Koha 23.11.08.001 - en to mon translation catalogue (430 entries)

en: Any
mon: Дурын

en: juvenile, general
mon: өсвөх үеийн, ерөнхий

en: pre-primary (0-5)
mon: бага насны

en: children (9-14)
mon: хүүхдүүд (9-14)

en: unknown
mon: танигдаагүй

en: regular print
mon: тогтмол хэвлэл

en: large print
mon: томоор хэвлэх

en: newspaper format
mon: сонины формат

en: Braille or Moon script
mon: Брайл эсвэл Мүүн скрипт

en: microprint
mon: микро хэвлэл

en: hand-written
mon: гар бичмэл

en: multimedia
mon: мултьмедиа

en: mini-print
mon: мини-хэвлэл

en: other form of textual material
mon: текстэн материалын өөр хэлбэр

en: fiction
mon: зохиол

en: drama
mon: жүжиг

en: essays
mon: зохион бичлэгүүд

en: humour, satire
mon: хошин

en: letters
mon: захианууд

en: short stories
mon: богино өгүүллүүд

en: poetry
mon: яруу найраг

en: speeches, oratory
mon: аман илтгэлүүд

en: not a literary text
mon: уран зохиолын текст биш

en: autobiography
mon: намтар

en: individual biography
mon: хувь хүний намтар

en: collective biography
mon: хамтын намтар

en: illustrations
mon: тайлбар зургууд

en: maps
mon: газрын зургууд

en: portraits
mon: хөргүүд

en: charts
mon: графикууд

en: plans
mon: төлөвлөгөөнүүд

en: plates
mon: ялтсууд

en: music
mon: хөгжим

en: facsimiles
mon: факс

en: coats of arms
mon: зэвсэглэл

en: genealogical tables
mon: Угсаа гарлын хүснэгтүүд

en: forms
mon: формууд

en: samples
mon: жишээнүүд

en: sound recordings
mon: дуу хөгжмийн бичлэгүүд

en: transparencies
mon: тунгалаг

en: illuminations
mon: гэрэлтүүлгүүд

en: no illustrations
mon: тайлбар зураггүй

en: bibliography
mon: ном судлал

en: catalogue
mon: каталог

en: index
mon: индекс

en: abstract
mon: оршил

en: dictionary
mon: толь бичиг

en: encyclopaedia
mon: нэвтэрхий толь

en: directory
mon: директор

en: project description
mon: төслийн тайлбар

en: statistics
mon: статистикууд

en: programmed text books
mon: програмчлагдсан сурах бичнгүүд

en: patent
mon: патент

en: standard
mon: стандарт

en: dissertation or thesis
mon: диссертаци эсвэл дипломын сэдэв

en: laws and legislation
mon: хууль тогтоомж

en: numeric table
mon: тоон хүснэгт

en: technical report
mon: техникийн тайлан

en: examination paper
mon: шалгалтын хуудас

en: literature surveys/reviews
mon: уран зохиолын судалгаанууд/шүүмжүүд

en: treaties
mon: гэрээнүүд

en: cartoons or comic strips
mon: хүүхэлдэйн эсвэл инээдмийн кино

en: other
mon: бусад

en: motion picture
mon: хөдөлгөөнт зураг

en: visual projection
mon: дүрсэн буулгалт

en: video recording
mon: дүрс бичлэг

en: Serials
mon: Цувралууд

en: Any type
mon: Дурын төрөл

en: Periodical
mon: Үечилсэн

en: Newspaper
mon: Сонин

en: Database
mon: Өгөгдлийн сан

en: Other
mon: Бусад

en: Daily
mon: Өдөр тутмын

en: Semiweekly
mon: Долоо хоногт хоёр удаа

en: Weekly
mon: Долоо хоног тутмын

en: Biweekly
mon: Долоо хонгт хоёр удаа

en: Semimonthly
mon: Хагас сар тутмын

en: Monthly
mon: Сар бүр

