Koha 23.11.08.001 - en to hy-Armn translation catalogue (1706 entries)

en: Error: could not retrieve availability for this ID
hy-Armn: Սխալ. չհաջողվեց առբերել այս ID-ի հասանելիությունը

en: unknown
hy-Armn: անհայտ

en: Not for loan
hy-Armn: Դուրս տրման համար չէ

en: not available
hy-Armn: մատչելի չէ

en: Checked out
hy-Armn: Դուրս տրված

en: Item lost
hy-Armn: Կորած նյութ

en: Item withdrawn
hy-Armn: Նյութը դուրս է գրված

en: Item damaged
hy-Armn: Նյութը վնասված է

en: In transit
hy-Armn: Տեղափոխման մեջ է

en: On hold
hy-Armn: Պահման մեջ է

en: available
hy-Armn: հասանելի է

en: alto
hy-Armn: ալտ

en: baritone
hy-Armn: բարիտոն

en: bass
hy-Armn: բաս

en: child alto
hy-Armn: մանկական ալտ

en: child soprano
hy-Armn: մանկական սոպրանո

en: countertenor
hy-Armn: կոնտրտենոր

en: child voice
hy-Armn: մանկական ձայն

en: man's voice
hy-Armn: տղամարդու ձայն

en: mezzo-soprano
hy-Armn: մեցցո-սոպրանո

en: reciting child's voice
hy-Armn: արտասանում է երեխայի ձայնը

en: reciting voice
hy-Armn: արտասանող ձայն

en: reciting man's voice
hy-Armn: արտասանելով տղամարդու ձայնով

en: reciting woman's voice
hy-Armn: արտասանելով կանացի ձայնով

en: soprano
hy-Armn: սոպրանո

en: tenor
hy-Armn: տենոր

en: voice - unspecified
hy-Armn: ձայն - չսահմանված

en: woman's voice
hy-Armn: կանացի ձայն

en: voice - other
hy-Armn: ձայն - այլ

en: bassoon
hy-Armn: ֆագոտ

en: basset-horn
hy-Armn: բասսետ-փող

en: bagpipe
hy-Armn: պարկապզուկ

en: clarinet
hy-Armn: կլարնետ

en: cromorne
hy-Armn: քրոմորն

en: double bassoon
hy-Armn: կրկնակի ֆագոտ

en: didjeridu
hy-Armn: դիջերիդու

en: dulcian
hy-Armn: դալյանական

en: english horn
hy-Armn: անգլիական գալարափող

en: flageolet
hy-Armn: ֆլաժոլետ

en: fife
hy-Armn: ֆլեյտա

en: flute
hy-Armn: ֆլեյտա

en: tabor pipe
hy-Armn: փոքրիկ շվի

en: gemshorn
hy-Armn: փղոսկրյա գալարափող

en: hornpipe
hy-Armn: եղջերափող

en: mouth organ
hy-Armn: շրթհարմոն

en: musette
hy-Armn: մուզետ

en: ney
hy-Armn: նեյ

en: oboe d'amore
hy-Armn: հոբոյ d'amore

en: oboe
hy-Armn: հոբոյ

en: oboe da caccia
hy-Armn: հոբոյ da caccia

en: piccolo
hy-Armn: փոքր ֆլեյտա

en: pommer
hy-Armn: պոմեր

en: panpipes
hy-Armn: փչելու խողովակներ

en: racket
hy-Armn: ձեռնաթիակ

en: recorder
hy-Armn: գրանցիչ

en: rothophone
hy-Armn: ռոտոֆոն

en: saxophone
hy-Armn: սաքսոֆոն

en: shakuhachi
hy-Armn: բամբուկե ֆլեյտա

en: zurna
hy-Armn: զուռնա

en: sarrusophone
hy-Armn: սարուսոֆոն

en: sordun
hy-Armn: սորդուն

en: woodwind - unspecified
hy-Armn: փայտյա փողային - չսահմանված

en: vox humana
hy-Armn: վոքս հումանա

en: woodwind - other
hy-Armn: փայտյա փողային - այլ

en: alphorn
hy-Armn: ալպյան եղջերափող

en: bombardon
hy-Armn: բոմբարդոն

en: bersag horn
hy-Armn: բերսագ եղջերափող

en: bugle
hy-Armn: շեփոր

en: carnyx
hy-Armn: կառնիքս

en: cow horn
hy-Armn: կովի եղջյուր

en: clarion
hy-Armn: շեփոր

en: cornet
hy-Armn: եղջերափող

en: cornett
hy-Armn: կոռնետ

en: duplex
hy-Armn: դուպլեքս

en: euphonium
hy-Armn: էուֆոնիում

en: hunting horn
hy-Armn: որսի եղջերափող

en: horn
hy-Armn: գալարափող

en: herald's trumpet
hy-Armn: ազդարարի շեփոր

en: keyed bugle
hy-Armn: ստեղնավորված բլթակ

en: oliphant
hy-Armn: օլիֆանտ

en: ophicleide
hy-Armn: օֆիկլեյդ

en: post horn
hy-Armn: փոստային գալարափող

en: russian horn
hy-Armn: ռուսական գալարափող

en: serpent
hy-Armn: սերպենտ

en: shofar
hy-Armn: շոֆար

en: trombone
hy-Armn: տրոմբոն

en: trumpet
hy-Armn: շեփոր

en: tuba
hy-Armn: հոբոյ

en: brass - unspecified
hy-Armn: փողային - որոշված չեն

en: valved bugle
hy-Armn: փականային բլթակ

en: wagner tuba
hy-Armn: վագներ տուբա

en: brass - other
hy-Armn: փողային - այլ

en: arpeggione
hy-Armn: արպեջիո

en: baryton
hy-Armn: բարիտոն

en: bassett
hy-Armn: բասսետ

en: bumbass
hy-Armn: բամբաս

en: double bass
hy-Armn: կոնտրաբաս

en: five-string double bass
hy-Armn: հինգ լարային կոնտրաբաս

en: fiddle, viol (family)
hy-Armn: ջութակ, թավջութակ (ընտանեկան)

en: lira da braccio
hy-Armn: լիրա դա բրաչիո

en: lirone
hy-Armn: լիրոն

en: keyed fiddle
hy-Armn: ստեղնավորված ջութակ

en: octobass
hy-Armn: օկտոբաս

en: kit
hy-Armn: պայուսակ

en: psalmodicon
hy-Armn: սաղմոսի դիկոն

en: rebec
hy-Armn: ռեբեկ

en: trumpet marine
hy-Armn: շեփոր ծովային

en: strings, bowed - unspecified
hy-Armn: լարայիններ, աղեղնային - չսահմանված

en: viola
hy-Armn: ալտ

en: cello
hy-Armn: թավջութակ

en: violone
hy-Armn: վիոլոն

en: viol
hy-Armn: ջութակ

en: violin
hy-Armn: ջութակ

en: strings, bowed - other
hy-Armn: լարայիններ, աղեղնային - այլ

en: archlute
hy-Armn: արկլյուտ

en: harp-psaltery
hy-Armn: քնար-սաղմոսություն

en: barbitos
hy-Armn: բարբիտոներ

en: biwa
hy-Armn: բիվա

en: banjo
hy-Armn: բանջո

en: balalaika
hy-Armn: բալալայկա

en: bouzouki
hy-Armn: բուզուկի

en: cittern
hy-Armn: տավիղ

en: citole
hy-Armn: ցիտոլե

en: cobza
hy-Armn: կոբզա

en: guitar
hy-Armn: կիթառ

en: harp
hy-Armn: քնար

en: hawaiian guitar
hy-Armn: հավայան կիթառ

en: Irish harp
hy-Armn: Իռլանդական քնար

en: kithara
hy-Armn: կիթարա

en: kora
hy-Armn: կորա

en: koto
hy-Armn: կոտո

en: lute (family)
hy-Armn: լյութ (ընտանիք)

