Koha 23.11.08.001 - en to hy-Armn translation catalogue (1134 entries)

en: fixed length control field
hy-Armn: սևեռված երկարությամբ ստուգիչ դաշտ

en: control field
hy-Armn: ստուգիչ դաշտ

en: Interfield linking data
hy-Armn: կապող տվյալներ

en: Number (ISNI)
hy-Armn: Թիվ (ISNI)

en: Cancelled ISNI
hy-Armn: Չեղյալ արված ISNI

en: Erroneous ISNI
hy-Armn: Սխալ ISNI

en: tag 015
hy-Armn: ցուցիչ 015

en: System Code
hy-Armn: Համակարգային Կոդ

en: Identifier
hy-Armn: Նույնացուցիչ

en: Qualification
hy-Armn: Որակավորում

en: Erroneous Identifier
hy-Armn: Սխալ նույնացուցիչ

en: Cancelled or Invalid Persistent Record Identifier
hy-Armn: Չեղյալ արված կամ անվավեր Մշտական գրառումների նույնացուցիչ

en: System control number
hy-Armn: Համակարգի ստուգիչ համար

en: Cancelled or invalid control number
hy-Armn: Չեղյալ արված կամ անվավեր ստուգիչ թիվ

en: System code
hy-Armn: Համակարգային կոդ

en: Number of work
hy-Armn: Աշխատանքի համար

en: Number of movement
hy-Armn: Շարժման քանակ

en: Number of incipit
hy-Armn: Սկզբնաղբյուրների քանակը

en: Voice/instrument
hy-Armn: Ձայն/գործիք

en: Role
hy-Armn: Դեր

en: Movement caption/heading
hy-Armn: Շարժման մակագրություն/խորագիր

en: Key or mode
hy-Armn: Բանալի կամ վիճակ

en: Clef
hy-Armn: Բանալի

en: Key signature
hy-Armn: Հիմնական ստորագրություն

en: Time signature
hy-Armn: Ժամանակի ստորագրություն

en: Musical notation
hy-Armn: Երաժշտական նշանագրություն

en: Comments (free text)
hy-Armn: Մեկնաբանություններ (ազատ տեքստ)

en: Codified note
hy-Armn: Կոդավորված նշում

en: Text incipit
hy-Armn: Տեքստի սկիզբ

en: Uniform Resource Identifier
hy-Armn: Պաշարի համընդհանուր բնութագրիչ

en: Language of text
hy-Armn: Տեքստի լեզուն

en: Number
hy-Armn: Թիվ

en: Erroneous ISTC
hy-Armn: Սխալ ISTC

en: Erroneous ISWC
hy-Armn: Սխալ ISWC

en: Erroneous ISAN
hy-Armn: Սխալ ISAN

en: Erroneous ISRC
hy-Armn: Սխալ ISRC

en: General processing data
hy-Armn: Ընդհանուր կատարման տվյալ

en: Language of or language used by the entity
hy-Armn: Լեզուն կամ լեզուն, որն օգտագործվում է միավորի կողմից

en: Language of an intermediate expression
hy-Armn: Միջանկյալ արտահայտության լեզուն

en: Language of the original expression
hy-Armn: Բնօրինակ արտահայտության լեզուն

en: Language of summary
hy-Armn: Ամփոփման լեզուն

en: Language of subtitles
hy-Armn: Ենթավերնագրերի լեզուն

en: Language from which the entity translates
hy-Armn: Լեզուն, որից թարգմանվում է միավորը

en: Country of nationality
hy-Armn: Ազգության երկիր

en: Locality
hy-Armn: Տեղայնություն

en: Coded data – use in subject access point
hy-Armn: Կոդավորված տվյալներ – օգտագործել խորագրի մուտքի կետում

en: Coded data – use in subject access point as base access point or as subdivision
hy-Armn: Կոդավորված տվյալներ – օգտագործել խորագրի մուտքի կետում՝ որպես բազային մուտքի կետ կամ որպես ենթաբաժին

en: Coded data – use in topical subject access point with a geographical subdivision
hy-Armn: Կոդավորված տվյալներ – օգտագործել թեմատիկ խորագրի մուտքի կետում աշխարհագրական ստորաբաժանման հետ

en: Coded data: personal names
hy-Armn: Կոդավորված տվյալներ՝ Անձնանուններ

en: Time period, 9999 B.C. to present
hy-Armn: Ժամանակահատվածը, 9999 մ.թ.ա. մինչ մեր օրեր

en: Source
hy-Armn: Աղբյուր

en: Co-ordinates in sexagesimal form (degrees, minutes, seconds) ‒ Westernmost Longitude
hy-Armn: Կոորդինատները տասնվեցական ձևով (աստիճաններ, րոպեներ, վայրկյաններ) ‒ Ամենաարևմտյան երկայնություն

en: Co-ordinates in sexagesimal form (degrees, minutes, seconds) ‒ Easternmost Longitude
hy-Armn: Կոորդինատները տասնվեցական ձևով (աստիճաններ, րոպեներ, վայրկյաններ) ‒ ամենաարևելյան երկայնություն

en: Co-ordinates in sexagesimal form (degrees, minutes, seconds) ‒ Northernmost Latitude
hy-Armn: Կոորդինատները տասնվեցական ձևով (աստիճաններ, րոպեներ, վայրկյաններ) ‒ Ամենահյուսիսային լայնություն

en: Co-ordinates in sexagesimal form (degrees, minutes, seconds) ‒ Southernmost Latitude
hy-Armn: Կոորդինատները տասնվեցական ձևով (աստիճաններ, րոպեներ, վայրկյաններ) ‒ Ամենահարավային լայնություն

en: Co-ordinates in decimal degrees ‒ Westernmost Longitude
hy-Armn: Կոորդինատները տասնորդական աստիճաններով - ամենաարևելյան երկայնություն

en: Co-ordinates in decimal degrees ‒ Easternmost Longitude
hy-Armn: Կոորդինատները տասնորդական աստիճաններով ‒ ամենաարևելյան երկայնություն

en: Co-ordinates in decimal degrees ‒ Northernmost Latitude
hy-Armn: Կոորդինատները տասնորդական աստիճաններով - ամենահյուսիսային լայնություն

en: Co-ordinates in decimal degrees ‒ Southernmost Latitude
hy-Armn: Կոորդինատները տասնորդական աստիճաններով - ամենահարավային լայնություն

en: Duration
hy-Armn: Տևողություն

en: Form of Musical Work
hy-Armn: Երաժշտական աշխատանքի ձև

en: Key or Mode of Musical Work
hy-Armn: Երաժշտական աշխատանքի բանալի կամ վիճակ

en: Type of government agency
hy-Armn: Կառավարական գործակալության տեսակ

en: Conference or meeting code
hy-Armn: Կոնֆերանսի կամ հանդիպման կոդ

en: Cataloguing rules
hy-Armn: Քարտագրման կանոններ

en: Subject system
hy-Armn: Խորագրային համակարգ

en: Title processing data
hy-Armn: Կատարման տվյալ

en: Instruction Phrase
hy-Armn: Հրահանգի Արտահայտություն

en: Linking Data
hy-Armn: Տվյալների փոխհղում

en: Authority Record Identifier
hy-Armn: Հեղինակավոր գրառման բնութագրիչ

en: Relationship Control
hy-Armn: Հարաբերությունների Վերահսկում

en: Interfield Linking Data
hy-Armn: Միջդաշտային Կապող Տվյալներ

en: Script of Cataloguing and Script of the Base Access Point
hy-Armn: Քարտագրման գիր և Հիմնական Մուտքի Կետի Գիր

en: Script
hy-Armn: Գիր

en: Geographic area code
hy-Armn: Աշխարհագրական վայրի կոդ

en: Form or Genre or Physical Characteristics Code
hy-Armn: Ձևի կամ ժանրի կամ ֆիզիկական բնութագրերի կոդ

en: Relator code
hy-Armn: Կապվածության կոդ

en: Script of cataloguing and script of the base access point
hy-Armn: Քարտագրման գիր և հիմնական մուտքի կետի գիր

en: Language of cataloguing and language of the base access point
hy-Armn: Քարտագրման լեզու և բազային մուտքի կետի լեզուն

en: Entry element
hy-Armn: Մուտքի տարր

en: Part of name other than entry element
hy-Armn: Անվան մի մասը, այլ որպես մուտքի տարր

en: Additions to names other than dates
hy-Armn: Ամսաթվերից բացի հավելումներ անվանը

en: Roman numerals
hy-Armn: Հռոմեական թվագրություն

en: Dates
hy-Armn: Ամսաթվեր

en: Expansion of initials of forename
hy-Armn: Անվան սկզբնատառերի ընդլայնում

en: Form subdivision
hy-Armn: Ձևի ենթաբաժին

en: Attribution qualifier
hy-Armn: Վերագրման ճանաչում

en: Topical subdivision
hy-Armn: Թեմատիկ ենթաբաժին

en: Geographical subdivision
hy-Armn: Աշխարհագրական ենթաբաժին

en: Chronological subdivision
hy-Armn: Ժամանակագրական ենթաբաժին

en: Subdivision
hy-Armn: Ենթաբաժին

en: Addition to name or qualifier
hy-Armn: Անվանը կամ որակավորմանը ավելացում

en: Number of meeting and/or number of part of meeting
hy-Armn: Հանդիպման թիվը և/կամ հանդիպման մասի թիվը

en: Location of meeting
hy-Armn: Հանդիպման վայր

en: Date of meeting
hy-Armn: Հանդիպման ամսաթիվ

en: Inverted element
hy-Armn: Շրջված տարր

en: Part of name other than entry element and inverted element
hy-Armn: Անվան մի մասը, այլ որպես մուտքի տարր և շրջված տարր

en: Data element
hy-Armn: Տվյալի տարր

en: Printer/publisher device description
hy-Armn: Տպագրողի/Հրատարակչի սարքի նկարագրություն

en: Motto
hy-Armn: Կարգախոս

en: Standard citation
hy-Armn: Ստանդարտ մեջբերում

en: Size
hy-Armn: Չափ

en: Date
hy-Armn: Ամսաթիվ

en: Iconographic term
hy-Armn: Պատկերագրական տերմին

en: Type of family
hy-Armn: Ընտանիքի տեսակ

en: Places associated with the family
hy-Armn: Ընտանիքի հետ կապված վայրեր

en: Language of Cataloguing and Language of the Base Access Point
hy-Armn: Քարտագրման լեզու և Բազային մուտքի կետի լեզուն

en: Entry Element
hy-Armn: Մուտքի տարր

en: Additions to Name of the Character
hy-Armn: Հավելումներ նիշի անվանը

en: General material designation
hy-Armn: Ընդհանուր նյութի նշանակում

en: Number of section or part
hy-Armn: Մասի կամ բաժնի թիվը

en: Name of section or part
hy-Armn: Մասի կամ բաժնի անունը

en: Date of publication
hy-Armn: Հրատարակման ամսաթիվը

en: Language
hy-Armn: Լեզու

en: Miscellaneous information
hy-Armn: Այլևայլ տեղեկատվություն

en: Version (or date of version)
hy-Armn: Տարբերակ (կամ տարբերակի ամսաթիվ)

en: Medium of performance (for music)
hy-Armn: Երաժշտության կատարման միջավայր (երաժշտության համար)

en: Numeric designation (for music)
hy-Armn: Թվային նշանակում (երաժշտության համար)

en: Key (for music)
hy-Armn: Բանալի (երաժշտության համար)

en: Arranged statement (for music)
hy-Armn: Կազմակերպված հայտարարություն (երաժշտության համար)

en: Script of cataloguing and script of the base access point.
hy-Armn: Քարտագրման գիր և հիմնական մուտքի կետի գիր։

en: Form of work
hy-Armn: Աշխատանքի ձև

en: Date of work
hy-Armn: Աշխատանքի ամսաթիվը

en: Place of origin of work
hy-Armn: Աշխատանքի ծագման վայրը

en: Original language of the work
hy-Armn: Աշխատանքի բնօրինակ լեզու

en: Other distinguishing characteristics of a work
hy-Armn: Ստեղծագործության այլ տարբերակիչ հատկանիշներ

en: Authority record identifier for the related work.
hy-Armn: Համապատասխան աշխատանքի համար լիազորված հեղինակավոր գրառման նույնացուցիչ։

en: Title [Work]
hy-Armn: Վերնագիր [Work]

en: Form of work [Work]
hy-Armn: Աշխատանքի ձևը [Work]

en: Date of work [Work]
hy-Armn: Աշխատանքի ամսաթիվը [Work]

en: Place of origin of work [Work]
hy-Armn: Աշխատանքի ծագման վայրը [Work]

en: Original language of the work [Work]
hy-Armn: Աշխատանքի բնօրինակ լեզու [Work]

en: Number of section or part [Work]
hy-Armn: Մասի կամ բաժնի թիվը [Work]

en: Name of section or part [Work]
hy-Armn: Մասի կամ բաժնի անունը [Work]

en: Other distinguishing characteristics of a work [Work]
hy-Armn: Ստեղծագործության այլ տարբերակիչ հատկանիշներ [Work]

en: Form of the expression [Expression]
hy-Armn: Արտահայտման ձևը [Expression]

en: Language of the expression [Expression]
hy-Armn: Արտահայտման լեզուն [Expression]

en: Content type [Expression]
hy-Armn: Բովանդակության տեսակ [Արտահայտություն]

en: Date of expression [Expression]
hy-Armn: Արտահայտման ամսաթիվը [Expression]

en: Medium of performance (for music) [Work]
hy-Armn: Երաժշտության կատարման միջավայր (երաժշտության համար) [Work]

en: Numeric designation (for music) [Work]
hy-Armn: Թվային նշանակում (երաժշտության համար) [Work]

en: Key (for music) [Work]
hy-Armn: Բանալի (երաժշտության համար) [Work]

