Koha 23.11.08.001 - en to sk-SK translation catalogue (429 entries)

en: ERROR: Price is not a valid number, please check the price and try again!
sk-SK: CHYBA: Cena nie je platné číslo, skontrolujte prosím cenu a skúste znova!

en: Fund amount exceeds parent allocation
sk-SK: Suma fondu prevyšuje nadradené pridelenie

en: Fund amount exceeds period allocation
sk-SK: Suma fondu prevyšuje časové pridelenie

en: New budget-parent is beneath budget
sk-SK: Nový nadradený rozpočet je pod rozpočtom

en: Are you sure you want to delete this vendor?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť tohto dodávateľa?

en: Update item
sk-SK: Aktualizovať exemplár

en: You can't receive any more items
sk-SK: Nemôžete už prijať viac exemplárov

en: Edit
sk-SK: Upraviť

en: Delete
sk-SK: Odstrániť

en: Add item
sk-SK: Pridať exemplár

en: Clear
sk-SK: Vymazať

en: Add multiple items
sk-SK: Pridať viacero exemplárov

en: Number of items to add
sk-SK: Počet exemplárov na pridanie

en: Add
sk-SK: Pridať

en: is duplicated
sk-SK: je duplicitný

en: already exists in database
sk-SK: už sa nachádza v databáze

en: There is no record selected
sk-SK: Nie je zvolený žiaden záznam

en: quantity values are not filled in or are not numbers
sk-SK: množstevné hodnoty nie sú vyplnené alebo nie sú číselné

en: Loading
sk-SK: Načítavam

en: Internal Server Error, please reload the page
sk-SK: Vnútorná chyba servera, načítajte prosím stránku ešte raz

en: You need to log in again, your session has timed out
sk-SK: Musíte sa znova prihlásiť, vaše prihlásenie vypršalo

en: Error; your data might not have been saved
sk-SK: Chyba; vaše údaje sa zrejme neuložili

en: Loading...
sk-SK: Načítavam...

en: Please select or enter a sound.
sk-SK: Zvoľte prosím alebo zadajte zvuk.

en: Are you sure you want to delete the selected audio alerts?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť zvolené zvukové signály?

en: Check the box next to the alert you want to delete.
sk-SK: Zaškrtnite políčko vedľa výstrahy, ktorú chcete odstrániť.

en: Authority
sk-SK: Autorita

en: Error importing the authority type %s
sk-SK: Chyba pri importe rámca pre autority

en: Please select a CSV (.csv) or ODS (.ods) spreadsheet file.
sk-SK: Zvoľte prosím CSV (.csv) súbor, alebo tabuľkový súbor ODS (.ods).

en: Importing to authority type: %s. Importing from file: %s
sk-SK: Importovanie do rámca: %s. Importovanie zo súboru: %s

en: Your cart is currently empty
sk-SK: Váš košík je momentálne prázdny

en: This item is already in your cart
sk-SK: Tento exemplár už je vo vašom košíku

en: This item has been added to your cart
sk-SK: Tento exemplár bol pridaný do košíka

en: %s item(s) added to your cart
sk-SK: %s exemplár(ov) pridaný(ch) do vášho košíka

en: %s already in your cart
sk-SK: %s už je vo vašom košíku

en: No item was selected
sk-SK: Nebol zvolený žiaden exemplár

en: No item was added to your cart (already in your cart)!
sk-SK: Žiaden exemplár nebol pridaný do vášho košíka (už vo vašom košíku)!

en: The item has been removed from your cart
sk-SK: Tento exemplár bol odobratý z vášho košíka

en: Are you sure you want to empty your cart?
sk-SK: Naozaj chcete vyprázdniť svoj košík?

en: Are you sure you want to remove the selected items?
sk-SK: Naozaj chcete odobrať zvolené exempláre?

en: Items in your cart: %s
sk-SK: Exempláre vo vašom košíku: %s

en: Add to cart
sk-SK: Pridať do košíka

en: In your cart
sk-SK: Vo Vašom košíku

en: Error importing the framework
sk-SK: Chyba pri importe rámca

en: Are you sure you want to replace the fields and subfields for the %s framework structure? The existing structure will be overwritten! For safety reasons, it is recommended to use the export option to make a backup first.
sk-SK: Naozaj chcete nahradiť polia a podpolia pre štruktúru rámca %s ? Existujúca štruktúra bude prepísaná! Z bezpečnostných dôvodov sa najskôr odporúča vytvoriť zálohu pomocou možnosti exportu.

