Armn: Հատկանիշի չափման հաճախականություն

en: Entity and attribute overview
hy-Armn: Միավորի և հատկանիշի ակնարկ

en: Entity and attribute detail citation
hy-Armn: Ամբողջի և հատկության մանրամասնի մեջբերում

en: Cumulative index/finding aids note
hy-Armn: Կումուլյատիվ ինդեքս/Գտնելու օգնության նշում

en: Degree of control
hy-Armn: Ստուգման աստիճան

en: Bibliographic reference
hy-Armn: Մատենագիտական տեղեկատու

en: Information about documentation note
hy-Armn: Փաստաթղթի նշումի մասին տեղեկատվություն

en: History
hy-Armn: Պատմություն

en: Time of collation [OBSOLETE]
hy-Armn: Ժամ և համեմատում [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Identifying markings
hy-Armn: Բացահայտման գծանշումներ

en: Copy identification
hy-Armn: Պատճենի նույնականացում

en: Version identification
hy-Armn: Տարբերակի նույնականացում

en: Number of copies
hy-Armn: Պատճենների քանակ

en: Binding note
hy-Armn: Կազմելու նշում

en: Number of cases/variables
hy-Armn: Դեպքերի/տարբերակների քանակ

en: Name of variable
hy-Armn: Փոփոխականի անուն

en: Unit of analysis
hy-Armn: Վերլուծության միավոր

en: Universe of data
hy-Armn: Տվյալների աշխարհ

en: Filing scheme or code
hy-Armn: Կոդի լրացման սխեմա

en: Methodology note
hy-Armn: Մեթոդոլոգիական նշում

en: Controlled term
hy-Armn: Վերահսկվող տերմին

en: Editor note
hy-Armn: Խմբագրի նշումը

en: Source of note information
hy-Armn: Նշումի տեղեկատվության աղբյուր

en: Linking entry complexity note
hy-Armn: Հղման կապի բարդության նշում

en: Publications about described materials note
hy-Armn: Նկարագրված նյութի հրատարակման մասին նշում

en: Related computer files note
hy-Armn: Կապված համակարգչային նիշքերի նշում

en: Action
hy-Armn: Գործողություն

en: Action identification
hy-Armn: Գործողության բնութագրում

en: Time/date of action
hy-Armn: Գործողության ժամ/ամսաթիվ

en: Action interval
hy-Armn: Գործողության տիրույթ

en: Contingency for action
hy-Armn: Գործողության համար ամբողջականություն

en: Method of action
hy-Armn: Գործողության մեթոդ

en: Site of action
hy-Armn: Գործողության տեղադրություն

en: Action agent
hy-Armn: Գործողության գործակալ

en: Accumulation
hy-Armn: Կուտակում

en: Frequency of use
hy-Armn: Օգտագործման հաճախականություն

en: Exhibitions note
hy-Armn: Ցուցահանդեսի նշում

en: Awards note
hy-Armn: Պարգևների նշում

en: Source of description note
hy-Armn: Նկարագրության նշման աղբյուր

en: Linkage (RLIN)
hy-Armn: Կապ (RLIN)

en: Field link and sequence number (RLIN)
hy-Armn: Դաշտի կապ և հաջորդական համար (RLIN)

en: Local note
hy-Armn: Տեղային նշում

en: Provenance (VM) [OBSOLETE]
hy-Armn: Սկզբնաղբյուր (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Condition of individual reels (VM) [OBSOLETE]
hy-Armn: Անհատական կոճերի վիճակ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Origin of safety copy (VM) [OBSOLETE]
hy-Armn: Ապահովագրական պատճենի բնօրինակ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Number  (BK CF MP MU SE VM MX)  [OBSOLETE]
hy-Armn: Համար (BK CF MP MU SE VM MX)  [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Active dates
hy-Armn: Ակտիվ ամսաթվեր

en: Geographic name following place entry element [OBSOLETE]
hy-Armn: Աշխարհագրական անուն որին հետևում է վայրի մուտքի տարրը [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Geographic name of place element
hy-Armn: Վայրի տարրի աշխարհագրական անուն

en: Uncontrolled term
hy-Armn: Չվերահսկվող տերմին

en: Genre/form data or focus term
hy-Armn: Ժանրի/ձևի տվյալ կամ ֆոկուսային տերմին

en: Function
hy-Armn: Ֆունկցիա

en: Source of term or code
hy-Armn: Տերմինի կամ կոդի աղբյուր

en: Main curriculum objective
hy-Armn: Հիմնական ուսումնական պլանի նախադրյալներ

en: Subordinate curriculum objective
hy-Armn: Ենթակայիր ուսումնական պլանի նախադրյալները

en: Curriculum code
hy-Armn: Ուսումնական պլանի կոդ

en: Correlation factor
hy-Armn: Հարաբերակցության գործոն

en: Country or larger entity
hy-Armn: Ավելի լայն միավորման երկիր

en: First-order political jurisdiction
hy-Armn: Առաջին դասի քաղաքական իրավասություն

en: Intermediate political jurisdiction
hy-Armn: Միջանկյալ քաղաքական իրավասությունը

en: City subsection
hy-Armn: Քաղաքի ենթաբաժին

en: Other nonjurisdictional geographic region and feature
hy-Armn: Այլ ոչ իրավական աշխարհագրական տարածք և ապագա

en: Extraterrestrial area
hy-Armn: Արտաերկրային տարածք

en: Source of name, title, or term
hy-Armn: Անվան, վերնագրի կամ տերմինի աղբյուրը

en: Name, title, or term
hy-Armn: Անուն, վերնագիր կամ տերմին

en: Topical term or geographic name as entry element
hy-Armn: Թեմատիկ տերմինը կամ աշխարհագրական անունը որպես մուտքի տարր

en: Topical term following geographic name as entry element
hy-Armn: Թեմատիկ անուն որ հետևում է աշխարհագրական անվանը որպես մուտքի տարր

en: Number (BK CF MP MU SE VM MX) [OBSOLETE]
hy-Armn: Համար (BK CF MP MU SE VM MX) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Corporate name or jurisdiction name
hy-Armn: Համատեղ անուն կամ իրավասության անուն

en: Nonprinting information
hy-Armn: Չտպվող տեղեկատվություն

en: Uncontrolled related/analytical title
hy-Armn: Կապակցված/վերլուծական չվերահսկվող վերնագիր

en: Make and model of machine
hy-Armn: Կառուցեք մեքենայի մոդելը

en: Programming language
hy-Armn: Ծրագրավորման լեզու

en: Source of taxonomic identification
hy-Armn: Տաքսոնոմիկ նույնականացման աղբյուր

en: Taxonomic name
hy-Armn: Տաքսոնոմիկ անուն

en: Taxonomic category
hy-Armn: Տաքսոնոմիկ դաս

en: Common or alternative name
hy-Armn: Հասարակ կամ այլընտրանքային անուն

en: Access term
hy-Armn: Հասանելիության տերմին

en: Label
hy-Armn: Պիտակ

en: Main entry heading
hy-Armn: Հիմնական մուտքի խորագիր

en: Place, publisher, and date of publication
hy-Armn: Վայր, հրատարակիչ և հրատարակման ամսաթիվ

en: Related parts
hy-Armn: Կապակցված մասեր

en: Physical description
hy-Armn: Ֆիզիկական նկարագրություն

en: Material-specific details
hy-Armn: Նյութ-հատկանշական մանրամասներ

en: Other item identifier
hy-Armn: Նյութի այլ բնութագրիչ

en: Parallel title (BK SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Զուգահեռ վերնագիր (BK SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: CODEN designation
hy-Armn: CODEN նշանակում

en: Series data for related item
hy-Armn: Մատենաշարի տվյալներ կապված տերմինի համար

en: Parallel title (BK SE)  [OBSOLETE]
hy-Armn: Զուգահեռ վերնագիր (BK SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Standard Technical Report Number
hy-Armn: Տեխնիկական հաշվետվության ստանդարտ համար

en: Host Biblionumber
hy-Armn: Հյուրընկալող Biblionumber

en: Host Itemnumber
hy-Armn: Հյուրընկալող Itemnumber

en: Enumeration and first page
hy-Armn: Համարակալում և առաջին էջ

en: Country code
hy-Armn: Երկրի կոդ

en: Period of content
hy-Armn: Բովանդակության տևողությունը

en: Source Contribution
hy-Armn: Աղբյուրի աջակցում

en: Type of record
hy-Armn: Գրառման տեսակ

en: Fixed-length data elements
hy-Armn: Սևեռված երկարությամբ տվյալների տարրեր

en: Encoding level
hy-Armn: Կոդավորման մակարդակ

en: Textual physical form designator
hy-Armn: Տեքստային ֆիզիկական ձևի նշանակում

en: Dates of publication and/or sequential designation of issues reproduced
hy-Armn: Թողարկված համարների հրատարակման ամսաթվեր և/կամ հաջորդական նշանակում

en: Name of unit
hy-Armn: Միավորի անուն

en: Holding institution
hy-Armn: Պահող ինստիտուտ

en: Holdings (NR) (MU VM SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Պահումներ (NR) (MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Inclusive dates (NR) (MU VM SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Ներառված ամսաթվեր (NR) (MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Retention statement (NR) (CF MU VM SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: Պահպանման վիճակ (NR) (CF MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Name (custodian or owner)
hy-Armn: Անուն (պահապան կամ տեր)