en: Bimonthly
mon: Сард хоёр удаа

en: Quarterly
mon: Улирал бүрийн

en: Three times a year
mon: Жилд гурван удаа

en: Semiannual
mon: Хагас жил тутмын

en: Annual
mon: Жил бүрийн

en: Triennial
mon: Гурван жилийн

en: Three times a week
mon: Долоо хонгот гурван удаа

en: Three times a month
mon: Сард гурван удаа

en: Without periodicity
mon: Үегүйгээр

en: Unknown
mon: Танигдаагүй

en: Any regularity
mon: Дурын хугацаа

en: irregular
mon: тогтмол биш

en: Picture
mon: Зураг

en: collage
mon: наамал урлаг

en: drawing
mon: зураг

en: painting
mon: уран зураг

en: photomechanical reproduction
mon: фото механик мэргээлт

en: photonegative
mon: Фото сөрөг

en: photoprint
mon: фото хэвлэл

en: picture
mon: зураг

en: print
mon: хэвлэх

en: technical drawing
mon: техникийн зураг

en: other non-projected graphic type
mon: бусад буулгаагүй график төрлүүд

en: canvas
mon: хэлэлцүүлэг

en: bristol board
mon: бристол самбар

en: cardboard/illustration board
mon: Хатуу цаас/зураглалын самбар

en: glass
mon: шил

en: plaster
mon: хөөсөнцөр

en: hardboard
mon: Хатуу самбар

en: porcelaine
mon: шаазан

en: stone
mon: чулуу

en: wood
mon: мод

en: mixed collection
mon: холимог цуглуулга

en: synthetics
mon: синтетик

en: skin
mon: арьс

en: textile
mon: нэхмэл

en: metal
mon: метал

en: paper
mon: цаас

en: others
mon: бусад

en: Date entered on file
mon: Файлд оруулагдсан огноо

en: Non required value
mon: Шаардлагагүй утга

en: Publication Date 2
mon: Хэвлэлтийн огноо 2

en: 0- unmodified record
mon: 0- өөрчлөгдөөгүй бичлэг

en: 1- modified record
mon: 1- өөрчлөгдсөн бичлэг

en: 01- ISO 646, IRV version (basic Latin set)
mon: 01- ISO 646, IRV хувилбар (үндсэн Латин үсгүүд)

en: 02- ISO Registration # 37 (basic Cyrillic set)
mon: 02- ISO Бүртгэл # 37 (үндсэн кирилл үсгүүд)

en: 03- ISO 5426 (extended Latin set)
mon: 03- ISO 5426 (өргөтгөсөн Латин үсгүүд)

en: 04- ISO 5427 (extended Cyrillic set)
mon: 04- ISO 5427 (Өргөтгөсөн Кирилл үсгүүд)

en: 05- ISO 5428 (Greek set)
mon: 05- ISO 5428 (Грек үсгүүд)

en: 06- ISO 6438 (African coded character set)
mon: 06- ISO 6438 (Африкийн кодчлогдсон тэмдэгтийн үсгүүд)

en: 07- ISO 10586 (Georgian set)
mon: 07- ISO 10586 (Гүржийн үсгүүд)

en: 08- ISO 8957 (Hebrew set) Table 1
mon: 08- ISO 8957 (Еврей үсгүүд) Хүснэгт 1

en: 09- ISO 8957 (Hebrew set) Table 2
mon: 09- ISO 8957 (Еврей үсгүүд) Хүснэгт 2

en: 50- ISO 10646 Level 3 (Unicode, UTF-8)
mon: 50- ISO 10646 Түвшин 3 (Юникод, UTF-8)

en: 11- ISO 5426-2 (Latin characters used in minor European languages and obsolete typography)
mon: 11- ISO 5426-2 (Зарим Европын хэлнүүдэд болон оруулганд ашиглагддаг латин тэмдэгтүүд)

en: Cancel
mon: Цуцлах

en: ISO 10646 Level 3 (Unicode, UTF-8)
mon: ISO 10646 3-р түвшин (Unicode, UTF-8)

en: Illustration codes 1:
mon: Хавсаргасан зургийн кодууд 1:

en: Illustration codes 2:
mon: Хавсаргасан зургийн кодууд 2:

en: Illustration codes 3:
mon: Хавсаргасан зургийн кодууд 3:

en: Illustration codes 4:
mon: Хавсаргасан зургийн кодууд 4:

en: Form of contents codes 1:
mon: Материалын формын кодууд 1:

en: Form of contents codes 2:
mon: Материалын формын кодууд 2:

en: Form of contents codes 3:
mon: Материалын формын кодууд 3:

en: Form of contents codes 4:
mon: Материалын формын кодууд 4:

en: 0- not a conference publication
mon: 0- бага хурлын товхимол бус

en: 1- conference publication
mon: 1- бага хурлын товхимол

en: Index indicator
mon: Индексийн заагч

en: Literature code
mon: Уран зохиолын код

en: Biography code
mon: Намтрын код

en: Frequency of issue
mon: Олголтын давтамж

en: Regularity
mon: Тогтмолжилт

en: Nature of contents code
mon: Материалын кодуудын агуулга

en: Conference publication indicator
mon: Хурлын нийтлэлийн заагч

en: Index availability code
mon: Индексийн бэлэн байдлын код

en: Cumulative index availability code
mon: Хуримтлагдсан индексийн бэлэн байдлын код

en: Colour indicator
mon: Өнгөний заагч

en: Media for sound
mon: Дуунд зориулсан хэрэгсэл

en: Motion pictures and filmstrips => 8 mm
mon: Хөдөлгөөнт зургууд ба хальснууд => 8 mm

en: Motion pictures and filmstrips => 8mm
mon: Хөдөлгөөнт зургууд ба хальснууд => 8mm

en: Motion pictures and filmstrips => Super 8 mm
mon: Хөдөлгөөнт зургууд ба хальснууд => Супер 8 мм

en: Motion pictures and filmstrips => 9.5 mm
mon: Хөдөлгөөнт зургууд ба хальснууд => 9.5 mm

en: Motion pictures and filmstrips => 16 mm
mon: Хөдөлгөөнт зургууд ба хальснууд => 16 mm

en: Motion pictures and filmstrips => 28 mm
mon: Хөдөлгөөнт зургууд ба хальснууд => 28 mm

en: Motion pictures and filmstrips => 35 mm
mon: Хөдөлгөөнт зургууд ба хальснууд => 35 mm

en: Motion pictures and filmstrips => 70 mm
mon: Хөдөлгөөнт зургууд ба хальснууд => 70 mm

en: Form of release - visual projection, motion picture
mon: Хувилбарын форм  - дүрсэн буулгалт, хөдөлгөөнт зураг

en: Presentation format - motion picture
mon: Танилцуулах формат- хөдөлгөөнт зураг

en: Accompanying material 1
mon: Дагалдах материал 1

en: Accompanying material 2
mon: Дагалдах материал 2

en: Accompanying material 3
mon: Дагалдах материал 3

en: Accompanying material 4
mon: Дагалдах материал 4

en: Form of release - videorecording
mon: Хувилбарын форм  - видео бичлэг

en: Presentation format - videorecording
mon: Танилцуулах формат - хөдөлгөөнт бичлэг

en: Beta
mon: Бета

en: Quadruplex (reel)
mon: Квадрапулекс

en: Laser optical (Reflective) videodisc
mon: Лазер оптик видео диск

en: CED (capacitance electronic disk) videodisc
mon: CED (багтаамжит электрон диск) видеодиск

en: DVD-Video
mon: DVD-Видео

en: Base of emulsion material - visual projection
mon: Эмульсийн материалын - дүрсэн проекцлол

en: Secondary support material - visual projection
mon: Хоёрдогч хавсралт материал - дүрсэн проекцлол

en: Broadcast standard - videorecording
mon: Нэвтрүүлэх стандарт - видео бичлэг

en: Generation
mon: Үүсгэлт

en: Production elements
mon: Үйлдвэрлэлийн элементүүд

en: Refined categories of colour for moving pictures
mon: Зургуудыг шилжүүлэхэд зориулагдсан боловсруулагдсан өнгөний ангилалууд

