Koha 23.11.08.001 - en to nb-NO translation catalogue (846 entries)

en: ERROR: Price is not a valid number, please check the price and try again!
nb-NO: FEIL: Prisen er ikke et gyldig tall, sjekk prisen og prøv igjen!

en: Fund amount exceeds parent allocation
nb-NO: Beløpet overstiger overordnet beløp

en: Fund amount exceeds period allocation
nb-NO: Budsjettpostbeløpet overstiger beløpet for perioden

en: New budget-parent is beneath budget
nb-NO: Nytt overordnet budsjett er lavere enn budsjettet

en: Are you sure you want to delete this vendor?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette denne leverandøren?

en: Update item
nb-NO: Oppdater eksemplar

en: You can't receive any more items
nb-NO: Du kan ikke motta flere eksemplarer

en: Edit
nb-NO: Rediger

en: Delete
nb-NO: Slett

en: Add item
nb-NO: Legg til eksemplar

en: Clear
nb-NO: Tøm

en: Add multiple items
nb-NO: Legg til flere eksemplarer

en: Number of items to add
nb-NO: Antall eksemplarer å legge til

en: Add
nb-NO: Legg til

en: NOTE: Fields listed in the 'UniqueItemFields' system preference will not be copied
nb-NO: NB: Felt som er listet opp i UniqueItemsFields vil ikke bli kopiert

en: is duplicated
nb-NO: er duplisert

en: already exists in database
nb-NO: finnes allerede i databasen

en: There is no record selected
nb-NO: Ingen poster er valgt

en: quantity values are not filled in or are not numbers
nb-NO: verdier for kvantitet er ikke fylt inn eller er ikke tall

en: Some funds are not defined in item records
nb-NO: Noen budsjetter er ikke definert i eksemplarposter

en: Some required item subfields are not set
nb-NO: Noen påkrevde eksemplar-felt er ikke satt

en: Loading
nb-NO: Laster

en: Internal Server Error, please reload the page
nb-NO: Intern serverfeil, last inn siden på nytt

en: You need to log in again, your session has timed out
nb-NO: Du må logge inn på nytt, økten din har utløpt

en: Error; your data might not have been saved
nb-NO: Feil: Det kan hende at dataene ikke ble lagret

en: Loading...
nb-NO: Laster …

en: Please select or enter a sound.
nb-NO: Velg eller legg inn en lyd.

en: Are you sure you want to delete the selected audio alerts?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette de valgte lydvarslene?

en: Check the box next to the alert you want to delete.
nb-NO: Merk av boksen ved siden av varslet du vil slette.

en: Authority
nb-NO: Autoritet

en: Error importing the authority type %s
nb-NO: Feil ved importering av autoritetstype %s

en: Please select a CSV (.csv) or ODS (.ods) spreadsheet file.
nb-NO: Velg en regnearkfil i formatet CSV (.csv) eller ODS (.ods).

en: Do you really want to import the authority type fields and subfields? This will overwrite the current configuration. For safety reasons please use the export option to make a backup
nb-NO: Er du sikker på at du vil erstatte feltene og delfeltene for rammeverket? De eksisterende feltene/delfeltene vil bli overskrevet! For sikkerhets skyld er det anbefalt å bruke eksport-funksjonen for å ta en backup først

en: Importing to authority type: %s. Importing from file: %s
nb-NO: Importerer til autoritetstype: %s. Importerer fra fil: %s

en: Your cart is currently empty
nb-NO: Handlekurven din er for øyeblikket tom

en: This item is already in your cart
nb-NO: Dette eksemplaret er allerede i handlekurven

en: This item has been added to your cart
nb-NO: Eksemplaret er lagt i handlekurven

en: %s item(s) added to your cart
nb-NO: %s eksemplar(er) lagt i handlekurven

en: %s already in your cart
nb-NO: %s er allerede i handlekurven

en: No item was selected
nb-NO: Ikke noe valgt eksemplar

en: No item was added to your cart (already in your cart)!
nb-NO: Intet eksemplar ble lagt til i handlekurven (var allerede i handlekurven)!

en: The item has been removed from your cart
nb-NO: Eksemplaret er fjernet fra handlekurven

en: Are you sure you want to empty your cart?
nb-NO: Er du sikker på at du vil tømme handlekurven?

en: Are you sure you want to remove the selected items?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne de valgte eksemplarene?

en: Items in your cart: %s
nb-NO: Eksemplarer i handlekurven: %s

en: Add to cart
nb-NO: Legg i handlekurv

en: In your cart
nb-NO: I handlekurven

en: Error importing the framework
nb-NO: Feil ved importering av rammeverket

en: Are you sure you want to replace the fields and subfields for the %s framework structure? The existing structure will be overwritten! For safety reasons, it is recommended to use the export option to make a backup first.
nb-NO: Er du sikker på at du vil erstatte feltene og delfeltene for rammeverket %s? De eksisterende feltene/delfeltene vil bli overskrevet! For sikkerhets skyld er det anbefalt å bruke eksport-funksjonen for å ta en backup først.

en: Importing to framework: %s. Importing from file: %s.
nb-NO: Importerer til rammeverk: %s. Importerer fra fil: %s.

en: Previous
nb-NO: Forrige

en: Next
nb-NO: Neste

en: Results
nb-NO: Resultater

en: Go back to the results
nb-NO: Gå tilbake til resultat

en: Please enter a valid date (should match %s).
nb-NO: Legg inn en gyldig dato (skal samsvare med %s).

en: Fri
nb-NO: Fre

en: Mon
nb-NO: Man

en: Sat
nb-NO: Lør

en: Sun
nb-NO: Søn

en: Thu
nb-NO: Tor

en: Tue
nb-NO: Tir

en: Wed
nb-NO: Ons

en: Friday
nb-NO: Fredag

en: Monday
nb-NO: Mandag

en: Saturday
nb-NO: Lørdag

en: Sunday
nb-NO: Søndag

en: Thursday
nb-NO: Torsdag

en: Tuesday
nb-NO: Tirsdag

en: Wednesday
nb-NO: Onsdag

en: Dec
nb-NO: Des

en: May
nb-NO: Mai

en: Oct
nb-NO: Okt

en: December
nb-NO: Desember

en: February
nb-NO: Februar

en: January
nb-NO: Januar

en: July
nb-NO: Juli

en: June
nb-NO: Juni

en: March
nb-NO: Mars

en: October
nb-NO: Oktober

en: Failure
nb-NO: Feil

en: Place hold
nb-NO: Reserver

en: {credit_type_description} against {debit_type_description}
nb-NO: {credit_type_description} mot {debit_type_description}

en: Please note that this external search could replace the current record.
nb-NO: Vær oppmerksom på at dette eksterne søket kan erstatte den gjeldende posten.

en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
nb-NO: %s eksemplar(er) er knyttet til denne posten. Du må slette alle eksemplarene før du kan slette posten.

en: Warning: This record is used in %s order(s). Deleting it could cause serious issues on acquisition module. Are you sure you want to delete this record?
nb-NO: Advarsel: Denne posten brukes i %s bestilling(er). Å slette den kan føre til store problemer i innkjøpsmodulen. Er du sikker på at du ønsker å slette denne posten?

en: %s order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
nb-NO: %s bestilling(er) bruker denne posten. Du trenger tillatelser for behandling av bestillinger for å slette denne posten.

en: %s deleted order(s) are using this record. Are you sure you want to delete this record?
nb-NO: %s slettede bestilling(er) bruker denne posten. Er du sikker på at du vil slette denne posten?

en: %s deleted order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
nb-NO: %s slettede bestilling(er) bruker denne posten. Du trenger tillatelser for behandling av bestillinger for å slette denne posten.

en: %s holds(s) for this record. Are you sure you want to delete this record?
nb-NO: %s reservasjon(er) på denne posten. Er du sikker på at du vil slette posten?

en: %s subscription(s) are attached to this record. You must delete all subscription before deleting this record.
nb-NO: %s abonnement(er) er knyttet til denne posten. Du må slette alle abonnementene før du kan slette posten.

en: Are you sure you want to delete this record?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette denne posten?

en: %s hold(s) on this record. You must delete all holds before deleting all items.
nb-NO: %s reservasjon(er) på denne posten. Du må slette alle reservasjonene før alle eksemplarene slettes.