en: lyre-guitar
hy-Armn: քնար-կիթառ

en: lute
hy-Armn: լուտա

en: mandolin
hy-Armn: մանդոլինա

en: mandore
hy-Armn: մանդորա

en: pipa
hy-Armn: պիպա

en: psaltery
hy-Armn: սաղմոսարան

en: phorminx
hy-Armn: ֆորմինքս

en: qānūn
hy-Armn: քանոն

en: shamisen
hy-Armn: շամիսեն

en: sitār
hy-Armn: սիթար

en: theorbo
hy-Armn: թեորբո

en: tanbur
hy-Armn: թանբուր

en: oud
hy-Armn: ուդ

en: ukulele
hy-Armn: հավայան կիթառ

en: strings, plucked - unspecified
hy-Armn: լարայիններ, կսմիթային - չսահմանված

en: zither
hy-Armn: ցիտր

en: strings, plucked - other
hy-Armn: լարայիններ, կսմիթային - այլ

en: accordion
hy-Armn: ակորդեոն

en: celesta
hy-Armn: սելեստա

en: clavichord
hy-Armn: կլավիկորդ

en: claviorgan
hy-Armn: կլավիերգեհոն

en: clavicytherium
hy-Armn: կլավիցիտերիում

en: fortepiano
hy-Armn: դաշնամուր

en: glockenspiel
hy-Armn: գլոկենշպեյլ

en: harmonium
hy-Armn: հարմոնիում

en: harpsichord
hy-Armn: կլավեսին

en: melopiano
hy-Armn: մելոպիանո

en: organ
hy-Armn: երգեհոն

en: piano
hy-Armn: պիանո

en: plucked string keyboard
hy-Armn: կսմիթային լարային ստեղնաշար

en: regals
hy-Armn: թագավորներ

en: sirenion
hy-Armn: սիրենիոն

en: sostenente piano
hy-Armn: սոստենետո դաշնամուր

en: spinet
hy-Armn: սպինետ

en: keyboard - unspecified
hy-Armn: ստեղնաշար - չճշտված

en: virginal
hy-Armn: կուսական

en: keyboard - other
hy-Armn: ստեղնաշարային - այլ

en: aeolian bells
hy-Armn: էոլյան զանգակներ

en: arabian drum
hy-Armn: արաբական թմբուկ

en: agogo
hy-Armn: ագոգո

en: anvil
hy-Armn: կոճ

en: boobams
hy-Armn: բոբամներ

en: bass drum
hy-Armn: բասային թմբուկ

en: bells
hy-Armn: զանգակներ

en: bongos
hy-Armn: բոնգոս

en: metal bells plate
hy-Armn: մետաղական զանգերի ափսե

en: castanets
hy-Armn: կաստանետներ

en: cabaca
hy-Armn: կաբակա

en: chinese cymbals
hy-Armn: չինական ծնծղաներ

en: conga
hy-Armn: կոնգա

en: chains
hy-Armn: շղթաներ

en: dulcimer
hy-Armn: ցիմբալա

en: crash cymbal
hy-Armn: վթարի ծնծղա

en: crotales
hy-Armn: փոքր ծնծղա

en: claves
hy-Armn: կլավներ

en: cowbell
hy-Armn: կովի զանգակ

en: cymbal
hy-Armn: ծնծղա

en: drum
hy-Armn: թմբուկ

en: drums
hy-Armn: թմբուկներ

en: finger cymbals
hy-Armn: մատների ծնծղաներ

en: friction drum
hy-Armn: շփման թմբուկ

en: flexatone
hy-Armn: ֆլեքսատոն

en: gun
hy-Armn: հրացան

en: gong
hy-Armn: կոչնազանգ

en: güiro
hy-Armn: գուիրա

en: hammer
hy-Armn: մուրճ

en: handbell
hy-Armn: ձեռքի զանգակ

en: hi-hat
hy-Armn: բարձր գլխարկ

en: jembe
hy-Armn: ջեմբե

en: jingles
hy-Armn: զնգզնգոց

en: lithophone
hy-Armn: լիտոֆոն

en: lujon
hy-Armn: լուժոն

en: marimba
hy-Armn: մարիմբա

en: military drum
hy-Armn: ռազմական թմբուկ

en: metallophone
hy-Armn: մետալոֆոն

en: nail violin
hy-Armn: եղունգների ջութակ

en: ratchet
hy-Armn: արգելանիվ

en: rain stick
hy-Armn: անձրևի փայտիկ

en: roto-toms
hy-Armn: ռոտո-տօմ

en: sizzle cymbals
hy-Armn: խշշոց ծնծղաներ

en: sound-effect instrument
hy-Armn: ձայնային էֆեկտի գործիք

en: slit-drum
hy-Armn: ճեղք-թմբուկ

en: sistrum
hy-Armn: սիստրում

en: siren
hy-Armn: սիրենա

en: sandpaper
hy-Armn: հղկաթուղթ

en: sound sculpture
hy-Armn: ձայնային քանդակ

en: steel drum
hy-Armn: պողպատե թմբուկ

en: switch whip
hy-Armn: անջատիչ մտրակ

en: tabor
hy-Armn: փոքրիկ թմբուկ

en: turkish crescent
hy-Armn: թուրքական կիսալուսին

en: temple block
hy-Armn: տաճարի բլոկ

en: tuned gong
hy-Armn: թյունինգ գոնգ

en: timpani
hy-Armn: ծնծղափող

en: triangle
hy-Armn: եռանկյունի

en: thunder machine
hy-Armn: ամպրոպային մեքենա

en: tarol
hy-Armn: տարոլ

en: tambourine
hy-Armn: դափ

en: tom-tom
hy-Armn: տամտամ

en: percussion - unspecified
hy-Armn: հարվածային գործիքներ - չսահմանված

en: vibraphone
hy-Armn: վիբրահեռախոս

en: vibra-slap
hy-Armn: Վիբրա-սլափ

en: whip
hy-Armn: մտրակել

en: wind machine
hy-Armn: փողային մեքենա

en: woodblocks
hy-Armn: փայտյա բլոկներ

en: xylorimba
hy-Armn: քսիլորիմբա

en: xylophone
hy-Armn: քսելոֆոն

en: percussion - other
hy-Armn: հարվածային գործիքներ - այլ

en: computer
hy-Armn: համակարգիչ

en: computerized musical station
hy-Armn: համակարգչային երաժշտական կայան

en: computerized tape
hy-Armn: համակարգչային ժապավեն

en: digital space device
hy-Armn: թվային տիեզերական սարք

en: electro-acoustic device
hy-Armn: էլեկտրաակուստիկ սարք

en: live electronic
hy-Armn: կենդանի էլեկտրոնային

en: lyricon
hy-Armn: լիրիկոն

en: meta-instrument
hy-Armn: մետա-գործիք

en: multimedial device
hy-Armn: մուլտիմեդիա սարք

en: oscillator
hy-Armn: օսցիլիատոր

en: space device
hy-Armn: տիեզերական սարք

en: synthesizer
hy-Armn: սինթեզատոր

en: tape
hy-Armn: ժապավեն

en: theremin
hy-Armn: թերմին

en: electronic - non specified
hy-Armn: էլեկտրոնային - չնշված

en: electronic - other
hy-Armn: էլեկտրոնային - այլ

en: aeolian harp
hy-Armn: էոլյան քնար

en: barrel organ
hy-Armn: շարմանկա

en: bullroarer
hy-Armn: ցլամարտիկ

en: musical bow
hy-Armn: երաժշտական աղեղ

en: musical box
hy-Armn: երաժշտական արկղ

en: chekker
hy-Armn: չեկեր

en: musical clock
hy-Armn: երաժշտական ժամացույց

en: continuo
hy-Armn: կոնտինիո

en: glassharmonika
hy-Armn: ապակե հարմոնիկա

en: glass trumpet
hy-Armn: ապակե շեփոր

en: harmonica
hy-Armn: հարմոնիկա

en: hurdy-gurdy
hy-Armn: երգեհոնիկ

en: jew's harp
hy-Armn: հրեական քնար

en: lamellaphone
hy-Armn: լամելլաֆոն

en: monochord
hy-Armn: մոնոկորդ

en: melodica
hy-Armn: մելոդիկա

en: mirliton
hy-Armn: միռլիտոն

en: melodic instrument
hy-Armn: մեղեդիական գործիք

en: musical saw
hy-Armn: երաժշտական սղոց

en: ocarina
hy-Armn: օկարինա

en: polyphonic instrument
hy-Armn: բազմաձայն գործիք

en: player piano
hy-Armn: նվագարկիչ դաշնամուր

en: rabāb
hy-Armn: ռաբաբ

en: swanee whistle
hy-Armn: կարապի սուլիչ

en: tuning-fork
hy-Armn: կամերտոն

en: instrument - non specified
hy-Armn: գործիք - չնշված

en: instrument or voice - non specified
hy-Armn: գործիք կամ ձայն - չնշված

en: wind instrument
hy-Armn: փողային գործիք

en: whistle
hy-Armn: սուլոց

en: other
hy-Armn: այլ

en: children's choir
hy-Armn: մանկական երգչախումբ

en: men's choir
hy-Armn: տղամարդկանց երգչախումբ

en: mixed choir
hy-Armn: խառը երգչախումբ

en: reciting choir
hy-Armn: ասմունքող երգչախումբ

en: choir - unspecified
hy-Armn: երգչախումբ - չճշտված

en: vocal ensemble
hy-Armn: վոկալ համույթ

en: women's choir
hy-Armn: կանանց երգչախումբ

en: choir - other
hy-Armn: երգչախումբ - այլ

en: band
hy-Armn: նվագախումբ

en: big band
hy-Armn: մեծ նվագախումբ

en: brass band
hy-Armn: փողային նվագախումբ

en: chamber orchestra
hy-Armn: կամերային նվագախումբ

en: combo
hy-Armn: կոմբո

en: dance orchestra
hy-Armn: պարի համույթ

en: full orchestra
hy-Armn: լրիվ նվագախումբ

en: gamelan
hy-Armn: գամելան

en: instrumental ensemble
hy-Armn: գործիքային համույթ

en: vocal and instrumental ensemble
hy-Armn: վոկալ և գործիքային երաժշտություն

en: jazz band
hy-Armn: ջազ բանդ

en: percussion orchestra
hy-Armn: հարվածային գործիքների նվագախումբ

en: ragtime band
hy-Armn: ռեգթայմ խումբ

en: steel band
hy-Armn: պողպատե ժապավեն

en: string orchestra
hy-Armn: լարային նվագախումբ

en: orchestra - unspecified
hy-Armn: նվագախումբ - չճշտված

en: wind orchestra
hy-Armn: փողային նվագախումբ

en: orchestra - other
hy-Armn: նվագախումբ - այլ

en: live electronic conductor
hy-Armn: կենդանի էլեկտրոնային դիրիժոր

en: choir conductor, chorus master
hy-Armn: երգչախմբի խմբավար, երգչախմբավար

en: conductor
hy-Armn: խմբավար

en: light conductor
hy-Armn: լույսի հաղորդիչ

en: conductor - other
hy-Armn: խմբավար - այլ

en: acrobat
hy-Armn: ակրոբատ

en: child actor
hy-Armn: երեխա դերասան

en: silent actor
hy-Armn: համր դերասան

en: actor
hy-Armn: դերասան

en: actress
hy-Armn: դերասանուհի

en: dancer
hy-Armn: պարող

en: light engineer
hy-Armn: լուսային ինժեներ

en: sound engineer
hy-Armn: ձայնի ինժեներ

en: juggler
hy-Armn: ձեռնածու

en: mime
hy-Armn: մնջախաղ

en: walk-on part
hy-Armn: քայլելու մաս

en: performer - other
hy-Armn: կատարող - այլ

[ctx: tessitura]
en: sopranino
hy-Armn: սոպրանինո

[ctx: tessitura]
en: soprano
hy-Armn: սոպրանո

[ctx: tessitura]
en: alto
hy-Armn: ալտ

[ctx: tessitura]
en: tenor
hy-Armn: տենոր

[ctx: tessitura]
en: baritone
hy-Armn: բարիտոն

[ctx: tessitura]
en: bass
hy-Armn: բաս

[ctx: tessitura]
en: contrabass
hy-Armn: կոնտարբաս

[ctx: tessitura]
en: sub-contrabass
hy-Armn: ենթակոնտրաբաս

[ctx: tessitura]
en: sopracute
hy-Armn: գերհակիրճ

[ctx: tessitura]
en: high
hy-Armn: բարձր

[ctx: tessitura]
en: medium
hy-Armn: միջին չափսի

[ctx: tessitura]
en: low
hy-Armn: ցածր

[ctx: tessitura]
en: prepared
hy-Armn: պատրաստված

[ctx: music]
en: one hand
hy-Armn: մի ձեռքը

[ctx: music]
en: two players on one instrument
hy-Armn: մեկ գործիքի վրա երկու նվագող

[ctx: music]
en: three hands
hy-Armn: երեք ձեռքով

[ctx: music]
en: four hands
hy-Armn: չորս ձեռքեր

[ctx: music]
en: six hands
hy-Armn: վեց ձեռքով

[ctx: music]
en: eight hands
hy-Armn: ութ ձեռքեր

[ctx: music]
en: B flat
hy-Armn: B հարթ

[ctx: music]
en: E flat
hy-Armn: E հարթ

[ctx: music]
en: A flat
hy-Armn: A հարթ

[ctx: music]
en: D flat
hy-Armn: D հարթ

[ctx: music]
en: F sharp
hy-Armn: F սուր

[ctx: music]
en: Instrument played in non standard way
hy-Armn: Գործիքը հնչում է ոչ ստանդարտ ձևով

[ctx: music]
en: non standard string number
hy-Armn: ոչ ստանդարտ լարային համար

en: electric
hy-Armn: էլեկտրիկ

en: electronic
hy-Armn: էլեկտրոնային

en: midi
hy-Armn: միդի

en: amplified
hy-Armn: ուժեղացված

en: recorded
hy-Armn: գրանցած

en: antiquity
hy-Armn: հնություն

en: ethnic, traditional
hy-Armn: էթնիկ, ավանդական

en: ad libitum
hy-Armn: ազատորեն

en: may take place of the preceding code / alternative
hy-Armn: կարող է տեղի ունենալ նախորդ կոդով / այլընտրանքով

en: used by the same player as the preceding code
hy-Armn: օգտագործվում է նույն նվագարկչի կողմից, ինչ նախորդ կոդը

en: Basket ID (internal)
hy-Armn: Զամբյուղի ID (ներքին)

en: Biblio number (internal)
hy-Armn: Բիբլիո համար (ներքին)

en: Fund ID (internal)
hy-Armn: Դրամագլխի ID (ներքին)

en: Not used (deprecated)
hy-Armn: Չի օգտագործվում (հնացած)

en: Cancellation reason
hy-Armn: Չեղյալ անելու պատճառը

en: Borrower number of creator
hy-Armn: Ստեղծող պատվիրատուի թիվ

en: Currency
hy-Armn: Տարադրամ

en: Cancellation date
hy-Armn: Չեղյալ անելու ամսաթիվ

en: Date received
hy-Armn: Ստացման ամսաթիվ

en: Discount
hy-Armn: Զեղչ

en: Budgeted cost, tax excl.
hy-Armn: Բյուջետային ծախսի հարկը հանած.

en: Budgeted cost, tax incl.
hy-Armn: Բյուջետային ծախսի հարկը ներառած.

en: Budgeted cost
hy-Armn: Բյուջետավորված ծախս

en: Creation date
hy-Armn: Ստեղծման ամսաթիվ

en: Estimated delivery date
hy-Armn: Հաշվարկված առաքման ամսաթիվ

en: Invoice ID (internal)
hy-Armn: Վճարահաշվի ID (ներքին)

en: Line item ID (EDIFACT)
hy-Armn: Գծային նյութի ID (EDIFACT)

en: Vendor price
hy-Armn: Մատակարարի գին

en: Internal note
hy-Armn: Ներքին նշում

en: Vendor note
hy-Armn: Մատակարարի նշում

en: Order number
hy-Armn: Պատվերի համարը

en: Order status
hy-Armn: Պատվերի կարգավիճակը

en: Parent order number (internal)
hy-Armn: Ծնողի պատվերի թիվը (ներքին)

en: Quantity
hy-Armn: Քանակ

en: Quantity received
hy-Armn: Ստացված քանակություն

en: Replacement price
hy-Armn: Փոխարինման գին

en: Retail price, tax excl.
hy-Armn: Մանրածախ գինը, հարկերը հանած.

en: Retail price, tax incl.
hy-Armn: Մանրածախ գինը, հարկերը ներառած.

en: Retail price
hy-Armn: Մանրածախ գինը

en: Not used
hy-Armn: Չի օգտագործվում

en: Statistic 1
hy-Armn: Վիճակագրություն 1

en: Statistic 2
hy-Armn: Վիճակագրություն 2

en: Subscription ID (internal)
hy-Armn: Բաժանորդագրության ID (ներքին)

en: Vendor reference number (EDIFACT)
hy-Armn: Մատակարարի տեղեկանքի համարը (EDIFACT)

en: Vendor reference qualifier (EDIFACT)
hy-Armn: Մատակարարի տեղեկանքի որակավորողը (EDIFACT)

en: Vendor report (EDIFACT)
hy-Armn: Մատակարարի հաշվետվություն (EDIFACT)

en: Tax rate backup (deprecated)
hy-Armn: Հարկային դրույքաչափի կրկնօրինակում (հնացած)

en: Tax rate on order
hy-Armn: Հարկի դրույքաչափը պատվերի վրա

en: Tax rate on receive
hy-Armn: Ստանալուց հարկի դրույքաչափը

en: Tax value backup (deprecated)
hy-Armn: Հարկային արժեքի կրկնօրինակում (հնացած)

en: Tax amount on order
hy-Armn: Պատվերի հարկի գումարը

en: Tax amount on receive
hy-Armn: Ստանալուց հարկի գումարը

en: Timestamp
hy-Armn: Ժամանակի կնիք

en: Uncertain price
hy-Armn: Ոչ հստակ գին

en: Actual cost, tax excl.
hy-Armn: Իրական գին հարկը հանած.

en: Actual cost, tax incl.
hy-Armn: Իրական գին հարկը ներառած.

en: Actual cost
hy-Armn: Ընթացիկ արժեք

en: Address
hy-Armn: Հասցե

en: Address 2
hy-Armn: Հասցե 2

en: Alternate contact: Address
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Հասցե

en: Alternate contact: Address 2
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Հասցե 2

en: Alternate contact: City
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Քաղաք

en: Alternate contact: Country
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Երկիր

en: Alternate contact: First name
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Անուն

en: Alternate contact: Phone
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Հեռախոս

en: Alternate contact: State
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Նահանգ

en: Alternate contact: Surname
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Ազգանուն

en: Alternate contact: ZIP/Postal code
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Փոստային կոդ

en: Data anonymization flag
hy-Armn: Տվյալների անանունացման դրոշ

en: Authentication method
hy-Armn: Նույնականացման մեթոդ

en: Allow auto-renewals
hy-Armn: Թույլատրեք ինքնաթարմացումները

en: Alternate address: Address
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե։ Հասցե

en: Alternate address: Address 2
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե։ Հասցե 2

en: Alternate address: City
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե։ Քաղաք

en: Alternate address: Country
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե։ Երկիր

en: Alternate address: Email
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե։ Էլ. փոստ

en: Alternate address: Phone
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե։ Հեռախոս

en: Alternate address: State
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե։ Նահանգ

en: Alternate address: Street number
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե։ Փողոցի համար

en: Alternate address: Street type
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե։ Փողոցի տեսակ

en: Alternate address: ZIP/Postal code
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե։ Փոստային կոդ

en: Circulation note
hy-Armn: Տացքի նշում

en: Borrower number
hy-Armn: Պատվիրատուի թիվ

en: Home library
hy-Armn: Տնային գրադարան

en: Card number
hy-Armn: Քարտի համար

en: Patron category
hy-Armn: Հաճախորդի դաս

en: Check for previous checkouts
hy-Armn: Ստուգիր նախորդ դուրս տրումների համար

en: City
hy-Armn: Քաղաք

en: Alternate contact: Note
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Նշում

en: Alternate contact: Title
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ։ Վերնագիր

en: Country
hy-Armn: Երկիր

en: Account renewal date
hy-Armn: Հաշվի նորացման ամսաթիվը

en: Registration date
hy-Armn: Գրանցման ամսաթիվ

en: Expiry date
hy-Armn: Լրանալու ամսաթիվ

en: Date of birth
hy-Armn: Ծննդյան ամսաթիվ

en: Restricted [until] flag
hy-Armn: Արգելված [մինչև] դրոշակ

en: Comment
hy-Armn: Դիտողություն

en: Primary email
hy-Armn: Առաջնային էլ փոստ

en: Secondary email
hy-Armn: Երկրորդային էլ փոստ

en: Fax
hy-Armn: Ֆաքս։

en: First name
hy-Armn: Անուն

en: System permissions
hy-Armn: Համակարգի թույլտվությունները

en: Gone no address flag
hy-Armn: Գնացել է առանց հասցեի դրոշակի

en: Initials
hy-Armn: Սկզբնատառեր

en: Preferred language for notices
hy-Armn: Ծանուցումների համար նախընտրելի լեզուն

en: Last activity date
hy-Armn: Վերջին գործունեության ամսաթիվը

en: Number of failed login attempts
hy-Armn: Մուտք գործելու ձախողված փորձերի քանակը

en: Lost card flag
hy-Armn: Կորած քարտի դրոշակ

en: Middle name
hy-Armn: Միջին անուն

en: Other phone
hy-Armn: Այլ հեռախոս

en: OPAC note
hy-Armn: ՀՕԱՔ նշում

en: Other name
hy-Armn: Այլ անուն

en: Overdrive auth token
hy-Armn: Overdrive auth թոքեն

en: Password expiration date
hy-Armn: Գաղտնաբառի ժամկետի ավարտը

en: Password
hy-Armn: Գաղտնաբառ

en: Primary phone
hy-Armn: Առաջնային հեռախոս

en: Secondary phone
hy-Armn: Երկրորդային հեռախոս

en: Primary contact method
hy-Armn: Առաջնային կապի մեթոդ

en: Show checkouts to guarantor
hy-Armn: Ցույց տուր դուրս տրումները

en: Show fines to guarantor
hy-Armn: Ցույց տուր տուգանքները երաշխավորին

en: Privacy settings
hy-Armn: Գաղտնիության կարգաբերումներ

en: Pronouns
hy-Armn: Դերանուններ

en: Protected
hy-Armn: Պաշտպանված

en: Relationship
hy-Armn: Փոխադարձ կապ

en: Secret (2FA)
hy-Armn: Գաղտնիք (2FA)

en: Gender
hy-Armn: Սեռ

en: SMS provider ID (internal)
hy-Armn: SMS մատակարարի ID (ներքին)

en: Mobile phone number
hy-Armn: Բջջային հեռախոսահամար

en: Sort 1
hy-Armn: Տեսակավորում 1

en: Sort 2
hy-Armn: Տեսակավորում 2

en: State
hy-Armn: Վիճակ

en: Street number
hy-Armn: Փողոցի համար

en: Street type
hy-Armn: Փողոցի տեսակ

en: Surname
hy-Armn: Ազգանուն

en: Salutation
hy-Armn: Ողջույնի ձև

en: Last update date
hy-Armn: Վերջին թարմացման ամսաթիվը

en: Username
hy-Armn: Օգտվողի անուն

en: ZIP/Postal code
hy-Armn: Զիպ/փոստային կոդ

en: Barcode
hy-Armn: Շտրիխ կոդ

en: Biblio item number (internal)
hy-Armn: Բիբլիոնյութի թիվը (ներքին)

en: Bookable
hy-Armn: Ամրագրման ենթակա

en: Source of acquisition
hy-Armn: Համալրման աղբյուր

en: Collection
hy-Armn: Հավաքածու

en: Koha normalized classification for sorting
hy-Armn: Կոհա նորմալացված դասակարգում տեսակավորման համար

en: Source of classification or shelving scheme
hy-Armn: Դասակարգման աղբյուր կամ դասավորման սխեմա

en: Coded location qualifier
hy-Armn: Կոդավորված տեղաբաշխման որոշիչ

en: Copy number
hy-Armn: Պատճենի համար

en: Damaged status
hy-Armn: Վթարված վիճակ

en: Damaged on
hy-Armn: Վնասված է

en: Date acquired
hy-Armn: Ձեռք բերման ամսաթիվ

en: Date last checked out
hy-Armn: վերջին սպասարկման ամսաթիվ

en: Date last seen
hy-Armn: Վերջին տեսած ամսաթիվ

en: Deleted on
hy-Armn: Ջնջված է

en: Serial enumeraton/chronology
hy-Armn: Պարբերականի թվարկում/ժամանակագրություն

en: Exclude from local holds priority
hy-Armn: Հեռացրեք տեղային պահման առաջնահերթությունից

