Koha 23.11.08.001 - en to hy-Armn translation catalogue (872 entries)

en: ERROR: Price is not a valid number, please check the price and try again!
hy-Armn: ՍԽԱԼ՝ Գինը վավեր թիվ չէ, ստուգեք գինը և կրկին փորձեք:

en: Fund amount exceeds parent allocation
hy-Armn: Ենթաբյուջեն գերազանցում է մայր գումարին

en: Fund amount exceeds period allocation
hy-Armn: Ենթաբյուջեն գերազանցում է հատկացման ժամկետին

en: New budget-parent is beneath budget
hy-Armn: Նոր բյուջե-ծնողը բյուջեի ներքևում է

en: Are you sure you want to delete this vendor?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս մատակարարին:

en: Update item
hy-Armn: Թարմացրու նյութը

en: You can't receive any more items
hy-Armn: Դուք էլ չես կարող ստանալ ավելի նյութեր

en: Edit
hy-Armn: Խմբագրել

en: Delete
hy-Armn: Ջնջել

en: Add item
hy-Armn: Ավելացրու նյութ

en: Clear
hy-Armn: Մաքուր

en: Add multiple items
hy-Armn: Ավելացրու բազմակի նյութեր

en: Number of items to add
hy-Armn: Ավելացվող նյութերի քանակը

en: Add
hy-Armn: Ավելացրու

en: NOTE: Fields listed in the 'UniqueItemFields' system preference will not be copied
hy-Armn: Հուշում: 'UniqueItemsFields' համակարգային նախապատվությունում նշված դաշտերը չեն պատճենվի

en: is duplicated
hy-Armn: պատճենված է

en: already exists in database
hy-Armn: շտեմարանում արդեն գոյություն ունի

en: There is no record selected
hy-Armn: Չկա ընտրված գրառւմ

en: quantity values are not filled in or are not numbers
hy-Armn: քանակային արժեքները չեն լրացված կամ թվեր չեն

en: Some funds are not defined in item records
hy-Armn: Որոշ դրամագլուխներ սահմանված չեն նյութի գրառումներում

en: Some required item subfields are not set
hy-Armn: Նյութի որոշ պարտադիր ենթադաշտեր սահմանված չեն

en: Loading
hy-Armn: Բեռնավորում

en: Internal Server Error, please reload the page
hy-Armn: Ներքին կայանի սխալ, վերաբեռնիր էջը

en: You need to log in again, your session has timed out
hy-Armn: Քեզ պետք է նորից մուտք լինել, քո կապի ժամանակը լրացել է

en: Error; your data might not have been saved
hy-Armn: Սխալ, հնարավոր է որ քո տվյալները չեն հիշվել

en: Loading...
hy-Armn: Բեռնավորվում է...

en: Please select or enter a sound.
hy-Armn: Խնդրվում է ընտրել կամ մուտք անել ձայն։

en: Are you sure you want to delete the selected audio alerts?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել ընտրված ձայնային ազդանշանները։

en: Check the box next to the alert you want to delete.
hy-Armn: Նշեք ջնջման ենթակա վանդակը, որը հաջորդում է զգուշացմանը։

en: Authority
hy-Armn: Հեղինակավոր

en: Error importing the authority type %s
hy-Armn: Սխալ երբ ներմուծվում է լիազորությունների տեսակը %s

en: Please select a CSV (.csv) or ODS (.ods) spreadsheet file.
hy-Armn: Ընտրեք CSV (.csv) կամ ODS (.ods) աղյուսակի նիշքը։

en: Do you really want to import the authority type fields and subfields? This will overwrite the current configuration. For safety reasons please use the export option to make a backup
hy-Armn: Իրականում ցանկանու՞մ ես ներմուծել հեղինակավոր տեսակի դաշտերը և ենթադաշտերը։ Սա կվերագրի ընթացիկ կարգաբերումը։ Ելնելով անվտանգության նկատառումներից արխիվացման համար օգտագործիր արտահանման գործընթացը

en: Importing to authority type: %s. Importing from file: %s
hy-Armn: Ներմուծվում է դեպի հեղինակավորի տեսակ՝ %s։ Ներմուծվում է նիշքից՝ %s

en: Your cart is currently empty
hy-Armn: Քո զամբյուղը այս պահին դատարկ է

en: This item is already in your cart
hy-Armn: Այս նյութը արդեն քո զամբյուղում է

en: This item has been added to your cart
hy-Armn: Այս նյութը ավելացվել է սայլակին

en: %s item(s) added to your cart
hy-Armn: %s նյութ(եր)ը ավելացվել են քո զամբյուղին

en: %s already in your cart
hy-Armn: %s արդեն իսկ քո զամբյուղում է

en: No item was selected
hy-Armn: Նյութը ընտրված չէ

en: No item was added to your cart (already in your cart)!
hy-Armn: Քո զամբյուղին նյութ չի ավելացվել (արդեն ձեր զամբյուղում է):

en: The item has been removed from your cart
hy-Armn: Այս նյութը հեռացվել է քո սայլակից

en: Are you sure you want to empty your cart?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես դատարկել քո զամբյուղը։

en: Are you sure you want to remove the selected items?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել ընտրված նյութերը։

en: Items in your cart: %s
hy-Armn: Նյութեր քո սայլակում։ %s

en: Add to cart
hy-Armn: Ավելացրու զամբյուղին

en: In your cart
hy-Armn: Քո սայլակում է

en: Error importing the framework
hy-Armn: Սխալ երբ ներմուծվում է շրջանակը

en: Are you sure you want to replace the fields and subfields for the %s framework structure? The existing structure will be overwritten! For safety reasons, it is recommended to use the export option to make a backup first.
hy-Armn: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք փոխարինել դաշտերն ու ենթադաշտերը %s շրջանակային կառուցվածքի համար: Գոյություն ունեցող կառույցը կվերագրանցվի: Անվտանգության նկատառումներից ելնելով նախ խորհուրդ է տրվում օգտագործել արտահանման տարբերակը, արխիվային պատճենի համար:

en: Importing to framework: %s. Importing from file: %s.
hy-Armn: Ներմուծվում է շրջանակ՝ %s. Ներմուծվում է նիշքից՝ %s.

en: Previous
hy-Armn: Նախորդ

en: Next
hy-Armn: Հաջորդ

en: Results
hy-Armn: Արդյունքներ

en: Go back to the results
hy-Armn: Գնա հետ արդյունքներին

en: Please enter a valid date (should match %s).
hy-Armn: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված ամսաթիվ (պետք է համընկնի %s).

en: Fri
hy-Armn: Ուրբ

en: Mon
hy-Armn: Երկ

en: Sat
hy-Armn: Շբթ

en: Sun
hy-Armn: Կիր

en: Thu
hy-Armn: Հնգ

en: Tue
hy-Armn: Երք

en: Wed
hy-Armn: Չրք

en: Friday
hy-Armn: Ուրբաթ

en: Monday
hy-Armn: Երկուշաբթի

en: Saturday
hy-Armn: Շաբաթ

en: Sunday
hy-Armn: Կիրակի

en: Thursday
hy-Armn: Հինգշաբթի

en: Tuesday
hy-Armn: Երեքշաբթի

en: Wednesday
hy-Armn: Չորեքշաբթի

en: Apr
hy-Armn: Ապր

en: Aug
hy-Armn: Օգս

en: Feb
hy-Armn: Փետր

en: Jan
hy-Armn: Հուն

en: Jul
hy-Armn: Հուլ

en: Jun
hy-Armn: Հուն

en: May
hy-Armn: Մայիս

en: Nov
hy-Armn: Նոյեմբ

en: Oct
hy-Armn: Հոկտ

en: Sep
hy-Armn: Սեպտ

en: April
hy-Armn: Ապրիլ

en: August
hy-Armn: Օգոստոս

en: December
hy-Armn: դեկտեմբեր

en: February
hy-Armn: Փետրվար

en: January
hy-Armn: Հունվար

en: July
hy-Armn: Հուլիս

en: June
hy-Armn: Հունիս

en: March
hy-Armn: Մարտ

en: November
hy-Armn: Նոյեմբեր

en: October
hy-Armn: Հոկտեմբեր

en: September
hy-Armn: Սեպտեմբեր

en: Failure
hy-Armn: Ձախողում

en: Place hold
hy-Armn: Դնել պահում

en: {credit_type_description} against {debit_type_description}
hy-Armn: {credit_type_description} ընդդեմ {debit_type_description}

en: Please note that this external search could replace the current record.
hy-Armn: Նկատի առ որ այս արտաքին փնտրումը կարող է փոխարինել ընթացիկ գրառմանը։

en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
hy-Armn: %s նյութ(եր)ը կցված են այս գրառմանը։ Այս գրառումը ջնջելուց առաջ պետք է ջնջես բոլոր նյութերը։

en: Warning: This record is used in %s order(s). Deleting it could cause serious issues on acquisition module. Are you sure you want to delete this record?
hy-Armn: Զգուշացում։ Այս գրառումը օգտագործվում է %s պատվեր(ներ)ում։ Դրա ջնջումը համալրման մոդուլում կհանգեցնի լուրջ խնդիրների։ Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես ջնջել այս գրառումը։

en: %s order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
hy-Armn: %s պատվերները օգտագործում են այս գրառումը։ Քեզ հարկավոր է Պատվերի կառավարման թույլտվություններ որպեսզի ջնջես այս գրառումը։

en: %s deleted order(s) are using this record. Are you sure you want to delete this record?
hy-Armn: %s ջնջված պատվերները օգտագործում են այս գրառումը։ Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դաշտը։

en: %s deleted order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
hy-Armn: %s պատվերները օգտագործում են այս գրառումը։ Քեզ հարկավոր է պատվերի կառավարման թույլտվություններ որպեսզի ջնջեք այս գրառումը։

en: %s holds(s) for this record. Are you sure you want to delete this record?
hy-Armn: %s պահում(ներ) այս գրառման համար։ Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես ջնջել այս գրառումը։

en: %s subscription(s) are attached to this record. You must delete all subscription before deleting this record.
hy-Armn: %s բաժանորդագություններ կցված են այս գրառմանը։ Այս գրառումը ջնջելուց առաջ պետք է ջնջես բոլոր բաժանորդագությունները։

en: Are you sure you want to delete this record?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս գրառումը։

en: %s hold(s) on this record. You must delete all holds before deleting all items.
hy-Armn: %s պահում(ներ) այս գրառման համար։ Դու պետք է ջնջես բոլոր պահումները մինչ բոլոր նյութերի ջնջումը։