en: Institutional division
hy-Armn: Ինստիտուտի ստորաբաժանում

en: Street address
hy-Armn: Փողոցի հասցե

en: Location of units
hy-Armn: Միավորների տեղաբաշխում

en: Sequence number
hy-Armn: Հաջորդականության համար

en: Location
hy-Armn: Տեղաբաշխում

en: Sublocation or collection
hy-Armn: Ենթատեղաբաշխում կամ հավաքածու

en: Former shelving location
hy-Armn: Դարակի նախկին տեղաբաշխում

en: Non-coded location qualifier
hy-Armn: Չկոդավորված տեղաբաշխման որոշիչ

en: Shelving form of title
hy-Armn: Վերնագրի դարակային ձև

en: Piece designation
hy-Armn: Նմուշի նշանակում

en: Piece physical condition
hy-Armn: Նմուշի ֆիզիկական վիճակ

en: Pattern note
hy-Armn: Ձևանմուշի նշում

en: Number of pieces per issuance
hy-Armn: Կտորների քանակը ըստ տրման

en: Copy
hy-Armn: Պատճեն

en: Bibliographic units per next higher level
hy-Armn: Մատենագիտական միավորներ ըստ հաջորդ բարձր մակարդակի

en: Numbering continuity
hy-Armn: Համարակալման հաջոդականություն

en: Calendar change
hy-Armn: Օրացույցի փոփոխում

en: Regularity pattern
hy-Armn: Կարգավորման ձևանմուշ

en: Numbering scheme
hy-Armn: Համարակալման սխեմա

en: Access number [OBSOLETE]
hy-Armn: Հասանելիության թիվ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Persistent identifier
hy-Armn: Մշտական նույնացուցիչ

en: Non-functioning Uniform Resource Identifier
hy-Armn: Չգործող Պաշարի համընդհանուր բնութագրիչ

en: Instruction [OBSOLETE]
hy-Armn: Հրահանգ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Bits per second [OBSOLETE]
hy-Armn: Բիթեր վայրկյանում [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Password [OBSOLETE]
hy-Armn: Գաղտնաբառ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: Standardized information governing access
hy-Armn: Ստանդարտացված տեղեկատվություն, որը կարգավորում է հասանելիությունը

en: Standardized information governing use and reproduction
hy-Armn: Օգտագործումը և վերարտադրումը կարգավորող ստանդարտացված տեղեկատվություն

en: Name of archiving agency
hy-Armn: Արխիվացնող գործակալության անվանումը

en: Name of Web archive or digital archive repository
hy-Armn: Վեբ արխիվի կամ թվային արխիվի պահոցի անվանումը

en: Date range of archived material
hy-Armn: Արխիվացված նյութի ամսաթվերի տիրույթը

en: Archive completeness
hy-Armn: Արխիվի ամբողջականությունը

en: Operator's initials, OID (RLIN)
hy-Armn: Կարգավարի սկզբնատառերը, ՀԻՆ (RLIN)

en: Cataloger's initials, CIN (RLIN)
hy-Armn: Քարտագրողի սկզբնատառեր, CIN (RLIN)

en: Converted Gregorian year
hy-Armn: Ձևափոխված Գրիգորյան տարի

en: Issuing date
hy-Armn: Տրման ամսաթիվ

en: Break indicator
hy-Armn: Հատման ինդիկատոր

en: Textual string
hy-Armn: Տեքստային տող

en: Tag and sequence number
hy-Armn: Ցուցիչի և հերթականության համար

en: Internal item number
hy-Armn: Ներքին նյութի համար

en: Invalid or canceled internal item number
hy-Armn: Նյութի չեղյալ կամ սխալ ներքին համար

en: Cost
hy-Armn: Արժեք

en: Item status
hy-Armn: Նյութի վիճակ

en: Temporary location
hy-Armn: Ժամանակավոր տեղաբաշխում

en: Invalid or canceled piece designation
hy-Armn: Նմուշի չեղյալ կամ սխալ նպատակակետ

en: Manifestation statement, high-level/general
hy-Armn: Դրսեւորման հայտարարություն, բարձր մակարդակի/ընդհանուր

en: Manifestation identifier statement
hy-Armn: Դրսևորման նույնականացման հայտարարություն

en: Manifestation title and responsibility statement
hy-Armn: Դրսեւորման վերնագիր եւ պատասխանատվության հայտարարություն

en: Manifestation edition statement
hy-Armn: Դրսեւորման հրատարակության հայտարարություն

en: Manifestation production statement
hy-Armn: Դրսեւորման արտադրության հայտարարություն

en: Manifestation publication statement
hy-Armn: Դրսեւորման հրապարակման հայտարարություն

en: Manifestation distribution statement
hy-Armn: Դրսեւորման բաշխման հայտարարություն

en: Manifestation manufacture statement
hy-Armn: Դրսեւորման արտադրության հայտարարություն

en: Manifestation copyright statement
hy-Armn: Դրսևորման հեղինակային իրավունքի հայտարարություն

en: Manifestation frequency statement
hy-Armn: Դրսևորման հաճախականության հայտարարություն

en: Manifestation designation of sequence statement
hy-Armn: Հերթականության դրույթի դրսևորման նշանակում

en: Manifestation series statement
hy-Armn: Դրսեւորման շարքի հայտարարություն

en: Manifestation dissertation statement
hy-Armn: Դրսեւորման ատենախոսության հայտարարություն

en: Manifestation regional encoding statement
hy-Armn: Դրսեւորման տարածաշրջանային կոդավորման հայտարարություն

en: Replacement title
hy-Armn: Փոխարինման վերնագիր

en: Replacement bibliographic record control number
hy-Armn: Փոխարինող մատենագիտական գրառման ստուգիչ համար

en: Creation process
hy-Armn: Ստեղծման գործընթաց

en: Assigning or generating agency
hy-Armn: Նշանակող կամ գեներացնող գործակալություն

en: Source of data
hy-Armn: Տվյալի աղբյուր

en: Content of non-MARC field
hy-Armn: Ոչ ՄԵԸՔ դաշտի բովանդակություն

en: Put command parameter
hy-Armn: Put հրամանի պարամետր

en: User-option data
hy-Armn: Օգտվողի ընտրանքի տվյալ

en: OCLC control number(s) of parallel record(s) (OCLC); Piece used for cataloging, PUC (RLIN)
hy-Armn: OCLC զուգահեռ գրառման ստուգիչ համար (OCLC); Կտորը օգտագործված է քարտագրման համար, PUC (RLIN)

en: Series part designator, SPT (RLIN)
hy-Armn: Մատենաշարի մասի նշանակում, SPT (RLIN)

en: Classification number, LCAL (RLIN)
hy-Armn: Դասակարգման համար, LCAL (RLIN)

en: Book number/undivided call number, LCAL (RLIN)
hy-Armn: Գրքի համար/չբաժանվող դասիչ, LCAL (RLIN)

en: Additional free-text stamp above the call number, LCAL (RLIN)
hy-Armn: Դասիչից վերև հավելյալ ազատ տեքստ, LCAL (RLIN)

en: Additional free-text or profiled stamp below the call number, LCAL (RLIN)
hy-Armn: Դասիչից վերև հավելյալ ազատ տեքստ կամ հղկված կնիք, LCAL (RLIN)

en: Location-level footnote, LFNT (RLIN)
hy-Armn: Տեղաբաշխում-մակարդակի ծանոթագրություն, LFNT (RLIN)

en: Location-level output transaction history, LHST (RLIN)
hy-Armn: Տեղաբաշխում-ելքի մակարդակի տրանզակցիայի պատմություն, LHST (RLIN)

en: Location-level extra card request, LEXT (RLIN)
hy-Armn: Տեղաբաշխում-լրացուցիչ մակարդակի քարտի հարցում, LEXT (RLIN)

en: Permanent shelving location, LOC (RLIN)
hy-Armn: Դարակի վրա մշտական տեղաբաշխում, LOC (RLIN)

en: Location-level additional note, LANT (RLIN)
hy-Armn: Տեղաբաշխում-հավելյալ մակարդակի նշում, LANT (RLIN)

en: Location-level pathfinder, LPTH (RLIN)
hy-Armn: Տեղաբաշխում-մակարդակի ուղու հայտնաբերող, LPTH (RLIN)

en: Location-level field suppression, LFSP (RLIN)
hy-Armn: Տեղաբաշխում-դաշտի մակարդակի ճնշում, LFSP (RLIN)

en: Non-printing notes, LANT (RLIN)
hy-Armn: Չտպվող նշումներ, LANT (RLIN)

en: Volumes, LVOL (RLIN)
hy-Armn: Հատորներ, LVOL (RLIN)

en: Subscription status code, LANT (RLIN)
hy-Armn: Բաժանորդագրության վիճակի կոդ, LANT (RLIN)

en: Date, LVOL (RLIN)
hy-Armn: Ամսաթիվ, LVOL (RLIN)

en: Retention, LVOL (RLIN)
hy-Armn: Պահպանում, LVOL (RLIN)

en: Classification number, CCAL (RLIN)
hy-Armn: Դասակարգման համար, CCAL (RLIN)

en: Book number/undivided call number, CCAL (RLIN)
hy-Armn: Գրքի համար/չբաժանված դասիչ, CCAL (RLIN)

en: Copy information and material description, CCAL + MDES (RLIN)
hy-Armn: Պատճենի տեղեկատվություն և նյութի նկարագրություն, CCAL + MDES (RLIN)