en: Current library
hy-Armn: Ընթացիկ գրադարան

en: Permanent library
hy-Armn: Մշտական գրադարան

en: Total checkouts
hy-Armn: Գումարային դուրս տրումներ

en: Call number
hy-Armn: Դարակային համար

en: Lost status
hy-Armn: Կորածի կարգավիճակ

en: Lost on
hy-Armn: Կորած

en: Public note
hy-Armn: Հանրային նշում

en: Koha item number (autogenerated)
hy-Armn: Կոհա նյութի թիվը (ինքնագեներացված)

en: Koha item type
hy-Armn: Կոհա նյութի տեսակ

en: Total local uses
hy-Armn: Ընդամենը տեղային օգտվողներ

en: Shelving location
hy-Armn: Դարակի վրա տեղաբաշխում

en: Materials specified
hy-Armn: Նյութերը որոշված են

en: Additional subfields (XML)
hy-Armn: Լրացուցիչ ենթադաշտեր (XML)

en: New status
hy-Armn: Նոր կարգավիճակ

en: Due date
hy-Armn: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Permanent shelving location
hy-Armn: Ժամանակավոր դարակային տեղաբաշխում

en: Price
hy-Armn: Գին

en: Total renewals
hy-Armn: Ընդամենը թարմացումներ

en: Price effective from
hy-Armn: Գինը արդյունավետ է` սկսած

en: Total holds
hy-Armn: Ընդամենը պահումներ

en: Use restrictions
hy-Armn: Օգտագործիր արգելանքները

en: Shelving control number
hy-Armn: Դարակի ստուգիչ համար

en: Inventory number
hy-Armn: Գույքահամար

en: Modification date
hy-Armn: Ձևափոխման ամսաթիվ

en: Uniform Resource Identifier
hy-Armn: Պաշարի համընդհանուր բնութագրիչ

en: Withdrawn status
hy-Armn: Դուրս գրվածի կարգավիճակ

en: Withdrawn on
hy-Armn: Դուրս է գրված

en: Abstract
hy-Armn: Համառոտագրություն

en: Author
hy-Armn: Հեղինակ

en: Copyright date
hy-Armn: Արտոնագրման ամսաթիվ

en: Framework code
hy-Armn: Կառուցվածքի կոդ

en: Medium
hy-Armn: Միջին

en: Notes
hy-Armn: Նշումներ

en: Name of part/section of a work
hy-Armn: Մասի անուն/աշխատանքի բաժին

en: Number of part/section of a work
hy-Armn: Մասի համար/աշխատանքի բաժին

en: Is a serial?
hy-Armn: Սա պարբերակա՞ն է։

en: Series title
hy-Armn: Մատենաշարի վերնագիր

en: Remainder of title
hy-Armn: Վերնագրի մնացորդ

en: Title
hy-Armn: Վերնագիր

en: Uniform title
hy-Armn: Համընդհանուր վերնագիր

en: Age restriction
hy-Armn: Տարիքի սահմանափակում

en: Classification part
hy-Armn: Դասակարգման մաս

en: Item part
hy-Armn: Նյութի մաս

en: Call number suffix
hy-Armn: Դարակային համարի վերջածանց

en: Series statement
hy-Armn: Մատենաշարի մնացորդ

en: Series ISSN
hy-Armn: Մատենաշարի ISSN

en: Series volume
hy-Armn: Մատենաշարի հատոր

en: Edition responsibility
hy-Armn: Հրատարակության պատասխանատվություն

en: Edition statement
hy-Armn: Հրատարակության հայտարարություն

en: Other physical details
hy-Armn: Այլ ֆիզիկական մանրամասներ

en: Biblio-level item type
hy-Armn: Բիբլիո մակարդակի նյութի տեսակ

en: Number
hy-Armn: Թիվ

en: Number of pages
hy-Armn: Էջերի քանակ

en: Place of publication
hy-Armn: Հրատարակության վայր

en: Publication date
hy-Armn: Հրատարակման տարեթիվ

en: Publisher
hy-Armn: Հրատարակիչ

en: Size
hy-Armn: Չափ

en: Koha issues (borrowed), all copies
hy-Armn: Կոհա նյութերը (փոխառված), բոլոր օրինակները

en: Volume number
hy-Armn: Հատորի համար

en: Volume date
hy-Armn: Հատորի ամսաթիվ

en: Volume information
hy-Armn: Հատորի տեղեկատվություն

en: Library
hy-Armn: Գրադարան

en: Statistics date and time
hy-Armn: Վիճակագրության ամսաթիվ և ժամանակ

en: Interface
hy-Armn: Միջերես

en: Item number
hy-Armn: Նյութի թիվ

en: SIP mode
hy-Armn: SIP ռեժիմ

en: Transaction type
hy-Armn: Գործարքի տեսակը

en: Value
hy-Armn: Արժեք

en: End date
hy-Armn: Ամսաթվի վերջ

en: Location
hy-Armn: Տեղաբաշխում

en: Periodicity
hy-Armn: Պարբերականություն

en: Start date
hy-Armn: Սկզբի ամսաթիվ

en: Collection title
hy-Armn: Հավաքածուի վերնագիր

en: Note
hy-Armn: Նշում

en: Patron reason
hy-Armn: Հաճախորդի պատճառ

en: Search also for narrower subjects
hy-Armn: Փնտրեք նաև ավելի նեղ խորագրերի համար

en: Search also for broader subjects
hy-Armn: Փնտրեք նաև ավելի լայն խորագրերի համար

en: Search also for related subjects
hy-Armn: Փնտրեք նաև կապակցված խորագրերի համար

en: Default
hy-Armn: Լռելյայն

en: vocal a cappella music
hy-Armn: վոկալ ակապելլա երաժշտություն

en: instrumental music
hy-Armn: գործիքային երաժշտություն

en: vocal and instrumental music
hy-Armn: վոկալ և գործիքային երաժշտություն

en: electroacoustic music
hy-Armn: էլեկտրաակուստիկ երաժշտություն

en: mixed media music (electroacoustic and other media)
hy-Armn: խառը մեդիա երաժշտություն (էլեկտրաակուստիկ և այլ մեդիա)

en: undefined, variable (e.g. Renaissance vocal or instrumental music)
hy-Armn: չսահմանված, փոփոխական (օրինակ՝ Վերածննդի վոկալ կամ գործիքային երաժշտություն)

en: other (e.g. ordinary objects or natural sounds)
hy-Armn: այլ (օրինակ՝ սովորական առարկաներ կամ բնական հնչյուններ)

en: Voices
hy-Armn: Ձայնայիններ

en: Woodwinds
hy-Armn: Փայտե փողայիններ

en: Brass instruments
hy-Armn: Փողային գործիքներ

en: Strings, bowed
hy-Armn: Լարայիններ, աղեղնային

en: Strings, plucked
hy-Armn: Լարայիններ, կսմիթային

en: Keyboard
hy-Armn: Ստեղնաշար

en: Percussion
hy-Armn: Հարվածային գործիքներ

en: Electric / electronic instruments and devices
hy-Armn: Էլեկտրական / էլեկտրոնային գործիքներ և սարքեր

en: Miscellaneous, other, unspecified instruments
hy-Armn: Տարբեր, այլ, չճշտված գործիքներ

en: Other performers
hy-Armn: Այլ կատարողներ

en: Conductors
hy-Armn: Խմբավարներ

en: Choruses
hy-Armn: Երգչախմբեր

en: Orchestras, ensembles
hy-Armn: Նվագախմբեր, համույթներ

en: performers total
hy-Armn: կատարողներ ընդհանուր

en: brass instruments
hy-Armn: փողային գործիքներ

en: choirs
hy-Armn: երգչախմբեր

en: wind instruments
hy-Armn: փողային գործիքներ

en: electro-acoustic instruments
hy-Armn: էլեկտրոակուստիկ գործիքներ

en: instruments total
hy-Armn: գործիքներ ընդհանուր

en: solo instruments
hy-Armn: մենակատարային գործիքներ

en: keyboard instruments
hy-Armn: ստեղնաշարային գործիքներ

en: solo voices
hy-Armn: մենակատարային ձայներ

en: miscellaneous, other instruments
hy-Armn: տարբեր, այլ գործիքներ

en: orchestras
hy-Armn: նվագախմբեր

en: percussion instruments
hy-Armn: հարվածային գործիքներ

en: conductors
hy-Armn: խմբավարներ

en: bowed string instruments
hy-Armn: աղեղնավոր լարային գործիքներ

en: plucked string instruments
hy-Armn: կսմիթային լարային գործիքներ

en: voices total
hy-Armn: ձայները ընդհանուր

en: woodwind instruments
hy-Armn: փայտյա փողային գործիքներ

en: choral voices
hy-Armn: խմբերգային ձայներ

en: ensemble instruments
hy-Armn: անսամբլային գործիքներ

en: devices, other performers
hy-Armn: սարքեր, այլ կատարողներ

[ctx: Budget planning]
en: Planning for '{fund}' by months
hy-Armn: '{fund}' -ի պլանավորում ըստ ամիսների

[ctx: Budget planning]
en: Planning for '{fund}' by item types
hy-Armn: '{fund}' -ի պլանավորում ըստ նյութի տեսակների

[ctx: Budget planning]
en: Planning for '{fund}' by library
hy-Armn: '{fund}' -ի պլանավորում ըստ գրադարանների

[ctx: Budget planning]
en: Planning for '{fund}' by {type}
hy-Armn: '{fund}' -ի պլանավորում ըստ {type} -ի

en: Afghanistan
hy-Armn: Աֆղանստան

en: Albania
hy-Armn: Ալբանիա

en: Algeria
hy-Armn: Ալժիր

en: Andorra
hy-Armn: Անդորա

en: Angola
hy-Armn: Անգոլա

en: Antigua & Deps
hy-Armn: Անտիգուա և Դեպս

en: Argentina
hy-Armn: Արգենտինա

en: Armenia
hy-Armn: Հայաստան

en: Australia
hy-Armn: Ավստրալիա

en: Austria
hy-Armn: Ավստրիա

en: Azerbaijan
hy-Armn: Ադրբեջան

en: Bahamas
hy-Armn: Բահամներ

en: Bahrain
hy-Armn: Բահրեյն

en: Bangladesh
hy-Armn: Բանգլադեշ

en: Barbados
hy-Armn: Բարբադոս

en: Belarus
hy-Armn: Բելառուս

en: Belgium
hy-Armn: Բելգիա

en: Belize
hy-Armn: Բելիզ

en: Benin
hy-Armn: Բենին

en: Bhutan
hy-Armn: Բհութան

en: Bolivia
hy-Armn: Բոլիվիա

en: Bosnia Herz.
hy-Armn: Բոսնիա Հերց.

en: Botswana
hy-Armn: Բոտսվանա

en: Brazil
hy-Armn: Բրազիլիա

en: Brunei
hy-Armn: Բրունեյ

en: Bulgaria
hy-Armn: Բուլղարիա

en: Burkina
hy-Armn: Բուրկինա

en: Burundi
hy-Armn: Բուրունդի

en: Cambodia
hy-Armn: Կամբոջա

en: Cameroon
hy-Armn: Կամերուն

en: Canada
hy-Armn: Կանադա

en: Cape Verde
hy-Armn: Կաբո Վերդե

en: Centr. Afr. Rep
hy-Armn: Կենտր․ Աֆրիկ․ Հանր․

en: Chad
hy-Armn: Չադ

en: Chile
hy-Armn: Չիլի

en: China
hy-Armn: Չինաստան

en: Colombia
hy-Armn: Կոլումբիա

en: Comoros
hy-Armn: Կոմորներ

en: Congo
hy-Armn: Կոնգո

en: Costa Rica
hy-Armn: Կոստա Ռիկա

en: Croatia
hy-Armn: Խորվաթիա

en: Cuba
hy-Armn: Կուբա

en: Cyprus
hy-Armn: Կիպրոս

en: Czech Republic
hy-Armn: Չեխիա

en: Denmark
hy-Armn: Դանիա

en: Djibouti
hy-Armn: Ջիբութի

en: Dominica
hy-Armn: Դոմինիկա

en: Dominican Rep.
hy-Armn: Դոմինիկյան հանր.

en: East Timor
hy-Armn: Արևելյան Թիմոր

en: Ecuador
hy-Armn: Էկվադոր

en: Egypt
hy-Armn: Եգիպտոս

en: El Salvador
hy-Armn: Էլ Սալվադոր

en: Equator. Guinea
hy-Armn: Հասարակածային Գվինեա

en: Eritrea
hy-Armn: Էրիթերիա

en: Estonia
hy-Armn: Էստոնիա

en: Ethiopia
hy-Armn: Եթովպիա

en: Fiji
hy-Armn: Ֆիջի

en: Finland
hy-Armn: Ֆինլանդիա

en: France
hy-Armn: Ֆրանսիա

en: Gabon
hy-Armn: Գաբոն

en: Gambia
hy-Armn: Գամբիա

en: Georgia
hy-Armn: Վրաստան

en: Germany
hy-Armn: Գերմանիա

en: Ghana
hy-Armn: Գանա

en: Greece
hy-Armn: Հունաստան

en: Grenada
hy-Armn: Գրենադա

en: Guatemala
hy-Armn: Գվատեմալա

en: Guinea
hy-Armn: Գվինեա

en: Guinea-Bissau
hy-Armn: Գվինեա-Բիսաու

en: Guyana
hy-Armn: Գայանա

en: Haiti
hy-Armn: Հաիթի

en: Honduras
hy-Armn: Հոնդուրաս

en: Hungary
hy-Armn: Հունգարիա

en: Iceland
hy-Armn: Իսլանդիա

en: India
hy-Armn: Հնդկաստան

en: Indonesia
hy-Armn: Ինդոնեզիա

en: Iran
hy-Armn: Իրան

en: Iraq
hy-Armn: Իրաք

en: Ireland
hy-Armn: Իռլանդիա

en: Israel
hy-Armn: Իսրայել

en: Italy
hy-Armn: Իտալիա

en: Ivory Coast
hy-Armn: Փղոսկրի Ափ

en: Jamaica
hy-Armn: Ճամայկա

en: Japan
hy-Armn: Ճապոնիա

en: Jordan
hy-Armn: Հորդանան

en: Kazakhstan
hy-Armn: Ղազախստան

en: Kenya
hy-Armn: Քենիա

en: Kiribati
hy-Armn: Կիրիբատի

en: Korea North
hy-Armn: Հյուսիսային Կորեա

en: Korea South
hy-Armn: Հարավային Կորեա

en: Kosovo
hy-Armn: Կոսովո

en: Kuwait
hy-Armn: Քուվեյթ

en: Kyrgyzstan
hy-Armn: Ղրղզստան

en: Laos
hy-Armn: Լաոս

en: Latvia
hy-Armn: Լատվիա

en: Lebanon
hy-Armn: Լիբանան

en: Lesotho
hy-Armn: Լեսոթո

en: Liberia
hy-Armn: Լիբերիա

en: Libya
hy-Armn: Լիբիա

en: Liechtenstein
hy-Armn: Լիխտենշտեյն

en: Lithuania
hy-Armn: Լիտվա

en: Luxembourg
hy-Armn: Լյուքսեմբուրգ

en: Macedonia
hy-Armn: Մակեդոնիա

en: Madagascar
hy-Armn: Մադագասկար

en: Malawi
hy-Armn: Մալավի

en: Malaysia
hy-Armn: Մալայզիա

en: Maldives
hy-Armn: Մալդիվներ

en: Mali
hy-Armn: Մալի

en: Malta
hy-Armn: Մալթա

en: Marshall Isl.
hy-Armn: Մարշալյան կղզիներ

en: Mauritania
hy-Armn: Մավրիտանիա

en: Mauritius
hy-Armn: Մավրիկիոս

en: Mexico
hy-Armn: Մեքսիկա

en: Micronesia
hy-Armn: Միկրոնեզիա

en: Moldova
hy-Armn: Մոլդովա

en: Monaco
hy-Armn: Մոնակո

en: Mongolia
hy-Armn: Մոնղոլիա

en: Montenegro
hy-Armn: Մոնտենեգրո

en: Morocco
hy-Armn: Մարոկկո

en: Mozambique
hy-Armn: Մոզամբիկ

en: Myanmar
hy-Armn: Մյանմա

en: Namibia
hy-Armn: Նամիբիա

en: Nauru
hy-Armn: Նաուրու

en: Nepal
hy-Armn: Նեպալ

en: Netherlands
hy-Armn: Նիդեռլանդներ

en: New Zealand
hy-Armn: Նոր Զելանդիա

en: Nicaragua
hy-Armn: Նիկարագուա

en: Niger
hy-Armn: Նիգեր

en: Nigeria
hy-Armn: Նիգերիա

en: Norway
hy-Armn: Նորվեգիա

en: Oman
hy-Armn: Օման

en: Pakistan
hy-Armn: Պակիստան

en: Palau
hy-Armn: Պալաու

en: Panama
hy-Armn: Պանամա

en: Papua N. Guinea
hy-Armn: Պապուա Նոր Գվինեա

en: Paraguay
hy-Armn: Պարագվայ

en: Peru
hy-Armn: Պերու

en: Philippines
hy-Armn: Ֆիլիպիններ

en: Poland
hy-Armn: Լեհաստան

en: Portugal
hy-Armn: Պորտուգալիա

en: Qatar
hy-Armn: Քաթար

en: Romania
hy-Armn: Ռումինիա

en: Russian Fed.
hy-Armn: Ռուսաստանի Դաշն.