en: Importing to framework: %s. Importing from file: %s.
sk-SK: Importovanie do rámca: %s. Importovanie zo súboru: %s.

en: Previous
sk-SK: Predchádzajúci

en: Next
sk-SK: Ďalej

en: Results
sk-SK: Výsledky

en: Go back to the results
sk-SK: Späť k výsledkom

en: Please enter a valid date (should match %s).
sk-SK: Zadajte prosím platný dátum (mal by sa zhodovať s %s).

en: Fri
sk-SK: Pia

en: Mon
sk-SK: Pon

en: Sat
sk-SK: Sob

en: Sun
sk-SK: Neď

en: Thu
sk-SK: Štv

en: Tue
sk-SK: Uto

en: Wed
sk-SK: Str

en: Friday
sk-SK: Piatok

en: Monday
sk-SK: Pondelok

en: Saturday
sk-SK: Sobota

en: Sunday
sk-SK: Nedeľa

en: Thursday
sk-SK: Štvrtok

en: Tuesday
sk-SK: Utorok

en: Wednesday
sk-SK: Streda

en: Jul
sk-SK: Júl

en: Jun
sk-SK: Jún

en: May
sk-SK: Máj

en: Oct
sk-SK: Okt

en: April
sk-SK: Apríl

en: February
sk-SK: Február

en: January
sk-SK: Január

en: July
sk-SK: Júl

en: June
sk-SK: Jún

en: March
sk-SK: Marec

en: October
sk-SK: Október

en: Place hold
sk-SK: Zarezervovať

en: Please note that this external search could replace the current record.
sk-SK: Dajte prosím pozor na to, že toto externé vyhľadávanie by mohlo nahradiť aktuálny záznam.

en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
sk-SK: %s záznam(ov) je pripojený(ch) k tomuto záznamu. Musíte odstrániť všetky exempláre pred odstránením tohto záznamu.

en: Warning: This record is used in %s order(s). Deleting it could cause serious issues on acquisition module. Are you sure you want to delete this record?
sk-SK: Pozor: Tento záznam sa používa v %s objednávkach. Ich odstránením možno zapríčiniť vážne poruchy v module akvizícií. Naozaj chcete odstrániť tento záznam?

en: %s order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
sk-SK: %s objednávok používa tento záznam. Pre odstránenie tohto záznamu potrebujete oprávnenia na správu objednávok.

en: %s deleted order(s) are using this record. Are you sure you want to delete this record?
sk-SK: %s zrušených objednávok používa tento záznam. Naozaj chcete odstrániť tento záznam?

en: %s deleted order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
sk-SK: %s zrušených objednávok používa tento záznam. Pre odstránenie tohto záznamu potrebujete oprávnenia na správu objednávok.

en: %s holds(s) for this record. Are you sure you want to delete this record?
sk-SK: %s rezervácií na tento záznam. Naozaj chcete odstrániť tento záznam?

en: %s subscription(s) are attached to this record. You must delete all subscription before deleting this record.
sk-SK: %s predplatných je pripojený(ch) k tomuto záznamu. Musíte odstrániť všetky predplatné pred odstránením tohto záznamu.

en: Are you sure you want to delete this record?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť tento záznam?

en: %s hold(s) on this record. You must delete all holds before deleting all items.
sk-SK: %s rezervácií na tento záznam. Musíte odstrániť všetky rezervácie pred odstránením všetkých exemplárov.

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
sk-SK: Ste si istý, že chcete odstrániť %s nasledujúce položky?

en: Template name is required.
sk-SK: Meno šablóny je povinné.

en: Category code can only contain the following characters: letters, numbers, - and _.
sk-SK: Kód kategórie môže obsahovať len nasledovné znaky: písmená, čísla, - a _.

en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
sk-SK: Zvoľte prosím dobu zápisu v mesiacoch ALEBO podľa dátumu.

en: Renewed by
sk-SK: Predĺžené kým :

en: manually
sk-SK: manuálne

en: Automatic
sk-SK: Automaticky

en: Renewal type:
sk-SK: Typ predĺženia:

en: Checked in
sk-SK: Vrátený

en: Patron note
sk-SK: Poznámka čitateľa

en: Unable to check in
sk-SK: Nepodarilo sa vrátiť

en: Confirm
sk-SK: Potvrdiť

en: Renewed, due:
sk-SK: Predĺžené do :

en: Renew failed:
sk-SK: Predĺženie bolo neúspešné:

en: not checked out
sk-SK: nevypožičaný

en: too many renewals
sk-SK: priveľa predĺžení

en: on hold
sk-SK: Žiadané iným používateľom

en: Not allowed: patron restricted
sk-SK: Nie je povolené: čitateľ má obmedzenia

en: Not allowed: overdue
sk-SK: Nie je povolené: omeškanie

en: reason unknown
sk-SK: neznámy dôvod

en: Loading... you may continue scanning.
sk-SK: Načítavam... môžete pokračovať v skenovaní.