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette de %s tilknyttede eksemplarene?

en: (select to create)
nb-NO: (velg for å opprette)

en: Something went wrong. Maybe the value already exists?
nb-NO: Noe gikk galt. Kanskje verdien allerede eksisterer?

en: Template name is required.
nb-NO: Navn på mal er obligatorisk.

en: Category code can only contain the following characters: letters, numbers, - and _.
nb-NO: Kategorikode kan kun inneholde følgende tegn: bokstaver, tall, - og _.

en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
nb-NO: Velg en registreringsperiode etter måneder ELLER dato.

en: Note: %s out of %s renewals have been logged
nb-NO: NB: %s av %s fornyinger har blitt logget

en: Renewed by
nb-NO: Fornyet av

en: manually
nb-NO: manuelt

en: Automatic
nb-NO: Automatisk

en: Renewal type:
nb-NO: Type fornying:

en: Checked in
nb-NO: Innlevert

en: Patron note
nb-NO: Merknad til låner

en: Unable to check in
nb-NO: Kunne ikke levere inn

en: Confirm
nb-NO: Bekreft

en: Renewed, due:
nb-NO: Fornyet, frist:

en: Renew failed:
nb-NO: Fornyinga slo feil:

en: not checked out
nb-NO: ikke utlånt

en: too many renewals
nb-NO: for mange fornyinger

en: too many consecutive renewals without being seen by the library
nb-NO: for mange fornyinger på rad uten at biblioteket har sett lånet

en: on hold
nb-NO: reservert

en: Not allowed: patron restricted
nb-NO: Ikke tillat: låneren er blokkert

en: Not allowed: overdue
nb-NO: Ikke tillatt: forfalt

en: Unable to find an open day
nb-NO: Kan ikke finne en åpen dag

en: reason unknown
nb-NO: ukjent grunn

en: Loading... you may continue scanning.
nb-NO: Laster... Du kan fortsette å scanne.

en: Today's checkouts
nb-NO: Dagens utlån

en: Previous checkouts
nb-NO: Tidligere lån

en: by _AUTHOR_
nb-NO: av _AUTHOR_

en: On-site checkout
nb-NO: Innomhusutlån

en: This item has been recalled and the due date updated
nb-NO: Eksemplaret er kalt tilbake og forfallsdatoen oppdatert

en: Recalled
nb-NO: Kalt tilbake

en: On hold
nb-NO: Reservert

en: Not renewable
nb-NO: Ikke fornybar

en: Must be renewed at the library
nb-NO: Må fornyes i biblioteket

en: No renewal before %s
nb-NO: Kan ikke fornyes før %s

en: Can no longer be auto-renewed - number of checkout days exceeded
nb-NO: Kan ikke lenger autofornyes – antall utlånsdager overskredet

en: Automatic renewal failed, patron has unpaid fines
nb-NO: Automatisk fornying feilet, låneren har ubetalte gebyrer

en: Automatic renewal failed, account expired
nb-NO: Automatisk fornying mislyktes, låneren har gått ut på dato

en: Renewal denied by syspref
nb-NO: Fornying hindret av innstilling

en: %s of %s renewals remaining
nb-NO: %s av %s fornyinger gjenstår

en:  and %s of %s unseen renewals remaining
nb-NO:  og %s av %s usett-fornyinger gjenstår

en: Scheduled for automatic renewal
nb-NO: Autmatisk fornying er planlagt

en: Claim returned
nb-NO: Påstått levert

en: No itemtype
nb-NO: Ingen eksemplartype

en: Number of checkouts by item type
nb-NO: Antall utlån per eksemplartype

en: Double click to edit
nb-NO: Dobbeltklikk for å redigere

en: Resolve
nb-NO: Løs

en: Actions
nb-NO: Handlinger

en: Edit notes
nb-NO: Rediger noter

en: Show 1 claim | Show all {count} claims
nb-NO[0]: Vis en purring
nb-NO[1]: Vis {count} purringer

en: Show 1 unresolved claim | Show {count} unresolved claims
nb-NO[0]: Vis en utestående purring
nb-NO[1]: Vis {count} utestående purringer

en: Update
nb-NO: Oppdater

en: Cancel
nb-NO: Avbryt

en: Are you sure you want to delete this return claim?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette denne påståtte returen?

en: First
nb-NO: Første

en: Last
nb-NO: Siste

en: No data available in table
nb-NO: Ingen data tilgjengelige i tabellen

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
nb-NO: Viser _START_ til _END_ av _TOTAL_ innførsler

en: No entries to show
nb-NO: Ingen oppføringer å vise

en: (filtered from _MAX_ total entries)
nb-NO: (filtrert fra _MAX_ totale oppføringer)

en: Show _MENU_ entries
nb-NO: Vis _MENU_ oppføringer

en: Processing...
nb-NO: Behandler ...

en: Search:
nb-NO: Søk:

en: No matching records found
nb-NO: Fant ingen samsvarende poster

en: Copy to clipboard
nb-NO: Kopier til utklippstavla

en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
nb-NO: Trykk <i>ctrl</i> eller <i>⌘</i> + <i>C</i>" for å kopiere tabelldataene<br>til utklippstavla.<br><br>For å avbryte, klikk på denne meldingen eller trykk på Esc.

en: Copied %d rows to clipboard
nb-NO: Kopierte %d rader til utklippstavla

en: Copied one row to clipboard
nb-NO: Kopierte en rad til utklippstavla

en: Clear filter
nb-NO: Tøm filter

en: All
nb-NO: Alle

en: a an the
nb-NO: en den det

en: Something went wrong when loading the table.
    %s: %s. 
    %s
nb-NO: Noe gikk galt da tabellen skulle lastes inn.
    %s: %s. 
    %s

en: Something went wrong when loading the table.
nb-NO: Noe gikk galt med å laste inn tabellen.

en: Copy
nb-NO: Kopier

en: Print
nb-NO: Skriv ut

en: Columns settings
nb-NO: Kolonneinnstillinger

en: Columns
nb-NO: Kolonner

en: Export or print
nb-NO: Eksporter eller skriv ut

en: Export
nb-NO: Eksporter

en: Configure table
nb-NO: Konfigurer tabell

en: Configure
nb-NO: Konfigurer

en: %s search
nb-NO: %s søk

en: This field is mandatory and must have at least one mapping
nb-NO: Dette feltet er obligatorisk og må ha minst en mapping

en: This pickup location is not allowed according to circulation rules
nb-NO: Dette hentestedet er ikke tillatt i følge sirkulasjonsreglene

en:  (current)
nb-NO:  (nåværende)

en: No
nb-NO: Nei

en: Yes
nb-NO: Ja

en: Resume
nb-NO: Gjenoppta

en: Suspend
nb-NO: Utsett

en: Hold is <strong>suspended</strong>
nb-NO: Reservasjonen er <strong>satt på vent</strong>

en: until %s
nb-NO: til %s

en: Next available %s item
nb-NO: Neste tilgjengelige %s eksemplar

en: Next available item group <strong>%s</strong> item
nb-NO: Neste tilgjengelige eksemplargruppe <strong>%s</strong> eksemplar

en: Item is <strong>waiting here</strong>
nb-NO: Eksemplaret <strong>venter her</strong>

en: at %s
nb-NO: på %s

en: Item is <strong>waiting</strong>
nb-NO: Eksemplaret <strong>venter</strong>

en: Item is <strong>in transit</strong> from %s since %s
nb-NO: Eksemplaret er <strong>under vegs</strong> fra %s siden %s

en: Item hasn't been transferred yet from %s
nb-NO: Dette eksemplaret har ennå ikke blitt overført fra %s

en: Unable to resume, hold not found
nb-NO: Kunne ikke gjenoppta, fant ikke reservasjon

en: Your request could not be processed. Check the logs for details.
nb-NO: Forespørselen kunne ikke behandles. Sjekk loggene.

en: Suspend hold on
nb-NO: Sett alle reservasjoner på vent

en: Suspend until:
nb-NO: Utsett til:

en: Clear date to suspend indefinitely
nb-NO: Tøm dato for å utsette reservasjonen på ubestemt tid

en: Unable to suspend, hold not found.
nb-NO: Kunne ikke utsette reservasjon, fant ikke reservasjonen.

en: Please enter letters or numbers
nb-NO: Legg inn bokstaver eller tall

en: Are you sure you want to delete this field?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette dette feltet?

en: A default letter with the code '%s' already exists.
nb-NO: Et standardbrev med koden «%s» finnes allerede.