en: Medium of performance (for music) [Expression]
hy-Armn: Երաժշտության կատարման միջավայր (երաժշտության համար) Expression]

en: Other characteristics of expression [Expression]
hy-Armn: Արտահայտության այլ բնութագրեր [Expression]

en: Collective title
hy-Armn: Կոլեկտիվ վերնագիր

en: Collective subtitle
hy-Armn: Կոլեկտիվ ենթավերնագիր

en: Name
hy-Armn: Անուն

en: Authority record identifier for the name associated with the work
hy-Armn: Աշխատանքի հետ կապված անվան համար լիազորված հեղինակավոր գրառման նույնացուցիչ

en: Relator Code
hy-Armn: Կապվածության Կոդ

en: Authority record identifier for the related work
hy-Armn: Համապատասխան աշխատանքի համար լիազորված հեղինակավոր գրառման նույնացուցիչ

en: Name [Work]
hy-Armn: Անուն [Work]

en: Addition to Name or Qualifier
hy-Armn: Անվանը կամ Որակավորմանը ավելացում

en: Name of the other party
hy-Armn: Մյուս կողմի անունը

en: Date of legal issue or version, or date of signing
hy-Armn: Իրավական թողարկման կամ տարբերակի ամսաթիվը կամ ստորագրման ամսաթիվը

en: Form subheading
hy-Armn: Ենթախորագրի ձև

en: Conventional title
hy-Armn: Պայմանական վերնագիր

en: Topical subject or subject category
hy-Armn: Թեմատիկ խորագիր կամ խորագրի դաս

en: Subject category subdivision code
hy-Armn: Խորագրի դասի ենթաբաժնի կոդ

en: Subject category code
hy-Armn: Առարկայի դասի կոդ

en: Topical subdivision or subject category subdivision text
hy-Armn: Թեմատիկ ենթաբաժին կամ առարկայական դասի ենթաբաժնի տեքստ

en: Country (nation state)
hy-Armn: Երկիր (ազգային պետություն)

en: State or province, etc.
hy-Armn: Նահանգ կամ երկրամաս, և այլն.

en: Intermediate political jurisdiction
hy-Armn: Միջանկյալ քաղաքական իրավասությունը

en: City, etc.
hy-Armn: Քաղաք, և այլն.

en: Venue
hy-Armn: Վայրը

en: Season
hy-Armn: Սեզոն

en: Occasion
hy-Armn: Առիթ

en: Final date
hy-Armn: Վերջնական ամսաթիվ

en: Subsection of city, etc.
hy-Armn: Քաղաքի ենթաբաժին և այլն:

en: Other geographical regions or features
hy-Armn: Այլ աշխարհագրական շրջաններ կամ առանձնահատկություններ

en: Extraterrestrial areas
hy-Armn: Արտաերկրային տարածքներ

en: Geographical area
hy-Armn: Աշխարհագրական տիրույթ

en: Chronological Subdivision
hy-Armn: Ժամանակագրական ենթաբաժին

en: Script of cataloguing and base access point
hy-Armn: Քարտագրման գիր և հիմնական մուտքի կետի գիր

en: Information note
hy-Armn: Տեղեկատվական նշում

en: Instruction phrase
hy-Armn: Հրահանգի արտահայտություն

en: Access point referred to
hy-Armn: Նշված մուտքի կետը

en: General explanatory reference note
hy-Armn: Համընդհանուր բացատրական տեղեկատու նշում

en: General scope note
hy-Armn: Ընդհանուր շրջանակի նշում

en: Text of Note
hy-Armn: Նշումի Տեքստ

en: Biographical note
hy-Armn: Կենսագրական նշում

en: Activity note
hy-Armn: Գործունեության նշում

en: Occupation/Profession
hy-Armn: Զբաղմունք/Մասնագիտություն

en: Function/Field of activity
hy-Armn: Գործառույթի/Գործունեության ոլորտը

en: Affiliation/Address
hy-Armn: Պատկանելություն/Հասցե

en: Place of activity
hy-Armn: Ակտիվության վայր

en: Dates of activity
hy-Armn: Ակտիվության ամսաթվերը

en: Address
hy-Armn: Հասցե

en: Sign
hy-Armn: Նշան

en: Geographical note
hy-Armn: Աշխարհագրական նշում

en: Nature of Content
hy-Armn: Բովանդակության Բնույթը

en: Coverage of Content
hy-Armn: Բովանդակության ծածկույթ

en: Historical Information
hy-Armn: Պատմական Տեղեկատվություն

en: Authority record identifier
hy-Armn: Հեղինակավոր գրառման բնութագրիչ

en: Relationship control
hy-Armn: Հարաբերությունների վերահսկում

en: Part of Name Other than Entry Element
hy-Armn: Անվան մի մասը, այլ որպես մուտքի տարր

en: Date of legal issue or version, or date of the signing
hy-Armn: Իրավական թողարկման կամ տարբերակի ամսաթիվը կամ ստորագրման ամսաթիվը

en: Form Subheading
hy-Armn: Ենթախորագրի Ձև

en: Topical subject
hy-Armn: Թեմատիկ խորագիր

en: Geographical areas such as world, hemisphere, continent
hy-Armn: Աշխարհագրական տարածքներ, ինչպիսիք են աշխարհը, կիսագունդը, մայրցամաքը

en: Form Subdivision
hy-Armn: Ձևի Ենթաբաժին

en: Topical Subdivision
hy-Armn: Թեմատիկ ենթաբաժին

en: Geographical Subdivision
hy-Armn: Աշխարհագրական Ենթաբաժին

en: Entry element Mandatory
hy-Armn: Մուտքի տարր պարտադիր

en: Part or role played (operas, theatrical performances, etc.)
hy-Armn: Խաղացած մաս կամ դեր (օպերաներ, թատերական ներկայացումներ և այլն)

en: Authority Record Number
hy-Armn: Հեղինակավոր գրառման թիվ

en: Additions to Name Other than Dates
hy-Armn: Ամսաթվերից բացի հավելումներ անվանը

en: Roman Numerals
hy-Armn: Հռոմեական Թվագրություն

en: Expansion of Initials of Forename
hy-Armn: Անվան սկզբնատառերի ընդլայնում

en: Affiliation/address
hy-Armn: Պատկանելություն/հասցե

en: Subdivision (or name if entered under place)
hy-Armn: Ենթաբաժին (կամ անունը, եթե նշված է վայրի ներքո)

en: Number of Meeting and/or Number of Part of a Meeting
hy-Armn: Հանդիպման Թիվը և/կամ Հանդիպման Մասի Թիվը

en: Location of Meeting
hy-Armn: Հանդիպման Վայր

en: Date of Meeting
hy-Armn: Հանդիպման ամսաթիվը

en: Inverted Element
hy-Armn: Շրջված Տարր

en: Part of Name other than Entry Element and Inverted Element
hy-Armn: Անվան մի մասը, այլ որպես մուտքի տարր և շրջված տարր

en: International Standard Identifier for the Name
hy-Armn: Անվանման միջազգային ստանդարտ նույնացուցիչ

en: Subject Term
hy-Armn: Խորագրի տերմին

en: Country (Nation State)
hy-Armn: Երկիր (ազգային պետություն)

en: State or Province, etc.
hy-Armn: Նահանգ կամ երկրամաս, և այլն.

en: Intermediate Political Jurisdiction.
hy-Armn: Միջանկյալ Քաղաքական Իրավասությունը։

en: Subsection of City, etc.
hy-Armn: Քաղաքի Ենթաբաժին և այլն:

en: Other Geographical Regions or Features
hy-Armn: Այլ աշխարհագրական շրջաններ կամ առանձնահատկություններ

en: Extraterrestrial Areas
hy-Armn: Արտաերկրային Տարածքներ

en: Geographical areas such as world, hemisphere, continent: larger area than country
hy-Armn: Աշխարհագրական տարածքներ, ինչպիսիք են աշխարհը, կիսագունդը, մայրցամաքը. ավելի մեծ տարածք, քան երկիրը

en: Number of Section or Part
hy-Armn: Մասի կամ բաժնի թիվը

en: Name of Section or Part
hy-Armn: Մասի կամ բաժնի անունը

en: Authority record number
hy-Armn: Հեղինակավոր գրառման թիվ

en: Country
hy-Armn: Երկիր

en: State, region, etc.
hy-Armn: Նահանգ, երկրամաս, և այլն.

en: County
hy-Armn: Երկիր

en: City
hy-Armn: Քաղաք

en: Date of beginning or unique date
hy-Armn: Սկզբի ամսաթիվը կամ եզակի ամսաթիվը

en: UDC number, single or beginning of a range
hy-Armn: UDC թիվ, միայնակ կամ տիրույթի սկիզբ

en: UDC number, end of a range
hy-Armn: UDC թիվ, միջակայքի ավարտ

en: Explanatory terms
hy-Armn: Բացատրական տերմիններ

en: UDC edition
hy-Armn: UDC հրատարակություն

en: Language of edition
hy-Armn: Հրատարակության լեզուն

en: DDC number, single or beginning of a range
hy-Armn: DDC թիվ, միայնակ կամ տիրույթի սկիզբ

en: DDC number, end of a range
hy-Armn: DDC թիվ, միջակայքի ավարտ

en: DDC edition
hy-Armn: DDC հրատարակություն

en: LC number, single or beginning of a range
hy-Armn: LC համարը, առանձին կամ տիրույթի սկիզբ

en: LC number, end of a range
hy-Armn: LC համարը, միջակայքի վերջը

en: Class number, single or beginning of a range
hy-Armn: Դասի համարը, միայնակ կամ տիրույթի սկիզբ

en: Class number, end of a range
hy-Armn: Դասի համարը, միջակայքի վերջը

en: Language of cataloguing and the base access point
hy-Armn: Քարտագրման լեզու և բազային մուտքի կետի լեզուն

en: Agency
hy-Armn: Գործակալություն

en: Date of latest transaction
hy-Armn: Ամենավերջին գործարքի ամսաթիվը

en: Citation
hy-Armn: Մեջբերում

en: Information found
hy-Armn: Տեղեկատվությունը գտնված է

en: Citations
hy-Armn: Մեջբերումներ

en: Note text
hy-Armn: Նշման տեքստ

en: Corresponding Term
hy-Armn: Համապատասխան տերմին

en: Date of Access
hy-Armn: Մուտքի ամսաթիվը

en: Class Number
hy-Armn: Դասի Թիվ

en: Explanatory Term
hy-Armn: Բացատրական Տերմին

en: Date of deprecation of URI
hy-Armn: URI-ի հնացման ամսաթիվը

en: Replacement access point
hy-Armn: Փոխարինման մուտքի կետ

en: Date of the transaction
hy-Armn: Առնչվող գործարքի ամսաթիվը

en: Replaced access point
hy-Armn: Փոխարինված մուտքի կետ

en: Host name
hy-Armn: Հյուրընկալողի անվանումը

en: Access number
hy-Armn: Հասանելիության թիվ

en: Compression information
hy-Armn: Սեղմման տեղեկատվություն

en: Path
hy-Armn: Ուղի

en: Date and hour of consultation and access
hy-Armn: Խորհրդատվության և մուտքի ամսաթիվը և ժամը

en: Electronic name
hy-Armn: Էլեկտրոնային անուն

en: Uniform Resource Name
hy-Armn: Պաշարի համընդհանուր անուն

en: Processor of request
hy-Armn: Հարցման պրոցեսոր

en: Instruction
hy-Armn: Հրահանգ

en: Bits per second
hy-Armn: Բիթեր վայրկյանում

en: Password
hy-Armn: Գաղտնաբառ

en: Logon/login
hy-Armn: Գրանցում/մուտք

en: Contact for access assistance
hy-Armn: Դիմիր հասանելիության օգնության համար

en: Name of location of host in subfield $a
hy-Armn: $a ենթադաշտում հյուրընկալողի տեղաբաշխման անունը

en: Operating system
hy-Armn: Գործառնական համակարգ

en: Port
hy-Armn: Պորտ

en: Electronic format type
hy-Armn: Էլեկտրոնային ձևաչափի տեսակ

en: Settings
hy-Armn: Կարգավորումներ

en: File size
hy-Armn: Նիշքի չափ

en: Terminal emulation
hy-Armn: Տերմինալի էմուլյատոր

en: Uniform Resource Locator
hy-Armn: Պաշարի Համընդհանուր Տեղորոշիչ

en: Hours access method available
hy-Armn: Ժամային հասանելիության մեթոդն է հասանելի

en: Record control number
hy-Armn: Գրառման ստուգիչ համար

en: Nonpublic note
hy-Armn: Ոչ հանրային նշում

en: Access method
hy-Armn: Հասանելիության մեթոդ

en: Public note
hy-Armn: Հանրային նշում

en: Tag of the source format field
hy-Armn: Աղբյուրի ձևաչափի դաշտի պիտակ

en: Indicators and subfields of the source format field
hy-Armn: Աղբյուրի ձևաչափի դաշտի ցուցիչներ և ենթադաշտեր

en: Header
hy-Armn: Գլխամաս

en: Record Identifier
hy-Armn: Գրառման բնութագրիչ

en: Persistent Record Identifier
hy-Armn: Մշտական գրառումների նույնացուցիչ

en: Version Identifier
hy-Armn: Տարբերակի Նույնացուցիչ

en: International Standard Name Identifier (ISNI)
hy-Armn: Անվան միջազգային ստանդարտ Նույնացուցիչ (ISNI)

en: International Standard Authority Data Number (Obsolete)
hy-Armn: Միջազգային ստանդարտ Հեղինակավորի Տվյալի համար (Հնացած)

en: Other Identifier
hy-Armn: Այլ այլ բնութագրիչ

en: Other System Persistent Record Identifier
hy-Armn: Համակարգի մշտական գրանցման այլ նույնացուցիչ

