Koha 23.11.08.001 - en to pl-PL translation catalogue (1615 entries)

en: Overpayment refund
pl-PL: Zwrot nadpłaty

en: Payment
pl-PL: Płatność

en: Writeoff
pl-PL: Anulowanie

en: Forgiven
pl-PL: Umorzenie należności

en: Credit
pl-PL: Opłata

en: A discount applied to a patrons fine
pl-PL: Ulga obniżająca karę czytelnika

en: Refund
pl-PL: Zwrot

en: Lost item fee refund
pl-PL: Zwrot opłaty za egzemplarz zagubiony

en: Purchase
pl-PL: Zakup

en: Cancellation
pl-PL: Anulowanie

en: Lost item processing fee refund
pl-PL: Zwrot opłaty za przetwarzanie zagubionego egzemplarza

en: Credit types used in Koha
pl-PL: Typy zasilenia używane w Koha

en: Account creation fee
pl-PL: Opłata za utworzenie konta

en: Account renewal fee
pl-PL: Opłata za prolongatę konta

en: Article request fee
pl-PL: Opłata za zamówienie na kopię

en: Lost item
pl-PL: Zagubiony egzemplarz

en: Manual fee
pl-PL: Opłata ręczna

en: New card fee
pl-PL: Opłata za nową kartę

en: Overdue fine
pl-PL: Należność za przetrzymanie

en: Lost item processing fee
pl-PL: Opłata za przetwarzanie zagubionego egzemplarza

en: Payment from library to patron
pl-PL: Opłata biblioteki na rzecz użytkownika

en: Rental fee
pl-PL: Opłata za wypożyczenie

en: Daily rental fee
pl-PL: Opłata za dzienne wypożyczenie

en: Renewal of daily rental item
pl-PL: Prolongata dziennego wypożyczenia

en: Renewal of rental item
pl-PL: Prolongata wypożyczonego egzemplarza

en: Hold fee
pl-PL: Opłata za zamówienie

en: Hold waiting too long
pl-PL: Zamówienie oczekujące zbyt długo

en: Credit has been voided
pl-PL: Opłata została unieważniona

en: Debit types used in Koha
pl-PL: Typy obciążenia używane w Koha

en: No
pl-PL: Nie

en: Yes
pl-PL: Tak

en: Cash
pl-PL: Gotówka

en: Cash via SIP2
pl-PL: Płatność via SIP2

en: Visa via SIP2
pl-PL: Visa przez SIP2

en: Every week
pl-PL: Każdego tygodnia

en: Active
pl-PL: Aktywna

en: In negotiation
pl-PL: W trakcie negocjacji

en: Closed
pl-PL: Zamknięte

en: Expired
pl-PL: Wygasła

en: Cancelled
pl-PL: Rozwiązana

en: For review
pl-PL: Do przejrzenia

en: Renew
pl-PL: Odnowić

en: Cancel
pl-PL: Rozwiązać

en: Subject specialist
pl-PL: Specjalista przedmiotowy

en: Local
pl-PL: Lokalny

en: Consortial
pl-PL: Konsorcjum

en: National
pl-PL: Krajowa

en: Not yet active
pl-PL: Jeszcze nieaktywna

en: Rejected
pl-PL: Odrzucone

en: Controlling
pl-PL: Kontrola

en: Future
pl-PL: Przyszła

en: Historic
pl-PL: Historyczna

en: Cupboard
pl-PL: Szafka

en: Complete
pl-PL: Skończony

en: Aggregated full
pl-PL: Agregowana pełnotekstowa

en: Abstract and index
pl-PL: Streszczenie i spis treści

en: E-book
pl-PL: Ebook

en: Mixed content
pl-PL: Zawartość mieszana

en: E-journal
pl-PL: Czasopismo elektroniczne

en: Online reference
pl-PL: Zasób informacyjny online

en: Print
pl-PL: Druk

en: Streaming media
pl-PL: Streaming

en: Unknown
pl-PL: Nieznana

en: Journal
pl-PL: Czasopismo

en: Newsletter
pl-PL: Biuletyn

en: Report
pl-PL: Raport

en: Proceedings
pl-PL: Sprawozdanie

en: Website
pl-PL: Strona WWW

en: Newspaper
pl-PL: Gazeta

en: Unspecified
pl-PL: Nieokreślony

en: Book
pl-PL: Książka

en: Bookseries
pl-PL: Seria książek

en: Database
pl-PL: Baza danych

en: Thesis/Dissertation
pl-PL: Rozprawa doktorska

en: Streaming video
pl-PL: Streaming wideo

en: PR - Platform master report
pl-PL: PR - Główny raport platformy

en: PR_P1 - Platform usage
pl-PL: PR_P1 - Wykorzystanie platformy

en: DR - Database master report
pl-PL: DR - Główny raport bazy danych

en: DR_D1 - Database search and item usage
pl-PL: DR_D1 - Wyszukiwania i wykorzystanie obiektów w bazie danych

en: DR_D2 - Database access denied
pl-PL: DR_D2 - Odmowy dostępów w bazie danych

en: TR - Title master report
pl-PL: TR - Główny raport tytułów

en: TR_B1 - Book requests (excluding OA_Gold)
pl-PL: TR_B1 - Wejścia do książek (z pominięciem OA_Gold)

en: TR_B2 - Book access denied
pl-PL: TR_B2 - Odmowy dostępu do książek

en: TR_B3 - Book usage by access type
pl-PL: TR_B3 - Wykorzystanie książek według rodzaju dostępu

en: TR_J1 - Journal requests (excluding OA_Gold)
pl-PL: TR_J1 - Wejścia do czasopism (z pominięciem OA_Gold)

en: TR_J2 - Journal access denied
pl-PL: TR_J2 - Odmowy dostępu do czasopism

en: TR_J3 - Journal usage by access type
pl-PL: TR_J3 - Wykorzystanie czasopism według rodzaju dostępu

en: TR_J4 - Journal requests by YOP(excluding OA_Gold)
pl-PL: TR_J4 - Wejścia do czasopism według roku wydania (z pominięciem OA_Gold)

en: IR - Item master report
pl-PL: IR - Główny raport obiektów

en: IR_A1 - Journal article requests
pl-PL: IR_A1 - Wejścia do artykułów z czasopism

en: IR_M1 - Multimedia item requests
pl-PL: IR_M1 - Wejścia do obiektów multimedialnych

en: Searches platform
pl-PL: Wyszukiwania na platformie

en: Total item investigations
pl-PL: Wszystkie obserwacje obiektów

en: Total item requests
pl-PL: Wszystkie wejścia do obiektów

en: Unique item investigations
pl-PL: Unikalne wyświetlenia obiektów lub ich danych

en: Unique item requests
pl-PL: Unikalne zamówienie dotyczące egzemplarza

en: Unique title investigations
pl-PL: Unikalne wyświetlenia tytułów lub ich danych

en: Unique title requests
pl-PL: Unikalne wejścia do tytułów

en: Searches automated
pl-PL: Wyszukiwania zautomatyzowane

en: Searches federated
pl-PL: Wyszukiwania sfederowane

en: Searches regular
pl-PL: Wyszukiwania zwykłe

en: No license
pl-PL: Brak licencji

en: Limit exceeded
pl-PL: Przekroczony limit

en: Admin
pl-PL: Administrator

en: Orders
pl-PL: Zamówienia

en: Reports
pl-PL: Raporty

en: Maintenance
pl-PL: Prace konserwatorskie

en: Outage
pl-PL: Awaria

en: Andorra
pl-PL: Andora

en: United Arab Emirates
pl-PL: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: Afghanistan
pl-PL: Afganistan

en: Antigua & Barbuda
pl-PL: Antigua i Barbuda

en: Antarctica
pl-PL: Antarktyda

en: Argentina
pl-PL: Argentyna

en: American Samoa
pl-PL: Samoa Amerykańskie

en: Åland Islands
pl-PL: Wyspy Alandzkie

en: Azerbaijan
pl-PL: Azerbejdżan

en: Bosnia & Herzegovina
pl-PL: Bośnia i Hercegowina

en: Bangladesh
pl-PL: Bangladesz

en: Belgium
pl-PL: Belgia

en: Bulgaria
pl-PL: Bułgaria

en: Bahrain
pl-PL: Bahrajn

en: St. Barthélemy
pl-PL: Saint-Barthélemy

en: Bermuda
pl-PL: Bermudy

en: Bolivia
pl-PL: Boliwia

en: Caribbean Netherlands
pl-PL: Holandia Karaibska

en: Brazil
pl-PL: Brazylia

en: Bahamas
pl-PL: Bahamy

en: Bouvet Island
pl-PL: Wyspa Bouveta

en: Belarus
pl-PL: Białoruś

en: Canada
pl-PL: Kanada

en: Cocos (Keeling) Islands
pl-PL: Wyspy Kokosowe (Keelinga)

en: Congo - Kinshasa
pl-PL: Demokratyczna Republika Konga

en: Central African Republic
pl-PL: Republika Środkowoafrykańska

en: Congo - Brazzaville
pl-PL: Kongo

en: Switzerland
pl-PL: Szwajcaria

en: Côte d’Ivoire
pl-PL: Wybrzeże Kości Słoniowej

en: Cook Islands
pl-PL: Wyspy Cooka

en: Cameroon
pl-PL: Kamerun

en: China
pl-PL: Chiny

en: Colombia
pl-PL: Kolumbia

en: Costa Rica
pl-PL: Kostaryka

en: Cuba
pl-PL: Kuba

en: Cape Verde
pl-PL: Wyspy Zielonego Przylądka

en: Christmas Island
pl-PL: Wyspa Bożego Narodzenia

en: Cyprus
pl-PL: Cypr

en: Czechia
pl-PL: Czechy

en: Germany
pl-PL: Niemcy

en: Djibouti
pl-PL: Dżibuti

en: Denmark
pl-PL: Dania

en: Dominica
pl-PL: Dominika

en: Dominican Republic
pl-PL: Dominikana

en: Algeria
pl-PL: Algieria

en: Ecuador
pl-PL: Ekwador

en: Egypt
pl-PL: Egipt

en: Western Sahara
pl-PL: Sahara Zachodnia

en: Eritrea
pl-PL: Erytrea

en: Spain
pl-PL: Hiszpania

en: Ethiopia
pl-PL: Etiopia

en: Finland
pl-PL: Finlandia

en: Fiji
pl-PL: Fidżi

en: Falkland Islands
pl-PL: Falklandy

en: Micronesia
pl-PL: Mikronezja

en: Faroe Islands
pl-PL: Wyspy Owcze

en: France
pl-PL: Francja

en: United Kingdom
pl-PL: Wielka Brytania

en: Georgia
pl-PL: Gruzja

en: French Guiana
pl-PL: Gujana Francuska

en: Greenland
pl-PL: Grenlandia

en: Guinea
pl-PL: Gwinea

en: Guadeloupe
pl-PL: Gwadelupa

en: Equatorial Guinea
pl-PL: Gwinea Równikowa

en: Greece
pl-PL: Grecja

en: South Georgia & South Sandwich Islands
pl-PL: Georgia Południowa i Sandwich Południowy

en: Guatemala
pl-PL: Gwatemala

en: Guinea-Bissau
pl-PL: Gwinea Bissau

en: Guyana
pl-PL: Gujana

en: Hong Kong
pl-PL: Hongkong

en: Heard & McDonald Islands
pl-PL: Wyspy Heard i McDonald

en: Croatia
pl-PL: Chorwacja

en: Hungary
pl-PL: Węgry

en: Indonesia
pl-PL: Indonezja

en: Ireland
pl-PL: Irlandia

en: Israel
pl-PL: Izrael

en: Isle of Man
pl-PL: Wyspa Man

en: India
pl-PL: Indie

en: British Indian Ocean Territory
pl-PL: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

en: Iraq
pl-PL: Irak

en: Iceland
pl-PL: Islandia

en: Italy
pl-PL: Włochy

en: Jamaica
pl-PL: Jamajka

en: Jordan
pl-PL: Jordania

en: Japan
pl-PL: Japonia

en: Kenya
pl-PL: Kenia

en: Kyrgyzstan
pl-PL: Kirgistan

en: Cambodia
pl-PL: Kambodża

en: Comoros
pl-PL: Komory

en: St. Kitts & Nevis
pl-PL: Saint Kitts i Nevis

en: North Korea
pl-PL: Korea Północna

en: South Korea
pl-PL: Korea Południowa

en: Kuwait
pl-PL: Kuwejt

en: Cayman Islands
pl-PL: Kajmany

en: Kazakhstan
pl-PL: Kazachstan

en: Lebanon
pl-PL: Liban

en: St. Lucia
pl-PL: Saint Lucia

en: Lithuania
pl-PL: Litwa

en: Luxembourg
pl-PL: Luksemburg

en: Latvia
pl-PL: Łotwa

en: Libya
pl-PL: Libia

en: Morocco
pl-PL: Maroko

en: Monaco
pl-PL: Monako

en: Moldova
pl-PL: Mołdawia

en: Montenegro
pl-PL: Czarnogóra

en: St. Martin
pl-PL: Saint-Martin

en: Madagascar
pl-PL: Madagaskar

en: Marshall Islands
pl-PL: Wyspy Marshalla

en: North Macedonia
pl-PL: Macedonia Północna

en: Myanmar (Burma)
pl-PL: Mjanma (Birma)

en: Macao
pl-PL: Makau

en: Northern Mariana Islands
pl-PL: Mariany Północne

en: Martinique
pl-PL: Martynika

en: Mauritania
pl-PL: Mauretania

en: Maldives
pl-PL: Malediwy

en: Mexico
pl-PL: Meksyk

en: Malaysia
pl-PL: Malezja

en: Mozambique
pl-PL: Mozambik

en: New Caledonia
pl-PL: Nowa Kaledonia

en: Norfolk Island
pl-PL: Norfolk

en: Nicaragua
pl-PL: Nikaragua

en: Netherlands
pl-PL: Holandia

en: Norway
pl-PL: Norwegia

en: New Zealand
pl-PL: Nowa Zelandia

en: French Polynesia
pl-PL: Polinezja Francuska

en: Papua New Guinea
pl-PL: Papua-Nowa Gwinea

en: Philippines
pl-PL: Filipiny

en: Poland
pl-PL: Polska

en: St. Pierre & Miquelon
pl-PL: Saint-Pierre i Miquelon

en: Pitcairn Islands
pl-PL: Pitcairn

en: Puerto Rico
pl-PL: Portoryko

en: Palestinian Territories
pl-PL: Terytoria palestyńskie

en: Portugal
pl-PL: Portugalia

en: Paraguay
pl-PL: Paragwaj

en: Qatar
pl-PL: Katar

en: Réunion
pl-PL: Reunion

en: Romania
pl-PL: Rumunia

en: Russia
pl-PL: Rosja

en: Saudi Arabia
pl-PL: Arabia Saudyjska

en: Solomon Islands
pl-PL: Wyspy Salomona

en: Seychelles
pl-PL: Seszele

en: Sweden
pl-PL: Szwecja

en: Singapore
pl-PL: Singapur

en: St. Helena
pl-PL: Wyspa Świętej Heleny

en: Slovenia
pl-PL: Słowenia

en: Svalbard & Jan Mayen
pl-PL: Svalbard i Jan Mayen

en: Slovakia
pl-PL: Słowacja

en: Suriname
pl-PL: Surinam

en: South Sudan
pl-PL: Sudan Południowy

en: São Tomé & Príncipe
pl-PL: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

en: El Salvador
pl-PL: Salwador

en: Eswatini
pl-PL: Suazi

en: Turks & Caicos Islands
pl-PL: Turks i Caicos

en: Chad
pl-PL: Czad

en: French Southern Territories
pl-PL: Francuskie Terytoria Południowe

en: Thailand
pl-PL: Tajlandia

en: Tajikistan
pl-PL: Tadżykistan

en: Timor-Leste
pl-PL: Timor Wschodni

en: Tunisia
pl-PL: Tunezja

en: Turkey
pl-PL: Turcja

en: Trinidad & Tobago
pl-PL: Trynidad i Tobago

en: Taiwan
pl-PL: Tajwan

en: Ukraine
pl-PL: Ukraina

en: U.S. Outlying Islands
pl-PL: Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych

en: United States
pl-PL: Stany Zjednoczone

en: Uruguay
pl-PL: Urugwaj

en: Vatican City
pl-PL: Watykan

en: St. Vincent & Grenadines
pl-PL: Saint Vincent i Grenadyny

en: Venezuela
pl-PL: Wenezuela

en: British Virgin Islands
pl-PL: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

en: U.S. Virgin Islands
pl-PL: Wyspy Dziewicze

en: Vietnam
pl-PL: Wietnam

en: Wallis & Futuna
pl-PL: Wallis i Futuna

en: Yemen
pl-PL: Jemen

en: Mayotte
pl-PL: Majotta

en: South Africa
pl-PL: Republika Południowej Afryki

en: Afar
pl-PL: afar

en: Abkhazian
pl-PL: abchaski

en: Achinese
pl-PL: atjin (aceh)

en: Acoli
pl-PL: aczoli

en: Adangme
pl-PL: adangme

en: Adyghe; Adygei
pl-PL: adygejski

en: Afro-Asiatic languages
pl-PL: języki afro-azjatyckie

en: Afrikaans
pl-PL: afrikaans

en: Ainu
pl-PL: ajnoski (ajnu)

en: Akan
pl-PL: akan

en: Akkadian
pl-PL: akadyjski

en: Albanian
pl-PL: albański

en: Aleut
pl-PL: aleucki

en: Algonquian languages
pl-PL: języki algonkiańskie

en: Southern Altai
pl-PL: język południowoałtajski

en: Amharic
pl-PL: amharski

en: English, Old (ca.450-1100)
pl-PL: staroangielski (ok. 450-1100)

en: Angika
pl-PL: angika

en: Apache languages
pl-PL: apaczeańskie (języki Apaczów)

en: Arabic
pl-PL: arabski

en: Official Aramaic (700-300 BCE); Imperial Aramaic (700-300 BCE)
pl-PL: aramejski (700-300 p.n.e)

en: Aragonese
pl-PL: aragoński

en: Armenian
pl-PL: ormiański

en: Mapudungun; Mapuche
pl-PL: język mapudungun

en: Arapaho
pl-PL: arapaho

en: Artificial languages
pl-PL: język sztuczny

en: Arawak
pl-PL: arawaskie

en: Assamese
pl-PL: assamski

en: Asturian; Bable; Leonese; Asturleonese
pl-PL: język asturleoński

en: Athapascan languages
pl-PL: język atapaskański

en: Australian languages
pl-PL: języki australijskie

en: Avaric
pl-PL: awarski

en: Avestan
pl-PL: awestyjski

en: Awadhi
pl-PL: awadhi

en: Aymara
pl-PL: ajmara

en: Azerbaijani
pl-PL: azerbejdżański

en: Banda languages
pl-PL: języki banda

en: Bamileke languages
pl-PL: języki bamileke

en: Bashkir
pl-PL: baszkirski

en: Baluchi
pl-PL: beludżyjski

en: Bambara
pl-PL: bambara

en: Balinese
pl-PL: balijski

en: Basque
pl-PL: baskijski

en: Basa
pl-PL: basa

en: Baltic languages
pl-PL: język bałtycki

en: Beja; Bedawiyet
pl-PL: język bedża

en: Belarusian
pl-PL: białoruski

en: Bemba
pl-PL: bemba

en: Bengali
pl-PL: bengalski

en: Berber languages
pl-PL: język berberyjski

en: Bhojpuri
pl-PL: bhodźpuri

en: Bihari languages
pl-PL: język bihari

en: Bikol
pl-PL: bikol

en: Bini; Edo
pl-PL: język benue-kongo

en: Bislama
pl-PL: bislama

en: Siksika
pl-PL: siksika (język Czarnych Stóp)

en: Bantu languages
pl-PL: język bantu

en: Bosnian
pl-PL: bośniacki

en: Braj
pl-PL: bradź

en: Breton
pl-PL: bretoński

en: Batak languages
pl-PL: język batacki

en: Buriat
pl-PL: buriacki

en: Buginese
pl-PL: język bugijski

en: Bulgarian
pl-PL: bułgarski

en: Burmese
pl-PL: birmański

en: Blin; Bilin
pl-PL: język bilen

en: Caddo
pl-PL: kaddoskie

en: Central American Indian languages
pl-PL: Indian środkowoamerykańskich (inne)

en: Galibi Carib
pl-PL: język karibski

en: Catalan; Valencian
pl-PL: kataloński

en: Caucasian languages
pl-PL: język kaukaski

en: Cebuano
pl-PL: cebuański

en: Celtic languages
pl-PL: język celtycki

en: Chamorro
pl-PL: czamorro

en: Chibcha
pl-PL: czibczańskie

en: Chechen
pl-PL: czeczeński

en: Chagatai
pl-PL: czagatajski

en: Chinese
pl-PL: chiński (mandaryński)

en: Chuukese
pl-PL: czukocki

en: Mari
pl-PL: maryjski (czeremiski)

en: Chinook jargon
pl-PL: chinook jargon

en: Choctaw
pl-PL: choctaw

en: Chipewyan; Dene Suline
pl-PL: język czipewiański

en: Cherokee
pl-PL: czirokeski

en: Church Slavic; Old Slavonic; Church Slavonic; Old Bulgarian; Old Church Slavonic
pl-PL: język cerkiewnosłowiański

en: Chuvash
pl-PL: czuwaski

en: Cheyenne
pl-PL: cheyenne

en: Chamic languages
pl-PL: czamskie

en: Montenegrin
pl-PL: czarnogórski

en: Coptic
pl-PL: koptyjski

en: Cornish
pl-PL: kornijski (kornwalijski)

en: Corsican
pl-PL: korsykański

en: Creoles and pidgins, English based
pl-PL: kreolskie i pidżynowe na bazie języka angielskiego

en: Creoles and pidgins, French-based
pl-PL: kreolskie i pidżynowe na bazie języka francuskiego (inne)

en: Creoles and pidgins, Portuguese-based
pl-PL: kreolskie i pidżynowe na bazie języka portugalskiego (inne)

en: Cree
pl-PL: kri

en: Crimean Tatar; Crimean Turkish
pl-PL: krymskotatarski

en: Creoles and pidgins
pl-PL: kreolskie i pidżynowe (inne)

en: Kashubian
pl-PL: kaszubski

en: Cushitic languages
pl-PL: języki kuszyckie

en: Czech
pl-PL: czeski

en: Dakota
pl-PL: dakota

en: Danish
pl-PL: duński

en: Dargwa
pl-PL: dargwijski

en: Land Dayak languages
pl-PL: języki Land Daya

en: Delaware
pl-PL: delaware

en: Slave (Athapascan)
pl-PL: atapaskańskie (inne)

en: Dogrib
pl-PL: dogrib

en: Dinka
pl-PL: dinka

en: Divehi; Dhivehi; Maldivian
pl-PL: język malediwski

en: Dogri
pl-PL: dogri

en: Dravidian languages
pl-PL: języki drawidyjskie

en: Lower Sorbian
pl-PL: dolnołużycki

en: Duala
pl-PL: duala

en: Dutch, Middle (ca.1050-1350)
pl-PL: średnioniderlandzki (ok. 1050-1350)

en: Dutch; Flemish
pl-PL: flamandzki

en: Dyula
pl-PL: dyula

en: Dzongkha
pl-PL: dzongka

en: Efik
pl-PL: efik

en: Egyptian (Ancient)
pl-PL: egipski starożytny

en: Ekajuk
pl-PL: ekajuk

en: Elamite
pl-PL: elamicki

en: English
pl-PL: angielski

en: English, Middle (1100-1500)
pl-PL: angielski średniowieczny (1100-1500)

en: Esperanto
pl-PL: esperanto

en: Estonian
pl-PL: estoński

en: Ewe
pl-PL: ewe

en: Ewondo
pl-PL: ewondo

en: Fang
pl-PL: fang

en: Faroese
pl-PL: farerski

en: Fanti
pl-PL: fante

en: Fijian
pl-PL: fidżyjski

en: Filipino; Pilipino
pl-PL: filipiński (pilipino)

en: Finnish
pl-PL: fiński

en: Finno-Ugrian languages
pl-PL: języki ugrofińskie

en: Fon
pl-PL: fon

en: French
pl-PL: francuski

en: French, Middle (ca.1400-1600)
pl-PL: średniofrancuski (ok. 1400-1600)

en: French, Old (842-ca.1400)
pl-PL: starofrancuski (ok. 842-1400)

en: Northern Frisian
pl-PL: język północnofryzyjski

en: Eastern Frisian
pl-PL: fryzyjski, wschodni

en: Western Frisian
pl-PL: język zachodniofryzyjski

en: Fulah
pl-PL: język ful

en: Friulian
pl-PL: friulski

en: Ga
pl-PL: język ga

en: Gayo
pl-PL: gayo

en: Gbaya
pl-PL: gbaya

en: Germanic languages
pl-PL: języki germańskie

en: Georgian
pl-PL: gruziński

en: German
pl-PL: niemiecki

en: Geez
pl-PL: język gyyz

en: Gilbertese
pl-PL: gilbertański

en: Gaelic; Scottish Gaelic
pl-PL: gaelicki; szkocki

en: Irish
pl-PL: irlandzki

en: Galician
pl-PL: galicyjski

en: Manx
pl-PL: mański (manx)

en: German, Middle High (ca.1050-1500)
pl-PL: średnio-wysoko-niemiecki (ok. 1050-1500)

en: German, Old High (ca.750-1050)
pl-PL: staro-wysoko-niemiecki (ok.750-1050)

en: Gondi
pl-PL: gondi

en: Gorontalo
pl-PL: gorontalo

en: Gothic
pl-PL: gocki

en: Grebo
pl-PL: grebo

en: Greek, Ancient (to 1453)
pl-PL: grecki starożytny (do 1453)

en: Greek, Modern (1453-)
pl-PL: grecki, współczesny (1453-)

en: Guarani
pl-PL: guarani

en: Swiss German; Alemannic; Alsatian
pl-PL: gwary szwajcarskie

en: Gujarati
pl-PL: gudźarati

en: Gwich'in
pl-PL: gwich'in

en: Haida
pl-PL: haida

en: Haitian; Haitian Creole
pl-PL: język kreolski haitański

en: Hausa
pl-PL: hausa

en: Hawaiian
pl-PL: hawajski

en: Hebrew
pl-PL: hebrajski

en: Herero
pl-PL: herero

en: Hiligaynon
pl-PL: hiligaynon

en: Himachali languages; Western Pahari languages
pl-PL: języki pahari zachodnie (himachali)

en: Hindi
pl-PL: hindi

en: Hittite
pl-PL: hetycki

en: Hmong; Mong
pl-PL: hmong

en: Hiri Motu
pl-PL: hiri motu

en: Croatian
pl-PL: chorwacki

en: Upper Sorbian
pl-PL: górnołużycki

en: Hungarian
pl-PL: węgierski

en: Hupa
pl-PL: hupa

en: Iban
pl-PL: iban

en: Igbo
pl-PL: igbo

en: Icelandic
pl-PL: islandzki

en: Ido
pl-PL: ido

en: Sichuan Yi; Nuosu
pl-PL: język nuosu

en: Ijo languages
pl-PL: języki Izon

en: Inuktitut
pl-PL: inuktitut

en: Interlingue; Occidental
pl-PL: interlingwe (język sztuczny)

en: Iloko
pl-PL: ilokano

en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
pl-PL: interlingwa (międzynarodowy język pomocniczy)

en: Indic languages
pl-PL: języki indoaryjskie

en: Indonesian
pl-PL: indonezyjski

en: Indo-European languages
pl-PL: języki indoeuropejskie

en: Ingush
pl-PL: inguski

en: Inupiaq
pl-PL: inupiak

en: Iranian languages
pl-PL: języki irańskie

en: Iroquoian languages
pl-PL: języki irokiańskie

en: Italian
pl-PL: włoski

en: Javanese
pl-PL: jawajski

en: Lojban
pl-PL: język lojban

en: Japanese
pl-PL: japoński

en: Judeo-Persian
pl-PL: judeo-perski

en: Judeo-Arabic
pl-PL: judeo-arabski

en: Kara-Kalpak
pl-PL: karakałpacki

en: Kabyle
pl-PL: kabylski

en: Kachin; Jingpho
pl-PL: język jingpo

en: Kalaallisut; Greenlandic
pl-PL: język grenlandzki

en: Kamba
pl-PL: kamba

en: Kannada
pl-PL: kannada

en: Karen languages
pl-PL: kareńskie

en: Kashmiri
pl-PL: kaszmirski

en: Kanuri
pl-PL: kanuri

en: Kawi
pl-PL: kawi

en: Kazakh
pl-PL: kazachski

en: Kabardian
pl-PL: kabardyjski

en: Khasi
pl-PL: khasi

en: Khoisan languages
pl-PL: języki khoisan

en: Central Khmer
pl-PL: Język khmerski

en: Khotanese; Sakan
pl-PL: chotański

en: Kikuyu; Gikuyu
pl-PL: język kikuju

en: Kinyarwanda
pl-PL: kinyarwanda

en: Kirghiz; Kyrgyz
pl-PL: Kirgizi

en: Kimbundu
pl-PL: kimbundu

en: Konkani
pl-PL: konkani

en: Komi
pl-PL: komi

en: Kongo
pl-PL: kongo

en: Korean
pl-PL: koreański

en: Kosraean
pl-PL: kusajski (kosrae)

en: Kpelle
pl-PL: kpelle

en: Karachay-Balkar
pl-PL: karaczajsko-bałkarski

en: Karelian
pl-PL: karelski

en: Kru languages
pl-PL: języki kru

en: Kurukh
pl-PL: kurukh

en: Kuanyama; Kwanyama
pl-PL: język kwanyama

en: Kumyk
pl-PL: kumycki

en: Kurdish
pl-PL: kurdyjski

en: Kutenai
pl-PL: kutenai

en: Ladino
pl-PL: ladino

en: Lahnda
pl-PL: lahnda

en: Lamba
pl-PL: lamba

en: Lao
pl-PL: laotański

en: Latin
pl-PL: łacina

en: Latvian
pl-PL: łotewski

en: Lezghian
pl-PL: język lezgiński

en: Lingala
pl-PL: lingala

en: Lithuanian
pl-PL: litewski

en: Lozi
pl-PL: lozi

en: Luxembourgish; Letzeburgesch
pl-PL: luksemburski

en: Luba-Lulua
pl-PL: luba-lulua (kasai)

en: Luba-Katanga
pl-PL: luba-katanga

en: Ganda
pl-PL: ganda

en: Luiseno
pl-PL: luiseno

en: Lunda
pl-PL: lunda

en: Luo (Kenya and Tanzania)
pl-PL: luo (Kenia i Tanzania)

en: Lushai
pl-PL: lushai

en: Macedonian
pl-PL: macedoński

en: Madurese
pl-PL: madurajski

en: Magahi
pl-PL: magadhi

en: Marshallese
pl-PL: marszalski

en: Maithili
pl-PL: maithili

en: Makasar
pl-PL: makasarski

en: Malayalam
pl-PL: malajalam

en: Mandingo
pl-PL: mandingo

en: Maori
pl-PL: maoryjski

en: Austronesian languages
pl-PL: język austronezyjski

en: Marathi
pl-PL: marathi

en: Masai
pl-PL: masajski

en: Malay
pl-PL: malajski

en: Moksha
pl-PL: moksza

en: Mandar
pl-PL: mandarski

en: Mende
pl-PL: mende

en: Irish, Middle (900-1200)
pl-PL: średnioirlandzki (900-1200)

en: Mi'kmaq; Micmac
pl-PL: język mikmak

en: Minangkabau
pl-PL: minangkabau

en: Mon-Khmer languages
pl-PL: języki mon-khmer

en: Malagasy
pl-PL: malgaski

en: Maltese
pl-PL: maltański

en: Manchu
pl-PL: mandżurski

en: Manipuri
pl-PL: manipuri (meithei)

en: Manobo languages
pl-PL: języki manobo

en: Mohawk
pl-PL: mohawk

en: Mongolian
pl-PL: mongolski

en: Multiple languages
pl-PL: wiele języków

en: Munda languages
pl-PL: języki mundajskie

en: Creek
pl-PL: creek (muskogi)

en: Mirandese
pl-PL: mirandyjski

en: Marwari
pl-PL: marwari

en: Mayan languages
pl-PL: języki majańskie

en: Erzya
pl-PL: erzja

en: Nahuatl languages
pl-PL: język nahuatl

en: North American Indian languages
pl-PL: języki indian pólnocnoamerykańskich

en: Neapolitan
pl-PL: język neapolitański

en: Navajo; Navaho
pl-PL: język nawaho

en: Ndebele, South; South Ndebele
pl-PL: język ndebele południowy

en: Ndebele, North; North Ndebele
pl-PL: język ndebele północny

en: Ndonga
pl-PL: ndonga

en: Nepali
pl-PL: nepalski

en: Nepal Bhasa; Newari
pl-PL: język newarski

en: Nias
pl-PL: nias

en: Niger-Kordofanian languages
pl-PL: języki nigero-kongijskie

en: Niuean
pl-PL: niue

en: Norwegian Nynorsk; Nynorsk, Norwegian
pl-PL: norweski (Nynorsk)

en: Bokmål, Norwegian; Norwegian Bokmål
pl-PL: norweski (Bokmål), Norwegia

en: Nogai
pl-PL: nogajski

en: Norse, Old
pl-PL: język staronordyjski

en: Norwegian
pl-PL: norweski

en: N'Ko
pl-PL: n’ko

en: Pedi; Sepedi; Northern Sotho
pl-PL: język północny sotho

en: Nubian languages
pl-PL: języki nubijskie

en: Classical Newari; Old Newari; Classical Nepal Bhasa
pl-PL: język klasyczny Newari; stary Newari; klasyczny Nepal Bhasa

en: Chichewa; Chewa; Nyanja
pl-PL: Język czewa

en: Nyamwezi
pl-PL: nyamwezi

en: Nyankole
pl-PL: nyankole

en: Nyoro
pl-PL: nyoro

en: Nzima
pl-PL: nzema

en: Occitan (post 1500)
pl-PL: język oksytański (po 1500)

en: Ojibwa
pl-PL: odżibwa

en: Oriya
pl-PL: orija

en: Oromo
pl-PL: oromo

en: Osage
pl-PL: osage

en: Ossetian; Ossetic
pl-PL: język osetyjski

en: Turkish, Ottoman (1500-1928)
pl-PL: turecko-osmański (1500-1928)

en: Otomian languages
pl-PL: języki otomi-mangue (otomang)

en: Papuan languages
pl-PL: języki papuaskie

en: Pangasinan
pl-PL: pangasinan

en: Pahlavi
pl-PL: pahlawi

en: Pampanga; Kapampangan
pl-PL: język pampango

en: Panjabi; Punjabi
pl-PL: język pendżabski

en: Papiamento
pl-PL: papiamento

en: Palauan
pl-PL: palau

en: Persian, Old (ca.600-400 B.C.)
pl-PL: staroperski (ok. 600-400 p.n.e.)

en: Persian
pl-PL: perski

en: Philippine languages
pl-PL: Filipiny

en: Phoenician
pl-PL: fenicki

en: Pali
pl-PL: pali

en: Polish
pl-PL: polski

en: Pohnpeian
pl-PL: ponape

en: Portuguese
pl-PL: portugalski

en: Prakrit languages
pl-PL: prakryty

en: Provençal, Old (to 1500);Occitan, Old (to 1500)
pl-PL: staroprowansalski, starooksytański (do 1500)

en: Pushto; Pashto
pl-PL: paszto (pusztu)

en: Reserved for local use
pl-PL: Zarezerwowany do użycia lokalnego

en: Quechua
pl-PL: keczua

en: Rajasthani
pl-PL: radźasthani

en: Rapanui
pl-PL: rapanui

en: Rarotongan; Cook Islands Maori
pl-PL: Maorysi Wysp Cooka

en: Romance languages
pl-PL: języki romańskie

en: Romansh
pl-PL: język romansz

en: Romany
pl-PL: romski

en: Romanian; Moldavian; Moldovan
pl-PL: rumuński; mołdawski

en: Rundi
pl-PL: rundi

en: Aromanian; Arumanian; Macedo-Romanian
pl-PL: język arumuński; macedo-rumuński

en: Russian
pl-PL: rosyjski

en: Sandawe
pl-PL: sandawe

en: Sango
pl-PL: język sango

en: Yakut
pl-PL: jakucki

en: South American Indian languages
pl-PL: Indian południowoamerykańskich

en: Salishan languages
pl-PL: języki salisz

en: Samaritan Aramaic
pl-PL: samarytański

en: Sanskrit
pl-PL: sanskryt

en: Sasak
pl-PL: sasak

en: Santali
pl-PL: santali

en: Sicilian
pl-PL: sycylijski

en: Scots
pl-PL: szkocki

en: Selkup
pl-PL: selkupski

en: Semitic languages
pl-PL: języki semickie

en: Irish, Old (to 900)
pl-PL: staroirlandzki (do 900)

en: Sign Languages
pl-PL: język migowy

en: Shan
pl-PL: szan

en: Sidamo
pl-PL: sidamo

en: Sinhala; Sinhalese
pl-PL: język sinhala

en: Siouan languages
pl-PL: języki siouańskie

en: Sino-Tibetan languages
pl-PL: języki chińsko-tybetańskie

en: Slavic languages
pl-PL: języki słowiańskie

en: Slovak
pl-PL: słowacki

en: Slovenian
pl-PL: słoweński

en: Southern Sami
pl-PL: lapoński południowy

en: Northern Sami
pl-PL: lapoński północny

en: Sami languages
pl-PL: języki lapońskie

en: Lule Sami
pl-PL: lapoński lule

en: Inari Sami
pl-PL: lapoński inari

en: Samoan
pl-PL: samoański

en: Skolt Sami
pl-PL: lapoński skolt

en: Shona
pl-PL: szona

en: Sindhi
pl-PL: sindhi

en: Soninke
pl-PL: soninke

en: Sogdian
pl-PL: sogdyjski

en: Somali
pl-PL: somalijski

en: Songhai languages
pl-PL: języki songhaj

en: Sotho, Southern
pl-PL: język sotho

en: Spanish; Castilian
pl-PL: hiszpański

en: Sardinian
pl-PL: sardyński

en: Sranan Tongo
pl-PL: Sranan tongo

en: Serbian
pl-PL: serbski

en: Serer
pl-PL: serer

en: Nilo-Saharan languages
pl-PL: języki nilo-saharyjskie

en: Swati
pl-PL: suazi

en: Sukuma
pl-PL: sukuma

en: Sundanese
pl-PL: sundajski

en: Susu
pl-PL: susu

en: Sumerian
pl-PL: sumeryjski

en: Swahili
pl-PL: suahili

en: Swedish
pl-PL: szwedzki

en: Classical Syriac
pl-PL: klasyczny syryjski

en: Syriac
pl-PL: syryjski klasyczny

en: Tahitian
pl-PL: tahitański

en: Tai languages
pl-PL: języki tajskie

en: Tamil
pl-PL: tamilski

en: Tatar
pl-PL: tatarski

en: Telugu
pl-PL: telugu

en: Tetum
pl-PL: tetum

en: Tajik
pl-PL: tadżycki

en: Tagalog
pl-PL: tagalog (tagalski)

en: Thai
pl-PL: tajski (syjamski)

en: Tibetan
pl-PL: tybetański

en: Tigrinya
pl-PL: tigrinia

en: Tiv
pl-PL: tiw

en: Klingon; tlhIngan-Hol
pl-PL: język klingoński

en: Tlingit
pl-PL: tlingit

en: Tamashek
pl-PL: tamaszek (tuareski)

en: Tonga (Nyasa)
pl-PL: tonga (Malawi)

en: Tonga (Tonga Islands)
pl-PL: Tonga (Wyspy Tonga)

en: Tok Pisin
pl-PL: neomelanezyjski (tok pisin)

en: Tsimshian
pl-PL: tsimshian

en: Tswana
pl-PL: tswana

en: Tsonga
pl-PL: tsonga

en: Turkmen
pl-PL: turkmeński

en: Tumbuka
pl-PL: tumbuka

en: Tupi languages
pl-PL: języki tupi

en: Turkish
pl-PL: turecki

en: Altaic languages
pl-PL: języki ałtajskie

en: Twi
pl-PL: twi (aszanti)

en: Tuvinian
pl-PL: tuwiński

en: Udmurt
pl-PL: udmurcki (wotiacki)

en: Ugaritic
pl-PL: ugarycki

en: Uighur; Uyghur
pl-PL: ujgurski

en: Ukrainian
pl-PL: ukraiński

en: Umbundu
pl-PL: umbundu

en: Undetermined
pl-PL: nieokreślony

en: Urdu
pl-PL: urdu

en: Uzbek
pl-PL: uzbecki

en: Vai
pl-PL: vai

en: Venda
pl-PL: venda

en: Vietnamese
pl-PL: wietnamski

en: Volapük
pl-PL: volapük

en: Votic
pl-PL: wocki

en: Wakashan languages
pl-PL: języki wakasz

en: Wolaitta; Wolaytta
pl-PL: Wolayta

en: Waray
pl-PL: warajski (waray-waray)

en: Welsh
pl-PL: walijski

en: Sorbian languages
pl-PL: języki łużyckie

en: Walloon
pl-PL: waloński

en: Wolof
pl-PL: wolof

en: Kalmyk; Oirat
pl-PL: język kałmucki

en: Xhosa
pl-PL: xhosa (khosa)

en: Yapese
pl-PL: japski

en: Yiddish
pl-PL: jidysz

en: Yoruba
pl-PL: joruba

en: Yupik languages
pl-PL: języki jupik

en: Zapotec
pl-PL: zapoteckie

en: Blissymbols; Blissymbolics; Bliss
pl-PL: język bliss

en: Zenaga
pl-PL: zenaga

en: Standard Moroccan Tamazight
pl-PL: standardowy marokański tamazight

en: Zhuang; Chuang
pl-PL: język zhuang

en: Zande languages
pl-PL: języki zande

en: Zulu
pl-PL: zulu

en: Zuni
pl-PL: zuni

en: No linguistic content; Not applicable
pl-PL: brak treści językowych; nie dotyczy

en: Zaza; Dimili; Dimli; Kirdki; Kirmanjki; Zazaki
pl-PL: język zazaki

en: Actor
pl-PL: Aktor

en: Agency making a reproduction available
pl-PL: Agencja udostępniająca reprodukcję

en: Annotator
pl-PL: Adnotator

en: Arranger
pl-PL: Wykonawca

en: Artist
pl-PL: Artysta

en: Assignee
pl-PL: Pełnomocnik

en: Associated name
pl-PL: Nazwa powiązana

en: Author
pl-PL: Autor

en: Author in quotations or text extracts
pl-PL: Author in quotations or text abstracts

en: Author of afterword, postface, colophon, etc.
pl-PL: Author of afterword, colophon, etc.

en: Author of dialogue
pl-PL: Author of dialog

en: Choral director
pl-PL: reżyser chóralny

en: Circus performer
pl-PL: Osoba występująca w cyrku

en: Collaborator
pl-PL: Wspólpracownik

en: Comedian
pl-PL: Artysta komediowy

en: Commentator
pl-PL: Komentator

en: Composer
pl-PL: Kompozytor

en: Composer of adapted work
pl-PL: Kompozytor utworu adaptowanego

en: Composer of main musical work
pl-PL: Kompozytor głównego dzieła muzycznego

en: Conductor
pl-PL: Dyrygent

en: Continuator
pl-PL: Kontynuator

en: Curator of an exhibition
pl-PL: Kurator wystawy

en: Degree-grantor
pl-PL: Degree grantor

en: Editor
pl-PL: Edytor

en: Other
pl-PL: Inne

en: Publisher
pl-PL: Wydawca

en: Research team head
pl-PL: Kierownik zespołu badawczego

en: Research team member
pl-PL: Członek zespołu badawczego

en: Reviewer
pl-PL: Przeglądający

en: Vendor
pl-PL: Dostawca

en: Default Koha system authorised values
pl-PL: Domyślne dopuszczone wartości Koha

en: Default filing rules for DDC
pl-PL: Domyślna zasada klasyfikacji dla DDC

en: Default filing rules for LCC
pl-PL: Domyślna zasada klasyfikacji dla LCC

en: Generic call number filing rules
pl-PL: Ogólna sygnatura zasady klasyfikacji

en: Dewey Decimal Classification
pl-PL: Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna

en: Library of Congress Classification
pl-PL: Klasyfikacja Biblioteki Kongresu

en: Universal Decimal Classification
pl-PL: Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna

en: ANSCR (Sound Recordings)
pl-PL: ANSCR (nagrania dźwiękowe)

en: Other/Generic Classification Scheme
pl-PL: Inne/Ogólny schemat klasyfikacji

en: Default splitting rules for DDC
pl-PL: Domyślna reguła podziału dla DDC

en: Default splitting rules for LCC
pl-PL: Domyślna reguła podziału dla LCC

en: Generic call number splitting rules
pl-PL: Ogólna sygnatura reguły podziału

en: Default classification sources and filing rules for Koha.
pl-PL: Domyślne źródła i zasady klasyfikacji dla Koha.

en: ILL batch statuses used in Koha
pl-PL: Typy statusów grup wypożyczeń międzybibliotecznych używane w Koha

en: Default Koha system patron restriction types
pl-PL: Domyślne ograniczenia użytkownika systemu Koha

en: Sample frequencies for subscriptions
pl-PL: Przykładowe częstotliwości dla prenumeraty

en: 2/day
pl-PL: 2/dzień

en: 1/day
pl-PL: Dziennik

en: 3/week
pl-PL: 3/tydzień

en: 1/week
pl-PL: Tygodnik

en: 1/2 weeks
pl-PL: 1/2 tygodnie

en: 1/3 weeks
pl-PL: 1/3 tygodnie

en: 1/month
pl-PL: Miesięcznik

en: 1/2 months
pl-PL: Dwumiesięcznik

en: 1/3 months
pl-PL: Kwartalnik

en: 2/year
pl-PL: Półrocznik

en: 1/year
pl-PL: Rocznik

en: 1/2 year
pl-PL: Półrocznik

en: Irregular
pl-PL: Nieregularny

en: Sample notices
pl-PL: Przykładowe powiadomienia

en: Notification on receiving
pl-PL: Powiadomienie po otrzymaniu

en: Order received
pl-PL: Otrzymanie zamówienia

en: Catalog concern acknowledgment
pl-PL: Zawiadomienie o problemie z katalogiem

en: Concern acknowledgement
pl-PL: Potwierdzenie zawiadomienia o problemie

en: Catalog concern resolved
pl-PL: Problem z katalogiem został rozwiązany

en: Concern resolved
pl-PL: Problem rozwiązany

en: Catalog concern updated
pl-PL: Problem z katalogiem został zmodyfikowany

en: Concern updated
pl-PL: Problem zmodyfikowany

en: Catalog concern reported
pl-PL: Problem z katalogiem został zgłoszony

en: Concern notification
pl-PL: Zawiadomienie o problemie

en: Account payment
pl-PL: Konto

en: Account fee
pl-PL: Opłata konta

en: Account writeoff
pl-PL: Anulowanie konta

en: Article request - canceled
pl-PL: Zamówienie na kopię - anulowanie

en: Article request canceled
pl-PL: Zamówienie na kopię anulowane

en: Article request - completed
pl-PL: Zamówienie na kopię - zakończone

en: Article request completed
pl-PL: Zamówienie na kopię zakończone

en: Article request - pending
pl-PL: Zamówienie na kopię - oczekuje

en: Pending article request
pl-PL: Oczekujące zamówienie na kopię

en: Article request - new
pl-PL: Zamówienie na kopię - nowy

en: Article request received
pl-PL: Zamówienie na kopię otrzymano

en: Article request - processing
pl-PL: Zamówienie na kopię - przetwarzanie

en: Article request processing
pl-PL: Zamówienie na kopię przetwarzane

en: Article request
pl-PL: Zamówienie na kopię

en: Article request - print slip
pl-PL: Zamówienie na kopię - rewers

en: Check-ins
pl-PL: Przekaż / Zwróć

en: Item check-in (digest)
pl-PL: Zwrot egzemplarza (zestawienie)

en: Checkouts
pl-PL: Wypożyczenia

en: Item check-out (digest)
pl-PL: Wypożyczenie egzemplarza (zestawienie)

en: Checkout note
pl-PL: Uwaga o wypożyczeniu

en: Checkout note on item set by patron
pl-PL: Uwaga o wypożyczeniu egzemplarza ustawiona przez użytkownika

en: Item due reminder
pl-PL: Przypomnienie o terminie zwrotu

en: Item due reminder (digest)
pl-PL: Przypomnienie o terminie zwrotu (zestawienie)

en: Hold slip
pl-PL: Rewers zamówienia

en: Issue quick slip
pl-PL: Skrócony rewers dla numeru czasopisma

en: Issue slip
pl-PL: Rewers dla numeru czasopisma

en: Item overdue
pl-PL: Pozycja przetrzymana

en: Overdue notice
pl-PL: Powiadomienie o przetrzymaniu

en: Overdues slip
pl-PL: Rewers przetrzymania

en: Advance notice of item due
pl-PL: Powiadomienie o terminie zwrotu

en: Advance notice of item due (digest)
pl-PL: Powiadomienie o terminie zwrotu (zestawienie)

en: Item renewals
pl-PL: Prolongaty egzemplarza

en: Stock rotation report
pl-PL: Raport obiegu zbiorów

en: Stock rotation slip
pl-PL: Rewers

en: Acquisition claim
pl-PL: Reklamacja gromadzenia

en: Item not received
pl-PL: Egzemplarz nieotrzymany

en: ILL request ready for pickup
pl-PL: Zamówienie WM gotowe do odbioru

en: Interlibrary loan request ready for pickup
pl-PL: Zamówienie międzybiblioteczne gotowe do odbioru

en: ILL request unavailable
pl-PL: Zamówienie WM niedostępne

en: Interlibrary loan request unavailable
pl-PL: Zamówienie międzybiblioteczne niedostępne

en: ILL request cancelled
pl-PL: Zamówienie WM anulowane

en: Interlibrary loan request cancelled
pl-PL: Zamówienie międzybiblioteczne anulowane

en: ILL request modified
pl-PL: Zamówienie WM zmodyfikowane

en: Interlibrary loan request modified
pl-PL: Zamówienie międzybiblioteczne zmodyfikowane

en: ILL request to partners
pl-PL: Zamówienie WM do partnerów

en: Interlibrary loan request to partners
pl-PL: Zamówienie międzybiblioteczne do partnerów

en: ILL request update
pl-PL: Zmiana zamówienia międzybibliotecznego

en: Interlibrary loan request update
pl-PL: Zmiana statusu zamówienia międzybibliotecznego

en: Discharge confirmation
pl-PL: Potwierdzenie karty odejścia

en: Discharge for <<borrowers.firstname>> <<borrowers.surname>>
pl-PL: Karta odejścia dla <<borrowers.firstname>> <<borrowers.surname>>

en: Account expiration
pl-PL: Wygaśnięcie konta

en: Account renewal
pl-PL: Prolongata konta

en: OPAC self-registration verification email
pl-PL: OPAC powiadomienie weryfikujące e-mail

en: Verify your account
pl-PL: Zweryfikuj swoje konto

en: Library account password change notification
pl-PL: Powiadomienie o zmianie hasła do konta bibliotecznego

en: Notification of password change
pl-PL: Powiadomienie po zmianie hasła

en: Koha password recovery
pl-PL: Odzyskiwanie hasła Koha

en: Online password reset
pl-PL: Reset hasła Online

en: Koha password reset
pl-PL: Odzyskiwanie hasła Koha

en: Notification about an accepted share
pl-PL: Powiadomienie o zaakceptowanym współdzieleniu

en: Share on list <<listname>> accepted
pl-PL: Udostępnienie listy <<listname>> zaakceptowano

en: Invitation for sharing a list
pl-PL: Zaproszenie do współdzielenia listy

en: Share list <<listname>>
pl-PL: Udostępnij listę <<listname>>

en: Welcome notice
pl-PL: Powiadomienie powitalne

en: Two-authentication token
pl-PL: Token uwierzytelniania dwuetapowego

en: two-authentication step token
pl-PL: Token uwierzytelniania dwuetapowego

en: Account balance slip
pl-PL: Wyciąg z konta

en: Account summary for [% borrower.firstname %] [% borrower.surname %]
pl-PL: [% borrower.firstname %] [% borrower.surname %] - podsumowanie konta

en: Acquisition order
pl-PL: Zamówienie gromadzenia

en: Order
pl-PL: Zamówienie

en: Point of sale receipt
pl-PL: Odbiór w punkcie sprzedaży

en: Receipt
pl-PL: Odbiór

en: Hold has been cancelled
pl-PL: Zamówienie zostało anulowane

en: Hold available for pickup
pl-PL: Zamówienie do odbioru

en: Hold available for pickup at <<branches.branchname>>
pl-PL: Zamówienie do odbioru w <<branches.branchname>>

en: Hold(s) available for pickup
pl-PL: Zamówienie(-a) do odbioru

en: Hold available for pickup (print notice)
pl-PL: Zamówienie do odbioru (drukowane powiadomienie)

en: Hold placed on item
pl-PL: Zamówienie złożone na egzemplarz

en: Canceled hold available for different patron
pl-PL: Pozycja z anulowanego zamówienia jest dostępna dla innego czytelnika

en: Waiting hold reminder
pl-PL: Przypomnienie o oczekującym zamówieniu

en: You have waiting holds.
pl-PL: Masz oczekujące zamówienia.

en: New serial issue
pl-PL: Nowy numer czasopisma

en: New serial issue is now available
pl-PL: Nowy numer czasopisma jest już dostępny

en: Purchase suggestion accepted
pl-PL: Zaakceptowano propozycję zakupu

en: Suggestion accepted
pl-PL: Propozycja zakupu zaakceptowana

en: Suggested purchase available
pl-PL: Dostępna propozycja zakupu

en: Suggestion available
pl-PL: Dostępna propozycja zakupu

en: New suggestion
pl-PL: Nowa propozycja zakupu

en: Suggested item ordered
pl-PL: Zamówiona propozycja zakupu

en: Suggestion ordered
pl-PL: Zamówiona propozycja zakupu

en: Purchase suggestion declined
pl-PL: Odrzucona propozycja zakupu

en: Suggestion rejected
pl-PL: Odrzucona propozycja zakupu

en: A suggestion is ready to be processed
pl-PL: Nowa propozycja zakupu jest gotowa do przetworzenia

en: Notify fund owner
pl-PL: Powiadom właściciela funduszu

en: A suggestion has been assigned to you
pl-PL: Nowa propozycja zakupu została dołączona

en: Notify manager of a suggestion
pl-PL: Powiadom menadżera propozycji zakupu

en: OPAC problem report
pl-PL: Zgłoszenie problemu w OPAC

en: Automatic renewal notice
pl-PL: Powiadomienie o automatycznej prolongacie

en: Notification of automatic renewal
pl-PL: Powiadomienie o automatycznej prolongacie

en: Checkin slip
pl-PL: Potwierdzenie zwrotu

en: Overdue item fine description
pl-PL: Opis kary za niezwrócony egzemplarz

en: Auto renewals (Digest)
pl-PL: Automatyczna prolongata (Zestawienie)

en: Notification on auto renewals
pl-PL: Powiadomienie o automatycznej prolongacie

en: Notification to return a recalled item
pl-PL: Powiadomienie o prośbie o zwrot egzemplarza

en: Recalled item awaiting pickup
pl-PL: Egzemplarz zwrócony na prośbę i oczekujący na odbiór

en: Details of patron who recalled item
pl-PL: Szczegóły użytkownika, który poprosił o zwrot

en: New OPAC self-registration
pl-PL: Nowa samodzielna rejestracja przez OPAC

en: New OPAC self-registration submitted
pl-PL: Nowy użytkownik zapisał się samodzielnie przez OPAC

en: Send list
pl-PL: Wyślij listę

en: Your list: [% listname | html %]
pl-PL: Twoja lista: [% listname | html %]

en: Send cart
pl-PL: Wyślij schowek

en: Your cart
pl-PL: Twój schowek

en: Train item slip
pl-PL: Rewers zadania egzemplarza

en: Hold is confirmed
pl-PL: Zamówienie zostało potwierdzone

en: Your hold on [% hold.biblio.title %] is confirmed
pl-PL: Twoje zamówienie na pozycję [% hold.biblio.title %] zostało potwierdzone

en: Dear %s %s (%s),
pl-PL: Szanowny/a %s %s (%s),

en: Your request for an article from %s (%s) has been canceled for the following reason:
pl-PL: Zamówienie na kopię z %s (%s) zostało anulowane z powodu:

en: Article requested:
pl-PL: Zamówiony:

en: Title: %s
pl-PL: Tytuł: %s

en: Author: %s
pl-PL: Autor: %s

en: Volume: %s
pl-PL: Tom: %s

en: Issue: %s
pl-PL: Numer: %s

en: Date: %s
pl-PL: Data: %s

en: TOC: %sYes%sNo%s
pl-PL: Spis treści: %sTak%sNie%s

en: Pages: %s
pl-PL: Strony: %s

en: Chapters: %s
pl-PL: Rozdziały: %s

en: Notes: %s
pl-PL: Uwagi: %s

en: Format: %sCopy%sScan%s
pl-PL: Format: %sKopia%sSkan%s

en: Your library
pl-PL: Biblioteka

en: We have completed your request for an article from %s (%s).
pl-PL: Zakończyliśmy Twoje zamówienie na kopię z %s (%s).

en: %sYou may pick up your article at %s.%sYou can download the scanned materials via the following URL(s): %s.%s
pl-PL: %s Możesz odebrać swoje dokumenty w %s.%sPobierz zeskanowane materiały poprzez URL: %s.%s

en: Thank you!
pl-PL: Dziękujemy!

en: Dear %s %s (%s)
pl-PL: Szanowny/a %s %s (%s)

en: Your request for an article from %s (%s) is now in pending state.
pl-PL: Zamówienie na kopię z %s (%s) oczekuje na realizację.

en: We have received your request for an article from %s (%s).
pl-PL: Otrzymaliśmy Twoje zamówienie na kopię z %s (%s).

en: We are now processing your request for an article from %s (%s).
pl-PL: Przetwarzamy teraz Twoje zamówienie na kopię %s (%s).

en: Article request:
pl-PL: Zamówienie na kopię:

en: Barcode: %s
pl-PL: Kod kreskowy: %s

en: The following items have been checked in:
pl-PL: Następujące egzemplarze zostały zwrócone:

en: Thank you.
pl-PL: Dziękujemy.

en: The following items have been checked out:
pl-PL: Następujące egzemplarze zostały wypożyczone:

en: Thank you for visiting %s.
pl-PL: %s dziękuje za wizytę.

en: Dear %s %s,
pl-PL: Szanowny/a %s %s,

en:  The order %s (%s) has been received.
pl-PL:  Zamówienie %s (%s) zostało odebrane.

en: Your library.
pl-PL: Biblioteka.

en: %s %s has added a note to the item %s - %s (%s).
pl-PL: %s %s została dodana uwaga do egzemplarza %s - %s (%s).

en: The following item is now due:
pl-PL: Dla następującego egzemplarza minął termin zwrotu:

en: The following item(s) are now due:
pl-PL: Dla następujących egzemplarzy minął termin zwrotu:

en: You have %s item(s) that are now due
pl-PL: Masz %s egzemplarzy, którym minął termin zwrotu

en: %sDate: %s%s
pl-PL: %sData: %s%s

en: %s Transfer to/Hold in %s%s
pl-PL: %s Transfer do/Zamówiony w %s%s

en: %sITEM ON HOLD%s
pl-PL: %sEGZEMPLARZE ZAMÓWIONE%s

en: %sNotes:
pl-PL: %sUwagi:

en: Checked out to %s %s %s %s %s
pl-PL: Wypożyczono dla %s %s %s %s %s

en: %sChecked out today%s
pl-PL: %sWypożyczone dzisiaj%s

en: Barcode: %s%s
pl-PL: Kod kreskowy: %s%s

en: Date due: %s%s
pl-PL: Termin zwrotu: %s%s

en: %sChecked out%s
pl-PL: %sWypożyczenia%s

en: %sOverdues%s
pl-PL: %sEgzemplarze przetrzymane%s

en: %sNews%s
pl-PL: %sAktualności%s

en: %sPosted on %s%s
pl-PL: %sWiadomość z %s%s

en: According to our current records, you have items that are overdue.Your library does not charge late fines, but please return or renew them at the branch below as soon as possible.
pl-PL: Zgodnie z naszymi aktualnymi danymi, posiadasz przetrzymane egzemplarze. Biblioteka nie nalicza opłat za przetrzymanie, ale prosimy o jak najszybszy zwrot lub prolongatę.

en: Phone: %s
pl-PL: Telefon: %s

en: Email: %s
pl-PL: E-mail: %s

en: If you have registered a password with the library, and you have a renewal available, you may renew online. If an item becomes more than 30 days overdue, you will be unable to use your library card until the item is returned.
pl-PL: Jeśli zarejestrowałeś hasło w bibliotece i masz dostępne prolongaty, możesz prolongować online. Jeśli jakaś pozycja jest przetrzymana o ponad 30 dni, nie będziesz mógł skorzystać z karty bibliotecznej do czasu zwrotu egzemplarza.

en: The following item(s) is/are currently overdue:
pl-PL: Następujące egzemplarze są przetrzymane:

en: %s"%s" by %s, %s, Barcode: %s Fine: %s%s
pl-PL: %s"%s" / %s, %s, Kod kreskowy: %s Należność: %s%s

en: %s Staff
pl-PL: %s Pracownik

en: Dear %s,%s
pl-PL: Szanowny/a %s, %s

en: Thank you for your report concerning %s.%s
pl-PL: Dziękujemy za zgłoszenie w sprawie pozycji %s.%s

en: You reported: %s
pl-PL: Twoje zgłoszenie: %s

en: Thank you
pl-PL: Dziękujemy

en: The following item will be due soon:
pl-PL: Wkrótce minie termin zwrotu następującego egzemplarza:

en: The following item(s) will be due soon:
pl-PL: Wkrótce minie termin zwrotu następujących egzemplarzy:

en: You have %s item(s) that will be due soon.
pl-PL: Masz %s egzemplarzy, którym wkrótce minie termin zwrotu

en: The following items have been renewed:
pl-PL: Następujące egzemplarze zostały prolongowane:

en: Stock rotation report for %s:
pl-PL: Raport obiegu zbiorów dla %s:

en: %s%s items to be processed for this branch.
pl-PL: %s%s egzemplarzy do przetworzenia dla tej biblioteki/filii.

en: %sNo items to be processed for this branch
pl-PL: %sBrak egzemplarzy do przetworzenia dla tej biblioteki/filii

en: %s%s%sTitle: %s
pl-PL: %s%s%sTytuł: %s

en: Call number: %s
pl-PL: Sygnatura: %s

en: Location: %s
pl-PL: Lokalizacja: %s

en: On loan?: %s
pl-PL: Wypożyczony?: %s

en: Current library: %s %s
pl-PL: Obecna biblioteka: %s %s

en: %sTransfer to %s%s
pl-PL: %sTransfer do%s%s

en: %sITEM%s
pl-PL: %sEGZEMPLARZ%s

en: %sOrdernumber %s (%s) (%s ordered) ($%s each) has not been received.%s
pl-PL: %sNumer zamówienia %s (%s) (%s zamówiony) ($%s każdy) nie został otrzymany.%s

en: The Interlibrary loans request number %s you placed for:
pl-PL: Zamówienie WM o numerze %s, które złożyłeś:

en: is ready for pick up from %s.
pl-PL: jest gotowe do odbioru %s.

en: Kind regards
pl-PL: Z poważaniem

en: The Interlibrary loans request number %s you placed for
pl-PL: Zamówienie WM o numerze %s, które złożyłeś

en: is unfortunately unavailable.
pl-PL: jest niedostępny.

en: The library has now marked your concern with %s as resolved.%s
pl-PL: Biblioteka oznaczyła Twoje zgłoszenie problemu z rekordem %s jako rozwiązane.%s

en: The following comment was left: %s
pl-PL: Dodano następujący komentarz: %s

en: The patron for interlibrary loans request %s, with the following details, has requested cancellation of this ILL request:
pl-PL: Użytkownik WM zrezygnował z zamówienia WM %s:

en: The patron for interlibrary loans request %s, with the following details, has modified this ILL request:
pl-PL: Użytkownik WM zmodyfikował zamówienie WM %s:

en: Dear Sir/Madam,
pl-PL: Szanowna Pani/Szanowny Panie,

en: We would like to request an interlibrary loan for a title matching the following description:
pl-PL: Zwracamy się z prośbą o wypożyczenie międzybiblioteczne na tytuł pasujący do następującego opisu:

en: Please let us know if you are able to supply this to us.
pl-PL: Powiadom, jeśli możesz to dostarczyć do nas.

en: has been updated.
pl-PL: zostało zmienione.

en: Details of the update are below:
pl-PL: Szczegóły zmiany znajdują się poniżej:

en: The library has added an update to the concern you reported against %s.%s
pl-PL: Biblioteka zmodyfikowała Twoje zgłoszenie problemu z rekordem %s.%s

en: %sDischarge confirmation%s
pl-PL: %sPotwierdzenie karty odejścia%s

en: %s%s certifies that the following borrower:%s
pl-PL: %s%s poświadcza użytkownika:%s

en: %s %s (cardnumber: %s)%s
pl-PL: %s %s (numer karty: %s)%s

en: has returned all items.%s
pl-PL: zwrócono wszystkie egzemplarze.%s

en: Dear %s %s %s,
pl-PL: Szanowny/a %s %s %s,

en: Your library card will expire soon, on:
pl-PL: Konto wygaśnie wkrótce, dnia:

en: Thank you,
pl-PL: Dziękujemy,

en: Librarian
pl-PL: Bibliotekarz

en: Your library account has been renewed. The new expiry date is: %s.
pl-PL: Twoje konto biblioteczne zostało odnowione. Ma nową datę ważności: %s.

en: %s
    An enrollment fee of %s has been applied.
    %s
pl-PL: %s 
    Naliczono opłatę rejestracyjną %s.
    %s

en: Your library,
pl-PL: Twoja biblioteka,

en: Hello!
pl-PL: Witaj!

en: Your library account has been created. Please verify your email address by clicking this link to complete the signup process:
pl-PL: Konto zostało utworzone. Zweryfikuj adres e-mail, klikając w link, w celu zakończenia procesu tworzenia:

en: If you did not initiate this request, you may safely ignore this one-time message. The request will expire shortly.
pl-PL: Jeśli nie składałeś zamówienia, możesz zignorować tę jednorazową wiadomość. Zamówienie wkrótce wygaśnie.

en: We want to notify you that your password has been changed. If you did not change it yourself (or requested that change), please contact library staff.
pl-PL: Zawiadamiamy, że Twoje hasło się zmieniło. Jeżeli nie jesteś tym, kto je zmienił (lub poprosił o zmianę), skontaktuj się z bibliotekarzem.

en: %sThis email has been sent in response to your password recovery request for the account %s%s%s.
pl-PL: %sE-mail został wysłany w odpowiedzi na Twoją prośbę o odzyskanie hasła do konta %s%s%s.

en: You can now create your new password using the following link:
pl-PL: Możesz teraz utworzyć nowe hasło, korzystając z następującego linku:

en: %sThis link will be valid for 2 days from this email's reception, then you must reapply if you do not change your password.%s
pl-PL: %sLink będzie ważny przez 2 dni od otrzymania e-maila, jeśli nie zmienisz hasła, będzie trzeba ponownie wysłać prośbę o zmianę.%s

en: %sThank you.%s
pl-PL: %sDziękujemy.%s

en: %sA librarian has reset the password for the account %s%s%s.
pl-PL: %sBibliotekarz w odpowiedzi na Twoją prośbę zresetował hasło do konta %s%s%s.

en: Please create your new password using the following link:
pl-PL: Możesz teraz utworzyć nowe hasło, korzystając z następującego linku:

en: %sThis link will be valid for 5 days from this email's reception, then you must reapply if you do not change your password.%s
pl-PL: %sLink będzie ważny przez 5 dni od otrzymania e-maila, jeśli nie zmienisz hasła, będzie trzeba ponownie wysłać prośbę o zmianę.%s

en: Dear patron,
pl-PL: Drogi użytkowniku,

en: We want to inform you that %s %s accepted your invitation to share your list %s in our library catalog.
pl-PL: Chcemy Cię poinformować, że %s %s przyjął Twoje zaproszenie do współdzielenia listy %s w naszym katalogu.

en: One of our patrons, %s %s, invites you to share a list %s in our library catalog.
pl-PL: Jeden z naszych użytkowników, %s %s, zaprasza Cię do udostępnienia listy %s w naszym katalogu.

en: To access this shared list, please click on the following URL or copy-and-paste it into your browser address bar.
pl-PL: Aby uzyskać dostęp do udostępnionej listy, kliknij następujący adres URL lub skopiuj go i wklej w pasku adresu przeglądarki.

en: In case you are not a patron in our library or do not want to accept this invitation, please ignore this mail. Note also that this invitation expires within two weeks.
pl-PL: Zignoruj tę wiadomość, jeśli nie jesteś użytkownikiem naszej biblioteki lub nie chcesz zaakceptować zaproszenia. Pamiętaj, że zaproszenie wygaśnie po dwóch tygodniach.

en: Hello %s %s %s.%s
pl-PL: Witaj %s %s %s.%s

en: Thank you for joining %s%s%sthe library%s%s
pl-PL: Dziękujemy za dołączenie %s%s%sbiblioteka%s%s

en: You can search for all our materials in our %scatalog%s.%s
pl-PL: Możesz wyszukać wszystkie materiały w naszym %skatalogu%s.%s

en: Your library card number is %s%s
pl-PL: Numer karty bibliotecznej %s%s

en: If you have any problems or questions regarding your account, please contact the library.
pl-PL: Jeśli masz jakiekolwiek problemy lub pytania dotyczące swojego konta, skontaktuj się z biblioteką/filią.

en: Dear cataloger,%s
pl-PL: Szanowny/a opracowujący, %s

en: %s reported the following concern with %s%s%s%s
pl-PL: %s zgłoszono następujący problem z %s%s%s%s

en: You can mark this concern as resolved from the %sconcern management page%s.
pl-PL: Możesz oznaczyć ten problem jako rozwiązany %sna stronie zarządzania problemami%s.

en: Your authentication token is %s.
pl-PL: Twój token uwierzytelniający to %s.

en: It is valid one minute.
pl-PL: Jest ważny przez minutę.

en:       %sOutstanding accounts%s
pl-PL:       %sZaległe konta%s

en:       %sDebts%s
pl-PL:       %sNależności%s

en:     %sDate%s
pl-PL:     %sData%s

en:     %sCharge%s
pl-PL:     %sOpłata%s

en:     %sAmount%s
pl-PL:     %sKwota%s

en:     %sOutstanding%s
pl-PL:     %sKwota zobowiązań%s

en:     %sThere are no outstanding debts on your account%s
pl-PL:     %sNie masz na swoim koncie nieopłaconych należności%s

en:       %sCredits%s
pl-PL:       %sZasilenia%s

en:     %sCredit%s
pl-PL:     %sZasilenie konta%s

en:     %sThere are no outstanding credits on your account%s
pl-PL:     %sNie masz na swoim koncie nieopłaconych należności%s

en:         Total credit as of %s:
pl-PL:         Całkowita kwota zasilenia od %s:

en:         Total outstanding dues as of %s:
pl-PL:         Całkowita należność na dzień %s:

en: Please order for the library:
pl-PL: Zamówienie dla biblioteki:

en: %sOrdernumber %s (%s) (quantity: %s) ($%s each).%s
pl-PL: %sNumer zamówienia %s (%s) (ilość: %s) ($%s każdy).%s

en:   %sTransaction ID: %s
pl-PL:   %sTransakcje ID: %s

en:   %sPayment type: %s
pl-PL:   %sTyp płatności: %s

en:         %s%sFee receipt%s%s
pl-PL:         %s%sRachunek%s%s

en:     %sDescription of charges%s
pl-PL:     %sOpis płatności%s

en:     %sTotal: %s
pl-PL:     %sSuma: %s

en:     %sTendered: %s
pl-PL:     %sSugerowana: %s

en:         %s%sPayment receipt%s%s
pl-PL:         %s%sRachunek%s%s

en:       %sTendered: %s
pl-PL:       %sSugerowana: %s

en:       %sChange given:%s
pl-PL:       %sReszta:%s

en: We regret to inform you, that the following item can not be provided due to it being missing. Your hold was cancelled.
pl-PL: Z przykrością informujemy, że poniższego egzemplarza nie możemy dostarczyć z powodu jego braku. Twoje zamówienie zostało anulowane.

en: Copy: %s
pl-PL: Skopiowanie: %s

en: You have a hold available for pickup as of %s:
pl-PL: Posiadasz zamówienie dostępne do odbioru od %s:

en: You have one or more holds available for pickup:
pl-PL: Masz jedno lub więcej zamówień do odbioru:

en: Waiting since: %s
pl-PL: Oczekuje od: %s

en: Waiting at: %s
pl-PL: Miejsce odbioru: %s

en: Your hold for %s is available for pickup.
pl-PL: Następujące zamówienie jest gotowe do odbioru: %s.

en:       %sTransaction ID: %s
pl-PL:       %sID transakcji: %s

en:       %sOperator ID: %s
pl-PL:       %sID operatora: %s

en:       %sPayment type: %s
pl-PL:       %sTyp płatności: %s

en:         %s%s%s receipt%s%s
pl-PL:         %s%s%s - rachunek%s%s

en:         Received with thanks from  %s %s %s
pl-PL:         Otrzymane od  %s %s %s

en:         Card number: %s%s
pl-PL:         Numer Karty: %s%s

en:         Credit added to account for %s %s %s
pl-PL:         Konto użytkownika %s %s %s zostało zasilone

en:         Writeoff added to account for %s %s %s
pl-PL:         Anulowanie opłaty dla %s %s %s zostało dodane do konta

en:       %sDescription of credit%s
pl-PL:       %sOpis zasilenia konta%s

en:       %sAmount%s
pl-PL:       %sKwota%s

en:       %sTotal available:%s
pl-PL:       %sSuma dostępna:%s

en:       %sDescription of charges%s
pl-PL:       %sOpis płatności%s

en:       %sTotal:%s
pl-PL:       %sSuma:%s

en:       %sChange given: %s
pl-PL:       %sReszta: %s

en:       %sAccount balance as on date:%s
pl-PL:       %sStan konta na dzień: %s

en: Change service requested
pl-PL: Zażądano zmiany usługi

en: A hold has been placed on the following item : %s (%s) by the user %s %s (%s).
pl-PL: Zamówienie zostało złożone na poniższe egzemplarze : %s (%s) przez użytkownika %s %s (%s).

en: The patron picking up %s (%s) has changed to %s %s (%s).
pl-PL: Użytkownikiem odbierającym pozycję %s (%s) będzie teraz %s %s (%s).

en: Please update the hold information for this item.
pl-PL: Proszę zmienić informacje o rezerwacji na ten egzemplarz.

en: Item: %s
pl-PL: Egzemplarz: %s

en: Pickup location: %s
pl-PL: Miejsce odbioru: %s

en: Dear %s %s,
    
    The following holds are waiting at %s:
    
    %s
        %s : waiting since %s
    %s
pl-PL: Szanowny/a %s %s,
    
    Następujące zamówienia oczekują na odbiór w %s:
    
    %s
        %s : oczekuje do %s
    %s

en: Any holds waiting for you at the pickup time will be included in this pickup. At this time, that list includes:
    %s
    %s
    * %s, %s (%s)
    %s
    %s
pl-PL: Kiedy będziesz odbierał rezerwację, otrzymasz wszystkie pozycje ze zrealizowanych do chwili odbioru zamówień. Obecnie są to:
    %s
    %s
    * %s, %s (%s)
    %s
    %s

en: Once you have arrived, please call your library or log into your account and click the "Alert staff of your arrival" button to let them know you are there.
pl-PL: Po dotarciu pod bibliotekę proszę do niej zadzwonić lub zalogować się na konto i kliknąć "Powiadom bibliotekarza, że jesteś na miejscu", aby dać znać o swojej obecności.

en: The following issue is now available:
pl-PL: Następujący numer jest dostępny:

en: Please pick it up at your convenience.
pl-PL: Odbierz w dogodnym dla siebie czasie.

en: You have suggested that the library acquire %s by %s.
pl-PL: Zaproponowałeś, aby biblioteka pozyskała egzemplarz %s przez %s.

en: The library has reviewed your suggestion today. The item will be ordered as soon as possible. You will be notified by mail when the order is completed, and again when the item arrives at the library.
pl-PL: Biblioteka sprawdziła dzisiaj Twoją propozycję zakupu. Egzemplarz zostanie zamówiony tak szybko, jak to możliwe. Dostaniesz powiadomienie e-mail, gdy egzemplarz dotrze do biblioteki.

en: If you have any questions, please email us at %s.
pl-PL: Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas na adres %s.

en: We are pleased to inform you that the item you requested is now part of the collection.
pl-PL: Z przyjemnością informujemy, że zamówiony przez Ciebie egzemplarz został już przetworzony i dodany do kolekcji.

en: %sSuggestion pending approval%s
pl-PL: %sPropozycje oczekujące na zatwierdzenie%s

en:     %s%sSuggested by%s
pl-PL:     %s%sZaproponowany przez:%s

en:     %s%sTitle suggested%s
pl-PL:     %s%sTytuł proponowany%s

en:     %s%sLibrary:%s %s%s
pl-PL:     %s%sBiblioteka:%s %s%s

en:     %s%sTitle:%s %s%s
pl-PL:     %s%sTytuł:%s %s%s

en:     %s%sAuthor:%s %s%s
pl-PL:     %s%sAutor:%s %s%s

en:     %s%sCopyright date:%s %s%s
pl-PL:     %s%sData wydania:%s %s%s

en:     %s%sStandard number (ISBN, ISSN or other):%s %s%s
pl-PL:     %s%sNumer (ISBN, ISSN lub inny):%s %s%s

en:     %s%sPublisher:%s %s%s
pl-PL:     %s%sWydawca:%s %s%s

en:     %s%sCollection title:%s %s%s
pl-PL:     %s%sKolekcja:%s %s%s

en:     %s%sPublication place:%s %s%s
pl-PL:     %s%sMiejsce wydania:%s %s%s

en:     %s%sQuantity:%s %s%s
pl-PL:     %s%sIlość:%s %s%s

en:     %s%sItem type:%s  %s%s
pl-PL:     %s%sTyp dokumentu:%s  %s%s

en:     %s%sReason for suggestion:%s %s%s
pl-PL:     %s%sUzasadnienie propozycji:%s %s%s

en: We are pleased to inform you that the item you requested has now been ordered. It should arrive soon, at which time it will be processed for addition into the collection.
pl-PL: Z przyjemnością informujemy, że zasugerowany przez Ciebie egzemplarz został już zamówiony. Po otrzymaniu, zostanie przetworzony w celu dodania go do kolekcji.

en: You will be notified again when the book is available.
pl-PL: Zostaniesz powiadomiony, kiedy egzemplarz będzie dostępny.

en: If you have any questions, please email us at %s
pl-PL: Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas na adres %s

en:       %sFee ID: %s
pl-PL:       %sID opłaty: %s

en:         %s%sInvoice%s%s
pl-PL:         %s%sFakura%s%s

en:         Bill to: %s %s %s
pl-PL:         Rachunek dla: %s %s %s

en:       %sDate%s
pl-PL:       %sData%s

en:       %sTotal owed:%s
pl-PL:       %sSuma do zapłaty:%s

en:       %sDescription of payments%s
pl-PL:       %sOpis wpłat%s

en:       %sTotal paid:%s
pl-PL:       %sSuma zapłacona:%s

en:       %sTotal outstanding:%s
pl-PL:       %sKwota należności:%s

en: The library has reviewed your request today, and has decided not to accept the suggestion at this time.
pl-PL: Biblioteka sprawdziła dzisiaj Twoją propozycję zakupu i postanowiła jej nie akceptować w tej chwili.

en: The reason given is: %s
pl-PL: Przyczyna: %s

en: A new suggestion is ready to be processed: %s by %s.
pl-PL: Nowa propozycja zakupu jest gotowa do przetworzenia: %s przez %s.

en: A new suggestion has been assigned to you: %s.
pl-PL: Nowa propozycja zakupu została dołączona do: %s.

en: Username: %s
pl-PL: Nazwa użytkownika: %s

en: Problem page: %s
pl-PL: Strona problemu: %s

en: Message: %s
pl-PL: Wiadomość: %s

en: The following item, %s, has correctly been renewed and is now due on %s
pl-PL: Następujący egzemplarz, %s, został prawidłowo prolongowany i posiada termin zwrotu na %s

en: This item has reached the maximum number of automatic renewals and will no longer be renewed.
pl-PL: Pozycja osiągnęła maksymalną liczbę automatycznych prolongat i nie będzie już odnawiana.

en: This item has reached the maximum number of unseen renewals and will need to be renewed at the library.
pl-PL: Osiągnięto maksymalną liczbę prolongat bez okazania egzemplarza i konieczne będzie prolongowanie go w bibliotece.

en: The following item, %s, has not been renewed because:
pl-PL: Następujący egzemplarz, %s, nie może zostać prolongowany z powodu:

en: You have reached the maximum number of renewals possible.
pl-PL: Osiągnięto maksymalną liczbę prolongat.

en: This item is on hold for another patron.
pl-PL: Egzemplarz oczekuje na innego użytkownika.

en: You are currently restricted.
pl-PL: Obecnie jesteś zablokowany.

en: You have overdue items.
pl-PL: Posiadasz przetrzymane egzemplarze.

en: It's too late to renew this item.
pl-PL: Za późno na prolongatę tego egzemplarza.

en: Your total unpaid fines are too high.
pl-PL: Suma niezapłaconych należności jest zbyt wysoka.

en: This item must be renewed at the library.
pl-PL: Egzemplarz musi zostać prolongowany w bibliotece.

en: Your account has expired.
pl-PL: Twoje konto wygasło.

en: Checked in items for %s %s %s %s %s
pl-PL: Zwrot egzemplarzy %s %s %s %s %s

en: %sChecked in today%s
pl-PL: %sZwrócone/Przekazane dzisiaj%s

en: Barcode: %s %s
pl-PL: Kod kreskowy: %s %s

en: There were %s items that were not renewed.
pl-PL: %s egzemplarzy nie zostały sprolongowanych.

en: There were %s items that were renewed.
pl-PL: %s egzemplarzy nie zostało sprolongowanych.

en: was renewed until %s
pl-PL: sprolongowany do %s

en: A recall has been placed on the following item: %s / %s (%s). The due date has been updated, and is now %s. Please return the item before the due date.
pl-PL: Na następujący egzemplarz zostało złożone przypomnienie: %s / %s (%s). Termin zwrotu został uaktualniony, nowy to %s. Proszę zwrócić egzemplarz w terminie.

en: A recall that you requested on the following item: %s / %s (%s) is now ready for you to pick up at %s. Please pick up your item by %s.
pl-PL: Egzemplarz, na który złożyłeś przypomnienie: %s / %s (%s) jest gotowy do odbioru w %s. Proszę odbierz egzemplarz przed %s.

en: A payment of %s has been applied to your account.
pl-PL: Płatność %s została zastosowana na twoim koncie.

en: This payment affected the following fees:
pl-PL: Płatność wpłynęła na następujące opłaty:

en: Description: %s
pl-PL: Opis: %s

en: Amount paid: %s
pl-PL: Kwota zapłacona: %s

en: Amount remaining: %s
pl-PL: Kwota pozostała: %s

en: Recall for pickup at %s
pl-PL: Zamówienie z przypomnienia jest gotowe do odbioru w %s

en: ITEM RECALLED
pl-PL: PROŚBA O ZWROT EGZEMPLARZA

en: %s by %s
pl-PL: %s / %s

en: Callnumber: %s
pl-PL: Sygnatura: %s

en: %sDear %s %s,%s
pl-PL: %sSzanowny/a %s %s,%s

en: %sThis is to confirm that someone disabled two factor authentication on your account.%s
pl-PL: %sPotwierdzenie rezygnacji z dwustopniowego uwierzytelnienia na twoim koncie.%s

en: %sIf you did not do this, someone else may be using your account. Please contact technical support.%s
pl-PL: %sJeśli sobie tego nie przypominasz, ktoś inny może używać Twojego konta. Skontaktuj się z administratorem.%s

en: %sYour library%s
pl-PL: %sBiblioteka%s

en: %sThis is to confirm that someone enabled two factor authentication on your account.%s
pl-PL: %sPotwierdzenie włączenia dwustopniowego uwierzytelnienia na twoim koncie.%s

en: %sNew OPAC self-registration%s
pl-PL: %sNowa samodzielna rejestracja przez OPAC%s

en: %s%sSelf-registration made:%s
pl-PL: %s%sDane samodzielnej rejestracji:%s

en: %s%sCardnumber: %s%s%s
pl-PL: %s%sNumer karty: %s%s%s

en: %s%sEmail: %s%s%s
pl-PL: %s%sE-mail: %s%s%s

en: %s%sPhone: %s%s%s
pl-PL: %s%sTelefon: %s%s%s

en: %s%sMobile: %s%s%s
pl-PL: %s%sTelefon komórkowy: %s%s%s

en: %s%sSecondary email: %s%s%s
pl-PL: %s%sDodatkowy adres e-mail: %s%s%s

en: %s%sSecondary phone: %s%s%s
pl-PL: %s%sDodatkowy telefon: %s%s%s

en: %s%sHome library: %s%s%s
pl-PL: %s%sBiblioteka: %s%s%s

en: %s%sTemporary patron category: %s%s%s
pl-PL: %s%sTymczasowa kategoria użytkownika: %s%s%s

en: Hi,%s%s
pl-PL: Cześć,%s%s

en: %s %s sent you a list from our online catalog called: %s.%s
pl-PL: %s %s wysłano listę z katalogu o nazwie: %s.%s

en: Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into personal bibliographic software like EndNote, Reference Manager or ProCite.%s
pl-PL: Zwróć uwagę, że załączony plik zawiera rekordy bibliograficzne w formacie MARC, które możesz zaimportować do programów typu EndNote, Reference Manager czy ProCite.%s

en: %sAuthor(s): %s%s%s%s%s; %s%s%s%s%s%s%s;%s%s%s%s%s
pl-PL: %sAutor(-rzy): %s%s%s%s%s; %s%s%s%s%s%s%s;%s%s%s%s%s

en: %sPublished by: %s%s in %s%s%s, %s%s%s%s
pl-PL: %sOpublikowany przez: %s%s w %s%s%s, %s%s%s%s

en: %sCollection: %s%s%s
pl-PL: %sKolekcja: %s%s%s

en: %sCopyright year: %s%s%s
pl-PL: %sData wydania: %s%s%s

en: %sNotes: %s%s%s
pl-PL: %sUwagi: %s%s%s

en: %sUnified title: %s%s%s
pl-PL: %sTytuł ujednolicony: %s%s%s

en: %sSerial: %s%s%s
pl-PL: %sCzasopismo: %s%s%s

en: %sIn: %s%s %s%s%s%s%s%s
pl-PL: %sW: %s%s %s%s%s%s%s%s

en: [%sView in online catalog%s
pl-PL: [%sPodgląd w katalogu%s

en: %s%sItems: %s%s%s%s
pl-PL: %s%sEgzemplarze: %s%s%s%s

en: %s %s sent you a cart from our online catalog.%s
pl-PL: %s %s wysłał Ci zawartość schowka z katalogu.%s

en: %sView in online catalog%s
pl-PL: %sPodgląd w katalogu%s

en: Train name: %s
pl-PL: Nazwa ciągu: %s

en: Sent on: %s
pl-PL: Wysłano: %s

en: Item number #%s
pl-PL: Egzemplarz numer %s

en: Hello %s %s (%s),
pl-PL: Witaj %s %s (%s),

en: Your hold on %s (%s) has been confirmed.
pl-PL: Zamówienie %s (%s) zostało potwierdzone.

en: You will be notified by the library when your item is available for pickup.
pl-PL: Zostaniesz powiadomiony, kiedy egzemplarz będzie dostępny.

en: An account writeoff of %s has been applied to your account.
pl-PL: Kwota %s została umorzona na Twoim koncie.

en: This writeoff affected the following fees:
pl-PL: Anulowanie wpłynęło na następujące opłaty:

en: Sample numbering patterns for subscriptions
pl-PL: Przykładowe wzory numerowania dla prenumerat

en: Number
pl-PL: Numer

en: Simple Numbering method
pl-PL: Prosta metoda numerowania

en: Issue
pl-PL: Wydanie

en: Volume
pl-PL: Wolumin

en: Season
pl-PL: Pora roku

en: Season Year
pl-PL: Sezon Rok

en: Seasonal
pl-PL: Pory roku

en: Year
pl-PL: Rok

en: Available via ILL
pl-PL: Dostępne przez Wypożyczalnię Międzybiblioteczną

en: Insufficient budget
pl-PL: Niewystarczający budżet

en: Document too expensive
pl-PL: Dokument zbyt drogi

en: Document not corresponding to our acquisition policy
pl-PL: Dokument niezwiązany z polityką gromadzenia zbiorów

en: Large print
pl-PL: Druk powiększony

en: Long overdue (lost)
pl-PL: Długo przetrzymany (zagubiony)

en: Lost
pl-PL: Zagubiony

en: Lost and paid for
pl-PL: Zagubiony i zapłacony

en: Missing
pl-PL: Brakujący

en: Missing from bundle
pl-PL: Brakująca część zestawu

en: Damaged
pl-PL: Zniszczony

en: Fiction
pl-PL: Tekst literacki

en: Children's area
pl-PL: Dział dla dzieci

en: New materials shelf
pl-PL: New Materials Shelf

en: Audio visual
pl-PL: Materiał audiowizualny

en: Reference
pl-PL: Referencje

en: Non-fiction
pl-PL: Literatura faktu

en: Withdrawn
pl-PL: Wycofany

en: Ordered
pl-PL: Zamówiono

en: Not for loan
pl-PL: Nie do wypożyczenia

en: Added to bundle
pl-PL: Dostępny jako część zestawu

en: Restricted access
pl-PL: Ograniczony dostęp

en: Address notes
pl-PL: Uwagi kontaktowe

en: Upcoming title by popular author
pl-PL: Nadchodzący tytuł popularnego autora

en: Circulation
pl-PL: Udostępnianie

en: Catalog
pl-PL: Katalog

en: Patrons
pl-PL: Użytkownicy

en: Acquisitions
pl-PL: Gromadzenie

en: Accounts
pl-PL: Konta

en: Serials
pl-PL: Czasopisma

en: Magazine
pl-PL: Czasopismo

en: Bound journal
pl-PL: Oprawione czasopismo

en: Audio tape
pl-PL: Taśma dźwiękowa

en: Diskette
pl-PL: Dyskietka

en: Book with diskette
pl-PL: Książka z dyskietką

en: Book with CD
pl-PL: Książka z CD

en: Book with audio tape
pl-PL: Książka z nagraniem dźwiękowym

en: No reason provided
pl-PL: Nie podano powodu

en: Out of stock
pl-PL: Brak

en: Restocking
pl-PL: Uzupełnianie księgozbioru

en: Returned by patron
pl-PL: Zwrócone przez użytkownika

en: Found in library
pl-PL: Znalezione w bibliotece

en: Item could not be located on shelves
pl-PL: Nie znaleziono egzemplarza na półce

en: Item was found to be too damaged to fill hold
pl-PL: Egzemplarz zbyt zniszczony, by mógł być zamówiony

en: Item was found to be too damaged to fill article request
pl-PL: Egzemplarz zbyt zniszczony, by mógł być zamówiony na kopię

en: Some basic default authorised values for library locations, item lost status, etc.
pl-PL: Podstawowe dopuszczone wartości dla lokalizacji biblioteki, statusów zagubienia egzemplarza, itd.

en: CSV profiles
pl-PL: Profile CSV

en: Default CSV export profiles; including one for exporting serial claims.
pl-PL: Domyślne profile eksportu CSV; z eksportem reklamacji czasopism włącznie.

en: Default CSV export for serial issue claims
pl-PL: Domyślny eksport CSV dla opóźnionych numerów czasopism

en: issues to claim
pl-PL: numery do reklamacji

en: Default CSV export for late orders
pl-PL: Domyślny eksport CSV dla zaległych zamówień

en: Late orders (CSV profile)
pl-PL: Zamówienia zaległe (profil CSV)

en: Information not available; Not applicable
pl-PL: Informacja niedostępna; Nie dotyczy

en: Basic bibliographic unit
pl-PL: Dokument podstawowy

en: Indexes
pl-PL: Indeksy

en: Cartographic material
pl-PL: Materiał kartograficzny

en: Cartographic material, atlas
pl-PL: Materiał kartograficzny, atlas

en: Cartographic material, diagram
pl-PL: Materiał kartograficzny, diagram

en: Cartographic material, map
pl-PL: Materiał kartograficzny, mapa

en: Cartographic material, profile
pl-PL: Materiał kartograficzny, profil

en: Cartographic material, model
pl-PL: Materiał kartograficzny, model

en: Cartographic material, remote sensing image
pl-PL: Materiał kartograficzny, obraz teledetekcyjny

en: Cartographic material, section
pl-PL: Materiał kartograficzny, przekrój

en: Cartographic material, view
pl-PL: Materiał kartograficzny, widok

en: Cartographic material, other
pl-PL: Materiał kartograficzny, inne

en: Computer file
pl-PL: Plik komputerowy

en: Computer file, tape cartridge
pl-PL: Plik komputerowy, kartridż z taśmą

en: Computer file, chip cartridge
pl-PL: Plik komputerowy, kartridż z chipem

en: Computer file, computer optical disk cartridge
pl-PL: Plik komputerowy, kaseta z dyskiem optycznym komputera

en: Computer file, tape cassette
pl-PL: Plik komputerowy, taśma (kaseta)

en: Computer file, tape reel
pl-PL: Plik komputerowy, szpula z taśmą

en: Computer file, magnetic disk
pl-PL: Plik komputerowy, dysk magnetyczny

en: Computer file, magneto-optical disk
pl-PL: Plik komputerowy, dysk magnetooptyczny

en: Computer file, optical disk
pl-PL: Plik komputerowy, dysk optyczny

en: Computer file, remote
pl-PL: Plik komputerowy, zdalny

en: Computer file, other
pl-PL: Plik komputerowy, inne

en: Globe
pl-PL: Globus

en: Globe, celestial
pl-PL: Globus nieba

en: Globe, planetary or lunar
pl-PL: Globus planety innej niż Ziemia lub księżyca planety innej niż Ziemia

en: Globe, terrestrial
pl-PL: Globus Ziemi

en: Globe, earth moon
pl-PL: Globus księżyca Ziemi

en: Globe, other
pl-PL: Globus, inna

en: Kit
pl-PL: Zestaw

en: Microform
pl-PL: Mikroforma

en: Microform, aperture card
pl-PL: Mikroforma, karta okienkowa

en:  Microform, microfilm cartridge
pl-PL:  Mikroforma, kartridż z mikrofilmem

en:  Microform, microfilm cassette
pl-PL:  Mikroforma, kaseta z mikrofilmem

en:  Microform, microfilm reel
pl-PL:  Mikroforma, szpula mikrofilmu

en: Microform, microfiche
pl-PL: Mikroforma, mikrofisza

en: Microform, microfiche cassette
pl-PL: Mikroforma, kaseta z mikrofiszą

en: Microform, micro-opaque
pl-PL: Mikroforma, mikrokarta

en: Microform, other
pl-PL: Mikroforma, inne

en: Motion picture
pl-PL: Film

en: Motion picture, film cartridge
pl-PL: Film, kartridż z taśmą filmową

en: Motion picture, film cassette
pl-PL: Film, kaseta filmu

en: Motion picture, film reel
pl-PL: Film, taśma filmowa

en: Motion picture, other
pl-PL: Film, inne

en: Nonprojected graphic
pl-PL: Dokument ikonograficzny

en: Nonprojected graphic, collage
pl-PL: Dokument ikonograficzny, kolaż

en: Nonprojected graphic, drawing
pl-PL: Dokument ikonograficzny, rysunek

en: Nonprojected graphic, painting
pl-PL: Dokument ikonograficzny, obraz (dzieło malarskie)

en: Nonprojected graphic, photomechanical print
pl-PL: Dokument ikonograficzny, reprodukcja fotomechaniczna

en: Nonprojected graphic, photonegative
pl-PL: Dokument ikonograficzny, negatyw fotograficzny

en: Nonprojected graphic, photoprint
pl-PL: Dokument ikonograficzny, pozytyw

en: Nonprojected graphic, picture
pl-PL: Dokument ikonograficzny, obraz (przedstawienie graficzne)

en: Nonprojected graphic, print
pl-PL: Dokument ikonograficzny, druk

en: Nonprojected graphic, technical drawing
pl-PL: Dokument ikonograficzny, rysunek techniczny

en: Nonprojected graphic, chart
pl-PL: Dokument ikonograficzny, wykres

en: Nonprojected graphic, flash card
pl-PL: Dokument ikonograficzny, tablica edukacyjna

en: Nonprojected graphic, other
pl-PL: Dokument ikonograficzny, inne

en: Notated music
pl-PL: Notacja muzyczna

en: Projected graphic
pl-PL: Obraz projekcyjny

en: Projected graphic, filmstrip cartridge
pl-PL: Obraz projekcyjny, kartridż z filmem z przezroczami

en: Projected graphic, filmstrip
pl-PL: Obraz projekcyjny, film z przezroczami

en: Projected graphic, other type of filmstrip
pl-PL: Obraz projekcyjny, inny typ filmu z przezroczami

en: Projected graphic, filmstrip roll
pl-PL: Obraz projekcyjny, zwój filmu z przezroczami

en: Projected graphic, slide
pl-PL: Obraz projekcyjny, slajd

en: Projected graphic, transparency
pl-PL: Obraz projekcyjny, przezrocze

en: Projected graphic, other
pl-PL: Obraz projekcyjny, inny

en: Remote-sensing image
pl-PL: Obraz teledetekcyjny

en: Sound recording
pl-PL: Nagranie dźwiękowe

en: Sound recording, sound disk
pl-PL: Nagranie dźwiękowe, dysk dźwiękowy

en: Sound recording, cylinder
pl-PL: Nagranie dźwiękowe, cylinder

en: Sound recording, sound cartridge
pl-PL: Nagranie dźwiękowe, kartridż dźwiękowy

en: Sound recording, sound-track film
pl-PL: Nagranie dźwiękowe, film ze ścieżką dźwiękową

en: Sound recording, roll
pl-PL: Nagranie dźwiękowe, rolka

en: Sound recording, sound cassette
pl-PL: Nagranie dźwiękowe, kaseta dźwiękowa

en: Sound recording, sound-tape reel
pl-PL: Nagranie dźwiękowe, szpula taśmy dźwiękowej

en: Sound recording, wire recording
pl-PL: Nagranie dźwiękowe, nagranie

en: Sound recording, other
pl-PL: Nagranie dźwiękowe, inne

en: Text
pl-PL: Tekst

en: Text, large print
pl-PL: Tekst, druk powiększony

en: Videorecording
pl-PL: Zapis magnetowidowy

en: Videorecording, videocartridge
pl-PL: Zapis magnetowidowy, kartridż wideo

en: Videorecording, videodisc
pl-PL: Zapis magnetowidowy, wideodysk

en: Videorecording, videocassette
pl-PL: Zapis magnetowidowy, kaseta wideo

en: Videorecording, videoreel
pl-PL: Zapis magnetowidowy, szpula taśmy wideo

en: Videorecording, other
pl-PL: Zapis magnetowidowy, inne

en: Physical form is unspecified
pl-PL: Forma fizyczna jest nieokreślona

en: Multiple physical forms
pl-PL: Wiele form fizycznych

en: Other physical media
pl-PL: Inne nośniki fizyczne

en: Information not available, or Retention is limited
pl-PL: Informacja niedostępna lub retencja jest ograniczona

en: Complete (95%-100% held)
pl-PL: Ukończono (95%-100%)

en: Incomplete (50%-94% held)
pl-PL: Nie ukończono (50%-94%)

en: Not applicable
pl-PL: Nie ma zastosowania

en: Received and complete or Ceased
pl-PL: Otrzymany i kompletny lub Wstrzymany

en: On order
pl-PL: Sprowadzany

en: Currently received
pl-PL: Ostatnio odebrane

en: Not currently received
pl-PL: Aktualnie nieotrzymany

en: Information not available
pl-PL: Informacja jest niedostępna

en: Retained except as replaced by updates
pl-PL: Zachowane, z wyjątkiem zastąpienia przez aktualizacje

en: Limited retention (only some parts kept)
pl-PL: Ograniczona retencja (niektóre części zachowane)

en: No retention (no parts kept)
pl-PL: Brak retencji (żadne części nie zachowane)

en: Permanent retention (all parts kept permanently)
pl-PL: Stała retencja (wszystkie części zachowane na stałe)

en: Coded values conforming to the Z39.71-2006 holdings statements for bibliographic items.
pl-PL: Zakodowane wartości zgodne z protokołem Z39.71-2006 dla pozycji bibliograficznych.

en: Refer to https://www.niso.org/publications/standards for details.
pl-PL: Szczegóły https://www.niso.org/publications/standards

en: Abridger
pl-PL: Autor wersji skróconej

en: Art copyist
pl-PL: Artysta/kopista

en: Art director
pl-PL: Dyrektor artystyczny

en: Announcer
pl-PL: Spiker

en: Analyst
pl-PL: Analityk

en: Appellant
pl-PL: Wnoszący apelację

en: Applicant
pl-PL: Petent

en: Architect
pl-PL: Architekt

en: Artistic director
pl-PL: Dyrektor artystyczny

en: Autographer
pl-PL: Osoba składająca autograf

en: Attributed name
pl-PL: Nazwa przypisana

en: Audio engineer
pl-PL: Realizator dźwięku

en: Audio producer
pl-PL: Producent nagrania dźwiękowego

en: Screenwriter
pl-PL: Scenarzysta

en: Broadcaster
pl-PL: Nadawca

en: Braille embosser
pl-PL: Drukarka brajlowska

en: Casting director
pl-PL: Dyrektor obsady

en: Caster
pl-PL: Autor odlewu

en: Client
pl-PL: Klient

en: Camera operator
pl-PL: Operator kamery

en: Collection registrar
pl-PL: Autor spisu zawartości kolekcji

en: Contestant-appellant
pl-PL: Contestant -appellant

en: Court governed
pl-PL: Kierowany sąd

en: Creator
pl-PL: Twórca

en: Court reporter
pl-PL: Sprawozdawca sądowy

en: Contributor
pl-PL: Współpracownik

en: Dubbing director
pl-PL: Reżyser dubbingu

en: Degree committee member
pl-PL: Członek komisji dyplomowej

en: Degree granting institution
pl-PL: Instytucja nadająca stopień

en: Degree supervisor
pl-PL: Promotor

en: Designer
pl-PL: Projektant

en: Editor of compilation
pl-PL: Redaktor antologii

en: Editorial director
pl-PL: Dyrektor wydawniczy

en: Editor of moving image work
pl-PL: Montażysta

en: Enacting jurisdiction
pl-PL: Wydający akt prawny

en: Event place
pl-PL: Miejsce wydarzenia

en: Film distributor
pl-PL: Dystrybutor filmu

en: Film director
pl-PL: Reżyser filmowy

en: Filmmaker
pl-PL: Filmowiec

en: Film producer
pl-PL: Producent filmowy

en: Host institution
pl-PL: Instytucja goszcząca wydarzenie

en: Judge
pl-PL: Sędzia

en: Jurisdiction governed
pl-PL: Sąd

en: Laboratory
pl-PL: Laboratorium

en: Manufacturer
pl-PL: Nazwa drukarni

en: Makeup artist
pl-PL: Charakteryzator

en: Minute taker
pl-PL: Protokolant

en: Music programmer
pl-PL: Programujący muzykę

en: Mixing engineer
pl-PL: Inżynier miksowania

en: News anchor
pl-PL: Prezenter wiadomości

en: Onscreen participant
pl-PL: Uczestnik programu

en: Organizer
pl-PL: Organizator

en: Onscreen presenter
pl-PL: Prezenter telewizyjny

en: Owner
pl-PL: Właściciel

en: Place of address
pl-PL: Miejsce adresu

en: Panelist
pl-PL: Uczestnik panelu

en: Patron
pl-PL: Użytkownik

en: Permitting agency
pl-PL: Agencja wydająca pozwolenia

en: Praeses
pl-PL: Kierujący dysputą

en: Production company
pl-PL: Wytwórnia

en: Production designer
pl-PL: Projektant produkcji

en: Provider
pl-PL: Dostawca

en: Plaintiff-appellee
pl-PL: Powód-wnioskodawca

en: Rapporteur
pl-PL: Autor sprawozdania z posiedzenia

en: Recordist
pl-PL: Nagrywarka

en: Addressee
pl-PL: Adresat

en: Radio director
pl-PL: Reżyser nagrania radiowego

en: Radio producer
pl-PL: Producent nagrania radiowego

en: Repository
pl-PL: Repozytorium

en: Remix artist
pl-PL: Autor remiksu

en: Sound engineer
pl-PL: Operator dźwięku

en: Stage director
pl-PL: Reżyser teatralny

en: Special effects provider
pl-PL: Twórca efektów specjalnych

en: Seller
pl-PL: Zbywca

en: Setting
pl-PL: Miejsce akcji

en: Software developer
pl-PL: Twórca oprogramowania

en: Television writer
pl-PL: Scenarzysta telewizyjny

en: Television director
pl-PL: Reżyser telewizyjny

en: Television guest
pl-PL: Gość programu telewizyjnego

en: Television host
pl-PL: Prowadzący program telewizyjny

en: Television producer
pl-PL: Realizator telewizyjny

en: Voice actor
pl-PL: Aktor podkładający głos

en: Visual effects provider
pl-PL: Dostawca efektów wizualnych

en: Writer of added commentary
pl-PL: Autor komentarza

en: Writer of added lyrics
pl-PL: Autor nowego tekstu do utworu muzycznego

en: Writer of added text
pl-PL: Autor tekstu

en: Wood engraver
pl-PL: Grawer drewna

en: Writer of introduction
pl-PL: Autor wstępu

en: Writer of preface
pl-PL: Autor wstępu

en: Writer of supplementary textual content
pl-PL: Autor uzupełniającej zawartości tekstowej

en: MARC code list for relators, as of http://www.loc.gov/marc/relators/relaterm.html
pl-PL: Lista kodów MARC http://www.loc.gov/marc/relators/relaterm.html

en: Some basic currencies with USA dollar as default for ACQ module
pl-PL: Kilka podstawowych walut z dolarem amerykańskim jako domyślną dla modułu gromadzenia

en: Show barcode on the summary screen items listings
pl-PL: Wyświetla kod kreskowy w szczegółach wypożyczeń użytkownika

en: Useful patron attribute types:
pl-PL: Typy atrybutów użytkownika:

en: * SHOW_BCODE - Show barcode on the patron summary screen items listings
pl-PL: * SHOW_BCODE - wyświetla kod kreskowy w szczegółach wypożyczeń użytkownika

en: Home Bound
pl-PL: Użytkownik nieopuszczający domu

en: Kid
pl-PL: Dziecko

en: Juvenile
pl-PL: Młodzież

en: Young Adult
pl-PL: Młodzież

en: Board
pl-PL: Zarząd

en: Inter-Library Loan
pl-PL: Wypożyczalnia Międzybiblioteczna

en: School
pl-PL: Szkolna

en: Library
pl-PL: Biblioteka

en: Staff
pl-PL: Bibliotekarz

en: Sample patron types and categories. Types are currently hardcoded but you can manage categories after installation from the administration module.
pl-PL: Przykładowe typy i kategorie użytkowników. Typy są obecnie zakodowane na stałe, ale możesz zarządzać kategoriami po instalacji z modułu Administracja.

en: Adult patron - default patron type
pl-PL: Użytkownik dorosły - domyślny typ użytkownika

en:                 PT  - Patron
pl-PL:                 PT  - Użytkownik

en:                 BH  - Homebound
pl-PL:                 BH  - Użytkownik nieopuszczający domu

en: Child - patron with a guarantor
pl-PL: Dziecko - użytkownik z poręczycielem

en:                 K   - Kid
pl-PL:                 K   - Dziecko

en:                 J   - Juvenile
pl-PL:                 J   - Nieletni

en:                 YA  - Young Adult
pl-PL:                 YA  - Młodzież

en: Organization - patron is an institution, not a person
pl-PL: Organizacja - użytkownik jest instytucją, nie osobą

en:                 ILL - Inter-library Loan
pl-PL:                 ILL - Wypożyczenie międzybiblioteczne

en:                 SC  - School
pl-PL:                 SC  - Szkoła

en:                 L   - Library
pl-PL:                 L   - Biblioteka

en: Professional - a member of an organization (organization is guarantor)
pl-PL: Pracownik - członek organizacji (organizacja jest poręczycielem)

en:                 T   - Teacher
pl-PL:                 T   - Nauczyciel

en:                 S   - Staff
pl-PL:                 S   - Personel

en:                 B   - Board
pl-PL:                 B   - Miejsce pracy

en: Label Test
pl-PL: Test etykiety

en: DEFAULT
pl-PL: DOMYŚLNE

en:   %s&lt;firstname&gt; &lt;surname&gt;%s
pl-PL:   %s&lt;imię&gt; &lt;nazwisko&gt;%s

en:   %sBranch: &lt;branchcode&gt;%s
pl-PL:   %sBiblioteka/filia: &lt;branchcode&gt;%s

en:   %sExpires: August 31, 2010%s
pl-PL:   %sWygasa: 31 sierpnia 2010%s

en: 3 columns, 10 rows of labels
pl-PL: 3 kolumny, 10 wierszy etykiet

en: 1" X 1.5" Spine Label | Setup for up to four lines of text
pl-PL: 1" X 1.5" Etykiety grzbietowe | Ustaw dla 4 linijek tekstu

en: 1" X 1.5" Spine Label | Setup for five lines of text
pl-PL: 1" X 1.5" Etykiety grzbietowe | Ustaw dla 5 linijek tekstu

en: Default description
pl-PL: Opis domyślny

en: A template for home brewed patron card forms
pl-PL: Szablon dla własnych formularzy kart użytkowników

en: Sample label and patron card data
pl-PL: Przykładowa etykieta i dane karty użytkownika

en: A set of default item types.
pl-PL: Zestaw domyślnych typów egzemplarzy.

en: Books
pl-PL: Książki

en: Mixed Materials
pl-PL: Materiały mieszane

en: Computer Files
pl-PL: Pliki komputerowe

en: Maps
pl-PL: Mapy

en: Visual Materials
pl-PL: Materiały wizualne

en: Music
pl-PL: Muzyka

en: Continuing Resources
pl-PL: Wydawnictwa ciągłe

en: Sample libraries.
pl-PL: Przykładowe biblioteki.

en: Sample holidays: Sunday, Christmas, New Year's
pl-PL: Przykładowe dni wolne: niedziela, Boże Narodzenie, Nowy Rok

en: Sundays
pl-PL: Niedziele

en: New Year's Day
pl-PL: Nowy Rok

en: Christmas
pl-PL: Boże Narodzenie

en: Welcome to Koha
pl-PL: Witaj w Koha

en: What's Next?
pl-PL: Co dalej?

en: Catalog concern help text
pl-PL: Tekst pomocy dotyczący problemów z katalogiem

en: Catalog concern template text
pl-PL: Szablon zgłoszenia problemu z katalogiem

en: Welcome to Koha. Koha is a full-featured open-source ILS. Developed initially in New Zealand by Katipo Communications Ltd and first deployed in January of 2000 for Horowhenua Library Trust, Koha is currently maintained by a team of software providers and library technology staff from around the globe.
pl-PL: Witamy w Koha. Koha to w pełni funkcjonalny ILS o otwartym kodzie źródłowym. Opracowany początkowo w Nowej Zelandii przez Katipo Communications Ltd i wdrożony po raz pierwszy w styczniu 2000 roku dla Horowhenua Library Trust, Koha jest obecnie utrzymywany przez zespół programistów i bibliotekarzy z całego świata.

en: Now that you've installed Koha, what's next? Here are some suggestions:
pl-PL: Teraz, po zainstalowaniu Koha, co dalej? Oto pewne propozycje:

en: %s%sRead Koha Documentation%s%s
pl-PL: %s%sZapoznaj się z dokumentacją/instrukcją Koha%s%s

en: %s%sRead/Write to the Koha Wiki%s%s
pl-PL: %s%sCzytaj i współtwórz Koha Wiki%s%s

en: %s%sRead and Contribute to Discussions%s%s
pl-PL: %s%sCzytaj i włącz się do dyskusji%s%s

en: %s%sReport Koha Bugs%s%s
pl-PL: %s%sRaportuj błędy Koha%s%s

en: %s%sSubmit Patches to Koha using Git (Version Control System)%s%s
pl-PL: %s%sWysyłaj patche, używając Git (system kontroli wersji)%s%s

en: %s%sChat with Koha users and developers%s%s
pl-PL: %s%sPorozmawiaj z twórcami i użytkownikami Koha%s%s

en: Please describe your concern clearly and the library will try to deal with it as quickly as possible
pl-PL: Opisz jasno swój problem, a biblioteka pomoże Ci go rozwiązać tak szybko, jak to możliwe

en: **Describe the concern**
pl-PL: **Opisz problem**

en: A clear and concise description of what the concern is.
pl-PL: Jasny i zwięzły opis problemu.

en: **To reproduce**
pl-PL: **Aby odtworzyć**

en: Steps to reproduce the behavior:
pl-PL: Kroki potrzebne do odtworzenia zachowania:

en: 1. Go to '...'
pl-PL: 1. Wejdź na stronę "..."

en: 2. Click on '....'
pl-PL: 2. Kliknij na "...."

en: 3. Scroll down to '....'
pl-PL: 3. Przewiń do "...."

en: 4. See error
pl-PL: 4. Zobacz błąd

en: **Expected behavior**
pl-PL: **Oczekiwane zachowanie**

en: A clear and concise description of what you expected to happen.
pl-PL: Jasny i zwięzły opis tego, co miało się stać według Twojego przewidywania.

en: Sample news items
pl-PL: Przykładowe wiadomości

en: Sample patrons
pl-PL: Przykładowi użytkownicy

en: Sample quotes
pl-PL: Przykładowe cytaty

en: To be prepared for war is one of the most effectual means of preserving peace.
pl-PL: Przygotowanie do wojny jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zachowania pokoju.

en: When angry, count ten, before you speak; if very angry, an hundred.
pl-PL: Kiedy jesteś zły, policz do dziesięciu, zanim zaczniesz mówić; jeśli bardzo zły, do stu.

en: Four score and seven years ago our fathers brought forth on this continent, a new nation, conceived in Liberty, and dedicated to the proposition that all men are created equal.
pl-PL: Osiemdziesiąt siedem lat temu nasi ojcowie stworzyli na tym kontynencie nowy naród, poczęty w wolności i oddany wierze, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równymi.

en: I have always found that mercy bears richer fruits than strict justice.
pl-PL: Zawsze uważałem, że miłosierdzie przynosi bogatsze owoce niż surowa sprawiedliwość.

en: I feel incompetent to perform duties...which have been so unexpectedly thrown upon me.
pl-PL: Czuję się niekompetentny do wykonywania obowiązków...które zostały mi tak niespodziewanie rzucone.

en: He serves his party best who serves his country best.
pl-PL: Ten służy najlepiej swej partii, kto służy najlepiej krajowi.

en: No President has ever enjoyed himself as much as I?
pl-PL: Żaden prezydent nigdy nie bawił się tak dobrze jak ja?

en: Speak softly and carry a big stick.
pl-PL: Mów cicho i noś duży kij.

en: I have come to the conclusion that the major part of the president is to increase the gate receipts of expositions and fairs and bring tourists to town.
pl-PL: Doszedłem do wniosku, że główną częścią prezydentury jest zwiększanie wpływów z bram wystaw i jarmarków oraz sprowadzanie turystów do miasta.

en: You cannot become thorough Americans if you think of yourselves in groups. America does not consist of groups. A man who thinks of himself as belonging to a particular national group in America has not yet become an American.
pl-PL: Nie można stać się dokładnymi Amerykanami, jeśli myśli się o sobie w grupach. Ameryka nie składa się z grup. Człowiek, który myśli o sobie, że należy do określonej grupy narodowej w Ameryce, nie został jeszcze Amerykaninem.

en: If you don't say anything, you won't be called on to repeat it.
pl-PL: Jeżeli nie będziesz nic mówić, nie będą wymagali, żebyś to powtarzał.

en: Four fifths of all our troubles in this life would disappear if we would only sit down and keep still.
pl-PL: Cztery piąte wszystkich naszych problemów w tym życiu zniknęłyby, gdybyśmy tylko usiedli i nie ruszali się.

en: The slogan of progress is changing from the full dinner pail to the full garage.
pl-PL: Hasło postępu zmienia się z pełnego wiadra obiadowego na pełny garaż.

en: Let me assert my firm belief that the only thing we have to fear is fear itself.
pl-PL: Pozwólcie mi potwierdzić moje mocne przekonanie, że jedyną rzeczą, której musimy się bać, jest sam strach.

en: If you can't stand the heat, get out of the kitchen.
pl-PL: Jeśli nie możesz znieść upału, wyjdź z kuchni.

en: The atom bomb was no great decision. It was merely another powerful weapon in the arsenal of righteousness.
pl-PL: Bomba atomowa nie była wielką decyzją. Była to tylko kolejna potężna broń w arsenale prawości.

en: The buck stops here.
pl-PL: Tutaj się zatrzymuje.

en: History does not long entrust the care of freedom to the weak or the timid.
pl-PL: Historia niedługo powierza troskę o wolność słabym lub nieśmiałym.

en: My fellow Americans, ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country.
pl-PL: Moi rodacy, nie pytajcie, co wasz kraj może dla was zrobić; zapytaj, co możesz zrobić dla swojego kraju.

en: I do not think it altogether inappropriate to introduce myself to this audience. I am the man who accompanied Jacqueline Kennedy to Paris, and I have enjoyed it.
pl-PL: Nie uważam, by przedstawianie się tej publiczności było całkowicie niewłaściwe. Jestem człowiekiem, który towarzyszył Jacqueline Kennedy w Paryżu i bardzo mi się to podobało.

en: The Great Society is a place where every child can find knowledge to enrich his mind and to enlarge his talents. It is a place where the city of man serves not only the needs of the body and the demands of commerce but the desire for beauty and the hunger for community. It is a place where men are more concerned with the quality of their goals than the quantity of their goods.
pl-PL: Wielkie Społeczeństwo to miejsce, w którym każde dziecko może znaleźć wiedzę, która wzbogaci jego umysł i poszerzy swoje talenty. To miejsce, w którym miasto człowieka służy nie tylko potrzebom ciała i wymogom komercji, ale pragnieniu piękna i głodowi wspólnoty. Jest to miejsce, w którym mężczyźni bardziej troszczą się o jakość swoich celów niż ilość swoich dóbr.

en: People have got to know whether or not their president is a crook. Well, I'm not a crook.
pl-PL: Ludzie muszą wiedzieć, czy ich prezydent jest oszustem. Cóż, nie jestem oszustem.

en: When the President does it, that means that it is not illegal.
pl-PL: Kiedy prezydent to robi, oznacza to, że nie jest to nielegalne.

en: Our Long national nightmare is over.
pl-PL: Nasz długi narodowy koszmar się skończył.

en: Our constitution works. Our great republic is a government of laws, not of men.
pl-PL: Nasza konstytucja działa. Nasza wielka republika to rząd praw, a nie ludzi.

en: A strong nation, like a strong person, can afford to be gentle, firm, thoughtful, and restrained. It can afford to extend a helping hand to others. It's a weak nation, like a weak person, that must behave with bluster and boasting and rashness and other signs of insecurity.
pl-PL: Silny naród, podobnie jak silny człowiek, może sobie pozwolić na bycie łagodnym, stanowczym, rozważnym i powściągliwym. Może sobie pozwolić na wyciągnięcie pomocnej dłoni do innych. Słaby naród, jak słaby człowiek, musi zachowywać się głośno, z chełpliwością, pochopnością i innymi oznakami niepewności.

en: It is not my intention to do away with government. It is rather to make it work -work with us, not over us; stand by our side, not ride on our back. Government can and must provide opportunity, not smother it; foster productivity, not stifle it. This Administration's objective will be a healthy, vigorous, growing economy.
pl-PL: Nie jest moim zamiarem zniesienie rządu. Chodzi raczej o to, żeby działał z nami, a nie nad nami; stał po naszej stronie, nie woził się na naszych plecach. Rząd może i musi stwarzać możliwości, a nie je tłumić; sprzyjać produktywności, a nie ją tłumić. Celem tej administracji będzie zdrowa, prężna i rozwijająca się gospodarka.

en: Each generation goes further than the generation preceding it because it stands on the shoulders of that generation. You will have opportunities beyond anything we've ever known.
pl-PL: Każde pokolenie idzie dalej niż poprzednie, ponieważ stoi na ramionach tego pokolenia. Będziecie mieć możliwości wykraczające poza wszystko, co kiedykolwiek znaliśmy.

en: We have ...drawn a line in the sand.
pl-PL: ...nakreśliliśmy linię na piasku.

en: If America shows weakness and uncertainty, the world will drift toward tragedy. That will not happen on my watch.
pl-PL: Jeśli Ameryka okaże słabość i niepewność, świat będzie dryfował w kierunku tragedii. To się nie wydarzy na mojej zmianie.

en: Every nation in every region now has a decision to make. Either you are with us, or you are with the terrorists.
pl-PL: Każdy naród w każdym regionie ma teraz do podjęcia decyzję. Albo jesteś z nami, albo z terrorystami.

en: Girls are capable of doing everything men are capable of doing. Sometimes they have more imagination than men.
pl-PL: Dziewczyny są w stanie zrobić wszystko, do czego są zdolni mężczyźni. Czasami mają więcej wyobraźni niż mężczyźni.

en: I really think a champion is defined not by their wins but by how they can recover when they fall.
pl-PL: Naprawdę uważam, że mistrz nie jest definiowany przez jego zwycięstwa, ale przez to, jak może odzyskać siły, gdy upadnie.

en: Tremendous amounts of talent are being lost to our society just because that talent wears a skirt.
pl-PL: Ogromne ilości talentu są tracone dla naszego społeczeństwa tylko dlatego, że ten talent nosi spódnicę.

en: At the end of the day, we can endure much more than we think we can.
pl-PL: W ostatecznym rozrachunku możemy znieść znacznie więcej, niż myślimy, że możemy.

en: Have no fear of perfection; you'll never reach it.
pl-PL: Nie bój się doskonałości; nigdy tego nie osiągniesz.

en: You cannot shake hands with a clenched fist.
pl-PL: Nie możesz podać sobie ręki z zaciśniętą pięścią.

en: If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.
pl-PL: Jeśli coś ci się nie podoba, zmień to. Jeśli nie możesz tego zmienić, zmień swoje nastawienie.

en: I don't mind living in a man's world, as long as I get to be a woman in it.
pl-PL: Nie mam nic przeciwko życiu w męskim świecie, o ile mogę być w nim kobietą.

en: My mission in life is not merely to survive but to thrive and to do so with some passion, some compassion, some humor, and some style.
pl-PL: Moją życiową misją jest nie tylko przetrwanie, ale także prosperowanie i robienie tego z odrobiną pasji, współczucia, humoru i stylu.

en: I am thankful for my struggle because, without it, I wouldn't have stumbled across my strength.
pl-PL: Jestem wdzięczny za moją walkę, bo bez niej nie natknąłbym się na swoją siłę.

en: It took me quite a long time to develop a voice, and now that I have it, I am not going to be silent.
pl-PL: Dość długo zajęło mi wypracowanie głosu, a teraz, kiedy go mam, nie zamierzam milczeć.

en: What you do makes a difference, and you have to decide what kind of difference you want to make.
pl-PL: To, co robisz, robi różnicę i musisz zdecydować, jaką różnicę chcesz wprowadzić.

en: The way I see it, if you want the rainbow, you gotta put up with the rain!
pl-PL: Tak, jak ja to widzę, jeśli chcesz tęczy, musisz znosić deszcz!

en: Each and every one of us has the capacity to be an oppressor. I want to encourage each and every one of us to interrogate how we might be an oppressor and how we might be able to become liberators for ourselves and for each other.
pl-PL: Każdy z nas ma zdolność bycia ciemiężcą. Chcę zachęcić każdego z nas do zastanowienia się, w jaki sposób możemy być prześladowcami i jak możemy stać się wyzwolicielami dla siebie i dla siebie nawzajem.

en: The future depends entirely on what each of us does every day; a movement is only people moving.
pl-PL: Przyszłość zależy wyłącznie od tego, co każdy z nas robi na co dzień; ruch to tylko ludzie w ruchu.

en: The land knows you, even when you are lost.
pl-PL: Ziemia cię zna, nawet gdy jesteś zgubiony.

en: Allow access to the following servers to search and download record information:
pl-PL: Zezwól na dostęp do następujących serwerów w celu wyszukiwania i pobierania informacji o rekordach:

en: LIBRARY OF CONGRESS NAMES (authority records)
pl-PL: BIBLIOTEKA KONGRESU - NAZWY (hasła wzorcowe)

en: LIBRARY OF CONGRESS SUBJECTS (authority records)
pl-PL: BIBLIOTEKA KONGRESU - TEMATY (hasła wzorcowe)

en: LIBRARY OF CONGRESS
pl-PL: BIBLIOTEKA KONGRESU

en: LIBRARY OF CONGRESS NAMES
pl-PL: BIBLIOTEKA KONGRESU - NAZWY

en: LIBRARY OF CONGRESS SUBJECTS
pl-PL: BIBLIOTEKA KONGRESU - TEMATY

en: LIBRARY OF CONGRESS SRU
pl-PL: BIBLIOTEKA KONGRESU - SRU

en: NATIONAL LIBRARY OF FRANCE
pl-PL: BIBLIOTEKA NARODOWA FRANCJI