en: Today's checkouts
sk-SK: Dnešné výpožičky

en: Previous checkouts
sk-SK: Predchádzajúce výpožičky

en: On-site checkout
sk-SK: Prezenčná výpožička

en: On hold
sk-SK: Rezervovaný

en: Not renewable
sk-SK: Nie je možné predĺžiť

en: Must be renewed at the library
sk-SK: Musí byť predĺžené v knižnici

en: No renewal before %s
sk-SK: Bez predĺženia pred %s

en: Can no longer be auto-renewed - number of checkout days exceeded
sk-SK: Nemožno už automaticky predĺžiť - počet výpožičných dní bol prekročený

en: Automatic renewal failed, patron has unpaid fines
sk-SK: Automatické predĺženie zlyhalo, čitateľ má nezaplatené pokuty

en: Automatic renewal failed, account expired
sk-SK: Automatické predĺženie zlyhalo, účet vypršal

en: Renewal denied by syspref
sk-SK: Obnovenie zamietnuté cez syspref

en: %s of %s renewals remaining
sk-SK: %s z %s zostávajúcich predĺžení

en: Scheduled for automatic renewal
sk-SK: Naplánované pre automatické predĺženie

en: Claim returned
sk-SK: Reklamácia vrátenia

en: No itemtype
sk-SK: Bez typu exemplára

en: Number of checkouts by item type
sk-SK: Počet výpožičiek podľa typu exemplára

en: Double click to edit
sk-SK: Dvojitým kliknutím upravíte text

en: Resolve
sk-SK: Vyriešiť

en: Actions
sk-SK: Akcie

en: Edit notes
sk-SK: Upraviť poznámky

en: Show 1 unresolved claim | Show {count} unresolved claims
sk-SK[0]: Zobraziť 1 nevyriešenú reklamáciu
sk-SK[1]: Zobraziť {count} nevyriešené reklamácie

en: Update
sk-SK: Aktualizovať

en: Cancel
sk-SK: Zrušiť

en: Are you sure you want to delete this return claim?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť túto požiadavku na vrátenie?

en: First
sk-SK: Prvé

en: Last
sk-SK: Posledné

en: No data available in table
sk-SK: V tabuľke nie sú žiadne údaje

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
sk-SK: Zobrazujem _START_ až _END_ z _TOTAL_ záznamov

en: No entries to show
sk-SK: Niet čo zobraziť

en: (filtered from _MAX_ total entries)
sk-SK: (filtrované z _MAX_ všetkých položiek)

en: Show _MENU_ entries
sk-SK: Zobraziť položky _MENU_

en: Processing...
sk-SK: Spracúvam...

en: Search:
sk-SK: Hľadať:

en: No matching records found
sk-SK: Nenašli sa nijaké zhodné záznamy

en: Copy to clipboard
sk-SK: Skopírovať do schránky

en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
sk-SK: Stlačením <i>ctrl</i> alebo <i>⌘</i> + <i>C</i> skopírujte tabuľkové údaje<br>do vašej systémovej schránky.<br><br>Pre zrušenie kliknite na toto hlásenie alebo stlačte Esc.

en: Copied %d rows to clipboard
sk-SK: Do schránky sa skopírovalo %d riadkov

en: Copied one row to clipboard
sk-SK: Do schránky sa skopíroval jeden riadok

en: Clear filter
sk-SK: Zrušiť filter

en: All
sk-SK: Všetko

en: Something went wrong when loading the table.
    %s: %s. 
    %s
sk-SK: Niečo sa nepodarilo pri načítavaní tabuľky.
    %s: %s. 
    %s

en: Something went wrong when loading the table.
sk-SK: Počas načítavania tabuľky sa vyskytla chyba.

