Koha 23.11.08.001 - en to ms translation catalogue (509 entries)

en: Field link and sequence number
ms: Pautan medan dan nombor urutan

en: Canceled/invalid LC control number
ms: Terbatal/takvalid LC nombor kawalan

en: Control number of related bibliographic record
ms: Mengawal bilangan rekod bibliografi yang berkaitan

en: Canceled or invalid record control number
ms: Terbatal atau nombor kawalan rekod takvalid

en: Canceled/invalid ISBN
ms: Terbatal/takvalid ISBN

en: Canceled ISSN-L
ms: ISSN-L terbatal

en: Canceled ISSN
ms: ISSN terbatal

en: Authority record control number or standard number
ms: Nombor kawalan rekod kuasa atau nombor piawai

en: Additional codes following the standard number or code
ms: Kod tambahan mengikut nombor piawai atau kod

en: Canceled/invalid standard number or code
ms: Nombor piawai atau kod terbatal/takvalid

en: Caption or heading
ms: Kapsyen atau tajuk

en: Coded validity note
ms: Nota kesahan berkod

en: Coordinates - westernmost longitude
ms: Koordinat - garis bujur paling barat

en: Coordinates - easternmost longitude
ms: Koordinat - garis bujur paling timur

en: Coordinates - northernmost latitude
ms: Koordinat - garis lintang paling utara

en: Coordinates - southernmost latitude
ms: Koordinat - garis lintang paling selatan

en: Declination - northern limit
ms: Kemerosotan - had utara

en: Declination - southern limit
ms: Kemerosotan - had selatan

en: Equinox
ms: Ekuinoks

en: Distance from earth
ms: Jarak dari bumi

en: Beginning date
ms: Tarikh permulaan

en: Ending date
ms: Tarikh tamat

en: Canceled/invalid system control number
ms: Nombor kawalan sistem terbatal/takvalid

en: Description conventions
ms: Konvensyen penerangan

en: Authentication code
ms: Kod autentikasi

en: Birth date
ms: Tarikh lahir

en: Death date
ms: Tarikh kematian

en: Beginning or single date created
ms: Tarikh permulaan atau tunggal dibuat

en: Ending date created
ms: Tarikh tamat dicipta

en: Ending date for aggregated content
ms: Tarikh akhir untuk kandungan agregat

en: Establishment date
ms: Tarikh penubuhan

en: End period
ms: Tempoh tamat

en: Classification number
ms: Nombor pengkelasan

en: Code source
ms: Sumber kod

en: Classification number element-single number or beginning number of span
ms: Unsur nombor pengkelasan-nombor tunggal atau bilangan span permulaan

en: Classification number element-ending number of span
ms: Unsur nombor pengkelasan--bilangan span akhir

en: Explanatory term
ms: Terma penjelasan

en: Classification number element-single number or beginning of span
ms: Unsur nombor pengkelasan-nombor tunggal atau bilangan span permulaan

en: Alternate G0 or G1 character set
ms: Altenatif G0 atau G1 set watak

en: Edition identifier
ms: Pengecam edisi

en: Common auxiliary subdivision
ms: Sub-bahagian bantu biasa

en: Edition number
ms: Nombor edisi

en: Classification scheme code
ms: Kod skema klasifikasi

en: Edition title
ms: Judul edisi

en: Authorization
ms: Kebenaran

en: Variations
ms: Variasi

en: Call number
ms: Nombor panggilan

en: Canceled/invalid call number
ms: Terbatal/takvalid nombor panggilan

en: Classification number element-Single number of beginning number of span
ms: Unsur nombor pengkelasan-nombor tunggal bilangan span permulaan

en: Explanatory information
ms: Maklumat penerangan

en: Document shelving number (CODOC)
ms: Nombor rak dokumen (CODOC)

en: Call number ; Classification number (OCLC) (R) ; Classification number, CALL (RLIN) (NR)
ms: Nombor panggilan ; Nombor pengkelasan (OCLC) (R) ; Nombor pengkelasan, CALL (RLIN) (NR)

en: Feature heading (OCLC)
ms: Tajuk ciri (OCLC)

en: Filing suffix (OCLC) ; Footnote, FNT (RLIN)
ms: Memfailkan akhiran (OCLC) ; Notakaki, FNT (RLIN)

en: Extra card control statement, EXT (RLIN)
ms: Penyata kawalan kad tambahan, EXT (RLIN)

en: Additional local notes, ANT (RLIN)
ms: Nota tempatan tambahan, ANT (RLIN)

en: Field suppresion, FSP (RLIN)
ms: Penindasan lapangan, FSP (RLIN)

en: Date, VOL (RLIN)
ms: Tarikh, VOL (RLIN)

en: Classification number element--single number or beginning number of span
ms: Unsur nombor pengkelasan-nombor tunggal atau bilangan span permulaan

en: Classification number element--ending number of span
ms: Unsur nombor pengkelasan--bilangan span akhir