en: Rwanda
hy-Armn: Ռուանդա

en: St Kitts & Nev.
hy-Armn: Սենտ Քիթս և Նև.

en: St Lucia
hy-Armn: Սուրբ Լուչիա

en: Saint Vincent
hy-Armn: Սենթ Վինսենտ

en: Samoa
hy-Armn: Սամոա

en: San Marino
hy-Armn: Սան Մարինո

en: Sao Tome
hy-Armn: Սան Տոմե

en: Saudi Arabia
hy-Armn: Սաուդյան Արաբիա

en: Senegal
hy-Armn: Սենեգալ

en: Serbia
hy-Armn: Սերբիա

en: Seychelles
hy-Armn: Սեյշելներ

en: Sierra Leone
hy-Armn: Սիերա Լեոնե

en: Singapore
hy-Armn: Սինգապուր

en: Slovakia
hy-Armn: Սլովակիա

en: Slovenia
hy-Armn: Սլովենիա

en: Solomon Islands
hy-Armn: Սողոմոնյան կղզիներ

en: Somalia
hy-Armn: Սոմալի

en: South Africa
hy-Armn: Հարավային Աֆրիկա

en: Spain
hy-Armn: Իսպանիա

en: Sri Lanka
hy-Armn: Շրի Լանկա

en: Sudan
hy-Armn: Սուդան

en: Suriname
hy-Armn: Սուրինամ

en: Swaziland
hy-Armn: Սվազիլենդ

en: Sweden
hy-Armn: Շվեդիա

en: Switzerland
hy-Armn: Շվեյցարիա

en: Syria
hy-Armn: Սիրիա

en: Taiwan
hy-Armn: Տայվան

en: Tajikistan
hy-Armn: Տաջիկստան

en: Tanzania
hy-Armn: Տանզանիա

en: Thailand
hy-Armn: Թաիլանդ

en: Togo
hy-Armn: Տոգո

en: Tonga
hy-Armn: Տոնգա

en: Trinidad & Tob.
hy-Armn: Տրինիդադ և Թոբ.

en: Tunisia
hy-Armn: Թունիս

en: Turkey
hy-Armn: Թուրքիա

en: Turkmenistan
hy-Armn: Թուրքմենստան

en: Tuvalu
hy-Armn: Տուվալու

en: Uganda
hy-Armn: Ուգանդա

en: Ukraine
hy-Armn: Ուկրաինա

en: UAE
hy-Armn: ԱՄԷ

en: United Kingdom
hy-Armn: Միացյալ Թագավորություն

en: USA
hy-Armn: ԱՄՆ

en: Uruguay
hy-Armn: Ուրուգվայ

en: Uzbekistan
hy-Armn: Ուզբեկստան

en: Vanuatu
hy-Armn: Վանուատու

en: Vatican City
hy-Armn: Վատիկան

en: Venezuela
hy-Armn: Վենեսուելա

en: Vietnam
hy-Armn: Վիետնամ

en: Yemen
hy-Armn: Եմեն

en: Zambia
hy-Armn: Զամբիա

en: Zimbabwe
hy-Armn: Զիմբաբվե

en: Billing place
hy-Armn: Վճարման վայր

en: Contract name
hy-Armn: Կոնտրակտի անունը

en: Delivery place
hy-Armn: Առաքման վայր

en: Entry date
hy-Armn: Մուտքի ամսաթիվ

en: Note for vendor
hy-Armn: Մատակարարի համար չէ

en: Publication year
hy-Armn: Հրատարակման տարեթիվ

en: Account number
hy-Armn: Հաշվի թիվ

en: Basket billing place
hy-Armn: Զամբյուղի վճարման վայր

en: Basket delivery place
hy-Armn: Զամբյուղի առաքման վայր

en: Basket group billing place
hy-Armn: Զամբյուղի խմբի հաշվարկային վայր

en: Basket group delivery place
hy-Armn: Զամբյուղի խմբի առաքման վայր

en: Basket name
hy-Armn: Զամբյուղի անուն

en: Contract number
hy-Armn: Պայմանագրի թիվը

en: Estimated cost tax excluded
hy-Armn: Գնահատված ծախսի հարկը հանած

en: Estimated cost tax included
hy-Armn: Գնահատված ծախսի հարկը ներառած

en: RRP tax excluded
hy-Armn: RRP հարկը հանված է

en: RRP tax included
hy-Armn: RRP հարկը ներառված է

en: Vendor name
hy-Armn: Մատակարարի անունը

en: Vendor physical address
hy-Armn: Մատակարարի ֆիզիկական հասցեն

en: Vendor postal address
hy-Armn: Մատակարարի փոստային հասցեն

en: BASKET
hy-Armn: ԶԱՄԲՅՈՒՂ

en: CLAIMED DATE
hy-Armn: ՊԱՀԱՆՋԻ ԱՄՍԱԹԻՎ

en: CLAIMS COUNT
hy-Armn: ՊԱՀԱՆՋՆԵՐԻ ՀԱՇՎՈՒՄ

en: ESTIMATED DELIVERY DATE
hy-Armn: ԱՌԱՔՄԱՆ ԳՆԱՀԱՏՎԱԾ ԱՄՍԱԹԻՎ

en: INFORMATION
hy-Armn: ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆ

en: INTERNAL NOTE
hy-Armn: ՆԵՐՔԻՆ ՆՇՈՒՄ

en: ORDER DATE
hy-Armn: ՊԱՏՎԵՐԻ ԱՄՍԱԹԻՎ

en: TOTAL COST
hy-Armn: ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԱՐԺԵՔԸ

en: VENDOR
hy-Armn: ՄԱՏԱԿԱՐԱՐ

en: VENDOR NOTE
hy-Armn: ՄԱՏԱԿԱՐԱՐԻ ՆՇՈՒՄ

en: Checkouts
hy-Armn: Դուրս տրումներ

en: Item type
hy-Armn: Նյութի տեսակ

en: Not for loan status
hy-Armn: Դուրս տրման համար չէ կարգավիճակ

en: Serial enumeration
hy-Armn: Պարբերականի թվարկում

en: Amount
hy-Armn: Գումարը

en: Manager name
hy-Armn: Կառավարչի անունը

en: Patron card number
hy-Armn: Հաճախորդի քարտի թիվը

en: Patron name
hy-Armn: Հաճախորդի անունը

en: Transaction date
hy-Armn: Գործարքի ամսաթիվը

en: Transaction library
hy-Armn: Գործարքի գրադարան

en: Updated
hy-Armn: Թարմացված

en: Authorised by
hy-Armn: Լիազորված է

en: Basket num
hy-Armn: Զամբյուղի թիվ

en: Biblio number
hy-Armn: Բիբլիո համար

en: Fund
hy-Armn: Դրամագլուխ

en: Total RRP
hy-Armn: Ընդամենը RRP

en: Total cost
hy-Armn: Ընդամենը արժեք

en: Item is checked out
hy-Armn: նյութը դուրս է տրված

en: Item does not belong to your library
hy-Armn: Նյութը չի պատկանում քո գրադարանին

en: Item has a waiting hold
hy-Armn: նյութը ունի սպասող պահում

en: Item has linked analytics
hy-Armn: Նյութը ունի հղված վերլուծականներ

en: Last item for bibliographic record with biblio-level hold on it
hy-Armn: Մատենագիտական գրառման վերջին նյութը, մատենագիտական մակարդակի պահումով

en: Unknown reason
hy-Armn: Անհայտ պատճառ

en: Mana Knowledge Base reports search
hy-Armn: Mana Knowledge Base հաշվետվությունների որոնում

en: Reports
hy-Armn: Հաշվետվություններ

en: Koha
hy-Armn: Կոհա

en: Check out
hy-Armn: Դուրս տրում

en: Standard
hy-Armn: Ստանդարտ

en: Full address
hy-Armn: Լրիվ հասցե

en: All emails
hy-Armn: Բոլոր էլ․ նամակները

en: All phones
hy-Armn: Բոլոր հեռախոսները

en: Mobile phone
hy-Armn: Բջջային հեռախոս

en: Alternate street number
hy-Armn: Այլընտրանքային փողոցի թիվը

en: Alternate street type
hy-Armn: Այլընտրանքային փողոցի տեսակը

en: Alternate address
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե

en: Alternate address line 2
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցեի տող 2

en: Alternate city
hy-Armn: Այլընտրանքային քաղաք

en: Alternate state
hy-Armn: Այլընտրանքային նահանգ

en: Alternate zip code
hy-Armn: Այլընտրանքային զիփ կոդ

en: Alternate country
hy-Armn: Այլընտրանքային երկիր

en: Alternate email
hy-Armn: Այլընտրանքային էլ. փոստ

en: Alternate phone
hy-Armn: Այլընտրանքային հեռախոս

en: Library (code)
hy-Armn: Գրադարան (կոդ)

en: Category (code)
hy-Armn: Անվանակարգ (կոդ)

en: Gone no address
hy-Armn: Գնացել է առանց հասցեի

en: Lost card
hy-Armn: Կորած քարտ

en: Restricted
hy-Armn: Արգելված

en: Restriction reason
hy-Armn: Արգելանքի պատճառ

en: Guarantor surname
hy-Armn: Երաշխավորի ազգանունը

en: Guarantor firstname
hy-Armn: Երաշխավորի անունը

en: Guarantor title
hy-Armn: Երաշխավորի տիտղոսը

en: Guarantor ID
hy-Armn: Երաշխավորի ID

en: Guarantor relationship
hy-Armn: Երաշխավորի կապը

en: Permissions (code)
hy-Armn: Թույլտվություններ (կոդ)

en: Contact note
hy-Armn: Կոնտրակտի նշումը

en: Alternate contact first name
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտի անունը

en: Alternate contact surname
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտի ազգանունը

en: Alternate contact address
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտի հասցեն

en: Alternate contact address 2
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտ հասցե 2

en: Alternate contact city
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտի քաղաքը

en: Alternate contact state
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտի նահանգը

en: Alternate contact ZIP/postal code
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտի Զիփ/Փոստային կոդը

en: Alternate contact country
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտի երկիրը

en: Alternate contact phone
hy-Armn: Այլընտրանքային կոնտակտի հեռախոսը

en: SMS alert number
hy-Armn: SMS ծանուցման թիվը

en: SMS provider
hy-Armn: SMS մատակարար

en: Privacy (code)
hy-Armn: Գաղտնիություն (կոդ)

en: Guarantor can view checkouts
hy-Armn: Հովանավորը կարող է դիտել դուրս տրումները

en: Last updated
hy-Armn: Վերջին թարմացվածը

en: Last seen
hy-Armn: Վերջին անգամ տեսածը

en: Check previous checkout
hy-Armn: Ստուգիր նախորդ դուրս տրումները

en: Hide SQL code
hy-Armn: Թաքցրու SQL կոդը

en: Manual
hy-Armn: Ձեռնարկ

en: Overdues
hy-Armn: Ժամկետանցներ

en: Suspension
hy-Armn: Կասեցում

en: Discharge
hy-Armn: Գանձիր

en: Plugins
hy-Armn: Փլագիններ

en: Tools
hy-Armn: Գործիքներ

en: Administration
hy-Armn: Վարչակազմ

en: About Koha
hy-Armn: Կոհայի մասին

en: Acquisitions
hy-Armn: Համալրումներ

en: Add order
hy-Armn: Ավելացրու պատվեր

en: Acquisition
hy-Armn: Համալրում

en: Batch {batch_id}
hy-Armn: Խմբաքանակ {batch_id}

en: Batch list
hy-Armn: Խմբաքանակի ցուցակ

en: Order staged MARC records
hy-Armn: Կարգավորեք փուլավորված ՄԵԸՔ գրառումները

en: Basket {basketname} ({basketnumber}) for {vendor}
hy-Armn: Զամբյուղ {basketname} ({basketnumber}) {vendor} -ի համար

[ctx: basket created by]
en: Created by:
hy-Armn: Ստեղծված է:

[ctx: Acquisitions basket managed by user]
en: Managed by:
hy-Armn: Կառավարվում է:

[ctx: noun]
en: Order
hy-Armn: Պատվեր

en: Basket grouping for '{vendor}'
hy-Armn: Զամբյուղների խմբավորում '{vendor}' -ի համար

en: Edit basket '{basketname}'
hy-Armn: Խմբագրել զամբյուղը '{basketname}'

en: Add basket to {vendor}
hy-Armn: Ավելացնել զամբյուղը {vendor}

en: Search for vendor {vendor}
hy-Armn: Փնտրել մատակարարին {vendor}

en: basket | baskets
hy-Armn[0]: զամբյուղ

en: subscription | subscriptions
hy-Armn[0]: բաժանորդագրություններ

[ctx: basket created by]
en: Created by
hy-Armn: Ստեղծված է

en: Cancel order
hy-Armn: Չեղարկել պատվերը

en: Basket {basketnumber}
hy-Armn: Զամբյուղ {basketnumber}

en: Duplicate existing orders
hy-Armn: Կրկնօրինակեք առկա պատվերները

en: EDIFACT messages
hy-Armn: EDIFACT հաղորդագրություններ

en: EDIFACT message display
hy-Armn: EDIFACT հաղորդագրության արտածում

en: Orders search
hy-Armn: Պատվերի փնտրում

en: Search results
hy-Armn: Փնտրման արդյունքներ

en: Order search
hy-Armn: Պատվերի փնտրում

en: Files
hy-Armn: Նիշքեր

en: Invoice
hy-Armn: Վճարահաշիվ

en: Invoices
hy-Armn: Վճարահաշիվներ

en: Late orders
hy-Armn: Ուշացած պատվերներ

en: Change estimated delivery date
hy-Armn: Փոխեք հաշվարկված առաքման ամսաթիվ

en: Change order vendor note
hy-Armn: Փոխել պատվերի մատակարարի նշումը

en: Change order internal note
hy-Armn: Փոխել պատվերի ներքին նշումը

en: Modify order details (line #{ordernumber})
hy-Armn: Փոփոխել պատվերի մանրամասները (line #{ordernumber})

en: New order
hy-Armn: Նոր պատվեր

en: Duplicate warning
hy-Armn: Կրկնօրինակեք նախազգուշացումը

en: Add order from a subscription
hy-Armn: Ավելացնել պատվեր բաժանորդագրությունից

[ctx: verb]
en: Order
hy-Armn: Պատվեր

en: Add order from a suggestion
hy-Armn: Ավելացնել պատվեր առաջարկությունից

en: Ordered
hy-Armn: Պատվիրված

en: Receipt summary for {vendor}, invoice {invoice_number}
hy-Armn: Անդորրագրի ամփոփագիր {vendor}, վճարահաշիվ {invoice_number} համար

en: Receipt summary for {vendor}
hy-Armn: Անդորրագրի ամփոփագիր {vendor} համար

en: Receive orders from {vendor}
hy-Armn: Ստացեք պատվերներ {vendor} -ից

en: Receive shipment from vendor {vendor}
hy-Armn: Ստացեք առաքում վաճառողից՝ {vendor}