en: Copy status--for earlier dates, CST (RLIN)
hy-Armn: Պատճենի վիճակ-ավելի վաղ ամսաթվերի համար, CST (RLIN)

en: Copy status, CST (RLIN)
hy-Armn: Պատճենի վիճակ, CST (RLIN)

en: Aquisitions control number, HNT (RLIN)
hy-Armn: Համալրման ստուգիչ համար, HNT (RLIN)

en: Circulation control number, HNT (RLIN)
hy-Armn: Տացքի ստուգիչ համար, HNT (RLIN)

en: Shelflist note, HNT (RLIN)
hy-Armn: Դարակային ցուցակի նշում, HNT (RLIN)

en: Non-printing notes, HNT (RLIN)
hy-Armn: Չտպվող նշումներ, HNT (RLIN)

en: Name of location of host in subfield
hy-Armn: Ենթադաշտում հյուրընկալողի տեղաբաշխման անուն

en: Materials specified, MATL
hy-Armn: Հատկորոշված նյութեր, MATL

en: Physical location, PLOC (RLIN)
hy-Armn: Ֆիզիկական տեղաբաշխում, PLOC (RLIN)

en: Holding library identification number
hy-Armn: Տոնական գրադարանի բնութագրման համար

en: Physical description codes
hy-Armn: Ֆիզիկական նկարագրության կոդեր

en: Volume or other numbering
hy-Armn: Հատոր կամ այլ համարակալում

en: Dates
hy-Armn: Ամսաթվեր

en: Completeness note
hy-Armn: Լրիվության նշում

en: Referral note
hy-Armn: Ուղղորդման նշում

en: Retention note
hy-Armn: Պահման նշում

en: Romanization/conversion identifier
hy-Armn: Լատինացման/ձևափոխման բնութագրիչ

en: Agency that converted, created or reviewed
hy-Armn: Ձևափոխող, ստեղծող կամ վերանայող գործակալություն

en: Date of conversion or review
hy-Armn: Ձևափոխման կամ գրախոսման ամսաթիվ

en: Status code
hy-Armn: Կարգավիճակի կոդ

en: Version of conversion program used
hy-Armn: Օգտագործված ձևափոխման ծրագրի տարբերակ

en: Link information for 9XX fields
hy-Armn: Հղման տեղեկատվություն 9XX դաշտի համար

en: Link information for field corresponding to 9XX field
hy-Armn: Հղման տեղեկատվություն 9XX դաշտին համապատասխանողի համար

en: Withdrawn status [LOCAL, KOHA]
hy-Armn: Դուրս գրման վիճակ [ՏԵՂԱՅԻՆ, ԿՈՀԱ]

en: Lost status [LOCAL, KOHA]
hy-Armn: Տեղային վիճակ [ՏԵՂԱՅԻՆ, ԿՈՀԱ]

en: System code (specific classification or other scheme and edition) [LOCAL, KOHA]
hy-Armn: Համակարգային կոդ (որոշակի դասակարգում կամ այլ սխեմա կամ հրատարակություն) [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: Use restrictions [LOCAL, KOHA]
hy-Armn: Օգտվողի արգելանքներ [ՏԵՂԱՅԻՆ, ԿՈՀԱ]

en: Koha normalized classification for sorting [LOCAL, KOHA]
hy-Armn: Կոհայի նորմալացված դասակարգում տեսակավորման համար [ՏԵՂԱՅԻՆ, KOHA]

en: Coded location qualifier [LOCAL, KOHA]
hy-Armn: Կոդավորված տեղաբաշխման ճշգրտիչ [ՏԵՂԱՅԻՆ, ԿՈՀԱ]

en: Copy number [LOCAL, KOHA]
hy-Armn: Պատճենի համար [ՏԵՂԱՅԻՆ, ԿՈՀԱ]

en: Uniform Resource Identifier [LOCAL, KOHA]
hy-Armn: Միատեսակ պաշարների նույնացուցիչ [LOCAL, KOHA]

en: Koha collection [LOCAL, KOHA]
hy-Armn: Կոհա հավաքածու [ՏԵՂԱՅԻՆ, KOHA]

en: Internal item number (Koha itemnumber, autogenerated) [LOCAL, KOHA]
hy-Armn: Նյութի ներքին համար (Կոհայի itemnumber, ավտոգեներացված) [ՏԵՂԱՅԻՆ, KOHA]

en: Origin of item (home branch) (free text)
hy-Armn: Նյութի ծագումը (տնային մասնաճյուղ) (ազատ տեքստ)

en: Origin of item (home branch) (coded)
hy-Armn: Նյութի բնօրինակ (տնային մասնաճյուղ) (կոդավորված)

en: Lending or holding organisation (holding branch) (free text)
hy-Armn: Տվող կամ պահող կազմակերպություն (պահման մասնաճյուղ) (ազատ տեքստ)

en: Lending or holding organisation (holding branch) code
hy-Armn: Տրամադրող կամ պահող կազմակերպության (պահման մասնաճյուղ) կոդ

en: Genre detail
hy-Armn: Ժանրի մանրամասն

en: Barcode prefix
hy-Armn: Շտրիխ կոդի նախածանց

en: Barcode incrementation
hy-Armn: Շտրիխ կոդի աճ

en: Barcode suffix
hy-Armn: Շտրիխ կոդի վերջածանց

en: Section
hy-Armn: Բաժին

en: Call number (full call number)
hy-Armn: Դասիչ (լրիվ կանչի համար)

en: Numbering (volume or other part)
hy-Armn: Համարակալում (հատոր կամ այլ մաս)

en: Date of loan or deposit
hy-Armn: Ավանդադրման կամ փոխառության ամսաթիվ

en: Expiration of loan date
hy-Armn: Տրման ամսաթվի ժամկետի ավարտ

en: Circulation type (not for loan)
hy-Armn: Տացքի տեսակ (ոչ սպասարկման համար)

en: Serial
hy-Armn: Պարբերական

en: Intended audience (age level)
hy-Armn: Սպասվող լսարան (տարիքի շեմ)

en: Type of item and material
hy-Armn: Նյութի և համարի տեսակ

en: Acquisition mode
hy-Armn: Համալրման վիճակ

en: Genre
hy-Armn: Ժանր

en: Copy note
hy-Armn: Նմուշի նշում

en: Periodical number
hy-Armn: Պարբերականի համար

en: Recipient organisation code
hy-Armn: Ստացող կազմակերպության կոդ

en: Recipient organisation, free text
hy-Armn: Ստացող կազմակերպություն, ազատ տեքստ

en: Recipient parent organisation code
hy-Armn: Ստացող ծնող կազմակերպության կոդ

en: Recipient parent organisation, free text
hy-Armn: Ստացող ծնող կազմակերպություն, ազատ տեքստ

en: First date, FD (RLIN)
hy-Armn: Առաջին ամսաթիվ, FD (RLIN)

en: SYSTEM CONTROL NUMBERS (KOHA)
hy-Armn: ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐՆԵՐ (ԿՈՀԱ)

en: ADDED ENTRY ELEMENTS (KOHA)
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔԻ ՏԱՐՐԵՐ (ԿՈՀԱ)

en: LOCATION AND ITEM INFORMATION (KOHA)
hy-Armn: ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ ԵՎ ՆՅՈՒԹԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ (ԿՈՀԱ)

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--ADDITIONAL MATERIAL CHARACTERISTICS
hy-Armn: ՍԵՎԵՌՎԱԾ ԵՐԿԱՐՈՒԹՅԱՆ ՏՎՅԱԼ ՏԱՐՐ--ՀԱՎԵԼՅԱԼ ՆՅՈՒԹԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԵՐ

en: PHYSICAL DESCRIPTION FIXED FIELD--GENERAL INFORMATION
hy-Armn: ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՍԵՎԵՌՎԱԾ ԴԱՇՏ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--GENERAL INFORMATION
hy-Armn: ՍԵՎԵՌՎԱԾ ԵՐԿԱՐՈՒԹՅԱՆ ՏՎՅԱԼ ՏԱՐՐԵՐ--ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: PHYSICAL DESCRIPTION FIXED-FIELD FOR ARCHIVAL COLLECTION (VM) [OBSOLETE]
hy-Armn: ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ ՍԵՎԵՌՎԱԾ ԴԱՇՏ ԱՐԽԻՎԱՅԻՆ ՀԱՎԱՔԱԾՈՒԻ ՀԱՄԱՐ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: LINKING LIBRARY OF CONGRESS CONTROL NUMBER [OBSOLETE]
hy-Armn: ԿԱՊ ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐԻՆ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: PATENT CONTROL INFORMATION
hy-Armn: ԱՐՏՈՆԱԳՐԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: NATIONAL BIBLIOGRAPHY NUMBER
hy-Armn: ԱԶԳԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: COPYRIGHT OR LEGAL DEPOSIT NUMBER
hy-Armn: ԱՐՏՈՆԱԳՐԻ ԿԱՄ ԻՐԱՎԱԿԱՆ ԴԵՊՈԶԻՏ ՀԱՄԱՐ

en: COPYRIGHT ARTICLE-FEE CODE
hy-Armn: ԱՐՏՈՆԱԳՐՎԱԾ ՀՈԴՎԱԾ-ՎՃԱՐԻ ԿՈԴ

en: STANDARD FILM NUMBER (VM) [DELETED]
hy-Armn: ՖԻԼՄԻ ՍՏԱՆԴԱՐՏ ՀԱՄԱՐ (VM) [ՀԱՆՎԱԾ]

en: OVERSEAS ACQUISITION NUMBER
hy-Armn: ԱՐՏԵՐԿՐԻՑ ՀԱՄԱԼՐՄԱՆ ԹԻՎ

en: FINGERPRINT IDENTIFIER
hy-Armn: ՄԱՏՆԱԴՐՈՇՄԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉ

en: STANDARD TECHNICAL REPORT NUMBER
hy-Armn: ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ ՀԱՇՎԵՏՎՈՒԹՅԱՆ ՍՏԱՆԴԱՐՏ ՀԱՄԱՐ

en: PUBLISHER OR DISTRIBUTOR NUMBER
hy-Armn: ՀՐԱՏԱՐԱԿՉԻ ԿԱՄ ՏԱՐԱԾՈՂԻ ՀԱՄԱՐ

en: OTHER SYSTEM CONTROL NUMBER (OCLC)
hy-Armn: ԱՅԼ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՍՏՈՒԳԻՉ ՀԱՄԱՐ (OCLC)

en: CODEN DESIGNATION
hy-Armn: CODEN ՆՇԱՆԱԿՈՒՄ

en: POSTAL REGISTRATION NUMBER
hy-Armn: ՓՈՍՏԱՅԻՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: DATE/TIME AND PLACE OF AN EVENT
hy-Armn: ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅԱՆ ՕՐ/ԺԱՄ ԵՎ ՎԱՅՐ

en: ORIGINAL STUDY NUMBER FOR COMPUTER DATA FILES
hy-Armn: ՀԱՄԱԿԱՐԳՉԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ՆԻՇՔԵՐԻ ՈՒՍՈՒՄՆԱՍԻՐՄԱՆ ԲՆՕՐԻՆԱԿ ՀԱՄԱՐ

en: SOURCE OF ACQUISITION
hy-Armn: ՀԱՄԱԼՐՄԱՆ ԱՂԲՅՈՒՐ

en: RECORD CONTENT LICENSOR
hy-Armn: ԳՐԱՌՄԱՆ ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅԱՆ ԼԻՑԵՆԶԻԱ ՏՎՈՂ

en: LEVEL OF BIBLIOGRAPHIC CONTROL AND CODING DETAIL [OBSOLETE]
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՎԵՐԱՀՍԿՄԱՆ ՄԱԿԱՐԴԱԿ ԵՎ ԿՈԴԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՆՐԱՄԱՍՆ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: LANGUAGE CODE
hy-Armn: ԼԵԶՎԻ ԿՈԴ

en: COUNTRY OF PUBLISHING/PRODUCING ENTITY CODE
hy-Armn: ԹՈՂԱՐԿՈՂ ԵՐԿՐԻ/ԱՐՏԱԴՐՈՂԻ ՄԻԱՎՈՐԻ ԿՈԴ

en: TIME PERIOD OF CONTENT
hy-Armn: ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿԻ ՀԱՏՎԱԾ

en: FORM OF MUSICAL COMPOSITION CODE
hy-Armn: ԵՐԱԺՇՏԱԿԱՆ ՍՏԵՂԾԱԳՈՐԾՈՒԹՅԱՆ ԿՈԴԻ ՁԵՎ

en: NUMBER OF MUSICAL INSTRUMENTS OR VOICES CODE
hy-Armn: ԵՐԱԺՇՏԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻՔՆԵՐԻ ԿԱՄ ՁԱՅՆԵՐԻ ԿՈԴ

en: LOCAL HOLDINGS (OCLC)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐ (OCLC)

en: LIBRARY OF CONGRESS COPY, ISSUE, OFFPRINT STATEMENT
hy-Armn: ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ՊԱՏՃԵՆԻ, ԱՌԱՆՁՆԱՏԻՊԻ ՎԻՃԱԿ

en: CLASSIFICATION NUMBERS ASSIGNED IN CANADA
hy-Armn: ԿԱՆԱԴԱՅՈՒՄ ՏՐՎԱԾ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: NATIONAL LIBRARY OF MEDICINE COPY STATEMENT
hy-Armn: ԲԺՇԿՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ՊԱՏՃԵՆԻ ՎԻՃԱԿ

en: NATIONAL AGRICULTURAL LIBRARY COPY STATEMENT
hy-Armn: ԱԶԳԱՅԻՆ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԳՐԱԴԱՐԱՆԻ ՊԱՏՃԵՆԻ ԿԱՐԳԱՎԻՃԱԿ

en: GPO ITEM NUMBER
hy-Armn: GPO ՆՅՈՒԹԻ ՀԱՄԱՐ

en: ADDITIONAL DEWEY DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
hy-Armn: Հավելյալ Դյուիի Տասական դասակարգման համար

en: SYNTHESIZED CLASSIFICATION NUMBER COMPONENTS
hy-Armn: ՍԻՆԹԵԶԱՎՈՐՎԱԾ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՀԱՄԱՐԻ ԲԱՂԿԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐ

en: REPORT NUMBER [OBSOLETE, CAN/MARC]
hy-Armn: ՀԱՇՎԵՏՎՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC]

en: REPORT NUMBER
hy-Armn: ՀԱՇՎԵՏՎՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ

en: LOCALLY ASSIGNED LC-TYPE CALL NUMBER (OCLC); LOCAL CALL NUMBER (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՎԱԾ ԿԳ-ՏԵՍԱԿԻ ԴԱՍԻՉ OCLC); ՏԵՂԱՅԻՆ ԴԱՍԻՉ (RLIN)

en: MICROFILM SHELF LOCATION (AM) [OBSOLETE]
hy-Armn: ՄԻԿՐՈՖԻԼՄԻ ԴԱՐԱԿԻ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ (AM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: MAIN ENTRY--PERSONAL NAME
hy-Armn: ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: MAIN ENTRY--CORPORATE NAME
hy-Armn: ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: MAIN ENTRY--MEETING NAME
hy-Armn: ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: MAIN ENTRY--UNIFORM TITLE
hy-Armn: ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: ABBREVIATED TITLE
hy-Armn: ԿՐՃԱՏՎԱԾ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: ACRONYM OR SHORTENED TITLE [OBSOLETE]
hy-Armn: ԱՆՎԱՆՄԱՆ ՀԱՊԱՎՈՒՄ ԿԱՄ ԿԱՐՃԵՑՎԱԾ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: VARIANT ACCESS TITLE [OBSOLETE]
hy-Armn: ՎԵՐՆԱԳՐԻ ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ՏԱՐԲԵՐԱԿ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: AUGMENTED TITLE [OBSOLETE]
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: KEY TITLE
hy-Armn: ԲԱՆԱԼԻ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: UNIFORM TITLE
hy-Armn: ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: ROMANIZED TITLE (BK AM CF MP MU VM) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԼԱՏԻՆԱՏԱՌ ՎԵՐՆԱԳԻՐ (BK AM CF MP MU VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: TRANSLATION OF TITLE BY CATALOGING AGENCY
hy-Armn: ՎԵՐՆԱԳՐԻ ԹԱՐԳՄԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՔԱՐՏԱԳՐՈՂ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ԿՈՂՄԻՑ

en: COLLECTIVE UNIFORM TITLE
hy-Armn: ԿՈԼԵԿՏԻՎ ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: TITLE STATEMENT
hy-Armn: ՎԵՐՆԱԳՐԻ ՎԻՃԱԿ

en: VARYING FORM OF TITLE
hy-Armn: ՎԵՐՆԱԳՐԻ ՄԵԿ ԱՅԼ ՁԵՎ

en: FORMER TITLE
hy-Armn: ՆԱԽՈՐԴ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: EDITION STATEMENT
hy-Armn: ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆ

en: VERSION INFORMATION
hy-Armn: ՏԱՐԲԵՐԱԿԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: MUSICAL PRESENTATION STATEMENT
hy-Armn: ԵՐԱԺՇՏԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻ ՎԻՃԱԿ

en: CARTOGRAPHIC MATHEMATICAL DATA
hy-Armn: ՔԱՐՏԵԶԱԳՐԱԿԱՆ ՄԱԹԵՄԱՏԻԿԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼ

en: COMPUTER FILE CHARACTERISTICS
hy-Armn: ՀԱՄԱԿԱՐԳՉԱՅԻՆ ՆԻՇՔԻ ՆԿԱՐԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: COUNTRY OF PRODUCING ENTITY
hy-Armn: ՄԻԱՎՈՐԸ ԹՈՂԱՐԿՈՂ ԵՐԿԻՐ

en: PHILATELIC ISSUE DATA
hy-Armn: ՆԱՄԱԿԱՆԻՇԻ ԹՈՂԱՐԿՄԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎ

en: PUBLICATION, DISTRIBUTION, ETC.
hy-Armn: ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆ, ՏԱՐԱԾՈՒՄ ԱՅԼՆ.