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել %s կցված նյութերը։

en: (select to create)
hy-Armn: (ընտրեք ստեղծելու համար)

en: Something went wrong. Maybe the value already exists?
hy-Armn: Ինչ որ բան այնպես չգնաց. Միգուցե արժեքը արդեն առկա՞ է։

en: Template name is required.
hy-Armn: Կաղապարի անունը պարտադիր է:

en: Category code can only contain the following characters: letters, numbers, - and _.
hy-Armn: Դասի կոդը կարող է միայն պարունակել հետևյալ նիշերը. տառեր, թվեր, - և _.

en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
hy-Armn: Ընտրիր ներգրավման ժամկետը ըստ ամիսների կամ ըստ ամսաթվի։

en: Note: %s out of %s renewals have been logged
hy-Armn: Նշում. %s -ից ընդամենը %s նորացումները գրանցված են

en: Renewed by
hy-Armn: Թարմացված է

en: manually
hy-Armn: ձեռքով

en: Automatic
hy-Armn: Ինքնաշխատ

en: Renewal type:
hy-Armn: Թարմացման տեսակ:

en: Checked in
hy-Armn: Հետ ընդունված

en: Patron note
hy-Armn: Հաճախորդի նշում

en: Unable to check in
hy-Armn: Չի կարողանում հետ ընդունել

en: Confirm
hy-Armn: Հաստատել

en: Renewed, due:
hy-Armn: Թարմացված, ենթակա է վերադարձի:

en: Renew failed:
hy-Armn: Թարմացումը տապալվեց:

en: not checked out
hy-Armn: դուրս տրված չէ

en: too many renewals
hy-Armn: չափից շատ թարմացումներ

en: too many consecutive renewals without being seen by the library
hy-Armn: չափազանց շատ անընդմեջ նորացումներ՝ առանց գրադարանի կողմից տեսանելի լինելու

en: on hold
hy-Armn: պահման մեջ

en: Not allowed: patron restricted
hy-Armn: Չի թույլատրված-հաճախորդը արգելափակված է

en: Not allowed: overdue
hy-Armn: Չի թույլատրված-ժամկետանց

en: Unable to find an open day
hy-Armn: Չհաջողվեց գտնել բաց օր

en: reason unknown
hy-Armn: պատճառը անհայտ է

en: Loading... you may continue scanning.
hy-Armn: Բեռնավորում է... դուք կարող եք շարունակել սքանավորումը։

en: Today's checkouts
hy-Armn: Այսօրվա դուրս տրումները

en: Previous checkouts
hy-Armn: Նախորդ դուրս տրումներ

en: by _AUTHOR_
hy-Armn: _AUTHOR_ կողմից

en: On-site checkout
hy-Armn: Տեղային դուրս տրում

en: This item has been recalled and the due date updated
hy-Armn: Այս նյութը հետ է կանչվել և վերադարձի ժամկետը թարմացվել է

en: Recalled
hy-Armn: Հետ կանչված

en: Booked
hy-Armn: Ամրագրված

en: On hold
hy-Armn: Պահման մեջ է

en: Not renewable
hy-Armn: Չթարմացվող

en: Must be renewed at the library
hy-Armn: Պետք է թարմացվի գրադարանում

en: No renewal before %s
hy-Armn: Մինչ այդ չկան թարմացումներ %s

en: Can no longer be auto-renewed - number of checkout days exceeded
hy-Armn: Էլ չի կարող ինքնաթարմացվող լինել - տացքի օրերի թիվը գերազանցված է

en: Automatic renewal failed, patron has unpaid fines
hy-Armn: Ինքնաշխատ թարմացումը տապալվեց, օգտվողը ունի չվճարված տուգանքներ

en: Automatic renewal failed, account expired
hy-Armn: Ինքնաշխատ թարմացումը տապալվեց, հաշիվը ժամկետանց է

en: Renewal denied by syspref
hy-Armn: Թարմացումը արգելափակված է syspref-ի կողմից

en: %s of %s renewals remaining
hy-Armn: %s ընդ. %s մնացող թարմացումները

en:  and %s of %s unseen renewals remaining
hy-Armn:  և %s ընդամենը %s չտեսած թարմացումներ են մնում

en: Scheduled for automatic renewal
hy-Armn: Պլանավորված է ինքնաշխատ թարմացման համար

en: Claim returned
hy-Armn: Հայցը վերադարձված է

en: No itemtype
hy-Armn: Չկա itemtype

en: Number of checkouts by item type
hy-Armn: Տացքերի քանակը ըստ նյութի տեսակի

en: Double click to edit
hy-Armn: Երկկտտացնել խմբագրելու համար

en: Resolve
hy-Armn: Լուծել

en: Actions
hy-Armn: Գործողություններ

en: Edit notes
hy-Armn: Խմբագրել նշումները

en: Show 1 claim | Show all {count} claims
hy-Armn[0]: Ցույց տուր 1 հայց

en: Show 1 unresolved claim | Show {count} unresolved claims
hy-Armn[0]: Ցույց տուր 1 չլուծված հայց

en: Update
hy-Armn: Թարմացում

en: Cancel
hy-Armn: Չեղյալ անել

en: Are you sure you want to delete this return claim?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել վերադարձի այս հայցը։

en: First
hy-Armn: Առաջին

en: Last
hy-Armn: Վերջին

en: No data available in table
hy-Armn: Աղյուսակում չկան հասանելի տվյալներ

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
hy-Armn: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ մուտքեր

en: No entries to show
hy-Armn: Չկան ցուցադրման համար մուտքեր

en: (filtered from _MAX_ total entries)
hy-Armn: (զտված է _MAX_ ընդհանուր մուտքերից)

en: Show _MENU_ entries
hy-Armn: Ցույց տուր _MENU_ մուտքերը

en: Processing...
hy-Armn: Կատարվում է...

en: Search:
hy-Armn: Փնտրում:

en: No matching records found
hy-Armn: Համընկնող գրառումներ գտնված չեն

en: Copy to clipboard
hy-Armn: Պատճենիր փոխանակման բուֆեր

en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
hy-Armn: Սեղմիր <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> աղյուսակի տվյալները<br> պատճենելու համար օպերատիվ հիշողություն։<br><br>Չեղարկելու համար, կտտացրու այս հաղորդագրության վրա կամ սեղմիր escape։

en: Copied %d rows to clipboard
hy-Armn: Պատճենել է %d տողեր փոխանակման բուֆեր

en: Copied one row to clipboard
hy-Armn: Պատճենել է մեկ տող փոխանակման բուֆեր

en: Clear filter
hy-Armn: Մաքրիր զտիչը

en: All
hy-Armn: Բոլորը

en: Something went wrong when loading the table.
    %s: %s. 
    %s
hy-Armn: Աղյուսակը բեռնելիս ինչ որ բան այնպես չգնաց։
    %s: %s. 
    %s

en: Something went wrong when loading the table.
hy-Armn: Աղյուսակը բեռնելիս ինչ որ բան այնպես չգնաց։

en: Copy
hy-Armn: Պատճեն

en: Print
hy-Armn: Տպել

en: Columns settings
hy-Armn: Սյունակի կարգաբերումներ

en: Columns
hy-Armn: Սյունակներ

en: Export or print
hy-Armn: Արտահանիր կամ տպիր

en: Export
hy-Armn: Արտահանիր

en: Configure table
hy-Armn: Կարգաբերեք աղյուսակը

en: Configure
hy-Armn: Կարգաբերում

en: %s search
hy-Armn: %s փնտրում

en: This field is mandatory and must have at least one mapping
hy-Armn: Այս դաշտը պարտադիր է և պետք է ունենա առնվազն մեկ քարտեզագրություն

en: This pickup location is not allowed according to circulation rules
hy-Armn: Համաձայն տացքի կանոնների վերցնելու այս կետը չի թույլատրված

en:  (current)
hy-Armn:  (ընթացիկ)

en: No
hy-Armn: Ոչ

en: Yes
hy-Armn: Այո

en: Resume
hy-Armn: Վերսկսել

en: Suspend
hy-Armn: Կասեցնել

en: Hold is <strong>suspended</strong>
hy-Armn: Պահումը <strong>կասեցված է</strong>

en: until %s
hy-Armn: մինչ %s

en: Next available %s item
hy-Armn: Հաջորդ մատչելի %s նյութը

en: Next available item group <strong>%s</strong> item
hy-Armn: Նյութի հաջորդ մատչելի խումբ <strong>%s</strong> նյութը

en: Item is <strong>waiting here</strong>
hy-Armn: Նյութը <strong>սպասում է այստեղ</strong>

en: at %s
hy-Armn: այստեղ %s

en: Item is <strong>waiting</strong>
hy-Armn: Նյութը <strong>սպասում է</strong>

en: Item is <strong>in transit</strong> from %s since %s
hy-Armn: Նյութը <strong>տեղափոխման մեջ է</strong> այստեղից %s սկսած %s

en: Item hasn't been transferred yet from %s
hy-Armn: Այս նյութը դեռևս չի տեղափոխվել այստեղից %s

en: Unable to resume, hold not found
hy-Armn: Չի կարող շարունակել, պահումը գտնված չէ

en: Your request could not be processed. Check the logs for details.
hy-Armn: Ձեր հարցումը չհաջողվեց մշակել: Մանրամասների համար ստուգեք տեղեկամատյանները.

en: Suspend hold on
hy-Armn: Կասեցրու պահումը

en: Suspend until:
hy-Armn: Կասեցրու մինչև:

en: Clear date to suspend indefinitely
hy-Armn: Մաքրիր ամսաթիվը անորոշ ժամանակով կասեցնելու համար

en: Unable to suspend, hold not found.
hy-Armn: Չի կարող կասեցնել, պահումը գտնված չէ.

en: Please enter letters or numbers
hy-Armn: Մուտք արա տառեր կամ թվեր

en: Are you sure you want to delete this field?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս դաշտը։

en: A default letter with the code '%s' already exists.
hy-Armn: Լռակյաց տառ '%s' կոդով արդեն գոյություն ունի։

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'.
hy-Armn: Լռակյաց տառ '%s' կոդով արդեն գոյություն ունի սրա համար '%s'։