en: 3 layer colour
mon: 3 түвшний өнгө

en: 2 colour, single strip
mon: 2 өнгө, нэг зураас

en: 3 strip colour
mon: 3 зурааст өнгө

en: 2 strip colour
mon: 2 зурааст өнгө

en: Film emulsion (polarity)
mon: Хальсны эмулс (туйлшрал)

en: Film base
mon: Хальсны суурь

en: Kind of sound for moving images
mon: Хөдөлгөөнт зургуудын дууны төрөл

en: Kind of film stock or print
mon: Хальсны агуулах эсвэл хэвлэлийн төрөл

en: Deterioration stage
mon: Элэгдлийн түвшин

en: Completeness
mon: Дуусгасан байдал

en: Film inspection date
mon: Дүрсний хальсыг шалгасан огноо

en: Month
mon: Сар

en: Primary support material
mon: Үндсэн хавмаргалт материал

en: Secondary support material
mon: Хоёрдогч тусламжийн материал

en: Colour
mon: Өнгө

en: India ink
mon: Энэтхэг бэх

en: Burin
mon: Вюрин

en: Mezzoteinte
mon: Меззотейнте

en: Material 1
mon: Материал 1

en: Material 2
mon: Материал 2

en: Material 3
mon: Материал 3

en: Narrative text indicator
mon: Үргэлжилсэн үгийн заагч

en: Relief codes 1:
mon: Тусламжийн кодууд 1:

en: Relief codes 2:
mon: Тусламжийн кодууд 2:

en: Relief codes 3:
mon: Тусламжийн кодууд 3:

en: Relief codes 4:
mon: Тусламжийн кодууд 4:

en: Map projection
mon: Газрын зургийн проекцлол

en: Aitoff
mon: Айтофф

en: Lambert's azimuthal equal area
mon: Ламбертийн азимутан тэнцвэрт талбай

en: Gall
mon: Голл

en: Goode's homolographic
mon: Гүүдийн хомолографик

en: Albers equal area
mon: Алберсийн тэнцвэрт талбай

en: Bonne
mon: Бонне

en: Lambert's conformal conict
mon: Ламбертийн уян хатан конусе проекцлолын төрөл

en: Lambert's conformal conic
mon: Ламбертийн уян хатан конусе проекцлолын төрөл

en: Miller's bipolar oblique conformal conic
mon: Миллерийн хоёр туйлт уян хатан конус

en: De Lisle
mon: Де Лисле

en: Lambert's cylindrical equal area
mon: Ламбертийн цилиндр тэнцвэрт талбай

en: Mercator
mon: Меркатор

en: Miller
mon: Миллер

en: Mollweide
mon: Моллвейд

en: Gauss
mon: Гаусс

en: Plate Carree
mon: Плейт Карее

en: Cassini's
mon: Кассиниийн

en: Laborde
mon: Лаборде

en: Oblique Mercator
mon: Oblique Mercator-проекцлолын арга

en: Goode's homolosine
mon: Гүүдийн хомолосин

en: Miller's bipolar
mon: Миллерийн хоёр туйлт

en: Prime meridian 1:
mon: Үндсэн тэнхлэг 1:

en: Greenwich, United Kingdom
mon: Гринвич, Нэгдсэн Вант Улс

en: Amsterdam, Netherlands
mon: Голланд,Амстердам

en: Athens, Greece
mon: Афин, Грек

en: Batavia (Djakarta), Indonesia
mon: Батавиа(Жакарта), Индонези

en: Berne, Switzerland
mon: Берне, Швейцар

en: Bogota, Colombia
mon: Богота, Колумбиа

en: Bombay, India
mon: Бомбей, Энэтхэг

en: Brussels, Belgium
mon: Брюссель, Бельги

en: Cadiz, Spain
mon: Кадиз, Испаин

en: Capetown, South Africa
mon: Кейптаун, Өмнөд Африк

en: Caracas, Venezuela
mon: Каракас, Венесуел

en: Copenhagen, Denmark
mon: Кофенгаген, Дани

en: Cordoba, Argentina
mon: Кордоба, Аргентин

en: Ferro, Canary Islands
mon: Ферро, Канарын арлууд

en: Helsinki, Finland
mon: Хельсинк, Финланд

en: Istanbul, Turkey
mon: Стамбул, Турк

en: Julianehaab, Greenland
mon: Жүлианхааб, Гринланд

en: Lisbon, Portugal
mon: Лисбон, Португал

en: London, United Kingdom
mon: Лондон, Нэгдсэн Вант Улс

en: Madras, India
mon: Мадрас, Энэтхэг

en: Madrid, Spain
mon: Мадрид, Испани

en: Mexico City, Mexico
mon: Мехико хот, Мексик

en: Moscow, Russia
mon: Москва, орос

en: Munich, Germany
mon: Мюнхен, Герман

en: Naples, Italy
mon: Наполи, Итали

en: Oslo (Christiania), Norway
mon: Осло(Кристиана), Норвеги

en: Paris, France
mon: Парис, Франц

en: Peking, People's Republic of China
mon: Бээжин, БНХАУ

en: Philadelphia, USA
mon: Филадельфиа, АНУ

en: Pulkova (Leningrad), Russia
mon: Пулкова (Ленинград), Орос

en: Rio de Janeiro, Brazil
mon: Рио де Жанейро, Бразил

en: Rome, Italy
mon: Ром, Итали

en: Santiago, Chile
mon: Снтяго, Чили

en: Prime meridian 2:
mon: Үндсэн тэнхлэг 2:

en: Physical dimension
mon: Биет хэмжээс

en: 2-dimensional
mon: 2-хэмжээст

en: Primary cartographic image 1:
mon: Үндсэн газрын зургийн дүрс 1:

en: Primary cartographic image 2:
mon: Үндсэн газрын зургийн дүрс 2:

en: Physical medium
mon: Биет хэрэгсэл

en: Creation technique
mon: Үүсгэх техник

en: Form of reproduction
mon: Дахин хийлтийн форм

en: Geodetic adjustment
mon: Геодезийн тохиргоо

en: Physical form of publication
mon: Хэвлэлийн биет хэлбэр

en: Attitude of sensor
mon: Мэдрэгчийн өндөр

en: Quality of image
mon: Зургийн чанар

en: Cloud cover
mon: Үүлэн бүрхэвч

en: Mean value of ground resolution
mon: Нягтаршилын дундаж утга

en: Centimetres
mon: Сантиметр

en: Decimetres
mon: Дециметрүүд

en: Metres
mon: метр

en: Decametres
mon: Дециметр

en: Hectametres
mon: Хектаметр

en: Kilometres
mon: Километр

en: Era identifier
mon: Эрин танигч

en: Day
mon: Өдөр

en: Hemisphere:
mon: Тал бөмбөрцөг:

en: Degree (complete with 0):
mon: Зэрэг ( 0-р төгсгөх):

en: Minute (complete with 0):
mon: Минут(0-р төгссөн):

en: Second (complete with 0):
mon: Секунд (0-р төгсөх):

en: Nimbus
mon: Нимбус

en: Landsat III
mon: Landsat II

en: Form of release:
mon: Хувилбарын форм:

en: 16 2/3 rpm
mon: 16 2/3 эргэлт нэг минутанд

en: 33 1/3 rpm
mon: 33 1/3 эргэлт нэг минутанд

en: 45 rpm
mon: 45 эргэлт нэг минутанд

en: 78 rpm
mon: 78 эргэлт нэг минутанд

en: 8 rpm
mon: 8 эргэлт нэг минутанд

en: 1.4 m/sec(compact discs)
mon: 1.4 м/сек(компакт дискнүүд)

en: 120 rpm
mon: 120 эргэлт нэг минутанд

en: 160 rpm
mon: 160 эргэлт/минут

en: 1 7/8 in. per second
mon: Секундэд 1 7/8 инч

en: 15/16 in. per second
mon: Секундэд 15/16 инч

en: 3 3/4 in. per second
mon: Секундэд 3 3/4 инч

en: 7 1/2 in. per second
mon: Секундэд 7 1/2 инч.

en: 15 in. per second
mon: Секундэд 15 инч

en: 30 in. per second
mon: Секундэд 30 инч.