en: IMPRINT STATEMENT FOR FILMS (Pre-AACR 1 Revised) [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
hy-Armn: ՖԻԼՄԵՐԻ ՀԱՄԱՐ ԵԼՔԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ՎԻՃԱԿ (Pre-AACR 1 Revised) [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC], [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: IMPRINT STATEMENT FOR SOUND RECORDINGS (Pre-AACR 2) [LOCAL, USA]
hy-Armn: ՁԱՅՆԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵԼՔԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ՊՆԴՈՒՄ (Pre-AACR 2) [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: PROJECTED PUBLICATION DATE
hy-Armn: ՊՐՈՅԵԿՑՎԱԾ ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎ

en: PRODUCTION, PUBLICATION, DISTRIBUTION, MANUFACTURE, AND COPYRIGHT NOTICE
hy-Armn: ԹՈՂԱՐԿՄԱՆ, ՀՐԱՏԱՐԱԿՄԱՆ, ՏԱՐԱԾՄԱՆ, ԱՐՏԱԴՐՄԱՆ ԵՎ ՀԵՂԻՆԱԿԱՅԻՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԻ ՆՇՈՒՄ

en: SOURCE FOR ACQUISITION/SUBSCRIPTION ADDRESS [OBSOLETE]
hy-Armn: ԲԱԺԱՆՈՐԴԱԳՐՈՒԹՅԱՆ/ՀԱՄԱԼՐՄԱՆ ԱՂԲՅՈՒՐԻ ՀԱՍՑԵ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: PHYSICAL DESCRIPTION
hy-Armn: ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ

en: PHYSICAL DESCRIPTION FOR FILMS (PRE-AACR 2) (VM) [OBSOLETE, USMARC]
hy-Armn: ՖԻԼՄԻ ՀԱՄԱՐ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ (PRE-AACR 2) (VM) [ՀՆԱՑԱԾ, USMARC]

en: PAGE OR ITEM COUNT (BK AM) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԷՋԻ ԿԱՄ ՆՅՈՒԹԻ ՀԱՇՎԱՐԿ (BK AM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: UNIT COUNT (AM) [OBSOLETE, USMARC]
hy-Armn: ՄԻԱՎՈՐԻ ՀԱՇՎԱՐԿ (AM) [ՀՆԱՑԱԾ, USMARC]

en: LINEAR FOOTAGE (AM) [OBSOLETE, USMARC]
hy-Armn: ԳԾԱՅԻՆ ԵՐԿԱՐՈՒԹՅՈՒՆ (AM) [ՀՆԱՑԱԾ, USMARC]

en: PHYSICAL DESCRIPTION FOR SOUND RECORDINGS (Pre-AACR 2) (MU) [OBSOLETE]
hy-Armn: ՁԱՅՆԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ (Pre-AACR 2) (MU) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: PLAYING TIME
hy-Armn: ՆՎԱԳԵԼՈՒ ԺԱՄԱՆԱԿ

en: HOURS, ETC.
hy-Armn: ԺԱՄԵՐ, ԱՅԼՆ.

en: PHYSICAL DESCRIPTION FOR FILMS (ARCHIVAL) (VM) [OBSOLETE]
hy-Armn: ՖԻԼՄԵՐԻ ՀԱՄԱՐ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ (ԱՐԽԻՎԱՅԻՆ) (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: CURRENT PUBLICATION FREQUENCY
hy-Armn: ԸՆԹԱՑԻԿ ՏՊԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆ

en: FREQUENCY (CF MP) [OBSOLETE]
hy-Armn: ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆ (CF MP) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: FORMER PUBLICATION FREQUENCY
hy-Armn: ՆԱԽԿԻՆ ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆ

en: MODE OF ISSUANCE
hy-Armn: ՏՐԱՄԱԴՐՄԱՆ ԿԱՐԳԸ

en: EXTENSION PLAN
hy-Armn: ԸՆԴԼԱՅՆՄԱՆ ՊԼԱՆ

en: MEDIA TYPE
hy-Armn: ՄԻՋՈՑԻ ՏԵՍԱԿ

en: PHYSICAL MEDIUM
hy-Armn: ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՄԻՋՈՑ

en: ACCESSIBILITY CONTENT
hy-Armn: ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅՈՒՆ

en: GEOSPATIAL REFERENCE DATA
hy-Armn: ԳԵՈՍՊԱՏԻԱԼ ՏԵՂԵԿԱՏՈՒ ՏՎՅԱԼ

en: PLANAR COORDINATE DATA
hy-Armn: ՀԱՐԹ ԿՈՈՐԴԻՆԱՏԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐ

en: SOUND CHARACTERISTICS
hy-Armn: ՁԱՅՆԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: MOVING IMAGE CHARACTERISTICS
hy-Armn: ՇԱՐԺՎՈՂ ՊԱՏԿԵՐԻ ԲՆՈՒԹԱԳԻՐՆԵՐԸ

en: VIDEO CHARACTERISTICS
hy-Armn: ՏԵՍԱ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: DIGITAL FILE CHARACTERISTICS
hy-Armn: ԹՎԱՅԻՆ ՆԻՇՔԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ

en: NOTATED MUSIC CHARACTERISTICS
hy-Armn: ՆՇԱԳՐՎԱԾ ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅԱՆ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐԸ

en: PRICE (NR) (BK AM CF MU VM SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԳԻՆ (NR) (BK AM CF MU VM SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: ORGANIZATION AND ARRANGEMENT OF MATERIALS
hy-Armn: ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐԻ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒՄ ԵՎ ՀԱՄԱՁԱՅՆԵՑՈՒՄ

en: DIGITAL GRAPHIC REPRESENTATION
hy-Armn: ԳՐԱՖԻԿԱՅԻ ՈՒՂՂԱՀԱՅԱՑ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՄ

en: SUPPLEMENTARY CONTENT CHARACTERISTICS
hy-Armn: ԼՐԱՑՈՒՑԻՉ ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅԱՆ ԲՆՈՒԹԱԳԻՐՆԵՐ

en: SECURITY CLASSIFICATION CONTROL
hy-Armn: ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԴԱՍԱԿԱՐԳՄԱՆ ՎԵՐԱՀՍԿՈՒՄ

en: ORIGINATOR DISSEMINATION CONTROL
hy-Armn: ՍՏԵՂԾՈՂԻ ՏԱՐԱԾՄԱՆ ՎԵՐԱՀՍԿՈՒՄ

en: RENTAL PRICE (VM) [OBSOLETE]
hy-Armn: ՎԱՐՁԱՎՃԱՐ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: STRUCTURED OWNERSHIP AND CUSTODIAL HISTORY
hy-Armn: ԿԱՌՈՒՑՎԱԾՔԱՅԻՆ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ՊԱՀԱՌՈՒԹՅԱՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ

en: DATES OF PUBLICATION AND/OR SEQUENTIAL DESIGNATION
hy-Armn: ՀՐԱՏԱՐԱԿՄԱՆ ԵՎ/ԿԱՄ ՀԱՋՈՐԴԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՄԱՆ ԱՄՍԱԹՎԵՐ

en: NORMALIZED DATE AND SEQUENTIAL DESIGNATION
hy-Armn: ՆՈՐՄԱԼԱՑՎԱԾ ԱՄՍԱԹԻՎ ԵՎ ՀԱՋՈՐԴԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒՄ

en: TRADE PRICE
hy-Armn: ՎԱՃԱՌՔԻ ԳԻՆ

en: TRADE AVAILABILITY INFORMATION
hy-Armn: ԱՌԵՎՏՐԻ ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: REPRESENTATIVE EXPRESSION CHARACTERISTICS
hy-Armn: ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑՉԱԿԱՆ ԱՐՏԱՀԱՅՏՄԱՆ ԲՆՈՒԹԱԳԻՐՆԵՐԸ

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--PERSONAL NAME [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ/ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC], [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--CORPORATE NAME [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ/ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC], [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--MEETING NAME [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ/ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ [ՀՆԱՑԱԾ, CAN/MARC], [ՏԵՂԱՅԻՆ, USA]

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--TITLE
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ/ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: SERIES STATEMENT
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ

en: GENERAL NOTE
hy-Armn: ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՆՇՈՒՄ

en: WITH NOTE
hy-Armn: ՆՇՈՒՄՈՎ

en: DISSERTATION NOTE
hy-Armn: ԱՏԵՆԱԽՈՍՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: BIBLIOGRAPHIC HISTORY NOTE (BK CF MU) [OBSOLETE]
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ (BK CF MU) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: BIBLIOGRAPHY, ETC. NOTE
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱԳԻՏՈՒԹՅՈՒՆ, ԱՅԼՆ ՆՇՈՒՄ

en: FORMATTED CONTENTS NOTE
hy-Armn: ՁԵՎԱՉԱՓՎԱԾ ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: RESTRICTIONS ON ACCESS NOTE
hy-Armn: ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ՆՇՄԱՆ ՎՐԱ ԱՐԳԵԼԱՆՔՆԵՐ

en: SCALE NOTE FOR VISUAL MATERIALS
hy-Armn: ՏԵՍՈՒՂԱԿԱՆ ՆՅՈՒԹԵՐԻ ՄԱՍՇՏԱԲԻ ՆՇՈՒՄ

en: CREATION/PRODUCTION CREDITS NOTE
hy-Armn: ՍՏԵՂԾՄԱՆ/ԹՈՂԱՐԿՄԱՆ ԵՐԱԽՏԻՔԻ ՆՇՈՒՄ

en: INFORMAL NOTES (RLIN)
hy-Armn: ՈՉ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ՆՇՈՒՄՆԵՐ (RLIN)

en: CITATION/REFERENCES NOTE
hy-Armn: ՄԵՋԲԵՐՄԱՆ/ՀՂՈՒՄՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: PARTICIPANT OR PERFORMER NOTE
hy-Armn: ՁԵՎԱՎՈՐՈՂԻ ԿԱՄ ՄԱՍՆԱԿՑԻ ՆՇՈՒՄ