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'. Overwrite this letter?
hy-Armn: Տառը '%s' կոդով արդեն գոյություն ունի սրա համար՝ '%s'։ Վերագրե՞լ այս տառը:

en: Please specify title and content for %s
hy-Armn: Խնդրվում է մատնանշել վերնագիրը և բովանդակությունը սրա համար %s

en: Please fill at least one template.
hy-Armn: Լրացրեք առնվազն մեկ ձևանմուշ։

en:  characters
hy-Armn:  նիշեր

en: Both subfield values should be filled or empty.
hy-Armn: Ենթադաշտի երկու արժեքները պետք է լինեն լրացված կամ դատարկ։

en: The destination should be filled.
hy-Armn: Նպատակակետը պետք է լրացվի։

en: If the field is a control field, the subfield should be empty
hy-Armn: Եթե դաշտը ստուգիչ դաշտ է, ենթադաշտը պետք է լինի դատարկ

en: A control field cannot be used with a regular field.
hy-Armn: Վերահսկիչ դաշտը չի կարող օգտագործվել կանոնավոր դաշտի հետ։

en: The source subfield should be filled for update.
hy-Armn: Թարմացման համար սկզբնաղբյուր դաշտը պետք է լինի լրացված։

en: The source field should be filled.
hy-Armn: Սկզբնաղբյուր դաշտը պետք է լինի լրացված։

en: The conditional field should be filled.
hy-Armn: Պայմանական դաշտը պետք է լրացվի։

en: The conditional comparison operator should be filled.
hy-Armn: Պայմանական համեմատության օպերատորը պետք է լրացվի։

en: The conditional regular expression should be filled.
hy-Armn: Պայմանական կանոնավոր արտահայտությունը պետք է լրացվի:

en: The conditional value should be filled.
hy-Armn: Պայմանական արժեքը պետք է լրացվի:

en: Every
hy-Armn: Ամենը

en: Are you sure you wish to delete this template action?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել կաղապարի այս գործողությունը։

en: Are you sure you wish to delete this template?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս կաղապարը։

en: Edit action %s
hy-Armn: Խմբագրել գործողությունը %s

en: Update action
hy-Armn: Թարմացրու գործողությունը

en: Are you sure you want to delete this message? This cannot be undone.
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս հաղորդագրությունը։ Սա հնարավոր չի լինի հետ վերականգնել։

en: Dates of birth should be entered in the format 'MM/DD/YYYY'
hy-Armn: Ծննդյան ամսաթվերը հարկ է մուտք անել այս ձևաչափով 'ԱԱ/ՕՕ/ՏՏՏՏ'

en: Dates of birth should be entered in the format 'YYYY-MM-DD'
hy-Armn: Ծննդյան ամսաթվերը հարկ է մուտք անել այս ձևաչափով 'ՏՏՏՏ-ԱԱ-ՕՕ'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD/MM/YYYY'
hy-Armn: Ծննդյան ամսաթվերը հարկ է մուտք անել այս ձևաչափով 'ՕՕ/ԱԱ/ՏՏՏՏ'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD.MM.YYYY'
hy-Armn: Ծննդյան ամսաթվերը հարկ է մուտք անել այս ձևաչափով 'ՕՕ.ԱԱ.ՏՏՏՏ'

en: Are you sure you want to update this child to an Adult category? This cannot be undone.
hy-Armn: Դու վստա՞հ ես որ ցանկանում ես այս երեխային թարմացնել Մեծահասակի դասի։ Սա հնարավոր չէ հետ վերականգնել։

en: Are you sure you want to renew this patron's registration?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես թարմացնել այս ընթերցողի գրանցումը։

en: Patrons selected: %s
hy-Armn: Այցելուները ընտրված են: %s

en: Please confirm whether this is a duplicate patron
hy-Armn: Խնդրվում է հաստատել արդյոք սա կրկնվող հաճախորդ է

en: Minimum password length: %s
hy-Armn: Գաղտնաբառի նվազագույն երկարություն %s

en: Age
hy-Armn: Տարիք

en: %s year
hy-Armn: %s տարի

en: %s years
hy-Armn: %s տարիներ

en: %s month
hy-Armn: %s ամիս

en: %s months
hy-Armn: %s ամիսներ

[ctx: Bibliographic record]
en: The field is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
hy-Armn: Դաշտը կրկնվող չէ և արդեն գոյություն ունի նպատակային գրառումում։ Հետևաբար, չես կարող այն ավելացնել։

[ctx: Bibliographic record]
en: The subfield is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
hy-Armn: Դաշտը կրկնվող չէ և արդեն գոյություն ունի նպատակային գրառումում։ Հետևաբար, չես կարող այն ավելացնել։

en: Change messaging preferences to default for this category?
hy-Armn: Փոխե՞լ հաղորդագրությունների առաքման նախապատվությունները լռակյացի այս դասի համար։

en: Your concern was successfully submitted.
hy-Armn: Ձեր մտահոգությունը հաջողությամբ ներկայացվեց:

en: There was an error when submitting your concern, please contact a librarian.
hy-Armn: Ձեր մտահոգությունը ներկայացնելիս սխալ տեղի ունեցավ, խնդրում ենք կապվել գրադարանավարի հետ:

en: Loading updates . . .
hy-Armn: Թարմացումների բեռնում . . .

en: Public
hy-Armn: Հանրային

en: Private
hy-Armn: Մասնավոր

en: Concern #%s updated successfully.
hy-Armn: #%s մտահոգությունը հաջողությամբ թարմացվել է:

en: Error resolving concern #%s. Check the logs for details.
hy-Armn: Սխալ՝ #%s մտահոգությունը լուծելիս: Մանրամասների համար ստուգեք տեղեկամատյանները:

en: Remove restriction?
hy-Armn: Հեռացնե՞լ արգելանքը:

en: You must select checkout(s) to export
hy-Armn: Արտահանման համար պետք է ընտրես դուրս տրում

en: Error: presence of invalid data prevent saving. Please make the corrections and try again.
hy-Armn: Սխալ. անվավեր տվյալների առկայությունը խափանում է հիշելը: Խնդրում ենք կատարել ճշգրտումներ և կրկին փորձել:

en: Nothing to save
hy-Armn: Ոչինչ չկա հիշելու

en: Saving...
hy-Armn: Հիշում է...

en: Saved preference %s
hy-Armn: Հիշված նախապատվություն %s

en: modified
hy-Armn: ձևափոխված

en: You have made changes to system preferences.
hy-Armn: Դու կատարել ես ձևափոխումներ համակարգային նախապատվություններում։

en: Are you sure you want to delete this consent item?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս կազմի պատկերը։

en: Collapse this section
hy-Armn: Փլուզել այս բաժինը

en: Expand this section
hy-Armn: Ընդլայնիր այս բաժինը

en: Note: _ALL_ value will override all other values
hy-Armn: Նշում: _ALL_ արժեքը կվերագրի բոլոր մյուս արժեքները

en: The following values are not formatted correctly:
hy-Armn: Հետևյալ արժեքները ճիշտ չեն ձևավորված:

en: Name
hy-Armn: Անվանում

en: Required
hy-Armn: Պահանջվող

en: Description
hy-Armn: Նկարագրություն

en: Requires consent in OPAC
hy-Armn: Պահանջվում է համաձայնություն ՀՕԱՔ-ում

en: Requires consent in staff interface
hy-Armn: Պահանջվում է համաձայնություն աշխատակազմի միջերեսում

en: String used to identify cookie name
hy-Armn: Տողն օգտագործվում է քուքի անունը նույնականացնելու համար

en: Cookie domain
hy-Armn: Քուքի դոմեյն

en: Cookie path
hy-Armn: Քուքիի ուղի

en: Expand
hy-Armn: Ընդլայնել

en: Collapse
hy-Armn: Փլուզել

en: You must complete all fields
hy-Armn: Դուք պետք է լրացնեք բոլոր դաշտերը

en: Unable to Base64 decode value stored in CookieConsentedJS syspref:
hy-Armn: Անհնար է Base64-ը վերծանել CookieConsentedJS syspref-ում պահվող արժեքը.

en: Unable to JSON parse decoded value stored in CookieConsentedJS syspref:
hy-Armn: Հնարավոր չէ JSON վերլուծել CookieConsentedJS syspref-ում պահված վերծանված արժեքը:

en: Add new code
hy-Armn: Ավելացնել նոր կոդ

en: Coce image from Amazon.com
hy-Armn: Coce պատկեր Amazon.com -ից

en: Coce image from Google Books
hy-Armn: Coce պատկեր Google Books -ից

en: Coce image from Open Library
hy-Armn: Coce պատկեր Open Library -ից

en: No cover image available
hy-Armn: Չկան հասանելի կազմերի պատկերներ

en: Nothing is selected
hy-Armn: Ոչինչ ընտրված չէ

en: You must select at least one record
hy-Armn: Դուք պետք է ընտրեք առնվազն մեկ գրառում

en: At least two records must be selected for merging
hy-Armn: Ձուլման համար հարկ է ընտրել առնվազն երկու գրառում

en: AJAX failed to approve tag: %s
hy-Armn: AJAX-ը ձախողվեց ցուցիչը հաստատելուց: %s

en: AJAX failed to reject tag: %s
hy-Armn: AJAX-ը ձախողվեց ցուցիչը մերժելուց: %s

en: %s is permitted!
hy-Armn: %s թույլատրված է!

en: %s is prohibited!
hy-Armn: %s արգելված է!

en: %s is neither permitted nor prohibited!
hy-Armn: %s ոչ թույլատրված է և ոչ էլ արգելված։

en:  Test
hy-Armn:  Թեստ

en: Clear all
hy-Armn: Մաքրիր բոլորը

en: Select all
hy-Armn: Ընտրել բոլորը

en: Select all pending
hy-Armn: Ընտրել բոլոր սպասողները

en: Reject
hy-Armn: Մերժել

en: Approved
hy-Armn: Հաստատված

en: Approve
hy-Armn: Հաստատիր

en: Rejected
hy-Armn: Մերժված է

en: Testing...
hy-Armn: Թեստավորում...