en: Feature heading
ms: Tajuk ciri

en: Filing suffix
ms: Memfailkan akhiran

en: Call number based on other classification scheme
ms: Nombor panggilan berdasarkan kepada skema pengkelasan lain

en: Dates associated with a name
ms: Tarikh yang dikaitkan dengan nama

en: Date of a work
ms: Tarikh kerja

en: Attribution qualifier
ms: Kelayakan atribusi

en: Arranged statement for music
ms: Pernyataan tersusun untuk muzik

en: Chronological subdivision
ms: Sub-pembahagian kronologi

en: Corporate name or jurisdiction name as entry element
ms: Nama korporat atau nama bidang kuasa sebagai elemen entri

en: Date of meeting or treaty signing
ms: Tarikh mesyuarat atau perjanjian ditandatangani

en: Date of treaty signing
ms: Tarikh perjanjian ditandatangani

en: Date of treaty
ms: Tarikh perjanjian

en: Language
ms: Bahasa

en: Arranged or arr. for music
ms: Disusun atau arr. untuk muzik

en: Collective title
ms: Judul kolektif

en: Date of named event
ms: Tarikh acara yang dinamakan

en: Chronological term
ms: Terma kronologi

en: Classification number--Single number or beginning number of span
ms: Nombor pengkelasan--Nombor tunggal atau bilangan span permulaan

en: Classification number--Ending number of span
ms: Nombor klasifikasi--bilangan span akhir

en: Caption hierarchy
ms: Hierarki kapsyen

en: Caption
ms: Kapsyen

en: Classification number referred to--Single number or beginning number of span
ms: Nombor klasifikasi merujuk kepada--nombor tunggal atau bilangan span permulaan

en: Classification number referred to--Ending number of span
ms: Nombor klasifikasi merujuk kepada--Bilangan span akhir

en: Explanatory text
ms: Teks penjelasan

en: Content type term
ms: Terma jenis kandungan

en: Content type code
ms: Kod jenis kandungan

en: Associated country
ms: Negara bersekutu

en: Address
ms: Alamat

en: City
ms: Bandar

en: Country
ms: Negara

en: Electronic mail address
ms: Alamat mel elektronik

en: Field of activity
ms: Medan aktiviti

en: Associated group
ms: Kumpulan bersekutu

en: Doubling instrument
ms: Menggandakan instrumen

en: Alternative medium of performance
ms: Medium prestasi alternatif

en: Note
ms: Nota

en: Audience term
ms: Terma khalayak

en: Audience code
ms: Kod khalayak

en: Demographic group term
ms: Terma kumpulan demografi

en: Demographic group code
ms: Kod kumpulan demografi

en: Creator/contributor term
ms: Terma pencipta/penyumbang

en: Creator/contributor code
ms: Kod pencipta/penyumbang

en: Control subfield
ms: Submedan kawalan

en: Classification element-Ending number of span
ms: Unsur pengkelasan-Bilangan span akhir

en: Dates of publication and/or sequential designation
ms: Tarikh penerbitan dan/atau sebutan berturutan

en: Exceptions to analysis practice
ms: Pengecualian terhadap amalan analisis

en: Characters in nonroman alphabet
ms: Karektor dalam abjad bukan-rumi

en: Bibliographic record control number
ms: Nombor kawalan rekod bibliografi

en: Citation
ms: Petikan

en: Title
ms: Judul

en: Date
ms: Tarikh

en: Definition
ms: Definisi

en: Biographical or historical data
ms: Data biografi atau sejarah

en: Expansion
ms: Pengembangan

en: Classification number--Ending number of span [CLASSIFICATION FORMAT]
ms: Nombor klasifikasi--Bilangan span akhir [FORMAT PENGKELASAN]

en: Corresponding classification field
ms: Medan klasifikasi berkaitan

en: Application history note
ms: Nota sejarah permohonan

en: Active date
ms: Tarikh aktif

en: Example class number
ms: Contoh nombor kelas

en: Focus term
ms: Terma fokus

en: Facet/hierarchy designation
ms: Perancang faset/hirarki

en: Base number
ms: Nombor asas

en: Divided like number
ms: Terbahagi seperti nombor

en: Facet designator
ms: Perancang faset

en: Digits added from classification number in schedule or external table
ms: Digit ditambah dari nombor klasifikasi dalam skedul atau jadual luaran

en: Digits added from internal subarrangement or add table
ms: Digit ditambahkan dari subarrangement dalaman atau tambah jadual