en: Copy
sk-SK: Kopírovať

en: Print
sk-SK: Tlačiť

en: Columns settings
sk-SK: Nastavenia stĺpcov

en: Columns
sk-SK: Stĺpce

en: Export or print
sk-SK: Exportovať alebo tlačiť

en: Export
sk-SK: Exportovať

en: Configure table
sk-SK: Konfigurovať tabuľku

en: Configure
sk-SK: Konfigurovať

en: %s search
sk-SK: %s hľadať

en: This pickup location is not allowed according to circulation rules
sk-SK: Miesto vyzdvihnutia nie je povolené v nastaveniach výpožičiek

en:  (current)
sk-SK:  (Aktuálny)

en: No
sk-SK: Nie

en: Yes
sk-SK: Áno

en: Resume
sk-SK: Pokračovať

en: Suspend
sk-SK: Prerušiť

en: Hold is <strong>suspended</strong>
sk-SK: Rezervácia je <strong>prerušená</strong>

en: until %s
sk-SK: do %s

en: Next available %s item
sk-SK: Ďalší dostupný %s exemplár

en: Item is <strong>waiting here</strong>
sk-SK: Exemplár je <strong>pripravený</strong>

en: at %s
sk-SK: v %s

en: Item is <strong>waiting</strong>
sk-SK: Exemplár sa <strong>očakáva</strong>

en: Item is <strong>in transit</strong> from %s since %s
sk-SK: Exemplár je <strong>na ceste</strong> z %s od %s

en: Item hasn't been transferred yet from %s
sk-SK: Exemplár ešte nebol presunutý z %s

en: Unable to resume, hold not found
sk-SK: Nedarí sa pokračovať, rezervácia sa nenašla

en: Suspend hold on
sk-SK: Zrušiť žiadanku na

en: Suspend until:
sk-SK: Prerušiť do:

en: Clear date to suspend indefinitely
sk-SK: Vymazať dátum pre prerušenie na neurčito

en: Please enter letters or numbers
sk-SK: Zadajte prosím písmena alebo čísla

en: Are you sure you want to delete this field?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť toto pole?

en: A default letter with the code '%s' already exists.
sk-SK: Predvolený list s kódom '%s' už existuje.

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'.
sk-SK: List s kódom '%s' už existuje pre '%s'.

en: Please specify title and content for %s
sk-SK: Určte, prosím, názov a obsah pre %s

en: Please fill at least one template.
sk-SK: Vyplňte, prosím, aspoň jednu šablónu.

en:  characters
sk-SK:  znakov

en: Both subfield values should be filled or empty.
sk-SK: Obidve hodnoty podpoľa treba vyplniť alebo nechať prádzne.

en: The destination should be filled.
sk-SK: Adresát by mal byť vyplnený.

en: If the field is a control field, the subfield should be empty
sk-SK: Ak tu ide o kontrolné pole, podpole by malo byť prázdne

en: A control field cannot be used with a regular field.
sk-SK: Kontrolné pole nemožno použiť spolu s obyčajným poľom.

en: The source subfield should be filled for update.
sk-SK: Zdrojové podpole by malo byť vyplnené pre aktualizáciu.

en: The source field should be filled.
sk-SK: Zdrojové pole by malo byť vyplnené.

en: The conditional field should be filled.
sk-SK: Podmienené pole by malo byť vyplnené.

en: The conditional comparison operator should be filled.
sk-SK: Operátor podmieneného porovnania by mal byť vyplnený.

en: The conditional regular expression should be filled.
sk-SK: Podmienený regulárny výraz by mal byť vyplnený.

en: The conditional value should be filled.
sk-SK: Podmienená hodnota by mala byť vyplnená.

en: Every
sk-SK: Každé

en: Are you sure you wish to delete this template action?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť akciu tejto šablóny?

en: Are you sure you wish to delete this template?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť túto šablónu?

en: Edit action %s
sk-SK: Upraviť akciu %s

en: Update action
sk-SK: Aktualizovať akcie

en: Are you sure you want to delete this message? This cannot be undone.
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť túto správu? Túto operáciu nemožno vrátiť.

en: Dates of birth should be entered in the format 'MM/DD/YYYY'
sk-SK: Dátumy narodenia by mali byť zadané v tvare 'MM/DD/YYYY'

en: Dates of birth should be entered in the format 'YYYY-MM-DD'
sk-SK: Dátumy narodenia by sa mali zadávať vo formáte „RRRR-MM-DD“

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD/MM/YYYY'
sk-SK: Dátumy narodenia by mali byť zadané v tvare 'DD/MM/RRRR'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD.MM.YYYY'
sk-SK: Dátumy narodenia by mali byť zadané v tvare 'DD.MM.RRRR'

en: Are you sure you want to update this child to an Adult category? This cannot be undone.
sk-SK: Naozaj chcete aktualizovať toto dieťa na kategóriu pre dospelých? To nie je možné vrátiť späť.

en: Are you sure you want to renew this patron's registration?
sk-SK: Naozaj chcete predĺžiť registráciu tohto čitateľa?