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'.
nb-NO: Et brev med koden «%s» finnes allerede for «%s».

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'. Overwrite this letter?
nb-NO: Et brev med koden «%s» finnes allerede for «%s». Vil du overskrive dette brevet?

en: Please specify title and content for %s
nb-NO: Spesifiser tittel og innhold for %s

en: Please fill at least one template.
nb-NO: Fyll ut minst én mal.

en:  characters
nb-NO:  tegn

en: Both subfield values should be filled or empty.
nb-NO: Begge delfeltverdiene skal fylles ut eller være tomme.

en: The destination should be filled.
nb-NO: Målet skal fylles inn.

en: If the field is a control field, the subfield should be empty
nb-NO: Hvis feltet er et kontrollfelt (00x), skal delfeltet være tomt

en: A control field cannot be used with a regular field.
nb-NO: Et kontrollfelt kan ikke brukes sammen med et vanlig felt.

en: The source subfield should be filled for update.
nb-NO: Kildedelfeltet må fylles ut for oppdatering.

en: The source field should be filled.
nb-NO: Kildefeltet må fylles ut.

en: The conditional field should be filled.
nb-NO: Det betingede feltet må fylles ut.

en: The conditional comparison operator should be filled.
nb-NO: Den betingede sammenligningsoperatoren må fylles ut.

en: The conditional regular expression should be filled.
nb-NO: Det betingede regulære uttrykket må fylles ut.

en: The conditional value should be filled.
nb-NO: Den betingede verdien må fylles ut.

en: Every
nb-NO: Alle

en: Are you sure you wish to delete this template action?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette denne malhandlingen?

en: Are you sure you wish to delete this template?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette denne malen?

en: Edit action %s
nb-NO: Endre handling %s

en: Update action
nb-NO: Oppdater handling

en: Are you sure you want to delete this message? This cannot be undone.
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette denne meldingen? Handlingen kan ikke angres.

en: Dates of birth should be entered in the format 'MM/DD/YYYY'
nb-NO: Fødselsdatoer må legges inn med foramtet «MM/DD/ÅÅÅÅ»

en: Dates of birth should be entered in the format 'YYYY-MM-DD'
nb-NO: Fødselsdatoer må legges inn med foramtet «ÅÅÅÅ-MM-DD»

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD/MM/YYYY'
nb-NO: Fødselsdatoer må legges inn med formatet «DD/MM/ÅÅÅÅ»

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD.MM.YYYY'
nb-NO: Fødselsdatoer må legges inn med formatet «DD.MM.ÅÅÅÅ»

en: Are you sure you want to update this child to an Adult category? This cannot be undone.
nb-NO: Er du sikker på at du vil oppdatere denne barnelåneren til en voksen kategori? Handlingen kan ikke angres.

en: Are you sure you want to renew this patron's registration?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fornye denne lånerens registrering?

en: Please confirm whether this is a duplicate patron
nb-NO: Bekreft om dette er en duplikatlåner

en: Minimum password length: %s
nb-NO: Minimum lengde på passord: %s

en: Age
nb-NO: Alder

en: %s year
nb-NO: %s år

en: %s years
nb-NO: %s år

en: %s month
nb-NO: %s måned

en: %s months
nb-NO: %s måneder

[ctx: Bibliographic record]
en: The field is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
nb-NO: Dette feltet kan ikke gjentas og finnes allerede i posten. Du kan derfor ikke legge til feltet.

[ctx: Bibliographic record]
en: The subfield is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
nb-NO: Dette delfeltet kan ikke gjentas og finnes allerede i målposten. Du kan derfor ikke legge til feltet.

en: Change messaging preferences to default for this category?
nb-NO: Endre meldingsinnstillinger til standard for denne kategorien?

en: There was an error when submitting your concern, please contact a librarian.
nb-NO: Det var et problem med å sende inn meldingen, kontakt biblioteket direkte.

en: Loading updates . . .
nb-NO: Laster inn oppdateringer...

en: Public
nb-NO: Offentlig

en: Private
nb-NO: Privat

en: Concern #%s updated successfully.
nb-NO: Melding nr %s er oppdatert.

en: Error resolving concern #%s. Check the logs for details.
nb-NO: Feil ved løsing av problem nr. %s. Sjekk loggene.

en: Remove restriction?
nb-NO: Opphev sperring?

en: You must select checkout(s) to export
nb-NO: Du må velge lån som skal eksporteres

en: Error: presence of invalid data prevent saving. Please make the corrections and try again.
nb-NO: Feil: Ugyldige data hindrer lagring. Rett opp og prøv igjen.

en: Nothing to save
nb-NO: Ingenting å lagre

en: Saving...
nb-NO: Lagrer ...

en: Saved preference %s
nb-NO: Lagret innstilling %s

en: modified
nb-NO: endret

en: You have made changes to system preferences.
nb-NO: Du har endret systeminnstillinger.

en: Are you sure you want to delete this consent item?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette dette samtykket?

en: Collapse this section
nb-NO: Slå sammen denne seksjonen

en: Expand this section
nb-NO: Utvid denne seksjonen

en: Note: _ALL_ value will override all other values
nb-NO: NB: verdien _ALL_ vil overstyre alle andre verdier

en: The following values are not formatted correctly:
nb-NO: Følgende verdier ikke korrekt formatert:

en: Name
nb-NO: Navn

en: Required
nb-NO: Påkrevet

en: Description
nb-NO: Beskrivelse

en: Requires consent in OPAC
nb-NO: Krever samtykke i OPAC

en: Requires consent in staff interface
nb-NO: Krever samtykke i det interne grensesnittet

en: String used to identify cookie name
nb-NO: Streng som identifiserer cookie-navn

en: Cookie domain
nb-NO: Cookie-domene

en: Cookie path
nb-NO: Cookie-sti

en: Expand
nb-NO: Utvid

en: Collapse
nb-NO: Slå sammen

en: You must complete all fields
nb-NO: Du må fylle ut alle felt

en: Unable to Base64 decode value stored in CookieConsentedJS syspref:
nb-NO: Kunne ikke Base64-dekode verdien i innstillingen CookieConsentedJS

en: Unable to JSON parse decoded value stored in CookieConsentedJS syspref:
nb-NO: Kunne ikke JSON-tolke verdien lagret i innstillingen CookieConsentedJS:

en: Add new code
nb-NO: Legg til ny kode

en: Coce image from Amazon.com
nb-NO: Coce-omslagsbilde fra Amazon.com

en: Coce image from Google Books
nb-NO: Coce-bilde fra Google Books

en: Coce image from Open Library
nb-NO: Coce-bilde fra Open Library

en: No cover image available
nb-NO: Omslagsbilde er ikke tilgjengelig

en: Nothing is selected
nb-NO: Ingenting er valgt

en: You must select at least one record
nb-NO: Du må velge minst en post

en: At least two records must be selected for merging
nb-NO: Minst to poster må velges for sammenslåing

en: AJAX failed to approve tag: %s
nb-NO: AJAX kunne ikke godkjenne taggen: %s

en: AJAX failed to reject tag: %s
nb-NO: AJAX kunne ikke avvise taggen: %s

en: %s is permitted!
nb-NO: %s er tillatt!

en: %s is prohibited!
nb-NO: %s er forbudt!

en: %s is neither permitted nor prohibited!
nb-NO: %s er hverken tillatt eller forbudt!

en: Clear all
nb-NO: Tøm alle

en: Select all
nb-NO: Velg alle

en: Select all pending
nb-NO: Velg alle ventende

en: Reject
nb-NO: Avvis

en: Approved
nb-NO: Godkjent

en: Approve
nb-NO: Godkjenn

en: Rejected
nb-NO: Avvist

en: Testing...
nb-NO: Tester...