en: Exception to table of preference
ms: Pengecualian daripada jadual pilihan

en: Access method
ms: Kaedah akses

en: Access status
ms: Status akses

en: Access number
ms: Nombor akses

en: Compression information
ms: Maklumat pemampatan

en: Electronic name
ms: Nama elektronik

en: Instruction
ms: Arahan

en: Bits per second
ms: Bit sesaat

en: Password
ms: Kata laluan

en: Contact for access assistance
ms: Hubungi untuk bantuan akses

en: Electronic format type
ms: Jenis format elektronik

en: File size
ms: Saiz fail

en: Confidence value
ms: Nilai kepercayaan

en: Conversion process
ms: Proses penukaran

en: Conversion date
ms: Tarikh penukaran

en: Conversion agency
ms: Agensi penukaran

en: CONTROL NUMBER
ms: NOMBOR KAWALAN

en: CONTROL NUMBER IDENTIFIER
ms: IDENTIFIER NOMBOR KAWALAN

en: CODED CARTOGRAPHIC MATHEMATICAL DATA
ms: DATA MATEMATIK KARTOGRAFI KOD

en: CATALOGING SOURCE
ms: SUMBER PENGKATALOGAN

en: AUTHENTICATION CODE
ms: KOD PENGESAHAN

en: CHARACTER SETS PRESENT
ms: SET KAREKTER HADIR

en: CLASSIFICATION SCHEME AND EDITION [CLASSIFICATION FORMAT]
ms: NOMBOR PENGKELASAN [FORMAT PENGKELASAN]

en: COLLECTIVE TITLE [OBSOLETE, CAN/MARC]
ms: JUDUL KOLEKTIF [USANG, CAN/MARC]

en: CLASSIFICATION NUMBER [CLASSIFICATION FORMAT]
ms: NOMBOR PENGKELASAN [FORMAT PENGKELASAN]

en: COMPLEX SEE REFERENCE [CLASSIFICATION FORMAT]
ms: KOMPLEKS LIHAT JUGA RUJUKAN [FORMAT PENGKELASAN]

en: COMPLEX SEE REFERENCE--SUBJECT
ms: KOMPLEKS LIHAT JUGA RUJUKAN--PERKARA

en: CONTENT TYPE
ms: JENIS KANDUNGAN

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE [CLASSIFICATION FORMAT]
ms: KOMPLEKS LIHAT JUGA RUJUKAN [FORMAT PENGKELASAN]

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE--SUBJECT
ms: KOMPLEKS LIHAT JUGA RUJUKAN--PERKARA

en: ASSOCIATED PLACE
ms: TEMPAT BERSATU

en: ADDRESS
ms: ALAMAT

en: ASSOCIATED GROUP
ms: KUMPULAN PERSATUAN

en: ASSOCIATED LANGUAGE
ms: BAHASA PERSATUAN

en: AUDIENCE CHARACTERISTICS
ms: CIRI PENONTON

en: CREATOR/CONTRIBUTOR CHARACTERISTICS
ms: CIRI PENCIPTA/PENYUMBANG

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE--NAME
ms: KOMPLEKS LIHAT JUGA RUJUKAN --NAMA

en: COMPLEX SEE REFERENCE--NAME
ms: KOMPLEKS LIHAT JUGA RUJUKAN --NAMA

en: CHARACTERS IN NONROMAN ALPHABETS [OBSOLETE]
ms: KAREKTER DALAM ALPHABET NON-ROMAN [USANG]

en: BIOGRAPHICAL OR HISTORICAL DATA
ms: BIBLIOGRAFIK ATAU DATA SEJARAH

en: APPLICATION HISTORY NOTE
ms: NOTA SEJARAH PERMOHONAN

en: AUXILIARY INSTRUCTION NOTE [CLASSIFICATION FORMAT]
ms: NOTA ARAHAN SEGERA [FORMAT KLASIFIKASI]

en: CITATION AND PREFERENCE ORDER INSTRUCTIONS [CLASSIFICATION FORMAT]
ms: PETIKAN DAN ARAHAN PESANAN PREFERENSI [FORMAT KLASIFIKASI]

en: COMPLEX LINKING ENTRY DATA
ms: ENTRI DATA KOMPLEKS

en: ALTERNATE GRAPHIC REPRESENTATION
ms: PERWAKILAN GRAFIK ALTERNATIF

en: Chronological Term
ms: Terma kronologi

en: Corporate Name
ms: Nama korporat

en: Corporate Names
ms: Nama korporat

en: Uniform Title
ms: Judul Seragam

en: Acquisition framework
ms: Rangkakerja perolehan

en: Edition
ms: Edisi

en: Classification part
ms: Bahagian klasifikasi

en: Call number prefix
ms: Nombor panggilan prefix

en: Call number suffix
ms: Nombor panggilan suffix

en: Damaged status
ms: Status rosak

en: Use restrictions
ms: Gunakan sekatan

en: Collection
ms: Koleksi

en: Home library
ms: Perpustakaan peribadi

en: Current library
ms: Perpustakaan semasa

en: Shelving location
ms: Lokasi rak

en: Date acquired
ms: Tarikh diterima

en: Coded location qualifier
ms: Kelayakan lokasi berkod

en: Cost, normal purchase price
ms: Kos, harga pembelian normal

en: Barcode
ms: Barkod

en: Date due
ms: Tarikh tamat

en: Date last seen
ms: Tarikh akhir dilihat

en: Date last checked out
ms: Tarikh terakhir dipinjam

en: Copy number
ms: Salin nombor

en: Cost, replacement price
ms: Kos, harga penggantian

en: Number
ms: Nombor

en: Canceled/invalid national bibliography number
ms: Terbatal/takvalid nombor bibliografi kebangsaan