en: Patrons selected: %s
sk-SK: Označených čitateľov: %s

en: Please confirm whether this is a duplicate patron
sk-SK: Potvrďte prosím, či ide o duplicitného čitateľa

en: Minimum password length: %s
sk-SK: Minimálna dĺžka hesla: %s

en: Age
sk-SK: Vek

en: %s year
sk-SK: %s rok

en: %s years
sk-SK: %s rokov

en: %s month
sk-SK: %s mesiac

en: %s months
sk-SK: %s mesiace/ov

[ctx: Bibliographic record]
en: The field is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
sk-SK: Pole nie je opakovateľné, a už existuje v cieľovom zázname. Preto ho nemôžete pridať.

[ctx: Bibliographic record]
en: The subfield is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
sk-SK: Podpole nie je opakovateľné, a už existuje v cieľovom zázname. Preto ho nemôžete pridať.

en: Change messaging preferences to default for this category?
sk-SK: Zmeniť nastavenia posielania správ pre túto kategóriu čitateľov na predvolené?

en: Public
sk-SK: Verejný

en: Private
sk-SK: Súkromný

en: Remove restriction?
sk-SK: Zrušiť obmedzenie?

en: You must select checkout(s) to export
sk-SK: Musíte zvoliť výpožičku/y na export

en: Error: presence of invalid data prevent saving. Please make the corrections and try again.
sk-SK: Chyba: zadali ste neplatné údaje, ktoré bránia uloženiu záznamu. Prosím vykonajte úpravy a skúste to znova.

en: Nothing to save
sk-SK: Nie je čo uložiť

en: Saving...
sk-SK: Ukladá sa...

en: Saved preference %s
sk-SK: Uložené nastavenie %s

en: modified
sk-SK: upravené

en: You have made changes to system preferences.
sk-SK: Urobili ste zmeny v nastaveniach systému.

en: Note: _ALL_ value will override all other values
sk-SK: Poznámka: Hodnota _ALL_ prepíše všetky ostatné hodnoty

en: The following values are not formatted correctly:
sk-SK: Nasledujúce hodnoty nie sú správne naformátované:

en: Name
sk-SK: Názov

en: Required
sk-SK: Povinné

en: Description
sk-SK: Popis

en: Coce image from Amazon.com
sk-SK: Coce obrázok z Amazon.com

en: Coce image from Google Books
sk-SK: Coce obrázok z Google Books

en: Coce image from Open Library
sk-SK: Coce obrázok z Open Library

en: No cover image available
sk-SK: Nie sú dostupné obrázky obálok

en: Nothing is selected
sk-SK: Nič nie je vybrané

en: You must select at least one record
sk-SK: Musíte vybrať aspoň jeden záznam

en: At least two records must be selected for merging
sk-SK: Pre zlučovanie treba zvoliť aspoň dva záznamy

en: AJAX failed to approve tag: %s
sk-SK: AJAX nedokázal schváliť menovku: %s

en: AJAX failed to reject tag: %s
sk-SK: AJAX nedokázal zamietnuť menovku: %s

en: %s is permitted!
sk-SK: %s je dovolené!

en: %s is prohibited!
sk-SK: %s je zakázané!

en: %s is neither permitted nor prohibited!
sk-SK: %s nie je ani dovolené ani zakázané!

en: Clear all
sk-SK: Odznačiť všetko

en: Select all
sk-SK: Vybrať všetko

en: Select all pending
sk-SK: Zvoliť všetko nespracované

en: Reject
sk-SK: Zamietnuť

en: Approved
sk-SK: Schválené

en: Approve
sk-SK: Schváliť

en: Rejected
sk-SK: Zamietnuté

en: Testing...
sk-SK: Testujem...

en: AJAX error (%s alert)
sk-SK: chyba AJAX (%s upozornenie)

en: No camera detected.
sk-SK: Nenašla sa kamera.

en: Access to camera denied.
sk-SK: Prístup ku kamere zamietnutý.

en: This feature is available only in secure contexts (HTTPS).
sk-SK: Táto vlastnosť je dostupná len pre HTTPS.

en: An unknown error occurred:
sk-SK: Vyskytla sa neznáma chyba:

en: years
sk-SK: rokov

en: Cancelled
sk-SK: Zrušená

en: Expired
sk-SK: Vypršal

en: Please make a selection.
sk-SK: Vyberte si prosím.

en: %s (current status)
sk-SK: %s (aktuálny stav)

en: The results could not be loaded
sk-SK: Výsledok sa nepodarilo načítať

en: Please delete %s character(s)
sk-SK: Odstráňte prosím %s znak(ov)

en: Please enter %s or more characters
sk-SK: Zadajte prosím %s alebo viac znakov

en: Loading more results…
sk-SK: Načítavam viac výsledkov…

en: You can only select %s item(s)
sk-SK: Môžete zvoliť len %s exemplár(ov)

en: No results found
sk-SK: Nenašli sa žiadne výsledky

en: Searching…
sk-SK: Hľadá sa…

en: Remove all items
sk-SK: Odobrať všetky exempláre

en: Are you sure you want to close this subscription?
sk-SK: Naozaj chcete ukončiť toto predplatné?

en: Are you sure you want to reopen this subscription?
sk-SK: Naozaj chcete obnoviť toto predplatné?

en: Are you sure you want to delete this subscription?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť toto predplatné?

en: Add an SMS cellular provider
sk-SK: Pridať operátora SMS

en: Edit provider %s
sk-SK: Upraviť poskytovateľa %s

en: Are you sure you want to delete %s? %s patron(s) are using it!
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť %s? Využíva ho %s čitateľov!

en: Are you sure you want to delete %s?
sk-SK: Ste si istý, že chcete odstrániť %s?

en: Frequency and subscription length provided doesn't combine well. Please consider entering an issue count rather than a time period.
sk-SK: Udaná opakovanosť a dĺžka predplatného sa nedajú dobre skombinovať. Zvážte, prosím, zadanie počtu čísel namiesto časového obdobia.

en: If you wish to claim late or missing issues you must link this subscription to a vendor. Click OK to ignore or Cancel to return and enter a vendor
sk-SK: Ak chcete reklamovať oneskorené alebo chýbajúce čísla, musíte prepojiť toto predplatné s predajcom. Kliknite na OK pre ignorovanie alebo Zrušiť pre návrat a zadanie predajcu

en: The vendor does not exist
sk-SK: Predajca neexistuje

en: You must choose or create a bibliographic record
sk-SK: Musíte si vybrať alebo vytvoriť bibliografický záznam

en: Bibliographic record does not exist!
sk-SK: Bibliografický záznam neexistuje!

en: Number of issues to display to staff must be a number
sk-SK: Počet vydaní periodika, ktoré sa majú zobraziť pre knihovníka musí byť celé číslo

en: Number of issues to display to the public must be a number
sk-SK: Počet vydaní periodika, ktoré sa majú zobraziť pre čitateľa musí byť celé číslo

en: You must choose a first publication date
sk-SK: Musíte zvoliť dátum prvej publikácie

en: You must choose a subscription length or an end date.
sk-SK: Musíte zvoliť dĺžku predplatného alebo koncový dátum.

en: You have modified the advanced prediction pattern. Please save your work or cancel modifications.
sk-SK: Upravili ste pokročilú schému predpovede. Uložte prosím svoju prácu alebo zrušte úpravy.

en: Warning! Present pattern has planned irregularities. Click on 'Test prediction pattern' to check if it's still valid
sk-SK: Upozornenie! Súčasná schéma má plánované nepravidelnosti. Kliknite na 'Testovať schému predpovede' a skontrolujte, či je stále platná

en: Please click on 'Test prediction pattern' before saving subscription.
sk-SK: Kliknite prosím na 'Testovať schému predpovede' pred uložením predplatného.

en: Frequency is not defined
sk-SK: Frekvencia nie je definovaná

en: First publication date is not defined
sk-SK: Dátum prvého publikovania nie je definovaný

en: Next issue publication date is not defined
sk-SK: Dátum zverejnenia nasledujúceho čísla nie je definovaný

en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s): %s
sk-SK: Schéma predpovede sa nedá testovať pre nasledovnú príčinu(y): %s

en: Please enter a name for this pattern
sk-SK: Zadajte prosím názov pre túto schému

en: This pattern name already exists. Do you want to modify it?
sk-SK: Názov tejto schémy už existuje. Chcete ho upraviť?

en: Warning: This will modify the pattern for all subscriptions that are using it.
sk-SK: Upozornenie: Týmto sa zmení schéma všetkých predplatných, ktoré ju používajú.

en: Something went wrong. Unable to create a new numbering pattern.
sk-SK: Niečo zlyhalo. Nie je možné vytvoriť novú schému číslovania.

en: Searching for subscription in Mana Knowledge Base
sk-SK: Hľadanie predplatného v Mana Knowledge Base

en: Results from Mana Knowledge Base
sk-SK: Výsledky z databázy Mana Knowledge Base

en: Show Mana results
sk-SK: Zobraziť výsledky z Many

en: Subscription found on Mana Knowledge Base:
sk-SK: Predplatné nájdené v databáze znalostí Mana:

en: No subscription found on Mana Knowledge Base
sk-SK: Vo vedomostnej databáze Mana sa nenašlo žiadne predplatné

en: Please feel free to share your pattern with all others librarians once you are done
sk-SK: Keď budete hotoví, neváhajte a podeľte sa o svoje šablóny so všetkými ostatnými knihovníkmi

en: This bibliographic record does not exist
sk-SK: Tento bibliografický záznam neexistuje

en: Deactivate filters
sk-SK: Deaktivovať filtre

en: Activate filters
sk-SK: Aktivovať filtre

en: Are you sure you want to delete this cover image?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť tento obrázok obálky?

en: Directory is not writeable
sk-SK: Adresár nie je zapisovateľný

en: Error code 0 not used
sk-SK: Chybový kód 0 sa nepoužíva

en: File already exists
sk-SK: Súbor už jestvuje

en: Root directory for uploads not defined
sk-SK: Koreňový adresár pre načítané súbory nie je určený

en: Temporary directory for uploads not defined
sk-SK: Dočasný adresár pre načítané súbory nie je určený

en: Upload status:
sk-SK: Stav načítania:

en: Failed
sk-SK: Zlyhalo

en: Denied
sk-SK: Zamietnutý

en: An error occurred while uploading.
sk-SK: Pri nahrávaní sa vyskytla chyba.

en: Error:
sk-SK: Chyba:

en: This tool only accepts ZIP files or GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
sk-SK: Uistite sa prosím, že načítavate iba ZIP alebo obrázky GIF, JPEG, PNG, XPM.

en: File name:
sk-SK: Názov súboru:

en: File type:
sk-SK: Typ súboru:

en: File size:
sk-SK: Veľkosť súboru:

en: An error occurred on deleting this image
sk-SK: Pri odstraňovaní tohto obrázka sa vyskytla chyba

en: Showing results for %s
sk-SK: Zobrazujú sa výsledky pre %s

en: You can select maximum of two checkboxes
sk-SK: Môžete zaškrtnúť maximálne dve políčka

en: Submit
sk-SK: Potvrdiť

en: Close
sk-SK: Zavrieť

en: Licenses
sk-SK: Licencie

en: License
sk-SK: Licencia

en: Status
sk-SK: Stav

en: Physical location
sk-SK: Fyzické umiestnenie

en: Notes
sk-SK: Poznámky

en: Add new license
sk-SK: Pridať novú licenciu

en: Agreement period %s
sk-SK: Doba platnosti zmluvy %s

en: Cancellation deadline
sk-SK: Lehota pre zrušenie

en: Add new period
sk-SK: Pridať nové obdobie

en: Related agreements
sk-SK: Súvisiace zmluvy

en: Related agreement %s
sk-SK: Súvisiaca zmluva %s

en: Related agreement
sk-SK: Súvisiaca zmluva

en: Relationship
sk-SK: Vzťah

en: Add new related agreement
sk-SK: Pridať novú súvisiacu zmluvu

en: Edit agreement #%s
sk-SK: Upraviť zmluvu #%s

en: New agreement
sk-SK: Nová zmluva

en: Agreement name
sk-SK: Názov zmluvy

en: Vendor
sk-SK: Dodávateľ

en: Closure reason
sk-SK: Dôvod ukončenia

en: Is perpetual
sk-SK: Na dobu neurčitú

en: License info
sk-SK: Informácie o licencii

en: A license is used several times
sk-SK: Licencia je použitá viackrát

en: File size exceeds maximum allowed: %s MB
sk-SK: Veľkosť súboru je väčšia ako maximálna povolená hodnota: %s MB

en: Agreement updated
sk-SK: Zmluva bola aktualizovaná

en: Agreement created
sk-SK: Zmluva bola vytvorená

en: on
sk-SK: na

en: Show mine only
sk-SK: Zobraziť len moje

en: There are no agreements defined
sk-SK: Nie sú definované žiadne zmluvy

en: Select
sk-SK: Vybrať

en: Are you sure you want to remove this agreement?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť túto zmluvu?