en: EARLIER OR LATER VOLUMES SEPARATELY CATALOGED NOTE (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԱՎԵԼԻ ՎԱՂ ԱՎԵԼԻ ՈՒՇ ԱՌԱՆՁԻՆ ՔԱՐՏԱԳՐԱԾ ՀԱՏՈՐՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: TYPE OF REPORT AND PERIOD COVERED NOTE
hy-Armn: ՀԱՇՎԵՏՎՈՒԹՅԱՆ ՏԵՍԱԿԻ ԵՎ ԺԱՄԱՆԱԿԱՀԱՏՎԱԾԻ ԾԱԾԿՈՒՅԹԻ ՆՇՈՒՄ

en: DATA QUALITY NOTE
hy-Armn: ՏՎՅԱԼԻ ՈՐԱԿԻ ՆՇՈՒՄ

en: NUMBERING PECULIARITIES NOTE
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՄԱՆ ԱՌԱՆՁՆԱՀԱՏԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: TYPE OF COMPUTER FILE OR DATA NOTE
hy-Armn: ՀԱՄԱԿԱՐԳՉԱՅԻՆ ՆԻՇՔԻ ՏԵՍԱԿ ԿԱՄ ՏՎՅԱԼԻ ՆՇՈՒՄ

en: CATEGORIES OF FILMS NOTE (ARCHIVAL) (VM) [OBSOLETE]
hy-Armn: ՖԻԼՄԵՐԻ ՆՇՈՒՄԻ ԴԱՍԵՐ (ԱՐԽԻՎԱՅԻՆ) (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: DATE/TIME AND PLACE OF AN EVENT NOTE
hy-Armn: ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄԻ ՕՐ/ԺԱՄ ԵՎ ՎԱՅՐ

en: SUMMARY, ETC.
hy-Armn: ՀԱՄԱՌՈՏԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ, ԵՎ ԱՅԼՆ.

en: TARGET AUDIENCE NOTE
hy-Armn: ԹԻՐԱԽԱՅԻՆ ԼՍԱՐԱՆԻ ՆՇՈՒՄ

en: GEOGRAPHIC COVERAGE NOTE
hy-Armn: ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԾԱԾԿՈՒՅԹԻ ՆՇՈՒՄ

en: TIME PERIOD OF CONTENT NOTE (CF) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԲՈՎԱՆԴԱԿՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄԻ ԺԱՄԱՆԱԿԱՀԱՏՎԱԾ (CF) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: PREFERRED CITATION OF DESCRIBED MATERIALS NOTE
hy-Armn: ՆԿԱՐԱԳՐՎԱԾ ՆՅՈՒԹԵՐԻ ՆԱԽԸՆՏՐԱԾ ՄԵՋԲԵՐՄԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: SUPPLEMENT NOTE
hy-Armn: ՀԱՎԵԼՎԱԾԻ ՆՇՈՒՄ

en: STUDY PROGRAM INFORMATION NOTE
hy-Armn: ԿՐԹԱԿԱՆ ԾՐԱԳՐԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: CENSORSHIP NOTE (VM) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԳՐԱՔՆՆՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ (VM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: ADDITIONAL PHYSICAL FORM AVAILABLE NOTE
hy-Armn: ՀԱՎԵԼՅԱԼ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՁԵՎԻ ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: ACCESSIBILITY NOTE
hy-Armn: ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: REPRODUCTION NOTE
hy-Armn: ՎԵՐԱՐՏԱԴՐՄԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: ORIGINAL VERSION NOTE
hy-Armn: ԲՆՕՐԻՆԱԿԻ ՏԱՐԲԵՐԱԿԻ ՆՇՈՒՄ

en: LOCATION OF ORIGINALS/DUPLICATES NOTE
hy-Armn: ԲՆՕՐԻՆԱԿՆԵՐԻ/ՊԱՏՃԵՆՆԵՐԻ ՏԵՂԱԲԱՇԽՄԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: FUNDING INFORMATION NOTE
hy-Armn: ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: SOURCE OF DATA NOTE (CF) [OBSOLETE]
hy-Armn: ՏՎՅԱԼԻ ՆՇՈՒՄԻ ՍԿԶԲՆԱՂԲՅՈՒՐ (CF) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: SYSTEM DETAILS NOTE
hy-Armn: ՀԱՄԱԿԱՐԳԱՅԻՆ ՄԱՆՐԱՄԱՍՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: TERMS GOVERNING USE AND REPRODUCTION NOTE
hy-Armn: ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ԵՎ ՎԵՐԱՐՏԱԴՐՄԱՆ ՏԵՐՄԻՆՆԵՐ

en: IMMEDIATE SOURCE OF ACQUISITION NOTE
hy-Armn: ՀԱՄԱԼՐՄԱՆ ՈՒՂՂԱԿԻ ԱՂԲՅՈՒՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: INFORMATION RELATING TO COPYRIGHT STATUS
hy-Armn: ԱՐՏՈՆԱԳՐԻ ՎԻՃԱԿԻ ՀԵՏ ԿԱՊՎԱԾ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: SOLICITATION INFORMATION NOTE (AM) [OBSOLETE]
hy-Armn: ՄԻՋՆՈՐԴՈՒԹՅԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ (AM) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: LOCATION OF OTHER ARCHIVAL MATERIALS NOTE
hy-Armn: ԱՅԼ ԱՐԽԻՎԱՅԻՆ ՆՅՈՒԹԵՐԻ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: LANGUAGE NOTE
hy-Armn: ԼԵԶՎԱԿԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: FORMER TITLE COMPLEXITY NOTE
hy-Armn: ՆԱԽԿԻՆ ՎԵՐՆԱԳՐԻ ԲԱՐԴՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: ISSUING BODY NOTE
hy-Armn: ՏՐԱՄԱԴՐՈՂ ՄԱՐՄՆԻ ՆՇՈՒՄ

en: ENTITY AND ATTRIBUTE INFORMATION NOTE
hy-Armn: ԱՄԲՈՂՋԻ ԵՎ ՀԱՏԿԱՆԻՇԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: CUMULATIVE INDEX/FINDING AIDS NOTE
hy-Armn: ԳՈՒՄԱՐԱՅԻՆ ՑՈՒՑԻՉ/ՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ ԳՏՆԵԼՈՒ ՆՇՈՒՄ

en: INFORMATION ABOUT DOCUMENTATION NOTE
hy-Armn: ՓԱՍՏԱԹՂԹԻ ՆՇՈՒՄԻ ՄԱՍԻՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: OWNERSHIP AND CUSTODIAL HISTORY
hy-Armn: ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՊԱՀԱՌՈՒԹՅԱՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ

en: COPY AND VERSION IDENTIFICATION NOTE
hy-Armn: ՊԱՏՃԵՆԻ ԵՎ ՏԱՐԲԵՐԱԿԻ ՆՈՒՅՆԱԿԱՆԱՑՈՒՄ

en: BINDING INFORMATION
hy-Armn: ԿԱԶՄԵԼՈՒ ՆՇՈՒՄ

en: CASE FILE CHARACTERISTICS NOTE
hy-Armn: ԴԵՊՔԻ ՆԻՇՔԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: METHODOLOGY NOTE
hy-Armn: ՄԵԹՈԴԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: EDITOR NOTE (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԽՄԲԱԳՐԻ ՆՇՈՒՄԸ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: LINKING ENTRY COMPLEXITY NOTE
hy-Armn: ՀՂՄԱՆ ԿԱՊԻ ԲԱՐԴՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: PUBLICATIONS ABOUT DESCRIBED MATERIALS NOTE
hy-Armn: ՆԿԱՐԱԳՐՎԱԾ ՆՅՈՒԹԵՐԻ ՀՐԱՏԱՐԱԿՄԱՆ ՄԱՍԻՆ ՆՇՈՒՄ

en: RELATED COMPUTER FILES NOTE (CF) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԿԱՊՎԱԾ ՀԱՄԿԱՐԳՉԱՅԻՆ ՆԻՇՔԵՐԻ ՆՇՈՒՄ (CF) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: ACTION NOTE
hy-Armn: ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄ

en: ACCUMULATION AND FREQUENCY OF USE NOTE
hy-Armn: ՆՇՈՒՄԻ ԿՈՒՏԱԿՈՒՄ ԵՎ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆ

en: EXHIBITIONS NOTE
hy-Armn: ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: AWARDS NOTE
hy-Armn: ՊԱՐԳԵՎՆԵՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: SOURCE OF DESCRIPTION NOTE
hy-Armn: ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՆՇՈՒՄԻ ԱՂԲՅՈՒՐ

en: LOCAL NOTE (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՆՇՈՒՄ (RLIN)

en: SUBJECT ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--MEETING NAME
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--NAMED EVENT
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--CHRONOLOGICAL TERM
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐԱԿԱՆ ՏԵՐՄԻՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--GEOGRAPHIC NAME
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--REVERSE GEOGRAPHIC (BK MP SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԵՏԱԴԱՐՁ ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ (BK MP SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: INDEX TERM--UNCONTROLLED
hy-Armn: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ՉՎԵՐԱՀՍԿՎՈՂ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--FACETED TOPICAL TERMS
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՖԱՍԵՏԱՎՈՐՎԱԾ ԹԵՄԱՏԻԿ ՏԵՐՄԻՆՆԵՐ

en: INDEX TERM--GENRE/FORM
hy-Armn: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ԺԱՆՐ/ՁԵՎ

en: INDEX TERM--OCCUPATION
hy-Armn: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ԶԲԱՂՄՈՒՆՔ

en: INDEX TERM--FUNCTION
hy-Armn: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ԳՈՐԾԱՌՈՒՅԹ

en: INDEX TERM--CURRICULUM OBJECTIVE
hy-Armn: ՑՈՒՑԻՉԻ ՏԵՐՄԻՆ--ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՊԼԱՆԻ ՆԱԽԱԴՐՅԱԼ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--HIERARCHICAL PLACE NAME
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՍՏԻՃԱՆԱԿԱՐԳՎԱԾ ՎԱՅՐԻ ԱՆՈՒՆ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--TYPE OF ENTITY UNSPECIFIED
hy-Armn: ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՉՈՐՈՇՎԱԾ ՄԻԱՎՈՐԻ ՏԵՍԱԿԸ