en: Canceled/invalid control number
ms: Terbatal/takvalid nombor kawalan

en: Copyright or legal deposit number
ms: Hakcipta atau nombor deposit sah

en: Assigning agency
ms: Agensi ditugaskan

en: Display text
ms: Paparkan teks

en: Canceled/invalid copyright or legal deposit number
ms: Terbatal/takvalid hakcipta atau nombor deposit sah

en: Copyright article-fee code
ms: Hakcipta kod artikel-yuran

en: Additional codes following the standard number [OBSOLETE]
ms: Kod tambahan mengikut nombor piawai [USANG]

en: First and second groups of characters
ms: Karekter kumpulan pertama dan kedua

en: Canceled/invalid number
ms: Nombor terbatal/takvalid

en: Content type identifier
ms: Pengecam jenis kandungan

en: CODEN
ms: KOD

en: Canceled/invalid CODEN
ms: Terbatal/takvalid CODEN

en: Category of scale
ms: Kategori skala

en: Constant ratio linear horizontal scale
ms: Skala mendatar linear nisbah malar

en: Constant ratio linear vertical scale
ms: Skala menegak linear nisbah malar

en: Coordinates--westernmost longitude
ms: Koordinat - garis bujur paling barat

en: Coordinates--easternmost longitude
ms: Koordinat - garis bujur paling timur

en: Coordinates--northernmost latitude
ms: Koordinat - garis lintang paling utara

en: Coordinates--southernmost latitude
ms: Koordinat - garis lintang paling selatan

en: Angular scale
ms: Skala sudut

en: Declination--northern limit
ms: Kemerosotan - had utara

en: Declination--southern limit
ms: Kemerosotan - had selatan

en: Form of issue
ms: Bentuk isu

en: Additional format characteristics
ms: Ciri-ciri format tambahan

en: Date 1, B.C.E. date
ms: Tarikh 1, B.C.E. tarikh

en: Date 1, C.E. date
ms: Tarikh 1, C.E. tarikh

en: Date 2, B.C.E. date
ms: Tarikh 2, B.C.E. tarikh

en: Date 2, C.E. date
ms: Tarikh 2, C.E. tarikh

en: Date resource modified
ms: Sumber tarikh diubahsuai

en: Beginning of date valid
ms: Permulaan tarikh sah

en: End of date valid
ms: Tarikh akhir sah

en: Copy statement
ms: Salin penyataan

en: Definition of bibliographic subdivisions
ms: Definisi bibliografi sub-bahagian

en: Fifth bibliographic subdivision
ms: Sub-bahagian bibliografi kelima

en: Copy information
ms: Salin maklumat

en: Canceled/invalid GPO item number
ms: Terbatal/takvalid GPO nombor item

en: Classification number-ending number of span
ms: Nombor pengkelasan-bilangan span akhir

en: Canceled/invalid classification number
ms: Terbatal/takvalid nombor pengkelasan

en: Canceled/invalid report number [OBSOLETE, CAN/MARC]
ms: Nombor laporan terbatal/takvalid [USANG, CAN/MARC]

en: Canceled/invalid report number
ms: Nombor laporan terbatal/takvalid

en: Classification number (OCLC) (R) ; Classification number, CALL (RLIN) (NR)
ms: Nombor pengkelasan (OCLC) (R) ; Nombor pengkelasan, CALL (RLIN) (NR)

en: Filing suffix (OCLC); Footnote, FNT (RLIN)
ms: Memfailkan akhiran (OCLC); Notakaki, FNT (RLIN)

en: Affiliation
ms: Afiliasi

en: Abbreviated title
ms: Singkatan tajuk

en: Acronym or shortened title
ms: Akronym atau judul dipendekkan

en: Augmented title
ms: Judul tambahan

en: Designation of section (BK AM MP MU VM SE) [OBSOLETE]
ms: Penetapan bahagian (BK AM MP MU VM SE) [OBSOLETE]

en: Designation of section/part/series (SE) [OBSOLETE]
ms: Penetapan bahagian/bahagian/siri (SE) [OBSOLETE]

en: Bulk dates
ms: Tarikh pukal

en: Form
ms: Bentuk

en: Date or sequential designation
ms: Tarikh atau sebutan berturutan

en: Designation of section (SE) [OBSOLETE]
ms: Penetapan bahagian (SE) [OBSOLETE]

en: Edition statement
ms: Penyata edisi

en: Exclusion G-ring coordinate pairs
ms: Pasangan koordinat pengecualian G-ring

en: Computer file characteristics
ms: Ciri fail komputer

en: Country of producing entity
ms: Negara pengeluar entiti

en: Denomination
ms: Penamaan

en: Date of publication, distribution, etc.
ms: Tarikh penerbitan, pengedaran, dll.