en: AJAX error (%s alert)
hy-Armn: AJAX սխալ (%s ահազանգ)

en: No camera detected.
hy-Armn: Տեսախցիկ չի հայտնաբերվել:

en: Could not access camera.
hy-Armn: Չհաջողվեց մուտք գործել տեսախցիկ:

en: Access to camera denied.
hy-Armn: Մատչելիությունը տեսախցիկին արգելափակված է.

en: This feature is available only in secure contexts (HTTPS).
hy-Armn: Այս հատկությունը հասանելի է միայն անվտանգ համատեքստերում (HTTPS):

en: An unknown error occurred:
hy-Armn: Չճանաչված սխալ է հանդիպել;

en: Edit booking
hy-Armn: Խմբագրել ամրագրումը

en: Place booking
hy-Armn: Դնել ամրագրում

en: years
hy-Armn: տարիներ

en: Search for a patron
hy-Armn: Փնտրել այցելուի համար

en: Select item
hy-Armn: Ընտրել նյութ

en: Are you sure you want to remove this recall?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս հետկանչը։

en: The recall may have already been cancelled. Please refresh the page.
hy-Armn: Հնարավոր է, որ հետկանչն արդեն չեղարկված լինի: Խնդրում ենք թարմացնել էջը։

en: Cancelled
hy-Armn: Չեղյալ արված

en: Are you sure you want to expire this recall?
hy-Armn: Իսկապե՞ս ուզում եք դադարեցնել այս հետկանչի ժամկետը:

en: The recall may have already been expired. Please refresh the page.
hy-Armn: Հավանաբար, հետկանչի ժամկետն արդեն ավարտված է։ Խնդրում ենք թարմացնել էջը։

en: Expired
hy-Armn: Ժամկետանց

en: Are you sure you want to revert the waiting status of this recall?
hy-Armn: Իսկապե՞ս ուզում եք վերադարձնել այս հետկանչի սպասման կարգավիճակը:

en: The recall waiting status may have already been reverted. Please refresh the page.
hy-Armn: Հետկանչի սպասման կարգավիճակը կարող է արդեն վերականգնվել է: Խնդրում ենք թարմացնել էջը։

en: Waiting status reverted
hy-Armn: Սպասման կարգավիճակը վերադարձվել է

en: Are you sure you want to mark this recall as overdue?
hy-Armn: Իսկապե՞ս ուզում եք այս հետկանչը նշել որպես ժամկետանց:

en: The recall may have already been marked as overdue. Please refresh the page.
hy-Armn: Հետկանչը կարող է արդեն նշված լինել որպես ժամկետանց: Խնդրում ենք թարմացնել էջը։

en: Marked overdue
hy-Armn: Նշված է ժամկետանց

en: Are you sure you want to remove this recall and return the item to it's home library?
hy-Armn: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք հեռացնել այս հետկանչը և վերադարձնել նյութը իր տան գրադարան:

en: The recall may have already been removed. Please refresh the page.
hy-Armn: Հավանաբար, հետկանչումն արդեն հանվել է: Խնդրում ենք թարմացնել էջը։

en: Are you sure you want to remove the selected recall(s)?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել ընտրված հետկանչ(եր)ը։

en: Please make a selection.
hy-Armn: Խնդրում ենք ընտրություն կատարել:

en: %s (current status)
hy-Armn: %s (ընթացիկ վիճակ)

en: Are you sure you want to delete this rotating collection?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս շրջանառվող հավաքածուն։

en: The results could not be loaded
hy-Armn: Արդյունքները չհաջողվեց բեռնել

en: Please delete %s character(s)
hy-Armn: Ջնջիր %s նիշերը

en: Please enter %s or more characters
hy-Armn: Մուտք արա %s կամ ավելի նիշ

en: Loading more results…
hy-Armn: Ավելի արդյունքների բեռնավորում…

en: You can only select %s item(s)
hy-Armn: Դու միայն կարող ես ընտրել %s նյութ(եր)

en: No results found
hy-Armn: Ոչ մի արդյունք չի գտնվել

en: Searching…
hy-Armn: Փնտրում…

en: Remove all items
hy-Armn: Հեռացնել բոլոր նյութերը

en: Remove item
hy-Armn: Հեռացնել նյութը

en: Are you sure you want to close this subscription?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես փակել այս բաժանորդագրությունը։

en: Are you sure you want to reopen this subscription?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես վերաբացել այս բաժանորդագրությունը։

en: Are you sure you want to delete this subscription?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս բաժանորդագրությունը։

en: Add an SMS cellular provider
hy-Armn: Ավելացրու բջջային SMS մատակարարին

en: Edit provider %s
hy-Armn: Խմբագրել ուղեկցողին %s

en: Are you sure you want to delete %s? %s patron(s) are using it!
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s %s ընթերցող(ներ) այն օգտագործում են։

en: Are you sure you want to delete %s?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել %s։

en: Back to top
hy-Armn: Հետ դեպի վեր

en: An error occurred. Check the logs for details.
hy-Armn: Սխալ է տեղի ունեցել: Մանրամասների համար ստուգեք տեղեկամատյանները.

en: Frequency and subscription length provided doesn't combine well. Please consider entering an issue count rather than a time period.
hy-Armn: Ներկայացված հաճախականությունը և բաժանորդագրության երկարությունը լավ չեն զուգորդվում։ Մուտք արա համարի հաշվարկը քան թե ժամանակահատվածը։

en: If you wish to claim late or missing issues you must link this subscription to a vendor. Click OK to ignore or Cancel to return and enter a vendor
hy-Armn: Եթե ցանկանում ես խարանել ուշացած կամ կորած նյութերը դու պետք է կապես այս բաժանորդագրությունը մատակարարին։ Սեղմիր ԼԱՎ անտեսելու կամ Չեղյալ անել վերադառնալու համար և մուտք արա մատակարարին

en: The vendor does not exist
hy-Armn: Մատակարարը գոյություն չունի

en: You must choose or create a bibliographic record
hy-Armn: Դու պետք է ընտրես կամ ստեղծես մատենագիտական գրառում

en: Bibliographic record does not exist!
hy-Armn: Մատենագիտական գրառումը գոյություն չունի։

en: Number of issues to display to staff must be a number
hy-Armn: Անձնակազմին ցուցադրվող թողարկումների քանակը պետք է լինի թիվ

en: Number of issues to display to the public must be a number
hy-Armn: Համարների քանակ որ պետք է արտածվի հանրությանը պետք է լինի թիվ

en: You must choose a first publication date
hy-Armn: Դու պետք է ընտրես առաջին հրատարակության տարին

en: You must choose a subscription length or an end date.
hy-Armn: Դու պետք է ընտրես բաժանորդագրության երկարությունը կամ ավարտի ամսաթիվը։

en: You have modified the advanced prediction pattern. Please save your work or cancel modifications.
hy-Armn: Դու ձևափոխել ես խորացված կանխագուշակման ձևաչափը։ Հիշիր քո աշխատանքը կամ չեղյալ արա ձևափոխումները։

en: Warning! Present pattern has planned irregularities. Click on 'Test prediction pattern' to check if it's still valid
hy-Armn: Զգուշացում։ Ներկա ձևանմուշը նախատեսել է անկանոնություններ։ Սեղմիր ՛Փորձարկիր կանխատեսվող ձևանմուշը՛ ստուգելու արդյոք այն դեռ վավերական է

en: Please click on 'Test prediction pattern' before saving subscription.
hy-Armn: Մինչ բաժանորդագրության հիշելը սեղմիր 'թեստի կանխագուշակման ձևանմուշ'։

en: Frequency is not defined
hy-Armn: Հաճախականությունը սահմանված չէ

en: First publication date is not defined
hy-Armn: Առաջին հրատարակման ամսաթիվը սահմանված չէ

en: Next issue publication date is not defined
hy-Armn: Հաջորդ համարի հրատարակման ամսաթիվը սահմանված չէ

en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s): %s
hy-Armn: Չի կարող փորձարկել կանխագուշակվող ձևանմուշը հետևյալ պատճառներով: %s

en: Please enter a name for this pattern
hy-Armn: Մուտք արա անունը այս ձևանմուշի համար

en: This pattern name already exists. Do you want to modify it?
hy-Armn: Այս ձևանմուշի անունը արդեն կա։ Ցանկանու՞մ ես այն ձևափոխել։

en: Warning: This will modify the pattern for all subscriptions that are using it.
hy-Armn: Զգուշացում։ Այն կձևափոխի այն օգտագործող բոլոր բաժանորդագրությունների ձևանմուշները։

en: Something went wrong. Unable to create a new numbering pattern.
hy-Armn: Ինչ որ բան սխալ է։ Չի կարող ստեղծել համարակալման նոր ձևանմուշ։

en: Searching for subscription in Mana Knowledge Base
hy-Armn: Փնտրում է բաժանորդագրության համար Mana գիտելիքի շտեմարանում

en: Results from Mana Knowledge Base
hy-Armn: Արդյունքներ Mana գիտելիքի շտեմարանից

en: Show Mana results
hy-Armn: Ցույց տուր Mana արդյունքները

en: Subscription found on Mana Knowledge Base:
hy-Armn: Բաժանորդագրությունը գտնվել է Mana Knowledge Base -ում:

en: No subscription found on Mana Knowledge Base
hy-Armn: Չի գտնվել բաժանորդագրություն Mana գիտելիքի շտեմարանում

en: Please feel free to share your pattern with all others librarians once you are done
hy-Armn: Խնդրում ենք զգալ ազատ ձեր կաղապարով կիսվելու բոլոր մյուս գրադարանավարների հետ, երբ դուք արել եք

en: This bibliographic record does not exist
hy-Armn: Մատենագիտական այս գրառումը գոյություն չունի

en: Deactivate filters
hy-Armn: Ապաակտիվացրու զտիչները

en: Activate filters
hy-Armn: Ակտիվացրու զտիչները

en: Are you sure you want to delete this cover image?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս կազմի պատկերը։

en: Directory is not writeable
hy-Armn: Պանակում գրելն անհնար է

en: Error code 0 not used
hy-Armn: Սխալի 0 կոդը չի օգտագործված

en: File already exists
hy-Armn: Նիշքը արդեն առկա է

en: Root directory for uploads not defined
hy-Armn: Թարմացումների համար արմատ թղթապանակը չի սահմանված

en: Temporary directory for uploads not defined
hy-Armn: Ներբեռնումների համար ժամանակավոր ուղեցույցը սահմանված չէ

en: Upload status:
hy-Armn: Բեռնավորիր վիճակը։

en: Failed
hy-Armn: Ձախողվեց

en: Denied
hy-Armn: Արգելված է

en: An error occurred while uploading.
hy-Armn: Վերբեռնելիս հանդիպել է սխալ։

en: Error:
hy-Armn: Սխալ:

en: This tool only accepts ZIP files or GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
hy-Armn: Այս գործիքը ընդունում է միայն ZIP նիշքեր կամ GIF, JPEG, PNG կամ XPM պատկերներ:

en: File name:
hy-Armn: Նիշքի անուն:

en: File type:
hy-Armn: Նիշքի տեսակը:

en: File size:
hy-Armn: Նիշքի չափը:

en: An error occurred on deleting this image
hy-Armn: Այս պատկերը ջնջելիս հանդիպել է սխալ

en: View comparison
hy-Armn: Դիտել համեմատությունը

en: Showing results for %s
hy-Armn: Ցուցադրում է արդյունքները %s համար

en: You can select maximum of two checkboxes
hy-Armn: Կարող եք ընտրել առավելագույնը երկու ընտրավանդակ

en: You must select two entries to compare
hy-Armn: Համեմատելու համար պետք է ընտրեք երկու մուտք

en: Submit
hy-Armn: Հաստատել

en: Close
hy-Armn: Փակել

en: Submitting...
hy-Armn: Հաստատվում է...