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM (OCLC, RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԹԵՄԱՏԻԿ ԱՆՈՒՆ (OCLC, RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--GEOGRAPHIC NAME (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--MEETING NAME (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԽՈՐԱԳՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ (RLIN)

en: ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (PERFORMER) (MU) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ (ԿԱՏԱՐՈՂ) (MU) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: ADDED ENTRY--MEETING NAME
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (PERFORMER) (MU) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ (ԿԱՏԱՐՈՂ) (MU) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: ADDED ENTRY--UNCONTROLLED NAME
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՉՎԵՐԱՀՍԿՎՈՂ ԱՆՈՒՆ

en: ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՄԻԱՆՄԱՆ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: ADDED ENTRY--UNCONTROLLED RELATED/ANALYTICAL TITLE
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՉՎԵՐԱՀՍԿՎՈՂ ԿԱՊԱԿՑՎԱԾ/ՎԵՐԼՈՒԾԱԿԱՆ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: ADDED ENTRY-GEOGRAPHIC NAME
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ-ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: ADDED ENTRY--HIERARCHICAL PLACE NAME
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՍՏԻՃԱՆԱԿԱՐԳՎԱԾ ՎԱՅՐԻ ԱՆՈՒՆ

en: SYSTEM DETAILS ACCESS TO COMPUTER FILES
hy-Armn: ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ՄԱՆՐԱՄԱՍՆԵՐԻ ՄՈՒՏՔ ՀԱՄԱԿԱՐԳՉԱՅԻՆ ՆԻՇՔԵՐ

en: ADDED ENTRY--TAXONOMIC IDENTIFICATION
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՏԱՔՍՈՆՈՄԻԿ ԲՆՈՒԹԱԳՐՈՒՄ

en: ADDED ENTRY--PHYSICAL CHARACTERISTICS [OBSOLETE]
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉՆԵՐ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: RESOURCE IDENTIFIER
hy-Armn: ՊԱՇԱՐԻ ԲՆՈՒԹԱԳՐԻՉ

en: MAIN SERIES ENTRY
hy-Armn: ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՄՈՒՏՔ

en: SUBSERIES ENTRY
hy-Armn: ԵՆԹԱՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՄՈՒՏՔ

en: ORIGINAL LANGUAGE ENTRY
hy-Armn: ԲՆՕՐԻՆԱԿ ԼԵԶՎԻ ՄՈՒՏՔ

en: TRANSLATION ENTRY
hy-Armn: ԹԱՐԳՄԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄՈՒՏՔ

en: SUPPLEMENT/SPECIAL ISSUE ENTRY
hy-Armn: ՀԱՎԵԼՎԱԾ/ՀԱՏՈՒԿ ՀԱՄԱՐԻ ՄՈՒՏՔ

en: SUPPLEMENT PARENT ENTRY
hy-Armn: ՀԱՎԵԼՎԱԾԻ ԾՆՈՂԻ ՄՈՒՏՔ

en: HOST ITEM ENTRY
hy-Armn: ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՈՂ ՆՅՈՒԹԻ ՄՈՒՏՔ

en: CONSTITUENT UNIT ENTRY
hy-Armn: ՁԵՎԱՎՈՐՄԱՆ ՄԻԱՎՈՐԻ ՄՈՒՏՔ

en: OTHER EDITION ENTRY
hy-Armn: ԱՅԼ ՀՐԱՏԱՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ՄՈՒՏՔ

en: ADDITIONAL PHYSICAL FORM ENTRY
hy-Armn: ՀԱՎԵԼՅԱԼ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՁԵՎԻ ՄՈՒՏՔ

en: ISSUED WITH ENTRY
hy-Armn: ՏՐՎԵԼ Է ՄՈՒՏՔՈՎ

en: PRECEDING ENTRY
hy-Armn: ՆԱԽՈՐԴՈՂ ՄՈՒՏՔ

en: SUCCEEDING ENTRY
hy-Armn: ՆԱԽՈՐԴՈՂ ՄՈՒՏՔ

en: DATA SOURCE ENTRY
hy-Armn: ՏՎՅԱԼԻ ԱՂԲՅՈՒՐԻ ՄՈՒՏՔ

en: OTHER RELATIONSHIP ENTRY
hy-Armn: ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅԱՆ ԱՅԼ ՄՈՒՏՔ

en: PARALLEL DESCRIPTION IN ANOTHER LANGUAGE OF CATALOGING
hy-Armn: ԶՈՒԳԱՀԵՌ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ ՔԱՐՏԱԳՐՄԱՆ ԱՅԼ ԼԵԶՎՈՎ

en: COMPONENT ITEM ENTRY (RLIN)
hy-Armn: ԲԱՂԱԴՐԻՉ ՆՅՈՒԹԻ ՄՈՒՏՔ (RLIN)

en: LOCAL ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL ADDED ENTRY--MEETING NAME (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ (RLIN)

en: SERIES ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ

en: SERIES ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ

en: SERIES ADDED ENTRY--MEETING NAME
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ

en: SERIES ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ

en: SERIES ADDED ENTRY--TITLE [OBSOLETE]
hy-Armn: ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: HOLDINGS CODED DATA VALUES
hy-Armn: ՊԱՀՄԱՆ ԿՈԴԱՎՈՐՎԱԾ ՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ԱՐԺԵՔՆԵՐ

en: TEXTUAL PHYSICAL FORM DESIGNATOR
hy-Armn: ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՁԵՎԻ ՆՇԱՆԱԿՈՒՄ

en: NAME OF UNIT
hy-Armn: ՄԻԱՎՈՐԻ ԱՆՈՒՆ

en: HOLDING INSTITUTION
hy-Armn: ՊԱՀՈՂ ԻՆՍՏԻՏՈՒՏ

en: LOCATION [OBSOLETE]
hy-Armn: ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ [ՀՆԱՑԱԾ]

en: LOCATION
hy-Armn: ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ

en: CAPTIONS AND PATTERN--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
hy-Armn: ՈՐՍՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՁԵՎԱՆՄՈՒՇ--ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՄԻԱՎՈՐ

en: CAPTIONS AND PATTERN--SUPPLEMENTARY MATERIAL
hy-Armn: ՈՐՍՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՁԵՎԱՆՄՈՒՇ--ՀԱՎԵԼՎԱԾ ՆՅՈՒԹ

en: CAPTIONS AND PATTERN--INDEXES
hy-Armn: ՈՐՍՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՁԵՎԱՆՄՈՒՇ--ՑՈՒՑԻՉՆԵՐ

en: ELECTRONIC ARCHIVE LOCATION AND ACCESS
hy-Armn: ԷԼԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ԱՐԽԻՎԻ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ ԵՎ ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅՈՒՆ

en: LOCAL CONTROL INFORMATION (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՍՏՈՒԳԻՉ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ (RLIN)

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՈՒՄ ԵՎ ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ--ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՄԻԱՎՈՐ

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--SUPPLEMENTARY MATERIAL
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՈՒՄ ԵՎ ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ--ՀԱՎԵԼՎԱԾ ՆՅՈՒԹ

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--INDEXES
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԱԿԱԼՈՒՄ ԵՎ ԺԱՄԱՆԱԿԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ--ՑՈՒՑԻՉՆԵՐ

en: TEXTUAL HOLDINGS--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
hy-Armn: ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐ--ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՄԻԱՎՈՐ

en: TEXTUAL HOLDINGS--SUPPLEMENTARY MATERIAL
hy-Armn: ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐ--ՀԱՎԵԼՎԱԾ ՆՅՈՒԹ

en: TEXTUAL HOLDINGS--INDEXES
hy-Armn: ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐ--ՑՈՒՑԻՉՆԵՐ

en: VARIANT PERSONAL NAME (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԱՆՁՆԱՆՎԱՆ ՏԱՐԲԵՐԱԿ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: VARIANT CORPORATE NAME (SE)[OBSOLETE]
hy-Armn: ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՎԱՆ ՏԱՐԲԵՐԱԿ (SE)[ՀՆԱՑԱԾ]

en: VARIANT CONFERENCE OR MEETING NAME (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: ԿՈՆՖԵՐԱՆՍԻ ԿԱՄ ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՎԱՆ ՏԱՐԲԵՐԱԿ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: VARIANT UNIFORM TITLE HEADING (SE) [OBSOLETE]
hy-Armn: ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԽՈՐԱԳՐԻ ՏԱՐԲԵՐԱԿ (SE) [ՀՆԱՑԱԾ]

en: ITEM INFORMATION--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
hy-Armn: ՆՅՈՒԹԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ--ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՄԱՏԵՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՄԻԱՎՈՐ

en: ITEM INFORMATION--SUPPLEMENTARY MATERIAL
hy-Armn: ՆՅՈՒԹԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ--ՀԱՎԵԼՎԱԾ ՆՅՈՒԹ

en: ITEM INFORMATION--INDEXES
hy-Armn: ՆՅՈՒԹԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ--ՑՈՒՑԻՉՆԵՐ

en: MANIFESTATION STATEMENTS
hy-Armn: ԴՐՍԵՎՈՐՄԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ

en: REPLACEMENT RECORD INFORMATION
hy-Armn: ՓՈԽԱՐԻՆՈՂ ԳՐԱՌՄԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: METADATA PROVENANCE
hy-Armn: ՄԵՏԱՏՎՅԱԼՆԵՐԻ ԾԱԳՈՒՄ

en: FOREIGN MARC INFORMATION FIELD
hy-Armn: ՕՏԱՐԵՐԿՐՅԱ ՄԵԸՔ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ԴԱՇՏ

en: NON-MARC INFORMATION FIELD
hy-Armn: ՈՉ ՄԵԸՔ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ԴԱՇՏ