en: Date of manufacture
ms: Tarikh pembuatan

en: Date of production, release, etc.
ms: Tarikh pengeluaran, pelepasan, dll.

en: Contractual producer
ms: Pengeluar kontrak

en: Date of production, publication, distribution, manufacture, or copyright notice
ms: Tarikh pengeluaran, penerbitan, pengedaran, pembuatan, atau notis hakcipta

en: Attention name
ms: Nama perhatian

en: Attention position
ms: Kedudukan perhatian

en: Fax number
ms: Nombor faks

en: Contact person
ms: Orang yang dihubungi

en: Extent
ms: Takat

en: Dimensions
ms: Dimensi

en: Accompanying material [OBSOLETE, CAN/MARC]
ms: Bahan iringan [USANG, CAN/MARC]

en: Accompanying material
ms: Bahan iringan

en: Extent of item
ms: Sebahagian besar item

en: Color characteristics
ms: Ciri warna

en: Speed
ms: Kepantasan

en: Additional information
ms: Maklumat tambahan

en: Footage
ms: Rakaman

en: Current publication frequency
ms: Kekerapan penerbitan semasa

en: Date of current publication frequency
ms: Tarikh kekerapan penerbitan semasa

en: Frequency
ms: Frekuensi

en: Dates of frequency
ms: Tarikh kekerapan

en: Dates of former publication frequency
ms: Tarikh kekerapan penerbitan sebelumnya

en: Carrier type term
ms: Terma jenis pembawa

en: Carrier type code
ms: Kod jenis pengangkutan

en: Color content
ms: Kandungan warna

en: Generation
ms: Generasi

en: Book format
ms: Format buku

en: Font size
ms: Saiz fon

en: Content access mode
ms: Mod akses kandungan

en: Auditory assistive features
ms: Featur bantu pendengaran

en: Coordinate units or distance units
ms: Selaras unit atau unit jarak

en: False easting
ms: Easting palsu

en: False northing
ms: Pusing utara

en: Azimuthal angle
ms: Sudut azimuthal

en: Azimuth measure point longitude or straight vertical longitude from pole
ms: Azimuth mengukur bujur titik atau garis bujur menegak lurus dari tiang

en: Ellipsoid name
ms: Nama ellipsoid

en: Denominator of flattening ratio
ms: Penyebut nisbah meratakan

en: Abscissa resolution
ms: Peleraian absisa

en: Distance resolution
ms: Resolusi jarak

en: Bearing resolution
ms: Resolusi kedudukan

en: Bearing units
ms: Unit kedudukan

en: Bearing reference direction
ms: Arah rujukan kedudukan

en: Bearing reference meridian
ms: Meridian rujukan kedudukan

en: Tape configuration
ms: Konfigurasi pita

en: Configuration of playback channels
ms: Konfigurasi saluran mainbalik

en: Special playback characteristics
ms: Ciri-ciri istimewa main-balik

en: Broadcast standard
ms: Piawai siaran

en: File type
ms: Jenis fail

en: Encoding format
ms: Format pengenkodan

en: Encoded bitrate
ms: Kadar bit dikodkan

en: Arrangement
ms: Susun atur

en: Direct reference method
ms: Kaedah rujukan terus

en: Column count
ms: Kiraan lajur

en: External dissemination information
ms: Maklumat penyebaran luaran

en: Downgrading or declassification event
ms: Menurunkan taraf atau acara deklasifikiasi

en: Classification system
ms: Sistem pengkelasan

en: Country of origin code
ms: Kod negara asal

en: Downgrading date
ms: Tarikh menurunkan-taraf

en: Declassification date
ms: Tarikh pengkelasan

en: Authorized recipients of material
ms: Penerima bahan yang dibenarkan

en: First level of enumeration
ms: Penghitungan tahap pertama

en: Fifth level of enumeration
ms: Penghitungan paras kelima

en: Alternative numbering scheme, first level of enumeration
ms: Skema penomboran alternatif, penghitungan paras pertama

en: Alternative numbering scheme, second level of enumeration
ms: Skema penomboran alternatif, penghitungan paras kedua

en: First level of chronology
ms: Kronologi tahap pertama

en: Alternative numbering scheme, chronology
ms: Skema penomboran alternatif, kronologi