en: AJAX error (%s alert)
nb-NO: AJAX-feil (%s varsel)

en: No camera detected.
nb-NO: Fant ikke kamera.

en: Could not access camera.
nb-NO: Fikk ikke tilgang til kamera.

en: Access to camera denied.
nb-NO: Nektet tilgang til kamera.

en: This feature is available only in secure contexts (HTTPS).
nb-NO: Denne funksjonen er bare tilgjengelig i en sikker kontekst (HTTPS).

en: An unknown error occurred:
nb-NO: Det har oppstått en ukjent feil:

en: Edit booking
nb-NO: Endre booking

en: Place booking
nb-NO: Legg inn booking

en: years
nb-NO: år

en: Search for a patron
nb-NO: Søk etter låner

en: Select item
nb-NO: Velg eksemplar

en: Are you sure you want to remove this recall?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne tilbakekallingen?

en: The recall may have already been cancelled. Please refresh the page.
nb-NO: Det er mulig tilbakekallingen allerede er avbrutt. Last inn siden på nytt.

en: Cancelled
nb-NO: Avbrutt

en: Are you sure you want to expire this recall?
nb-NO: Er du sikker på at du vil sette denne tilbakekallingen som utgått?

en: The recall may have already been expired. Please refresh the page.
nb-NO: Det er mulig tilbakekallingen allerede er utgått. Last inn siden på nytt.

en: Expired
nb-NO: Utløpt

en: Are you sure you want to revert the waiting status of this recall?
nb-NO: Er du sikker på at du vil omgjøre vente-statusen til denne tilbakekallingen?

en: The recall waiting status may have already been reverted. Please refresh the page.
nb-NO: Det er mulig vente-statusen på tilbakekallingen allerede er omgjort. Last inn siden på nytt.

en: Waiting status reverted
nb-NO: Vente-status omgjort

en: Are you sure you want to mark this recall as overdue?
nb-NO: Er du sikker på at du vil merke denne tilbakekallingen som forfallt?

en: The recall may have already been marked as overdue. Please refresh the page.
nb-NO: Det er mulig tilbakekallingen allerede er merket som forfallt. Last inn siden på nytt.

en: Marked overdue
nb-NO: Merket som forfallt

en: Are you sure you want to remove this recall and return the item to it's home library?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne tilbakekallingen og sende eksemplaret tilbake til sitt hjemmebibliotek?

en: The recall may have already been removed. Please refresh the page.
nb-NO: Det er mulig tilbakekallingen allerede er tatt bort. Last inn siden på nytt.

en: Are you sure you want to remove the selected recall(s)?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne de valgte tilbakekallingene?

en: Please make a selection.
nb-NO: Gjør et valg.

en: %s (current status)
nb-NO: %s (nåværende status)

en: Are you sure you want to delete this rotating collection?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette denne flyttbare samlingen?

en: The results could not be loaded
nb-NO: Resultatet kan ikke lastes inn

en: Please delete %s character(s)
nb-NO: Slett %s tegn

en: Please enter %s or more characters
nb-NO: Legg inn %s eller flere tegn

en: Loading more results…
nb-NO: Laster flere resultater…

en: You can only select %s item(s)
nb-NO: Du kan kun velge %s eksemplar(er)

en: No results found
nb-NO: Fant ingen resultater

en: Searching…
nb-NO: Søker…

en: Remove all items
nb-NO: Fjern alle eksemplar

en: Remove item
nb-NO: Slett eksemplar

en: Are you sure you want to close this subscription?
nb-NO: Er du sikker på at du vil lukke dette abonnementet?

en: Are you sure you want to reopen this subscription?
nb-NO: Er du sikker på at du vil gjenåpne dette abonnementet?

en: Are you sure you want to delete this subscription?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette dette abonnementet?

en: Add an SMS cellular provider
nb-NO: Legg til en SMS-mobilleverandør

en: Edit provider %s
nb-NO: Rediger leverandør %s

en: Are you sure you want to delete %s? %s patron(s) are using it!
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette %s? %s låner(e) bruker den!

en: Are you sure you want to delete %s?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette %s?

en: Back to top
nb-NO: Tilbake til toppen

en: An error occurred. Check the logs for details.
nb-NO: Det oppstod en feil. Sjekk loggene.

en: Frequency and subscription length provided doesn't combine well. Please consider entering an issue count rather than a time period.
nb-NO: Frekvensen og lengden på abonnementet passer dårlig over ens. Du bør kanskje vurdere å legge inn et antall utgaver i stedet for en tidsperiode.

en: If you wish to claim late or missing issues you must link this subscription to a vendor. Click OK to ignore or Cancel to return and enter a vendor
nb-NO: Hvis du vil purre på forsinkede eller manglende utgaver, må du koble dette abonnementet til en leverandør. Klikk på OK for å ignorere eller Avbryt for å gå tilbake og legge inn en leverandør

en: The vendor does not exist
nb-NO: Leverandøren eksisterer ikke

en: You must choose or create a bibliographic record
nb-NO: Du må velge eller opprette en bibliografisk post

en: Bibliographic record does not exist!
nb-NO: Den bibliografiske posten finnes ikke!

en: Number of issues to display to staff must be a number
nb-NO: Antallet utgaver som skal vises til ansatte må være et tall

en: Number of issues to display to the public must be a number
nb-NO: Antallet utgaver som skal vises til publikum må være et tall

en: You must choose a first publication date
nb-NO: Du må velge en dato for første utgivelse

en: You must choose a subscription length or an end date.
nb-NO: Du må velge en lengde på abonnementet eller en sluttdato.

en: You have modified the advanced prediction pattern. Please save your work or cancel modifications.
nb-NO: Du har endret det avanserte prediksjonsmønsteret. Lagre arbeidet ditt, eller avbryt endringen.

en: Warning! Present pattern has planned irregularities. Click on 'Test prediction pattern' to check if it's still valid
nb-NO: Advarsel! Mønsteret har planlagte avvik. Klikk på «Test prediksjonsmønster» for å kontrollere at det fortsatt er gyldig

en: Please click on 'Test prediction pattern' before saving subscription.
nb-NO: Klikk på «Test prediksjonsmønster» før du lagrer abonnementet.

en: Frequency is not defined
nb-NO: Frekvens er ikke definert

en: First publication date is not defined
nb-NO: Første utgivelsesdato er ikke definert

en: Next issue publication date is not defined
nb-NO: Utgivelsesdato for neste utgave er ikke definert

en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s): %s
nb-NO: Kan ikke teste forutsigelsesmønsteret av følgende grunn(er): %s

en: Please enter a name for this pattern
nb-NO: Legg inn et navn for dette mønsteret

en: This pattern name already exists. Do you want to modify it?
nb-NO: Dette mønsternavnet finnes allerede. Ønsker du å endre det?

en: Warning: This will modify the pattern for all subscriptions that are using it.
nb-NO: Advarsel: Dette vil endre mønsteret for alle abonnementer som bruker det.

en: Something went wrong. Unable to create a new numbering pattern.
nb-NO: Noe gikk galt. Kan ikke opprette et nytt nummereringsmønster.

en: Searching for subscription in Mana Knowledge Base
nb-NO: Søker etter abonnement i Mana Knowledge Base

en: Results from Mana Knowledge Base
nb-NO: Resultater fra Mana Knowledge Base

en: Show Mana results
nb-NO: Vis resultater fra Mana

en: Subscription found on Mana Knowledge Base:
nb-NO: Abonnement funnet i Mana Knowledge Base:

en: No subscription found on Mana Knowledge Base
nb-NO: Fant ikke noe abonnement i Mana Knowledge Base

en: Please feel free to share your pattern with all others librarians once you are done
nb-NO: Del gjerne mønsteret med andre bibliotek når du er ferdig

en: This bibliographic record does not exist
nb-NO: Denne bibliografiske posten finnes ikke

en: Deactivate filters
nb-NO: Deaktiver filtre

en: Activate filters
nb-NO: Aktiver filtre

en: Are you sure you want to delete this cover image?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette dette omslagsbildet?

en: Directory is not writeable
nb-NO: Det er ikke mulig å skrive til katalogen

en: Error code 0 not used
nb-NO: Feilkode 0 er ikke i bruk

en: File already exists
nb-NO: Filen finnes allerede

en: Root directory for uploads not defined
nb-NO: Rotkatalog for opplastinger ikke definert

en: Temporary directory for uploads not defined
nb-NO: Midlertidig katalog for opplasting ikke definert

en: Upload status:
nb-NO: Status for opplasting:

en: Failed
nb-NO: Mislyktes

en: Denied
nb-NO: Avvist

en: An error occurred while uploading.
nb-NO: Det oppsto en feil ved opplasting.

en: Error:
nb-NO: Feil:

en: This tool only accepts ZIP files or GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
nb-NO: Dette verktøyet godtar bare ZIP-filer eller bilder i formatene GIF, JPEG, PNG, og XPM.

en: File name:
nb-NO: Filnavn:

en: File type:
nb-NO: Filtype:

en: File size:
nb-NO: Filstørrelse:

en: An error occurred on deleting this image
nb-NO: Det oppsto en feil ved sletting av dette bildet

en: View comparison
nb-NO: Se sammenligning

en: Showing results for %s
nb-NO: Viser resultater for %s

en: You can select maximum of two checkboxes
nb-NO: Du kan velge opp til to avkryssingsbokser

en: You must select two entries to compare
nb-NO: Du må velge to innførsler å sammenligne

en: Submit
nb-NO: Send inn

en: Close
nb-NO: Lukk

en: Submitting...
nb-NO: Sender inn...

en: Licenses
nb-NO: Lisenser

en: Agreement license %s
nb-NO: Avtale-lisens %s

en: Remove this license
nb-NO: Slett denne lisensen

en: License
nb-NO: Lisens

en: Physical location
nb-NO: Fysisk plassering

en: Notes
nb-NO: Noter

en: Add new license
nb-NO: Legg til ny lisens

en: There are no licenses created yet
nb-NO: Det er ikke definert noen lisenser enda

en: Periods
nb-NO: Perioder

en: Agreement period %s
nb-NO: Avtaleperiode %s

en: Remove this period
nb-NO: Slett denne perioden

en: Start date
nb-NO: Start-dato

en: End date
nb-NO: Sluttdato

en: Cancellation deadline
nb-NO: Deadline for avbestilling

en: Add new period
nb-NO: Legg til ny periode

en: Related agreements
nb-NO: Beslektede avtaler

en: Related agreement %s
nb-NO: Beslektet avtale %s

en: Remove this relationship
nb-NO: Slett denne sammenhengen

en: Related agreement
nb-NO: Beslektet avtale

en: Relationship
nb-NO: Forbindelse

en: Add new related agreement
nb-NO: Legg til ny relatert avtale

en: There are no other agreements created yet
nb-NO: Det er ikke opprettet noen avtaler enda

en: Edit agreement #%s
nb-NO: Endre avtale nummer %s

en: New agreement
nb-NO: Ny avtale

en: Agreement name
nb-NO: Avtale-navn

en: Vendor
nb-NO: Leverandør

en: Closure reason
nb-NO: Årsak til lukking

en: Is perpetual
nb-NO: Er løpende

en: Renewal priority
nb-NO: Prioritet for fornying

en: License info
nb-NO: Lisens-informasjon

en: A license is used several times
nb-NO: En lisens er brukt flere ganger

en: An agreement is used as relationship several times
nb-NO: En avtale brukes som forbindelse flere ganger

en: Only one controlling license is allowed
nb-NO: Bare én kontrollerende lisens er tillatt

en: File size exceeds maximum allowed: %s MB
nb-NO: Filstørrelsen overgår det som er tillatt: %s MB

en: Agreement user %s is missing a user
nb-NO: Avtalebruker %s mangler en bruker

en: Agreement updated
nb-NO: Avtale oppdatert

en: Agreement created
nb-NO: Avtale opprettet

en: Filter by expired
nb-NO: Filtrer etter utløpt

en: on
nb-NO: på

en: Show mine only
nb-NO: Vis bare mine

en: There are no agreements defined
nb-NO: Det er ikke definert noen avtaler

en: Select
nb-NO: Velg

en: Are you sure you want to remove this agreement?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne avtalen?

en: Yes, delete
nb-NO: Ja, slett

en: No, do not delete
nb-NO: Nei, ikke slett

en: Agreement %s deleted
nb-NO: Avtale %s slettet

en: Agreement #%s
nb-NO: Avtale nr. %s

en: Period start
nb-NO: Periode start

en: Period end
nb-NO: Slutt på periode

en: Period note
nb-NO: Merknad til periode

en: Users
nb-NO: Brukere

en: Role
nb-NO: Rolle

en: Packages
nb-NO: Pakker

en: Documents
nb-NO: Dokumenter

en: Document %s
nb-NO: Dokument %s

en: Remove this document
nb-NO: Slett dette dokumentet

en: File
nb-NO: Fil

en: Select a file
nb-NO: Velg fil

en: Update file
nb-NO: Oppdatér fil

en: File name
nb-NO: Filnavn

en: File type
nb-NO: Filtype

en: File description
nb-NO: Filbeskrivelse

en: Uploaded on
nb-NO: Opplastet den

en: Add new document
nb-NO: Legg til nytt dokument

en: Add new agreement
nb-NO: Legg til ny avtale

en: This agreement is already linked with this package
nb-NO: Denne avtalen er allerede knyttet til denne pakken

en: Hide filters
nb-NO: Skjul filtre

en: Show filters
nb-NO: Vis filtre

en: Title
nb-NO: Tittel

en: Publication type
nb-NO: Type publikasjon

en: Selection status
nb-NO: Status for valg

en: Selected
nb-NO: Valgt

en: Not selected
nb-NO: Ikke valgt

en: Is selected
nb-NO: Er valgt

en: Package name
nb-NO: Pakke-navn

en: Content type
nb-NO: Innholdstype

en: %s packages found locally
nb-NO: %s pakker funnet lokalt

en: Package #%s
nb-NO: Pakke nr. %s

en: Add package to holdings
nb-NO: Legg til pakke i beholdning

en: Remove package from holdings
nb-NO: Slett pakken fra beholdningen

en: External ID
nb-NO: Ekstern ID

en: Package type
nb-NO: Pakke-type

en: Created on
nb-NO: Opprettet den

en: Resource #%s
nb-NO: Ressurs nr. %s

en: Add title to holdings
nb-NO: Legg til tittel til bestand

en: Remove title from holdings
nb-NO: Slett tittel fra beholdning

en: Resource information
nb-NO: Ressurs-informasjon

en: Resource identifier
nb-NO: Ressurs-identifikator

en: Publication title
nb-NO: Tittel på publikasjon

en: Publisher name
nb-NO: Navn på utgiver

en: Print-format identifier
nb-NO: Identifikator for fysisk format

en: Online-format identifier
nb-NO: Online-format identifikator

en: Package
nb-NO: Pakke

en: Package content type
nb-NO: Innholds-type for pakke

en: Coverage dates
nb-NO: Datoer for dekning

en: Please enter a search term
nb-NO: Legg inn et søke-uttrykk

en: %s titles found locally
nb-NO: %s titler funnet lokalt

en: Identifier
nb-NO: Identifikator

en: ISBN (Print): %s
nb-NO: ISBN (Trykt): %s

en: Title #%s
nb-NO: Tittel nr. %s

en: Title identifier
nb-NO: Tittel-identifikator

en: Local bibliographic record
nb-NO: Lokal bibliografisk post

en: Date of first serial issue available online
nb-NO: Dato for første hefte tilgjengelig online

en: Number of first volume available online
nb-NO: Nummer på første årgang tilgjengelig online

en: Number of first issue available online
nb-NO: Nummer på første utgave tilgjengelig online

en: Date of last issue available online
nb-NO: Dato for siste hefte tilgjengelig online

en: Number of last volume available online
nb-NO: Nummer på siste årgang tilgjengelig online

en: Number of last issue available online
nb-NO: Nummer på siste utgave tilgjengelig online