en: Licenses
hy-Armn: Արտոնագրեր

en: Agreement license %s
hy-Armn: Համաձայնագրի արտոնագիր %s

en: Remove this license
hy-Armn: Հեռացրեք այս արտոնագիրը

en: License
hy-Armn: Արտոնագիր

en: Status
hy-Armn: Վիճակ

en: Physical location
hy-Armn: Գտնվելու ֆիզիկական վայրը

en: Notes
hy-Armn: Նշումներ

en: Add new license
hy-Armn: Ավելացնել նոր արտոնագիր

en: There are no licenses created yet
hy-Armn: Դեռևս չկան ստեղծված արտոնագրեր

en: Periods
hy-Armn: Ժամանակաշրջաններ

en: Agreement period %s
hy-Armn: Համաձայնագրի ժամկետը %s

en: Remove this period
hy-Armn: Հեռացրեք այս ժամանակահատվածը

en: Start date
hy-Armn: Մեկնարկի ամսաթիվ

en: End date
hy-Armn: Ավարտի ամսաթիվ

en: Cancellation deadline
hy-Armn: Չեղարկման վերջնաժամկետ

en: Add new period
hy-Armn: Ավելացնել նոր ժամանակաշրջան

en: Related agreements
hy-Armn: Առնչվող համաձայնագրեր

en: Related agreement %s
hy-Armn: Առնչվող համաձայնագիր %s

en: Remove this relationship
hy-Armn: Հեռացրեք այս հարաբերությունը

en: Related agreement
hy-Armn: Առնչվող համաձայնագիր

en: Relationship
hy-Armn: Փոխադարձ կապ

en: Add new related agreement
hy-Armn: Ավելացնել նոր առնչվող համաձայնագիր

en: There are no other agreements created yet
hy-Armn: Դեռևս չկան ստեղծված այլ համաձայնագրեր

en: Edit agreement #%s
hy-Armn: Խմբագրել համաձայնագիրը #%s

en: New agreement
hy-Armn: Նոր պայմանագիր

en: Agreement name
hy-Armn: Համաձայնագրի անվանումը

en: Vendor
hy-Armn: Մատակարար

en: Closure reason
hy-Armn: Փակման պատճառը

en: Is perpetual
hy-Armn: Հավերժական է

en: Renewal priority
hy-Armn: Վերականգնման առաջնահերթություն

en: License info
hy-Armn: Արտոնագրի տեղեկույթ

en: A license is used several times
hy-Armn: Արտոնագիրը օգտագործվում է մի քանի անգամ

en: An agreement is used as relationship several times
hy-Armn: Համաձայնագիրը մի քանի անգամ օգտագործվում է որպես հարաբերություն

en: Only one controlling license is allowed
hy-Armn: Թույլատրվում է միայն մեկ վերահսկիչ արտոնագիր

en: File size exceeds maximum allowed: %s MB
hy-Armn: Նիշքի չափը գերազանցում է թույլատրելի առավելագույնը՝ %s ՄԲ

en: Agreement user %s is missing a user
hy-Armn: Համաձայնագրով օգտվող %s -ի օգտատերը բացակայում է

en: Agreement updated
hy-Armn: Համաձայնագիրը թարմացվել է

en: Agreement created
hy-Armn: Ստեղծվել է համաձայնագիր

en: Filter by expired
hy-Armn: Զտիր ըստ ժամկետանցների

en: on
hy-Armn: վրա

en: Show mine only
hy-Armn: Ցույց տալ միայն իմը

en: There are no agreements defined
hy-Armn: Դեռևս չկան սահմանված համաձայնագրեր

en: Select
hy-Armn: Ընտրել

en: Are you sure you want to remove this agreement?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս համաձայնագիրը։

en: Yes, delete
hy-Armn: Այո, ջնջիր

en: No, do not delete
hy-Armn: Ոչ, մի ջնջիր

en: Agreement %s deleted
hy-Armn: Ջնջվել է %s համաձայնագիրը

en: Agreement #%s
hy-Armn: Համաձայնագիր #%s

en: Period start
hy-Armn: Ժամանակաշրջանի սկիզբ

en: Period end
hy-Armn: Ժամանակաշրջանի ավարտ

en: Period note
hy-Armn: Ժամանակաշրջանի նշում

en: Users
hy-Armn: Օգտվողներ

en: Role
hy-Armn: Դեր

en: Packages
hy-Armn: Փաթեթներ

en: Documents
hy-Armn: Փաստաթղթեր

en: Document %s
hy-Armn: Փաստաթուղթ %s

en: Remove this document
hy-Armn: Հեռացրեք այս փաստաթուղթը

en: File
hy-Armn: Նիշք

en: Select a file
hy-Armn: Ընտրել նիշքը

en: Update file
hy-Armn: Թարմացրու նիշքը

en: File name
hy-Armn: Նիշքի անուն

en: File type
hy-Armn: Նիշքի տեսակը

en: File description
hy-Armn: Նիշքի նկարագրություն

en: Uploaded on
hy-Armn: Բեռնավորված է

en: Add new document
hy-Armn: Ավելացնել նոր փաստաթուղթ

en: Add new agreement
hy-Armn: Ավելացնել նոր համաձայնագիր

en: This agreement is already linked with this package
hy-Armn: Այս համաձայնագիրն արդեն կապված է այս փաթեթի հետ

en: Hide filters
hy-Armn: Թաքցնել զտիչները

en: Show filters
hy-Armn: Ցույց տալ զտիչները

en: Title
hy-Armn: Վերնագիր

en: Publication type
hy-Armn: Հրապարակման տեսակ

en: Selection status
hy-Armn: Ընտրության կարգավիճակը

en: Selected
hy-Armn: Ընտրված է

en: Not selected
hy-Armn: Ոչինչ ընտրված չէ

en: Is selected
hy-Armn: Ընտրված է

en: Package name
hy-Armn: Փաթեթի անվանումը

en: Content type
hy-Armn: Բովանդակության տեսակը

en: %s packages found locally
hy-Armn: %s տեղային հայտնաբերված փաթեթներ

en: Type
hy-Armn: Տեսակ

en: Package #%s
hy-Armn: Փաթեթ #%s

en: Add package to holdings
hy-Armn: Փաթեթ ավելացրեք պահումներին

en: Remove package from holdings
hy-Armn: Հեռացրեք փաթեթը պահումներից

en: External ID
hy-Armn: Արտաքին ID

en: Package type
hy-Armn: Փաթեթի տեսակը

en: Created on
hy-Armn: Ստեղծված է

en: Resource #%s
hy-Armn: Պաշար #%s

en: Add title to holdings
hy-Armn: Վերնագիր ավելացրեք պահումներին

en: Remove title from holdings
hy-Armn: Հեռացրեք վերնագիրը պահումներից

en: Resource information
hy-Armn: Պաշարի տեղեկատվություն

en: Resource identifier
hy-Armn: Պաշարի նույնացուցիչ

en: Publication title
hy-Armn: Հրապարակման վերնագիր

en: Publisher name
hy-Armn: Հրատարակչի անունը

en: Print-format identifier
hy-Armn: Տպման ձևաչափի նույնացուցիչ

en: Online-format identifier
hy-Armn: Առցանց ձևաչափի նույնացուցիչ

en: Package
hy-Armn: Փաթեթ

en: Package content type
hy-Armn: Փաթեթի բովանդակության տեսակը

en: Coverage dates
hy-Armn: Ծածկույթի ամսաթվերը

en: Please enter a search term
hy-Armn: Խնդրվում է մուտք անել որոնման տերմինը

en: %s titles found locally
hy-Armn: %s տեղային հայտնաբերված վերնագրեր

en: Identifier
hy-Armn: Նույնացուցիչ

en: ISBN (Print): %s
hy-Armn: ISBN (տպագիր): %s

en: ISBN (Online): %s
hy-Armn: ISBN (առցանց): %s

en: Title #%s
hy-Armn: Վերնագիր #%s

en: Title identifier
hy-Armn: Վերնագրի նույնացուցիչ

en: Local bibliographic record
hy-Armn: Տեղային մատենագիտական գրառում

en: Date of first serial issue available online
hy-Armn: Առաջին սերիական թողարկման ամսաթիվը հասանելի է առցանց

en: Number of first volume available online
hy-Armn: Առաջին հատորը հասանելի է առցանց

en: Number of first issue available online
hy-Armn: Առաջին թիվը հասանելի է առցանց

en: Date of last issue available online
hy-Armn: Վերջին սերիական թողարկման ամսաթիվը հասանելի է առցանց

en: Number of last volume available online
hy-Armn: Վերջին հատորը հասանելի է առցանց

en: Number of last issue available online
hy-Armn: Վերջին թիվը հասանելի է առցանց

en: Title-level URL
hy-Armn: Վերնագրի մակարդակի URL

en: First author
hy-Armn: Առաջին հեղինակ

en: Embargo information
hy-Armn: Էմբարգոյի մասին տեղեկատվություն

en: Coverage depth
hy-Armn: Ծածկույթի խորությունը

en: Date the monograph is first published in print
hy-Armn: Մենագրության առաջին տպագրության ամսաթիվը