en: First level textual designation
ms: Penetapan teks tahap pertama

en: First level of chronology, issuance
ms: Kronologi tahap pertama, terbitan

en: Currency code
ms: Kod matawang

en: Detailed date of publication
ms: Tarikh penerbitan terperinci

en: Availability status code
ms: Kod status tersedia

en: Expected next availability date
ms: Tarikh jangkaan ketersediaan seterusnya

en: Date made out of print
ms: Tarikh dibuat tidak dicetak

en:  Materials specified
ms:  Bahan dinyatakan

en:  Linkage
ms:  Pertalian

en: Date of meeting
ms: Tarikh mesyuarat

en: Authority record control number
ms: Nombor kawalan rekod kuasa

en: Dissertation note
ms: Nota disertasi

en: Degree type
ms: Jenis darjah

en: Dissertation identifier
ms: Pengecam disertasi

en: Bibliographic history note
ms: Catatan sejarah bibliografi

en: Bibliography, etc. note
ms: Bibliografi, dll. nota

en: Authorized users
ms: Pengguna yang dibenarkan

en: Availability date
ms: Tarikh tersedia

en: Creation/production credits note
ms: Nota kredit penciptaan/pengeluaran

en: Coverage of source
ms: Liputan sumber

en: Earlier or later volumes separately cataloged note
ms: Jilid terawal atau terkemudian dikatalog berasingan

en: Attribute accuracy report
ms: Laporan ketepatan atribut

en: Attribute accuracy value
ms: Nilai ketepatan atribut

en: Attribute accuracy explanation
ms: Penjelasan ketepatan atribut

en: Completeness report
ms: Laporan kesempurnaan

en: Cloud cover
ms: Kulit cloud

en: Display note
ms: Paparkan notis

en: Different formats
ms: Format berbeza

en: Content descriptors
ms: Penerangan kandungan

en: Additional animation techniques
ms: Teknik animasi tambahan

en: Date/time and place of an event note
ms: Tarikh/masa dan tempat catatan acara

en: Date of event
ms: Tarikh acara

en: Expansion of summary note
ms: Pengembangan nota ringkasan

en: Assigning source
ms: Menetapkan sumber

en: Censorship note
ms: Nota penapisan

en: Additional physical form available note
ms: Borang fizikal tambahan ada nota

en: Availability source
ms: Sumber tersedia

en: Availability conditions
ms: Syarat ketersediaan

en: Order number
ms: Bilangan pesanan

en: Fixed-length data elements of reproduction
ms: Elemen data pembiakan panjang-tetap

en: Type of reproduction
ms: Jenis keluaran semula

en: Agency responsible for reproduction
ms: Agensi yang bertanggungjawab untuk pembiakan semula

en: Date of reproduction
ms: Tarikh pengeluaran semula

en: Dates and/or sequential designation of issues reproduced
ms: Tarikh dan/atau sebutan berurutan dari isu yang diterbitkan semula

en: Edition statement of original
ms: Penyata edisi asal

en: Custodian
ms: Penjagaan

en: Contract number
ms: Nombor kontrak

en: Date of acquisition
ms: Tarikh perolehan

en: Accession number
ms: Nombor aksesi

en: Corporate creator
ms: Pencipta korporat

en: Copyright holder
ms: Pemegang hakcipta

en: Copyright holder contact information
ms: Maklumat hubungan pemegang hakcipta

en: Copyright statement
ms: Penyataan hakcipta

en: Copyright date
ms: Tarikh hakcipta

en: Copyright renewal date
ms: Hakcipta tarikh pembaharuan

en: Creation date
ms: Tarikh dicipta

en: Publisher
ms: Penerbit

en: Copyright status
ms: Status hakcipta

en: Country of publication or creation
ms: Negara penerbitan atau penciptaan

en: Entity type label
ms: Label jenis entiti

en: Entity type definition and source
ms: Definasi jenis entiti dan sumber

en: Attribute label
ms: Label atribut

en: Attribute definition and source
ms: Definasi atribut dan sumber

en: Enumerated domain value
ms: Nilai domain dikira

en: Enumerated domain value definition and source
ms: Definisi dan sumber nilai domain dikira

en: Codeset name and source
ms: Nama kodset dan sumber

en: Attribute units of measurement and resolution
ms: Atribut unit pengukuran dan resolusi

en: Beginning and ending date of attribute values
ms: Tarikh permulaan dan akhiran nilai atribut

en: Attribute value accuracy
ms: Ketepatan nilai atribut

en: Attribute value accuracy explanation
ms: Penjelasan ketepatan nilai atribut

en: Attribute measurement frequency
ms: Frekuensi pengukuran atribut

en: Entity and attribute overview
ms: Overview entiti dan atribut

en: Entity and attribute detail citation
ms: Petikan perincian entiti dan atribut

en: Cumulative index/finding aids note
ms: Catatan indeks kumulatif/alat bantu mencari

en: Degree of control
ms: Tahap kawalan

en: Bibliographic reference
ms: Rujukan bibliografi

en: History
ms: Sejarah

en: Copy identification
ms: Salin identifikasi

en: Binding note
ms: Nota menjilid

en: Filing scheme or code
ms: Skema atau kod pemfailan

en: Controlled term
ms: Terma terkawal

en: Editor note
ms: Nota editor

en: Action
ms: Tindakan

en: Action identification
ms: Pengenalan tindakan

en: Action interval
ms: Selang tindakan

en: Contingency for action
ms: Kontinjensi untuk tindakan

en: Action agent
ms: Ejen tindakan

en: Accumulation
ms: Akumulasi

en: Exhibitions note
ms: Catatan pameran

en: Awards note
ms: Nota penghargaan

en: Field link and sequence number (RLIN)
ms: Pautan medan dan nombor urutan (RLIN)