en: Other System Control Numbers
hy-Armn: Այլ Համակարգի ստուգիչ համարներ

en: Music Incipit
hy-Armn: Երաժշտության սկիզբ

en: International Standard Text Code (ISTC)
hy-Armn: Միջազգային ստանդարտ տեքստի կոդ (ISTC)

en: International Standard Musical Work Code (ISWC)
hy-Armn: Միջազգային ստանդարտ երաժշտական գործի կոդ (ISWC)

en: International Standard Audiovisual Number (ISAN)
hy-Armn: Միջազգային Ստանդարտ Տեսա-լսողական համար (ISAN)

en: International Standard Recording Code (ISRC)
hy-Armn: Միջազգային ստանդարտ ձայնագրման կոդ (ISRC)

en: General Processing Data
hy-Armn: Ընդհանուր կատարման տվյալ

en: Language of the Entity
hy-Armn: Միավորի լեզուն

en: Nationality of the Entity
hy-Armn: Միավորի քաղաքացիությունը

en: Coded Data Field: Entity Name as Subject Access Point
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Կազմակերպության անվանումը որպես թեմայի մուտքի կետ

en: Coded Data Field: Personal Name
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ - Անձնանուն

en: Coded Data Field: Time Period of Work Content
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Աշխատանքի բովանդակության ժամանակաշրջան

en: Coded Data Field: Territorial or Geographical Name
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ տարածքի կամ աշխարհագրական անվանում

en: Coded Data Field: Duration of Sound Recordings, Visual Projections, Musical Compositions and Performances
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ ձայնագրությունների, վիզուալ պրոյեկցիաների, երաժշտական կոմպոզիցիաների և կատարումների տևողությունը

en: Coded Data Field: Form of Musical Work and Key or Mode
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Երաժշտական ստեղծագործության ձև և բանալի կամ վիճակ

en: Coded Data Field: Corporate Name
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Համատեղ անուն

en: Coded Data Field: Title
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Վերնագիր

en: Geographic Area Code
hy-Armn: Աշխարհագրական Վայրի Կոդ

en: Coded Data Field: Form, Genre or Physical Characteristics
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Ձև, ժանր կամ ֆիզիկական բնութագրեր

en: Authorized Access Point - Personal Name
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Անձնանուն

en: Authorized Access Point - Corporate Body Name
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - համատեղ մարմնի անվանումը

en: Authorized Access Point - Territorial or Geographical Name
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Տարածքի կամ աշխարհագրական անուն

en: Authorized Access Point - Trademark
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Ապրանքանիշ

en: Authorized Access Point - Printer/Publisher Device
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Տպագրիչի/հրատարակչի սարք

en: Authorized Access Point - Family Name
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Ազգանուն

en: Authorized Access Point - Character
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Նիշ

en: Authorized Access Point - Title
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Վերնագիր

en: Authorized Access Point - Title (Work)
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Վերնագիր (Աշխատություն)

en: Authorized Access Point - Title (Expression) (Provisional)
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Վերնագիր (Արտահայտություն) (Ժամանակավոր)

en: Authorized Access Point - Collective Title
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - կոլեկտիվ վերնագիր

en: Authorized Access Point - Name/Title
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Անուն/Վերնագիր

en: Authorized Access Point - Name/Title (Work)
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Անուն/Վերնագիր (Աշխատություն)

en: Authorized Access Point - Name/Title (Expression)
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Անուն/Վերնագիր (Արտահայտություն)

en: Authorized Access Point - Conventional Name/Title for Legal and Religious Texts
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Իրավական և կրոնական տեքստերի պայմանական անվանում/վերնագիր

en: Authorized Access Point - Name/Collective Title
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Անուն/Հավաքական անվանում

en: Authorized Access Point - Topical Subject
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Թեմա

en: Authorized Access Point - Place and Date of Publication, Performance, Provenance, etc.
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Հրապարակման վայրը և ամսաթիվը, կատարումը, ծագումը և այլն:

en: Authorized Access Point - Form, Genre or Physical Characteristics
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ - Ձևը, ժանրը կամ ֆիզիկական բնութագրերը

en: Information Note
hy-Armn: Տեղեկատվական Նշում

en: Textual See Also Reference Note
hy-Armn: Տեքստային Տես նաև հղման նշում

en: Textual See Reference Note
hy-Armn: Տեքստային Տես հղման նշում

en: General Explanatory Reference Note
hy-Armn: Համընդհանուր բացատրական տեղեկատու նշում

en: General Scope Note
hy-Armn: Ընդհանուր շրջանակի նշում

en: Users/Intended Audience Note
hy-Armn: Օգտագործողների/Նախատեսված հանդիսատեսի նշում

en: Biography and Activity Note
hy-Armn: Կենսագրության և գործունեության նշում

en: Activity Note Pertaining to Printer/Publisher
hy-Armn: Գործունեության նշում, որը վերաբերում է Տպագրիչին/հրատարակչին

en: Geographical Note
hy-Armn: Աշխարհագրական նշում

en: Note on Work
hy-Armn: Ծանոթագրություն աշխատանքի մասին

en: Variant Access Point - Personal Name
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Անուն

en: Variant Access Point - Corporate Body Name
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - համատեղ մարմնի անվանումը

en: Variant Access Point - Territorial or Geographical Name
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Տարածքի կամ աշխարհագրական անուն

en: Variant Access Point - Trademark
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Ապրանքանիշ

en: Variant Access Point - Printer/Publisher Device
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Տպագրիչի/հրատարակչի սարք

en: Variant Access Point - Family Name
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Ազգանուն

en: Variant Access Point - Character
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Նիշ

en: Variant Access Point - Title
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Վերնագիր

en: Variant Access Point - Title (Work)
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Վերնագիր (Աշխատանք)

en: Variant Access Point - Title (Expression) (Provisional)
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Վերնագիր (Արտահայտություն) (Ժամանակավոր)

en: Variant Access Point - Name/Title
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Անուն/Վերնագիր

en: Variant Access Point - Name/Title (Work)
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Անուն/Վերնագիր (Աշխատանք)

en: Variant Access Point - Name/Title (Expression)
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Անուն/Վերնագիր (Արտահայտություն)

en: Variant Access Point - Conventional Name/Title for Legal and Religious Texts
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Իրավական և կրոնական տեքստերի պայմանական անվանում/վերնագիր

en: Variant Access Point - Name/Collective Title
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Անուն/Համատեղ վերնագիր

en: Variant Access Point - Topical Subject
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Թեմատիկ խորագիր

en: Variant access point - Place and date of publication, performance, provenance etc.
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Հրապարակման, կատարման, ծագման և այլն վայրը և ամսաթիվը.

en: Variant Access Point - Form, Genre or Physical Characteristics
hy-Armn: Տարբերակ մուտքի կետ - Ձևը, ժանրը կամ ֆիզիկական բնութագրերը

en: Related Access Point - Personal Name
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Անուն

en: Related Access Point - Personal Name with Responsibility for the Work
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Աշխատանքի համար պատասխանատուի անունը

en: Related Access Point - Personal Name for a Contributor Associated with the Expression
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Արտահայտության հետ կապված մասնակցի անձնանուն

en: Related Access Point - Corporate Body Name
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - համատեղ մարմնի անվանումը

en: Related Access Point - Corporate Body Name with Responsibility for the Work
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Համատեղ մարմնի անվանումը, որը պատասխանատու է աշխատանքի համար

en: Related Access Point - Corporate Body Name for a Contributor Associated with the Expression
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - համատեղ մարմնի անունը արտահայտության հետ կապված աջակցի համար

en: Related Access Point - Territorial or Geographical Name
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Տարածքի կամ աշխարհագրական անուն

en: Related Access Point - Trademark
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Ապրանքանիշ

en: Related Access Point - Printer/Publisher Device
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Տպագրիչի/հրատարակչի սարք

en: Related Access Point - Family Name
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Ազգանուն

en: Related Access Point - Family Name with Responsibility for the Work
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Աշխատանքի համար պատասխանատուի ազգանունը

en: Related Access Point - Family Name for a Associated with the Expression
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Արտահայտության հետ կապված ազգանունը

en: Related Access Point - Character
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Նիշ

en: Related Access Point - Title
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Վերնագիր

en: Related Access Point - Title (Work)
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Վերնագիր (Աշխատություն)

en: Related Access Point - Title (Expression) (Provisional)
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Վերնագիր (Արտահայտություն) (Ժամանակավոր)

en: Related Access Point - Name/Title
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Անուն/Վերնագիր

en: Related Access Point - Conventional Name/Title for Legal and Religious Texts
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Իրավական և կրոնական տեքստերի պայմանական անվանում/վերնագիր

en: Related Access Point - Name/Collective Title
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Անուն/Հավաքական վերնագիր

en: Related Access Point - Topical Subject
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Թեմատիկ խորագիր

en: Related Access Point - Place and Date of Publication, Performance, Provenance, etc.
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Հրապարակման վայրը և ամսաթիվը, կատարումը, ծագումը և այլն:

en: Related Access Point - Form, Genre or Physical Characteristics
hy-Armn: Կապված մուտքի կետ - Ձևը, ժանրը կամ ֆիզիկական բնութագրերը

en: Subject Access Point - Personal Name
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Անձնանուն

en: Subject Access Point - Corporate Body Name
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Համատեղ մարմնի անուն

en: Subject Access Point - Family Name
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Ազգանուն

en: Subject Access Point - Topical Name
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Թեմատիկ անուն

en: Subject Access Point - Geographical Name
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Աշխարհագրական անուն

en: Subject Access Point - Uncontrolled Subject Terms
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Չվերահսկվող խորագրի տերմին

en: Subject Access Point - Trademark
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Ապրանքանիշ

en: Subject Access Point - Hierarchical Geographical Name
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Աստիճանակարգված Աշխարհագրական անուն

en: Subject Access Point - Title (Work)
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Վերնագիր (Աշխատություն)

en: Subject Access Point - Title (Expression)
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Վերնագիր (Արտահայտություն)

en: Place(s) and Date(s) Associated with the Entity
hy-Armn: Միավորի հետ կապված վերնագրեր և ամսաթվեր

en: Subject Access Point - Name/Title (Work)
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Անուն/Վերնագիր (Աշխատություն)

en: Subject Access Point - Name/Title (Expression)
hy-Armn: Խորագրի հասանելիության կետ - Անուն/Վերնագիր (Արտահայտություն)

en: Universal Decimal Classification (UDC)
hy-Armn: Հաընդհանուր Տասնորդական Դասակարգիչ (UDC)

en: Dewey Decimal Classification (DDC)
hy-Armn: Դյուի Տասնորդական Դասակարգիչ (DDC)

en: Library of Congress Classification (LCC)
hy-Armn: Կոնգրեսի գրադարանի դասակարգում (LCC)

en: Other Classification Numbers
hy-Armn: Դասակարգման այլ թվեր

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Personal Name
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Անուն

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Corporate Body Name
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Համատեղ մարմնի անուն

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Territorial or Geographical Name
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Տարածքային կամ աշխարհագրական անվանում

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Trademark
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Ապրանքանիշ

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Printer/Publisher Device
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Տպագրիչի/հրատարակչի սարք

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Family Name
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Ազգանուն

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Character
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրով - Նիշ

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Title
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Վերնագիր

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Title (Work)
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Վերնագիր (Աշխատություն)

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Title (Expression) (Provisional)
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Վերնագիր (Արտահայտություն) (Ժամանակավոր)

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Name/Title
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Անուն/Վերնագիր

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Name/Title (Work)
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Անուն/Վերնագիր (Աշխատություն)

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Name/Title (Expression)
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Անուն/Վերնագիր (Արտահայտություն)

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Conventional Name/Title for Legal and Religious Texts
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Իրավական և կրոնական տեքստերի պայմանական անվանում/վերնագիր

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Name/Collective Title
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Անուն/Համատեղ վերնագիր

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Topical Subject
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Թեմա

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Place and Date of Publication, Performance, Provenance, etc.
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Հրապարակման վայրը և ամսաթիվը, կատարումը, ծագումը և այլն:

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Form, Genre or Physical Characteristics
hy-Armn: Լիազորված մուտքի կետ այլ լեզվով և/կամ գրությամբ - Ձև, Ժանր կամ ֆիզիկական բնութագրիչներ

en: Originating Source
hy-Armn: Ծագման աղբյուր

en: Source Data Found
hy-Armn: Աղբյուրի տվյալները Գտնվել են

en: Source Data Not Found
hy-Armn: Աղբյուրի տվյալները չեն Գտնվել

en: Usage or Scope Information
hy-Armn: Օգտագործման կամ շրջանակի մասին տեղեկություններ

en: Corresponding Data in Other Systems
hy-Armn: Համապատասխան տվյալներ այլ համակարգերում

en: Example Under Note
hy-Armn: Օրինակը Նշումի տակ

en: General Cataloguer's Note
hy-Armn: Քարտագրողի ընդհանուր նշում

en: Deleted Access Point Information
hy-Armn: Ջնջված մուտքի կետի տեղեկատվություն

en: Replaced Access Point Information
hy-Armn: Փոխարինված մուտքի կետի տեղեկատվություն

en: Electronic Location and Access
hy-Armn: Էլեկտրոնային տեղաբաշխում և հասանելիություն

en: Data Not Converted From Source Format
hy-Armn: Տվյալները չեն փոխարկվել սկզբնաղբյուրի ձևաչափից

en: Default
hy-Armn: լռակյաց

en: Personal Name
hy-Armn: Անձնական անուն

en: Corporate Body Name
hy-Armn: Համատեղ մարմնի անուն

en: Territorial or Geographical Name
hy-Armn: Տարածքի կամ աշխարհագրական անուն

en: Trademark
hy-Armn: Ապրանքանիշ

en: Printer/Publisher Device
hy-Armn: Տպագրողի/Հրատարակչի սարք

en: Family Name
hy-Armn: Ազգանուն

en: Character
hy-Armn: Նիշ

en: Title
hy-Armn: Վերնագիր

en: Title (Work)
hy-Armn: Վերնագիր (Աշխատանք)

en: Title (Expression)
hy-Armn: Վերնագիր (Արտահայտություն)

en: Collective Title
hy-Armn: Կոլեկտիվ Վերնագիր

en: Name/Title
hy-Armn: Անուն/Տիտղոս

en: Name/Title (Work)
hy-Armn: Անուն/Տիտղոս (Work)

en: Name/Title (Expression)
hy-Armn: Անուն/Տիտղոս (Expression)

en: Name/Collective Title
hy-Armn: Անուն/Կոլեկտիվ վերնագիր

en: Topical Subject
hy-Armn: Թեմատիկ խորագիր

en: Place and Date of Publication, Performance, Provenance, etc.
hy-Armn: Հրապարակման վայրը և ամսաթիվը, կատարումը, ծագումը և այլն:

en: Form, Genre or Physical Characteristics
hy-Armn: Ձև, ժանր կամ ֆիզիկական բնութագրեր

en: Default UNIMARC Standard Authority types:
hy-Armn: Լռակյաց UNIMARC Ստանդարտ Հեղինակավորի տեսակներ:

en: vocal a cappella music
hy-Armn: վոկալ ակապելլա երաժշտություն

en: instrumental music
hy-Armn: գործիքային երաժշտություն

en: vocal and instrumental music
hy-Armn: վոկալ և գործիքային երաժշտություն

en: electroacoustic music
hy-Armn: էլեկտրաակուստիկ երաժշտություն

en: mixed media music (electroacoustic and other media)
hy-Armn: խառը մեդիա երաժշտություն (էլեկտրաակուստիկ և այլ մեդիա)

en: undefined,variable
hy-Armn: չսահմանված, փոփոխական

en: other
hy-Armn: այլ

en: cartographic tactile image
hy-Armn: քարտեզագրական շոշափելի պատկեր

en: computer dataset
hy-Armn: համակարգչային տվյալների բազմություն

en: computer program
hy-Armn: համակարգչային ծրագիր

en: cartographic dataset
hy-Armn: քարտեզագրական տվյալների բազա

en: cartographic three-dimensional form
hy-Armn: քարտեզագրական եռաչափ ձև

en: cartographic image
hy-Armn: քարտեզագրական պատկեր

en: cartographic moving image
hy-Armn: քարտեզագրական շարժվող պատկեր

en: cartographic tactile three-dimensional form
hy-Armn: քարտեզագրական զգայական եռաչափ ձև

en: notated music
hy-Armn: ձեռագիր երաժշտություն

en: notated movement
hy-Armn: նշագրված շարժում

en: performed music
hy-Armn: կատարված երաժշտություն

en: sounds
hy-Armn: ձայներ

en: spoken word
hy-Armn: ասված խոսք

en: still image
hy-Armn: անշարժ պատկեր

en: tactile three-dimensional form
hy-Armn: զգայական եռաչափ ձև

en: tactile image
hy-Armn: զգայական պատկեր

en: tactile notated music
hy-Armn: զգայական նշագրված երաժշտություն

en: tactile notated movement
hy-Armn: զգայական նշագրված շարժում

en: tactile text
hy-Armn: զգայական տեքստ

en: three-dimensional form
hy-Armn: եռաչափ ձև

en: two-dimensional moving image
hy-Armn: երկչափ շարժվող պատկեր

en: three-dimensional moving image
hy-Armn: եռաչափ շարժվող պատկեր

en: text
hy-Armn: տեքստ

en: audio
hy-Armn: լսողական

en: electronic
hy-Armn: Էլեկտրոնային

en: microform
hy-Armn: միկրոկաղապար

en: microscopic
hy-Armn: միկրոսկոպիկ

en: projected
hy-Armn: պրոյեկտված

en: stereographic
hy-Armn: ստերեոգրաֆիկ

en: video
hy-Armn: տեսանյութ

en: multiple media
hy-Armn: բազմամեդիա

en: unmediated
hy-Armn: չմիջնորդված

en: other media
hy-Armn: այլ մեդիա

en: computer
hy-Armn: համակարգիչ

en: unspecified
hy-Armn: չսահմանված

en: Reproduction is not complete
hy-Armn: Վերարտադրումը ամբողջական չէ

en: Reproduction is complete
hy-Armn: Վերարտադրումը կատարված է

en: undetermined
hy-Armn: անորոշ

en: Acquisition framework
hy-Armn: Համալրման շրջանակ

en: Default UNIMARC bibligraphic framework in English.
hy-Armn: Լռակյաց UNIMARC մատենագրական շրջանակը անգլերենով:

en: Withdrawn status
hy-Armn: Դուրս գրվածի կարգավիճակ

en: Damaged status
hy-Armn: Վթարված վիճակ

en: Lost status
hy-Armn: Կորածի կարգավիճակ

en: Use restrictions
hy-Armn: Օգտագործիր արգելանքները

en: Date acquired
hy-Armn: Ձեռք բերման ամսաթիվ

en: Copy number
hy-Armn: Պատճենի համար

en: Uniform resource identifier
hy-Armn: Պաշարի համընդհանուր բնութագրիչ

en: Coded location qualifier
hy-Armn: Կոդավորված տեղաբաշխման որոշիչ

en: Koha itemnumber (autogenerated)
hy-Armn: Կոհա itemnumber (ավտոգեներացված)

en: Source of acquisition
hy-Armn: Համալրման աղբյուր

en: Home library
hy-Armn: Տնային գրադարան

en: Current library
hy-Armn: Ընթացիկ գրադարան

en: Shelving location
hy-Armn: Դարակի վրա տեղաբաշխում

en: Barcode
hy-Armn: Շտրիխ կոդ

en: Cost, replacement price
hy-Armn: Արժեք, փոխարինման գին

en: Collection
hy-Armn: Հավաքածու

en: Price effective from
hy-Armn: Գինը արդյունավետ է` սկսած

en: Inventory number
hy-Armn: Գույքահամար

en: Full call number
hy-Armn: Լրիվ կանչի համար

en: Materials specified (bound volume or other part)
hy-Armn: Հատկորոշված նյութեր (կազմ, հատոր կամ այլ մաս)

en: Date last checked out
hy-Armn: վերջին սպասարկման ամսաթիվ

en: Checked out
hy-Armn: Դուրս տրված

en: Not for loan
hy-Armn: Դուրս տրման համար չէ

en: Cost, normal purchase price
hy-Armn: Արժեք, նորմալ առաքման գին

en: Shelving control number
hy-Armn: Դարակի ստուգիչ համար

en: Total holds
hy-Armn: Ընդամենը պահումներ

en: Serial enumeration / chronology
hy-Armn: Պարբերականի համարակալում / ժամանակագրություն

en: Total checkouts
hy-Armn: Ընդամենը սպասարկված

en: Total renewals
hy-Armn: Ընդամենը թարմացումներ

en: Date last seen
hy-Armn: Վերջին տեսած ամսաթիվ

en: Non-public note
hy-Armn: Ոչ հանրային նշում

en: [Obsolete] Instruments or Voices for Ensembles
hy-Armn: [Հնացած] Երաժշտախմբի համար գործիքներ կամ ձայներ

en: [Obsolete] Instruments or Voices for Soloists
hy-Armn: [Հնացած] Մենակատարների համար գործիքներ կամ ձայներ

en: Institution to which the Field Applies
hy-Armn: Ինստիտուտ որին վերաբերվում է Դաշտը

en: Number (ISBN)
hy-Armn: Թիվ (ISBN)

en: Terms of Availability and/or Price
hy-Armn: Մատչելիության պայմաններ և/կամ Գին

en: Erroneous ISBN
hy-Armn: Սխալ ISBN

en: Number (ISSN)
hy-Armn: Թիվ (ISSN)

en: ISSN-L or linking ISSN
hy-Armn: ISSN-L կամ կապող ISSN

en: Cancelled ISSN-L
hy-Armn: Չեղյալ արված ISSN-L

en: Cancelled ISSN
hy-Armn: Չեղյալ արված ISSN

en: Erroneous ISSN or ISSN-L
hy-Armn: Սխալ ISSN կամ ISSN-L

en: Fingerprint System Code
hy-Armn: Մատնահետքի համակարգային կոդ

en: Fingerprint
hy-Armn: Մատնահետք

en: Number (ISMN)
hy-Armn: Թիվ (ISMN)

en: Erroneous ISMN
hy-Armn: Սխալ ISMN

en: Erroneous Article Identifier
hy-Armn: Սխալ հոդվածի նույնացուցիչ

en: Number (ISRN)
hy-Armn: Թիվ (ISRN)

en: Cancelled/Invalid/Erroneous ISRN
hy-Armn: Չեղյալ արված/անվավեր/Սխալ ISRN

en: Number (ISRC)
hy-Armn: Թիվ (ISRC)

en: Terms of Availability and/or Price [Obsolete]
hy-Armn: Մատչելիության պայմաններ և/կամ Գին [Obsolete]

en: Country Code
hy-Armn: Երկրի Կոդ

en: Erroneous number
hy-Armn: Սխալ թիվ

en: Erroneous Number
hy-Armn: Սխալ թիվ

en: System Control Number
hy-Armn: Համակարգի ստուգիչ թիվ

en: Cancelled or Invalid Control Number
hy-Armn: Չեղյալ արված կամ անվավեր ստուգիչ թիվ

en: System code for musical notation
hy-Armn: Համակարգի կոդը երաժշտական նոտագրման համար

en: Erroneous CODEN
hy-Armn: Սխալ CODEN

en: Terms of availability and/or price
hy-Armn: Մատչելիության պայմաններ և/կամ գին

en: Erroneous publisher's number
hy-Armn: Հրատարակչի սխալ թիվ

en: Standard Number
hy-Armn: Ստանդարտ Թիվ

en: Additional codes following standard number or code
hy-Armn: Լրացուցիչ կոդեր որոնք հետևում են ստանդարտ թվին կամ կոդին

en: Erroneous Number or Code
hy-Armn: Սխալ թիվ կամ կոդ

en: Language of Text, Soundtrack etc.
hy-Armn: Տեքստի լեզու, սաունդթրեք և այլն.

en: Language of Intermediate Text when Item is Not Translated from Original
hy-Armn: Միջանկյալ տեքստի լեզուն, երբ նյութը չի թարգմանվում բնօրինակից

en: Language of Original Work
hy-Armn: Բնօրինակ աշխատանքի լեզուն

en: Language of Summary
hy-Armn: Ամփոփման լեզուն

en: Language of Contents Page
hy-Armn: Բովանդակության էջի լեզուն

en: Language of Title Page if Different from Text
hy-Armn: Վերնագրի էջի լեզուն, եթե տարբերվում է տեքստից

en: Language of Title Proper if Not First Language of Text, Soundtrack, etc.
hy-Armn: Վերնագրի ճիշտ լեզուն, եթե տեքստի առաջին լեզուն չէ, սաունդթրեքը և այլն:

en: Language of Libretto, etc.
hy-Armn: Լիբրետոյի լեզուն, այլն.

en: Language of Accompanying Material
hy-Armn: Ուղեկցող նյութի լեզուն

en: Language of Subtitles
hy-Armn: Ենթավերնագրերի լեզուն

en: Source of non-ISO code
hy-Armn: Ոչ ISO կոդի աղբյուր

en: Country of publication
hy-Armn: Հրատարակման երկիր

en: Locality (non-ISO)
hy-Armn: Տեղայնություն (ոչ-ISO)

en: Locality (ISO)
hy-Armn: Տեղայնություն (ISO)

en: Monograph Coded Data
hy-Armn: Մենագրության կոդավորված տվյալներ

en: Form of resource: Coded Data: Medium Designator
hy-Armn: Պաշարի ձև։ Կոդավորված տվյալներ։ Միջոցի նշանակիչ

en: Continuing resource Coded Data
hy-Armn: Շարունակական պաշարի կոդավորված տվյալներ

en: Coded Data - General
hy-Armn: Կոդավորված տվյալներ - Ընդհանուր

en: Motion Picture Coded Data - Archival
hy-Armn: Շարժանկարի կոդավորված տվյալներ - Արխիվ

en: Coded Data for Graphics
hy-Armn: Կոդավորված տվյալներ Գրաֆիկայի համար

en: Coded Data for Three-Dimensional Artefacts and Realia
hy-Armn: Կոդավորված տվյալներ Եռաչափ արտեֆակտների և իրականության համար

en: Cartographic Material Coded Data (General)
hy-Armn: Քարտեզագրման նյութի կոդավորված տվյալներ (Ընդհանուր)

en: Cartographic Material Coded Data: Physical attributes (General)
hy-Armn: Քարտեզագրման նյութի կոդավորված տվյալներ։ Ֆիզիկական հատկանիշներ (Ընդհանուր)

en: Aerial Photography and Remote Sensing Coded Data: Physical Attributes
hy-Armn: Օդային լուսանկարչություն և հեռակառավարման կոդավորված տվյալներ. ֆիզիկական հատկանիշներ

en: Type of Scale
hy-Armn: Մասշտաբի տեսակը

en: Constant Ratio Linear Horizontal Scale
hy-Armn: Գծային հորիզոնական Մասշտաբի Հաստատուն Գործակից

en: Constant Ratio Linear Vertical Scale
hy-Armn: Գծային ուղղահայաց Մասշտաբի Հաստատուն Գործակից

en: Co-ordinates - Westernmost Longitude
hy-Armn: Կոորդինատներ - Ամենաարևմտյան Երկայնություն