en: Date the monograph is first published online
hy-Armn: Մենագրության առաջին առցանց թողարկման ամսաթիվը

en: Number of volume for monograph
hy-Armn: Հատորի թիվը մենագրության համար

en: Edition of the monograph
hy-Armn: Մենագրության հրատարակություն

en: First editor
hy-Armn: Առաջին խմբագիր

en: Title identifier of the parent publication
hy-Armn: Մայր հրապարակման վերնագրի նույնացուցիչը

en: Title identifier of any preceding publication title
hy-Armn: Ցանկացած նախորդ հրապարակման վերնագրի նույնացուցիչը

en: Access type
hy-Armn: Մուտքի տեսակը

en: Agreements
hy-Armn: Համաձայնագրեր

en: Agreement %s
hy-Armn: Համաձայնագիր %s

en: Remove this agreement
hy-Armn: Հեռացրեք այս համաձայնագիրը

en: Agreement
hy-Armn: Համաձայնագիր

en: There are no agreements created yet
hy-Armn: Դեռևս չկան ստեղծված համաձայնագրեր

en: Edit package #%s
hy-Armn: Խմբագրել փաթեթը #%s

en: New package
hy-Armn: Նոր փաթեթ

en: Content type:
hy-Armn: Բովանդակության տեսակը։

en: An agreement is used several times
hy-Armn: Համաձայնագիրն օգտագործվում է մի քանի անգամ

en: Package updated
hy-Armn: Փաթեթը թարմացվել է

en: Package created
hy-Armn: Ստեղծվել է փաթեթ

en: There are no packages defined
hy-Armn: Չկան սահմանված փաթեթներ

en: Are you sure you want to remove this package?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս փաթեթը։

en: Local package %s deleted
hy-Armn: Տեղային %s փաթեթը ջնջվեց

en: Titles (%s)
hy-Armn: Վերնագրեր (%s)

en: Edit title #%s
hy-Armn: Խմբագրել վերնագիրը #%s

en: New title
hy-Armn: Նոր վերնագիր

en: A package is used several times
hy-Armn: Փաթեթը օգտագործվում է մի քանի անգամ

en: Title updated
hy-Armn: Վերնագիրը թարմացվել է

en: Title created
hy-Armn: Ստեղծվել է վերնագիր

en: Package %s
hy-Armn: Փաթեթ %s

en: Remove from this package
hy-Armn: Հեռացրու այս փաթեթից

en: Proxy
hy-Armn: Պրոքսի

en: Add to another package
hy-Armn: Ավելացնել մեկ այլ փաթեթ

en: There are no packages created yet
hy-Armn: Դեռևս չկան ստեղծված փաթեթներ

en: Import from a list
hy-Armn: Ներմուծիր ցուցակից

en: Import in progress,
hy-Armn: Ներմուծումը ընթացքում է,

en: see job #%s
hy-Armn: տես աշխատանքը #%s

en: To the following local package
hy-Armn: Հետևյալ տեղային փաթեթին

en: Cannot import, no package selected
hy-Armn: Հնարավոր չէ ներմուծել, ընտրված փաթեթ չկա

en: Import
hy-Armn: Ներմուծիր

en: There are no titles defined
hy-Armn: Չկան սահմանված վերնագրեր

en: Are you sure you want to remove this title?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս վերնագիրը։

en: Local title %s deleted
hy-Armn: Տեղային %s վերնագիրը ջնջվեց

en: Contributors
hy-Armn: Սատարողներ

en: Edit license %s
hy-Armn: Խմբագրել արտոնագիրը %s

en: New license
hy-Armn: Նոր արտոնագիր

en: License name
hy-Armn: Արտոնագրի անվանումը

en: License user %s is missing a user
hy-Armn: Արտոնագրով օգտվող %s -ի օգտատերը բացակայում է

en: License updated
hy-Armn: Արտոնագիրը թարմացվեց

en: License created
hy-Armn: Արտոնագիրը ստեղծվեց

en: There are no licenses defined
hy-Armn: Արտոնագրեր սահմանված չեն

en: Are you sure you want to remove this license?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս արտոնագիրը։

en: License %s deleted
hy-Armn: %s Արտոնագիրը ջնջվեց

en: Started on
hy-Armn: Մեկնարկել է

en: Ended on
hy-Armn: Ավարտված է

en: License #%s
hy-Armn: Արտոնագիր #%s

en: The e-resource management module is disabled, turn on <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=ERMModule">ERMModule</a> to use it
hy-Armn: Էլ-պաշարների կառավարման մոդուլն անջատված է, միացրեք <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=ERMModule">ERMModule</a> -ը՝ այն օգտագործելու համար

en: Data provider
hy-Armn: Տվյալների մատակարար

en: Data provider name
hy-Armn: Տվյալների մատակարարի անունը

en: Service type
hy-Armn: Ծառայության տեսակը

en: Report types
hy-Armn: Հաշվետվությունների տեսակները

en: SUSHI credentials
hy-Armn: SUSHI հավատարմագրերը

en: Service URL
hy-Armn: Ծառայության URL

en: Report release
hy-Armn: Զեկույցի թողարկում

en: Customer ID
hy-Armn: Հաճախորդի ID

en: Requestor ID
hy-Armn: Հայցողի ID

en: API key
hy-Armn: API բանալի

en: Requestor name
hy-Armn: Հայցողի անունը

en: Requestor email
hy-Armn: Հայցողի էլ․ փոստը

en: There are no import logs defined
hy-Armn: Ներմուծման գրանցամատյաններ սահմանված չեն

en: Download
hy-Armn: Ներբեռնում

en: Are you sure you want to remove this file?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս նիշքը։

en: File %s deleted
hy-Armn: %s նիշքը ջնջվեց

en: Filename
hy-Armn: Նիշքի անուն

en: Import date
hy-Armn: Ներմուծիր ամսաթիվը

en: Imported by
hy-Armn: Ներմուծված է

en: Cronjob
hy-Armn: Միջուկի աշխատանք

en: Manual upload:
hy-Armn: Ձեռքով վերբեռնում:

en: Clear form
hy-Armn: Մաքրել ձևը

en: Job for uploaded file has been queued
hy-Armn: Վերբեռնված նիշքի աշխատանքը հերթագրված է

en: Check job progress
hy-Armn: Ստուգեք աշխատանքի առաջընթացը

en: Edit usage data provider #%s
hy-Armn: Խմբագրել օգտագործման տվյալների մատակարարին #%s

en: New usage data provider
hy-Armn: Օգտագործման տվյալների նոր մատակարար

en: Type at least two characters to search
hy-Armn: Որոնման համար մուտքագրեք առնվազն երկու նիշ

en: Searching...
hy-Armn: Որոնում է...

en: Create manually
hy-Armn: Ստեղծեք ձեռքով

en: Create from registry
hy-Armn: Ստեղծել գրանցացուցակից

en: Harvester status
hy-Armn: Հնձվորի կարգավիճակը

en: Unselect all
hy-Armn: Ապաընտրել բոլորը

en: Sushi credentials
hy-Armn: Սուշիի հավատարմագրերը

en: Credentials information
hy-Armn: Հավատարմագրերի մասին տեղեկատվություն

en: Customer ID info
hy-Armn: Հաճախորդի ID-ի տեղեկույթ

en: Requestor ID info
hy-Armn: Հայցողի ID-ի տեղեկույթ

en: API key info
hy-Armn: API բանալու տեղեկույթ

en: Please refer to the
hy-Armn: Խնդրում ենք դիմել

en: COUNTER registry
hy-Armn: COUNTER ռեեստր

en: for more information.
hy-Armn: լրացուցիչ տեղեկությունների համար.

en: This provider does not currently support any COUNTER 5 reports via SUSHI.
hy-Armn: Այս մատակարարը ներկայումս չի աջակցում COUNTER 5 որևէ զեկույցներ SUSHI-ի միջոցով.

en: Data provider updated
hy-Armn: Տվյալների մատակարարը թարմացվել է

en: Data provider created
hy-Armn: Տվյալների մատակարարը ստեղծվել է

en: Data providers summary
hy-Armn: Տվյալների մատակարարների ամփոփագիր

en: There are no usage data providers defined
hy-Armn: Օգտագործման տվյալների մատակարարներ սահմանված չեն

en: Run now
hy-Armn: Աշխատեցնել հիմա

en: Test
hy-Armn: Թեստ

en: Are you sure you want to remove this data provider?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել տվյալների այս մատակարարին։

en: Data provider %s deleted
hy-Armn: Տվյալների %s մատակարարը ջնջվեց

en: This data provider is set to 'Inactive', do you wish to update the status to 'Active'?
hy-Armn: Տվյալների այս մատակարարը դրված է «Անգործուն»: Ցանկանու՞մ եք թարմացնել կարգավիճակը որպես «Ակտիվ»:

en: Yes, update status
hy-Armn: Այո, թարմացնել կարգավիճակը

en: No, do not update status
hy-Armn: Ոչ, մի Այո, թարմացրու կարգավիճակը

en: Updated status for usage data provider %s
hy-Armn: Օգտագործման տվյալների %s մատակարարի կարգավիճակը թարմացվել է

en: Are you sure you want to run the harvester for this data provider?
hy-Armn: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք գործարկել հավաքիչը տվյալների այս մատակարարի համար:

en: Yes, run
hy-Armn: Այո, գործարկեք

en: No, do not run
hy-Armn: Ոչ, մի գործարկեք

en: Begin date
hy-Armn: Մեկնարկի ամսաթիվ

en: Job for report type <strong>%s</strong> has been queued
hy-Armn: <strong>%s</strong> հաշվետվության տիպի աշխատանքը հերթագրված է

en: Harvester connection was successful for usage data provider %s
hy-Armn: Հավաքիչի միացումը հաջող է եղել օգտագործման տվյալների մատակարարի համար %s

en: No connection for usage data provider %s, please check your credentials and try again.
hy-Armn: Օգտագործման տվյալների %s մատակարարի համար միացում չկա, խնդրում ենք ստուգել ձեր հավատարմագրերը և նորից փորձել:

en: This data provider is inactive - connection testing is not possible
hy-Armn: Տվյալների այս մատակարարն ակտիվ չէ. կապի փորձարկումն անհնար է