[ctx: Bibliographic record]
en: Record count
hy-Armn: Գրառման հաշվարկ

en: Order details
hy-Armn: Պատվերի մանրամասներ

en: Spent
hy-Armn: Ծախսված

en: Modify vendor '{vendor}'
hy-Armn: Ձևափոխիր '{vendor}' մատակարարին

en: Add vendor
hy-Armn: Ավելացրու մատակարար

en: Vendor '{vendor}'
hy-Armn: Մատակարար '{vendor}'

en: Transfer order
hy-Armn: Փոխանցեք պատվերը

en: Orders with uncertain prices for vendor {vendor}
hy-Armn: {vendor} վաճառողի համար անորոշ գներով պատվերներ

en: Orders with uncertain prices
hy-Armn: Պատվերներ ոչ հստակ գներով

en: Modify vendor issue {issue_number}
hy-Armn: Ձևափոխիր մատակարարի {issue_number} թողարկումը

en: New vendor issue
hy-Armn: Նոր մատակարարի թողարկում

en: Confirm deletion of vendor issue
hy-Armn: Հաստատիր մատակարարի թողարկման ջնջումը

en: Vendor issues
hy-Armn: Մատակարարի թողարկումներ

en: Order from external source
hy-Armn: Պատվեր արտաքին աղբյուրից

en: Modify field '{field_name}'
hy-Armn: Ձևափոխեք դաշտը՝ '{field_name}'

en: New field
hy-Armn: Նոր դաշտ

en: Table '{table_name}'
hy-Armn: Աղյուսակ '{table_name}'

en: Additional fields
hy-Armn: Լրացուցիչ դաշտեր

en: Modify field '{field_name}' for table '{table_name}'
hy-Armn: Ձևափոխել '{field_name}' դաշտը '{table_name}' աղյուսակի համար

en: New field for table '{table_name}'
hy-Armn: Նոր դաշտ '{table_name}' աղյուսակի համար

en: Advanced editor shortcuts
hy-Armn: Ընդլայնված խմբագրի դյուրանցումներ

en: Modify budget '{budget_period_description}'
hy-Armn: Ձևափոխեք բյուջեն '{budget_period_description}'

en: New budget
hy-Armn: Նոր բյուջե

en: Duplicate budget
hy-Armn: Կրկնօրինակեք բյուջեն

en: Cannot delete budget '{budget_period_description}'
hy-Armn: Չի կարող ջնջել բյուջեն՝ '{budget_period_description}'

en: Confirm deletion of budget '{budget_period_description}'
hy-Armn: Հաստատիր բյուջեի ջնջումը՝ '{budget_period_description}'

en: Close budget '{budget_period_description}'
hy-Armn: Փակեք բյուջեն '{budget_period_description}'

en: Budget '{budget_period_description}' closed
hy-Armn: Բյուջե '{budget_period_description}' փակված է

en: Budgets
hy-Armn: Բյուջեներ

en: Confirm deletion of budget '{budget_period_description}'?
hy-Armn: Հաստատե՞լ '{budget_period_description}' դրամագլխի ջնջումը։

en: Modify fund '{fund_name}'
hy-Armn: Ձևափոխեք դրամագլուխը '{fund_name}'

en: Modify fund
hy-Armn: Ձևափոխեք դրամագլուխը

en: Add fund to '{fund_parent}'
hy-Armn: '{fund_parent}' -ին ավելացրեք դրամագլուխ

en: New fund
hy-Armn: Նոր դրամագլուխ

en: Funds for budget '{budget}'
hy-Armn: '{budget}' բյուջեի համար միջոցներ

en: Funds
hy-Armn: Դրամագլուխներ

en: Confirm deletion of fund '{fund}'
hy-Armn: Հաստատիր '{fund}' դրամագլխի ջնջումը

en: Funds for '{budget}'
hy-Armn: Դրամագլուխներ '{budget}' -ի համար

en: Modify fund '{fund_name}' for budget '{budget}'
hy-Armn: Ձևափոխեք '{fund_name}' դրամագլուխը '{budget}' բյուջեի համար

en: Confirm deletion of fund '{fund}'?
hy-Armn: Հաստատե՞լ'{fund}' դրամագլխի ջնջումը։

en: Modify contract {contractname}
hy-Armn: Ձևափոխեք {contractname} պայմանագիրը

en: New contract
hy-Armn: Նոր կոնտրակտ

en: Contracts of {vendor}
hy-Armn: {vendor} -ի կոնտրակտները

en: Data recorded
hy-Armn: Տվյալները գրանցված են

en: Confirm deletion of contract '{contractnumber}'
hy-Armn: Հաստատիր '{contractnumber}' կոնտրակտի ջնջումը

en: Contract deleted
hy-Armn: Կոնտրակտը ջնջված է

en: Contracts
hy-Armn: Կոնտրակտներ

[ctx: Budget planning]
en: by months
hy-Armn: ըստ ամիսների

[ctx: Budget planning]
en: by item types
hy-Armn: ըստ նյութերի տեսակների

[ctx: Budget planning]
en: by libraries
hy-Armn: գրադարանների կողմից

[ctx: Budget planning]
en: by {type}
hy-Armn: ըստ {type}

en: Audio alerts
hy-Armn: Աուդիո ահազանգեր

en: Edit subfields constraints
hy-Armn: Խմբագրել ենթադաշտերի սահմանափակումները

en: Confirm deletion of subfield '{subfield}'
hy-Armn: Հաստատիր '{subfield}' ենթադաշտի ջնջումը

en: Tag {tag}
hy-Armn: Ցուցիչ {tag}

en: '{authtypecode}' framework
hy-Armn: '{authtypecode}' շրջանակ

en: Default framework
hy-Armn: Կանխադրված շրջանակ

en: Authority types
hy-Armn: Հեղինակավորի տեսակներ

en: Confirm deletion of subfield '{tagsubfield}'
hy-Armn: Հաստատիր '{tagsubfield}' ենթադաշտի ջնջումը

en: Modify tag '{searchfield}'
hy-Armn: Ձևափոխիր '{searchfield}' ցուցիչը

en: New tag
hy-Armn: Նոր ցուցիչ

en: Confirm deletion of tag '{searchfield}'
hy-Armn: Հաստատիր '{searchfield}' ցուցիչի ջնջումը

en: Modify tag {searchfield}
hy-Armn: Ձևափոխեք {searchfield} ցուցիչը

en: {authtypecode} framework
hy-Armn: {authtypecode} շրջանակ

en: Authority MARC framework for '{authtypecode}'
hy-Armn: Հեղինակավորի ՄԵԸՔ շրջանակ '{authtypecode}' -ի համար

en: Default authority MARC framework
hy-Armn: Կանխադրված հեղինակավորների ՄԵԸՔ շրջանակ

en: Modify authorized value
hy-Armn: Փոփոխել լիազորված արժեքը

en: New authorized value
hy-Armn: Նոր լիազորված արժեք

en: Authorized values for category {category_name}
hy-Armn: Լիազորված արժեքներ {category_name} դասի համար

en: New category
hy-Armn: Նոր դաս

en: Authorized values
hy-Armn: Լիազորված արժեքներ

en: Modify authority type '{authority_type_code}'
hy-Armn: Փոփոխել լիազորությունների տեսակը '{authority_type_code}'

en: Modify default authority type
hy-Armn: Փոփոխել լռելյայն լիազորությունների տեսակը

en: New authority type
hy-Armn: Հեղինակավորի նոր տեսակ

en: Authority type cannot be deleted
hy-Armn: Հեղինակավորի տեսակը չի կարող ջնջվել

en: Confirm deletion of authority type '{authority_type_code}'
hy-Armn: Հաստատեք '{authority_type_code}' հեղինակավորի տեսակի ջնջումը

en: This authority type is used {count} time. | This authority type is used {count} times.
hy-Armn[0]: Հեղինակավորի այս տեսակը օգտագործվել է {count} անգամ.

en: Details of job #{job_id}
hy-Armn: #{job_id} աշխատանքի մանրամասները

en: Jobs
hy-Armn: Աշխատանքներ

en: Modify framework '{framework}' ({frameworkcode})
hy-Armn: Ձևափոխել շրջանակը՝ '{framework}' ({frameworkcode})

en: New framework
hy-Armn: Նոր շրջանակ

en: Framework cannot be deleted
hy-Armn: Շրջանակը չի կարող ջնջվել

en: Confirm deletion of framework '{framework}' ({frameworkcode})
hy-Armn: Հաստատեք '{framework}' ({frameworkcode}) շրջանակի ջնջումը

en: MARC bibliographic frameworks
hy-Armn: ՄԵԸՔ մատենագիտական շրջանակ

en: Confirm deletion of framework '{framework}' ({frameworkcode})?
hy-Armn: Հաստատե՞լ '{framework}' ({frameworkcode}) շրջանակի ջնջումը:

en: Library transfer limits for {library_name} ({library_code})
hy-Armn: {library_name} ({library_code}) գրադարանի համար փոխանցման սահմանափակումներ

en: Modify library '{library}'
hy-Armn: Ձևափոխիր '{library}' գրադարանը

en: New library
hy-Armn: Նոր գրադարան

en: Confirm deletion of library '{library}'
hy-Armn: Հաստատիր '{library}' գրադարանի ջնջումը

en: Libraries
hy-Armn: Գրադարաններ

en: Modify cash register '{cash_register}'
hy-Armn: Ձևափոխիր '{cash_register}' դրամարկղային մեքենան

en: New cash register
hy-Armn: Նոր դրամարկղային մեքենա

en: Confirm deletion of cash register '{cash_register}'
hy-Armn: Հաստատիր '{cash_register}' դրամարկղային մեքենայի ջնջումը

en: Cash registers
hy-Armn: Դրամարկղային մեքենաներ

en: Modify category '{categorycode}'
hy-Armn: Ձևափոխիր '{categorycode}' դասը

en: Cannot delete category '{categorycode}'
hy-Armn: Չի կարող ջնջել '{categorycode}' դասը

en: Confirm deletion of category '{categorycode}'
hy-Armn: Հաստատիր'{categorycode}' անվանակարգի ջնջումը

en: Patron categories
hy-Armn: Հաճախորդների դասեր

en: MARC bibliographic framework test
hy-Armn: ՄԵԸՔ մատենագրական շրջանակի թեստ

en: Modify city '{city}'
hy-Armn: Ձևափոխիր '{city}' քաղաքը

en: New city
hy-Armn: Նոր քաղաք

en: Confirm deletion of city '{city}'
hy-Armn: Հաստատիր '{city}' քաղաքի ջնջումը

en: Cities
hy-Armn: Քաղաքներ

en: Modify classification source '{description}'
hy-Armn: Փոփոխել դասակարգման '{description}' աղբյուրը

en: New classification source
hy-Armn: Դասակարգման նոր աղբյուր

en: Modify filing rule '{description}'
hy-Armn: Փոփոխել '{description}' դասավորման կանոնը

en: New filing rule
hy-Armn: Դասավորման նոր կանոն

en: Modify splitting rule '{description}'
hy-Armn: Փոփոխել '{description}' բաժանման կանոնը

en: New splitting rule
hy-Armn: Բաժանման նոր կանոն

en: Classification configuration
hy-Armn: Դասակարգման կարգաբերում

en: Clone circulation and fine rules
hy-Armn: Կլոնավորել տացքի և տուգանքների կանոնները

en: Circulation and fine rules
hy-Armn: Տացքի և տուգանքի կանոններ

en: Table settings
hy-Armn: Աղյուսակի կարգաբերումներ

en: Modify credit type '{credit_type}'
hy-Armn: Ձևափոխիր կրեդիտի '{credit_type}' տեսակը

en: New credit type
hy-Armn: Կրեդիտի նոր տեսակ

en: Credit types
hy-Armn: Կրեդիտի տեսակներ

en: {count} library limitation | {count} library limitations
hy-Armn[0]: {count} գրադարանի սահմանափակումներ

en: Curbside pickup
hy-Armn: Եզրագծային կողմի ստացում

en: Friday
hy-Armn: Ուրբաթ

en: Monday
hy-Armn: Երկուշաբթի

en: Saturday
hy-Armn: Շաբաթ

en: Sunday
hy-Armn: Կիրակի

en: Thursday
hy-Armn: Հինգշաբթի

en: Tuesday
hy-Armn: Երեքշաբթի

en: Wednesday
hy-Armn: Չորեքշաբթի

en: Modify currency '{currency_name}'
hy-Armn: Ձևափոխիր '{currency_name}' արժույթը

en: New currency
hy-Armn: Նոր տարադրամ

en: Confirm deletion of currency '{currency_name}'
hy-Armn: Հաստատիր'{currency_name}' արժույթի ջնջումը

en: Currencies and exchange rates
hy-Armn: Արժույթներ և փոխարժեքներ

en: Modify debit type '{debit_type}'
hy-Armn: Ձևափոխիր '{debit_type}' դեբիտի տեսակը

en: New debit type
hy-Armn: Դեբիտի նոր տեսակ

en: Debit types
hy-Armn: Դեբիտի տեսակները

en: Modify desk
hy-Armn: Ձևափոխել աշխատասեղանը

en: New desk
hy-Armn: Նոր աշխատասեղան

en: Confirm deletion of desk
hy-Armn: Հաստատիր դարակի ջնջումը

en: Desks
hy-Armn: Աշխատասեղաններ

en: Did you mean?
hy-Armn: Դու ի նկատի ունեի՞ր:

en: Modify account '{edi_account}' for vendor '{vendor}'
hy-Armn: Փոփոխել '{edi_account}' հաշիվը '{vendor}' մատակարարի համար

en: New account
hy-Armn: Նոր հաշիվ

en: Confirm deletion of account '{edi_account}' for vendor '{vendor}'
hy-Armn: Հաստատեք'{edi_account}' հաշվի ջնջումը'{vendor}' մատակարարի համար

en: EDI accounts
hy-Armn: EDI հաշիվներ

[ctx: EDIFACT message QUOTE]
en: Quotes
hy-Armn: Մեջբերումներ

en: Modify library EAN '{ean}'
hy-Armn: Ձևափոխիր EAN '{ean}' գրադարանը

en: New library EAN
hy-Armn: Նոր EAN գրադարան

en: Confirm deletion of EAN '{ean}' for '{library}'?
hy-Armn: Հաստատե՞լ EAN-ի '{ean}' ջնջումը '{library}' -ի համար։

en: Confirm deletion of EAN '{ean}'?
hy-Armn: Հաստատե՞լ EAN '{ean}' -ի ջնջումը։

en: Library EANs
hy-Armn: EAN -ների գրադարան

en: New identity provider domain
hy-Armn: Ինքնության մատակարարի նոր դոմեյն

en: Modify identity provider domain '{domain}'
hy-Armn: Փոփոխել նույնականացման մատակարարի '{domain}' դոմեյնը

en: Identity provider domains for '{identity_provider_code}'
hy-Armn: Նույնականացման մատակարարի դոմեյններ '{identity_provider_code}' -ի համար

en: Identity providers
hy-Armn: Նույնականացման մատակարարներ

en: Domains for '{identity_provider_code}'
hy-Armn: Դոմեյններ '{identity_provider_code}' համար

en: New identity provider domain for '{identity_provider_code}'
hy-Armn: Ինքնության մատակարարի նոր դոմեյն '{identity_provider_code}' համար

en: New identity provider
hy-Armn: Ինքնության նոր մատակարար

en: Modify identity provider '{id_provider}'
hy-Armn: Ձևափոխիր ինքնության '{id_provider}' մատակարարին

en: Item circulation alerts
hy-Armn: Նյութի տացքի ահազանգեր

en: Modify search field '{field}'
hy-Armn: Ձևափոխիր որոնման '{field}' դաշտը

en: New search field
hy-Armn: Որոնման նոր դաշտ

en: Item search fields
hy-Armn: Նյութի որոնման դաշտեր

en: Modify search field  '{field}'
hy-Armn: Ձևափոխիր որոնման  '{field}' դաշտը

en: Modify item type '{item_type}'
hy-Armn: Ձևափոխիր նյութի '{item_type}' տեսակը

en: New item type
hy-Armn: Նյութի նոր տեսակ

en: Cannot delete item type '{item_type}'
hy-Armn: Հնարավոր չէ ջնջել '{item_type}' նյութի տեսակը

en: Confirm deletion of item type '{item_type}'?
hy-Armn: Հաստատե՞լ {item_type}' նյութի տեսակի ջնջումը։

en: Data deleted
hy-Armn: Տվյալները ջնջված են

en: Item types
hy-Armn: Նյութի տեսակներ

en: Are you sure you want to delete item type '{item_type}'?
hy-Armn: Իսկապե՞ս ուզում եք ջնջել '{item_type}' նյութի տեսակը:

en: Koha to MARC mapping
hy-Armn: Կոհայից դեպի ՄԵԸՔ քարտեզավորում

en: Library groups
hy-Armn: Գրադարանային խմբեր

en: Localization
hy-Armn: Տեղայնացում

en: Record overlay rules
hy-Armn: Գրառման ծածկույթի կանոնները

[ctx: noun]
en: Filter
hy-Armn: Զտիչ

en: Edit subfield constraints
hy-Armn: Խմբագրել ենթադաշտի սահմանափակումները

en: Confirm deletion of subfield '{subfield}'?
hy-Armn: Հաստատե՞լ '{subfield}' ենթադաշտի ջնջումը։

en: Tag {tag} subfield structure
hy-Armn: {tag} ցուցիչի ենթադաշտի կառուցվածքը

en: Tag {tag} subfield constraints
hy-Armn: {tag} ցուցիչի ենթադաշտի սահմանափակումներ

en: Tag {tag} subfield structure (framework {frameworkcode})
hy-Armn: {tag} ցուցիչի ենթադաշտի կառուցվածքը (շրջանակ {frameworkcode})

en: Tag {tag} subfield structure (default framework)
hy-Armn: {tag} ցուցիչի ենթադաշտի կառուցվածքը (լռելյայն շրջանակ)

en: New tag {searchfield}
hy-Armn: Նոր ցուցիչ {searchfield}

en: Confirm deletion of tag {searchfield}
hy-Armn: Հաստատիր {searchfield} ցուցիչի ջնջումը

en: MARC bibliographic framework '{framework}' ({frameworkcode})
hy-Armn: ՄԵԸՔ մատենագիտական շրջանակ '{framework}' ({frameworkcode})

en: Confirm deletion of tag {searchfield}?
hy-Armn: Հաստատե՞լ {searchfield} ցուցիչի ջնջումը։

en: Modify record matching rule '{code}'
hy-Armn: Ձևափոխիր գրառումների համապատասխանության '{code}' կանոնը

en: New record matching rule
hy-Armn: Գրառումների համապատասխանության նոր կանոն

en: Confirm deletion of record matching rule '{code}'
hy-Armn: Հաստատեք '{code}' գրառումների համապատասխանության կանոնի ջնջումը

en: Record matching rules
hy-Armn: Գրառման համապատասխանության կանոններ

en: Mappings for set '{oai_set}'
hy-Armn: '{oai_set}' բազմության քարտեզավորումներ

en: OAI sets
hy-Armn: OAI բազմություններ

en: New OAI set
hy-Armn: Նոր OAI բազմություն

en: Modify OAI set '{oai_set}'
hy-Armn: Ձևափոխիր '{oai_set}' OAI բազմությունը

en: OverDrive library authnames
hy-Armn: OverDrive գրադարանի հեղինակների անուններ

en: Modify patron attribute type '{code}'
hy-Armn: Ձևափոխել այցելուի հատկանիշի '{code}' տեսակը

en: New patron attribute type
hy-Armn: Նոր այցելուի հատկանիշի տեսակ

en: Confirm deletion of patron attribute type '{code}'
hy-Armn: Հաստատեք այցելուի '{code}' հատկանիշի տեսակի ջնջումը

en: Patron attribute types
hy-Armn: Այցելուի հատկանիշի տեսակները

en: Confirm deletion of patron attribute type '{code}' ({description})?
hy-Armn: Հաստատե՞լ այցելուի հատկանիշի տեսակի '{code}' ({description}) ջնջումը։

en: System preferences
hy-Armn: Համակարգային նախապատվություններ

en: Modify restriction type
hy-Armn: Ձևափոխել սահմանափակման տեսակը

en: New restriction type
hy-Armn: Սահմանափակման նոր տեսակ

en: Confirm deletion of restriction type
hy-Armn: Հաստատիր սահմանափակման տեսակի ջնջումը

en: Patron restriction types
hy-Armn: Այցելուի արգելանքնի տեսակներ

en: Search filters
hy-Armn: Որոնման զտիչներ

en: Search engine configuration (Elasticsearch)
hy-Armn: Որոնման շարժիչի կարգաբերում (Elasticsearch)

en: An error occurred when updating mappings: {message}.
hy-Armn: Քարտեզավորումն թարմացնելիս հանդիպել է սխալ։ {message}.

en: An error occurred when deleting the existing mappings. Nothing has been changed!
hy-Armn: Առկա քարտեզավորումները ջնջելիս հանդիպել է սխալ։ Ոչինչ չի փոխվել։

en: (search field {field_name} with mapping {marc_field}.)
hy-Armn: (փնտրման դաշտ {field_name} with mapping {marc_field}.)

en: Invalid field weight '{weight}', must be a positive decimal number.
hy-Armn: Դաշտի անվավեր քաշ '{weight}', պետք է լինի դրական տասնորդական թիվ։

en: You attempted to delete all mappings for a required index, you must leave at least one mapping
hy-Armn: Դուք փորձել եք ջնջել բոլոր գծագրումները պահանջվող ցուցիչի համար, դուք պետք է թողեք առնվազն մեկ քարտեզագրություն

en: An error occurred when updating Elasticsearch index mappings: {message}.
hy-Armn: Քարտեզավորումն թարմացնելիս հանդիպել է սխալ։ Էլաստիկ փնտրում ցուցիչի քարտեզավորումները։ {message}.

en: Index '{index}' needs to be reindexed.
hy-Armn: '{index}' ցուցիչը հարկ է վերաինդեքսավորել։

en: Index '{index}' needs to be recreated.
hy-Armn: '{index}' ցուցիչը հարկ է վերաստեղծել։

en: Mappings updated successfully.
hy-Armn: Քարտեզավորումները թարմացվել են հաջողությամբ։

en: Mappings have been reset successfully.
hy-Armn: Քարտեզավորումները վերակարգավորվել են հաջողությամբ։

en: Elasticsearch is currently disabled.
hy-Armn: Elasticsearch -ը այս պահին անջատված է:

en: Share content with Mana KB
hy-Armn: Կիսվեք բովանդակությամբ Mana KB-ի հետ

en: SMS cellular providers
hy-Armn: SMS բջջային մատակարարներ

en: New SMTP server
hy-Armn: Նոր SMTP կայան

en: Modify SMTP server '{smtp_server}'
hy-Armn: Ձևափոխեք '{smtp_server}' SMTP կայանը

en: SMTP servers
hy-Armn: SMTP կայաններ

en: SRU search field mapping for bibliographic records
hy-Armn: SRU փնտրման դաշտի քարտեզավորումը մատենագիտական գրառումների համար

en: Z39.50/SRU servers
hy-Armn: Z39.50/SRU կայաններ

en: SRU search field mapping for authorities
hy-Armn: SRU որոնման դաշտի քարտեզագրում հեղինակավորների համար

en: Modify system preference '{system_preference}'
hy-Armn: Փոփոխել '{system_preference}' համակարգային նախապատվությունը

en: New system preference
hy-Armn: Համակարգային նոր նախապատվություն

en: Confirm deletion of system preference '{system_preference}'
hy-Armn: Հաստատեք '{system_preference}' համակարգային նախապատվության ջնջումը

en: System preference deleted
hy-Armn: Համակարգային նախապատվությունը ջնջված է

en: Local use system preferences
hy-Armn: Համակարգային նախապատվություններ տեղային օգտագործում

en: Confirm deletion of system preference '{system_preference}'?
hy-Armn: Հաստատե՞լ '{system_preference}' համակարգային նախապատվության ջնջումը:

en: Library transfer limits
hy-Armn: Գրադարանի փոխանցման սահմանափակումներ

en: Transport cost matrix
hy-Armn: Տրանսպորտային ծախսերի մատրիցա

en: Koha usage statistics
hy-Armn: Կոհայի օգտագործման վիճակագրություն

en: Modify {servertype} server '{servername}'
hy-Armn: Ձևափոխեք {servertype} կայան '{servername}'

en: New {servertype} server
hy-Armn: Նոր {servertype} կայան

en: Search results for '{search_keyword}'
hy-Armn: Որոնման արդյունքներ '{search_keyword}' համար

en: Searching by target starting with '{search_keyword}'
hy-Armn: Որոնում ըստ թիրախի՝ սկսած '{search_keyword}' -ով

en: Two-factor authentication
hy-Armn: Երկու գործոնով նույնականացում

en: Two-factor authentication setup
hy-Armn: Երկգործոն նույնականացման կարգավորում

en: This account has been locked.
hy-Armn: Այս հաշիվը կողպվել է:

en: Invalid username or password
hy-Armn: Անվավեր մուտքանուն կամ գաղտնաբառ

en: IP address change
hy-Armn: IP հասցեի փոփոխություն

en: Session timed out
hy-Armn: Աշխատաժամանակը սպառվել է

en: Access denied
hy-Armn: Մուտքն արգելված է

en: Error authenticating with external provider
hy-Armn: Արտաքին մատակարարի հետ նույնականացման սխալ

en: Log in to Koha
hy-Armn: Մուտք գործեք Կոհա

en: Cataloging authority plugin
hy-Armn: Հեղինակավորի փլագինի մուտքագրում

en: Authorities
hy-Armn: Հեղինակավորներ

en: Modify authority #{authority_id} ({authtypetext})
hy-Armn: Ձևափոխեք հեղինակավորը #{authority_id} ({authtypetext})

en: Adding authority ({authtypetext})
hy-Armn: Ավելացրեք հեղինակավորը՝ ({authtypetext})

en: Authority details
hy-Armn: Հեղինակավորի մանրամասներ

en: Unknown authority record
hy-Armn: Անհայտ հեղինակավորի գրառում

en: Details for authority #{authid} ({authtypetext})
hy-Armn: Հեղինակավորի մանրամասներ՝ #{authid} ({authtypetext})

en: Merging records
hy-Armn: Գրառումների ձուլում

en: Authority search results
hy-Armn: Հեղինակավորի փնտրման արդյունքներ

en: Your cart
hy-Armn: Ձեր զամբյուղը

en: Catalog
hy-Armn: Քարտարան

en: Download cart
hy-Armn: Ներբեռնեք զամբյուղը

en: Sending your cart
hy-Armn: Ուղարկելով ձեր զամբյուղը

en: Print notices for {today}
hy-Armn: Տպեք ծանուցումներ՝ {today}

en: Bookings
hy-Armn: Ամրագրումներ

en: Unknown record
hy-Armn: Անհայտ գրառում

en: ISBD details for {title}
hy-Armn: ISBD մանրամասներ՝ {title}

en: MARC details for {title}
hy-Armn: ՄԵԸՔ մանրամասներ՝ {title}

en: Advanced search
hy-Armn: Խորացված փնտրում

en: Details for {title}
hy-Armn: մանրամասներ {title} վերնագրի համար

[ctx: pluralization]
en: There is one archived suggestion. | There are {count} archived suggestions.
hy-Armn[0]: Կան {count} արխիվացված առաջարկներ:

en: Images
hy-Armn: Պատկերներ

en: Checkout history for {title}
hy-Armn: Դուրս տրումների պատմությունը՝ {title}

en: Item search
hy-Armn: Նյութի որոնում

en: Labeled MARC details for {title}
hy-Armn: Պիտակավորված ՄԵԸՔ մանրամասներ՝ {title}

en: Item details for {title}
hy-Armn: Նյութի մանրամասներ՝ {title}

en: Results of search for {query_desc} with limit(s): '{limit_desc}'
hy-Armn: Որոնման արդյունքներ՝ {query_desc} with limit(s): '{limit_desc}'

en: Results of search for {query_desc}
hy-Armn: Որոնման արդյունքներ՝ {query_desc}

en: Results of search for {limit_desc}
hy-Armn: Որոնման արդյունքներ՝ {limit_desc}

en: Results of search
hy-Armn: Որոնման արդյունքներ

en: You did not specify any search criteria
hy-Armn: Դուք որոնման որևէ չափանիշ չեք նշել

en: {count} item | {count} items
hy-Armn[0]: {count} նյութերը

en: Search history
hy-Armn: Որոնման պատմություն

en: MARC import
hy-Armn: ՄԵԸՔ ներմուծում

en: Cataloging
hy-Armn: Քարտագրում

en: Stock rotation details for {title}
hy-Armn: Բաժնետոմսերի պտույտի մանրամասները {title} -ի համար

en: Editing {title} (Record number {biblionumber})
hy-Armn: Խմբագրել {title} (Գրառման թիվը՝ {biblionumber})

en: Add MARC record
hy-Armn: Ավելացրեք ՄԵԸՔ գրառում

[ctx: Editing MARC record titled:]
en: Editing
hy-Armn: Խմբագրում

en: No results found
hy-Armn: Ոչ մի արդյունք չի գտնվել

en: Items
hy-Armn: Նյութեր

en: {title} by {author}
hy-Armn: {title} ըստ {author}

en: (Record #{biblionumber})
hy-Armn: (Գրառում #{biblionumber})

en: Edit {title} by {author}
hy-Armn: Խմբագրել {title} ըստ {author}

[ctx: Bibliographic record number]
en: Record #
hy-Armn: Գրառում #

en: Edit {title}
hy-Armn: Խմբագրել {title}

[ctx: Items attached to a bibliographic record]
en: Items
hy-Armn: Նյութեր

en: Catalog concerns
hy-Armn: Քարտարանի մտահոգությունները

en: Editor
hy-Armn: Խմբագիր

en: Link to host record
hy-Armn: Հղում դեպի հյուրընկալող գրառումը

en: Attach an item to
hy-Armn: Կցեք նյութը

en: Framework plugin example
hy-Armn: Շրջանակային աշխատանքի օրինակ

en: Cataloguing
hy-Armn: Քարտագրում

en: Call number browser
hy-Armn: Դասիչի դիտակ

en: 006 builder
hy-Armn: 006 կառուցող

en: 007 builder
hy-Armn: 007 կառուցող

en: 008 builder
hy-Armn: 008 կառուցող

en: Classifications
hy-Armn: Դասակարգումներ

en: 000 - Leader builder
hy-Armn: 000 - Առաջատարի կառուցող

en: Leader builder
hy-Armn: Առաջատարի կառուցող

en: Plugin for links
hy-Armn: Փլագիններ հղումների համար

en: UNIMARC field 100 builder
hy-Armn: UNIMARC 100 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 105 builder
hy-Armn: UNIMARC 105 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 106 builder
hy-Armn: UNIMARC 106 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 110 builder
hy-Armn: UNIMARC 110 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 115a builder
hy-Armn: UNIMARC 115a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 115b builder
hy-Armn: UNIMARC 115b դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 116 builder
hy-Armn: UNIMARC 116 դաշտի կառուցող

[ctx: UNIMARC 116 painting techniques]
en: print
hy-Armn: տպել

[ctx: UNIMARC 116 painting techniques]
en: Techniques (print) 1
hy-Armn: Տեխնիկա (տպագրություն) 1

[ctx: UNIMARC 116 painting techniques]
en: Techniques (print) 2
hy-Armn: Տեխնիկա (տպագրություն) 2