en: Co-ordinates - Easternmost Longitude
hy-Armn: Կոորդինատներ - Ամենաարևելյան Երկայնություն

en: Co-ordinates - Northernmost Latitude
hy-Armn: Կոորդինատներ - Ամենահյուսիսային Լայնություն

en: Co-ordinates - Southernmost Latitude
hy-Armn: Կոորդինատներ - Ամենահարավային Լայնություն

en: Angular Scale
hy-Armn: Անկյունային Սանդղակ

en: Declination - Northern Limit
hy-Armn: Շեղում - Հյուսիսային սահմանափակում

en: Declination - Southern Limit
hy-Armn: Շեղում - Հարավային սահմանափակում

en: Right ascension - Eastern Limits
hy-Armn: Աջ վերընթաց - Արևելյան սահմանափակում

en: Right ascension - Western Limits
hy-Armn: Աջ բարձրացող - Արևմտյան սահմանափակում

en: Epoch
hy-Armn: Դարաշրջան

en: Planet
hy-Armn: Մոլորակ

en: Character of Image
hy-Armn: Պատկերի բնույթ

en: Form of Cartographic Item
hy-Armn: Քարտեզային նյութի ձև

en: Presentation Technique for Photographic or Non-Photographic Image
hy-Armn: Շնորհանդեսային տեխնիկաներ լուսանկարչական կամ ոչ լուսանկարչական պատկերի համար

en: Position of Platform for Photographic or Remote Sensing Image
hy-Armn: Լուսանկարված կամ հեռավար զգայական պատկերի համար Հարթակի դիրք

en: Category of Satellite for Remote Sensing Image
hy-Armn: Հեռավար զգայական պատկերի համար Արբանյակի դաս

en: Name of Satellite for Remote Sensing Image
hy-Armn: Արբանյակի անունը հեռավար զգայական պատկերի համար

en: Recording Technique for Remote Sensing Image
hy-Armn: Հեռավար Զգայական Պատկերի համար գրանցման տեխնիկա

en: Format of Notated Music
hy-Armn: Նոտագրված երաժշտության ձևաչափ

en: Literary Text Indicator (Non-Music Performance)
hy-Armn: Գրական տեքստի ցուցիչ (ոչ երաժշտական կատարում)

en: Multiple Musical Format
hy-Armn: Երաժշտական բազմակի ձևաչափ

en: Sound Recording Coded Data (General)
hy-Armn: Ձայնագրման կոդավորված տվյալներ (ընդհանուր)

en: Sound Recording Coded Data (Detail)
hy-Armn: Ձայնագրման կոդավորված տվյալներ (մանրամասն)

en: Key or mode of Musical Work
hy-Armn: Երաժշտական Աշխատանքի Բանալի կամ Վիճակ

en: Microform Coded Data Physical Attributes
hy-Armn: Միկրոժապավենի կոդավորված տվյալներ Ֆիզիկական հատկանիշներ

en: Spheroid
hy-Armn: Սֆերոիդ

en: Horizontal Datum
hy-Armn: Հորիզոնական մեծություն

en: Grid and Referencing System
hy-Armn: Ցանց և հղումների համակարգ

en: Overlapping and Referencing System
hy-Armn: Համընկնման և հղումների համակարգ

en: Secondary Grid and Referencing System
hy-Armn: Երկրորդական Ցանց և հղումների համակարգ

en: Vertical Datum
hy-Armn: Ուղղահայաց տվյալ

en: Unit of Measurement of Heighting
hy-Armn: Բարձրության չափման միավոր

en: Contour Interval
hy-Armn: Ուրվագծի տիրույթ

en: Supplementary Contour Interval
hy-Armn: Լրացուցիչ ուրվագծային միջակայք

en: Unit of Measurement of Bathymetry
hy-Armn: Բատիմետրիայի չափման միավոր

en: Bathymetric Interval
hy-Armn: Բաթիմետրիկ միջակայք

en: Supplementary Bathymetric Interval
hy-Armn: Լրացուցիչ բաթիմետրիկ միջակայք

en: Coded Data for Electronic Resources
hy-Armn: Կոդավորված տվյալներ Էլեկտրոնային Պաշարների համար

en: Antiquarian Coded Data - General
hy-Armn: Հնաոճի կոդավորված տվյալներ - Ընդհանուր

en: Institution and Copy to Which the Field Applies
hy-Armn: Ինստիտուտ և Պատճեն որին կիրառվում է այս դաշտը

en: Coded data - Copy specific attributes
hy-Armn: Կոդավորված տվյալներ. Պատճենել հատուկ հատկանիշները

en: Binding specific characteristics
hy-Armn: Կազմելու Հատուկ բնութագրերը

en: Age
hy-Armn: Տարիք

en: Binding State of Preservation code - specific
hy-Armn: Պահպանման Կոդի կազմի վիճակը - հատուկ

en: Body of the Book Specific Characteristics
hy-Armn: Գրքին հատուկ Հատուկ բնութագրերի մարմինը

en: Body of the Book State of Preservation Code - specific
hy-Armn: Գրքի վիճակի Պահպանման կոդի մարմիը - հատուկ

en: Type of Performance Medium
hy-Armn: Բեմականացման միջոցի տեսակը

en: Instrument/Voice, Conductor, Other Performer or Device
hy-Armn: Գործիք/ձայն, դիրիժոր, այլ կատարող կամ սարք

en: Type of Ensemble
hy-Armn: Անսամբլի տեսակը

en: Group within Larger Ensemble
hy-Armn: Խմբավորել ավելի մեծ անսամբլի շրջանակներում

en: Number of Parts
hy-Armn: Մասերի թիվը

en: Number of Players
hy-Armn: Խաղացողների քանակը

en: Type of performance medium
hy-Armn: Բեմականացման միջոցի տեսակը

en: Instrument or Voice Soloist
hy-Armn: Գործիք կամ ձայնային մենակատար

en: Instrument or Voice Non-soloist, Conductor, Other Performer or Device, Not Included in an Ensemble
hy-Armn: Գործիք կամ Ձայնային ոչ մենակատար, դիրիժոր, այլ կատարող կամ Սարք՝ ներառված Անսամբլում

en: Vocal or Instrumental Ensemble
hy-Armn: Վոկալ կամ գործիքային համույթ

en: Instrument or Voice Non-soloist, Conductor, Other Performer or Device, Included in an Ensemble
hy-Armn: Գործիք կամ Ձայնային ոչ մենակատար, դիրիժոր, այլ կատարող կամ սարք՝ ներառված Անսամբլում

en: Specific Instrument
hy-Armn: Հատուկ գործիք

en: ISBD Content form Code
hy-Armn: ISBD Բովանդակության ձևի կոդ

en: ISBD Content Qualification Code
hy-Armn: ISBD բովանդակության որակավորման կոդ

en: Other Coding for Content Form
hy-Armn: Բովանդակության ձևի համար այլ կոդավորում

en: ISBD Media Type Code
hy-Armn: ISBD Միջոցի տեսակի կոդ

en: Other Coding for Media Type
hy-Armn: Այլ կոդավորում հաղորդամիջոցի տեսակի համար

en: Materials specified
hy-Armn: Նյութերը որոշված են

en: Type of Carrier Code
hy-Armn: Փոխադրողի կոդի տեսակը

en: Title Proper
hy-Armn: Վերնագիրը ուղիղ

en: General Material Designation
hy-Armn: Նյութի Ընդհանուր նշանակում

en: Title Proper by Another Author
hy-Armn: Վերնագիրը ուղիղ այլ Հեղինակի կողմից

en: Other Title Information
hy-Armn: Այլ վերնագրի տեղեկատվություն

en: First Statement of Responsibility
hy-Armn: Պատասխանատվության առաջին հայտարարություն

en: Subsequent Statement of Responsibility
hy-Armn: Ենթաբաժնի Պատասխանատվություն

en: Number of a Part
hy-Armn: Մասի թիվը

en: Name of a Part
hy-Armn: Մասի անունը

en: Inclusive dates
hy-Armn: Ներառյալ ամսաթվեր

en: Bulk dates
hy-Armn: Խմբային ամսաթվեր

en: Title page information following the title proper (for older monographic publications)
hy-Armn: Վերնագրի էջի տեղեկությունները որ հետևում են ուղիղ վերնագրին (ավելի հին մենագրական հրապարակումների համար)

en: Volume Designation
hy-Armn: Հատորի Նշանակում

en: Language of Parallel Title Proper
hy-Armn: Ուղիղ զուգահեռ վերնագրի լեզուն

en: Content form
hy-Armn: Բովանդակության ձև

en: Content qualification
hy-Armn: Բովանդակության որակավորում

en: Media type
hy-Armn: Հաղորդամիջոցի տեսակ

en: Issue Statement
hy-Armn: Համարի վիճակ

en: Parallel Edition Statement
hy-Armn: Զուգահեռ հրատարակության տվյալներ

en: Statement of Responsibility Relating to Edition
hy-Armn: Պատասխանատվություն առնչվող Հրատարակությանը

en: Mathematical Data Statement
hy-Armn: Մաթեմատիկական տվյալների հայտարարություն

en: Statement of scale
hy-Armn: Մասշտաբի վիճակ

en: Statement of projection
hy-Armn: Պրոյեկցիայի վիճակ

en: Statement of coordinates
hy-Armn: Կոորդինատների վիճակ

en: Right ascension and declination
hy-Armn: Աջ վերընթաց և անկում

en: Statement of equinox
hy-Armn: Գիշերահավասարի վիճակ

en: Numbering: Dates and Volume Designations
hy-Armn: Համարակալում. տարեթվերի և հատորների նշանակումներ

en: Source of Numbering Information
hy-Armn: Համարակալման Տեղեկատվության աղբյուր

en: Printed Music Specific Statement
hy-Armn: Տպագիր երաժշտության հատուկ հայտարարություն

en: Parallel Printed Music Specific Statement(s)
hy-Armn: Զուգահեռ տպագիր երաժշտության հատուկ հայտարարություն(ներ)

en: Place of Publication, Distribution, etc.
hy-Armn: Հրատարակման, տարածման վայրը և այլն.

en: Address of Publisher, Distributor, etc.
hy-Armn: Հրատարակչի, տարածողի հասցեն, այլն.

en: Name of Publisher, Distributor, etc.
hy-Armn: Հրատարակչի, տարածողի անուն, այլն.

en: Date of Publication, Distribution, etc.
hy-Armn: Հրատարակման, տարածման ամսաթիվը, և այլն.

en: Place of Manufacture
hy-Armn: Թողարկման վայրը

en: Address of Manufacturer
hy-Armn: Թողարկողի հասցեն

en: Name of Manufacturer
hy-Armn: Թողարկողի անուն

en: Date of Manufacture
hy-Armn: Թողարկման ամսաթիվը

en: Printing and/or publishing information transcribed as found in the main source of information
hy-Armn: Տպագրության և/կամ հրապարակման Տեղեկություններ, որոնք տառադարձված են այնպես, ինչպես առկա են տեղեկատվության հիմնական աղբյուրում

en: Printing and/or publishing information transcribed as found in the colophon
hy-Armn: Տպագրության և/կամ հրապարակման Տեղեկություններ, որոնք տառադարձված են այնպես, ինչպես առկա են որպես վերջնամասում

en: Place of Publication, Production, Distribution or Manufacture
hy-Armn: Թողարկման, հրատարակման, տարածման կամ արտադրման վայր

en: Address of Publisher, Producer, Distributor or Manufacturer
hy-Armn: Թողարկողի, հրատարակչի, տարածողի կամ արտադրողի հասցեն

en: Name of Publisher, Producer, Distributor or Manufacturer
hy-Armn: Թողարկման, հրատարակման, տարածման կամ արտադրման անվանում

en: Date of Publication, Production, Distribution or Manufacture or Copyright Notice
hy-Armn: Թողարկման, հրատարակման, տարածման, արտադրման կամ հեղինակային իրավունքի նշումի ամսաթիվը

en: Printing and/or Publishing Information Transcribed as Found in the Main Source of Information
hy-Armn: Տպագրության և/կամ հրապարակման Տեղեկություններ, որոնք տառադարձված են այնպես, ինչպես առկա են տեղեկատվության հիմնական աղբյուրում

en: Printing and/or Publishing Information Transcribed as Found in the Colophon
hy-Armn: Տպագրության և/կամ հրապարակման Տեղեկություններ, որոնք տառադարձված են այնպես, ինչպես առկա են որպես վերջնամասում

en: Specific Material Designation and Extent of Item
hy-Armn: Որոշակի նյութի պատկանելիություն և նյութի ծավալը

en: Materials and Technique display
hy-Armn: Նյութերի և տեխնիկաների արտածում

en: Other Physical Details
hy-Armn: Այլ ֆիզիկական մանրամասներ

en: Dimensions
hy-Armn: Չափեր

en: Accompanying Material
hy-Armn: Ուղեկցող նյութ

en: Series Title
hy-Armn: Մատենաշարի վերնագիր

en: Parallel Series Title
hy-Armn: Մատենաշարի զուգահեռ վերնագիր

en: Statement of Responsibility
hy-Armn: Պատասխանատվություն

en: ISSN of Series
hy-Armn: Մատենաշարի ISSN

en: Language of Parallel Title
hy-Armn: Զուգահեռ վերնագրի լեզուն

en: Designation and extent of file
hy-Armn: Նիշքի անվանումը և ծավալը

en: File type
hy-Armn: Նիշքի տեսակ

en: Encoding standard
hy-Armn: Կոդավորման ստանդարտ

en: Version of encoding standard
hy-Armn: Կոդավորման ստանդարտի տարբերակը

en: Details of encoding standard
hy-Armn: Կոդավորման ստանդարտի մանրամասները

en: Resolution
hy-Armn: Որոշում

en: Regional encoding
hy-Armn: Ռեգիոնալ կոդավորում

en: Encoded bitrate
hy-Armn: Կոդավորված բիթի սանդղակ

en: Organization
hy-Armn: Կազմակերպություն

en: Arrangement
hy-Armn: Պայմանավորվածություն

en: Level
hy-Armn: Մակարդակ

en: Carrier Type Designation
hy-Armn: Կրիչի տեսակի նշանակում

en: Institution and Copy to Which Field Applies
hy-Armn: Ինստիտուտ և Պատճեն որին կիրառվում է դաշտը

en: Uniform Resource Identifier.
hy-Armn: Պաշարի Համընդհանուր Բնութագրիչ.

