Koha 23.11.08.001 - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Audience:
ja: 対象者:

en: juvenile, general
ja: 成年、全般

en: drama
ja: ドラマ

en: letters
ja: 手紙

en: short stories
ja: 小説

en: poetry
ja: 詩

en: illustrations
ja: イラスト

en: maps
ja: 地図

en: charts
ja: 図表

en: music
ja: 音楽

en: bibliography
ja: 書誌

en: catalogue
ja: カタログ

en: encyclopaedia
ja: 百科事典

en: directory
ja: 名鑑

en: motion picture
ja: 映画

en: Other
ja: その他

en: Three times a year
ja: 一年間三回

en: Annual
ja: 毎年

en: Three times a week
ja: 一週間三回

en: Three times a month
ja: 一ヶ月三回

en: Picture
ja: 写真

en: drawing
ja: 画

en: photoprint
ja: 写真プリント

en: picture
ja: 写真

en: glass
ja: グラス

en: stone
ja: 石

en: biography
ja: 伝記

en: map
ja: 地図

en: contains
ja: 含む

en: starts with
ja: 初め

note: INPUT type=submit
en: Search
ja: 検索

en: Authority search results
ja: 典拠検索の結果は

note: For the first occurrence, %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
ja: %s から %s までの %s の結果

en: Summary
ja: 要旨

en: All item types
ja: 全種類のアイテム

en: &lt;&lt; Previous
ja: &lt;&lt; 前

en: Location
ja: 館所蔵

en: &lt;&lt; Previous
ja: &lt;&lt; 前

en: Abstract:
ja: 要約:

en: Thesis:
ja: 論文：

en: Subject
ja: テーマ

en: Trademark
ja: 登録商標

en: Audience
ja: 対象者

en: Illustration
ja: 図示

en: Content
ja: 図書目録の記録