en: Condition of individual reels (VM) [OBSOLETE]
ms: Kondisi gulungan individu (VM) [OBSOLETE]

en: Active dates
ms: Tarikh aktif

en: Curriculum code
ms: Kod karikulum

en: Correlation factor
ms: Faktor korelasi

en: Country or larger entity
ms: Negara atau entiti yang lebih besar

en: First-order political jurisdiction
ms: Bidang kuasa politik orde pertama

en: City subsection
ms: Subseksyen bandar

en: Extraterrestrial area
ms: Kawasan luar angkasa

en: Corporate name or jurisdiction name
ms: Nama korporat atau nama bidang kuasa

en: Common or alternative name
ms: Nama biasa atau alternatif

en: Access term
ms: Terma akses

en: CODEN designation
ms: Sebutan CODEN

en: Enumeration and first page
ms: Penghitungan dan muka surat pertama

en: Country code
ms: Kod negara

en: Type of record
ms: Jenis rekod

en: Fixed-length data elements
ms: Elemen data panjang-tetap

en: Dates of publication and/or sequential designation of issues reproduced
ms: Tarikh penerbitan dan/atau sebutan berurutan dari isu yang diterbitkan semula

en: Location
ms: Lokasi

en: Copy
ms: Salin

en: Bibliographic units per next higher level
ms: Unit bibliografik ke peringkat lebih tinggi seterusnya

en: Calendar change
ms: Penukaran kalendar

en: Cataloger's initials, CIN (RLIN)
ms: Inisial pengkatalogan, CIN (RLIN)

en: Converted Gregorian year
ms: Tahun Gregorian ditukar

en: Break indicator
ms: Penunjuk penembusan

en: Cost
ms: Kos

en: Creation process
ms: Proses penciptaan

en: Assigning or generating agency
ms: Ditugaskan atau menjana agensi

en: Content of non-MARC field
ms: Kandungan medan non-MARC

en: Classification number, LCAL (RLIN)
ms: Nombor pengkelasan, LCAL (RLIN)

en: Book number/undivided call number, LCAL (RLIN)
ms: Nombor buku/Nombor panggilan tidak terbagi, LCAL (RLIN)

en: Additional free-text stamp above the call number, LCAL (RLIN)
ms: Bebas-teks tambahan di atas nombor panggilan, LCAL (RLIN)

en: Additional free-text or profiled stamp below the call number, LCAL (RLIN)
ms: Bebas-teks tambahan atau berprofil tambahan di bawah nombor panggilan, LCAL (RLIN)

en: Date, LVOL (RLIN)
ms: Tarikh, LVOL (RLIN)

en: Classification number, CCAL (RLIN)
ms: Nombor pengkelasan, CCAL (RLIN)

en: Book number/undivided call number, CCAL (RLIN)
ms: Nombor buku/Nombor panggilan tidak terbagi, CCAL (RLIN)

en: Copy information and material description, CCAL + MDES (RLIN)
ms: Salin maklumat dan diskripsi bahan, CCAL + MDES (RLIN)

en: Copy status--for earlier dates, CST (RLIN)
ms: Salin status--untuk tarikh sebelumnya, CST (RLIN)

en: Copy status, CST (RLIN)
ms: Salin status, CST (RLIN)

en: Aquisitions control number, HNT (RLIN)
ms: Nombor kawalan perolehan, HNT (RLIN)

en: Circulation control number, HNT (RLIN)
ms: Nombor kawalan sirkulasi, HNT (RLIN)

en: Dates
ms: Tarikh

en: Completeness note
ms: Nota kelengkapan

en: Agency that converted, created or reviewed
ms: Agensi yang menukar, mencipta atau mengkaji

en: Date of conversion or review
ms: Tarikh penukaran atau semakan

en: Coded location qualifier [LOCAL, KOHA]
ms: Kelayakan lokasi berkod [LOCAL, KOHA]

en: Copy number [LOCAL, KOHA]
ms: Salin nombor [LOCAL, KOHA]

en: Barcode prefix
ms: Awalan kodbar

en: Barcode incrementation
ms: Peningkatan kodbar

en: Barcode suffix
ms: Akhiran kodbar

en: Section
ms: Seksyen

en: Call number (full call number)
ms: Nombor panggilan (nombor panggilan penuh)

en: Date of loan or deposit
ms: Tarikh pinjaman atau deposit

en: Expiration of loan date
ms: Tarikh pinjaman tamat

en: Circulation type (not for loan)
ms: Jenis sirkulasi (tidak boleh dipinjam)

en: Serial
ms: Terbitan bersiri

en: Acquisition mode
ms: Mod perolehan

en: Copy note
ms: Salin nota

en: First date, FD (RLIN)
ms: Tarikh pertama, FD (RLIN)

en: COPYRIGHT OR LEGAL DEPOSIT NUMBER
ms: HAKCIPTA ATAU NOMBOR DEPOSIT UNDANG-UNDANG

en: COPYRIGHT ARTICLE-FEE CODE
ms: KOD HAKCIPTA ARTICLE-FEE

en: CODEN DESIGNATION
ms: SEBUTAN KOD

en: COUNTRY OF PUBLISHING/PRODUCING ENTITY CODE
ms: NEGARA PENERBITAN/PENGHASILAN KOD ENTITI

en: CLASSIFICATION NUMBERS ASSIGNED IN CANADA
ms: NOMBOR KLASIFIKASI YANG DITETAPKAN DI KANADA

en: AUGMENTED TITLE [OBSOLETE]
ms: TAJUK TAMBAHAN [USANG]

en: COLLECTIVE UNIFORM TITLE
ms: JUDUL UNIFORM KOLEKTIF

en: CARTOGRAPHIC MATHEMATICAL DATA
ms: DATA MATEMATIK KARTOGRAFI

en: COMPUTER FILE CHARACTERISTICS
ms: CIRI FAIL KOMPUTER

en: COUNTRY OF PRODUCING ENTITY
ms: NEGARA MENGHASILKAN ENTITI

en: CURRENT PUBLICATION FREQUENCY
ms: KEKERAPAN PENERBITAN SEMASA

en: CARRIER TYPE
ms: JENIS PEMBAWA

en: BIBLIOGRAPHIC HISTORY NOTE (BK CF MU) [OBSOLETE]
ms: CATATAN SEJARAH BIBLIOGRAFIK (BK CF MU) [USANG]

en: CREATION/PRODUCTION CREDITS NOTE
ms: CIPTAAN/PENGHASILAN NOTA KREDIT

en: CITATION/REFERENCES NOTE
ms: NOTA PETIKAN/RUJUKAN

en: CATEGORIES OF FILMS NOTE (ARCHIVAL) (VM) [OBSOLETE]
ms: KATEGORI NOTA FILEM (ARKIB) (VM) [USANG]

en: CENSORSHIP NOTE (VM) [OBSOLETE]
ms: NOTA PENAPISAN (VM) [USANG]

en: CUMULATIVE INDEX/FINDING AIDS NOTE
ms: KUMULATIF INDEKS/PENEMUAN NOTA AIDS

en: COPY AND VERSION IDENTIFICATION NOTE
ms: SALIN DAN VERSI NOTA IDENTIFIKASI

en: BINDING INFORMATION
ms: MAKLUMAT PENJILIDAN

en: CASE FILE CHARACTERISTICS NOTE
ms: NOTA KARAKTERISTIK FAIL KES

en: AWARDS NOTE
ms: NOTA ANUGERAH

en: CONSTITUENT UNIT ENTRY
ms: PERLEMBAGAAN UNIT ENTRI

en: ADDITIONAL PHYSICAL FORM ENTRY
ms: TAMBAHAN ENTRI BORANG FIZIKAL

en: COMPONENT ITEM ENTRY (RLIN)
ms: KOMPONEN ENTRI BAHAN (RLIN)

en: CAPTIONS AND PATTERN--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
ms: KAPSYEN DAN CORAK - UNIT BIBLIOGRAFI ASAS

en: CAPTIONS AND PATTERN--SUPPLEMENTARY MATERIAL
ms: KAPSYEN DAN CORAK--BAHAN TAMBAHAN

en: CAPTIONS AND PATTERN--INDEXES
ms: KAPSYEN DAN CORAK--INDEKS

en: COPY-LEVEL INFORMATION (RLIN)
ms: PERINGKAT-SALINAN MAKUMAT (RLIN)

en: Fast Add Framework
ms: Kerangka Tambah Pantas

en: 'FA', a 'Fast Add' minimal MARC21 framework suitable for ILL or on-the-fly cataloguing.
ms: 'FA', a 'Fast Add' minima MARC21 rangkakerja sesuai untuk ILL atau pengkatalogan nak-cepat.

en: Books, Booklets, Workbooks
ms: Buku, Booklet, Bukukerja

en: CD-ROMs, DVD-ROMs, General Online Resources
ms: CD-ROM, DVD-ROM, Sumber Atas Talian Am

en: Binders
ms: Penjilid

en: Serials
ms: Terbitan bersiri

en: Audio Cassettes, CDs
ms: Kaset audio, CD

en: BKS Books, Booklets, Workbooks
ms: BKS Buku, Booklet, Bukukerja

en: CF  CD-ROMs, DVD-ROMs, General Online Resources
ms: CF  CD-ROM, DVD-ROM, Sumber Atas Talian Am

en: AR  Models
ms: AR  Model