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--MEETING NAME (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔ--ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԱՆՈՒՆ (RLIN)

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-PERSONAL NAME [LOCAL, CANADA]
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: LOCAL DATA ELEMENT A, LDA (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ A, LDA (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT B, LDB (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ B, LDB (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT C, LDC (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ C, LDC (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT D, LDD (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ D, LDD (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT E, LDE (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ E, LDE (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT F, LDF (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ F, LDF (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT G, LDG (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՏՎՅԱԼԻ ՏԱՐՐ G, LDG (RLIN)

en: PUT COMMAND PARAMETER (RLIN)
hy-Armn: ԴԻՐ ՀՐԱՄԱՆԻ ՊԱՐԱՄԵՏՐԸ (RLIN)

en: USER-OPTION DATA (OCLC)
hy-Armn: ՕԳՏՎՈՂԻ ԸՆՏՐԱՆՔԻ ՏՎՅԱԼ (OCLC)

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-CONFERENCE OR MEETING NAME [LOCAL, CANADA]
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ԿՈՆՖԵՐԱՆՍԻ ԿԱՄ ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-UNIFORM TITLE HEADING [LOCAL, CANADA]
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԽՈՐԱԳԻՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: OCLC/CONSER MISCELLANEOUS DATA (OCLC); PIECE USED FOR CATALOGING (pre-AACR2) (RLIN)
hy-Armn: OCLC/CONSER ՏԱՐԱԲՆՈՒՅԹ ՏՎՅԱԼՆԵՐ (OCLC); ԿՏՈՐԸ ՕԳՏԱԳՈՐԾՎԱԾ Է ՔԱՐՏԱԳՐՄԱՆ ՀԱՄԱՐ (pre-AACR2) (RLIN)

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--UNIFORM TITLE [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ] [միայն CAN/MARC]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--ROMANIZED TITLE [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ԼԱՏԻՆԱՑՎԱԾ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ] [միայն CAN/MARC]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--COLLECTIVE TITLE [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
hy-Armn: ՀԱՎԱՍԱՐԱԿՇՌՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ--ՀԱՄԱՏԵՂ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՀՆԱՑԱԾ, միայն CAN/MARC]

en: LOCAL PROCESSING INFORMATION (OCLC)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄՇԱԿՄԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ (OCLC)

en: LOCAL PROCESSING INFORMATION (OCLC); SERIES PART DESIGNATOR (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՄՇԱԿՄԱՆ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ (OCLC), ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՄԱՍԻ ՆՇԱՆԱԿՈՒՄ (RLIN)

en: LOCAL HOLDINGS (RLIN)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐ (RLIN)

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--GEOGRAPHIC NAME/AREA NAME [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ԱՇԽԱՐՀԱԳՐԱԿԱՆ ԱՆՈՒՆ/ՏԱՐԱԾՔԻ ԱՆՈՒՆ [ՀՆԱՑԱԾ] [միայն CAN/MARC]

en: COPY-LEVEL INFORMATION (RLIN)
hy-Armn: ՊԱՏՃԵՆ-ՄԱԿԱՐԴԱԿԻ ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ (RLIN)

en: LOCAL ELECTRONIC LOCATION AND ACCESS (OCLC)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԷԼԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ ԵՎ ՀԱՍԱՆԵԼԻՈՒԹՅՈՒՆ (OCLC)

en: PHYSICAL LOCATION (RLIN)
hy-Armn: ՖԻԶԻԿԱԿԱՆ ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՒՄ (RLIN)

en: ADDITIONAL ESTC CODES (RLIN)
hy-Armn: Հավելյալ ESTC կոդեր (RLIN)

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--PERSONAL NAME/TITLE [LOCAL, CANADA]
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ--ԱՆՁՆԱՆՈՒՆ/ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--CORPORATE NAME/TITLE [LOCAL, CANADA]
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ--ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՆՈՒՆ/ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--CONFERENCE OR MEETING NAME/TITLE [LOCAL, CANADA]
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ--ԿՈՆՖԵՐԱՆՍԻ ԿԱՄ ՀԱՆԴԻՊՄԱՆ ԱՆՈՒՆ/ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--TITLE/UNIFORM TITLE [LOCAL, CANADA]
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄ-ՄԱՏԵՆԱՇԱՐԻ ՎԻՃԱԿ--ՎԵՐՆԱԳԻՐ/ՀԱՄԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՎԵՐՆԱԳԻՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: WLN AUTOMATIC HOLDINGS STATEMENT (OCLC)
hy-Armn: WLN ԱՎՏՈՄԱՏ ՊԱՀՈՒՄՆԵՐԻ ՎԻՃԱԿ (OCLC)

en: LOCAL ROMANIZATION/CONVERSION HISTORY (OCLC)
hy-Armn: ՏԵՂԱՅԻՆ ԼԱՏԻՆԱՑՈՒՄ/ՁԵՎԱՓՈԽՄԱՆ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ (OCLC)

en: EQUIVALENCES OR CROSS-REFERENCES [LOCAL, CANADA]
hy-Armn: ՀԱՄԱՐԺԵՔՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՄ ԽԱՉԱՁԵՎ ՀՂՈՒՄՆԵՐ [ՏԵՂԱՅԻՆ, CANADA]

en: RECOMMENDATION 995 [LOCAL, UNIMARC FRANCE]
hy-Armn: ԵՐԱՇԽԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ 995 [ՏԵՂԱՅԻՆ, UNIMARC FRANCE]

en: Selected matching rules for MARC 21 bibliographic records, including:
hy-Armn: Ընտրված համապատասխանության կանոններ ՄԵԸՔ 21 մատենագիտական գրառումների համար, ներառյալ:

en: Fast Add Framework
hy-Armn: Արագ ավելացման շրջանակ

en: 'FA', a 'Fast Add' minimal MARC21 framework suitable for ILL or on-the-fly cataloguing.
hy-Armn: 'FA', դա 'Fast Add' նվազագույն MARC21 շրջանակն է, հարմար ՄԳԲ կամ հընթացս քարտագրման ընթացքում։

en: Models
hy-Armn: Մոդելներ

en: Books, Booklets, Workbooks
hy-Armn: Գրքեր, բուկլետներ, վարժությունների գիրք

en: CD-ROMs, DVD-ROMs, General Online Resources
hy-Armn: CD-ROMs, DVD-ROMs, առցանց ընդհանուր պաշարներ

en: Binders
hy-Armn: Կազմեր

en: Kits
hy-Armn: Կոմպլեկտներ

en: Serials
hy-Armn: Պարբերականներ

en: Audio Cassettes, CDs
hy-Armn: Ձայնային կասետներ, CD

en: DVDs, VHS
hy-Armn: DVD-եր, VHS

en: Simple MARC 21 bibliographic frameworks for some common types of bibliographic material. Frameworks are used to define the structure of your MARC records and the behavior of the integrated MARC editor. You can change these at any time after installation. The frameworks in this optional default setting include:
hy-Armn: Պարզ ՄԵԸՔ 21 մատենագիտական շրջանակներ` մատենագիտական նյութի որոշ ընդհանուր տեսակների համար: Շրջանակներն օգտագործվում են ձեր ՄԵԸՔ գրառումների կառուցվածքը և ՄԵԸՔ ինտեգրված խմբագրիչի պահվածքը որոշելու համար: Տեղադրվելուց հետո ցանկացած պահի կարող եք դրանք փոխել: Այս կամընտրական լռելյայն կարգաբերման շրջանակները ներառում են:

en: BKS Books, Booklets, Workbooks
hy-Armn: BKS Գրքեր, բուկլետներ, վարժությունների գրքեր

en: CF  CD-ROMs, DVD-ROMs, General Online Resources
hy-Armn: CF  CD-ROMs, DVD-ROMs, առցանց ընդհանուր պաշարներ

en: SR  Audio Cassettes, CDs
hy-Armn: SR Ձայնային պնակիտներ, CD-եր

en: VR  DVDs, VHS
hy-Armn: VR  DVD-եր, VHS

en: AR  Models
hy-Armn: AR  Մոդելներ

en: KT  Kits
hy-Armn: KT  Կոմպլեկտներ

en: IR  Binders
hy-Armn: IR  Կազմեր

en: SER Serials
hy-Armn: SER Պարբերականներ