en: Last run
hy-Armn: Վերջին կատարումը

en: Data provider #%s
hy-Armn: Տվյալների մատակարար %s

en: Detail
hy-Armn: Մանրամասն

en: Manual upload
hy-Armn: Ձեռքով թարմացում

en: Import logs
hy-Armn: Ներմուծիր գրանցամատյանները

en: Usage data provider %s deleted
hy-Armn: Տվյալների օգտագործման %s մատակարարը ջնջվեց

en: Data providers list
hy-Armn: Տվյալների մատակարարների ցուցակ

en: Provider
hy-Armn: Մատակարար

en: Start
hy-Armn: Մեկնարկ

en: End
hy-Armn: Ավարտ

en: New data provider
hy-Armn: Տվյալների նոր մատակարար

en: Build a custom report
hy-Armn: Կառուցիր անհատականացված զեկույց

en: Select report data
hy-Armn: Ընտրել հաշվետվության տվյալները

en: Data display
hy-Armn: Տվյալների արտածում

en: Choose data provider
hy-Armn: Ընտրեք տվյալների մատակարարին

en: Choose report
hy-Armn: Ընտրեք հաշվետվությունը

en: Choose metric type
hy-Armn: Ընտրեք մետրային տեսակը

en: Choose access type
hy-Armn: Ընտրեք հասանելիության տեսակը

en: Start year
hy-Armn: Մեկնարկի տարի

en: Please enter year in format YYYY
hy-Armn: Խնդրվում է մուտք անել տարին այս ձևաչափով՝ ՏՏՏՏ

en: Start month
hy-Armn: Մեկնարկի ամիս

en: End year
hy-Armn: Տարվա ավարտը

en: End month
hy-Armn: Ամսվա ավարտը

en: Keyword
hy-Armn: Բանալի բառ

en: Select report columns
hy-Armn: Ընտրեք հաշվետվության սյունակներ

en: Select date display method
hy-Armn: Ընտրեք ամսաթվի ցուցադրման եղանակը

en: Display data filtered by year
hy-Armn: Ցուցադրել ըստ տարվա զտված տվյալները

en: Yes - Table will be limited to 12 columns (Jan-Dec) with the option to switch between years
hy-Armn: Այո - Աղյուսակը կսահմանափակվի 12 սյունակով (հունվար-դեկտեմբեր)՝ տարիների միջև անցնելու հնարավորությամբ

en: No - Table will include one column for every month of data selected
hy-Armn: Ոչ - Աղյուսակը կներառի մեկ սյունակ ընտրված տվյալների յուրաքանչյուր ամսվա համար

en: Select which months to display
hy-Armn: Ընտրեք, թե որ ամիսները ցուցադրվեն

en: Save report
hy-Armn: Պահպանել հաշվետվությունը

en: Usage statistics reports
hy-Armn: Օգտագործման վիճակագրության հաշվետվություններ

en: Saved reports
hy-Armn: Հիշված հաշվետվություններ

en: Create report
hy-Armn: Ստեղծել հաշվետվություն

en: No data providers have been created -  no report data will be available
hy-Armn: Տվյալների մատակարարներ չեն ստեղծվել -   հաշվետվության տվյալներ հասանելի չեն լինի

en: Display by year
hy-Armn: Արտածիր ըստ տարիների

en: Metric
hy-Armn: Մետրիկա

en: Period total
hy-Armn: Ժամանակաշրջան ընդհանուր

en: You have not saved any reports yet, please create a report.
hy-Armn: Դուք դեռ ոչ մի հաշվետվություն չեք պահել, խնդրում ենք ստեղծեք հաշվետվություն:

en: Select saved report
hy-Armn: Ընտրեք պահպանված զեկույցը

en: Delete report
hy-Armn: Ջնջել զեկույցը

en: Report deleted successfully
hy-Armn: Զեկույցը հաջողությամբ ջնջվեց

en: No report was selected - could not delete
hy-Armn: Զեկույց չի ընտրվել. չհաջողվեց ջնջել

en: Remove this user
hy-Armn: Հեռացրեք այս օգտվողին

en: User
hy-Armn: Օգտվող

en: Select user
hy-Armn: Ընտրեք օգտվողին

en: Add new user
hy-Armn: Ավելացնել նոր օգտվող

en: Remove
hy-Armn: Հեռացնել

en: The preservation module is disabled, turn on <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=PreservationModule">PreservationModule</a> to use it
hy-Armn: Պահպանման մոդուլն անջատված է, միացրեք <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=PreservationModule">PreservationModule</a> այն օգտագործելու համար

en: Edit preservation settings
hy-Armn: Խմբագրել պահպանման կարգավորումները

en: General settings
hy-Armn: Ընդհանուր կարգավորումներ

en: Status for item added to waiting list
hy-Armn: Սպասողների ցուցակում ավելացված նյութի կարգավիճակը

en: Default status for item added to train
hy-Armn: Գնացքին ավելացված նյութի կանխադրված կարգավիճակը

en: Settings updated
hy-Armn: Կարգավորումները թարմացվեցին

en: Processings
hy-Armn: Մշակում

en: Remove this processing
hy-Armn: Հեռացրեք այս մշակումը

en: Edit this processing
hy-Armn: Խմբագրեք այս մշակումը

en: Add new processing
hy-Armn: Ավելացնել նոր մշակում

en: Are you sure you want to remove this processing?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս մշակումը։

en: Processing %s deleted
hy-Armn: %s մշակումը ջնջվեց

en: This processing cannot be deleted, it is already in used.
hy-Armn: Այս մշակումը հնարավոր չէ ջնջել, այն արդեն օգտագործվում է:

en: Edit processing #%s
hy-Armn: Խմբագրել մշակումը՝ #%s

en: New processing
hy-Armn: Նոր կատարում

en: Processing name
hy-Armn: Կատարման անուն

en: Letter template for printing slip
hy-Armn: Նամակի ձևանմուշ՝ թերթիկը տպելու համար

en: Attributes
hy-Armn: Հատկանիշներ

en: Be careful when removing attributes from this processing: the items using it will be impacted as well!
hy-Armn: Զգույշ եղեք հեռացնելով այս մշակման հատկանիշը, այն օգտագործող տարրերը նույնպես կազդվեն!

en: Attribute %s
hy-Armn: Հատկանիշ %s

en: Remove this attribute
hy-Armn: Հեռացրեք այս հատկանիշը

en: Options
hy-Armn: Ընտրանքներ

en: DOES NOT EXIST!
hy-Armn: ԳՈՅՈՒԹՅՈՒՆ ՉՈՒՆԻ!

en: Add new attribute
hy-Armn: Ավելացնել նոր հատկանիշ

en: Authorized value
hy-Armn: Լիազորված արժեք

en: Free text
hy-Armn: Կամայական տեքստ

en: Database column
hy-Armn: Շտեմարանի սյունակ

en: Processing updated
hy-Armn: Մշակումը թարմացվեց

en: Processing created
hy-Armn: Մշակումը ստեղծվեց

en: Processing #%s
hy-Armn: Կատարվում է #%s

en: Edit this template
hy-Armn: Խմբագրել այս կաղապարը

en: Unknown
hy-Armn: Անհայտ

en: There are no attributes defined for this processing.
hy-Armn: Այս մշակման համար սահմանված հատկանիշներ չկան.

en: Edit train #%s
hy-Armn: Խմբագրել գնացքը #%s

en: New train
hy-Armn: Նոր գնացք

en: Status for item added to this train
hy-Armn: Այս գնացքին ավելացված նյութի կարգավիճակը

en: Default processing
hy-Armn: Կանխադրված մշակում

en: Train updated
hy-Armn: Գնացքը թարմացվել է

en: Train created
hy-Armn: Գնացքը ստեղծվել է

en: Edit item #%s
hy-Armn: Խմբագրել նյութը #%s

en: Add new item to %s
hy-Armn: Ավելացնել նոր նյութ %s

en: Itemnumber
hy-Armn: Նյութի թիվ

en: Processing
hy-Armn: Կատարվում է

en: Barcode
hy-Armn: Շտրիխ կոդ

en: Cannot find item with this barcode. It must be in the waiting list.
hy-Armn: Հնարավոր չէ գտնել այս շտրիխ կոդով տարրը: Այն պետք է լինի սպասման ցուցակում:

en: Item updated
hy-Armn: Նյութը թարմացվել է

en: Item added to train
hy-Armn: նյութը ավելացվել է գնացքին

en: Add new items to %s
hy-Armn: Ավելացնել նոր նյութ %s

en: Itemnumbers
hy-Armn: Նյութերի թվեր

en: Cannot be edited now, the value will be retrieved from %s
hy-Armn: Այժմ հնարավոր չէ խմբագրել, արժեքը կվերցվի %s-ից

en: %s items have been added to train %s.
hy-Armn: %s նյութերը ավելացվել են գնացքին %s.

en: No items have been added to the train.
hy-Armn: Գնացքին ոչ մի նյութ չի ավելացվել.

en: Filter by
hy-Armn: Զտել ըստ

en: Closed
hy-Armn: Փակված

en: Sent
hy-Armn: Ուղարկել

en: Received
hy-Armn: Ստացված

en: There are no trains defined
hy-Armn: Չկան սահմանված գնացքներ

en: Add items
hy-Armn: Ավելացրու նյութեր

en: Are you sure you want to remove this train?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս գնացքը։

en: Train %s deleted
hy-Armn: %s գնացքը ջնջվեց

en: Cannot add items to a closed train
hy-Armn: Հնարավոր չէ տարրեր ավելացնել փակ գնացքին

en: Closed on
hy-Armn: Փակված է

en: Sent on
hy-Armn: Ուղարկված է

en: Received on
hy-Armn: Ստացված է

en: Copy item to the following train
hy-Armn: Պատճենեք տարրը հետևյալ գնացքում

en: Select a train
hy-Armn: Ընտրել գնացք

en: Send
hy-Armn: Ուղարկել

en: Receive
hy-Armn: Ստանալ

en: Train #%s
hy-Armn: Գնացք #%s

en: Items
hy-Armn: Նյութեր

en: Actions:
hy-Armn: Գործողություններ:

en: Print slips
hy-Armn: Տպել թերթիկներ

en: Cannot print slip, this item does not have a processing with a letter template defined.
hy-Armn: Հնարավոր չէ տպել թերթիկը, այս նյութը չունի սահմանված նամակի ձևանմուշի մշակում:

en: Are you sure you want to remove this item?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս գնացքը։

en: Yes, remove
hy-Armn: Այո, հեռացրու

en: No, do not remove
hy-Armn: Ոչ, մի հեռացրու

en: Item removed
hy-Armn: Նյութը հեռացված է

en: Item copied successfully.
hy-Armn: Նյութը հաջողությամբ պատճենվել է.