en: Action
hy-Armn: Գործողություն

en: Action Identification
hy-Armn: Գործողության Բնութագրում

en: Time of Action
hy-Armn: Գործողության ժամ

en: Action Interval
hy-Armn: Գործողության Տիրույթ

en: Contingency for Action
hy-Armn: Գործողության համար անկանխատեսելիություն

en: Authorisation
hy-Armn: Թույլտվություն

en: Jurisdiction
hy-Armn: Իրավասության շրջան

en: Method of Action.
hy-Armn: Գործողության Մեթոդ.

en: Site of Action
hy-Armn: Գործողության կայք

en: Action Agent
hy-Armn: Գործողության Գործակալ

en: Status
hy-Armn: Վիճակ

en: Extent
hy-Armn: Չափսեր

en: Type of Unit
hy-Armn: Միավորի տեսակը

en: Non-public Note
hy-Armn: Ոչ հանրային Նշում

en: Public Note
hy-Armn: Հանրային Նշում

en: Name of source
hy-Armn: Աղբյուրի անվանում

en: Dates of Coverage
hy-Armn: Լուսաբանման ամսաթվերը

en: Location within source
hy-Armn: Տեղաբաշխումը աղբյուրի ներսում

en: Uniform Resource Identifier (URI)
hy-Armn: Պաշարի համընդհանուր բնութագրիչ (URI)

en: International Standard Number
hy-Armn: Միջազգային Ստանդարտ Համար

en: Text of Unstructured Note
hy-Armn: Չկառուցված գրառման տեքստ

en: Type of reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման ձև

en: Place of reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման վայր

en: Agency Responsible for the Reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման համար պատասխանատու Գործակալություն

en: Date of publication for the reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման համար հրապարակման ամսաթիվը

en: Physical description of the reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման ֆիզիկական նկարագրությունը

en: Series statement for the reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման համար մատենաշարի վիճակ

en: Completeness of the reproduction code
hy-Armn: Վերարտադրման կոդի լրիվությունը

en: Coverage of the reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման ծածկույթ

en: Terms of access to the reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման հասանելիության պայմանները

en: Note About Reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման մասին Նշում

en: URL of the reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման URL

en: Date of consultation
hy-Armn: Խորհրդատվության ամսաթիվը

en: ISSN of the reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման ISSN

en: ISBN of the reproduction
hy-Armn: Վերարտադրման ISBN

en: Date when the URL in $u was found to be invalid
hy-Armn: Ամսաթիվ, երբ $u -ի URL -ն անվավեր է ճանաչվել

en: Frequency
hy-Armn: Հաճախականություն

en: Dates of Frequency
hy-Armn: Հաճախության ամսաթվերը

en: Title of level 1 subdivision
hy-Armn: 1-ին մակարդակի ստորաբաժանման վերնագիրը

en: Title of level 2 subdivision
hy-Armn: 2-րդ մակարդակի ստորաբաժանման վերնագիրը

en: Title of level 3 subdivision
hy-Armn: 3-րդ մակարդակի ստորաբաժանման վերնագիրը

en: Title of level 4 subdivision
hy-Armn: 4-րդ մակարդակի ստորաբաժանման վերնագիրը

en: Title of level 5 subdivision
hy-Armn: 5-րդ մակարդակի ստորաբաժանման վերնագիրը

en: Title of level 6 subdivision
hy-Armn: 6-րդ մակարդակի ստորաբաժանման վերնագիրը

en: Title of level 7 subdivision
hy-Armn: 7-րդ մակարդակի ստորաբաժանման վերնագիրը

en: Title of level 8 subdivision
hy-Armn: 8-րդ մակարդակի ստորաբաժանման վերնագիրը

en: Sequence of pages or first page of a subdivision
hy-Armn: Էջերի հաջորդականությունը կամ ստորաբաժանման առաջին էջը

en: Other information concerning a subdivision
hy-Armn: Այլ տեղեկություններ ստորաբաժանման վերաբերյալ

en: Dissertation or thesis details and type of degree
hy-Armn: Ատենախոսություն կամ թեզի մանրամասներ և դիպլոմի տեսակը

en: Discipline of degree
hy-Armn: Դիպլոմային կարգապահություն

en: Date of degree
hy-Armn: Դիպլոմի ամսաթիվը

en: Body granting the degree
hy-Armn: Աստիճանը շնորհող մարմին

en: Title of other edition of dissertation or thesis
hy-Armn: Ատենախոսություն կամ թեզի այլ հրատարակության վերնագիրը

en: Text preceding or following the note
hy-Armn: Գրառմանը նախորդող կամ հաջորդող տեքստ

en: Preferred Citation
hy-Armn: Նախընտրելի մեջբերում

en: Text of awards note
hy-Armn: Մրցանակաբաշխության տեքստը

en: Name of award
hy-Armn: Մրցանակի անվանումը

en: Year of award
hy-Armn: Մրցանակի տարին

en: Country of award
hy-Armn: Մրցանակի երկիր

en: Identification of the Holder
hy-Armn: Սեփականատիրոջ նույնականացում

en: Control number
hy-Armn: Ստուգիչ թիվ

en: Funding Organization
hy-Armn: Ֆինանսավորող կազմակերպություն

en: Program
hy-Armn: Ծրագիր

en: Project Number
hy-Armn: Նախագծի թիվը

en: Project Name
hy-Armn: Նախագծի անունը

en: Project Acronym
hy-Armn: Նախագծի հապավումը

en: Source for Acquisition/Subscription Address
hy-Armn: Համալրման/բաժանորդագրության հասցեի աղբյուրը

en: Stock Number
hy-Armn: Ֆոնդային համարը

en: Medium
hy-Armn: Միջին

en: Terms of Availability
hy-Armn: Մատչելիության պայմաններ

en: Terms governing access, use and reproduction
hy-Armn: Մուտքի, օգտագործման և վերարտադրման պայմանները

en: Authorization
hy-Armn: Ինքնության հաստատում

en: Authorized users
hy-Armn: Լիազորված օգտվողներ

en: Bibliographic Record Identifier
hy-Armn: Մատենագիտական գրառման բնութագրիչ

en: Koha number
hy-Armn: Կոհա թիվ

en: Author
hy-Armn: Հեղինակ

en: Place of Publication
hy-Armn: Հրատարակության վայրը

en: Date of Publication
hy-Armn: Հրատարակության ամսաթիվը

en: Parallel title
hy-Armn: Զուգահեռ վերնագիր

en: International Standard Music Number
hy-Armn: Միջազգային ստանդարտ երաժշտական համար

en: Other title information.
hy-Armn: Այլ վերնագրի տեղեկատվություն.

en: Physical description
hy-Armn: Ֆիզիկական նկարագրություն

en: International standard identifier for a work
hy-Armn: Աշխատանքի միջազգային ստանդարտ նույնացուցիչ

en: International standard identifier for an expression
hy-Armn: Արտահայտության միջազգային ստանդարտ նույնացուցիչ

en: Series statement
hy-Armn: Մատենաշարի մնացորդ

en: Volume Number
hy-Armn: Հատորի թիվը

en: International Standard Serial Number
hy-Armn: Միջազգային ստանդարտ պարբերական համար

en: International Standard Book Number
hy-Armn: Գրքի միջազգային ստանդարտ համար

en: Preferred access point
hy-Armn: Նախընտրելի մուտքի կետ

en: Language (when part of a heading)
hy-Armn: Լեզու (երբ վերնագրի մաս է)

en: Miscellaneous Information
hy-Armn: Այլևայլ Տեղեկատվություն

en: Version (or Date of Version)
hy-Armn: Տարբերակ (կամ Տարբերակի ամսաթիվ)

en: Medium of Performance (for Music)
hy-Armn: Երաժշտության կատարման միջավայր (Երաժշտության համար)

en: Numeric Designation (for Music)
hy-Armn: Թվային նշանակում (երաժշտության համար)

en: Key (for Music)
hy-Armn: Բանալի (Երաժշտության համար)

en: Additional Elements (for Music)
hy-Armn: Լրացուցիչ տարրեր (երաժշտության համար)

en: Collective Uniform Title
hy-Armn: Կոլեկտիվ միատեսակ վերնագիր

en: Collective Uniform Subtitle
hy-Armn: Կոլեկտիվ միատեսակ ենթավերնագիր

en: Date of Publication, etc.
hy-Armn: Հրատարակման ամսաթիվը և այլն.

en: Language (when part of heading)
hy-Armn: Լեզու (երբ վերնագրի մաս է)

en: Form Heading Proper
hy-Armn: Ձևի գլխագիրը ուղիղ

en: Month and Day
hy-Armn: Ամիս և Օր

en: Personal Name - Entry Element of Person
hy-Armn: Անձնական անուն - անձի մուտքային տարր

en: Personal Name - Part of Name Other than Entry Element Forename
hy-Armn: Անձնական անուն - Անվան մի մասը, բացառությամբ մուտքային տարրի անվանման

en: Personal Name - Dates
hy-Armn: Անձնանուն - Ամսաթվեր

en: Personal Name Qualifier
hy-Armn: Անձնական անվան որակավորում

en: Title of Part
hy-Armn: Մասի վերնագիր

en: Year
hy-Armn: Տարի

en: Numeration (Arabic)
hy-Armn: Համարակալում (արաբական)

en: Numeration (Roman)
hy-Armn: Համարակալում (հռոմեական)

en: Institution in Locality
hy-Armn: Հաստատություն տեղանքում

en: Place in Locality
hy-Armn: Վայրը տեղանքում

en: Authority Entry Record Number
hy-Armn: Հեղինակավորի մուտքի գրառման թիվ

en: Parallel Title
hy-Armn: Զուգահեռ վերնագիր

en: Number of Part
hy-Armn: Մասի թիվը

en: Name of Part
hy-Armn: Մասի անուն

en: Volume or Dates associated with Title
hy-Armn: Վերնագրի հետ կապված հատորը կամ ամսաթվերը

en: Language of Title
hy-Armn: Վերնագրի լեզուն

en: Half title
hy-Armn: Կես վերնագիր

en: Added Title-page Title
hy-Armn: Ավելացված Վերնագիր-էջի վերնագիր

en: Variant Title
hy-Armn: Տարբերակ վերանգիր

en: Title proper, variant title or uniform title in standard modern spelling
hy-Armn: Վերնագրի ճիշտ, տարբերակի վերնագիր կամ միասնական վերնագիր ստանդարտ ժամանակակից ուղղագրությամբ

en: Former Title Proper
hy-Armn: Նախկին վերնագիրը ուղիղ

en: Volumes or Dates of Former Title
hy-Armn: Նախկին վերնագրի հատորները կամ տարեթվերը

en: ISSN of Former Title
hy-Armn: Նախկին վերնագրի ISSN

en: Key Title
hy-Armn: Բանալի Վերնագիր

en: Qualifier
hy-Armn: Բնութագրիչ

en: Volume or Dates Associated with Key Title
hy-Armn: Հիմնական վերնագրի հետ կապված հատորը կամ ամսաթվերը

en: Abbreviated Title
hy-Armn: Կրճատված վերնագիր

en: Additional Title
hy-Armn: Լրացուցիչ Վերնագիր

en: Other title information
hy-Armn: Այլ վերնագրի տեղեկատվություն

en: Number of part
hy-Armn: Մասի թիվը

en: Name of part
hy-Armn: Մասի անունը

en: Translated Title
hy-Armn: Թարգմանված վերնագիր

en: Language of Translated Title
hy-Armn: Թարգմանված վերնագրի լեզուն

en: Artificial title
hy-Armn: Արհեստական վերնագիր

en: Institution and Copy to which the Field Applies
hy-Armn: Ինստիտուտ և Պատճեն որին Կիրառվում է Դաշտը

en: Entry Element Name
hy-Armn: Մուտքի տարրի անուն

en: Arranged Statement (for Music)
hy-Armn: Կազմակերպված Հայտարարություն (Երաժշտության համար)

en: Subject Category Entry Element Text
hy-Armn: Խորագրի դասի մուտքի տարրի տեքստ

en: Subject Category Subdivision Code
hy-Armn: Խորագրի դասի ենթաբաժնի կոդ

en: Subject Category Code
hy-Armn: Խորագրի դասի կոդ

en: Subject Category Subdivision Text
hy-Armn: Խորագրի դասի ենթաբաժնի տեքստ

en: Intermediate Political Jurisdiction
hy-Armn: Միջանկյալ Քաղաքական Իրավասությունը

en: State or Province etc.
hy-Armn: Նահանգ կամ երկրամաս և այլն.

en: Institution and Copy to which the field applies
hy-Armn: Ինստիտուտ և Պատճեն որին կիրառվում է այս դաշտը

en: Country (Nation State) or Larger Entity Country
hy-Armn: Երկիր (ազգային պետություն) կամ ավելի լայն միավորման երկիր

en: Building, vehicle, etc.
hy-Armn: Շենք, տրանսպորտային միջոց և այլն:

en: Date 1
hy-Armn: Ամսաթիվ 1

en: Date 2
hy-Armn: Ամսաթիվ 2

en: Other geographic regions or features
hy-Armn: Այլ աշխարհագրական շրջաններ կամ առանձնահատկություններ

en: Extraterrestrial area
hy-Armn: Արտաերկրային տարածք

en: Make and Model of Machines
hy-Armn: Մեքենաների արտադրություն և մոդել

en: Programming Languages
hy-Armn: Ծրագրավորման լեզուներ

en: Operating System
hy-Armn: Գործառնական Համակարգ

en: Form
hy-Armn: Ձև

en: Code
hy-Armn: Կոդ

en: Subject Indicator Number
hy-Armn: Առարկայի ցուցիչի Թիվ

en: String
hy-Armn: Տող

en: Reference Indicator Number
hy-Armn: Տեղեկատուի ցուցիչի թիվը

en: Language of Terms
hy-Armn: Տերմինների լեզուն

en: Classification Record Number
hy-Armn: Դասակարգման գրառման թիվ

en: Edition
hy-Armn: Հրատարակություն

en: Class number
hy-Armn: Դասի թիվ

en: Book number
hy-Armn: Գրքի թիվ

en: Book Number
hy-Armn: Գրքի Թիվ

en: Classification Subdivision
hy-Armn: Դասակարգման Ստորաբաժանում

en: Additions to Names Other than Dates
hy-Armn: Ամսաթվերից բացի Հավելումներ Անվանը

en: International standard identifier for the name
hy-Armn: Անվան միջազգային ստանդարտ նույնացուցիչ

en: Part or Role played
hy-Armn: Խաղացած մաս կամ դեր

en: Number of Meeting and/or Number of Part of Meeting
hy-Armn: Հանդիպման թիվը և/կամ հանդիպման մասի թիվը

en: Part of Name Other than Entry Element and Inverted Element
hy-Armn: Անվան մի մասը, այլ որպես մուտքի տարր և շրջված տարր

en: Data Element
hy-Armn: Տվյալի տարր

en: Qualifications
hy-Armn: Որակավորումներ

en: Uniform title
hy-Armn: Համընդհանուր վերնագիր

en: Date of Transaction
hy-Armn: Առնչվող գործարքի ամսաթիվը

en: Cataloguing Rules (Descriptive Conventions)
hy-Armn: Քարտագրման կանոններ (նկարագրական համաձայնագրեր)

en: Original Control Number
hy-Armn: Բնօրինակ ստուգիչ թիվ

en: ISSN Centre Code
hy-Armn: ISSN Կենտրոնի Կոդ

en: Text of note
hy-Armn: Նշումի տեքստ

en: Code of Institution
hy-Armn: Ինստիտուտի կոդը

en: Institution Identifier
hy-Armn: Կազմակերպության բնութագրիչ

en: Sub-Location Identifier
hy-Armn: Ենթատեղակայման բնութագրիչ

en: Coded Location Qualifier (2 or 3 characters)
hy-Armn: Կոդավորված տեղաբաշխման որոշիչ (2 կամ 3 նիշ)

en: Non-coded Location Qualifier
hy-Armn: Չկոդավորված Տեղաբաշխման Որոշիչ

en: Call Number Prefix
hy-Armn: Դասիչի Նախածանց

en: Call Number
hy-Armn: Դասիչ

en: Shelving Form of Title, Author, Author/Title
hy-Armn: Դարակային ձև Վերնագրի, Հեղինակի, Հեղինակ/Վերնագիր համար

en: Call Number Suffix
hy-Armn: Դասիչի Վերջածանց

en: Item Identifier
hy-Armn: Նյութի բնութագրիչ

en: Copy Identifier
hy-Armn: Պատճենի բնութագրիչ

en: Copy Number
hy-Armn: Պատճենի թիվ

en: Non-public Note.
hy-Armn: Ոչ հանրային նշում.

en: Link text
hy-Armn: Հղման տեքստ

en: Date and Hour of Consultation and Access
hy-Armn: Խորհրդատվության և մուտքի ամսաթիվը և ժամը

en: Electronic Format Type
hy-Armn: Էլեկտրոնային ձևաչափի տեսակը

en: Tag of the Source Format Field
hy-Armn: Աղբյուրի Ձևաչափի Դաշտի Պիտակ

en: Indicators and Subfields of the Source Format Field
hy-Armn: Աղբյուրի Ձևաչափի Դաշտի Ցուցիչներ և Ենթադաշտեր

en: Koha biblio number
hy-Armn: Կոհա բիբլիո թիվ

en: Koha biblioitem number
hy-Armn: Կոհա բիբլիոնյութի թիվ

en: Koha biblio creation date
hy-Armn: Կոհա բիբլիոի ստեղծման ամսաթիվ

en: Koha biblio modification date
hy-Armn: Կոհա բիբլիոի թարմացման ամսաթիվ

en: Serial
hy-Armn: Պարբերական

en: Koha item type
hy-Armn: Կոհա նյութի տեսակ

en: Number of issues
hy-Armn: Համարների քանակը

en: Koha issues (borrowed), all copies
hy-Armn: Կոհա նյութերը (փոխառված), բոլոր օրինակները

en: Source of classification or shelving scheme
hy-Armn: Դասակարգման աղբյուր կամ դասավորման սխեմա

en: Koha normalized classification for sorting
hy-Armn: Կոհա նորմալացված դասակարգում տեսակավորման համար

en: Serial record
hy-Armn: Պարբերականի գրառում

en: Record Label
hy-Armn: Գրառման պիտակ

en: International Standard Book Number (ISBN)
hy-Armn: Գրքի միջազգային ստանդարտ համար (ISBN)

en: International Standard Serial Number (ISSN)
hy-Armn: Միջազգային ստանդարտ Պարբերական Համար (ISSN)

en: Fingerprint Identifier
hy-Armn: Մատնահետքի բնութագրիչ

en: International Standard Music Number (ISMN)
hy-Armn: Միջազգային Ստանդարտ Երաժշտական Համար (ISMN)

en: Article Identifier
hy-Armn: Հոդվածի նույնացուցիչ

en: International Standard Technical Report Number (ISRN)
hy-Armn: Միջազգային Ստանդարտ Տեխնիկական Հաշվետվության համարը (ISRN)

en: Other Standard Identifier
hy-Armn: Այլ ստանդարտ նույնացուցիչ

en: National Bibliography Number
hy-Armn: Ազգային Մատենագիտական Համար

en: Legal Deposit Number
hy-Armn: Պարտադիր օրինակի թիվը

en: Government Publication Number
hy-Armn: Կառավարական հրատարակության թիվ

en: Other system persistent record identifier
hy-Armn: Համակարգի մշտական գրանցման այլ նույնացուցիչ

en: CODEN (Serials)
hy-Armn: CODEN (Պարբերականներ)

en: Publisher's Number
hy-Armn: Հրատարակչի թիվ

en: Universal Product Code (UPC)
hy-Armn: Ապրանքի ունիվերսալ կոդը (UPC)

en: International Article Number (EAN)
hy-Armn: Հոդվածի Միջազգային Համար (EAN)

en: Language of the Resource
hy-Armn: Պաշարի լեզուն

en: Country of Publication or Production
hy-Armn: Հրատարակման կամ Ստեղծման Երկիր

en: Coded Data Field: Textual Material, Monographic
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ Տեքստային նյութ, Մենագրություն

en: Coded Data Field: Textual Material - Physical Attributes
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Տեքստային նյութեր. Ֆիզիկական հատկանիշներ

en: Coded Data Field: Continuing Resources
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. շարունակական պաշարներ

en: Coded Data Field: Visual Projections, Videorecordings and Motion Pictures
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ տեսողական պրոյեկցիաներ, տեսագրություններ և շարժանկարներ

en: Coded Data Fields: Visual Projections, Videorecordings and Motion Pictures
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ Տեսողական պրոյեկցիաներ, Տեսագրություններ և Շարժանկարներ

en: Coded Data Field: Graphics
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ գրաֆիկա

en: Coded Data Field: Three-Dimensional Artefacts and Realia
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Եռաչափ արտեֆակտներ և իրականություն

en: Coded Data Field: Cartographic Materials - General
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Քարտեզագրական նյութեր - Ընդհանուր

en: Coded Data Field: Cartographic Materials: Physical Attributes
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Քարտեզագրական նյութեր. Ֆիզիկական հատկանիշներ

en: Coded Data Field: Time Period of Item Content
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Նյութի բովանդակության ժամանակաշրջան

en: Coded Data Field: Cartographic Resources - Scale and Co-Ordinates
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ քարտեզագրական ռեսուրսներ՝ մասշտաբներ և կոորդինատներ

en: Coded Data Field: Cartographic Materials - Specific Material Designation Analysis
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Քարտեզագրական նյութեր - Հատուկ նյութերի նշանակման վերլուծություն

en: Coded Data Field: Sound Recordings and Music
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ ձայնագրություններ և երաժշտություն

en: Coded Data Field: Sound Recordings - Physical Attributes
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. ձայնագարություն - ֆիզիկական հատկանիշներ

en: Coded Data Field: Duration of Sound Recordings and Printed Music
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ ձայնագրությունների և տպագիր երաժշտության տևողությունը

en: Coded Data Field: Microforms - Physical Attributes
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. միկրոձևեր - ֆիզիկական հատկանիշներ

en: Coded Data Field: Cartographic Materials: Geodetic, Grid and Vertical Measurement
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ քարտեզագրական նյութեր՝ գեոդեզիական, ցանցային և ուղղահայաց չափումներ

en: Coded Data Field: Electronic Resources
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ Էլեկտրոնային պաշարներ

en: Coded Data Field: Antiquarian - General
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ հնաոճ - Ընդհանուր

en: Coded Data Field: Copy Specific Attributes
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Պատճենել հատուկ հատկանիշները

en: Coded Data Field: Medium of Performance [Obsolete]
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ կատարողական միջավայր [հնացած]

en: Coded Data Field: Medium of Performance
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ հաղորդամիջոց կամ ներկայացում

en: Coded Data Field: content form
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. բովանդակության ձև

en: Coded Data Field: media type
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ՝ մեդիա տեսակ

en: Coded Data Field: Type of Carrier
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Փոխադրողի տեսակը

en: Title and Statement of Responsibility
hy-Armn: Վերնագիր և Պատասխանատվություն

en: Coded Data Field: Content Form
hy-Armn: Կոդավորված տվյալների դաշտ. Բովանդակության ձև

en: Edition Statement
hy-Armn: Հրատարակչական տվյալներ

en: Material Specific Area: Cartographic Resources - Mathematical Data
hy-Armn: Նյութական ոլորտ. Քարտեզագրական ռեսուրսներ - մաթեմատիկական տվյալներ

en: Material Specific Area: Numbering of Continuing Resources
hy-Armn: Նյութական հատուկ ոլորտ. շարունակական ռեսուրսների համարակալում

en: Material Specific Area: Printed Music Specific Statement
hy-Armn: Նյութի Հատուկ տարածք. Տպագիր երաժշտություն Հատուկ հայտարարություն

en: Publication, Distribution, etc.
hy-Armn: Հրատարակություն, տարածում, այլն.

en: Projected Publication Date
hy-Armn: Պրոյեկցված հրատարակության Ամսաթիվ

en: Production, Publication, Distribution, Manufacture statements
hy-Armn: Թողարկման, հրատարակման, տարածման, արտադրման հայտարարություն

en: Physical Description
hy-Armn: Ֆիզիկական Նկարագրություն

en: Series
hy-Armn: Մատենաշար

en: Material Specific Area: Electronic Resource Characteristics
hy-Armn: Նյութի հատուկ տարածք. Էլեկտրոնային ռեսուրսների բնութագրերը

en: Digital File Characteristics
hy-Armn: Թվային նիշքի նկարագրիչներ

en: Organization and Arrangement of Materials
hy-Armn: Նյութերի կազմակերպում և դասավորություն

en: Carrier Type
hy-Armn: Կրիչի տեսակ

en: General Notes
hy-Armn: Ընդհանուր նշումներ

en: Notes Pertaining to Identification Numbers
hy-Armn: Նույնականացման թվերին վերաբերող նշումներ

en: Notes Pertaining to Coded Information
hy-Armn: Ծանոթագրություններ, որոնք վերաբերում են կոդավորված տեղեկատվությանը

en: General Notes Pertaining to Descriptive Information
hy-Armn: Ընդհանուր նշումներ, որոնք վերաբերում են նկարագրական տեղեկատվությանը

en: Notes Pertaining to Title and Statement of Responsibility
hy-Armn: Վերնագրին և պատասխանատվության հայտարարությանը վերաբերող նշումներ

en: Notes Pertaining to Edition and Bibliographic History
hy-Armn: Հրատարակության և մատենագիտական պատմությանը վերաբերող նշումներ

en: Notes Pertaining to Publication, Distribution, etc.
hy-Armn: Հրապարակման, բաշխման և այլնի վերաբերյալ նշումներ:

en: Notes Pertaining to Physical Description
hy-Armn: Ֆիզիկական նկարագրությանը առնչվող նշումներ

en: Notes Pertaining to Series
hy-Armn: Նշումներ առնչվող մատենաշարին

en: Notes Pertaining to Binding and Availability
hy-Armn: Նշումներ, որոնք վերաբերում են կազմարարությանը և մատչելիությանը

en: Notes Pertaining to Linking Fields
hy-Armn: Կապված դաշտերին վերաբերող նշումներ

en: Notes Pertaining to Related Titles
hy-Armn: Նշումներ առնչվող կապված վերնագրերին

en: Notes Pertaining to Subject Access
hy-Armn: Նշումներ առնչվող խորագրերի հասանելիությանը

en: Notes Pertaining to Responsibility
hy-Armn: Պատասխանատվությանը առնչվող նշումներ

en: Notes Pertaining to Material (Or Type of Publication) Specific Information
hy-Armn: Նշումներ՝ կապված նյութի (կամ հրապարակման տեսակի) հատուկ տեղեկատվության հետ

en: Note Relating to the Copy in Hand
hy-Armn: Ծանոթագրություն՝ կապված ձեռքի տակ եղած պատճենի հետ

en: Provenance Note
hy-Armn: Ծագման վայրի նշում

en: Action Note
hy-Armn: Գործողության նշում

en: Internal Bibliographies/Indexes Note
hy-Armn: Ներքին մատենագրությունների/Ցուցիչների ծանոթագրություն

en: External Indexes/Abstracts/References Note
hy-Armn: Արտաքին ինդեքսների/Համառոտագրությունների/Հղումների Ծանոթագրություն

en: Credits Note (Projected and Video Material and Sound Recordings)
hy-Armn: Կրեդիտային նշում (պրոյեկտված և տեսանյութեր և ձայնագրություններ)

en: Cast Note (Projected and Video Material and Sound Recordings)
hy-Armn: Դերաբաշխման նշում (պրոյեկտված և Տեսա նյութեր և ձայնագրություններ)

en: Original Version Note
hy-Armn: Իսկական տարբերակի նշում

en: Reproduction Note
hy-Armn: Վերարտադրման նշում

en: Frequency Statement Note (Continuing Resources)
hy-Armn: Հաճախականության հայտարարագրի նշում (շարունակական պաշարներ)

en: Contents Note
hy-Armn: Բովանդակության նշում

en: Dissertation (Thesis) Note
hy-Armn: Ատենախոսության (թեզի) նշում

en: Summary or Abstract
hy-Armn: Ամփոփում կամ համառոտագրություն

en: Preferred Citation of Described Materials
hy-Armn: Նկարագրված նյութերի Նախընտրելի մեջբերում

en: Awards Note
hy-Armn: Պարգևների նշում

en: Location of Originals/ Reproductions
hy-Armn: Բնօրինակների/վերարտադրությունների տեղաբաշխում

en: Type of Electronic Resource Note
hy-Armn: Էլեկտրոնային պաշարի նշումի տեսակը

en: System Requirements Note (Electronic Resources)
hy-Armn: Համակարգային պահանջների նշում (էլեկտրոնային պաշարներ)

en: Funding Information Note
hy-Armn: Ֆինանսավորման տեղեկատվական նշում

en: Acquisition Information Note
hy-Armn: Համալրման տեղեկատվության նշում

en: Notes on Information Service Policy
hy-Armn: Նշումներ տեղեկատվական ծառայության քաղաքականության վերաբերյալ

en: Subseries
hy-Armn: Ենթամատենաշար

en: Source of Excerpt or Offprint
hy-Armn: Քաղվածքի կամ առանձնատիպի աղբյուրը

en: Excerpt or Offprint
hy-Armn: Քաղվածք կամ առանձնատիպ

en: Supplement
hy-Armn: Հավելված

en: Parent of Supplement
hy-Armn: Հավելվածի ծնող

en: Issued with
hy-Armn: Տրված է սրա հետ

en: is Updated by
hy-Armn: Թարմացված է

en: Updates
hy-Armn: Թարմացումներ

en: Continues
hy-Armn: Շարունակվում է

en: Continues in Part
hy-Armn: Շարունակվում է մասում

en: Supersedes
hy-Armn: Փոխարինողներ

en: Supersedes in Part
hy-Armn: Փոխարինված է մասով

en: Absorbed
hy-Armn: Կլանված

en: Absorbed in Part
hy-Armn: Կլանված մասով

en: Formed by Merger of
hy-Armn: Ձևավորվել է սրանց ձուլումով

en: Separated from
hy-Armn: Բաժանված սրանից

en: Continued by
hy-Armn: Շարունակված կողմից

en: Continued in Part by
hy-Armn: Շարունակված է մասով, կողմից

en: Superseded by
hy-Armn: Փոխարինված է

en: Superseded in Part by
hy-Armn: Մասը Փոխարինված է սրանով

en: Absorbed by
hy-Armn: Ձուլված է սրա կողմից

en: Absorbed in Part by
hy-Armn: Կլանված մասով սրա կողմից

en: Split into
hy-Armn: Բաժանիր

en: Merged with XXX to Form
hy-Armn: Ձուլված է XXX ին ձևավորելու համար

en: Changed Back to
hy-Armn: Հետ է փոխված

en: Other Edition in the Same Medium
hy-Armn: Այլ հրատարակություն նույն միջավայրում

en: Other Edition in Another Medium
hy-Armn: Այլ հրատարակություն մեկ այլ միջավայրում

en: Translated as
hy-Armn: Թարգմանված որպես

en: Translation of
hy-Armn: Թարգմանություն

en: Other Edition, State or Impression in the Same Medium
hy-Armn: Այլ հրատարակություն, վիճակ կամ տպավորություն նույն միջավայրում

en: Reproduced as
hy-Armn: Վերարտադրված է որպես

en: Set Level
hy-Armn: Բազմության մակարդակ

en: Subset Level
hy-Armn: Ենթաբազմության մակարդակ

en: Piece Level
hy-Armn: Կտորի մակարդակ

en: Piece-Analytic Level
hy-Armn: Վայր-Վերլուծական մակարդակ

en: Item Reviewed
hy-Armn: Նյութը Վերանայված է

en: Also Bound with This Volume
hy-Armn: Կապված նաև այս հատորին

en: Bound with
hy-Armn: Կազմված միասին

en: Other Related Works
hy-Armn: Այլ Կապված աշխատանքներ

en: Preferred Access Point
hy-Armn: Նախընտրելի մուտքի կետ

en: Collective Preferred Title
hy-Armn: Կոլեկտիվ նախընտրելի վերնագիր

en: Preferred Conventional Heading
hy-Armn: Նախընտրելի պայմանական վերնագիր

en: Preferred Access Point - Identification of a Work
hy-Armn: Նախընտրելի մուտքի կետ - Աշխատանքի նույնականացում

en: Preferred Access Point - Identification of an Expression
hy-Armn: Նախընտրելի մուտքի կետ - Արտահայտության նույնականացում

en: Parallel Title Proper
hy-Armn: Զուգահեռ վերնագիրը ուղիղ

en: Half Title
hy-Armn: Կես Վերնագիր

en: Cover Title
hy-Armn: Կազմի վերնագիր

en: Added Title-Page Title
hy-Armn: Ավելացված Վերնագիր-Էջի վերնագիր

en: Caption Title
hy-Armn: Տողատակի վերնագիր

en: Running Title
hy-Armn: Վազող վերնագիր

en: Spine Title
hy-Armn: Կողի վերնագիր

en: Other Variant Titles
hy-Armn: Վերնագրի այլ տարբերակներ

en: Title in Standard Modern Spelling
hy-Armn: Վերնագիրը ստանդարտ ժամանակակից ուղղագրությամբ

en: Former Title (Continuing Resources)
hy-Armn: Նախկին վերնագիր (Շարունակական պաշար)

en: Key Title (Continuing Resources)
hy-Armn: Բանալի Վերնագիր (Շարունակական պաշար)

en: Abbreviated Title (Continuing Resources)
hy-Armn: Կրճատված վերնագիր (Շարունակական պաշար)

en: Expanded Title
hy-Armn: Ընդլայնված վերնագիր

en: Additional Title Supplied by Cataloguer
hy-Armn: Լրացուցիչ վերնագիր Տրամադրված քարտագրողի կողմից

en: Translated Title Supplied by Cataloguer
hy-Armn: Թարգմանված վերնագիր Տրամադրված քարտագրողի կողմից

en: Section Title
hy-Armn: Ենթաբաժնի վերնագիր

en: Artifical Title
hy-Armn: Արհեստական Վերնագիր

en: Name / Preferred Access Point - Identification of a Work
hy-Armn: Անուն / Նախընտրելի մուտքի կետ - Աշխատանքի նույնականացում

en: Name / Preferred Access Point - Identification of an Expression
hy-Armn: Անուն / Նախընտրելի մուտքի կետ - Արտահայտության նույնականացում

en: Personal Name Used as Subject
hy-Armn: Անձնական անունը օգտագործված որպես խորագիր

en: Corporate Body Name Used as Subject
hy-Armn: Համատեղ մարմնի անուն օգտագործված որպես խորագիր

en: Family Name Used as Subject
hy-Armn: Ազգանունը օգտագործված որպես խորագիր

en: Name and Title Used as Subject
hy-Armn: Անունը և վերնագիրը օգտագործվում են որպես խորագիր

en: Title Used as Subject
hy-Armn: Վերնագիրը օգտագործված որպես խորագիր

en: Topical Name Used as Subject
hy-Armn: Թեմատիկ անուն օգտագործված որպես Խորագիր

en: Geographical Name Used as Subject
hy-Armn: Աշխարհագրական անուն օգտագործված որպես Խորագիր

en: Form, Genre or Physical Characteristics Heading
hy-Armn: Ձևի, ժանրի կամ ֆիզիկական բնութագրերի գլխագիր

en: Uncontrolled Subject Terms
hy-Armn: Չվերահսկվող խորագրային տերմիններ

en: Subject Category (Provisional)
hy-Armn: Խորագրի դաս (Ժամանակավոր)

en: Trademark Used as Subject
hy-Armn: Ապրանքային նշանն օգտագործված որպես խորագիր

en: Hierarchical Geographical Name Used as Subject
hy-Armn: Աստիճանակարգված աշխարհագրական անուն օգտագործված որպես Խորագիր

en: Place and Date of Publication, Performance, etc.
hy-Armn: Հրապարակման վայրը և ամսաթիվը, կատարումը և այլն:

en: Place and Date of Provenance
hy-Armn: Ծագման վայրը և ամսաթիվը

en: Technical Details Access (Electronic Resources) [Obsolete]
hy-Armn: Տեխնիկական մանրամասների հասանելիություն (էլեկտրոնային պաշարներ) [Obsolete]

en: Occupation
hy-Armn: Զբաղմունք

en: Function
hy-Armn: Ֆունկցիա

en: Time Period Code
hy-Armn: Ժամանակի հատվածի Կոդ

en: Dewey Decimal Classification
hy-Armn: Դյուի Տասնորդական Դասակարգիչ

en: Library of Congress Classification
hy-Armn: Կոնգրեսի գրադարանի դասակարգում

en: Other Class Numbers
hy-Armn: Դասի այլ թվեր

en: Personal Name - Primary Responsibility
hy-Armn: Անձնական անուն - առաջնային պատասխանատվություն

en: Personal Name - Alternative Responsibility
hy-Armn: Անձնանուն - Այլընտրանքային պատասխանատվություն

en: Personal Name - Secondary Responsibility
hy-Armn: Անձնական անուն - Երկրորդական պատասխանատվություն

en: Personal Name - Provenance or Ownership
hy-Armn: Անձնական անուն - ծագում կամ սեփականություն

en: Corporate Body Name - Primary Responsibility
hy-Armn: Համատեղ մարմնի անուն - Առաջնային պատասխանատվություն

en: Corporate Body Name - Alternative Responsibility
hy-Armn: Համատեղ մարմնի անուն - Այլընտրանքային պատասխանատվություն

en: Corporate Body Name - Secondary Responsibility
hy-Armn: Համատեղ մարմնի անուն - Երկրորդական պատասխանատվություն

en: Corporate Body Name - Provenance or Ownership
hy-Armn: Համատեղ մարմնի անուն - Ծագում կամ սեփականություն

en: Family Name - Primary Responsibility
hy-Armn: Ազգանուն - Առաջնային պատասխանատվություն

en: Family Name - Alternative Responsibility
hy-Armn: Ազգանուն - Այլընտրանքային պատասխանատվություն

en: Family Name - Secondary Responsibility
hy-Armn: Ազգանուն - Երկրորդական պատասխանատվություն

en: Family Name - Provenance or Ownership
hy-Armn: Ազգանուն - Ծագում կամ սեփականություն

en: Name - Entity Responsible
hy-Armn: Անուն - Պատասխանատու կառույց

en: Uniform Conventional Heading for Legal and Religious Texts - Primary Responsibility
hy-Armn: Իրավական և կրոնական տեքստերի միասնական պայմանական վերնագիր - Առաջնային պատասխանատվություն

en: Uniform Conventional Heading for Legal and Religious Texts - Alternative Responsibility
hy-Armn: Իրավական և կրոնական տեքստերի միասնական պայմանական վերնագիր - այլընտրանքային պատասխանատվություն

en: Uniform Conventional Heading for Legal and Religious Texts - Secondary Responsibility
hy-Armn: Իրավական և կրոնական տեքստերի միասնական պայմանական վերնագիր - Երկրորդային պատասխանատվություն

en: National ISSN Centre
hy-Armn: Ազգային ISSN Կենտրոն

en: Holding Institution
hy-Armn: Պահող Ինստիտուտ

en: Location and Call Number
hy-Armn: Տեղաբաշխում և դասիչ

en: Data Not Converted from Source Format
hy-Armn: Տվյալները չեն փոխարկվել սկզբնաղբյուրի ձևաչափից

en: System Control Numbers (Koha)
hy-Armn: Համակարգի ստուգիչ թվեր (Կոհա)

en: local dates
hy-Armn: տեղային ամսաթվեր

en: ADDED ENTRY ELEMENTS (KOHA)
hy-Armn: ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ՄՈՒՏՔԻ ՏԱՐՐԵՐ (ԿՈՀԱ)

en: Location and item information (Koha)
hy-Armn: Տեղադրության և նյութի մասին տեղեկություն (Կոհա)

en: Fast Add Framework
hy-Armn: Արագ ավելացման շրջանակ

en: 'FA', a 'Fast Add' minimal UNIMARC framework suitable for ILL or on-the-fly cataloguing.
hy-Armn: 'FA', դա 'Fast Add' նվազագույն UNIMARC շրջանակն է, հարմար ՄԳԲ կամ հընթացս քարտագրման ընթացքում։