en: Title-level URL
nb-NO: URL på tittel-nivå

en: First author
nb-NO: Første forfatter

en: Embargo information
nb-NO: Embargo-informasjon

en: Coverage depth
nb-NO: Dybde for dekning

en: Date the monograph is first published in print
nb-NO: Dato for første utgivelse av monografi på trykk

en: Date the monograph is first published online
nb-NO: Dato for første utgivelse av monografi online

en: Number of volume for monograph
nb-NO: Nummer på bind for monografi

en: Edition of the monograph
nb-NO: Utgave for monografien

en: First editor
nb-NO: Første redaktør

en: Title identifier of the parent publication
nb-NO: Tittel-identifikator for overordnet publikasjon

en: Title identifier of any preceding publication title
nb-NO: Tittel-identifikator for tidligere publikasjoner

en: Access type
nb-NO: Tilgangstype

en: Agreements
nb-NO: Avtaler

en: Agreement %s
nb-NO: Avtale %s

en: Remove this agreement
nb-NO: Fjern denne avtalen

en: Agreement
nb-NO: Avtale

en: There are no agreements created yet
nb-NO: Det er ikke definert noen avtaler enda

en: Edit package #%s
nb-NO: Endre pakke nr. %s

en: New package
nb-NO: Ny pakke

en: Content type:
nb-NO: Innholdstype:

en: An agreement is used several times
nb-NO: En avtale brukes flere ganger

en: Package updated
nb-NO: Pakke oppdatert

en: Package created
nb-NO: Pakke opprettet

en: There are no packages defined
nb-NO: Det er ikke definert noen pakker

en: Are you sure you want to remove this package?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne pakken?

en: Local package %s deleted
nb-NO: Lokal pakke %s slettet

en: Titles (%s)
nb-NO: Titler (%s)

en: Edit title #%s
nb-NO: Endre tittel nr. %s

en: New title
nb-NO: Ny tittel

en: A package is used several times
nb-NO: En pakke er brukt flere ganger

en: Title updated
nb-NO: Tittel oppdatert

en: Title created
nb-NO: Tittel opprettet

en: Package %s
nb-NO: Pakke %s

en: Remove from this package
nb-NO: Slett fra denne pakken

en: Add to another package
nb-NO: Legg til i en annen pakke

en: There are no packages created yet
nb-NO: Det er ikke definert noen pakker enda

en: Import from a list
nb-NO: Importer fra liste

en: Import in progress,
nb-NO: Import pågår,

en: see job #%s
nb-NO: se jobb nr. %s

en: To the following local package
nb-NO: Til den følgende lokale pakken

en: Cannot import, no package selected
nb-NO: Kan ikke importere, ingen pakke er valgt

en: Import
nb-NO: Importer

en: There are no titles defined
nb-NO: Det er ikke definert noen titler

en: Are you sure you want to remove this title?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne tittelen?

en: Local title %s deleted
nb-NO: Lokal tittel %s slettet

en: Contributors
nb-NO: Bidragsytere

en: Edit license %s
nb-NO: Endre lisens %s

en: New license
nb-NO: Ny lisens

en: License name
nb-NO: Lisens-navn

en: License user %s is missing a user
nb-NO: Lisens-bruker %s mangler en bruker

en: License updated
nb-NO: Lisens oppdatert

en: License created
nb-NO: Lisens opprettet

en: There are no licenses defined
nb-NO: Det er ikke definert noen lisenser

en: Are you sure you want to remove this license?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne lisensen?

en: License %s deleted
nb-NO: Lisens %s slettet

en: Started on
nb-NO: Startet den

en: Ended on
nb-NO: Avsluttet den

en: License #%s
nb-NO: Lisens nr. %s

en: The e-resource management module is disabled, turn on <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=ERMModule">ERMModule</a> to use it
nb-NO: Modulen for administrasjon av e-ressurser er slått av. Slå på <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=ERMModule">ERMModule</a> for å bruke den

en: Data provider
nb-NO: Dataleverandør

en: Data provider name
nb-NO: Navn på dataleverandør

en: Service type
nb-NO: Tjenestetype

en: Report types
nb-NO: Rapport-typer

en: SUSHI credentials
nb-NO: SUSHI-legitimasjon

en: Service URL
nb-NO: Tjeneste-URL

en: Report release
nb-NO: Rapport-utgivelse

en: Customer ID
nb-NO: Kunde-ID

en: Requestor ID
nb-NO: ID for etterspørrer

en: API key
nb-NO: API-nøkkel

en: Requestor name
nb-NO: Navn på etterspørrer

en: Requestor email
nb-NO: Epost for etterspørrer

en: There are no import logs defined
nb-NO: Det er ikke definert noen import-logger

en: Download
nb-NO: Last ned

en: Are you sure you want to remove this file?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne fila?

en: File %s deleted
nb-NO: Fil %s slettet

en: Filename
nb-NO: Filnavn

en: Import date
nb-NO: Import-dato

en: Imported by
nb-NO: Importert av

en: Manual upload:
nb-NO: Manuell opplasting:

en: Clear form
nb-NO: Tøm skjema

en: Edit usage data provider #%s
nb-NO: Rediger leverandør av bruksdata nr. %s

en: New usage data provider
nb-NO: Ny leverandør av bruksdata

en: Type at least two characters to search
nb-NO: Skriv inn minst to tegn for å søke

en: Searching...
nb-NO: Søker...

en: Create manually
nb-NO: Opprett manuelt

en: Create from registry
nb-NO: Opprett fra register

en: Harvester status
nb-NO: Status for høsting

en: Unselect all
nb-NO: Velg ingen

en: Sushi credentials
nb-NO: Sushi-legitimasjon

en: Credentials information
nb-NO: Informasjon om legitimasjon

en: Customer ID info
nb-NO: Informasjon om kunde-ID

en: Requestor ID info
nb-NO: ID for etterspørrer

en: API key info
nb-NO: Informasjon om API-nøkkel

en: Please refer to the
nb-NO: Vennligst sjekk

en: COUNTER registry
nb-NO: COUNTER-register

en: for more information.
nb-NO: for mer informasjon.

en: This provider does not currently support any COUNTER 5 reports via SUSHI.
nb-NO: Denne leverandøren støtter forelpig ikke COUNTER 5-rapporter via SUSHI.

en: Data provider updated
nb-NO: Dataleverandør oppdatert

en: Data provider created
nb-NO: Dataleverandør opprettet

en: Data providers summary
nb-NO: Sammendrag av dataleverandør

en: There are no usage data providers defined
nb-NO: Det er ikke definert noen dataleverandører

en: Run now
nb-NO: Kjør nå

en: Are you sure you want to remove this data provider?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne dataleverandøren?

en: Data provider %s deleted
nb-NO: Dataleverandør %s slettet

en: This data provider is set to 'Inactive', do you wish to update the status to 'Active'?
nb-NO: Denne dataleverandøren er satt til "Ikke aktiv, ønsker du å oppdatere statusen til "Aktiv"?

en: Yes, update status
nb-NO: Ja, oppdatér status

en: No, do not update status
nb-NO: Nei, ikke oppdatér status

en: Updated status for usage data provider %s
nb-NO: Oppdatert status for bruksdataleverandør %s

en: Are you sure you want to run the harvester for this data provider?
nb-NO: Er du sikker på at du vil høste fra denne dataleverandøren?

en: Yes, run
nb-NO: Ja, kjør

en: No, do not run
nb-NO: Nei, ikke kjør

en: Begin date
nb-NO: Startdato

en: Harvester connection was successful for usage data provider %s
nb-NO: Forbindelse for høsting fungerte for bruksdataleverandør %s

en: No connection for usage data provider %s, please check your credentials and try again.
nb-NO: Kunne ikke koble til bruksdataleverandør %s, sjekk opplysningene og prøv igjen.

en: This data provider is inactive - connection testing is not possible
nb-NO: Denne dataleverandøren er ikke aktiv - testing av forbindelse er ikke mulig

en: Last run
nb-NO: Siste kjøring

en: Data provider #%s
nb-NO: Dataleverandør nr. %s

en: Detail
nb-NO: Detalj

en: Manual upload
nb-NO: Manuell opplasting

en: Import logs
nb-NO: Importér logger

en: Usage data provider %s deleted
nb-NO: Bruksstatistikkleverandør %s slettet

en: Data providers list
nb-NO: Dataleverandør-liste

en: Provider
nb-NO: Leverandør

en: End
nb-NO: Slutt

en: New data provider
nb-NO: Ny dataleverandør

en: Build a custom report
nb-NO: Bygg en spesialrapport

en: Select report data
nb-NO: Velg rapportdata

en: Data display
nb-NO: Visning av data

en: Choose data provider
nb-NO: Velg dataleverandør

en: Choose report
nb-NO: Velg rapport

en: Choose metric type
nb-NO: Velg type

en: Choose access type
nb-NO: Velg tilgangstype

en: Start year
nb-NO: Start-år

en: Please enter year in format YYYY
nb-NO: Legg inn år i formatet ÅÅÅÅ

en: Start month
nb-NO: Start-måned

en: End year
nb-NO: Slutt år

en: End month
nb-NO: Slutt måned

en: Keyword
nb-NO: Nøkkelord

en: Select report columns
nb-NO: Velg rapport-kolonner

en: Select date display method
nb-NO: Velg metode for visning av dato

en: Display data filtered by year
nb-NO: Vis data filtrert på år

en: Yes - Table will be limited to 12 columns (Jan-Dec) with the option to switch between years
nb-NO: Ja - Tabellen vil bli avgrenset til 12 kolonner (jan-des) med mulighet for å bytte mellom år

en: No - Table will include one column for every month of data selected
nb-NO: Nei - Tabellen vil ha en kolonne for hver måned som er valgt

en: Select which months to display
nb-NO: Velg hvilke måneder som skal vises

en: Save report
nb-NO: Lagre rapport

en: Usage statistics reports
nb-NO: Rapporter for bruksstatistikk

en: Saved reports
nb-NO: Lagrede rapporter

en: Create report
nb-NO: Ny rapport

en: No data providers have been created -  no report data will be available
nb-NO: Ingen dataleverandører har blitt lagret - ingen rapportdata vil være tilgjengelig

en: Display by year
nb-NO: Vis etter år

en: YOP
nb-NO: År

en: Metric
nb-NO: Metrisk

en: Period total
nb-NO: Totalt for perioden

en: You have not saved any reports yet, please create a report.
nb-NO: Du har ikke lagret noen rapporter enda, opprett en rapport.

en: Select saved report
nb-NO: Velg lagret rapport

en: Delete report
nb-NO: Slett rapport

en: Report deleted successfully
nb-NO: Rapporten ble slettet

en: No report was selected - could not delete
nb-NO: Ingen rapport ble valgt - kan ikke slette

en: Remove this user
nb-NO: Slett denne brukeren

en: User
nb-NO: Bruker

en: Select user
nb-NO: Velg bruker

en: Add new user
nb-NO: Legg til bruker

en: Remove
nb-NO: Slett

en: The preservation module is disabled, turn on <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=PreservationModule">PreservationModule</a> to use it
nb-NO: Bevarings-modulen er ikke aktivert, slå på <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=PreservationModule">PreservationModule</a> for å bruke den

en: Edit preservation settings
nb-NO: Endre innstillnger for bevaring

en: General settings
nb-NO: Generelle innstillinger

en: Status for item added to waiting list
nb-NO: Status for eksemplar lagt til i venteliste

en: Default status for item added to train
nb-NO: Standard status for eksemplar lagt til i batch

en: Settings updated
nb-NO: Innstillinger oppdatert

en: Processings
nb-NO: Behandler

en: Remove this processing
nb-NO: Slett denne behandlingen

en: Edit this processing
nb-NO: Endre denne behandlingen

en: Add new processing
nb-NO: Legg til ny behandling

en: Are you sure you want to remove this processing?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne behandlingen?

en: Processing %s deleted
nb-NO: Behandling %s slettet

en: This processing cannot be deleted, it is already in used.
nb-NO: Denne behandlingen kan ikke slettes, den er allerede i bruk.

en: Edit processing #%s
nb-NO: Rediger behandling nr. %s

en: New processing
nb-NO: Ny behandling

en: Processing name
nb-NO: Behandlingsnavn

en: Letter template for printing slip
nb-NO: Mal for utskrift av kvittering

en: Attributes
nb-NO: Attributter

en: Be careful when removing attributes from this processing: the items using it will be impacted as well!
nb-NO: Vær forsiktig med å ta bort attributter fra denne behandlingen: det vil også påvirke eksemplarene som bruker dem!

en: Attribute %s
nb-NO: Attributt %s

en: Remove this attribute
nb-NO: Ta bort dette attributtet

en: Options
nb-NO: Valg

en: DOES NOT EXIST!
nb-NO: FINNES IKKE!

en: Add new attribute
nb-NO: Legg til nytt attributt

en: Authorized value
nb-NO: Autorisert verdi

en: Free text
nb-NO: Fritekst

en: Database column
nb-NO: Databasekolonne

en: Processing updated
nb-NO: Behandling oppdatert

en: Processing created
nb-NO: Behandling lagt til

en: Processing #%s
nb-NO: Behandling nr. %s

en: Edit this template
nb-NO: Endre denne malen

en: Unknown
nb-NO: Ukjent

en: There are no attributes defined for this processing.
nb-NO: Det er ikke definert noen attributter for denne behandlingen.

en: Edit train #%s
nb-NO: Endre batch nr. %s

en: New train
nb-NO: Ny batch

en: Status for item added to this train
nb-NO: Status for eksemplar lagt til denne batchen

en: Default processing
nb-NO: Standard behandling

en: Train updated
nb-NO: Batch oppdatert

en: Train created
nb-NO: Batch opprettet

en: Edit item #%s
nb-NO: Endre eksemplar nr. %s

en: Add new item to %s
nb-NO: Legg til nytt eksemplar til %s

en: Itemnumber
nb-NO: Eksemplarnummer

en: Processing
nb-NO: Behandling

en: Barcode
nb-NO: Strekkode

en: Cannot find item with this barcode. It must be in the waiting list.
nb-NO: Kan ikke finne eksemplar med denne strekkoden. Eksemplaret må være i ventelista.

en: Item updated
nb-NO: Eksemplar oppdatert

en: Item added to train
nb-NO: Eksemplar lagt til batch

en: Add new items to %s
nb-NO: Legg til nye eksemplar i %s

en: Itemnumbers
nb-NO: Eksemplarnummer

en: Cannot be edited now, the value will be retrieved from %s
nb-NO: Kan ikke endres nå, verdien vil bli hentet fra %s

en: %s items have been added to train %s.
nb-NO: %s eksemplar er lagt i batch %s.

en: No items have been added to the train.
nb-NO: Ingen eksemplarer er lagt i batchen.

en: Filter by
nb-NO: Filtrér etter

en: Closed
nb-NO: Lukket

en: Sent
nb-NO: Sendt

en: Received
nb-NO: Mottatt

en: There are no trains defined
nb-NO: Det er ikke definert noen batcher

en: Add items
nb-NO: Legg til eksemplarer

en: Are you sure you want to remove this train?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne batchen?

en: Train %s deleted
nb-NO: Batch %s slettet

en: Cannot add items to a closed train
nb-NO: Kan ikke legge til eksmeplarer i en lukket batch

en: Closed on
nb-NO: Lukk den

en: Sent on
nb-NO: Sendt

en: Received on
nb-NO: Mottatt

en: Copy item to the following train
nb-NO: Kopiér eksemplaret til denne batchen

en: Select a train
nb-NO: Velg en batch

en: Receive
nb-NO: Motta

en: Train #%s
nb-NO: Batch nr. %s

en: Items
nb-NO: Eksemplarer

en: Actions:
nb-NO: Handlinger:

en: Print slips
nb-NO: Kvitteringer for utskrift

en: Are you sure you want to remove this item?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne dette eksemplaret?

en: Yes, remove
nb-NO: Ja, ta bort

en: No, do not remove
nb-NO: Nei, ikke ta bort

en: Item removed
nb-NO: Eksemplaret tatt bort

en: Item copied successfully.
nb-NO: Eksemplaret ble kopiert.

en: Item cannot be copied to a train, it is already in a non-received train.
nb-NO: Eksemplaret kan ikke kopieres til en batch, den er allerede i en batch som ikke er tatt i mot.

en: Print slip
nb-NO: Kvittering for utskrift

en: Add items to waiting list
nb-NO: Legg eksemplarer i venteliste

en: Barcode list
nb-NO: Strekkode-liste

en: Add items to a train
nb-NO: Legg eksemplarer til i en batch

en: You need to configure this module first.
nb-NO: Du må konfigurere denne modulen først.

en: Add to waiting list
nb-NO: Legg i venteliste

en: Add last %s items to a train
nb-NO: Legg siste %s eksemplarer til i en batch

en: There are no items in the waiting list
nb-NO: Det er ingen eksemplarer i ventelista

en: %s new items added. %s items not found.
nb-NO: %s nye eksemplar lagt til. %s eksemplar ikke funnet.

en: %s new items added.
nb-NO: %s nye eksemplarer lagt til.

en: No items added
nb-NO: Ingen eksemplarer lagt til

en: Are you sure you want to remove this item from the waiting list?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne dette eksemplaret fra ventelista?

en: Item removed from the waiting list
nb-NO: Eksemplar tatt bort fra ventelista

en: Author
nb-NO: Forfatter

en: Call number
nb-NO: Hyllesignatur

en: E-resource management
nb-NO: Administrasjon av e-ressurser

en: Show agreement
nb-NO: Vis avtale

en: Add agreement
nb-NO: Legg til avtale

en: Edit agreement
nb-NO: Redigér avtale

en: Show license
nb-NO: Vis lisens

en: Add license
nb-NO: Legg til lisens

en: Edit license
nb-NO: Redigér lisens

en: eHoldings
nb-NO: eRessurser

en: Local
nb-NO: Lokal

en: Show package
nb-NO: Vis pakke

en: Add package
nb-NO: Legg til pakke

en: Edit package
nb-NO: Redigér pakke

en: Titles
nb-NO: Tittler

en: Show title
nb-NO: Vis tittel

en: Add title
nb-NO: Legg til tittel

en: Edit title
nb-NO: Endre tittel

en: Resource
nb-NO: Ressurs

en: eUsage
nb-NO: eBruk

en: Data providers
nb-NO: Dataleverandører

en: Show provider
nb-NO: Vis leverandør

en: Add data provider
nb-NO: Legg til dataleverandør

en: Edit data provider
nb-NO: Redigér dataleverandør

en: View report
nb-NO: Vis rapport

en: Preservation
nb-NO: Bevaring

en: Home
nb-NO: Hjem

en: Trains
nb-NO: Tog

en: Show train
nb-NO: Vis batch

en: Add item to train
nb-NO: Legg eksemplar til i batch

en: Add items to train
nb-NO: Legg til eksemplarer i batch

en: Edit item in train
nb-NO: Endre eksemplar i batch

en: Add train
nb-NO: Legg til batch

en: Edit train
nb-NO: Endre batch

en: Waiting list
nb-NO: Venteliste

en: Settings
nb-NO: Innstillinger

en: Show processing
nb-NO: Vis behandling

en: Add processing
nb-NO: Legg til behandling

en: Edit processing
nb-NO: Rediger behandling

en: supersedes
nb-NO: erstatter

en: is superseded by
nb-NO: erstattes av

en: provides post-cancellation access for
nb-NO: gir tilgang etter avbestilling for

en: has post-cancellation access in
nb-NO: har tilgang etter avbestilling i

en: tracks demand-driven acquisitions for
nb-NO: følger etterspørsel-styrt innkjøp for

en: has demand-driven acquisitions in
nb-NO: har etterspørsel-styrt innkjøp i

en: has backfile in
nb-NO: har bakfil i

en: has frontfile in
nb-NO: har front-fil i

en: related to
nb-NO: relatert til

en: Publisher
nb-NO: Utgiver

en: Platform
nb-NO: Plattform

en: Publisher ID
nb-NO: Utgiver-ID

en: Print ISSN
nb-NO: Trykt ISSN

en: AJAX error: receiving data from %s
nb-NO: AJAX-feil: mottar data fra %s

en: The page entered is not a number.
nb-NO: Siden som er lagt inn er ikke et tall.

en: The page should be a number between 1 and %s.
nb-NO: Siden må være et tall mellom 1 og %s.

en: Please choose at least one external target
nb-NO: Velg minst ett eksternt mål

en: Search Google Books
nb-NO: Søk Google Books

en: Sorry, nothing found.
nb-NO: Beklager, fant ikke noe.

[ctx: Bibliographic record]
en: The item is already in your cart
nb-NO: Eksemplaret ligger allerede i kurven

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been added to your cart
nb-NO: Eksemplaret er lagt i kurven

[ctx: Bibliographic record]
en:  item(s) added to your cart
nb-NO:  eksmeplar(er) lagt i kurven

en: already in your cart
nb-NO: allerede i kurven

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was selected
nb-NO: Ikke noe valgt eksemplar

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was added to your cart
nb-NO: Ingen eksemplarer ble lagt i kurven

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been removed from your cart
nb-NO: Dette eksemplaret er fjernet fra kurven

en: Scroll to the top of the page
nb-NO: Gå til toppen av siden

en: Log in to your OverDrive account
nb-NO: Logg på OverDrive-kontoen din

en: OverDrive account page
nb-NO: Side for OverDrive-konto

en: Log out of your OverDrive account
nb-NO: Logg ut av OverDrive-kontoen din

en: Checkouts
nb-NO: Utlån

en: Holds
nb-NO: Reservasjoner

en: Checked out until:
nb-NO: Utlånt til:

en: Get item
nb-NO: Hent eksemplar

en: Check in
nb-NO: Innlevering

en: Are you sure you want to return this item?
nb-NO: Er du sikker på at du vil levere inn dette eksemplaret?

en: Check out
nb-NO: Lån ut

en: Are you sure you want to check out this item?
nb-NO: Er du sikker på at du vil låne dette eksemplaret?

en: Cancel hold
nb-NO: Avbryt reservasjon

en: Are you sure you want to cancel this hold?
nb-NO: Er du sikker på at du vil avbryte denne reservasjonen?

en: Item cannot be checked out. There are no available formats
nb-NO: Eksemplar kan ikke lånes ut. Det finnes ingen tilgjengelige formater

en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
nb-NO: Advarsel: Det er ikke mulig å angre. Bekreft en gang til

en: Your rating: %s.
nb-NO: Din rating: %s.

en: Average rating: %s (%s votes)
nb-NO: Gjennomsnitlig vurdering: %s (%s stemmer)

en: Tags added:
nb-NO: Tagger lagt til:

en: Tags deleted:
nb-NO: Tagger slettet:

en: Errors:
nb-NO: Feil:

en: Sorry, tags are not enabled on this system.
nb-NO: Beklager, tagger er ikke aktivert i dette systemet.

en: Error! Your tag was entirely markup code.  It was NOT added.  Please try again with plain text.
nb-NO: Feil! Taggen inneholdt kun koder. Den ble derfor IKKE lagt til. Prøv igjen med ren tekst.

en: Error! Illegal parameter
nb-NO: Feil! Ugyldig parameter

en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
nb-NO: Merk: Taggen din inneholdt kode som ble fjernet. Taggen ble lagt til som

en: Error! Adding tags failed at
nb-NO: Feil! Å legge til tagger mislyktes for

en: Note: you can only tag an item with a given term once.  Check 'Tags' to see your current tags.
nb-NO: Merk: Du kan bare merke et element med et gitt uttrykk én gang. Sjekk "Tagger" for å se dine gjeldende tagger.

en: Error! You cannot delete the tag
nb-NO: Feil! Du kan ikke slette taggen

en: Note: you can only delete your own tags.
nb-NO: Merk: Du kan kun slette dine egne tagger.

en: You must be logged in to add tags.
nb-NO: Du må være pålogget for å legge til tagger.

en: Unable to add one or more tags.
nb-NO: Kunne ikke legge til én eller flere tagger.
