Koha 23.11.08.001 - en to lo translation catalogue (189 entries)

en: Audience:
lo: ຜູ້ຊົມໃຊ້:

en: Any
lo: ໃດໜື່ງ

en: juvenile, general
lo: ເຍົາວະຊົນ, ທົ່ວໄປ

en: pre-primary (0-5)
lo: ກຽມເຂົ້າປະຖົມອາຍຸແຕ່ (0-5ປີ)

en: children (9-14)
lo: ເດັກອາບຸ (9-14)

en: unknown
lo: ບໍ່ຮັບຮູ້

en: regular print
lo: ງານພິມປົກກະຕິ

en: large print
lo: ງານພີມຂະຫນາດໃຫຍ່

en: newspaper format
lo: ຮູບແບບຂອງໝັງສືພິມ

en: Braille or Moon script
lo: ໝັງສືສຳລັບຄົນຕາບອດ ຫລື ຕົວໝັງສືທີ່ເປັນຫວ່າງ

en: microprint
lo: ງານພິມຂະໝາດນ້ອຍ

en: hand-written
lo: ງານທີ່ຂຽນດ້ວຍມື

en: multimedia
lo: ເຄື່ອນມືການສື່ສານໃນຄອມພິວເຕີ

en: mini-print
lo: ງານພິມຂະໝາດນ້ອຍ

en: other form of textual material
lo: ເຄື່ອງມືໃນສື່ຂໍ້ຄວາມໃນຮູບແບບອື່ນ

en: fiction
lo: ນະວະນິຍາຍ

en: essays
lo: ບັນດາບົດຄວາມ

en: humour, satire
lo: ອາລົມຂັນ, ຄວາມແນບນຽນ

en: letters
lo: ບັນດາຈົດຫມາຍ

en: short stories
lo: ບັນດາເລື່ອງສັ້ນ

en: poetry
lo: ບົດກະວີ

en: speeches, oratory
lo: ການປາໄສ, ສິລະປະໃນການເວົ້າ

en: not a literary text
lo: ບໍ່ມີເນື້ອໃນບົດປະພັນ

en: autobiography
lo: ຊີວະປະຫວັດ

en: individual biography
lo: ຊີວະປະວັດສ່ວນບຸກຄົນ

en: collective biography
lo: ຊີວະປະຫວັດໂດຍລວມ

en: maps
lo: ບັນດາແຜ່ນທີ່

en: portraits
lo: ພາບຄົນ

en: charts
lo: ບັນດາແຜ່ນວາດ

en: plans
lo: ບັນດາແຜ່ນການ

en: plates
lo: ແຜ່ນສີລາຈາລຶກ

en: music
lo: ດົນຕີ

en: facsimiles
lo: ໂທລະສານ

en: coats of arms
lo: ກາປະຈຳຕະກູນ

en: genealogical tables
lo: ຕາຕະລາງກ່ຽວກັບສາຍຍາດວົງຕະກຸນ

en: forms
lo: ຮູບແບບ

en: samples
lo: ຕົວຢ່າງ

en: sound recordings
lo: ການບັນທຶກສຽງ

en: transparencies
lo: ແຜ່ນໃສ

en: no illustrations
lo: ບໍ່ມີພາບປະກອບ

en: catalogue
lo: ບັນຊີລາຍຊື່ປື້ມ

en: index
lo: ດັດສະນີ

en: abstract
lo: ສະຫລຸບສັງລວມ

en: dictionary
lo: ວັດຈະນານຸກົມ

en: encyclopaedia
lo: ປື້ມຮວບຮວມຄວາມຮູ້ສາລະພັດ/ສາລານຸກົມ

en: directory
lo: ສະມຸດບັນທຶກລາຍຊື່

en: project description
lo: ລາຍລະອຽດກ່ຽວກັບໂຄງການ

en: statistics
lo: ສະຖິຕິ

en: programmed text books
lo: ປື້ມແບບຮຽນທີ່ສຳເລັດຮູບ

en: patent
lo: ສິທິ

en: standard
lo: ມາດຕະຖານ

en: dissertation or thesis
lo: ບົດວິທະຍານິພົນລະດັບປະລິນຍາໂທ ຫລື ເອກ

en: laws and legislation
lo: ບັນດາກົດຫມາຍ ແລະ ລະບຽບຂໍ້ບັງຄັບ

en: numeric table
lo: ຕາຕະລາງຕົວເລກ

en: technical report
lo: ເທັກນິກການລາຍງານ

en: examination paper
lo: ເອກະສານກ່ຽວກັບການສອບເສັງ

en: literature surveys/reviews
lo: ການສຳຫລວດ/ການທົບທວນເຄືອນກ່ຽວກັບງານປະພັນ

en: treaties
lo: ບັນດາສົນທິສັນຍາ

en: cartoons or comic strips
lo: ກາຕູນ ຫລື ເລື່ອກ່ຽວກັບເທບ

en: other
lo: ອື່ນໆ

en: motion picture
lo: ຮູບເງົາ

en: visual projection
lo: ອຸປະກອນໃນການສາຍພາບແບບເໜືອນຈິງ

en: video recording
lo: ການບັນທຶກພາບວີດີໂອ

en: Serials
lo: ຕໍ່ເນື່ອງກັນ

en: Any type
lo: ທຸກໆປະເພດ

en: Periodical
lo: ໄລຍະເວລາ

en: Newspaper
lo: ໜັງສືພີມ

en: Other
lo: ສີ່ງອື່ນ

en: Daily
lo: ປະຈຳວັນ, ລາຍວັນ

en: Semiweekly
lo: ອາທິດລະ 2 ຄັ້ງ

en: Weekly
lo: ປະຈຳອາທິດ

en: Biweekly
lo: ທຸກໆສອງອາທິດ

en: Semimonthly
lo: ເດືອນລະ 2 ຄັ້ງ

en: Monthly
lo: ປະຈຳເດືອນ

en: Bimonthly
lo: ທຸກໆສອງອາທິດ

en: Quarterly
lo: ທຸກໆ 3 ເດືອນ

en: Three times a year
lo: 3 ຄັ້ງຕໍ່ປີ

en: Semiannual
lo: ທຸກໆ 6 ເດືອນ

en: Annual
lo: ປະຈຳປີ

en: Triennial
lo: ທຸກໆ 3 ປີ

en: Three times a week
lo: 3 ຄັ້ງຕໍ່ອາທິດ

en: Three times a month
lo: 3 ຄັ້ງຕໍ່ເດືອນ

en: Without periodicity
lo: ແບບບໍ່ສະຫມຳ່ສະເຫມີ

en: Unknown
lo: ບໍ່ຮັບຮູ້

en: Any regularity
lo: ທຸກໆໄລຍະ

en: irregular
lo: ຊັບພະຍາກອນທີ່ຜິດປົກກະຕິ

en: Picture
lo: ຮູບພາບ

en: collage
lo: ພາບຕໍ່ເນື່ອງ

en: drawing
lo: ການແຕ້ມ

en: painting
lo: ພາບລະບາຍສີ

en: photomechanical reproduction
lo: ການສ້າງຜິດລິຕະພັນຄືນໃໜ່ໂດຍນຳໃຊ້ກົນໄກ່ກ່ຽວກັບພາບ

en: photonegative
lo: ພາບທີ່ສະແດງອອກໃນທາງລົບ

en: photoprint
lo: ຖ່າຍຮູບ

en: picture
lo: ຮູບພາບ

en: print
lo: ງານພິມ

en: technical drawing
lo: ເທັກນິກການແຕ້ມ

en: other non-projected graphic type
lo: ປະເພດພາບກຣາບຟິດທີບໍ່ຕ້ອງສະແດງອອກສະນິດອື່ນໆ

en: canvas
lo: ແຜ່ນພາບ

en: bristol board
lo: ຄະນະກຳມະການ bristol

en: cardboard/illustration board
lo: ກະດານທີ່ເປັນເຈ້ຍແຂງ/ພາບປະກອບ

en: glass
lo: ແກ້ວ

en: plaster
lo: ພັດສເຕີ

en: hardboard
lo: ແປ້ນກະດານແຂງ

en: porcelaine
lo: ລວດລາຍເຄື່ອງປັ້ນດິນເຜົາ

en: stone
lo: ແຜ່ນຫີນ/ສີລາຈາລຶກ

en: wood
lo: ໄມ້

en: mixed collection
lo: ການລວບລວມປະສົມເຂົ້າກັນ

en: synthetics
lo: ການສັງເຄາະ

en: skin
lo: ຜື້ນຜີວ

en: textile
lo: ວັດສະດຸຕຳຜ້າ

en: metal
lo: ໂລຫະ

en: paper
lo: ເຈ້ຍ

en: others
lo: ສິ່ງອື່ນໆ

en: Cancel
lo: ຍົກເລີກ

en: Regularity
lo: ຄວາມຖີ່ໃນການຈັດພິມ

en: biography
lo: ຊີວະປະຫວັດ

en: sound disc
lo: ແຜ່ນສຽງ

en: videodisc
lo: ດີວີດີ ວີດີໂອ / ແຜ່ນວີດີໂອ

en: Year
lo: ປີ

en: map
lo: ແຜ່ນທີ່

en: score
lo: ສີລາຈາລຶກ

en: None
lo: ບໍ່ມີເລີຍ

en: contains
lo: ປະກອບມີ

en: starts with
lo: ເລີ່ມຕົ້ນກັບ

en: is exactly
lo: ຢ່າງແນ່ນອນ

note: INPUT type=submit
en: Search
lo: ຄົ້ນຫາ

en: Authority search results
lo: ຜົນຂອງການຄົ້ນຫາຂໍ້ມູນດ້ວຍຄຳສັບທີ່ກຳນົດ

note: For the first occurrence, %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
lo: ຜົນຂອງການຄົ້ນຫາ %s ເຖິງ %s ຂອງ %s

en: Summary
lo: ສະຫລຸບ

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
lo: %s ເວລາ

en: Close
lo: ປິດ

en: Collection
lo: ສີ່ງທີ່ສະສົມໄວ້

en: All item types
lo: ທຸກໆປະເພດຂອງລາຍການ

en: &lt;&lt; Previous
lo: &lt;&lt; ຄືນຫລັງ

en: Location
lo: ທີ່ຕັ້ງ

en: &lt;&lt; Previous
lo: &lt;&lt; ຄືນຫລັງ

en: Classification
lo: ການຈັດໝວດໝູ່

en: Main Author
lo: ນັກປະພັນຕົວຫລັກ

en: Corporate Author (Main)
lo: ນັກປະພັນຮ່ວມ (ຫລັກໆ)

en: Coauthor
lo: ນັກປະພັນຮ່ວມ

en: Secondary Author
lo: ນັກປະພັນຜູ້ທີ່ສອງ

en: Corporate Author (Coauthor)
lo: ນັກປະພັນຮ່ວມ (ຜູ້ຮ່ວມປະພັນ)

en: Corporate Author (Secondary)
lo: ນັກປະພັນຮ່ວມ (ສຳຮອງ)

en: Language:
lo: ພາສາ:

en: of intermediate text,
lo: ເນື້ອໃນຂໍ້ຄວາມໃນລະດັບກາງ,

en: of original work,
lo: ຂອງວຽກທີ່ມາດຕະຖານ,

en: of summary,
lo: ບົດະຫລຸບ,

en: of contents page,
lo: ໝ້າຂອງສາລະບານ

en: of title page,
lo: ໝ້າຂອງຊື່ເລື່ອງ,

en: of title proper,
lo: ຂອງຫົວຂໍ້ທີ່ເໜາະສົມ,

en: of accompanying material,
lo: ບັນດາສ່ວນປະກອບຂອງເຄື່ອງມື,

en: of subtitles,
lo: ຂອງພາສາທີ່ໃຊ້ບັນລະຍາຍເລື່ອງ,

en: Country:
lo: ປະເທດ:

en: Series
lo: ຊຸດ

en: Classification:
lo: ການຈັດໝວດໝູ່:

en: Contents note:
lo: ບັນທຶກສາລະບານ:

en: Abstract:
lo: ບົດສັງເຂບ:

en: Provenance note:
lo: ທີ່ມາຂອງການບັນທຶກ:

en: Bibliography:
lo: ບັນນານຸກົມຕ່າງໆ:

en: Thesis:
lo: ບົດນິພົນ:

en: SUDOC serial history:
lo: ປະຫວັດລະຫັດຂອງ SUDOC:

en: Subject - Personal Name
lo: ຫົວເລື່ອງ - ຊື່ສ່ວນບຸກຄົນ

en: Subject - Corporate Author
lo: ຫົວເລື່ອງ - ນັກປະພັນຮ່ວມ

en: Subject - Family
lo: ຫົວເລື່ອງ - ຄອບຄົວ

en: Subject - Author/Title
lo: ຫົວເລື່ອງ - ນັກປະພັນ/ຫົວຂໍ້

en: Subject - Topical Name
lo: ຫົວເລື່ອງ - ຊື່ດ້ານຫົວຂໍ້

en: Subject - Geographical Name
lo: ຫົວເລື່ອງ - ຊື່ທາງທໍລະນີວິທະຍາ

en: Subject - Form
lo: ຫົວເລື່ອງ - ຮູບແບບ

en: Subject
lo: ຫົວເລື່ອງ

en: Subject Category
lo: ຫມວດຂອງຫົວເລື່ອງ

en: Trademark
lo: ເຄື່ອງຫມາຍການຄ້າ

en: Online Resources:
lo: ຊັບພະຍາກອນທີ່ຢູ່ຫໍສະຫມຸດແບບອອນລາຍ:

en: Click here to access online
lo: ກົດທີ່ນິີ້ ເພື່ອເຂົ້າສູ່ລະບົບອອນລາຍ

en: Description:
lo: ຄຳອາທິບາຍ:

en: Audience
lo: ຜູ້ຊົມໃຊ້

en: Biography
lo: ຊີວະປະຫວັດ

en: Illustration
lo: ການອາທິບາຍ

en: Content
lo: ເນື້ອຫາ

en: Periodicity
lo: ຊ່ວງເວລາ

en: _blank
lo: _ບອ່ນເປົາຫວ້າງ

en: Click here to access online
lo: ກົດທີ່ນີ້ ເພື່ອເຂົ້າສູ່ລະບົບອອນລາຍ

en: Availability:
lo: ຍັງຫວ້າງຢູ່:

en: Checked out (
lo: ໄດ້ຢືມອອກ (

en: Withdrawn (
lo: ຖອນອອກ (

en: Lost (
lo: ເສັຍ (

en: Damaged (
lo: ເປເພຊຸດໂຊມ (

en: On order (
lo: ຢູ່ລາຍການສັ່ງ (

en: In transit (
lo: ຢູ່ໃນຊ່ວງນຳມາ (

en: On hold (
lo: ຢູ່ໃນການຈ່ອງ (