en: 8/10 in. per second
mon: Секундэд 8/10 инч.

en: 4/10 in. per second
mon: Секунд дэхь 4/10 inч.

en: Kind of sound:
mon: Дууны төрөл:

en: Groove width:
mon: Ховилын өргөн:

en: Dimensions (sound recordings):
mon: Хэмжээсүүд (хөгжмийн бичлэгүүд):

en: 7.62cm or 3 in.
mon: 7.62см эсвэл 3 инч.

en: 12.7 cm or 5 in.
mon: 12.7 см эсвэлr 5 инч.

en: 17.78 cm or 7 in.
mon: 17.78 см эсвэл 7 инч.

en: 25.4 cm or 10 in.
mon: 25.4 см эсвэл 10 инч.

en: 30,48 cm or 12 in.
mon: 30,48 см эмвэл 12 инч.

en: 40.64 cm or 16 in.
mon: 40.64 см эсвэл 16 инч.

en: 35.56 cm or 14 in.
mon: 35.56 см эсвэл 14 инч.

en: 12 cm or 4 in. 3/4
mon: 12 см эсвэл 4 инч. 3/4

en: 10 cm x 6.3 cm or 3 in. 7/8 x 2 in. 1/2
mon: 10 см x 6.3 см эсвэл 3 инч. 7/8 x 2 инч. 1/2

en: 13.2 cm x 9.7 cm or 5 in. 1/4 x 3 in. 7/8
mon: 13.2 см x 9.7 см эсвэл 5 инч. 1/4 x 3 инч. 7/8

en: 5.7 cm x 10 cm or 2 in. 1/4 x 4 in., cylinder
mon: 5.7 см x 10 см эсвэл 2 инч. 1/4 x 4 инч., цилиндр

en: 1/4 in.
mon: 1/4 инч.

en: 1/2 in.
mon: 1/2 инч.

en: 1 in.
mon: 1 инч.

en: 1/8 in.
mon: 1/8 инч.

en: 2 in.
mon: 2 инч.

en: 1/3 in. (8 mm)
mon: 1/3 инч. (8 мм)

en: Accompanying textual material 1:
mon: Дагладах текстэн материал 1:

en: Accompanying textual material 2:
mon: Дагалдах текстэн материал 2:

en: Accompanying textual material 3:
mon: Дагалдах текстэн иатериал 3:

en: Accompanying textual material 4:
mon: Дагалдах текстэн материал 4:

en: Accompanying textual material 5:
mon: Дагалдах  текстэн материал 5:

en: Accompanying textual material 6:
mon: Дагалдах текстэн материал 6:

en: Recording technique:
mon: Бичлэг хийх техник:

en: NAB standard
mon: NAB стандарт

en: CCIR/IEC standard
mon: CCIR/IEC стандарт

en: DBX processed
mon: DBX боловсруулагдсан

en: Dolby-A encoded
mon: Долби-А-р кодчлогдсон

en: Dolby-B encoded
mon: Долби-Б-р кодчлогдсон

en: Dolby-C encoded
mon: Долби-С-р кодчлогдсон

en: CX encoded
mon: CX кодчлогдсон

en: Kind of disc, cylinder or tape:
mon: Диск, цилиндр, эсвэл кассетний төрөл:

en: Kind of material:
mon: Материалын төрөл:

en: Kind of cutting:
mon: Таслалтын төрөл:

en: (Complete with 0 on the left)
mon: (Зүүн талыг 0-р гүйцээх)

en: Hours:
mon: Цагууд:

en: Minutes:
mon: Минут:

en: Seconds:
mon: Секунд:

en: Marimba
mon: Маримба

en: Ondes Martenot
mon: Ондес Мартонет

en: Piano
mon: Төгөлдөр хуур

en: Clavicorde
mon: Клавикорде

en: Continuo
mon: Үргэлжил

en: Celesta
mon: Селеста

en: Autre
mon: Аутре

en: Alto
mon: Алто

en: Piccolo
mon: Пикколо

en: Cor anglais
mon: Кор англиаз

en: Saxophone
mon: Саксофон

en: Polarity:
mon: Туйлшрал:

en: Dimensions:
mon: Хэмжээсүүд:

en: 8 mm (microfilm)
mon: 8 мм (микро хальс)

en: 16 mm (microfilm)
mon: 16 мм (микро хальс)

en: 35 mm (microfilm)
mon: 35 мм (микро хальс)

en: 70 mm (microfilm)
mon: 70 мм (микро хальс)

en: 105 mm (microfilm)
mon: 105 мм (микро хальс)

en: 3 x 5 in.
mon: 3 x 5 инч.