en: Item cannot be copied to a train, it is already in a non-received train.
hy-Armn: Նյութը հնարավոր չէ պատճենել գնացքում, այն արդեն գտնվում է չստացված գնացքում:

en: Print slip
hy-Armn: Տպել թերթիկը

en: Add items to waiting list
hy-Armn: Ավելացնել նյութեր սպասման ցուցակում

en: Barcode list
hy-Armn: Շտրիխ կոդերի ցուցակ

en: Add items to a train
hy-Armn: Նյութեր ավելացրեք գնացքին

en: You need to configure this module first.
hy-Armn: Նախ անհրաժեշտ է կարգավորել այս մոդուլը:

en: Add to waiting list
hy-Armn: Ավելացրու սպասման ցուցակին

en: Add last %s items to a train
hy-Armn: Գնացքին ավելացրեք վերջին %s տարրերը

en: There are no items in the waiting list
hy-Armn: Սպասման ցուցակում նյութեր չկան

en: %s new items added. %s items not found.
hy-Armn: %s նոր նյութեր են ավելացվել. %s նյութեր չեն գտնվել.

en: %s new items added.
hy-Armn: %s նոր նյութեր են ավելացվել.

en: No items added
hy-Armn: Ոչ մի նյութ չի ավելացվել

en: Are you sure you want to remove this item from the waiting list?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս նյութը սպասման ցուցակից։

en: Item removed from the waiting list
hy-Armn: Նյութը հեռացվել է սպասման ցուցակից

en: Author
hy-Armn: Հեղինակ

en: Call number
hy-Armn: Դարակային համար

en: E-resource management
hy-Armn: Էլ. պաշարների կառավարում

en: Show agreement
hy-Armn: Ցույց տուր պայմանագիրը

en: Add agreement
hy-Armn: Ավելացնել համաձայնագիր

en: Edit agreement
hy-Armn: Խմբագրել համաձայնագիրը

en: Show license
hy-Armn: Ցույց տալ արտոնագիրը

en: Add license
hy-Armn: Ավելացնել արտոնագիր

en: Edit license
hy-Armn: Խմբագրել արտոնագիրը

en: eHoldings
hy-Armn: Էլ․ պահումներ

en: Local
hy-Armn: Տեղային

en: Show package
hy-Armn: Ցույց տալ փաթեթը

en: Add package
hy-Armn: Ավելացնել փաթեթ

en: Edit package
hy-Armn: Խմբագրել փաթեթը

en: Titles
hy-Armn: Վերնագրեր

en: Show title
hy-Armn: Ցույց տալ վերնագիրը

en: Add title
hy-Armn: Ավելացնել վերնագիր

en: Edit title
hy-Armn: Խմբագրել վերնագիրը

en: Resource
hy-Armn: Պաշար

en: eUsage
hy-Armn: էլ․ օգտագործում

en: Data providers
hy-Armn: Տվյալների մատակարարներ

en: Show provider
hy-Armn: Ցույց տալ մատակարարին

en: Add data provider
hy-Armn: Ավելացրու տվյալի մատակարարին

en: Edit data provider
hy-Armn: Խմբագրել տվյալի մատակարարին

en: View report
hy-Armn: Դիտել զեկույցը

en: Preservation
hy-Armn: Պահպանություն

en: Home
hy-Armn: Տուն

en: Trains
hy-Armn: Գնացքներ

en: Show train
hy-Armn: Ցույց տուր գնացքը

en: Add item to train
hy-Armn: Նյութը ավելացրեք գնացքին

en: Add items to train
hy-Armn: Նյութեր ավելացրեք գնացքին

en: Edit item in train
hy-Armn: Խմբագրել տարրը գնացքում

en: Add train
hy-Armn: Ավելացրու գնացք

en: Edit train
hy-Armn: Խմբագրել գնացքը

en: Waiting list
hy-Armn: Սպասման ցուցակ

en: Settings
hy-Armn: Կարգավորումներ

en: Show processing
hy-Armn: Ցույց տուր կատարումը

en: Add processing
hy-Armn: Ավելացրու կատարում

en: Edit processing
hy-Armn: Խմբագրել մշակումը

en: supersedes
hy-Armn: փոխարինում է

en: is superseded by
hy-Armn: փոխարինվում է

en: provides post-cancellation access for
hy-Armn: տրամադրում է չեղարկումից հետո մուտք

en: has post-cancellation access in
hy-Armn: ունի չեղարկումից հետո մուտք

en: tracks demand-driven acquisitions for
hy-Armn: հետևում է պահանջարկի վրա հիմնված համալրումներին

en: has demand-driven acquisitions in
hy-Armn: ունի պահանջարկի վրա հիմնված համալրումներ

en: has backfile in
hy-Armn: ունի հետնանիշք

en: has frontfile in
hy-Armn: ունի առաջնանիշք

en: related to
hy-Armn: կապված է

en: Publisher
hy-Armn: Հրատարակիչ

en: Platform
hy-Armn: Հարթակ

en: Publisher ID
hy-Armn: Հրատարակչի ID

en: Online ISSN
hy-Armn: Առցանց ISSN

en: Print ISSN
hy-Armn: Տպագիր ISSN

en: AJAX error: receiving data from %s
hy-Armn: AJAX սխալ. տվյալների ստացում %s -ից

en: The page entered is not a number.
hy-Armn: Մուտք արած էջը թիվ չէ։

en: The page should be a number between 1 and %s.
hy-Armn: Էջը պետք է լինի թիվ 1 և %s միջև։

en: Please choose at least one external target
hy-Armn: Ընտրիր առնվազն մեկ արտաքին թիրախ

en: Search Google Books
hy-Armn: Փնտրեք Google Books -ը

en: Sorry, nothing found.
hy-Armn: Կներեք, ոչինչ չի գտնվել:

[ctx: Bibliographic record]
en: The item is already in your cart
hy-Armn: Նյութը արդեն քո սայլակում է

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been added to your cart
hy-Armn: Այս նյութը ավելացվել է սայլակին

[ctx: Bibliographic record]
en:  item(s) added to your cart
hy-Armn:  նյութ(եր)ը ավելացվել են քո զամբյուղին

en: already in your cart
hy-Armn: արդեն իսկ քո զամբյուղում է

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was selected
hy-Armn: Նյութը ընտրված չէ

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was added to your cart
hy-Armn: Քո զամբյուղին նյութ չի ավելացվել

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been removed from your cart
hy-Armn: Նյութը հեռացվել է քո սայլակից

en: Scroll to the top of the page
hy-Armn: Ոլորեք դեպի էջի վերև

en: Log in to your OverDrive account
hy-Armn: Մուտք գործիր քո OverDrive հաշիվը

en: OverDrive account page
hy-Armn: OverDrive հաշվի էջ

en: Log out of your OverDrive account
hy-Armn: Դուրս եկ քո OverDrive հաշիվից

en: Checkouts
hy-Armn: Դուրս տրումներ

en: Holds
hy-Armn: Պահումներ

en: Checked out until:
hy-Armn: Դուրս է տրված մինչև։

en: Get item
hy-Armn: Ստացեք նյութը

en: Check in
hy-Armn: Ընդունում

en: Are you sure you want to return this item?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես վերադարձնել այս նյութը։

en: Check out
hy-Armn: Դուրս տրում

en: Are you sure you want to check out this item?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես սպասարկել այս նյութը։

en: Cancel hold
hy-Armn: Չեղյալ անել պահումը

en: Are you sure you want to cancel this hold?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս պահումը։

en: Item cannot be checked out. There are no available formats
hy-Armn: Նյութը հնարավոր չէ սպասարկել։ Չկան հասանելի ձևաչափեր

en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
hy-Armn: Զգուշացում. հնարավոր չէ հետարկել: Խնդրում ենք ևս մեկ անգամ հաստատել

en: Your rating: %s.
hy-Armn: Քո գնահատականը՝ %s.

en: Average rating: %s (%s votes)
hy-Armn: Միջին գնահատական: %s (%s քվեներ)

en: Tags added:
hy-Armn: Ավելացված պիտակներ:

en: Tags deleted:
hy-Armn: Ցուցիչները ջնջված են:

en: Errors:
hy-Armn: Սխալներ:

en: Sorry, tags are not enabled on this system.
hy-Armn: Ներեցեք, այս համակարգում պիտակները միացված չեն:

en: Error! Your tag was entirely markup code.  It was NOT added.  Please try again with plain text.
hy-Armn: Սխալ. Ձեր պիտակը ամբողջությամբ նշագրման կոդ էր.  ՉԻ Ավելացվել.  Խնդրում ենք կրկին փորձել պարզ տեքստով:

en: Error! Illegal parameter
hy-Armn: Սխալ՝ անօրինական պարամետր

en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
hy-Armn: Նշում. ձեր պիտակը պարունակում էր նշագրման կոդ, որը հեռացվել է: Պիտակը ավելացվել է որպես

en: Error! Adding tags failed at
hy-Armn: Սխալ. Չհաջողվեց պիտակներ ավելացնել

en: Note: you can only tag an item with a given term once.  Check 'Tags' to see your current tags.
hy-Armn: Նշում. տվյալ տերմինով նյութը կարող եք նշել միայն մեկ անգամ.  Ստուգեք «Ցուցիչները»՝ ձեր ընթացիկ պիտակները տեսնելու համար:

en: Error! You cannot delete the tag
hy-Armn: Սխալ. Դուք չեք կարող ջնջել պիտակը

en: Note: you can only delete your own tags.
hy-Armn: Նշում. կարող եք ջնջել միայն ձեր սեփական պիտակները:

en: You must be logged in to add tags.
hy-Armn: Պիտակներ ավելացնելու համար դուք պետք է մուտք գործեք:

en: Unable to add one or more tags.
hy-Armn: Հնարավոր չէ ավելացնել մեկ կամ մի քանի պիտակներ:
