Koha 23.11.08.001 - en to sq translation catalogue (1102 entries)

en: Type
sq: Shtyp

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Amount
sq: Shuma

en: Amount outstanding
sq: Shuma e pa-paguar

en: Total due
sq: Vlera totale

en: You have no fines or charges
sq: Nuk keni gjoba apo pagesa për të kryer

note: %1$s:  r.patron.firstname | html %2$s:  r.patron.surname | html
en: %s %s's fines and charges
sq: %s %s's Gjobat dhe pagesat tuaja

en: Pay selected fines and charges
sq: Paguaj gjobat dhe detyrimet e përzgjedhura

en: Payment method
sq: Mënyra e pagesës

en: Make payment
sq: Bëj pagesën

en: Amount to pay:
sq: Shuma për t'u paguar:

note: ABBR
en: Broader Term
sq: Termi më i gjerë

note: ABBR
en: Narrower Term
sq: Termi i ngushtë

note: ABBR
en: Used For
sq: Përdorur Për

note: ABBR
en: Related Term
sq: Terma të përafërta

en: used for/see from:
sq: përdorur për/shiko nga:

en: see also:
sq: shiko gjithashtu:

en: None
sq: Asnjë

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  biblio.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %6$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %7$s:  END %8$s:  subtitle | html %9$s:  END %10$s:  part_numbers = biblio.part_number.split(' \\| ') %11$s:  part
en: %s %s %s No title %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
sq: %s %s %s nga %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: SCRIPT
en: Clear date
sq: Pastro datën

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Print
sq: Printo

note: LINK
en: Search %s
sq: Kërko %s

en: Holds
sq: Kopje

en: Title
sq: Titulli

en: Placed on
sq: Vendosur në

en: Expires on
sq: Skadon më

en: Priority
sq: Prioriteti

en: Notes
sq: Shënime

en: Status
sq: Gjendja

en: Suspend
sq: Pezullo

en: Modify
sq: Ndrysho

note: BUTTON
en: Close
sq: Mbyll

en: Save
sq: Ruaj

en: Cancel
sq: Anullo

en: Resume
sq: Vazhdo

en: Suspend all holds
sq: Pezullo të gjitha rezervimet

en: until
sq: deri

en: Clear date to suspend indefinitely
sq: Pastro datën dhe pezullo pa afat

en: Resume all suspended holds
sq: Aktivizo të gjitha kopjet e pezulluara

en: Home
sq: Faqja e parë

en: Author
sq: Autori

en: Date
sq: Data

en: Item lost
sq: Titulli i humbur

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
sq: Aktualisht në përdorim të lokalizuar nga %s %s %s(%s)%s

en: Currently in local use
sq: Aktualisht në përdorim të lokalizuar

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
sq: Dhënë në dorëzim %s %s %s(%s)%s

en: Checked out
sq: Dhënë në dorëzim

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( transfertfrom ) | html %2$s:  Branches.GetName( transfertto ) | html %3$s:  transfertwhen | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
sq: Në tranzit nga %s tek %s që më %s

en: On hold
sq: Në inventar

en: Item withdrawn
sq: Titulli i tërhequr

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
sq: Nuk mund të huazohet %s

en: Item damaged
sq: Titulli i dëmtuar

en: On order
sq: Porositur

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
sq: Në gjendje %s

en: Languages
sq: Gjuhët

note: A
en: Switch languages
sq: Ndërro gjuhët

en: Help
sq: Ndihmë

en: Your cart is empty.
sq: Shporta juaj është bosh.

note: A
en: Collect items you are interested in
sq: Mblidh titujt e interesit

en: Cart
sq: Shporta

note: A
en: Show lists
sq: Shfaq listat

en: Lists
sq: Listat

en: Public lists
sq: Listat publike

en: Your lists
sq: Listat tuaja

en: No private lists
sq: Nuk ka lista private

en: New list
sq: Listë e re

en: Log in to create your own lists
sq: Hyr në sistem për të krijuar listat e tua

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user no_html = 1
en: Welcome, %s
sq: Mirësevini, %s

en: Log out
sq: Dil

en: Log in to your account
sq: Hyr në llogari

en: Search history
sq: Historiku i kërkimeve

note: A
en: View your search history
sq: Shiko historikun e kërkimeve

en: Clear
sq: Pastro

note: A
en: Delete your search history
sq: Fshij historikun e kërkimit

en: Library catalog
sq: Katalogu i bibliotekës

en: Subject
sq: Subjekti

en: Series
sq: Seritë

en: Call number
sq: Numri i regjistrit

en: All libraries
sq: Të gjitha bibliotekat

note: OPTGROUP
en: Libraries
sq: Bibliotekat

note: OPTGROUP
en: Groups
sq: Grupet

note: BUTTON
en: Search
sq: Kërko

en: Advanced search
sq: Kërkim i avancuar

en: Course reserves
sq: Rezervimet e kursit

en: Browse by hierarchy
sq: Shfleto sipas hierarkisë

en: Authority search
sq: Kërkim autoritetet

en: Recent comments
sq: Komentet e fundit

en: Tag cloud
sq: Tags

en: Subject cloud
sq: Hapësira e subjekteve

en: Most popular
sq: Më të kërkuarat

en: Purchase suggestions
sq: Sugjerime blerjeje

en: Library
sq: Biblioteka

en: Log in with Google
sq: Kyçu nëpërmjet Google

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
sq: Nëse nuk keni llogari Google, por keni një llogari lokale, mund të kyçeni përsëri në sistem:

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
sq: Na vjen keq, identiteti juaj Shibboleth nuk përputhet me një identitet të vlefshëm të regjistruar në bibliotekë. Nëse zotëroni kredenciale lokale për hyrje në sistem, mund t'i përdorni më poshtë.

en: Local login
sq: Akses lokal

en: Login:
sq: Identifikohu:

en: Password:
sq: Fjalëkalimi:

note: INPUT type=submit
en: Log in
sq: Kyçu në sistem

en: Forgot your password?
sq: Harruat fjalëkalimin?

en: Title:
sq: Titulli:

en: Barcode
sq: Barkodi

en: Submit
sq: Dërgo

note: A
en: Term
sq: Termi

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
sq: Mundësuar nga %s

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
sq: Jeni të sigurtë që dëshironi të fshini historikun e kërkimit?

en: Place hold
sq: Kryej rezervim

en: (remove)
sq: (hiq)

en: In your cart
sq: Në shportën tuaj

en: Add to your cart
sq: Shto tek shporta

en: Unhighlight
sq: Hiq nënvijëzimin

en: Highlight
sq: Vër në dukje

en: Save record
sq: Ruaj rekordin

en: More searches
sq: Më shumë kërkime

en: Search for this title in:
sq: Kërko për këtë titull në:

en: Exporting to Dublin Core...
sq: Duke eksportuar në standartin Dublin Core...

en: Export
sq: Eksporto

en: Refine your search
sq: Përmirëso kërkimin

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
sq: (kërkime të lidhura: %s%s%s)

en: Authors
sq: Autorët

en: Titles
sq: Titujt

en: Topics
sq: Tema

en: Places
sq: Vendet

en: Item types
sq: Llojet e materialeve

en: Home libraries
sq: Bibliotekat

en: Holding libraries
sq: Bibliotekat mbajtëse

en: Locations
sq: Vendndodhjet

note: A
en: Remove facet %s
sq: Fshij fushën %s

en: Show more
sq: Shfaq më tepër

en: Messages for you
sq: Mesazhet tuaja

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
sq: Shkruar më %s nga %s

en: Show the top
sq: Kthehu në fillim

en: 10 titles
sq: 10 tituj

en: 15 titles
sq: 15 tituj

en: 20 titles
sq: 20 tituj

en: 30 titles
sq: 30 tituj

en: 40 titles
sq: 40 tituj

en: 50 titles
sq: 50 tituj

en: 100 titles
sq: 100 tituj

en: From:
sq: Nga:

en: Limit to:
sq: Kufizo në:

en: All item types
sq: Të gjithë tipet

en: Limit to:
sq: Kufizo në:

en: All collections
sq: Të gjitha koleksionet

en: Acquired in the last:
sq: Blerë gjatë:

en: 3 months
sq: 3 muaj

en: 6 months
sq: 6 muaj

en: 12 months
sq: 12 muaj

en: No limit
sq: Pa kufizim

note: INPUT type=submit
en: Login
sq: Hyr

en: First
sq: I pari

en: Previous
sq: Kthehu

en: Relevance
sq: Rëndësia

note: OPTGROUP
en: Popularity
sq: Popullariteti

en: Popularity (most to least)
sq: Popullariteti (nga shumë në pak)

en: Popularity (least to most)
sq: Popullariteti (nga pak në shumë)

en: Author (A-Z)
sq: Autori (A-Z)

en: Author (Z-A)
sq: Autori (Z-A)

en: Call number (0-9 to A-Z)
sq: Numri i regjistrit (0-9 në A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
sq: Numri i regjistrit (Z-A në 9-0)

note: OPTGROUP
en: Dates
sq: Datat

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
sq: Publikimi/E drejta e autorësisë: Nga më e reja tek më e vjetra