en: 4 x 6 in.
mon: 4 x 6 инч.

en: 6 x 9 in.
mon: 6 x 9 инч.

en: 9 x 19 cm
mon: 9 x 19 см

en: Reduction ratio:
mon: Бууруулах харьцаа:

en: Normal (16x - 30x)
mon: Хэвийн(16x - 30x)

en: Emulsion on film:
mon: Хальсан дээрх эмульс:

en: Generation:
mon: Үүсгэлт:

en: Base of film:
mon: Хальсны суурь:

en: Illustration - Book 1:
mon: Хавсаргасан зураг - Ном 1:

en: Illustration - Book 2:
mon: Хавсаргасан зураг - Ном 2:

en: Illustration - Book 3:
mon: Хавсаргасан зураг - Ном 3:

en: Illustration - Book 4:
mon: Хавсаргасан зураг - Ном 4:

en: Portrait
mon: Босоо

en: Illustration - Technique:
mon: Зураглал - Техник

en: Literature:
mon: Уран зохиол:

en: Biography:
mon: Намтар:

en: None
mon: Нэг ч үгүй

en: Heading A-Z
mon: Толгой A-Я

en: Heading Z-A
mon: Толгой Я-А

en: contains
mon: агуулж байна

en: starts with
mon: дараахаар эхэлдэг

en: is exactly
mon: яг таарч байна

note: INPUT type=submit
en: Search
mon: Хайх

en: Authority search results
mon: Байгууллагын хайлтын үр дүнгүүд

note: For the first occurrence, %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
mon: %s -с %s хүртэлх үр дүнгүүд %s-н

en: Summary
mon: Хураангуй дүгнэлт

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
mon: %s удаа

en: Choose
mon: Сонгох

en: Close
mon: Хаах

note: SCRIPT
en: Authority
mon: Байгууллага:

en: Collection
mon: Цуглуулга

en: Select a collection
mon: Цуглуулгыг сонгох

en: Any word
mon: Дурын үг

en: Item type:
mon: Зүйлийн төрөл:

en: All item types
mon: Бүх зүйлийн төрлүүд

en: Search results
mon: Үр дүнгүүдийг хайх

en: &lt;&lt; Previous
mon: &lt;&lt; Өмнөх

en: Next&gt;&gt;
mon: Дараагийн&gt;&gt;

en: Location
mon: Байршил

en: Classification
mon: Ангилал

en: Authority type
mon: Байгууллагын төрөл

en: Main entry ($a only)
mon: Үндсэн оруулга (зөвхөн $a)

en: Main entry
mon: Үндсэн оруулга

en: Anywhere
mon: Дурын газар

en: No order
mon: Захиалга алга

en: 5- Record status
mon: 5- Бичлэгийн төлөв

en: 6- Type of record
mon: 6- Бичлэгийн төрөл

en: 7- Bibliographic level
mon: 7- Ном зүйн түвшин

en: 17- Encoding level
mon: 17-Кодчлолын түвшин

en: 7-8 Undefined
mon: 7-8 Тодорхойлогдоогүй

en: 10-16 indicator/subfields/size
mon: 10-16 заагч/дэд талбарууд/хэмжээ

en: 18-19 Undefined
mon: 18-19 Тодорхойлогдоогүй

en: Series
mon: Цувралууд

en: Subject
mon: Субьект

en: Online Resources:
mon: Онлайн нөөцүүд:

en: Audience
mon: Үзэгчид

en: Biography
mon: Намтар

en: Illustration
mon: Хавсаргасан зураг

en: Content
mon: Материал

en: Periodicity
mon: Үечлэл