[ctx: UNIMARC 116 painting techniques]
en: Techniques (print) 3
hy-Armn: Տեխնիկա (տպագրություն) 3

en: UNIMARC field 117 builder
hy-Armn: UNIMARC 117 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 120 builder
hy-Armn: UNIMARC 120 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 121a builder
hy-Armn: UNIMARC 121a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 121b builder
hy-Armn: UNIMARC 121b դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 122 builder
hy-Armn: UNIMARC 122 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 123a builder
hy-Armn: UNIMARC 123a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 123d/e/f/g builder
hy-Armn: UNIMARC դաշտ 123d/e/f/g կառուցիչ

en: UNIMARC field 123i/j builder
hy-Armn: UNIMARC 123i/j դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 124a builder
hy-Armn: UNIMARC 124a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 124b builder
hy-Armn: UNIMARC 124b դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 124c builder
hy-Armn: UNIMARC 124c դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 124d builder
hy-Armn: UNIMARC 124d դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 124e builder
hy-Armn: UNIMARC 124e դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 124f builder
hy-Armn: UNIMARC 124f դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 124g builder
hy-Armn: UNIMARC 124g դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 125a builder
hy-Armn: UNIMARC 125a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 125b builder
hy-Armn: UNIMARC 125b դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 126a builder
hy-Armn: UNIMARC 126a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 126b builder
hy-Armn: UNIMARC 126b դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 127 builder
hy-Armn: UNIMARC 127 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 128a builder
hy-Armn: UNIMARC 128a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 128b builder
hy-Armn: UNIMARC 128b դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 128c builder
hy-Armn: UNIMARC 128c դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 130 builder
hy-Armn: UNIMARC 130 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 135a builder
hy-Armn: UNIMARC 135a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 140 builder
hy-Armn: UNIMARC 140 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 141 builder
hy-Armn: UNIMARC 141 դաշտի կառուցող

en: Framework plugin unimarc_field_146a
hy-Armn: Աշխատանքային շրջանակի փլագին՝ unimarc_field_146a

en: Framework plugin unimarc_field_146b
hy-Armn: Աշխատանքային շրջանակի փլագին՝ unimarc_field_146b

en: Framework plugin unimarc_field_146c
hy-Armn: Աշխատանքային շրջանակի փլագին՝ unimarc_field_146c

en: Framework plugin unimarc_field_146d
hy-Armn: Աշխատանքային շրջանակի փլագին՝ unimarc_field_146d

en: Framework plugin unimarc_field_146e
hy-Armn: Աշխատանքային շրջանակի փլագին՝ unimarc_field_146e

en: Framework plugin unimarc_field_146h
hy-Armn: Աշխատանքային շրջանակի փլագին՝ unimarc_field_146h

en: Framework plugin unimarc_field_146i
hy-Armn: Աշխատանքային շրջանակի փլագին՝ unimarc_field_146i

en: UNIMARC field 181-2 builder
hy-Armn: UNIMARC 181-2 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 181a builder
hy-Armn: UNIMARC 181a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 181b builder
hy-Armn: UNIMARC 181b դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 181c builder
hy-Armn: UNIMARC 181c դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 182-2 builder
hy-Armn: UNIMARC 182-2 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 182a builder
hy-Armn: UNIMARC 182a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 182c builder
hy-Armn: UNIMARC 182c դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 183-2 builder
hy-Armn: UNIMARC 183-2 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 183a builder
hy-Armn: UNIMARC 183a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 210c builder
hy-Armn: UNIMARC 210c դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 225a builder
hy-Armn: UNIMARC 225a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 283-2 builder
hy-Armn: UNIMARC 283-2 դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 283a builder
hy-Armn: UNIMARC 283a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 325h builder
hy-Armn: UNIMARC 325h դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 325j builder
hy-Armn: UNIMARC 325j դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 4XX builder
hy-Armn: UNIMARC 4xx դաշտի կառուցող

en: UNIMARC field 686a builder
hy-Armn: UNIMARC 686a դաշտի կառուցող

en: UNIMARC leader builder
hy-Armn: UNIMARC Առաջատարի կառուցող

en: Z39.50 authority search points
hy-Armn: Z39.50 հեղինակավորի փնտրման կետեր

en: Z39.50 authority search results
hy-Armn: Z39.50 հեղինակավորի փնտրման արդյունքներ

en: Z39.50/SRU search results
hy-Armn: Z39.50 փնտրման արդյունքներ

en: Article requests
hy-Armn: Հոդվածների հարցումներ

en: Circulation
hy-Armn: Տացք

en: Circulation statistics for {title}
hy-Armn: Տացքի վիճակագրություն {title} -ի համար

en: Overdues at {library}
hy-Armn: Ժամկետանցներ այստեղ {library}

en: Transfers
hy-Armn: Փոխանցումներ

en: Checkout notes
hy-Armn: Դուրս տրման նշումներ

en: Checking out to {patron}
hy-Armn: Դուրս է տրվում {patron} -ի համար

en: Bundle of {count} item | Bundle of {count} items
hy-Armn[0]: {count} նյութերի փաթեթ

en: Batch check out to {patron}
hy-Armn: Փաթեթով դուրս տրվում {patron} -ին

en: Curbside pickups
hy-Armn: Մայթեզրի վերցնումներ

en: Pending on-site checkouts
hy-Armn: Սպասող տեղային դուրս տրումներ

en: Items overdue as of {date}
hy-Armn: Նյութերը ժամկետանց են {date} -ի դրությամբ

en: Holds to pull
hy-Armn: Պահումներ քաշելու համար

en: Hold transfer print receipt
hy-Armn: Պահման փոխանցման տպագիր անդորրագիր

en: Transfers print receipt
hy-Armn: Փոխանցումների տպագիր անդորրագիր

en: Print receipt for {borrowernumber}
hy-Armn: Տպագիր անդորրագիր {borrowernumber} -ի համար

en: Patrons
hy-Armn: Հաճախորդներ

en: Recall print receipt
hy-Armn: Հետ կանչել տպագիր անդորրագիրը

en: Renew {title}
hy-Armn: Վերաթարմացնել {title} -ը

en: Request article
hy-Armn: Հոդվածի հարցում

en: Hold ratios
hy-Armn: Պահման գործակիցներ

en: Check in {title}
hy-Armn: Հետ ընդունեք {title} -ը

en: Set library and desk
hy-Armn: Սահմանել գրադարանը և դարակը

en: Set library
hy-Armn: Կարգաբերել գրադարանը

en: Transfers to send
hy-Armn: Առաքման ենթակա տեղափոխումներ

en: Transfers to receive
hy-Armn: Ստացման ենթակա տեղափոխումներ

en: Holds queue
hy-Armn: Պահումների հերթ

en: Holds awaiting pickup
hy-Armn: Վերցնելու սպասող պահումներ

en: Club enrollments for {club_name}
hy-Armn: {club_name} -ի համար ակումբային ներգրավումներ

en: Patron clubs
hy-Armn: Հաճախորդի ակումբներ

en: Modify club {club_name}
hy-Armn: Ձևափոխեք {club_name} ակումբը

en: Create a new {club_template} club
hy-Armn: Ստեղծեք նոր {club_template} ակումբ

en: Modify club template {club_template}
hy-Armn: Ձևափոխեք {club_template} ակումբի ձևանմուշը

en: New club template
hy-Armn: Նոր ակումբի ձևանմուշ

en: Add reserves
hy-Armn: Ավելացնել պահուստներ

en: Course reserves
hy-Armn: Դասընթացի պահուստներ

en: Edit reserve
hy-Armn: Խմբագրել պահուստը

[ctx: Edit course reserve]
en: Edit
hy-Armn: Խմբագրել

[ctx: Place course reserve]
en: Reserve
hy-Armn: Պահուստային

en: Remove reserves
hy-Armn: Հեռացնել պահուստը

en: {title} ({barcode}) was removed from {count} course. | {title} ({barcode}) was removed from {count} courses.
hy-Armn[0]: {title} ({barcode}) հեռացված է {count} դասընթացից։

en: Course details for {course_name}
hy-Armn: Դասընթացի մանրամասներ {course_name} համար

[ctx: Semester]
en: Term
hy-Armn: Տերմին

en: Edit {course_name}
hy-Armn: Խմբագրել {course_name}

en: New course
hy-Armn: Նոր դասընթաց

[ctx: Semester]
en: Term:
hy-Armn: Տերմին:

en: Invalid course
hy-Armn: Անվավեր դասընթաց

en: E-resource management
hy-Armn: Էլ. պաշարների կառավարում

en: Error {error_number}
hy-Armn: Սխալ {error_number}

en: ILL requests
hy-Armn: ՄԳԲ հարցումներ

en: Log in to the Koha web installer
hy-Armn: Մուտք գործեք Կոհա վեբ տեղադրողը

en: Perl modules missing
hy-Armn: Բացակայում են Perl մոդուլները

en: Perl version obsolete
hy-Armn: Perl տարբերակը հնացել է

en: Check Perl dependencies
hy-Armn: Ստուգեք Perl-ի կախվածությունները

en: Web installer
hy-Armn: Վեբ տեղադրող

en: Database settings
hy-Armn: Տվյալների շտեմարանի կարգաբերումներ

en: Set up database
hy-Armn: Կարգավորեք տվյալների շտեմարանը

en: Error creating database tables
hy-Armn: Սխալ՝ տվյալների շտեմարանի աղյուսակները ստեղծելիս

en: Database tables created
hy-Armn: Ստեղծվել են տվյալների շտեմարանի աղյուսակներ

en: Update database
hy-Armn: Թարմացնել տվյալների շտեմարանը

en: Install basic configuration settings
hy-Armn: Տեղադրեք հիմնական կազմաձևման կարգավորումները

en: Updating database structure
hy-Armn: Տվյալների շտեմարանի կառուցվածքի թարմացում

en: Select your MARC flavor
hy-Armn: Ընտրեք ձեր ՄԵԸՔ բույրը

en: Selecting default settings
hy-Armn: Լռելյայն կարգավորումների ընտրություն

en: Default data loaded
hy-Armn: Կանխադրված տվյալները բեռնվել են

en: Installation complete
hy-Armn: Տեղադրումն ավարտված է

en: Koha staff interface
hy-Armn: Կոհա աշխատակազմի միջերես

en: Barcode image generator
hy-Armn: Շտրիխ կոդի պատկերի գեներատոր

en: Edit label batch {batch_id}
hy-Armn: Խմբագրել պիտակի {batch_id} փաթեթը

en: New label batch
hy-Armn: Պիտակի նոր փաթեթ

en: Batches
hy-Armn: Փաթեթներ

en: Label creator
hy-Armn: Պիտակի ստեղծող

en: Edit label layout {layout_id}
hy-Armn: Խմբագրել պիտակի {layout_id} դասավորությունը

en: New label layout
hy-Armn: Պիտակի նոր դասավորություն

en: Layouts
hy-Armn: Դասավորություններ

en: Edit printer profile {profile_id}
hy-Armn: Խմբագրել տպիչի {profile_id} պրոֆայլը

en: New printer profile
hy-Armn: Տպիչի նոր պրոֆիլ

en: Profiles
hy-Armn: Պրոֆայլեր

en: Print barcode range
hy-Armn: Տպել շտրիխ կոդերի տիրույթը

en: Edit label template {template_id}
hy-Armn: Խմբագրել պիտակի {template_id} ձևանմուշը

en: New label template
hy-Armn: Նոր պիտակի ձևանմուշ

en: Templates
hy-Armn: Ձևանմուշներ

en: layout
hy-Armn: դասավորություն

en: Label layouts
hy-Armn: Պիտակների դասավորություններ

en: template
hy-Armn: ձևանմուշ

en: Label templates
hy-Armn: Պիտակների ձևանմուշներ

en: profile
hy-Armn: պրոֆայլ

en: Printer profiles
hy-Armn: Տպիչների պրոֆայլեր

en: batch
hy-Armn: փաթեթ

en: Label batches
hy-Armn: Պիտակների փաթեթներ

en: Label printing/exporting
hy-Armn: Պիտակի տպում/արտահանում

en: Labels
hy-Armn: Պիտակներ

en: Search
hy-Armn: Փնտրում

en: Quick spine label creator
hy-Armn: Կողային պիտակի արագ ստեղծող

en: Spine labels
hy-Armn: Կողային պիտակներ

en: Details of credit
hy-Armn: Կրեդիտի մանրամասները

en: Details of debit
hy-Armn: Դեբիտի մանրամասներ

en: API Keys
hy-Armn: API բանալիներ

en: Account for
hy-Armn: Հաշիվ

en: Delete patron
hy-Armn: Ջնջել հաճախորդին

en: Discharge for
hy-Armn: Վճարում

en: Pending discharge requests
hy-Armn: Վճարման սպասող հարցումներ

en: Files for
hy-Armn: Նիշքեր

en: Holds history for
hy-Armn: Պահումների պատմությունը

en: Details for
hy-Armn: Մանրամասներ սրա համար

en: Housebound
hy-Armn: Կապված տանը

en: ILL requests history for
hy-Armn: ՄԳԲ հարցումների պատմություն

en: Create manual credit
hy-Armn: Ձեռքով ստեղծեք կրեդիտ

en: Create manual invoice
hy-Armn: Ձեռքով ստեղծեք վճարահաշիվ

en: Set permissions for
hy-Armn: Սահմանեք թույլտվությունները

en: Password updated
hy-Armn: Գաղտնաբառը թարմացվել է

en: Update password for
hy-Armn: Թարմացրու գաղտնաբառը

en: Add patron
hy-Armn: Ավելացրու ընթերցող

en: Modify patron
hy-Armn: Ձևափոխեք այցելուին

[ctx: gender]
en: Other
hy-Armn: Այլ

[ctx: patron restriction created on]
en: Created
hy-Armn: Ստեղծված

en: Update patron records
hy-Armn: Թարմացրեք այցելուի գրառումները

en: Merge patron records
hy-Armn: Ձուլեք այցելուի գրառումները

en: Check duplicate patron
hy-Armn: Ստուգեք կրկնօրինակ այցելուին

en: Summary for
hy-Armn: Ամփոփում՝

en: Patron details for
hy-Armn: Այցելուի մանրամասներ

en: Sent notices for
hy-Armn: Ուղարկված ծանուցումներ

en: Make a payment for
hy-Armn: Կատարեք վճարում

en: Write off an amount for {patron}
hy-Armn: Դուրս գրեք գումար {patron} -ի համար

en: Collect payment for {patron}
hy-Armn: Վճարեք {patron} -ի համար

en: Print receipt for
hy-Armn: Տպել անդորրագիրը

en: Purchase suggestions for
hy-Armn: Գնման առաջարկներ

en: Circulation history for
hy-Armn: Տացքի պատմություն

en: Recalls history for
hy-Armn: Հետկանչերի պատմություն

en: Subscription routing lists for
hy-Armn: Բաժանորդագրության շրջաբերական ցուցակներ

en: Patron search
hy-Armn: Հաճախորդի փնտրում

en: Statistics for
hy-Armn: Վիճակագրություն

en: Choose adult category
hy-Armn: Ընտրեք մեծահասակի դասը

en: Add offline circulations to queue
hy-Armn: Ավելացրեք անցանց տացքերը հերթին

en: Offline circulation
hy-Armn: Անցանց տացք

en: Offline circulation file upload
hy-Armn: Անցանց տացքի նիշքի վերբեռնում

en: Create a library
hy-Armn: Ստեղծեք գրադարան

en: Add a patron category
hy-Armn: Ավելացրեք հաճախորդի դաս

en: Create Koha administrator patron
hy-Armn: Ստեղծեք Կոհա ադմինիստրատոր այցելու

en: Create a new item type
hy-Armn: Ստեղծիր նոր նյութի տեսակ

en: Onboarding complete
hy-Armn: Ներբեռնումն ավարտված է

en: Create circulation rule
hy-Armn: Ստեղծիր տացքի նոր կանոն

en: Modify patron list '{list_name}'
hy-Armn: Ձևափոխիր այցելուների '{list_name}' ցուցակը

en: New patron list
hy-Armn: Այցելուների նոր ցուցակ

en: Patron lists
hy-Armn: Այցելուների ցուցակներ

en: Edit patron card batch
hy-Armn: Խմբագրեք այցելուների քարտերի փաթեթը

en: New patron card batch
hy-Armn: Նոր այցելուի քարտի փաթեթ

en: Patron card creator
hy-Armn: Այցելու քարտի ստեղծող

en: Edit patron card layout
hy-Armn: Խմբագրել այցելուի քարտի դասավորությունը

en: New patron card layout
hy-Armn: նոր ընթերցողի քարտի ձևավորում

en: Layout
hy-Armn: Դասավորություն

en: Edit printer profile
hy-Armn: Խմբագրել տպիչի պրոֆիլը

en: Edit patron card template
hy-Armn: Խմբագրել այցելուի քարտի ձևանմուշը

en: New patron card template
hy-Armn: Նոր ընթերցողի քարտի ձևանմուշ

en: Image manager
hy-Armn: Պատկերի կառավարիչ

en: Patron card layouts
hy-Armn: Հաճախորդի քարտի դասավորություններ

en: Patron card templates
hy-Armn: Հաճախորդի քարտի ձևանմուշներ

en: Patron card printer profiles
hy-Armn: Հաճախորդի քարտի տպիչի պրոֆիլներ

en: Patron card batches
hy-Armn: Հաճախորդի քարտի փաթեթներ

en: Actions
hy-Armn: Գործողություններ

en: Patron card printing/exporting
hy-Armn: Հաճախորդի քարտի տպում/արտահանում

en: Patron cards
hy-Armn: Հաճախորդների քարտեր

en: Plugins disabled
hy-Armn: Փլագիններն անջատված են

en: Upload plugin
hy-Armn: Վերբեռնեք փլագինը

en: Point of sale
hy-Armn: Վաճառքի կետ

en: Print receipt
hy-Armn: Տպել ստացականը

en: Transaction history for {register}
hy-Armn: Գործարքների պատմություն {register} -ի համար