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
sq: Publikimi/E drejta e autorësisë: Nga më e vjetra tek më e reja

en: Acquisition date: Newest to oldest
sq: Data e blerjes: Nga më e reja tek më e vjetra

en: Acquisition date: Oldest to newest
sq: Data e blerjes: Nga më e vjetra tek më e reja

en: Title (A-Z)
sq: Titulli (A-Z)

en: Title (Z-A)
sq: Titulli (Z-A)

en: Delete
sq: Fshij

en: No cover image available
sq: Nuk ekziston imazh i kopertinës

note: IMG
en: See Baker & Taylor
sq: Shiko Baker & Taylor

note: IMG
en: Cover image
sq: Imazhi

en: Add tag
sq: Shto tag

en: New tag(s), separated by a comma:
sq: Tag(s) të reja, të ndara me presje:

note: INPUT type=submit name=tagbutton
en: Add
sq: Shto

en: (done)
sq: (kryer)

en: Tag status here.
sq: Shto statusin ketu.

en: Save to another list
sq: Ruaj në një listë tjeter

en: Remove from this list
sq: Hiq nga kjo listë

en: Add to cart
sq: Shto tek shporta

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
sq: Më vlerëso

en: Summary
sq: Përmbledhje

en: Checkout history
sq: Historiku i dhënieve në dorëzim

en: Privacy
sq: Privatësia

en: Name
sq: Emri

en: Sorry, the requested page is not available
sq: Na vjen keq, faqja e kërkuar nuk ekziston

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
sq: Gabim %s

en: This message can have the following reason(s):
sq: Arsyet për këtë mesazh mund të jene:

en: The link is broken and the page does not exist.
sq: Linku është i pavlefshëm dhe faqja nuk ekziston.

en: You are not authorized to view this page.
sq: Nuk jeni të autorizuar për të parë përmbajtjen.

en: The link is invalid.
sq: Linku është i pavlefshëm.

en: You are forbidden to view this page.
sq: Nuk lejohet aksesimi i kësaj faqeje.

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
sq: Klikuat një link të jashtëm që nuk është më i vlefshëm.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark.
sq: Keni ndjekur një link të vjetër, ndoshta nga një motorr kërkimi ose adresë e ruajtur.

en: You tried to access a page that needs authentication.
sq: Tentuat të aksesoni një faqe e cila ka nevojë për autentikim në sistem.

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
sq: Nje link i brendshëm i katalogut tonë është jo-disponibel dhe faqja nuk ekziston.

en: An error occurred while processing your request.
sq: Ndodhi një gabim gjatë procesimit të kërkesës tuaj.

en: What's next?
sq: Hapi i rradhës?

en: Login page
sq: Faqja e aksesit në sistem

en: Please log in to the catalog and try again.
sq: Ju lutemi kyçuni në katalog dhe provoni përsëri.

en: You can use the menu and links at the top of the page
sq: Mund të përdorni menunë dhe links në krye të faqes

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
sq: Mund të kërkoni në katalogun tonë duke shkruar në kutinë e kërkimit në krye të faqes.

en: Return to the catalog home page.
sq: Kthehu tek faqja e parë e katalogut.

en: Report issues and broken links
sq: Raporto problemet dhe linqet jo-funksionale

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
sq: Për të raportuar këtë gabim, ju lutemi kontaktoni administratorin e Koha.

en: Send email
sq: Dërgo email

en: Parameters
sq: Parametrat

en: (Required)
sq: (Fushë e kërkuar)

en: list of either bibliographic or item identifiers
sq: listë e identifikuesve bibliografikë ose të titujve

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
sq: përcakton tipin e identifikuesit të rekordit që po përdoret në kërkesë, vlerat e mundshme:

en: item
sq: titulli

en: (Optional)
sq: (Opsionale)

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
sq: kërkon një nivel të veçantë të detajeve në disponueshmërine e raportimit, vlerat e mundëshme:

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
sq: kërkon një format apo set formatesh specifike në gatishmërinë e raportimit

en: Example call
sq: Shembull të dhënash

en: Example response
sq: Shembull përgjigjeje

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
sq: Me marrjen e një liste identifikuesish të rekordeve, jep në kthim listën e rekordeve të objekteve të cilat përmbajnë informacion bibliografik, ashtu si edhe të dhëna mbi kopjet korresponduese të gjendura duke përfshirë informacionin e detajuar. Ky funksion punon në mënyrë të ngjashme me HarvestBibliographicRecords dhe HarvestExpandedRecords në grumbullimin e të dhënave, por lejon një akses të shpejtë dhe në kohë reale nëpërmjet identifikuesit bibliografik.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
sq: Mund të përdorni OAI-PMH ListRecords në vend të këtij shërbimi.

en: list of system record identifiers
sq: listë e identifikuesve të rekordeve të sistemit

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
sq: Përcakton skemën e metadatave për rekordet, vlerat e mundëshme:

en: Example Call
sq: Shembull të dhënash

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
sq: Me marrjen e një liste identifikuesish të rekordeve të autorësisë, jep në kthim listën e rekordeve të objekteve të cilat korrespondojnë me rekordet e autorësisë. Përdoruesi mund të kërkoje një skemë specifike të metadatave për rekordet e objekteve.

en: list of authority record identifiers
sq: listë e identifikuesve të rekordeve të autorësisë

en: schema
sq: skema

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
sq: specifikon skemën e metadata-ve të rekordeve që duhet të kthehen, vlerat e mundëshme:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
sq: Kërkon një përdorues në sistem me në bazë identifikuesin e tij, dhe jep në kthim identifikuesin ILS për atë përdorues.

en: an identifier used to look up the patron in Koha
sq: një identifikues i përdorur për të kontrolluar përdoruesin në Koha

en: the type of the identifier, possible values:
sq: tipi i identifikuesit, vlerat e mundëshme:

en: surname
sq: mbiemri

en: firstname
sq: Emër:

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
sq: Autentikon kredencialet e logimit të një përdoruesi dhe rikthen identifikuesin personal.

en: username
sq: përdoruesi

en: user's login identifier
sq: identifikuesi i përdoruesit

en: password
sq: fjalëkalimi

en: user's password
sq: fjalëkalimi i përdoruesit

en: Example Response
sq: Shembull përgjigje

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
sq: Shfaq informacion të specifikuar rreth përdoruesit, bazuar në opsionet e kërkuara. Ky funksion mundet edhe të shfaqë informacionin e kontaktit të përdoruesit, informacion mbi gjobat, informacion mbi kërkesat për rezervime, informacion mbi huazimet dhe mesazhet.

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
sq: identifikuesi unik i përdoruesit në ILS; i njëjti identifikues i dhënë nga funksioni LookupPatron apo AuthenticatePatron

en: whether or not to return patron's contact information in the response
sq: nëse duhet shfaqur informacioni i kontaktit i përdoruesit në përgjigje apo jo

en: whether or not to return fine information in the response
sq: nëse duhet shfaqur informacion mbi gjobat në përgjigje apo jo

en: whether or not to return hold request information in the response
sq: nëse duhet shfaqur informacion mbi kërkesat për rezervime në përgjigje apo jo

en: whether or not to return loan information in the response
sq: nëse duhet shfaqur informacion mbi huazimet në përgjigje apo jo

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
sq: nëse duhet shfaqur informacion i zgjeruar mbi atributet e përdoruesit në përgjigje apo jo

en: Returns a patron's status information from Koha.
sq: Shfaq informacion mbi statusin e një përdoruesi nga Koha.

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
sq: Shfaq informacion rreth shërbimeve të disponueshme lidhur me një titull apo përdorues të përcaktuar.

en: system item identifier
sq: identifikuesi i titullit në sistem

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
sq: Zgjat afatin e vlefshmërisë për një huazim ekzistues.

en: the date the patron would like the item returned by
sq: data në të cilën përdoruesi duhet të ktheje titullin

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
sq: Krijon, për një përdorues, një kërkesë rezervimi mbi një rekord bibliografik.

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
sq: identifikuesi ILS për përdoruesin për të cilin është kryer kërkesa

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
sq: identifikuesi ILS për rekordin bibliografik mbi të cilin është kryer kërkesa

en: IP address where the end user request is being placed
sq: Adresa IP e lidhur me kërkesën e përdoruesit

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
sq: një identifikues tregues i vendit ku duhet të dërgohet titulli për t'u dorëzuar

en: date after which hold request is no longer needed
sq: data pas së cilës kërkesa për rezervim nuk është më e nevojshme

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
sq: data pas të cilës titulli kthehet në raft nëse nuk është tërhequr

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
sq: Krijon, për një përdorues, një kërkesë rezervimi mbi një titull specifik të lidhur me një rekord bibliografik.

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
sq: identifikuesi ILS për titullin specifik për të cilin është kryer kërkesa

en: Cancels an active hold request for the patron.
sq: Anullon një kërkesë aktive rezervimi për përdoruesin.

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
sq: identifikuesi i kopjes në sistem (i nxjerrë nga GetRecords dhe GetPatronInfo brenda elementit 'reserve_id')

en: Level 1: Basic discovery interfaces
sq: Niveli 1: Ndërfaqet bazë të punës

en: (Use OAI-PMH instead)
sq: (Përdor OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
sq: (Përdor OPAC)

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
sq: Niveli 2: Shtojcë bazike e OPAC

en: (Use SRU instead)
sq: (Përdor SRU)

en: Search
sq: Kërko

en: Scan
sq: Skano

en: (Not supported yet)
sq: (Nuk suportohet akoma)

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
sq: Niveli 3: Alternativë e thjeshtuar e OPAC

en: (Not supported by Koha)
sq: (Nuk suportohet)

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
sq: Niveli 4: Platforma të bazuara në domain

en: Explain
sq: Sqaro

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
sq: %s%s%sKatalogu online%s koha

en: site administrator
sq: administratori i sistemit

en: Normal view
sq: Pamja e thjeshtë

en: MARC view
sq: Pamja MARC

en: ISBD view
sq: Pamja ISBD

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
sq: Pamja MARC: %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
sq: %s (Nr. i rekordit %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: view plain
sq: shiko të thjeshtë

en: Holdings
sq: Inventari

en: No items available.
sq: Nuk ka tituj në gjendje.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
sq: Duke u ngarkuar

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
sq: Na vjen keq, pamja bazike nuk është përkohësisht e pa-disponueshme

note: SCRIPT
en: view labeled
sq: shiko të etiketuar

en: Your payment
sq: Pagesa juaj

en: Error:
sq: Gabim:

en: there was a problem processing your payment
sq: ka një problem me procesimin e pagesës tuaj

en: Return to fine details
sq: Kthehu tek detajet e gjobës

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
sq: Pagesa juaj prej %s Lek u procesua!

en: Please contact a librarian for details.
sq: Ju lutemi kontaktoni personelin për detajet.

en: Payment applied:
sq: Pagesa e zbatuar:

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
sq: pagesa juaj prej %s u krye në llogarinë tuaj

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
sq: Shto %s tituj në %s

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
sq: Shto tek %s

en: Select a list
sq: Zgjidh një listë

en: Add to list:
sq: Shto tek lista:

note: OPTGROUP
en: Private lists
sq: Listat private

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
sq: Listat private të bashkëndara me mua

en: ...or...
sq: ...ose...

en: Add to a new list:
sq: Shto tek një listë e re:

en: List name:
sq: Emri i listës:

en: Category:
sq: Kategoria:

en: Private
sq: Privat

en: Public
sq: Publike

en: Close this window.
sq: Mbyll dritaren.

en: Search for:
sq: Kërko për:

en: and
sq: dhe

en: or
sq: ose

en: not
sq: jo

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
sq: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s dhe %s

en: Keyword
sq: Fjalë-kyçe

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
sq: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subjekti

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
sq: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subjekti dhe termat më të gjera

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
sq: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subjekti dhe termat më të ngushta

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
sq: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subjekti dhe termat e përafërta

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
sq: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Titulli

en: Series title
sq: Titulli i serisë

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
sq: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Autori

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
sq: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Emri korporate

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
sq: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Titulli i konferencës

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
sq: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Emri i konferencës

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
sq: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Emri personal

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
sq: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Emri personal

en: Notes/Comments
sq: Shënime/Komente

en: Curriculum
sq: Kurrikulum

en: Publisher
sq: Botuesi

en: Publisher location
sq: Vendndodhja e botuesit

en: Standard number
sq: Identifikues standart

note: A
en: Add another field
sq: Shto një fushë tjetër

note: A
en: Remove field
sq: Fshij fushën

en: Item type
sq: Lloji i materialit

en: Collection
sq: Koleksioni

en: Limit to any of the following:
sq: Kufizo për secilën nga të dhënat:

en: Only items currently available for loan or reference
sq: Vetëm titujt aktualisht në gjendje për huazim ose referencë

en: OR
sq: OSE

en: Groups of libraries
sq: Grupet e bibliotekave

en: -- none --
sq: -- asnjë --

en: Sort by:
sq: Rendit sipas:

en: Publication date range
sq: Periudha kohore e publikimit

note: INPUT type=text name=limit-yr
en: Enter search terms
sq: Vendos termat e kërkimit

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
sq: Për shembull: 1999-2001. Mund të përdorni gjithashtu "-1987" për çdo gjë të publikuar më dhe përpara 1987 ose "2008-" për çdo gjë të publikuar më 2008 dhe më pas.

en: Language
sq: Gjuha

en: Audience
sq: Publiku

en: Any audience
sq: E gjithë audienca

en: Preschool
sq: Parashkollor

en: Primary
sq: Parësore

en: Pre-adolescent
sq: Para-adoleshent

en: Adolescent
sq: Adoleshent

en: Adult
sq: I/e rritur

en: Specialized
sq: Specializuar

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Juvenile
sq: Fëminor

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Any content
sq: Çdo përmbajtje

en: Fiction
sq: Fiksion

en: Non-fiction
sq: Jo-fiksion

en: Biography
sq: Biografia

en: Musical recording
sq: Regjistrim muzikor

en: Non-musical recording
sq: Regjistrim jo-muzikor

en: Format
sq: Formati

en: Any format
sq: Çdo format

en: Regular print
sq: Print i thjeshtë

en: Large print
sq: Print me gërma të mëdha

en: CD audio
sq: Audio CD

en: Cassette recording
sq: Regjistrim audio-kasete

en: VHS tape / Videocassette
sq: VHS / Videokasetë

en: CD software
sq: Software CD

en: Additional content types for books/printed materials
sq: Përmbajtje shtesë për libra/materiale të printuara

en: Any
sq: Çdo

en: Abstracts/summaries
sq: Abstraktet/përmbledhjet

en: Bibliographies
sq: Bibliografitë

en: Catalogs
sq: Katalogët

en: Dictionaries
sq: Fjalorët

en: Encyclopedias
sq: Enciklopeditë

en: Handbooks
sq: Broshura

en: Legal articles
sq: Shkrime ligjore

en: Indexes
sq: Indekset

en: Patent document
sq: Patento dokumentin

en: Discographies
sq: Diskografitë

en: Legislation
sq: Legjislacioni

en: Theses
sq: Teza

en: Surveys
sq: Studime

en: Reviews
sq: Përshtypjet

en: Programmed texts
sq: Tekste të programuara

en: Filmographies
sq: Filmografitë

en: Directories
sq: Direktoritë

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Technical reports
sq: Raportet teknike

en: Legal cases and case notes
sq: Çështje ligjore dhe shënime

en: Law reports and digests
sq: Raporte dhe përmbledhje ligjore

en: Treaties
sq: Marrëveshjet

en: Fewer options
sq: Më pak opsione

en: More options
sq: Më shumë opsione

en: New search
sq: Kërkim i ri

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
sq: Detajet për %s

en: Subscribe to a subscription alert
sq: Regjistrohu tek njoftimet

en: Unsubscribe from a subscription alert
sq: Çrregjistrohu nga njoftimet

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
sq: Dëshironi të merrni njoftim kur ketij koleksioni i shtohet një numër i ri?

note: INPUT type=submit
en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
sq: Ju lutemi konfirmoni që nuk dëshironi të merrni mesazhe email për këtë regjistrim.

en: Location
sq: Vendndodhja

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
sq: Hyrje %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
sq: Numri i rekordeve të përdorura në: %s

en: Preferred form:
sq: Forma e preferuar:

en: Used for/see from:
sq: Përdorur për/shiko formën:

en: See also:
sq: Shiko gjithashtu:

en: Other forms:
sq: Forma të tjera:

en: Online resources:
sq: Burimet online:

en: Access denied
sq: Akses i kufizuar

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
sq: Na vjen keq, sistemi nuk ju jep të drejtën të aksesoni këtë faqe.

en: Log out and try again with a different user.
sq: Dil dhe provo përsëri me një përdorues të tjetër.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
sq: Na vjen keq, seanca juaj ka përfunduar. Ju lutemi të kyçeni përseri në sistem.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
sq: Keni hyrë në sistem nga një adresë IP e ndryshme. Ju lutemi të kyçeni përsëri.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
sq: Na vjen keq, identiteti juaj Shibboleth nuk përputhet me një identitet të vlefshëm të regjistruar në bibliotekë.

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
sq: Na vjen keq, logimi CAS dështoi gjithashtu. Nëse keni kredenciale për logim lokal, mund t'i përdorni më poshtë.

en: If you have a CAS account, you may use that below.
sq: Nëse dispononi llogari CAS, mund ta përdorni më poshtë.

en: If you have a local account, you may use that below.
sq: Nëse keni llogari lokale, mund ta përdorni më poshtë.

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
sq: Nëse nuk keni llogari Shibboleth, por keni llogari CAS, mund të përdorni CAS.

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
sq: Nëse nuk keni llogari Shibboleth, por keni llogari lokale, atëhere mund të kyçeni në sistem më poshtë.

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
sq: Ju lutemi të zgjidhni me cilën llogari doni të kryeni autentikimin në sistem:

en: Sorry, the CAS login failed.
sq: Na vjen keq, logimi CAS dështoi.

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
sq: Nëse keni llogari CAS, ju lutemi të zgjidhni cilën do të përdorni për të kryer autentikimin:

en: Nothing
sq: Asgjë

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
sq: Nëse nuk keni një llogari CAS, por keni llogari lokale, mund të kyçeni përseri në sistem:

en: Google login
sq: Kyçu nëpërmjet google

en: Sorry, your Google login failed.
sq: Na vjen keq, autentikimi juaj nëpërmjet Google dështoi.

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
sq: Ju lutemi të keni parasysh që hyrja në sistem nëpërmjet llogarisë Google funksionon vetëm në rastet kur ju përdorni një adrese email-i të regjistruar gjithashtu pranë bibliotekës.

en: If you want to, you can try to
sq: Nëse dëshironi, mund të

en: log in using a different account
sq: hyr në sistem duke përdorur llogari tjetër

en: Don't have a password yet?
sq: Nuk keni akoma një fjalëkalim?

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
sq: Nëse nuk keni ende një fjalëkalim, paraqituni pranë sportelit të bibliotekës.

en: Don't have a library card?
sq: Nuk keni kartë biblioteke?

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
sq: Nëse nuk keni kartë biblioteke, paraqituni pranë saj për të kryer regjistrimin.

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
sq: Kyçja në këtë katalog nuk është e aktivizuar nga biblioteka.

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
sq: Përdor menunë kryesore lart për të vizituar një seksion tjetër të Koha.

en: Authority type:
sq: Tipi i autoritetit:

en: Search options:
sq: Opsionet e kërkimit:

en: contains
sq: përmban

en: starts with
sq: fillon me

en: is exactly
sq: është ekzaktësisht

en: Term(s):
sq: Term(at):

en: Where:
sq: Ku:

en: in the complete record
sq: në rekordin e plotë

en: in any heading
sq: në çdo kryetitull

en: in main entry
sq: në fushën kryesore

en: Order by:
sq: Rendit sipas:

en: Heading ascendant
sq: Titulli rritës

en: Heading descendant
sq: Titulli zbritës

en: Results
sq: Rezultatet

en: Authority search results
sq: Rezultatet e kërkimit mbi autoritetet

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
sq: Duke shfaqur %s nga rreth %s rezultate

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
sq: %s %s Nuk u gjetën rezultate. %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
sq: Rezultatet %s tek %s nga %s

en: Authorized headings
sq: Titujt e autorizuar

en: Type of heading
sq: Lloji i kryetitullit

en: Details
sq: Detajet

en: Your cart
sq: Shporta juaj

en: Brief display
sq: Paraqitje e përmbledhur

en: More details
sq: Detaje të mëtejshme

en: Send
sq: Dërgo

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
sq: RIS (Zotero, EndNote, të tjera)

en: Empty and close
sq: Zbraz dhe mbyll

en: Hide window
sq: Fshih dritaren

en: Select all
sq: Zgjidh të gjitha

en: Clear all
sq: Pastro gjithçka

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Select titles to:
sq: Zgjidh titujt tek:

en: Remove
sq: Fshij

en: Add to a list
sq: Shto tek lista

en: New tag:
sq: Tag i ri:

en: Author(s)
sq: Autor(ët)

en: Subject(s)
sq: Subjekt(et)

en: Copyright
sq: Të drejtat e autorësisë

en: Unified title
sq: Titull i unifikuar

en: Classification
sq: Klasifikimi

en: Location(s) (Status)
sq: Vendndodhje(t) (Status)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
sq: %s Ky rekord nuk ka tituj në përmbajtje. %s

en: Year
sq: Viti

en: Location (Status)
sq: Vendndodhja (Status)

en: Tag status here.
sq: Tag statusin këtu.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
sq: %sKy rekord nuk ka tituj të regjistruar.%s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No tag was specified.
sq: Nuk u specifikua asnjë tag.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
sq: Me titujt e përzgjedhur:

en: Blocked record
sq: Rekord i bllokuar

en: Blocked
sq: Bllokuar

en: You are not authorized to view this record.
sq: Nuk jeni të autorizuar për të aksesuar rekordin.

en: Browse our catalog
sq: Shfleto katalogun

en: Top level
sq: Niveli kryesor

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
sq: (%s tituj)

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
sq: Tabela në browser është bosh. ky funksion nuk është konfiguruar në mënyrë korrekte. Kontrolloni

en: for more information on what it does and how to configure it.
sq: për më shumë informacion mbi funksionalitetin dhe mënyrën e konfigurimit.

en: Course reserves for
sq: Rezervimet e kursit për

en: Department:
sq: Departament:

en: Course number:
sq: Numri i kursit:

en: Section:
sq: Seksioni:

en: Instructors:
sq: Instruktorët:

en: Notes:
sq: Shënime:

en: Courses
sq: Kurset

en: Copy number
sq: Numri i kopjes

en: Date due
sq: Afati

en: Item URI
sq: URI e titullit

en: Record URL
sq: Adresa URL e rekordit

en: No reserves have been selected for this course.
sq: Nuk janë përzgjedhur rezervime për këtë kurs.

en: Course #
sq: Kursi #

en: Section
sq: Seksioni

en: Instructors
sq: Instruktorët

en: Required
sq: Kërkohet

en: Details for:
sq: Detajet për:

en: Item type:
sq: Lloji i materialit:

en: Reviews from LibraryThing.com:
sq: Përshtypjet nga LibraryThing.com:

en: List(s) this item appears in:
sq: Lista(t) në të cilat gjendet ky titull:

en: Tags from this library:
sq: Tags nga kjo bibliotekë:

en: No tags from this library for this title.
sq: Nuk ka tags nga kjo bibliotekë për këtë titull.

en: Add tag(s)
sq: Shto tag(s)

en: Log in to add tags.
sq: Hyr në sistem për të shtuar tags.

en: Series information:
sq: Informacion mbi seritë:

en: Click to open in new window
sq: Kliko për të hapur në dritare të re

en: Audiovisual profile:
sq: Profili audiovizual:

en: Fiction notes:
sq: Shënime:

en: Awards:
sq: Çmimet:

en: Enhanced content:
sq: Përmbajtje e përmirësuar:

en: Content Cafe
sq: Përmbajtja

en: Novelist Select:
sq: Zgjidh sipas Novelist:

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
sq: %s Inventari

note: %1$s:  title_notes_count | html
en: Title notes ( %s )
sq: Shënime mbi titullin ( %s )

en: Excerpt
sq: Ekstrakt

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
sq: Kjo faqe përmban përmbajtje të pasuruar e cila është e dukshme vetëm kur keni të aktivizuar JavaScript ose duke klikuar

en: here
sq: këtu

en: About the author
sq: Rreth autorit

en: Similar items
sq: Tituj të ngjashëm

en: Tag browser
sq: Shfletues për tags

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
sq: Regjistrimet ( %s )

en: Novelist Select
sq: Zgjidh sipas Novelist

en: Editions
sq: Botimet

en: Serial collection
sq: Koleksioni i serialeve

en: Images
sq: Pamjet

en: Item call number
sq: Numri i regjistrit i titullit

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
sq: Ky rekord ka shumë tituj fizikë të lidhur me të (%s).

en: Show all items
sq: Shfaq të gjithë titujt

note: For the first occurrence, %1$s:  ITEM_RESULT.priority | html
en: (priority %s)
sq: (Prioriteti %s)

note: %1$s:  priority | html
en: Overall queue priority: %s
sq: Rradha e pritjes për kopjen e titullit: %s

en: Holdings:
sq: Inventari:

en: No physical items for this record
sq: Nuk gjenden tituj fizikë për këtë rekord

en: No other items.
sq: Nuk ka tituj të tjerë.

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
sq: Përshkrime të përmirësuara nga Syndetics:

en: Table of contents provided by Syndetics
sq: Tabela e përmbajtjes mundësuar nga Syndetics

en: Excerpt provided by Syndetics
sq: Ekstrakt i mundësuar nga Syndetics

en: Reviews provided by Syndetics
sq: Përshtypjet mundësuar nga Syndetics

en: Author notes provided by Syndetics
sq: Shënimet e autorit mundësuar nga Syndetics

en: This is a serial
sq: Ky është një serial

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
sq: Ka %s regjistrim(e) të lidhur me këtë titull.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
sq: Tek biblioteka: %s

en: This subscription is closed.
sq: Ky regjistrim është mbyllur.

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
sq: Vendodhja %s %s %s

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
sq: Numri i regjistrit: %s

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
sq: Regjistrim nga: %s tek:%s %s %s tani (aktualisht)%s

note: A
en: Cancel email notification
sq: Anullo njoftimet nëpërmjet email

en: You have subscribed to email notification on new issues.
sq: Jeni regjistruar për të marrë njoftim nëpërmjet email mbi titujt e rinj

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
sq: Regjistrohu për të marrë njoftime lidhur me botimet e reja

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
sq: Duhet të kyçeni në sistem nëse dëshironi të regjistroheni në shërbimin e njoftimeve nëpërmjet email

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
sq: Humbur, problematika: %s

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
sq: Botimet %s më të fundit për këtë regjistrim:

en: Issue #
sq: Botimi #

en: Note
sq: Shënim

en: Your comment
sq: Komenti juaj

en: Your comment (preview, pending approval)
sq: Komenti juaj (pamje paraprake, në pritje të aprovimit)

en: Edit
sq: Modifiko

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
sq: Komenti nga %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
sq: Komenti nga %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
sq: Komenti nga %s %s

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
sq: Koment i përdoruesit mbi %s

en: Other editions of this work
sq: Botime të tjera të këtij materiali

en: by
sq: nga

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
sq: [%s tag i pa-suportuar nga browser-i juaj.]

en: Click on an image to view it in the image viewer
sq: Kliko mbi një imazh për ta vizionuar

en: Browse results
sq: Shfleto rezultatet

en: Back to results
sq: Kthehu tek rezultatet

note: A
en: Back to the results search list
sq: Kthehu tek lista e rezultateve të kërkimit

en: Next
sq: Tjetra

note: LI
en: Go to detail
sq: Shko tek detajet

en: by
sq: nga

en: Share
sq: Bashkëndaj

note: A
en: Share on Facebook
sq: Ndaj në Facebook

note: A
en: Share on LinkedIn
sq: Ndaj në LinkedIn

note: A
en: Share by email
sq: Bashkëndaj nëpërmjet email

en: Select the item(s) to search
sq: Zgjidh titullin(titujt) për kërkim

en: Home library
sq: Biblioteka kryesore

en: Item holds
sq: Kopjet e titullit

en: Item hold queue priority
sq: Rradha e pritjes për kopjen e titullit

en: Browse shelf
sq: Shfleto raftin

en: Discharge
sq: Mbyll kartelën

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
sq: %s Ndodh një gabim gjatë gjenerimit të dokumentit pdf. Ju lutemi të kontaktoni stafin e Bibliotekës. %s

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
sq: Kërkesa juaj për mbyllje të kartelës u dërgua. Vërtetimi do të jetë gati në këtë faqe brenda pak ditësh.

en: Get your discharge
sq: Merr vërtetimin për mbyllje të kartelës

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
sq: Vërtetimi juaj për mbyllje të kartelës do të jetë gati në këtë faqe brenda pak ditësh.

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
sq: Nuk mund të pajiseni me vërtetim, pasi keni tituj të marrë në dorëzim. Ju lutemi të riktheni titujt e marrë në dorëzim përpara se të kërkoni vërtetimin që nuk keni detyrime.

en: What is a discharge?
sq: Çfarë është mbyllja e një kartele?

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
sq: Ky dokument çertifikon faktin që ju keni kthyer të gjithë titujt e huazuar. Nganjëherë kërkohet gjatë transferimit nga njëri Institucion në tjetrin. Vërtetimi i mbylljes së kartelës i dërgohet Institucionit përkatës nga ne. Informacionet do i gjeni në llogarine tuaj të leximit.

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
sq: : Kjo kërkesë është e vlefshme vetëm nëse keni marrëdhënie korrekte me bibliotekën. Pasi të jetë kryer aplikimi, nuk do të mund të huazoni materiale të bibliotekës.

en: Warning
sq: Kujdes

en: Ask for a discharge
sq: Kërko mbyllje të kartelës

en: Download cart
sq: Sharko shportën

en: -- Choose format --
sq: -- Zgjidh formatin --

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
sq: Kërko

en: Close this window
sq: Mbyll këtë dritare

en: Download list
sq: Shkarko listën

en: Your download should begin automatically.
sq: Shkarkimi duhet të fillojë automatikisht.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
sq: Ju lutemi të zgjidhni një format shkarkimi

en: You do not have permission to download this list.
sq: Nuk keni të drejta për të shkarkuar listën.

en: Full subscription history
sq: Historiku i plotë i regjistrimeve

en: Library:
sq: Biblioteka:

en: Subscription:
sq: Regjistrim:

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
sq: Historiku i plotë i regjistrimeve për %s

en: Brief history
sq: Historik i shkurtër

en: Full history
sq: Historiku i plotë

en: Show year:
sq: Shfaq vitin:

en: Date received
sq: Data e marrjes

en: Number
sq: Numri

en: Subscription
sq: Regjistrim

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
sq: (Të gjitha)

en: Order by date
sq: Rendit sipas datës

en: Order by title
sq: Rendit sipas titullit

en: Showing all items.
sq: Duke shfaqur të gjithë titujt.

en: Any item type
sq: Çdo tip

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
sq: %s Nuk ka asnjë mënyrë për këtë kërkim. %s %s

note: H1
en: Click to expand this role
sq: Klik për të parë më në detaj

en: Citation
sq: Citim

en: Status:
sq: Gjendja:

note: IMG
en: Thumbnail
sq: Parapamje

en: System-wide only
sq: vetem per gjithe sistemin

en: Log in to your account:
sq: Hyr në llogari:

en: Welcome,
sq: Mirësevini,

en: Your personal details
sq: Detajet tuaja personale

en: Thank you
sq: Faleminderit

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
sq: Përditësimet tuaja u dërguan. Një pjesëtar i stafit të bibliotekës do kryejë verifikimin përpara aplikimit të tyre.

en: Street number:
sq: Nr. i rrugës:

en: Register a new account
sq: Regjistro llogari të re

en: To make changes to your record please contact the library.
sq: Për të kryer ndryshime mbi këtë rekord kontaktoni bibliotekën.

en: No changes were made.
sq: Nuk u kryen ndryshime.

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
sq: Nuk i keni mbushur të gjitha fushat e kërkuara. Ju lutemi plotësojini fushat për të vazhduar më tej.

en: The following fields contain invalid information:
sq: Fushat në vijim përmbajnë informacion të pavlefshëm:

en: Contact information:
sq: Informacion kontakti:

en: primary email address
sq: adresa kryesore email

en: secondary email address
sq: adresa email dytësore

en: Alternate address information:
sq: Detajet e adresës alternative:

en: email address
sq: adresa email

en: Passwords do not match!
sq: Fjalëkalimet nuk përputhen!

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
sq: Fjalëkalimi duhet të përmbajë të paktën nje numer, nje germe te vogel dhe nje te madhe.

en: Please correct and resubmit.
sq: Ju lutemi të bëni korrigjimet dhe ridergojeni.

en: The entered card number is the wrong length.
sq: Numri i kartës që shtypët ka gjatësi të gabuar.

en: The entered card number is already in use.
sq: Numri i shkruar i kartës është i zënë.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
sq: Ka probleme në lidhje regjistrimin tuaj. Ju lutemi të kontaktoni me personelin e bibliotekës.

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
sq: Shtypët karakteret e gabuara në kuti. Ju lutemi provoni përsëri.

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
sq: Lejo garantorin të aksesoje listën aktuale të tërheqjeve?

en: Update
sq: Përditëso

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
sq: Vlera eshte ne duke u perdorur (%s)

en: Library card number:
sq: Karta e bibliotekës me numër:

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
sq: Numri i kartës duhet të jetë midis %s dhe %s karaktere në gjatësi.

en: Username:
sq: Përdoruesi:

en: Expiration date:
sq: Data e skadencës:

en: Identity
sq: Identiteti

en: Salutation:
sq: Përshëndetja:

en: Surname:
sq: Mbiemër:

en: First name:
sq: Emër:

en: Date of birth:
sq: Data e lindjes:

en: Initials:
sq: Inicialet:

en: Other names:
sq: Emra të tjerë:

en: Female:
sq: Femër:

en: Male:
sq: Mashkull:

en: Main address
sq: Adresa kryesore

en: Address:
sq: Adresa:

en: Address 2:
sq: Adresa e 2-të:

en: City:
sq: Qyteti:

en: State:
sq: Shteti:

en: ZIP/Postal code:
sq: ZIP/Kod postar:

en: Country:
sq: Shteti:

en: Contact information
sq: Informacione mbi kontaktin

en: Primary phone:
sq: Telefoni kryesor:

en: Secondary phone:
sq: Nr. tel. dytësor:

en: Other phone:
sq: Telefonë të tjerë

en: Primary email:
sq: Adresa kryesore email:

en: Confirm primary email:
sq: Konfirmo Adresen kryesore email:

en: Secondary email:
sq: Adresë email dytësore:

en: Default
sq: Paracaktuar

en: Alternate address
sq: Adresë alternative

en: Contact note:
sq: Shënim kontakti:

en: Alternate contact
sq: Kontakt alternativ

en: Password
sq: Fjalëkalimi

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
sq: Fjalëkalimi juaj duhet të jetë të paktën %s karaktere në gjatësi.

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
sq: Nëse nuk shkruani një fjalëkalim, sistemi do ta gjenerojë atë automatikisht.

en: Additional information
sq: Informacion shtesë

en: Verification:
sq: Verifikimi:

en: Please type the following characters into the preceding box:
sq: Ju lutemi të shtypni karakteret më poshtë në kutinë e paraqitur:

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
sq: Dërgo kërkesën për përditësim

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
sq: Përditësimi i parametrit nuk u krye!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
sq: Parametrat u përditësuan!

en: Your messaging settings
sq: Parametrat e komunikimit

en: Settings updated
sq: Parametrat u përditësuan

en: Days in advance
sq: Ditë në parapritje

en: Phone
sq: Telefon

en: Digests only
sq: Vetëm materiale të shkurtra

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
sq: Mund të kërkoni përmbledhje në vend të mesazheve individuale. Në këtë mënyrë ju dërgohet një mesazh i vetëm.

en: Unknown
sq: Panjohur

en: Notice:
sq: Njoftim:

en: SMS number:
sq: Numri për SMS:

en: SMS provider:
sq: Operatori për SMS:

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
sq: Ju lutemi të kontaktoni personelin nëse jeni të pasigurtë për operatorin celular, ose nëse nuk e gjeni emrin e operatorit tuaj në listë.

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
sq: Dërgo ndryshimet

en: You are not allowed to call this page directly
sq: Nuk keni të drejta për ta hapur këtë faqe në këtë mënyrë

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
sq: Të reja nga %s%s%sbiblioteka%s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
sq: %s Kërko %spër '%s'%s%s&nbsp;me kufizim(e):&nbsp;'%s'%s

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
sq: Kërkim në OverDrive për '%s'

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
sq: Disponueshmëria:

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
sq: Gabim në kërkimin në koleksionin OverDrive.

note: SCRIPT
en: Found
sq: Gjetur

note: SCRIPT
en: Items available:
sq: Tituj të disponueshëm:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
sq: Duke u ngarkuar...

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
sq: Nuk u gjetën rezultate në koleksionin OverDrive të bibliotekës.

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
sq: Duke kërkuar në OverDrive...

note: SCRIPT
en: Type:
sq: Tipi:

note: SCRIPT
en: out of
sq: nga

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
sq: rezultatet në koleksionin OverDrive të bibliotekës.

note: SCRIPT
en: waiting holds:
sq: rezervimet në pritje:

en: Change your password
sq: Ndrysho fjalëkalimin

en: Password updated
sq: Fjalëkalimi u përditësua

en: Change your password
sq: Ndrysho fjalëkalimin

en: There was a problem with your submission
sq: U identifikua një problem me veprimin tuaj

en: Current password:
sq: Fjalëkalimi aktual:

en: New password:
sq: Fjalëkalimi i ri:

en: Re-type new password:
sq: Shkruaj përsëri fjalëkalimin:

en: You can't change your password.
sq: Nuk mund ta ndryshoni fjalëkalimin.

en: Your password has been changed
sq: Fjalëkalimi juaj është ndryshuar

en: Forgotten password recovery
sq: Rikuperimi i fjalëkalimit të harruar

en: Error
sq: Gabim

en: You should have received an email with a link to reset your password.
sq: Duhet të keni marrë një mesazh email ku përfshihet një link për të risetuar fjalëkalimin tuaj.

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
sq: %s Fjalëkalimet nuk përputhen. %s

en: Get new password recovery link
sq: Kërko link të ri për rekuperimin e fjalëkalimit

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
sq: Nëse nuk e keni marre mesazhin email, mund të aplikoni përsëri:

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
sq: %s Linku që klikuat ose është i pasaktë, ose ka skaduar.

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
sq: Sigurohuni që përdorët link-un e dërguar nëpërmjet email ose kontaktoni stafin e bibliotekës. %s

en: Please contact the library if you need further assistance.
sq: Për asistencë të mëtejshme ju lutemi të kontaktoni me personelin e bibliotekës.

en: You can't reset your password.
sq: Nuk mund ta risetoni fjalëkalimin.

en: Confirm new password:
sq: Konfirmo fjalëkalimin e ri:

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
sq: Klikoni link-un në përmbajtje të këtij email-i për të përfunduar procesin e risetimit të fjalëkalimit tuaj.

en: This link is valid for 2 days starting now.
sq: Ky link është i vlefshëm për 2 ditë duke filluar nga tani.

en: Return to the main page
sq: Kthehu tek faqja kryesore

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
sq: Fjalëkalimi u ndryshua për përdoruesin "%s".

en: Your privacy management
sq: Menaxhimi i privatësisë

en: Your privacy rules have been updated.
sq: Rregullat tuaja të privatësisë u përditësuan.

en: Your options are:
sq: Opsionet tuaja janë:

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
sq: Ju lutemi të keni parasysh që informacioni në lidhje me cilindo prej librave që rezultojnë me status dhënë-në-dorëzim duhet të mbahet nga biblioteka, pavarësisht opsionit të privatësisë që keni zgjedhur.

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
sq: Ju lutemi të keni parasysh gjithashtu që personeli i bibliotekës nuk mund të përditësojë këto vlera për ju: bën pjesë në privatësinë tuaj!

en: Please choose your privacy rule:
sq: Ju lutemi zgjidhni kushtet tuaja të privatësisë:

en: Forever
sq: Përgjithmonë

en: Never
sq: Asnjëherë

note: %1$s:  FOREACH gr IN borrower.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.surname | html %5$s: - IF ! loop.last %6$s:  END %7$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s, %s %s
sq: Publikuar nga: %s %s %s %s %s, %s %s

en: Immediate deletion
sq: Fshirje e menjëhershme

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
sq: . Pasi të keni konfirmuar fshirjen, lista nuk mund të rekuperohet më!

en: BE CAREFUL
sq: KUJDES

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
sq: Vini re, personi i fundit që kthen dhe dorëzon materialin do të mbahet përgjegjës në rastin kur ky material është i dëmtuar.

en: Your checkout history
sq: Historiku i marrjeve në dorëzim

en: Showing last 50 items.
sq: Duke shfaqur 50 titujt e fundit.

en: Show last 50 items
sq: Shfaq 50 titujt e fundit

en: All
sq: Të gjitha

en: Checkouts
sq: Dhëniet në dorëzim

en: On-site checkouts
sq: Dhënie në dorëzim pranë bibliotekës

en: Links
sq: Linqet

en: Item type:
sq: Lloji i materialit:

en: Call number:
sq: Numri i regjistrit:

en: Check-in date:
sq: Data e dorëzimit:

en: (Checked out)
sq: (Dhënë në dorëzim)

en: Pick up location:
sq: Vendi i marrjes në dorëzim:

en: Select a specific item:
sq: Zgjidh një titull specifik:

en: Last location
sq: Vendndodhja e fundit

en: Information
sq: Informacion

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due %s
sq: Afati %s

en: Unavailable (lost or missing)
sq: I padisponueshëm (humbur ose dëmtuar)

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
sq: Nuk mund të huazohet (%s)

en: Expiration:
sq: Skadenca:

en: Never expires
sq: Nuk skadon asnjëherë

en: Registration complete
sq: Regjistrimi u përfundua

en: Card number:
sq: Numri i kartës:

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
sq: Për prakticitetin tuaj, kutia e kyçjes në këtë faqe është mbushur paraprakisht me të dhëna. Ju lutemi të kyçeni dhe të ndryshoni fjalëkalimin.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
sq: Për prakticitetin tuaj, kutia e kyçjes në këtë faqe është mbushur paraprakisht me të dhëna. Ju lutemi të kyçeni dhe të ndryshoni fjalëkalimin.

en: Please confirm your registration
sq: Konfirmoni regjistrimin tuaj

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
sq: Një mesazh konfirmimi do ju dërgohet në adresën tuaj email

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
sq: Llogaria juaj nuk do të aktivizohet përsa kohë nuk keni përdorur link-un e dërguar në mesazhin email të konfirmimit.

en: Registration invalid!
sq: Regjistrimi është i pa-vlefshëm!

en: Title:
sq: Titulli:

en: Author:
sq: Autori:

en: Date:
sq: Data:

en: Placing a hold
sq: Kryerja e një rezervimi

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
sq: Bazuar në të dhënat tona, nuk disponojmë informacion kontakti të azhornuar. Ju lutemi të kontaktoni bibliotekën.

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
sq: (Shënim: mund të ketë vonesa në risetimin e llogarisë tuaj nëse aplikoni online.)

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
sq: Karta juaj e bibliotekës është denoncuar si e humbur ose e vjedhur.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
sq: Llogaria juaj është ngrirë. %s Koment:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
sq: %s Kufizim i shtuar për arsye të procesit të vonesave %s %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
sq: %s %s Data e mbarimit:

en: Go to your account page
sq: Shko tek faqja e llogarisë personale

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
sq: Zakonisht arsyeja e ngrirjes së një llogarie janë pagesat e vonuara ose gjobat. Nëse këto të dhëna nuk ju shfaqen në llogari, ju lutemi të kontaktoni me bibliotekën.

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
sq: Keni gjoba të pa-paguara. Vlera: %s.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
sq: Na vjen keq, nuk mund të kryeni më shumë se %s rezervime.

en: You must select at least one item.
sq: Duhet të zgjidhni të paktën një titull.

en: You must select a library for pickup.
sq: Duhet të zgjidhni bibliotekën për marrjen në dorëzim.

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
sq: GABIM: Gabim i brendshëm: kërkesë e paplotë.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
sq: Karta juaj e bibliotekës ka skaduar. Ju lutemi të kontaktoni me bibliotekën për të rinovuar.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
sq: Konfirmo mbajtjen për:%s (%s)

en: Sorry,
sq: Na vjen keq,

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
sq: mund të kryeni edhe %s rezervime të tjera. Ju lutemi të de-selektoni kutitë për titujt që nuk do të rezervoni.

en: Place a hold on
sq: Vendos një rezervim mbi

en: You have already requested this title.
sq: E keni kërkuar njëherë këtë titull.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
sq: Ky titull nuk mund të kërkohet pasi është paraprakisht i zotëruar nga ju.

en: This title cannot be requested.
sq: Ky titull nuk mund të kërkohet.

en: Your priority:
sq: Prioriteti:

en: Number of holds:
sq: Numri i kopjeve:

en: Show more options
sq: Shfaq më shumë opsione

en: Hold starts on date:
sq: Aktivizimi fillon në datën:

en: Hold not needed after:
sq: Kopja nuk nevojitet pas:

en: Request specific item type:
sq: Kërko lloj materiali specifik:

en: Hold notes:
sq: Shënime:

en: Next available item
sq: Titulli i rradhës në gjendje

en: A specific item
sq: Një titull specifik

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
sq: Nuk mund të rezervohet

en: Not on hold
sq: Nuk gjendet në inventar

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
sq: Në pritje të përzgjedhjes së një titulli specifik.

note: SCRIPT
en: Hide options
sq: Fshih opsionet

note: SCRIPT
en: Place a hold on
sq: Vendos një rezervim mbi

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
sq: Vendos një rezervim mbi:

note: LINK
en: %s Search RSS feed
sq: %s Kërko RSS

en: You did not specify any search criteria
sq: Nuk specifikuat kritere kërkimi

en: No results found!
sq: Nuk u gjetën rezultate!

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
sq: %s Nuk ka rezultate të gjetura në %s katalog.

note: A
en: Subscribe to this search
sq: Regjistrohu në këtë kërkim

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
sq: %s Nuk specifikuat kritere kërkimi. %s

en: Return to the last advanced search
sq: Kthehu tek kërkimi i avancuar i fundit

en: Not what you expected? Check for
sq: Nuk është rezultati që prisnit? Kërkoni për

en: suggestions
sq: sugjerimet

en: Add to...
sq: Shto tek...

note: OPTGROUP
en: Your lists:
sq: Listat tuaja:

note: OPTGROUP
en: Public lists:
sq: Listat publike:

note: IMG
en: bonus
sq: shpërblim

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
sq: %s Kritika e përdoruesve të përgjithshëm

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
sq: %s Kritika profesionale

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
sq: %s Ekstrakte video

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
sq: %s Preventiva

en: Match:
sq: Korresponduese:

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
sq: &nbsp;&nbsp;(%s vota)

en: Make a
sq: Kryej një

en: purchase suggestion
sq: sugjerime blerjeje

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error searching %s collection
sq: Gabim në kërkimin %s të koleksionit

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
sq: U gjeten %s rezultate ne koleksionin e %s bibliotekes

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Searching %s...
sq: Duke kërkuar %s...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
sq: Duhet të jeni të kyçur në sistem për të krijuar apo shtuar tituj në lista

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
sq: Kërkimi juaj %spër %s%s nuk ishte rezultativ.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
sq: Shënim: komenti juaj përmbante kod programimi të papranueshëm nga sistemi. Ai është ruajtur duke hequr këtë pjesë, si më poshtë. Ju mund ta modifikoni komentin më tej, ose të anulloni për ta mbajtur ashtu siç është.

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
sq: Gabim! Komenti juaj ishte me kod të pa-zbatueshëm nga sistemi. Ai NUK është shtuar.

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
sq: %s %s %s Shënim: kjo dritare do të mbyllet automatikisht brenda 5 sekondave. %s

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
sq: Gabim! Nuk mund të shtoni një koment bosh. Ju lutemi të shkruani në përmbajtje ose të anulloni.

en: Comments on
sq: Komentet mbi

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
sq: Shënim: Komenti juaj duhet të aprovohet nga stafi i bibliotekës.

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
sq: Dërgo dhe mbyll dritaren

en: Your search history
sq: Historiku juaj i kërkimit

en: Catalog
sq: Katalog

en: Authority
sq: Autoritetet

en: Current session
sq: Seanca aktuale

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
sq: Hiq kërkimet e përzgjedhura

en: Previous sessions
sq: Dhëniet në dorëzim të mëparshme

en: Your catalog search history is empty.
sq: Historiku i kërkimit i katalogut tuaj është bosh.

en: Your authority search history is empty.
sq: Historiku i kërkimeve për autor është bosh.

en: Select searches to:
sq: Zgjidh kërkimet tek:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
sq: Jeni të sigurtë që doni të fshini historikun e përzgjedhur të kërkimit?

note: SCRIPT
en: With selected searches:
sq: Me kërkimet e përzgjedhura:

en: Message sent
sq: Mesazhi u dërgua

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
sq: Shporta u dërgua tek: %s

en: Close window
sq: Mbyll dritaren

en: There was an error sending the cart.
sq: U identifikua një problem me dërgimin e shportës.

en: Sending your cart
sq: Shporta në dërgim

en: Email address:
sq: Adresa email:

en: Comment:
sq: Koment:

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
sq: Lista u dërgua tek: %s

en: Back to lists
sq: Kthehu tek listat

en: There was an error sending the list.
sq: U identifikua një problem me dërgimin e listës.

en: You do not have permission to send this list.
sq: Nuk keni të drejta për të dërguar listën.

en: Sending your list
sq: Lista në dërgim

en: Issues for a subscription
sq: Problematikat për një regjistrim

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
sq: Informacion mbi regjistrimin për %s

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
sq: Regjistrimi i parë nisi më %s

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
sq: Regjistrimi skadoi më %s

en: Available issues
sq: Botimet e disponuara

en: Unavailable issues
sq: Problematikat jo-të disponueshme

en: Issues summary
sq: Përmbledhja e problematikave

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
sq: %s %s %s %s Jeni regjistruar për të marrë njoftim nëpërmjet email mbi titujt e rinj

en: Cancel email notification
sq: Anullo njoftimet nëpërmjet email

en: Subscribe to email notification on new issues
sq: Regjistrohu për të marrë njoftime lidhur me botimet e reja

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
sq: %s %s Duhet të kyçeni në sistem nëse dëshironi të regjistroheni në shërbimin e njoftimeve nëpërmjet email %s %s

en: Share a list
sq: Bashkëndaj listën

en: Share a list with another patron
sq: Bashkëndaj listën me një përdorues tjetër

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
sq: Veprimi %s që po kryeni nuk është i vlefshëm.

en: No operation parameter has been passed.
sq: Nuk kaloi asnjë parametër pune.

en: Invalid shelf number.
sq: Numri i raftit i pasaktë.

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
sq: Funksionaliteti i bashkëndarjes së listave nuk është në përdorim në këtë bibliotekë.

en: You can only share a list if you are the owner.
sq: Mund të bashkëndani listën vetëm nëse jeni krijuesi i saj.

en: You cannot share a public list.
sq: Nuk mund të bashkëndani një listë publike.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
sq: Na vjen keq, adresa email e shkruar nuk është e vlefshme.

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
sq: Na vjen keq, por nuk mund ta pranojme këtë çelës. Ftesa mund të ketë skaduar. Kontaktoni me përdoruesin i cili ju dërgoi ftesën.

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
sq: Si zotërues i një liste, ju nuk mund të pranoni ftesa për të bashkëndarë atë.

en: Return to your lists
sq: Kthehu tek listat

en: Share list
sq: Bashkëndaj listën

en: An invitation to share list
sq: Ftesë për të ndarë listën

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
sq: do të dërgohet së shpejti tek %s.

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
sq: Diçka nuk shkoi siç duhej gjatë procesimit të adresave më poshtë. Ju lutemi të kontrolloni adresat: %s

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
sq: RSS feed për listën publike %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
sq: %s %s nga %s%s

note: %1$s:  IF ( context == "list" ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Delete %s Delete list %s
sq: %s Fshi %s Fshij të përzgjedhurat %s

en: Create new list
sq: Krijo listë të re

en: An error occurred when updating this list.
sq: Ndodhi një gabim gjatë rifreskimit të kësaj liste.

en: An error occurred when creating this list.
sq: Ndodhi një gabim gjatë krijimit të kësaj liste.

en: An error occurred when deleting this list.
sq: Ndodhi një gabim gjatë fshirjes së kësaj liste.

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
sq: Titulli nuk u shtua në listë. Ju lutemi kontrolloni mos ndoshta ndodhet aty paraprakisht.

en: The share has not been removed.
sq: Bashkëlidhja nuk është çaktivizuar.

en: List updated.
sq: Lista u përditësua.

en: List created.
sq: Lista e krijuar.

en: List deleted.
sq: Lista e fshirë.

en: The item has been added to the list.
sq: Titulli u shtua në listë.

en: The item has been removed from the list.
sq: Titulli u hoq nga lista.

en: The share has been removed.
sq: Bashkëlidhja u çaktivizua.

en: This list does not exist.
sq: Kjo listë nuk ekziston.

en: This item does not exist.
sq: Ky titull nuk ekziston.

en: You do not have permission to view this list.
sq: Nuk keni të drejta për të parë këtë listë.

en: You do not have permission to create a new list.
sq: Nuk keni të drejta për të krijuar listë të re.

en: You do not have permission to update this list.
sq: Nuk keni të drejta për të përditësuar listën.

en: You do not have permission to delete this list.
sq: Nuk keni të drejta për të fshirë listën.

en: You do not have permission to add a record to this list.
sq: Nuk keni të drejta për të shtuar rekord në këtë listë.

en: No record was removed.
sq: Nuk u hoq asnjë rekord.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
sq: Ndodhi një gabim gjatë krijimit të listës. Emri %s ekziston paraprakisht.

note: A
en: Subscribe to this list
sq: Regjistrohuni në këtë listë

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
sq: Kjo listë permban %s tituj.

en: Send list
sq: Dërgo listën

en: Print list
sq: Printo listën

en: Edit list
sq: Modifiko listën

en: Sort by:
sq: Rendit sipas:

en: Default sorting
sq: Renditja e paracaktuar

note: OPTGROUP
en: Copyright date
sq: Data e të drejtës së autorësisë

note: OPTGROUP
en: Date added
sq: Data e shtimit

note: INPUT type=submit
en: Resort list
sq: Rendit listën

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
sq: Fshij titujt e përzgjedhur

en: search
sq: kërko

en: Create a new list
sq: Krijo një listë të re

en: Editing
sq: Duke modifikuar

en: List name:
sq: Emri i listës:

en: Sort this list by:
sq: Rendit listën sipas:

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
sq: Biblioteka e ka çaktivizuar mundësine e përdoruesve për të krijuar lista të reja publike. Nëse ju e bëni listën tuaj private, nuk do ta keni më të mundur ta bëni punlike përsëri.

en: List name
sq: Emri i listës

en: Contents
sq: Përmbajtja

en: Remove share
sq: Hiq bashkëndarjen

en: No public lists.
sq: Nuk ka lista publike.

en: No private lists.
sq: Nuk ka lista private.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
sq: Jeni të sigurtë që dëshironi të fshini këtë listë?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
sq: Jeni të sigurtë që dëshironi të fshini këta tituj nga lista?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
sq: Jeni të sigurtë që dëshironi të fshini këtë titull nga lista?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
sq: Je të sigurtë që dëshironi të fshini këtë bashkëndarje?

note: SCRIPT
en: Remove from list
sq: Hiq nga lista

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' biblio=review
en: New comment on %s
sq: Koment i ri në %s

en: Recent comments
sq: Komentet e fundit

note: A
en: Subscribe to recent comments
sq: Regjistrohu për të parë komentet e reja

note: A
en: Search for works by this author
sq: Kërko për punimet nga ky autor

en: Publication:
sq: Publikimi:

note: A
en: View details for this title
sq: Shiko detajet për këtë titull

en: &lt;&lt; Previous
sq: &lt;&lt; Prapa

en: Next &gt;&gt;
sq: Tjetër &gt;&gt;

en: New purchase suggestion
sq: Sugjerim blerjeje i ri

en: Your purchase suggestions
sq: Sugjerimet tuaja për blerje

en: Enter a new purchase suggestion
sq: Shkruaj një sugjerim blerjeje

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
sq: Identifikues standart (USBN, ISSN ose tjetër):

en: Publisher:
sq: Botuesi:

en: Collection title:
sq: Titulli i koleksionit:

en: Publication place:
sq: Vendi i publikimit:

en: Library:
sq: Biblioteka:

en: Reason for suggestion:
sq: Arsyeja për sugjerimin:

en: -- Choose --
sq: -- Zgjidh --

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
sq: Dërgo sugjerimin

en: The selected suggestions have been deleted.
sq: Sugjerimet e përzgjedhura janë fshirë.

en: Suggested by:
sq: Sugjeruar nga:

en: Select suggestions to:
sq: Zgjidh sugjerimet tek:

en: Suggested on
sq: Sugjeruar më

en: Suggested for
sq: Sugjeruar për

en: Managed by
sq: Administruar nga

en: Note:
sq: Shënim:

en: Suggested for:
sq: Sugjeruar për:

en: Managed by:
sq: Administruar nga:

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
sq: Fshij të përzgjedhurat

en: There are no pending purchase suggestions.
sq: Nuk ka sugjerime blerjeje në pritje.

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
sq: Nuk jeni të autorizuar për të aksesuar sugjerimet e blerjeve në pritje.

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
sq: Nuk u përzgjodhën sugjerime

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
sq: Me sugjerimet e përzgjedhura:

en: Note: you can only delete your own tags.
sq: Shënim: ju mund të fshini vetëm tags që keni vendosur vetë.

en: Log in to see your own saved tags.
sq: Hyr në sistem për të parë tags të vendosura.

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
sq: %s %s etiket%s etiketa%s të shtuara me sukses.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
sq: %s%s etiket %s etiketa %s të fshirë me sukses.

en: Your tags
sq: Tag-s tuaja

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
sq: %s %s (nuk është aprovuar) %s

en: Date added:
sq: Data e shtimit:

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
sq: Ky &quot;cloud&quot; tregon temat më të përdorura në katalogun tonë. Kliko secilin prej subjekteve më poshtë për të parë titujt në koleksionin tonë.

en: Show
sq: Shfaq

en: subjects
sq: subjektet

en: up to
sq: deri

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
sq: Shënim: Ky funksion është i disponueshëm vetëm për katalogët Francezë ku subjektet ISBD janë vendosur, dhe indeksimi është kryer nga një skript i veçuar.

en: The ISBD cloud is not enabled.
sq: ISBD cloud nuk është e aktivizuar.

en: Most popular titles
sq: Titujt më të kërkuar

en: Checkouts:
sq: Dhëniet në dorëzim:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
sq: %s Pa rezultat, provoni të ndryshoni filtrat e kërkimit. %s

en: Your summary
sq: Përmbledhja juaj

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
sq: Përshëndetje, %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
sq: Kliko këtu nëse nuk je %s

en: Thank you!
sq: Faleminderit!

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
sq: Korrigjimet tuaja u dërguan, një pjesëtar i personelit do të përditësojë rekordin tuaj së shpejti.

en: Please note:
sq: Kujdes:

en: . Please contact the library for more information.
sq: . Ju lutemi të kontaktoni bibliotekën për më tepër informacion.

en: Please note:
sq: Kujdes:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
sq: Llogaria juaj ka skaduar që nga %s. Ju lutemi të kontaktoni bibliotekën.

en: Item renewal is not allowed.
sq: Artikulli nuk lejohet te rinovohet

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
sq: Zakonisht arsyeja e ngrirjes së një llogarie janë pagesat e vonuara ose gjobat. Nëse këto të dhëna nuk ju shfaqen në llogari, ju lutemi të kontaktoni me bibliotekën.

en: If this is an error, please contact the library.
sq: Nëse ky është një gabim, ju lutemi të kontaktoni me biblioteken.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
sq: Karta juaj e bibliotekës është denoncuar si e humbur ose e vjedhur.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
sq: .%sKeni gjoba për të paguar.%s %s

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
sq: Nuk mund të rinovoni librat tuaj online. Arsyeja: %sKeni tejkaluar vlerën e gjobave

en: Allow auto-renewal:
sq: Lejo Rifreskim automatik

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
sq: Dhënë në dorëzim (%s)

en: Relatives' checkouts
sq: Dhëniet e ngjashme në dorëzim

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
sq: Tejkaluar afati (%s)

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
sq: Falenderime (%s)

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
sq: Kopjet (%s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew selected
sq: Rinovo të përzgjedhurat

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
sq: %s Titull(tituj) dhënë në dorëzim

en: Due
sq: Afati

en: Renew
sq: Rinovo

en: Fines
sq: Gjobat

note: A
en: View on Amazon.com
sq: Shiko në Amazon.com

note: DIV
en: Click to view in Google Books
sq: Kliko për të parë tek Google Books

en: Date due:
sq: Afati:

en: Barcode:
sq: Barkodi:

en: Renewed!
sq: Rinovuar!

en: (overdue)
sq: (vonesë)

en: Fines:
sq: Gjobat:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew all
sq: Rinovo të gjitha

en: You have nothing checked out
sq: Nuk keni marrë tituj në dorëzim

en: You currently owe fines and charges amounting to:
sq: Keni pagesa të prapambetura dhe gjoba në vlerën:

en: Credits
sq: Falenderime

en: You have a credit of:
sq: Krediti juaj është:

en: Fines and charges
sq: Gjobat dhe detyrimet

note: %1$s:  r.firstname | html %2$s:  r.surname | html
en: %s %s currently owes fines and charges amounting to:
sq: %s %s Keni pagesa të prapambetura dhe gjoba në vlerën:

en: Overdues
sq: Vonesat

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
sq: %s Llogaria është e ngrirë %s %s

en: Suspend until:
sq: Pezullo deri:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
sq: Jeni të sigurtë që doni të anullohet ky rezervim?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
sq: Jeni të sigurtë që dëshironi të riaktivizoni të gjitha kopjet e pezulluara?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
sq: Jeni të sigurtë që doni të pezulloni të gjitha kopjet?

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
sq: Nuk keni selektuar asgjë. Klikoni në kutinë në krah të çdo titulli të cilin doni ta rinovoni

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
sq: Shenimi juaj ne lidhje me %s u ruajt dhe u dergua ne biblioteke.

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
sq: Shenimi juaj mbi %s u hoq.

en: Session lost
sq: Seanca u ndërpre

en: Finish
sq: Përfundim

en: Self checkout help
sq: Ndihma për vetë-marrjen në dorëzim

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
sq: Nëse kjo është hera juaj e parë në perdorjen e sistemit me vetë-marrje në dorëzim, ose nëse sistemi nuk po paraqet funksionalitetin e pritur, referojuni kësaj guide.

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
sq: Hapi i dytë: Skano barkodet për secilin titull, një e nga një

en: Step three: Click the 'Finish' button
sq: Hapi i tretë: Kliko butonin 'Fund'

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
sq: Nëse nuk klikoni butonin 'Përfundo' , seanca juaj do të skadojë automatikisht për %s sekonda.

en: Return to the self-checkout
sq: Kthehu tek vetë-marrja në dorëzim

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
sq: %s Sistem me vetë-shërbim

en: Item cannot be checked out.
sq: Titulli nuk mund të jepet në dorëzim.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
sq: Na vjen keq, ky titull nuk mund të jepet në dorëzim nga ky terminal.

en: Return this item
sq: Ktheje titullin

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
sq: Kthehu tek përmbledhja e llogarisë

en: Please confirm the checkout:
sq: Ju lutemi konfirmoni marrjen në zotërim:

en: This item is already checked out to you.
sq: Ky titull ju është dhënë tashmë në dorëzim.

en: Renew item
sq: Rinovo titullin

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
sq: Na vjen keq, terminali ku ju po punoni është shkëputur nga sistemi. Ju lutemi të kontaktoni me administratorin për të zgjidhur problemin.

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
sq: Po aksesoni një vetë-marrje në dorëzim nga një adresë IP tjetër! ju lutemi të kyçeni përseri në sistem.

en: Record not found
sq: Rekordi nuk u gjet

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
sq: Identifikuesi juaj personal nuk u gjet në databazë. Ju lutemi të provoni përsëri.

en: Item checked out
sq: Titulli dhënë në dorëzim

en: Item renewed
sq: Artikulli u rinovua

en: Item checked in
sq: Dhënë në dorëzim

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
sq: Jeni kyçur në sistem si %s.

en: Sorry
sq: Na vjen keq

en: The userid
sq: ID e përdoruesit

en: was not found in the database. Please try again.
sq: nuk u gjet në databazë. Ju lutemi provoni përsëri.

en: Scan a new item or enter its barcode:
sq: Skano një titull të ri ose shtyp barkodin:

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
sq: %s Kopjet (%s)

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
sq: Dhëniet në dorëzim për %s

en: Checked out on
sq: Dhënë në dorëzim më

en: No renewals allowed
sq: Nuk lejohen rinovimet

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
sq: Dorëzo titullin

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
sq: %sPo%sJo%s

en: You currently have nothing checked out.
sq: Aktualisht nuk keni marrë tituj në dorëzim.

en: Please enter your card number:
sq: Ju lutemi shkruani numrin e kartës tuaj:

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
sq: Dëshironi të printoni faturë?

en: Search suggestions
sq: Sugjerime për kërkimin

en: Suggestions
sq: Sugjerime

en: Did you mean:
sq: Nënkuptuat:

en: Sorry, no suggestions.
sq: Na vjen keq, nuk ka sugjerime.

en: MARC Card View
sq: Pamja e kartës në formatin MARC

en: MARC View
sq: Pamja MARC