en: Yes, delete
sk-SK: Áno, odstrániť

en: No, do not delete
sk-SK: Nie, neodstraňovať

en: Agreement %s deleted
sk-SK: Zmluva %s vymazaná

en: Agreement #%s
sk-SK: Zmluva #%s

en: Users
sk-SK: Užívatelia

en: Role
sk-SK: Rola

en: Packages
sk-SK: Balíky

en: Documents
sk-SK: Dokumenty

en: Document %s
sk-SK: Dokument %s

en: Remove this document
sk-SK: Odstrániť tento dokument

en: File
sk-SK: Súbor

en: Select a file
sk-SK: Vyberte súbor

en: File name
sk-SK: Názov súboru

en: File type
sk-SK: Typ súboru

en: File description
sk-SK: Popis súboru

en: Add new document
sk-SK: Pridať nový dokument

en: Add new agreement
sk-SK: Pridať novú zmluvu

en: This agreement is already linked with this package
sk-SK: Táto zmluva je už prepojená s týmto balíkom

en: Hide filters
sk-SK: Skryť filtre

en: Title
sk-SK: Názov

en: Publication type
sk-SK: Typ publikácie

en: Package name
sk-SK: Názov balíka

en: Content type
sk-SK: Typ obsahu

en: Type
sk-SK: Typ

en: Package type
sk-SK: Typ balíka

en: Resource information
sk-SK: Informácie o zdroji

en: Resource identifier
sk-SK: Identifikátor zdroja

en: Publisher name
sk-SK: Meno vydavateľa

en: Package
sk-SK: Balík

en: Identifier
sk-SK: Identifikátor

en: ISBN (Print): %s
sk-SK: ISBN (Tlač): %s

en: Date of first serial issue available online
sk-SK: Dátum prvého vydania seriálu dostupného online

en: Agreements
sk-SK: Zmluvy

en: Agreement %s
sk-SK: Zmluva %s

en: Remove this agreement
sk-SK: Odstrániť túto zmluvu

en: Agreement
sk-SK: Zmluva

en: New package
sk-SK: Nový balík

en: Package updated
sk-SK: Balík bol aktualizovaný

en: Package created
sk-SK: Balík bol vytvorený

en: Add to another package
sk-SK: Pridať do iného balíka

en: Import from a list
sk-SK: Import zo zoznamu

en: see job #%s
sk-SK: pozrieť úlohu #%s

en: New license
sk-SK: Nová licencia

en: There are no licenses defined
sk-SK: Nie sú nadefinované žiadne licencie

en: Processing
sk-SK: Spracováva sa

en: Sent
sk-SK: Odoslané

en: Add items
sk-SK: Pridať exempláre

en: E-resource management
sk-SK: Manažment e-zdrojov

en: eHoldings
sk-SK: eHolding-y

en: The page entered is not a number.
sk-SK: Zadaná stránka nie je číslo.

en: The page should be a number between 1 and %s.
sk-SK: Stránka by mala byť číslo medzi 1 a %s.

en: Please choose at least one external target
sk-SK: Zvoľte si prosím aspoň jeden externý cieľ

[ctx: Bibliographic record]
en: The item is already in your cart
sk-SK: Tento exemplár už je vo vašom košíku

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been added to your cart
sk-SK: Exemplár bol pridaný do vášho košíka

[ctx: Bibliographic record]
en:  item(s) added to your cart
sk-SK:  exemplár(e) pridaný(é) do košíka

en: already in your cart
sk-SK: už je v košíku

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was selected
sk-SK: Nezvolili ste žiaden exemplár

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was added to your cart
sk-SK: Žiaden exemplár nebol pridaný do košíka

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been removed from your cart
sk-SK: Exemplár bol odstránený z košíka

en: Log in to your OverDrive account
sk-SK: Prihláste sa do svojho OverDrive účtu

en: OverDrive account page
sk-SK: Stránka účtu OverDrive

en: Checkouts
sk-SK: Výpožičky

en: Holds
sk-SK: Rezervácie

en: Checked out until:
sk-SK: Vypožičané do:

en: Check in
sk-SK: Vrátiť

en: Are you sure you want to return this item?
sk-SK: Naozaj chcete vrátiť tento exemplár?

en: Check out
sk-SK: Vypožičať

en: Are you sure you want to check out this item?
sk-SK: Naozaj chcete vypožičať tento exemplár?

en: Cancel hold
sk-SK: Zrušiť rezerváciu

en: Are you sure you want to cancel this hold?
sk-SK: Naozaj chcete zrušiť túto rezerváciu?

en: Item cannot be checked out. There are no available formats
sk-SK: Exemplár nemožno vypožičať. Nie sú dostupné žiadne formáty

en: Your rating: %s.
sk-SK: Vaše hodnotenie: %s.

en: Average rating: %s (%s votes)
sk-SK: Priemerné hodnotenie: %s (%s hlasov)