en: Cash summary for {library}
hy-Armn: Կանխիկի ամփոփագիր {library} համար

en: Old recalls
hy-Armn: Հին հետկանչեր

en: Overdue recalls
hy-Armn: Ժամկետանց հետկանչեր

en: Recalls queue
hy-Armn: Հետկանչերի հերթ

en: Recalls to pull
hy-Armn: Հետկանչեր քաշելու համար

en: Recalls awaiting pickup
hy-Armn: Վերցնելու ենթակա հետ կանչեր

en: Existing recalls
hy-Armn: Առկա հետկանչեր

en: Recalls
hy-Armn: Հետ կանչեր

en: Results
hy-Armn: Արդյունքներ

en: Acquisitions statistics
hy-Armn: Համալրումների վիճակագրություն

en: Patrons with the most checkouts
hy-Armn: Ամենաշատ դուրս տրումներ ունեցող հաճախորդներ

en: Patrons with no checkouts
hy-Armn: Առանց դուրս տրումների հաճախորդներ

en: Patrons statistics
hy-Armn: Հաճախորդների վիճակագրություն

en: Cash register statistics
hy-Armn: Կանխիկի դրամարկղի վիճակագրություն

en: Most-circulated items
hy-Armn: Ամենաշատ սպասարկված նյութերը

en: Items with no checkouts
hy-Armn: Չսպասարկված նյութեր

en: Catalog statistics
hy-Armn: Քարտարանի վիճակագրություն

en: Convert report
hy-Armn: Փոխակերպել զեկույցը

en: Dictionary
hy-Armn: Բառարան

en: Guided reports wizard
hy-Armn: Ուղղորդված հաշվետվությունների հրաշագործ

en: Saved reports
hy-Armn: Հիշված հաշվետվություններ

en: Create from SQL
hy-Armn: Ստեղծեք SQL-ից

en: SQL view
hy-Armn: SQL տեսք

en: Report {reportname} ({id})
hy-Armn: Հաշվետվություն {reportname} ({id})

en: Edit report {reportname} ({id})
hy-Armn: Խմբագրել հաշվետվությունը {reportname} ({id})

en: Build a report, step 1 of 6: Choose a module
hy-Armn: Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 1-ից 6. Ընտրեք մոդուլը

en: Build a report, step 2 of 6: Pick a report type
hy-Armn: Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 2-ից 6. Ընտրեք հաշվետվության տեսակը

en: Build a report, step 3 of 6: Select columns for display
hy-Armn: Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 3-ից 6. Ընտրեք սյունակներ ցուցադրման համար

en: Build a report, step 4 of 6: Select criteria to limit on
hy-Armn: Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 4-ից 6. Ընտրեք չափորոշիչներ, սահմանափակելու համար

en: Build a report, step 5 of 6: Pick which columns to total
hy-Armn: Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 5-ից 6. Ընտրեք, թե որ սյունակները կընդհանրացվեն

en: Build a report, step 6 of 6: Select how you want the report ordered
hy-Armn: Կառուցեք հաշվետվություն, քայլ 6-ից 6. Ընտրեք, թե ինչպես եք ցանկանում, որ հաշվետվությունը դասավորվի

en: Average loan time
hy-Armn: Սպասարկման մեջ գտնվելու միջին ժամկետը

en: Circulation statistics
hy-Armn: Տացքի վիճակագրություն

en: Lost items
hy-Armn: Կորած նյութեր

en: Catalog by item types
hy-Armn: Քարտարանը ըստ նյութերի տեսակների

en: Orders by fund
hy-Armn: Պատվերները ըստ դրամագլուխների

en: Holds statistics
hy-Armn: Պահումների վիճակագրություն

en: Serials subscriptions stats
hy-Armn: Պարբերականների բաժանորդագրությունների վիճակագրություն

en: Place a hold on {title}
hy-Armn: Տեղադրեք պահում {title} վրա

en: Confirm holds
hy-Armn: Հաստատեք պահումները

en: Holds
hy-Armn: Պահումներ

en: Hold | Holds
hy-Armn[0]: Պահումներ

en: Approved comments
hy-Armn: Հաստատված մեկնաբանություններ

en: Comments awaiting moderation
hy-Armn: Մեկնաբանություններ, որոնք սպասում են մոդերացիայի

en: Comments
hy-Armn: Մեկնաբանություններ

en: Manage items
hy-Armn: Կառավարեք նյութերը

en: Collection '{collection_title}'
hy-Armn: Հավաքածու '{collection_title}'

en: Rotating collections
hy-Armn: Պտտվող հավաքածուներ

en: Manage items for '{collection_title}'
hy-Armn: Կառավարեք նյութերը սրա համար '{collection_title}'

en: Add a new collection
hy-Armn: Ավելացրեք նոր հավաքածու

en: Collection deleted
hy-Armn: Հավաքածուն ջնջված է

en: Edit collection
hy-Armn: Խմբագրել հավաքածուն

en: Transfer collection
hy-Armn: Փոխանցել հավաքածուն

en: Transfer collection '{collection_title}'
hy-Armn: Փոխանցել '{collection_title}' հավաքածուն

en: Edit suggestion #{suggestion_number}
hy-Armn: Խմբագրել առաջարկությունը՝ #{suggestion_number}

en: Add suggestion
hy-Armn: Ավելացնել առաջարկություն

en: Show suggestion #{suggestion_number}
hy-Armn: Ցույց տալ առաջարկը #{suggestion_number}

en: Suggestions
hy-Armn: Առաջարկություններ

[ctx: purchase suggestion created by]
en: Created by:
hy-Armn: Ստեղծված է:

en: Results for tag '{tag}'
hy-Armn: '{tag}' ցուցիչի արդյունքներ

en: Tags
hy-Armn: Ցուցիչներ

en: Approved
hy-Armn: Հաստատված

en: Pending
hy-Armn: Անավարտ

en: Rejected
hy-Armn: Մերժված է

[ctx: Tags (single)]
en: Rejected
hy-Armn: Մերժված

[ctx: Tags (single)]
en: Approved
hy-Armn: Հաստատված

[ctx: Tags (single)]
en: Pending
hy-Armn: Սպասող

[ctx: Tags (multiple)]
en: Approved
hy-Armn: Հաստատված

[ctx: Tags (multiple)]
en: Rejected
hy-Armn: Մերժված

[ctx: Tags (multiple)]
en: Pending
hy-Armn: Սպասող

en: Access files
hy-Armn: Հասանելիություն նիշքերին

en: Modify news item
hy-Armn: Փոփոխել նորությունների նյութը

en: Modify page
hy-Armn: Ձևափոխել էջը

en: Modify HTML customization
hy-Armn: Ձևափոխել HTML անհատականացումը

en: New news item
hy-Armn: Նորությունների նոր նյութ

en: New page
hy-Armn: Նոր էջ

en: New HTML customization
hy-Armn: Նոր HTML անհատականացում

en: News
hy-Armn: Նորություններ

en: Pages
hy-Armn: Էջեր

en: HTML customizations
hy-Armn: HTML անհատականացումներ

en: Additional content
hy-Armn: Լրացուցիչ բովանդակություն

en: Rules
hy-Armn: Կանոններ

en: Automatic item modifications by age
hy-Armn: Նյութերի ինքնաշխատ ձևափոխություններ ըստ տարիքի

en: Confirm selection
hy-Armn: Հաստատեք ընտրությունը

en: Job enqueued
hy-Armn: Աշխատանքը հերթագրվեց

en: Batch item deletion
hy-Armn: Նյութերի փաթեթով ջնջում

en: Modifications
hy-Armn: Ձևափոխումներ

en: Batch item modification
hy-Armn: Նյութերի փաթեթով ձևափոխություն

en: Batch record deletion
hy-Armn: Գրառումների փաթեթով ջնջում

en: Batch extend due dates
hy-Armn: Փաթեթով երկարացնել վերադարձի ամսաթվերը

en: Batch record modification
hy-Armn: Գրառումների փաթեթով ձևափոխում

en: Confirm
hy-Armn: Հաստատել

en: Finished
hy-Armn: Ավարտված

en: Batch patron deletion and anonymization
hy-Armn: Խմբաքանակով այցելուների ջնջում և անանունացում

en: Modify CSV profile '{csv_profile_name}'
hy-Armn: Ձևափոխել CSV '{csv_profile_name}' պրոֆայլը

en: New CSV profile
hy-Armn: Նոր CSV պրոֆայլ

en: Confirm deletion of CSV profile '{csv_profile_name}'
hy-Armn: Հաստատիր CSV '{csv_profile_name}' պրոֆայլի ջնջումը

en: CSV profiles
hy-Armn: CSV պրոֆայլեր

en: Delete CSV profile '{csv_profile_name}'?
hy-Armn: Ջնջե՞լ CSV '{csv_profile_name}' պրոֆայլը:

en: Export data
hy-Armn: Արտահանել տվյալները

en: {library} calendar
hy-Armn: {library} օրացույց

en: Import patrons
hy-Armn: Ներմուծել հաճախորդներին

[ctx: Patron import]
en: {count_of_imported_records} imported records
hy-Armn: {count_of_imported_records} ներմուծված գրառումներ

[ctx: Patron import]
en: (last was {last_imported_record})
hy-Armn: (վերջինն էր {last_imported_record})

[ctx: Patron import]
en: {count_of_overwritten_records} overwritten records
hy-Armn: {count_of_overwritten_records} վերագրված գրառումներ

[ctx: Patron import]
en: (last was {last_overwritten_record})
hy-Armn: (վերջինն էր {last_overwritten_record})

[ctx: Patron import]
en: {count_of_existing_records} not imported because they are already in borrowers table and overwrite is disabled
hy-Armn: {count_of_existing_records} ներմուծված չեն, քանի որ դրանք արդեն գտնվում են փոխառուների աղյուսակում և վերագրանցումն անջատված է

[ctx: Patron import]
en: (last was {last_existing_record})
hy-Armn: (վերջինն էր {last_existing_record})

[ctx: Patron import]
en: {count_of_invalid_records} not imported because they are not in the expected format
hy-Armn: {count_of_invalid_records} չեն ներմուծված, քանի որ դրանք նախատեսված ձևաչափով չեն

[ctx: Patron import]
en: (last was {last_invalid_record})
hy-Armn: (վերջին էր {last_invalid_record})

[ctx: Patron import]
en: {total} records parsed
hy-Armn: {total} գրառումները վերլուծված են

[ctx: CSV file]
en: Values are comma-separated.
hy-Armn: Արժեքները բաժանված են ստորակետերով.

en: Inventory
hy-Armn: Գույքամատյան

en: Modify notice
hy-Armn: Փոփոխել ծանուցումը

en: New notice
hy-Armn: Նոր հիշեցում

en: Notice added
hy-Armn: Ծանուցումն ավելացված է

en: Confirm deletion
hy-Armn: Հաստատիր ջնջումը

en: Notices and slips
hy-Armn: Ծանուցումներ և կտրոններ

[ctx: Message transport type]
en: Print
hy-Armn: Տպել

en: {content_length} / 160 characters
hy-Armn: {content_length} / 160 նիշ

en: Batch {batch_import_number}
hy-Armn: Փաթեթով {batch_import_number}

en: Manage staged MARC records
hy-Armn: Կառավարեք փուլավորված ՄԵԸՔ գրառումները

en: Actions for template '{template_name}'
hy-Armn: Գործողություններ '{template_name}' ձևանմուշի համար

en: MARC modification templates
hy-Armn: ՄԵԸՔ ձևափոխման ձևանմուշներ

en: Batch patron modification
hy-Armn: Այցելուների փաթեթով ձևափոխում

en: Overdue notice/status triggers
hy-Armn: Ժամկետանց ծանուցում/կարգավիճակի գործարկիչներ

en: Page error
hy-Armn: Էջի սխալ

en: Upload patron images
hy-Armn: Վերբեռնեք այցելուների պատկերները

en: Preview notice template
hy-Armn: Նախնական դիտիր ծանուցման ձևանմուշը

en: Notices
hy-Armn: Ծանուցումներ

en: OPAC problem reports
hy-Armn: ՀՕԱՔ խնդրի հաշվետվություններ

en: Quote uploader
hy-Armn: Մեջբերումներ վերբեռնող

en: Quote editor
hy-Armn: Մեջբերման խմբագիր

en: Modify quote
hy-Armn: Փոփոխել մեջբերումը

en: New quote
hy-Armn: Նոր մեջբերում

en: Task scheduler
hy-Armn: Աշխատանքի գրաֆիկի կազմակերպիչ

en: Compare matched records
hy-Armn: Համեմատիր համընկնող գրառումները

en: Stage MARC records for import
hy-Armn: Փուլավորեք ՄԵԸՔ գրառումները ներմուծման համար

en: Modify rota '{rota_title}'
hy-Armn: Ձևափոխիր '{rota_title}' ռոտան

en: New rota
hy-Armn: Նոր ռոտա

en: Manage stages for '{rota_title}'
hy-Armn: Կառավարեք փուլերը '{rota_title}' -ի համար

en: Modify {library} stage
hy-Armn: Ձևափոխեք {library} փուլը

en: New stage
hy-Armn: Նոր փուլ

en: Manage items for '{rota_title}'
hy-Armn: Կառավարեք նյութերը '{rota_title}' -ի համար

en: Add items
hy-Armn: Ավելացրու նյութեր

en: Stock rotation
hy-Armn: Բաժնետոմսերի պտույտ

en: Add items to rota '{rota_title}'
hy-Armn: Ավելացրեք նյութեր '{rota_title}' ռոտային

en: Upload local cover image for
hy-Armn: Բեռնավորիր տեղային կազմի պատկերը

en: Upload local cover image
hy-Armn: Վերբեռնեք տեղական շապիկի պատկերը

en: Uploads
hy-Armn: Վերբեռնումներ

en: Log viewer
hy-Armn: Տեղեկամատյանի դիտակ

en: Add to list
hy-Armn: Ավելացրու ցուցակին

en: Lists
hy-Armn: Ցուցակներ

en: Download list
hy-Armn: Բեռնաթափիր ցուցակ

en: Sending your list
hy-Armn: Ուղարկելով ձեր ցուցակը

en: Contents of {list_name}
hy-Armn: {list_name} -ի բովանդակությունը

en: Create new list
hy-Armn: Ստեղծիր նոր ցուցակ

en: Edit list {list_name}
hy-Armn: Խմբագրել {list_name} ցուցակը

[ctx: Cancel hold button]
en: Cancel
hy-Armn: Չեղյալ անել

[ctx: Request to cancel hold button]
en: Request to cancel
hy-Armn: Չեղարկելու հարցում

en: Show fewer authors
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի քիչ հեղինակներ

en: Show more authors
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի շատ հեղինակներ

en: Show fewer titles
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի քիչ վերնագրեր

en: Show more titles
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի շատ վերնագրեր

en: Show fewer topics
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի քիչ թեմաներ

en: Show more topics
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի շատ թեմաներ

en: Show fewer places
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի քիչ վայրեր

en: Show more places
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի շատ վայրեր

en: Show fewer series
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի քիչ շարքեր

en: Show more series
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի շատ շարքեր

en: Show fewer item types
hy-Armn: Ցույց տալ նյութի ավելի քիչ տեսակներ

en: Show more item types
hy-Armn: Ցույց տալ նյութի ավելի շատ տեսակներ

en: Show fewer collections
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի քիչ հավաքածուներ

en: Show more collections
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի շատ հավաքածուներ

en: Show fewer languages
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի քիչ լեզուներ

en: Show more languages
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի շատ լեզուներ

en: Show fewer home libraries
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի քիչ տնային գրադարաններ

en: Show more home libraries
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի շատ տնային գրադարաններ

en: Show fewer holding libraries
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի քիչ պահման գրադարաններ

en: Show more holding libraries
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի շատ պահման գրադարաններ

en: Show fewer locations
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի քիչ տեղաբաշխումներ

en: Show more locations
hy-Armn: Ցույց տալ ավելի շատ տեղաբաշխումներ

en: record | records
hy-Armn[0]: գրառում

en: checkout | checkouts
hy-Armn[0]: դուրս տրումներ

en: overdue | overdues
hy-Armn[0]: Ժամկետանցներ

en: hold pending | holds pending
hy-Armn[0]: առկախված պահումներ

en: hold waiting | holds waiting
hy-Armn[0]: սպասող պահումներ

en: message | messages
hy-Armn[0]: հաղորդագրություններ

[ctx: gender]
en: Other:
hy-Armn: Այլ:
